adcov.com

jak oczyscic krew z kwasu moczowego

Jak kontrolować stężenie kwasu moczowego jest tworzenie

Kwas moczowy jest produktem ubocznym metabolizmu białek i jest wydzielane przez nerki. Przy zbyt dużo kwasu moczowego gromadzi się w układzie, w wyniku spożycia białka, nerki się przeciążony i nie można usunąć nadmiar z organizmu. Można go osadzać w małych stawów, co powoduje bolesne postać zapalenia stawów zwanej dna moczanowa i w nerkach, powodując kamieni nerkowych. Kilka konwencjonalnych leków są stosowane do hamowania wydzielania kwasu moczowego we krwi, ale mają one znaczne skutki uboczne. Kontrola kwasu moczowego może być bezpiecznie zrealizować w różny sposób, na naturalne zmniejszenie bólu i pomaga pacjentom dna.

Instrukcje

Jak kontrolować stężenie kwasu moczowego jest tworzenie

1 Ogranicz pokarmy zawierające puryn. Puryny znajdują się we wszystkich źródeł białka, zwłaszcza czerwonego mięsa, mięsa, wędlin narządów, skorupiaków i ciemno-kolorowe ryby. Puryny są jedną z głównych przyczyn nadmiernej nagromadzenie kwasu moczowego. Wybierz żywności niższy w puryny, takich jak jajka i tofu jako substytuty.

2 Zmniejszenie tłuszczów zwierzęcych z diety. Są kolejnym źródłem puryn. Jeść produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu pomoże ograniczyć produkcję kwasu moczowego flareups i dny moczanowej.

3 Alkalinize systemu jedząc małe ziarna zamiast pszenicy i białej mąki. Spróbuj quinoa, szarłatu i proso, które można otrzymać w postaci ryżu i są w mąki do pieczenia. W swojej książce, "Alkalinize Or Die", dr Theodore A. Baroody omówiono, jak tworzyć środowisko alkaliczne, dzięki czemu krew i mocz staje się mniej kwaśne i zachęcające nadmiar kwasu moczowego należy przepłukać łatwiej przez nerki.

4 Pij dużo wody każdego dnia. Dążyć do połowy swojej masy ciała w uncjach wody. Tak więc, osoba o wadze 150 funtów potrzebuje 75 uncji wody dziennie. Pomoże to odpady z systemu płukania i pomoc nerki w eliminacji.

5 Dodaj nowe owoce i warzywa do swojej diety, ekologiczne, jeśli to możliwe. Kupić sokowirówkę i zrobić świeże soki owocowe i warzywne. Owoce i warzywa są głównie zasadowe i bogate w potas, wspomagając organizm, pomagając zachować krwi i moczu zasadowym.

6 Gotowanie organiczny, kwaśny sok wiśniowy. Bardzo bogate w potas, ten piękny czerwony sok pomaga utrzymać system w stanie zasadowym i oferuje pomoc dla wielu osób cierpiących na dnę moczanową. Jest ona dostępna w sklepach ze zdrową żywnością.

7 Za pomocą sody miesza się w wodzie w celu zneutralizowania kwaśnego odczynu w organizmie. Według Sióstr Świętego Józefa Pokoju, soda oczyszczona pomaga zapobiegać kamieni nerkowych kwasu moczowego. Wymieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z 8 uncji wody. Powtarzaj do maksymalnie 3 łyżeczki dziennie przez kilka dni, w czasie ataku dny moczanowej lub użyć zapobiegawczo raz lub dwa razy dziennie.

8 Gotowanie organiczny, ocet jabłkowy cydr, które jest bogate w potas i nieprzetworzonego miodu do kontroli gromadzenia się kwasu moczowego w organizmie przez alkalizujących mocz. 1 łyżeczka octu połączyć z 2 łyżeczkami miodu w 8 uncji wody dwa razy dziennie.

Wskazówki

 • Wypróbuj wszystkie te propozycje, aż znajdziesz to, co będzie najlepsze dla Ciebie. Jest to bezpieczne połączenie tych lekarstw domowych do kontroli gromadzenia się kwasu moczowego. Prowadzić dziennik, aby wiedzieć, co działa, a co nie.
 • Nie mieszają sodę z mieszaniną octu lub napoju w ciągu jednej godziny od siebie.
 • Propozycje są tu w celach edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w organizmie

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w organizmie pomoże Ci kontrolować dny moczanowej lub innych dolegliwości spowodowanych przez wysoki poziom kwasu moczowego. Kwas moczowy jest produktem puryn, które znajdują się w dużych ilościach w niektórych produktach spożywczych. Kwasu moczowego może występować naturalnie w organizmie, ale wysokie poziomy kwasu moczowego może być spowodowane przez wspólne żywności. Jeśli masz wysoki poziom kwasu moczowego w systemie, można spróbować go kontrolować z jedzeniem.

Instrukcje

1 Unikaj od wyeliminowania soli z diety, aby pomóc kontrolować dna. Dna moczanowa jest spowodowane przez wysoki poziom kwasu moczowego w systemie. Kwasu moczowego może być spowodowana w sposób naturalny lub mogą zostać utworzone przez puryny. Puryny pochodzą z pewnych produktów, które można jeść. Jeśli można uniknąć lub wyeliminować z diety pokarmy, które są bogate w puryny, będziesz obniżyć poziom kwasu moczowego i miejmy nadzieję kontrolować dna Naturalnie, nie biorąc żadnych leków.

2 Unikać wyeliminować pokarmy bogate w substancje słodzące, takie jak fruktoza. Nie należy jeść żywności o wysokiej zawartości fruktozy, takich jak galaretki, dżemy, ciasta i innych potraw z fruktozy lub syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, wymienionych na etykiecie.

Żywność o wysokiej zawartości fruktozy mają wysoki poziom puryn, które przekształcają się do kwasu moczowego i wywołują objawy dny moczanowej. Kontroli lub wyleczyć dna poprzez zmniejszenie ilości kwasu moczowego, w systemie.

3 Unikać lub wyeliminować pokarmy z narządów zwierząt. Narządów od zwierząt, takich jak krowy, świnie, kury, indyki i zawierają duże ilości puryn, które zwracają się do kwasu moczowego i potęgować objawy dny moczanowej.

Żywności, takich jak nerki, mózg, krew i serce są uważane narządów zwierzęcych.

Skaza moczanowa jest bolesne postać zapalenia stawów się w żywności. Objawy dny moczanowej można zwykle sterowane lub leczyć przez zmniejszenie stężenia kwasu moczowego w organizmie.

4 Unikać lub wyeliminować niektóre warzywa, takie jak kalafior, pieczarki i szpinak. Poprzez wyeliminowanie żywności wysokiej zawartości puryn, możesz pomóc kontrolować poziom kwasu moczowego w sposób naturalny i zmniejszyć lub wyeliminować objawy dny moczanowej.

Zapalenie stawów może być bardzo bolesne i wyniszczające, gdy jest w stopach.

