adcov.com

jak obliczyc srednie cisnienie krwi

Jak obniżyć cisnienie krwi, nie Meds

Kluczem do obniżenia ciśnienia krwi bez użycia leków jest zmiana diety przez ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans i dużych ilości sodu. Według American Heart Association, zdrowej diety owoców i warzyw, chude mięso i nabiał o niskiej zawartości tłuszczu, wraz z wypalanie tyle kalorii, jak wziąć się, może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Niektóre produkty, takie jak ryby, orzechy i żywności wysokiej włókna zapewniają lipoprotein wysokiej gęstości (HDL), które przechwytują nadmiar cholesterolu i bezpiecznie pozbyć się go, obniżając swoje lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). LDL cholesterolu, który gromadzi się płytki w tętnicach i może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca.

Instrukcje

1 Podnieś swoje porcje pełnoziarnistych. Pełnoziarniste pieczywo i makarony oraz otręby owsiane i płatki owsiane obniżyć poziom LDL i zmniejsza ryzyko wysokiego ciśnienia krwi.

2 Ogranicz spożycie sodu. Według American Heart Association, należy spożywać mniej niż 2300 mg sodu dziennie, a mniej niż 1300, jeśli są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia chorób serca. Wysoka sodu można znaleźć w żywności przetworzonej i konserw i mrożonek.

3 Jedz więcej owoców i warzyw. Nie tylko są one mało kalorii, owoce i warzywa dostarczają witamin i składników odżywczych, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Nie-skrobiowe warzywa powinny zająć połowę talerzu do każdego posiłku, według American Diabetes Association. Większość warzyw nie są bogate w skrobię, z wyjątkiem kukurydzy, słodkie ziemniaki, białe ziemniaki, dynia, groch i fasola.

4 Przełącz do niskotłuszczowego nabiału. Całe mleczne produkty mleczne zawierają duże ilości tłuszczów nasyconych, co przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi.

5 Należy unikać używania masła i margaryny. Chociaż mogą one wnieść swoje jedzenie smakuje lepiej, są też duże przyczyniają się do wysokiego ciśnienia krwi. Przełączyć się z oliwek, słonecznika, z krokosza barwierskiego lub olej arachidowy podczas gotowania, aby zmniejszyć tłuszczów nasyconych.

Wskazówki

 • Unikać sautéing lub smażenia jedzenie; zdecydować się na grillowanie, pieczenie lub opiekanie na utrzymanie składników odżywczych.

Jak zatrzymać Statki Dziurawy krwi

Jak zatrzymać Statki Dziurawy krwi


Nieszczelne naczynia krwionośne, forma krwotok (krwawienie), jest wyłączenie lub potencjalnie zagrażających życiu stan zdrowia. Może to prowadzić do powikłań, takich jak obrzęk (obrzęk, włącznie z nogami w chorobie tętnic obwodowych), ślepota (jak retinopatia cukrzycowa i zwyrodnienie plamki żółtej), a nawet śmierć (udar krwotoczny lub nadmierne straty wewnętrzne we krwi). Zatrzymanie nieszczelne naczynia krwionośne przed każdym nieodwracalna szkoda jest kluczem do kontrolowania i leczenia choroby.

Instrukcje

Jak zatrzymać Statki Dziurawy krwi

1 Spróbuj naturalne alternatywy, takie jak witamina C, witamina K i miedzi. Witamina K, jak znaleźć w zielonych warzywach liściastych, sfermentowanej żywności, wątroby i żółtych tłuszczów zwierzęcych, jest niezbędna do krzepnięcia krwi i niedobór składników odżywczych jest związana z wewnętrznym hemmorhaging. Miedź, jak znaleźć w wątrobie i skorupiaków, jest minerałem, który ma kluczowe znaczenie dla integralności naczyń krwionośnych. Witaminy C, jak stwierdzono w owoców cytrusowych i jest niezbędna do syntezy kolagenu, który wraz z innymi substancjami takimi jak miedź, tworzy zdrowych naczyń krwionośnych.

2 Zapytaj lekarza o Ang1. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco i Regeneron Pharmaceuticals opublikowane w 24 grudnia 1999, numerze "Science", to białko, znane jako angiopoetyny-1, można przywrócić do normalnego nieszczelne naczynia i blokują działanie substancji, które sprawiają, Statki nieszczelny.

3 Rozważmy chirurgii laserowej. W chirurgii laserowej, wiązka energii światła jest używany do obu pieczęci lub nieszczelne naczynia krwionośne zniszczyć. Jest to powszechnie stosowany w leczeniu retinopatii cukrzycowej i innych stanów związanych z nieszczelnych naczyń krwionośnych oka.

Jak wziąć ciśnienie krwi czyjś

Ciśnienie tętnicze jest często określany jako cichego zabójcy. Nie może być żadnych oznak lub objawów, dopóki nie jest za późno. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać ciśnienie krwi. Ten przewodnik pokaże Ci, jak wziąć czyjąś ciśnienie krwi.

Instrukcje

Jak wziąć ciśnienie krwi czyjś

1 Czy resztę osoba na trzy do pięciu minut przed pomiarem ciśnienia krwi.

2 Upewnij się, że siedzisz w wygodnej pozycji, z nóg i kostek skrzyżowane i plecach obsługiwane. Umieść swoją rękę, podniesiony do poziomu serca, na stole lub biurku.

3 Owiń mankiet o rozmiarze prawidłowo płynnie i ciasno wokół górnej części gołą ręką. Mankiet powinny dobrze przylegać, ale nie powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby wsunąć jeden palec pod mankietem. Nie zawinąć mankiet wokół swojej koszuli, mankiet powinien być zawsze owinięta skórą ramienia. Bądź pewien, że dolna krawędź mankietu jest 1 cal powyżej gniecenie łokcia.

4 Włożyć kawałki uszu stetoskop do uszu, z kawałkami ucha do przodu. Umieszczać dysk stetoskopu na wewnętrznej stronie rowka kolanka osób. Szybko napompować mankiet, ściskając zbiorniczek gumową zmierzyć ciśnienie skurczowe około dwieście. Napompować mankiet szybko. Pompowanie mankietu zbyt wolno spowoduje fałszywy odczyt.

5 Lekko odkręcić zawór i powoli niech trochę powietrza z mankietu. Opróżnić mankiet od 2 do 3 mm na sekundę. Jak można pozwolić powietrze z mankietu, zaczniesz słyszeć bicie serca. Słuchaj uważnie na pierwszy dźwięk. Sprawdzić ciśnienie krwi, patrząc na wskaźnik na tarczy. Ta liczba będzie ciśnienie skurczowe.

