adcov.com

jak mozna obnizyc kreatynine

Jak kod Kreatynina Przed Kontrast

Jak kod Kreatynina Przed Kontrast


Nerki wydać produkt uboczny zwany kreatyniny. Pacjenci powinni mieć test BUN i kreatyniny, 30 do 45 dni przed rozpoczęciem procedur radiologicznych, jeśli pacjent cierpi na pewne czynniki ryzyka, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby nerek i naczyń krwionośnych, czy pacjent ma ponad 50 lat. Testowanie / poziom kreatyniny BUN przed procedurami radiologii określa współczynnik ryzyka nerek pacjenta i rodzaju Natomiast, jeśli w ogóle, mają być stosowane. Jeżeli pacjent jest w kategorii wysokiego ryzyka, można podawać kontrast w mniejszej dawce lub wcale. Kod te testy przed proceduralne oddzielnie, ponieważ są one wymagane na kilka tygodni przed właściwym postępowaniu.

Instrukcje

1 Oceń pacjenta medycznych wykresu zidentyfikować lekarza diagnozę i powód badania kreatyniny. To będzie identyfikowany przez nazwę lub z ICD-9 kod diagnostyczny. To pokazuje konieczność medycznych do firmy ubezpieczeniowej procedurą lub badania są wykonywane. Firmy ubezpieczeniowe nie zaprzeczy wierzytelności, które nie okazać konieczność medycznej.

2 Spójrz kod diagnostyczny w ICD-9 książki kodów. Podwójna kontrola, aby zapewnić poprawne kody diagnostyczne są roszczenia z Zapobiega lub odmawiać opóźnia.

3. Wypełnij formularz wniosku o ubezpieczenie medyczne osobistego i ubezpieczeń z informacji pacjenta w części górnej. Wszystkie te informacje będą w dokumentacji medycznej pacjenta. Następnie wprowadź kod diagnostyczny z kroku 2 w drugim odcinku.

4 Wprowadź kod do testów kreatyniny w punkcie 3. Wyposażenie Radiologia się wspólny kod 82565 dla tego rodzaju testów diagnostycznych. Sprawdź, czy ten kod w instrukcji kodu CPT.

5 Dodawanie modyfikatora do kodu kreatyniny w razie potrzeby. Używać -26 profesjonalnej części modyfikatora, gdy próby prowadzono w laboratorium, a lekarz interpretuje wyniki. Radiologii lub badaniem Centrum może obciążyć testowanie kreatyniny, jeśli otrzymał cLIA Certyfikat Waiver lub cLIA Umiarkowane lub wysokiej złożoności certyfikat. Podać numer cLIA w pozycji 23 formularza CMS 1500. Test jest rozliczane za pomocą modyfikatora QW.

6 Wprowadź lekarzem rozliczeniowy lub informacji o obiekcie w dolnej części, aby wypełnić formularz roszczenia ubezpieczeniowego. Upewnij się, że masz ukończone wszystkie wymagane pola.

7 Prześlij formularz wniosku do firmy ubezpieczeniowej o zwrot kosztów.

Jak mam wyjaśnić poziom kreatyniny?

Jak mam wyjaśnić poziom kreatyniny?


Lekarze używać stężenie kreatyniny w celu określenia funkcji nerek u ludzi. Dla tych, którzy mają z chorobami, takimi jak cukrzyca lub zaburzenia nerek zrozumienie poziomu kreatyniny jest kluczowa dla nich, ponieważ choroby te mogą skutkować nienormalnym poziomem kreatyniny i może powodować zaburzenia nerek. Poziomy kreatyniny można określić przez badanie krwi lub moczu.

Instrukcje

1 Wyjaśnij, że kreatynina jest produktem odpady wytwarzane przez mięśnie po wysiłku fizycznym lub przez jedzenie mięsa. Używaj prostych i łatwo zrozumiały.

2 Wyjaśnij, że zdrowe nerki rozbić i wydalić kreatyniny, utrzymując poziom kreatyniny w niskim ciała.

3 Sprawdź, czy dana osoba ma cukrzycę lub inną chorobę, która wpływa czynności nerek, lub też osoba jest na niektóre leki, które mogą również aftect nerki. Jeśli tak, omówić znaczenie badań kreatyniny, aby upewnić się, że nerki pracują prawidłowo.

4 Dyskusja zakresu normy dla stężenia kreatyniny (0,6 do 1,2 miligramów na decylitr). Jeżeli wyniki badań kreatyniny w poziomie powyżej normy, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, najlepiej jednego, który specjalizuje się w ochronie nerek (znany również jako nefrologa). Poziom kreatyniny pomiędzy 2,0 a 10,0 wskazuje ewentualne problemy z nerkami, najprawdopodobniej spowodowane przez choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Poziomu powyżej 10,0 wykazuje poważne choroby nerek, takie jak niewydolność nerek, które najczęściej wymagają dializy.

5 wyjaśnić możliwe przyczyny wysokiego poziomu kreatyniny, takich jak zaburzenia czynności nerek lub niesterydowe leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen. Zaburzenia czynności nerek jest najczęściej spowodowane przez wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca. Przejściowe zwiększenie stężenia kreatyniny może być również spowodowane przez spożywanie dużej ilości mięsa.

6 Potwierdź wyniki z innego badania krwi lub moczu. Jeśli wysoki poziom kreatyniny były spowodowane przez lek lub suplement diety, test ponownie po zatrzymaniu, że lek lub suplement.

7 Należy podjąć odpowiednie kroki w celu rozwiązania tego problemu, takie jak zatrzymanie leku, który ma wpływ na nerki lub zarządzającego cukrzycę lub wysokie ciśnienie krwi.

Wskazówki

  • Mężczyźni mają zwykle wyższe stężenie kreatyniny niż kobiety.

Jakie są przyczyny niskiego kreatyny białka?

Jakie są przyczyny niskiego kreatyny białka?


Fosforan kreatyny jest rozkładana w organizmie i powoduje kreatyniny. Kreatyniny ma energii w organizmie. Można sprawdzić jego poziom kreatyniny poprzez swoją sprawdzoną krwi lub moczu na to. Poziom kreatyniny jest wskaźnikiem zdrowia nerek.

Low Protein

Jednym z powodów niskiej białka kreatyny diety o niskiej zawartości białka. Ważne jest także żywność o wysokiej zawartości białka do utrzymania wysokiego poziomu. Te produkty mogą zawierać wieprzowe, tuńczyk, wołowina, orzechy i ryby. Każdy, kto ma pytania o to, co pokarmy zawierające duże ilości białka należy zasięgnąć porady lekarza.

