adcov.com

jak interpretować test bender

Jak interpretować test PSA raka

Test specyficzny antygen prostaty, lub PSA, jest narzędziem do wykrywania raka prostaty w możliwie mężczyzn. PSA pozwala wykryć raka wcześnie, zanim pożyczek i marże. Istnieje kilka wskazówek dla interpretacji wyników swojej PSA, które można wykorzystać, aby omówić z lekarzem, czy dalsze badanie jest potrzebne.

Instrukcje

1 Zapytaj lekarza, co poziom PSA będzie uznawane za typowe dla wieku i poziomu ryzyka. Stężenie PSA poniżej 4 ng / ml są ogólnie uważane za normalne, ale 4 ng / ml odcięcia zmienia się wraz z wiekiem.

2. Zwróć uwagę na pierwsze oznaki zagrożenia. Poziom PSA pomiędzy 4 ng / ml i 20 ng / ml są uważane za uczciwe umiarkowane ryzyko zachorowania na raka. W tym momencie lekarz może chcesz zrobić dalsze badania.

3 Bądź świadomy poziomu PSA wysokiego ryzyka. Poziom PSA powyżej 20 ng / ml są uważane za bardzo wysokie ryzyko. Lekarz chce zrobić dalsze badania, aby określić, czy nowotwór jest obecny, a jeśli tak, jakiego typu i stopnia zaawansowania.

4. Należy pamiętać, że niektóre leki, takie jak Proscar, może mieć wpływ na poziom PSA. Lekarz powinien wziąć to pod uwagę przy ocenie wyników PSA.

Wskazówki:

 • Pamiętaj, że normalne PSA nie gwarantuje, że nie ma raka, ani nie zastępuje innych metod przesiewowych. W ten sam sposób, wysoki poziom PSA nie oznacza, że ​​ma raka na pewno. PSA tylko badanie przesiewowe i nie jest wykorzystywana do ostatecznego rozpoznania.

Jak interpretować test tarczycy

Tracisz lub przybiera na wadze, bez zmiany diety i są zmęczeni i nie może spać. Zauważyłeś zmianę tekstury włosów i skóry, i nie wydaje się być trawieniem prawidłowo. Jeśli masz takie objawy i innych, lekarz może dostać test tarczycy w celu ustalenia, czy masz niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Jednak numery i inicjały, które są Lekarz mówi o są mylące, a to może być trudne do zrozumienia implikacji results.First, trzeba zrozumieć, co jest i co to tarczyca kontroluje. Tarczycy mała w kształcie motyla dławik na bazie gardła. Wydziela się z dwóch hormonów: trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Te trudne do wymówienia hormony kontrolować szybkość twojego ciała funkcji-wszystko, od bicia serca, temperatury, trawienie i metabolizm do funkcjonowania mózgu i oddechu. Możesz produkować zbyt dużo hormonu (z nadczynnością tarczycy) lub mało (niedoczynność tarczycy), a objawy mogą różnić się w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia. Lekarz może podjąć decyzję, aby uruchomić szereg różnych testów tarczycy, ale najczęściej jest TSH (hormonu stymulującego tarczycę) badanie.

Instrukcje

Zrozumienie TSH

1 TSH nie mierzy T3 lub T4; mierzy wpływ hormonu uwalnianego przez przysadkę mózgową do sygnalizowania tarczycy rozładować więcej hormonów. Dlatego większa liczba w wyniku testu, obniżenia funkcji tarczycy.

2. Po otrzymaniu wyników badań, będzie można zobaczyć wiele. Normalny wynik badania TSH wynosi między 0,3 a 3,0. Jeśli wyniki mieszczą się powyżej 3,0, jesteś za niedoczynnością tarczycy, a jeśli spadnie poniżej 0,3, masz nadczynność tarczycy. Standardy te zmieniły się w 2003 roku, więc upewnij się, że lekarz jest świadomy zmian.

3 Jeśli jesteś niedoczynnością tarczycy, lekarz prawdopodobnie przepisze jakieś syntetycznego hormonu tarczycy jak lewotyroksyny lub klęski wymiany jak Armour.

4 nadczynność wymaga różnych podejść, w tym przeciwciała anty-tarczycy, leków lub operacji w zależności od sytuacji. Wymaga to jasnej komunikacji między lekarzem a pacjentem. Nie bój się zadawać pytania i prosić o więcej wyjaśnień.

Co to wszystko znaczy?

5 Jeśli TSH wraca wysoka i przepisany hormon zastępczy, najprawdopodobniej rozpocząć, aby zobaczyć wyniki w ciągu kilku tygodni. Jednak lekarz może spędzić sześć miesięcy dostosowując dawkę jak najlepiej traktować Cię. W tym czasie spodziewać się częstych badań TSH i ewentualnie inne badania tarczycy też. Gdy dawka jest ustawiona, musisz być badane co najmniej raz w roku w celu monitorowania funkcji tarczycy jest.

6 Jeśli TSH jest niskie, to lekarz decyduje o rodzaju leczenia najlepszy dla Ciebie. Istnieje wiele opcji, w zależności od stanu, ale najlepiej, leczenie może być, aby wyłączyć lub usunąć tarczycy. W takim przypadku, będziesz się niedoczynnością tarczycy i będą wymagane hormonów tarczycy.

7 Jeśli TSH wraca normalne, ale nadal masz objawy zgodne z chorobami tarczycy, zwrócić się do lekarza w celu utworzenia bezpłatnego testu T3 (normalny od 80 do 220) i wolnego T4 (normalnego testu od 0,7 do 2,0). Możesz też rozważyć test przeciwciał, jak również.

Wskazówki:

 • Dobra komunikacja między lekarzem a pacjentem jest niezbędne, aby w pełni zrozumieć wyniki badań.
 • Masz prawo wiedzieć, wyniki. Większość państw posiada przepisy, które poprze cię.
 • Nie bój się, aby uzyskać drugą opinię, jeśli lekarz nie odpowiada na pytania.
 • Nie próbuj do samodzielnego diagnozowania i leczenia. Choroby tarczycy jest potencjalnie zagrażające życiu i potrzebuje lekarza uwagę.

Jak interpretować test testosteronu

Testosteron jest steroidowy hormon produkowany przez tkankę hormonalnego u mężczyzn jąder. Stymuluje rozwój drugorzędowych cech płciowych u mężczyzn, takich jak wzrost włosów na ciele, pogłębienia w głosie, rozszerzenia prącia i rozwoju mięśni. Hormon jest również wytwarzany przez nadnercza (powyżej nerek) u mężczyzn i kobiet i jajników u kobiet. Kobiety produkują niewielkie ilości testosteronu, który zostanie przekonwertowany do estradiolu - główny hormon płciowy kobiety. Lekarze na ogół zamówić badanie testosteronu u chłopców wykazujących objawy lub wczesnym lub późnym okresie dojrzewania u mężczyzn i kobiet, aby ocenić płodność, a mężczyźni w poszukiwaniu przyczyn zaburzeń erekcji.

Instrukcje

1 Wyszukaj raport z testu laboratorium testosteronu. Nazwa badania pojawia się wartość obok.

2 Sprawdź zakresu normy testosteronu w raporcie. Normalne zakresy testosteronu u mężczyzn różnią się w zależności od wieku i stopnia dojrzałości. Poziom testosteronu spada, jak mężczyźni wieku. U kobiet, testosteron normalny zakres jest niska.

3 Porównaj swój wynik testosteronu do normy dla płci i wieku grupy wskazanej w raporcie laboratoryjnym. U mężczyzn, zmniejszone poziomy testosteronu może być spowodowane chorobą mózgowej, zaburzeń genetycznych, alkoholizm, choroby wątroby, leków zawierających sterydy i androgeny, zranienia jąder i chorób wirusowych, takich jak świnki. Lub guzy nadnerczy, jąder, a także leki przeciwdrgawkowe, takie jak barbiturany i może zwiększać poziomy testosteronu u mężczyzn. U kobiet, zwiększone wytwarzanie testosteronu, może być ze względu na pewne zespoły nierównowagi hormonalne, guzy nadnerczy lub jajnika oraz terapii estrogenowej.

4 Skontaktuj się z dostawcą samochodów dla zdrowia swojego ważnego interpretacji wyniku badania testosteronu. Wiele czynników odgrywa w podejmowaniu decyzji o normalny zakres specyficzny dla Ciebie na podstawie płci, wieku i poziomu swojej dojrzałości.