6 Kontynuuj opróżnianie mankietu, nadal słuchając bicia serca. Usłyszysz zatrzymanie pulsu w pewnym momencie. Sprawdzić odczyt na tarczy. Ta liczba jest ciśnienie rozkurczowe. Zanotuj ciśnienie krwi, stawianie przed skurczowego ciśnienia rozkurczowego ciśnienia.

Wskazówki

 • Zawsze czekać dwóch do trzech minut pomiędzy pomiarami.

Jak rozpoznać objawy wylewu krwi do mózgu

Jak rozpoznać objawy wylewu krwi do mózgu


Krwotok mózgowy jest ciężkie krwawienia w mózgu. Przyczyny i objawy krwotoku wielu (a czasem brak danych), lecz stan jest zawsze poważne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać objawy wylewu krwi do mózgu.

Instrukcje

1 Poprosić pacjenta, czy ona przeżywa ból głowy i czy czuje się gorzej, gdy pacjent jest w pozycji leżącej, gięcie, wysiłku lub kaszlu. Jeśli tak, może to być oznaką wylewu krwi do mózgu.

2 Spójrz w oczy pacjenta i zapytać, czy pacjent miał zmiany w widzeniu. Zwróć uwagę na rozmiar każdego z uczniów. Jeśli źrenice różnią się wielkością, lub gdy przemieszczają się w sposób niekontrolowany oczu, może być poważnym problemem.

3 Badanie mobilności i uczucie w różnych częściach ciała. Pacjent może być doświadcza paraliżu lub drętwienie niektórych części ciała. Objawy te mogą być powodowane przez krwotok mózgowy.

4, mają mówić pacjentom, czytać i pisać. Pacjent z krwotokiem mózgowym często mają problemy z tymi ćwiczeniami naprawczych. Jeśli łuków pacjentów, nie można odczytać lub pisze zbyt niechlujnie, skok może być nieuchronne.

5 Sprawdź równowagi pacjenta. Objawy takie jak zawroty głowy dużo można znaleźć u osób cierpiących na wylew krwi do mózgu. Pacjent może nie mieć koordynacji, utrata równowagi i nudności.

Wskazówki

 • Wszystkie przypadki krwotoku mózgowego trzeba się zająć natychmiast. Jeśli uważasz, że rozpoznać objawy wylewu krwi do mózgu, nie wahaj się zadzwonić do pomocy medycznej.
 • Krwotok mózgowy może mieć różne typy objawów, w zależności od tego, gdzie w mózgu występuje krwawienie. To normalne, że jeden pacjent, który ma wystąpić znany objaw, a nie inny. Jeżeli nie jesteś pewien, zawsze należy wezwać lekarza.
 • Jeżeli żaden z objawów wymienionych występują u pacjenta, pacjent może wciąż cierpi z mózgowym krwotokiem. Nowoczesna nauka medyczna ma jeszcze wiele do nauczenia się o ludzkim mózgu.
 • Natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia jednego z następujących objawów: utrata przytomności, paraliż na jednej stronie ciała, niezdolność do przełknięcia, drgawki i problemy z oddychaniem. Pacjent może być przeżywa udar.
 • Pęd pacjenta do szpitala gdy ciężkie bóle towarzyszy sztywność karku, ból między oczami, wymiotów lub utraty przytomności. Objawy te są bardzo często zwłaszcza dla mózgu.

Jak interpretować wyniki badania krwi

Wyniki badań krwi może być bardzo skomplikowane do sortowania, jeśli nie masz wykształcenia medycznego. Najlepiej, należy je omówić z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś wyniki, które wykraczają poza normy. Powiedział, że jeśli nie mają nieprawidłowe wartości, nie musi to oznaczać, że masz problem medyczny. Twoje wyniki mogą być nieprawidłowe ze względu na takie czynniki, jak dieta, poziom aktywności fizycznej, spożywanie alkoholu, na receptę i bez recepty konsumpcji narkotyków, takich jak witaminy, wieku i płci

Instrukcje

Jak interpretować wyniki badania krwi

1 Interpretacja wyników poziomu glukozy poprzez określenie, jeśli nie mieści się w normalnym zakresie. Dla testu stężenia glukozy na czczo, normalny zakres wynosi 60-99 mg / dl. Poziom glukozy na czczo równy 126 mg / dl lub wyższe wskazuje na cukrzycę.

2. Ustal, czy wyniki badań obejmują liczby elektrolitów. Część wyników badań, które wskazują, elektrolity odnosi do poziomu potasu, sodu i CO2. Poziomy te mogą wykraczać poza normy, jeśli jesteś na leki lub występuje stan zarejestrowanej wcześniej. Przykładami są moczopędne lub pigułki serca (wpływającego na stężenie potasu), leki przeciwcukrzycowe (wpływa na poziom sodu), zaburzenia metaboliczne, choroby nerek i niekontrolowanego cukrzycy (wpływa na poziom CO2).

3 Ustal poziom azotu mocznika we krwi swojego (BUN). Wysoka wartość może wskazywać, że nerki nie pracują prawidłowo, jednak może to być również spowodowane wysokim diety białkowej lub wysiłku fizycznym. Jeśli jesteś w ciąży, stężenie BUN spadnie poniżej normy.

4 Upewnić się, czy twoje wartości enzymów są ze względu na swój styl życia lub preegzystującym stanu zdrowia. Jeśli masz wysokie wartości enzymów, może to wskazywać na nadmierne spożycie alkoholu, jak również szereg schorzeń. Na przykład, jeśli twój poziom CPK (enzymów) są wysokie i nie miałeś zawał serca w ciągu ostatnich 3-4 godzin, może masz chorobę mięśni szkieletowych.

5 Zmierz poziom cholesterolu przez oceniając, czy jest na bezpiecznej granicy. Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) jest "zły" cholesterol, który idealnie powinna być mniejsza niż 130 (100 jest lepszy). Wartość większa niż 160 LDL jest uważany wysokiego ryzyka. Z drugiej strony, lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) - "dobrego" cholesterolu - powinien być idealnie wysokiej wartości, jak HDL chroni przed chorobami serca. Triglicerydów jest kolejnym tłuszczu we krwi.

Wskazówki:

 • Niektóre typowe skróty odnoszące się do badania krwi są CBC lub Morfologia, CMP lub Kompletna Metabolic panelu i TSH, lub hormon stymulujący tarczycę.
 • Mając nieprawidłowe wyniki badań nie musi oznaczać, że masz stan zdrowia; należy uzyskać poradę profesjonalnego medycznego.

