adcov.com

jak oproznic cewnik

Jak wstawić cewnika (chorego)

Jak wstawić cewnika (chorego)


Rurka cewnika jest wkładany do korpusu wypłynąć moczu z pęcherza moczowego. Aby wprowadzić cewnik do mężczyzny, trzeba jedynie wykonać kilka kroków, unikając jakiegokolwiek rodzaju zanieczyszczeń, aby zapobiec infekcji. Uspokojenia pacjenta nerwowy i wyjaśniając proces do niego również pomoc personelu medycznego lub opiekuna.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce i zastosować sterylne rękawice. Oczyścić otwór cewki moczowej z czystek, sterylizacji produkt taki jak Betadine.

2 Scrub jeszcze raz dokładnie ręce sterylne rękawice i stosować. Nie dotykaj poza rękawic z rąk. Smarować cewnik.

3 Trzymaj **** na bokach, rozciągając ją z dala od ciała. Powinna być prostopadła do ciała.

4 Włóż i przejść cewnik, ostrożnie i powoli. Po osiągnięciu poziomu zwieracza zewnętrznego, zapytać pacjenta na relaks, biorąc głęboki oddech.

5 Kontynuuj, aby przejść cewnik do poziomu "Y" złącza, po uruchomieniu przepływu moczu.

6 Przechowywać w miejscu cewnika podczas nadmuchać balon za pomocą strzykawki z czystej, sterylnej wody. Upewnij się, że cewnik siedzi w pęcherzu i nie cewki moczowej.

7 Pociągnij cewnik powoli, aż balon inflacji siedzi ciasno szyi pęcherza. Dołącz worka drenażowego i zabezpieczyć go w udo lub brzuch pacjenta.

Wskazówki:

 • Jeśli pacjent czuje ból podczas napełniania balonu, stop. Wypuścić powietrze z balonu, wcześniej cewnik i spróbować ponownie napompować balon. Jeśli balonu w cewce moczowej, a nie w pęcherzu, twój mężczyzna pacjent może być ranny.

Jak zapobiec cewników wyciągając

Zamocowane na stałe lub cewnika Foley cienkiej rurki, która jest prowadzona aż do cewkę moczową do pęcherza i jest używany do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego. Jest on stosowany, gdy pacjenci nie są w stanie opróżnić pęcherz na własną rękę, często ze względu na warunki, takie jak zatrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, jak i po zabiegu.

Instrukcje

1 napompować balona na końcu cewnika do odpowiedniego rozmiaru, aby utworzyć szczelne uszczelnienie wokół dróg zwieracza. Często odbywa się to przez lekarza. Ludzie, którzy zastępują cewników w domu powinien sprawdzić integralność balonu przed włożeniem cewnika, aby upewnić się, że napełnia się prawidłowo.

2 Bezpieczne cewnik do nogi za pomocą paska cewnik zakotwiczenia. Zazwyczaj jest to elastyczny pasek, który można dopasować do udo wygodnie. Utrzymuje przewody w miejscu, pozostawiając trochę luzu, aby zapobiec pociągnięcie.

3 worek opróżnić zbiórki moczu często, aby zminimalizować napięcie na przewodach. Opróżniania co cztery do ośmiu godzin - lub gdy worek staje się pełna - zapewni zbyt dużej wagi z opakowania nie ciągnij za przewody. Pamiętaj, aby zachować trochę luzu na cewniku podczas opróżniania worka zbiórki. W celu zmiany worka ostrożnie odłączenia cewnika z rury drenażowej, aby uniknąć ciągnąc rury.

4 Raport problemy przewlekłe cewnika do lekarza specjalisty i ustalić, czy nadłonowy cewnik może być lepszym rozwiązaniem. Ten styl cewnik wprowadza się przez nacięcie w pobliżu pępka i przechodzi bezpośrednio do pęcherza z przedniej części ciała, co eliminuje przypadki pociągając cewnika z pozycji siedzącej lub wykonywania innych ruchów fizycznych.

Jak wstawić cewnik Foleya

Wkładanie cewnika jest umiejętności niezbędnych w medycynie. Przez wprowadzenie cewnika Foleya, pracownicy służby zdrowia uzyskać dostęp do pęcherza moczowego i jego zawartości. To umożliwia opróżnienie zawartości pęcherza, rozpakować pęcherza, pozwala na uzyskanie próbki, a także wprowadza przejście do przewodu GU. Cewniki pozwalają także pracowników służby zdrowia w leczeniu zatrzymania moczu i przeszkody podpęcherzowej.

Instrukcje

1 Zbierz swoje zapasy. Korzystanie z Zamieszkanie cewnik Foleya tacę z 10 cc balonu jest najlepszym rozwiązaniem, niż zbieranie wszystkiego osobno.

2 wyjaśnić procedurę dla pacjenta. Niech wiedzą, czego się spodziewać, zwłaszcza jeśli nigdy nie miał cewnik wcześniej. Poświęć trochę czasu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie posiadają.

3 Myj ręce przed rozpoczęciem procedury. To jest właściwa praktyka kontroli zakażeń w opiece zdrowotnej.

4 Assist pacjenta w pozycji leżącej (r) na plecach, z nogami rozprzestrzeniania pozycji. To najprostszy pozycji, aby uzyskać dostęp do umieszczenia cewnika.

5 Otwórz zestaw do cewnikowania. Wyjmij sterylną serwet w zestawie i umieścić na obszarze zabiegowym. Jest to również dobry pomysł, aby umieścić wkładkę pochłaniającą, jak niebieski uchwyt, pod pacjentem. To pomoże złapać żadnego dodatkowego płynu.

6 Zastosuj sterylne rękawice. Otwórz BETADINE w zestawie i zalać waciki w zestawie. Następnie zdjąć plastikową osłonę z cewnika (należy uważać, aby nie dotknąć cewnik) i tryskać galaretkę smarujący na cewnik. Gdy to zrobisz, wyjąć gumową zatyczkę z ampułko-strzykawki z wodą w środku.

7 test, aby upewnić się, że balon napełnia się i opada prawidłowo. Dołącz ampułko-strzykawkę w zestawie do portu "Y" pigtail i włożyć całą wodę ze strzykawki. Następnie opróżnić balon. Nie wyjąć strzykawkę, jak będzie trzeba, aby być w napompowane po założeniu cewnika.

8 Wyczyść moczu otwarcie. Jeśli pacjent jest kobieta, za pomocą oddzielnego wargi nie dominującej ręki. Nie dominującą ręką będzie "brudna ręka." Ta ręka nie powinna dotykać sterylnych elementów w zestawie. Jeśli mężczyzna, przytrzymaj penisa nie dominującej ręki. Korzystanie z dominującą ręką, oczyścić błonę śluzową cewki moczowej peri-roztworem czyszczącym. Oczyść ku przodowi tylnej, wewnętrznej do zewnętrznej, jeden machnięcia za wacikiem, wyrzucić wacik od sterylnego pola.