Wskazówki

 • Lekarze na ogół zamówić testosteronu wraz z FSH i LH - hormonów, które kontrolują produkcję testosteronu i dojrzałości plemników - u mężczyzn w celu oceny dojrzałości płciowej u chłopców.
 • Poziom testosteronu są dobowe, że szczyt w godzinach porannych i są na najniższym poziomie w godzinach wieczornych.
 • Poziom testosteronu zwiększa się po wysiłku.

Jak interpretować wyniki badania krwi dla progesteronu

Progesteron jest hormonem, wytwarzane przez jajniki i łożyska ludzkiego samic. Hormon ten jest odpowiedzialny za przygotowania macicy okładziny dokowania jajo podczas jego zapłodnienia plemników. Kiedy nie występuje, nawożenie, spadek poziomu progesteronu i krwawienie miesiączkowe rozpoczyna. Progesteron jest także dobrym wskaźnikiem ciąży, ponieważ zwiększa się 10-krotnie w czasie ciąży. Jest to również wskaźnik krwawienia z macicy. Ważne jest, aby nauczyć się, jak interpretować test progesteronu we krwi.

Instrukcje

1 Uzyskaj raport laboratorium. Szukaj słowa "progesteronu." Jeśli jest wewnątrz normalnego zakresu, to oznacza to, że jest owulacja i są gotowe do próby zajścia w ciążę. Prawidłowy zakres dla fazy wstępnej owulacji jest mniejsza niż 1 ng / ml (ng na mililitr) i od 5 do 20 ng / ml dla fazy połowy cyklu.

2 Sprawdzić nieprawidłowości w swoich innych badań laboratoryjnych oprócz progesteronu. To wszystko połączone i ustali normalne lub nieprawidłowości wartości progesteronu. Jeśli wszystkie testy są poza normalny zakres, to nie jest błąd. Oznacza to, że badanie krwi musi być powtórzona. Przynieś wyniki z powrotem do lekarza.

3 Spójrz na wyniki i określić, czy stężenie progesteronu jest zbyt wysoka. Wysokie poziomy wskazują fałszywe ciąży lub dysfunkcji nadnerczy. Nadmierne dodatków, takich jak witamina C może spowodować nadmiernie dużej liczby. Jeśli podejrzewasz, że masz wziąć nadmiar witaminy C, może trzeba wrócić do lekarza, aby podjąć próbę progesteronu.

4 Sprawdź, czy Twój poziom progesteronu jest bardzo niski. Nienormalnie niski poziom progesteronu wskazywać na problemy owulacji lub ewentualnego poronienia. Może także powodować bezsenność i skrajne zmiany nastroju. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli okazuje się, że poziom progesteronu jest zbyt niski.

5 Szukaj "hormonu estrogenu" w raporcie laboratoryjnym. Zwykle wartości estrogenu i progesteronu są zawsze symetryczne. To będzie trudno wyobrazić, jeśli jest większa niż drugiego. Wahania wyników może również oznaczać, że masz zaburzenia równowagi hormonalnej, co może prowadzić do stałej omdlenia. Skontaktować się z lekarzem, jeśli okaże się brak równowagi między estrogenów i progesteronu.

Wskazówki

 • Możesz łatwo znaleźć jakąkolwiek nieprawidłową wartość testową w raporcie laboratorium, ponieważ będą one zawsze być podświetlony lub pogrubioną czcionką.

Jak interpretować Chemia wyników testów krwi

Jak interpretować Chemia wyników testów krwi


Twoje badanie biochemiczne krwi, znany również jako ekran chem lub panelu chem, mierzy niektóre z najważniejszych i niezbędnych substancji produkowanych przez organizm, aby funkcjonować poprawnie. Jeżeli wyniki są w prawidłowym zakresie, można czasami oznacza, że ​​choroba ta występuje w organizmie, lub że lek może być przyczyną działań niepożądanych.

Badania krwi mogą obejmować dziesiątki różnych testów, ale na swoje regularne sprawdzać, oprócz pełnego panelu morfologii krwi (CBC), Twój Panel chem zwykle mierzyć funkcję swoich kluczowych narządów, takich jak wątroby i nerek.

Instrukcje

Jak interpretować Chemia wyników testów krwi

1 Spójrz na podstawowe metabolicznego Panelu (BMP). Czytaj wyniki w kolejności występowania. Porównaj swój poziom glukozy w dopuszczalnym zakresie wymienionych na wynikach. Dopuszczalny zakres stężenia glukozy wynosi 70 do 99 mg / dl (3,9 do 5,5 mmol / L). Wszystko to jest wyższa niż możliwa znakiem przedcukrzycowego lub cukrzycy.

2 Porównaj poziom Twojego wapnia (Ca) w normalnym zakresie 9.0-10.5 miligramów na decylitr (mg / dl) lub 2.25-2.75 milimoli na litr (mmol / l). Zwiększać i zmniejszać poziom wapnia może być oznaką niedoboru wapnia albo sama, albo z tego hormonu w organizmie, który reguluje wapń.

3 Kontynuuj przeglądanie wyników, notując wszystko, co nie mieści się w dopuszczalnym zakresie, lub pojawia się granica, to jest w granicach normy, ale blisko górnej lub dolnej granicy. Podstawowa przemiana materii będzie również zobaczyć panel elektrolitów, w

4 Spójrz na wyniki Nerki testowe, w tym krwi mocznika BUN (azot) i kreatyniny, które można zobaczyć przy podwyższonych lub przewlekłego tymczasowy spadek które odwracają czynność nerek.

5 Spójrz na resztę wyników. Jeśli widzisz skrót CMP, lekarz nakazał kompletny panel metaboliczny, który zawiera wszystkie testy w formacie BMP, plus kompozyt białka.

Przeczytaj wyniki swojej CMP. Albumina, małe białko produkowane w wątrobie jest głównym białka w surowicy krwi. Razem środki białko albuminy, jak również wszystkie inne białka we krwi. Wzrosty i spadki w tych wyników badań można wskazać zdrowia zaniepokojenie.

6 I w wynikach badań czynności wątroby, w tym fosfatazy alkalicznej (ALP), AlAT (aminotransferazy alaninowej, zwany także AlAT), AspAT (aminotransferazy asparaginianowej, zwany także SGOT) i stężenia bilirubiny.

ALP, ALT i AST są enzymy znajdujące się w wątrobie i innych tkankach. Bilirubina jest produktem odpady wytwarzane przez wątrobę, jak rozkłada się i przetwarza stare krwinki czerwone. Każdy wzrost w tych poziomach może pokazać choroby wątroby lub skutków ubocznych niektórych leków.

7 Czytaj poziom cholesterolu oraz HDL (lipoprotein o wysokiej gęstości), LDL (Low density lipoprotein) i triglicerydów Twoje poziomy HDL powinien być wysoki, a LDL i trójglicerydów powinna być niska.

Wskazówki

 • Wiele różnych czynników może mieć wpływ na wynik testu krwi, takich jak, jeśli miały po jedzeniu, co laboratorium zastosowano, jak próbkę traktowano przed testowane.

Jak interpretować wyniki testu obciążenia Viral

Jak interpretować wyniki testu obciążenia Viral


Test obciążenia wirusowego odbywa się na kogoś, kto dodatnimi ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Wyniki wskazują ile wirusa jest obecny w krwioobiegu człowieka. Monitorowanie wyników testu obciążenia wirusowe pozwala lekarzom, aby dowiedzieć się, czy są one za pomocą zabiegów, aby utrzymać wirusa od odtwarzania są skuteczne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak interpretować wyniki badań wirusowych obciążenie.

Instrukcje

1 kształcić się na temat wyników testów obciążenia wirusowych i co one oznaczają. Świetne miejsce do rozpoczęcia jest artykuł "HIV wirusowe obciążenia," pisał o testy laboratoryjne online. Zobacz sekcję poniżej środki na link.

2 Pamiętaj, jeśli zinterpretować badanie wiremii, chcesz zobaczyć dokładnie przeciwieństwo tego, co chcesz zobaczyć na teście T-komórkowego. Chcesz, aby Twoja wiremia zejść. Wskazuje to, że wirus nie replikuje się tak szybko. Chcesz, aby liczba komórek T, które stanowią komórki myśliwskich w systemie odpornościowym, aby przejść w górę.