5 Unikać lub wyeliminować fasola i soczewica z diety u pacjentów z dną lub są narażone na coraz dna. Objawy dny moczanowej należą bóle nóg i stóp.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w organizmie pomoże Ci kontrolować objawy dny moczanowej.

6 Unikać lub wyeliminować pewne owoce morza, takie jak przegrzebki, makrele i sardynki, jeśli starają się kontrolować swoje dna z diety. Owoce morza mogą podrażniać objawy dny moczanowej lub spowodować wybuchają. Kontroluj dna poprzez kontrolowanie stężenia kwasu moczowego i spożycie puryn.

Zwalnia się z dna dziś przez wyeliminowanie z diety pokarmów, które powodują objawy dny moczanowej.

Jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w systemie

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w systemie może pomóc utrzymać dna pod kontrolą. Kwas moczowy według produktu puryn w żywności. Wysokie poziomy kwasu moczowego powodują ból stawów zwana forma dna. Jeśli ograniczyć spożycie produktów, które są bogate w puryny, będziesz naturalnie obniżyć poziom kwasu moczowego. Istnieje wiele osób, które są z natury bardziej wrażliwe na wysokie stężenia kwasu moczowego niż inne. Sama dieta może nie być w stanie w pełni kontrolować dna. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej pytań na temat dny moczanowej.

Instrukcje

1 Organy zwierząt

Unikać spożywania produktów narządów zwierzęcych, takich jak mózgi, serca, nerki i krwi zwierząt, takich jak kurczęta, świnie, indyki i krów. Narządy zwierzęce są bardzo wysokie w puryn i może podnieść poziom kwasu moczowego znacząco.

Patrz poniżej w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz więcej pomocy, aby kontrolować dna.

2 fruktoza i słodziki

Unikaj słodzonych pokarmów, takich jak torty, dżemy i galaretki. Żywność o wysokiej zawartości fruktozy są bogate w puryny, które zamieniają się w kwas moczowy.

Dna moczanowa może być bardzo bolesne. Przechowywać bólu pod kontrolą poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie ilości mocno słodzone spożywanego jedzenia dziennie.

3 Owoce morza

Unikaj produktów z owoców morza, takich jak śledź, makrela i przegrzebki, aby utrzymać dna pod kontrolą. Owoce morza mogą być wysokie w puryn, które prowadzą do kwasu moczowego i potęgować objawy dny moczanowej.

Wyeliminowania lub zmniejszenia owoce morza w diecie, aby uniknąć wywoływania swój dna.

4 Różne przekąski

Uniknąć niektórych warzywach, takich jak grzyby, brokuły, szpinak, kalafior.

Unikać fasola i soczewica.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w systemie pomogą kontrolować bolesnych objawów dny moczanowej w nogach. Jeśli masz problemy z kontroli swój dna z diety, należy porozmawiać z lekarzem.

5 Sól

Zmniejszenie lub wyeliminowanie ilości soli w diecie. Zbyt dużo sodu nie jest zdrowe dla każdego i może nasilić objawy dny moczanowej. Spróbować stosując zamiast soli potasu, takich jak na bazie soli alternatywę.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sposobu, aby zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w systemie, proszę spojrzeć poniżej, w sekcji Zasoby.

Jak rozpoznać kryształy kwasu moczowego

Kryształy kwasu moczowego są wynikiem choroby zwanej hiperurykemia, nadprodukcji kwasu moczowego w organizmie. Kwas moczowy gromadzi się w stawach, tworząc kryształy kwasu moczowego. Kryształy podrażniają tkanki stawowej, dopóki nie jest spuchnięte i oferty. Stan ten nazywany jest dna moczanowa. Istnieją sposoby identyfikacji kryształów kwasu moczowego, a tym samym określić, czy dna lub hiperurykemia jest twój problem.

Instrukcje

1 Zbadanie czynników ryzyka. Ludzie z niektórych chorób, takich jak cukrzyca, anemia sierpowata, otyłości i białaczki są predysponowani do nagromadzenie kwasu moczowego kryształu. Ci, którzy jedzą duże ilości pokarmów zawierających puryny lub wziąć leki, które hamują usuwanie kwasu moczowego są również zagrożone. Warunek ten może być także dziedziczna.

2 Sprawdzić objawów kryształów kwasu moczowego, które nie są widoczne gołym okiem. Przed pójściem do laboratorium na badania, nadal można określić kryształów przez objawy. Są ostre bóle stawów, obrzęk stawów, zasinienie, zaczerwienienie i bolesność w dotyku. To trwa od pięciu dni i aż 10. Te "ataki" przychodzą i odchodzą, często z miesięcy lub kilku lat między nimi.

3 wizyty u lekarza, który zbada Cię i wziąć krew i / lub próbki moczu. Test stężenia kwasu moczowego jest wykonywane. Normalny wynik jest nie mniejsza niż 3,0 miligramów na decylitr i nie więcej niż 7,0. Badanie moczu kwasu moczowego może być również przeprowadzane. Podczas badania będą dostępne na mocz w pojemniku w ciągu 24 godzin. Po moczu jest badany, lekarz wyszukuje zakresie od 250 do 750 mg kwasu moczowego.

Wskazówki

 • Do lekarza na regularne kontrole, w których próbka moczu jest rutynowo podejmowane. Potrafi wykryć nierównowagę kwasu moczowego przed przejście do bolesnej fazie dny moczanowej.

Jak obniżyć poziom kwasu moczowego we krwi

Kwas moczowy pochodzi z rozpadu puryn, które krążą we krwi jako produkt odpadów chemicznych. Same puryny pochodzą z żywności i napojów, które spożywamy, zwłaszcza w mięsie lub alkoholu. Zbyt dużo puryn w organizmie wzrasta poziom kwasu moczowego i może produkować dna lub formacje krystaliczne w stawach. Istnieje kilka metod, które mogą pomóc obniżyć poziom kwasu moczowego.

Instrukcje

1 Spożywać 1 szklanka świeżych lub suszonych wiśni dziennie. Wiśnie zawierają silny związek zwany antocyjanów, co daje wiśni swój ciemny kolor czerwony. Antocyjanów jest znana do obniżenia poziomu kwasu moczowego. Trzymaj się z dala od puszkach lub butelkach wiśni ponieważ są skąpane w syropie cukrowym i może spowodować, że poziom kwasu moczowego do kolekcji.

2 Jedz pokarmy bogate w błonnik. Światłowód może pomóc wypłukać kwasu moczowego we krwi, wiążąc go z cholesterolu z żywności, którą spożywają i wyeliminowania go przez odchody. Pokarmy bogate w błonnik to awokado, śliwki, jabłka, banany, rodzynki i owies. Zużywają co najmniej trzech porcji na dzień.

3 picie 2 do 3 szklanek wody ze świeżo wyciśniętego soku z cytryny codziennie. Cytryny zawierają duże ilości witaminy C, która może rozpuścić kwasu moczowego we krwi i przepłukać je z organizmu z moczem. Wycisnąć 4 do 5 cytryny w szklance wody. Uniknąć dodawania cukru, ponieważ może to pogorszyć trzustkę i podnieść produkcję kwasu moczowego.

