adcov.com

jak dlugo zyje wirus opryszczki

Jakie są przyczyny wirus opryszczki?

Opryszczki jest jednym z najczęściej podjętych typów chorób przenoszonych drogą płciową STD, lub. To jest bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn, a zgodnie z CDC, jakieś czterdzieści pięć milionów ludzi w wieku powyżej dwunastu lat w Stanach Zjednoczonych, które doświadczyły epidemii opryszczki. Wirus przechodzi przez małe przerwy w skórę, i to jest najczęściej przenoszona drogą płciową. Istnieje kilka sposobów, aby przenosić opryszczki, a także kilka mitów na temat w jaki sposób rozprzestrzenia się, że utrzymują się pomimo, że fałszywe.

"Zimna Ból" Różnorodność

Typ opryszczki, który powoduje opryszczkę na ustach może być rozłożone bardzo łatwo. Opryszczki doustne najczęściej przejawia wirus opryszczki 1 i HSV-1. Każdy rodzaj kontaktu z ustami zarażonej osoby, naraża się na ryzyko rozprzestrzeniania się choroby --even pocałunkiem w policzek lub z tą samą myjkę mógłby to zrobić. Wielu ludzi, którzy mają tego typu opryszczka nie zdaje sobie sprawy, co mają, i mogą rozprzestrzeniać się choroby, zanim się ich pierwszy ból w jamie ustnej.

Współżycie / Outercourse

Opryszczka narządów płciowych jest najczęściej rozprzestrzenia się poprzez stosunek płciowy. Dodatkowo, może być rozłożone przez to, co jest znane jako "outercourse", w którym obszary narządów płciowych są przetarł razem bez rzeczywistej penetracji. Większość odmian opryszczki narządów płciowych nazywane są Herpes Simplex Virus 2 lub HSV-2. Może to być rozłożone nawet jeśli osoba z chorobą nie posiadające wybuchu. Niestety, oznacza to, że opryszczka jest chorobą, która może ewentualnie być ukryte z partnerem.

Automatyczne szczepienie

W bardzo rzadkich przypadkach, opryszczka może być rozłożone od ust ból do narządów płciowych. Jeśli ktoś dotyka jego usta i genitalia bez umywa ręce, to jest możliwe, że wirus nie rozprzestrzenił się na tym obszarze. Właściwa higiena jest bardzo ważne, jeśli podejrzewa się wybuch.

Seks oralny

Opryszczka może być rozłożone przez usta-płciowego kontaktu. Jeżeli jeden z partnerów ma potencjalny wybuch HSV-1 na jego ustach, może spowodować potencjalne wybuch HSV-1 na genitaliach partnera. Objawy w narządach płciowych mogą przypominać HSV-2, ale nie opryszczki mutacji w ten sposób. To samo może się zdarzyć w odwrotnej kolejności, z zakażonych HSV-2 partnerem rozprzestrzeniania szczepu HSV-2 do swojego partnera z ustnego kontaktu.

Mity i plotki

Wirus opryszczki nie mogą przetrwać długi poza ciałem człowieka. Mimo, że miejskie legendy utrwalić plotkę, że można złapać opryszczkę z korzystania z tej samej toalety, jak osoby zakażonej, jest wysoce nieprawdopodobne, a mało prawdopodobne, będzie to w ten sposób umowy. Opryszczka nie może sprawić, że jałowe, i nadal jest możliwe, aby mieć stosunek bezpiecznie, jeśli masz chorobę. Niestety, prawdą jest również, że matka pracuje ryzyka przeniesienia wirusa do swojego noworodka, jak przechodzi przez kanał rodny. Prawdopodobieństwo to wzrasta, jeżeli jest to pierwsze ognisko matki.

Jak długo wirus opryszczki przetrwać poza organizmem?

Wirus, który wywołuje opryszczkę jest w dwóch formach. Herpes simplex 1 (HSV1) powoduje wrzody herpes (opryszczka), wokół ust i na obszarach powyżej pasa. Herpes simplex 2 (HSV2) jest opryszczka narządów płciowych i powoduje wrzody opryszczki poniżej pasa. Wirus jest przenoszony przez ekspozycję na blistrze opryszczki lub płynami ustrojowymi osoby zakażonej. HSV2 może zostać zawarte przez seks oralny, analny i pochwy, i HSV1 może być przekazywana przez całowanie lub jakiegokolwiek kontaktu z bólem opryszczki.

Przetrwanie wirusa

Zgodnie z Mayo Clinic i Centrum Kontroli Chorób (CDC), wirusy są bardzo wrażliwe na warunki środowiska wokół nich i na ogół nie żyją poza ciałem na bardzo długo. Jednak, American College Położnictwa i Ginekologii, że wirus herpes simplex może być w stanie żyć na powierzchniach przez okres do kilku godzin na zewnątrz ciała. Pamiętaj, aby objąć wszystkie obszary uszkodzonej skórze, że wirus może pozwolą wprowadzić swoje ciało.

Wanny i baseny gorące

Wirus opryszczki nie dobrze dostosować w chlorowanej wodzie, więc prawdopodobieństwo połowu opryszczka w jacuzzi lub basen, który jest właściwie utrzymane jest mało prawdopodobne. Prysznic przed i po wejściu w wannę z hydromasażem lub w basenie, aby uniknąć zaostrzenia żadnych chorób skóry. Unikać wprowadzania jacuzzi lub baseny z otwartymi ranami opryszczki lub przerw skóry jak środek zapobiegawczy.

Toalet i innych powierzchni

Według drmirkin.com, może to możliwe (choć mało prawdopodobne), aby zarazić się wirusem opryszczki z toalety lub innych tworzyw sztucznych salonem, jeśli warunki są tylko w prawo. Jeśli uszkodzony skórę i styka się z żywego wirusa HSV na powierzchni, może być możliwe, aby kurczyć wirusa herpes simplex w ten sposób. Ponieważ opryszczka może żyć poza ciałem przez krótki okres, należy pokryć toalety w łazienkach publicznych, gdy jest to możliwe, i unikać kontaktu ze skórą w każdym publicznym częścią wypoczynkową.

Jakie są objawy wirusa opryszczki?

Herpes simplex virus (HSV) jest wirusem, który najczęściej ma wpływ na skórę. Wirus infekuje około dwie trzecie dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych, a także niektóre noworodki. Wirus herpes simpleks przejawia się zarówno Typu 1 i Typu 2. Objawy HSV-1 i HSV-2, umieszczony w dwóch różnych miejscach ciała.

Typ 1: Opryszczka

Najczęstszym objawem HSV-1 opryszczki, który pojawia się wokół ust i na wargach. Jednak tego typu ból mogą również tworzyć na oczy, rąk i dłoni. Opryszczka wygląda jak pęcherze, a oni zazwyczaj pękają, a następnie odejść w ciągu około trzech tygodni.

