adcov.com

iscador leczenie nowotworu piersi

Agresywne leczenie raka piersi

Kobiety intensywne leczenie raka piersi w oparciu o ich rozpoznawaniu i ocenie wyników biopsji. Jest to logiczne, aby przypuszczać, że każda diagnoza raka piersi wymaga agresywnego leczenia, gdy przedstawiane z guza. Jednak niektóre rodzaje raka piersi wymagają bardziej agresywne podejście. Te nowotwory, które są szybko poruszające i rozpoznano późno musi być skierowana w pośpiechu. Ponadto Stopień zaawansowania raka dyktuje agresywność leczenia.

Terapia neoadjuwantowa

Rak piersi może przybierać różne formy, w tym niektórych typów, które wymagają natychmiastowego leczenia. Terapii neoadiuwantowej polega natychmiastowe leczenie w celu ograniczenia wzrostu komórek nowotworowych i kurczyć rozmiar guza. Ten rodzaj leczenia różni się od wcześniejszego leczenia standardowego zabiegu po chemioterapii i radioterapii. Terapii neoadiuwantowej obejmuje chemioterapię, radioterapię, terapię hormonalną lub do leczenia. Wszystkie terapie mają na celu zmniejszenie wielkości guza i powstrzymania rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Późniejsza operacja usuwania nowotworu może prowadzić do zmniejszenia utraty tkanki od wielkości masy nowotworu jest mniejszy.

Usunięcie węzłów chłonnych

Układ limfatyczny znajduje się płyn zwany chłonnych. Ten system w całym organizmie istnieje i transportuje komórki układu odpornościowego, oczyszcza krew i uwalnia płynu z tkanki. Lekarze adres czy rak skoczył do układu limfatycznego podczas operacji. Ten skok wskazuje ewentualne komórki nowotworowe w bardziej odległych częściach ciała. Usunięcie węzłów chłonnych stała się integralną częścią agresywnego leczenia raka piersi. Usuwanie i biopsja węzłów chłonnych pozwala lekarzom bardzo jasny obraz rozprzestrzeniania się raka i następnie dostosować dodatkowe terapie oparte wokół wyników węzłów chłonnych.

Usunięcie piersi

W walce z rakiem piersi, lekarze mają ograniczoną liczbę narzędzi pod ręką. Lekarze rutynowo dążyć do usunięcia guzków lub guzów z dość otaczających tkanek w celu ustalenia czyste marginesy. Czyste marże otaczają guza nowotworowego i wskazać zewnętrzne granice guza. Mastektomii wchodzi do obrazu, gdy lekarz nie może chirurgicznym usunięciu nowotworu czystych marginesów lub gdy kobieta jest agresywna typu raka, takiego jak rak sutka lub zapalnej nowotwór przerzutowy (przeniesiony do innych części ciała). Mastektomii obejmuje usuwanie piersi całkowicie. Niektóre podskórne mastektomie obejmują usunięcie węzłów chłonnych, jak również.

Inscenizacja

Lekarze przypisać liczbę od 03:59 do wskazania zakresu i agresywność nowotworu sutka. Ten system inscenizacja zapewnia jednorodność podczas diagnozowania i pomaga lekarzom ocenić pacjentów, jak przejść od jednego typu leczenia na inny. Pomostowy ma wskazywać agresywności nowotworu. Etap I wskazuje, że rak nie rozprzestrzenił się poza piersi, wielkość nowotworu pozostała poniżej dwóch centymetrów. Etap II może wskazywać całości lub części etapu I z rozmiarze do guza do pięciu centymetrów lub jakiegoś rozprzestrzeniania się raka do węzłów chłonnych pod ramię. Etap III oznacza, że ​​nowotwór jest rakiem większy niż 5 centymetrów i rozprzestrzenia się na węzły chłonne na piersi i na ramieniu. Etap IV rak jest przerzutowy (spread) do innych części ciała. W odniesieniu do innych etapów, Etap IV wymaga natychmiastowego i agresywnego chemioterapii, radioterapii i hormonalnej terapii w przypadku tego raka, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się na scenie do kości.

Chemoterapia

Chemioterapia obejmuje podawanie leków, które zwalczają komórki nowotworowe. Lekarze nazywają chemioterapii leczenia systemowego, ponieważ skierowany jest "system" i żadnych błędny komórek nowotworowych, które mogły przejeżdżających przez organizm. Lekarze decydują odpowiednie leczenie chemioterapią opartą na klasie guza, jak również szczegółowe informacje, w tym, czy guz guz reaguje do pewnego hormonu. Chemia jest podana w IV i jest podawana w określonych odstępach czasu. Chemo leczenie trwa miesiące i jest wykorzystywany do całego etapu II na raka sutka IV. Z agresywnymi nowotworami, lekarze się szczególnie na wyniki, w tym redukcji wielkości guza lub zanikiem raka w węzłach chłonnych. (Odnośnik 1 i 6)

Promieniowanie

W przeciwieństwie do chemioterapii, promieniowania skierowana bezpośrednio z guza skoncentrowanych wiązek promieniowania. Według National Cancer Institute, promieniowanie cele raka albo uszkodzić komórki lub zniszczyć komórki. Promieniowanie w połączeniu z chemioterapią jest potężnym narzędziem, które lekarze używać do walki agresywnych nowotworów piersi. Promieniowanie może być stosowany do kurczenia większe nowotwory przed operacją oraz w celu kierowania obszar, w którym rak może rozprzestrzeniać.

