adcov.com

jak korzystac z inhalatora

Jak korzystać z inhalatora

Jak korzystać z inhalatora


Inhalator jest przepisywany przez lekarzy u pacjentów cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), astma lub wielu innych typów zaburzeń układu oddechowego. Inhalator, po naciśnięciu wydaje mgły leków do płuc, aby natychmiast pomóc złagodzić objawy.

Aby otrzymać najlepsze wyniki inhalatora odmierzonej dawki, należy postępować zgodnie z właściwą metodę jej używania. Oto jak korzystać z inhalatora.

Instrukcje

1 Zawsze trzymać inhalator w pozycji pionowej, gdy masz zamiar go używać.

2 Zdejmij czapkę inhalatora.

3 wstrząsnąć inhalator.

4 Lekko przechylić głowę do tyłu i oddychać przez usta. Przechylając głowę pomaga otworzyć swój oddychania przejście.

5 Umieścić ustnik inhalatora między swoimi wargami i upewnij się, że język jest z dala od ustnika.

6 Powoli zaczynają wdychać po naciśnięciu pojemnik inhalatora.

7 Kontynuuj oddychanie przez kolejne pięć sekund. Następnie wstrzymać oddech na 10 sekund.

8 Jeśli przepisana dawka to dwie dawki, a następnie odczekać jedną minutę przed wdychając drugą dawkę. Kiedy minut jest się, wykonaj tę samą procedurę dla drugiej drogi oddechowe.

Wskazówki:

 • Śledzić, ile razy użyłeś inhalatora więc można mieć to przed uruchomieniem napełnić z medycyny. Można to zrobić poprzez śledzenie, ile razy dziennie można używać inhalatora przed ilu dawki dostaw inhalatora.
 • Śledź swoje określone kierunki
 • Wszelkie pytania na temat recepty powinny mowa lekarza
 • Nie pozwól, aby ktoś używać inhalatora

Jak używać inhalatora nicotrol

Jak używać inhalatora nicotrol

Nicotrol inhalator, znany również jako system wdychanie nikotyny, jest leczenie, które jest dostępne na receptę, aby pomóc ludziom rzucić palenie. Ogólnie gdy ludziom rzucić palenie, będzie doświadczenie objawy odstawienia, takie jak nerwowość, lęk, wzrost apetytu i drażliwość. Nicotrol inhalator pozwala palacze zrezygnować papierosy bez przechodzenia przez wycofanie, i pomaga zmniejszyć ich głodu nikotyny. Zabieg ten składa się z ustnika i wkłady, które zawierają nikotyny. Jednak większość nikotyny kończy się w osoby gardła i nie płuc.

Instrukcje

Jak używać inhalatora Nicotrol

• Stop palenie całkowicie przed użyciem Nicotrol inhalator.

• Rozpocząć leczenie za pomocą minimum sześć kartridży codziennie przez pierwsze trzy do sześciu tygodni leczenia.

• Dołączyć nowy nabój do ustnika przed użyciem Nicotrol inhalator.

• Wdychać głęboko przez ustnik dla co najmniej 20 minut. Pamiętaj wdychać do gardła i nie płuc.

• Zwiększenie dawki kwoty w razie potrzeby w celu zmniejszenia intensywności głodu nikotyny. Jednak nie należy używać więcej niż 16 kaset w jeden dzień chyba że zalecane przez lekarza to zrobić.

• Wyjmij kasetę po ustnik jest pusty.

• Przystanek stopniowo, przy użyciu inhalatora Nicotrol po 12 tygodniach leczenia. Proces ten może podjąć dodatkowe 12 tygodni.

Jak korzystać z inhalatora ratunkowy

Jak korzystać z inhalatora ratunkowy


Astma jest chorobą, w której oskrzela o skurczu oskrzeli i bliskich, co oddychanie. Około 34 mln Amerykanów zdiagnozowano jakąś formę astmy, od łagodnych do ciężkich przypadkach, według Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii. Wspólne leczenia astmy zastosowanie inhalatora ratunkowej, znany również jako odmierzoną dawką. Inhalator dostarcza pojedynczą dawkę leku, która relaksuje aersolized mięśni gładkich dróg oddechowych, aby oddychanie łatwiejsze.

Instrukcje

1 Sprawdź etykietę inhalatora. Upewnij się, że data ważności nie minął. Zazwyczaj inhalatory będzie dobry na dziewięć miesięcy. Jest to związane z średniej liczby "" zaciągnięć dostępnych, jak również długości czasu lek jest najbardziej skuteczne.

2 Określić objawy, które poprosi o potrzebne inhalator. Duszności, ucisk w klatce piersiowej, ból w klatce piersiowej, kaszel i świszczący oddech są wszystkie objawy, że drogi oddechowe są obrzęk i atak astmy występujące.

3 Zdejmij osłony z końca i początku inhalatora ratunkowej. Wiele inhalatory mają czapki, aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń i bakterii w przewodzie podawania leku i wokół leków cylindra.

4 Trzymając inhalator, tak aby lek cylinder jest skierowany w górę. Dokładnie wstrząsnąć inhalator, aby równomiernie rozprowadzić leki przez roztwór.

5 w pełni wydech. Pozwoli to na bardziej leki wprowadzić swoje drogi oddechowe.

6 Trzymać inhalator w dłoni tak, że kciuk obsługuje dno inhalatora a palec środkowy i są na szczycie leków cylindra.

7 Umieścić ustnik inhalatora między zębami. Mocno zamknąć usta wokół końca ustnika. Upewnij się, że tworzą uszczelnienie wokół ustnika więc żaden z leków ucieka podczas podawania.

8 wdech powoli i ściśnięcia górnej komory lek. Kontynuuj wdychanie jako lek dostanie się do jamy ustnej. Pełny oddech powinien 6:55 sekund. Wstrzymaj oddech na dziesięć sekund, aby umożliwić leczenie w pełni wprowadzić wszystkie obszary dróg oddechowych.