Typ 2: wrzody narządów płciowych

Pierwszym objawem HSV-2 jest pojawienie opryszczkę na genitalia. Te opryszczka są czerwone i bolesne i może pojawić się na penis w zewnętrznych narządach płciowych u kobiet i w obszarze odbytnicy u mężczyzn i kobiet.

Objawy u noworodków

Wczesne objawy opryszczki zwykłej u noworodków, które mogą pojawić się pomiędzy 2 i 12 dni po narażeniu na kontakt z wirusem obejmują temperaturę wynoszącą 100,4 ° i powyżej (zaczerpnięto doodbytniczo), utrata apetytu, lub pęcherzyki na skórze. Objawy gorączki u noworodka może pogorszyć szybko i noworodka mogą mieć drgawki i doświadczenie letarg.

Ciężkie objawy u dorosłych

Ostre objawy opryszczki pospolitej obejmują rozprowadzenie zmiany w obszarze uda na wargach, twarzy lub w obszarze odbytnicy. Zmiany te są większe niż zwykle i bolesne.

Przesunięciu objawów

Blister objawy znikają po leczeniu lekami, ale mogą pojawić się kolejne wybuchy w ciągu całego życia.

Jak zrobić szybki pop opryszczkę

Opryszczka są często bolesne i brzydkie, i ludzie chcą się ich pozbyć jak najszybciej. Wirus opryszczki powoduje opryszczkę. Wirus jest już w organizmie człowieka; gdy osoba zachoruje na grypę lub jest pod zbyt dużo stresu, może pojawić się opryszczka. Czasami pojawiają się bez powodu. Istnieje kilka sposobów, aby opryszczki pop szybki i drenażu, tak, że będzie parcha nad i leczyć.

Instrukcje

Jak zrobić szybki pop opryszczkę

1 Weź cztery kapsułki acidophilus trzy razy dziennie. Kiedy je wziąć, wypić szklankę mleka. Mleko pomaga opryszczka goją się szybciej. Można to zrobić, jeśli czujesz ból nadchodzi zimno, a może zatrzymać powstawaniu zmian chorobowych.

2 Użyj wyciąg z melisy, które można znaleźć w Internecie lub w sklepie, takie jak GNC (patrz źródła). Melisa przyspiesza gojenie opryszczki i zmniejszyć niektóre z objawów, takich jak ból.

3 Złóż zwykłą herbatę, używając torebkę herbaty Earl Grey i wrzącej wody. Gdy ostygnie, zastosować herbatę do opryszczki. Należy parcha nad i znikają w czterech do pięciu dni.

4 Umieścić sok z aloe vera na opryszczki. Możesz także użyć żelu z aloesu, który jest sprzedawany w butelkach, aby pomóc w opalenizny. To jest jedna z tych zabiegów, które można wykorzystać przy pierwszym czuć zimno ból nadchodzi.

Wskazówki:

 • Gdy opryszczka wyskakuje, spuścić cały płyn, jasny, jeśli to możliwe. Opryszczka musi wyschnąć. Jeśli płyn wychodzi z ból nie jest jasne, możesz udać się do lekarza, bo prawdopodobnie masz coś innego niż opryszczki.

Jak działa lizyna zabić wirusa opryszczki?

O lizyny

Lizyna jest niezbędnym aminokwasem, który pomaga organizmowi oszczędzać wapnia i odgrywa ważną rolę w tworzeniu kolagenu. Jako aminokwasu, to nie odbywa się w korpusie i ma być spożywana. Jest to najczęściej znaleźć w czerwonym mięsie, drobiu, wieprzowiny i tłustych ryb, orzechów, jaj i soi. Lizyna jest również dostępny w formie dodatku i jest sprzedawany bez recepty w większości dużych drogeriach.

O Herpes

Istnieją dwa rodzaje wirusa opryszczki: wirus herpes simplex 1 (HSV-1) i herpes simplex 2 (HSV-2). HSV-1 zwykle wpływa na usta i powoduje opryszczkę. HSV-2 zazwyczaj ma wpływ na genitalia i powoduje uszkodzenia narządów płciowych opryszczka. Jednak oba szczepy wirusa wyglądają identycznie pod mikroskopem, i to jest możliwe zarażenie się na ustach lub genitaliach z każdym szczepem.

Lizyny i Herpes

Lizyna jest często stosowany w leczeniu początku etapy opryszczki pochodni-up i uniknąć dalszych wybuchów. Ogólne przekonanie, że wirus opryszczki wykorzystuje aminokwasu argininy do odtworzenia i która przeszkadza lizyna tego procesu. Poprzez zapobieganie wirusa z użyciem argininę, lizynę skutecznie zatrzymuje cykl życia wirusa. W wyniku tego, zmiany chorobowe opryszczki albo nie tworzyły lub zatrzymania formowania, a organizm nie rozwija inne objawy czynnego zakażenia wirusowego. Lizynę w rzeczywistości nie zabijają wirusa opryszczki - wirus nadal zamieszkania w organizmie - lecz nie zakłócają wzrost wirusa i może pomóc utrzymać korpus uśpionego wirusa przez dłuższe okresy czasu.

Badania lizyny

Istnieją sprzeczne informacje na temat skuteczności lizyny w leczeniu opryszczki. Niektórzy ludzie przysięgają na niego, i nie było wiele badań, które pokazują, lizyna jest wpływać na argininę. Ostatecznie Skuteczność lizyny zależy od czynników, takich jak dawka, masy ciała, nasilenia choroby, dieta i styl życia.

Lizyna Dawkowanie

Dobrą rzeczą jest to, że lizyna ma niewiele skutków ubocznych, więc jest to możliwe, aby eksperymentować z dawki, nie martwiąc się o negatywne skutki. Nawet w dawkach do 4000 mg są uważane za bezpieczne. To zajmuje bardzo wysokie dawki, aby osiągnąć toksyczny, a ciało jest w stanie wyeliminować nadmiar poprzez oddawanie moczu przed tym punktem. Jednakże, ponieważ lizyna jest przetwarzany przez nerki zastosowanie lizynowej jest przeciwwskazane dla osób z chorobą nerek lub wątroby.

Jak rozpoznać objawy wirusa półpaśca

Wirus półpaśca są powodowane przez wirusa ospy wietrznej i półpaśca (VZV), który jest tego samego wirusa, który powoduje ospę wietrzną. Każdy, kto wcześniej miał ospę wietrzną może w końcu rozwinąć półpasiec (ponieważ wirus drzemie w organizmie). Termin określający Półpasiec jest Herpes zoster, jednak nie jest to taki sam typ wirusa opryszczki to STD (opryszczki narządów płciowych). Opryszczka jest w zasadzie wysypka, która składa się z bolesnymi pęcherzami na niektórych częściach ciała. Na szczęście, wirus półpaśca można leczyć. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w identyfikacji objawów wirusa półpaśca.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy masz żadnego z czynników ryzyka wirusa półpaśca. Najczęstszymi czynnikami ryzyka wirusa półpaśca obejmuje o poprzednie zakażenie ospa wietrzna, cierpi na stres, samopoczucie zmęczenie, osłabiony układ immunologiczny z powodu niektórych chorób, takich jak nowotwory, HIV lub AIDS, obecnie biorąc zabiegi medyczne, takie jak radioterapia lub chemioterapia i bycia wieku 60 lat.

