adcov.com

jak leczyc poison ivy

Jak leczyć Poison Ivy z Strona główna zadośćuczynienie

Jak leczyć Poison Ivy z Strona główna zadośćuczynienie


Miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych jest uczulony na oleju urushiol znaleźć w Poison Ivy Leaves. Oto kilka domu środków, aby pomóc złagodzić ból i swędzenie związane z trujący bluszcz.

Instrukcje

1 DISH LIQUID: Gdy skóra styka się z Poison Ivy, natychmiast zmyć ze smaru cięcia płynu do mycia naczyń (jak Świt) i dużą ilością chłodnej wody. Przemyć kilkakrotnie zimną wodą i osuszyć. Ciecz naczynie pozwala się łamać i zmyć urushiol olej, zanim wniknie w skórę.

2 Owsianka: płatki owsiane ugotować w wodzie i pozostawić do ostygnięcia na kilka minut. Wymieszać dwie łyżki sody oczyszczonej. Mieszać do postaci gęstej pasty form. Zastosuj ciepłe (nie gorące), płatki owsiane na tym terenie. Całkowicie pokryć w grubej warstwie. Pozostawić mieszaninę płatki owsiane do wysuszenia i utwardzenia. Po wyschnięciu delikatnie wypłukać płatki owsiane zimną wodą. Osuszyć miękką szmatką. To łagodzi swędzenie i pomóc osuszyć wysypkę.

3 sodę: Wymieszać trzy łyżeczki sody oczyszczonej z 1 łyżeczka wody, aż gęste. Zastosuj pastę sody oczyszczonej do wysypki i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu, delikatnie spłukać pastę zimną wodą. Osuszyć miękką szmatką. To łagodzi swędzenie i pomóc osuszyć wysypkę.

4 ALOE VERA: Zastosuj Aloe Vera żel do dotkniętych obszarów, aby pomóc złagodzić swędzenie z trujący bluszcz. Aloe vera pomaga również leczyć wysypkę. Użytkownik może korzystać z aloe vera lub zakupione żel z aloesu.

5 ALKOHOL tarcie: Dab na tym terenie z wacikiem nasyconym alkoholem. Alkohol pomaga zatrzymać swędzenie z trujący bluszcz i wysychają pęcherze. Zastosuj się do obszarów dotkniętych kilka razy dziennie.

6 octu jabłkowego: Dab na tym terenie z wacikiem nasyconym octu jabłkowego. To zwalnia swędząca czerwona wysypka spowodowane przez Poison Ivy.

7 USTNE LEKI PRZECIWHISTAMINOWE: Doustne leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, pomóc złagodzić swędzenie. Leki przeciwhistaminowe doustne można kupić bez recepty. Podjąć tylko zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. To blokowania histaminy powoduje swędząca wysypka trujący bluszcz.

8 Zwierzęta: Jeśli zwierzę ma zdobyć do patch trujący bluszcz, dać im ciepłą kąpiel z mydłem cięcia tłuszczu natychmiast po kontakcie. Twoje zwierzęta mogą nie dostać trujący bluszcz, ale mogą podzielić się nim z wami! Olej pozostanie na ich futra i może być przenoszone na skórze, powodując swędzenie, zaczerwienienie, sączące wysypki.

Wskazówki:

 • Wszystkie artykuły odzieżowe, w tym buty, które miały kontakt z trującym bluszczem należy umyć mydłem i ciepłą wodą natychmiast usunąć olej trujący bluszcz. Bądź ostrożny, gdy rozbieranie. Ubrania, które są w kontakcie z trującym bluszczem nie powinien stykać się ze skórą. Olej może być przeniesiona z odzieży do skóry. Natychmiast umyć elementy w odrębnym obciążenia.
 • Istnieje kilka różnych szczepów trujący bluszcz. Potrzebujesz pomocy w celu zidentyfikowania trujący bluszcz? Zapoznaj się www.poison-ivy.org
 • Jeśli masz bardzo ciężka reakcja na trujący bluszcz, zrezygnować z wszystkich środków domu i natychmiast szukać pomocy medycznej.
 • Jeśli wysypka kapie i sączące, natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jest to prawdopodobnie zakażony i musi być leczone antybiotykami.

Jak leczyć Poison Ivy wysypki steroidów doustnych

Jak leczyć Poison Ivy wysypki steroidów doustnych


Doustne sterydy, takie jak kortykosteroidy, są często stosowane w leczeniu cięższych przypadków zatruć wysypki bluszczu, jak wtedy, gdy wysypka obejmuje dużą część ciała, lub gdy pęcherzyki zarazić lub złamane. W większości przypadków, sterydy doustne może przynieść szybką ulgę od objawów wysypka trujący bluszcz stosowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Instrukcje

1 Treat wysypki Poison Ivy steroidów doustnych w niezwykle ciężkich przypadkach. Jeśli wysypka trujący bluszcz pokryć dużą część swojego ciała, jeśli części wysypka się zarazić, lub jeśli wysypka nie odpowiadają na konwencjonalne leczenie, takie jak kąpiele owsiane, balsam galmanu lub hydrokortyzonu krem, należy skonsultować się z lekarzem. Ciężkie wysypki może nawet spowodować zatrucie krwi, jeśli leczenie nie jest poszukiwane szybko.

2 wizyty u lekarza lub pracownika służby zdrowia w celu określenia, czy doustne sterydy należy stosować w celu leczenia wysypka trujący bluszcz. Lekarz może zdecydować się przepisać steroidów doustnych, jeśli w trakcie leczenia innego schorzenia, które mogą pogorszyć wysypka, takich jak egzema, łuszczyca, alergie pokarmowe i wiele innych. Doustne sterydy mogą szybko zmniejszyć wysypka i swędzenie, i skuteczniej promować uzdrowienia.

3 dostać receptę od lekarza lub pracownika służby zdrowia o doustne sterydy w leczeniu trucizny wysypki bluszcz. (Prednizon jest najczęściej lekarstwo dla tego typu leczenia.) Ogólnie rzecz biorąc, będzie na receptę na około 12 dni, przy czym dawki zwężający się w kierunku końca leczenia.