Jak czytać wyniki badania krwi tarczycy

Tarczyca jest bardzo skomplikowana gruczoł. Jest on odpowiedzialny za produkcję hormonów, które kierują naszą przemianę materii. W rezultacie stwierdzono, że objawy niskiej zdolności tarczycy trwałe uczucie zimna, letarg i przyrost masy ciała. Osoby z nadczynnością tarczycy czują się gorąco, nieco roztrzęsiony i schudnąć. Badania tarczycy we krwi może pomóc w diagnozowaniu zaburzeń równowagi tarczycy, jak również przyczynę zaburzeń czynności tarczycy.

Instrukcje

Jak czytać wyniki badań krwi tarczycy.

1 Spójrz na swoje stężenia TSH. TSH oznacza tyrotropiny, a zwykle wynosi od 0,5 do 5,5. TSH jest odpowiedzialny za wytwarzanie hormonów, które są w etapie 2.

2 Sprawdź poziom T3 i T4. Są to hormony, które są rzeczywiście odpowiedzialne za skutki tarczycy jest. Zazwyczaj mierzy się je jako "T3" i "wolnej T4", ponieważ inne testy mogą być łatwo zrzucony przez leki. T4 jest zwykle w stężeniu 0,8 do 1,8. T3 jest cztery razy silny jak T3 i jest zazwyczaj między 230 i 420.

3 Look na względnych poziomach TSH i T3 i T4. Jeśli stężenie TSH jest niskie, a stężenie T3 i T4 są wysokie, to znaczy, że są nienormalnie produkcji T3 i T4, który jest przyczyną poziom TSH być tłumione. Jeśli stężenie T3 i T4 są niskie, a także niski poziom TSH, nie produkują wystarczającej ilości TSH. Wreszcie, jeśli poziom T3 i T4 są niskie, a stężenie TSH jest wysokie, dopiero mając problemy co T3 i T4.

4. Spójrz na swojego stosunku T3 do T4. T3 jest wykonana z T4, a jeśli stężenie wolnego T3 są niskie, ale wasze darmowe T4 są wysokie, masz problemy z konwersją. Od T3 jest silniejsze niż T4, problem z konwersją daje ogólny niski funkcji tarczycy.

5 Poszukaj innych badań, które były prowadzone. W pewnych przypadkach inne testy również być wykonywane w odniesieniu do związków, takich jak przeciwciała, wskaźnik wolnej tyroksyny, Tg i innych badań krwi. Mogą być sortowane dla niektórych podejrzanych warunkach, takich jak rak tarczycy, zapalenie tarczycy typu Hashimoto i innych chorób.

Jak zwiększyć oddawania krwi

Jak zwiększyć oddawania krwi


Życie do trzech osób mogą być zapisywane za pomocą jednego krwiodawstwa jeden kufel. Według American Cancer Society, US Food and Drug Administration nie zatwierdziła żadnego substytutu krwi, a substytuty jakie istnieją we krwi są eksperymentalne i rzadko używane. Gdy banki krwi są szczególnie mało krwi, robią wszystko, co mogą, aby zwiększyć oddawania krwi. Konkursy, prezenty, konkursy i inne strategie są stosowane przez banki krwi w celu zwiększenia dotacji.

Instrukcje

Jak zwiększyć oddawania krwi

1 informowania społeczeństwa o konieczności oddawania krwi. Plakaty, billboardy i reklamy w telewizji i innych mediach elektronicznych są skuteczne na dotarcie do publiczności. Wiele osób nie rozumie, że przekazując kufel krwi może uratować życie ich dosłownie. Informowanie opinii publicznej o tym fakcie może sprawić, że ludzie bardziej skłonni do oddawania krwi.

2 Upewnij się, że oddawanie krwi jest wygodne dla dawców. Ludzie żyją bardzo intensywny tryb życia, a często mają dobre intencje, takie jak oddawanie krwi, ale ma trudności planowania go do swoich dni. Dokonywanie krwiodawstwo wygodne zwiększa prawdopodobieństwo dawców znalezienie czasu, aby oddać krew. Planowanie dyski krwi w miejscach zatrudnienia, miejsca kultu i centra są wielkie możliwości dotarcia do darczyńców, ponieważ są to miejsca, gdzie znajdują się już być.

3 Podaj zachęty dla ludzi do oddawania krwi. Zapewnienie wpisu do rysunku lub rozdawanie parę biletów do kina jest świetnym sposobem uroczych ludzi, którzy są na ogrodzeniu o oddawanie krwi, aby się zanurzyć i oddania. Jednak, być pewny, aby sprawdzić co do sytuacji w danym stanie przed o loterii lub loterii, ponieważ każde państwo ma swoje własne prawa regulujące loterii.

4 Rozpoczęcie konkurencji wobec banku krwi w innym mieście, i informujemy, że konkurs dla publiczności. Zarówno banki krwi i publiczne będą zmotywowani, aby wygrać, prowadząc do zwiększenia wysiłków na rzecz pozyskiwania krwi przez banki krwi i zwiększoną skłonność do oddawania krwi przez publiczność.

Jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy

Jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy


W dobie postępu medycznego, badań przeprowadzonych na zwierzętach są faktem. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak leki ciśnienie krwi lekarz po prostu przepisany jest bezpieczne i skuteczne? Odpowiedź jest to, że prawdopodobnie został przetestowany w laboratorium myszy pierwszy. Wielu naukowców i instytucji badawczych wykonać test, który polega pomiaru ciśnienia krwi u myszy. Według hyper.ahajournals.org, "ogon szczura jest szczupła występ, na którym ciężar tak wiele badań w nadciśnieniu wisi." Tutaj będziemy wyjaśniać, jak mierzyć ciśnienie krwi u myszy przy użyciu metody ogon mankietu.

Instrukcje

1 Upewnij się, że masz prawidłowe środowisko w pokoju masz zamiar przetestować myszy. Temperatura i hałas może powodować stres u myszy i wpływać na wyniki.

2 Podnieś myszy delikatnie i ich identyfikacji.

3 Sprawdź platformy ocieplenie gdzie można umieścić myszy i używać termometr na podczerwień, aby upewnić się, że mają odpowiednią temperaturę. (Jeśli są zbyt zimno, sprzęt nie da się czytać i może spowodować śmierć. Jeśli są zbyt ciepłe, myszy mogą cierpieć z powodu stresu i odwodnienia).

4 Podłącz urządzenia. Czujnik mankiet ogon musi połączyć się z krępującym, że będzie na platformie ocieplenia zwierząt. Potrzebny będzie również do podłączenia mankietu do żarówki inflatora z rur przeznaczonych do tego celu. Teraz jest dobry czas, aby połączyć oprogramowanie czytanie lub kartę rejestratora, który da ci moc czytania.