2 Należy zwrócić uwagę na to, jak czujesz się każdego dnia. Ludzie, którzy mają gonty mogą czuć chory lub chory; może mieć gorączkę, ból głowy, rozstrój żołądka lub dreszcze. Można też stracić apetyt i nie mają energii do codziennych zadań.

3 Sprawdź, czy masz silne bóle lub wrażliwość w organizmie. Na przykład, można zauważyć, uczucie pieczenia w zespole po jednej stronie ciała (jak wokół talii lub na jednej stronie twarzy). Możesz także czuć swędzenie, mrowienie lub bóle bóle w całym ciele.

4 Sprawdź, czy masz wysypkę. Sprawdzić podniesione, czerwone wypryski i pęcherze na ciele. Wysypka pojawia się w tym samym obszarze, w którym ból opracowane i pęcherze i wybrzuszenia są zgrupowane razem w tej konkretnej dziedzinie. W końcu stać się pęcherze wypełnione ropą w ciągu następnego tygodnia.

5 Zadzwoń do lekarza na wizytę. Jeśli którykolwiek z objawów wymienionych w powyższych kroków, należy natychmiast zgłosić się do lekarza do lekarza na wizytę. Lekarz może zbadać wysypkę i daje testy w celu potwierdzenia, że ​​masz wirusa półpaśca.

6 Wybierz się do lekarza i wykonać niezbędne badania. Gdy lekarz bada ci, że informuje o swoim stanie zdrowia i omawia możliwości leczenia z tobą. To trwa zwykle od 3 do 4 tygodni na wirusa półpaśca zniknąć.

Jak rozpoznać oznaki, że opryszczka zakontraktowane Podczas newborn Narodzenia

Noworodki często zarazić się wirusem opryszczki (HSV-2) z matek poprzez bezpośredni kontakt, gdy ich matki mają czynne zakażenie w okolicy narządów płciowych. Ponadto, dzieci mogą zarazić się wirusem przez pocałował przez kogoś, kto ma blister opryszczki (HSV-1) lub zakażenia. Wirus opryszczki można przepuszczać nawet gdy infekcja jest nieaktywny. Kobiety z otwartym opryszczki wargowej są najczęściej zniechęceni do porodu siłami natury ze względu na ryzyko, jakie stanowi dla dziecka. Dzieci narażonych na kontakt z wirusem opryszczki są narażone na ryzyko poważnej choroby, a nawet śmierci.

Instrukcje

1 Sprawdzić, wysypka, która jest purpurowy kolor. To może być pierwszym objawem infekcji u noworodka. Opryszczka może pojawić się w dowolnym miejscu na noworodków może oni mieli kontakt z bólem opryszczki. Jeśli zamówienia są wirusa z porodu, objawy opryszczki może wystąpić na obszarze, na którym po raz pierwszy miał kontakt. Na przykład, jeżeli pierwszy wyszedł głowicy, może pojawić się na nie.

2 monitor temperatury dziecka. Wysoka gorączka może być objawem wirusa opryszczki. Dzieci z zakażenia HSV może rozwinąć się gorączka ponad 100 stopni. Mogą również pojawić się drażliwy i być niespokojny, kiedy odbyła. Mogą również pojawić się chory i nie jeść dużo. Noworodków z zakażeniem wirusem opryszczki może również wystąpić drgawki.

3 Zobacz objawów wirusa, to czerwone i podniesionych obszarów na skórze. Małe pęcherzyki, które zawierają jasną ciecz może pojawić się w klastrach. Będą one pękają i tworzą strup. Dostać się do lekarza od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów. Opryszczka u noworodków może pojawić się w jamie ustnej, nosa, oczu i jamy ustnej i odbytu. Rany może również pojawić się w innym miejscu, gdzie ciało zostało wystawione.

Wskazówki

 • Noworodki, które są narażone na kontakt z wirusem opryszczki może umrzeć. Natychmiast powiadomić lekarza, jeśli podejrzewasz, dziecko zostało narażone na kontakt z wirusem opryszczki.

Jakie są zabiegi na opryszczkę Ogniska?

Podczas gdy ludzie są zakażone wirusem opryszczki bezobjawowe większość czasu, nie będzie wtedy, gdy mają one ognisk. Ataki te zwykle pojawiają się pęcherze wokół narządów płciowych i odbytu. Po pęcherze wybuch, pozostawiają owrzodzonych plamy za kilka tygodni. Nie ma lekarstwa na opryszczkę, ale wiele metod leczenia są dostępne dla łagodzenia ognisk.

Szczepionka

Obecnie nie ma szczepionki na opryszczkę, ale naukowcy uważają, że są kilka lat od posiadania jednego, które będzie chronić ludzi, którzy jeszcze nie są zainfekowane. Ludzie, którzy mają już opryszczka nie będzie wspomagany przez szczepionki. Firma farmaceutyczna GlaxoSmithKline rozpoczęła trzy badania kliniczne fazy dla szczepionki opryszczki nazwie Herpevac w 2002 roku badań wciąż trwa, ale wcześniejsze próby kliniczne miały obiecujące wyniki w ochronie kobiet przed zakażeniem wirusem opryszczki.

Leczenie w domu

Właściwa obróbka domowego jest istotne dla ograniczenia ciężkości ognisk opryszczki. Upewniając się, że zainfekowany obszar jest czyste i suche zatrzymuje wrzody od zakażenia. Częste ciepłe prysznice z łagodnego suszenia jest najlepszym sposobem na utrzymanie w czystości. Niektórzy lekarze zalecają, ale nie przy użyciu ręczników suszenie zainfekowaną stronę z suszarką do włosów na niskim poziomie. Większość kremów i maści mają niewielki wpływ na ogniska. Lekarze również polecam noszenie luźnej bielizny podczas wybuchu.

Leki

FDA zatwierdziła trzy leki na opryszczkę. Pierwszym jest acyklowir, przeciwwirusowe, że jest w formie tabletek. Udowodniono skuteczne w zmniejszaniu liczby pęcherzy i owrzodzeń wybuchu. Walacyklowir ma coraz to bardziej skutecznym lekiem, który zawiera acyklowir jako substancję czynną. Ciało absorbuje valacyklowiru lepiej niż acyklowir, więc mniejsze dawki są wymagane na dzień. Ostateczna leku jest nazywany famcyklowir. Jego działanie polega na zapobieganiu replikacji wirusa opryszczki. To również jest lepiej wchłaniane niż acyklowir.