4 Weź doustnych sterydów jako skierowane, upewniając się, aby mieć odpowiednią ilość tabletek dziennie. Nie należy przerywać przyjmowania doustnych sterydów, aż skończysz z recepty, nawet jeśli wysypka trujący bluszcz całkowicie zniknął. Brak działań ustnej leczenie steroidami może powodować wysypkę, aby wrócić, może nawet gorsze niż przed.

5 Sprawozdanie żadnych poważnych skutków ubocznych do lekarza podczas przyjmowania doustnych sterydów. Częste działania niepożądane to bezsenność, zwiększenie masy ciała, obrzęk twarzy, zmęczenie, bóle brzucha, a nawet wybuch trądzik. Ponadto, biorąc steroidy doustne mogą powodować komplikacje u diabetyków, ponieważ poziom glukozy w krwi może być podniesione.

6. Zaplanuj wizytę follow-up z lekarzem, jeśli wysypka Poison Ivy utrzymuje się tylko 14 dni od ekspozycji na rośliny.

Wskazówki:

 • Może chcesz spróbować więcej konwencjonalnych środków do leczenia wysypki Poison Ivy, takie jak balsam galmanu i zimnych okładów, zanim wydasz pieniądze na potencjalnie kosztownego leczenia steroidów doustnych.

Jak leczyć Poison Ivy wysypki leków przeciwhistaminowych

Jak leczyć Poison Ivy wysypki leków przeciwhistaminowych


Stosowanie leków przeciwhistaminowych zyskał na popularności w ostatnich latach w leczeniu trucizny wysypki bluszcz. Krem do stosowania miejscowego, gdy może zapewnić różne wyniki, leki doustne, takie jak Benadryl chloro-trimeton i mogą być skuteczne w leczeniu podrażnienia skóry, zmniejszając świąd.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy masz w rzeczywistości, są w kontakcie z zakładu trucizna bluszcz przed leczeniu wysypki lekami przeciwhistaminowymi. Trzy cechy definiują trujący bluszcz roślin - w kształcie migdałów Liście występują w klastrach trzy klastry wyrastają z pozycji na przemian na winorośli (nie naprzeciwko siebie) i nie ma nigdzie na ciernie roślin.

2 Wybierz lek przeciwhistaminowy doustny do leczenia trucizny wysypki bluszcz. Produkt powinien zawierać albo Chlorpheniramine maleinian lub chlorowodorek difenhydraminy. Te dwa składniki są zwykle w ponad-the-counter leków stosowanych w leczeniu kataru siennego oraz objawów alergii. Mogą one również być stosowane jako lekarstwo na zwykłe przeziębienie.

3 Należy unikać stosowania maści zawierające leki przeciwhistaminowe w leczeniu wysypki spowodowane ekspozycją na trujący bluszcz, jeśli nie wiesz na pewno, że nie będziesz mieć reakcję alergiczną. Znaczny odsetek ludności może negatywnie reagować na miejscowe kremu lub maści stosowane w leczeniu wysypki Poison Ivy, a powierzchnia zmian może się zarazić lub pęcherze może pęknąć. Należy pamiętać, że niektóre płyny Calamine może zawierać leki przeciwhistaminowe jako dodatkowa miara skuteczności.

4 Za pomocą zwykłego balsamu Calamine z doustnych leków przeciwhistaminowych do najlepszych wyników. Balsam Calamine jest najbardziej niezawodnym sposobem leczenia wysypka trujący bluszcz, ponieważ powoduje zwężenie porów skóry i łagodzi podrażnioną skórę przez suszenie i tworząc powłokę ochronną.

5 natychmiast udać się do lekarza, jeśli wysypka trujący bluszcz pogarsza lub ulegnie zakażeniu po zastosowaniu leków przeciwhistaminowych. Zainfekowany wysypka lub połamane pęcherze mogą spowodować zatrucie krwi w ciężkich przypadkach. Lekarz może dać ci zastrzyk kortykosteroidów w celu kontroli wysypkę, i daje ulgę.

Wskazówki:

 • Dodając płatki owsiane, sodę i sól Epsom do chłodnym kąpieli może być inny sposób poczuć ulgę wysypka trujący bluszcz. Unikać cieplej wody, która może otworzyć pory skóry i pozwalają bardziej denerwującego eterycznych z roślin trujący bluszcz, aby przenikać przez skórę.
 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli trucizna wysypki bluszczu nie zniknęły w ciągu 2 tygodni po kontakcie.

Jak leczyć Poison Ivy wysypki Z kortyzonu

Jak leczyć Poison Ivy wysypki Z kortyzonu


Over-the-counter kremy anty-swędzenie, które korzystają z kortyzonu, jako składnik aktywny może być zbyt łagodna w leczeniu pełnowymiarową wysypka bluszcz. Produkty te mogą być stosowane, jednak traktować wysypka w późniejszych etapach, gdy czynniki takie jak balsam galmanu, sody oczyszczonej i płatki owsiane wysuszeniu zrobiły swoje miejsca pracy.

Instrukcje

1 Pobierz na wczesnych etapach wysypka trujący bluszcz pod kontrolą za pomocą balsam Calamine uspokoić i ochrony obszarów dotkniętych kataklizmem, a kąpiele owsiane, aby zapewnić ulgę od swędzenia. Stosując zimne okłady wykonane z sody oczyszczonej i soli Epsom może również przyczynić się do łagodzenia podrażnień skóry. Utrzymania wody fajne, który zapobiegnie się porów skóry od otwarcia i pozwalając olej z trującym bluszczu przenikać dalej.

2 Użyj calamine balsam na obszarze zagrożonym, stosując ją obficie 3 do 4 razy dziennie, aż wysypka kosztuje sączące i płacz jasnych płynów. Należy przerwać stosowanie balsam galmanu raz skóra wokół wysypka jest sucha i uzdrowienie, ponieważ może wysuszyć skórę zbyt dużo i spowodować, że grzybica na nowo.

3 Przełącz na kortyzon krem po skończeniu balsam Calamine leczyć trucizny wysypki bluszcz. Możesz spróbować kortyzon krem ​​na małej powierzchni podrażnionej skóry pierwszy wykluczyć reakcję alergiczną. Kiedy już uważane stosowanie kortyzonu śmietaną być bezpieczne i skuteczne, stosuje się go do wysypki.