9 Podnieś cewnik rękawiczce (i nadal jałowym) dominującej ręki. Koniec Trzymaj luźno zwinięty z cewnikiem w dłoni dominującej ręki. Włóż do otworu cewki moczowej (żeński). U mężczyzn, podnieść penisa do pozycji prostopadłej do ciała pacjenta i zastosować lekki trakcję w górę (z nie-dominującej ręki). Zidentyfikuj moczu ujścia i delikatnie włóż do 1 do 2 cm poza, gdy mocz jest zauważyć.

10 napompować balon, stosując odpowiednią ilość sterylnego płynu (zazwyczaj 10 cc, ale sprawdzić rzeczywisty rozmiar balon). Po napompowane, delikatnie pociągnąć cewnik nadmuchany balon, aż dokładnie przylega do szyi pęcherza. Następnie podłącz cewnik do kanalizacji. Umieścić worek odpływowy poniżej poziomu pęcherz, ale nie na podłodze. Oceny funkcji cewnika i wysokość, kolor, zapach i jakość moczu

11 Usuń rękawice, wyrzucać urządzeń odpowiednio umyć ręce. Rozmiar dokumentu cewnika włożeniu Ilość wody w balonie, reakcji pacjenta do postępowania i ocena moczu.

Wskazówki:

 • Pamiętaj, aby zachować sterylne miejsce pracy w trakcie procedury.
 • Bądź cierpliwy. Włożeniu cewnika po raz pierwszy może być kłopotliwe. To przyjdzie z czasem.
 • Wkładanie cewnika Foleya powinna być wykonywana tylko przez lekarza lub kogoś przeszkolony przez lekarza.
 • Jeśli spotkasz wiele resitance włożeniu cewnika, nie zmuszaj go. Może to spowodować uszkodzenie.

Jak zmienić Cewnik nadłonowego

Jak zmienić Cewnik nadłonowego


Cewnik jest nadłonowy rurka włożona do kobiety pęcherza do odprowadzania moczu. Cewnika powyżej kości łonowej, nieco powyżej poziomu, gdzie rosną włosy łonowe. Jeśli jesteś pielęgniarką, prawdopodobnie będziesz musiał zmienić nadłonowy cewnik w pewnym momencie swojej kariery. Jeśli jesteś chory i trzeba nauczyć się zmienić swój nadłonowy cewnika, lekarz pokaże Ci, jak go usunąć i co zrobić, jeśli utknie.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce mydłem antybakteryjnym.

2 Połóż się na plecach, najlepiej na łóżku lub kanapie, z miejsca wszczepienia narażony jak najwięcej. Być może trzeba leżeć z ugiętymi kolanami i rozłożyć.

3 Otwórz opakowanie cewnika i zorganizować roztwór czyszczący, dwie strzykawki, sól fizjologiczną i smar na sterylnej powierzchni.

4 Nałożyć dwie rękawice do każdej dłoni, jedna na drugiej.

5 Oczyścić teren wokół i wewnątrz strony cewnika za pomocą środka czyszczącego chlorheksydyny.

6 Użyj pierwszej strzykawki spuścić powietrze balon już wstawiony cewnika. Będziesz czuć pewną presję wewnętrznie.

7 Wyjmij jedną parę rękawiczek, więc jeden sterylne rękawiczki pozostają. Przyjąć nowy cewnik i wstawić ile był stosowany cewnika. Poczekaj, aż niektóre mocz wypływa z cewnika nadmuchać balon.

8 Z drugiej sterylnej strzykawki nadmuchania balonu od 5 do 8 ml sterylnej wody i dołączenie worka drenażowego do cewnika.

9 Czyste obszar wstawiania i wyrzucić wszystkie zabrudzone przedmioty medyczne.

Wskazówki:

 • Umyj dokładnie ręce przed i po wymianie cewnika.
 • Jeśli nie zostali przeszkoleni przez lekarza w zmieniania cewnik, udać się do lekarza lub pielęgniarki i je usunąć go dla Ciebie.

Jakie są cewniki ssące?

Jakie są cewniki ssące?


Cewniki ssące urządzenia medyczne do odprowadzania wydzielin, jak rożnie ślina i śluzu z górnych dróg oddechowych w tym nosa, jamy ustnej i tchawicy lub rury wiatrowej. Aby usunąć te płyny z cewnika ssącego więc pacjent nie zassać lub oddychać, te wydzieliny, które mogą powodować kaszel i uszkodzenia tkanki płuc.

Yankauer

Yankauer opracowany przez dr Charles Yankauer na początku lat 1900, to urządzenie z tworzyw sztucznych, które po przyłączeniu do zbiornika ssącego z odpowiednim pod zmniejszonym ciśnieniem, zasysa lub usuwa wydzieliny jamy ustnej z jamy ustnej i gardła. Ta różdżka-jak urządzenia wynosi około 10 do 12 cm długości z bulwiasty głowy i rozszerzonym uchwyt. To urządzenie pozwala na ssącą w patientâ € ™ s usta, nie powodując uszkodzenia języka i otaczające tkanki.

Cewnik ssania

Dostępny w sterylnej indywidualnie zapakowanej pojemnika lub zestawu zawierającego sterylnych rękawic, oraz sterylny roztwór kubka wyskakującego stosowanego do sterylnej soli fizjologicznej cathers ssące są w rozmaitych rozmiarach świetlnego. Oddechowe terapeuci, pielęgniarki i lekarze używać cewników ssących w dziedzinie opieki oddechowego. Po podłączeniu do urządzenia ssącego, będzie umieścić cewnik do rurki tracheostomii, rurki dotchawiczej lub bezpośrednio w jamie ustnej, aby usunąć wydzielinę.

DeLee Wskazówka

Podobny do standardowego cewnika ssania cewnika DeLee usuwa wydzieliny z rurki intubacyjnej, rurki tracheostomijnej, jak i części ustnej gardła. Końcówka DeLee się zatoczył małe otwory, które minimalizuje uraz dróg oddechowych. Ten produkt jest lateksu, sterylna, posiada zawór próżni na jednym końcu, aby dostarczyć przerywany ssania.

Układ ssący

Wszystkie cewniki ssące połączyć się z OptiVac lub podobnego pojemnika próżniowego systemu gromadzenia i jednorazowych. Zamocować końcówkę 4, 6 lub 8 stóp kawałek rurki z jednym końcem cewnika i przymocować drugi koniec przewodu do pokrywy pojemnika. Dostosować system próżniowy do odpowiedniego ustawienia. Kiedy ten pojemnik jest pełny, zabezpieczyć górną i umieść go w czerwonym worku bio-zagrożenia dla dyspozycji.

Jak wstawić cewnika (Kobieta pacjenta)

Jak wstawić cewnika (Kobieta pacjenta)


Physicians użyciu cewnika, rurę włożoną do wnętrza korpusu opróżniania pęcherza z moczem, do pomocy pacjentów z nietrzymaniem moczu i podczas szeregu różnych procedur chirurgicznych. Wyjaśnić proces do pacjenta, aby ułatwić jej nerwy i uczynić go bardziej płynnie procedurę dla obu stron. Wykonaj następujące kroki, aby wstawić cewnika do samicy.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce i zastosować sterylne rękawice. Oczyścić otwór cewki moczowej z czystek, sterylizacji produkt taki jak Betadine. Oczyścić warg sromowych i ujścia cewki za pomocą ruchy w dół, omijając okolice odbytu. Użyj BETADINE lub podobny produkt sterylizacji.