Lizyna

Niektórzy lekarze twierdzą, że lizyny, aminokwasu występującego w owocach i warzywach, jest pomocny w zmniejszaniu ognisk opryszczki. Podczas gdy niektóre badania potwierdzają te wnioski, inne badania kliniczne zostały przeprowadzone, które udowodnić lizyny ma pozytywny wpływ na epidemii opryszczki. Niestety, brak jest danych na temat właściwej dawki lizyny, więc kupowanie suplementów zatrzymać ognisk nie jest zalecane. Istnieją również zagrożenia dla zdrowia z podejmowania zbyt dużo lizyny, takich jak zapobieganie ciała z prawidłowo syntezy innych witamin i minerałów.

Dieta

Inną alternatywę leczenia opryszczki jest ograniczenie spożycia aminokwasu argininy. Istnieją pewne spekulacje, że potrzeby wirusa opryszczki argininy przetrwać i wyeliminowania go z diety będzie również wyeliminowanie epidemii wirusowych. Istnieje wiele produktów bogatych w argininę, takich jak orzechy, czekolada, mąki pszennej, kofeiny i owsa. Witaminy i minerały takie cynk, witaminy B i witamina C są również wywrzeć pewien wpływ na ograniczenie epidemii opryszczki.

Wirus opryszczki u dzieci

Opryszczki jest wirusem, który może powodować różne typy infekcji. Herpes simplex 1 jest bardzo częste i zwykle powoduje opryszczkę na lub w pobliżu ujścia. Herpes simplex 2 jest również powszechne i zazwyczaj powoduje, opryszczka narządów płciowych. Opryszczka dotyka nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Większość dzieci herpes simplex 1 kontrakt w pewnym momencie i nie cierpią żadnych poważnych konsekwencji. Jednak u noworodków, opryszczka może powodować poważne komplikacje.

Objawy ogólne

Najczęstsze objawy zakażenia wirusem opryszczki są owrzodzenia, pęcherze i wrzody albo na ustach lub genitaliach. Czasami inne części ciała mogą mieć wpływ, zwłaszcza oczy. Dzieci cierpiące na pierwszą walkę z opryszczką często się dziąseł i jamy ustnej, co oznacza, owrzodzenia wewnątrz jamy ustnej. Czasami gorączka i uogólnione złe samopoczucie, w tym objawy grypopodobne, są obecne. U niemowląt choroba może czasem przejść do trudnych warunków systematycznych. Objawy opryszczki pojawiają się na chwilę, a potem znikają, w którym to czasie rekolekcji wirusów wewnątrz ciała wzdłuż komórek nerwowych i drzemie. Można go aktywować sporadycznie powodować objawy ponownie. Jak nie ma lekarstwa, opryszczka jest uważany przez całe życie choroby.

Dziąseł i jamy ustnej

Do czasu, kiedy osiągnie wiek dojrzewania, około 62 procent Amerykanów zawarło opryszczki 1. Jest to dość typowe dla dzieci, które mają być zainfekowany, gdy ich rodzice lub inni krewni, w dobrej wierze, ale w rzeczywistości nosicielami wirusa na ustach, całować je. Pierwszy wybuch u dzieci jest zwykle przypadek dziąseł i jamy ustnej, która powoduje bolesne owrzodzenia w ustach wraz z gorączką, drażliwy temperament i brak apetytu. Dzieci z sytuacji może wystąpić odwodnienie ból w jamie ustnej, ponieważ utrudnia pić. Chociaż stan jest niewygodne, nie wymagają leczenia i typowo usuwa się w ciągu pięciu dni. Czasami - 20 procent do 40 procent - infekcja nawraca w ciągu roku. Drugim razem, gdy objawy nie będzie tak dotkliwe. Dziecko będzie prawdopodobnie uzyskać typowe opryszczkę na ustach, trwające mniej niż 10 dni.

Narodziny

Niektóre dzieci złapać opryszczkę w trakcie porodu z potencjalnie poważnymi konsekwencjami. Zazwyczaj pojawia się, gdy matka, w trzecim trymestrze ciąży, przeżywa główny epizod opryszczki narządów płciowych, co oznacza, że ​​właśnie złapał wirusa. Ona może mieć uszkodzeń, lub może ona mieć bezobjawowe przypadek, w którym cząstki wirusowe są, mimo wszystko, nadal rzucić. Jeśli wiadomo, że kobieta doświadcza pierwotnej lub wtórnej (stałe) epizod opryszczki narządów płciowych w pobliżu w momencie dostawy, powinna ona być traktowane z leków antywirusowych, w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się zakażenia na dziecko. Generalnie, jeśli aktywne wrzody występują w okolicy narządów płciowych, gdy nadszedł czas, aby dostarczyć dziecku, lekarz wykona cesarskie cięcie.

Opryszczka u noworodków

Noworodkowe opryszczki można przedstawić na kilka sposobów. Czasem to ma wpływ tylko na skórę, oczy i usta. A czasami to przemieszcza się do ośrodkowego układu nerwowego, w którym to przypadku może spowodować zapalenie mózgu, zakażenia mózgu. Może stać się również rozpowszechniane w wątrobie, płucach i innych części ciała. Objawy takie zakażenie może obejmować drażliwość, gorączka, drgawki i letarg. W przypadku mózgu występuje około 15 procent śmierci niemowląt i gdy choroba jest rozpowszechnione około 57 procent matrycy. Aby uniknąć takich efektów, obróbka musi być zapewnione wczesne: Typowo wysokie dożylne dawki acyklowiru przez dwa do trzech tygodni.

Unikanie Przekładnia

Nawet po urodzeniu, dzieci są podatne na poważne zakażenia wirusem opryszczki, ponieważ ich układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Kiedy dzieci mają sześć miesięcy, są one lepiej przygotowane do walki z wirusem. Jeśli masz opryszczka, ustnego lub narządów płciowych, można podjąć kroki w celu ochrony noworodka przed zakażeniem. Kobiety, które mają opryszczkę na ustach powinny nosić maski chirurgiczne twarz, aż wyschnie i zmiany skorupy ponad. Nie całuj dziecka podczas aktywnego wrzody opryszczki jamy ustnej. Jeśli masz opryszczka narządów płciowych, chronić swoje dzieci poprzez podjęcie kroków zdrowego rozsądku, takie jak mycie rąk po dotknięciu zmian chorobowych opryszczki.

Skutki wirusa opryszczki

Wirus opryszczki jest rzeczywiście rodzina wirusów, Herpesviridae, z których pierwsze osiem powodujących choroby u ludzi (inni powodować chorobę u innych zwierząt). Oprócz znanych ustnej i narządów płciowych wirusy opryszczki, wirusy opryszczki powoduje ospę wietrzną i półpasiec, mononukleoza, zapalenie siatkówki, różyczkę, mięsaka Kaposiego i kilka innych schorzeń. Ludzkie wirusy opryszczki są ponumerowane w następujący sposób: HHV-1 do HHV-8, i są także określone bardziej znane nazwy podczas zastosowania.