4 Spróbuj produkt oralny z kortyzonu w leczeniu wysypki Poison Ivy. Niektóre badania wykazały, że preparaty te mogą być skuteczne w redukcji wysypka i swędzenie już we wczesnych etapach. Bądź ostrożny z używaniem tych produktów, bez zgody lekarza, jeśli u pacjenta występuje cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub choroby wrzodowej.

5 wizyty u lekarza i prosić o leczenie kortyzon, jeśli nie byli w stanie znaleźć ulgę dla zaawansowanych przypadku wysypki Poison Ivy. Ten rodzaj terapii może być przydatne, gdy wysypka ma zostać zainfekowany, czy wysypka obejmuje duże obszary ciała. W wielu przypadkach, lekarz może zdecydować się na zabiegi kortykosteroidów, które na ogół przynieść ulgę w bardzo krótkim okresie czasu.

Wskazówki:

 • Rozpylanie dezodorantu na rękach i nogach, zanim pójdziesz do szczotki może być skutecznym sposobem, aby zmniejszyć szansę wysypka trujący bluszcz.

Jak leczyć Poison Ivy

Jak leczyć Poison Ivy


Poison Ivy znajduje się na terenie całych Stanów Zjednoczonych - zwłaszcza na wschód od Gór Skalistych - i w Kanadzie. Objawy kontaktowego zapalenia skóry, swędząca wysypka, która wynika z narażenia skóry na trujący bluszcz, wziąć co najmniej trzy tygodnie, aby całkowicie zniknąć. Wykonaj następujące kroki, aby się trochę bardziej komfortowe.

Instrukcje

1 Natychmiast zmyć wszystko, co mógł współczuć roślinę. Możesz być w stanie usunąć całkowicie olej przestępstwa lub przynajmniej zmniejszyć zbliżającym wysypka.

2 Łagodzą świąd w chłodnych, wilgotnych okładów.

3 Dodać około 5 ° C. płatki owsiane mielone lub sody do chłodnym kąpieli i moczyć przez 15 do 30 minut.

4 Dodaj sody oczyszczonej lub soli Epsom do kąpieli, lub zrobić ciasto z jednej z nich i zastosować go do wysypki.

5 Opt na płyny zawierające Calamine, alkohol i octan cynku; to wyschnie pęcherze i przyspieszyć gojenie.

6 Pozostawić wysypka otwarty do powietrza. Że pomoże to uzdrowić.

7 Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie doustnych leków przeciwhistaminowych, jeśli są bardzo niewygodne lub wysypka pokrywa dużą powierzchnię ciała.

Wskazówki:

 • Unikaj miejscowego leki przeciwhistaminowe; nie są tak skuteczne, jak te, jamy ustnej i mogą powodować wysypki własnych w niektórych ludzi.
 • Umyć wszystkie ubrania, narzędzia i coś jeszcze, że wszedł w kontakt z zakładu. Olej może działać przez długi czas na nieożywionych.
 • Unikaj łamania wysypka pęcherze, które mogą spowodować ich zarazić.
 • Jeśli objawy utrzymują się lub masz konkretne choroby lub wątpliwości, zalecamy skontaktować się z lekarzem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.

Jak wykryć Poison Ivy

Jak wykryć Poison Ivy


Poison Ivy jest wysypka, która może rozwijać się po wejść w kontakt z weedlike trucizna bluszcz rośliny. Większość ludzi jest uczulonych na tłustej żywicy produkowane przez ten zakład. Ocierając zakładu podczas spaceru przez las, lub dotykając powierzchni, który ma ślady tej żywicy, może wywołać reakcję alergiczną i nieprzyjemne objawy. Objawy z trujący bluszcz może naśladować tych z innych reakcji alergicznych. Zwrócić uwagę na pewne objawy, aby określić, czy trujący bluszcz spowodowane swoją wysypkę.

Instrukcje

1 Uważaj na klasycznych objawów Poison Ivy, takie jak świąd, zaczerwienienie, obrzęk i powstawanie pęcherzy.

2 Sprawdź swoją skórę, aby zobaczyć, czy wysypka tworzy linię prostą. W zależności od sposobu skóra weszła w kontakt z zakładu, twój wysypka może mieć formę linii prostej w dół nóg lub ramion.

3. Zwróć uwagę na kiedy wysypka rozwinięte. Jeśli zauważysz wysypkę w ciągu dwóch dni trekkingu przez park lub inny obszar zalesiony, może być trujący bluszcz. Reakcje na żywicy tłustej w trujący bluszcz zazwyczaj rozwija 24 do 28 godzin po ekspozycji.

Wskazówki:

 • Rośliny trujący bluszcz zazwyczaj mają trzy liście na łodydze, a zakład może produkować kwiaty i jagody.
 • Wysypka trujący bluszcz zniknie w ciągu dwóch tygodni. Leczeniu objawów stosując chłodny kompres uspokoić podrażnioną skórę, biorąc kąpiel płatki owsiane lub stosowania anty-swędzenie krem ​​do zainfekowanych obszarów.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wysypka staje się powszechne, jeśli nie poprawi się w ciągu kilku tygodni lub w przypadku pojawienia się gorączki wyższej niż 100 stopni.
 • Uniknąć zarysowania pęcherze, które rozwijają się z trującym bluszczem. Może to prowadzić do zakażenia bakteryjnego.

Jak Cure Poison Ivy z witaminą C

Witamina C jest niezbędny składnik występuje głównie w owocach i warzywach. Wysokie ilości występują w owocach cytrusowych. Korzyści zdrowotne wynikające z Witamina C jest wiele, a to, że zachęca się ran, zwalcza infekcje, pomaga regulować poziom cholesterolu, pomaga przyswajanie żelaza i prawdopodobnie zmniejsza ryzyko rozwoju zaćmy. Witamina C trujący bluszcz nawet leczy. Normalnie, to suplementy, aby dodać tę cenną witaminę do ciała. Trujący bluszcz wyleczyć, trzeba wziąć je i zastosować go do skóry.

Instrukcje

1 Weź tabletkę witaminy C 1000 mg dziennie, jak tylko są w kontakcie z trującym bluszczem. To działa jak leki przeciwhistaminowe, a także zmniejsza stan zapalny. Witamina C pomoże squelch reakcji alergicznej organizmu (swędzenie i obrzęk) do trującym bluszczu. Witamina C pomoże również sam leczyć ciało, zgodnie z Rękach stronie złoto.

