adcov.com

Jak samemu naprawic pekniete okulary

Jak naprawić oczu okulary

Więc chcesz dowiedzieć się, jak naprawić oczu okulary. Dobrych parę okularów kosztuje dobrze ponad 300 dolarów, a w dzisiejszej gospodarce, takich poz drogie musi być w stanie trwać. Okulary są zazwyczaj wykonane z cienkiego metalu lub tworzywa sztucznego, i biorąc pod uwagę zużycie takie rzeczy przechodzą, będą łamać długo przed zmianami na receptę.

Instrukcje

1 Przechowywać soczewki w miejscu. Zdecydowanie problemem numer jeden w okularach to śruby, które posiadają soczewek w. Ramy otaczać zewnętrzne krawędzie soczewek i są utrzymywane razem przez maleńkiej śruby na zewnętrznych krawędziach swoich klatek. Z biegiem czasu, przepychanki z okularów będzie śruba luźna, i ostatecznie będzie wypadać. Za pomocą śrubokręta, który pochodzi z zestawu naprawczego oczu szkło, można zachować te śruby mocno i na miejscu, a będziesz miał dobre zastępstwo w przypadku utraty dowolnego.

2 Wkręć wkręty z papieru klipy gdy otwory na śruby zostają usunięte. Wszystkie otwory na śruby mają grzbiety, które pomagają trzymać śruby w miejscu; w czasie, gdy śruba luzuje a następnie dokręcić je, można nosić w dół te grzbiety, a dziura zostaje "pozbawiony", co oznacza, że ​​nie będą już posiadać śrubę. Po osiągnięciu tego punktu, można użyć spinacza zastąpić śrubę. Pociągnij spinacza do otworu, a następnie włóż resztę nim wokół ramienia okularów mocno trzymać go w miejscu.

3 Jeśli szukasz bardziej trwałe rozwiązanie i lepsze modą niż o spinacz z boku twarzy, złamać krawędź spinacza off, tak małe, jak ewentualnie można dostać się, że nadal będzie zmieścić się w otworze. Zakręt w dół, że krawędzie wystają na każdym końcu. Następnie podgrzać lutownicy i przygotować lutu; można dostać je w każdym sklepie sprzętu. Ostrożnie ściekać lutu wokół obu stronach spinacza, utrzymując zacisk w którym jest. Nigdy nie będzie mógł ponownie zmienić na soczewki, ale to powinno zachować swoje okulary razem na dłużej.

4 Dla tych z metalowymi ramami. Jeśli Twoje okulary zawsze zatrzasnąć w dwóch, używać lutownicy ponownie, aby umieścić je z powrotem. Wcisnąć przerwę w ramkach razem tak mocno, jak to możliwe, a następnie ścieka lutu w dół po obu stronach przerwy. Następnie umieścić w zamrażarce okulary, będą trzymać się razem szybciej.

5 W tych nośną z tworzywa sztucznego. Jeśli Twoje okulary zawsze w dwie przystawki, można użyć butan lżejsze umieścić je z powrotem. Odpal butan lżejsze i rozgrzać każdy koniec przerwy, aż stanie się miękki plastik, a następnie połącz je ze sobą, trzymając je tak mocno, jak to możliwe, aż ostygnie i plastik zaczyna twardnieć. Po osiągnięciu tego punktu, ostrożnie włożyć okulary w zamrażarce, i zostawić je na noc.

6 Po wypróbowaniu któregokolwiek z tych sztuczek, upewnij się, że dokładnie spryskać w dół po obu stronach soczewek, a następnie wytrzeć je czystą statycznej ściereczki. Choć można korzystać z tych wskazówek, aby utrzymać ramek razem, nic nie może naprawić soczewek, czy mają jakieś zadrapania lub jeśli pył gromadzi się w nich w czasie. Przechowywać soczewki w czystości.

Wskazówki:

  • Zarówno butan lżejsze i lutownica to materiały potencjalnie niebezpieczne; zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z nich.

Jak do naprawy uszkodzonych Okulary w domu

Jak do naprawy uszkodzonych Okulary w domu


Można naprawić złamane opraw okularowych w domu, jeśli to konieczne. Większość napraw są uznane za tymczasowe i są zrobione, aby pomóc dostać się aż do lekarza okulisty zastępuje ramkę lub okulary z nowymi. Kilka do-it-yourself naprawy są wykonywane łatwo za pomocą kilku narzędzi i przedmiotów, które prawdopodobnie już posiadasz. Naprawić swoje okulary w domu w zaledwie kilku krokach.

Instrukcje

1 Rozłóż ręcznik na swojej powierzchni obszaru roboczego. W przypadku wszelkie drobne elementy wchodzą, znajdziesz je łatwiej. Wymień wszystkie brakujące śruby. Dokręcić wszystkie śruby poprzez umieszczenie ramki więc spoczywa na powierzchni roboczej z łba śruby, wskazując w górę. W niektórych ramek śrub na spodniej stronie ramy, nieco ukryte. Sprawdź wszystkie boki ramy ukrytych śrub. Niedrogie zestawy naprawcze okularów są sprzedawane w większości dużych centrów handlowych i sklepów detalicznych i optycznych zawierają różne rozmiary i rodzaje śrub stosowane powszechnie w większości opraw okularowych i małe śrubokręty.

2 Ponownie połamane świątynie, część ramy, która opiera się na uchu lub zawiasy z klejem. Pamiętaj, aby oczyścić wszelkie starego kleju z poprzednich napraw z zmywacz do paznokci. Części ramy są albo metalu lub tworzywa sztucznego. Użyj odpowiedniego rodzaju kleju przeznaczonego do materiału podczas naprawy.

Zawias posiada przednią część ramy do skroni. Zawias przerwane mogą być przymocowane do przedniej części ramy lub do skroni. Użyj wykałaczki i zimnica trochę kleju w otworze, gdzie zawias pasuje. Włóż zawias i przytrzymać przez 60 sekund. W zależności od naprawy, może nie być w stanie otworzyć i zamknąć świątynię po zawias jest przestrzegane. Należy zachować ostrożność podczas stosowania okularów i wyłączać.

3 ustalić wygięte metalowe ramy przez przekształcanie element końcowy znajdujący się na zewnętrznej krawędzi górnej części przedniej ramy. Dotyczy to na ramiona od przodu ramy i może zagiąć. Pokrycie wskazówek szczypiec "z taśmy, aby zapobiec zarysowaniu metalową ramę. Chwyć przód ramy z jednej strony, a pokrycie końcówki z końcówkami szczypiec delikatnie "i kompresji. Wyginać nieco poszerzyć lub dokręcić końcówkę.