9 Torebka usta tak, jakby dmuchanie świeczki lub gwizdy. Wydech powoli. Kontynuuj oddychanie, jak zwykle. Będziesz prawie natychmiast poczuć efekt leków podjąć. Możesz czuć się pobudliwy, ponieważ receptory w organizmie, które są wywoływane, aby otworzyć drogi oddechowe mogą również zwiększyć swoje tętno, gdy stymulowane.

10 Powtórz tę procedurę tyle razy, ile lekarzem polecił do administrowania leków podczas jednego ataku astmy. Pamiętaj, aby zastąpić zaślepki po zakończeniu za pomocą inhalatora.

Wskazówki:

 • Urządzenie spacer może być dołączony do końca swojego inhalatora ratunkowej pomóc z właściwej administracji.

Jak zrobić Salt inhalatora

Jak zrobić Salt inhalatora


Zastosowanie inhalatora soli do leczenia chorób układu oddechowego jest niefarmakologiczne leczenie alternatywne zdrowotnej. Uważa się, że okresowe wdychanie soli podawać uspokaja powietrza i opróżnia cały układ oddechowy i może złagodzić astmy, alergii i grypę. Alternatywne placówek ochrony zdrowia zaleca również sól wdychanie być stosowany jako środek ochronny podczas zimnej pory roku.

Instrukcje

1 Otwórz spinacz do tworzenia prostej kawałek drutu. Użyj szczypce trzymać jeden koniec drutu nad otwartym płomieniem świecy lub elektrycznym piec palnik, do końca jest pomarańczowy z ciepła.

2 Przy użyciu gorącego spinacz do stopienia otworów w dnie butelki z tworzywa sztucznego. Nacisnąć ogrzanego spinacz do punktu wzdłuż krawędzi butelki, i stosuje tylko lekki nacisk aż drut topi do wnętrza. Powtarzaj co 8/1 cala wzdłuż każdej krawędzi butelki, spinacz podgrzewania w razie potrzeby.

3 podgrzewanie spinacz i stopić 12 otwory do środka wieczka butelki.

4. Napełnić butelkę z 1/3 szklanki grubej soli morskiej. Owijać niewielką ilość taśmy izolacyjnej wokół boków pokrywy, aby utworzyć szczelne uszczelnienie.

5 Użyj inhalator umieszczając usta na środku pokrywy i oddychając głęboko. Usuń usta z butelki i wstrzymać oddech na 5 sekund, a następnie wydech, jak mocno, jak to możliwe. Powtarzaj ten proces do 10 inhalacji.

Jak korzystać z inhalatora parowego wyczyścić Sinus Problemy

Jak korzystać z inhalatora parowego wyczyścić Sinus Problemy


Zatok problemy są podstępne i czasami mogą być błędnie. Rano zatokowy ból głowy jest czasem mylony z migreną. Zatkane zatok może prowadzić do astmy i innych problemów z oddychaniem. Leki na receptę i ponad-the-counter leki obkurczające naczynia i leki przeciwhistaminowe pomagają po problemy osiągnęły szczyt. Inhalator parowy jest naturalną alternatywą dla kapsułek i płynne leki obkurczające błonę śluzową. Dostępne bez recepty, to urządzenie wysyła kojące pary aby oczyścić zatkany nosa. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się więcej.

Instrukcje

1 inhalator umieścić na płaskiej powierzchni. Podłączyć go do gniazdka elektrycznego.

2 Zdejmij pokrywę i sprawdzić zbiornik. Upewnij się, że został dokładnie oczyszczony po ostatnim użyciu. Jeśli nie, delikatnie szorować o bardzo łagodnym mydłem i spłukać.

3 Wypełnij miarkę plastikowe dostarczonego z inhalatora do poziomu zasłużony. Woda z kranu jest w porządku, ale można używać wody butelkowanej.

4 Włącz urządzenie i przesunąć koło regulacji temperatury do pożądanego poziomu. W zależności od marki inhalatora pary, być może trzeba czekać na trzech lub czterech minut przed formami parowych.

5 Umieść nos i usta na elastycznej plastikowej maski, jeśli to możliwe lub w pobliżu otworu wentylacyjnego inhalatora. Oddychaj normalnie i niech cząsteczki pary w pełni przeniknąć nosa.

Wskazówki:

 • Możesz czuć się śluzu rozluźnienie i uzyskać drippy nos raz zaczyna pary oczyszczenia nosa. Mieć chusteczki do nosa ręką, aby wydmuchać nos.
 • Niektóre inhalatory parowe mają aromaterapii czołgi. Możesz używać kojące olejki eteryczne takie jak lawenda lub cytrusów, aby zdobyć doświadczenie.

Jak korzystać z inhalatora z nebulizatora

Inhalator ten jest urządzenie służące do dozowania leku do dróg oddechowych pacjentów z problemami układu oddechowego, takie jak astma. Powszechne jest, że osoby te użyć inhalatora z koordynatora z nebulizatora, która jest mechaniczne urządzenie, które powoduje odparowanie leki. Skoordynowany system leki łączy mocniejsze efekty rozpylacza z łatwością obsługi przenośnego inhalatora do holistycznego traktowania problemów oddechowych i oddychania.

Instrukcje

1 Połączyć nebulizator do źródła zasilania. Wypełnić komorę na lek nebulizator z dawką leku, takich jak albuterol, a podaje się i z zaleceniem lekarza. Włącz rozpylacz i oddychać w odparowanego leków przez ustnik lub maskę. Oddychaj tak głęboko, jak sytuacja medyczna pozwala aż lek w dozowniku nie ma. To zwykle trwa 15 do 20 minut, choć długość zależy od szybkości inhalacji.