2 rozpuścić tabletkę witaminy C w filiżance ciepłej wody. Zanurz szmatkę w wodzie i wyciśnij go więc nie jest mokra. Stosuje się go bezpośrednio do trującym bluszczu na skórę. Czy to trzy razy dziennie.

3 Zostaw rozpuszczone witaminy C na skórę godzinę leczyć poison ivy. Następnie spłukać zimną wodą. Pat obszarach dotkniętych wyschnięcia; nie trzeć ich jak to będzie drażnić bluszcz poison.

Wskazówki:

 • Szukać profesjonalnej pomocy medycznej od razu, jeśli masz ciężki obrzęk lub trudności w oddychaniu; wysypka obejmuje ponad jedną czwartą swojego ciała; trujący bluszcz masz na twarzy, ust, oczu i narządów płciowych; masz gorączkę; wysypka staje się zarazić; lub aktualne leczenie używasz nie złagodzić objawy, według Web MD.

Jak zabić Poison Ivy Weeds

Poison Ivy może być świąd, wysypka, powodując zagrożenie dla Ciebie i bliskich. Najlepszym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się poison ivy jest wyeliminowanie roślin. Z kilku wskazówek, możesz wymyślać Natryskiwać zabić trujący bluszcz i zapobiec jego odrost.

Instrukcje

1 Mix 1/2 szklanki pomarańczowego oleju do butelki 1 galon 20 procent octu.

2 Dodaj do łyżeczki mydła w płynie i wstrząsnąć butelką.

3. Przenieść mieszaninę do rozpylacza

4 Spray mieszaninę na korzenia Poison Ivy liści krzewów. Można zauważyć, innych roślin w pobliżu umierających bluszcz, jeżeli mieszanina jest w kontakcie z nimi.

5 Sprawdź powrotem na krzak bluszczu, czy to odrasta. Ponownie, jeśli tak, to spray to z mieszaniną, aby wyeliminować go na dobre. Nie będzie widać odrost trujący bluszcz po drugim strumieniem, jak będzie przeniknęły korzeń i zepsute ziemi na tym obszarze dla wszystkich roślin.

Wskazówki:

 • Należy uważać, aby podczas natryskiwania, ponieważ mieszanina ta może zabić innych pobliskich zakładów, jeśli ląduje na nich.

Jak leczyć Poison Ivy tuż po skażeniu

Jak leczyć Poison Ivy tuż po skażeniu


Urushiol substancja w trujący bluszcz, który powoduje podrażnienie skóry, obligacje na skórę natychmiast po kontakcie, powodując wysypkę rozwijać niemal natychmiast. Można podjąć kroki w celu zmniejszenia dyskomfortu wysypka trujący bluszcz, ale tylko wtedy, gdy działać szybko po zakażeniu.

Instrukcje

1 Ustal, czy miałeś ekspozycji na trujący bluszcz, prawidłowo identyfikacji roślin. Roślin trujący bluszcz składa się z winorośli drzewiastych, które oferuje zielone liście w kształcie migdałów, które zawsze są skupione trójkami. Ponadto, te klastry przełączać się winorośl i nigdy nie znajdują się naprzeciwko siebie, i nie ma kolce na rośliny.

2 Umyć zanieczyszczoną powierzchnię skóry, tak szybko jak to możliwe po tym, jak były narażone na trujący bluszcz. Użyj zimnej wody i mydła do szorowania tyle oleju urushiol z powierzchni skóry, co może przyczynić się do zmniejszenia nasilenia wysypki i zapobiec rozprzestrzenianiu się wysypka, jak również. Korzystanie z ciepłej wody może otworzyć pory skóry i pozwala oleju przenikać nawet szybciej.

3 Dodać pastę z wodą, sody i soli Epsom i stosować pastę do tkaniny tworzą zimny, mokry kompres. Stosuje się do obszaru dotkniętego.

4 Treat trujący bluszcz niezwłocznie po skażeniu, przez biorąc chłodny kąpiel, mieszając płatki owsiane, sodę i soli Epsom do wody. Moczyć przez co najmniej 30 minut do najlepszych wyników.

5 Użyj calamine balsam do natychmiastowego leczenia poison ivy po skażeniu. Calamine może zmniejszyć swędzenie i przyspieszyć gojenie się pęcherzy, które mogą tworzyć, gdy pojawia się wysypka. Lotiony użyciem cynku i alkohol mogą być również użyteczne w leczeniu dotknięte obszary.

6 Trzymaj tym terenie suche i narażone na jak najwięcej świeżego powietrza. Pokrycie na tym terenie z bandażem lub odzieży może spowodować pęcherze, aby stać się bardziej poważne, a nawet zarazić.

Wskazówki:

 • Należy pamiętać, aby poradzić sobie ze wszystkimi, które również odzieży wszedł w kontakt z trującym bluszczem, ponieważ oleje z liści może pozostać silnym dłuższego czasu. Wypłukać ubranie wielokrotnie w gorącej wodzie, tak szybko jak to możliwe.
 • Niektóre miejscowe leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu podrażnienia skóry może rzeczywiście pogorszyć wysypka dla niektórych osób. Jeśli musisz wziąć leki przeciwhistaminowe, stosować te, które są podejmowane ustnie.

Jak pozbyć Poison Ivy Rash Quickly

Jak pozbyć Poison Ivy Rash Quickly


Poszedłeś za podwyżką drugi dzień. Nie miał pojęcia, że ​​twoja noga szczotkowanego przeciwko tej strasznej roślin "trujący bluszcz". Teraz twój płacić za to. Swędzące pęcherze trzeba całej swojej łydki. Nie można spać z tego okropnego uczucia na nogi. To wszystko, co można myśleć o to wysypka i jak się go pozbyć. Oto kilka sposobów, aby uniknąć go i jak uzyskać zwolnienie z nim gdy już jest.

Instrukcje

1 Najpierw dowiedzieć się, co trujący bluszcz wygląda. Zauważyłem, że na wiosnę roślina ma błyszczące czerwone liście. Następnie w okresie letnim ich kolor na zielony, ale nie są one błyszczące. Pod upadku roślin zmieni się w czerwonego liścia. Pamiętaj, że trujący bluszcz ma 3 liści. Wskazówka na zdjęciach, że liście mają pofałdowany krawędzi. Jest to prosty sposób na identyfikację roślin.