4 Trzymaj się z dala od żywności, które są bogate w puryny. Są to wszystkie czerwone mięso, takie jak wołowina, wieprzowina i jagnięcina. Kiedy puryny rozpuszcza się w organizmie zupełnie, zamieniają się w kwas moczowy. Zamiast tego, staram się jeść żywności, które są niskie w puryny, takich jak brokuły, owoce, makaron, ryż i produkty sojowe (mleko sojowe i tofu).

5 przestać pić napoje alkoholowe takie jak wino i piwo. Alkohol jest znany klinicznie zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Ponadto, należy unikać picia piwa bezalkoholowe i wina, ponieważ te napoje zawierają również niewielkie ilości alkoholu. Jeśli masz ochotę na piwo, pić 2 łyżki. z octu jabłkowego zmieszać z jedną szklanką wody. To może pomóc stłumić apetyt na alkohol.

Wskazówki

 • Przed rozpoczęciem samodzielnej zabiegi zmniejszania stężenia kwasu moczowego we krwi, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego we krwi

Kwas moczowy jest produktem ubocznym metabolizmu białka w organizmie człowieka. Jest ona uwalniana do krwiobiegu, jako produkt odpadowy, który powoduje, gdy układ trawienny rozkłada białka w diecie z mięsa, ryb, drobiu i wielu innych pokarmów bogatych w białko. Zazwyczaj, nerki filtrują kwasu moczowego z krwiobiegu i jest wydalany z moczem. Jeśli stężenie kwasu moczowego zbyt wysoka, nerkach może łatwo wydzielać w całości. Kwas zaczyna kumulować się w organizmie, w szczególności stawów, co powoduje bolesne choroby artretyczne nazwie dna. Istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu zmniejszenia stężenia kwasu moczowego we krwi i zmniejszyć ryzyko lub złagodzić objawy dny moczanowej.

Instrukcje

1 dopuszczalne pokarmy, które są bogate w puryny. Puryny naturalnie występują w niemal wszystkich produktów spożywczych. Unikanie spożywczych o bardzo wysokich stężeniach puryn mogą obniżyć poziom kwasu moczowego we krwi, ponieważ kiedy są metabolizowane puryny są przekształcane do kwasu moczowego.

Tłuste ryby jak makrela, sardynki, śledzie i sardele; podroby, takie jak wątroba lub grasicy; i małże zawierają wysoki poziom puryn. Najlepiej jest unikać tych produktów w ogóle.

Kurczak, indyk, inne rodzaje ryb, wieprzowiny i wołowiny są umiarkowanie wysokiej zawartości puryn, więc podczas gdy wciąż można je jeść, to powinno być zrobione z umiarem.

2 Pij dużo wody. Trzymaj się nawilżona wodą i od czasu do czasu kieliszek cały sok owocowy, kawa lub herbata. Płyny pomóc nerki bardziej skutecznego usunięcia z kwasu moczowego we krwi. Unikać słodkich soda lub napojów owocowych, choć, jak te produkty zostały faktycznie związane ze wzrostem stężenia kwasu moczowego i dna moczanowa.

3 wyeliminować lub znacznie ograniczyć spożycie alkoholu. Alkohol zaburza zdolność nerek 'filtrowania kwasu moczowego z krwi i wydalają je z moczem. W związku z tym, należy unikać tak, że organizm może regulować jego poziom kwasu moczowego.

Dr kwietnia Chang-Miller z Mayo Clinic sugerują unikanie alkoholu w ogóle, jeśli ma atak dny moczanowej lub bolesne zapalenie stawów z powodu nadmiernego poziomu kwasu moczowego.

4 Schudnąć, jeśli masz nadwagę lub otyłość. Nadwaga lub otyłość jest czynnikiem ryzyka dla wspólnego wysokiego poziomu kwasu moczowego we krwi, co często prowadzi do dna. Utrata wagi jest bardzo zalecane w celu obniżenia poziomu kwasu moczowego. Jednakże, powinno się to odbywać za pomocą metody, która jest zdrowa dieta i moderowane, jak i crash-diety może zwiększyć czczo poziomu kwasu moczowego. Dr Chang-Miller ostrzega również przed stosowaniem diet nisko węglowodanowych, jak te diety zawierać pokarmy, które są bogate w puryny i może poziom kwasu moczowego wzrasta.

Białko 5 Limit i spożycie tłuszczu, a jeść dużo warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Pacjenci z wysokim poziomem kwasu moczowego lub dną moczanową powinni jeść nie więcej niż pięć lub sześć uncji chudej ryby, drobiu lub mięsa dziennie. Dieta, która zawiera wiele pełnoziarniste, warzywa i owoce zaleca się w celu zmniejszenia stężenia kwasu moczowego we krwi.

Wskazówki

 • Lekarz może przepisać leki w celu złagodzenia objawów dny moczanowej. Leki przeciwzapalne można celu zmniejszenia bólu i obrzęku, a inne leki mogą być stosowane do kontrolowania ilości kwasu moczowego we krwi. Skonsultować się z lekarzem, aby zważyć opcji leków.

Jak Zmniejszenie stężenia kwasu moczowego

Jak Zmniejszenie stężenia kwasu moczowego


Puryny jest substancją, która znajduje się w organizmie i w żywności, które jedzenia. Kiedy puryny rozbić, wytwarzają produkt o nazwie kwas moczowy odpadów. W normalnych warunkach, kwas moczowy nieszkodliwie przechodzi przez korpus i jest ostatecznie eliminuje gdy mocz; Jednakże, kwas moczowy może być niebezpieczne, gdy pojawi się wysokim poziomie i zgodnie z Mayo Clinic, jest często prekursorem wysokiego ciśnienia krwi i innych warunków, takich jak choroby nerek. Te wysokie poziomy kwasu moczowego może prowadzić do dny, kamicy nerkowej, a nawet niewydolności nerek. Jeśli zostały przetestowane jako posiadające wysokie stężenie kwasu moczowego, podjąć natychmiastowe kroki, aby go zmniejszyć.

Instrukcje

1 Unikaj żywności, które są bogate w puryny. Ponieważ puryny znajdują się głównie w białka zwierzęcego, unikać spożywania pokarmów bogatych w białko, takich jak podroby, mięso gier, sardynki i małże. Jedz nie więcej niż sześć uncji chudego mięsa, ryb i drobiu dni. Spożywać pokarmy, które są niskie w puryn, a nie, jak tofu, jaja, sery o niskiej zawartości tłuszczu, a jeden procent mleka.

2. Ogranicz spożycie alkoholu. Jeśli masz wysoki poziom kwasu moczowego, najlepiej jest zaprzestanie picia alkoholu całkowicie obniżyć poziom kwasu moczowego.

3 Schudnąć, jeśli masz nadwagę. Doprowadzić się do zdrowej wagi powoli zamiast utraty wagi szybko. Uniknąć awarii diety, które są bardzo mało kalorii, aby zapobiec ostry atak dny. Nie podążaj diety, które są bogate w białko, a uboga w węglowodany.