2 Powtórz dawkę nebulizatora co cztery do sześciu godzin, równomiernie rozmieszczone w całym dniu czuwania, tak aby pacjent przyjmuje lek z nebulizatora trzy razy dziennie.

3 Poczekaj jeden i pół do trzech godzin przed użyciem inhalatora, tak aby dawka inhalator jest rozłożona równo między administracją inhalatora. Podłącz się pojemnik aerozolu leku oddechowego przepisany przez lekarza do przenośnego inhalatora. Lek ten jest zwykle wersja leku podawanego za pośrednictwem rozpylacza.

4 Umieść ustnik inhalatora do ust i oddychaj głęboko, jednocześnie naciskając pojemnika aerozolowego, dozowania rozpylenie leku, który jest natychmiast podjęta do płuc. Wstrzymaj oddech na 20 do 30 sekund lub tak długo, jak można zarządzać, aby umożliwić leczenie do absorpcji w drogach oddechowych. Wydech i na 60 sekund przed powtórzeniem tego kroku.

5 Użyj inhalator pomiędzy epizodami rozpylacza, lub w razie potrzeby, gdy czujesz twoje linia zaostrzenie lub zauważysz, świszczący oddech. Pomyśl inhalatora jako urządzenia ratunkowego, a nie długotrwałego leczenia astmy jak rozpylacza.

Wskazówki:

 • Weź ze sobą inhalator podczas imprez sportowych lub innych działań, podczas których możesz nie mieć dostępu do rozpylacza.
 • Nie zastąpi nebulizatora z inhalatora, a ten ostatni nie oferują długoterminowe korzyści z leczenia do nebulizacji.

Jak używać inhalatora jako pielęgniarka przeszkolenie klienta

Zarówno Inhalatory dozuje dawki i suchego proszku dostarczania leków bezpośrednio do płuc u pacjentów z problemami układu oddechowego lub astmy. Jeżeli są stosowane prawidłowo, Inhalatory, znany również jako leki rozszerzające oskrzela, otwarcie przejścia do płuc więc można łatwiej oddychać. Pielęgniarki często musiał pouczyć klientów co do właściwego wykorzystywania inhalatora. Z inhalatorów to należy wcisnąć pojemnik leki właściwie i wdychać dawki głęboko aby otrzymać odpowiednią ilość leku. Inhalatory suchego proszku są łatwiejsze w użyciu i tylko wymagają, aby oddychać szybko.

Instrukcje

• Zdjąć pokrywę od ustnik inhalatora.

• Dołączyć na zapleczu spacer lub valved aktywność gospodarstwa komory, jeśli używany w ustnik inhalatora. Spacer jest urządzenie, które pomaga do dostarczania leków do płuc bardziej skutecznie dając Ci więcej czasu do podjęcia oddechów mniejsza.

• Posiadać inhalator dozuje dawki prosto w ręce z ustnika skierowaną do siebie, kciuk na dole kanister leki i wskaźnik i środkowe palce na pompę. Przytrzymaj inhalatora proszkowego poziomo.

• Premiera inhalator dozuje dawki przez potrząsanie to i spryskanie go co najmniej trzy razy zanim spróbujesz użyć. Dociśnij kanister z twój wskaźnik i środkowy palec, a następnie zwolnić, spray na leki.

• Oddychać całe powietrze z płuc w przygotowaniu do otrzymywania leków.

• Umieścić ustnik w ustach i zaciśnij usta wokół niego przed powrotem w oddychaniu.

• Wcisnąć leki z kanistra inhalator dozuje dawki przez naciśnięcie klawisza w dół raz na szczycie inhalator z twój wskaźnik i środkowy palec, a następnie zwolnienie. Tam jest nie kanister naciskać na inhalatora proszkowego.

• Powoli wdychać natychmiast po naciskając w dół na kanister, gdy za pomocą inhalator dozuje dawki. Wdychać szybko przy użyciu inhalatora proszkowego.

• Wstrzymać oddech na tak długo, jak to możliwe, około 10 sekund, tak, że lek skutecznie może rozprzestrzeniać się poprzez płuca.

• Powtarzanie kłęby zgodnie z zaleceniami lekarza, czeka minutę między każdym Kłąb i potrząsając inhalator między każdym użyciu.

• Wymienić osłonę na pokrycie ustnika.

Jak korzystać z inhalatora nosowej

Jak korzystać z inhalatora nosowej


Inhalatory nosowe są stosowane do podawania leków, takie jak budezonid, który zarządza objawy alergicznego nieżytu nosa, mometazon, lek, który traktuje bardziej ogólne problemy, takie jak przekrwienie nosa i kichania i ipratropium, który pomaga katar przez zmniejszenie odprowadzania wytwarzanego przez gruczoły. Stosując inhalator do nosa zapewnia lek jest dostarczany bezpośrednio do błony śluzowej nosa, pozostawiając niewiele absorbowane przez reszty ciała.

Instrukcje

1 cios nos delikatnie wyczyścić nosa.

2 Pochyl głowę do przodu i umieścić palec na jednego nozdrza trzymać to zamknięte.

3 Końcówkę sprayu do drugiego nozdrza, kierując go w kierunku tylnej oraz zewnętrznej stronie otworu nosowego.

4 Ściśnij butelkę squirt spray.

5 Oddychaj głęboko przez nozdrza i przez usta.

6 Wyjmij końcówkę z nosa i umieścić głowę na kilka sekund.

7 Użyj sprayu w ten sposób dostarczyć dwa spraye do każdego nozdrza.

Jak korzystać z inhalatora Ventolin

Ludzie, którzy mają astmę leki rozszerzające oskrzela i wymagają, aby otworzyć swoje drogi oddechowe może używać inhalatora Ventolin. Ventolin inhalator jest wypełniona siarczan albuterolu, lek, który jest powszechnie używany do leczenia objawów astmy. Inhalatory Ventolin są dostępne jedynie na receptę i zawiera określoną liczbę dawek. Gdy inhalator jest pusty, nowy przepis jest konieczne. Ważne jest, aby prawidłowo używać inhalatora Ventolin w celu uzyskania pełnych korzyści z leków.