2 Ok, teraz, że wiesz jak to wygląda. Co się stanie, jeśli przypadkowo odświeżyć przeciw. Musisz dostać się olej (urushiol) z bluszczem trującym się o skórę tak szybko, jak to możliwe bez coraz więcej ropy (urushiol) na Ciebie. Więc jeśli ubrania dotknął go, uzyskać je i do pralki. Potem wziąć chłodny prysznic i umyć się całkowicie z mydłem.

3 Jeśli jakimś przypadkiem już masz wysypkę, idź i zrób ustnej przeciwhistaminowy / alergii leki takie jak Benadryl. Powinien on pomóc niektóre z reakcji alergicznej.

4 Można moczyć obszar w roztworze wykonane z proszku ściągające takich jak Domeboro. Można znaleźć w każdej aptece.

5 Następnie nałożyć na nie krem Calamine lub każdy produkt z hydrokortyzonu zawsze kojący do wysypki trucizny bluszcz.

Wskazówki:

 • Unikać Poison Ivy (spojrzeć na zdjęcia powyżej)
 • Jeśli jest bardzo ciężka udać się do lekarza.

Jak leczyć Poison Ivy w Wilderness

Jak leczyć Poison Ivy w Wilderness


Tkwić na pustyni z szalejącej przypadku zatruć wysypki bluszczu może być nieszczęśliwy doświadczenie. Przy odrobinie przygotowania i kilka małych składników, można znacznie zmniejszyć i leczyć ból i swędzenie, które są spowodowane przez ekspozycję na trucizny roślin Bluszcz, gdy jesteś z dala od cywilizacji.

Instrukcje

1 Upewnij się, że są w kontakcie z Poison Ivy na pustyni przed rozpoczęciem zapraszamy. Bluszcz roślin trucizny mogą być zidentyfikowane przez trzy cechy - jej liście występują w klastrach trzy, gromady te pozycje pojawiają się na przemian na krzewie, i nie ma nigdzie na ciernie roślin. Ponadto, bluszcz roślin trucizny mogą być zidentyfikowane przez jego szaro-białe jagody, korzeń i czerwonawe włosy, które mogą pojawić się na krzewie, jeśli jest wspinaczka pnia drzewa.

2 Dotknięte obszary z zimną wodą, tak szybko jak to możliwe po tym, jak wejść w kontakt z zakładu trucizna bluszcz. Jeśli jesteś w stanie spłukać irytujący olej z liści w ciągu 15 do 20 minut, może być w stanie zmniejszyć zagrożenie wysypka znacznie. Jeśli masz mydło w plecaku, może być w stanie uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

3 Usuń wszystkie ubrania, które mogą również przyjść w kontakcie z trującym bluszczem, i umyć mydłem i wodą, jeśli to możliwe. Może to zająć więcej niż jedno pranie, aby całkowicie usunąć urushiol (olej na liściach, który powoduje podrażnienie) z ubraniem. Należy pamiętać, że urushiol jest bardzo trudne do usunięcia ze skóry lub zamszu.

4 Użyj wyciąg Jewelweed, który jest powszechnie uważany za najlepszy naturalny środek dostępny na wysypki, trujący bluszcz traktować na pustyni. Niosąc małą fiolkę z ekstraktu Jewelweed w plecaku może być najlepszą obroną jeśli spacer po miejscach, gdzie trujący bluszcz jest znane istnieć. Jewelweed jest często rośnie w pobliżu trujący bluszcz. Można zrobić okład przez kruszenie lub mielenie liście i łodygi roślin.

5 przechowywać zaatakowany obszar wystawiony na działanie powietrza, jak to możliwe. Pokrycie wysypka trujący bluszcz z odzieży lub bandażem zwiększy swędzenie, a prawdopodobieństwo, że wysypka będzie się zarazić.

Wskazówki:

 • Jewelweed ma owalne liście z zaokrąglonym zęba. Liście rosną się naprzeciwko siebie w dolnej części rośliny i na przemian na górnej gałęzi. Kwitnie Jewelweed od maja do października w wschodniej części USA, z pomarańczowym lub żółtym kwiatem w kształcie trąbki.
 • Nie wolno palić zakładu Poison Ivy, ponieważ toksyczne opary są znacznie bardziej niebezpieczne niż tylko zarażenia się wysypka. Możesz wysypki na wyściółce płuc, które może w niektórych przypadkach spowodować fatalne problemy z oddychaniem.

Jak leczyć Poison Ivy z Sody oczyszczonej

Jak leczyć Poison Ivy z Sody oczyszczonej


Poison Ivy jest jedną z najczęstszych podrażnień skóry ludzie stykają się z cieplejszych miesiącach. Czy masz tylko kilka pęcherzy, albo są pokryte plamy na rzeczy, nie jest łatwe do wykonania i użyciu środka domu, aby pomóc uspokoić swędzenie, i to jest w zasięgu ręki. W tym artykule dowiesz się jak zrobić prosty mieszaniny do użycia w leczeniu Poison Ivy swędzenie.

Instrukcje

Dokonywanie pasty i stosowania

1 miarka 3 łyżeczki sody oczyszczonej do małej miski. Upewnij się, że miska jest czysta i sucha.

2 Dodaj 1 łyżeczkę ciepłej wodzie z sodą i wymieszać na pastę. Jeśli pasta jest zbyt cienki, dodać trochę więcej sody. Odwrócić proporcje, jeśli jest zbyt gruba. Wystarczy upewnić się, że jest gruba oraz wystarczająco dobrze przylegają do skóry, nie działa.

3 Zastosuj pastę do obszarów dotkniętych trujący bluszcz, i pozostawić do wyschnięcia. Powtórz ten proces, jeśli jeszcze znaleźć swędzenie nie zmniejszyło wystarczy.

