adcov.com

jak spać ze złamanym żebrem

Jak spać ze złamanym żebrze

Jeśli złamiesz żebro, można szybko zrozumieć, jak często używasz tych kości. Odgrywają one ważną rolę w oddychaniu, pozwalając, aby rozwinąć i klatki piersiowej contract.Getting odpowiednią ilość snu, gdy masz złamane żebro jest ważne. Sen daje organizmowi szansę na wyleczenie i brak snu może opóźnić powrót do zdrowia. Aby to zrobić, trzeba złagodzić swój ból, jak to tylko możliwe.

Instrukcje

1 najważniejszym czynnikiem do spania z złamane żebro jest upewniając się, że klatka piersiowa może w pełni rozwinąć i kontraktu. Lekarze uważali, że raz złamane żebra musiały być trzymane owinięte szczelnie i unieruchomiony. Teraz wiemy, że chociaż zmniejsza ból, może to prowadzić do zawalił płuc, zapalenie płuc lub innych infekcji górnych dróg oddechowych.

2 Musisz jakieś leki przeciwbólowe, aby złagodzić ból złamanego żebra. Skonsultuj się z lekarzem o tym, co będzie najlepsze dla Ciebie. Większość ludzi jest w stanie przejąć recepty ibuprofenu lub aspiryny, ale lekarz może przepisać coś mocniejszego dla Ciebie, jeśli ból jest zakłócanie snu.

3 Wiele osób woli spać w pozycji, która przynosi najmniej bólu. Dla niektórych osób, oznacza to, leżąc na plecach. Jednak może to zaburzać zdolność klatki piersiowej do pełnego otwarcia. Z tego powodu, jeśli zdecydujesz się spać na plecach, nie używać poduszki do podparcia się w górę.

4 Jak dziwne, jak się wydaje, większość lekarzy sugerują, leżąc na boku ze złamanym żebrem. Pozwala uninjured strona poszerzyć jak to możliwe do głębszego oddechu. Powinieneś być w stanie nadal korzystać z poduszki do podparcia głowy.

5 złamane żebro to na pewno nie zabawa, ale nie jest to szkoda, że zwykle prowadzi do trwałego uszkodzenia. Możesz znaleźć sposób, aby spać ze złamanym żebrem, że pracuje dla Twojego stylu życia. W przypadku wątpliwości należy zawsze skonsultować się z lekarzem na temat, która metoda jest dla Ciebie najlepszy.

Jak spać z zespołem niespokojnych nóg

Jak spać z zespołem niespokojnych nóg


Dowiedz się, jak spać z zespołem niespokojnych nóg jest czymś tysiące ludzi musi osiągnąć. Zespół niespokojnych nóg jest stanem, który powoduje bolesne uczucie w nogach. To uczucie jest tylko ulgę, gdy nogi aktywnie poruszać, lub mięśnie angażować. To może poważnie wpływać na sen. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak lepiej spać z zespołem niespokojnych nóg.

Instrukcje

1 Zmniejsz termostat w domu lub w sypialni i usunąć kilka okładek. Musisz nauczyć się spać w chłodniejszych warunkach. Z jakiegoś powodu, niższa temperatura uniemożliwia zespół niespokojnych nóg lub z wypalania się coraz gorzej.

2 Podnieść nogi z poduszką lub 2. Dzięki temu krew z łączenia i rozpowszechnianie w stopach i nogach. Ponownie, jeśli nie już spać na plecach, musisz nauczyć się spać na plecach.

3 Stretch przed snem lub, jeśli nie można dowiedzieć się, jak spać podczas ataku RLS. Stretching może złagodzić ból. Również ładne nogi masaż przed snem może pomóc, aby spać na następny sen.

4 Wstawaj się spacer wokół jeśli żaden z poprzednich krokach pracował. Jest gorzej, leżąc w łóżku nieszczęśliwy niż wstawania i poruszania się. Należy powiązać tylko łóżko z spokojnego wypoczynku. Jeśli nie jesteś w pokoju, poruszać aż do czuć się bardziej komfortowo. Twoje ciało nie może dowiedzieć się, jak dobrze spać w swoim łóżku, jeśli są stale niewygodne.

Wskazówki:

 • Nie ignoruj ​​zespół niespokojnych nóg, czy to daje silny ból lub jeśli nie możesz spać w nocy na końcu. To może rzeczywiście być objawem innej, bardziej poważny stan.

Jak spać z skolioz

Jak spać z skolioz


Skolioza jest terminem medycznym nienormalnego skrzywienie kręgosłupa z boku. W niektórych przypadkach, kręgosłup może być również obrócony lub przekręcony. Ból i zaburzenia mogą towarzyszyć tej nieregularne ustawienie kości i sprawiają, że znalezienie wygodnej pozycji do spania wyzwanie. Jednak z pewnym cierpliwości i metodą prób i błędów, to jest możliwe, aby znaleźć optymalną pozycję snu ze skoliozą.

Instrukcje

Jak spać na plecach ze skoliozą

Korpus 1 Pozycja w pozycji leżącej na materacu.

Wsparcie głowy i szyi 2 z poduszek, rolki ręczników lub klina.

3 poduszki pozycji lub rolki ręczników w małe z tyłu i wokół bioder i talii do obsługi strefy kręgosłupa.

4 Dodaj dodatkowe poduszki lub rolki ręczników na podwyższoną lub zakrzywionej części ciała.

5 przedramiona i dłonie spoczywają na poduszce.

Jak spać Sidelying ze skoliozą

6 Połóż się na boku, który jest najbardziej wygodne. Obróć obciążonych biodra i barki do przodu.

Poduszki 7 pozycji lub rolki ręczników pod głową i całym obszarze bioder / pasa do wsparcia kręgosłupa.

8 Pozycja górna noga przed nogą obciążonych i wsparcia z poduszkami od kolana do stopy.

9 Dodaj dodatkowe poduszki, jak należy wspierać całą stronę.

10 Stanowisko dodatkowe poduszki wzdłuż tułowia do wsparcia ramię.

Wskazówki:

 • Komfort, nie właściwe pozycjonowanie, jest kluczem do osiągnięcia dobrego snu jest ze skoliozą.
 • Poduszki powinny być dodany w razie potrzeby dla wygody oraz dodatkowe wsparcie. Poduszki powinny podjąć wszelkie luki między ciałem i materacem.
 • Zmiany pozycji powinna być co dwie godziny, aby uniknąć zwiększoną sztywność mięśni i problemy z krążeniem lub ciśnienia.