Szkoda

Kiedy osoba rani mięśni, może podnieść poziom kreatyniny w organizmie. To z kolei zwiększać masę mięśniową. Gdy masa mięśni zmniejsza się w organizmie, może zmniejszyć kreatyniny jak również. Poziom białka kreatyny wydają się być wyższe u mężczyzn z powodu testosteronu.

Ciąża

Ciąża jest kolejną przyczyną niskiego poziomu białka kreatyny. Gdy płód rozwija się w kobiecie, składniki odżywcze są przekazywane do dziecka przez pępowinę. Ponieważ ciało przechodzi duże zmiany w tym czasie, kobiety w ciąży mają zazwyczaj mniej fosforanu kreatyny. To zmniejszenie fosforanu obniża poziom białka kreatyniny.

Choroby wątroby

Wątroba pozwala wytwarzać kreatyny w organizmie. Gdy organ nie działa poprawnie (na przykład podczas choroby wątroby), organizm może nie produkować wystarczającej ilości kreatyny i poziomy mogą być niskie. Choroby wątroby może spowodować zmniejszenie masy mięśniowej w organizmie, jak również.

Ostrzeżenie

Jeśli podejrzewasz, że masz mało białka kreatyny, natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Lekarz może być w stanie zapewnić odpowiednie możliwości diagnostyki i leczenia.

Informacje

Kreatynina jest produktem ubocznym fosforanu kreatyny. Kreatynina jest wydalana przez nerki danej osoby. To dlatego kreatyniny jest stosowany jako wskaźnik dla zdrowia nerek w organizmie człowieka. Normalny nerki powinny produkować normalne stężenie kreatyniny codziennie. Jedyne normalne zmiany mogą wystąpić, gdy osoba jest jedzenie dieta bogata w białko. Masa mięśni ma tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem, ponieważ kreatyna niskich poziomów białka.

Choroby

Gdy są niskie poziomy kreatyniny w organizmie, może on być oznaką, że choroba ta występuje oraz szkody dla ciała. Choroby te można znacznie zmniejszyć masę mięśniową organizmu. Może to spowodować niepełnosprawnych, takich jak dystrofia mięśniowa. Oznacza to mięśnie danej osoby będą czuć słaby i może być trudno się poruszać.

Jak podnieść poziom kreatyniny w moczu niski

Jak podnieść poziom kreatyniny w moczu niski


Kreatynina jest produktem rozpadu kreatyny, która jest ważnym elementem produkcji energii w mięśniach. Około 2 procent kreatyny w organizmie jest przekształcany w kreatyninę codziennie i transportowane do nerek, z krwi, gdzie odfiltrowuje się ciała jak mocz. Ponieważ masa mięśniowa pozostaje dość stabilny z dnia na dzień ilość kreatyniny we krwi powinny pozostać stabilne, jak również. Nerki utrzymania poziomu kreatyniny w pewnym zakresie pod warunkiem, że funkcjonują prawidłowo. Są pewne rzeczy, które można zrobić, aby podnieść poziom kreatyniny w moczu.

Instrukcje

1 Unikaj picia napojów alkoholowych. Alkohol zaburza zdolność nerki filtrowania kreatyniny z krwi. Jeżeli powstrzymanie się od picia alkoholu, można wyeliminować jego wpływ na nerki i poziomu kreatyniny w moczu powinna wzrosnąć w wyniku.

2. Ogranicz zużycie wody w ciągu 24 godzin przed dostarczeniem próbki moczu. Nadmiar wody zostanie rozcieńczony przez moczu, zmniejszenie ilości kreatyniny w jednostce moczu. Przez cięcie ponownie wodą, mniej moczu jest wytwarzany, ale sama ilość kreatyniny zostanie usunięty z organizmu przez nerki, co oznacza, że ​​nie będzie więcej kreatyniny w jednostce moczu.

3 Energiczne ćwiczenia zwiększa masę mięśniową, co z kolei zwiększy kreatyny.

4 Eat odpowiedniej diety, jeśli masz problemy z nerkami. To może pomóc lepiej funkcjonować nerki, co z kolei zwiększa ilość kreatyniny w moczu. Poziom kreatyniny nie jest bezpośrednio dotknięte przez dietę, jednak prawidłowe funkcjonowanie nerek zależy od diety.

5 przerwać przyjmowanie leków, które mają negatywny wpływ na zdolność nerek "zniknie kreatyniny z krwi. Skonsultuj się z lekarzem przed przerwaniem żadnych leków.

Jakie są przyczyny podwyższenie kreatyniny i glukozy Bun?

Lekarze może zlecić badania krwi, aby zmierzyć stosunek kreatyniny BUN pacjenta i glukozy i wykryć podniesienie tych substancji w krwiobiegu pacjenta. Wyniki tych badań mogą wskazywać poważnych stanów chorobowych, takich jak choroby nerek lub cukrzycy.

BUN stosunek kreatyniny

Zgodnie z West Virginia University Healthcare, kreatynina BUN mierzy stosunek azotu mocznikowego we krwi do kreatyniny w krwi pacjenta. Wskaźnik ten mierzy czynność nerek pacjenta.

Glukoza test

Testy pomiaru glukozy we krwi ilość cukru we krwi pacjenta i może wskazywać, zaburzenia poziomu cukru we krwi, takich jak cukrzyca lub hipoglikemię.

Dieta

Diety pacjenta może spowodować zwiększenie stężenia kreatyniny i glukozy BUN, ponieważ wysokie spożycie białka może zwiększyć poziom BUN i jedzenie dużych ilości jedzenia może powodować podwyższony poziom glukozy, według amerykańskiego National Library of Medicine.

Nerek i dróg moczowych

Kreatynina o wysokiej BUN może być spowodowany niewydolnością nerek lub zatkania pacjenta dróg moczowych.

Cukrzyca

Podniesienie poziomu glukozy na czczo, może wskazywać na cukrzycę czy wynik testu jest potwierdzona drugim teście glukozy.

Jak obniżyć poziom kreatyniny

Jak obniżyć poziom kreatyniny


Kreatyniny naturalnie występujący aminokwas, który znajduje się głównie w tkance mięśniowej. Suplementy kreatyny są dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością Kreatyna jest zasadniczo konwertowane do kreatyniny w organizmie i jest powiedziane, aby zwiększyć poziom energii i masy mięśniowej. Jednak w ciągu używania kreatyny lub zaawansowanych cukrzycy, może spowodować niebezpiecznie wysoki poziom kreatyniny. Może to spowodować niebezpieczne warunki, takie jak uszkodzenie serca i nerek, odwodnienie, aw skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Instrukcje

1 Taper ilość kreatyny można brać aż biorą żadnej. To powinno przywrócić poziom kreatyniny do normy. Kreatyniny jest wydalany z moczem, więc planujemy pić tyle wody, ile to możliwe. Pomaga to również z odwodnieniem.

