adcov.com

jak czyscic koncentrator tlenu

Jak skonfigurować przepływomierza na koncentrator tlenu

Jak skonfigurować przepływomierza na koncentrator tlenu


Powietrza w atmosferze ziemskiej, zawiera około 21 procent 79 procent tlenu i azotu, wraz z innymi gazami. Filtrując azotu i innych gazów z powietrza, koncentrator tlenu pozwala na oddech czystego tlenu, albo przez maskę tlenową lub kaniuli, plastikową rurkę z zębami, które pasują do Twoich nozdrzy. Koncentrator tlenu pomaga otrzymać dodatkowego tlenu, jeśli masz choroby serca lub płuc, niedokrwistość lub urazy jak poparzenia. Płuca przeniesienie tlenu do krwi, który przenosi tlen do wszystkich komórek w organizmie. Twoje ciało potrzebuje tlenu, aby uruchomić sprawnie i do przeżycia.

Instrukcje

1 Obróć pokrętło koncentratora tlenu przepływomierza, aż pojawi się wzrost metalowej kulki na skali przepływomierza do poziomu numerycznej zaleconego przez lekarza lub opiekuna, jeśli przepływomierz wykorzystuje metalową kulkę. Obróć pokrętło w lewo, aby podnieść piłkę do właściwej ilości, zwiększając przepływ tlenu, i prawo, aby obniżyć piłkę, zmniejszając dopływ tlenu. Przepływomierz znajduje się w przedniej części koncentratora tlenu.

2 Centrum metalowej kulki na linii obok liczby określonej przez lekarza. Przepływomierz kontroluje szybkość tlenu uwalnia od koncentratora tlenu lub zbiornika tlenu w litrach na minutę (LPM), zazwyczaj reprezentowana przez liczby od 0 do pięciu.

3 Obróć pokrętło przepływomierza koncentratora tlenu bezpośrednio do liczby zalecanej przez lekarza lub opiekuna, jeśli dany model korzysta numerowany pokrętła lub przepływomierz igły.

Wskazówki

 • Nie wolno palić i niech inni ludzie palą wokół tlenu. Ponieważ tlen powoduje szybki spalanie lub spalanie, może to spowodować pożar szybko rozprzestrzenił się w domu. Trzymaj koncentrator tlenu od kuchenek gazowych, otwartego ognia i innych źródeł ciepła, jak również. Utrzymać pracę w pobliżu gaśnicę.
 • Natychmiast opuścić i zadzwonić pod numer 911, gdy wybuchnie pożar w domu. Powiedz straż pożarną masz tlen w domu. (Zobacz też: 2)
 • Nigdy ustawić przepływomierz do większego natężenia przepływu bez zgody lekarza lub opiekuna. Wyższe natężenie przepływu będzie dostarczała zbyt dużo tlenu, które mogą być niebezpieczne w przypadku pewne inne choroby, takie jak choroby serca, zastoinowa niewydolność serca, nadciśnienie płucne, rozedma i astma. (Zobacz też: 3 i 4)

Jak korzystać z automatycznej Koncentrator tlenu

Jak korzystać z automatycznej Koncentrator tlenu


Koncentrator tlenu jest urządzenie używane przez pacjentów wymagających wysokiego stężenia tlenu w leczeniu choroby układu oddechowego. Koncentratory tlenu, w przeciwieństwie do zbiorników tlenu, funkcji, rysując w powietrzu i filtrowanie azotu i koncentracji tlenu do stosowania przez pacjenta. Koncentrator tlenu ma tę zaletę, że nie wymaga ciągłego ponownego napełniania zbiorniki ciężkimi tlenu w tym zakresie, to jest bardziej mobilny i bezpieczny. Generalnie, koncentratory tlenu produkują 85 do 97 procent czystego tlenu.

Instrukcje

1 Podłącz koncentrator tlenu. Przechowywać koncentrator z dala od źródeł ciepła, otwartego ognia i bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli lekarz przepisze wilgotności z tlenem, dołączyć butelkę wody, jak wskazane na urządzeniu. Upewnij się, że wszystkie połączenia są prawidłowe.

2 Podłącz średnicy rury na małe butelki wody sutek z maskę i rurkę do nosa. Włącz przycisk "ON / OFF" w pozycji "ON". Alarm włączy się na 5 do 20 sekund, aby wskazać urządzenie działa.

3 Obracaj pokrętła kontroli przepływu aż do prawidłowego LPM lub litrów na minutę, z tlenem jest wyświetlany. Twój LPM zostaną przepisane przez lekarza. Umieść maskę tlenową lub kaniulę nosową na twarzy.

Wskazówki:

 • Wymień kaniuli nosowej i nawilżacz butelkę wody raz w tygodniu.
 • Korzystać z koncentratora tlenu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z dala od ścian i zasłon.

Jak wobec umieszczać w górze przepływomierz na koncentrator tlenu

Jak wobec umieszczać w górze przepływomierz na koncentrator tlenu

Powietrza w atmosferze Ziemi zawiera około 21 procent tlenu i 79 procent azotu, a także innych gazów. Filtrując azot i inne Gazy z powietrza, koncentratora tlenu pozwala na oddech czystego tlenu, Maska tlenowa lub kaniuli, rur z tworzyw sztucznych z wtykami, które pasują w nozdrza. Koncentrator tlenu pozwala otrzymać dodatkowego tlenu, jeśli masz choroby serca lub płuc, niedokrwistość lub urazów takich jak oparzenia. Płuca transferu tlenu do krwi, który przenosi tlen do wszystkich komórek w organizmie. Twój organizm potrzebuje tlenu do skutecznego i dla przetrwania.

Instrukcje

• Obrócić pokrętło koncentrator tlenu z przepływomierzem aż zobaczysz metalowej kulki wzrost skali miernik przepływu do numerycznych poziomu zalecanego przez lekarza lub opiekuna, jeżeli Miernik przepływu używa metalowej kulki. Obróć pokrętło zegara podnieść piłkę do właściwego numeru, zwiększa dopływ tlenu i prawo wobec zniżyć ten piłka, zmniejszając przepływ tlenu. Miernik przepływu znajduje się z przodu koncentrator tlenu.

• Centrum metalowej kulki na linii obok numeru zaleconą przez lekarza. Miernik przepływu określa, jak szybko tlenu jest zwolniony od koncentrator tlenu lub zbiornik tlenu w litrów na minutę (LPM), zazwyczaj reprezentowane przez liczby od 0 do 5.

• Obrócić pokrętło Miernik przepływu koncentrator tlenu bezpośrednio do liczby zalecane przez lekarza lub opiekun, jeśli model korzysta wykręcania numerowane lub igły przepływomierza.