Instrukcje

1 Wyjąć inhalator Ventolin z opakowania foliowego. Jeśli opakowanie nie jest uszczelnione bezpieczeństwa, powrót inhalator do apteki, a jej treść może być zagrożona.

2 Zapoznaj się z inhalatora, aby upewnić się wszystkie wymagane elementy. Inhalator jest wykonany z tworzywa sztucznego i jest wyposażony w pokrywę, która jest przymocowana do korpusu przyrządu i dopasowane do ustnika. Albuterol znajduje się w metalowym pojemniku, który pasuje do górnej części inhalatora. Licznik w inhalatorze powinien odczytać albo 204 lub 64, zanim został użyty po raz pierwszy.

3 Prime inhalator Ventolin przed pierwszym użyciem. Jest to również konieczne, jeśli nie był używany inhalator od ponad dwóch tygodni, lub jeśli przypadkowo upuścił. Wstrząsnąć inhalator i mocno naciśnij metalowy pojemnik w dół, aby zwolnić aerozolu. Powtórz ten proces trzy razy, trzymając go z dala od Ciebie - spray, który jest uwalniany podczas zalewania nie ma być wdychany.

4 Zrób osłonę ustnika przed inhalacji dawki z inhalatora Ventolin. Wstrząsnąć urządzenie po pokrywa została usunięta.

5 Weź głęboki wdech i wyrzucić go przez usta. Po zakończeniu wydechu, umieścić swoje wargi wokół ustnika.

6 Naciśnij pojemnika do uwolnienia leku, gdy lek jest zamknięte usta wokół ustnika. Wdychać leku z inhalatora i usunąć Ventolin usta z ustnikiem.

7 Trzymaj usta zamknięte i wstrzymaj oddech przez co najmniej 10 sekund po jego wdychania leku. Załóż osłonę ustnika.

8 inhalatora Ventonlin umyć w ciepłej wodzie raz w tygodniu. Wyjmij pojemnik lek przed płukaniem ciało plastikowy inhalatora (tzw wykonawczy). Niech wody odpływowej przez ustnik i z górnej części inhalatora. Suche powietrze.

Jak używać inhalatora Steam aby wyczyścić problemów z zatokami

Jak używać inhalatora Steam aby wyczyścić problemów z zatokami

Problemów z zatokami są podstępne i czasami może być błędnie. Sinus ból głowy rano jest czasami mylone z migrena. Zatkane zatoki może prowadzić do astmy i inne problemy z oddychaniem. Leki na receptę i over-the-counter leki obkurczające błonę śluzową i leki przeciwhistaminowe pomagają po osiągnął problemy. Inhalator steam jest naturalną alternatywą dla kapsułek i płynnych leków zmniejszających przekrwienie. Dostępne bez recepty, to urządzenie wysyła kojący steam aby wyczyścić niedrożność nosa. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się więcej.

Instrukcje

• Miejsce inhalator na płaskiej powierzchni. Podłącz go do gniazdka elektrycznego.

• Odłączyć kaptur i sprawdź zbiornik. Upewnij się, że było dokładnie oczyszczone po ostatnim użyciu. Jeśli nie, to peeling delikatnie bardzo łagodnym mydłem i spłukać.

• Wypełnienia z tworzyw sztucznych miarki z inhalatora do poziomu zasłużony. Woda z kranu jest w porządku, ale może używać wody butelkowanej.

• Włączyć urządzenie i przesuń pokrętło temperatury do pożądanego poziomu. W zależności od marki steam inhalator może trzeba czekać do trzech lub czterech minut przed steam form.

• Miejsce nos i usta na elastyczne plastikową maskę, jeśli został dostarczony lub w pobliżu inhalator otworu wentylacyjnego. Normalnie oddychać i steam niech cząstek pełni infiltracji nosowych.

Jak korzystać AirLife inhalatora

Jak korzystać AirLife inhalatora


AirLife objętościowy Bodziec Spirometr jest stosowany przez pacjentów, którzy mieli płuc, serca lub innych operacji, w którym znieczulenie podawać przez dłuższy okres czasu. Inhalator pozwala na monitorowanie jego pacjent ćwiczenia oddechowe, zachęcanie do odpowiedniej stopy inspiracji i poprawę czynności płuc.

Instrukcje

1 Przesuń wskaźnik cel regulacją poziomu głośności do zaleconego przez lekarza.

2 Trzymać inhalator w pozycji pionowej i wydech.

3 Umieść swoje usta wokół ustnika.

4 Oddychaj powoli i głęboko. Próby podniesienia kuli lub tłok do poziomu wskaźnika.

5 Wyjąć ustnik i wstrzymaj oddech przez co najmniej 10 sekund, a następnie wydech. Powtarzam, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jak nauczyć dziecko, aby użyć inhalatora

Jak nauczyć dziecko, aby użyć inhalatora


Przejście dziecko z automatu oddechowego znany jako rozpylacz do bardziej przenośnego inhalatora może przyznać jej większą kontrolę nad jej leczenia astmy. Może to zająć trochę prób i błędów, zanim Twoje dziecko wie, jak używać inhalatora, i należy upewnić się, wie, jak zarządzać jej leki przed wyjazdem go do niej.

Instrukcje

1 Wytłumacz dziecku, jak działa inhalator. Powinien spodziewać wybuch medycynie do strumienia w jego usta, a on musi głęboko wdychać leku po jego podaniu.