3 Spodziewajcie się lekarz, aby sprawdzić swoją wiremii natychmiast po postawieniu diagnozy, w ciągu ośmiu tygodni leczenia inicjującego, a następnie co trzy do sześciu miesięcy po tym. To pozwala im bacznie obserwować, czy wirus jest nadal wykonywać kopie sobie i szerzyć, czy wirus został zatrzymany replikowania się i jest nieaktywna.

4 Należy pamiętać, że o "niewykrywalny" wiremii nie oznacza, że został on wyleczony. To właśnie to oznacza, że ​​poziom wirusa w krwi jest tak niski, że test nie jest wystarczająco czuła, aby ją znaleźć. Posiadające "niewykrywalny" wiremii jest bardzo dobra wiadomość, ale ważne jest, aby pamiętać, aby zachować po swoim wyznaczonym leków schematu.

5 Zapytaj swojego lekarza przez kopie wyników badań obciążenia wirusowe zostały podjęte. Pozwoli to na monitorowanie i zinterpretować swój proces chorobowy.

6 Bądź asertywny, gdy pyta się z lekarzem w celu interpretacji wyników badań, że nie rozumiesz. Ponieważ lekarze mają tendencję, aby to w terminologii medycznej, może trzeba zapytać wiele pytań, dopóki nie jesteś pewien, że rozumiem, co lekarz mówi ci. Jeżeli ustawy rzucił lekarz, nękani lub podrażniona przez pytania, lub jeśli on lub ona nie może wyjaśnić wyniki badania odpowiednio, być może nadszedł czas na znalezienie nowego lekarza.

Wskazówki

 • Miano wirusa jest zwykle bardzo wysoka, gdy najpierw zakażonych. Ponieważ układ odpornościowy stara się zwalczyć wirusa, wiremii powoli spada, a następnie zacznie ponownie rosnąć, jak to powoli niszczy układ odpornościowy.
 • Większość obecnych leków HIV są nastawione na zakłócanie zdolność wirusa do reprodukcji, więc spadek wiremii powinni po rozpoczęciu przyjmowania preparatu.
 • Nawet jeśli wiremia jest "niewykrywalny", nadal można przekazać HIV na partnerów seksualnych podczas seksu bez zabezpieczenia i do nikogo, z kim można podzielić się igłę podczas korzystania z leków iniekcyjnych. Jeżeli jesteś matką, można również nadal dać niemowlę wirusa przez łożysko, podczas porodu i karmienia piersią. Wreszcie, choć pracownicy służby zdrowia powinni być przy uniwersalnych środków ostrożności, to jest dobry pomysł, aby wymienić swój pozytywny status serologiczny dla każdego, kto ma kontakt ze swoimi płynach ustrojowych.

Jak czytać test skórny Gruźlicą

Test gruźlica skóry jest metodą stosowaną w celu sprawdzenia, czy dana osoba jest zakażona Mycobacterium tuberculosis, co powoduje, że bakterie gruźlicy, lub TB. Badanie polega na wstrzyknięciu płynu do ramienia osoby, a następnie prosząc go, aby wrócić do dalszej oceny w miejscu wstrzyknięcia w 48 do 72 godzin.

Instrukcje

Jak czytać test skórny Gruźlicą

1 Monitorowanie miejsce wstrzyknięcia na dwa do trzech dni. Można zauważyć pewne zaczerwienienie i stwardnienie lub obrzęk w tej okolicy. Musisz zmierzyć ilość obrzęk na trzeci dzień około 72 godziny po teście TB podawano. Jeśli test nie oceniano w tym czasie, to jest uważana za nieważną i będą musiały być ponownie wprowadzone.

2 Zmierzyć ilość obrzęk w obszarze badań z elastycznego władcy wyskalowany w milimetrach. Pomiaru średnicy tylko opuchlizna przez ramię i nie wzdłuż dłuższej długości ramienia. Nie obejmują obszary zaczerwienienia w pomiarze.

3 Poznaj swoje czynniki ryzyka gruźlicy. Interpretacja wyniku TB zależy od Państwa są czynniki ryzyka gruźlicy. Czynniki ryzyka obejmują będąc nosicielem wirusa HIV, żyjących w zatłoczonych kwartałach narażone na osoby, które mają na gruźlicę lub o zawód, który udostępnia do bakterii, która powoduje gruźlicę, takich jak praca w laboratorium.

4. Bądź świadomy kryteriów wymaganych dla testu należy interpretować jako pozytywny. Obszar obrzęk większa niż 5 mm uważa się za pozytywny w osoby, które niedawno miały kontakt z osobą, która ma TB, osoby, które mają HIV, osoby z radiologicznych klatki piersiowej, które wykazują wyleczyć gruźlicę lub których układ odpornościowy zostały zniesione z powodu leków lub choroba. 10 mm lub więcej obrzęk jest uważany za pozytywny, w ludzi, którzy przenieśli się z kraju o wysokiej częstości występowania gruźlicy w ciągu ostatnich pięciu lat. Pomiar ten jest uważany za pozytywny, u osób nadużywających narkotyków przez zastrzyki i osób narażonych na ekspozycję na gruźlicę na podstawie miejsca zamieszkania lub pracy. Stwardnienie 15mm lub więcej jest pozytywna, w każdego, niezależnie od czynników ryzyka.

Wskazówki:

 • Test negatywny TB może wystąpić ze względu na osłabienie układu odpornościowego, niedawnego zakażenia TB, który jest od 8 do 10 tygodni lub bardzo stary, że jest wiele lat. To może się zdarzyć, jeśli osoba jest mniej niż 6 miesięcy, ma kilka chorób wirusowych, takich jak ospa wietrzna, ma zdecydowaną przypadek gruźlicy lub po prostu dostał ostatnią szczepionkę wirusa na żywo. Zarząd lub interpretacja testu nieprawidłowe mogą również powodować ten problem. Wyniki te są nieaktywne i są znane również jako fałszywych wyników ujemnych.
 • Fałszywie dodatni wynik jest możliwe u osób zakażonych prątkami gruźlicy lub bez kogo nie były szczepione przeciwko gruźlicy. Nieścisłości w administracji lub pomiaru testu może także powodować pozytywne wyniki.

Jak interpretować MMPI 2

Jak interpretować MMPI 2


Osobowość zapasów Minnesota Wielofazowy drugiej wersji (MMPI-2) został opracowany przez zespół naukowców, kierowany przez Jamesa Rzeźnik z Uniwersytetu w Minnesocie, zakończone w ciągu 50 lat prac badawczych. Podobnie jak jego poprzednik, MMPI-2 został opracowany przez podawanie ogólne pytania psychicznych objawów zdrowotnych do różnych grup pacjentów psychiatrycznych i trendy wzory reagowania znanych grup diagnostycznych. Chociaż interpretacja danych surowych MMPI powinny być dokonywane tylko przez fachowca z certyfikatem pokładzie w testów psychologicznych, laik powinien wiedzieć, jak interpretować wyniki podane im przez tego specjalistę.

Instrukcje

MMPI Wagi Ważność

1 Zapytaj o konfiguracji L, F, K i? Wagi. Osoby, które uzyskały wysokie w skali Lie (L) są zwykle próbuje przedstawić się w korzystnym świetle nierealnie. Na przykład, mogą odpowiadać na pytania takie jak: "nigdy nie kłamię" twierdząco. Częstotliwość (F) skala jest podobna, ale mierzy większe skrajności; osoby, które są zatajenie zaprezentować się jak chory psychicznie lub pozbawione normalnych uczuć. Obronności (K) środki skalę psychologiczne guardedness. Can not Say (?) Środki skalę liczba elementów pozostało bez odpowiedzi. MMPI-2 posiada dodatkowe wagi ważności, trin i VRIN i Fb, które wykrywają, czy osoba faktycznie czytania i zrozumienia pozycji testowych.

2 Zapytaj o skalach klinicznych. Istnieje dziesięć podstawowych skal klinicznych pierwotnie opracowane z MMPI, które pozostają w drugiej wersji testu. Są to podstawowe skale stosowane dla klinicysty w ocenie wzorców choroby psychicznej. Są to Hypochondrias, depresja, Hysteria, psychopatyczne dewiacji, męskość / kobiecość, paranoja, Psychastenia, schizofrenia, hipomanii i introwersji Społecznego. Jeśli te łuski są znacznie podwyższone, choroba psychiczna może być obecny.