Koncentrator tlenu Pomoc

Koncentrator tlenu Pomoc


Duszność występuje podczas procentowe tlenu spadnie do nastolatków, powodując śmierć poniżej siedmiu procent. Ed McCabe, międzynarodowy ekspert tlenu i autor "Flood organizmowi tlenu: Terapia dla Matki zanieczyszczonym świecie", opisuje, jak nasze społeczeństwo pozwoliło zanieczyszczenia zgromadzić tak dużo, że "nasza powszechnie dostępnego tlenu spadnie poniżej 21 procent, w powietrzu, w zależności od lokalizacja próbki. " Koncentratory tlenu pomóc poprzez zwiększenie tlenu w płucach i krwi. Korzystanie koncentratorów tlenu sprawia, że ​​łatwiej jest oddychać, przedłuża swoje życie, i trzyma młodzieńczy, zdrowsze i pobudzony.

Expert Insight

Jako samodzielna jednostka, ludzie używają w domu koncentratorów tlenu, które wydobywają tlen z powietrza w pomieszczeniu, zawierające około 21 procent tlenu, i koncentruje się na 90 do 95 procent tlenu, dając go do Ciebie w ciągłym przepływie , Oznacza to, że otrzyma ponad 450 procent bardziej skoncentrowanego tlenu niż to, co zazwyczaj oddychać, według dr Jeffrey Donatello, właściciela York Chiropractic Health Center w Kittery, Maine i autor "poćwiczyć swój mózg, zmień swoje życie: Wprowadzenie do ćwiczeń z Terapia tlenowa (tom 1). "

Funkcja

Koncentratory tlenu nie muszą być uzupełniane, ale ponieważ działa na energię elektryczną, trzeba zapasową butlę z tlenem w przypadku zasilania w domu wychodzi. Lekarz powie, co poziom przepływu tlenu trzeba mieć swój koncentrator na: - nigdy nie zmienić to ustawienie bez zgody lekarza lub możesz postawić się w niebezpieczeństwie. Za dużo dwutlenku węgla (CO2) staje się toksyczny w większych stężeniach, powodując zawroty głowy, bóle głowy, a następnie utrata przytomności. Donatello wyjaśnia "dla każdej cząsteczki tlenu [O2], że idzie w cząsteczka CO2 musi opuścić ciało. Jeśli jeździsz w tlen zbyt szybko, zbyt długich poziomów CO2 podniesie."

Identyfikacja

Każdy koncentrator tlenu pochodzi z instrukcją jego obsługi. Wszystkich koncentratorów tlenu musi być zamknięta i wyłączany, gdy nie jest w użyciu. Przechowywać kaniulę, plastikową rurkę z dwoma zębami, który pasuje do twojego nosa, czyste, zmywając je z mydłem w płynie i płukanie go raz lub dwa razy w tygodniu. Wymień kaniuli co dwa do czterech tygodni. Oczyścić filtr powietrza dwa razy w tygodniu, zgodnie z instrukcjami koncentratora. US Food and Drug Administration (FDA) wymaga, aby zawsze umieścić koncentrator tlenu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uzyskać dobre stężenia tlenu. FDA wymaga również regulatory koncentrator tlenu, a nie z mosiądzu te aluminiowe. Regulatory aluminium, które kontrolują przepływ tlenu, może spalić lub eksplodować w przypadku korzystania z koncentratorów tlenu.

Efekty

Jednym ze sposobów, aby znacznie zwiększyć tlenu we krwi wymaga się recepty wynająć koncentrator tlenu i ćwiczenia na bieżni lub rowerze stacjonarnym przez około 20 minut podczas oddychania tlenem. Musisz się koncentrator, który pozwala oddychać w pięciu do 10 litrów na minutę. Wprowadzania kaniuli lub nosić maskę tlenową podłączony do koncentratora. Skorzystaj z tej formy leczenia tlenem z nadzorem, aby spowolnić proces starzenia się i pomóc uzdrowić ciało choroby.

Ostrzeżenia

Nie wolno palić ani ktokolwiek inny palić podczas używania tlenu. Paliwa tlenu pożarów. Umieść "Tlen w użyciu" naklejki na widoku, na Twoje drzwi.

Podczas korzystania z koncentratora tlenu, takich jak rozpuszczalnik do farb, płynów czyszczących i aerozoli Nie stosować produktów łatwopalnych.

Zawsze tlenu co najmniej sześć stóp od świec, grzejniki, kominki, piece gazowe, grille, lub źródła ciepła.

Nie należy pić alkoholu podczas korzystania z koncentratora tlenu lub podjąć środki uspokajające. Te spowodować oddychać zbyt wolno.

Zadzwoń do lekarza, jeśli czujesz się bardzo zmęczony, ma duszności, lub czujesz, że nie są wystarczająco dużo tlenu.

Jak używać tlenu do Rozedma

Jak używać tlenu do Rozedma


Leczenia rozedmy płuc występuje w wielu postaciach, w zależności od nasilenia choroby, w tym leków steroidowych, antybiotyków i tlenu. Terapia tlenowa jest coraz częściej stosowany na zewnątrz szpitala, aby poprawić jakość życia osób z rozedmą płuc. Zastosowanie tlenu na rozedmę płuc zwiększa ilość tlenu w płucach i krwi, tak będzie lepiej czuć, być w stanie zrobić więcej, a może nawet poprawić swój sen.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Lekarz zleci badanie krwi w celu określenia, jakie są twoje poziom tlenu, a następnie przepisać tlenoterapii do swoich potrzeb. Recepta będzie określić, jak często trzeba używać tlenu i ile trzeba na minutę (litrów na minutę).

2. Porozmawiaj z lekarzem, aby zdecydować, jaki rodzaj źródła tlenu do użycia. Tlen może być albo produkowany przez koncentrator tlenu w domu lub są w formie zarówno zbiornikach lub butlach. Tlenu w zbiorniku jest w postaci ciekłego tlenu lub gazu sprężonego tlenu. Zbiorniki gazu tlenu są w różnych rozmiarach. Zbiorniki na tlen ważą mniej i przytrzymaj więcej tlenu niż zbiorniki sprężonego gazu tak mogą być odpowiednie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Koncentratory tlenu oczyszczają powietrze do produkcji tlenu. Koncentratory tlenu ważą od 30 do 50 kg. ale nie muszą być uzupełniane, to działa na energię elektryczną, a kosztują mniej niż zbiorniki gazu, a także może być bardziej wygodne. Może on być najlepiej stosować kombinację metod.

3. Zdecyduj się na urządzeniu do podawania tlenu. Dwa najbardziej popularne urządzenia są kaniula nosowa lub maska ​​tlenowa. Maski są na ogół stosowane dla dzieci lub pacjentów wymagających wysokich poziomów tlenu, i dopasowania na nos i usta. Większość ludzi użycie kaniuli do nosa, która jest cienka rura z dwoma zębami, które mieszczą się wewnątrz nozdrzy do dostarczania tlenu.

4 Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową medycznego, aby dowiedzieć się, czy obejmuje ona koszty sprzętu terapii tlenowej i tlenu.

5 Kontakt z firmą sprzęt i usługi medyczne, (którego lekarz skieruje Cię do) w celu ustalenia szczegółów dostawy sprzętu do terapii tlenowej. To daje instrukcje i radzimy, jak używać i utrzymania sprzętu bezpiecznie.

Wskazówki:

 • Jeśli planujesz do podróży, aby plany, aby zapewnić sobie odpowiednią tlenu i poinformować biuro podróży, które trzeba będzie używać tlenu. Skontaktuj się z amerykańską Lung Association dalsze informacje (patrz źródła).
 • Nie wolno zmieniać przepływ tlenu bez zgody lekarza. Zamów więcej tlenu od usługodawcy w sposób terminowy. Nie wolno palić i pozwól nikomu palić przy użyciu tlenu, ponieważ tlen jest zagrożenie pożarowe. Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli poczujesz się duszność, są zdezorientowani i niespokojny.

Bezpieczeństwo domu Koncentrator tlenu

Bezpieczeństwo domu Koncentrator tlenu


Koncentrator tlenu jest typu układu dostarczania tlenu, który wciąga powietrze z otoczenia. Następnie pobiera tlen z powietrza, koncentratów tlenu i zapisuje go do dostarczenia do osoby przez kaniulę nosową lub maskę tlenową. Pewne środki ostrożności należy podjąć podczas korzystania z tego urządzenia.

Lokalizacja

Koncentrator tlenu musi być umieszczona co najmniej 6 do 8 metrów z dala od źródeł ciepła lub płomieni, takich jak promiennika lub kuchni. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka przypadkowego ognia, ponieważ tlen wspiera spalanie lub spalanie.

Nagie Przewody

Koncentratory tlenu uruchomić na energii elektrycznej i mają przewody dołączone do nich. Upewnij się, że wszystkie przewody są w pełni zadaszony i nienaświetlony. Nagie przewody mogą rozwijać się iskier, które z kolei mogą powodować problemy przy pożarach narażone na działanie tlenu.

Przerwy w dostawie prądu

Osoby korzystające koncentratorów tlenu trzeba dać te informacje do swoich dostawców energii elektrycznej, tak aby w przypadku awarii zasilania, ich moc zostanie przywrócona jak najszybciej.

Alternatywny Oxygen Supply

Koncentrator tlenu użytkownik powinien mieć z powrotem do źródła tlenu w przypadku nie jest przerwa w zasilaniu.

Uwięzienie

Koncentrator tlenu wytwarza ciepło, kiedy to działa. W związku z tym ważne jest, aby unikać umieszczania go w zamkniętym lub zamkniętej przestrzeni, gdzie mogą gromadzić się ciepło, aby stać się zagrożenie pożarowe. Zamiast tego, powinien on znajdować się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Znaki

"Zakaz palenia" znaki powinny być umieszczone przy wejściu prowadzącym do domu, w którym jest używany koncentrator tlenu. Palenie papierosów w obecności koncentratora tlenu może spowodować pożar.

Jak korzystać Koncentrator Integra

Jak korzystać Koncentrator Integra


Koncentratorów tlenu są używane w domu terapii tlenowej. Są to układy dostarczania tlenu wytwarzające tlen zassania powietrza z otoczenia i oddzielenie tlenu od niego. Oddziela się tlen jest przechowywany do podawania osobnikowi za pomocą kaniuli do nosa lub maski na twarz tlenu. Integra Koncentrator tlenu jest produkowany przez sequal Technologies. Ważne jest, aby korzystać z koncentratora tlenu Integra zgodnie z zaleceniami producenta, a także do utrzymania środków bezpieczeństwa podczas używania tlenu.

Instrukcje

1. Znajdź odpowiednie miejsce dla Integra koncentratora tlenu. Umieść koncentrator w dobrze wentylowanym miejscu, które ma dobry przepływ powietrza. Upewnij się, że nie ma żadnych elementów blokujących przepływ powietrza do swojego koncentratora. Przedmioty takie jak meble, zasłony lub ubrania powinny być odsunięte od koncentratora.

2 Upewnij się, że filtr wlotu powietrza jest czysty. Powietrze przepływa do swojej Integra Koncentrator tlenu przez filtr. Sprawdzić filtr codziennie, aby upewnić się, że jest kurz i brud za darmo. Podłącz koncentrator do gniazdka elektrycznego i nacisnąć przycisk "ON", aby go włączyć. Zielone światło powinno być widoczne, gdy koncentrator jest włączony.

3 Niech Integra Koncentrator tlenu rozgrzać około 3 do 10 minut. Regulacja przepływu do wartości określonej przez lekarza. Naciśnij przycisk plus (+), aby zwiększyć lub minus (-), aby zmniejszyć przepływ aż do osiągnięcia przepisanej ustawienia. Nie zmienia przepływ przepisanej przez lekarza. Tlen jest lekiem, a zbyt dużo lub zbyt mało z niego może mieć pewne skutki uboczne.

4 Podłącz swój kaniuli nosowej do wylotu tlenu z koncentratora tlenu Twojej Integra. Twój Koncentrator może mieć fabrycznie dołączony kaniuli, a jeśli tak, umieścić wtyczkę do nosa i ustawić resztę przewodów do ciasno i wygodnie mieści się wokół twarzy. Jeśli nie ma wstępnie przymocowane przewody, podłączyć rurkę, która działa z Integra Koncentrator tlenu.

5 Zachowaj środki ostrożności tlenu. Pisać "zakaz palenia" znaki przy wejściu do domu. Unikaj przechowywania materiałów, które łatwo mogą się zapalić, jak chemikaliów i produktów ropopochodnych bliskich do koncentratora. Sprawdzić czy koncentrator dla nagich przewodów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek, skontaktuj się z dostawcą sprzętu. Przechowywać alternatywne źródło tlenu w domu. Twój Integra koncentrator tlenu działa na energię elektryczną. Jeśli jest przerwa w zasilaniu, przełączyć się do innego źródła tlenu.

Wskazówki:

 • Przed jej pracy przeczytać instrukcję koncentratora tlenu Integra.

Jak obliczyć nasycenia tlenu we krwi i gazów

Jak obliczyć nasycenia tlenu we krwi i gazów


Nasycenie tlenem jest miarą tego, jak dużo tlenu do wiązania cząsteczek hemoglobiny we krwi w porównaniu z hemoglobiną ile są dostępne. Lek podaje się w procentach. U osoby zdrowej, nasycenie tlenem jest zazwyczaj 96 procent lub więcej. Można obliczyć przybliżoną wartość nasycenia za pomocą pomiarów ciśnienia tlenu tętnic. Poziom ciśnienia krwi tętniczej tlenem jest zwykle mierzona w warunkach laboratoryjnych, przy użyciu elektrod, które wyczuwa rozpuszczonego tlenu we krwi.

Instrukcje

1 dodać 150 do wartości ciśnienia tętniczego tlenu.

2 Cube ciśnienie tętnicze poprzez pomnożenie jej przez siebie dwa razy.

3 Dodaj odpowiedź od kroku 1 do odpowiedzi w kroku 2. Divide 1 przez wynik.

4 Pomnóż wynik kroku 3 przez 23,4 tysiące. Dodaj 1 do odpowiedzi.

5 Divide 1 numer można znaleźć w kroku 4. To jest szacowany poziom nasycenia tlenem. Pomnożyć przez 100, aby przekształcić się w procentach.

Jak korzystać z tlenu medycznego

Tlen medyczny jest uważany za lek i zwykle podaje się felczerowi w warunkach pre-szpitalnego lub pielęgniarka, dróg terapeuty lub lekarza w szpitalu. Może być również przewidziany do użytku domowego przez lekarza. Może być wskazane dla osób, które mają problemy z oddychaniem lub niektórych warunków płuc, które uniemożliwiają im wystarczająco dużo powietrza do płuc. Chociaż niektórzy ludzie z przewlekłymi chorobami płuc, takimi jak rozedma płuc, może być konieczne tlenu medycznego w sposób ciągły, a inne mogą potrzebować go tylko w czasie wysiłku, snu lub zaostrzenia choroby, zgodnie z Merck Biblioteka Uniwersytetu Medycznego.

Instrukcje

1 Ustal, jaki typ urządzenia do wykorzystania na pacjenta. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Opieki oddechowego, najczęściej urządzenia stosowane do podawania tlenu medycznego są kaniule nosowe i maski tlenowe. Różne urządzenia mogą dostarczyć określoną ilość tlenu do pacjenta. Na przykład, kaniula może dać do nosa do 6 litrów tlenu na minutę. Jeśli występuje więcej, niż to jest konieczne, należy zastosować maską. Maska może dostarczyć prosty 5 do 10 l tlenu i nie może dostarczyć maska ​​rebreatherów 10 l do 15 l tlenu na minutę.

2 Umieść nosa wtyczkę do nosa, jeśli za pomocą kaniuli nosowej. Jeśli używasz maskę tlenową, umieścić maskę nad nosem i ustami pacjenta. Umożliwiają elastyczny pasek spoczywa na tylnej części głowy, tuż nad uszami.

3. Założyć przewód na igłę do nosa lub maski tlenowej do źródła tlenu. Przepływomierze przymocowane do ścian są zwykle źródłem tlenu w szpitalach i klinikach. Urządzenia domowe mogą obejmować butli tlenowych lub koncentratorów.

4 Ustaw prawidłowy przepływ litra tlenu. Przepływomierz ma numery na nim, które wskazują, ile litrów tlenu na minutę są podawane. Obróć pokrętło do liczby odpowiadającej przepływu litra na zlecenie lekarza.

5 Weź środki ostrożności. Poinstruować pacjentów i odwiedzających, aby uniknąć palenia przy użyciu tlenu. W przypadku korzystania z tlenu medycznego w domu, nie używać go wokół kominka lub otwartego ognia. Nie zmienia przepływ litra na tlen medyczny bez konsultacji z lekarzem.

Jakie są Regulatory tlenu?

Terapia tlenowa jest podstawowym sposobem leczenia trudności z oddychaniem. Jednym ze sposobów leczenia, że ​​tlen jest dostarczane jest zastosowanie zbiorników lub koncentratorów tlenu. Regulatory tlenu sterowania przepływem powietrza w tych urządzeniach.

Części

Regulatory są zwykle wbudowane w zbiorniki z tlenem lub koncentratorów. Czasami urządzenia tlenowe nie są zawarte w załączniku regulatora. Pacjenci muszą uzyskać od dostawców urządzeń dla regulatora jednostek, które nie są wyposażone w tej części.

Kontrola

Organy regulacyjne zapewniają, że pacjenci mogą otrzymać odpowiedni przepływ powietrza ze zbiornika do ich przejścia do swojego nosa sposób. Kontrolowania ilości powietrza wlotowego jest możliwe ze względu na regulator tlenu. Leczenie polega na tlen pacjent nie jest w stanie zwiększyć albo zmniejszyć ilość tlenu w opisanych procentach.

Właściwe użytkowanie

Korzystanie z butli z tlenem i ich regulatorów może wymagać od dostawcy szkoleń. Odpowiednie szkolenie zapewnia, że ​​pacjent może mieć większość terapii tlenowej.

Różne Tanks

Istnieją pacjenci, którzy korzystają z różnych zbiorników tlenu do ich leczenia. Wiedząc, jak dołączyć, pracować i czytać różne rodzaje regulatorów jest konieczne w celu zapewnienia właściwego korzystania z urządzeń.

Rodzaje regulatorów

Regulatorów elektrycznych umożliwić pacjentom łatwy sposób monitorować ich poziom tlenu. Duże czy małe organy regulacyjne powinny również być brane pod uwagę, w zależności od rodzaju zbiornika, że ​​pacjent używa.

Koncentrator tlenu Środki ostrożności

Gdy pacjenci uszkodzone lub osłabione płuca, czasami trudno jest wdychanie wystarczającej ilości tlenu. Koncentratory tlenu dostarczają tlenu na poziomach, które są wyższe niż normalnie. Te koncentratory pomóc pacjentom, którzy walczą oddychać w wystarczającej ilości tlenu. Są tańsze i bezpieczniejsze niż sprężonym tlenem. Jednak wciąż mogą być niebezpieczne, jeśli nie są odpowiednio wykorzystywane.

Palność

Tlen w skoncentrowanej formie może zwiększyć szansę, że sprzeciwia się zapalić, jak to jest część trójkąta spalania, wraz z ciepłem i paliwa. Trzymaj wszystkie źródła zapłonu - takich jak zapalone świece, piece, piece, grzejniki, kadzidła i grzejników - co najmniej 10 metrów od wyposażenia tlenowego i wszystkich rurek i kaniuli. W mikrofalówce, jeśli masz do podgrzania jedzenia podczas korzystania z koncentratora lub kogoś innego gotować dla Ciebie. Zawsze mają funkcjonującego detektor dymu w każdym pomieszczeniu, w którym pracuje koncentrator, a także łatwo dostępne gaśnice. Czy baterie na swoich czujek dymu regularnie badanych.

Elektryczność

Koncentrator jest urządzeniem energii elektrycznej wymagających i nie powinien być podłączony do ściany z innych urządzeń, które używają dużo energii elektrycznej; inaczej, wylot może wybuchnąć bezpiecznik lub wyłącznik obwodu. Ponadto, w wyniku przepięć elektrycznych może spowodować uszkodzenie koncentratora. Nie należy podłączać koncentratora w ścianę z przedłużacza.

Odpowiednie odstępy

Przechowywać koncentrator co najmniej 6 cm od obiektów, które mogą blokować przepływ powietrza, w tym zasłony i narzuty. Nie umieszczaj grube dywany, obicia lub podobnych przedmiotów na koncentratora, lub będzie działać nieprawidłowo i może się przegrzać i awarii. Koncentrator działa najlepiej w pomieszczeniu od 50 do 104 stopni Celsjusza.

Nie używaj Produkty te

Należy unikać stosowania produktów ropopochodnych, tłuszczu, oleju lub innych łatwopalnych przedmiotów w pobliżu urządzenia tlenu. Nawet na bazie oleju produkty do włosów - takie jak płyny do rąk i wazelina - może spowodować pożar. Nie wolno palić w tym samym budynku, w którym jest używany koncentrator. Technicy, którzy dostarczają koncentrator są prawnie zobowiązani do was "zakaz palenia" znaki, które muszą być zamieszczone na lub w pobliżu drzwi i innych drzwi zewnętrznych, aby powiadomić wszystkich, którzy wchodzi do domu, że palenie jest niebezpieczne. Nie używać alkoholu lub środków uspokajających, w przypadku korzystania z koncentratora, ponieważ substancje te mogą jeszcze bardziej zmniejszyć zdolność do oddychania.

Przepływ

Zrozumieć wskazówek udzielonych przez terapeutę oddechowego lub trwałego sprzętu medycznego technika, który dostarcza urządzenie do Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien swojej pracy, mają członka rodziny lub opiekuna na rękę, aby usłyszeć z instrukcjami, jak również. Koncentrator ma szybkości przepływu, które są regulowane, ale nie należy dostosować je bez skontaktowania się z lekarzem. Przepływ może wahać się od 0,5 do 10 LPM LPM. Koncentratory może pracować przy wyższym poziomie niż przenośne urządzenia, ale nie działa optymalnie przy niższych temperaturach lub wyższej wilgotności.

Jak zapobiec Komputera tlenu Korzystanie tyle Elektryczność

Jak zapobiec Komputera tlenu Korzystanie tyle Elektryczność


Każde urządzenie podłączone do już czerpie energię twojej ścianie, co oznacza to kosztuje, aby uruchomić. Maszyny do domu tlenu, zwane koncentratorów tlenu, ciągnąć 250 watów energii elektrycznej podczas użytkowania, lub nieco mniej niż przeciętny telewizor. Istnieją sposoby, aby zapobiec tlen z wykorzystaniem maszyny tyle energii elektrycznej, chociaż większość z nich zależy od zaleceń lekarza i swojego podstawowego stanu zdrowia. Jeśli używasz tlenu 24 godziny na dobę, średni miesięczny koszt eksploatacji dla urządzenia potrwa około 12,60 dolarów.

Instrukcje

1. Porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania tlenu. Niektóre osoby, takie jak te z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, może potrzebują tlenu tylko w nocy. Jeśli możesz zmniejszyć ilość godzin, które używają tlenu, można zmniejszyć swoje miesięczne rachunki.

2 Zapytaj lekarza lub pracownika socjalnego o możliwościach pomocy finansowej na uzupełnienie tlenu. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, jak przepisy dotyczące pokrycia tlenu zależy od firmy lub organizacji. Możesz płacić za usługi, które mogą pomóc ubezpieczenie finanse.

3 Odłącz koncentrator, kiedy nie używać go. Mimo, że jest minimalne, każdy element podłączony do ściany nadal czerpać prądu, energii elektrycznej, nawet jeśli nie włączony.

4 Rozważmy stosując przenośne urządzenie zasilane z baterii przez cały dzień. Jednostki te uciekają baterie wewnętrzne i nie będzie czerpać ze źródła energii elektrycznej w domu.

5 Zapytaj lekarza o pulsoksymetrii i suplementacji tlenu. Tlen jest klasyfikowany jako lek; trzeba go mieć receptę i parametry z niego korzystać. Pulsoksymetria jest pomiar zawartości tlenu we krwi. Odczyty poniżej 90 procent uważane są za niskie. Jeśli można dostosować wykorzystanie tlenu do odczytów miernika tętna, nie może wymagać użycia 24-godzinny.

Wskazówki:

 • Nie uruchomić, zatrzymać lub zmienić swoją rutynę tlenu aż do rozmowy z lekarzem.

Specyfikacja Koncentrator tlenu Invacare

Specyfikacja Koncentrator tlenu Invacare


Invacare, firma z Ohio, produkuje linię urządzeń medycznych domowych i opieki długoterminowej. Ich produkty to wózki inwalidzkie, skutery, łóżka, krzesła do dializy i koncentratory tlenu. Koncentratorów tlenu produkują wysokie stężenia tlenu - od 85 do 95 procent - dla pacjentów terapii tlenu poprzez oddzielenie tlenu z powietrza otoczenia. Linia Invacare jest z koncentratorów tlenu obejmuje zarówno stacjonarne, jak i przenośne modele, z których wszystkie działają w różnym zakresie specyfikacji.

Perfecto2 serii

Perfecto2 serii Invacare jest z koncentratorów tlenu są duże stacjonarny. Linia Perfecto2 obejmuje modele IRC5PO2, IRC5PO2W, IRC5PO2V, IRC5P i IRC5PW. Zakres Perfecto2 modele wyjściowego stężenia tlenu od 87 do 95,6 procent i produkować do 5 litrów na minutę. Średnio Perfecto2 koncentratory tlenu zużywają 280 watów przy produkcji 3 litrów powietrza na minutę. Seria Perfecto2 opiera się na (cząstek o wysokiej wydajności filtr HEPA absorbującego) szafka z HEPA z wlotu sprężarki. Jednostki te stoją 23,375 cali wysoki, szeroki i 12,375 15,375 cm głębokości. Ważą one od 40 do 45 kilogramów w zależności od modelu. Perfecto2 koncentratory może pracować do 24 godzin dziennie.

Platinum Series

Podobnie jak w serii Perfecto2, seria Invacare Platinum prezentuje linię stacjonarnych koncentratorów tlenu. Koncentratory Platinum stanowić alternatywę koncentracją rozwiązanie do systemów ciekłych. Model Invacare Platinum 10 Wyjścia 87 procent na 94 procent do stężenia tlenu na wszystkich przepływów i produkuje do 10 litrów na minutę, zużywa 585 watów energii elektrycznej. Model Platinum XL o mocy do 5 litrów tlenu na minutę w stężeniach od 87 do 95,6 procent. Zużywa 400 watów mocy. Oba modele mają takie same wymiary, pomiar 26,375 cm wysokości, 18,375 cm szerokości i 14,375 cm głębokości. Model XL waży 52 funtów, podczas gdy 10 waży 54 kilogramów. Modele Platinum wyposażone opcjonalnego systemu SensO2, który monitoruje czystość powietrza.

Solo2

Invacare Solo2 koncentrator dostarcza przewoźne do 3 litrów tlenu przepływowego na minutę. Urządzenie pracuje przez 2,6 godziny na opcjonalnym akumulatorem - choć może spożywać zasilania AC lub DC - i przesuwa się wzdłuż na wózku na kółkach. Solo2 posiada pięć różne ustawienia impulsu. Używa brutto filtr wylotowy HEPA cząstek z wlotu sprężarki. To małe urządzenie waży 19,9 kg z jego akumulatora i środki tylko 16,5 cm wysokości, 11 cm szerokości i 8 cm głębokości. Użytkownicy mogą podłączyć rury powietrza do 25 metrów długości ustawień ciągłego albo do 7 metrów długości ustawień impulsów.

XPO2

Przenośny koncentrator modelu XPO2 Invacare stoi jak najmniejszego i najlżejszego urządzenia firmy, waży zaledwie 7,3 kg z baterią i stoi tylko 10 cm wysokości, 7 cm szerokości i 4 cm głębokości. Podobnie jak Solo2, czerpie energię z akumulatora, zasilania AC lub DC. Biegnie przez 2,5 godziny na baterii. Urządzenie posiada pięć ustawień dawki impulsów dla stężenia powietrza i zużywa 36 watów przy drugim ustawieniu. Pacjenci mogą korzystać z przenośnego Invacare XPO2 podczas podróży za pomocą samolotu.

Jak używać tlenu w nocy

Jak używać tlenu w nocy


U pacjentów z pewnymi schorzeniami, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) mogą korzystać z długotrwałej terapii tlenowej. To może pomóc w zapobieganiu niewydolności serca, zwiększyć żywotność i poprawić jakość życia. Niektórzy ludzie mogą wymagać nieprzerwanego tlenoterapii, ale inni będą musieli tylko go w pewnych okresach, jak podczas ćwiczeń, a na płaszczyźnie lub w nocy. Stężenie tlenu w naturalny spadek na noc, jako oddech spowalnia. Korzystanie tlenoterapii tylko w nocy wymaga minimalnej zmiany w swojej codziennej rutyny.

Instrukcje

1 Unikaj tabletek lub innych uspokajających przed snem; również unikać spożywania alkoholu. Używanie tych substancji z tlenem w nocy może powodować płytki oddech. Jeśli obecnie brać leki blisko snem, należy porozmawiać z lekarzem na temat bezpiecznego schematu dawkowania.

2 Owiń przewód, który leży na uszach w kawałek gazy. Przyklej go zabezpieczyć gazą. Zapobiega to uszy od przetarcia.

3 Dab nawilżający na bazie wody w nozdrza i na ustach, aby zapobiec wysuszeniu.

4 Obróć zbiornik tlenu do prawidłowego ustawienia. Używać tylko ustawienia przez lekarza. Jeśli czujesz, że dostajesz zbyt mało lub zbyt dużo tlenu, przed zmianą ustawienia należy skonsultować się z lekarzem.

5 Trzymając palcami do zębów kaniuli nosowej, aby sprawdzić przepływ powietrza.

6 Włóż zęby nosa delikatnie do nosa.

7 ułóż rurkę nad uszami i przesuń dopasowanie złącze do podbródka. Jeśli czujesz, że zęby mogą wysunąć, stosuje kawałek taśmy na każdej probówki do umieszczenia go na policzku.

8 Umieść zbiornik tlenu w pobliżu łóżka, ale w miejscu, gdzie nie będzie wpadać na niego w nocy. Unieruchomić je na ścianie, jeśli to możliwe.

Wskazówki

 • Sprawdzić poziom tlenu przed każdym użyciem. Zamówić więcej dobrze, zanim zabraknie.
 • Umyj zęby nosa wodą z detergentem i dwa razy w tygodniu i zastąpić je przez jeden do dwóch miesięcy.
 • Tlen jest łatwopalny. Nigdy nie należy umieszczać w pobliżu zbiornika tlenu bezpośrednich źródeł ciepła i nie palić w jej pobliżu lub gdy używasz go.

Jak czyscic naczyń krwionośnych?

Zatkania naczyń krwionośnych z płytki i zacznie twardnieć w stan zwany miażdżycy składnik choroby serca, które prowadzi do zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu. Regularne wizyty u lekarza i nadzór medyczny są niezbędne do wykrywania i monitorowania zator tętniczy i utwardzanie, ale diety i zmiany stylu życia może usunąć wiele zablokowanych naczyń krwionośnych przed stanem staje się coraz bardziej poważna. Te zdrowe zmiany współpracować z porady lekarza do czyszczenia naczyń krwionośnych dla optymalnego zdrowia.

Zdrowa dieta serca

Według dr Jim McDougalla, przełączenie na diecie serca zdrowe i przyjmując rozsądne wykorzystanie leków, jeśli to konieczne, można rozpocząć odwrócenie arteriosklerozy i zmniejszenia ryzyka zawału serca i udaru w ciągu dni lub nawet godziny. Kardiolog Richard Flemming wynika, że ​​kluczem jest przyjęcie, o niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej włókna diety na bazie roślin wysoko w witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Jedz pomarańczowe warzywa i zielone warzywa, które są bogate w właściwości, które pomagają odnowić elastyczność tętnic, co pozwala na przepływ krwi rozszerzonej gojenia. Te warzywa oraz pełnoziarniste pieczywo i zboża i produkty na bazie soi, jak wegetariańskie hamburgery lub tempeh są niskiej zawartości tłuszczu i cukru oraz dodatkowe płytki nie jest dodawana do tętnic przez ich spożywania. Ich składniki odżywcze również pomagają organizmowi wypłukać istniejącą tablicę naturalnie.

Unikaj masła, sosów i sosów serowych, które znoszą zdrowe skutki niskiej zawartości tłuszczu, diety na bazie roślin. Unikaj tłuszczów uwodornionych i przetworzonej żywności, ale jeść zdrowe ilości orzechów, nasion i awokado wraz z świeże owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Przełącz się do zdrowego odżywiania i zacząć wyczyścić naczynia krwionośne niemal natychmiast.

Ćwiczenia i Weight Loss

Nadwaga stawia większe obciążenie dla serca, które musi pompować krew przez km od naczyń włosowatych, które odżywiają każdy centymetr kwadratowy tłuszczu. Serca zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia pomogą uzyskać lub utrzymać odpowiednią wagę i pomoże jasne tętnice poprzez przyspieszenie krwi i tlenu wzdłuż naczyń krwionośnych. Mayo Clinic zaleca, aby zmiany stylu życia, jeden krok na raz, budując na co najmniej pół godziny regularnych ćwiczeń przez większość dni tygodnia. Mayo Clinic punkt personel się tym ćwiczeniu nie tylko poprawi krążenie, pomoże także do tworzenia nowych naczyń krwionośnych ominąć zatkane lub uszkodzone obszary.

Strona główna zadośćuczynienie i leków

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą odwrócić wiele przeszkód naczyń krwionośnych, ale leczenie może być konieczne w ciężkich przypadkach lub gdy inne powikłania zapobiec pacjenta od podejmowania natychmiastowych zmian w stylu życia. Lekarze mogą wybierać z szerokiej gamy leków mających na celu spowolnienie lub odwrócenie miażdżycy, w tym cholesterolu leków przeciwpłytkowych, leków, leków przeciwzakrzepowych i beta-blokery. Wybór leków zostanie ustalona przez precyzyjnych objawów i warunków pacjenta i lekarza preferencje, wiedza i doświadczenie.

Start środków nie powinny zastąpić dźwięku porad medycznych i niezbędnych leków, ale wiele tradycyjnych środków tonik serca wiadomo, że są korzystne dodatki do leczenia dla oczyszczenia zatkanych naczyń krwionośnych. Świeże, zielone warzywa, takie jak gorzkie mniszek lekarski od dawna postrzegane przez zielarzy i uzdrowicieli kraju skorzystać zdrowia serca. Te zielone są bogate w żelazo, witaminy, wapń i przeciwutleniacze, które pomagają gładka i odbudowy ścian tętnic. Zielona herbata, kolejny tradycyjny środek, jest bogaty w związki przeciwutleniające i pomaga obniżyć poziom cholesterolu i obniżają ciśnienie krwi. Śledź porady lekarza, ale dodać warzywa do codziennej diety, aby pomóc prędkości czyszczenia naczyń krwionośnych.

Jak testować poziom tlenu

Poziom tlenu w krwi odzwierciedla ile tlenu czerwone krwinki prowadzić do narządów. Choroby płuc, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) może mieć wpływ na to i obniżyć saturacji krwi do mniej niż 95 procent. Jeśli cierpisz na choroby płuc, należy monitorować poziom tlenu we krwi i jeśli to konieczne, należy użyć tlenoterapii, aby utrzymać ciało odpowiednio natleniona. Dawców opieki zdrowotnej może monitorować poziom tlenu we krwi z pulsoksymetru, znany również jako monitora SpO2 lub z krwi tętniczej gazu (ABG), badania krwi w gabinecie lekarskim.

Instrukcje

Pulsoksymetr

1 Podłącz pulsoksymetru do końca palca. Światło będzie świecić przez palcem. Pulsoksymetr wykorzystuje światło, aby określić poziom tlenu we krwi. Hemoglobiny we krwi jest jasny czerwony, gdy w pełni dotleniona i ciemny czerwony lub fioletowy, gdy poziom tlenu jest niski.

2 monitorować poziom tlenu we krwi czytanie na pulsoksymetru. To może wyświetlić na samym urządzeniu lub na oddzielnej metr, w zależności od używanego modelu. Normalny poziom tlenu we krwi 95-100 procent.

3 Powiadom lekarza o wiele odczyty pulsoksymetru wskazują poziom tlenu we krwi poniżej 95 procent. Czytanie pulsoksymetr jest oszacowanie tlenu we krwi. Jeśli jest niska, trzeba będzie mieć test ABG, aby uzyskać dokładny odczyt i ustalenia leczenia, aby uzyskać tlenu we krwi do normalnego poziomu.

Test na krew tętnicza Gas

4 umówić się z lekarzem na test ABG. Badanie wymaga się z lekarzem w celu usunięcia krwi i nie jest testowany w laboratorium. Za pomocą igły, lekarz ma krew z tętnicy do żyły, a nie, jak w większości badań krwi. Lekarz może podjąć krew z tętnicy ramiennej lub promieniowej w ramieniu lub tętnicy udowej w pachwinie.

5 Poinformuj lekarza, jeśli korzystasz z tlenoterapii, takich jak zbiorniki z tlenem w celu uzupełnienia poziomu tlenu. Test musi mierzyć poziom tlenu we krwi, bez leczenia. Oddychaj normalnie, bez korzystania z leczenia na 20 minut przed badaniem, aby uzyskać dokładny odczyt.

6 Poczekaj na wyniki testu ABG. Laboratorium może analizować krew szybko. Jeśli lekarz ma laboratorium w biurze, wynik powinien być dostępny w około 15 minut.

Wskazówki:

 • Podczas pomiaru poziomu tlenu we krwi u niemowlęcia oksymetr impulsowy, podłączyć ją do dołu niemowlęcia lub ucho, aby zapewnić, że nie usunąć w trakcie badania.

Jakie są przyczyny tlenu w mózgu?

Jakie są przyczyny tlenu w mózgu?


Ciało jest genialny organizm, badanie kontroli i równowagi. Tlen jest potrzebny każdego ludzkiego ciała - nie jest to wymagane, nie tylko dla organów, ale także mózgu funkcjonować poprawnie. Jednak zbyt dużo tlenu może zrzucić tej równowagi i mieć negatywny wpływ na mózg.

Oddychanie Kursy

Gdy wdychać zbyt dużo tlenu, Twój oddech przyspiesza tempo, co powoduje jeszcze więcej dwutlenku węgla wydechu z płuc. Podczas wydechu więcej dwutlenku węgla, niż zwykle, wąskich naczyń krwionośnych, co prowadzi do niedotlenienia tkanek i zarówno mózg.

Uwalnianie hormonów

Według dr Ronald Harper, profesor neurobiologii w David Geffen School of Medicine na UCLA, wdychając zbyt dużo tlenu wpływa na podwzgórze, część mózgu, która reguluje odpływ hormonów, jak również tętno. "Podwzgórze przesadziła dumpingiem ogromny zalew hormonów i neuroprzekaźników do krwi Substancje te zakłócają zdolność serca do pompowania krwi i dostarczania tlenu. -. Odwrotny efekt, który chcesz, kiedy starasz się reanimować kogoś"

Śmierć

Stephen Trzeciak, MD, Cooper University Hospital w New Jersey, odkrył, że podawanie czystego tlenu do pacjentów, którzy mieli zawał serca wytwarza 80 procent wyższe ryzyko śmierci.

Jak podnieść poziom tlenu krwi

Jak podnieść poziom tlenu krwi


Tlen jest gazem konieczne do podtrzymania życia ludzkiego. Organizm ludzki wykorzystuje tlen jako źródło energii. "Poziom tlenu we krwi" i "nasycenie tlenem" to terminy stosowane wymiennie w celu opisania stężenie tlenu w krwi. "Hipoksemia" lub niski poziom tlenu we krwi, może powodować dezorientację, trudności w ruszaniu, a nawet mózgu i uszkodzenia narządów. Podnieść poziom tlenu we krwi może złagodzić objawy hipoksemii i zwiększyć poziom energii.

Instrukcje

1 Podłącz pulsoksymetru do palca. Pulsoksymetr jest nieinwazyjnym urządzeniem medycznym, który mierzy, przez wysyłanie światła przez przezroczystą powierzchnię ciała, procent krwi nasyconej tlenem. Maszyna wyświetla numerowany procent. Normalnego odczytu dla zdrowego osobnika wynosi 95 do 100; normalne czytanie dla kogoś z zaburzeniami układu oddechowego może być niższa. Pulsoksymetry znajdują się w większości szpitali i klinik; lekarze są zwykle gotowi do szybkiego czytania. Mniejsze, przenośne urządzenia można również zakupić online lub w sklepach zdrowia do użytku w domu. Wynoszą one w cenie od $ 20 do 100 dolarów, w zależności od producenta i dodatkowych funkcji, takich jak monitorowanie rytmu serca, wielkości pamięci i możliwości.

2 Usiądź w wygodnej pozycji. Podczas działań organizm zużywa więcej dostępnego tlenu we krwi. Wiele razy, po prostu poświęcić chwilę na relaks może znacznie podnieść poziom tlenu we krwi.

3 Wykonaj pięć wolne, głębokie oddechy. W atmosferze powietrza składa się z wielu różnych gazów, w tym azotu, tlenu, wodoru i dwutlenku węgla. Każdy oddech zawiera około 20 procent tlenu. Biorąc kilka wolno głębokich oddechów umożliwi płuc rozszerzyć się całkowicie, przyjmując optymalna ilość dostępnego tlenu i usunięcie dwutlenku węgla.

4 Użyj dodatkowego źródła tlenu zwiększyć procentową zawartość tlenu w krwi. Zbiornik tlenu z zestawu maski na twarz 15 litrów na minutę może dostarczyć 100 procent tlenu do płuc.

Wskazówki:

 • Polski paznokci mogą utrudniać odczyt pulsoksymetr.

Jak czyscic tętnic?

Jak czyscic tętnic?


Zatkanie tętnicy może powodować problemy niezliczone, a tętnice są odpowiedzialne za realizację tlenu i substancji odżywczych dla organizmu. Tablica nagromadzenie w tętnicach może prowadzić do chorób serca we wczesnym okresie życia. Na szczęście, do czyszczenia tętnic może być tak proste, jak co kilka zmian w stylu życia i diety.

Dieta

Przełączanie do diety o niskiej zawartości nasyconych tłuszczów (zwierzęcych) może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i ostatecznie pozbawić tętnic nadmiaru tłuszczu. Z drugiej strony, nienasycone tłuszcze (roślinne) może pomóc kontrolować utlenianie lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) "złych" cząsteczek cholesterolu, zmniejsza tempo, w jakim formy blaszek w tętnicach. Dobrym źródłem tłuszczów nienasyconych są oliwy z oliwek, awokado i orzechy.

Łosoś i nasiona lnu zawierają tłuszcze omega-3, które kontrolują krzepliwość krwi i zapobiegają utlenianiu, natomiast pokarmy bogate w błonnik, takich jak zielone warzywa liściaste i fasoli, są bogate w błonnik i pomagają usunąć nadmiar tłuszczu w organizmie.

Czosnku jest szczególnie skuteczny w czyszczeniu tętnic, ponieważ hamuje zwapnienie i zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej tętnic. Zmniejsza to także ilość nanoplaque (blaszki w początkowych etapach tworzenia) i zapobiega utlenianiu cholesterolu. Świeże lub pieczony czosnek jest najlepszy, i można dodać go do potraw, sosów czy zup.

Leki naturalne

Liczba naturalnych środków może pomóc rozpuścić płytkę nazębną i pomaga utrzymać tętnice czyste. Na przykład, lecytyna może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i rozpuścić płytkę nazębną. Możesz wziąć go w postaci kapsułek lub kupić je w formie granulatu i posypać ją na zboża i innych produktów spożywczych. Pieprz cayenne badano także na jego właściwości lecznicze serca. Aby uzyskać korzyści, kupić świeże papryki cayenne, posiekać je i dodać je do sosów czy zup.

Możesz także spróbować rozmawiać z lekarzem o chelatacji. Dzięki tej metodzie, EDTA amino-acid jest wstrzykiwana do organizmu, które przyczyniają się pozbyć toksyn (z których płytki nazębnej przykład). Chelatacja powinna odbywać się pod nadzorem lekarza, ponieważ obejmuje zastrzyki przez dłuższy okres czasu (co najmniej 30 dni) i może powodować działania niepożądane, takie jak bóle głowy, skurcze i bóle stawów.

Skutki Wysoka koncentrator tlenu Ustawienia

Skutki Wysoka koncentrator tlenu Ustawienia


Koncentratory tlenu są urządzeniami, które generują powietrze bogate w tlen dla ludzi oddychać. Maszyny te są wykorzystywane przez osoby z zaburzeniem czynności płuc spowodowanych chorobami układu oddechowego. Tlenu jest silnie reaktywny element, który może spowodować poważne stan znany toksyczność płuc tlenu. Ludzie, którzy używają koncentratory tlenu muszą ich używać tylko przy ustawieniach zalecanych przez lekarzy. Jeśli ustawiony koncentratory zbyt wysokie, są w niebezpieczeństwie poważnymi problemami płuc, a nawet śmierci.

Jak Dotyczy płuca

Początek toksyczności tlenu zaczyna się przestrzeni w płucach powietrze normalnie zarezerwowanych dla szybkiego napełniania płynem. Zazwyczaj jest to następuje krwawienie w środku płuc, co prowadzi do tworzenia się warstwy lepkiej pozostałości, który zakłóca normalne funkcjonowanie płuc. Jeśli nie zostanie, stan nadal się pogarsza, ponieważ organizm próbuje leczyć się. Wewnątrz płuc zacznie gęstnieć i blizny, ponieważ typy tkanek normalnie związanych z uzdrowieniem zaczynają tworzyć.

Jak Dotyczy czynnością płuc

Efekty płynów i tkanek płuc wypełnione są wielorakie. Pacjent doświadcza toksyczność tlenu szybko tracą pojemność płuc; ona nie będzie w stanie wdychać lub wydychać tyle powietrza, ile ona normalnie. Podatność płuc spada, co oznacza, że ​​płuca nie rozszerzy czasami na drogi oddechowe lub umowy na wydechu. Ponadto, tlenek węgla nie może dyfundować tak łatwo z krwi, przez tkanki płucnej i z powrotem do atmosfery. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ tlenek węgla może spowodować śmierć, gdy staje się zbyt skoncentrowane w ludzkiej krwi.

Jak wpływa komórki

Na poziomie komórkowym nie jest wojna między cząsteczkami tlenu i składników komórkowych. Jak ludzie oddychać tlenem, postacie elementów CZĄSTECZKI pochodnych, takich jak wolne rodniki tlenowe, aniony ponadtlenkowe, nadtlenek wodoru i rodników wodoronadtleno hydroksylowe. Krótko mówiąc, te cząsteczki mogą niszczyć błony komórkowe i ważnych cząsteczek komórkowych, takich jak enzymy. Zazwyczaj ilość tych śmiercionośnych cząsteczek utrzymywane w zarządzaniu limitów. Lecz gdy oddycha stężony tlen stężenie tych cząsteczek się podnosi, co jest prawdopodobnie to, co powoduje uszkodzenie tkanki płuc, które są widoczne w przypadku toksyczności tlenowej.