Jak leczyć Poison Ivy w Toddler

Jak leczyć Poison Ivy w Toddler


Każdy rodzic wie, że małe dziecko, mimo ich najlepszych prób, aby utrzymać dziecko bezpieczne, maluchy mają sposób dostania się do wszystkiego - w tym trujący bluszcz. Wysypka, która zazwyczaj wynika z kontaktu z trujący bluszcz jest bardzo swędząca i niewygodne, zwłaszcza dla małych dzieci, którzy chcą, aby podrapać swędzenie. Chociaż nic nie może "leczyć" wysypka trujący bluszcz, trujący bluszcz traktowanie w maluch może pomóc złagodzić swędzenie i pozwolić wysypka leczyć szybciej.

Instrukcje

1 Jeśli kontakt z trującym bluszczem jest podejrzany, natychmiast wykąpać malucha w zimnej wodzie z mydłem i uprać wszystkie ubrania, które weszły w kontakt z trującym bluszczem. Kąpieli malucha może zapobiec żywicy trujący bluszcz z przylegającą do skóry i powoduje wysypkę reakcję Poison Ivy.

2. W przypadku wystąpienia reakcji (zwykle w ciągu 12 do 48 godzin od ekspozycji), stosuje się chłodne okłady i pozwalają maluch zanurzyć się w chłodnej kąpieli. To może pomóc złagodzić swędzenie wysypka trujący bluszcz.

3 Po kąpieli malucha w chłodnym kąpieli, delikatnie balsam Calamine do wysypki trucizna bluszcz.

4 Przycinanie gwoździ maluch jest z obcinacz do paznokci, tak, że nie może zarysować wysypka trujący i spowodować zakażenie wtórne.

5 Zastosuj balsam Calamine trzy do czterech razy dziennie, aby pomóc złagodzić swędzenie i wyschnąć blistry wysypka trujący bluszcz.

6 Jeśli wysypka staje się ciężka, rozprzestrzenia się na twarzy malucha, lub trwa dłużej niż 10 dni, należy skontaktować się jej pediatra. Pediatra może przepisać lek przeciwhistaminowy doustny lub sterydy aby zmniejszyć swędzenie wysypka trujący bluszcz.

Wskazówki:

 • Wanny owsiane koloidalne może także pomóc złagodzić swędzenie trujący bluszcz.
 • Ubierz malucha w luźne spodnie i długi rękawem zniechęcać zarysowania.
 • Naucz malucha co Poison Ivy wygląda pokazując mu zdjęcie rośliny.
 • Upewnij się, że balsam galmanu nie osiągnął datę ważności. Calamine nie jest już skuteczne po upływie daty ważności wydrukowanej na butelce.
 • Nie kąpiel malucha z trujący bluszcz w ciepłej wodzie, ponieważ może to podrażniać wysypka trujący bluszcz.
 • Nie stosować miejscowo leki przeciwhistaminowe lub maść z anestezyny lub cyrkonu, ponieważ mogą one powodować dodatkowe reakcje alergiczne.
 • Wysypka trujący bluszcz nie mogą być rozpowszechniane przez drapanie, ale może spowodować wtórne infekcje, które sprawi, że wysypka goją się powoli.

Jak zdiagnozować Poison Ivy Infection

Jak zdiagnozować Poison Ivy Infection


Poison Ivy jest wszędzie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z wyjątkiem na zachodnim wybrzeżu. Łatwo jest złapać poison ivy po prostu otarła zakładu. Najprostszym sposobem, aby uniknąć trujący bluszcz jest rozpoznać, co roślina wygląda. Jednak, jeśli nie szczotki przeciw, należy natychmiast leczyć infekcję

Instrukcje

1 Zbadaj obszar myślenia wpływa trujący bluszcz. Zaczerwienienie i obrzęk są pierwsze objawy zakażenia trucizna bluszcz. Jeśli małe, swędzące pęcherze pojawiają się na czerwonym, obszar obrzęk, prawdopodobnie trujący bluszcz. Nie swędzieć swój wysypka. To nie będzie rozprzestrzeniać się wysypka, ale może zainfekować pęcherze.

2 Traktuj swoje trujący bluszcz z ponad-the-counter leków lub środków domu. Farmaceuta może powiedzieć, co działa najlepiej. Nie wziąć gorący prysznic, bo to otwiera się porów i będzie absorbować więcej oleju w skórę, która jest, co powoduje wysypkę.

3. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli nadal wątpliwości co do tego, czy masz poison ivy lub objawy nie reagować na leki OTC.

Wskazówki:

 • Wdychając dym z pożaru, który zawiera trujący bluszcz może prowadzić do problemów z oddychaniem, a może skończyć się w szpitalu. Jeżeli uważasz, że zostały wystawione na działanie ognia, który zawierał trujący bluszcz, skontaktować się z lekarzem. Jeśli budujesz pożar, upewnij się, że nie zawiera trujący bluszcz.

Jak Uwolnić Poison Ivy z naturalnych suplementów

Jak Uwolnić Poison Ivy z naturalnych suplementów


Trujący bluszcz oleistą substancję zwaną urushiol na skórze. Bardzo niewielka ilość powoduje zapalenie skóry, powodując wysypkę, która tworzy małe guzki i jest bardzo swędząca. Można zawrzeć trujący bluszcz, dotykając roślinę, przez narażeniem na dym trujący bluszcz spalania, lub wchodząc w kontakt z ubraniem, które zostały narażone na trujący bluszcz. Poison Ivy nie rozprzestrzenia się swędzeniem. Pojawiają się również nowe łaty po ekspozycji i może być spowodowane przez noszenie tego samego ubrania, że ​​nawiązał kontakt z zakładu. Poison Ivy nie jest rzeczywiście trujące, ale bardzo niewygodne. Wiele naturalnych środków domu mogą koją objawy.

Instrukcje

1 Aloe Vera
Roślin aloes ma sok, który jest skuteczny przeciwko trujący bluszcz. Rozciąć łodygę rośliny, niech sok wylać i usunąć pozostały żel w zakładzie z łyżką. Zastosowanie zarówno żel i sok do dotkniętych skóry.

Fajne Kompresy 2
Zastosuj zimny kompres na obszarze dotkniętym przez trujący bluszcz, przez co najmniej 15 minut. Użyj ręcznika papierowego lub czystej szmatki. Powtórzyć w razie potrzeby. Nie używać ponownie ściereczkę.