2. Naucz dziecko, kiedy wdech licząc do trzech. Na policzę do trzech, dotknąć jej nos. Kiedy dziecko czuje, że dotyk, powinna wdychać głęboko. Ćwicz tę technikę kilka razy przed użyciem rzeczywistej astmy inhalatora.

3 Poproś dziecko, aby natychmiast wstrząsnąć inhalator astmy przed wydaniem puff. Powinien zawsze wstrząsnąć inhalator przed podaniem leku.

4 Umieść inhalator w ustach dziecka i policz do trzech. Dotknij nosa dziecka jednocześnie naciśnięciu inhalator do dozowania leku.

5 Uwaga dawkę dziecko powinno brać. Większość inhalatorów astmy są podawane w 2 zaciągnięciach. Mieć dziecko śpiewać "Happy Birthday", aby nauczyć ją, ile czasu powinno upłynąć pomiędzy dwoma pociągnięć. Wstrząsnąć, policzyć i podać drugą leczenia.

6 Monitorowanie astmy u dziecka, podczas gdy blisko przejścia z rozpylacza do inhalatora. Ponieważ wymaga praktyki, prawdopodobnie nie otrzyma pełną dawkę lekarstwa na astmę pierwsze kilka razy, że używa swojego nowego inhalatora.

Jak prawidłowo używać inhalatora

Jak prawidłowo używać inhalatora


Inhalatory są przewidziane do tych, którzy cierpią z płuc lub oskrzeli kwestii. Celem inhalatora jest uzyskanie wymaganego leku do oskrzeli i do płuc, dlatego może pracować efektywnie. Niepoprawnie za pomocą inhalatora może wpływać na to jak dokładnie i jak szybko postępuje leczenie. Bez względu na to, co medycyna jest dostarczana przez inhalator, używając poprawnie jest to jedyny sposób, aby zapewnić ich skuteczność.

Instrukcje

Jak korzystać z inhalatora

1 Prime inhalator. Można to zrobić poprzez potrząsanie inhalator w górę iw dół, po zdjęciu pokrywy, a następnie zwalniając ustnik cztery szybkie tryska w powietrze.

2 ponownie wstrząsnąć inhalator, i oddychać, dopóki nie zostanie zwolniony całe powietrze z płuc.

3 Trzymać inhalator prosto do góry i umieścić ustnik do ust, zamykając usta szczelnie wokół niego.

4 Weź głęboki wdech, a jak wdychać naciskać na górze inhalator i uwolnić dawkę leku. Ssać powietrze głęboko do płuc.

5 Wstrzymaj oddech na tak długo, jak to tylko możliwe, do 10 sekund.

6 Odczekaj minutę, a następnie powtórzyć ten proces, jeśli recepta wymaga więcej niż jednej dawki lub zaciągnięciu.

7 Weź łyk wody i wirować wokół w ustach, aby oczyścić go z wszelkich pozostałości. Wypluwać wodę, a następnie wypić drinka.

Wskazówki:

 • Trzymać inhalator w czystości poprzez usunięcie go ciepłą wodą i działa przez niego. Przechowywać pojemnik w temperaturze pokojowej.
 • Nie należy używać inhalatora więcej niż zalecanej ilości, ponieważ może to spowodować niepożądane skutki uboczne, które będą się różnić, w zależności od stosowanych leków.

Jak miernik Inhalatory pracy?

Jak miernik Inhalatory pracy?


Odmierzoną dawkę inhalatora jest również nazywany Puffer aerozol lub inhalator. Osób cierpiących na POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), astmy i innych problemów z oddychaniem, że małe kanistry zrobić dostawę zalecanego leku wygodne, jak to jest łatwe do przeprowadzenia z nimi, tak jest zawsze dostępne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jak inhalator z dozownikiem Works

Odmierzoną dawkę inhalatora składa się z metalowego pojemnika, który utrzymuje zalecaną leki, uchwyt z tworzywa sztucznego, który zawiera ustnik, i zawór dozujący. Opcjonalne elementy dystansowe są dostępne, jeśli leku wydaje się być rozpylany do tylnej części gardła niż wdychane do płuc, gdzie lek nie jego pracy.

Lek jest uwalniany przez propelent, takie jak hydrofluoroalkan. Dostarcza powolnego mgły, która jest dostarczana głęboko do dróg oddechowych, gdzie osadza się.

Zawór dozujący zapewnia właściwe dawki leku uwalnia się z pojemnika pod ciśnieniem, za każdym razem, gdy jest wykorzystywany

Jak korzystać z inhalatora dozującego

W przypadku prawidłowego stosowania, właściwe dawki leku jest dostarczany głęboko do dróg oddechowych.

Zdjąć nasadkę z ustnikiem inhalatora. Trzymać inhalator z ustnikiem na dole i wstrząsnąć, aby prawidłowo mieszać leku.

Jeśli nie spacer jest używany, trzymaj ustnik około dwóch cali w przedniej części jamy ustnej, tak aby po zwolnieniu mgły, można wdychać powoli.

Unieś podbródek, aby otworzyć drogi oddechowe i delikatnie oddychać. Gdy jesteś gotowy na kolejny oddech, naciśnij pojemnik w tym samym czasie można rozpocząć powolny, głęboki wdech oddech. Należy zająć od 3 do 5 sekund wdychać mgły, aby upewnić się, że dostajesz go do płuc.

Wstrzymaj oddech na 10 sekund, aby dać szansę leków na osiedlenie się w drogach oddechowych.

Niektóre dawki wymagają więcej niż jedną dawkę. Odczekaj 30 sekund przed kolejnym lekiem drogi oddechowe.

Sztuczki i upewnij się, że robisz to w prawo

Jeśli właściwa technika nie jest używany, nie dostaniesz właściwą dawkę leku. Jeśli sprayu kończy się w ustach lub w tylnej części gardła, może powodować podrażnienie.