Leczenie raka piersi

Rak piersi drugą najczęstszą raka w liczbie zgonów spowodowanych kobiet. W Stanach Zjednoczonych, aż 180000 kobiety zdiagnozowano raka piersi każdego roku, wraz z około 2000 mężczyzn. Leczenia raka sutka operacji w celu usunięcia komórek nowotworowych, chemioterapię, radioterapię, ukierunkowanych terapii lekowej i hormonalnej terapii. Często leczenie raka piersi kombinacji tych metod.

Opcje chirurgiczne

Lumpektomii jest operacja chirurgiczna w celu usunięcia guza nowotworowego lub bryła z celem oszczędzania tyle reszty piersi mogą być zapisane, a do utrzymania rozprzestrzenianiu raka w innym miejscu ciała pacjenta. Lumpektomii nie jest realną opcją dla dużych guzów lub dla ludzi, którzy mają raka głęboko w tkance piersi. Lumpektomii następuje przez zabiegi promieniowania zabić jak najwięcej z pozostałych komórek nowotworowych, jak to możliwe. Rodnik mastektomii jest zabiegiem chirurgicznym, w których usuwa się całe piersi, w tym niektóre z węzłów chłonnych pod ramieniem, gdzie rak może się rozprzestrzeniać. Częściowe z podskórne mastektomie wykupić guza i otaczających tkanek piersi, podczas gdy prosta mastektomia widzi wszystkie tkanki piersi usunięte.

Radioterapii

Radioterapia wykorzystuje wysokiej energii typu X-ray z skurczy guza w piersi i do niszczenia komórek nowotworowych. Promieniowanie jest często zalecane dla pacjentów po operacji raka piersi. Zwykle rozpoczyna trzy lub cztery tygodnie po operacja została wykonana i ostatnie sześć tygodni pięciu zabiegów wykonano tygodni. Te bezbolesne zabiegi są o pół godziny długo, ale skutki uboczne mogą obejmować takie objawy jak zmęczenie, bolesność w regionie piersi i nudności.

Chemoterapia

Po operacji usunięcia nowotworu piersi, pewien rodzaj chemioterapii jest często wykorzystywana. Te niszczące leczenia raka są podawane do utrzymania raka piersi od wraca i rozprzestrzenianiu się do innych części ciała. Chemioterapia jest wyposażony w wiele efektów ubocznych, zarówno komórki nowotworowe, jak i zdrowe komórki ma wpływ leków. Utrata włosów, zmęczenie i wymioty są często doświadczane przez ludzi poddawanych chemioterapii. Inne efekty tego leczenia obejmują pewną utratę koncentracji i pamięci, ze pacjenci czasami trudności ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy.

Hormonalna terapia

Niektóre rodzaje raka piersi u kobiet może być traktowane z terapii hormonalnej, aby spowolnić wzrost się raka. Tego rodzaju nowotwory korzystają z hormonów estrogenów i progesteronu w systemie kobiety do rozprzestrzeniania, ale terapia hormonalna może zablokować komórki nowotworowe do korzystania z tych substancji. Leki takie jak Nolvadex, Femara i Arimidex są stosowane do hamowania komórek nowotworowych przy użyciu estrogenów. Leki te mogą potencjalnie zabicia nowotworu i zmniejszenia wielkości guzów.

Ukierunkowane leczenie farmakologiczne

Niektóre leki są przeznaczone do szczególnie ukierunkowanych komórek nowotworowych i zachować je od kwitnie. Avastin jest jednym z takich leków. Ma zdolność do utrzymania komórek nowotworowych z coraz nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do śmierci komórki. Leki takie jak Tykerb koncentrować na białku u pacjentów z rakiem, który został powiązany z nieprawidłowym wzrostem komórek. Terapia celowana lek jest powszechnie stosowany wraz z chemioterapią, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby u chorych na raka piersi.

Rokowanie i leczenie raka piersi z przerzutami

Prognozowania i leczenia pacjentów z przerzutowym rakiem sutka określa się na podstawie wielkości i umiejscowienia przerzutów. Typowe lokalizacje przerzutów raka piersi do mózgu pojawiają się zawierać, wątroby, płuc, kości lub węzłów chłonnych.