2 Praca z lekarzem, aby opracować indywidualną dietę o niskiej zawartości białka. Wysokie stężenie kreatyniny u osób chorych na cukrzycę są zazwyczaj objawem zaburzenia czynności nerek. To jest na pewno powodem do niepokoju. Ilość białka jesz na tej diecie zależy od tego ile ważysz, więc nie próbuj tej diety na własną rękę. Potrzebny będzie również do często przetestować, aby upewnić się, że stężenie kreatyniny w moczu wzrasta, a poziom we krwi zmniejsza się. Oznacza to, że kreatynina jest właściwie wydalane. Lekarze przepisują Lasix, silne moczopędne, aby promować oddawanie moczu. To kolejny powód, osoba z wysokim poziomem kreatyniny należy pić dużo wody.

3 Rozważmy zaczynają dializy. Jeżeli stężenie kreatyniny nie mogą być kontrolowane za pomocą diety lub leków, lekarze mogą stwierdzić, że nerki są niesprawne, a pacjent powinien rozpocząć dializy.

Wskazówki:

  • Jeśli masz wysoki poziom kreatyniny we krwi, a występują objawy ucisku serca lub nerek, konieczne jest, aby udać się na pogotowie.
  • Nie bierz kreatyny w celu zwiększenia masy mięśniowej. Ryzyko znacznie przewyższają korzyści.

Jak obliczyć stężenia kreatyniny

Jak obliczyć stężenia kreatyniny


Kreatynina jest produktem ubocznym fosforanu kreatyny w mięśniach. Kreatyniny uwalniane do krwiobiegu, ale nie jest ponownie absorbowane przez organizm. Nerki następnie przesączyć kreatyniny z krwi. Poprzez pomiar stężenia kreatyniny we krwi i moczu, można oszacować klirensu kreatyniny, co daje sensownej oceny czynności nerek, lub filtracji kłębuszkowej. Wartości GFR lub klirens kreatyniny może wskazywać zdrowe lub zagrożonych nerki. Jeśli 24 godzin i analiza moczu, krwi, nie są dostępne, klirens kreatyniny można oszacować wysokość poziomu kreatyniny we krwi.

Instrukcje

1 Oblicz luz baza kreatyniny rozważając poziom wagi, wieku i kreatyniny w osoczu pacjenta. Formuła jest następująca:

Baza kreatyniny Prześwit = [[1.2 (140 - wiek (lata)) Waga (kg)] / telewizor plazmowy Kreatynina (umol / l)]

Jako przykład, pacjent ma 40 lat, waży 70 kg z poziomu kreatyniny w osoczu o 85 mikromoli / litr:

Klirens kreatyniny = [[1.2 (140 - 40) 70] / 85]

Klirens kreatyniny = 98,8

2 Pomnóż klirens kreatyniny w jakikolwiek bazy wartości regulacji:

Kobiety: pomnożyć przez 0,85

Czarny etniczne: pomnożyć przez 1,18

Jeśli pacjent jest przykładem kobiety, klirens kreatyniny wynosi:

Klirens kreatyniny = Baza Klirens kreatyniny * Dostosowanie

Klirens kreatyniny = 98,8 * 0,85

Klirens kreatyniny = 84,0

Jeśli pacjent jest biały mężczyzna, regulacja jest tylko 1.0, więc klirens kreatyniny będzie równa kwocie bazowej obliczonej wcześniej.

3 Porównaj stężenie kreatyniny w celu określenia czynności nerek:

75+: Normalna

40-75: Kidney działać co jakiś zredukowane, mimo że pacjent będzie objawów.

15-40: Funkcja nerek i wymaga dalszych zmniejszona testy

poniżej 15 lat: funkcja nerek krytycznie niski, a pacjent musi do specjalisty nerek.

Na przykład, klirens kreatyniny twojego pacjenta było 84,0, co mieści się w granicach normy.

Jak obliczyć FEUrea

Jak obliczyć FEUrea


Ułamkowe przenikania mocznika (FEUrea) wykazuje stosunek mocznika w krwi do mocznika w moczu. Dysproporcja wskazuje dwie formy ostrej niewydolności nerek. Niski stosunek (mniej niż 35 procent) wskazuje prerenal azotemii, podczas gdy wysoki stosunek (większej niż 50 procent) oznacza ostrą martwicę rurowego (ATN).

Instrukcje

Obliczanie FEUrea

1 Pobierz laboratorium zrobić analizę krwi i badanie moczu w próbkach krwi i moczu.

2 Pobierz następujące dane z badania krwi i moczu: mocznika we krwi, moczu mocznika, kreatyniny we krwi i kreatyniny w moczu.

3 Wprowadź dane do wzoru (lub wprowadzić do kalkulatora online lub inteligentnych aplikacji telefonu): (mocznika w moczu / krwi mocznika) / (kreatynina kreatyniny w moczu / krwi) * 100

4 Jeśli otrzymany procentowa jest mniejsza niż 35 procent, oznacza prerenal azotemii. Jeżeli jest ona większa niż 50 procent, oznacza to ostrą martwicę rurowego (ATN).

Wskazówki:

  • FEUrea jest podobna do Fena (frakcyjny wydalanie sodu). Fena, jednak nie jest tak stabilny jak FEUrea dla pacjentów na leki moczopędne.

Jak zrozumieć test Niskie BUN

Jak zrozumieć test Niskie BUN


BUN (azot mocznikowy we krwi) Badania są powołani, aby pomóc dać, ile czynności nerek, że pacjent ma pomysł. Jest ono zawarte w dwóch głównych przedmiotów badań, które lekarze i pracownicy służby zdrowia mogą wymagać. Są na panelu BMP (Basic) i metabolicznych (CMP) kompleksowa panel metaboliczny. Zwykle badanie BUN przetestuje dla nerek, należy poinformować lekarza, jeśli leczenie nerek pacjenta działa, lub zobaczyć, ile jest pogorszenie czynności nerek. Będzie to test na zawartość azotu, który jest produktem ubocznym z mocznika w krwi. To jest czasami podana w teście kreatyniny jako numer zwany BUN do kreatynina. Każdy w wieku powyżej 12 miesięcy powinny mieć kok do kreatyniny stosunek wyniku 10: 1 do 20: 1.