3 Zapytaj o wadze treści. Wagi treści są sub-czynniki pochodzące z wagi klinicznych i nie powinny być interpretowane, chyba że Twój wynik na skali głównej zawartości jest podwyższone. Skale te zawarte niepokój, lęki, obawy, obsesyjność zdrowia i dziwaczne aktywności umysłowej, aby wymienić tylko kilka.

4 Zapytaj o uzupełniających skalach. Wiele podskale zostały opracowane w ciągu ostatnich 50 lat przez różnych badaczy. Podskal Harris-Lingoes są najczęściej używane. Są to subiektywne depresja, psychomotoryczne opóźnienia, fizycznej i psychicznej Nieprawidłowe działanie, otępienie.

Wskazówki:

 • Nie bój się zadawać pytania. Większość lekarzy użyć narzędzia punktacji oparty komputera z powodu złożoności MMPI-2 w.
 • MMPI-2 jest test 567 poz że ma zaawansowaną ocenę testów biorąc postaw. Nie należy próbować udawać lub interpretują dane z badań surowe siebie.

Jak interpretować drętwienie końców palców

Drętwienie lub mrowienie w palców (lub innych kończyn) może być spowodowane przez wiele chorób medycznych. Utrata czucia następuje najczęściej przy ciało pozostaje w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu. Jednakże w takim przypadku, sensacja powinna powrócić w ciągu pięciu minut. Jeśli uczucie nie zwraca w ciągu 30 minut-lub utraty czucia występuje z powodu niewytłumaczalnego powodu, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Instrukcje

Jak interpretować drętwienie końców palców

1 Rozumiem, że brak stałego przepływu krwi do każdego obszaru może spowodować utratę czucia. Niestety, brak krwawych zasilającego jest zawsze spowodowane po prostu przez pozostający w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu, ale raczej spowodowane nadmiarem płytek w tętnicach. Stan ten nazywany jest miażdżyca i należy natychmiast ze względu na ryzyko niewydolności serca i innych, być może życie kończy, warunkach.

2 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpią spójnego ból szyi w połączeniu z odrętwienia w zasięgu ręki. W wielu przypadkach, przepuklina dysku będzie wywierać nacisk na nerwy kręgosłupa, które są bezpośrednio związane, i służą poważny kanał informacji-do swoich kończyn. Operacja będzie, często poprawić przepuklina dysku, ale jest w stanie pomieścić do dziewięciu miesięcy rekonwalescencji po zabiegu.

3 Zbadaj swoje nadgarstki żadnych objawów ściśle powiązanych z zespołem cieśni nadgarstka. Według strony internetowej Medical pomóc, zespół cieśni nadgarstka występuje, gdy ciśnienie jest umieszczony na "nerwu w miejscu gdzie przechodzi przez nadgarstek." Nadmiaru ciśnienia na nerwu może powodować mrowienie lub utrata czucia w opuszkach palców. Jeśli poczujesz ból nadgarstka w połączeniu z utratą czucia w zasięgu ręki, skonsultować się z lekarzem, który specjalizuje się w zespół cieśni nadgarstka.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wysypka, duszność, zawroty głowy, zmęczenie lub utrata czucia towarzyszy w zasięgu ręki. Według strony internetowej Medical pomóc za te objawy wskazują na bardziej poważny problem i należy natychmiast.

5 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpi utrata czucia lub mrowienie w zasięgu ręki z dowolnego powodu, że nie ma na liście powyżej. Do innych przyczyn, takich jak migreny i udaru może powodować drętwienie palców i nie należy lekceważyć, jak wiele razy, utrata czucia w kończynie po prostu wczesny objaw coś znacznie bardziej poważne.

Wskazówki

 • Polecić znajomego lub członka rodziny, aby ścisnąć palcami, jeśli zaczynasz podejrzewać utratę czucia. Czasami organizm momentalnie traci zdolność do odczuwania pewnych materiałów, ale firma jest zawsze wykrywany wyciskać przez organizm człowieka.
 • Łykać dwie aspiryny, jeśli występuje utrata czucia w opuszkach palców, a problem może być związany z sercem.
 • Udać się do lekarza natychmiast, jeśli którykolwiek z powyżej wystąpić. Zapobieganie chorobom jest najbezpieczniejszym praktyką w kontaktach z utratą czucia w kończynach.

Jak zrobić test formy Kit

Jak zrobić test formy Kit


Pleśń może poważnie wpływać na zdrowie człowieka. Ilość pleśni, typu obecnie formy i indywidualnej wrażliwości na to wszystkie czynniki związane z poziomem lub stopnia zagrożenia zdrowia. Zestawy pleśni testowe, które określają obecność formy i identyfikacji typów formy jest obecny. Można dokonać samodzielnej formy zestawu testowego za pomocą kilku prostych przedmiotów.

Instrukcje

Jak zrobić test formy Kit

1 Umieść szalce Petriego na płaskiej powierzchni. Umieść przezroczystą taśmę wewnątrz naczynia, z lepką stroną do góry. Umieść tyle taśmy do span przez naczynia. Taśma złapie żadnych zarodników pleśni w powietrzu. Uwalnia zarodniki pleśni jako sposób migracji. Gdy zarodniki stykać się z wodą lub wilgocią, są one zdolne do tworzenia nowych kolonii form.

2 Umieść drugi Petriego w kanale powietrza nad wylotem powietrza powrotnego. Upewnij się, że w środku jest wyłożona taśmy tak jak w poprzednim kroku. Wszelkie spory pleśni podróżujący wewnątrz systemów wentylacyjnych przechodzi nad naczynia i trzymać się taśmy.

3 Przeprowadź analizę. Po pozostawieniu na płytki Petriego na noc, umieścić je pod mikroskopem. Jeśli wiesz, co pleśń wygląda, można zidentyfikować swoją obecność w powietrzu. Cząstki pyłu mogą pokazać się w szalce Petriego również, więc być pewni, aby nie mylić dwóch. Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrobić analizę techniczną, są firmy, możesz wysłać zebrane próbki powietrza do. Będą wykonywać analizy i dostarczania informacji na temat obecności formy i rodzaju.

4 Przeprowadzić kontrolę wzrokową. Wiele zestawy testowe formy poprosi pobrać próbkę podejrzanego formy powierzchni z wymiany. Jest to więc forma może być zidentyfikowane za toksycznych typów, takich jak Stachybotrys i Aspergillus-Niger. To też będzie sprawdzić, czy próbka jest pleśń lub pleśni, które są często mylone, ponieważ obie formy i pleśni wolą ciepłe i wilgotne środowisko, takich jak łazienki. Formy, jednak zazwyczaj są czarne, zielony, czerwony lub niebieski kolor. Mogą również pojawić się rozmyty lub śliski w zależności od rodzaju. Pleśń jest zwykle szary lub biały i może być sproszkowany lub puchowe. Proste oględziny powinien wskazać, czy grzyby powierzchnia jest powstawaniu pleśni.

5 zalecenia CDC na badania. Stopień i rodzaj pleśni i indywidualnej wrażliwości uniemożliwiają określenie dopuszczalnych poziomów. Dlatego też Centrum Kontroli Chorób (CDC), że pobieranie próbek i stanu hodowli nie są wiarygodne metody określania ryzyka dla zdrowia. Testowanie może być subiektywna i CDC zaleca żadnej formy odkryte należy usunąć natychmiast, aby zminimalizować zagrożenie dla zdrowia.

Wskazówki:

 • Posiadanie laboratorium wykonać test formy dla możesz być dość drogie.

Jak interpretować wyniki badania krwi

Wyniki badań krwi może być bardzo skomplikowane do sortowania, jeśli nie masz wykształcenia medycznego. Najlepiej, należy je omówić z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś wyniki, które wykraczają poza normy. Powiedział, że jeśli nie mają nieprawidłowe wartości, nie musi to oznaczać, że masz problem medyczny. Twoje wyniki mogą być nieprawidłowe ze względu na takie czynniki, jak dieta, poziom aktywności fizycznej, spożywanie alkoholu, na receptę i bez recepty konsumpcji narkotyków, takich jak witaminy, wieku i płci

Instrukcje

Jak interpretować wyniki badania krwi

1 Interpretacja wyników poziomu glukozy poprzez określenie, jeśli nie mieści się w normalnym zakresie. Dla testu stężenia glukozy na czczo, normalny zakres wynosi 60-99 mg / dl. Poziom glukozy na czczo równy 126 mg / dl lub wyższe wskazuje na cukrzycę.