5 Teraz możesz odebrać myszy jeden po drugim, delikatnie za ogon, i umieścić je w klatce. Restrainer będzie miała otwór w boku, ogon będą pochodzić z.

6 Zamontuj czujnik mankietu i zabezpieczyć poprzez dołączenie do krępowania myszy tak, aby nie poruszać.

7 Niech myszy odpocząć przez 5 minut przed pomiarem ciśnienia krwi.

8 Jeśli ogon jednego z myszy zrazy z mankietem, zatrzymać i umieścić go z powrotem na miejsce.

9 Zapisz wyniki czytania.

10 Zwolnij myszy i umieścić je z powrotem w ich klatkach.

11 Czyste cały sprzęt, który miał kontakt z myszami z mydłem. Nie stosować amoniaku.

Wskazówki:

 • Nie dotykać myszy lub wyjść z pokoju, gdy robisz to badanie. Ważne jest, aby zapewnić możliwość Myszy do aklimatyzacji do tych warunkach badania. Aby to zrobić, należy umieścić je w tym samym miejscu i wziąć odczyty w tym samym czasie każdego dnia podczas wypełniania testów.
 • Nie stawiać samców myszy w uchwytach, gdzie został umieszczony kobiet myszy bez mycia dokładnie pierwsze, jak uczyni to samce myszy chorych. Nie należy używać myszy, które są ranne, mają krótkie ogony, zapalenie skóry, wyglądają chore lub są zbyt zdenerwowany (porusza się zbyt wiele, krzyczy) w teście.

Jak żądać autologicznego transfuzji krwi

Jak żądać autologicznego transfuzji krwi


Jeśli się kocha lub będzie mieć zaplanowany zabieg, odczytać te informacje. Miliony Amerykanów nie wie, że istnieje kilka alternatywnych metod otrzymania krwi do planowych operacji. Autologiczne transfuzje krwi są najlepszą alternatywą. Słowo "autologiczne" oznacza po prostu, że odbiorca i dawca to ta sama osoba. W celu zapewnienia, że ​​lekarz zapewnia autologicznego przetoczenia krwi wykonaj poniższe czynności.

Instrukcje

Czy badania

1 Przejdź do witryny Noblood (patrz źródła poniżej). Przewiń w dół do "Zasoby" pozycji i wybierz "Transfuzja Alternative" link. Przeczytaj różne linki, klikając bezpośrednio na nich.

2 Zapytaj swojego lekarza, jeśli on lub ona jest świadoma autologicznych przetoczeń krwi. Lekarz powinien zapewnić Państwu broszurę wszystkich trzech autologicznych metod transfuzją krwi.

3 Pobierz drugą opinię, jeśli lekarz twierdzi, że rodzaj zabiegu ma bardzo niskie ryzyko i nie chce zamówić autologicznego przetoczenia krwi.

4 Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową i sprawdzić, czy mają jakieś informacje na temat autologicznych transfuzji krwi. Większość agencji ubezpieczeniowych pokrycie kosztów i może udzielić informacji o dostawcy.

5 Zdecyduj jaki typ autologicznego przetoczenia krwi jest najlepszy dla Ciebie lub zdecydować, aby wszystkie trzy. Decyzja jest całkowicie do Ciebie.

6 Wpisz wszystkie wymagane formularze zgodnie z zaleceniami szpitala i lekarski biurze.

7 Postępuj zgodnie z instrukcjami personelu medycznego, jak dokonać autologicznego przetoczenia krwi.

Wpłać własną krwi przed zabiegiem

8 Odwiedź lokalnego banku krwi lub szpitala do oddawania krwi do przechowywania przed zabiegiem.

9 spełniają wszystkie wymogi, aby być dawca krwi. Przeczytać i podpisać krwi formy darowizny.

10 Wpłać własną krew do przechowywania w lokalnym banku krwi lub w szpitalu 3 do 5 tygodni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

11 Przestrzegaj zaleceń personelu medycznego do dalszych dotacji.

Prośba śródoperacyjnej i pooperacyjnej krwi Salvage

12 Powrót do strony Noblood. Przewiń w dół do "Zasoby" pozycji i wybierz "Transfuzja Alternative" link. Teraz wybierz "transfuzje nie potrzebne w bezkrwawych operacji" tytuł i kliknij na nią.

13 Przeczytaj uważnie artykuł. Zwróć szczególną uwagę na ilustracji i kliknij na zdjęcie, zgodnie z instrukcją.

14 Słuchaj audio o bezkrwawym chirurgicznym zabiegiem wybierając tytuł i kliknięcie na niego.

15 Naciśnij przycisk "Wstecz" w przeglądarce i powrócić do strony Transfuzja Alternative. Przewiń w dół i kliknij na "uratowanie krwi w stawie biodrowym i kolanowym w endoprotezoplastyce szpitala społeczności: a, późniejszy" link.

16 Przegląd informacji, aby zrozumieć, dlaczego zaleca się pooperacyjna Krew Odzyskiwanie być wykonywane na wszystkich całkowitej wymiany stawu biodrowego i kolanowego operacji.

17 Poczuj się swobodnie o konieczności planowaną operacją. Masz zrobić swoje badania i zrozumieć swoje prawa dotyczące autologicznych dostępnych alternatyw transfuzji krwi.

18 Wniosek, że chirurg używać obu bezkrwawych zabiegów chirurgicznych.

Wskazówki:

 • Skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania dalszych pytań lub więcej informacji na autologicznych transfuzji krwi.
 • Nie wszystkie zabiegi chirurgiczne lub warunki zdrowotne pozwalają na wykorzystanie autologicznych transfuzji krwi.

Jak diecie Podczas pobierania krwi Rozcieńczalnik

Jak diecie Podczas pobierania krwi Rozcieńczalnik


Kiedy biorąc leki przeciwzakrzepowe na choroby serca, należy monitorować międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR) i utrzymać go w pewnym zakresie krzepnięcia. Ilość spożywanych pokarmów zawierających witaminę K jest głównym powodem INR waha. Badania krwi są wymagane w tygodniu na miesiąc, w zależności od zmian badanych, a dawka leku jest odpowiednio dostosowany. Zachować spójną dietę, aby zmniejszyć częstotliwość badań krwi i zmiany dawkowania leku.

Instrukcje

1 Ogranicz spożycie dużych warzyw witaminy K do kilku uncji dziennie. Warzywa, które są najwyższe w witaminę K to szpinak, kapusta, pietruszka, burak liściowy, brukselka, sałata, brokuły i Rzepa. Jeśli chcesz jeść większe ilości, być spójne z dnia na dzień, tak, że można ustanowić spójne dawka leku.

2 Wybierz warzywa o niskiej zawartości witaminy K, takich jak kukurydza, marchew, kalafior, bakłażan, cebula, zielona fasola, papryka i pomidory.