Aby upewnić się, że jesteś po właściwej procedury, praktyki przed lustrem. Nie powinno być mgły pochodzących z nozdrza, w górnej części inhalatora lub boków ustach.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, co do sposobu korzystania z inhalatora dozującego, przejść nad techniką z farmaceuta, pielęgniarka lub lekarz.

Jak korzystać z inhalatorów MDI

Litery MDI w inhalatorze oznaczają odmierzona dawką. Znany jest również jako szybko działającej lub ratownictwa inhalatora. MDI zawiera albuterolu, który jest używany do relaksu leki na drogi oddechowe w czasie ataku astmy. Ponieważ astma może być śmiertelne, jeśli nie traktuje się natychmiast, mając taki inhalator na rękę jest krytyczna dla astmę. Konieczne jest także, aby wiedzieć, jak używać inhalatora; jeśli jest używany prawidłowo, prawidłowa dawka będzie podawany.

Instrukcje

Właściwego użytkowania inhalatora dozującego

1 inhalatora wstrząsnąć kilka razy, aby upewnić się, że lek jest gotowy do użycia. Zdejmij pokrywę.

2 Prime inhalatora. Jeśli nie używany inhalator w pewnym czasie, że to dobry pomysł, aby to test-trzy razy rozpylać w powietrzu przed użyciem.

3 Umieścić ustnik między zamkniętymi ustami i wdychać głęboko, naciskając jednocześnie na pojemniku. Jest to kluczowy krok. Jeśli nie wdychać w tym samym momencie, że wciskania pojemnika, nie otrzyma wymaganej dawki albuterolem.

4 Wstrzymaj oddech na 10 sekund przed wydechu.

5 Odczekaj minutę i powtórz, jeśli wymagane.

Wskazówki:

 • Pamiętaj, aby zawsze mieć inhalator z dozownikiem w pobliżu. Trzymać inhalator czyste i wolne od zatykania, poprzez usunięcie go i mycie go co tydzień w ciepłej wodzie z mydłem. Zawsze czytaj instrukcje inhalatorów i postępuj zgodnie z poleceniami lekarza.
 • Jeśli używasz inhalatora więcej niż dwa razy w tygodniu, należy skontaktować się z lekarzem o uzyskanie astmy pod kontrolą leków profilaktycznych.

Jak leczyć zatrucia czarny formy

Jak leczyć zatrucia czarny formy

Czarny formy, która jest naukowo znanych jako Stachybotrys atra, jest czarny lub ciemny zielony, formy jak smoła, która ma poważne zagrożenie dla zdrowia, jeśli oddychał, spożycia lub wdychania. Czarny formy zatrucia naukowo nazywa się "stachybotryotoxicosis" i jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci i osób starszych. Stachybotryotoxicosis objawy wysypki wokół pachy i innych obszarów, które często pocą, pieczenie wokół oczu i nosa, ucisk w klatce piersiowej, gorączka, kaszel i krwawe śluzowe.

Instrukcje

• Usunąć cierpi pacjent z obszaru spleśniałych. Pacjent nie będzie lepiej, aż on lub ona jest usuwany z trującym otoczeniu.

• Dostać laboratorium badania krwi zrobione. W ten sposób lekarz może stwierdzić, że masz czarna pleśń, zatrucia i podjęcia dalszych kroków w celu wyeliminowania objawów.

• Uzyskać diagnozę. Po lekarz ustali, że czarny formy, on lub ona przepisze leki przeciwhistaminowe i leki obkurczające błonę śluzową nosa, jak również inhalatora świszczący oddech lub mających problemy z oddychaniem.

• Jeśli Twoja sprawa czarny formy zatrucia jest ciężka, lekarz może przepisać immunoterapii, czyli proces iniekcji bardzo małe ilości toksyny do systemu w celu opracowania odporność na toksyny, które organizm reaguje na.

• Mieć formy oczyszczone z domu. Jeśli domu wskazali jako przyczyna czarny formy, wynająć profesjonalnego aby pozbyć się tej formy dla Ciebie. Jeśli nadal występują objawy, natychmiast wezwać lekarza i zatrzymać z domu.

• Weź 1000 miligramów brązowy wodorostów wyodrębnić codziennie pod nadzorem lekarza. Wyciąg z wodorostów brązowy to suplement, który można nabyć w sklepie lokalnym zdrowia żywności. Wyciąg z wodorostów brązowy pochłania toksyny w organizmie do pomocy w zaczerwienienie je z systemu. Jeśli masz spożycia lub inhalacji czarny formy w czasie, ekstraktu wodorostów brązowy pomogą pozbyć się organizm z toksyn. Weź 500 miligramów przed śniadaniem z pełną szklanką wody. Wyciąg z wodorostów brązowy nie wyleczy czarny formy zatrucia i nie jest zatwierdzony przez FDA.

10 sposobów na rzucenie palenia

10 sposobów na rzucenie palenia


Chociaż istnieje wiele sposobów, aby rzucić palenie, będziesz miał największe szanse na wtrącanie się na dobre, jeśli wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Więc wybór metody, ustawić datę i stać się rzucić niepaląca chcesz byłeś.

Zimna Turcja

Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza metoda. Slangowe, rzucić zimno indyka wymaga używania siły woli i rozrywki zerwać z nałogiem palenia. Zamień palenie z zdrowszych nawyków, takich jak na spacer, wypicie szklanki wody lub rozpoczęcia nowego hobby, które utrzymuje zajęte ręce. Efekty uboczne to typowe objawy odstawienia nikotyny, depresji i że zdanie głowy.