2 Scrub jeszcze raz dokładnie ręce sterylne rękawice i stosować. Nie dotykaj poza rękawic z rąk. Smarować cewnik.

3 Spread wargi sromowe i znaleźć ujścia. Włożenia cewnika do ujścia cewki ostrożnie i powoli. Advance cewnik delikatnie. Po mocz zaczyna płynąć, przejść cewnika kolejne 2 cali.

4 Trzymaj cewnika w miejscu podczas nadmuchać balon za pomocą strzykawki z czystej, sterylnej wody. Upewnić się, że cewnik jest w pęcherzu.

5 Pociągnij cewnik delikatnie do balonu inflacji siedzi ciasno szyi pęcherza. Dołącz worka drenażowego i zabezpieczyć go w udo lub brzuch pacjenta.

Wskazówki:

 • Ważne jest, aby uniknąć zanieczyszczenia. Cewnik moczowy może spowodować poważne zakażenie, jeśli nie sterylizować.
 • Jeśli pacjent czuje ból podczas napełniania balonu, stop. Wypuścić powietrze z balonu, wcześniej cewnik i spróbować ponownie napompować balon.

Jak Czystość Cewnik nadłonowego

Jak Czystość Cewnik nadłonowego


Cewnik jest nadłonowy rurkę, która jest włożona do pęcherza przez mały otwór w brzuchu. Nadłonowy cewnik może być potrzebne dla tych, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak chirurgia, nietrzymanie moczu lub zatrzymanie moczu. Gdy masz nadłonowy cewnik, właściwa pielęgnacja jest niezbędna w celu zapobiegania zakażeniom i upewnić się, że działa dobrze. Twój lekarz powinien dostarczyć zaopatrzenie potrzebne do czyszczenia cewnik, lub można je znaleźć w sklepie spożywczym lub aptece.

Instrukcje

1 Umyj ręce i przez co najmniej 15 sekund w ciepłej wodzie z mydłem. Czyste pod paznokciami i od każdego palca. Spłucz dokładnie ręce i wytrzeć do sucha ręcznikiem.

2 Wyjmij stary opatrunek ostrożnie, tak aby nie ciągnąć rury i wyrzucić do kosza na śmieci. Zbadaj stary opatrunek i gdzie rury pozostawia skórę do obrzęku, krwawienia, podrażnienie skóry lub drenaż cuchnący.

3 Umyj ręce i ponownie, aby usunąć bakterie z opatrunkiem.

4 delikatnie przemyć cewnik i skóry wokół niego. Użyj czystego myjkę, mydła i wody i rozpocząć mycie skóry i cewnik najbliżej skóry. Powoli w dół, z dala od ciała, jak oczyścić rurkę cewnika. Alternatywnie, można wziąć prysznic w tym czasie i umyć mydłem i czystą ściereczką pod prysznicem.

5 Użyj nadtlenku bawełnianej szmatki oraz wodoru ponownie oczyścić powierzchnię, porusza się w zwolnionym ruchu kołowego pierwszy w miejscu, gdzie rura spełnia swoją skórę, a następnie czyszczenie na zewnątrz 3 lub 4 cale.

6 Niech suchym miejscu.

7 Umieść Split 4 przez 4 wokół rury, gdzie spotyka swoją skórę. Użyj kawałek taśmy, aby utrzymać go na miejscu.

8 Taśma cewnik do skóry za pomocą taśmy, więc nie będzie pociągnięty.

Wskazówki:

 • Jeśli masz gorączkę, odwodnienie faul, obrzęk, krwawienie lub niezwykły ból, należy skontaktować się z lekarzem. To jest objawem infekcji.
 • Nigdy nie czyścić tyłu w kierunku ciała. To może spowodować infekcję.

Jakie są cewniki służy?

Jakie są cewniki służy?


Cewnik jest rurka, która może być włożona do korpusu w celu umożliwienia spuszczenia lub podawanie płynów. Cewniki mogą być umieszczane w kanałach, naczyń krwionośnych i innych wnękach. Według Innovate USA, stosowanie cewników sięga 1860 roku.

Cewniki moczowe

Cewnik urologiczny jest umieszczenie systemu cewnika lub cewnika do ciała, gromadzenia lub odprowadzania moczu z pęcherza moczowego. Według Drugs.com, często jest używany do kontroli nietrzymania moczu, zwłaszcza po dłuższych procedurach chirurgicznych oraz w przypadku, gdy nie będzie mogła dobrowolnie wydalają moczu z pęcherzem. Warunki, w tym uszkodzeń rdzenia kręgowego oraz stwardnienie rozsiane może powodować nietrzymanie moczu.

Cewniki serca

Cewnikowanie serca jest umieszczenie cewnika do tętnicy lub żyły swoim pachwiny, szyi lub ramieniu do twojego serca. Ta procedura służy do diagnozowania i leczenia chorób serca i zgodnie z Mayo Clinic, ogólnie prezentuje niewielkie ryzyko poważnych komplikacji. Warunki, w których cewnikowanie serca mogą mieć zastosowanie: arytmia, zatkane tętnice i wrodzonych wad serca.

Centralny cewnik żylny

Centralny cewnik żylny jest umieszczony w dużych naczyń krwionośnych w ramię, szyję, górną część klatki piersiowej lub nogi. Według American Thoracic Society, ten typ cewnikowania jest często wykorzystywane w celu dostarczenia długoterminowych płynów dożylnych lub leków, gdy stan ten wymaga, tak jak w przypadku infekcji bakteryjnych. Może on być również używany do podawania dużej dawki płynów, pacjentów z prądem lub odwodnienia dostarczenia pożywienia dla pacjentów niezdolnych do jedzenia i u pacjentów, którzy muszą często próbki krwi.

Zagrożenia

Czasami występują zagrożenia przy użyciu cewnika. Zgodnie z Mayo Clinic, cewnikowanie serca może spowodować krwawienie, infekcje i ból, gdy rurka została wprowadzona, a także zgrywanie podczas gwintowania do serca. Podczas cewnikowania moczu, istnieje ryzyko nagromadzonych bakterii powodując infekcję dróg moczowych.

Jak wstawić cewnika

Cewnik moczowy jest rura wkładana przez cewki i do ściany pęcherza moczowego, tak, że może ona być odprowadzana bez świadomego oddawania moczu przez pacjenta. Mocz zbiera się w woreczku połączony z rurą spustową. Wstawienie cewnika moczowego powinny być wykonywane tylko przez dobrze wyszkolonych osoby.

Instrukcje

1 Wybierz odpowiedni cewnik moczowy. Cewnika Foley jest najczęściej używany założony na stałe cewnik moczowy. Cewniki Foley są Standardowa długość 18 cali, ale są różne średnice. W ogóle, gumowe rozmiar 14F i 18F Foley jest adekwatne do cewnikować dorosłych mężczyzn i kobiety w krótkich terminach. Dla dzieci, wybór rozmiaru cewnika pod względem wieku i masy ciała dziecka, począwszy od wielkości 6F dla niemowląt i do 12F do 14F dzieci 27 kg i wyższych.