3 Jewelweed
Jewelweed jest również nazywany niecierpka, lub "touch-me-not". Ma grube łodygi, które są pełne płynu. Odciąć łodygi otwarte i wycisnąć sok na podrażnioną skórę i wcierać go w

4 alkoholem
Jeśli człowiek wie, że oni są w kontakcie z trującym bluszczem, powinny mieć zastosowanie natychmiast alkoholem. Następnie płukanie zimną wodą, po czym przemyć w regularnym mydłem.

5 dezodorant Kamień
Dezodorant Kamień jest naturalny, czysty kryształ dezodorant. Kamień dezodorantu może być uzyskany jako rolki na lub sprayu. Zastosuj kamień dezodorantu z zapaleniem skóry i swędzenie zatrzyma.

Jak Heal Poison Ivy Wysypka

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, około 85 procent ludzi, którzy stykają się z trujący bluszcz ucierpi reakcja alergiczna na tej wspólnej instalacji. Niektóre osoby mogą być narażone na trujący bluszcz kilka razy, zanim o reakcję, ale inni mogą cierpieć po pierwszym kontakcie. Te kroki pomogą wyleczyć z pęcherzy, swędząca wysypka spowodowane przez trujący bluszcz.

Instrukcje

1 Przetrzyj na tym terenie z alkoholu izopropylowego. Alkohol usuwa urushiol - substancję chemiczną w trujący bluszcz, która powoduje wysypkę, pęcherze i swędzenie - ze skóry.

2 Spłukać skórę wodą. Najlepiej jest przetrzeć alkoholem i spłukać wodą, gdy jesteś jeszcze na zewnątrz, tak, aby nie mieć żadnych urushiol do domu. Zimna woda jest w porządku, czy to jest wszystko, co masz dostępne.

3 prysznic, ciepłą wodą i swoje zwykłe mydło. Nałożyć pianę przy użyciu gołych rąk, a nie myjki lub puf, jak tkanina może odebrać żadnego urushiol przegapiłeś i przenieść go do innych części ciała. Spłukać mydło się dobrze.

4 Zastosuj krem do stosowania miejscowego, takie jak kremy calamine lub hydrokortyzon śmietany, lub wziąć over-the-counter przeciwhistaminowy pigułkę. Leki te pomogą przeciwdziałać reakcji alergicznej, gdy występują.

5 Należy łaźnię owsiany łagodzący skórę poprzez wypełnienie filtr do kawy z płatków owsianych i owijania gumki wokół otworu filtra, aby zabezpieczyć owsiane. Pozwalają na płatki owsiane na strome kąpielą podczas relaksu.

Wskazówki:

 • Wytrzyj buty, ubrania lub inne przedmioty, które weszły w kontakt z trującym bluszczem, używając alkoholu i wody.
 • Jeśli masz gorączkę ponad 100 stopni; wysypka, która obejmuje oczy, usta lub genitalia; lub ropa sączący z wysypką; lub twój wysypka nie poprawi w ciągu tygodnia lub dwóch, skonsultować się z lekarzem.

Jak usunąć Poison Ivy wysypka z środka domu

Jak usunąć Poison Ivy wysypka z środka domu


Jest trujący bluszcz winorośli drzewiastych lub sub-krzew, który rośnie w większości krajów Ameryki Północnej i wielu innych częściach świata. We wschodniej, środkowo-zachodniej i południowej części Stanów Zjednoczonych, rośnie jak trujący bluszcz winorośli; rośnie jako krzew, w północnej i zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w okolicy Wielkich Jezior, w Kanadzie. Trujący bluszcz zawiera chemiczną zwaną urushiol który powoduje podrażnienie i wysypka. Chociaż niektórzy ludzie są bardzo wrażliwe na trujący bluszcz, inne są tylko lekko naruszone. Możesz używać kilku różnych sposobów, aby pozbyć się wysypki i świądu w przypadku reakcji alergicznej na trujący bluszcz; jeden z niedrogich sposobów jest stosowanie pasty owsiane.

Instrukcje

1 przemyć zimną wodą i Fels-Naptha bar Szare mydło.

2 Dodaj jedno opakowanie lub 43 g owsianych i 1 łyżka. sody oczyszczonej do 7 łyżki. wrzącej wody. Mieszano w sposób ciągły w celu utworzenia jednorodnej pasty. Pasta owsiane powinny być na tyle gruba, aby nie być wyciek na wniosek.

3 Nałożyć płatki owsiane hojnie na obszarach dotkniętych i przykryć kawałkiem gazy. Poczujesz zaostrzenie skóry wokół obszaru dotkniętego, jak wyschnie owsiane.

4 owsiane pasty umyć wodą i przemyć z Fels-Naptha bar Szare mydło.

5 Powtórz kroki od 1 do 5 razy dziennie, w razie potrzeby.

Wskazówki:

 • Owsianka powinna być letnia, tak aby nie poparzyć skórę na aplikację.
 • Można też moczyć w kąpieli z płatków owsianych Aveeno i sody oczyszczonej. Będzie ona działać w ten sam sposób.
 • Używaj tylko zimnej wody, aby oczyścić obszary dotknięte, jak gorąca woda będzie rozprzestrzeniać się urushiol oleju do innych obszarów.
 • Nie należy używać do mycia ciała lub innego delikatnego mydła kosmetycznego, ponieważ nie zmyje oleju urushiol skutecznie; raczej olej będzie rozprzestrzeniać się na inne obszary.

Jak Uwolnić Poison Ivy obrzęk wokół oczu

Jak Uwolnić Poison Ivy obrzęk wokół oczu


Ekspozycja na tłustej soku dębu trucizny z jego liści, łodygi korzenie, owoce i kwiaty mogą prowadzić do podrażnienia skóry. Według DrWeil.com, 50 do 85 procent populacji jest uczulony na dąb trucizny, które mogą spowodować ostre reakcje na ekspozycji. Oprócz obrzęk, inne objawy to pęcherze, świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry. Jest dotknięty przez trujący bluszcz jest szczególnie gorzej, gdy jej na twarzy, ze względu na wrażliwość skóry wokół oczu i samego oka.

Instrukcje

1 przemyć letnią wodą i łagodnym delikatnym mydłem. Uniknąć mydło w oku. Mycie usuwa resztki śladów drażniące, które nadal mogą być na skórze.