4. Pij dużo wody codziennie. Staraj się spożywać co najmniej dwa litry dziennie. Wypij szklankę wody przed posiłkami i po szklankę wody - zwłaszcza jeśli pokarmy, które zostały spożywane są średniej i wysokiej puryn żywności.

5 Zobacz lekarza o przyjmowanie leków, jeśli powyższe metody nie obniżyć poziomu kwasu moczowego. W zależności od ilości kwasu moczowego w moczu stwierdzono, może być przepisane leki, takie jak probenecyd, który pomaga nerki eliminacji kwasu moczowego lub allopurinol który blokuje produkcję kwasu moczowego w organizmie. Leki do niższego kwasu moczowego jest często stosowany, jeśli zdiagnozowano dna moczanowa, cierpi wiele ataków dny moczanowej lub opracowali tophi lub nerek kamienie.

Jak zmniejszyć kwasu moczowego i Uwolnić Gout

Nie musisz wiedzieć, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego i łagodzi dna? Dna moczanowa jest formą zapalenia stawów bolesne znajduje się w stopach i nogach. Dna moczanowa może być bardzo bolesne. Może także dokonać obszar zapalny, czerwony i obolały. Aby uniknąć bolesnych skutków dny, możesz kontrolować swoją dietę, aby zmniejszyć ilość kwasu moczowego w systemie.

Instrukcje

1 Unikaj kwasu moczowego poprzez wyeliminowanie pokarmów w diecie, które są bogate w kwas moczowy, takich jak narządów zwierzęcych, takich jak mózgi, nerek, krwi, wątroby i serca zwierząt, takich jak świnie, krowy, kury i indyki.

Dny moczanowej lub dny zapalenie stawów jest bardzo bolesny stan w twoich nóg, stawów i stóp. To najczęściej wpływa na duży palec u nogi, kostki i kolana.

Lekarz może przepisać najlepsze leczenie dny moczanowej, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić w domu, takie jak dietę dla dny moczanowej, która jest niska w codziennym kwasu moczowego. Dna domu środków może zabrać wszystkich swoich objawów dny moczanowej.

Nawet jeśli ograniczyć lub wyeliminować spożycie kwasu moczowego, może nadal masz problemy z dna, gdy nerki nie pracują prawidłowo i filtrowanie kwasu moczowego, który jest tworzony w sposób naturalny w organizmie.

2 Weź jakieś leki, które lekarz może przepisać. Lekarz może również przepisać lek przeciwbólowy.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego i zwalnia dna może zatrzymać swój ból stawów.

3 części łyk wody, aby pomóc funkcję nerki prawidłowo i dlatego bieżąco podagrę pod kontrolą.

Choroba może postępować z bezobjawową, ostrego, do intercritical, do przewlekłej, jeśli nie kontrolowane. Lekarze mogą wymagać, by sprawdzić krew, mocz, xrays, inne płyny ustrojowe i zrobić biopsję diagnozowania dna.

Jeśli masz choroby nerek, cukrzyca, otyłość lub anemia sierpowata, może być na większe ryzyko dny moczanowej.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego i zwalnia dna pomoże kontynuować swoje życie normalnie.

Jak obniżyć stężenie kwasu moczowego w celu zapobiegania Gout

Jak obniżyć stężenie kwasu moczowego w celu zapobiegania Gout


Rozpowszechnioną formą zapalenia stawów nazywane dny jest spowodowane wysokim poziomem kwasu moczowego we krwi. Aby zapobiec dna, te wrażliwe na te ataki muszą wiedzieć, jak obniżyć poziom kwasu moczowego. Najprostszy i najzdrowszy sposób na obniżenie stężenia kwasu moczowego jest jednak właściwe nawyki żywieniowe i leki. Obejmuje to ograniczenie alkoholu i unikanie pokarmów bogatych w puryny, które przekształcają się do kwasu moczowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak obniżyć stężenie kwasu moczowego, aby zapobiec dna.

Instrukcje

1 utrzymać zdrową wagę do niższego kwasu moczowego. Cierpiących dna są zazwyczaj mężczyzn powyżej 40 roku życia, którzy są lekko na poważnie otyłych. Należy mieć na uwadze, że wyrzuca znaczną ilość masy w bardzo krótkim okresie czasu, może w rzeczywistości powodować zawał dna. Powoli osiągnięciu zdrowej wagi i utrzymanie go przez właściwego odżywiania i ćwiczeń pozwoli na obniżenie poziomu kwasu moczowego, aby zapobiec dna.

2 Należy unikać spożywania alkoholu do niższego kwasu moczowego. Duże ilości alkoholu, zwłaszcza piwa i wina, zarówno bogatych w puryny, zwiększenie stężenia kwasu moczowego. Alkohol zapobiega nadmiaru kwasu moczowego we krwi, uniemożliwiając jej wyjęcie z nerek poprzez dróg oddechowych.

3 Jedz nabiał, aby obniżyć poziom kwasu moczowego. Niskotłuszczowe mleko, jogurty i sery są przykładami produktów mlecznych uznawanych za pomocne dla osób cierpiących na dnę moczanową.

4 pić dużo wody, aby obniżyć stężenie kwasu moczowego. Pamiętasz te osiem szklanek wody dziennie mama chciała Ci pić? Matka wie najlepiej. Ciecze o niskiej zawartości kofeiny i kalorii pomocy w celu usunięcia kwasu moczowego z krwi. Ponieważ woda jest najczystsza ciecz powinna być spożywana najbardziej.

5 Jedz owoce i warzywa, które nie są bogate w puryny do zmniejszenia stężenia kwasu moczowego. Świeże owoce, w tym jagody, truskawki, banany i wiśni są niektóre z osób cierpiących na owoce dna powinna zawierać w swojej diecie. Seler, pomidory, kapusta, pietruszka, jarmuż i wszystkie zielone warzywa liściaste są również pomocne w niskich diet kwasu moczowego.

6 Wykonaj polecenia lekarz i uzupełnić swoją dietę w przepisanych leków na obniżenie poziomu kwasu moczowego i zapobiec dna. Skonsultuj się z lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu pacjentów dna. Lekarze, którzy specjalizują się w ortopedii, reumatologii i zapalenia stawów mogą mieć lepszy uchwyt na leczeniu dny moczanowej. Istnieje kilkanaście leków lekarz może przepisać, aby pomóc ciała usunąć kwas moczowy z krwi.

Wskazówki

 • Zapoznania się z produktów, które mają wysoki poziom puryn, a następnie starają się ich unikać. Pokarmy bogate w puryny m.in. mięsa, takie jak boczek, indyka, cielęciny i dziczyzny. Ponadto, niektóre rodzaje ryb, owoców morza i skorupiaków, takich jak małże, dorsz, śledź, plamiaka i pstrągi uważane są za bogate w puryny.
 • Przed podjęciem jakiegokolwiek programu odchudzania i diety skonsultować się z lekarzem.
 • Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem nowego leku do zapoznania się z ewentualnych zagrożeń i skutków ubocznych.