Instrukcje

1 Badanie jest proste badanie krwi, które polega na nic więcej niż fiolki krwi pobranej. Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych innych niż strony igły przetargu, być może jakiś siniaków. Jest to bardzo bezpieczne test, który może sygnalizować, jak nerki funkcjonują w łagodzeniu odpadów z organizmu. Gdy czynność wątroby lub nerek jest napięte pokaże się jako azotu we krwi.

Niskie wyniki azotu mocznika we krwi może być z różnych rzeczy. Niektóre przyczyny najbardziej logicznych niskiej BUN testu przedstawiają się następująco:

2 • Płeć - kobiety będą miały niższą wynik BUN niż mężczyźni.

3 • Wątroba Szkoda - Uszkodzenie wątroby może pokazać niski wynik.

4 • Wiek - Dzieci mają wartości BUN niższej niż starszych ludzi.

5 • przewodnienia - Zbyt dużo wody może zrobić dla małej liczby badań.

6 • niedożywienie, dieta - Niskie diety białka może spowodować niższe niż normalne badanie BUN. Aby uzyskać więcej wyników normalne BUN, dodać zalecaną ilość białka w diecie.

Wskazówki:

  • Są też inne powody niskiej BUN wyniku testu, a to ciąża, nowotwory, marskość wątroby, uszkodzenia mięśni, ośrodkowego układu nerwowego (ośrodkowego układu nerwowego), choroby i leki. Zazwyczaj niski wynik badania BUN nie jest powodem do jakiegokolwiek niepokoju, ale należy monitorować pacjentów w przypadku, gdy jest z chorobami wątroby.
  • Leki, takie jak antybiotyki, leki moczopędne i kortykosteroidów wszystkie zostały przedstawione, aby wyniki badania BUN wydają niskie. W przypadkach, gdy pacjent jest w jednym z tych leków, alternatywny test muszą być podane, czy test BUN powinno być odroczone do czasu po lek jest usuwane z systemu.

Jak czytać biochemicznych krwi

Jak czytać biochemicznych krwi


Badanie chemiczne krwi, zwany także testem przesiewowym krwi lub kompleksowy zespół metaboliczny, przeprowadza się w surowicy krwi, z krwi, części, które nie zawierają komórek. Badanie biochemiczne krwi może być wykonane w ramach corocznego badania przed zabiegiem, w poszukiwaniu konkretnych chorób lub stanów, aby zobaczyć, jak narządy funkcjonują, albo sprawdzić, jak dobrze twoje leki lub zabiegi działają.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z różnych rodzajów badań przesiewowych chemicznych we krwi. Niektóre badania przesiewowe chemii krwi mierzyć więcej substancji we krwi niż inne. Testy chemii krwi oznaczone są SMA 20 (Smac 20 Chem 20), SMA 6, 7 lub SMA SMA 12, w zależności od ilości składników surowicy, że test. Wyniki testu będą w porównaniu do zestawu wartości normalnej waha się sprawdzić, jak nerki, wątroba i inne narządy pracują i poziomów mierzą innych substancji we krwi. Zdrowe wyniki badań powinny mieścić się w normie.

2. Dowiedz się, jakie substancje są mierzone w badaniach biochemicznych krwi i nauczyć ich oznaczenia trzyliterowe, ponieważ nazwy wielu elementów są skracane. Test SMA 20 zawiera wszystkich substancji mierzonych w SMA SMA 6, 7 i 12. SMA SMA 20 testów: albumin, fosfatazy alkalicznej (ALP), aminotransferazy alaninowej (AlAT), aminotransferazy spartate (AST), bilirubiny (całkowitej i bezpośrednia) stężenie glukozy we krwi, azotu mocznikowego we krwi (BUN), wapnia (Ca), dwutlenek węgla (CO2), chlorek (Cl), cholesterolu i triglicerydów, kreatyniny i klirens kreatyniny, transferazy gamma-glutamylowej (GGT), dehydrogenazy mleczanowej (LDH ), fosforanu potasu (K), sód (Na), białka całkowitego surowicy i kwas moczowy.

3. Porównaj wyniki krwi wartości chemii z normalnych zakresach, które powinny być dołączone do numerów testowych. Jeśli wyniki nie mieszczą się w granicach normy, to może wskazywać na problem, ale należy pamiętać, że normalne zakresy różnią się nieco w zależności od laboratorium wykorzystywane i mogą różnić się w zależności od wieku, płci, rozmiaru lub pochodzenie etniczne.

4 Zrozum, co organ lub składnik krwi każde badanie biochemiczne krwi ocenia. ALP, ALT, AST, bilirubina, GGTP, LDH i białka surowicy są środkami o funkcji wątroby. K, Na, fosforan, BUN, Ca, Cl, kreatynina, LDH, białka surowicy i CO2 powiedzieć, jak dobrze nerki pracują. Cukru we krwi mierzy się poziom glukozy. Jedną z miar czynności przytarczyc i funkcją trzustki jest ilość Ca w surowicy. Czynność nadnerczy jest częściowo określony przez stężenie Cl w swojej surowicy. LDH jest miarą serce, mózg, mięśnie i funkcji płuc. Krążącego cholesterolu i trójglicerydów opowiedzieć o stężeniu substancji tłuszczowych we krwi.

Wskazówki:

  • Wyniki badań krwi są skomplikowane i chemia współzależne. Tylko lekarz może zinterpretować wyniki testu.

Jak zmierzyć i Oblicz Klirens kreatyniny

Jak zmierzyć i Oblicz Klirens kreatyniny


Klirens kreatyniny jest sposób na lekarzy aby sprawdzić, czy nerki pracują prawidłowo. Niektóre leki są przetwarzane z organizmu przez nerki. Jeśli nerki nie działają tak, jak powinny, lek może budować, więc ważne jest, aby wiedzieć, czy nerki funkcjonują prawidłowo. Kreatynina jest substancją naturalnie występującą w organizmie, które okazuje się być przetwarzane przez nerki. Poprzez pomiar jak dobrze przetwarza ciało tej substancji, lekarz może ocenić, jak dobrze radzi sobie leki.

Instrukcje

1 Zbierz próbki krwi od pacjenta i uruchomić test dla stężenia kreatyniny w surowicy. Zbierz 24-godziny próbki moczu od pacjenta i uruchomić test na poziom kreatyniny.

2 Oblicz klirens kreatyniny za pomocą tego wzoru: (objętość moczu kreatyniny w moczu) x / (1440 x kreatyniny w surowicy), gdzie kreatyniny w surowicy i moczu są mierzone w mg / dl, a objętość moczu jest mierzona w ml.