3 jeść inne pokarmy o niskiej zawartości witaminy K, w tym mięsa, owoców, zbóż i produktów mlecznych.

4 Za pomocą olejów o niskiej zawartości witaminy K, takie jak olej kukurydziany, olej słonecznikowy, olej z orzeszków ziemnych i olej sezamowy. Olej rzepakowy i olej sojowy ma najwyższą zawartość witaminy K.

5 Należy pamiętać o tym, jak kofeina czy alkohol ma wpływ na wynik badania INR.

Wskazówki

 • Zwiększyć spożycie pokarmów z witaminą K w celu obniżenia wskaźnika, jeśli czytanie INR jest znacznie powyżej swojego zakresu docelowego. To może być łatwiejsze rozwiązanie niż ciągłe zmienianie dawek leków.
 • Ćwiczenia mogą mieć wpływ na wynik badania INR.

Niskie cisnienie krwi Objawy

Niskie cisnienie krwi Objawy


Podczas gdy wiele osób stara się obniżyć ciśnienie krwi, inni cierpią z powodu ciśnienia krwi, który jest już zbyt niska (niedociśnienie). Kiedy wyniki odczytu w numerach niższych niż 90 (skurczowe) na 60 (rozkurczowe), pacjent może być doświadcza niskie ciśnienie krwi, według MayoClinic.com. Oprócz przewlekłego niedociśnienia tętniczego, nagłe spadki ciśnienia krwi może być niebezpieczne. Rozpoznawanie objawów niskiego ciśnienia krwi może zachęcić pacjenta na leczenie szybciej.

Psychiczne i emocjonalne

Niskie ciśnienie krwi może mieć wpływ na więcej niż stan fizyczny pacjenta. Depresja i niezdolność do koncentracji są zarówno objawy niskie ciśnienie krwi, ale ponieważ są one również objawy wielu innych schorzeń, wizyta u lekarza jest w porządku.

Wizja

Gdy spada ciśnienie krwi, pacjent może wystąpić niewyraźne widzenie, jak jego oczy szczep zobaczyć bez odpowiedniej podaży tlenu.

Mózg

Niskie ciśnienie krwi oznacza mniej tlenu dostaje się do mózgu i zawroty głowy lub omdlenia mogą wystąpić. Ponadto może występować w przewlekłym zmęczeniem, nawet jeśli pacjent jest uzyskanie wystarczającej snu w nocy. Jednostka jest również zwiększone ryzyko upadku.

Dodatkowe objawy

Ponieważ spadek ciśnienia prowadzi do zmniejszonej dopływ krwi bogatym w tlen w organizmie, można zauważyć, poszczególne zimnego skóry z lepkim uczucie. Może on być bardziej spragniony niż zwykle, ponieważ jego narządy i skóra nie otrzymują odpowiedniego nawodnienia i / lub może stać się nudny.

Wtórny

Niektórzy pacjenci mogą być narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju niedociśnienie. Jeśli poszczególne odwadnia, z powodu zbyt małej ilości wody, jest on bardziej narażone na nagły spadek ciśnienia krwi. U niektórych pacjentów z chorobami serca doświadczyć niedociśnienie jak ich serca do pompowania krwi walczyć ich żyłach. Inne stany, które zwiększają ryzyko choroby endokrynologiczne są problemy, ciąża, utratę krwi i niedożywienie.

Czasowe

Nagły spadek ciśnienia krwi, który występuje, gdy osoba wstaje szybko (niedociśnienie ortostatyczne) jest normalnym zjawiskiem w wielu ludzi, ponieważ krew osiada w stopach i nogach, siedząc, pozostawiając mózg spragnione tlenu tymczasowo na stojąco. Jeśli pacjent cierpi na zawroty głowy po ciężkiej sytuacji, często powtarzające się w ciągu kilku dni, jego lekarz powinien przeprowadzić badania w celu wykluczenia zaburzeń leżących u podstaw.

Jak wziąć ciśnienie krwi ręcznie

Jak wziąć ciśnienie krwi ręcznie


Dowiedz się, jak zrobić pomiar ciśnienia krwi ręcznie. Nie zawsze można mieć stetoskop dostępny. Maszyn cyfrowych ciśnienia krwi może nie. Czasami nie jest możliwe do usłyszenia impuls, jeżeli ciśnienie krwi jest bardzo niskie, tętno szybkie lub choroby naczyń występuje. Pracownicy służby zdrowia są przygotowani do podjęcia ciśnienia krwi przez strony w sytuacjach kryzysowych, aby ułatwić szybką reakcję. Trzeba będzie tradycyjny mankiet ciśnieniomierza z ciśnieniomierza wziąć ciśnienie krwi ręcznie.

Instrukcje

1 Umieść mankiet ciśnienie krwi powyżej zgięciu łokcia lub nieco powyżej nadgarstka, jeśli mankiet ciśnienie krwi jest zbyt małe, aby zmieścić się wokół ramienia. Mankiety ciśnienia krwi zaznaczono właściwego miejsca. Owinąć ciasno w ramach przygotowań do podjęcia pomiaru ciśnienia krwi przez strony.

2 Sprawdzić puls w nadgarstku lub na wewnętrznej stronie łokcia, najbliżej ciała (przyśrodkowej z miejsca zgięcia łokciowego), w zależności od tego, gdzie zostały umieszczone mankiet ciśnienie krwi. Weźmiesz swój odczyt ciśnienia krwi przez strony w tym samym miejscu, czułeś puls, tak trzymać tam swoje palce.

3 Po wyczuwalne tętno, napompować mankiet do pomiaru ciśnienia krwi, uważając, aby nie stosować zbyt dużego nacisku. Wystarczy tylko napompować mankiet do pomiaru ciśnienia krwi, aż impuls zniknie. Teraz jesteśmy gotowi, aby znaleźć skurczowe ciśnienie krwi ręcznie.

4 Powoli opróżnić mankiet ciśnienie krwi, trzymając rękę w tym samym miejscu, w którym początkowo czuł puls. Obserwować wskaźnik ciśnienia krwi (ciśnieniomierza) ściśle i opróżnić mankiet powoli. Kiedy czujesz, puls, zanotuj numer otrzymany biorąc ciśnienia krwi ręcznie.

5 Skorelować powrotu impulsu odczuwalne ręką z umieszczeniem igły na wskaźniku ciśnienia krwi. Gdy impuls jest odczuwalny, można całkowicie opróżnić mankiet ciśnienie krwi. Ciśnienie krwi zostały pobrane jest ciśnienie skurczowe. Nie można ustalić liczbę dolną, lub rozkurczowego ciśnienia tętniczego, czytania ręcznie, zwie wyczucie ciśnienie krwi. W dokumentacji medycznej, odczyt będzie wyświetlany w następujący sposób: liczba / P (np L20 / P), z P wskazującym ciśnienie krwi zostało zrobione ręcznie lub wyczuwalne.