2 Umieścić pacjenta w odpowiedniej pozycji do wkładania cewnika. Pacjentka powinna leżeć płasko na plecach z kolanami zgięte i na boki i podeszwach stóp naciskając na siebie. Chory powinien leżeć płasko na plecach.

3 Otwórz podajnik cewnika i cewnika. Podłącz worka drenażowego do cewnika za pomocą rury łączącej. Umieść wszystkie niezbędne elementy na jałowym polu w pobliżu łóżku pacjenta, w celu łatwego dostępu. Wycisnąć dużą ilość sterylnego środka nawilżającego na sterylnym podłożu, by pokryć końcówki cewnika. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są otwarte i dostępne, ponieważ tylko jeden z strony będą sterylne po uruchomieniu procedury.

4 Umieść na jałowych rękawiczek i obejmują obszar krocza pacjenta w jałowej serwety, odsłaniając okolicy narządów płciowych.

5 Zanurz waciki antyseptyczne. Upewnić się, że strzykawka jest wypełniona co najmniej 5 ml jałowej wody. Używając lewej ręki, która będzie Twój niesterylnych strony, aby znaleźć cewkę moczową pacjenta. Spread wargi sromowe W pacjentek znaleźć cewkę moczową. Użyj antyseptyczne nasączone waciki do czyszczenia leżąca kierunkowy i wokół cewki moczowej. U mężczyzn, obejmują na żołądź prącia. U kobiet, wargi sromowe. Testowania cewnika balonowego przez wstrzykiwanie co najmniej pięć ml sterylnej wody do portu balonu. Jeśli balon napełnia się prawidłowo, opróżnić go.

6 Zanurz końcówkę cewnika do galaretki smaru i włożenia cewnika do cewki moczowej z prawą ręką, podczas gdy lewa ręka nadal szerzyć warg sromowych lub trzymać penisa aby odsłonić cewkę moczową. Kontynuuj pogłębianie cewnik aż zobaczysz moczu popłynie w dół rury i do pojemnika zbierającego. Znów nadmuchać balon cewnika, ale tym razem odczepić strzykawki. Teraz wyciągnąć cewnik z cewki moczowej do siebie, aż poczujesz opór.

7. Taśma rurki do wewnętrznej części uda i umieścić w torbie rury nie może rozciągać się.

Wskazówki:

 • Nie należy korzystać z niesterylnych rękę, by dotknąć elementów na jałowej serwety. Wszystko, co dotyka krocza i narządów obszar pacjenta staje niesterylnych.

Jak Reuse cewników

Chociaż cewniki mogą być oznaczone jako "jednorazowego użytku", według raportu w Dzienniku Cardiologie (McGill University), nawet cewników stosowanych w szpitalach procedur krwi lub serca są wielokrotnego użytku, jeśli odpowiednio sterylizowane. (Patrz Bibliografia 1). Moczowych cewniki, używane w domu, przez ludzi, którzy muszą wykonać cewnikowanie siebie przerywany z powodu zwężenia dróg moczowych lub innych problemów moczowych lub pęcherza moczowego, są wielokrotnego użytku, po sterylizacji, z jednym wyjątkiem. Według przedstawiciela firmy, która "hydrofilowe" cewniki typu, które mają specjalną powłokę zewnętrzną o niskim współczynniku tarcia, tego typu nie mogą być sterylizowane i nigdy nie powinno być ponownie wykorzystane. (Patrz Referencje 2)

Instrukcje

1 Użyj czystej wody z kranu do płukania na zewnątrz i wewnątrz cewników przez 30 sekund. Osusz cewniki na papierowym ręczniku na godzinę.

2 wyjaławia się cewników, umieszczając je w pojemniku z alkoholem izopropylowym i pokrywą przez pięć minut. Po kąpieli, nie spłukać alkoholu. Przechowuj cewniki w torbie zamrażarki. Wylewanie alkoholu, kiedy jesteś gotowy, aby ponownie użyć każdego cewnika.

3 Powtórz powyższe kroki, jeśli nie korzystać z cewników w ciągu siedmiu dni. Wymień podaż alkoholu raz w miesiącu.

Wskazówki:

 • Jedna część domowego wybielacza miesza się z wodą cztery części lub jednej części Betadine antyseptyczny miesza się z dwóch części wody może zastąpić alkohol izopropylowy do sterylizacji cewniki.
 • Ryzyko zakażeń dróg moczowych i pęcherza moczowego występuje zawsze przy użyciu cewnika moczowego. Śledź starannych procedur sterylizacji w celu zminimalizowania tego zagrożenia.
 • Kroki sterylizacji w tym artykule mają zastosowanie wyłącznie do cewników urologicznych dla użytku domowego. Wieńcowych lub innych cewników typu wymagają szpital bardziej rygorystycznych metod sterylizacji.

Jak zmienić cewnika moczowego Torby

Oba rodzaje toreb odwadniających cewnika są nogi i torba worek drenaż nocna. Torba noga jest mniejszy i posiada mniej moczu niż worek drenażowy nocna. Oba są wykorzystywane do zbierania moczu od urologicznego cewnika. Według Greenwich Hospital, należy wymienić worek odpływowy miesięcznie lub jeśli istnieją dowody na zakażenia dróg moczowych.

Instrukcje

1 umyć ręce wodą z mydłem, a następnie dobrze wysuszyć.

2 Spuścić mocz z workiem do kubka lub toalety. Umyć ręce wodą z mydłem.

3 miejsce ręcznik pod podłączenia rurek cewnika przewodu worek drenażowy.

4 rurki cewnika chwycić jedną ręką, gdzie łączy się z rurki worek drenażowy. Chwyć przewód worek drenażowy w drugiej ręce. Delikatnie pociągnij, aby odłączyć dwie rury.

5 Oczyścić końce rur i cewnik drenażu worka rury z oddzielnych klocków alkoholu gazy.

6 Podłącz przewód nowego worka drenażowego do przewodu cewnika. Upewnij się, że połączenie jest dobrze dopasowany, aby zapobiec wyciekom.

7 Oczyść miejsce połączenia z nowym pad alkoholu gazy.

8 wstawić worek odpływowy nocny z boku ramy łóżka. Jeśli używasz worka nogi, załóż worek na nodze przez otoczenie i zabezpieczenia pasy na górze i na dole worka do nogi. Wyprostuj żadnych załamań w rurce.

9 umyć ręce wodą z mydłem.

Wskazówki:

 • Powiesić torbę odwadniania mniejszą niż pęcherza.
 • Upewnij się, że port odpływowy jest zaciśnięty na nowej torbie, aby uniknąć bałaganu.
 • Odłączając przewód odpływowy z cewnikiem, należy uważać, aby nie ciągnąć przewodu cewnika.
 • Nie powiesić worek odpływowy nocna z zagłówkiem, footboard lub krześle niedaleko łóżka. Nie kłaść worka drenażowego na podłodze.
 • Unikać dotykania końcówki rury lub rurki cewnika worek drenażowy.