HHV-1

HHV-1, znany również jako HSV-1, wirusem jest odpowiedzialna za większość przypadków opryszczki doustnego lub opryszczki. Opryszczki doustne jest często, choć rzadziej, powodowany przez HHV-2. HHV-1 jest przesyłany poprzez bliski kontakt z aktywnych opryszczka lub, zgodnie z Mayo Clinic, poprzez dzielenie rzeczy jak naczynia i ręczniki.

Ludzie z doświadczeniem opryszczka jamy ustnej objawów prodromalnych, objawy, które rozwijają się przed pojawieniem się ogniska. Czasami opisany jako "aury", to pieczenie, uczucie mrowienia lub swędzenia w obszarze skóry, która będzie mieć wpływ na opryszczki. Opryszczka są pęcherze wypełnione płynem. W końcu przełamać i tworzą skorupę. Mayo Clinic informuje, że wybuch opryszczka jamy ustnej zazwyczaj trwa tydzień lub nieco więcej.

HHV-2

Opryszczka narządów płciowych jest powodowany przez HHV-2 (HSV-2), chociaż niekiedy wywołane przez zakażenia HHV-1. Jak HHV-1, HHV-2 mogą być zlecane przez bliski kontakt z pęcherzami lub poprzez wykorzystanie wspólnych ręczników i innych przedmiotów; Jednakże, może on również być zawarte w wyniku kontaktu ze skórą, która nie jest aktualnie wpływ ogniska; Ta właściwość HHV-2 nazywa bezobjawowe wydzielanie wirusa.

Opryszczka narządów płciowych jest również towarzyszyć objawów prodromalnych i wysypka tym pęcherze. Według Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), pierwszy wysypka występuje zazwyczaj dwa tygodnie po wirus zamówienia; Ogniska zwykle trwają od dwóch do czterech tygodni. Wiele osób z HHV-2 lub doświadczenie nie tylko bardzo łagodne objawy; To samo jest prawdziwe dla HHV-1. Ogniska może również zmniejszyć częstość występowania i nasilenie w miarę upływu czasu.

HHV-3

Wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV) lub HHV-3 jest wirus, który wywołuje zarówno ospę wietrzną i półpasiec (półpasiec). Początkowe zakażenie prowadzi do ospy wietrznej, a nawroty, które mogą się zdarzyć lat lub dekad później, prowadzi do gontów.

Półpasiec powoduje wysypkę i pęcherze tak jak ospa wietrzna, ale jest ograniczona do nerwu w którym VZV był utajony. Półpasiec powoduje również ból wzdłuż tego nerwu; Ból może zmieniać się od łagodnego do intensywności bardzo ciężkie. Czasami ból nie usuwa się w tym samym czasie, gonty wysypka. Ten stan jest znany jako nerwoból poopryszczkowy i może trwać miesiące lub lata. Nawrót półpaśca jest również możliwe.

HHV-4

HHV-4 znany również jako wirus Epsteina-Barra (EBV). Wirus ten powoduje mononukleozę zakaźną, gdy zakaża młodych dorosłych, według CDC. Przyczynia się również do występowania nowotworów złośliwych, takich jak niektórych chłoniaków i raka nosogardzieli m.in. według JL Hsu i SL Glaser z Północnej Kalifornii Cancer Center. Prowadzi to także do leukoplakia włochata, warunek ustnej, u osób z HIV.

HHV-5 - HHV-8

HHV-5, znany również jak wirus cytomegalii (CMV) jest wspólne zakażenie nie powoduje choroby u zdrowych ludzi, ale które mogą powodować problemy jeżeli rozwojowe przekazywane z matki na dziecko. Jest to również poważny problem zdrowotny dla osób z osłabionym układem odpornościowym, takich jak osoby z wirusem HIV, u których może dojść do siatkówki, stan, który może spowodować utratę wzroku.

Zarówno HHV-6 i HHV-7 bo różyczka, choroba dzieciństwo. Zgodnie z Mayo Clinic, różyczka prowadzi do gorączki, wysypki, drażliwość i uczucie zmęczenia, biegunka i utrata apetytu, a także obrzęk powiek.

HHV-8 jest związany z mięsakiem Kaposiego, raka skóry, który powoduje purpurowe zmiany i występuje u osób chorych na AIDS oraz w niektórych innych populacji.

Rodzaje wirusa opryszczki

Rodzaje wirusa opryszczki


Wirusy herpes powodować choroby zakaźne, w tym ospy, opryszczka jamy ustnej i opryszczki narządów płciowych. Dwa rodzaje wirusa opryszczki istnieje: półpasiec i opryszczka zwykła. Wirus Epsteina-Barr wirus jest wirusem opryszczki, który wywołuje "Mono". Opryszczki pospolitej, jak wszystkie wirusy, są kawałki materiału genetycznego, które atakują komórki i korzystać z komórki do replikacji, tworzenia choroby.

Herpes Simplex

Wirusy Herpes simplex występują w dwóch rodzajach, które są znane jako typ 1 i herpes simplex typu 2. herpes simplex typu 1 i 2, są skrócone HSV-1 i HSV-2, odpowiednio.

HSV-1

Herpes simplex typ 1 jest odpowiedzialny za większość epidemii opryszczki jamy ustnej, które ludzie nazywają opryszczkę lub pęcherze gorączka. Wybuch rany i pęcherze w jamie ustnej i na wargach jest znakiem zostały zakontraktowane wirusa.

HSV-2

Herpes simplex typu 2 zwykle odpowiada za opryszczki narządów płciowych, choroby przenoszonej drogą płciową. Wybuch powoduje pęcherze i owrzodzenia na narządach płciowych lub w okolicy odbytu, choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że już zaciągniętych opryszczka narządów płciowych, ponieważ ich objawy są łagodne. HSV-1 może być źródłem infekcji wirusem opryszczki narządów płciowych.

Opryszczka Zostar

Półpasiec powoduje ospę wietrzną i półpasiec. Gdy masz ospę wietrzną, wirus pozostaje w organizmie, w stanie uśpienia. Lat później, może reaktywować jako półpasiec. Może również aktywować w osób z osłabionym układem odpornościowym. Półpasiec nie jest zaraźliwy.

Wirus Epsteina-Barra

Wirus Epsteina-Barra powoduje mononukleozę zakaźną, można, który przekazywany jest przez kontakt ze śliną. Choroba zwykle trwa do dwóch miesięcy, choć może to trwać dłużej, i powoduje ból gardła, gorączkę oraz powiększone węzły chłonne.

Fakty na temat wirusa opryszczki

Te dwa rodzaje wirusa opryszczki pospolitej - Herpes simplex 1 (HSV1) i opryszczki 2 (HSV2) - są uważane za choroby przenoszone drogą płciową. HSV1 jest zwykle wokół ust i tworzy zakaźnych opryszczkę lub pęcherze, które mogą rozprzestrzeniać jak płynne uwolnienia z pęcherzami. HSV2 jest forma opryszczki występujących wokół genitaliów.