3 Oblicz klirens kreatyniny kreatyniny w surowicy tylko przy użyciu następującego wzoru: [(140 age) x masa] / 72 x stężenie kreatyniny w surowicy, gdzie masa jest mierzona w kg i kreatyniny w surowicy w mg / dl. Dla kobiet, wynik należy pomnożyć przez 0,85.

4 Oblicz klirens kreatyniny od stężenia kreatyniny w surowicy jest metodą alternatywną za pomocą wzoru: [98 - (0,8 x (wiek-20))] / stężenie kreatyniny w surowicy, gdzie wiek jest zaokrąglony do najbliższej dekady i kreatyniny w surowicy krwi jest mierzone w mg / dl. Dla kobiet, wielokrotnie spowodować o 0,9.

Jakie leki powodują podwyższone kreatyniny?

Jakie leki powodują podwyższone kreatyniny?

Kreatynina jest produktem ubocznym kreatyny, składnikiem mięśni. Lekarze sprawdzić poziom kreatyniny do określenia, jak funkcjonują nerki. Jeśli kreatyniny jest wysoki, to oznacza, że nerki nie funkcjonują prawidłowo. Niektóre leki mogą również powodować kreatyniny w surowicy wzrasta.

Leków stosowanych w chemioterapii

Kilka leków stosowanych w chemioterapii cisplatyną, Carbplatin, Carmustine, mitomycyną i metotreksat może spowodować uszkodzenie nerek i produkować podwyższone kreatyniny. U pacjentów otrzymujących leki te muszą mieć laboratoryjne sporządzone przed podaniem do sprawdzania poziomu kreatyniny aby upewnić się, że ich nerki może obsługiwać leki.

Antybiotyki

Antybiotyki Amphotercin B, gentamycyny i wankomycyna może również spowodować uszkodzenie nerek i podnieść poziom kreatyniny.

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE)

Inhibitory ACE są zazwyczaj u pacjentów po ataki serca bo oni powiększyć naczyń krwionośnych serca i obniżenie ciśnienia krwi. U niektórych pacjentów z niewydolnością nerek funkcji, takich jak zwężenie tętnic krwionośnych w nerkach, nie powinni przyjmować inhibitory ACE, bo dalej mogą uszkodzić nerki i podnieść poziom kreatyniny.

NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne)

Przeciwbólowe, takie jak motrin (ibuprofen), aspiryna, naproksen i może powodować skutki uboczne, takich jak niewydolność nerek. Ze względu na ten efekt uboczny, które są wymienione możliwe przyczyny wzrost kreatyniny.

Leki moczopędne

Leki moczopędne, takie jak furosemid (Lasix) może powodować na zwiększenie poziomu kreatyniny. Według artykułu na medscape.com długotrwałe stosowanie leków moczopędnych może powodować nerki do pracy, nadgodziny stara się zrekompensować, a wynik jest wzrost resorpcji sodu, który może prowadzić do podwyższonych kreatyniny.

Jak zmniejszyć poziom kreatyniny z żywności

Kreatyniny, typu odpadów molekularnej znalezione we krwi, jest tworzony przez metabolizm mięśni. Pochodzi ona od kreatyny cząsteczka, która pomaga budować mięśnie masa. Kreatynina jest filtrowane z krwi przez nerki i wydalony z organizmu w moczu. Jednak osób z zaburzeniami nerek czasami właściwie nie można odfiltrować kreatyniny. Wysoki poziom we krwi kreatyniny jest wskaźnikiem, że osoba może mieć problemy z nerkami. Jeden sposób, aby zmniejszyć poziom kreatyniny i obciążenie dla nerek jest zmodyfikowanie diety.

Instrukcje

• Pić co najmniej sześciu szklanek wody dziennie. Wody pitnej pomoże koloru nadmiar kreatyniny Twojego systemu.

• Należy unikać słonych pokarmów. Żywność o wysokiej zawartości soli może podnieść ciśnienie krwi i spowodować długotrwałe uszkodzenie nerek.

• Trzymać z dala od pokarmów bogatych w białko, włączając mięso i nabiał. Zamiast jeść więcej białek ze źródeł takich jak fasola i soczewica. Krajać zawzięty na pokarmy bogate w cukier.

• Jeść dieta bogata w warzywa, owoce, całe ziarna i ziarna. Można uzyskać wszystkie tłuszczów i cukrów organizm potrzebuje od tych źródeł bez wprowadzenie naprężeń na nerki.

Jak obliczyć szybkość filtracji kłębuszkowej

Jak obliczyć szybkość filtracji kłębuszkowej

Szybkość filtracji kłębuszkowej (GFR) jest miarą tego, jak dobrze pracują nerki. Swoimi GFR zależy od wieku, płci, rasy i ilość kreatyniny we krwi. Kreatyniny, odpady wytwarzane za pomocą mięśni w organizmie, jest usuwany przez nerki. Tym lepiej Twoje nerki funkcjonują, tym niższa będzie twój kreatyniny w surowicy i tym większe będzie Twoje GFR. Najlepiej byłoby, gdyby twój kłębuszkowego powinno być powyżej 60.

Instrukcje

• Z wiekiem Nasze nerki funkcjonują spadki, a ilość kreatyniny w naszej krwi zwiększa i zmniejsza GFR. Ponieważ wraz ze wzrostem masy mięśniowej wzrost poziomu kreatyniny, mężczyźni mają wyższy poziom kreatyniny niż kobiety, a Afro-Amerykanów, ze względu na ich większe rodzaj ciała, mają wyższy poziom kreatyniny niż inne rasy. Równania służące do obliczania GFR wykorzystania konkretnych środowisk dostosować do wpływu wieku, płci i rasy mają na poziom kreatyniny.

• Wybrać poprawne równanie do obliczenia Twojej GFR. Jeśli jesteś matematykiem, National Institutes of Health w krajowych nerek choroby edukacji Program zawiera dwa równania do obliczania GFR (dla osób dorosłych od 18 lat), w zależności od tego, czy kreatynina pomiary zostały uzyskane przy użyciu standardu prześledzenia odniesienia IDMS. IDMS oznacza spektometrii masowej rozcieńczenia izotopów, złoty standard określania poziomu kreatyniny. Dla kreatyniny nie przy użyciu IDMS Metoda porównawcza: GFR (ml/min/1.73 m2) = 186 x (Scr)-1.154 x (wieku)-0.203 x (0.742 jeśli kobieta) x (1.212 jeśli African American) dla kreatyniny uzyskane za pomocą IDMS Metoda porównawcza: GFR (ml/min/1.73 m2) = 175 x (Scr)-1.154 x (wieku)-0.203 x (0.742 jeśli kobieta) x (1.212 jeśli African American). Jeżeli Scr = surowicy kreatyniny, mL = mililitrów, min = minuty, m2 = m kwadrat (miara powierzchni ciała).