Jak spać po zabiegu szyjki macicy Neck

Wszystko, co robisz po operacji kręgosłupa przyczynia się do ogólnego odzysku i powodzenia zabiegu. Zabiegi chirurgiczne w odcinku szyjnym kręgosłupa obejmują boczne kręgosłupa, wymiana płyty, lamindectomy i dyscektomii. Każda procedura ma inny stopień inwazyjności i czas naprawy. Niezależnie od tego, jaka procedura miałeś, chcesz się upewnić, że nie są skręcenie kręgosłupa podczas snu.

Instrukcje

Jak spać po zabiegu szyjki macicy Neck

1 Umieść kołnierz szyjny na szyi. To musi być bezpieczne, ale nie za mocno. Nie chcesz czuć się tak, jakby twój oddech jest zwężona, ale chcę ograniczać ruch szyi.

2 Usiądź na brzegu łóżka, a następnie położyć się powoli. Być może trzeba kogoś, kto pomoże Ci uniknąć obciążenia na plecach. Ponieważ trzeba obracać z pozycji siedzącej z górnej części ciała prostopadle do łóżka, trzeba będzie obrócić pośladki przynosząc swoje nogi na łóżku. Usiądź na tyle blisko do wezgłowia łóżka, aby być w odpowiedniej pozycji do leżenia kiedy już obrócone.

3. Połóż się z powrotem na poduszkę. Ludzie chcą różne poziomy nachylenia podczas snu. W szpitalu, możesz poprosić pielęgniarkę, aby podnieść głowę łóżku więc łatwiej jest się do tyłu. W domu, poprosić o pomoc we wspieraniu plecy, więc nie męczy szyi jak obniżyć się. Jeśli łóżko jest regulowany, uzyskać pomoc z pochyłości.

4 Umieść poduszkę pod kolana. To eliminuje dodatkowe obciążenie w dolnej części pleców i utrzymuje krzywizn kręgosłupa w normalnym położeniu.

5 Należy spać na plecach, chyba że instrukcja mówi inaczej przez lekarza. Jeśli musisz przenieść lub rolki podczas snu, aby zapobiec sztywności, prosić o pomoc z "rolki dziennika." W rolce dziennika, bioder, ramion i szyi z kolei w tym samym czasie, utrzymując prosty kręgosłup. Spodziewaj się spać na krótkie okresy czasu i obudzić się często z powodu bólu i dyskomfortu.

6 Zabierz leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami i potrzebne. To pomoże rozkurczające mięśnie, zmniejszają ból i pomóc Ci lepiej spać.

Jak Wyrównaj złamanym nosem

Nieco krzywy nos może czasem uzupełniać twarz przez co bardziej interesujące. Bardzo złamany nos jest tylko paskudztwo. W przypadku złamania nosa, masz dwie możliwości zresetowania go: ustawienie to sam, lub mają go zresetować przez lekarza.

Jeśli nie jesteś doświadczony z połamanymi nosami już, to jest wysoce zalecane, aby przejść do drugiej opcji. W przeciwnym razie, należy pamiętać, że musi wykonać następujące kroki jak najszybciej po uraz dzieje. Jeśli spróbujesz nawet pół godziny później, obrzęk będzie zadanie o wiele trudniejsze. Będziesz bardziej prawdopodobne, aby to gorsze niż to naprawić. Jeśli to już było pół godziny, niech pogotowie zająć.

Instrukcje

1 Usiądź. To będzie bardzo bolesne i może powodować zawroty głowy lub zawroty głowy. Nie chcesz, aby spaść i reinjure siebie.

2 cios nos raz na grubym ręcznikiem. Dużo krwi i śluzu prawdopodobnie wyjdzie, więc Kleenex lub papier toaletowy nie będzie do tego zadania

3 Sprawdź, trójkąt z obu rąk, umieszczając wszystkie cztery poduszki palców przed sobą, z dłońmi pochyłych od siebie.

4 Umieść wierzchołek trójkąta ciasno w górnej części nosa.

5 Weź głęboki wdech przez usta.

6 Podczas wydechu przez usta, doprowadzić dłonie razem, aż ręce są formowane ciasno (ale nie za mocno) wokół nosa.

7 Powoli przeciągnij ręce prosto w dół, w kierunku brody jako prostej linii możliwe.

8 Sprawdź swoją pracę w lustrze. Jeśli prostowanie nosa wymaga dalszych, powtórz kroki trzy poprzez siedmiu aż wygląda dobrze.

9 Natychmiast stosować lód do nosa, aby zmniejszyć obrzęk.

10 Take over-the-counter lek przeciwbólowy, najlepiej o właściwościach przeciwzapalnych, takich jak aspiryna czy ibuprofen.

11 W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub mdłości, po 10 minut, idź na pogotowie natychmiast. Zawroty głowy i nudności są częste reakcje na poziomie bólu siebie ustawienie spowoduje, złamany nos, ale jeśli trwają dłużej niż 10 minut przejdź się wyrejestrowany.

Wskazówki:

 • Jeśli twój nos został złamany przez jakiś czas, może wymagać operacji lub rebreaking go wyprostować. Oczywiście, są to procedury, aby zobaczyć się z lekarzem na temat. Większość czasu, będą procedury ambulatoryjne, z którego będzie można odzyskać w ciągu tygodnia lub mniej.
 • Jeśli możesz, idź do ER. Lekarze nie będzie szyna swój złamany nos i pakować go gazą, aby zatrzymać krwawienie. Oni również dają leki przeciwbólowe na receptę poziomu, której będziesz zadowolony, że w ciągu najbliższych kilku dni.
 • Self-ustawienie złamany nos nie jest w żaden sposób preferowane coraz właściwego lekarza. Twój nos nie będzie tak prosto. Nie będzie miał dostęp do odpowiedniego sprzętu medycznego. Nieprawidłowo ustawione nos może być brzydki, a nawet może pogorszyć oddech. Jeśli to możliwe, weź swój złamany nos na pogotowie.