Patch

Nikotyny jest dostarczana za pośrednictwem plastra przylepnego noszenia na skórze. Stały i mierzone dawka nikotyny jest przepuszczany do strumienia krwi. Zazwyczaj palacz zaczyna wysokim plastra dawki dla pierwszych czterech tygodniach stosowania, a następnie obniża dawkę do czterech tygodni leczenia. Efekty uboczne to wyraziste sny, wyścigi bicie ciepła, zawroty i bóle głowy.

Akupunktura

Igły są umieszczone w określonych obszarach ucha. Ta metoda rzucania palenia nie zostało naukowo udowodnione do pracy, ale są tacy, którzy wierzą, może zmniejszyć chęć do palenia. Metoda ta polega na żadnych leków na receptę lub zastąpienie nikotyny, więc jest bezpieczny w użyciu w połączeniu z innymi metodami rzucić palenie. Typowe objawy odstawienia może być doświadczony, ale w mniejszej siły.

Nikotyna dziąseł

Żuć kawałek gumy nikotynowej, gdy pragnienie palić uderza. Chew do momentu wystąpienia "pieprzny" smak, a następnie niech reszta kawałek w stronę policzka. Powtórz żucia i sposób odpoczynku, aż chęć subsydiów lub palić gumę straciła smak. Dawka jest kontrolowana przez Ciebie, ale nie przekracza 20 sztuk gum na dobę. Efekty uboczne to owrzodzenia jamy ustnej, rytm wyścigowy ciepła, czkawki i nudności.

Pastylki do ssania z nikotyną

Podobny do nikotyny gumy, w tym 12-tygodniowe leczenie dostarcza nikotyny poprzez ssanie małą pastylkę, gdy chęć do palenia strajków. Maksymalnie 20 pastylek na dobę może być stosowany; palenia po zabiegu zaczyna się odradza. Działania niepożądane to zgaga, nudności, bóle głowy i problemy ze snem.

Nikotyną Inhalatory

Inhalator służy do naśladowania aktu palenia, które mogą pomóc spełnić fizyczne zwyczaj palenia, a jednocześnie dając organizmowi nikotyny, że pragnie, bez dodanych substancji chemicznych. Zazwyczaj 6- do 16-nikotyny naboje są stosowane na dzień. Skutki uboczne to kaszel, nudności i podrażnienie gardła.

Elektroniczny Papieros

Podobnie jak w przypadku inhalatora ten sposób najbardziej naśladuje czynność palenia. Urządzenie wygląda jak papieros i zawiera nikotyny kasety wewnątrz. Atomizer jest wyzwalany, gdy obłoczki na urządzeniu użytkownika, mieszanie nikotyny z pary wodnej. Efektem jest uczucie palenia, wraz z "dymu", składająca się z pary powietrza i nikotyny. Sposób ten może być używany zarówno z zaprzestania palenia lub urządzenie zastępcze.

Terapia laserowa

Terapia laserowa nie jest zatwierdzony przez FDA do rzucenia palenia. Teoria tego zabiegu jest to, że laser uwalnia endorfiny podobne do tych doświadczonych, gdy palacz pali papierosa. To podobno równoważy energię organizmu i sprawia, że ​​rzucenie palenia łatwiejsze. Sposób ten ma szczególne efekty uboczne poza wycofania i mogą być stosowane w połączeniu z wieloma innymi sposobami wychodzić.

Zyban

Antydepresyjne leki na receptę okazały się skuteczne w rzuceniu palenia. Zmniejsza objawy abstynencyjne, ale nie zawiera nikotyny. Nałogowi palacze są czasami zachęca się do stosowania Zyban w połączeniu z innymi zabiegami rzucania palenia, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Zabieg ten nie jest zalecany dla osób cierpiących na zaburzenia dwubiegunowe lub zaburzeń odżywiania.

Champix

Te nowsze leki na receptę blokuje receptory nikotynowe w mózgu, zabierając przyjemne doświadczenie otrzymasz od palaczy papierosów. To leczenie 12 tygodni, który uruchamia poprzez jedną 0,5 mg tabletki raz dziennie. Dawka jest następnie stopniowo wzrastała w ciągu pierwszego tygodnia aż do osiągnięcia dawki 2 mg dziennie. Palenie jest dozwolone w ciągu pierwszego tygodnia leczenia, a palacze zachęcani są do ustawienia firmę zamknąć datę kiedyś w drugim tygodniu leczenia. Działania niepożądane to bóle głowy, nudności, problemy snu i depresji w tych, którzy cierpią z powodu depresji w przeszłości.

O Leczenie astmy Inhalatory

O Leczenie astmy Inhalatory


Inhalatory są małe ręczne urządzenia stosowane przez dzieci i dorosłych, aby wdychać astmy leki. Astmatyków używać inhalatorów, aby zapobiec atakom astmy, gdy zaczynają doświadczać objawów lub można go używać jako zwykły leków.

Jak używać inhalatora

Najbardziej powszechna forma ma inhalatorów z odmierzaną dozujące inhalatora, który działa z zastosowaniem pojemnika aerozolowego mały ręczny. Inne inhalatory mają blister dozowanie i oddycha w proszku leku.

Lek stosuje się w inhalatorach

Lekarze przepisują różne rodzaje leków z inhalatorów, w zależności od osoby korzystającej i ciężkość objawów. Typowe leki do inhalatorów są Albuterol, Flovent i Advair.

Korzyści

Niektóre inhalatory mają składniki kombinacji, że gdy podejmowane regularnie może rzeczywiście skrócić długość ataków astmy.

Dzieci i Inhalatory

Inhalatory astmy dla dzieci zazwyczaj pochodzą z dodatkowym ustnikiem zwany spacer, aby pomóc dziecku nauczyć się korzystać z inhalatora. Dorośli powinni nadzorować dzieci podczas korzystania z inhalatora, aby upewnić się, że ona jest przy użyciu to we właściwy sposób.

Skutki uboczne

Niektóre działania niepożądane inhalatorów to kaszel, szybkie bicie serca i zawroty głowy. Działania niepożądane są zwykle niewielkie i trwa tylko kilka minut.