Początkowe objawy

Osoby z wirusem herpes simplex 1 często czują mrowienie przed rozwijanie opryszczkę wokół ust. Od tego momentu, wirus jest zakaźny i może być przekazywane do innych części ciała, lub do kogoś innego. Simplex 2 pokazuje zazwyczaj do jednego lub grupy pęcherzy w okolicy narządów płciowych, ale niektórzy ludzie nie wykazują w ogóle.

Bezpośredni kontakt

Oba rodzaje wirusa opryszczki mogą być przekazywane tylko do innego osobnika przez bezpośredni kontakt z wirusem w organizmie. Wirus nie może być przekazywane przez powierzchnie, materiały lub mydła.

Ludność

W samych Stanach Zjednoczonych, ponad 45 mln osób w wieku powyżej 12 miały zakażenia opryszczką narządów płciowych, zgodnie z Centers for Disease Control. STD jest bardziej powszechne wśród kobiet niż mężczyzn. O jeden na czterech mężczyzn ma wirusa; dla mężczyzn, rysunek jest jednym z wszystkich ośmiu.

Fatality

Opryszczka nie jest zwykle śmiertelne dla dzieci lub dorosłych, ale może być śmiertelna dla noworodka. Jeśli przyszła mama ma opryszczka narządów płciowych, położna lub lekarz powinien monitorować ciążę. Cięcie cesarskie może być potrzebne do bezpiecznej dostawy.

Ramy czasowe

Raz pojawia się ból opryszczki, może to potrwać nawet tydzień przed czyści, w zależności od stosowanego leku. Owrzodzenia mogą pojawiać się wiele razy w roku, ze względu na czynniki, takie jak stres, światło słoneczne i alkoholu spożywczego. Ogniska ogólnie zmniejszyć liczby w czasie.

Leczenie

Wirus opryszczki nie ma lekarstwa, ale lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe, które pomogą objawy leczyć. Leki przeciwwirusowe jest w formie ustnej lub maści i kremów, takich jak Famvir, Valtrex i Zovirax.

Co to jest wirus opryszczki 2?

Ludzki wirus opryszczki 2 --- lub wirus opryszczki pospolitej 2 (HSV-2) --- jest wirus, który jest w dużym stopniu odpowiedzialne za infekcję wirusem opryszczki narządów płciowych. Jest to jeden z dwóch wirusów opryszczki i jest ściśle związana z wirusem, który wywołuje opryszczkę.

Identyfikacja

Ponadto narządów płciowych-do-nadawania, HSV-2 może być transmitowana z genitaliami jednej osoby do ujścia drugiego, powodujące opryszczki ustnej. HSV-1, który wywołuje opryszczkę, może również prowadzić do opryszczki narządów płciowych, donosi Mayo Clinic.

Skrzynia biegów

Transmisja HSV-2 dochodzi najczęściej przez skórę do skóry kontaktu seksualnego, mówi Mayo Clinic. To może również rzadko przekazywana przez wspólne rzeczy osobistych, takich jak ręczniki.

Rozważania

Mając aktywne ogniska zwiększa szanse transmisji, ale ludzie nie posiadający obecnie epidemię --- którzy mogą być nieświadomi, że mają opryszczka --- może również zakażać swoich partnerów.

Efekty

Prodrom, pieczenie lub uczucie mrowienia, poprzedza czerwoną wysypką w postaci pęcherzyków opryszczki narządów płciowych. Pierwszy wybuch jest zazwyczaj najbardziej poważne, z mniejszą ilością wybuchów, które mogą się w czasie, ale możliwe są przewlekłe ogniska donosi Mayo Clinic.

Leczenie

Opryszczka narządów płciowych jest traktowane z leków antywirusowych, które niektórzy ludzie tylko w czasie wybuchu. Inne, szczególnie te z częstych epidemii, mogą codziennie brać leki, mówi Mayo Clinic.

Zapobieganie

Unikać bliski kontakt podczas epidemii, jak opryszczka może być transmitowany przez skórę nie objętych prezerwatywy.

Jak pływać z opryszczka

Opryszczka lub pęcherze gorączka, są formą opryszczki. Według Herpes-Coldsores, zazwyczaj pojawiają się na wargach, a może trwać jeden do dwóch tygodni. Są zaraźliwe i są przekazywane przez bezpośredni kontakt, jak całuje skóra do skóry. Lekarze mówią, opryszczka wirusy nie mogą być przekazywane w basenie jak chlor zabija wirusa i nie jest skóra do skóry kontaktu. Sugerują one, powlekanie ból wazeliną, aby zapobiec pękaniu. Wiele kremów do stosowania miejscowego są sprzedawane bez recepty, które mogą być stosowane w leczeniu opryszczki.

Instrukcje

1 Umieścić niewielką ilość wazeliny na końcówkę Q-tip.

2 obejmują cały opryszczki lub gorączka blister warstwą wazeliny. To pomoże pokryć opryszczki i zapobiec jej pękaniu.

3 Umyj ręce wodą z mydłem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa opryszczki.

4 Umieścić kropli olejku z mięty pieprzowej na Q-tip i wysiano na opryszczki na minutę. Możesz użyć olejek miętowy sześć razy dziennie, aby zmniejszyć ból związany z opryszczki. Możesz rozpocząć ten rodzaj leczenia, jak tylko zaczyna opryszczka formowania.

Wskazówki

 • Według Zovirax, przeziębienia, grypę i inne infekcje wirusowe powodować wiele osób do rozwoju opryszczki. Rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu może także zmniejszyć opryszczka wybuchu. Dietę bogatą w owoce i warzywa oraz wykonywania często może pomóc w zapobieganiu opryszczki od opracowania.
 • Uczucie mrowienia na wardze jest zazwyczaj pierwszym sygnałem, że opryszczka rozwija. Zazwyczaj jest to samo miejsce, gdzie pojawi się opryszczka. Stowarzyszenie wirus opryszczki zaleca miejscowe nakładanie kremu stosowany w leczeniu opryszczki, gdy tylko wystąpią pierwsze objawy.

Jak zmniejszyć zagrożenie opryszczki

Opryszczka są pęcherzyki wywołane wirusem opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1), które rozwijają się w pobliżu warg. Większość ludzi są narażone na HSV-1 do czasu, kiedy osiągnie dorosłość, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Kiedy umowy HSV-1, wirus pozostaje uśpiony w komórkach nerwowych między ogniskami. Opryszczka zazwyczaj leczyć bez leczenia w siedem do 10 dni, ale można podjąć kroki w celu zmniejszenia nasilenia bolesnych i nieestetycznych pęcherzy.

Instrukcje

1 Rozważ używanie over-the-counter krem przeciwwirusową zawierającą Dokozanol. Dokozanol może przyspieszyć czas gojenia i prowadź opryszczkę z coraz gorzej. Stosować leki, jak tylko poczujesz mrowienie, które poprzedza opryszczki.