• Wybierz kalkulator GFR, jeśli nie chcesz sobie zrobić matematyki. National Kidney Foundation, The National nerek choroby edukacji Program (NIH) i DaVita wszystkie strony internetowe zapewniają Wypełnij-w--puste kalkulatory GFR (zobacz referencje). Na dwóch pierwszych miejscach musisz znać swój poziom kreatyniny i jednostek miar, mg/dl lub μmol/L. DaVita wymaga kreatyniny zgłaszane w mg/dl. Wybierz poprawny jednostki miary, zanim ty typ w twój poziom kreatyniny. Następnie dodać, wieku, rasy i płci. Kalkulator ustali swoje GFR. DaVita pozwala na śledzenie kolejnych odczytów GFR i przechowywać wyniki online.

Jak zamówić kotów nerek wsparcia przez standardowy proces

Standardowy proces suplementy produkowane są dla ludzi i zwierząt za pomocą całej żywności i są sprzedawane wyłącznie przez pracowników służby zdrowia. Według producenta kotów nerek obsługa pomaga w utrzymaniu zdolności nerek do regeneracji i detoksykacji. Starszy koty powszechnie doświadczenie przewlekłej niewydolności nerek. American Association of Feline Practitioners państw, "nine-fold wzrosła liczba kotów z przewlekłą chorobą nerek w latach 1980-2000 i teraz dotyka ponad 2 miliony kotów, z 49 procent koty w wieku powyżej 15 cierpiących na choroby."

Instrukcje

• Sprawdź, czy twój kot ma CRH. Objawy obejmują utratę apetytu, nadmierne oddawanie moczu, matowa sierść i letarg; objawy mogą wlec się stopniowo. Roczne obróbka geriatrycznej jest zalecane dla kotów które ukończyły siedem lub osiem, ponieważ CRH można również zarządzać za pomocą diety i suplementy takie jak kotów wsparcie nerek.

• Zrozumienie narzędzi diagnostycznych. Badanie moczu (U/A) i pełną morfologię krwi (CBC) są ważnymi narzędziami w wykrywaniu wczesnych oznak CRH. W kota z CRH moczu pokaże białka i niski ciężar, podczas gdy CBC wskaże azotu mocznikowego we krwi podwyższony (kok) i kreatyniny. Zakresy odniesienia Antech Diagnostyka Pokaż następujące numery jak normalne: białka---ujemny ciężar właściwy---1.015 1.060 BUN/kreatynina stosunek---4 do 33 azotu mocznikowego---14 do 36 należy pamiętać, że gdy BUN i CREAT są podwyższone znaczną część funkcji nerek jest stracone.

• Dowiedz się więcej o CRH. Ponieważ wielu weterynarzy alopatycznych może być zaznajomiony z suplementów takich jak kotów wsparcie nerek, zrobić swoją pracę domową. Przecież jesteś zwolennikiem twój kot. Poczytaj o chłodziarko-zamrażarki (lub jakiejkolwiek choroby może mieć twój kot) i przynieść literatury na temat kotów wsparcie nerek i innych dodatków, które wydają się być pomocne.

• Oceny kotów wsparcie nerek. Składniki w koci wsparcie nerek to nerki bydła PMG wyodrębnić, nerki bydła, wątroby bydła, kości cielęciny PMG ekstrakt, mączka kostna, odtłuszczonych zarodków pszenicy, bydła i owiec śledziony, sok liści gryki i nasion, Emblica officinalis, mąka owsiana, grochu winorośli sok, bydła nadnerczy cytozolu ekstrakt, kwasu rybonukleinowego, sok z lucerny, bydła serca PMG ekstrakt, Kidneybohnen-wyciąg, Strombus gigas, Tillandsia usneoides, otręby ryżowe, świń dwunastnicy , sok z liści buraka, korzeń buraka i ekstrakt Rhizopus oryzae uprawianych na Tillandsia usneoides i Burak korzeń, wraz z miodem i wapnia stearynian jako pomoce do tabletkowania.

• Spójrz dodatkowych produktów. W późniejszych etapach wsparcie może obejmować podskórny płyny. Standardowy proces sugeruje również uzupełniające suplementy takie jak kotów wątroby wsparcie, wsparcie, kotów całego ciała, kotów wsparcie serca, tuńczyk Omega 3 olej i Renatrophin PMG. Protomorphagen (PMG) wyciągi są komórki pochodzące z określonych narządów i gruczołów w zastosowaniach klinicznych. Protomorphagen i PMG są znakami towarowymi standardowego procesu. Proces został opracowany przez założyciela firmy Dr. Royal Lee w 1940. Standardowy proces również sprawia, że Renafood, dodatek dla wsparcia ludzkie nerki, że czasami jest zalecany do stosowania kotów, ponieważ ma mniej składników wypełniacz.

Jak rosną drzewa śliwy Pembina

Jak rosną drzewa śliwy Pembina

Pembina śliwka jest słodkie i soczyste śliwki odmiany, która ma jasne skóry czerwono fioletowy i żółty miąższ. Pembina drzewa produkują freestone śliwki, które rosną do 2 cali grubości. Drzewa zaczynają kwitnące wczesną wiosną, z owoców dojrzewanie przez całe lato aż będzie gotowy w wcześnie wchodzą. Te śliwy potrzebują innych drzew do zapylania, z odmian śliwka śliwka Brookred lub Opata Cherry Plum jest idealnym miejscem. Choć Pembina śliwy może rosnąć w większości Stanów Zjednoczonych i części Kanady, wymagają odpowiedniej opieki dla zapewnienia prawidłowego wzrostu i owocowania.

Instrukcje

• Sprawdzić swoje strefy mrozoodporności US Department of Agriculture, aby upewnić się, że nadaje się do uprawy Pembina Śliwa. Pembina śliwki rosną najlepiej w strefach 5 do 8, choć mogą rosnąć pomyślnie najdalej na północ w strefie 3 i tak daleko na południe lub zachód jako strefy 9.

• Wyszukiwanie nieruchomości dla dobra lokalizacja sadzić drzewa śliwy pembina. Idealną powinien mieć pełne słońca i ziemi, że ma dobry drenaż. Na stronie powinny być wolne od stojącej wody opadowe, po deszczu. Pembina śliwki nie są tak wrażliwe na pH w wielu innych roślin, choć zakres pH od 5 do 7 jest idealnym rozwiązaniem dla tych drzew rosną. Upewnij się, że tam jest mnóstwo miejsca na drzewa rosną, jak go mozna wyciagnac maksymalnie 20 stóp podczas pełni uprawiane.