2 Zastosuj chłodny kompres na tym terenie przez 15 do 30 minut kilka razy dziennie.

3 Zastosuj aloe vera żel leczyć skażoną skórę i koją obrzęk i podrażnienie.

4 Poczekaj na dwa dni i obserwować na tym terenie. Jeśli to nie jest uzdrowienie, stosuje trochę hydrokortyzonu krem ​​ale należy uważać, aby nie dostać nic w oku. To łagodne miejscowe steroidów może przyspieszyć powrót do zdrowia i zmniejszyć stan zapalny. Ostrożnie należy kierować zgodnie z instrukcją na etykiecie i uniknąć nadużywania.

5 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli obrzęk ustępuje po dwóch tygodniach. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli twój stan się pogarsza.

Jak uniknąć Catching sumaka i Poison Ivy

Jak uniknąć Catching sumaka i Poison Ivy


Jak uniknąć zarażenia Poison Ivy i Sumac.

Instrukcje

1 Poison Ivy i Sumak są bardzo poważne i bolesne warunki. Ogólnie leczenie tego rodzaju trucizn jest leczenie lekami przeciwhistaminowymi i krem ​​zawierający związki steroidowe. Głównie w miesiącach letnich jest, gdy osoba może złapać tych strasznych warunków. Jest na to sposób, aby zabezpieczyć się przed kiedykolwiek się tych chorób skóry

2 Po pierwsze, należy pamiętać o tym, co trujący bluszcz i sumaka wyglądać. Rośliny te są dość łatwe do identyfikacji, gdy wiesz, czego szukać. Ponadto, jeśli nie spotkać coś, co wygląda jak roślina trujący, nie dotykaj żadnej części. Niektórzy ludzie popełniają błąd, mycia powierzchni, który został wystawiony na rośliny trujący. Mycie odsłoniętą powierzchnię może rzeczywiście zrobić rozprzestrzeniania podrażnienie skóry i stają się gorzej

3 Jeśli zauważysz trucizny roślin rosnących na nieruchomości, to najlepiej zatrudnić kogoś, aby ją usunąć. Nie chcesz ryzykować. Jeśli camping w lecie można nosić odzież ochronną na obszarach, które normalnie byłyby narażone na roślinach trujących.

Jak leczyć Dąb Poison Ivy z ziołami lub

Ci, którzy myć przed dąb trucizny lub trujący bluszcz rośliny przeżyją ciężkie swędzenie i pęcherze, płacz rany na skórze. Dąb trucizny rośnie w górę iw dół na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i Kanady, a Poison Ivy jest bardziej rozpowszechniona i występuje we wszystkich krajach, z wyjątkiem Kalifornii, na Alasce i na Hawajach. Rośliny potient o każdej porze roku; nawet w zimie nagie gałęzie są wypełnione więcej toksyn niż liście i mogą spowodować bardzo paskudny wysypka. Korzenie tych roślin są także wypełnione z toksycznego oleju, który może spowodować poważne wysypka, jeśli ich dotknąć. Możliwości leczenia obejmują kremy i płyny i leki ziołowe, takie jak olejek z mięty pieprzowej i bylicy.

Instrukcje

Zapobieganie 1 jest najlepszym lekarstwem. Jeśli wiesz, że będziesz spaceru po każdym obszarze, gdzie dąb trucizny lub trujący bluszcz rośnie, zawsze nosić koszulę z długimi rękawami, długie spodnie i skarpetki z buty. Zapoznaj się z wyglądem tych roślin i unikać dotykania ich, gdy jesteś w stanie dzikim.

2 Po dotknięciu lub dąb trucizny trującego bluszczu, wysypka rozwinie się w ciągu około 24 godzin od kontaktu. Youâ ll € ™ wiesz, że masz jeden, ponieważ jest bardzo swędząca, zmienia kolor na czerwony i pogarsza się w dni, które następują.

3. Weź prysznic natychmiast po powrocie ze spaceru w miejscach zaatakowanych przez szkodniki.

4 Zastosuj balsam Calamine na tym terenie tak szybko, jak rozwija się wysypka.

5 Gotować aż partia regularnych płatków owsianych, ostudzić trochę, dodać 1 lub 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie rozprowadza tę mieszaninę gęsto na wysypka obszarach. Zostaw go na aż wyschnie, a następnie zmyj delikatnym mydłem i dużą ilością wody. Nie szorować zapalenie skóry.

6 Jeśli dona € ™ t umysł zapach jak sałatki, można stosować ocet do wysypki. Zarówno biały ocet jabłkowy cydr i ocet pracy równie dobrze.

7 proste domowe balsam możesz obejmuje całą butelkę balsam galmanu do którego wymieszać 1 łyżeczkę zwykłej soli kuchennej i 1 łyżeczkę olejku miętowego. Dobrze wstrząsnąć i zastosować do wysypki raz lub dwa razy dziennie.

8 Bylica (Artemisia vulgaris) jest pomocne w leczeniu tego typu wysypka. Użyj albo świeże lub suszone liście i zaparzyć herbatę zawierającą około 1 filiżanki liści dla każdego litr wody. Wysoka na 20 minut, a następnie wykąpać obszar z tej mikstury. Kremy zawierające bylicy są dostępne w sklepach ze zdrową żywności i może być pomocny.

Wskazówki:

 • Postaraj się, aby nie zarysować obszary zapalne, jak to może wysypka gorzej i może spowodować, że się zarazić.
 • Istnieją komercyjnie dostępne produkty, które zawierają wyciąg z dębu trucizny lub trujący bluszcz. Te typy produktów może pomóc zbudować odporność na toksyny w tych zakładach. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie uważnie jeśli zdecydujesz się na podjęcie takich środków.
 • Nigdy nie spalić dąb trucizny lub Poison Ivy liści, gałęzie lub korzenie w otwartym ogniu jak dym będzie zawierać te same toksyny znaleźć w zakładzie. Może to spowodować problemy z oddychaniem i może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.
 • Uważaj, jeśli wędrować z psem, bo jeśli szczotki przeciwko dębu trucizny czy bluszcz i pogłaskać go później, toksyczny olej z tych roślin może pozostać na jego futro i rozprzestrzenił się na gołą skórę. Ita € ™ s najlepiej umieścić na parę gumowych rękawiczek po podwyżką oak- lub bluszczu porażenia lesie, a potem kąpać towarzysza dobrze.