Jak sterylizować cewników

Cewniki są małe rury, które są włączone przez cewkę moczową do opróżniania pęcherza. Są one dostępne w różnych stylach, materiałów, rodzajów i rozmiarów. Jednorazowe cewniki są pakowane w sterylnych opakowaniach i przeznaczone do jednorazowego użytku. Cewniki wielokrotnego użytku są przeznaczone do stosowane wielokrotnie. Chociaż nie jest to niezbędne z medycznego do sterylizacji tych cewników przed każdym użyciem, ważne jest, aby były one dokładnie czyszczone pomiędzy zastosowań. Sterylizacja jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko infekcji.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce przed i po kontakcie z cewnika. Czysty między każdym palcem i pod paznokciami.

2 cewnika przepłukać bieżącą wodą przez co najmniej 30 sekund. Pozostawić do wyschnięcia na papierowym ręczniku na jedną godzinę.

3 Wlać szklankę alkoholem do plastikowego pojemnika. Alkohol stosowany do tego celu mogą być użyte ponownie w pojemniku do jednego miesiąca. Przechowywać pojemnik pokryty między zastosowań. Wyrzuć alkohol po miesiącu i uzupełnić o nowy.

4 umieścić cewnik w pojemniku z alkoholem. Upewnij się, że cewnik jest całkowicie zanurzony w alkoholu. Jeśli nie, dodać tyle alkoholu, aby całkowicie zanurzyć cewnik. Przykryć pojemnik. Pozwól, aby usiąść na pięć minut. Wyjąć cewnik z pojemnika. Nie spłukiwać alkoholu z cewnika. Przechowywania cewnika do worka zamrażarce, dopóki nie jest to potrzebne.

5 Gdy cewnik jest gotowy do użycia, ponownie spłukać bieżącą wodą. Jeżeli cewnik był przechowywany w torbie zamrażarki przez ponad siedem dni wyjąć z torby, zamrażarki i moczyć przez kolejne pięć minut przed użyciem.

Wskazówki:

 • Torby zamrażarka może być ponownie użyty do czasu ich zużycia lub zaczynają przeciekać.
 • Wiele cewniki mogą być nasączone w tym samym czasie, ale każdy musi być przechowywany w woreczku zamrażarki.
 • Kuchenka mikrofalowa sterylizacja była popularna i skuteczna metoda stosowana do sterylizacji lateksowych cewników moczowych. Cewniki nie są wykonane z lateksu ze względu na tendencję do powodowania problemów czułości lub alergii. Cewniki dla lateksowe nie stają się jałowe, gdy mikrofal.

Jak usunąć cewnik

Jak usunąć cewnik


Istnieją dwa główne rodzaje cewników moczowych, zamieszkującego i cewników Foley. Pacjentów ambulatoryjnych przede wszystkim poradzić sobie z opieką ich cewnik. Około 10 do 15 procent pacjentów szpitalnego cewnika Foley. Różnice między dwoma zaproszenia do alternatywnych metod usuwania. Z założonego na stałe cewnika, istnieją dwa sposoby usuwania. Z Foley, komplikacje, które obsługiwać lekarzy szpitalnych. Poniższe kroki wyjaśniają procedury usuwania.

Instrukcje

Cewnik

1 Odszukaj port po stronie inflacji cewnika i dołączyć małą strzykawkę.

2 Wyciągnij płynu za pomocą strzykawki, aż płyn nie więcej można wyciągnąć.

3 Usuń cewnik powoli, delikatnie wyciągając go całkowicie.

4 Przeciąć przewód portu balon, stosując nożyce chirurgiczne, jako druga alternatywa usunąć swoje cewnika. Poczekaj na wszystkich cieczy do kanalizacji, zanim powoli wyciągając cewnik.

Cewnik Foleya

5 Advance cewnik, aby upewnić się, że to w pęcherzu.

6 Cut port balon na zaworze inflacji usunąć zawór, dzięki czemu płyn do kanalizacji. Jeśli ciecz nie spływa, nie jest prawdopodobne, przeszkoda na wejście balonu lub wzdłuż długości cewnika.

7 smarowania precyzyjnie skrajni prowadnik, a następnie przekazać go przez kanał zapalenia. Płyn powinien spuścić wzdłuż przewodu.

8 22-przepuszczać cewnika do żyły centralnej skrajni nad prowadnicy czy płyn nadal nie wycieknie. Wyjąć drutu, gdy końcówka cewnika jest w balonie i powinien opróżnić.

9 przy użyciu balonu rozpuścić olej mineralny, czy płyn nadal nie wycieknie. Wstrzyknąć 10 ml oleju mineralnego z małą strzykawką przez port inflacji. W ciągu 15 minut, balon powinien rozpuszczenia.

10 Wprowadzić dodatkowe 10 ml oleju mineralnego, jeśli po 15 minut, balon nie wycieknie.

Wskazówki:

 • Udać się do lekarza, jeśli nie można usunąć cewnik tylko delikatne pociągnięcie.
 • Jeśli nie możesz oddać mocz w ciągu ośmiu godzin po usunięciu swój cewnik, skonsultować się z lekarzem.
 • Jeśli masz bóle brzucha lub wzdęcia po wyjęciu cewnika, skontaktuj się z lekarzem.
 • Kiedy balon cewnika nie siadać, zazwyczaj jest to z powodu uszkodzenia zaworu zapalenia. To może zdarzyć się z powodu załamania, kruszenia lub zewnętrzne zaciśnięcie kanału inflacji.
 • Nie stosować aceton, chloroform lub eter do rozpuszczenia balonu, ponieważ te związki mogą potencjalnie toksyczne dla pęcherza moczowego.

Jak usunąć cewnik moczowy

Cewnik moczowy jest mała i elastyczna rurka odprowadza moczu z pęcherza moczowego. Jest on włożony przez cewkę moczową, kanał, przez którą mocz wydalany i do pęcherza. Cewnikowanie są stosowane w sytuacjach, w których pacjent nie jest w stanie spowodować utratę pęcherz sam. Ludzie, którzy są sparaliżowani, z nietrzymaniem moczu lub mają blokady dróg moczowych często mają problemy z oddawaniem moczu na własną rękę. Moczowych cewniki są często stosowane jako środek tymczasowy i są usuwane po stan pacjenta poprawił się.

Instrukcje

1. Porozmawiaj z lekarzem. Nie należy usunąć cewnik moczowy bez jego zgody lub odpowiednich instrukcji. W skrócie, pozostawić cewnik moczowy, aż lekarz zaleci, aby go wyjąć.

2 Przejdź na dobrze oświetlonej powierzchni i dostać się do wygodnej pozycji. Dla niektórych, że będzie stał, ale większość ludzi, że usunięcie rurki cewnika będzie łatwiejsze, gdy siedzi. Użyć nożyczek w celu rozcięcia rury na części cewnika portu pompującego, tuż przed łączy się z rurki cewnika głównego. Nie ciąć cewnika moczowego nigdzie indziej. Zezwól na wszystko, aby spuścić płyn przed przystąpieniem.