2. Ustal, czy wyniki badań obejmują liczby elektrolitów. Część wyników badań, które wskazują, elektrolity odnosi do poziomu potasu, sodu i CO2. Poziomy te mogą wykraczać poza normy, jeśli jesteś na leki lub występuje stan zarejestrowanej wcześniej. Przykładami są moczopędne lub pigułki serca (wpływającego na stężenie potasu), leki przeciwcukrzycowe (wpływa na poziom sodu), zaburzenia metaboliczne, choroby nerek i niekontrolowanego cukrzycy (wpływa na poziom CO2).

3 Ustal poziom azotu mocznika we krwi swojego (BUN). Wysoka wartość może wskazywać, że nerki nie pracują prawidłowo, jednak może to być również spowodowane wysokim diety białkowej lub wysiłku fizycznym. Jeśli jesteś w ciąży, stężenie BUN spadnie poniżej normy.

4 Upewnić się, czy twoje wartości enzymów są ze względu na swój styl życia lub preegzystującym stanu zdrowia. Jeśli masz wysokie wartości enzymów, może to wskazywać na nadmierne spożycie alkoholu, jak również szereg schorzeń. Na przykład, jeśli twój poziom CPK (enzymów) są wysokie i nie miałeś zawał serca w ciągu ostatnich 3-4 godzin, może masz chorobę mięśni szkieletowych.

5 Zmierz poziom cholesterolu przez oceniając, czy jest na bezpiecznej granicy. Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) jest "zły" cholesterol, który idealnie powinna być mniejsza niż 130 (100 jest lepszy). Wartość większa niż 160 LDL jest uważany wysokiego ryzyka. Z drugiej strony, lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) - "dobrego" cholesterolu - powinien być idealnie wysokiej wartości, jak HDL chroni przed chorobami serca. Triglicerydów jest kolejnym tłuszczu we krwi.

Wskazówki:

 • Niektóre typowe skróty odnoszące się do badania krwi są CBC lub Morfologia, CMP lub Kompletna Metabolic panelu i TSH, lub hormon stymulujący tarczycę.
 • Mając nieprawidłowe wyniki badań nie musi oznaczać, że masz stan zdrowia; należy uzyskać poradę profesjonalnego medycznego.

Jak Allergy Test na Tatuaże

Jak Allergy Test na Tatuaże


Tatuaże, popularny trend we współczesnej kulturze, nie jest już tematem tabu praktyk kiedyś. Nadal istnieją pewne ryzyko związane nawet w najczystszych warunkach. Osoby z alergią uruchomić największe ryzyko rozwoju niekorzystnych skutków z tatuażami poprzez rozwój reakcji alergicznej na atrament tatuażu, ale prosty test alergii może zapobiec bardziej poważne problemy po fakcie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak alergia test na tatuaże.

Instrukcje

1 Zadaj salon tatuażu na podział składników w ich atramentem. Zapisz je, dzięki czemu można badać je dalej, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej na atrament. Zadaj salon tatuażu na podział składników w ich tuszem, lub skontaktuj się z producentem atramentu do ich składników.

2. Porozmawiaj z lekarzem na temat skutków, jakie metale w tuszu może mieć na swoim ciele. Jeśli masz wysoką wrażliwość na alergeny, a skłonność do uli lub innych takich reakcji alergicznych, to jest dobry pomysł, aby zwrócić się do lekarza o tym, co potencjalne ryzyko jest przez umieszczenie farb w skórze. Różne kolory wywołują różne reakcje w zależności od składników.

3. Zdecyduj się na projekt, który obejmuje tusze że czujesz okaże najrzadziej daje reakcję alergiczną. Jeśli nadal chcesz zrobić sobie tatuaż i czuć się tak, jakby można się z niskim ryzykiem, opiera się na rozmowie z lekarzem oraz z badania składniki farby, wybierz kolory.

4 Pobierz patch zrobić test od artysty masz na myśli miesiąc wcześniej. Jeśli nie wystąpi reakcja, powinieneś być w stanie obsłużyć tatuaż. Jednakże, w niektórych przypadkach, reakcje występują miesiące, a nawet lata po tatuaż jest zakończona.

5 Postępuj ostrożnie. Uważnie na skórę wokół tatuażu, a także, co dzieje się pod skórą. Uwaga jakiekolwiek zaczerwienienie, podrażnienie, torbiele lub przebarwienia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany, udać się do lekarza od razu.

Wskazówki:

 • Wydaje się czarny atrament ma najmniejszą częstość reakcji alergicznych. Zastanów mniejszy tatuaż czarno jeśli jesteś podatny na reakcje.

Jak zrobić test na alergie pokarmowe

Alergie pokarmowe mogą być dość irytujące. Dla niektórych ludzi, alergia pokarmowa oznacza po prostu, że nie mogą sobie na niektóre z ich ulubionych potraw. Ale dla innych, alergie pokarmowe mogą być dość zabójcze. Niektóre typowe objawy alergii pokarmowej to mrowienie w ustach, obrzęk gardła i języka. Reakcja alergiczna na jedzenie może prowadzić do trudności z oddychaniem, biegunka, a nawet śmierci. Ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś z Twojej rodziny ma alergie pokarmowe.

Instrukcje

1 Umów się na spotkanie z lekarzem, badania na alergie pokarmowe.

2 Zdecyduj się z lekarzem, który rodzaj badania alergii pokarmowej jest najlepsze, aby podjąć. Istnieją cztery rodzaje testów: skórne, tradycyjne badanie krwi, śródskórne testy skórę (wstrzyknięcie pod skórę) i wyzwanie żywności.

3 Pokaż się do powołania lekarza na czas, że nastąpiły jakieś wskazówki, że może dać ci. Lekarz może poprosić, aby szybko (przejść przez określony czas bez jedzenia) lub pominąć dawkę leku, jeśli myśli, może wchodzić w interakcje z testu.

4 Weź Testy skórne. Możesz być stojące igłą zawierającą ekstrakt żywności (testy skórne). Możesz mieć wyciągnąć fiolkę z krwią, który jest następnie testowana w laboratorium. Możesz być wstrzykiwany z ekstraktem żywności (skóra) śródskórnie testu lub może mieć konkretnego jedzenia, a następnie obserwowane przez lekarza, aby sprawdzić, czy masz jakieś reakcje (test wyzwanie żywności).

5 porozmawiać z lekarzem na temat swoich wyników. Lekarz będzie teraz w stanie powiedzieć, czy i jakie są wasze alergie pokarmowe.

Wskazówki:

 • Twoje testów alergicznych na żywność nie mogą być dostępne natychmiast, jeśli masz badanie krwi.
 • Jeśli podejrzewasz, że masz alergię pokarmową, należy natychmiast udać się do lekarza.

Jak interpretować numery ciśnienia tętniczego

Interpretować wysokie numery ciśnienia krwi, musisz zrozumieć, trochę o tym, co to jest ciśnienie krwi i dlaczego jest to ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W prostych słowach, ciśnienie krwi określa, jak bardzo twoje serce pracuje, aby pompować krew za pośrednictwem układu krążenia. Dlatego numery wysokie ciśnienie krwi wskazują, że serce jest wywieranie większego wysiłku do transportu krwi w żyłach i tętnicach. Niezwykle ważne jest, wiesz, jak interpretować numery wysokie ciśnienie krwi, tak wiesz, na czym stoisz medycznie i jakie kroki należy podjąć, aby kontrolować sytuację i poprawić swoje zdrowie.

Instrukcje

Jak interpretować numery ciśnienia tętniczego

1 Uzyskaj swój skurczowe czytania, co wskazuje, jak bardzo serce musi pracować, aby pompować krew przez naczynia. Aby określić tę lekturę, zdrowie profesjonalny użyje sfigmomanometrem i stetoskop. Ciśnieniomierz jest wyposażony w mankiet - na ogół z zamknięciem haka i pętli - który jest umieszczony wygodnie, ale dobrze, wokół ramienia, powyżej łokcia. Przydzielony do mankietu jest zawór powietrza. Dostawca zdrowia wykorzystuje zawór powietrza do pompowania powietrza do mankietu, aż przepływ krwi jest przerwany, w tym czasie Stetoskop jest umieszczony na mankiecie. Nic nie słychać w tym momencie przez stetoskop, aż służby zdrowia powoli wypuszcza powietrze z mankietu. Krew zaczyna krążyć to i słychać przez stetoskop. Słupek rtęci rośnie w probówce w ciśnieniomierza i powoduje, że wskaźnik na instrumencie, aby zobaczyć odczyt. Odczyt wskazuje ciśnienie skurczowe lub środek, który reprezentuje, jak ciężko pracuje serce do pompowania krwi przez naczynia. Każda liczba w mierniku powyżej 120 milimetrów (mm) większa, niż jest uważany idealny. Technicznie takie czytanie będzie zapisane jako 120 mm Hg lub środka rtęci powstanie w rurze ciśnieniomierza.

2 Uzyskaj rozkurczowego odczyt, który jest pomiar ciśnienia krwi, podczas gdy twoje serce jest w spoczynku. Jako dostawca zdrowia uwalnia więcej powietrza z zaworu powietrznego ciśnieniomierza, dźwięk pulsowania krwi, które można usłyszeć przez stetoskop zaczyna się zmniejszać, aż w końcu nic nie słyszy się za pomocą instrumentu. W tym momencie, wskaźnik na ciśnieniomierza pokaże ciśnienie rozkurczowe. Zazwyczaj czytanie 80 mm jest uważane za normalne.

3 Zapoznaj się z pomiaru ciśnienia krwi. Teraz, gdy wiesz, jak ciśnienie krwi, lub "BP", uzyskuje się, jesteś gotowy do interpretacji liczb. Wyższa lub skurczowe, liczba wskazuje pomiar ciśnienia krwi swój gdy serce pompuje; W związku z tym stanowi sposób mocno serca jest, celem przemieszczania krwi poprzez układ krążenia. Rozkurczowe czytanie wskazuje tętno spoczynkowe lub pomiar ciśnienia krwi pomiędzy uderzeniami serca. Podczas czytania ciśnienie krwi, ciśnienie skurczowe lub większa liczba jest zawsze wymienione przed rozkurczowego lub mniejszej liczby.

4 Określić, co bezpieczne strefa ciśnienia krwi jest w odniesieniu do ogólnego stanu zdrowia. Idealna lektura jest 120/80 mm Hg lub ciśnienie skurczowe 120 mm nad 80 mm rozkurczowego ciśnienia; Jednak większość ludzi nie pasują dokładnie ten pomiar. Zakres od 100/65 mm Hg do 140/90 mm Hg jest na ogół bezpieczne, według wielu diagnostów.

5 Zapoznaj się z zakresu pomiarów ciśnienia krwi w stosunku do własnego czytania.

Normalne ciśnienie krwi na ogół mieści się w przedziale od 120 do 130 mm (skurczowe) ponad 85 mm lub niższym (rozkurczowe).

Jeśli ciśnienie rozkurczowe jest wszędzie od 130 do 140 mm Hg (skurczowe) ponad 85 do 90 mmHg (rozkurczowe), to jesteś w pobliżu linii granicznej wyższym niż normalne czytanie. Taka interpretacja jest opisany jako "pre-nadciśnienie."

Czytanie z 140 do 160 mm Hg (skurczowe) ponad 90 do 100 mm Hg (rozkurczowego) wskazuje na łagodny przypadek wysokiego ciśnienia krwi inaczej, znany jako "nadciśnienie tętnicze". Jest to także określane jako etap 1 nadciśnienia.

Jeśli wskaźnik na ciśnieniomierza czyta od 160 do 180 mm Hg w ciągu 100 do 110 mm Hg, masz umiarkowany przypadek nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

Lektura 180 do 210 mm Hg (skurczowe) ponad 110 do 120 mm Hg (rozkurczowego) stanowi poważny przypadek wysokiego ciśnienia krwi.

Powyżej 210 mm Hg (skurczowe) powyżej 120 mm Hg lub rozkurczowe) powyżej (jest wskazanie, że jesteś cierpiących z ciężkim nadciśnieniem.

Jeśli okaże się, że ciśnienie krwi jest powyżej normy, to jest imperatyw, że ty i twój dostawca zdrowia omówić sposoby zarządzania ciśnienie krwi, więc to będzie bliżej do normy. Wysokie ciśnienie krwi czytanie jest ostrzeżenie, aby natychmiast otrzymać pomoc.

Wskazówki:

 • Można obniżyć wyższe niż normalne ciśnienie krwi czytanie poprzez zmianę diety na taką, która jest niższa w tłuszcze nasycone i zawiera więcej owoców i warzyw. Ćwiczenia, zarządzania stresem i przyjmuje leki przepisane przez dostawcę zdrowia wszystko może zmniejszyć nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.
 • Niskie ciśnienie krwi nazywa hipotonia, która jest zwykle dobrym wskaźnikiem w odniesieniu do zdrowia. Każdy odczyt w zakresie od 120/80 mm Hg, a nawet nieco niższe, zwykle wskazuje twój układ krążenia jest zdrowe.
 • Ciśnienie krwi jest zazwyczaj mierzona w ramieniu jednostki lub wewnętrznej kolanka, ale czasami jest to mierzone w innych miejscach, takich jak kostki. Relacja ciśnienia krwi zmierzonego na tętnicy ramiennej powyżej łokcia stosunku do ciśnienia mierzonego w pierwotnym tętnicy kostki zawiera indeks kostki ramiennego ciśnienie lub "ABPI".
 • Niektóre leki, takie jak leki rozszerzające naczynia mogą być stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, gdyż pomagają regulować przepływ krwi, tak że bardziej płynnie przez system.
 • Diuretyki są często stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i pomaga wyeliminować nadmiar sodu - czyli sól - od ciała.
 • Palenie papierosów, alkohol, niewystarczające ćwiczenia, nadwaga i dieta bogata w sód może przyczyniają się do nadciśnienia lub odczyt ciśnienia krwi, które jest uważane za wyższe niż dopuszczalne. Inne czynniki ryzyka to cukrzyca, dna moczanowa, choroby nerek lub w rodzinie wysokiego ciśnienia krwi, w wieku ponad 35 lat, stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ciąża, wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży lub przeszłych African-American pochodzenie etniczne.
 • Nadmiar cholesterolu w układzie krążenia, może prowadzić do miażdżycy - stan, w którym tablica buduje się w ścianach naczyń krwionośnych, powodując serce działa trudniejsze. Może to prowadzić do wyższych wartości ciśnienia krwi.
 • Aby obniżyć poziom złego cholesterolu i ciśnienie krwi, trzeba mieć wyższą zawartość cholesterolu HDL - tzw "dobrego cholesterolu" - w organizmie niż cholesterolu LDL, czasami określane jako "złego cholesterolu".
 • Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają wysokie ciśnienie krwi, lub "HBP", lub cierpi na nadciśnienie, dlatego tak ważne jest, aby ciśnienie krwi (BP) sprawdzane na bieżąco.
 • Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do stanów takich jak zastoinowa niewydolność serca, zawał serca, udar mózgu lub niewydolności nerek, jeśli jest nieleczona.

Jak zrobić test Depresja

Wiele osób ma depresję. To może być dlatego, że cierpiał przez tragiczne wydarzenie lub utraty bliskiej osoby. Może to być również wynikiem braku równowagi chemicznej lub problems.It psychiczne jest bardzo ważne dla osób, aby dowiedzieć się, czy cierpi na depresję. Jeśli człowiek wie, że ma problem, może uzyskać pomoc, jak tylko possible.One sposób człowiek może dowiedzieć się, czy jest on cierpi na depresję jest w drodze testu depresji. Test może określić, czy dana osoba ma depresję i czy nie potrzebuje dalszego leczenia. Test może również określić, czy dana osoba jest w pobliżu depresji lub jeśli ma poważne objawy depresji. Testy mogą być samo-pacjent lub specjalisty opieki zdrowotnej. Oto jak zrobić test depresji.

Instrukcje

1 Zrób test on-line. Istnieje kilka testów depresja na linii, że człowiek może podjąć. Zapoznaj się z jednego, że czujesz się najbardziej komfortowo. Do wyszukiwania dla "test depresji", aby wybrać test. Upewnij się, że test został stworzony przez personel służby zdrowia. Test będzie poufne, a otrzymasz szybką odpowiedź.

2 Bądź szczery. Odpowiedz na pytania tak szczerze, jak to możliwe. Odpowiedz na pytania w oparciu o jak normalnie czuję sytuacji. Nie kłam siebie. Zobacz rzeczy, jak naprawdę są. Jeśli podasz dokładnych odpowiedzi, otrzymasz dokładne wyniki.

3 oblicz. Przeczytaj wskazówki, jak sprawdzić, czy jesteś w depresji. Dowiedzieć się o wyniki. Przeczytaj opis tego, co mówią, że wyniki są. Przeczytaj wskazówki i porady, że wyniki daje więc możesz zastosować się do tych wskazówek. Jeśli chcesz, zapisz porad i wskazówek, dzięki czemu można je zapamiętać i zatrudniają je.

4 Weź kolejny test. Poświęć kilka testów on-line depresji po prostu upewnić się, że wyniki są dokładne. Wszystkie wyniki powinny być podobne. Jeśli wyniki nie są podobne, skłaniam się ku wyników, które były najbardziej obfite. Kontynuuj, aby upewnić się, że wszystkie Twoje odpowiedzi są szczere, dzięki czemu można uzyskać dokładną diagnozę.

5 Zobacz lekarza. Umówić się na spotkanie, aby zobaczyć psychicznego zdrowia pracowników, jeżeli wyniki powiedzieć, że jesteś w depresji lub jesteś na skraju depresji. Niech lekarz ocenia i da wam innego badania, aby potwierdzić wyniki. Śledź na leczenie, że lekarz daje. Weź jakieś leki, które lekarz może przepisać.

Wskazówki:

 • To jest dobry pomysł, aby wydrukować swoje odpowiedzi badawcze oraz wyniki i zabrać je na wizytę z psychicznego opieki zdrowotnej usługodawcy.
 • Jeśli są niewygodne z testu on-line, depresji, stop. Możesz umówić się na spotkanie z lekarzem, aby uzyskać ocenę przez lekarza.
 • On-line testy depresja nie zastąpi właściwej oceny i oceny przez wykwalifikowanego dostawcy zdrowia psychicznego. Są one pierwszym krokiem w ocenie tego, czy masz depresję.
 • Jeśli osoba jest tak przygnębiony, że czuje się jak rani się, zadzwonić pod numer 911 lub 24-godzinny linii kryzysu. Można również udać się do najbliższego pogotowie.

Jak interpretować Bender-Gestalt jako test rzutowych

Jak interpretować Bender-Gestalt jako test rzutowych


Bender Gestalt silnika wizualna test został opracowany w 1938 roku przez neuropsychiatra dziecko Lauretty Bender. Jest to najczęściej używany do badań przesiewowych pacjentów do zaburzeń poznawczych. Powszechnie określa się jako Bender lub Bender-Gestalt, test jest używany przez specjalistów od zdrowia psychicznego w celu zbadania wizualnych umiejętności budowlanych danej osoby. Temat otrzymuje czystą kartkę papieru i poprosił, aby odtworzyć dziewięć projektów. Projekty są następnie oceniane na różnych kryteriów dokładności. Testy projekcyjne używać niejasne bodźce, takie jak projekty przedstawione w Bender, aby odsłonić nieświadomych emocji lub problemów.

Instrukcje

1 Sprawdź odpowiedzi pacjenta. Poszukaj osobliwości, takich jak rozległe wzorów, dodatków do wzorów lub wyraźnych zmian w projektach.

2 Uwaga, gdzie przedmiotem popchnął w dół bardzo ciężko z ołówkiem lub silnie wzmocnione projekty. Poszukaj zbyt dużych lub bardzo małych reprodukcje wzorów.

3 Sprawdzić zakłóceń projektów, takich jak faliste linie w miejscu tych prostych.

4 Na oddzielnej kartce papieru, nagrywać różne kategorie zakłóceń projektowych. Porównanie liczby nienaruszonych wzorów ilości zniekształconych wzorów. Należy zauważyć, że duża ilość zniekształceń uważa się wskazywać podstawowych zaburzeń emocjonalnych.

Wskazówki:

 • Podczas korzystania z Bender jako Test projekcyjny, ostrość przesuwa się z zdolność podmiotu do stworzenia projektu do sposobu, w jaki odtworzenie projektu jest wykonywany.
 • Testy rzutowe jest bardzo skomplikowana metoda oceny psychologicznej. Interpretacja testów, takich jak te powinny być wykonywane tylko przez specjalistów od zdrowia psychicznego, w szczególności tych, przeszkoleni w psychologii klinicznej i psychiatrii.

Jak interpretować Blood Chemistry test

Lekarze używać testów laboratoryjnych do diagnozowania lub leczenia pewnych warunków i sprawdzić ogólny stan zdrowia swoich pacjentów. Testy, które mierzą stężenia białek krwi, elektrolitów i enzymów wszystkie należą do szerokiej kategorii badań biochemicznych krwi. Badania krwi sprawdzić stan swoich nerek, wątroby, serca, kości i równowagi elektrolitowej. Określenie znaczenia chemii wyników laboratoryjnych odbywa się przez lekarza na podstawie ogólnej oceny lekarskiej i na skomplikowanych kombinacji danych, które mogą wynikać z badania.

Instrukcje

1 Skanowanie raport laboratorium dla nazw testów laboratoryjnych wykonywanych. Nazwy takie jak do oceny metabolizmu glukozy, wapnia, aby sprawdzić stan swoich kości, sodu, potasu i chlorków do oceny stanu nawodnienia między innymi, azotu mocznikowego we krwi i kreatyniny do testowania luz nerek i stężenia bilirubiny do oceny Twojego zdrowia wątroby są przykłady nazw, które mogą pojawić się w raporcie laboratorium chemii.

2 Spójrz na każdej nazwy testu chemii i wartości obok. Laboratorium mierzy poziomy lub stężenia każdego elementu i zgłasza ten numer.

3 Porównaj wartość dla każdego testu chemii z zakresu przewidzianego w raporcie laboratoryjnym.
Laboratorium ustala się zakres normy dla każdego badania; Powyższe wyniki normalnego zakresu są wysokie, to jest poniżej normy są uważane za niska. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest "H" dla wysokiej i "L" dla niskich obok wartości.

4. Skonsultuj się z lekarzem do znaczenia nieprawidłowych wyników w raporcie. Powiadomić lekarza o wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na wyniki. Czczo okaz jest ważne dla dokładności testów, takich jak glukoza i triglicerydów. Ustalenie przyczyny nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych wymaga interpretacji ekspertów, i zwykle wymaga dalszych badań.

Wskazówki:

 • Normalne zakresy różnią się od laboratorium do laboratorium, więc upewnij się, że porównanie wartości uzyskanych przez laboratorium z ich własnych normalnych zakresach.
 • Tylko lekarz może określić znaczenie wyniku testu laboratorium w oparciu o cały oceny medycznej.

Jak interpretować Dom-tree-Person test

Jak interpretować Dom-tree-Person test


Test dom drzewa-człowiek może być skutecznym sposobem oceny dzieci, osoby z uszkodzeniem mózgu i osób o ograniczonej zdolności do komunikowania dla zaburzeń osobowości. Projekcyjna test osobowości test dom drzewa-osoba wymaga egzaminowanego narysować dom, drzewo i osobę. Test jest następnie wykorzystywana jako miara samopercepcję, perspektywy, a czasami uszkodzeniem mózgu. Interpretacja testu są subiektywne i luźno oparta na zbiorze podstawowych zasad.

Instrukcje

Dom Interpretacje

1 Zwróć uwagę na wielkość domu: mały dom oznacza rezygnację z życia rodzinnego, a duży dom oznacza osobę jest przytłoczony jego rodziny.

2. Przestrzegać ściany domu: słabe linie reprezentują kruchość w ego, podczas gdy silne linie oznaczają konieczność ufortyfikowania granice.

3 Określić ilość szczegółowo oddane do dachu: Im więcej szczegółów, tym bardziej osoba koncentruje się na fantazjach, a niekompletne dach oznacza unikanie ogromnych pomysły.

4 Uwaga włączenie okien, drzwi i chodników, które wskazują, otwartość na interakcji z innymi ludźmi.

5 rozeznać włączenie krzewów, odcieniach, okiennice, barów i zasłony, które wskazują wahania osoby, aby otworzyć się na innych.

Drzewo Interpretacje

6 Informacja o wielkości pnia: małe tułowia oznacza słabą ego, a duża pnia oznacza większą ego.

7 Obserwować, czy bagażnik jest podzielona na pół, co wskazuje na rozdwojenie jaźni.

8 Określ, jaki rodzaj kończyn zostały sporządzone: wolnostojące lub małe oddziały stanowią trudności komunikowania się z innymi, duże oddziały na myśli łączenie się z innymi za dużo, gałęzie pointy wskazują wrogość i martwe gałęzie reprezentują spustoszenie.

9 Informacja, czy liście są: rysunek liście reprezentuje pomyślnym połączeniu z innymi, podczas gdy nie ma liści oznacza pustkę i oderwanych liści wskazuje na brak wychowanie.

10 rozeznać szczegółów korzeni drzewa: podczas gdy normalne korzenie stanowią uziemione osobę, brak korzeni oznacza niestabilność, przesadzone korzenie wskazać obsesja bada rzeczywistość i martwe korzenie reprezentują czując się zupełnie od rzeczywistości.

Osoba Interpretacje

11 Wskazówka Położenie ramion: otwarte ramiona stanowią skłonność do łączenia się z innymi, zamknięte ramiona oznacza wrogość i odłączone ramiona wskazują bezbronność.

12 Należy zwrócić uwagę na położenie rąk: spiczaste zaciskał pięści palce i stanowią wrogość, a ręce w rękawiczkach lub ukryte myśli tendencje antyspołeczne.

13 Uwaga szczegóły nóg i stóp: figur odcięte na dole papieru stanowią bezsilność, podczas gdy zarówno duże jak i małe stopy oznacza potrzebę większej stabilności.

14 Określ szczegóły ustach: otwarty lub duże usta reprezentuje zależność, zamknięte usta oznacza odrzucenie potrzeb i usta slash lub zęby wskazują słowny wrogość.

15 rozeznać jak szczegółowe twarz jest: korzystanie z więcej szczegółów twarzy wskazuje na potrzebę danej osoby do ukazywać się w akceptowalny sposób.

Wskazówki:

 • Skonsultuj kogoś wyszkolonego w zarządzaniu test dom drzewa-osobową dla najdokładniejszych interpretacji.
 • Pamiętaj, że test jest subiektywna, i że sens szczegółów rysunku mogą się różnić między egzaminowanych.

Jak interpretować Mold wyników testów

Według Agencji Ochrony Środowiska, pleśni w mieszkaniach jest związany z efektów zdrowotnych, takich jak choroby układu oddechowego, w tym astmy i alergii objawów. Chociaż EPA dostrzega problemy i potencjalnych zagrożeń związanych z rozwojem pleśni w domach i przedsiębiorstwach, nie ma określonych norm lub progu limity poziomu formy. Mimo, że kontrola wyrywkowa nie jest wymagane, jeśli forma jest widoczne, EPA mówi takie badania mogą być przydatne do ustalenia, czy powierzchnia została odpowiednio oczyszczone lub usunięte. Próbki powinny być przeprowadzane przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie, zgodnie z EPA.

Instrukcje

1 Ustal, czy badanie zostało wykonane w sposób wiarygodny. Oznacza to weryfikację żadnych przecieków, i robi gruntowne i agresywny inspekcji domu. Jeżeli testerzy nie pamiętać szczegółów o tym, jak i gdzie pobierano próbki, wyniki są całkiem pozbawione sensu.

2 Ocenić, czy próbki pleśni zidentyfikowane zostały znalezione w próbkach powietrza a właściwie weryfikowane przez fizycznej kontroli miejsca lub obu.

3 Sprawdź, czy laboratorium zgłaszane ustalenia formy jak niskie lub minimalnej ekspozycji, poziom niebezpiecznych lub szczytowego poziomu ekspozycji, lub toksycznych i niebezpiecznych. Mere odczyty liczbowe nie są pomocne, jak różnią się one od laboratorium do laboratorium i może zmieniać codziennie. Odczyty należy umieścić w kontekście przez inspektora i raport laboratorium.

Dowiedz się, jakie konkretne 4 rodzaje pleśni stwierdzono w pomieszczeniach, na zewnątrz, lub oba, i czy rodzaje pleśni stwierdzono w więcej niż jednej części domu i na jakim poziomie.

5 Zapytaj laboratorium lub inspektora w celu wyjaśnienia wyników lub odczyty. Raport, który zawiera tylko cyfry i bez kontekstu lub wyjaśnienie nie jest dobry raport z badań.

6 Upewnij się, że test lub laboratorium Raport wykonano metodami analizy zatwierdzonymi przez amerykańskiego Stowarzyszenia Higieny Przemysłowej w Amerykańską Konferencję Rządowych Higienistów Przemysłowych lub podobnej organizacji w celu zapewnienia kontroli jakości i niezawodne wyniki.

Jak wykonać test Adult ADHD

Wielu dorosłych cierpi na zaburzenia deficytu uwagi / nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Zaburzenie to powoduje, jak osoby mają krótki czas koncentracji, stają się niespokojne i mają problemy z utrzymaniem skupiony. ADHD może prowadzić do poważnych problemów w persona € ™ s codziennym życiu i może kolidować z obowiązkami rodzinnymi, szkoły i wydajności pracy, jak również. To jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jeśli masz ADHD, tak aby można było zastosować odpowiednie leczenie dla niego. Istnieje kilka sposobów, w których można wykonać test ADHD, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście mają tego zaburzenia.

Instrukcje

1 Weź ocenę online. Istnieje wiele stron internetowych, które zapewniają testy ADHD dorosłych, aby podjąć w Internecie (patrz źródła poniżej). Testy te są poufne i bezpłatne i zwykle mają swoje wyniki niezwłocznie po zakończeniu oceny. Można również wydrukować wyniki badań na przyszłość.

2 Wizyta w bibliotece lub księgarni, aby uzyskać test ADHD. Istnieje wiele zdrowia psychicznego książek, czasopism, podręczników i innych zasobów, które zawierają testy ADHD dorosłych. Możesz uzyskać dostęp do tych publikacji, mówiąc do bibliotekarza w lokalnej bibliotece lub zatrzymanie przez księgarni takich jak Barnes & Noble czy Books-A-Million.

3 Przejdź do odpowiedniej placówki medycznej o pomoc. Miejsca takie jak szpitale, kliniki i centra ambulatoryjne zachowania zdrowia są wyposażone wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą zarządzać test dorosłych ADHD. Niektóre miejsca mogą pobierać opłaty lub wymagać, aby umówić się na spotkanie, zanim będzie można rzeczywiście podjąć próbę.

4 umówić się z doradcą uczelni. Wiele uczelni przeszkolonych i licencjonowanych doradców dostępne dla Ciebie, i tych specjalistów może dać test dorosłych ADHD. Doradcy mogą również oceniać i interpretować wyniki testu dla Ciebie i dostarczyć przydatnych informacji na temat ADHD.

5 Porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu na temat przystąpienia do egzaminu. Wielu lekarzy ma wiedzę o dorosłych ADHD i można podjąć próbę ADHD w samym biurze. Jednakże, lekarz może skierować Cię do zewnętrznej agencji lub do odpowiedniego specjalisty zdrowia psychicznego dla dodatkowej pomocy.

6 Spotkanie z wykwalifikowanego specjalisty zdrowia psychicznego. Większość specjalistów zdrowia psychicznego mają odpowiednie szkolenie, wiedza, umiejętności i referencje niezbędne do prawidłowego zarządzania testy ADHD dorosłych pacjentów. A jeśli zdiagnozowano ADHD dorosłych, zdrowia psychicznego zawodowe mogą również porozmawiać na temat różnych opcji leczenia ADHD i jak można lepiej zarządzać zaburzenia.

Wskazówki:

 • Adult ADHD jest poważnym stanem, który wymaga pomocy medycznej. Istnieje wiele możliwości leczenia ADHD, jak terapii, leków, zmiany stylu życia i technik modyfikacji zachowania.