• Wykopy dla Pembina Śliwa, która jest tak głęboko jak korzeniowej lub kontenera root i trzy do czterech razy tak szeroki, jak korzenie. Wyjąć pojemnik z korzeniami drzew, jeśli to było uprawiane w pojemniku, rozbijając boki korzeniowej nieco do promowania wzrostu biernego. Miejsce drzewa w centrum otworu.

• Wypełnienie otworu z gleby, rozpocząć mieszanie w małej ilości piasku, aby zwiększyć drenaż lub potting gleby dodać zawartość składników odżywczych i wilgoci. Upewnij się, że co najmniej 50 procent gleby użyte do wypełnienia otwór jest oryginalny, dodawanie zewnętrznych gleby lub piasku, tylko w razie potrzeby poprawy stanu istniejącego gleby. Wypełnić dziurę w prawie całkowicie, pozostawiając pierścień lub "Fosa" wokół zewnętrznej krawędzi otworu, który może pomieścić wody.

• Pokrycie gleby z 3 cale ściółka i słoma. To pomaga utrzymać wilgoć w glebie, podczas gdy korzenie rosnące i dostosowanie do nowego otoczenia i produkuje mocniejsze i szybciej rosnących drzew.

• Woda Pembina Śliwa, potrzebne do uzupełnienia opadów. Sprawdź gleby okresowo, aby sprawdzić, czy jest suchy, dodając wody, jeśli to konieczne zachować wilgotne nie pozwalając ono stać się przesycone. Korzystać z pierścienia wody do mokrej gleby bez stosowania wodę bezpośrednio do korzeni wciąż rośnie.

• Sprawdzaj okresowo oznak grzyba, choroby lub Inwazja insektów. Pembina śliwy są podatne na liść miejsca, więc usunąć wszystkie liście, Orlik, gdy są suche i nie pozwól opadłych liści gromadzą się wokół podstawy drzewa. Zachować oko na owady skali, jak są one znane zakazić Pembina śliwki jak również; zasięgnąć opinii biura powiatu rozszerzenie lub trawnik profesjonalne porady w przypadku skali zakażenia.

• Kontynuuj, dbanie o drzewie, podlewanie jako potrzebne i sprawdzenie jego wzrostu. Gdy widoczne są oznaki wzrostu, wypełnić w pierścieniu wody i wody drzewa bezpośrednio wzdłuż jego korzenie. Po drzewie jest dobrze rozwinięta, można szukać nowych kwitnie w lutym lub w marcu, a następnie zbioru śliwek we wrześniu.

Jakie są przyczyny niskiej kreatyny białka?

Jakie są przyczyny niskiej kreatyny białka?

Fosforan kreatyny jest rozkładany w organizmie i wywołuje kreatyniny. Kreatyniny sprawia, że energia w organizmie. Jeden można sprawdzić jego poziom kreatyniny poprzez jego moczu lub krwi, badania na to. Poziom kreatyniny jest wskaźnikiem zdrowia nerek.

Białka

Jedną z przyczyn niskiej kreatyny białka jest dieta o niskiej zawartości białka. To jest import wobec zawierać żywności, które są bogate w białko, aby utrzymać wysoki poziom. Te produkty mogą zawierać wieprzowina, tuńczyka, wołowiny, orzechy i ryb. Każdy, kto ma pytania, jakie produkty spożywcze zawierają duże ilości białka należy zasięgnąć porady lekarza.

Szkody

Gdy osoba urazów mięśni, można podnieść poziom kreatyniny w organizmie. To z kolei będzie zwiększyć mięśnie masa. Kiedy spadki masy mięśni w organizmie, kreatyniny można zmniejszyć także. Poziom białka kreatyny wydają się być wyższe u mężczyzn z powodu testosteronu.

Ciąży

Ciąża jest kolejną przyczyną kreatyny niski poziom białka. Gdy płód rozwija się w kobiecie, składniki odżywcze są przekazywane do dziecka przez pępowinę. Ponieważ organizm przechodzi ekstremalne zmiany w tym czasie, kobiety w ciąży mają tendencję do mniej fosforanu kreatyny. Ten spadek fosforan obniża poziom kreatyniny białka.

Choroby wątroby

Wątroby pomaga produkować kreatyny w organizmie. Kiedy organ nie działa prawidłowo (takie jak podczas choroby wątroby), organizm nie może produkować wystarczającej ilości kreatyny i poziom może być niski. Choroby wątroby może spowodować zmniejszenie mięśni masa ciała, jak również.

Ostrzeżenie

Jeśli podejrzewasz, że masz niskie kreatyny białka, natychmiast zasięgnąć profesjonalnej porady medyczne. Lekarz może być w stanie zapewnić odpowiedniej diagnozy i leczenia.

Informacje

Kreatynina jest produktem ubocznym fosforanu kreatyny. Kreatynina jest wydalany przez nerki osoby. To dlaczego kreatyniny jest używany jako wskaźnik zdrowia nerek w organizmie człowieka. Nerki normalnej powinna dawać normalny kreatyniny codziennie. Tylko normalne zmiany mogą wystąpić, gdy osoba jest jedzenie dieta bogata w białko. Mięśnie masa tendencję do spadku z wieku ze względu na poziom białka niskiej kreatyny.

Choroby

Gdy poziom kreatyniny są niskie w organizmie, może być oznaką choroby jest obecny i szkody dla organizmu. Tych chorób można znacznie zmniejszyć masę mięśniową ciała. To może powodować na przykład dystrofii. Oznacza to osoby mięśnie będą czuć się słaby i może być trudne, aby przenieść.

Jak kod kreatyniny przed kontrast

Jak kod kreatyniny przed kontrast

Nerki wydanie produkt uboczny zwany kreatyniny. Pacjenci powinni mieć BUN i kreatynina test 30 do 45 dni przed radiologii procedur, jeśli pacjent ma pewne czynniki ryzyka, takich jak nadciśnienie, Cukrzyca, choroby nerek lub naczyń krwionośnych, lub jeśli pacjent jest w wieku powyżej 50 lat. Badania poziomu BUN/kreatynina przed radiologii procedury określa stosunek ryzyka nerek pacjenta i rodzaju kontrast, jeśli w ogóle, ma być używany. Jeśli pacjent jest w kategorii wysokiego ryzyka, może administrować kontrast w mniejsze dawki lub w ogóle. Kod testy wstępne proceduralne oddzielnie, ponieważ są one wymagane kilka tygodni przed rzeczywistej procedury.