3 Powoli wyciągnij rurkę cewnika za pomocą niewielkiego siły. Jeśli nie można usunąć rurkę cewnika z niewielkim tylko holownik, można złapać na czymś. Natychmiast skontaktować się z lekarzem.

4 Monitorowanie żadnych problemów zdrowotnych, które zaczynają po usunięciu cewnika. Należy oddać mocz w ciągu 8 godzin po usunięciu cewnika. Jeśli nie mocz po 8 godzinach, skontaktuj się z lekarzem. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią bóle brzucha lub wzdęcia.

Jak udokumentować Cewnik ciśnienia wewnątrzmacicznego

Jak udokumentować Cewnik ciśnienia wewnątrzmacicznego


Postęp w porodzie zależy od odpowiednich sił od skurczów, położenie i wielkość płodu i kształt miednicy matki. Kiedy postęp pracy jest powolny, zespół opieki zdrowotnej może rozważyć umieszczenie cewnika wewnątrzmaciczne ciśnienia (IUPC) obiektywnie ocenić siłę skurczów pacjenta. Jeżeli pacjent jest w aktywnej pracy i środków IUPC odpowiednie skurcze na pełne dwie godziny, powolne postępy mogą być spowodowane czynnikami oprócz siły skurczu i innych działań w celu ułatwienia mogą być wymagane urodzenia.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy pacjent wymaga IUPC ze względu na powolny postęp.

2 Zgoda pacjenta na umieszczenie w IUPC.

3 Umieść IUPC w sposób jałowy.

4 Dokument świadoma zgoda pacjenta na procedury i przesłanek do umieszczenia.

5 Dokument pochwy egzaminu, w tym stacji, zatarcia, rozszerzenie i prezentacji. Udokumentować kolor płynu, która miga się w cewnika, jeżeli jest jasne, krwawe lub barwione smółki.

6 Dokument ton macicy spoczynku.

7 Ocenić płodu pasek monitora przez co najmniej trzy skurcze w oknie w 10 minut. Odejmij ton macicy odpoczynku od szczytu każdym skurczu w oknie 10 minut, aby obliczyć siłę każdym skurczu. Dodaj siłę każdym skurczu razem do obliczenia całkowitej siły w przedziale 10 minut. To jest całkowita liczba jednostek Montevideo lub MVUs, w tym terminie.

8 Dokument tony serca płodu i matki do odpowiedzi skurczów.

Wskazówki:

 • Inne wskazania dla IUPC obejmują poprzednią historię cesarskie cięcie i obecność tętna płodu opóźnień, które mogą korzystać z amnioinfusion poprzez IUPC.
 • W przypadku napotkania oporu przy składaniu IUPC, położenie i spróbuj ponownie. Nigdy nie wymuszać IUPC do macicy.

Jak wyjaśnić cewnika do dziecka

Jak wyjaśnić cewnika do dziecka


Gdy Twoje dziecko potrzebuje cewnika, gwarancję bezpieczeństwa i informacji będzie zrobić wiele, aby rozwiać wszelkie obawy.

Instrukcje

1 Bądź spokojny. To pomoże dziecku zrelaksować.

2 Zapytaj pielęgniarkę czy szpital ma książek dostępnych barwników, które pokazują procedury medyczne, takie jak wprowadzenia cewnika. Wiele dużych szpitali im.

3 Powiedz dziecku, jakie postępowanie będzie podobne. Pielęgniarka będzie musiał oczyścić swoje intymne części zanim stawia rurkę do niego, i mydło będzie zimno i mokro. Rura będzie umieszczona wewnątrz jego ciała, i będzie nosić jego mocz z jego ciała i do plastikowego worka.

4 Trzymaj rękę, gdy cewnik jest włożona, i odwrócić jego uwagę, opowiadając mu historię lub prosząc go, aby zaśpiewać piosenkę z tobą.

5 Pomoc dziecku przyzwyczaić się do jego cewnika patrząc na to z nim. Wyjaśnić, co to będzie jak go mieć. Musi uważać, aby nie dostać pociągnął rurkę, czy będzie to w zakłopotanie.

6 Wyjaśnij, że pielęgniarki będą musiały umyć swoje części intymne i opróżnić swój plastikowy worek wypełniony moczem trzy razy dziennie. Pozwala pielęgniarki wiedzieć dokładnie, ile jest on produkcję moczu.

Wskazówki

 • Sprawdź na stronie wstawiania rury co najmniej raz dziennie. Upewnij się, że witryna nie jest nadmiernie zaczerwieniona lub ból.
 • Upewnij się, że rura nie jest naprężony, szarpie na części prywatnych Twojego dziecka. Rurka powinna być także wolna od zagięć tak mocz może przepływać swobodnie w torbie.
 • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym opieki zdrowotnej przed profesjonalnym angażowania się w działalność związaną ze zdrowiem i odżywianiem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.

Jak Umieścić cewnika moczowego

Sięga starożytnych Syryjczyków i Greków, cewniki są jednym z najstarszych urządzeń medycznych człowieka. Główną funkcją cewnika do odprowadzania płynów z ciała. Cewnik moczowy, jak sama nazwa wskazuje, przyczynia się do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego. Istnieje wiele powodów może się potrzeba cewnika urologicznego, takich jak kamienie pęcherza moczowego, infekcje, krwi w moczu, uszkodzenia skóry, uszkodzenia cewki moczowej lub infekcje dróg moczowych i nerek. Istnieją dwa rodzaje cewników moczowych, długotrwale lub na stałe cewnika, które muszą być wstawione przez urologa i cewników krótkoterminowych, które można wstawiać się.

Instrukcje

1 Zbierz i ułożyła wszystkie urządzenia, które będą potrzebne: cewnik, smaru, sterylne, lateksowe rękawiczki, antyseptyczne, strzykawki z wodą nadmuchać balon i pojemnik odpływowy. Obejmuje mocowania worka drenażowego do cewnika.

2 Czyste i zdezynfekować ręce i cewki moczowej. Możesz moczyć gazę lub waciki z Betadine lub innym podobnym produktem do oczyszczenia otworu cewki moczowej. Dla kobiet, trzeba będzie również oczyścić wargi sromowe i używać ruchy w dół podczas czyszczenia cewki moczowej. Odbytu należy unikać, jak nie chcesz fekalia najbliższych w kontakcie z nowo oczyszczonej powierzchni.

3 Założyć rękawice, zapewniając, że nie wolno dotykać poza rękawiczki, je de odkażania.

4 Rub smar na cewniku.

5 W przypadku mężczyzn, trochę po bokach penisa i trzymać prostopadle do ciała, wyciągając ją z dala od ciała, jak to tylko możliwe. Dla kobiet, zlokalizować otwór cewki moczowej, tuż poniżej łechtaczki i powyżej pochwy. Spread wargi sromowe, aby ułatwić dostęp i widok.

6 Włóż cewnik, powoli i delikatnie.

7 Używaj głębokich oddechów, aby się zrelaksować zwieracza zewnętrznego, jak napotkasz opór i sztywność po osiągnięciu powierzchni. Kontynuować pogłębianie cewnik.