Jak spać spokojnie z małżonków, którzy we śnie thrash

Jak spać spokojnie z małżonków, którzy we śnie thrash

Miotając się podczas snu, zwłaszcza jeśli energiczny i gwałtowny, jest niebezpieczne dla tych, którzy dzielą łóżko z Thrasher i może być oznaką skomplikowanym zaburzeniem. Zachowanie zaburzenia snu REM, co wpływa się w wieku średnim do ludzi w podeszłym wieku i jest związana z degeneracją układu nerwowego oraz chorób, takich jak choroba Parkinsona, jest jednym z nich. W REM Behavior Disorder, sypialna fizycznie działa z scenę swoich marzeń, czyli może ona nawet uderzyć lub kopnąć w łóżku. Dla małżonków i innymi, którzy dzielą łóżka z użyciem przemocy lub energetycznych Thrashers, nie spać w tym samym łóżku, jak człowiek może być konieczne, dopóki zaburzenia, które jest traktowane i działania w celu ochrony Thrasher może być konieczne.

Instrukcje

1 Usuń wszystkie potencjalnie niebezpiecznych obiektów z sypialni. Wyczyść wszystkie lampy, popielniczki i inne szkła lub ostrych przedmiotów, takich jak wazony, doniczki, ciężkich książek i małych mebli. Dodać sypialnia opro- a jego powierzchnia gładka powierzchnia z bardzo niewiele, że można przewracać lub zniszczone w nocy. To chroni śpiącego koszu i chroni przed trafiony w głowę przez obiekty przewracać, podczas gdy on miota się.

2 Umieść materac na podłodze i miejsce poduszkami wokół niego. Umieszczenie materaca na podłodze chroni śpiącego miota przed wypadnięciem z łóżka i ranienia siebie, a to chroni przed wykopany z łóżka. Umieszczenie poduszki wokół łóżka daje i Thrasher dodatkową warstwę ochrony, jeśli któryś z was są przemieszczane z materaca.

3 Spać w osobnych łóżkach. Dla tych z gwałtownie lanie współmałżonka lub partnera, może to być konieczne, dopóki nie otrzyma pomocy medycznej. Ma współmałżonka lub partnera snu na oddzielnej materacu na podłodze podczas snu w normalnym łóżku lub oddzielnego materacu, aby chronić się przed wymachując rękami i nogami w nocy. Albo wybudować amortyzowany dzielnik między wami między dwoma sąsiednimi materace do ochrony przed dziką lanie w nocy.

Jak spać z szyjki macicy Collar

Większość pacjentów kończy się w kołnierz szyjki macicy z powodu urazów szyi lub operacji. Spanie może być wyzwaniem. Chociaż kołnierz szyjny utrzymuje szyję umieszczone w odpowiednim ustawieniu, to nie jest stanowisko większość ludzi spać i może mieć jakieś problemy z uzyskaniem wygodne. Kluczem do śpi wygodnie jest dostosowanie reszty ciała tak, że pasuje do dostosowania swojej szyi.

Instrukcje

1 Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, że ma specjalne instrukcje dotyczące spania w swoim kołnierzem szyjnym.

2 Użyj miękkiej poduszki szyjki macicy zamiast pełnego kołnierza szyjnego tylko jeśli masz pozwolenie swojego lekarza, aby to zrobić. Miękkie poduszki mają tendencję do snu bardziej wygodne, ale pozwalają również ruch szyi - podczas gdy pełna kołnierz unieruchamia cię całkowicie. Więc będziesz używać wyłącznie miękką poduszkę jeśli jest odzwyczaić pełny kołnierz i szyi toleruje jakiś ruch.

3 Spróbuj spać w leżaku, który jest umieszczony większość lub wszystkie z drodze powrotnej.

4 Umieść cienką poduszkę pod ramiona jeśli śpi w łóżku. To będzie prawdopodobnie bardziej komfortowe niż próbuje spać z stos poduszek opierając cię, jak poduszka pozwala szyi przedłużyć w wygodnej pozycji.

5 zwinąć ręczniki i umieścić je na szyi, po obu stronach głowy, lub pod ramiona jako niezbędne, aby pomóc dostać się do wygodnej pozycji i tam pozostać. Działa to, czy śpisz w łóżku lub krześle.

6 Umieść poduszkę między kolana, jeśli śpisz na boku. Pomoże to utrzymać cały kręgosłup dostosowane szyi i zmniejszenie stresu na organizm. Jeśli śpisz na plecach, spróbuj umieścić poduszkę pod kolana.

Jak spać z szyi klamra

Podczas noszenia szyi klamra może być trudne w ciągu dnia, to w nocy, kiedy to szyi klamra może naprawdę zacząć drażnić osoby. Jeśli twój rannych szyi wymaga klamrach szyi, które należy zachować na zawsze, można spodziewać się problemów ze snem, chyba że masz plan, aby szyi klamra jak najmniej widoczne, jak to możliwe. Następujące kroki i dobrze spać tej nocy.

Instrukcje

1 zwrócić się do lekarza, jeśli szyi klamra jest jeszcze potrzebne w nocy. W zależności od stanu, istnieją pewne poduszki, które można kupić tego aktu w celu stabilizacji szyi w nocy. Albo, może być w stanie nosić bardziej miękki kołnierz w nocy.

2 Upewnij się, że jest regulowana klamra szyi po prawej ustawienia. Jeśli trzymać go zbyt mocno, będzie niewygodne, bez względu na to, jakie stanowisko odpocząć w.

3 Znajdź wygodny fotel do spania. Upewnij się, że fotel pochyla się i ma miękkie poduszki. Śpi w fotelu może wydawać się trudne na początku, ale będzie można uniknąć wszystkich podrzucając i toczenia, że ​​pochodzi z spania w łóżku.

4 miejsce jedna poduszka za głowę stabilności. Więcej niż jedna poduszka będzie zbyt duże ciśnienie na już szyi pokrzywdzonego.

5 usytuować inne poduszki na krzesła, w miejscach, gdzie trzeba więcej komfortu. Jeśli podłokietniki na fotelu są zbyt trudne, odpoczynek ręce na poduszki. Jeśli Twoje nogi są niewygodne, umieścić poduszkę pod nimi.

Wskazówki

 • Nie kłaść na szyi klamra bez zalecenia lekarza. Szelki szyi są coraz mniej popularne, jak lekarze sobie sprawę, że są one co szyje poszkodowanym jeszcze sztywniejsze.

Jak spać z fibromialgii

Fibromialgia to przewlekła choroba charakteryzująca się szerokim bólu, wielu punktów przetargowych na ciele, sztywność mięśni i stawów, zaburzenia snu i osłabiającego zmęczenia w ciągu dnia. Dla osób cierpiących na fibromyalgia, ból i zaburzenia snu tworzą błędne koło. Ból powoduje brak snu i brak snu zwiększa ból. Głęboki sen rzeczywiście działa jako lek przeciwbólowy. Strategia dla nieprzerwanego snu jest niezbędnym elementem leczenia osób z fibromialgii.