4 Naprawa uszkodzonego mostu, część ramy metalu lub tworzywa sztucznego, który znajduje się na nosie, z taśmą lub glue.Tape jest tymczasowym rozwiązaniem i jest nieporęczne i brzydki, ale nie działa w sytuacjach kryzysowych. Owinąć taśmą szczelnie wokół dwóch odłamkami ramy, aż ramka czuje stabilny. Mieć kogoś trzymać ramę podczas zawijania taśmy. Klej jest również używane do przechowywania złamanych plastikowych ramek na moście, ale nie trzymać długo. Bądź ostrożny, aby klej na swoich soczewek.

Jak naprawić porysowanych okulary z tworzyw sztucznych

Okulary są popularne akcesoria. Ich regularne stosowanie można pozostawić je podatne na zarysowania. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań do usuwania rys z okulary z tworzywa sztucznego, z których wiele użyć wspólnego gospodarstwa domowego.

Instrukcje

• Umyć swoje okulary w wodzie z detergentem. Wysuszyć całkowicie za pomocą miękkiej ściereczki.

• Spray CD/DVD środka czyszczącego bezpośrednio na obiektyw, który ma zostały porysowane. Wytrzeć obiektywu szmatką z mikrofibry korzystanie delikatny, okrężnymi ruchami.

• Drewno spray czystsze, takie jak zobowiązanie, na ściereczką z mikrofibry. Porysowany obiektyw czystą szmatką za pomocą okrężnymi ruchami do buff obecnie podstaw. Usunąć nadmiar drewna do czyszczenia czystą ściereczką, a następnie umyć okulary z mydłem i wodą.

• Zimnica pasty bezpośrednio do zadrapanie i wmasuj go z tkaniny z mikrowłókien dla 15-20 sekund lub do zadrapanie jest usunięty. Oczyść obiektyw z mydła i wody po zakończeniu.

• Zakup Armour Etch w sklepie lokalnego rzemiosła. Stosuje się nawet herb Armour Etch na obiektyw z wacikiem, a pozostawić siedzieć na pięć minut. Spłukać gorącą wodą na jedną minutę, aby usunąć zbroje Etch.

• Okulary umyć ciepłą wodą z mydłem po podstaw został usunięty. Całkowicie sucha miękką szmatką.

Jak naprawić Cartier okulary

Jak naprawić Cartier okulary

Cartier jest francuski producent zegarków, biżuterii, okularów i innych przedmiotów zbytku. Założona w 1847 roku przez François Louis Cartier, nazwa wiąże się z mechanicznych dokładność i koniecznie wysoką ceną. Ale jak każda para okularów, tych przez Cartier są również objęte szkody i nosić w czasie. Podczas gdy wielu woli, aby wysłać swoje okulary do licencjonowanych Cartier Usługi naprawy, większość poprawek mogą być wykonywane w domu w niewiele do żadnych kosztów.

Instrukcje

• Zlokalizować zawiasy styku ramek okulary Cartier świątyń. Dokręć śruby mocujące z mikro śrubokręt, aby wyprostować świątyń i gornego okulary.

• Otwórz okulary i umieścić je na płaskiej powierzchni, aby sprawdzić, że one siedzieć prosto. Jeśli po jednej stronie okulary jest wywoływane lub pojawia się nierównomierne, dokręcić śruby, które zabezpieczają most nos do ramki. Jeśli okulary Cartier nie mają tych śrub, chwyć ramki i delikatnie zegnij je aż one siedzieć prosto.

• Zwilż buforu paznokci świeżą wodą. Usuń wszelkie małe zarysowania soczewki pocierając je z buforu w delikatny ruch kołowy. Zetrzyj pozostały wilgoć na soczewkach szmatką z mikrofibry.

• Nanieść niewielką ilość olejku dla dzieci do obiektywu polerowanie szmatką. Pocierać wypolerowany powierzchni soczewki szmatką kolistymi szybkiego wypełnienia wszelkich pozostałych rysy. Olej pozostawia również soczewki patrząc czysty i świeżo polerowane.

• Przechowuj okulary Cartier w twardym etui po naprawach, aby chronić je przed uderzeniami, zadrapania i inne uszkodzenia.

Jak naprawić uszkodzony okulary w domu

Jak naprawić uszkodzony okulary w domu

W razie potrzeby można naprawić swoje złamane oprawek w domu. Większość napraw są traktowane jako tymczasowe i są zrobione, aby pomóc Ci aż swojego specjalistę zastępuje ramki lub okulary na nowe. Kilku napraw do-it-yourself są łatwo zrobić kilka narzędzi i przedmiotów, które prawdopodobnie już posiadasz. Ustalić własne okulary w domu w zaledwie kilku krokach.

Instrukcje

• Rozłożone ręcznik na swojej powierzchni obszaru pracy. W przypadku każdej małej części wchodzą, znajdziesz je łatwiej. Wymień wszystkie brakujące śruby. Dokręcić wszystkie śruby, umieszczając ramki, tak to jest w stanie spoczynku na powierzchni roboczej z łbem śruby skierowana w górę. Niektóre ramki mają śruby w dolnej części ramki, lekko ukryte. Sprawdź, czy wszystkie boki ramy dla ukrytych śrubek. Tanie okulary naprawcze są sprzedawane w większości najważniejszych domów towarowych i sklepów optycznych i zawierają różne rozmiary i rodzaje śrub powszechnie używane w większości oprawek i małe Śrubokręty.

• Podłącz złamane świątyń, w części ramki, która opiera się na uchu, lub zawiasy z klejem. Pamiętaj oczyścić wszelkie starego kleju od poprzedniej naprawy z zmywacz. Elementy ramy są metalowe lub plastikowe. Za pomocą odpowiedniego typu klej przeznaczony do materiałów, które są naprawy. Zawias posiada z przodu ramy do świątyń. Uszkodzony zawias mogą być dołączone do przodu ramki lub do świątyni. Za pomocą wykałaczki i zimnica trochę kleju w otwór gdzie zawias pasuje. Zawiasu i przytrzymaj go przez 60 sekund. W zależności od naprawy może nie być wypłacalny otworzyć i zamknąć świątyni po zawias jest przestrzegane. Biorąc okulary i wyłączyć, należy zachować ostrożność.