Jak zmniejszyć kwasu moczowego Szybki

Kwas moczowy jest produktem ubocznym stworzony z żywności, które są bogate w puryny. Wysokie stężenia kwasu moczowego we krwi są związane z dna, który jest formą stawów u stopy. Dna moczanowa może być bardzo bolesne dla niego za chorych. Kontrolowanie poziomu kwasu moczowego pomoże kontrolować dna. Jest to łatwe do kontrolowania stężenia kwasu moczowego kontrolując dopływ niektórych pokarmów.

Instrukcje

1 LIMIT ORGANY ZWIERZĄT PRODUKTY - Unikaj spożywania żywności, które zawierają narządy zwierzęce. Żywności, takich jak nerki, serce, wątroba i mózg zwierząt, takich jak krowy, świnie, kurczaki, indyki i inne są bardzo wysokiej zawartości puryn, które zamieniają się w kwas moczowy.

Wysokie stężenia kwasu moczowego zwiększa ryzyko dna.

2 LIMIT FRUKTOZA - Unikaj produktów zawierających fruktozę syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy lub innych produktów cukrowniczych. Fruktoza jest bardzo wysoki w puryny, które przekształcają się do kwasu moczowego.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego pomoże Ci uniknąć dna.

3 DOPUSZCZALNE Produkty z fasoli - Niektóre fasola, kiełki pszenicy i warzywa mogą również zwiększać stężenie kwasu moczowego.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat kwasu moczowego lub dna moczanowa, zobacz Zasoby poniżej. Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego może pomóc w zapobieganiu i kontroli dna.

Jak zmniejszyć kwasu moczowego Dziś

Jak zmniejszyć kwasu moczowego Dziś


Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego szybko może pomóc kontrolować dna. Dna moczanowa jest zapalenie stawów w stopie. Dna moczanowa może być bardzo bolesne. To jest zwykle wywołane przez wysoki poziom kwasu moczowego w systemie. Kwas moczowy pochodzi z puryn, które znajdują się w niektórych środkach spożywczych. Możesz również dużą ilość kwasu moczowego w systemie naturalnie spowodować czynnikami dziedzicznymi.

Instrukcje

1 Sól

Zmniejszyć lub wyeliminować spożycie soli. Możesz alternatywnymi rozwiązaniami soli, które są wykonane z potasem. Nie tylko pomogą one zmniejszyć spożycie soli, ale będą one zwiększyć potas i smakują wspaniale.

Patrz poniżej w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat sposobu, aby zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w systemie.

2 Słodycze

Zmniejszyć słodyczy w diecie. Należy również wyeliminować fruktoza i syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy z diety. Oba mogą podrażniać objawy dny moczanowej i pomóc przybrać na wadze. Zbyt wiele wagi jest niezdrowe i może podrażniać objawy dny moczanowej.

Wiedząc, jak zmniejszyć dzisiaj kwasu moczowego pomoże Ci utrzymać objawy dny moczanowej pod kontrolą.

3 zwierząt Organy

Wyeliminować narządów zwierzęcych z diety. Narządów pochodzących od zwierząt, takich jak krowy, świnie, kurczęta i indyki są wysokie stężenia kwasu moczowego. Unikać narządów takich jak serce, nerka, wątroba i mózg.

Narządy zwierzęce są bardzo wysokiej zawartości puryn, które zamieniają się w kwas moczowy. Poziomy są tak wysokie, że osoby cierpiące na dnę moczanową powinny unikać narządów zwierzęcych razem.

4 Owoce morza

Zmniejszyć ilość skorupiaków i owoców morza, które można konsumować, jeśli masz skłonność do dna.

5 Fasola

Uniknąć niektórych ziaren, takich jak fasoli lima i Black Eyed Peas. Ziarna mogą powodować dny ze względu na ich wysokie poziomy kwasu moczowego.

Ponieważ dna jest formą zapalenia stawów może być bardzo bolesne i kalectwo. Podczas epizodów dny, większość osób nie może chodzić.

6 Warzywa

Wyeliminowania lub zmniejszenia warzywa, takie jak szpinak, szparagi, kalafior z diety. Te warzywa zwiększyć puryn, które wytwarzają kwas moczowy. Twój poziom kwasu moczowego wzrośnie, a jeśli są podatni na dnę moczanową, możesz mieć bolesne odcinek dna.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sposobu, aby zmniejszyć stężenie kwasu moczowego szybko, proszę spojrzeć poniżej, w sekcji Zasoby.

Jak zmniejszyć kwasu moczowego Nocleg

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w ciągu nocy pomoże Ci przynieść bolesne objawy dny moczanowej pod kontrolą szybko. Kwasu moczowego przyczynia się do bolesnej postaci zapalenia stawów nazywane dna. Puryn w niektórych środkach spożywczych przekształcić kwas moczowy. Jeśli możesz kontrolować spożycie żywności, można kontrolować poziom kwasu moczowego. Formy naturalnie kwasu moczowego w organizmie, dla niektórych osób, a zatem nie może być kontrolowana dietą dla niektórych osób.

Instrukcje

1 Mocno słodzone przekąski

Mocno słodzone pokarmy wyeliminować z diety. Żywności, takich jak wina, dżemy, galaretki, ciasta i owoce są bogate w puryny, które zamieniają się w kwas moczowy w systemie. Nie należy jeść żywności, które są bogate w fruktozę lub syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, jeśli masz tendencję do wysokiego stężenia kwasu moczowego lub uzyskać dna łatwo.

Nawet naturalnie słodzone pokarmy zawierające fruktozę może wywołać objawy dny moczanowej.

2 Zwierzęta Żywność Organowej

Wyeliminowanie środków spożywczych, które zawierają organów zwierzęcych takich jak serce, wątrobę, nerki, krwi wszystkich zwierząt, w tym krowy, kurczęta, świnie, indyki i jagnięta.

Narządy zwierzęce zawierają wysoki poziom puryn, które zamieniają się w kwas moczowy w systemie. Jedzenie żywności, które są bogate w puryny może wywołać epizod dna. Diety wegetariańskie obniżają poziom kwasu moczowego. Nie musisz iść całkowicie wegetariański, tylko uniknąć narządów zwierzęcych lub zmniejszyć ilość produktów pochodzenia zwierzęcego, które spożywamy.

3 Wysoka sodu Foods

Wyeliminować pokarmy, które są bogate w sód. Wyeliminowania dodatku soli w ogóle. Można znaleźć substytuty soli w sekcji sklep przyprawy spożywczym. Substytuty soli, podobnie jak smak, ale zero soli sodu. Sól zamienniki są zwykle wykonane z potasem. Mimo, że każdy potrzebuje potasu, należy nadal monitorować stężenie potasu, aby upewnić się, że nie zużywają zbyt dużo.

Również uniknąć pakowane i żywność w puszkach, które są bogate w sód, jak również.
Żywność może obniżyć stężenie kwasu moczowego, jeśli wybierzesz te właściwe.