Instrukcje

1 Znajdź doświadczonego, empatii lekarza. Potrzebny jest silny sojusznik rozwijać podejście leczenia wieloaspektowy niezbędne dla trwających zmęczenie fibromyalgia. Twój lekarz rodzinny może pracować z tobą, lub skierowanie do reumatologa lub neurologa.

2 Praca z lekarzem w celu zdiagnozowania snu niepokojące warunki związane z fibromyalgia. Według Fibromyalgia-symptoms.org, aż 80 procent osób z fibromialgii może mieć bezdech senny, zaburzenia, które powoduje przestoje w oddychaniu podczas snu. Dwadzieścia do 40 procent osób z fibromialgii może mieć zespół niespokojnych nóg (RLS), co powoduje irytujące uczucie w nogach w nocy. Niektóre osoby cierpiące na RLS mogą mieć również okresowe zaburzenia ruchów kończyn (PLMD), powodując mimowolne i często gwałtowne ruchy kończyn podczas snu. Siedemdziesiąt pięć procent chorych fibromialgii mają również zaburzenia stawu skroniowo (TMJD), które powoduje ból mięśni twarzy, szyi i ramion, i prowadzi do zgrzytanie zębami. Wszystkie te zaburzenia są uleczalne, a zajęcie to z lekarzem, będzie prowadzić do lepszego snu ogólnie.

3 Opracowanie zdrowe harmonogram snu. Wstać i iść do łóżka o tej samej porze każdego dnia, i upewnij się, że unikać kofeiny i alkoholu przed snem. Pomoże to rozwijać wewnętrzny rytm snu, a także pomóc w określeniu, jak dużo snu rzeczywiście dostać, co jest przydatne podczas pracy z Tobą do lekarza, aby rozwiązać problemy z zasypianiem. Prowadzenie dziennika, kiedy i jak można spać również pomóc Ci lekarza w celu ustalenia strategii snu.

4 Wprowadzić lekkie ćwiczenia, masaże i inne techniki relaksacyjne w dzień. Działania, które zmniejszają ból i pomagają organizmowi odpocząć w ciągu dnia przyczyni się do lepszego snu. Jednakże, należy unikać wykonywania do trzech godzin przed snem.

5 Porozmawiaj z lekarzem o tym, co leki mogą pomóc sen. Niektóre trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA), takie jak Elavil (amitryptylina) i Pamelor (nortryptylina), gdy określony w niskich dawkach, stwierdzono doprowadzenia łagodzenia bólu i lepszego snu pacjentów fibromialgii.

6 nie rozpaczaj. Jeśli dotychczasowe leczenie jest nieskuteczne, albo lekarz nie działa jako adwokat, masz opcje. Znajdź innego lekarza, poprosić o skierowanie do specjalisty bólu lub snu, lub szukać online na Fibromyalgia i zmęczenie Center niedaleko Ciebie w http://www.fibroandfatigue.com/.

Jak spać ze szkła kontaktowe

W minionych latach, spanie w soczewkach kontaktowych zostało zakazane przez optyków. To dlatego, że starsze soczewki kontaktowe nie pozwalają wystarczających ilości tlenu aż do oczu. W 1981 roku FDA zatwierdziła niektórych typów soczewek kontaktowych za jeden zużycia. Soczewki te są określane jako "rozszerzony-wear" soczewek kontaktowych. Niektóre optyków nadal zaleca się usunąć soczewki kontaktowe przed snem, niezależnie od typu używanego. Jeśli chcesz spać w soczewkach kontaktowych, istnieje kilka kroków, które można wykonać, aby mieć oczy tak zdrowe, jak to możliwe.

Instrukcje

1 Upewnij się, że soczewki kontaktowe są odpowiednie do spania. Jeśli masz standardowe soczewki kontaktowe nosić codziennie, nie powinno się spać w nich. Jeśli masz kontakty przedłużony na zużycie, można spać w nich. Rozszerzony zużyciu kontakty są zazwyczaj wykonane z hydrożelu silikonowego, który pozwala więcej tlenu, aby przejść przez Twoje oczy. Możesz też spać w soczewkach kontaktowych ciągłego zużycia, które umożliwiają specyficzne gazy przenikają soczewki.

2 Porozmawiaj optyka o swoim planie spać w swoich soczewek kontaktowych. Istnieją różne rodzaje soczewek kontaktowych na dzisiejszym rynku. Twój okulista może przepisać jednorazowy markę, która jest bardziej sprzyja noc zużycia. Ogólnie rzecz biorąc, można nosić te soczewki jednego do dwóch tygodni przed wyrzuceniem.

3 Oczyść swoje soczewki po spanie w nich. Jeśli spać w swoich soczewek kontaktowych, mogą być bardziej podatne na infekcje oczu. Regularne czyszczenie utrzymać infekcji w zatoce. Jest to tym bardziej ważne, jeśli nie masz soczewek jednorazowych. Należy użyć odpowiedniego środka do czyszczenia soczewek kontaktowych.

4 Użyj over-the-counter ponownego nawilżania spada do przywrócenia wilgoci do oczu rano. Spanie w soczewek może wysuszyć je, pozostawiając oczy czując swędzenie i zaczerwienienie.

5 Postępuj zgodnie z instrukcjami Okulista w zakresie zużycia. Jeśli masz soczewki kontaktowe i spać w nich, należy je wymienić właśnie odpowiednio do zaleceń lekarza. Nie staraj się przedłużyć swoje życie, nosząc je dłużej niż powinny. Jesteś już wprowadzenie dodatkowego stresu na nich śpi w nich.

Wskazówki

 • Zwróć uwagę jak twoje oczy czuję po śpiące w swoich soczewek kontaktowych. Jeśli czują się podrażniona lub napięte, usunąć je, zanim pójdziesz spać.

Jak spać po rzuceniu palenia

Według ScienceDaily, badanie na Johns Hopkins University "pokazuje, że palacze papierosów są cztery razy częściej niż osoby niepalące zgłosić uczucie unrested po przespanej nocy." Autor badania dr Naresh M. Punjabi i koledzy porównaniu snu z 40 palaczy i 40 osób niepalących. Badanie, opublikowane w Journal of the American College of Chest Physicians w 2008 roku, wykazały, że palacze spędzać mniej czasu w głębokim śnie, z powodu objawów odstawienia nikotyny.