• Ustalić okutymi metalu przez przekształcanie koniec kawałek, znajduje się na zewnętrznej krawędzi górnej części przedniej ramki. To trzyma świątyń do przodu ramki i może stać się pochylił. Pokrycie szczypce porady z taśmą, aby uniknąć zarysowania Metalowy stelaż. Chwyć przedniej ramki z jednej strony i cover utworu koniec z szczypce porady i delikatnie skompresować. Zegnij lekko poszerzyć lub dokręcić koniec kawałek.

• Napraw zerwany most, części metalowe lub plastikowe ramki, która siedzi na nos, taśmy lub kleju. Taśma jest tymczasowym rozwiązaniem i jest duże i brzydkie, ale działa w nagłych wypadkach. Owinąć taśmę szczelnie wokół dwa kawałki łamany rama do ramki czuje się stabilne. Mieć kogoś trzymając ramki możesz owinąć taśmę. Klej jest również używane do przechowywania złamane plastikowych ramek na moście, ale nie posiadają długi. Należy uważać, aby nie dostać kleju na soczewki.

Jak testować Naprawie

Rekultywacja opisuje proces usuwania toksycznych zanieczyszczeń, które niekorzystnie wpływają na zdrowie ludzi i / lub środowiska. Rekultywacja to proces oczyszczania, który obejmuje dezynfekcji skażonych obszarów. Forma jest wspólna toksyczne zanieczyszczenia, które wymaga rekultywacji. Zarodniki pleśni są zarówno organiczne i Biohazard, co oznacza narażenie powoduje wiele różnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt. Rekultywacja zarodników pleśni jest wymagane, aby wyeliminować zagrożenia dla zdrowia. Są też inne rodzaje środków zaradczych, takich jak usuwanie żelaza z ziemią ogrodową i ścieków z wodą pitną. Rekultywacja jest po prostu usuwanie toksyn ze środowiska.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy musisz rekultywacji patrząc za gipsowe swojego walls.You trzeba dziurę w ścianie. Jeśli są to czarne plamki z formy jest niewielkie. Jeśli czarna pokrywa stadniny i ściany zewnętrzne, wymagane jest pełne postępowanie naprawcze. Nie ma łatwego sposobu, aby spojrzeć za skale arkusza. Czy otwór grzebać to małe lub duże sheetrock wciąż wymaga naprawy. Minor rekultywacji wymaga rozpylanie roztworu wybielacza na obszarze zapowietrzonym. Kompletny rekultywacji wymaga usuwania ścian, podłogi i sufitu w dół do śrub i krokwie i szorowanie drewna z roztworem wybielacza.

2 Sukienka w odzieży ochronnej; okulary, rękawice gumowe, maski i stare ubrania i buty, że nie masz nic przeciwko wyrzuceniu po czyszczeniu do kompletnego projektu rekultywacji. Wymagane są specjalne maski do czyszczenia formy. Użyj N-95 lub P-100 respiratorów do rekultywacji.

3 Ustaw wentylator skrzynki w otwartym oknie do wentylacji. Musisz usunąć zarodniki pleśni z powietrza, jak oczyszczania. Stop wieje zarodniki pleśni z powrotem do pomieszczenia przez taping kartonu wokół zewnętrznych otworów okiennych.

4 Podnieś wszystkich starych dywanów i wykładzin podłogowych materiałów umieszczając je w torbie 6 ml z tworzywa sztucznego. Podwójna torba wszystkie materiały od wewnątrz pokoju, nawet jeśli nie pojawiają się nudny. Zarodniki pleśni są trudne do zobaczenia; nie można być zbyt ostrożnym.

5 Spray mgły zimnej wody z opryskiwaczem ogrodowym na obszarach spleśniały. Mokre zapobiega zarodniki pleśni z dostaniem się powietrza podczas ich usuwania.

6 Wyłącz wszelkie urządzenia, który wieje powietrza do pomieszczenia. Wyłącz piec i klimatyzator. Umieść kawałek plastiku nad kanałami powietrznymi i tworzyw sztucznych taśmy wokół okien i drzwi, nie wykorzystywanych do celów wentylacyjnych. Zarodniki pleśni trzeba zawierający podczas rekultywacji.

7 Zbierz mały gruzu za pomocą mokrej / suchej próżni. Utrzymać próżnię w obszarze na zewnątrz pomieszczenia w którym pracujesz. Nie chcesz, zarodniki pleśni, aby zebrać na zewnątrz podciśnienia zapewniającego środki rozprzestrzeniania ich do innych pomieszczeń w domu. Umyć zbiornik, wąż i załączników na mokrej / suchej próżni z wybielaczem i wodą po użyciu. Nie próbuj czyścić filtr. Rzuć filtr się w podwójnej workach worka na śmieci.

8 Take szczotki do szorowania ręcznego i szorować wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu. Zmieszaj ½ szklanki wybielacza z 1 litr ciepłej wody i korzystać z tego rozwiązania, aby usunąć pleśń. Jeśli arkusz jest skała, na ścianach, należy go usunąć. Aby mieć pełną naprawę pokój musi być zdjęty z ćwiekami i usunięty z wybielacza i wody rozwiązania.

9 Wybierz konkretne lokalizacje w pokoju umieścić osuszacz i nowych fanów. Powietrze musi krążyć w pomieszczeniu do całkowitego wysuszenia przez co najmniej 3 dni. Jeżeli podczas suszenia, więcej formy wykryciu używać tego samego roztworu wybielacza i wody do czyszczenia zarażonego obszaru.

10 testów losowych obszary w pokoju do suchości. Jeśli pokój jest całkowicie suchy trzeba uszczelnić powierzchnie drewniane. BIN i KILZ są marki z szelaku i podkład na bazie oleju, które dobrze. Wszystkie powierzchnie muszą malowanie farbą lateksową zawierającą mildewcide. Mildewcide pomaga zatrzymać pleśni rośnie tak długo, jak pokój pozostaje sucha. Jeśli pokój zaczyna zachowaniu formy wilgoci wzrośnie ponownie, nawet po rekultywacji.

11 Sprawdzić oznaki zarodniki pleśni rozwijających się okresowo. Utwórz zdejmowany panel w gipsowe podczas naprawy w miejscu, gdzie forma była najgorsza. Podczas sprawdzania regeneracji formy wystarczy zdjąć panel, należy użyć latarki i zbadać teren. Jeśli widzisz czarne widowisko następnie formy powrócił.

Jak usunąć zarysowań Z Okulary Bezpieczne

Nie ważne jak bardzo jesteś, soczewki w Twoich okularów zawsze wydają się podrapał. Rysy może być mniejsza lub większa. To naprawdę nie ma znaczenia, jak twoje okulary się podrapał, Najważniejsze jest to, że chcesz usunąć rysy - bez kosztów ciebie zbyt wiele. Istnieje kilka łatwo dostępne produkty, które można usunąć większość zarysowań w ciągu kilku minut.