Ostrzeżenia

Leki stosowane w inhalatorach są pobudzające i może powodować poważne problemy nadużywanie takie jak wysokie ciśnienie krwi, ból w klatce piersiowej.

Zasoby CPR Instruktor

Zasoby CPR Instruktor


Aktywne instruktorem CPR będzie musiał nabyć certyfikacji przez akredytowane firmy, takie jak American Heart Association i Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. W klasie kształcenia nauczycieli, materiały (ręczne instruktor i klasa DVD) będą miały do ​​niego, aby mógł studiować na własnym czasie. Choć zajęcia CPR mają określoną strukturę, jest trochę miejsca dla kreatywności w prezentacji. Badania na zewnątrz może być również korzystne, aby przygotować go do pytania studentów nieuregulowanych w jego instrukcji obsługi.

Instrukcja Instruktor

Po zrobieniu klasy szkolenia nauczycieli w akredytowanej firmy, instruktorem CPR otrzyma podręcznik, aw niektórych przypadkach DVD obejmujące cały materiał klasy. Instrukcja instruktora dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża wymienia cel kursu, wymagania wstępne Oczywiście wymagany stosunek studentów do liczby nauczycieli i minimalną ilość informacji, które mogą być podane na każdy temat prezentowanych przez studentów odpowiednie szkolenie. Wymienia się w nim materiały potrzebne dla każdego segmentu tak, że nauczyciel może być przygotowany z wyprzedzeniem. Sygnalizuje nauczyciela na kiedy powinien grać segmentów wideo, kiedy należy się zatrzymać w celu wykazania umiejętności, kiedy powinien mieć uczniowie przyłączyli się do niego w praktyce umiejętności i kiedy powinien dać test. Obejmuje ona także kopie testów, które mogą być powielane w zależności od liczby uczniów w każdej klasie są i klucz odpowiedzi dla nauczyciela korekty testów.

Skrócona

Jest to możliwe, nawet przy wystarczającej szkolenia, zapomnieć szczegóły i popełniają błędy podczas praktyki CPR i stosowania. Uczniowie, podobnie jak nauczycieli, będzie miał książkę do domu z wykresów skróconych umiejętności uczyli. Nauczyciel może zalecić, że wykresy te wycięte z ich książek do szybkiego odniesienia. Broszura Amerykański Czerwony Krzyż student ma szybkich plany referencyjne dla następujących umiejętności: dorosły CPR CPR resuscytacji niemowląt i dzieci; pierwsza pomoc dla ran do tkanek miękkich; pierwsza pomoc dla urazów mięśni, kości i stawów; Jak użyć inhalatora; jak korzystać z epinefryny autoiniekcji; i co zrobić dla zatrucia.

Zasoby online

Aby wspomóc swój wykład w klasie, nauczyciel powinien zrozumieć, dlaczego CPR CPR pomaga ofierze zamiast po prostu wymieniając kroki. Na przykład, Firstaidweb.com stanowi, że w przypadku braku serca "zapobiega tlen z krążących po całym ciele, szybko zabijania komórek i tkanek. W istocie, Cardio (serce), płuc (lung) Resuscytacji (ożywić, ożywić) służy jako sztucznego serca i sztuczne respiratora. " Inna klasa motywatorem jest prezentacja danych statystycznych, takich jak tej statystyki z American Heart Association: "Skuteczna CPR obserwatora, o ile bezpośrednio po zatrzymaniu krążenia, może podwoić szanse ofiary na przeżycie." Instruktor może zbierać dane statystyczne odnoszące się do stanu, w którym on i jego uczniowie życia i pracy.

Głośniki gości

Jeśli instruktor chciałby, aby jego klasa szczególnie zaangażowana, może on skontaktować się z dostawcą ratownictwa medycznego w jego okolicy i poprosić o ratowniczych poza obowiązkiem personelu medycznego, aby przyjść i porozmawiać w jego klasie. Powinien zapytać specjalnie dla opowieści związanych udany występ CPR z cywila.

O leczeniu astmy Inhalatory

O leczeniu astmy Inhalatory

Inhalatory są małe ręcznych urządzeń używanych przez dzieci i dorosłych wdychać leków astmy. Cierpiących na astmę używać inhalatorów zapobiegać atakom astmy, kiedy zaczną się pojawiać objawy lub można go używać jako regularnie leki.

Jak używać inhalatora

Najbardziej rozpowszechnioną formą Inhalatory jest mierzona dawkowanie inhalator, który działa przy użyciu kontenera małe ręczne aerozoli. Innych inhalatorów mają blistra dawkowania i osoba oddycha w proszku lek.

Leki stosowane w Inhalatory

Lekarze przepisują różne rodzaje leków z inhalatorów od osoby przy pomocy ono i nasilenie objawów. Typowe leki na Inhalatory są Flovent i Albuterol Advair.

Korzyści

Niektóre Inhalatory mają połączenie składników, gdy regularnie faktycznie można skrócić długość ataki astmy.

Dzieci i Inhalatory

Astmy Inhalatory dla dzieci zazwyczaj wyposażone w dodatkowy ustnik o nazwie spacer aby pomóc dziecku nauczyć się używać inhalatora. Dorosły powinien nadzorować dziecko przy użyciu inhalatora do upewnij się, że on lub ona jest za pomocą to we właściwy sposób.

Skutki uboczne

Niektóre działania niepożądane Inhalatory to kaszel, szybkie bicie serca i zawroty głowy. Skutki uboczne są zwykle niewielkie i tylko trwać kilka minut.

Ostrzeżenia

Leki stosowane w Inhalatory są Używki i może powodować poważne problemy, jeśli nadużywany jak wysokie ciśnienie krwi i ból w klatce piersiowej.