8 Advance cewnik do poziomu "Y" złącza, gdy mocz zaczęły przepływu. "Y", złącze znajduje się w pobliżu końca cewnika, i jest w kształcie litery "T" lub "Y".

9 napompować balon (jeśli balon jest konieczne, ponieważ z cewników długoterminowych), jak utrzymać cewnik stały. Ludzie mogą rozwijać urazów cewki moczowej w przypadku balonu, a jednocześnie w cewce moczowej, więc zapewnić, że cewnik jest w pęcherzu przez przepłukanie cewnika z zaledwie kilku uncji sterylnej wodzie. Cewnik nie jest włożony wystarczająco daleko do pęcherza czy sterylna woda ma żadnych trudności w powrocie. Kiedy mocz zaczyna płynąć, trzeba uzyskać co najmniej cewnik do poziomu "Y" złącza. Gdy to osiągnąć utrzymanie cewnika stały i użyć strzykawki i wodę nadmuchania balonu. Nie powinno być ból. Jeśli nie jest, po prostu zatrzymać, spuścić powietrze balon, wcześniej cewnik kolejne dwa cale i spróbuj ponownie.

10 Usunąć cewnik, jeśli jest do przerywanego lub jednorazowego użytku, po zakończeniu oddawania moczu. Jeśli jest wielokrotnego użytku, natychmiast oczyścić cewnika; w przeciwnym razie, można go odrzucić.

Wskazówki:

 • Użyj delikatny i stały nacisk, gdy postęp cewnik.
 • Używaj mydła i wody do czyszczenia cewnik i miejsc intymnych każdego dnia, jak również po wypróżnienia.
 • Zawsze należy upewnić się, że jest całkowicie włożony cewnik do pęcherza moczowego przed pompowania balonu, jak ludzie doznali uszkodzenia cewki moczowej przed przedwczesnym inflacji.

Jak Umieścić zestaw do sterylnego cewnika

Jak Umieścić zestaw do sterylnego cewnika


Cewnik jest rura spustowa, która przyciąga lub moczu w woreczku. Cewniki stosuje się u pacjentów, którzy cierpią z powodu nietrzymania moczu, nie są w stanie wydalić mocz w pęcherzu ich na własną rękę, zostały poddane operacji, gdy cewnik jest konieczne lub mają inne choroby, które uniemożliwiły ich zdolność do oddawania moczu normalnie. Umieszczenie zestawu sterylne cewnika polega przygotowywać pacjenta do postępowania utworzenia cewnik w sposób jałowy i odpowiednio wkładania cewnika.

Instrukcje

Przygotowywałem się pacjenta

1 poinformować pacjenta procedury, ilość dyskomfort mógł doświadczyć i powód do wykonywania go. Poprosić pacjenta, jeśli są jakieś pytania przed kontynuowaniem.

2 Podnieś łóżko do poziomu roboczego, zwykle na wysokości pasa. Nie chcesz, aby pochylić się zbyt daleko nad pacjentem lub mieć łóżko zaburzać zdolność umieszczenia cewnika.

3 Umieścić jałowy zestaw cewnika na stole i podnieść go do odpowiedniego poziomu. Łóżko powinno być na dominującej strony, gdy są skierowane pacjenta.

4 Połóż ręcznik pod dnie pacjenta. Poprosić pacjenta, aby rozprzestrzeniać nogi z nogi razem, kolana od siebie, naprzeciw siebie mur, jak żabie udka. Pomóc pacjentowi w scooting swój tyłek w dół, aby odsłonić genitalia.

Przygotowanie zestawu

5 Zdejmij plastikową torebkę z jałowego zestawu cewnika i odłóż na bok. Możesz użyć worka do zbierania żadnych śmieci w trakcie całej procedury.

6 Wyciągnij zagięte rogi sterylnym zestawie z dala od jego centrum, aby uzyskać dostęp do sterylnych narzędzi. Wszystkie procedury musi być sterylna od tego momentu. Nie dotykaj sterylnych narzędzi bez sterylnych rękawiczkach ręce.

7 Włóż sterylne rękawice na ręce, czy w zestawie lub pobrać oddzielnie. Pinch mankiet rękawicy dominującej ręki, dotykając tylko odsłonięte wnętrze, z nie dominującej ręki i umieścić na rękawicy. Złóż swój kciuk do wewnątrz i niech mankiet naturalnie rozwinąć jak wyciągnąć go na dłoni. Weź drugą rękawiczkę ze swoim rękawicach umieszczając palce pod mankietem, upewniając się, aby tylko dotknąć jałowy zewnątrz. Pociągnij rękawicę na ręce. Możesz dotykać rękawice razem, ponieważ są one zarówno sterylne. Po wykonaniu rękawic dotykać co nie jest jałowy, taki jak pacjent, nie są one stykać inne sterylne elementy, takie jak zestawu cewnika.

8 określają sterylnej serwety nad miednicy pacjenta, pozostawiając odsłoniętą cewkę moczową. Nie dotykać pacjenta z waszych jałowych rękawiczek podczas układania serwet.

9 Wyjmij mały pojemnik plastikowy z smaru, waciki, pincety i Betadine i umieścić ją obok karton jałowym to siedzi na górze. Karton zwykle trzyma cewnika i strzykawki. Przechowywać pola w strefie sterylnej, który jest w średnicy 1 cala od krawędzi zestawu jest.

10 Upewnij się, że balon jest nienaruszony przez przyłączenie strzykawki 10cc do części Y cewnika Foley i dmuchanie go. Należy łatwo nadmuchać balon.

11 Otwórz smaru i tryskać go w strefie sterylnej. Zwykle tiret lub mała kieszonka na papierze trzymać smar.

12 Usunąć cewnika z jego tworzywa sztucznego. Smarować cały kateter walcowania rury z żelu. Powrotu cewnik do jego początkowego położenia w obszarze sterylnym. Można również płaszcz rury przez squirting smaru bezpośrednio z jego pakietu na cewniku.

13 Otwórz Betadine i tryskać go na trzy waciki. Użyj pęsety, aby włączyć waciki, upewniając się, że są nasycone środkiem do sterylizacji. Jeżeli zestaw zawiera wstępnie nasączone gaziki, usuń je z tworzywa sztucznego.

14 Przenoszenie całego zestawu z tabeli, pomiędzy nogami pacjenta poprzez bezpieczne zaciskające boki sterylnego zestawie i powoli ją w położeniu. Cewnik i sterylne bawełniane należy zamknąć piłki miednicy, aby zmniejszyć swój margines błędu podczas przenoszenia między stołem a łóżkiem.

Wkładanie cewnika

15 Korzystanie z dominującą ręką nie do rozprzestrzeniania wargi sromowe lub przytrzymaj końcówkę penisa, lokalizacji cewki moczowej. Dla człowieka, jest to otwór w końcówce prącia. Dla kobiety, jest mały otwór umieszczony powyżej otworu pochwy, lecz poniżej łechtaczki. Gdy twoja ręka dotyka pacjenta, nie jest już jałowe i nie może obsłużyć sterylnych narzędzi.

16 wysterylizować genitalia z dominującej ręki. Dla człowieka, zaczynają się do cewki moczowej i użyć pęsety krążyć czubek penisa z wacikiem, co okrąg w kierunku bazy. Rzuć wacik się po zakończeniu. Użyj dwóch innych waciki, po jednym na raz, a następnie pionowo poziomo wysterylizować końcówkę, dzięki czemu jeden machnięcia każdy i każdy wacik rzucając się po zakończeniu. Dla kobiety, wargi sromowe, a następnie rozprowadzić machnięcia każdy wacik, po jednym na raz, w jednym kierunku, w dół. Tylko przejść po okolicy z każdym wacikiem, aby uniknąć przeciągania zanieczyszczeń z powrotem do obszaru po przetarciu go. Nie zdejmuj ręki z tego obszaru.

17 Grab smarowane cewnik z jałowej strony. Trzymaj rury 3 cm od końca. Dla człowieka, mocno trzymać penisa a następnie włóż cewnik do Y. wcisnąć 10cc strzykawki, wysadzenie w powietrze balon z jałowego płynu w pęcherzu. Pociągnij na cewniku, dopóki istnieje opór, aby zapewnić prawidłowe umieszczenie. Dla kobiety, znajdź cewkę moczową. Trzymaj cewnik 3 cm od końca włóż rurkę. Kontynuuj wstawianie aż zobaczysz mocz wprowadzić rurkę włóż to kolejne 3 do 4 cali. Wysadzić w powietrze balonem i wyciągnąć z powrotem na nią.

18 Podłącz cewnik do worka drenażowego. Zawiesić worek odpływowy na stronie łóżka poniżej poziomu pęcherza.

19 zabezpieczyć rurę Foley wewnętrznej udo lub brzuch, zapewniając, nie ma napięcia na rurze.

20 Zdjąć rękawiczki i wyrzucić zużyte materiały. Umyj ręce i zapisać procedurę w wykresie pacjenta, zwracając uwagę na rozmiar cewnika, ilość płynu w balonie, usposobienie pacjenta i ocenia moczu w kolorze, zapachu, ilości i jakości.

Wskazówki:

 • Przed przystąpieniem do procedury zamknięcia zasłony do prywatności.
 • Weź dodatkową parę jałowych rękawiczek i cewnika w przypadku te elementy stają się niesterylne podczas procesu instalacji.
 • 10cc to standard ilość sterylnego płynu, ale dostosowanie do potrzeb Twojego pacjenta.

Jak leczyć zapalenie cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej jest stanem, w którym cewki, rura, która opróżnia moczu z organizmu, ulega zapalnym. Warunek ten jest zwykle spowodowane chorobą przenoszoną drogą płciową, chociaż w mniejszej ilości przypadków może być spowodowana przez uraz do cewki z być może cewnika lub reakcji alergicznych na środki chemiczne takie jak plemnikobójczym lub antiseptics.Men w wieku od 20 do 35 przedstawiają bardziej narażone na rozwój objawów z cewki moczowej. Kobiety w wieku rozrodczym są zagrożone, ale mniej narażone na rozwój symptoms.Symptoms szukać są ból i pieczenie podczas oddawania moczu, zaczerwienienie wokół otworu cewki moczowej i chęć częstego oddawania moczu. Objawy mogą być podobne do infekcji dróg moczowych, lecz powoduje różne.

Instrukcje

1 Po zrobieniu szczegółowy wywiad lekarski i robi badanie fizykalne, lekarz przepisze antybiotyki do zwalczania infekcji. W zależności od choroby przenoszone drogą płciową jest przyczyną infekcji określa, którym podaje się antybiotyk. Jeśli dwie choroby przenoszone drogą płciową są przyczyną, a następnie dwa antybiotyki będą traktować każdego z nich. Ważne jest, aby powstrzymać się od współżycia seksualnego w trakcie leczenia, ponieważ infekcja może być przekazana iz powrotem, aż zakończeniu leczenia antybiotykiem. Twój partner seksualny może wymagać leczenia w tym samym czasie, w przypadku mają infekcję, więc nie przechodzi tam iz powrotem.

2 Jeśli zapalenie cewki moczowej jest spowodowane przez czynniki chemiczne lub urazu cewki moczowej jest potrzebne specyficzne leczenie. Zaleca się, że jeśli nastąpiło to przed kontaktem z środkiem plemnikobójczym, aby zaprzestać używania i / lub użycie innej marki. Jeśli miało to miejsce w trakcie procedury medycznej, takie jak umieszczenie cewnika moczowego, a następnie nie może zostać wykonane. Leki mogą być określone, jeżeli pojawia się ból lub pieczenie przy oddawaniu moczu po prostu aż uzdrowienie ma miejsce.

3 i cewki moczowej stwierdzono, zwiększa ryzyko zainfekowania wirusem HIV. Jeśli jesteś już zakażonych HIV posiadającego zapalenie cewki moczowej zwiększa szanse na przejściu wirusa HIV na partnera seksualnego. Pamiętaj, aby podjąć środki ostrzegawcze podczas stosunku w obu przypadkach.

Wskazówki:

 • Zadzwoń do lekarza, jeśli zauważysz nieprawidłową wydzielinę z penisa lub pochwy i / lub bolesne oddawanie moczu.

Jakie są przyczyny zakażenia Mężczyzna Nietrzymanie Tact?

Jakie są przyczyny zakażenia Mężczyzna Nietrzymanie Tact?


Choć infekcje dróg moczowych są częstsze u kobiet niż u mężczyzn, ale się zdarzają. Przyczyny tych irytujących i często bolesnymi infekcjami są zwykle ze względu na wzrost bakterii w infekcji. Istnieje kilka różnych sposobów, w jaki to bakteria dostaje się do dróg moczowych.

Bakterie z jelit

Najczęstszym sposobem, że bakterie wchodzi dróg moczowych i pęcherza przez cewkę moczową. Bakterie z jelita może pracować drogę do dróg oddechowych, w szczególności podczas użytkowania w łazience.

Seksualny

Seks jest inny sposób, że bakterie mogą wejść do układu moczowego. Chociaż jest bardziej powszechne wśród kobiet niż mężczyzn, bakterie mogą być popychany dalej do góry od obszarów na zewnątrz i od wewnątrz cewki moczowej.

Trzymając go

Nnever trzymać moczu zbyt długo. Gdy trzymasz go zbyt długo, bardziej mocz wypełnia pęcherz i rozciąga ją. To rozciąganie osłabia mięśnie pęcherza w czasie. Gdy tak się stanie, to nie może uwolnić mocz i niektóre szczątki. Tworzy to obszar, który jest podatny na infekcje.

Nieprawidłowości

Mężczyźni, którzy mają już problemy, takie jak powiększenie gruczołu krokowego lub kamieni nerkowych mają więcej problemów z infekcjami dróg moczowych. Inne interwencje medyczne, takie jak rurki cewnika stworzyć zagrożenie dla bakterii wchodzących do układu moczowego.

Systemy immunologiczne

Ogólne braki układu immunologicznego mogą powodować zakażenia układu moczowego u mężczyzn, jak również inne rodzaje infekcji.