Wiedząc, jak zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w ciągu nocy pomoże zatrzymać ból z dna.

4 Niektóre warzywa i fasoli

Wyeliminować fasola i soczewica z diety, które są bogate w puryny. Możesz pozbyć się kwasu moczowego w systemie oglądając spożycie żywności i niskie puryn diety.

Wyeliminować niektóre warzywa z diety, które są bogate w puryny, które zamieniają się w kwas moczowy, takich jak grzyby, szpinak, kalafior i szparagi.

Dieta dla osób z wysokim kwasu moczowego

Dieta dla osób z wysokim kwasu moczowego


Skaza moczanowa jest rodzajem bólu stawów znamienny nagłym obrzęk, zaczerwienienia, bólu i stanów zapalnych w jednej lub więcej szczelin. Dieta czyste puryn, które powodują gromadzenie się kwasu moczowego, może pomóc zmniejszyć skutki dny i wystąpień.

Puryny

Kwasu moczowego we krwi jest spowodowane puryn, które są produkowane w organizmie i pochodzi z naturalnych produktów spożywczych. Jeśli organizm nie może pozbyć się kwasu tak szybko, jak to narasta, nadmiar kwasu moczowego może powodować tworzenie się kryształów w stawach, powodując dna. Zbyt wiele produktów zawierających duże ilości puryn może prowadzić do stanu.

Pokarmy, których należy unikać

Pokarmy, które zawierają duże ilości puryn obejmują serca, wieprzowina, wątroba, nerki, grasica, bulion i drożdże. Dużo owoców morza zawiera także duże ilości puryn, w tym sardynki, małże, śledzie i sardele.

Spożywaj pokarmy do

Owoce i warzywa są niskie stężenia kwasu moczowego i może być obficie spożywany. Ryż jest również niska w puryn. Wśród najbardziej korzystnych żywności są ciemne owoce, soja, tofu, orzechy, len i oliwy z oliwek.

Napoje

Piwo, piwo lager i należy unikać ze względu na drożdżach, który naturalnie zawiera kwas moczowy. Mieszanki, cydr lub koktajle są odpowiednie rozwiązania alternatywne. Ludzie z dna powinny również pić około trzech litrów wody dziennie, aby pomóc flush kwasu moczowego z organizmu i zapobiega ich gromadzeniu.

Wysokie Objawy kwasu moczowego

Wysokie Objawy kwasu moczowego


Podwyższony poziom kwasu moczowego, zwane hiperurykemii, występuje, gdy organizm wytwarza zbyt dużo albo kwasu moczowego lub nie jest w stanie usunąć wystarczających ilości substancji poprzez normalny sposób. W zakresie normalnych poziomów kwasu moczowego w zakresie od 3 do 7 mg / dl (miligramów na decylitr), zgodnie z MedlinePlus. Wysoki kwas moczowy sama rzadko wywołuje żadnych objawów, ale stan może prowadzić do poważnych zaburzeń, takich jak dna moczanowa, kamieni nerkowych, a nawet niewydolności nerek.

Kryształy kwasu moczowego

Nieprawidłowo wysoki poziom kwasu moczowego może prowadzić do pewnych niepokojących problemów zdrowotnych, gdy kryształy kwasu moczowego w stawach i złożyć w innym miejscu ciała.

Dna

Najczęściej zgłaszane przejawem wysokiego poziomu kwasu moczowego jest dna moczanowa, która rozwija się, gdy gromadzą się kryształy kwasu moczowego w stawie, powodując silny ból. Dnę, znany również jako ostre dnawe zapalenie stawów, najczęściej rozwija się w stawach palców, częściej niż inni, dotykającą dużego palca. Może jednak pojawić się w dowolnym stawów rąk, nadgarstków, kolan, kostek i stóp, w zależności MayoClinic.com. Ostrego ataku dny moczanowej można leczyć na receptę leki przeciwzapalne, takie jak indometacyna; Leki przeciwbólowe bez recepty, w tym naproksen i ibuprofen; kolchicyna; i steroidy, takie jak prednizon. Zapobiegawcze leki obejmują allopurinol, co pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego.

Kamienie nerkowe

Kamieni nerkowych tworzyć, gdy nadmiar ilości związków chemicznych występują w moczu, co czyni go trudnym do całkowitego rozpuszczenia w moczu. Nie wszystkie kamienie nerkowe spowodowane są nadmiarem kwasu moczowego, ale jest odpowiedzialny za dużą liczbę z nich. Nienormalnie wysoki poziom kwasu moczowego w moczu jest znany jako hiperurykozurii. Jak w stawach, nadmiar kwasu moczowego może skupiać się kryształami tworząc podstawę do tworzenia się kamieni nerkowych, co może spowodować rozdzierające bóle, kiedy przechodzi z nerek do moczowodu i zostać zablokowany. Moczowód ma kanał, który łączy nerki do pęcherza.

Niewydolność nerek

Niewydolność nerek, choć znacznie rzadziej niż kamieni nerkowych, może być również spowodowane przez wysoki poziom kwasu moczowego. Badania, których wyniki zostały opublikowane w numerze z 2007 roku w Clinical Journal of American Society of Nefrologii, ustanowił związek między hiperurykemii i ostrej niewydolności nerek. W ich zawarcia, autorzy badania zauważają, że choć "kwas moczowy... Ma kilka antyoksydacyjne efekty, które mogą być korzystne, wierzymy, że efekt netto hiperurykemii, szczególnie, jeśli jest zaznaczone lub trwałe, będzie mieć wpływ na wyniki nerek niekorzystnie. "

Zmniejszenie stężenia kwasu moczowego

Wysokie poziomy kwasu moczowego może być zmniejszony poprzez zmniejszenie zużycia produktów spożywczych o wysokiej puryny. Należą do nich: anchois, sos, śledzie, makrela, sardynki, małże, grasica (podroby) i dzikiej zwierzyny, jak dziczyzna. Jest to także mądry, aby ograniczyć zużycie szparagi, kalafior, suszone grochu / fasoli, grzybów, płatki owsiane, otręby pszenne i szpinaku. Pij dużo wody, która pomoże wypłukać nadmiar kwasu moczowego z organizmu. Dla tych, których ciała produkują niezwykle wysoki poziom kwasu moczowego, lekarze zwykle przepisują allopurinol lub podobny lek.

Powikłania kwasu moczowego u dzieci

Powikłania kwasu moczowego u dzieci


Kwasu moczowego może powodować wiele powikłań u dzieci. Wiedząc, jaki poziom kwasu moczowego dziecka jest może pomóc zawęzić problemów, czy to bóle stawów, kamica nerkowa lub problemy związane z funkcją wątroby lub nerek.

Identyfikacja

Kwas moczowy jest wynikiem załamania puryn w układzie pokarmowym i znajdują się we krwi człowieka lub moczu. Organizm ludzki utrzymuje pewien poziom w systemie, które mogą powodować komplikacje zdrowotne, jeśli zbyt wysoka lub zbyt niska. Dzieci i niemowlęta są szczególnie wrażliwe na wahania, ze względu na ich rozmiar.

Wysokie stężenia kwasu moczowego

Wysokie poziomy kwasu moczowego może czasami być wynikiem niewydolności nerek lub zaburzeń zwany dna. Skaza moczanowa jest spowodowane tworzących się kryształów z kwasu moczowego w złączu. To zazwyczaj rozpoczyna się w duży palec u nogi, ale może wpływać na inne stawy.

Niskie stężenia kwasu moczowego

Niskie stężenie kwasu moczowego może wskazywać na problemy z wątrobą dziecka lub nerek. Może również wskazywać na zaburzenia przemiany materii, ale to rzadko. Niskie stężenie kwasu moczowego nie jest tak powszechne, jak wysokie stężenia kwasu moczowego.

Kamienie nerkowe

Wysokie stężenie kwasu moczowego może prowadzić do kamicy nerkowej. Dzieci z tą chorobą należy unikać pokarmów bogatych w puryny, takich jak podroby, anchois i sardynki. Gdy są starsze, alkohol i głodowe diety należy również unikać.

Dalsze badania

Po znane są poziomy kwasu moczowego, będzie konieczne, aby wykonać więcej badań, aby dowiedzieć się rzeczywistej przyczyny. Mogą one obejmować testowanie funkcjonowania nerek lub kontroli wspólnej płyn do monosodu moczanu, które wskaże dna.

Co podnosi poziom kwasu moczowego

Co podnosi poziom kwasu moczowego

Poziom wysoki kwasu moczowego, zwany także hiperurykemią, nie może powodować żadnych problemów. Jednakże dla niektórych, podwyższony kwas moczowy może prowadzić do bolesnych ataków dny, kamieni nerkowych i nawet niewydolności nerek.

Hiperurykemią

Hiperurykemią jest spowodowane przez jedną z dwóch rzeczy: produkcji nadmiar kwasu moczowego, lub niski poziom kwasu moczowego wydalane z moczem.

Co to jest kwas moczowy

Kwas moczowy jest produktem ubocznym rozpadu puryn, które są związki Znalezione w niektórych środkach spożywczych. Jeśli zbyt dużo kwasu moczowego buduje w systemie, mogą tworzyć małe, wskazał kryształów, które lodge w stawach lub przekształcić się w kamienie.

Przyczyny żywieniowe

Wysoki poziom kwasu moczowego mogą być wynikiem spożycia alkoholu i bogatych w puryny żywności, takich jak narządy i lowieckie, anchois, suszonej fasoli, drożdże, grzyby, szpinak, szparagi i śledzia.

Inne czynniki ryzyka

Genetyka może odgrywać rolę w skłonność do wysokiego poziomu kwasu moczowego, jak może niektórych warunków choroby w tym Choroba Hodgkina, białaczkę, niedoczynność tarczycy, non-Hodgkin chłoniaka, łuszczycy i otyłości. Niektórych leków w tym leków moczopędnych, wysokie ciśnienie krwi i układu odpornościowego tłumienia aspiryny i leków może podnieść poziom kwasu moczowego.

Jak obniżyć poziom kwasu moczowego

Obniżenie poziomu kwasu moczowego mogą obejmować branie leków Probenecid. Zmian w stylu życia są wymagane dla obniżenia stężenia kwasu moczowego i obejmować unikanie alkoholu i pokarmów bogatych w puryny, pić dużo wody i jeść pokarmy bogate w witaminę C i wiśni i innych ciemnych owoców.

Jak testować dla kwasu moczowego

Jak testować dla kwasu moczowego


Testy dla kwasu moczowego odbywa się poprzez proste badanie krwi lub moczu zamówionej przez lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Badanie krwi lub moczu potwierdzi diagnozę dny moczanowej i zmierzyć prawidłową czynnością nerek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak do badania kwasu moczowego.

Instrukcje

Zasięgnąć porady lekarza

1 zasięgnąć pomocy u lekarza specjalisty, jeśli uważasz, że masz atak dny moczanowej. Zrobić tak szybko, jak to możliwe. Tylko medycznego może zdiagnozować dna, zamówić test i pomóc pozbyć się choroby.

2 Przygotuj listę pytań o badania na obecność kwasu moczowego przed badaniem. Jeśli masz pytania do lekarza lub osoby, która będzie miała swoją próbkę krwi lub moczu do badania, powiedz im, że przygotowaliśmy listę pytań, możesz mieć i poprosić ich, przed rozpoczęciem.

3 Wykonaj wszelkie instrukcje medycznych. Lekarz będzie wiedział, kiedy najlepiej jest mieć test dla kwasu moczowego. Możesz być poinstruowani, aby czekać, aż lek jest regulowana. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o każdym leku można podjąć. Jeśli specjalisty do stanu dna, nie może on być świadomy leków przepisanych i monitorowanych przez swoich lekarzy rodzinnych i innych specjalistów. Niektóre leki będą wpływać na wyniki testu na obecność kwasu moczowego.

Co robić w dniu testu

4 Nie należy jeść ani pić przez cztery do ośmiu godzin przed dając próbkę krwi, na zamówienie lekarza. Nie ma nic konkretnego do zrobienia dla testu na obecność kwasu moczowego, chyba że lekarz zaleci inaczej.

5 Nie należy nic robić, chyba że inne instrukcje przed badaniem. Jeżeli lekarz zleca badanie moczu zamiast badania krwi, nie trzeba pościć przed rozpoczęciem jak przy badaniu krwi. Następnie zostanie zobowiązany do zbierania moczu w okresie 24-godzinnym.

Wskazówki

 • Masować obszar, jeśli się siniak, gdzie krew. Pomoże to zmniejszyć wygląd siniaki.
 • Zrób listę leków, dawkowaniu, przyczyny podejmowania i lekarza przepisującego i wziąć te informacje ze sobą, kiedy widząc specjalisty.
 • Użyj Ciepły okład cztery do sześciu razy dziennie, aby pomóc zmniejszyć obrzęk, gdzie krew, jeśli obszar powinien pęcznieć.

Jak zmierzyć kwasu moczowego

Kwas moczowy jest produkowany z naturalnego rozpadu komórek ciała i od żywności jecie. Jest normalnie przesączono przez nerki i przechodzi z korpusu w moczu. Jeśli zbyt dużo kwasu moczowego jest produkowany lub gdy nerki nie są w stanie usunąć go z krwi normalnie, poziom kwasu moczowego we krwi wzrasta.

Jeśli cierpisz na podagrę lub innych warunków, które wpływają na poziom, ważne jest, aby często sprawdzane stężenie kwasu moczowego. Jeśli pacjent przyjmuje leki, ziołowe lub recepty, poziom monitorowania pomoże Ci ocenić dawkę i skuteczność. Należy również upewnić się, że są zdrowe utrzymanie poziomu kwasu moczowego. Zbyt dużo kwasu moczowego może pogorszyć dna, a także mogą wystąpić małe problemy neurologiczne i kwasu moczowego.

Instrukcje

1 Wybierz się do lekarza lub służby zdrowia, który można zobaczyć regularnie. W zależności od kliniki, lekarz będzie mógł pobrać próbkę krwi w domu lub wysłać do powiązanej laboratorium.

2 Należy poinformować lekarza o wszystkich leków na receptę i bez recepty można podjąć. Takie rzeczy mogą mieć wpływ na zmierzony poziom i muszą być rejestrowane. Inne rzeczy, które mogą mieć wpływ na poziom są nadmierne użycie alkoholu, głodzenie, dieta o wysokiej zawartości białka i ciężkiego wysiłku fizycznego.

3 Poczekaj na laboratorium do badania pobranej próbki. W zależności od laboratorium wyniki zwykle są gotowe po jednym do dwóch dni. Zwrócić się do laboratorium, jak długo oczekiwać jej podjęcie. Jeśli nie słyszałem od nich w określonym czasie, zadzwoń do sprawdzenia wyników.

4 Analiza wyników. Należy to zrobić ze swoim lekarzem, aby pomóc Ci w pełni zrozumieć, co oznaczają Twoje wyniki. Według instrukcji z Mosby za badania laboratoryjne i diagnostyczne, normalny poziom dla mężczyzn są w dowolnym miejscu między 3.4-7.0 mg / dl, a dla kobiety między 2.4--6.0 mg / dl.

Wskazówki

 • Kwasu moczowego może być również mierzona w moczu. Pomiaru zarówno poziom moczu krew i pomogą ustalić, czy Twój organizm produkuje zbyt dużo kwasu moczowego lub gdy nerki nie są skuteczne usunięcie go.
 • Poziom kwasu moczowego są zwykle wyższe w godzinach porannych, a niższe w godzinach wieczornych.
 • -Jeśli poziom kwasu moczowego we krwi zwiększa się w czasie ciąży może być określenie stanu przedrzucawkowego.

Jak testować kwasu moczowego w organizmie

Kwas moczowy, każdy chemiczny ma w swoim ciele, jest produktem ubocznym rozpadu puryn, substancji w DNA i RNA, który występuje również w niektórych produktach żywnościowych, takich jak podroby, anchois i sardynki. Wyższe niż normalne poziomy kwasu moczowego w organizmie może krystalizować wokół stawów i powodować dna, rodzaj zapalenia stawów. Kamienie nerkowe mogą również tworzyć z wysokimi stężeniami kwasu moczowego w surowicy. Jeśli którykolwiek z tych warunków, może być testowany do pomiaru poziomu kwasu moczowego w organizmie.

Instrukcje

1 Omów leki, że pacjent z lekarzem przed stężenie kwasu moczowego są testowane. Może trzeba będzie czasowo przerwać swoje leki, aby móc uzyskać dokładny odczyt swojego stężenia kwasu moczowego.

2 Zapytaj swojego lekarza o dostępnych badaniach przetestować poziom kwasu moczowego. Chemiczna może być mierzona za pomocą jednorazowej Krew pobrana lub badania moczu 24 godzin. Jeśli twój stan wymaga stosowania testu moczu, zostaniesz poproszony, aby zebrać wszystkie moczu w określonym okresie 24 godzin w specjalnym pojemniku.

3 Szybkie przez cztery godziny przed testu kwasu moczowego, jeśli masz do remisu krwi. National Institutes of Health, że jedzenie i picie może wpłynąć na odczyty testu. Powstrzymania się od wszelkiej żywności i wody w celu zapewnienia dokładnych wyników.

4 poddane badaniu. Lekarz poinformuje Cię o wynikach i wszelkich zabiegów wymagają.

Jak obniżyć wysoki poziom kwasu moczowego

Hiperurykemia charakteryzuje się wysokim poziomem kwasu moczowego we krwi. Kwas moczowy jest produktem odpadów, który jest tworzony jako organizm metabolizuje puryny, substancję, która jest zarówno wykonane w organizmie i znaleźć w wielu jesz. Kwas moczowy jest eliminowany z organizmu w moczu; Jednakże, wysoki poziom kwasu moczowego we krwi może prowadzić do powstawania kryształów kwasu moczowego, które zbierają się w tkankach i stawów, co powoduje poważne problemy, takie jak dna moczanowa (zapalenie i ból stawów) lub kamieni nerkowych. Zmniejszenie stężenia kwasu moczowego będzie uniknąć tych komplikacji.

Instrukcje

Doprowadzenie poziomów w dół

1 Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które aktualnie podjąć, w tym ponad-the-counter leków. Leki takie, jak leki moczopędne, niskie dawki aspiryny, ciśnienie krwi, leki i kilka leków tłumienia układu odpornościowego może spowodować wysokie stężenia kwasu moczowego w surowicy. Rozmawiać także z lekarzem na temat witamin i suplementów, które zażywasz. Niektóre witaminy, takie jak niacyna, i B-3, mogą powodować zwiększenie stężenia kwasu moczowego.

2 Przyjęcie zdrowego reżimu diety i ćwiczeń, aby pomóc Ci schudnąć. Otyłość jest czynnikiem ryzyka dla rozwoju hiperurykemii.

3 Unikaj żywności z mają wysokie stężenie purynowych takich jak podroby (wątroba, na przykład), sos, dziczyzny, śledzi, sardeli, ekstrakty mięsne, grzyby, fasola, soczewica, płatki owsiane, kalafior, szparagi, kalafior i szpinak.

4 stick z niskim-puryn diety, które mogą zawierać mleko, owoce, orzechy, masło orzechowe, zielone warzywa, jajka, płatki, makaron wyrafinowane, tapioka, pieczywo, sałata, sok z owoców i śmietany zupę bez mięsa na bazie zasobów.

5 Unikaj napojów alkoholowych i kofeinę. Obie substancje mogą wywoływać wysokie poziomy kwasu moczowego. Pić dwa lub trzy litry wody dziennie, aby zapewnić prawidłowe nawilżenie.

6 Postępuj zgodnie z instrukcjami na jakieś leki, które zażywasz, aby obniżyć poziom kwasu moczowego. Leki, które są często stosowane m.in. leki zwiększającymi wydalanie moczanów (takie jak probenecyd lub sulfinpyrazonu), które działają w organizmie, aby zapobiec kryształy kwasu moczowego od składania do tkanek. Inne leki, które mogą być przewidziane są inhibitorami oksydazy ksantyny, takie jak allopurynol (), które mogą zapobiec dna.

Wskazówki

 • Normalne poziomy kwasu moczowego kobiet w zakresie od 2,4 do 6,0 mg / dl. Normalne zakresy dla mężczyzn w przedziale od 3,4 do 7,0 dla mężczyzn.
 • Jeśli masz ból związany z hiperurykemii, lekarz może zalecić lub przepisać lek w celu złagodzenia bólu. Naproksen, ibuprofen i paracetamol mogą być pomocne w łagodzeniu bólu dna.
 • Jeśli wystąpi którykolwiek wzrosła ból stawów, gorączka, zmęczenie i problemy z oddawaniem moczu, należy skontaktować się z lekarzem.