Zaprzestanie palenia może mieć niezliczone wpływa na organizm. Wycofanie objawy ludzie doświadczenie sprawiają, że niezwykle trudno jest sobie poradzić. Sen jest jednym z podstawowych funkcji, które cierpią z powodu przerwania, ale istnieje wiele rozwiązań tego problemu.

Instrukcje

1 Ogranicz spożycie produktów z kofeiną. Unikać pokarmów, napojów i innych produktów zawierających kofeinę. Kofeina powoduje, że można być niespokojny i czujny.

2 wziąć prysznic lub kąpiel prawo przed snem. Zrelaksować się i uwolnić napięcie. Ciepło z prysznicem lub wanną daje się swobodnie.

3 Ćwiczenie około dwóch do trzech godzin przed snem. Ćwiczenia, które będzie wykonywać opona ciebie i chcesz odpocząć. Skupić się na ćwiczeniach aerobowych takich jak bieganie i spacery. Spróbuj poćwiczyć.

4 Słuchaj muzyki, jak staramy się iść spać. Muzyka może być kojące i spokojne. Celem jest, aby pozbyć się lęku i stresu czujesz z objawów odstawiennych.

5 Unikaj drzemek w ciągu dnia. Biorąc drzemki zostawi cię w nocy, bo jesteś wypoczęty.

6 Upewnij się, że twoje łóżko sprzyja spać. Kup poduszki, koce i osłonę, które odpowiadają preferencjom.

Jak spać w Arm Sling

Jak spać w Arm Sling


Chusta ramię jest powszechnie stosowana do ramienia, łokcia i barku kontuzji. Noszenie procy wciąż kontuzjowanego część ciała nieruchomo, chroniąc go i utrzymanie odpowiedniego pozycjonowania promowania właściwego gojenia. Chusta pozwala także mięśnie ramion i barku na relaks, aby zapobiec ucisk mięśni, które mogłoby utrudnić gojenie i zwiększyć ból. Spanie z procy może być nieco niewygodne, jak może być dostosowanie normalnej pozycji uśpienia w celu ochrony ramię podczas drzemki.

Instrukcje

Spanie na plecach

1 Umieść swoje ciało wygodnie na plecach z głową prawidłowo obsługiwany przez poduszkę lub dwa.

2 Połóż poduszkę pod kolana, aby zmniejszyć dolną powrotem stresu.

3 Połóż poduszkę na boku slinged ramię w lekko uniesiona.

4 Umieścić poduszkę między tułowia i swojej slinged ramienia tak, że ręka spoczywa wygodnie na swoim ciele.

5 Jeśli zdecydujesz się spać na przeciwnej stronie poszkodowanej ramię, reszta zawiesie przeciwko stronie ciała. Użyj poduszki przeciw zarówno plecach i brzuchu wspierać swoją zranioną rękę i zapobiec ślizganiu się z pozycji.

Wskazówki:

 • Może trzeba więcej niż sugerowane liczby poduszek zdobyć właściwą stabilność i komfort.
 • Upewnij się, że rannych ramię jest w wygodnej pozycji podczas snu. Nadmierne wysokości barku, na przykład, może powodować ucisk na ramię i zwiększyć ból.

Jak spać w dolnej części pleców

Jak spać w dolnej części pleców


Spanie ze złym tyłu może być wyzwaniem dla każdego, kto doświadcza bólu pleców regularnie. Wystarczy znaleźć się w komfortowej pozycji lub bezbolesny sposób odpoczynku może wydawać się niemożliwe razy. Zmieniając kilka ważnych rzeczy, można rozpocząć, aby doświadczyć na zmniejszenie bólu i zwiększenie jakości snu.

Instrukcje

1 Upewnij się, że materac nie jest za stary, a to, że oferuje wystarczającego wsparcia dla pleców. Czasami ludzie pozwalają swoim materace stać się nadmiernie zużyte do punktu, w którym są one całkowicie unsupportive. Jeśli materac posiada duży kąpieli w środku lub jest więcej niż siedem lat, należy rozważyć zastąpienie go.

2 Unikaj układania w łóżku zbyt długo. Gdy problemy z plecami są najgorsze może ulec pokusie, aby leżał w łóżku i spać dłużej, ale to tylko doprowadzi do wzrostu z powodu bólu pleców szczepu mięśni. Spania lub r w przez dłuższy czas kładzie duży nacisk na dolną część pleców mięśni i można je łatwo limit czasu, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu, ale staram się nie przejść obok ośmiu godzin na znaku dni.

3 Użyj małego wsparcia klin pod część pleców. Można je kupić w wielu sklepach medycznych i pomoc na wsparcie bezpośrednio pod część pleców, gdy jesteś ustanawiające płaskim.

4 Zasnąć muzyki lub jakiś rodzaj łagodnej stymulacji, które ma swoje myśli od bólu. Może to być radio gra cicho w tle, a nawet telewizor przy poziomie głośności ustawionym na niskim poziomie. Każdy rodzaj łagodny, stosunkowo spokojnej stymulacji może pomóc podjąć zdanie bezpośrednio od bólu i sprawiają, że łatwiej jest zasnąć.

5 Nie należy podkreślić siebie uwagę. Dodano stres będzie jedynie mięśnie napięta, i przyczynić się do bólu pleców. Pamiętaj, że nie jesteś sam, i że wiele osób ma do czynienia z bólem pleców na bieżąco. Mimo, że może nie być łatwe, gdy ból pleców jest pochodni, spróbuj i zrelaksować jak najwięcej.

Jak spać na plecach

Według Idź, zapytaj Alice! na Uniwersytecie Columbia, pozycje spania są osobiste preferencje. Można wybrać, czy są one najbardziej wygodne spanie na plecach, na boku lub na brzuchu. Wybierając się spać na plecach jest dopuszczalne tak długo, jak prawidłowo obsługiwać swoje ciało na tyle poduszki i odpowiedniego typu materaca. Spanie na plecach nieprawidłowo może spowodować budzi się uczucie dyskomfortu. Według DePaul University, spanie na wynikach z powrotem w najmniejszym ciśnieniu na swoim ciele.

Instrukcje

1 Wybierz materac, który zapewni najlepszą obsługę tylnej pozycji spania. DePaul University zaleca materace z pianki w kształcie jajka z kartonu, które są dość twarde.