Instrukcje

• Przegląd medyczny wykres pacjenta ustalenie diagnozy lekarza i powód do badania kreatyniny. To będą identyfikowane przez nazwę lub kod rozpoznania ICD-9. To pokazuje konieczność medycznej do firmy ubezpieczeniowej dla procedury lub wykonywane są badania. Firmy ubezpieczeniowe odmówi twierdzi, że nie dowodzą konieczności medycznej.

• Sprawdzić kod rozpoznania w książce kod ICD-9. Podwójnej kontroli, aby upewnić się, że diagnoza kody są poprawne zapobiega roszczeń opóźnione lub odmowa.

• Wypełnić formularz medycznych ubezpieczeń roszczenia pacjenta osobistego i ubezpieczeń informacji w sekcji górnej. Wszystkie te informacje będą w dokumentacji medycznej pacjenta. Następnie wprowadź kod rozpoznania z kroku 2 w sekcji drugiej.

• Wprowadź kod dla kreatyniny testy w sekcji 3. Radiologii obiektów za pomocą wspólny Kodeks 82565 dla tego typu testów diagnostycznych. Sprawdź, czy ten kod w CPT kod obsługi.

• Dodaj modyfikator do kodu, kreatyniny, w razie potrzeby. Jeśli badanie było wykonywane w laboratorium, ale lekarz jest interpretacji wyników, należy użyć modyfikatora profesjonalny komponent-26. Radiologii lub obrazowanie centrum może obciążyć kreatynina, badania, jeśli otrzymał CLIA Świadectwo zwolnienia lub CLIA umiarkowane lub wysokiej złożoności certyfikatu. Zawierać numer CLIA w pozycji 23 CMS 1500 formularza. Test jest rozliczane przy użyciu modyfikatora QW.

• Wprowadź rozliczeniowe lekarz lub instrumentu informacji w dolnej części do zakończenia ubezpieczenia roszczenia formularza. Upewnij się, że zostały wykonane wszystkie wymagane pola.

• Prześlij formularz roszczenia do firmy ubezpieczeniowej o zwrot kosztów.

Jakie są przyczyny niskiego kreatyniny?

Kreatynina w surowicy jest badanie laboratoryjne, które jest wykonywane w ramach rutynowej pracy we krwi i aby ułatwić rozpoznanie choroby nerek, nie uzupełnienie używany do masy mięśniowej. Poziom kreatyniny niskie są oznaką masy mięśniowej obniżone, które mogą być spowodowane przez choroby, osłabienie lub starzenia się.

Fakty o niskiej kreatyniny

Kreatynina jest produktem rozpadu fosforanu kreatyny, która jest używana w skurczu mięśni szkieletowych. Produkcja kreatyny jest zależna od masy mięśniowej; w związku z tym podstawowy poziom kreatyny i kreatyniny są wyższe w większych, bardziej muskularny osób, niż w mniejszych ludzi lub te bez dużo mięśni.

Niskie kreatyniny i nerki

Kreatynina jest wydalany przez nerki i jego poziom we krwi jest uważany za wskaźnikiem zdrowia nerek. Z normalnych nerek poziom kreatyniny we krwi powinien być stały z dnia na dzień. Bardzo niewielki wzrost może wystąpić po posiłku wysokiej białka.

Przyczyny zaburzenia kreatyniny

Zwiększone stężenie kreatyniny jest zwykle ze względu na problemy z funkcji nerek. Zwiększony podział lub uszkodzenia mięśni także podniesie poziom kreatyniny, jak będzie wzrost mięśni masa. Krwi kreatyniny jest spowodowane przez zmniejszenie mięśnie masa.

Choroby związane z niskim kreatyniny

Niska kreatynina mogą być oznaką niektórych chorób, które powodują zmniejszenie masy mięśniowej, łącznie z miastenią i dystrofia mięśniowa. U tych pacjentów zaprezentuje się z osłabienie mięśni marnować oraz innych objawów poza zaburzenia krwi.

Osłabienie i niskie kreatyniny

Mięśnie zanik, gdy nie są one wykorzystywane, a jak zmniejsza się masa mięśni, spadnie poziom kreatyniny. Może się to zdarzyć z pacjentów osłabionych, zwłaszcza kogoś, kto stracił napięcie mięśniowe jest przykuty do łóżka lub hospitalizowanych.

Wiek i niska kreatynina

Osoby starsze mogą mieć niższy poziom kreatyniny, jak mięśnie masa tendencję do spadku wraz z wiekiem. Dzieci mają również poziom kreatyniny normalnego, który jest niższy niż w przypadku dorosłych.

Jak usunąć z rany Slough

Jak usunąć z rany Slough

W związku z ran, Slough żyje tkanki skóry, które mogą mieć żółtej lub biały wygląd. Ważne jest, aby usunąć tę tkankę, aby zapobiec zakażeniu i wspomagającymi proces gojenia. Zakażenie może prowadzić do śmierci otaczających tkanek (martwicy), które może być bardzo niebezpieczne dla pacjenta. Techniczny termin na usunięcie Slough jest oczyszczenie. Jedną z metod oczyszczenie jest użycie enzymów, które są biologiczne lub syntetyczne białka, które przyspieszają szybkość reakcji zachodzących bez siebie są wykorzystane. W chwili pisania tego tekstu, jest jeden zatwierdzony enzym obrotu dla celów oczyszczenie zwanych Santyl maść.

Instrukcje

1 Używać rękawic medycznych do celów sanitarnych. Umieść chorej kończyny lub części ciała nad sterylną gazą.

2 przepłukać miejsce zetknięcia sterylnej soli fizjologicznej. Wlać tyle do rany, aby je wyczyścić, tak dokładnie jak to możliwe.

3 Ostrożnie wytrzeć ranę sterylną gazą celu usunięcia nadmiaru soli fizjologicznej.

4 Zastosuj niektóre maści do sterylną gazą. Ostrożnie stosować maści na wszystkich obszarach rany. Maść powinna być stosowana tak, że jest tak gruba jak bilon.

5 Zwilż sterylnego gazika wystarczająco duży, aby pokryć całą ranę sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Weź zwinięte suchą gazę i całkowicie przykryć wilgotną gazą, za pomocą taśmy medycznej, aby zabezpieczyć go na miejscu.

6 Zostaw ranę sam przez 24 godziny, a następnie wyjąć opatrunek. Powtórz ten proces, co 24 godziny, aż wszystkie ślady zostały usunięte Slough i rana jest czysta i uzdrowienie ładnie.

Wskazówki

  • Santyl produkt jest tylko na receptę i powinny być używane pod opieką i nadzorem lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.
  • W przypadku wystąpienia krwawienia i trwa po zastosowaniu ciśnienia o więcej niż 10 minut, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.