Instrukcje

1 Większość nowoczesnych soczewek wykonane są z tworzywa sztucznego, i w większości soczewki są powlekane. Zastosowanie Armour trawieniem na boku zarysowany soczewce z tworzywa sztucznego, jeśli tylko na zarysowanie do powłoki antyrefleksyjnej, które jest na soczewki. Jest to powłoka, a nie soczewki, która sama w sobie jest porysowana w wielu przypadkach. Zastosuj Armour trawieniem (dostępny na Michaela, a większość sklepów hobby) z wacikiem. Pozostawić do wyschnięcia i zetrzeć ściereczką z mikrofibry. Nie stosować na soczewkach szklanych lub pozwolić mu dotknąć metalową ramę.

2 usunąć głębsze zadrapania stosując niewielką ilość pasty zwykłym płynem do soczewki. Pocierać ruchem okrężnym z czystą ściereczką z mikrofibry oraz stosować ciśnienia tylko światła. Kontynuować przez 10 do 15 sekund, a następnie zmyć pastę do zębów pod bieżącą wodą. Jeżeli rysy pozostają, powtórzyć proces. Spowoduje to usunięcie porysowany powłoki a także usunąć płytkie rysy w samej soczewki.

3 Nałożyć niewielką odrobiną różu jubilera (do uzyskania w sklepie jubilerskim) na stronie obiektywu z zadrapaniami. Pocierać ruchem okrężnym z czystą ściereczką z mikrofibry. Używaj tylko umiarkowaną presję. Pocierać przez 20 sekund i zmyć pod bieżącą wodą. Jeżeli rysy pozostają, powtórzyć proces.

4 Kup zestaw naprawczy CD / DVD. W zestawie znajdziesz sprayem roztworu czyszczącego. Spray soczewek z tego rozwiązania do czyszczenia i pocierać soczewek wykonując ruchy okrężne ściereczką z mikrofibry. Myj soczewki pod bieżącą wodą. Powtórz, jeśli rysy nie są całkowicie usunięte.

5 Wlać kilka kropel amoniaku na soczewek i przetrzeć ściereczką z mikrofibry. Zadrapania powinien zniknąć, zwłaszcza płytkie rysy w powłoce.

Wskazówki:

  • Bez względu na to, w jaki sposób naprawić zarysowania soczewek powłoka, która pochodzi z okulary będą usuwane. Nie martw się. To nie ma wpływu na receptę, w żaden sposób.
  • Jeżeli rysy są zbyt głębokie, aby być usunięte przez którąkolwiek z tych metod, oznacza to, że obiektywy muszą być zwrócone do okulisty. Mogą wymagać wymiany.

Jak to naprawić i Grow zniszczone włosy?

Jak to naprawić i Grow zniszczone włosy?


Istnieją techniki w celu zwiększenia wzrostu włosów i naprawić szkody dla mężczyzn i kobiet. Rośnie lub stymulujące wzrost włosów wymaga odpowiedniej opieki. Niektórzy używają rozluźniające chemiczne i farby do włosów, aby poprawić strukturę i wygląd swoich włosów. Jednak przy użyciu środków chemicznych na włosy i codziennej stylizacji może spowolnić wzrost i powodować inne problemy, takie jak suchość, rozdwajaniu i łupieżu. Chociaż leki i inne produkty zastrz stymulowanie wzrostu i naprawy uszkodzenia, jest możliwe, aby w sposób naturalny wzrost włosów.

Instrukcje

1 Przygotuj pokarmy bogate w białko. Stymulują wzrost włosów z zdrowej diety, która składa się z pokarmów bogatych w białko, takie jak jaja, mięso, ryby i nabiał. Uwzględnienie innych zdrowych wyborów, takie jak warzywa, orzechy i owoce, aby pomóc zwiększyć wzrost włosów.

2 Podnieś krążenie krwi. Mieszki włosowe odpowiedzieć na krążenie krwi. Masując skórę głowy codziennie, a regularne ćwiczenia zwiększają przepływ krwi do głowy i pomaga zwiększyć wzrost włosów. Rozpocząć wykonywania rutynowych i mają od trzech do pięciu treningów tygodniowo.

3 Za pomocą odpowiednich produktów. Mycie włosów nie wystarczy do pobudzenia wzrostu i naprawy szkód. Nałóż odżywkę do włosów po każdym myciu i regularnie odwiedzać salon fryzjerski otrzymywania głębokich odżywki do wzmocnienia i pobudzenia mieszków włosowych. Specjaliści do pielęgnacji włosów może również polecić inne produkty lub usługi w celu odwrócenia przerzedzenie lub zniszczeń.

4 Nadaj włosom odpocząć. Codzienne stosowanie produktów ciepła i relaxers chemicznych są powszechne wśród kobiet. Ponieważ ciepło i chemikalia mogą utrudniać wzrost włosów i spowodować pęknięcie, wybrać style, które nie wymagają prasowania lub płaski dziennego, takich jak curling warkocze lub updos. Wyciągając czas między relaxers chemicznych i barwienia może również poprawić włosy i może stymulować wzrost.

5 Uzupełnij organizmowi witamin. Witaminę E, kwas folianów, biotyna, beta-karoten, witaminy B-kompleks lub olej lniany, aby poprawić jakość włosów i stymulować wzrost. Stosować suplementy zgodnie z zaleceniami. Skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmuje leki na receptę.

Jak kupić pochlebne oko okulary

Nawet jak laserowego zabiegu korygującego zyskuje popularność, nadal są okulary skutecznym sposobem, aby zmienić swój wygląd. Nadają one symetrię do twarzy i prawidłowego kształtu i wielkości może podkreślić swoje najlepsze cechy.

Instrukcje

1 Zdecyduj się na żądanej stylu. Okulary może spojrzeć inteligentny i ekscentryczny, aby twoja twarz wydaje się okrągłe lub bardziej prostokątny lub stylów bardziej zaniżone, daje ciche wyrafinowania. Określić cechy, które lubisz i mieć je na uwadze, jak spróbować różnych stylach i kolorach.

2 Zastanów się do kształtu twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, squared-off ramek płaski najlepiej. Jeśli masz kwadratową twarz, spróbuj ramki okrągłe. Bez względu na kształt twarzy, kontrast jest kluczem.