2 Wybierz poduszkę, która będzie wspierać głowę i szyję. Używaj tylko jeden poduszkę; nie podwoić.

3 Trzymaj kolana podparte na szczycie poduszce podczas snu. To pomaga zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców i utrzymuje kręgosłup w naturalnej krzywej.

4 Trzymaj kolana lekko ugięte w górę na górze wsparcie podczas snu.

5 Umieścić poduszkę pod głową tak, że głowa, szyja i szczyty ramion wszystkim odpoczynku na górze.

Wskazówki:

 • Możesz spać z klina kolana zamiast poduszki dla bardziej wyprofilowane wsparcie.
 • Ohio State University ostrzega, że ​​śpi zbyt wiele lub zbyt mało poduszek znajdujących się pod głową będzie miało negatywny wpływ na dobry sen w nocy.

Jak spać i pracować Nocna zmiana

Jak spać i pracować Nocna zmiana


Wiele osób, które pracują na późne zmiany mają trudności ze snem w ciągu dnia, podczas gdy reszta świata nie śpi. Ponieważ pracują do późna zmiany zmienia swój normalny cykl snu / budzenia, oto jak dostosować.

Instrukcje

1. Staraj się nie pić kofeiny zbyt blisko końca swojej zmiany. To może utrzymać się z zaśnięciem.

2 Unikaj palenia pod koniec swojej zmiany. Nikotyna jest środkiem pobudzającym.

3 Przygotuj się do łóżka, jak zwykle w nocy, i ustanowić procedurę.

4 Zjedz coś lekkiego przed snem. W przeciwnym wypadku, napady głodu może obudzić cię.

5 Ciemniejsze sypialni. Zbyt dużo światła może zakłócać jakość snu. Rozłączyć się "Black Out" zasłony, zasłona ciemne arkusze nad oknami lub użyć maski snu.

6 Zminimalizuj hałas i możliwych zakłóceń. Odłącz telefon; zamknąć drzwi sypialni; używać zatyczek do uszu.

7 uzyskać pełny "Dzień w" sen. Spać taką samą liczbę godzin byś w nocy. Planować spotkania i inne działania w czasie swoich jawie, nie w połowie czasu snu.

8 Staraj się spać i wstawać o tej samej porze każdego dnia / nocy. To pomoże trenować swoje ciało, aby dostosować się do nowej rutyny snu.

Wskazówki:

 • Praca prostych zmian jest łatwiejsze w organizmie niż zmiany obrotowych. Obrotów jest już mniej stresujące niż krótka, takie jak obracanie co trzy tygodnie, a nie co tydzień.
 • Przechowywać w miejscu pracy jasno oświetlone, jeśli to możliwe, aby uniknąć senności w pracy.
 • Melatonina może pomóc organizmowi przystosować się do nowego cyklu sen / czuwanie. Weź małą dawkę przed snem, należy postępować zgodnie z instrukcjami na butelce.
 • Jeśli nadal nie może spać, możesz skonsultować się z lekarzem. Przewlekły brak snu może być niebezpieczne dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa, jak również innych. Alternatywnie można rozważyć powrót do regularnej pracy dzień-zmianowym.
 • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym profesjonalnym opieki zdrowotnej przed angażowania się w jakiekolwiek działania związane ze zdrowiem i odżywianiem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.

Jak spać z Maszynie oddechowe

Obturacyjny bezdech senny jest stanem, który uniemożliwia jakości snu ze względu na niezdolność do prawidłowego oddechu podczas odpoczynku. Według Stanford University bezdechu sennego mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak zawał serca, udaru lub choroby serca. Bezdech senny jest traktowany Continuous Positive Airway Pressure lub CPAP, maszyny. To jest maszyna do oddychania, który krąży powietrze w pomieszczeniu przez maskę, że sen nosi na swoim nosie. Spanie z maszyny CPAP może się przyzwyczaić, ale istnieją sposoby, aby ułatwić proces.

Instrukcje

Spanie z Maszynie CPAP

1 miejsce night stand, że łóżko jest wysokie jak blisko swojej stronie łóżka, jak to możliwe. W celu zapewnienia maksymalnej ruch z maszyny CPAP, to pomaga na poziomie to z głowy podczas snu.

2 Ustaw maskę CPAP tak, że jest przyjemny, ale nie za mocno. CPAP Technik może już zmienić to dla ciebie, ale kiedy jesteś w swoim własnym łóżku, może trzeba trochę dostrajanie.

3 Włącz regularnie wentylatora pokojowej na niskim poziomie. Skieruj wentylator się od łóżka, jeśli nie trzeba powietrza krążącego wokół ciebie dla wygody, ale upewnij się, że jest na tyle blisko, więc można go usłyszeć. Niskim poziomie i zna buczenie wentylatora pomoże zrównoważyć dźwięk maszyny CPAP i pozwalają spać. Po pewnym czasie nie będziesz już potrzebować dźwięk wentylatora pokojowej, aby pomóc Ci zasnąć z CPAP dzieje. Maszyna CPAP nie jest bardzo głośny, ale jeśli nie są używane do spania z dźwięków powietrznych krążących stałe, może być trudno zasnąć na początku.

4 Sprawdź szczelność powietrza w masce, gdy urządzenie CPAP jest włączony. Nieszczelności mogą utrzymać się na jawie, naciskając powietrze do oczu. Aby naprawić nieszczelny maskę, po prostu ustawić go, aby go mocniej.

5 Umieścić wąż CPAP na ramieniu i uniknąć przypinanie go pod ramię. Wąż CPAP jest wystarczająco długi, aby poruszać głową z boku na bok przez całą noc, więc nie czujesz się tak, jakbyś miał zatrzymać się w jednym miejscu przez całą noc. Obracając połączenie maski pozwoli na swobodne przemieszczanie się wąż, jak porusza głową.

Wskazówki:

 • Wentylator dostarcza stałą i znajomy dźwięk, który może zrównoważyć dźwięk pulsującym maszyny CPAP i pomoże zasnąć. To sztuczka stosowana przez ludzi z szumem w uszach, aby pomóc im spać na piskliwy sycząc, że dzieje się w ich uszach. Jeśli spać na brzuchu, mieć węża leżała na poduszce i działa na oparciu łóżka. Pozwoli to na łatwe węża obraca się z maską.
 • Nie spać z maską zbyt napięty. Szczelna maska ​​pozostawia głębokie ślady na twarzy, że nie odejdzie do godziny. Jeśli potrzebujesz, aby maska ​​zbyt mocno, aby zapobiec wydostawaniu się powietrza, a następnie zabrać maskę z powrotem do technika CPAP i uzyskać zastępstwo.