2 Należy unikać dotykania lub zbieranie na opryszczki; może to spowolnić gojenie i sprawiają ból gorzej.

3 Wypróbuj przy użyciu suplementów diety i naturalnych produktów. Niektóre badania wykazały, lizynę, aby być skuteczne w zmniejszaniu częstości i nasilenia epidemii opryszczki, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Można kupić lizynę w postaci tabletek, jako suplement diety, albo dostać go przez spożywanie ryb, kurczaka, jajka i ziemniaki. Cynk może być także skutecznym sposobem leczenia; występuje naturalnie w żywności wysokiej zawartości białka i jest także dostępny w postaci suplementu diety lub miejscowego śmietany. Propolis, wykonana z żywicy przez pszczoły, mogą przyspieszyć gojenie się po nałożeniu na opryszczki.

4 Wrap lód w myjki i zastosować go do opryszczki, aby złagodzić ból i swędzenie. Ciepły okład może być również skuteczne, zgodnie z Mayo Clinic.

5 Porozmawiaj z lekarzem o receptę leków przeciwwirusowych, jeśli często się opryszczki. Receptę przeciwwirusowe śmietany, takich jak pencyklowir lub doustne leki mogą stłumić wirusa opryszczki i zmniejszenie nasilenia opryszczki.

Wskazówki

 • Zmiany w stylu życia może opryszczka ognisk rzadsze. Zmniejszyć stres, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, wyspać i przestrzegać zdrowej diety.
 • Nie stosować suplementy lizyny, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, choroby serca lub wysokiego poziomu trójglicerydów. Niektóre badania sugerują, że lizyna może podnieść poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Jak zrobić mniej oczywiste opryszczkę

Wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1) zazwyczaj wywołuje opryszczkę, które pojawiają się w postaci małych, bolesne pęcherze. Zgodnie z Mayo Clinic, są bardzo zaraźliwe i może być przekazywane poprzez dzielenie naczynia, ręczniki i maszynki do golenia. Opryszczka występują najczęściej na ustach. Mogą również pojawić się w nieodpowiednich momentach. Dlatego, że są nieatrakcyjne i mogą być trudne do ukrycia, można ustawić w panikę. Przy dokładnym stosowaniu, można dokonać opryszczka mniej zauważalne.

Instrukcje

Wykonywanie mniej zauważalny opryszczkę

1 Użyj balsam do ust, takie jak Carmex smarować opryszczki. Carmex zawiera również leki przeciwbólowe, które złagodzić dyskomfort można doświadczyć od opryszczki. Użyj wazeliny, jeśli nie masz balsam do ust. Aby uniknąć zakażenia cały pojemnik, należy użyć wacika lub Q-Tip dla aplikacji.

2 Zastosuj fundament ciekłej, która jest podobna do Twojej skóry natychmiast po zastosowaniu Krok 1. Jeśli pominąć (lub opóźnienie) Etap 1, przy zastosowaniu podstawy, opryszczka będzie miał suchą i popękaną wygląd, co czyni go jeszcze bardziej brzydki . Użyj Q-Tip, aby zastosować fundament. Nie należy pocierać go; po prostu zimnica fundament na dotkniętym obszarze. Powstrzymanie się od smug krawędzie opryszczki oraz zanurzenie patyczków z powrotem do pojemnika.

3 Użyj szminki, który pasuje do podstawy i do odcienia skóry. Upewnij się, że formuła ma dodatkowy-kremowa konsystencja, aby zapobiec suchość i pękanie w ból. Kupić tani pędzla wargi do zrobienia aplikacji lub korzystania z Q-Tip. Wyrzucić je po użyciu. Jeśli stosuje się szminkę jak jest bezpośrednio ból, pozostała część wyrobu mogą zostać skażone. W tym przypadku, odrzucić całą szminkę po użyciu. Jako alternatywa, odciąć górną część szminki i wykorzystać ten fragment do stosowania; umożliwia to utrzymanie resztę produktu.

4 Zakup bez recepty leki opryszczki, takie jak Abreva, który jest zatwierdzony przez FDA. Abreva nie od razu pozbyć się opryszczki; jednak, że skraca czas gojenia i łagodzi dyskomfort.

5 Zastosuj Vicks VapoRub do opryszczki chwilę czujesz objawów (mrowienie pieczenie) pojawiają. Używać go kilka razy w ciągu dnia i stosować go na noc przed pójściem do łóżka. Jeśli stosuje się go na początku tej opryszczki, Vicks znacznie skraca czas rozmiar i gojenia opryszczki.

Jak zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania opryszczka

Opryszczki jest spowodowane przez wirus opryszczki pospolitej i powszechnie uważa opryszczki jak podawanie doustne, znamienny opryszczkę w jamie ustnej, opryszczka narządów płciowych, i charakteryzuje się pęcherzy / owrzodzenia w obrębie narządów płciowych. Wirus jest łatwo przenoszone z człowieka na człowieka poprzez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, wprowadzając swoje ciało poprzez przerwę w skórze (wszędzie od jamy ustnej do odbytu może mieć wpływ). Wirus może być transmitowane w każdym momencie, nawet gdy osoby zakażonej ma żadnych objawów. Zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa opryszczki to ważne, ponieważ nie ma leku na tę chorobę.

Instrukcje

1 Jeśli uważasz, że możesz mieć opryszczki, umówić z lekarzem jak najszybciej. Warunkiem jest najłatwiej rozpoznaje się, gdy masz widoczne rany, a lekarz będzie chciał rozpocząć leczenie jak najszybciej.

2 Jeśli jesteś w relacji seksualnej (lub zaczynają stosunki seksualne), twój partner powinien być badany i poinformowany o swoim stanie. Zgodnie z Bay Area przyjaciółmi, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa, jest kluczowe dla obu partnerów, aby zdawać sobie sprawę z ich statusu opryszczki.

3 Należy unikać kontaktów seksualnych podczas epidemii wirusa opryszczki, ponieważ najłatwiej jest przesyłany, gdy masz ból. "prodromalnych objawy", takie jak mrowienie lub swędzenie na skórze są oznaki, że wybuch jest nieuchronne. Jeśli to nastąpi, rozpocznie się powstrzymywanie się od kontaktów seksualnych, aż powierzchnia jest całkowicie wyleczona.

4 Użyj prezerwatywy lateksowe każdym razem angażować się w stosunku płciowego. Prezerwatywy zapobiega przenoszeniu jeśli pokrywają one przez ten obszar epidemii opryszczki.

5 Zgodnie z Bay Area Przyjaciół, leki, takie jak Valtrex może przyczynić się do powstrzymania wirusa i zmniejszenia ryzyka przeniesienia wirusa na swojego partnera o 50 procent. Porozmawiaj z lekarzem na temat leków, które mogą przyczynić się do skrócenia swoich ognisk i zmniejszyć ryzyko zarażenia innych.