Wskazówki

 • Jeśli nie uda się znaleźć ciśnienie krwi przez strony po raz pierwszy, przełączyć się na drugim ramieniu. Upewnij się, że czujesz się impuls przed napompować mankiet ciśnieniomierza. Nigdy kciukiem czuć puls. Odczyty ciśnienia tętniczego skurczowego poniżej 90 mogą wskazywać jest potrzebna pomoc lekarska, ale sytuacja znacznie się różnią.
 • Zawsze opróżnić mankiet ciśnienie krwi i usunąć go w całości po zakończeniu.

Jak sprawdzić ciśnienie krwi dla odwodnienia

Jak sprawdzić ciśnienie krwi dla odwodnienia


Osoba staje się odwodniona, gdy ich organizm nie ma wystarczającej ilości wody lub płynów. Jeśli odwodnione, osoba może wystąpić suchość w ustach, usta, które są pomarszczone, rzadkie oddawanie moczu, brak łez. Odwodnienie powoduje również odczyty niskie ciśnienie krwi. Jeśli podejrzewasz, że ty lub ukochanej osoby cierpi na odwodnienie, można wziąć ciśnienie krwi w celu potwierdzenia.

Instrukcje

1 rolka w zanadrzu, czy wyjąć rękę z rękawa. To nie ma znaczenia, który ramię w użyciu, ale być spójne, należy zawsze używać tego samego ramienia.

2 Połóż rękę na stole i lekko zgiąć ją. Owiń mankiet ciśnieniomierza wokół ramienia. Musisz mankiet być co najmniej jeden cal powyżej łokcia.

3 Zlokalizuj impuls w ramieniu poniżej mankietu. Dużych naczyń znajduje się po przeciwnej stronie łokcia. Umieść swój stetoskop na nim. Umieścić słuchawkę swojego stetoskop w uszach.

4 Zamknąć zawór monitor ciśnienia krwi i całkowicie napompować go. Spowoduje to zatrzymanie krwi płynącej tymczasowo.

5 Otworzyć zawór i słuchać pierwszego pop lub dźwięku przepływu krwi. Pokrętło jest na monitorze numerycznego ciśnienia krwi. Zobaczysz strzałki wskazujące na numery przenieść się jak napompować monitora. Po usłyszeniu pierwszego pop lub dźwięk wygląd przepływu krwi, aby zobaczyć jaki numer strzałka na ciśnieniomierz wskazuje. To jest twój pomiar ciśnienia skurczowego.

6 Słuchaj ponownie wszystko brzmi zniknąć. Zanotuj numer z którego został skierowany do strzałka gdy dźwięk zniknął. To jest twój pomiar rozkurczowe.

7 Niech powietrze z mankietu i zdjąć. Połóż koszulę lub toczyć w rękawie z powrotem w dół.

8 Porównaj swój numer ciśnienia krwi z normalnym ciśnieniem krwi 120 (skurczowe) na 80 (rozkurczowe). Jeśli numery są niższe niż to, możesz cierpieć na odwodnienie. Na przykład pomiaru ciśnienia krwi 90/60 może wskazywać na odwodnienie. Istnieją także inne przyczyny niskiego ciśnienia, takie jak choroba serca lub przy pewnych leków. Musisz skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy na pewno jest odwodnienie przyczyną.

Wskazówki

 • Ciśnieniomierze cyfrowe są teraz dostępne. Są łatwe w użyciu i daje odczyt cyfrowy z ciśnienia krwi tak, że masz pewność, że zrobiłeś to dobrze.
 • Niskie ciśnienie krwi powinno być monitorowane przez lekarza. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt niski z powodu odwodnienia, pogotowie może dać IV płynów do nawodnienia cię.

Jakie jest znaczenie wybitnych krwi żył?

Jakie jest znaczenie wybitnych krwi żył?


Wybitna żyły krwi może oznaczać wiele rzeczy, w zależności od stopnia i koloru. Niektóre z przyczyn znanych żyłach krwi są nieistotne, a inne wymagają opieki medycznej.

Wiek

Według lekarza-recenzja stronie netdoctor.co.uk, żyły stają się bardziej widoczne wraz z wiekiem. Dzieci mają warstwę tłuszczu pod skórą, które rozprasza się wraz z wiekiem. Skóra staje się cieńsza, jak również wraz z wiekiem nasz organizm, powodując żyły, by stać się bardziej widoczne.

Odchudzanie

Według dr Lee Kirksey, lekarza pracującego z strony medhelp.org, żyły mogą stać się bardziej widoczne w wyniku utraty wagi.

Zagadnienia serca

Według dr Kirksey, wybitni żyły krwi może mieć korzenie w chorobach serca, takich jak niewydolność serca i wysokim ciśnieniem krwi. Objawy takie kwestie obejmują obrzęki nóg i duszności.

Pająk żył

Jeśli żyły są czerwone lub fioletowe i przypominają kształt pajęczej sieci, można mieć pajączków. Według American College of Osteopathic Dermatologii, pajączki nie są jawnie szkodliwe, choć mogą one produkować lekki ból w wyniku długotrwałego stania.

Żylaki

Według WebMD.com, żylaki manifestują się jako wypukły, zakrzywione ciemne niebieskie żyły, które pojawiają się na powierzchni skóry. Żylaki na ogół nie są powodem do niepokoju, ale od czasu do czasu może wynikać z głębszej zablokowaniem żył znany jako zakrzepica żył głębokich, które mogą wymagać pomocy medycznej.

Jak określić grupę krwi z dzieckiem

Jak określić grupę krwi z dzieckiem

Typ danej osoby zależy od krwi antygeny we krwi, z których najczęściej są A i B. Typ krwi ma antygeny na krwinkach czerwonych, typ B ma antygeny B na krwinkach czerwonych, typ AB A i B antygeny na krwinkach czerwonych, a typ O nie posiada lub antygen B na krwinkach czerwonych. Krwi określa się przez analizę krwinek przez badanie krwi. Istnieje kilka sposobów na rodziców, aby określić typ krwi ich dziecka, jak grupa krwi jest uwarunkowana genetycznie.

Instrukcje

1 Wniosek, aby dowiedzieć się grupę krwi dziecka po porodzie. Wszystkie 50 państw ukłucie pięty noworodka dla podstawowego badania genetyczne i ustalić dziecka grupę krwi.