Jak spać szybsze i lepsze

Jak spać szybsze i lepsze


Uzyskanie odpowiedniego odpoczynku jest niezbędna dla organizmu ludzkiego. Brak snu może powodować złe skutki, takie jak stres, zmęczenie i depresja. Niewłaściwe nawyki snu może rozwijać się od wielu czynników zewnętrznych, w tym trudności finansowe, problemy z relacji osobistych lub choroby medycznej. Opracowanie lepszych nawyków snu, które pozwolą Ci zasnąć w normalnym okresie czasu ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowego ciała i utrzymaniu energii przez cały dzień.

Instrukcje

1 Stworzenie spójnego rutynę snu. Kłucie z ustalonym harmonogramem pozwoli organizmowi naturalnie dostosować się do zasypiania i wstawania o tej samej porze każdego dnia. Wzmocni to cykl snu w organizmie, jak również pozwalają zasnąć szybciej. Konieczne jest, aby iść spać, kiedy organizm jest zmęczony.

2 Unikaj badając bezsenność. Według dr Andrew Weil, którzy przesady ich bezsenność mają większe trudności resztę osiągnięcie spokojny sen. Ustalić sobie, że bezsenność jest kłopotliwe przeszkodą do pokonania. Należy pamiętać, że stres w ciągu dnia nie powinny kolidować z cyklu snu i nie mieszkają na ostatnich działań, które mogą utrudniać zdolność do dobrze spać. Przeczytaj książkę, aby odwrócić się od martwienia się, aż twoje ciało staje się zmęczony.

3 Przygotuj komfortowe warunki pokojowe. Dim światła w sypialni, aby umożliwić organizmowi rozpoznać, kiedy jest czas na sen. Zewnętrzne snu pomocy, takich jak urządzenia "White Noise", może stanowić blok trudnych otaczających hałasów środowiskowych, co pozwala zasnąć szybciej.

4 Przygotuj wygodne łóżko. Jakości materace i poduszki mogą się bardzo różnić, i ważne jest, aby wybrać łóżko i poduszkę, które spełnia w organizmie poziom komfortu. Upewnij się, że jesteś właścicielem materac zapewnia organizmowi ogólnego wsparcia. Dobry materac powinien zapewniać wsparcie dla wszystkich punktów ciała, w tym ramion i bioder, kręgosłupa i pozwól, aby w sposób naturalny kształtują się dopasować dobrej pozycji stojącej. Twarde materace lub taki, który zapewnia zbyt małe wsparcie może powodować bóle pleców i niewygodne nacisk na ciało. Jeśli musisz kupić nowy materac, poprosić sprzedawcę, aby zapewnić Państwu wyciętym materaca ocenić jego jakość, i porównać go z innymi materacami. Jeśli dzielić łóżko ze zwierzętami, organizuje alternatywny obszar dla nich, jak zwierzęta często może być uciążliwy.

5 Ćwicz regularnie. Utrzymywanie regularnych rutynowych ćwiczeń powoduje niską temperaturę w energię organizmu po każdym ćwiczeniu, pozwalając organizmowi by stać się bardziej podatne na sen w nocy. W przeciwieństwie do ćwiczeń zbyt blisko snem może powodować odwrotny efekt i utrzymać alert ciała, kiedy jest czas na sen.

6. Unikaj drzemki. Drzemki w ciągu dnia, mogą zakłócać organizmu naturalną progresję energii i utrzymać się czujny w nocy. Pozwalając organizmowi opony naturalnie przez cały dzień będzie pomagają organizmowi szybciej zasnąć w nocy.

7 pomoce Wykorzystanie snu. Bez recepty snu pomocy i terapie lekowe mogą stanowić potężne narzędzie do zaśnięcia szybciej. Bardzo ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, co na receptę i bez recepty leki mogą korzystać ci i udzielić lepiej spać.

Jak spać w nocy

Jak spać w nocy


Większość ludzi przetrwały frustrację budzi się w środku nocy, aby przewracasz, nie będąc w stanie się znowu śpi. Jeden zły sen może zrzucić całą następny dzień i stworzyć wzór bezsennych nocy. Rutynowa bezsenność może sygnalizować problem, ale jeśli budzi jeśli noc jest sporadyczny problem, kilka prostych korekt rutynowych może wszystko zmienić.

Co jesz

Co jeść na kolację, a nawet wcześniej w ciągu dnia, może wrócić do was prześladować godzin później. Unikaj tłustych lub ostrych przypraw na godziny przed snem. Tłuszcz ma już dla organizmu do strawienia niż do węglowodanów. Spróbuj jeść kolację węglowodanów bogatych takich jak makaron lub kanapkę, aby zapobiec żołądek z ubijaniu całą noc. Powiedział, że jest przekąskę przed snem może rzeczywiście pomóc spać, pod warunkiem, że jest to odpowiedni rodzaj przekąski. Zdecyduj się na żywności, które zawierają tryptofan, aminokwas, który pomaga zasnąć. Przekąska na plastry sera lub indyka, jogurt lub garść orzechów i nasion dyni.

Pij z umiarem

Picie dowolny napój przed snem może prowadzić do kilku przerw w łazience w nocy. Zaczynając w czasie kolacji, nie pić tyle tylko, aby ugasić pragnienie, idź do łazienki tuż przed wejściem do łóżka. Unikanie kofeiny przez co najmniej cztery godziny przed snem jest wspólna rada, ale unikanie alkoholu jest tak samo ważne. Może być łatwiej zasnąć po piłeś, ale alkohol zakłóca cykl snu i może się obudzić w nocy.

Poprawa środowiska pracy

Jeśli budzisz się w środku nocy, bez żadnego zauważalnego powodu, myślę o tym, jak twoje ciało czuje. Jeśli pocenie się lub dreszcze, lub jeśli twoja ręka jest w stanie uśpienia lub jest ból szyi, niektóre fizyczny dyskomfort może być winien. Rozważyć inwestowanie w nowy materac i poduszki oraz warstwy kilka cienkich koców na łóżka, dzięki czemu można dostosować w zależności od pokrycia sezonie. Utrzymać pokój bardzo ciemne i chłodne. Udostępnianie łóżka z kimś innym niż twój partner będzie zakłócać sen też tak uważają delegalizacji dzieci i zwierzęta z wspinaczki z tobą.