3 Rozważmy wielkości twarzy. Soczewki gigantyczne będzie wyglądać głupio na małej powierzchni (chyba, że ​​to efekt idziesz do), i małe obiektywy zgubisz, jeśli masz dużą powierzchnię.

4 Wybierz styl. Rogowej oprawie okularów może spojrzeć inteligentny, ekscentryczny, biodra lub nowoczesny, w zależności od konkretnych klatek. Okrągłe ramki są bezpieczny wybór i bezramowe obiektywy mają lekki i prawie niewidoczny wygląd.

5 Wybierz kolor ramki. Jeśli masz cerę czerwonawą, najlepsze kolory ramy są ciepłe odcienie - kolory oparte na czerwony, brązowy i żółty. Jeśli masz bardziej żółty odcień, chłodniejsze i ciemniejsze kolory, takie jak niebieski, fioletowy i czarny są najlepsze. Spróbuj też różne kolory, aby zobaczyć, co uzupełnia swój kolor włosów.

6 Sklep w kilku miejscach. Większość centrów okulistyczny posiada co najmniej kilka przykładów z każdego stylu, ale nie zadowalać się pierwszym znalezc. Możesz znaleźć podobne, ale jeszcze lepszą parę w innym sprzedawcy.

Jak Założyć Okulary korekcyjne

Pozycja receptę okulary prawidłowo twarz i oczy, aby zapewnić dokładne dopasowanie, komfort i funkcjonalność. Okulary korekcyjne powinny być właściwie koncentruje się przed oczami i dopasować pionowo, zwłaszcza dla osób noszących BIFOCAL, którzy potrzebują korekcji wzroku do dalekiej i bliskiej pracy. Należy zadbać, aby zapewnić ramy mieszczą się na uszach i nosie, jak również.

Instrukcje

1 Wybierz ramkę, która pasuje wygodnie na głowie i twarzy. Rama nie powinna wycisnąć boków głowy lub siedzieć zbyt daleko od świątyń.

2 Ustaw nos kawałek zapewnić okulary odpoczynku prawidłowo na twarzy. Upewnij się, że oczy są skupione w górnej połowie ramki. Podnieść ramę, ściskając kawałek nosa lub rozłóż obniżyć rama.

3 Sprawdź długość świątyni. Świątynia ramki, lub ramię, reszta na uszach. Tyni należy delikatnie łuk wokół górnej części ucha, stop w pobliżu podstawy i tworzą tył "C"

4 Upewnij się, że recepta będzie zmieścić się w kadrze. Soczewki, które są uważane za silne recepty, wszystko na (-) lub (+) 4,00 moc, powinny być wprowadzone do małych klatek. Spróbuj znaleźć ramkę, która uwzględnia zarówno wielkość głowy, jak również wytrzymałość soczewek.

5 Pozostawić wystarczająco głębokie pionowe przestrzeń w obiektywie używać okulary korekcyjne, zwłaszcza nie-linie, zwane również postępowców. Podszyciem dwuogniskowych najbardziej potrzeba przynajmniej 15 milimetrów przestrzeni z dołu pokrywy do dolnej krawędzi ramki. Większość linii dwuogniskowych nie wymagają 20 milimetrów przestrzeni lub większym, mierzonym od środka swojego ucznia do dolnej krawędzi ramki.

Wskazówki

  • Dwukrotnie sprawdzić dopasowanie przez zginanie i potrząsając głową trochę nosząc ramek. Dostosuj świątynie i końcówkę bardziej lepsze dopasowanie na luźnych ramek.

Jak zmierzyć Prism w Okulary

Jak zmierzyć Prism w Okulary


Pryzmat w soczewek okularowych jest używany do prawidłowego widzenia, powodując oczy zbieżne lub odbiegają nieznacznie. Korekcja może być pryzmatem górę lub w dół, o nazwie pionowej lub z boku, zwany poziomej. Należy uważać, aby dokładnie zmierzyć ilość pryzmat w okulary.

Instrukcje

1 Mark uczniów, podczas gdy okulary są na osoby, które mają być mierzone. Użyj oznakowanie pióra obiektywu, nazywany również markerem obiektyw. Zrób kropki na obiektywie tuż nad ucznia jako osoba patrzy prosto przed siebie.

2 Zdejmij okulary i położył je na stole lensometer. Start z prawej soczewki. Line up kropki wprowadzone na obiektyw bezpośrednio pod port lensometer.

3 Sprawdzić przez okular i skupić się na bagna, linie, które pokazują kuliste i cylindryczne moc soczewki. Istnieją dwa zestawy torfowisk, które tworzą krzyż.

4 Wskazówki gdzie dwa torfowiska krzyż. Jeśli obiektyw nie posiada pryzmatu, pojawią się one bezpośrednio wewnątrz okręgu widać przez okular. Jeśli obiektyw posiada pryzmat, można zauważyć, że obraz krzyża torfowisk jest przesunięty od centrum.

5 Przestrzegać oko byka lub docelowy obraz jak pierścieni wewnątrz lensometer. Prism jest mierzona w linii dziesiątkę. Pryzmat siły zwiększa się skrzyżowanie z wysiedlonych torfowisk oddala się od centrum tarczy.

6 Linia w celu reprezentuje stopień pryzmat jako bazy na zewnątrz lub bazy w. Oprzyj się jest, gdy obraz jest przesunięty w lewo od środka tarczy i podstawa z jest na prawo od centrum.

Jak zamówić komputer Okulary

Syndrom widzenia komputerowego (CVS) występuje wtedy, gdy osoba spędza kilka godzin każdego dnia roboczego na ekranie komputera. Problem pochodzi z braku kontrastu monitor zapewnia między tłem a tekstem. Pikseli są liczne małe plamki lub kropki, które tworzą wydruk czytamy na monitorze. Piksele nie linia ciągła jak drukowanego tekstu. Do najczęstszych objawów CVS są bóle głowy, zmęczenie oczu, pieczenie, bóle i suchość oczu, wrażliwość na światło i niewyraźne widzenie. Odpowiednio dopasowane okulary mogą pomóc złagodzić problem.

Instrukcje

1 Złóż wizytę u optyka lub okulisty i ma swoją wizję zbadane. Powiedz lekarzowi, że pożądany jest recepta na okulary komputerowych.

2 Porozmawiaj z lekarzem, co jest potrzebne rodzaj okularów komputerowych. Recepty mogą być przeznaczone na pokrycie połowy zasięgu wizji (typowy zakres komputer) lub być łączone w celu pokrycia bliskich, średnich i dalekich dystansach w jednym obiektywie. Pojedyncze okulary do patrzenia zapewniają możliwość oglądania na pełnym ekranie przy minimalnym ruchu głowy. Dwuogniskowych, trójogniskowe i soczewki progresywne pozwalają na znacznie mniejszej części soczewki skupić wzrok na ekranie komputera wymagającego dużo więcej ruchu głowicy oraz możliwość odkształcenia szyi i napięcia. Jednakże, mają one tę zaletę, że pozwala na oko zobaczyć różne inne odległości, jak również szereg komputerów.

3 Pozwól lekarza, aby zakończyć egzamin i napisać receptę na okulary komputerowych.

4 Wypełnij receptę odwiedzając żadnego renomowanego optyk. Dozujące optycy zwykle nie wymaga się na spotkanie, więc można odwiedzić o każdej porze w godzinach pracy, aby złożyć zamówienie na okulary komputerowych. Zamówienia są często wypełnione poczekaniu, ale mogą wziąć kilka dni do uzupełnienia. Uprzedzić o szczegóły, czy okres, jest bardzo ważne.

Wskazówki

  • Rozważyć dodanie antyrefleksyjną (AR) powłoki w celu zmniejszenia odblasków od monitora i okolic okien i oświetlenia.

Jak wyregulować noski na Okulary

Jak wyregulować noski na Okulary


Te noski na swoim okularów może złamać lub codziennych czynności. Jeśli noski są zbyt ciasne mogą powodować podrażnienia i dyskomfort mostu nosa. Jeśli noski nie są wystarczająco mocno, twoje okulary mogą zsunąć twarz, gdy patrzysz w dół lub obracać głowę zbyt gwałtownie. Upewniając się, że noski są dostosowane odpowiednio może stanowić pomoc dla niektórych irytujących aspektów okularach. Jeśli noski są odpowiednio dostosowane, nie powinien nawet zauważyć, gdy nosisz okulary. Powinny być lekkie i wygodne podczas odpoczynku na nosie.

Instrukcje

1 Palcami w pierwszej próbie dostosowania noski więc pasuje przytulny i bez żadnych trudności lub dyskomfortu. Jeśli nie są w stanie dostosować noski odpowiednio, użyj szczypiec do małych poprawek, które są bardziej dokładne.

2 Umieść swoje okulary na twarzy i zwrócić uwagę, czy są one zbyt mocno lub stracić w okolicy nosa pad. Jeśli oni są przyczyną nadmiernego ciśnienia i dyskomfort, które są zbyt ciasne. Jeśli są one spadając twarz patrząc w dół, są zbyt luźne.

3 Weź okulary z twarzy i umieścić je na płaskiej, twardej powierzchni, takiej jak blat. Delikatnie nacisnąć lub pociągnąć ramionach noski w kierunku potrzebnej. Ramiona noski są podjąć regulację i ciśnienia, więc nie trzeba się martwić o ich łamanie.

4 Umieść je z powrotem na twarzy po ich regulacji. Użyj lusterka i obserwować, jak wyglądają na twarzy. Celem jest, aby były wygodne w lepsze dopasowanie przy zachowaniu właściwej równowagi na twarzy. Jeśli okulary stać krzywo na twarzy, możesz kontynuować proces regulacyjny, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Mają przyjaciel lub członek rodziny pomaga dostosować i sugestie w trakcie procesu.

5 Czyste i przechowywać okulary w okularach przypadku, gdy nie jest ich noszenie. Zachowaj szczególną ostrożność podczas wyjmowania i umieszczania ich na twarzy, aby nie przenieść dostosowań, które zrobiłeś.

Jak kupić bez recepty okulary do czytania

Jak kupić bez recepty okulary do czytania


Być może nadszedł czas, aby dostać okulary do czytania, jeśli już nie może zobaczyć drobnym drukiem gazety bez przedłużenia ramienia. Jeśli zdecydujesz się kupić okulary do czytania bez recepty wiedzieć, jak wybrać odpowiednie okulary dla Ciebie.

Najważniejszym

Twoje oczy są sprawdzane przez optyka, aby upewnić się, że są zdrowe, zanim kupisz over-the-counter parę okularów.

Siła

Sprawdź swoją wizję przy zakupie okularów do czytania. Najniższa wytrzymałość 1.5. Działa się na skalę, aż znajdziesz właściwą wytrzymałość obiektywu dla Ciebie.

Fit

Okulary powinny zmieścić i nie upaść na nos lub pozostawić ślady na boku głowy. Wybrać taki, który pasuje poprzez grzbiet nosa lub taki, który spoczywa na końcu nóg.

Styl

Wybrać z ciężkich klatek do bez ramki. Dopasuj swoje ubrania lub odebrać ramki Granny, które spoczywają na czubku nosa.

Koszt

Over-the-counter okulary do czytania może być tak tanie, jak jednego dolara. Rozważyć zakup dwóch par w przypadku utraty jednego.

Jak Darowizna Używane Okulary w Gruzji

Jak Darowizna Używane Okulary w Gruzji


Jeśli nie chcesz już z okularów z powodu przedawnienia lub zmian w stylu, można dać im nowe życie. Lions Club jest najbardziej znana organizacja dając okulary do pokrzywdzonych i pod-ubezpieczony. W Gruzji, masz kilka opcji darowizny.

Kolekcja Pudła

Lions Club ustawia pole zbiórki używanych okularów do przedsiębiorstw, kościołów i szkół, więc jest prawdopodobne, że niektóre organizacja w swojej społeczności już wykonuje te datki. Skontaktuj się z Georgia Lions Fundacji Lighthouse, w [email protected], aby dowiedzieć się, gdzie dotacje są akceptowane.

Darowizna twarde

Oprócz zbiornikow, organizacje i osoby prywatne prowadzenia dyski darowizny, takich jak kliniki okularowych Gruzja LensCrafters. Nastolatek Stone Mountain Yasmin Asser zaczął napęd darowizna-po-mailem na cześć dziadka. Zarówno praca z Fundacji Lions Lighthouse.

Funkcja

Lions Club czyści i sortuje je zdobyłem okulary przed redystrybucji. W 2009 roku Fundacja Lighthouse umieszczono ponad 4400 okularów do ludzi w Gruzji.

