adcov.com

jajnik stłuczenie

Jak wspierać chorzy na raka jajników

Jak wspierać chorzy na raka jajników


Rak jajnika jest nowotwór znajduje się w jajnikach. Gdy ukochana osoba, która została zdiagnozowana z rakiem jajnika, to jest wspólne czują się bezradni. Raka jajnika pacjent nie musi przechodzić przez to sam, ale dlatego, że są rzeczy, które można zrobić, aby zaoferować swoje wsparcie, które pozwoli jej życie trochę łatwiejsze.

Instrukcje

Chorzy na raka jajnika wsparcia poprzez uczenie się o chorobie

1 Bądź wiedzę na temat raka jajnika. Czy badania, aby wiedzieć, co się dzieje z pacjentem raka jajnika biologicznie i może zrozumieć, dlaczego ona przeżywa pewne objawy i skutki uboczne.

2. Porozmawiaj z ukochaną osobą w lekarzy. Podczas gdy pacjent jest poufne informacje, lekarz może powiedzieć, co raka jajnika pacjent doświadcza, dzięki czemu łatwiej można zapewnić opieki będzie ona potrzebować.

Wspierać ją przez całe schematy leczenia

3 Należy pamiętać o jej komfort. Jeśli mieszkasz z kimś walczy raka jajnika, jak najlepiej zaplanować posiłki, że wiesz, ona może jeść. Unikać przypominając jej o rzeczach, które nie może już zrobić.

4 Komunikacja z pacjentem raka jajnika. Ustanowienie systemu oceny, tak aby można zrozumieć powagę jej objawy i ból lub udzielić pomocy, jeśli to możliwe.

Być emocjonalnie i fizycznie Dostępne

5 Wsparcie ukochanej fizycznie. Niech Zastrzegamy jej siłę przetrwania zabiegi. Oferta robić prace domowe i biegać na posyłki, który mógłby zabrać energię, której potrzebuje.

6 Pokaż wsparcia emocjonalnego dla kogoś z rakiem jajnika. Mieć świadomość, jeśli chce rozmawiać o swojej chorobie lub raczej zwracam się do was jako ucieczki od życia w szpitalu, i odpowiednio na nie reagować. Możesz poprosić ją bezpośrednio, co ona potrzebuje, dzięki czemu są w stanie zapewnić pomoc jak najszybciej.

7 Dołącz do raka jajnika grupy wsparcia dla rodzin lub przyjaciół. Często nie są określone grupy dla rodziców, dzieci i małżonków chorych na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza ukochanej o dostępnych zasobach, jeśli masz trudny czas dbając o nią na własną rękę.
 • Wiedzieć, że choć może być dobro pacjenta na uwadze, pacjenta sama ma prawo do określenia, co kuracja będzie ona ulegać. Obejmuje to prawo do zakończenia leczenia.
 • Zwróć uwagę na zdrowie psychiczne pacjenta z rakiem jajnika, jak do czynienia z zabiegów i życia z rakiem może czasami powodować depresję. Wiele osób uważa, specjalistów od zdrowia psychicznego kluczowych i członków zespołu opieki zdrowotnej.

Choroba Parkinsona: Wpływ na uczenie

Ponieważ choroba Parkinsona jest chorobą neurologiczną można by oczekiwać, że typowe funkcje mózgu ---, uczenia się, pamięci planowania --- będzie ograniczona. Choć choroba Parkinsona dotyka przede wszystkim funkcje motoryczne, pacjenci mogą doświadczyć wyzwań, uczenia się, a także w 10 do 15 procent pacjentów, u których otępienie w późniejszych etapach, nauka może być znacznie osłabiona.

Podstawy

Parkinsona jest postępującą chorobą zwyrodnieniową, w którym funkcje motoryczne (zdolność do inicjowania, hamują i bezpośredni przepływ) jest osłabiona. Chociaż przyczyna jest nieznana Parkinsona, przyczyną tego, że pojawia się brakiem zasadniczego przekaźnika chemicznego w mózgu zwanym dopaminy. Jeśli dopaminy nie występuje w wystarczająco dużych ilościach i mózg nie jest w stanie przetworzyć ilość dopaminy występuje ruch zaczyna spadać, zaburza lub zaprzestać całkowicie. Nieodpowiedni poziom dopaminy może również wpływać na naukę, szczególnie nauki opartej wynagrodzi.

Uczenie

Nauka opiera się na wielu rzeczach, w tym pamięci krótkotrwałej, przetwarzania sensorycznego, pamięci długotrwałej, możliwość dokonywania połączeń między pojęciami i zdolność do sklasyfikowania. Cały mózg jest aktywny w czasie nauki, ale struktury, które przetwarzają pamięci są krytyczne. Powtarzające się zachowania lub praktyki, zwiększać liczbę i siłę połączeń w mózgu i prowadzi do bardziej efektywnego uczenia się.

Nagroda i kara dla pewnego działania lub myśli mogą wzmocnić, osłabić lub wyeliminować zachowania. Innymi słowy, można nauczyć się robić lub nie robić coś na podstawie tego, co dzieje się po to zrobić. Pacjenci z chorobą Parkinsona może doświadczenie uczenia się w różny sposób, ze względu na sposób ich mózg podejścia do kształcenia, efekty praktyce i jak reagują na nagrody i kary.

Użyj mózgu

Choć pacjenci Parkinsona są w stanie nauczyć się nowych umiejętności i koncepcje, Uniwersytet w Montrealu badania odkryli, że osoby z chorobami Parkinsona cięższej pracy na uczenie się od ludzi bez Parkinsona.

Struktury w mózgu, które kontrolują pamięć są bardziej aktywne w kogoś z chorobą Parkinsona, stosując bezpośredni dostęp do pamięci, aby dowiedzieć się, zamiast dróg pośrednich "normalnych" ludzi korzystających. Obie grupy są w stanie nauczyć się tego samego zadania lub koncepcji w tym samym stopniu. Mózgi pacjentów z chorobą Parkinsona cięższej pracy na przetwarzanie i ustanowienia nauki poprzez wykorzystanie większej liczby systemów psychicznych niż ludzie bez Parkinsona.

Praktyka

Badanie 2002 cytowany w Journal of Neurology, Neurosurgery, i Psychiatry stwierdzili, że choć początkowe nauka zadania przez pacjentów z chorobą Parkinsona została osłabiona w porównaniu z grupą "normalnych" ludzi, powtarzane badania z tego samego materiału nie spowodowało istotnej różnicy między dwie grupy. Sugeruje to, że stare powiedzenie "praktyka czyni mistrza", mogą być stosowane do pacjentów z chorobą Parkinsona.

Wzmocnienie

Uczenie się jest często realizowane przez reakcję do pozytywnego wzmocnienia (nagrody takie jak pochwała, pieniędzy lub żywności) lub kary (jak karcenia, dezaprobaty lub izolacji). Badanie Rutgers University odkryli, że pacjenci Parkinsona, którzy nie brali dopaminy leki były znacznie mniej prawdopodobne, aby uczyć się poprzez pozytywne wzmocnienie, ale nauczyłem się w normalnym tempie z karą.

Co dziwne, gdy pacjent zaczął przyjmować leki, ten proces odwrócić. Z odpowiednią dopaminy, pacjenci nauczyli normalnie z nagrodami, ale nie z karą. Naukowcy sugerują, że spadek ten w uczenie się od negatywnych skutków ich zachowania, w połączeniu z naciskiem na pozytywne skutki, może wyjaśnić, dlaczego niektórzy pacjenci leczeni Parkinsona rozwija zachowań opartych na nagrody jak kompulsywne przejadanie się, hazardu i hiperseksualność.

Jak zajść w ciążę z zespołem policystycznych jajników

Jak zajść w ciążę z zespołem policystycznych jajników


Zespół policystycznych jajników lub PCOS powoduje kobiety nie regularnie owulacji, który jest przyczyną niepłodności. Osiem do 10 procent kobiet cierpi z powodu tej choroby. Kobieta z PCOS może mieć torbiele na jej jajniki, i ona też może mieć zmiany hormonalne, które nie sprzyjają zajściu w ciążę lub utrzymaniem ciąży. Z leczenia, jednak wiele kobiet z PCOS są w stanie mieć dziecko.

Instrukcje

1 Zobacz OB-Gyn lub endokrynolog reprodukcyjny. Lekarz może przeprowadzić testy, aby dowiedzieć się, jeśli owulacja, jak często jest owulacja i czy masz wystarczająco dużo progesteronu i innych hormonów na podtrzymanie ciąży.

2 Weź niskich dawek leków na płodność w celu wywołania owulacji. Wiele kobiet z PCOS nie owulacja regularnie lub w ogóle. Leki takie jak Clomid i Femara skłonić organizm do owulacji. Induktorami owulację te można przyjmować z posiłkiem lub bez innych leków, które pomogą Ci owulacja.

3 Czas stosunek do skorzystania z twoich najbardziej płodnych dni, podczas gdy na Clomid lub Femara. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić inseminacji wewnątrzmacicznej podczas swoich najbardziej płodnych czasów. Jeśli lekarz zaleca to dokładnie przestrzegać jego wskazówek.

4 Rozważ używanie hormonów do wstrzykiwania do doprowadzić do owulacji, czy Clomid lub Femara nie działają. Istnieją pewne obawy co do wstrzykiwania hormonów powodujących wiele porodów, więc skonsultować się z lekarzem.

5 Należy rozważyć zapłodnienie in vitro (IVF). Dasz sobie wstrzykiwania hormonów, aby pomóc kilku jaja dojrzały. Lekarz będzie usunąć te jajka i połączyć je z nasienia partnera. Po zarodki tworzą jedną lub więcej, wszczepia się w macicy. To jest bardzo ważne, aby przestrzegać wskazówek lekarza dokładnie, kiedy przechodzisz cyklu IVF.

Wskazówki

 • Czekając, aby zobaczyć się z lekarzem, należy wykres swoich cykli, w tym dziennych temperatur aktywności. Wykres pomoże lekarzowi zobaczyć na pierwszy rzut oka, czy dochodzi do owulacji, czy nie. Zapytaj swojego lekarza o pokazy dla innych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Kobiet z PCOS może być bardziej podatne na te choroby.

Jak rozpoznać zespół policystycznych jajników

Jak rozpoznać zespół policystycznych jajników


Zespół policystycznych jajników lub PCOS jest jedną z najczęstszych przyczyn bezpłodności u kobiet. PCOS powoduje wypełnione płynem pęcherzyki (cysty), tworząc na jajniki i wyższym niż normalnie ilości androgenów (męskich hormonów), aby być obecny w systemie. Hormonów męskich są odpowiedzialne za wiele niekorzystnych dla objawów PCOS.A diagnozowania PCOS może być trudne do uzyskania, ponieważ nie jest specyficzny zespół objawów i konkretnego badanego do wykonania. Zamiast tego, lekarze zwykle starają się wykluczyć inne warunki, które mogą być przyczyną objawów.

Instrukcje

Przygotuj się na diagnozie

1 Zapoznaj się z różnymi objawami PCOS, ale należy pamiętać, że nie mogą wystąpić wszystkie z nich. Oto niektóre objawy zazwyczaj związane z PCOS: Torbiele na ovariesAmenorrhea (brak lub rzadkie miesiączki) InfertilityLack owulacji lub nieregularna ovulationHigher niż normalnej ilości męskich hormonów, takich jak odporność testosteroneObesityInsulin lub typu II diabetesHirsutism (nadmiernego owłosienia) przerzedzenie włosów lub męski -pattern nieprawidłowości baldnessCholesterol, albo zbyt wysokie lub zbyt lowAcne tagi skinSkin lub olejowych, zwłaszcza pod pachami lub neckHigh krwi ból pressureDandruffPelvic

2 Omów swoje objawy z lekarzem lub służby zdrowia. Może się okazać, że warto zrobić listę objawów, nie możesz się tak, że nie będzie o nich zapomnieć, gdy siedzisz w biurze.

3 Przygotowanie do baterii testów! Twój lekarz będzie chciał wykluczyć inne warunki, które mogą być przyczyną objawów.

4 Wiedzcie, że pełne badanie fizykalne i miednicy może być pierwsza kolejność działań. Lekarz będzie chciał patrzeć na takie rzeczy jak nieprawidłowego wzrostu włosów (hirsutyzm) i skóry tagów. Pamiętaj, daty ostatnich kilku miesiączki - to pomoże lekarz określić, czy jesteś owulacji.

5 Zrealizować że ultradźwięki mogą być przeprowadzane w celu określenia, czy są torbiele jajników i sprawdzenia innych zaburzeń reprodukcyjnych. Dopochwowe ultradźwięki, wykorzystujące sondę do pochwy, są często używane do tego celu.

Testy laboratoryjne i badania krwi można oczekiwać

6 zrozumieć, że androgenów, czyli męski hormon, będą prowadzone badania. Lekarz jest w szczególności patrząc na dehydroepiandrosteronu (DHEA) i poziom testosteronu. Podczas gdy wysoki poziom testosteronu może być objawem PCOS, wysoki poziom DHEA jest bardziej prawdopodobne, aby wskazać problem z nadnerczy.

7 Przygotuj się do lekarza, aby sprawdzić swój poziom hormon folikulotropowy (FSH) i hormonu luteinizującego (LH), z których oba są zaangażowane w owulacji. Podwyższony poziom FSH może czasami oznaczać menopauzę.

8 Uznają, że jak w większości badań lekarskich, lekarz będzie chciał sprawdzić poziom cholesterolu lub lipidów, poziomy. Kobiety z PCOS często mają podwyższony poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, i ważne jest, że lekarz monitorować te poziomy, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca.

9 Należy pamiętać, że lekarz może sprawdzić prolaktyny (hormon zaangażowany w laktacji), ponieważ wyższy poziom niż zwykle ilości prolaktyny w układzie może spowodować, że okresy, aby zatrzymać.

10 Planowanie badania czynności tarczycy, jeśli lekarz sugeruje to, ponieważ zaburzenia czynności tarczycy może powodować wiele objawów podobnych do tych z PCOS.

11 Przygotuj się na badania cukru we krwi (zwykle wymagających można wypić słodki rozwiązanie i szybko na kilka godzin). Jeden może być prowadzony, aby sprawdzić, czy mają insulinooporność, albo są narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy.

Wskazówki

 • Nie zapomnij zapisać wszystkie swoje objawy - to pomoże ułatwić te dyskusje z twojej służby zdrowia.
 • Pamiętaj, aby dostać swoje służby zdrowia jest OK przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia PCOS lub jakiegokolwiek innego stanu.

Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników wpływa prawie jedna na dziesięć kobiet w Ameryce. Chociaż jest to bardzo częste schorzenie, jego dokładne przyczyny nie są jeszcze znane. W rezultacie, nie ma możliwości, wiedząc, który jest bardziej podatny na ten stan. Zespół ten jest obecnie najczęstszą przyczyną niepłodności u kobiet. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest niezbędne, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia innych powikłań długoterminowych.

Efekty

Najczęstszym objawem zespołu policystycznych jajników jest o nieregularne miesiączki lub brak miesiączki w ogóle. Miesiączki są nieregularne, jeśli cykle występują mniej niż osiem razy w roku. Nadmierny poziom hormonów męskich jest również kluczowym objawem; powoduje to wzrost o długiej, grubej sierści na plecach, brzuchu, ramionach i nogach. Może również wystąpić łysienie i trądzik. Inne objawy to: otyłość i małe narośla na szyi i pach znany jako znaczników skóry. Typ 2 cukrzycy i niepłodność są wśród poważniejszych objawów tej choroby.

Identyfikacja

Niestety, nie ma konkretnego testu do diagnozowania zespołu policystycznych jajników. Zamiast tego, lekarz będzie musiał ocenić objawy i zrobić pełne badanie lekarskie. Będziesz musiał przejść badania miednicy i badania krwi, aby ocenić poziom hormonów. Lekarz będzie musiał również sprawdzić poziom glukozy, trójglicerydów i cholesterolu. Może trzeba egzamin USG, aby określić jak gruba wyściółka macicy jest i stan jajników.

Teorie / Spekulacje

Chociaż dokładna przyczyna zespołu policystycznych jajników jest jeszcze ustalona, ​​badania wykazały, że nadmiar poziom insuliny odgrywają ważną rolę. W rezultacie, musi spekulacje skuteczności diet niskiej zawartości węglowodanów w tym zespole. Niektórzy zalecają diety wysokobiałkowe, ale te mogą podnieść poziom cholesterolu i narazić Cię na większe ryzyko problemów sercowo-naczyniowych. Unikać mniej zdrowe, proste węglowodany. Korzystne jest, aby wybrać złożone węglowodany i inne wiele wysiłku.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dwa sposoby można stosować do leczenia zespołu policystycznych jajników. Jedna z metod polega na leczeniu poszczególnych objawów, takich jak trądzik i nadmiernego wzrostu włosów. Leki na receptę mogą być wykorzystane do kontroli stężenia androgenów. Druga metoda leczenia polega na regulacji cyklu miesiączkowego i rozwiązania niepłodności. Długoterminowe powikłania, takie jak choroby serca, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi może być również traktowane.

Ostrzeżenie

Nieleczony zespół policystycznych jajników mogą powodować niepłodność, nadmierne krwawienia z macicy i raka endometrium. Ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia i nadciśnienia tętniczego jest znacznie zwiększone, jeśli warunek nie jest leczone. Ważne jest, że ludzie, którzy mają objawy zespołu policystycznych jajników otrzymać pomoc medyczną, aby zapobiec powikłaniom.

Życie z zespołem policystycznych jajników

Życie z zespołem policystycznych jajników


Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest częstym zaburzeniem hormonalnej u kobiet. Stan bierze swoją nazwę od wielu torbieli na jajnikach kobiet z PCOS. Powoduje on także nadmierny wzrost włosów, nieregularne miesiączki i trądzik wśród wielu innych objawów. Życie z tą chorobą może być wyzwaniem, ale istnieje wiele sposobów, aby na co dzień łatwiej jest zarządzać, gdy cierpi na PCOS.

Dieta

Utrzymanie zdrowej diety jest ważne, gdy żyjesz z zespołem policystycznych jajników. Gdy kobiety cierpią z powodu PCOS, często doświadczają wysoką odporność na insulinę, co oznacza, że ​​organizm nie jest odpowiednio przetwarzania cukrów. To dlatego PCOS jest związana z cukrzycą. Trzymanie się diety, która eliminuje niepotrzebne cukry mogą ewentualnie złagodzić niektóre z problemów związanych z tą chorobą. Unikanie słodkie napoje, paczkowanych słodyczy i alkoholu jest zdrowy wybór dla każdego, zwłaszcza jeśli masz zespół policystycznych jajników. Zwiększenie spożycia kwasu foliowego jest również korzystne dla układu rozrodczego i ogólnego stanu zdrowia.

Leki

Zespół policystycznych jajników, nie jest traktowany jako całość choroby, ponieważ wiele kobiet doświadcza różne objawy i komplikacji związanych z tą chorobą. Jednakże, istnieje wiele możliwości, które leczą te różne objawy. Progesteron jest często podawany w celu regulacji ilości androgenów, że organizm wytwarza, jak również ilości testosteronu, który może powodować cykle miesiączkowe regulować. Pigułki antykoncepcyjne są często przepisywane przez lekarzy, aby pomóc z nieprawidłowościami w cyklach, ponieważ zawierają progesteron. Regulujących produkcję androgenów mogłaby adiutanta w owulacji u kobiet z PCOS, które starają się o dziecko dzieci.

Homeopatia

Homeopatyczne lekarze uważają, że istnieją naturalne środki, które eliminują torbiele i złagodzić objawy związane z PCOS. Jedną z alternatyw jest homeopatycznym znany jako Sepia. Sepia pochodzi z atramentem twy i jego istotą jest rozpylany na małych granulek zawierających cukier. Te peletki są w różnych dawkach, jak 6c i 100c i są w ilości 5:55 peletek w czasie. Sabina jest kolejnym homeopatyczny, że jest zalecane przez lekarzy dla kobiet, które cierpią z powodu bolesnych i ciężkich okresach zakrzepów.

Przestrogi

Biorąc jakiekolwiek leczenie homeopatyczne lub ziołowe odbywa się więc przez własnego uznania i powinno być omówione z medycznego przed każdym eksperymentowania. Na przykład, leki homeopatyczne, Sepia, mogą być toksyczne, jeśli za dużo jest zrobione. Alergia może wystąpić również z ziół, więc ważne jest, aby postępować ostrożnie. Ćwiczenie ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego stylu życia, zwłaszcza u kobiet, które mają zespół policystycznych jajników. Przyrost masy ciała jest jednym z najczęstszych objawów, że kobiety z PCOS bitwy w całej ich życia, więc jest to niebezpieczne być niedoczynność tego warunku.

Znaki i objawy raka jajnika I włókniaki macicy

Znaki i objawy raka jajnika I włókniaki macicy


Rak jajnika i macicy mięśniaki są dwa warunki medyczne, które zachodzą na objawy, dzięki czemu AUTODIAGNOSTYKA się trudne starania w najlepsze. Jednak masz niewiele do stracenia idąc do lekarza, jeśli uważasz, że cierpi zarówno stan, jak oba są medycznie groźne - a rak jajnika może wziąć swoje życie, mięśniaków macicy może spowodować komplikacje rozrodcze. Tak więc, to wypada Ci działać tak szybko, jak to możliwe, jeśli uważasz, że cierpi na każdym stanie.

Pełnia lub Ciężkość brzucha

Uczucie pełności lub ciężkości w brzuchu, szczególnie dolnej części brzucha, mogą być powodem do niepokoju z obu rak jajnika i macicy mięśniaki. Przemijające uczucie ciężkości w nadbrzuszu, jak po dużym posiłku, nie jest prawdziwym powodem do niepokoju, ale ciężar, który utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub nawraca bez wyjaśnić przyczyny powinny skłonić cię do wizyty u lekarza.

Krwawienie z pochwy

Długotrwały, niewytłumaczalne, lub ciężkie krwawienie z pochwy, albo w trakcie lub poza normalnym okresie, jest potencjalnym znakiem albo mięśniaki z rakiem jajnika. Mięśniaki macicy często powoduje przejście zakrzepów z pochwy, podczas gdy rak po prostu działa, aby spowodować krwawienie poza swoim zwykłym okresie.

Ból

Nietypowy ból podczas swoich okresów lub podczas stosunku jest zwykle oznaką mięśniaków macicy. Rak zwykle nie powoduje jawnej ból w początkowej fazie, więc jeśli ból doświadczenie wraz z innymi objawami, jest prawdopodobne, że cierpi z powodu mięśniaków.

Waga Flucutations

Niespodziewane lub niewytłumaczalne zysk lub utrata masy ciała może być objawem raka jajnika, ale nie włókniaki macicy. Małe wahania wagi należy się spodziewać na codzień (mniej niż pięć funtów), ale duże ilości masy zyskał lub stracił (więcej niż 10 funtów), powinny być powodem do niepokoju.

Ból & bok Torbiele jajników

Ból & bok Torbiele jajników


Wiele kobiet będzie rozwijać torbiele jajników i nie wiem, bo rzadko powoduje zauważalnych objawów. Niektóre torbiele mogą powodować negatywny wpływ na zdrowie, w tym zakażenia nerek, które mogą prowadzić do bólu w okolicy lędźwiowej.

Torbiele jajników

Torbiele jajników mogą rozwijać się na powierzchni Twojej jajnika lub w niej. Są to pęcherzyki wypełnione płynem. Jeżeli jedna pęknięcia mogą powodować problemy ze zdrowiem.

Problemy pęcherza

Jeden objaw uszkodzonego torbieli jajnika jest nacisk na pęcherz, który sprawia, że ​​trudno, aby całkowicie opróżnić pęcherz, gdy idziesz do toalety.

Zakażenie nerek

Jeśli nie jesteś w stanie opróżnić pęcherz prawidłowo, jesteś na zwiększone ryzyko rozwoju infekcji nerek, zgodnie z Mayo Clinic.

Ból bok

National Institutes of Health, że stan jednego z najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia nerek jest ból w okolicy lędźwiowej. Jeśli masz ból między żołądkiem i tyłu po jednej stronie ciała, skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli obserwuje się także gorączka i krew w moczu.

Leczenie

Torbiele jajników mogą być usunięte chirurgicznie. Jeśli rozwijać zakażenia nerek, lekarz może przepisać antybiotyki, aby je wyczyścić.

Choroba policystycznych jajników

Choroba jajników policystycznych (PCOS) jest chorobą jajników, które mogą Effect 1 w 15 kobiet miesiączki, wagi i wzrostu włosów. Jest to zachwianie równowagi hormonalnej, która jest najbardziej znaczącym niepokoju Gdy kobieta chce zajść w ciążę. Istnieje wiele metod leczenia i terapii, które mogą pomóc kobietom z PCOS zajść w ciążę.

Objawy

Jeden objaw, który występuje w każdej kobiety, która ma PCOS, jest nieprawidłowa lub brak okresów. Inne objawy, które u niektórych kobiet mogą lub nie mogą mieć w związku z PCOS także nadmierny wzrost włosów, trądzik, otyłość i podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ wszystkie kobiety z PCOS mają rzadkie lub brak owulacji, nieregularne miesiączki są objawem dla wszystkich.

Znaczenie

U kobiet z PCOS kilka małych torbieli wypełnionej płynem jajników, które mogą przyczynić się do braku owulacji. Hormony są kolejnym istotnym czynnikiem; kobiet z PCOS, wytwarzanie dużych ilości androgenów hormonów męskich, który również jest uważany prowadzić do nieprawidłowego wytwarzania insuliny.

Przyczyna

Nie ma jednoznacznych dowodów, że wyjaśnia, dlaczego kobieta rozwija PCOS. Mimo, że wiele kobiet z PCOS lub też matka siostrze choroby niekoniecznie jest uważana za dziedziczną.

Leczenie

Pigułki antykoncepcyjne mogą pomóc w regulacji kobiet z PCOS, jak również przyczynić się do zmniejszenia trądziku i inne objawy związane z PCOS. Dla kobiet, które chcą zajść w ciążę, lek o nazwie klomifenu (Clomid) może być stosowany w celu wywołania owulacji. Utrata masy ciała może również przyczynić się do poprawy żyzności dla tych PCOS pacjentów z nadwagą. Jeśli nie występuje owulacja, podczas gdy na Clomid, płodność, inne zabiegi, takie jak zastrzyki i IVF (zapłodnienia in vitro), są dostępne dla kobiet z PCOS.

Rozważania

Kobiety z PCOS mają zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie i choroby serca. Ważne jest rozwiązanie wszystkich tych zagrożeń zdrowia oprócz obawy niepłodności. Jest prawdopodobne, że wzrost świadomości zdrowotnej może poprawić objawy PCOS i uczynić go bardziej.

Zarządzanie zespołem policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest zaburzenie endokrynologiczne, które mogą powodować wiele objawów, takich jak niepłodność, przyrostu ciężaru, odporności na insulinę, a nadmiar owłosienia. Wpływ na w przybliżeniu 10 kobiet, zespół policystycznych jajników, nie ma lekarstwa. Przyczyna jest nieznana, a to dlatego, że leczenie odnosi się do indywidualnych objawów, a nie na całej stanu. PCOS może być zarządzane za pomocą kombinacji leków, diety i ćwiczeń fizycznych.

Rzadkie miesiączki lub brak miesiączki

Objaw ten jest spowodowany przez brak równowagi hormonalnej. Kobiet z PCOS może wykazywać nadmiar męskich hormonów, czyli androgenów. Leczenie tego objawu może być tak proste, jak hormonalnej antykoncepcji.

Oporność na insulinę

Odporność na ciała własnej insuliny powoduje, że organizm do wytwarzania większej ilości insuliny niż jest to konieczne, gdy prezentowane z paliwem, co powoduje, że paliwo należy przechowywać w postaci tłuszczu. Leczenie oporności na insulinę mogą być wykonane z diecie węglowodanów, co zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę być wytwarzany. Metformina lek może również być skuteczne.

Przyrost masy ciała

Podczas gdy kobiety z PCOS i insulinooporności może być trudno, aby schudnąć, ćwiczenia jest nadal ważnym czynnikiem w zarządzaniu PCOS. Buduje beztłuszczową tkankę mięśniową, które bardziej skutecznie pomaga spalić kalorie ciała, co może prowadzić do bardziej efektywnego odchudzania.

Niepłodność

Jak PCOS jest najczęstszą przyczyną niewyjaśnionych niepłodności kobiet z tą chorobą często mają kłopoty poczęciu i niosąc dziecko. Leki na płodność, takie jak cytrynian klomifenu i folitropinę alfa wstrzyknięć używane są do stymulacji owulacji i mogą być połączone ze stosunkiem, zapłodnienie in vitro, ferilization.

Nadmiar włosów

Łysienie typu męskiego i nadmiar ciała włosy są oznaką podwyższonych androgenów w cierpiącego PCOS. Mogą być leczone lekami anty-androgenów, takie jak spironolakton. Leki te nie są odpowiednie dla kobiet, które starają się o dziecko.

Zespół policystycznych jajników i Odchudzanie

Zespół policystycznych jajników, znany również jako PCOS wpływa w przybliżeniu na dziesięć kobiet w Stanach Zjednoczonych stan ten ma wiele objawów, w tym zwiększenie ciężaru, odporności na insulinę, i trudności z utratą wagi. Kobieta z PCOS może być konieczne wprowadzenie zmian w stylu życia, w tym diety i ćwiczeń, zanim ona jest w stanie skutecznie schudnąć.

Testowanie

Jednym z badań, lekarz może wykonać w diagnostyce PCOS jest test tolerancji glukozy. Ten test krwi określa wpływ żywności na poziom cukru we krwi i może prowadzić do rozpoznawania oporności na insulinę.

Oporność na insulinę

Podobna do cukrzycy, kobiety z PCOS często wykazują oporność na insulinę. Stan ten powoduje odpowiedź nad insuliny, wpływając na stężenie cukru we krwi, gdy żywność jest zużywane i powodując jego przechowywania w tłuszczu.

Dieta

Jedzenia żywności z niskim indeksie żołądka zwalcza insulinooporność w organizmie i powoduje mniejszy wpływ na poziom cukru we krwi. Żywność o niskim indeksie żołądka obejmują całe ziarna, zielone warzywa i chude białka, takie jak kurczak, wołowina i ryby.

Leki

Leki, takie jak metformina (Glucophage) mogą być stosowane do łagodzenia odpowiedzi organizmu na insulinę. Lek ten jest stosowany w cukrzycy i zwiększa wrażliwość na insulinę, co może zmniejszyć produkcję insuliny.

Ćwiczenie

W połączeniu ze zmianami diety i leków, ćwiczenia staje się bardziej efektywna. Zastosowanie połączonych sercowo treningów i ćwiczeń siłowych buduje beztłuszczową masę mięśniową, który następnie pomaga proces ciało bardziej efektywnie przechowywać energię. Rezultatem jest większa utrata wagi.

Pytania do Zapytaj lekarza o zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest powszechnym problemem zdrowia. To może wpłynąć na płodność kobiety, cykl menstruacyjny, wagę i wygląd. PCOS wpływa w przybliżeniu na 10 kobiet w wieku rozrodczym i jest jedną z najczęstszych przyczyn bezpłodności. Rozpoznanie PCOS muszą być wykonane przez lekarza i może potrwać kilka badań krwi z powodzeniem zaklasyfikować. Jak PCOS ma wiele objawów, ważne jest, aby omówić je z lekarzem, aby zaplanować najbardziej efektywne schemat leczenia.

Testowanie

Kobiety, które podejrzewają, PCOS należy zwrócić się do lekarza, co niezbędne do diagnozowania PCOS testy. W niektórych przypadkach będzie to obejmować badania krwi, które mierzą poziom hormonów i wydzielanie insuliny lub ultradźwięki aby zobaczyć jajniki.

Leczenie

Opracowywaniu planu leczenia dla PCOS będzie zależeć od objawów danej osoby. Objawy, takie jak brak miesiączki, przyrost masy ciała i nadmiernego owłosienia, należy omówić z lekarzem.

Ciąża

Kobiety, które próbują lub którzy już poczęte powinny zapytać swojego lekarza, jak ich diagnoza i leczenie wpłynie na proces rodzenia. PCOS mogą sprawić, że trudno sobie wyobrazić, i stanowi ryzyko poronienia.

Odchudzanie

Wymyślanie skuteczny plan odchudzania może być wykonane poprzez omówienie objawów z lekarzem. Kobiety z PCOS należy poprosić swojego lekarza o tworzących schemat diety, które będą zmniejszać produkcję insuliny.

Leki

Małe arsenał leków mogą być stosowane do zwalczania indywidualnego leczenia objawów PCOS. Kobiety, u których zdiagnozowano PCOS należy zapytać o leki na insulinooporność i płodności, wraz z NTI-androgenów, jak również możliwych interakcji i niebezpieczeństw.

Zabiegi Choroba jajników policystycznych

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest stanem, w którym kobieta ma wiele torbiele (SOO wypełnione płynem) na jej jajniki. PCOS jest najczęstszym powodem żeńskiej niepłodności. Kobiety z PCOS często mają nieregularne lub nieobecne miesiączki. Niektóre objawy to przerzedzenie włosów; przyrost masy ciała; trądzik; wysoki poziom cholesterolu; wysokie ciśnienie krwi; i hirsutyzm (HER-Suh-tiz-um, lub nadmiar ciała włosy). Wiele kobiet z PCOS rozwinie cukrzycę typu 2, a kobiety z PCOS mają większe ryzyko zawału serca i raka endometrium. Nie ma lekarstwa na PCOS, ale są dostępne metody leczenia.

Zabiegi

Kobiet z PCOS, którzy nie starają się zajść w ciążę, może wziąć tabletki antykoncepcyjne. Pigułka może pomóc w regulacji poziomu hormonów, a może złagodzić trądzik spowodowanego PCOS, reguluje cykl menstruacyjny i zmniejszyć nadmierne owłosienie. Pastylki zawierające tylko progesteron może regulować miesiączki i zmniejsza ryzyko wystąpienia raka endometrium, ale nie w leczeniu nadmiernego owłosienia i trądziku. Objawy powrócą po odstawieniu pigułki, według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Czasami lekarze przepisują metforminę (Glucophage®), który jest lekiem na cukrzycę, u kobiet z PCOS. Niektóre kobiety, które biorą doświadczenie metforminy mniej niechcianych wzrost włosów i metformina może pomóc niektóre kobiety z PCOS stracić zbędne kilogramy i poprawić ich poziom cholesterolu. Metformina może również spowodować powrót owulacji u niektórych kobiet z PCOS, według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Dla kobiet z PCOS, które chcą zajść w ciążę, lekarze mogą przepisać leki na płodność, które stymulują owulację, takie jak cytrynian klomifenu (Clomid®, Serophene®). Leki te mogą być stosowane same lub razem z metforminą. Leki stymulujące owulację zwiększa ryzyko ciąży mnogiej. Lekarze mogą także gonadotropiny (GOE-nad-OH-troe-Pins), które są hormony wydzielane przez przysadkę mózgową, które wpływają na funkcjonowanie jajników. Gonadotropiny są droższe niż klomifenu, mają większe ryzyko ciąży mnogiej niż klomifenu i musi być podawany. Niektóre kobiety z PCOS, które chcą zajść w ciążę wybrać zapłodnienie in vitro (IVF), które mogą być skuteczne, ale jest bardzo drogie na około 12.400 dolarów na leczenie, według Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Istnieje kilka opcji dla kobiet z PCOS, którzy cierpią z powodu niechcianego wzrostu włosów, jak zbędnego owłosienia twarzy. Vaniqa® krem ​​może zmniejszyć twarzy i włosów dla niektórych kobiet. Spironolakton (Speer-na-oh-lak-tonu) (Aldactone®) lub Finasteryd (Propecia®) są leki znane jako anty-androgenów, a może zmniejszyć niepożądany wzrost włosów ze względu na "męskich" hormonów u kobiet z PCOS i zmniejszyć wypadanie włosów wywołane przez androgeny. Kobiety, które są w ciąży lub zamierzają zajść w ciążę powinny poinformować swojego lekarza przed podjęciem Aldactone®, a kobiety nie powinny karmić piersią podczas przyjmowania Aldactone®. Kobiety, które są lub mogą stać się w ciąży nie powinny przyjmować lub uchwyt Propecia®. Niektóre kobiety z PCOS mają zbędne owłosienie usunięte z zabiegów laserowych lub elektrolizy.

"Wiercenie jajnika" jest laparoskopowym, który jest stosowany do zwiększenia płodności niektórych kobiet z PCOS, które nie reagowały na leki na płodność. Chirurg wykonuje nakłucie jajnika o małej igły i przesyła ładunek elektryczny w jajniku niszczyć małe części jajnika oraz niższych poziomów androgenu. Efekty są tymczasowe i nie ma ryzyka powstawania blizn jajnika, według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Lekarze zalecają zdrowy tryb życia dla kobiet z PCOS. Kobiet z PCOS, które cierpią na otyłość może poprawić ich poziom hormonów i zwiększyć ich płodność poprzez osiągnięcie zdrowej wagi. Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem na temat opcji służących do zarządzania PCOS, i zdecydować, jakie zabiegi są dla Ciebie.

Jak leczyć zespół policystycznych jajników PCOS

Zespół policystycznych jajników jest częstą przyczyną niepłodności u kobiet i zaburzenia endokrynologiczne. Zespół policystycznych jajników, jest powszechnym zaburzeniem hormonalnej. Wiele kobiet nie wie, że ma zespół policystycznych jajników, aż starają się zajść w ciążę. Objawy, które są powszechnie spotykane u kobiet z zespołem policystycznych jajników są nieregularne cykle miesiączkowe, nadmierna utrata włosów lub twarzy włosy i otyłość, skóra tłusta, torbiele na jajnikach, niepłodność, trądzik, plamy grubej brązowej lub ciemnej skóry i depresji. Objawy różnią się u kobiet. Badania sugerują, że 9:55 procent kobiet cierpi na zespół policystycznych jajników. Jednak dokładna liczba kobiet, które są dotknięte jest niejednoznaczny. Powszechne nazwy policystycznych jajników są PCO, zespół policystycznych jajników, zespół policystycznych jajników, Hiperandrogenizm funkcjonalny Hiperandrogenizm jajnika hyperthecosis jajnika sclerocystic jajników i nadmiar androgenów syndrome. Ultradźwięki są powszechnie stosowane do diagnozowania zespołu policystycznych jajników.

Instrukcje

1 waga strata. Utrata wagi może przywrócić płodność. Utrata nadwagi mogą złagodzić kilka objawów związanych z zespołem policystycznych jajników bez leku. Trądzik jest jednym z objawów, które mogą zapobiegać lub przerwano z utratą wagi. Utrata masy ciała będzie również awansować lub dokonać szanse na ciążę łatwiej. Kobiety, które mają zespół policystycznych jajników, który traci na wadze może również obniżyć poziom ciśnienia i androgenów we krwi.

2 Za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych. Innym znanym leczenia zespołu policystycznych jajników jest stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Ta metoda jest dla kobiety, która została zdiagnozowana z zespołem policystycznych jajników, a kto nie próbuje zajść w ciążę. Ta technika może uregulować cykle miesiączkowe, niższy poziom androgenów i zmniejszenie nawrotu trądziku. Niższe poziomy androgenów może zwiększyć płodność u kobiet.

3 Zdobądź więcej aktywności fizycznej. Aktywność fizyczna poprawy zdrowia na wszystkich kobiet, które policystycznych jajników.

4 brać leki. Lek, który jest stosowany do leczenia zespołu policystycznych jajników jest antyandrogenową. Lek jest przeznaczony, aby zapobiec ciała od podejmowania dodatkowych androgenów. Preparaty również ograniczyć androgenów. Doustne środki antykoncepcyjne są często podejmowane, gdy kobieta jest przy ant androgenów, gdyż może powodować wady wrodzone.

5 Pluck, był, lub golić nadmiar włosów, że masz, co było spowodowane zespołem policystycznych jajników. Usuwanie włosów może wydawać się co najwyżej kosmetyczne. Jednak jest to jedna z metod leczenia pokonania zespół policystycznych jajników. Krem zwany Eflornityna jest stosowany do spowolnienia wzrostu lub nadmiar włosów spowodowanym przez zespół policystycznych jajników. Jeśli stosowane kremu jest zatrzymany niepożądane włosy zaczynają ponownie rosnąć. Ten krem ​​jest bezpieczne podczas ciąży. Zwłaszcza zdolność eflornityny leczenia kobiet cierpiących z PCOS nie jest znana.

Wskazówki

 • Ryzyko związane z PCOS są: Wysokie ciśnienie krwi Dyslipidemia Poronienie Strokes Weight Gain choroby układu krążenia

Jak w leczeniu bólu z torbieli jajników

W celu leczenia bólu spowodowanego torbieli jajników, trzeba znać przyczyny powstawania torbieli. Torbiele tworzą w czasie normalnego cyklu miesiączkowego; Torbiele nazywane są one funkcjonalne i są albo pęcherzyk lub cysty torbiele ciałka żółtego. Inne torbieli może wynikać z zespołem policystycznych jajników (PCOS), endometrioza, Gruczolako-torbielaki albo skórzastej cyst. Torbiele jajników może powodować ciśnienie i ból w miednicy, brzucha i pleców. Ból może zwiększyć się podczas stosunku płciowego lub w okresie krwawienia miesiączkowego.

Instrukcje

Jak w leczeniu bólu z torbieli jajników

1 Zapoznaj się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz do czynienia z bólu z powodu torbieli jajnika. Podczas rutynowego badania większość torbieli znajdują.

2 W celu ustalenia przyczyny torbieli, lekarz może zlecić badania, w tym USG wizualizacji pracy torbieli i krwi, aby ustalić, czy poziom hormonów są normalne.

3 Jeżeli torbiel torbiel funkcjonalna (pęcherzyk lub torbieli ciałka żółtego torbieli), lekarz prawdopodobnie będzie czekać, aby zobaczyć, czy torbiel zniknie.

4 Weź doustnych środków antykoncepcyjnych, w konsultacji z lekarzem, w celu leczenia torbieli funkcjonalnych.

5 Lekarz może sugerować, biorąc ponad-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, aby złagodzić ból od torbieli. On również może sugerować zmniejszenie aktywności wysiłku.

6 Jeśli torbiel jest większy, nie zniknął po pewnym czasie, lub powoduje nadmiernego bólu, lekarz może zalecić operację. Ta operacja jest ogólnie wykonywana jako laparoskopowym lub laparotomii.

Wskazówki

 • Leczenia przyczyn torbieli jajnika, takie jak endometrioza lub jajników polycycstic (PCOS), spowoduje zmniejszenie bólu związanego z torbieli.
 • Womenshealth.gov sugeruje, należy natychmiast szukać pomocy medycznej w przypadku wystąpienia następujących objawów: gorączka, wymioty oraz ból; poważne i nagłe bóle brzucha; uczucie osłabienia, omdlenia lub zawroty głowy; lub szybko oddycha.

Rak jajnika Badania krwi

Z każdego rodzaju raka, wcześniej nowotwór zostanie wykryty i zdiagnozowany, tym większe szanse na przeżycie. Rak jajnika może być łagodne lub złośliwe. Ponieważ objawy tej choroby mogą być bardzo ogólne lub naśladować inne warunki, jeśli podejrzewasz, że masz raka jajnika musisz być testowane. Jednym ze sposobów na ekran dla raka jajnika jest z badaniem krwi.

Identyfikacja

Badania raka jajnika krwi powinny być stosowane w połączeniu z ultradźwiękami, badania fizycznego, biopsjach egzaminu miednicy, aby określić obecność raka.

Najczęstsze badania krwi

Najczęstszym substancja jest traktowana w krwi jest CA-125. Jest to substancja znajduje się w wyższych stężeniach, w komórkach rakowych, w tym na powierzchni komórek raka jajnika. Można również znaleźć w tkankach prawidłowych, jak również.

Proces

W CA-125 jest wytwarzane w organizmie, jest uwalniany do krwiobiegu. Musisz odwiedzić swojego lekarza, aby próbka krwi pobrana. Ta próbka jest następnie badana w celu określenia poziomu CA-125 we krwi.

Dokładność

Według Cancer Center w jajnika John Hopkins Medical Center, badania krwi na CA-125 jest tylko o pięćdziesiąt procent dokładne. Jest to szczególnie prawdziwe w początkowym stadium raka jajnika. Jako pacjent wchodzi w drugą fazę i wyższa stopa dokładność skacze do osiemdziesięciu procent.

Rozważania

CA-125 do badania krwi, który pokazuje poziom wyższy niż 35 j / ml jest uważany za podwyższone. Ponieważ test ten może być fałszywie dodatni lub ujemny, to zawsze powinny być przestrzegane przez innych badań. Podwyższony poziom CA-125 może następnie wskazać inne nowotwory jajników, i może być wskaźnikiem innych warunkach medycznych.

Inne badania krwi

Badania prowadzone są odkryć związek między innych substancji we krwi i raka jajnika. Obejmuje to mutacje genów BRCA1 i BRCA2, antygeny OVXI i LPA. Jednak te badania nie zostały jeszcze sprawdzone dokładne.

Epidemiologia raka jajnika

Epidemiologia raka jajnika


Objawy raka jajnika są łagodne i często niezauważone, pozostawiając niektóre scharakteryzować chorobę jako "cichy zabójca". Epidemiologia raka jajnika przedstawia przyszłość, która nie jest bardzo optymistyczne. Jednak badanie krwi CA 125, wraz z egzaminem i USG miednicy, może wykryć raka jajnika w jego najwcześniejszych etapach i zwiększyć szanse kobiety na przeżycie.

Identyfikacja

W celu zrozumienia epidemiologii raka jajnika, ważne jest określenie terminu "epidemiologię" i jego związek z chorobą. Podczas gdy słowo może być wykorzystane do opisania występowania choroby wśród określonej grupy osób w sprawozdaniach statystycznych oraz rozległą wiedzę z badań, to nie uznaje ani nie dotyczy żadnej konkretnej przyczyny. Zamiast tego, epidemiologia uznaje możliwość, że czynniki środowiskowe mogą odgrywać rolę w chorobach, ale nie, że są one bezpośrednią przyczyną.

Efekty

Jajniki są migdałowe wielkości narządy rozrodcze, które spoczywają w okolicach miednicy ciała kobiety. W przypadku raka jajnika, przerost komórek tworzy guz lub torbiel, który jest złośliwy. Te nieprawidłowe komórki mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w wyniku choroby przerzutowej, która jest często szkodliwe dla ogólnego zdrowia organizmu. Jednak mimo wysokiego ryzyka zachorowalności i wyniszczającej rokowanie, rak jajnika jest daleka od chorób, które są zrozumiałe dla lekarzy i naukowców, a przyczyny są nieokreślone.

Fakty

Mimo że jest druga na raka macicy w wspólności, rak jajnika jest liderem w ginekologicznych zgonów wśród kobiet. Osoby z krewnego, który ma historię choroby jajników, macicy lub raka piersi, są w grupie podwyższonego ryzyka, podczas gdy te, które stosować doustne środki antykoncepcyjne, miały ciąży donoszonych, podwiązanie jajowodów lub całkowitego usunięcia macicy, mają mniejsze ryzyko nabycia choroby.

Ramy czasowe

Wczesne rozpoznanie jest niezbędna do leczenia raka jajnika. Badania pokazują, że osiemdziesiąt do dziewięćdziesięciu procent "Stage One" chorych na raka jajnika mają wskaźnik przeżycia pięciu lat po diagnozie. Niestety, duża liczba chorych na raka jajnika zdiagnozowano w późniejszych etapach, najczęściej trzeci etap choroby, znacznie zmniejszając pięcioletnie ramy czasowe trwania życia.

Częstość

Badania pokazują, że rak jajnika jest częstsza u kobiet w wieku powyżej sześćdziesięciu, choć może uderzyć kobiety wcześniej w życiu, którzy mają w rodzinie jajnika lub innych nowotworów ginekologicznych. Trzydzieści tysięcy przypadków raka jajnika każdego roku diagnozuje się i choroba odpowiada w przybliżeniu pięć procent zgonów spowodowanych nowotworami w Stanach Zjednoczonych.

Jak leczyć zespół policystycznych jajników

Jak leczyć zespół policystycznych jajników


Zarządzanie PCOS dla każdej kobiety cierpiącej na nią może być wyzwaniem. Objawy, a czasami katastrofalne, mogą być traktowane z pewnym wysiłku i dyscypliny. Wiedząc, od czego zacząć i co jest przyczyną stan może wszystko zmienić.

Instrukcje

1 PCOS wywołuje szereg niepożądanych objawów. W ostatnich latach stwierdzono, że PCOS jest bezpośrednio związana z opornością na insulinę, powodując cierpiących się na wyższym ryzykiem cukrzycy typu II.

2 Od kontrolowania przyczyny PCOS jest najbardziej istotną częścią leczenia, najlepiej każda kobieta, która jest diagnozowana może zrobić, to zaczęła rozwijać się sądzi, że są one dla diabetyków.

3 Traktując siebie jako cukrzycowa oznacza przede wszystkim, aby przestrzegać diety cukrzycowej. To będzie oznaczać cięcia spożycie węglowodanów. Lekarz lub dietetyk powinien być w stanie doradzić w najlepszy możliwy diety.

4 Ćwiczenia. Inne niż dobry niskowęglowodanowej diety, nic nie rozpoczyna biegu, jak insulina w stylu starych, dobrych ćwiczeń. Eksperci będą zalecane minimum 20 minut dziennie od 3 do 4 razy w tygodniu.

5 z cukrzycą leki, takie jak metformina, wykazały sukces w ostatnich latach w leczeniu PCOS, w tym niepłodności. Nie bój się, aby omówić te i inne opcje na receptę.

Wskazówki

 • Uzyskać wsparcie. www.soulcysters.com to witryna przeznaczona dla kobiet z PCOS i ma mnóstwo przydatnych informacji.
 • Porozmawiać z lekarzem. Nie pozwól nikomu powiedzieć objaw nie jest wielkim problemem. Objawy te obejmują nieregularne miesiączki, torbiele jajników, nadmierne owłosienie, trądzik, otyłość oraz znaczniki skóry. Nie musisz mieć je wszystkie mieć PCOS.
 • Uważaj na oszustwa internetowe twierdząc, leczyć.
 • Zawsze słuchaj lekarza i zadawania pytań przed próbą żadnych nowych systemów.

Jak działa Zespół policystycznych jajników wpływ na zdrowie?

Co to jest zespół policystycznych jajników?

Zespół policystycznych jajników znany także pod skrótem PCOS i hormonalnej problem dotyka około 5 procent mężczyzn. Nie wykazuje odchylenie geograficznej i jest najczęstszym hormonalne problem wśród kobiet, które są w wieku rozrodczym. Jest również główną przyczyną niepłodności. Jest to spowodowane nadmiarem produkcji androgenów, czyli hormonem, który przeciwdziała normalnej płodność. Może także powodować nieregularne i sporadyczne miesiączki.

Problemy zdrowotne bezpośrednio związane z PCOS

Wiele z głównych zagrożeń dla zdrowia związanych z PCOS są bezpośrednio związane z samą chorobą. Nadmierna produkcja androgenów zaburza naturalny cykl hormonalny organizmu, co może powodować nieregularne cykle miesiączkowe. Ponieważ naturalny cykl jest już zmieniony, miesiączki mogą być szczególnie ciężkie i powodować anemię. Nierównowaga hormonalna może również powodować hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie. Może to powodować utratę włosów na wierzchołku głowy.

Inne zagrożenia związane z PCOS

PCOS i brak równowagi hormonalnej związane z nim niesie za sobą szereg zagrożeń dla zdrowia. Jeden z każdych dwóch kobiet z PCOS, są klinicznie otyły. Są one również bardziej narażone na depresję. PCOS jest również związany z większym ryzykiem wystąpienia raka macicy (endometrium), z powodu nadmiernej akumulacji tkanki macicy. Prawdopodobnie związane z tym zwiększone ryzyko otyłości jest zwiększone ryzyko cukrzycy typu II i nadciśnienie. Wszystkie z tych czynników w połączeniu również zwiększać ryzyko chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca tętnic i serca, ataki, a także zwiększonym ryzykiem udaru.

Naturalne lekarstwa na zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników (PCOS) występuje wtedy, gdy kobiety wytwarzają większe niż normalnie ilości testosteronu. Może to spowodować niepożądane skutki uboczne u kobiet, takich jak wzrost włosów na ciele i twarzy, odporność na utratę wagi i podwyższony poziom insuliny. Chociaż dokładne przyczyny PCOS są znane, niektóre naturalne metody leczenia mogą pomóc kobietom treści z objawów.

Insulinopodobny diecie

Ponieważ PCOS wpływa na poziom insuliny, niektóre kobiety są w stanie zarządzać objawy poprzez dietę, która koncentruje się na jedzenie żywności, które nie powodują drastycznie poziomu insuliny kolec. Pokarmy, które powinny być częścią diety kobiety z PCOS są: pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, fasola i inne rośliny strączkowe, zielone warzywa, a najbardziej owoce (z wyjątkiem bananów i winogron).

Zgodnie z ogólną zasadą, produktów spożywczych, które mają wysoką zawartość tłuszczu, cukru i skrobi należy unikać lub spożywane w małych ilościach. Są to ciastka, ciasteczka, czerwonego mięsa, żywności paczkowanej, białe pieczywo, makarony i ryż biały.

Chromu na zwiększenie efektywności insuliny

Chociaż jest on obecny w ilościach śladowych w organizmie, chrom zwiększa biodostępność insuliny w organizmie, co oznacza, biorąc dodatek chromu wzmacnia zdolność organizmu do wchłaniania insuliny. Bo mając PCOS może ciało kobiety bardziej odporne na insulinę, chrom może zanegować niektóre z tych efektów. Białko pomaga również metabolizowania tłuszczu ciała, węglowodany i białka w organizmie.

Chrom znajduje się w niektórych środkach spożywczych, w tym brokuły, angielski babeczki, sok pomarańczowy, czerwone wino i zielona fasola. Suplementy chromu może być również podjęta, a zalecana dawka dla kobiet w wieku 19 do 50 lat wynosi 25 mikrogramów na dzień.

Saw Palmetto, aby obniżyć poziom testosteronu

Osób z PCOS mają wyższe niż normalne poziomy testosteronu. Saw Palmetto, zioło, może zostać podjęta w formie dodatku do spowolnienia działania testosteronu jest na ciele. Saw Palmetto zapobiega testosteronu przed przekształcony w dihydrotestosteron, co powoduje wzrost włosów.

Biorąc codziennie suplement 250 do 350 mg dziennie może zmniejszyć objawy PCOS. Saw Palmetto ma bardzo niewiele skutków ubocznych, ale nie powinny być brane na pusty żołądek. Jednakże, nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Dodatkowe suplementy witaminowe

Inne warianty naturalnego zarządzania PCOS obejmuję kompleksu witaminy B, który został pokazany na poziom cukru we krwi i masy kontrolować. Hormony, B2 i B3 również poprawić produkcję hormonów tarczycy w organizmie, dzięki czemu kompleks witaminy B to dobry wybór dla kobiet z PCOS.

Cynk jest również zalecane, dzięki swojej zdolności do kontrolowania apetytu, regulować poziom insuliny i równowagi cukru we krwi. Zalecana dzienna dawka to 7 mg i może być spożywana przez uzupełnienie lub odżywiania ciecierzyca, fasola, ser cheddar, lub jogurt o niskiej zawartości tłuszczu.