Resetowanie zegara

Jeden zły sen jest potrzebny, aby zrzucić swój wewnętrzny zegar dni. Oprzeć się pokusie do spania lub drzemka po nocy niepokój, więc będziesz gotowy do snu w nocy. Użyj światła, aby pomóc zresetować zegar. Gdy pojawi się na cały dzień, wychodzić na słońce przez kilka minut, lub włączyć wszystkie światła w domu, aby zasygnalizować swoje ciało, że nadszedł czas, aby się obudzić.

Inne rozwiązania

Wykonywania w ciągu dnia to nie tylko dobre dla talii, to korzystne do snu. Nawet coś tak prostego jak 20 minut spacerem po południu może pomóc Ci lepiej spać w nocy. Uprawiając relaks blisko snem, takie jak pisanie w dzienniku lub czytania, może pomóc Ci lepiej spać, też. Jeśli nic nie wydaje się działać, należy skonsultować się z lekarzem. Możesz mieć problem medyczny, który jest zakłócanie snu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, lekarz może zalecić można brać leki, które pomogą Ci zasnąć i pobytu w sen przez całą noc.

Jak spać z bezdech senny

Bezdech podczas snu jest zaburzenie charakteryzujące się zatkaniem przepływu powietrza podczas snu. Objawy obejmują niezdolność płuc ", aby uzyskać wystarczającej ilości tlenu podczas snu, donośnym chrapaniem, suchym gardła, nosa kroplówki serce po oparzeniu i ból w klatce piersiowej. Ci na ryzyko bezdechu sennego tendencję do nadwagi i wieku ponad 40. Nieleczony bezdech senny może powodować wysokie ciśnienie krwi i innych chorób układu krążenia, problemy z pamięcią, lęk, przyrost masy ciała i bóle głowy.

Instrukcje

1 nosić aparatu dentystycznego, aby utrzymać szczękę z coraz luźne i ustabilizować podniebienia ku górze, aby zapobiec niedrożności dróg oddechowych. Tylko zęby naturalne może pasować do urządzenia dentystycznego i musi być noszone co noc do skutecznego leczenia bezdechu sennego. Urządzenie dentystyczne mogą być uzyskane od lekarza.

2 Zainwestuj w ciągłym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych (urządzenie CPAPD). To urządzenie pozwoli linia pozostać otwarta podczas leżenia pozwalając ciśnienie powietrza do przechowywania tkanek dróg oddechowych otwarte podczas snu. Od CPAPD wieje osuszane ciepła, należy nosić maskę podczas snu, aby zapobiec wyciekom powietrza.

3 W łagodnych przypadkach bezdechu sennego, należy użyć poduszki ortopedyczne, aby skorygować ustawienie kręgosłupa podczas snu tak, że kręgosłup będzie w pozycji półleżącej zamiast kłamstwo szyi na płaskiej powierzchni.

4 Leki przepisywane pacjentom bezdech senny jest bardzo zachęcać, jeśli bezdech senny jest na tyle poważne, aby przyczynić się do ciągłego niepokoju i behawioralnych zmian w ciągu dnia. Weź decongestant nosa takiego jak oksymetazolina lub neo-synefryny, aby zmniejszyć obrzęk nosa. Leki stosowane w leczeniu zapalenia zatok i zatorów podstawowej może także poprawić bezdechu sennego.

5 Ponieważ bezdech senny powoduje niepokój i lęk w chorych, którzy nie otrzymują właściwego snu, tych, którzy cierpią z powodu bezdechu sennego powinny utrzymać miłej nastroju co najmniej godzinę przed snem. Osób cierpiących na bezdech senny będzie lepiej spać, jeśli unikać oglądania telewizji późno w nocy, wyeliminowanie ciężkich posiłków i ćwiczeń przed snem, stosować w sypialni tylko do snu, zmniejszenie światła i dźwięki, i spróbować zrobić relaks działalność psychiczne i fizyczne przed snem.

6 Nadwaga może w dużym stopniu przyczynić się do bezdech senny, a otyłość może mieć objawy bezdechu sen gorzej. Zobowiązać się do zdrowszej diety i zmniejszenie masy ciała niezdrowe do poprawy warunków snu.

Jak spać z maską

Jak spać z maską


Obturacyjny bezdech senny dotyka wielu Amerykanów, choć większość ludzi, którzy cierpią z powodu tej choroby przejść nierozpoznana. Najczęstszym sposobem leczenia choroby jest ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, lub CPAP, terapia, gdzie umieścić maskę na nos lub nos i usta, zmuszając sprężone powietrze do nosa i podniebienia miękkiego stabilizacji w ustach. Zapobiega to zapadaniu podniebienia miękkiego i blokowanie dróg oddechowych. Pacjenci poddani terapii CPAP musi spać z maską na twarz, co może być trudne dla niektórych.

Instrukcje

1 Znajdź najwygodniejszą maskę dla Ciebie. Terapia CPAP musi być określone, ale wybór maski jest do Ciebie. Jeśli jedna maska ​​jest niewygodne, poproś, aby wypróbować inne maski.

2 Wymień klocki maski często. Miękkie poduszki żelowe na maskę są przeznaczone do noszenia na zewnątrz. Pamiętaj, aby zastąpić je tak szybko, jak maska ​​zaczyna czuć się nieswojo.

3 zaaklimatyzować się do CPAP. Przyzwyczaić się do ciśnienia, wagi na twarzy i hałasu wytwarzanego przez maszyny. Dobrym sposobem na to jest nosić maski na kilka godzin dziennie, podczas gdy jesteś przebudzony.

4 Użyj "rampa", aby budować tolerancję na wymuszonym powietrzem. Większość maszyn CPAP mają cechę, która stopniowo zwiększa się ciśnienie w maskę. Pozwala to przyzwyczaić się do ciśnienia atmosferycznego. Jeśli to nie pomoże, należy poprosić lekarza o maszynie BiPAP która zapewnia większe ciśnienie podczas wdechu i mniejsze ciśnienie podczas wydechu.

Wskazówki:

 • Ustawić maskę na twarzy. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby nosić maskę, jeśli dokładnie pasują. Udzielający CPAP zwykle dopasowuje maskę przed rozpoczęciem korzystania z systemu.
 • Daj CPAP szansę. Kiedy się do niego przyzwyczaić, będziesz się zastanawiać, jak kiedyś żyli bez niego.