Jak usunąć Odcień Z Okulary

Jak usunąć Odcień Z Okulary


Okulary przeciwsłoneczne mają przyciemniane soczewki, które pomagają zredukować odblaski światła słonecznego, gdy jesteś na zewnątrz lub jazdy. Kieliszki na receptę i wyposażone fotochromowe obiektywów ściemnienie tylko po wystawieniu na działanie światła słonecznego, co eliminuje konieczność od dwóch różnych zestawów okularów. Możesz usunąć odcień z okulary, dzięki czemu można ich używać jako zwykłe okulary lub zmienić kolor odcień. Wszystkie przyciemnione okulary, w tym okulary, są dostępne z soczewkami ze szkła lub tworzywa sztucznego. Chociaż nie można usunąć odcień od soczewek szklanych, można go usunąć z większości plastikowych okularach z wykorzystaniem układu soczewek barwienia.

Instrukcje

1 Wyjmij soczewki z ramki okulary. Niektóre obiektywy po prostu wyskoczyć z małym ciśnieniem, podczas gdy inni mają śruby należy poluzować. Użyj małego śrubokręta dostępne w większości zestawów narzędzi do okularów mocujących. Lekko dociśnij do soczewek przy ich usuwaniu. Nie zginaj rama, jak łatwo może się złamać lub uszkodzić.

2 soczewki dokładnie oczyścić, najlepiej w wodzie destylowanej, aby wyeliminować wszelkie osady mineralne, pozostawione na soczewkach. Używać wody z kranu, jeśli nie można znaleźć wodę destylowaną. Poczekać, aż woda z kranu, aby usiąść na noc, aż wszystkie osady mineralne osadzają się na dnie, a następnie umyć szklanki z nim.

3 Rozgrzać urządzenie do 210 soczewka barwienia stopni Fahrenheita; nie przekracza tej temperatury. Jednostka może mieć od 15 do 30 minut, aby się rozgrzać, w zależności, który z nich korzystasz. Przeczytaj instrukcję instrukcji dostarczonych z danej jednostki do konkretnych czasów ogrzewania dla każdego typu soczewek. Na przykład, niektóre soczewki nie mogą być ogrzewane do ponad 200 stopni Celsjusza.

4 Napełnić barwienia soczewek obiektyw z roztworu neutralizującego lub roztworu wybielającego. Umieścić obie soczewki na każdej stronie uchwytu soczewki, zabezpieczając je ze wszystkich czterech stron. Powoli obniżyć je w roztworze.

5 Sprawdź soczewek po upływie jednej minuty, aby zobaczyć, czy są bielone. Niektóre soczewki może trwać dłużej, w zależności od rodzaju i gradient zabarwienia. BPI, jeden z największych na świecie producent materiałów barwiących, zaleca, aby nie trzymać sunglass soczewki wewnątrz gorącego roztworu neutralizującego dla więcej niż 10 minut.

6 Powtórz proces wybielania, jeśli odcień nadal wymaga dodatkowego usunięcia. Dokładnie przepłukać soczewki i włóż je do ramy okulary, lub użyć koloru odcieni do wyboru do koloru im inny kolor za pomocą urządzenia obiektyw barwienia.

Jak dostosować Magneticarms na okulary?

Jak dostosować Magneticarms na okulary?


Dzięki rosnącej popularności nakładek na okulary, teraz wiele oprawy okularowe wyposażone w magnesy do korzystania z klipsem-na okulary magnetycznego. Te elementy magnetyczne są czasami na moście z ramek, ale najczęściej są one w części końcowych, dodając dodatkowy wstrząs, gdzie zazwyczaj krzywe metalu gładko. Z tego dodatkowego elementu w sposób, jak można manipulować rękami, jeśli się z walnięcie? Na szczęście, dostosowanie broni magnetyczne na okulary jest niemal tak proste jak dostosowanie standardowych oprawek do okularów.

Instrukcje

1 Aby ocenić dopasowanie, założyć okulary i spojrzeć w lustro. Należy zauważyć, gdy z jednej strony jest większa niż drugiego. Tuck w brodzie i patrzeć na okulary z góry. Uwaga, jeśli jedna strona jest pchanie się dalej niż inne.

2 śruby na większości ram metalowych znajdują się pod końcówkami. Włączyć okulary do góry nogami. Przygotuj końcówkę przed licznikiem lub stole. Dokręcić śrubę ze standardowego śrubokręta. Powtórzyć po drugiej stronie. Włączyć okulary pionowo i dokręcić widocznych śrub w taki sam sposób zawiasu.

3 Nosić okulary i spojrzeć w lustro. Uwaga dostosowań. Czasem krzywy okulary będą prosto raz śruby są dobrze dokręcone. Jeśli jest to przypadek, to koniec. Jeśli regulacja jest bez zmian, przejdź do kroku 4.

4 Rozciąganie miękką szmatkę nad końcówką, którą zamierzasz ustawić. Włóż końcówkę szczypiec między wystającym kawałkiem magnetycznego i przewodu oczami trzyma obiektyw. Czy to na zewnątrz szmatę do ochrony lakieru na ramie. Jeżeli z jednej strony ramy jest wysoka, przeniesienie tego ramienia do góry. Jeśli z jednej strony w ramie jest wypychanie, należy przenieść rami. Nosić okulary i spojrzeć w lustro. W razie potrzeby powtórzyć.

Wskazówki

  • Jeśli okulary są mocno wygięte, ramki może pęknąć podczas regulacji.

Jak wybrać powiększenie okulary do czytania

Zgodnie z Mayo Clinic, dalekowzroczność jest niezdolność do czytania lub rozpoznawać obiekty, które są blisko ciebie, jak podczas czytania. Dla wielu, to problem może być rozwiązany w okularach bez recepty, które można kupić w wielu leków i domów towarowych. Te okulary do czytania użyć lupy, aby obiekty w pobliżu czytnika większej, dzięki czemu łatwiej je odróżnić. Istnieje kilka różnych mocnych powiększające okulary do czytania i ważne jest, aby znaleźć siłę, która jest prawidłowa dla danej osoby.

Instrukcje

1 Zlokalizuj wyświetlacz lub kiosk, który sprzedaje bez recepty okulary do czytania. Można je znaleźć w wielu drogeriach i sklepach, takich jak Walmart i Target.

2 Spróbuj na parę okularów do czytania na najniższej mocy, które zgodnie z Mayo Clinic w 1,00 powiększeniu zaczyna i trwa aż do 4,00.

3 Spójrz na obiekt, który jest około 14 do 16 cm od siebie. Wiele ekranów, które prowadzą bez recepty okulary do czytania będą miały eye chart dostępne do odczytu. Jeśli nie, znaleźć w pobliżu wyświetlacza lub materiały do ​​czytania, które można przetestować okulary.