6 Przyjęcie zdrowej diety i stylu życia, stresu niskiej pomóc wzmocnić swój układ odpornościowy i zmniejsza występowanie ognisk, które doświadczają. To z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji zakażenia do swojego partnera.

Wskazówki

 • Według Centers for Disease Control, ponad 45 milionów osób w Stanach Zjednoczonych ma opryszczkę. Nie jesteś sam!
 • Jeśli występują ogniska (albo opryszczka jamy ustnej lub narządów płciowych) nie dotykać rany. Jeśli ból nie dotykać, myć ręce jak najszybciej z mydłem i ciepłą wodą w celu uniknięcia przeniesienia wirusa na inne obszary ciała.
 • Jeśli jesteś w ciąży i mieć opryszczki narządów płciowych lub zostały narażone na kontakt z wirusem opryszczki, należy natychmiast powiadomić lekarza, ponieważ wirus herpes simplex może zaszkodzić noworodków.

Badanie przeciwciał wirusa opryszczki

Testowanie przeciwciał jest jedną z technik diagnostycznych, które mogą zostać wykorzystane do wykrywania infekcji wirusa opryszczki. Jednakże, ze względu na pewne wady z testów przeciwciał, są one zwykle stosowane w połączeniu z innymi testami.

Identyfikacja

Gdy osoba zostanie zainfekowana środka wywołującego chorobę, taki jak wirus opryszczki, układ odpornościowy rozwija przeciwciała w celu kontrolowania infekcji. Są one wykrywane testami przeciwciał.

Cechy

Badanie przeciwciał opryszczka jest wykonywana na próbce krwi, zgodnie z Mayo Clinic.

Wady

Popularny rodzaj testów opryszczki, badania przeciwciał IgM, nie może dokładnie powiedzieć różnicę między HSV-1 (opryszczka) i HSV-2 (opryszczka narządów płciowych), zakażenia i może dawać fałszywe pozytywy i negatywy. Badanie to przeciwciało reaguje z innymi członkami rodziny wirusów opryszczki, takie jak wirus ospy wietrznej, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Społecznego (Asha).

Potencjał

Asha zaleca stosowanie badań przeciwciał IgG dla wirusa opryszczki, który można dokładnie odróżnić różne rodzaje infekcji opryszczki.

Ramy czasowe

Testowanie przeciwciał IgG powinny być przeprowadzane pomiędzy dwanaście do szesnastu tygodni po raz ostatni osoba mogłaby być narażona na wirus opryszczki, w celu zapewnienia odpowiedniego czasu opracowania wykrywalnego poziomu przeciwciał według ASHA.

Jak wyeliminować wyprysków opryszczkę

Jak wyeliminować wyprysków opryszczkę


Wirus opryszczki jest bardzo zaraźliwa i może rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z zakażoną osobą. Wirus powoduje zmiany, znane jako opryszczka, które rozwijają się w okolicach strefy usta. Chociaż nie ma lekarstwa na opryszczkę, gdy nauczysz osobistych wyzwalaczy, można odeprzeć wyprysków poprzez zmiany stylu życia. Stres, zmęczenie, ekspozycja na słońce i osłabiony system odpornościowy, przyczyniają się do wyprysków.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarza, gdy występują opryszczki wybuchu. Lekarz może sprawdzić obszar diagnozowania rany i omówienia możliwości leczenia. Chociaż nie można wyleczyć opryszczkę, miejscowe i doustne leki są dostępne w celu przyspieszenia gojenia.

2 złagodzić stres poprzez hobby, takich jak joga, spacery, sztuki, czytania lub rozmowy z przyjaciółmi. Kiedy twoje ciało jest podkreślić, swoją obronę, są mniej zdolne do zwalczania infekcji. Znajdź aktywność, która pomaga złagodzić stres i spróbuj zaangażować się w tym hobby, na co dzień.

3 snu co najmniej osiem godzin każdej nocy. Zmęczenie jest główną przyczyną wyprysków, więc odpowiedni odpoczynek jest konieczne do odwrócenia opryszczki wybuchu.

4 Należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce lub na zimno. Nosić odpowiednią odzież, takich jak kapelusz z szerokim rondem w lecie lub szalik w zimie, aby utrzymać objęte skóry. Używać kremów z filtrami z SPF 15 lub wyższym, aby pozostać chronione i utrzymać Twoje usta nawilżone stosując balsam do ust.

5 Jedz dobrze i wykonywać, aby utrzymać system odpornościowy silne i zdrowe. Pożywne, bogate w witaminy dieta i regularna aktywność fizyczna wzmocni układ odpornościowy do odwrócenia wyprysków.

Wskazówki

 • Zapytaj swojego lekarza o stylu życia i zapobiegania zaleceń dostosowanych do konkretnego cyklu odspajania.

Jak przyspieszyć gojenie się opryszczki

Jak przyspieszyć gojenie się opryszczki


Opryszczka to małe pęcherzyki, które tworzą się w okolicach ust. Są one również nazywane pęcherze gorączka lub gorączka, ale nie powodują przeziębienia je. Opryszczka zwykle są spowodowane przez wirusa opryszczki (HSV). Mayo Clinic szacuje, że prawie 50% dzieci wejściu przedszkole i 90% dorosłych zostało zakażonych HSV. Opryszczka jest zaraźliwa i nie ma lekarstwa dla nich, ale kilka zabiegi przyspieszą gojenie i leczyć pęcherze.

Instrukcje

1 wizyty u lekarza w celu ustalenia przyczyny swojego opryszczkę. Lekarz zbada opryszczki, przeprowadza badania i ustalić najlepszy lek dla Ciebie. Należy poinformować lekarza, jeśli opryszczka posiada wyzwalaczy, jak długo rany ostatnio i jak często występują. Te czynniki pomogą lekarz określa odpowiednie leki.

2 Namoczyć wacik w alkoholu, a następnie naciśnij go na powstającym blistrze. Alkohol pomoże wysuszyć powierzchnię. To działa najlepiej na opryszczkę w ich wczesnym stadium. Powtórzyć kilka razy dziennie.

3 Zastosuj miejscowe leki przeciwwirusowe zgodnie z zaleceniem lekarza. Te kremy pomogą zmiękczyć skorupę opryszczki, złagodzić ból i przyspiesza gojenie.

4 Zapoznaj się doustne leki zgodnie z zaleceniami. Większość należy zażywać leki doustne od 24 do 48 godzin przed ogniska w celu uniknięcia lub zmniejszenia objawów.

5 Zastosuj okład z lodu na do 10 minut kilka razy dziennie. Lód pomoże złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny i.

6 Take over-the-counter lek przeciwbólowy, aby złagodzić ból opryszczki. Postępuj zgodnie z instrukcjami dawkowania producenta.

7 Unikać dotykania, zbieranie lub ściskając opryszczki. Pozwalają ból leczyć bez zakłóceń. Większość pęcherze leczyć na własną rękę w ciągu około dwóch tygodni.

Wskazówki

 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli pęcherze zarazić lub jeśli utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie.