adcov.com

jak rozpoznac raka jajnika

Jak wykryć raka jajnika

Jak wykryć raka jajnika


Rak jajnika jest często nazywany "cichym zabójcą", i nie bez powodu. Objawy raka jajnika są powszechne i często przypisuje się innych, bardziej powszechnych chorób i dolegliwości. W wielu przypadkach, do czasu zdiagnozowano raka jajników, to jest rozłożona na inne części ciała, co sprawia, że ​​trudne lub nawet niemożliwe do wyleczenia. Każda kobieta powinna podjąć następujące kroki, aby upewnić się, że rak jajnika, jeśli zostanie wykryty, zostanie złapany na początku.

Instrukcje

1 Należy zwrócić uwagę na wczesne objawy raka jajnika. Są to uczucie pełności w jamie brzusznej, wzdęcia, gazy, że nie jest łatwo zwolniony, ból podczas stosunku płciowego, nieregularne krwawienie i częste oddawanie moczu. Napisz swoje objawy w dół, w tym, jak częste są i na jak długo, tak, że masz zapis do omówienia z lekarzem w razie potrzeby.

2 Zapoznaj się z ginekologiem na regularne egzaminy miednicy. Jeśli jajniki są spuchnięte, lekarz może być w stanie je poczuć. Ponadto wymaz szyjki macicy może wykryć raka jajnika, ale niestety, jest to zwykle, gdy nowotwór osiągnął zaawansowany i śmiertelną status.

3 Zapytaj o badanie krwi. Test CA-125 może ustalić, czy występuje wysoki poziom białka CA-125 we krwi kobiety, która może być wskaźnikiem raka jajnika, choć nie we wszystkich przypadkach. Ten test jest ono zwykle podawać kobietom z wysokim ryzykiem rozwoju raka jajników z powodu historii rodzinnej choroby.

4 Zapytaj o przezpochwowe USG. Jest to procedura, w której wziąć USG jajników. Jeśli są narośla na jajnikach, będą one widoczne na zdjęciach. Niestety, może być trudno powiedzieć, czy wzrosty są nowotworowe.

5 Wyślij do biopsji. Biopsji jest zabiegiem chirurgicznym, który test na raka jajnika. Jest to jedyny pewny sposób, aby zdiagnozować chorobę.

Wskazówki:

 • Jeśli cierpisz którykolwiek z objawów w pierwszym kroku na dłużej niż kilka tygodni, do lekarza jak najszybciej.
 • Jedynym pewnym sposobem na wykrycie raka jajnika jest poprzez diagnozy lekarza.

Jak leczyć raka jajnika etap III

Rak jajnika rozpoczyna się w gruczołach rozrodczych kobiecych, jajników. Wiele rodzajów nowotworów może się rozwijać tutaj, w tym tych, które są łagodne lub nie nowotworowych. Złośliwe nowotwory mogą jednak rozprzestrzeniać się do innych części ciała. American Cancer Society rozpoznaje trzy rodzaje: nowotwory jajnika, nowotwory nabłonkowe pojawiają się na komórki, które pokrywają jajników, nowotwory germinalne pojawiają się na jajach i guzy podścieliskowe przewodu rozpoczyna się w tkankach wytwarzające hormony. Etap 3 raka jajnika obejmuje jeden lub oba jajniki. Ponadto, nowotwór rozprzestrzenił się poza miednicę do brzucha, lub rozprzestrzenił się na węzły chłonne, lub obu.

Instrukcje

Leczenie raka jajnika stopień 3

1. Porozmawiaj z onkologiem na temat opcji chirurgicznych. Chirurgiczna nowotworów odciążającej jest jednym z pierwszych linii obrony przed rakiem, umożliwiając rozprzestrzeniania nowotworu i zapobieganie przed rozwojem oporności na chemioterapię. Chirurg usunięcia możliwie najwięcej tkanki nowotworowej, jak to możliwe, pozostawiając za mało komórek zostać zniszczona przez chemioterapię, jak to możliwe.

2 Pobierz chemioterapii. Etap 3 dla raka jajnika, jest to jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia.

3. Zastanów się radykalne leczenie. Na tym zaawansowanym stadium choroby, histerektomia może być istotne w zatrzymaniu raka z gruczołów dalej nawiedzających i rozprzestrzenia się na inne części ciała. Twój onkolog może również zalecić usunięcie oba jajowody i oba jajniki.

4 Więcej informacji na temat badań klinicznych. Leczenia i leków zostały opracowane i rafinacji przez cały czas. Omówienia nowych prób z zespołem leczenia i zobaczyć, czy można korzystać z żadnych. Dowiedz się, jak nowe badania mogą mieć wpływ na rokowanie i nawrotów co ryzyko jest.

Wskazówki:

 • Idź do obserwacji terminów. Nawrót raka może być strach nigdy nie rzuci, ale trzymanie się obserwacji harmonogramu powołania zapewnia, że ​​lekarz łapie wzrost nowych komórek raka wcześnie.
 • Wszystkich metod leczenia raka jajnika etap 3 się z ryzykiem. Pamiętaj, aby omówić ubocznych skutków leczenia z lekarzem i rodziną przed podjęciem decyzji.
 • Nie ma żadnych badań w celu ustalenia istnienia niektórych komórek nowotworowych, które rozprzestrzeniły się poza jajniki.

Jak szybko Rak jajnika Rozprzestrzenianie?

Według Sojuszu Narodowego raka jajnika, rak jajnika jest wysoko na liście zgonów wśród amerykańskich kobiet. Wysoka śmiertelność jest częściowo ze względu na fakt, że jest to bardzo trudne do zdiagnozowania w początkowej fazie. W większości przypadków, może być wykrywany tylko poprzez badanie mikroskopowe. W tym czasie choroba została pozytywnie wykryte, poważne uszkodzenie już nastąpiło w głównych częściach ciała. Komórki raka jajnika rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

Objawy raka jajnika

Rak jajnika występuje w jajnikach, gdy zdrowe komórki zaczynają mnożyć jajnika nienormalnie. Ta nieprawidłowość wywołuje nowotwory w jednym lub obu jajników. Niestety, nie ma żadnych znaczących objawów choroby w tym momencie. Nudności, zmęczenie lub niestrawność, które zwykle towarzyszą choroby są często mylone z innych chorób. W czasie bardziej poważne objawy są widoczne, takie jak bóle pleców i miednicy, krwawienie z pochwy i ból podczas stosunku płciowego, rak rozprzestrzenił się już na inne narządy ciała i uczynił znaczne szkody.

Historia

Rak jajnika często rozwija się u kobiet z rodzinną historią choroby. Kobieta z istotnym wywiadem rodzinnym w kierunku raka piersi, ma też większe szanse na rozwój choroby. Otyłość, wiek i zła dieta są inne czynniki, które mogą przyczynić się do wystąpienia tej obrzydliwej choroby. Menopauzie głównie na ryzyko, a choroba może wystąpić w nonmenopausal kobiet. Płodność narkotyków zwiększa ryzyko raka jajnika.

Rodzaje raka jajnika

Rak jajnika składa się z trzech typów, określonych przez komórki, w których rozwija się nowotwór:

Rak nabłonkowy jest najczęstszą i zwykle występuje u kobiet w 40 lat i starsi. Według Amerykańskiego Kolegium Położnictwa i Ginekologii, około 85 do 90 procent wszystkich przypadków raka jajnika wynikają z komórek nabłonkowych. Komórki nabłonkowe pokrycie powierzchni jajników.

Nowotwory zarodkowe występuje u około 5 do 20 procent pacjentów z rakiem jajnika. Komórki rozrodcze są komórki jajników, z których rozwijają się jaja. Rak rozwija się od tych komórek występuje głównie u dzieci i młodzieży.

Trzeci rodzaj raka jajnika zwany przewód sex - nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego. Ten typ nowotworu stanowi większość hormonalnie czynnych guzów jajnika. Nowotwory te występują wewnątrz jajników w tkankach łącznych. Guzy podścieliska sznura płciowego często mają bardziej specyficzne objawy, takie jak krwawienie z pochwy i rzadkie miesiączki.

Etapy raka jajnika

Istnieje kilka etapów, raka jajników:

W etapie I, komórki rakowe znajdują się w jednym (lub ewentualnie obie) jajników. Komórki mogą także znajdować się na powierzchni jajników lub płynu uzyskanego z brzucha.

Etap II składa się z komórek, które rozprzestrzeniły się z jajnika oddziaływania (lub jajników) do innych tkanek w obszarze miednicy. Macicy i jajowodów może wpływać na tym etapie.

Na etapie III, nieprawidłowe komórki rozprzestrzeniły do ​​tkanek poza obszar miednicy. Komórki nowotworowe mogą znajdować się w węzłach chłonnych i na zewnątrz w wątrobie.

W zaawansowanym stadium IV, komórki nowotworowe znalazły drogę do tkanek poza brzucha. Wątroby, płuca i inne narządy stosowne teraz zmianie.

Tempo wzrostu raka jajnika

Chociaż rak jajnika może rozprzestrzeniać się w całym ciele, zwykle pozostaje w jamie brzusznej i wpływa na narządy, takie jak żołądka, jelit i wątroby. Kobiety są zachęcani do pozostania w zgodzie z ich ciał i mają regularne wizyty ginekolog jak nowotworów jajnika rozwija się i rozprzestrzenia się bardzo szybko. Jeśli rak idzie zaznaczone, wielkie szkody odbywa się narządów ciała, a śmierć jest nieuchronna.

Leczenie raka jajnika

Lekarze często przepisują chemioterapii jako środek ochronny dla raka jajnika. Operacja jest powszechnie zalecany dla kobiet z wysokim ryzykiem. Profilaktyczna operacja, jednak nie eliminuje wszelkie ryzyko rozwoju choroby. Odnotowano wiele dyskusji późno możliwości powstrzymania choroby z pigułek antykoncepcyjnych. Sposób ten nie jest jednak dla wszystkich. Kobiety powinny mieć wiedzę z zaburzeń genetycznych w historii rodziny, szukać porady genetycznej i nadal mieć regularne kontrole w celu poprawy szans na uniknięcie choroby. Leczenie po rozpoznaniu raka jajnika obejmuje chirurgii, chemioterapii i promieniowania zabiegi w wyspecjalizowanych przypadkach.

Survival Kursy pacjentów chorych na raka jajnika

Według niedawnego przeglądu medycznych przez American Cancer Society, około 3 z 4 kobiet z rakiem jajnika przetrwać co najmniej rok po diagnozie; 46 procent na żywo co najmniej pięć lat. W przypadku raka jest wykrywany i oczyszczane przed rozprzestrzeniła się na zewnątrz jajnika występuje pięciu lat współczynnik przeżycia o 93 procent. Kobiety w wieku poniżej 65 lat mają większą żywotność niż ich starsi koledzy. Pacjenci z rakiem niskiej jakości i tych leczonych chemioterapią mają również większą przeżywalność. Kobiety, u których zdiagnozowano raka jajnika Etap IV ogólnie podane są o 20 procent szans na przeżycie ostatniego ciągu najbliższych pięciu lat.

Jak leczyć raka jajnika

Jak leczyć raka jajnika


Statystyki wskazują, że rak jajnika uderza około 22.000 kobiet rocznie. Szanse przeżycia kobiety zależeć identyfikacji skutecznych metod leczenia raka jajnika.

Instrukcje

1. Skonsultuj się z lekarzem na temat opcji chirurgicznych. Jeśli rak nie rozprzestrzenił się, lekarz może zalecić histerektomii. Odciążającej jest używany podczas zabiegu chirurgicznego raka jajnika rozłożone w innych obszarach w obrębie jamy brzusznej.

2 wizyta z ginekologii onkologa w celu omówienia możliwości chemioterapii. Określ, które będziesz używać narkotyków i omówić skutki uboczne. Lekarz może zalecić terapię skojarzoną, składa się z dwóch leków.

Przegląd 3 opcje. Do podawania chemioterapii Ogólnoustrojowej chemioterapii, które podaje się doustnie lub poprzez wkłucie dożylne, dobrze raka z przerzutami, ponieważ przechodzi się bezpośrednio do krwioobiegu. Chemioterapii dootrzewnowo, która jest podawana bezpośrednio do jamy brzusznej przez cewnik jest innym rozwiązaniem, które rozszerza życia pacjentów.

4 Porozmawiaj z lekarzem na temat kwalifikacji do badań klinicznych, który obejmuje testowanie nowych leków, które mogą być skuteczne w leczeniu swojego raka. Istnieje ryzyko związane oraz udział nie gwarantuje, że dostaniesz lek.

5 Harmonogram regularne spotkania, aby testowany krwi po zabiegu. Badania krwi, które ujawniają poziom markera nowotworowego CA-125, może ujawnić, czy leczenie działa.

6 Rozważmy umawianie spotkań z dietetykami, akupunktury i innych ekspertów terapii alternatywnej, jeśli jesteś zainteresowany w realizacji alternatywnych lub bezpłatne zabiegi. Pamiętaj, że większość alternatywnych metod leczenia nie są potwierdzone przez specjalistów z rakiem.

Wskazówki:

 • Nie wahaj się, aby uzyskać drugą opinię na temat możliwości leczenia.

Jak jest rak jajnika wykryto?

Objawy

Większość objawów raka jajnika występuje w jamie brzusznej. Kobiety z rakiem jajnika może odczuwać ból, uczucie ciężkości lub stałą wzdęcia w dolnej części brzucha. Nie jest rzadkością, aby doświadczyć nieprawidłowości jelit (zaparcia lub biegunki), nudności i częste gazy. Jeśli nowotwór osiągnął późniejszych etapów, objawy mogą obejmować ból pleców, zaburzenia cyklu miesiączkowego, częste oddawanie moczu i nieregularne przyrost masy ciała lub utratę.

Fizyczne egzaminu

Lekarz może przeprowadzić badanie lekarskie, jeśli podejrzewa się, że masz raka jajnika. Oznacza to po prostu, że będzie naciskać na brzuch, aby czuć się w bryłki lub obszarów, w których płyn może zbudowali. Lekarz będzie również starać się obserwować, czy nie było żadnych zmian w wielkości jajników.

Badanie krwi

Twoja krew może być testowany w celu sprawdzenia, nieprawidłowy poziom różnych substancji, zwłaszcza CA-125. Jest to substancja, która normalnie występuje w niektórych tkankach organizmu, ale jeżeli poziom jest bardzo wysoka, to może to wskazywać na raka. Lekarz może również sprawdzić czerwonych i białych krwinek, a także liczby płytek.

Ultradźwięk

USG jest procedura, która wykorzystuje fale dźwiękowe, aby wysłać obraz wideo obszaru badana. Patrząc na obecność guza jajników przyrząd ultradźwięki może być umieszczony na powierzchni brzucha lub w pochwie.

Laparoskopia

Czasami lekarz może chcieć wykonać laparoskopię, aby lepiej zapoznać się z masy wykryte w jajnikach. Do tej procedury, tnie się małe nacięcie brzucha i cienka rurka jest wkładana do tego obszaru. Rura jest oświetlone i jest w stanie wysłać wideo do monitora, który pozwala lekarzowi zobaczyć narządy bliska. Jest również w stanie wziąć małą próbkę tkanki nowotworowej podejrzanej wysłać do laboratorium do testowania.

Jak Lekarze Diagnozowanie raka jajnika?

Badanie miednicy

Jeśli były wystąpienia objawów takich jak uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej lub uporczywy obrzęk brzucha, ból w obrębie miednicy lub brzucha, pełny Szybko lub kłopoty z jedzeniem, nietypowe objawy moczowych, takie jak pilną potrzebę oddania moczu lub konieczności częściej oddawać mocz, lekarz może wykonać miednicy egzamin w celu sprawdzenia, czy ona może znaleźć żadnych grudek lub obrzęki, zwłaszcza jeśli miał te objawy na niemal codziennie dłużej niż kilka tygodni. Ona także sprawdzić wszelkie zmiany w jajnikach lub wokół nich. Ona może również zadecydować o przeprowadzeniu dodatkowych badań, aby ustalić, co może być obrzęk lub grudki. Lekarz będzie podejrzana o wszelkich nieprawidłowych zmian, jeśli są również bóle pleców, uczucie zmęczenia lub w przypadku wystąpienia zaparcia, zmiany menstruacyjne, rozstrój żołądka lub ból podczas stosunku.

Przezpochwowe USG

Jeśli lekarz jeszcze nie przybył do postawienia diagnozy, może on podjąć decyzję, aby zamówić przezpochwowe USG. Jest to realizowane za pomocą specjalnego trzpienia do pochwy. Fale dźwiękowe będą odbijać się od swoich narządów miednicy, w celu wykrycia ewentualnych guzów. Ponieważ to urządzenie ultradźwiękowe może się tak znacznie bliżej jajników, jest bardziej niezawodna niż tradycyjne urządzenia ultradźwiękowego.

Badania krwi

Badanie krwi można mierzyć przez białko zwane CA-125, który jest marker surowicy lub nowotworu. Gdy kobieta ma raka jajnika, białka CA-125 jest wydzielana przez większość nabłonkowych komórek raka jajnika. Jednakże białko to jest również wydany przez inne komórki, w tym kilku tkanek niezłośliwych. Lekarz będzie również zamówić badanie krwi, aby upewnić się, że produkują wystarczającej ilości czerwonych i białych krwinek i płytek krwi.

Biopsja

Jeśli poprzednie badania (USG i badanie miednicy) zwraca się nieprawidłowości, lekarz zadecyduje, do wykonywania biopsji tkanki jajnika więc może być badane pod mikroskopem. Guz może być usunięte w czasie zabiegu chirurgicznego, wówczas badane (biopsji) lub może być usuwany w trakcie procedury laparoskopowego. Guz może być również biopsji przez umieszczenie igły bezpośrednio do guza przez skórę brzucha. (Można to zrobić, gdy nowotwór jest bardziej zaawansowany lub gdy inny poważny stan zdrowia nie pozwala na operację). Jeśli masz wodobrzusze (płyn w jamie brzusznej), próbkę tego płynu mogą być zbierane tak, to może być badane na obecność komórek nowotworowych.

Jak działa Rak jajnika wpływają na organizm?

Rak jajnika rozwija się w tkankach jajników, które są gruczoły układu rozrodczego kobiety. Komórki rakowe rosną na jajniku lub w samych komórek jajowych. Biorąc pod uwagę obszar pochodzenia, rozprzestrzenia się i się przez ciało, uderza w okolicach miednicy, pleców i jelit. Rak jajnika jest bardzo uleczalna, gdy wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Jednakże, podobnie jak w przypadku większości nowotworów, czy to znaleźć późno, przeżywalność jest niska.

Raka jajnika mogą powodować problemy jelitowe, takie jak wzdęcia i pęcznienie w jamie brzusznej. Pacjenci mogą wystąpić zaburzenia żołądkowe, które mogą spowodować nudności, gaz, biegunka, zaparcia lub problemy z trawieniem. Dieta z warzyw, takich jak kapusta, brokuły i kalafior sugeruje. Małe porcje mięsa zaleca się jak niechęć do dużych ilości produktów mlecznych, takich jak mleko i ser.

Rak jajnika może spuścić energię organizmu. Rozprzestrzenia się i wyzwala większą odpowiedź układu odpornościowego organizmu. Agresywny atak białych krwinek wymaga więcej zasobów organizmu, które opuszczają organizm przemęczony. Rak jajnika zacznie obniżać wydajność organizmu w absorpcji pożywienia w energię, wspierając zmęczenie.

Raka jajnika mogą spowodować wzrost ciśnienia w organizmie. Jak rak rozprzestrzenia, może nękać mięśnie i kości w dolnej części ciała i kończyn. Pacjent może wystąpić ciśnienie i ból w brzuchu, nogach, plecach i dolnej miednicy.

Rak jajnika na ogół traktowano przez chirurgii i chemioterapii. Operacja usuwa wszelkie guzy i rozrosty spowodowane rakiem. Ze względu na skupienie i obszarach szkód się choroby, chirurdzy mogą również wykonywać usuwanie obszarach jelit, jelit i śledziony. Ponownego pozycjonowania wątroby, żołądka i trzustki są również wykonywane w trakcie zabiegu chirurgicznego. Chemioterapia wykorzystuje leków przeciwrakowych w zasadzie rozłożone trucizny w całym organizmie, aby zatrzymać rozwój choroby w. Chemia może uszkodzić zdrowych komórek, powodując tymczasowe wypadanie włosów pacjenta, zmniejszenie odporności systemu, niedokrwistość i wymioty.

Jak złagodzić objawy zaawansowanym stadium raka jajnika

Kiedy kobieta cierpi na zaawansowane stadium raka jajnika, może ona grozi stoi szereg objawów, które często są cechy choroby. Mogą one obejmować nudności i niestrawność, ból i dyskomfort, utrata apetytu, zmęczenie, problemy z oddawaniem moczu i depresji. Jednakże, istnieje wiele rzeczy, kobieta może zrobić, aby złagodzić lub zmniejszyć intensywność tych objawów. Większość z tych metod są dość łatwe do osiągnięcia, i nie wymagają fantazyjnych sprzętu.

Instrukcje

1 skonsultować się z lekarzem. Wiele razy, człowiek może stać się mdłości podczas zaawansowanych stadiach raka jajnika. Lekarz może przepisać leki typu - jak haldol, Compazine, Anzemet lub Zofran - w celu zmniejszenia tego objawu. Poszkodowany może również zacząć doświadczać pewnego bólu i dyskomfortu. Lekarz może przepisać mnóstwo przeciwbólowych w leczeniu tego konkretnego objawu.

2. Jedz zdrowe, pożywne. Choć może to wydawać się dość niewielkie i nieistotne metody leczenia objawów raka jajnika zaawansowanym stadium, dobrze zbilansowanej diety, zgodnie z Mayo Clinic, może pomóc zwiększyć swoją energię, zmniejszyć niestrawność, zwalczać zmęczenie, depresję i rzeczywiście walczyć zrobić poczujesz się lepiej.

3 Trzymaj nawilżona. Odwodnienie może mieć katastrofalny wpływ na organizm, a wiele kobiet często cierpią ataki biegunki podczas raka jajnika zaawansowanym stadium (traci dużo wody w procesie). Upewniając się, jesteś właściwie nawodniony, można zmniejszyć dyskomfort, zachować się regularne i pomaga zwalczać zmęczenie.

4 Zmień sposób jedzenia. Aby utrzymać nudności lub niestrawność w zatoce, zacząć jeść mniejsze posiłki w ciągu dnia. Zapewni to, że zawsze masz coś do jedzenia w żołądku i zmniejszają nasilenie nudności.

5 Trzymaj ćwiczeń, jeśli w ogóle możliwe. Krótki, powolny spacer wokół bloku, a nawet w domu może pomóc w utrzymaniu siły, wzmocnić swój układ odpornościowy, zapewnić Ci odpoczynek i zwalczania depresji sen, zgodnie z Mayo Clinic.

6. Ustanowienie jakieś rutyny dla snem. Wiele kobiet cierpiących na raka jajnika zaawansowanym stadium często napotykają na problemy z ich snu. Poprzez ustanowienie rutyny przed snem - w tym około ciepłych kąpieli, herbaty bezkofeinowej, czytania i spójny czas na łóżku - może znaleźć się zrelaksowany i stanie uzyskać lepszy sen jest.

7 Ogranicz ilość kofeiny lub alkoholu pić. To może zmniejszyć intensywność uderzeń gorąca, częstym objawem raka jajnika zaawansowanym stadium.

8 Noś luźne, lekkie, wygodne ubranie. To również może zmniejszyć intensywność uderzeń gorąca, a także zapewnienia właściwego relaksu i odpoczynku.

9 Zmniejszenie stresu za pomocą przewodnikiem obrazów, joga, techniki relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe. Stres jest straszne na ciele, zwłaszcza dla kobiety do czynienia z rakiem. Przez zmniejszenie stresu, można zachować zdrowy układ odpornościowy, zwalczać depresję i utrzymanie perspektywy zdrowego.

Wskazówki:

 • Jeśli masz jakiekolwiek problemy z moczem, wyeliminowanie kofeiny z diety. To może zmniejszyć częstotliwość czujesz potrzebę, aby pójść do łazienki.

Jak radzić sobie z leczenia raka jajnika Side Effects

Jak radzić sobie z leczenia raka jajnika Side Effects


Rak jajnika guza lub złośliwym w 1 lub oba jajniki, żeńskich narządów, które wytwarzają jaja. Każdy rodzaj leczenia raka jajnika ma własne działania uboczne. Choć są to zazwyczaj nieprzyjemne i czasem bolesne, są prawie zawsze sposoby radzenia sobie z nimi.

Instrukcje

Czynienia z Skutki uboczne leczenia chirurgicznego dla raka jajnika

1 zrozumieć skutków ubocznych leczenia chirurgicznego raka jajnika. W zależności od etapu swojego raka, chirurg onkolog usunie jeden lub obu jajników, macicy i ewentualnie swoich jajowodów. Bezpośrednie skutki uboczne są niezdolność do posiadania dzieci i natychmiastowy menopauzy.

2 Rozważyć rozpoczęcie hormonalnej terapii zastępczej w celu przeciwdziałania wystąpieniu menopauzy.

3 leczyć ból, jako skutek uboczny zabiegu operacyjnym biorąc leki przeciwbólowe. Pamiętaj, aby komunikować się z lekarzem tak, że on wie stopień bólu i przepisze odpowiednią dawkę.

4. Bądź świadomy zarówno korzyści i zagrożeń związanych z leków przeciwbólowych. Omów potencjał do uzależnienia się z lekarzem i poinformować go lub ją, jeśli jesteś uzależniony lub odzyskiwania osoby z tendencją do uzależnienia.

Czynienia z Skutki uboczne chemioterapii

5 Rozumiem, że chemioterapia jest bardzo częstym sposobem leczenia chorych na raka jajnika. Chemioterapia jest zwykle stosowany po zabiegu, aby śledzić i upewnić się, że wszystkie komórki rakowe giną.

6 sobie sprawę, że wiele efektów ubocznych chemioterapii. Chociaż dodatkowe leki mogą być przepisane do czynienia z jednymi z tych skutków ubocznych, nic nie można zrobić o wypadaniu włosów. Wiele kobiet uważa, że ​​cięcia włosy na krótko przed leczenia pomaga przejście, podczas gdy inne kobiety noszą peruki lub chusty.

7 Jedz dobrze. Pomoże to w budowaniu siły, jak zarządzać skutki uboczne, takie jak zmęczenie, nudności i wymioty. Widząc, dietetyka lub dietetyka w trakcie leczenia może pomóc dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniej diety.

Wskazówki:

 • Wiedz, że chorzy na raka mają prawo do wszystkich zabiegów i efekty uboczne wyjaśnił im. Mają też prawo do leków przeciwbólowych.
 • Zwrócić się do lekarza, aby poinformować o alternatywnych metod zarządzania po stronie, takich jak efekt akupunktury i masażu.
 • Jednym z najpoważniejszych działań niepożądanych raka jajnika uczucie depresji, które może znajdować się na leczenie. Utrzymanie zdrowia psychicznego jest ważne dla wytrzymałości, więc rozważyć pracy z terapeutą lub dołączenie do grupy wsparcia.

Jak wspierać chorzy na raka jajników

Jak wspierać chorzy na raka jajników


Rak jajnika jest nowotwór znajduje się w jajnikach. Gdy ukochana osoba, która została zdiagnozowana z rakiem jajnika, to jest wspólne czują się bezradni. Raka jajnika pacjent nie musi przechodzić przez to sam, ale dlatego, że są rzeczy, które można zrobić, aby zaoferować swoje wsparcie, które pozwoli jej życie trochę łatwiejsze.

Instrukcje

Chorzy na raka jajnika wsparcia poprzez uczenie się o chorobie

1 Bądź wiedzę na temat raka jajnika. Czy badania, aby wiedzieć, co się dzieje z pacjentem raka jajnika biologicznie i może zrozumieć, dlaczego ona przeżywa pewne objawy i skutki uboczne.

2. Porozmawiaj z ukochaną osobą w lekarzy. Podczas gdy pacjent jest poufne informacje, lekarz może powiedzieć, co raka jajnika pacjent doświadcza, dzięki czemu łatwiej można zapewnić opieki będzie ona potrzebować.

Wspierać ją przez całe schematy leczenia

3 Należy pamiętać o jej komfort. Jeśli mieszkasz z kimś walczy raka jajnika, jak najlepiej zaplanować posiłki, że wiesz, ona może jeść. Unikać przypominając jej o rzeczach, które nie może już zrobić.

4 Komunikacja z pacjentem raka jajnika. Ustanowienie systemu oceny, tak aby można zrozumieć powagę jej objawy i ból lub udzielić pomocy, jeśli to możliwe.

Być emocjonalnie i fizycznie Dostępne

5 Wsparcie ukochanej fizycznie. Niech Zastrzegamy jej siłę przetrwania zabiegi. Oferta robić prace domowe i biegać na posyłki, który mógłby zabrać energię, której potrzebuje.

6 Pokaż wsparcia emocjonalnego dla kogoś z rakiem jajnika. Mieć świadomość, jeśli chce rozmawiać o swojej chorobie lub raczej zwracam się do was jako ucieczki od życia w szpitalu, i odpowiednio na nie reagować. Możesz poprosić ją bezpośrednio, co ona potrzebuje, dzięki czemu są w stanie zapewnić pomoc jak najszybciej.

7 Dołącz do raka jajnika grupy wsparcia dla rodzin lub przyjaciół. Często nie są określone grupy dla rodziców, dzieci i małżonków chorych na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza ukochanej o dostępnych zasobach, jeśli masz trudny czas dbając o nią na własną rękę.
 • Wiedzieć, że choć może być dobro pacjenta na uwadze, pacjenta sama ma prawo do określenia, co kuracja będzie ona ulegać. Obejmuje to prawo do zakończenia leczenia.
 • Zwróć uwagę na zdrowie psychiczne pacjenta z rakiem jajnika, jak do czynienia z zabiegów i życia z rakiem może czasami powodować depresję. Wiele osób uważa, specjalistów od zdrowia psychicznego kluczowych i członków zespołu opieki zdrowotnej.

Jak sprawdzić, rodziny i przyjaciół można mieć raka jajnika

Jak sprawdzić, rodziny i przyjaciół można mieć raka jajnika


Radzenie sobie z rozpoznaniem raka jajnika - obecności komórek nowotworowych lub guzów w lub na jajniku - jest wystarczająco trudne. Konieczności powiedzieć innym, czasami może być nawet bardziej stresujące niż wstępnej diagnozy. Choć mówi rodziny i przyjaciele mogą być emocjonalnie trudne doświadczenie, przechodzi diagnostyki raka jajnika sam będzie gorzej.

Instrukcje

Ustalić, jak i kiedy chcesz poinformować rodzinę i przyjaciół

1 Pomyśl o uczuciach swojej rodziny, oprócz własnego. Choć mówienie innym może być trudne, myślę o tym, jak twoja rodzina będzie się czuł, gdyby okazało się inaczej lub długo po wiedział.

2 Określ, co chcesz powiedzieć dzieciom. Zakres tego, co im powiesz to często zależy od wieku dzieci, o których mowa. Pamiętaj, że poziom dojrzałości mogą się znacznie różnić między dziećmi w tym samym wieku.

3 Wybierz, które chcesz wiedzieć. Podczas pozwalając twoja rodzina wie o swojej diagnozie jest ważna, więc jest zdrowie psychiczne. Niektórzy ludzie mogą nie być w stanie poradzić sobie z informacjami, a można byłoby lepiej bez ich pesymizm lub negatywnych.

Przygotuj się na Jak Twoja rodzina będzie radzić sobie z wiadomością o diagnozę

4 Spodziewaj się i przyjmuję różne reakcje. Nie ma prawidłowy sposób na radzenie sobie z wiadomością o swoim raku jajnika. Twoja rodzina może wystąpić gniew i depresję, lub może zbyt wysoka optymistycznych i pozytywnych uczuć.

5 Rozumiem, że ludzie mogą nie wiedzieć, co powiedzieć, i może powiedzieć rzeczy, które wydają się odporne.

6 Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania swojej rodziny o raku jajnika. Niech Twoja rodzina i przyjaciele porozmawiać z lekarzem, jeśli masz pytania nie można odpowiedzieć.

7. Zastanów się grupy wsparcia raka rodzinnych. Istnieje wiele grup specjalnie dla ludzi, którzy mają kogoś bliskiego przechodzi raka.

8 Pamiętaj, że Twoje potrzeby są priorytetem i wyraźnie wyjaśnić, rodziny i przyjaciół, jak mogą pomóc. Członkowie rodziny mają różne zadania, aby zrobić swoje życie łatwiejszym. Wytłumacz im, że mogą one mieć na dostosowanie się do zmian w stylu życia, które są ważne dla Ciebie.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza o pomoc rodzinę lub informujące o literaturze, które mogą być pomocne do wyjaśnienia choroby.
 • Wiedzcie, że gdy twoja rodzina zawsze może porozmawiać z lekarzem o swojej chorobie, wszystkie informacje od Ciebie i Twojego lekarza jest poufna.
 • Zastanów doradztwo dla własnego zdrowia psychicznego, a także sugeruje, to dla psychologicznego dobrobytu rodziny.

Jak zapobiec ponownemu wystąpieniu raka jajnika

Raka jajnika, jak wiele, jak strajki półtora miliona kobiet rocznie na całym świecie i jest jednym z najgroźniejszych nowotworów u kobiet. Ponieważ większość pacjentów nie zdiagnozowano raka jajnika, dopóki nie osiągnie bardziej zaawansowany etap, duży odsetek kobiet, które są diagnozowane i leczone na raka jajnika będzie mieć nawrót. Są to środki, które pacjent może raka jajnika, który pomoże podjąć, aby zmniejszyć to ryzyko.

Instrukcje

1 Zapytaj swojego lekarza o przystąpienie jednej z prób dla nowych szczepionek na raka jajnika. Na próby prowadzone w Roswell Park Cancer Center w Buffalo, Nowy Jork, 18 z 22 kobiet w badaniach wykazało pozytywną odpowiedź immunologiczną na szczepionki. Badania prowadzone są na kilku różnych formuł w całym kraju.

2. Jedz więcej warzyw (co najmniej pięć porcji dziennie) i ograniczyć spożycie produktów mlecznych. Naukowcy z University of Queensland w Australii Medical School odkryli, że jedzenie warzyw krzyżowych, takie jak brokuły, kapusta, kalafior, a także potrawy z wysokim poziomem witaminy E, przetrwał dłużej niż kobiety, które nie. Ci, którzy jedli najwięcej nabiału miał 30 procent wyższą śmiertelność.

3. Porozmawiaj z lekarzem o doustny lek antykoncepcyjny. Podczas gdy kobiety, które są w hormonalnej terapii zastępczej, mają wyższe ryzyko tych, doustne środki antykoncepcyjne dla co najmniej pięciu lat stwierdzono, że mają mniejszą szybkość raka jajnika do 50 procent.

4 Miej oko na objawy i poprosić o badania CA125 wczesnego wykrywania. Rak jajnika jest wykryty wcześniej, tym większa szansa na skuteczne leczenie i mniejsza szansa nawrotu.

5 Zastanów radioterapii po leczeniu raka. Austriaccy naukowcy odkryli, że kobiety, które otrzymały radioterapię oprócz chirurgii i chemioterapii obniżyć swoje ryzyko nawrotu o 20 procent w ciągu dwóch lat oraz pięcioletnie znaków.

6 Daj podwiązanie jajowodów pewną uwagę, jeśli nie miały histerektomii i wiem, że nie chcesz mieć więcej dzieci. Jest to procedura, w których jajowody są cięte, przyszyta lub przyżeganiu pomiędzy jajników i macicy, tak, że jajo nie może dotrzeć do macicy. Podwiązanie jajowodów wykazano, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jajnika, ale naukowcy nie są pewni, w jaki sposób.

Jak są ludzie, sprawdzone na raka jajnika?

Objawy raka jajnika

Wczesne wykrycie raka jajnika jest trudne, ponieważ objawy są ogólne i zazwyczaj nie występuje aż rak rośnie i rozprzestrzenia się w jamie brzusznej. Tak jak każdy raka, wczesne wykrycie zwiększa szansę na odzyskanie i przetrwania, więc bardzo ważne jest, aby zapoznać się z objawów: obrzęk lub wzdęcia brzucha, ciśnienie w obrębie miednicy, trudniejszy jedzenia i uczucie pełnego szybko, ból w dolnej części brzucha lub pleców, nieprawidłowe okresy, częste oddawanie moczu, gazów, nudności, wymioty i utrata apetytu. Jeśli objawy są zauważane niemal codziennie przez kilka tygodni, to jest czas, aby sprawdzić raka jajnika.

Uzyskanie Diagnoza

Pierwszym krokiem jest, aby umówić się na spotkanie z ginekologiem dla egzaminu fizycznego. Oprócz kompletnej historii, będzie ona wykonywać miednicy egzamin, aby ustalić żadnych grudek lub zmian w kształcie jajników. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, lub jeśli lekarz podejrzewa raka jajnika, dodatkowe badania mogą być wykonywane.

Badania krwi są używane do pomiaru obecność "marker nowotworowy" o nazwie CA-125, co wskazuje na możliwość wystąpienia raka jajnika. Badanie krwi nie jest w stanie potwierdzić rozpoznanie raka, ale sprawdzanie CA-125 jest ważnym krokiem w tym procesie.

USG wykorzystuje fale dźwiękowe do "zobaczyć" w organizmie. Ta funkcja służy do wykrywania obecności masach jajników.

W przypadku wykrycia masa tomografia komputerowa (CT) lub obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), mogą być używane do rozróżniania guzów łagodnych cyst ze nowotworowych. Jeżeli rak jest wskazane lub, jeżeli z jakiegokolwiek powodu, efekty są niejasne, konieczne jest wykonanie biopsji.

Laparoskop jest cienka elastyczna rurka. Po włożeniu do jamy brzusznej przez małe nacięcie w pobliżu pępka, pozwala lekarzom na zbadanie jajników. Próbki tkanki może zostać usunięta poprzez laparoskopii, oraz bada pod mikroskopem w celu określenia, czy komórki złośliwe.

Jeżeli płyn gromadzi się w jamie brzusznej, może być wyciągnięty (zasysaniem), za pomocą igły i testowano, aby zobaczyć, czy komórki nowotworowe są obecne.

Jeśli rak podejrzenia lub potwierdzenia, lekarze usunąć jak najwięcej jak to możliwe, podczas gdy rak również uzyskanie próbki tkanki do wysłania do badania. Patolog oceni tę tkankę, aby określić typ, etap (jak dotąd) i jej rozprzestrzeniania się gatunku (jak "normalne") pojawi się w komórki raka.

Dokładne wykrywanie

Jest tylko jeden sposób na lekarzy, aby dokładnie zdiagnozować raka jajnika, a to jest operacja. Wiele badań naukowych toczą ustalenia lepszych metod przesiewowych, a ostatnie badania wskazują, że obecność objawów połączeniu z testem CA-125 pozwala lekarzom na identyfikację 80,6 procent mężczyzn z rakiem jajnika wczesnego stadium.

Jak sprawdzić objawów raka jajnika

Jak sprawdzić objawów raka jajnika


Ważne jest dla kobiety być świadomi objawów, które towarzyszą wczesnych stadiów raka jajnika. Niestety, objawy raka jajnika są podobne do objawów innych problemów zdrowotnych, a często, rak jest w zaawansowanym stadium przed stawiana jest diagnoza. Rak jajnika jest nowotwór jajników, które żeńskich narządów płciowych, które wytwarzają jaja.

Instrukcje

Sprawdź bolesne Objawy raka jajnika

1 Zwróć uwagę na ból pleców. Ból dolnej części kręgosłupa jest jednym z najczęstszych objawów u kobiet, które odkrywają, że mają one z rakiem jajnika.

2 Bądź wrażliwy na ból brzucha i miednicy, który utrzymuje się. Wiele z tych objawów raka jajnika to objawy związane z innymi infekcjami i normalnymi zdarzeniami, takich jak zaburzenia trawienne. Powiadom lekarza, jeśli objawy te nadal bez wyjaśnienia dłużej niż normalnie.

Rozpoznawać zmiany fizyczne, jak to możliwe Objawy raka jajnika

3 Sprawdź zmiany w jelit lub moczu nawyków. Częste oddawanie moczu, biegunki lub zaparcia mogą być wszystkie objawy raka jajnika.

4 wiemy, że wiele kobiet, u których zdiagnozowano raka jajnika doświadczenie niewyjaśnione zmęczenie jako jeden z pierwszych objawów.

5 Zawiadomienie obrzęk brzucha, skurcze, wzdęcia i / lub uczucie pełności. Ponadto gaz i przewlekła niestrawność są często odczuwane przez kobiety, które są z rozpoznaniem raka jajnika.

6 Zobacz z lekarzem jeśli masz ciężki lub niewyjaśnione krwawienia z pochwy, zwłaszcza po menopauzie.

7 Należy pamiętać o nagłym lub niewyjaśnione zysku lub utraty wagi.

8 Powiadom lekarza, jeśli masz ból podczas stosunku. Twój ginekolog może sprawdzić na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego badania ginekologicznego, jeśli występują objawy raka jajnika lub, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka.
 • Wiedz, że wszystkie prywatne ubezpieczycieli i zarządzane programy opieki musi obejmować wstępne badania przesiewowe raka i procedur testowych.
 • Wystąpienia objawów jakiejkolwiek choroby, a zwłaszcza raka, może powodować niepokój i ewentualnie depresji. Zastanów się na wizytę, aby zobaczyć zdrowia psychicznego zawodowych oprócz wizyty u lekarza, aby omówić wszelkie wątpliwości, jakie możesz mieć.

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika


Kobiety, które mają którykolwiek z objawów raka jajnika na dłużej niż kilka tygodni, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ludzie się, że ten typ raka nie daje żadnych sygnałów ostrzegawczych, aż zostało przyspieszone. Obecnie, nie jest to już możliwe, ponieważ objawy zostały zidentyfikowane.

Instrukcje

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika

1 Uważaj na wzdęcia, ból w obrębie miednicy lub brzucha, trudności lub pełne jedzenia i szybko uczucie nagłego lub częstego parcia na mocz.

2 uwzględniając którykolwiek z tych problemów codziennego dla więcej niż dwóch lub trzech tygodni powinien zobaczyć ginekologa od razu. Objawy raka jajnika naśladować wiele innych chorób, takich jak problemy układu pokarmowego i pęcherza moczowego.

3 doświadczeniu innych objawów takich jak utrzymująca się gazu lub niestrawność, nudności, niewyjaśnione zmiany w funkcjonowaniu jelit, w tym biegunki lub zaparcia, niewyjaśniona utrata masy ciała lub przyrost, w dolnej części pleców są również wskaźniki, które mogą wskazywać na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Wczesne wykrycie zwiększa szanse na przeżycie w bardzo dużych ilościach.
 • Większość czasu, choroba już zaawansowana zanim zostanie rozpoznane.

Jak szybko sie powiekszal raka jajnika?

Jak szybko sie powiekszal raka jajnika?

Co to jest rak jajnika?

Jajniki zawierają komórki, które odtwarzają do utrzymania zdrowia tkanki. Jeśli te komórki doświadczenie niekontrolowanego wzrostu, dzieląc zbyt szybko na zbyt wiele komórek, tworzy się guza. Czasami że guz pozostanie mieszczące się w obrębie małej powierzchni jajnika. Jest to łagodny nowotwór, który można usunąć chirurgicznie. Jeśli to rozprzestrzenia się wokół narządów, tkanek jest uważany za złośliwe i nowotworowych.

Etapy raka

Rak jajnika ma cztery etapy: Etap 1, gdy komórki nowotworowe znajdują się tylko w jajnikach; etap 2, gdy komórki raka rozprzestrzeniły się z jajników do otaczających tkanek jak jajowodów lub macicy; etap 3, gdy komórki raka rozprzestrzeniły się poza obszarem miednicy lub do węzłów chłonnych i etap 4, gdy komórki nowotworowe przerzuty do tkanek od miednicy i brzucha, wątroby lub płuc.

Jak szybko ma raka postępów?

Wiele czynników będzie grać w jak szybko rozwija się rak w poszczególnych. Niektóre z tych czynników są w rodzinie, stres, dieta i czy pacjent przechodzi zabieg, czy nie. Rak może wydawać szybciej rośnie, bo to raczej nie jest diagnozowana dopiero w późniejszych etapach. Ważną rzeczą jest mieć regularne egzaminy, które zwiększą szanse na znalezienie śladów nowotworowych najwcześniej jak to możliwe.

Jak sprawdzić dla objawy raka jajnika

Jak sprawdzić dla objawy raka jajnika

To jest ważne dla kobiet, aby być świadomy oznaki i objawy, które towarzyszą wczesnym stadium raka jajnika. Niestety objawy raka jajnika są podobne do objawów innych problemów zdrowotnych, i często, rak jest w zaawansowanym stadium przed stawiana jest diagnoza. Rak jajnika jest nowotworowej jajników, które są żeńskie narządy rozrodcze, które produkują jaja.

Instrukcje

• Zwracać uwagę na ból pleców. Niższe ból pleców jest jednym z najczęstszych objawów doświadczanych przez kobiety, którzy odkrywają, że mają raka jajnika.

• Należy zwracać uwagę na ból brzucha i miednicy, który utrzymuje się. Wiele z objawów raka jajnika są objawy związane z innych zakażeń i normalne zdarzenia, takie jak problemy z trawieniem. Powiadomić lekarza, gdy te objawy nadal bez wyjaśnienia dłużej niż normalnie.

• Sprawdź, czy zmiany w nawykach stolca lub moczu. Częste oddawanie moczu, biegunka lub zaparcia mogą być objawy raka jajnika.

• Wiem, że wiele kobiet, którzy są z rozpoznaniem raka jajnika niewyjaśnione zmęczenie doświadczenie jako jeden z pierwszych objawów.

• Zawiadomienie obrzęk brzucha, wzdęcia, bóle i/lub uczucia pełności. Ponadto przewlekłe gazu i niestrawność są często odczuwane przez kobiet, którzy są z rozpoznaniem raka jajnika.

• Patrz lekarza, jeśli masz ciężkie lub Niewyjaśnione krwawienia z pochwy, zwłaszcza po menopauzie.

• Być świadomi wagi nagłe lub niewyjaśnione zysk lub strata.

• Powiadomić lekarza, jeśli ból podczas stosunku. Ginekolog może sprawdzić dla raka jajnika.

Jaka jest długość życia z etapu IV raka jajnika?

Jaka jest długość życia z etapu IV raka jajnika?

Raka jajnika, jednego z najrzadszych i najgroźniejszych form raka, które występują u kobiet, jest podzielone na cztery oddzielne etapy. Te cztery etapy są sposób kategoryzowania doświadczeń jakim pierwotny nowotwór rozprzestrzenił się i można określić opcje leczenia, które są dostępne, jak również możliwość indywidualnych odzyskiwanie całkowicie. Etap IV raka jajnika jest etapów najbardziej zaawansowanym i najbardziej śmiercionośne, na raka jajnika.

Etapy raka jajnika

Cztery etapy raka jajnika są zdefiniowane przez ile nowotwór rozprzestrzenił się, lub z przerzutami, w organizmie. W etapie I raka jajnika, komórki rakowe są nadal ograniczone wyłącznie do dotkniętych jajnika. W etapie II nowotwór z przerzutami z jajnika do tkanek w okolicach miednicy. Etap III raka jajnika charakteryzuje obecność komórek nowotworowych w węzłach chłonnych i całym regionie brzucha. Raka jajnika, który osiągnął etap IV rozprzestrzenił się poza brzucha i w innych narządach, takich jak wątroba.

Długość życia etap IV

Raka jajnika, który osiągnął etap IV jest najbardziej zabójczą formą warunek. Podczas gdy około dwie trzecie kobiet z rozpoznaniem I lub II etap jajnika, raka będzie w końcu wyleczyć i 13 procent kobiet z rozpoznaną w III etapie można odzyskać całkowicie, mniej niż pięć procent kobiet z rozpoznaniem raka jajnika w stadium IV przetrwać przez pięć lat po wykryciu raka.

Etap IV diagnoza

Podczas gdy większość kobiet z rakiem jajnika są diagnozowane w etapie III, diagnoza w etapie IV lub innych etapach raka jajnika, następuje podstawową procedurę. Lekarz zwykle zidentyfikować rozszerzonej jajnika podczas rutynowego egzaminu miednicy i polecam, niektóre badania krwi i USG wykonywane do ustalenia, jeśli masa może być nowotworowych. Jeśli rak jajnika wydaje się wskazane, przeprowadzana jest procedura znana jako laparotomii. W tej procedurze małe nacięcie będzie dokonywane w jamie brzusznej lekarz dostęp do jajnika.

Leczenie chirurgiczne etap IV

Istnieją dwa główne zabiegi dostępne dla chorych na raka jajnika w stadium IV. Pierwszym z nich jest zabieg chirurgiczny, znany jako cytoreductive chirurgii, w którym tyle raka w obrębie jajnika i otaczających tkanek jamy brzusznej jest usuwany. Cytoreductive operacji, jednak rzadko jest wypłacalny usunąć wszystkie obecne w IV Stadium raka jajnika nowotwory.

Etap IV chemioterapii

Operacja Cytoreductive w IV etapie chorych na raka jajnika jest prawie zawsze po z agresywnej chemioterapii próbując zniszczyć komórki rakowe w lewo w jamie brzusznej po zabiegu. Najbardziej powszechne chemioterapii leków podawane w tej fazie leczenia są MZIOS i platyna mieszanek, takich jak Platinol lub Paraplatin.

Jak szybko rozprzestrzeniania się raka jajnika?

Jak szybko rozprzestrzeniania się raka jajnika?

Zgodnie z rakiem jajnika National Alliance raka jajnika jest wysoko na liście zgonów na raka wśród kobiet amerykańskich. Jego wysoka śmiertelność jest w części wynika z faktu, że jest to bardzo trudne do zdiagnozowania we wczesnym stadium. W większości przypadków może być wykryta tylko przez badanie mikroskopowe. Przez czas, który pozytywnie wykryto chorobę poważne uszkodzenie wystąpił już w głównych częściach ciała. Komórki raka jajnika rozprzestrzenił się bardzo szybko.

Objawy raka jajnika

Rak jajnika występuje w jajnikach, gdy zdrowe komórki jajnika zaczynają się mnożyć nienormalnie. Ta nieprawidłowość powoduje guzy w jednym lub obu jajników. Niestety nie są bez znaczących objawów choroby w tym momencie. Nudności, zmęczenie lub niestrawność, która zwykle towarzyszy choroby są często mylone z innych warunków zdrowotnych. Przez czas, który bardziej nasilone objawy są widoczne, takie jak ból pleców i miednicy, pochwy krwawienie i ból podczas stosunku płciowego rak już rozprzestrzenił się do innych narządów i zrobiła znaczne szkody.

Historia

Rak jajnika często rozwija się u kobiet z rodzinną historią choroby. Kobieta z znaczące w rodzinie raka piersi również ma większe szanse na rozwój choroby. Otyłość, wiek i ubogiej diety są inne czynniki, które mogą przyczynić się do wystąpienia tego odrażającego stanu. Kobiet w okresie menopauzy są głównie na ryzyko, ale choroba może wystąpić w nonmenopausal kobiet, jak również. Leków na płodność zwiększyć ryzyko zachorowania na raka jajnika.

Typy raka jajnika

Rak jajnika składa się z trzech typów, ustalona przez komórki, w których rozwija się rak: Nabłonkowego raka jest najbardziej powszechne i występuje zwykle u kobiety powyżej 40. Zgodnie z American College of położników i Gynecologists około 85 do 90 procent wszystkich nowotworów jajnika wynikają z komórek nabłonkowych. Komórki nabłonkowe pokrycie powierzchni jajników. Komórek zarodkowych guzów występują w około 5-20 procent pacjentów chorych na raka jajnika. Zarodkowych komórek są komórki w jajnikach, z których rozwijają się jaja. Rozwijające się z tych komórek raka występuje przede wszystkim u dzieci i młodzieży. Trzeci rodzaj raka jajnika jest nazywany seks przewód--nowotworów podścieliska. Ten typ raka kont dla większości hormonalnie czynnych guzów jajnika. Te nowotwory występują wewnątrz jajników w tkanki. Nowotwory podścieliska przewodu seks często mają bardziej specyficzne objawy krwawienia z pochwy i rzadkie miesiączki.

Stadium raka jajnika

Istnieje kilku etapach raka jajnika: W etap I, komórki nowotworowe są zawarte w jeden (lub oba) jajników. Komórki również mogą znajdować się na powierzchni jajników lub w płynie uzyskane z brzucha. Etap II składa się z komórek, które rozprzestrzeniły się z dotkniętych jajnika (lub jajników) do innych tkanek w okolicach miednicy. Macicy i jajowodów może mieć wpływ na tym etapie. W III etapie nieprawidłowych komórek rozprzestrzeniły się tkanek leżących poza obszarem miednicy. Komórki nowotworowe mogą znajdować się w węzłach chłonnych lub poza wątrobą. W zaawansowanym stadium IV komórek nowotworowych znalazły drogę do tkanek poza brzucha. Wątroby, płuc i innych narządów istotnych teraz są dotknięte.

Tempo wzrostu raka jajnika

Mimo, że rak jajnika może rozprzestrzeniać się w całym ciele, to zazwyczaj pozostaje w jamie brzusznej i wpływa narządów takich jak żołądka, jelit i wątroby. Kobiety są zachęcane do pobytu w zgodzie z ich ciała i ginekolog regularne wizyty jak nowotwory jajnika może rozwijać i rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Jeśli rak jest zaznaczone, wielkie szkody do narządów i śmierć jest nieuchronna.

Leczenie raka jajnika

Lekarze często przepisują chemioterapii jako środek zapobiegawczy raka jajnika. Chirurgia jest powszechnie zalecane dla kobiet w grupie wysokiego ryzyka. Prewencyjnych operacji, jednak nie eliminuje wszelkie ryzyko zachorowania na choroby. Było wiele dyskusji późno o możliwości powstrzymanie choroby z tabletek antykoncepcyjnych. Ta metoda, jednak, nie jest dla wszystkich. Kobiet wiedzę zaburzeń genetycznych w ich rodzinie, szukać poradnictwa genetycznego i nadal mieć regularne kontrole, aby zwiększyć szanse na odwracanie się choroby. Leczenie po rozpoznaniu raka jajnika obejmuje zabiegi chirurgii, chemioterapii i radioterapii w przypadku specjalistycznych.

Wskaźnik przeżycia chorych na raka jajnika

Według ostatnich przeglądu medycznego przez American Cancer Society około 3 / 4 kobiet z rakiem jajnika przetrwać co najmniej jeden rok po rozpoznaniu; 46 procent żyć co najmniej pięć lat. Jeśli rak jest wykryty i leczony przed rozprzestrzenił się poza jajnik, tam jest 5 letnie przeżycie z 93 procent. Kobiet w wieku 65 lat ma większą żywotność niż ich starsi koledzy. U pacjentów z niskim stopniu złośliwości raka i tych leczonych chemioterapią również mają większą przeżywalność. Kobieta, którzy są z rozpoznaniem raka jajnika w stadium IV ogólnie podane są o 20 procent szans na przetrwanie w przeszłości na najbliższe pięć lat.

Jakie są metody leczenia na raka jajników?

Rak jajnika jest traktowany na podstawie stadium choroby i wieku pacjenta i ogólnego stanu zdrowia. Etapy w zakresie od I do IV, a operacja może być przeprowadzona w celu określenia stopnia zaawansowania choroby.

Rodzaje

National Cancer Institute przyznaje trzy główne formy leczenia dla raka jajnika. Operacja usuwa raka ze wszystkich dotkniętych obszarów; Chemioterapia używa narkotyków, aby zabija komórki nowotworowe; i promieniowanie zabija pozostałych raka z prześwietlenia.

Cechy

Zabieg stosowany w leczeniu wszystkich etapów, podczas gdy promieniowanie jest używane na rzadką okazję. Chemioterapii jest często stosowany po operacji, lecz nie dla tych z etapu I nowotworu, który nie rozprzestrzenia się poza jajników.

Ostrzeżenie

Obecne sposoby leczenia raka jajnika, nie są 100 procent skuteczności. Rak może czasami powrócić lub może nie odpowiadać na leczenie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kobiety powinny otrzymywać regularne egzaminy z ich ginekologów i po leczeniu raka powinni odwiedzić swoich lekarzy co najmniej dwa razy w roku przez kilka lat po remisji.

Rozważania

Według PDR Zdrowia, jest o 93 procent stawki pięciu lat przeżył raka jajnika złowionych w Etap I. wskaźnik jest niższy niż 25 procent dla etapów III i IV.