4 Kontynuuj, aby spróbować na kieliszki różnych dawkach, aż znajdziesz taki, który działa najlepiej dla Ciebie.

5 Spróbuj na różnych stylów ramek na danym poziomie powiększenia. Spójrz na parę okularów do czytania, które pasują wygodnie i odwołania się do konkretnego smaku.

Wskazówki

  • Uniknąć samodzielnego diagnozowania prezbiopii. Warunek ten powinien być zdiagnozowany przez specjalistę. Ten profesjonalny może wtedy zdecydować, czy wymagają okularów korekcyjnych lub over-the-counter okulary do czytania będzie pracować dla Ciebie.
  • Mów do profesjonalnego okulisty, jeśli wystąpią nudności, bóle głowy i zmęczenie oczu podczas noszenia bez recepty okulary do czytania. Może wymagać parę okularów na receptę, które lepiej odpowiadają szczególnym centrum optycznego oka jest.

Jak zmierzyć za dwuogniskowe Okulary

Jak zmierzyć za dwuogniskowe Okulary


Dwuogniskowych są soczewki, które pomogą Ci zobaczyć w oddali i bliska. Zazwyczaj mierzy się je do siedzenia w ramce okularów, tak że górna linia BIFOCAL przylega do krawędzi dolnej powieki. Nieprawidłowo zmierzyć dwuogniskowe spowoduje pacjenci mają bóle głowy, jak męczy oczy starając się odczytać. Specyficzny sposób służy do mierzenia dwuogniskowe prawidłowo.

Instrukcje

1 Umieść okulary na osoby, które mają być mierzone. Upewnij się, że ramki są siedzi prawidłowo i komfortowo. Posiada osoba patrzeć prosto przed siebie. Najlepiej jest usiąść naprzeciwko niego na tym samym poziomie oczu.

2 Kliknij prawym okiem. Prawo jest zauważyć, jak OD (Oculus Dextrous) na recept optycznych według Ohio State University Medical Center. Pomiary optyczne są zawsze wykonane z prawego oka przed wyjęciem z lewej strony, w celu uniknięcia pomyłki. Umieścić linijki PD więc zero na końcu ramy, bezpośrednio pod źrenicy człowieka i mierzy się ich krawędzi dolnej powieki. Zmierz się na krawędzi dolnej powieki i zanotuj numer na miarce.

3 Powtórz z lewego oka, napisany jako OS (Oculus Sinister) w sprawie recept optycznych. Mierzyć od dolnej części ramy i krawędzią dolną pokrywy z linijką PD. Większość ludzi nie jest symetryczny i może mieć inną pomiarów dla każdego oka.

Wskazówki

  • Umieszczenie dwuogniskowym może zmieniać się w zależności od stylu BIFOCAL, receptury i wielkością ościeżnicy. "Wszystko o Vision" sugeruje konieczności szczegółowej dyskusji z ekspertem przed wyborem i dwuogniskowych pomiaru. Sprawdź u licencjonowanego optyka lub lekarza opieki oka, aby sprawdzić dokładny pomiar BIFOCAL jeśli nie jesteś pewien. Większość optyków zmierzy dwuogniskowym za darmo lub symboliczną opłatę.

Jak zrozumieć recepty na okulary

Jak zrozumieć recepty na okulary


Osób z problemami wzroku musi mieć regularnie testowane, aby ich oczy okulary. W tym badania, pacjent patrzy przez maszynę o nazwie photoroptor. To urządzenie oświetla do każdego oka do określenia ilości refrakcji struktury oka. (Odnośnik 1) Soczewki okularów będą kształtowane, aby skorygować ten błąd wzroku. Kształt soczewek niezbędne jest napisany jako recepta udziela się optyka. Zrozumienie znaczenia tych liczb pozwala zrozumieć recepty.

Instrukcje

1 Spójrz na receptę. Typowy może wyglądać tak:

OD: -5,00 2,00 x 90

OS: -6,00 2,00 x 95

Dodaj: 1,75

2 Przeczytaj pierwszy numer pierwszego rzędu. "OD" oznacza "Oculus Dexter", co oznacza "prawe oko" po łacinie. Numer pierwszy (z plusa lub minusa przed nim) jest pomiar kula wskazując krótkowidzem lub dalekowzroczne pomiaru dla prawego oka. Znak minus wskazuje, krótkowzroczność, inaczej znany jako krótkowzroczność, a "plus" znak wskazuje nadwzroczność lub dalekowzroczność.

3 Zapoznaj się pierwszy numer. Jest miarą tego, jak silny problem wizja jest w dioptriach. Dioptrii opisuje odległość od oka, w którym można go wyraźnie skupienia. Na przykład, w minus-1 dioptrii odległość ta wynosi 1 m, przy minus-10, wynosi od 1/10 dnia metra. Dla krótkowidzem oczu, pomiary dioptrii minus-3 lub powyżej są uważane za "łagodne", a te pomiędzy minusem i minus-3-6, są klasyfikowane jako "umiarkowane". Nic poza minus-6 jest za "ciężkie". Na dalekosiężne oczu skali jest samo w dodatnim; dioptrii od 0 do 3, jest łagodny, 3 do 6 jest umiarkowany, a wszystko powyżej 6 jest ciężka.

4 Przesuń w prawo, w pierwszym rzędzie na receptę. Wszelkie inne numery są tu do pomiaru ilości i kierunku astygmatyzmu (rozmycie problemy rogówki) w tym oku. Pierwszy numer jest nazywany "cylinder" i mierzy siłę astygmatyzm, ponownie w dioptrii. Drugi numer, co środki miejscu jest kierunek, w, wykreślono w stopniach, jak na kątomierz. (Odniesienia 2)

5 Przeczytaj drugi rząd recepty. Zaczyna się od "OS", które oznacza "Oculus", który złowrogi łacinie oznacza "lewe oko." Liczby w tym wierszu opisują kuli, a oś cylindra dla lewej soczewki, które mogą być całkiem inne niż wymiary w prawo.

6 I pod "OS" i "OD" wierszy. Jeśli Twoja recepta mówi "Dodaj", a następnie udostępnia numer, niż to jest recepta na okulary dwuogniskowe. "Dodaj" jest siła, w dioptrii, z najbliższej okolicy ogniskowanie obiektywu dwuogniskowego. Niektóre przepisy mogą mieć dwa numery odnośników, co oznacza, że ​​soczewka jest trójogniskowym. W takich szkieł, użytkowniczka może patrzeć na trzech obszarów o różnych właściwościach optycznych w celu różne problemy ze wzrokiem.