2 Zapytaj, czy pediatra określić grupę krwi dziecka, jeśli nie dowiedzieć się grupę krwi po porodzie. Badanie krwi może być wykonane w gabinecie lekarskim, czy lekarz może zlecić przeprowadzenie badań krwi, które są wykonywane w miejscowym szpitalu.

3 Dowiedz się swoją grupę krwi. Jeżeli nie jesteś pewien swojej krwi lub że z partnerem, zwrócić się do lekarza na badanie krwi czy używać testu w domu typu krwi. Użyj wykresów online do określenia prawdopodobieństwa dziecka krwi na podstawie grup krwi rodziców. Na przykład rodzice, że obie mają typ A krew może mieć dziecko z typu A lub typu O krwi. Szukaj "dziecka grupę krwi", aby znaleźć wykresy.

4 Order domu typu test krwi. Zestawy domowe wymagają delikatnie nacinania palec dziecka, aby uzyskać kroplę krwi, która jest następnie rozmazany na przewidzianym kartą lub umieszcza się w pojemniku. Zestaw będzie albo zapewnienie wykres, który powie ci, wyniki krwi lub wysyłaniu opakowanie lub kartę z powrotem do firmy do testów. Spółka będzie informować o wynikach w ciągu kilku tygodni.

Jak sprawdzić ciśnienie krwi

Jak sprawdzić ciśnienie krwi


Maszyny ciśnienia krwi jest teraz popularne. Ale biorąc ciśnienie ręcznie z prostego mankietu i stetoskopu będzie świadczyć dokładny odczyt. Po prostu wykonaj następujące kroki.

Instrukcje

1 Kup mankiet ciśnieniomierza jak używa lekarz. Owija się wokół ramienia i ma pompę. Znajdziesz je w aptekach i drogeriach. Pochodzą one w małych, dorosłych, dużych i bardzo dużych rozmiarach.

2 Sprzedam stetoskop. Droższe modele dostarczy wyraźniejszy dźwięk.

3 Owiń mankiet ciśnieniomierza wokół ramienia nieco powyżej gniecenie przedramienia. Umieścić stetoskop na gniecenie przedramienia i pompowania krwi ciśnienia mankietu aż do 160. załącznik metalu po stronie pompy pozwala nadmuchać i spuścić powietrze z mankietu.

4 Posłuchaj dla skurczowego i rozkurczowego liczby. Usłyszysz dwa różne dźwięki z stetoskop jak powoli opróżnić mankiet. Pierwszy dźwięk będzie mocne i drugi odgłos zapalniczki. Na początku każdego nowego dźwięku, spójrz na czytaniu mankietu, aby zobaczyć numery z pierwszej i silniejszego dźwięku, reprezentujących najwyższą liczbę skurczowe i drugi, bardziej miękki dźwięk reprezentujący liczbę rozkurczowe.

5 Powtórz pomiaru ciśnienia krwi. Wyniki różnią się od ramienia do ramienia. Idealne ciśnienie krwi 120/80. Należy wziąć trzy lub cztery odczyty i uśrednić wyniki.

Wskazówki

 • Skonsultować się z lekarzem w przypadku pojawienia się bólu w klatce piersiowej, duszność, drętwienie, mrowienie w lewej ręce i niewyraźną mowę. Mogą to być objawy poważnej choroby serca.

Jak kontrolować ciśnienie krwi bez lekarstw

Osoba ma wysokie ciśnienie krwi, gdy jego odczyty przekracza 120/80. Objawy wysokiego ciśnienia krwi obejmują: ból głowy, zawroty głowy, nudności i niewyraźne widzenie. Należy zauważyć, że ludzie często mają żadnych objawów z wysokim ciśnieniem krwi. Jest to często określane jako "cichego zabójcy" z tego powodu. Istnieją leki, które skutecznie kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Dla osób, które chcą podjąć bardziej holistyczne i naturalne podejście, następujące wskazówki dostarczy informacji na temat jak kontrolować wysokie ciśnienie krwi bez leków.

Instrukcje

1 Postępuj zgodnie z dietą zdrowego serca. DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) prace diety bardzo dobrze do kontroli nadciśnienia tętniczego. Ta dieta łączy o niskiej zawartości tłuszczu, całe ziarno i nisko słodzone pokarmy w konfiguracji zbalansowanej. To sprawia, że ​​można spożywać odpowiednie ilości potasu, magnezu i innych niezbędnych składników odżywczych, które pomagają utrzymać dobre ciśnienie krwi. Link do tej diety jest w sekcji Zasoby.

2 Ćwicz regularnie, aby obniżyć ciśnienie krwi. Wykonując sprawia, że ​​serce silniejsze. A gdy serce jest silniejsze, nie musi tak intensywnie działać. Skutkuje to mniejszą siłą nacisku na tętnice i obniżenia ciśnienia krwi. To może trwać do 3 miesięcy, aby zobaczyć pełne korzyści z ćwiczeń na ciśnienie krwi, a skutki będą trwać tylko jeśli trzymać się wykonywania rutynowych.

3 Zmniejszenie stresu i ćwiczyć relaks. Stres nie jest oficjalnie związany z wysokim ciśnieniem krwi, ale zmniejszenie to ma korzyści zdrowotne, które obejmują obniżenie ciśnienia krwi.

4 wyeliminować złe nawyki. Przestać palić i pić tylko z umiarem. Palenie powoduje zwężenie tętnic, co z kolei prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi, wysokim ciśnieniem krwi. To stawia ludzi na większe ryzyko chorób serca, udaru mózgu i zawału serca. Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do przyrostu masy ciała, co wpływa na ciśnienie krwi. Zmniejszenie poziomu alkoholu okazał się obniżyć ciśnienie krwi odczytów.

5 Postaw siebie i swoje zdrowie pierwszy. Kontrolować wysokie ciśnienie krwi, trzeba dbać o siebie. Właściwa dieta, ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie stresu i eliminowanie złych nawyków spowoduje niższe odczyty ciśnienia krwi, ale trzeba się do nich ciągły. Zarządzanie czasem jest niezbędne do dobrego zdrowia. Zaplanuj swój dzień, aby to ćwiczenie, przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem, i pozwalają na pewną ilość czasu każdego dnia na "ja" czas. Jeśli te kroki, pojawi się niższe odczyty ciśnienia krwi.

Wskazówki

 • Diety, które mają niską zawartość cukru zmniejszy trójglicerydów oraz ciśnienia krwi.
 • Skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub ćwiczeń programu.

Żywność, która obniży cisnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi, znany również jako nadciśnienie może prowadzić do skutków śmiertelnych nieleczone. Zdrowe jedzenie jest proste, co można zrobić na co dzień. Jedzenie żywności jak świeżego łososia, piersi z kurczaka i brokuły zmniejsza ciśnienie krwi.

Nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do niewydolności serca i udaru. Ciśnienie skurczowe powyżej 140 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe powyżej 90 mm Hg jest powód, aby natychmiast udać się do lekarza.

Sodu

Dieta o niskiej zawartości sodu jest niezbędne do obniżenia ciśnienia krwi. Zgodnie z American Heart Association, zużycie soli powinno być ograniczone do 2,4 mg na dzień.

Chude mięso

Spożywanie chudego mięsa, takich jak piersi bez skóry z kurczaka i wołowiny, które ma niską zawartość tłuszczu są doskonałym źródłem białka.

Świeże ryby

Świeże ryby, takie jak łosoś, halibut, okoń morski i tuńczyka są doskonałe do jedzenia, bo obniżyć ciśnienie krwi. Ryby są dobrym źródłem białka i zawiera tłuszcze omega-3, które utrzymują krzepnięciu krwi.

Świeże owoce

Świeże owoce zawierające magnez, potas i wapń nosić elektrolity, które obniżają ciśnienie krwi. Możesz znaleźć te składniki owoców, takich jak banany, kiwi i dat.

Świeże warzywa

Świeże warzywa dobre na obniżenie ciśnienia krwi to kapusta, Collard Greens, marchew, kalafior, szpinak i brokuły.

Jak testować ciśnienie krwi Korzystanie mankietem

Mankiety ciśnienia krwi są w dwóch wersjach, manualnych i elektronicznych. Instrukcja mankiety typu są najczęściej znaleźć w gabinetach lekarskich i wymagają użycia stetoskop, aby uzyskać dokładny odczyt. Te kajdanki są trudne dla świeckich osób, do wykorzystania na siebie i może prowadzić do fałszywego odczytu. Mankiety elektroniczne są znacznie łatwiejsze w obsłudze i ma wiele zgadywać, pomiaru ciśnienia krwi.

Instrukcje

1 Nosić krótkie rękawy lub koszulę bez rękawów. Walcowane rękawy można kompresować naczynia krwionośne i zmienia odczyt.

2 Usiądź spokojnie co najmniej trzy minuty przed podjęciem lektury. Należy unikać spożywania alkoholu lub palenia tytoniu na co najmniej 30 minut przed testem. Palenie, alkohol i ostatnia aktywność fizyczna mogą wpływać odczyty ciśnienia krwi.

3 Usiądź przy stole, na krześle z prostym oparciem, ze stopami płasko na podłodze. Połóż lewą rękę na stole, na poziomie serca.

4 Owiń mankiet wokół lewego ramienia, tak aby dolna część mankietu siedzi jeden centymetr wyżej w zgięciu łokcia. Mankiet powinien być wygodny, ale nie mocno. Monitor domu powinien mieć strzałkę na mankiecie; że strzałka powinna siedzieć na tętnicy łokciowej. Tętnicy znajduje się nieco na prawo od środka.

5 Ustaw monitor na napełnienie od 150 do 200 mm Hg. Niektóre automatyczne mankiety nie masz ustawienia, w tym przypadku pozwalają jej zawyżać normalnie. Nacisnąć przycisk start na monitorze, usiąść i odpocząć, a twoja ręka spoczywa na stole.

6 Niech monitor nadmuchać, a następnie spuścić powietrze, jak to trwa do lektury. Na koniec odczytu, ciśnienie krwi będzie wyświetlany na ekranie cyfrowego.

Wskazówki

 • Podjąć pomiary w przybliżeniu o tej samej porze dnia, za każdym razem.
 • Ruch i napięcie mięśni może zarówno zmieniać odczytu. Pamiętaj, aby siedzieć, ale pozostanie zrelaksowany podczas czytania.
 • Mankiet jest zbyt mała lub zbyt duża, nie będzie prawidłowo do odczytu. Niektóre mankiety mają znaczniki prowadzące wewnątrz pokazać właściwego rozmiaru. W ogóle, mankiet pasuje, czy można go zamknąć snuggly z około połowy mankiet nakładających się.

Jak kontrolować ciśnienie krwi bez narkotyków

Ciśnienie krwi jest pomiar, ile krwi jest pompowana przez serce i jak wiele push-back, jak twoje tętnice dać krew przepływa przez. Wysokie odczyty ciśnienia krwi 140/90 lub powyżej. Wysokie ciśnienie krwi jest wspólnym stan zdrowia; Ryzyko to nadwaga, palenie tytoniu, jest w ciąży i przeżywa wysoki poziom stresu. Zmiany w stylu życia może pomóc w kontroli ciśnienia krwi bez użycia leków.

Instrukcje

1 Jedz zdrowe kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, bez uciekania się do leków. National Heart, Lung and Blood Institute (NHLBI) opisuje to, co nazywa się Dash - Suplementy diety podejścia do zatrzymania nadciśnienia. DASH dieta skupia się na jedzenie o niskiej zawartości tłuszczu, żywność o niskiej zawartości sodu, a następnie wybierając całego ziarna chleba, ryżu i makaronu nad białym wersjach. Małe porcje chudego białka, takie jak kurczak i ryba może dostarczyć energii, a także zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. DASH dieta może być w stanie pomóc spadek wagi, czy otyłość jest przyczyną twoich problemów ciśnienia krwi.

2 Udział w programie ćwiczeń zdrowe serca do zarządzania ciśnienie krwi w sposób naturalny. Ćwiczenie pomaga schudnąć, jeśli jest to konieczne, a może zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i innych problemów zdrowotnych, zgodnie z NHLBI. Trzydzieści minut ćwiczeń aerobowych - coś, co wznosi swoje serca - kilka razy w tygodniu może być korzystne dla ciśnienia krwi i innych problemów zdrowotnych.

3 Rzuć palenie, jeśli jesteś palaczem. Wyroby tytoniowe zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienia i może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Skonsultować się z lekarzem, jeśli potrzebujesz pomocy rzucenia; może polecić grupę produktów lub wsparcia zaprzestania palenia, aby poprawić swoje szanse na sukces.

4 Zarządzanie stresem skutecznie kontrolować ciśnienie krwi bez użycia leków na receptę. Stres może powodować wzrost ciśnienia krwi. Podjęcia jogi; nauczyć się technik relaksacyjnych lub głębokie ćwiczenia oddechowe, które pomogą Ci kontrolować swoje lęki. Leczenie zdrowia psychicznego zawodowych może pomóc niektórym ludziom, którzy są w dużo stresu.

Wskazówki

 • Użyj waga kuchenna do ważenia jedzenie, jeśli nie jesteś pewien, co typowa porcja powinna wyglądać.