Inscenizacja

W celu określenia, czy rak sutka w innych narządach, musi nastąpić proces zwany przemieszczania. Odbywa się to poprzez ustalenie rozmiaru guza piersi, do węzłów chłonnych, a odległość od piersi, w których inne raka zidentyfikowane. Na przykład, zgodnie z National Breast Cancer Foundation, raka piersi etap IV wskazuje na istnienie nowotworu w węzłach limfatycznych blisko obojczyka lub w narządach, takie jak mózg, płuca i wątrobę.

Znaczenie

Wczesne rozpoznanie i leczenie raka piersi jest kluczem do długoterminowego przetrwania. Szanse na pięcioletnią przeżywalność gwałtownie spada z etapem I raka piersi do etapu IV.

Diagnoza

Testy takie jak scyntygrafia kości, rezonans magnetyczny (MRI), tomografia komputerowa (CT) lub pozytronowa tomografia emisyjna (PET) skanowania, wraz z profilem krwi do szukania różnych markerów nowotworowych, mogą być wykonywane w celu ustalenia istnienia i zakresu przerzutowego raka piersi.

Leczenie

Zgodnie z imaginis.com, najczęściej w regionie rak przerzutowy piersi znajduje się w kości, a następnie przez płuca i wątrobę. Niezależnie od lokalizacji, koncentruje się przede wszystkim na wygodę. Leczenie może obejmować chirurgiczne usunięcie niepożądanego nowotworu i / lub pewnego rodzaju chemioterapii. Radioterapia może być zawarte jako środek paliatywnej w celu zmniejszenia wielkości guza.

Rokowanie

Prognozy na przerzutowego raka piersi jest o wiele lepsze w minionych dekadach, gdzie było prawie pewne, wyrok śmierci. Według Breastcancer.org, postęp w wczesnego wykrywania i nowych schematów leczenia dają nadzieję na życie produktywne i długie życie.

Ostrzeżenie

Zwróć uwagę na znaki ostrzegawcze z przerzutowym rakiem piersi. Dla każdego, kto żyje z rozpoznaniem raka piersi, konieczne jest, aby zdawać sobie sprawę ze zmian, które mogłyby sugerować mogą mieć wpływ inne obszary ciała. Objawy te mogą obejmować niewyjaśnione bóle, obrzęki, zmęczenie, lub zmiany psychiczne i emocjonalne.

Wczesne rozpoznanie i leczenie raka piersi

Wczesne rozpoznanie i leczenie raka piersi

Co to jest rak piersi?

Rak sutka jest najczęściej występującym typem raka oprócz raka płuc świecie. Rak sutka może występować zarówno u mężczyzn jak i kobiet, a następnie rozpoczyna wzrost w tkance piersi. Rak sutka może być usunięty chirurgicznie przez amputacji lub procedury lumpektomii, lub może być poddawany obróbce za pomocą terapię hormonalną, radioterapię, radiologicznej lub chemioterapii. Promieniowanie może również zminimalizować nawrotu raka piersi o około połowę. Rak piersi jest ogólnie zdiagnozowano nacięcia chirurgicznego lub drobno cienkoigłowej. Zwykle jednak większość osób odkrywają, że mają raka piersi, wykonując częste pokazy ryczałtowe w domu.

Wczesne objawy raka piersi

Pierwszym objawem i zazwyczaj objawem, który może być odkryta przez pacjenta w jego własnym domu jest guzek w tkance piersi. Ważne jest przeprowadzenie egzaminów piersi samo, jak zaleci lekarz. Guzki pod pachami może być wczesnym objawem raka piersi. Jest tak, ponieważ węzły chłonne mogą pęcznieć, czy komórki rakowe są w pobliżu lub wewnątrz nich. Węzły chłonne puchnąć w dowolnym znakiem infekcji, jednak tak tylko dlatego, że występują obrzęk węzłów chłonnych, nie musi to oznaczać raka piersi. Zmiany skóry na piersi i otoczenie może być wczesnym objawem raka piersi. Jeśli Twoje piersi czuje gorąca, obrzęk, ból, lub skóry wokół piersi są nabrzmiałe i bolesne, udać się do lekarza i powiedz mu, że obawiasz się o swoje zdrowie piersi. Lekarz może podjąć decyzję, aby zrobić kości testu skanowania lub RTG klatki piersiowej, aby zobaczyć, czy jest coś niezwykłego w twojej piersi.

Wczesne leczenie raka piersi

Wczesnym stadium raka sutka jest uważany za jeden i dwa stadia nowotworów sutka. Lekarz prawdopodobnie chcesz, aby poddać co najmniej, a lumpektomii jeśli jesteś w fazie jednego lub dwóch. Jeśli on lub ona czuje twój rak piersi szybko się porusza i potrzebuje środków bardziej zapobiegawcze, on lub ona sugerować mastektomii, albo częściowe lub pełne, w jednej lub obu piersi. Mimo że jest w końcu do ciebie, aby zdecydować leczenie czujesz będzie najlepsze dla twojego ciała, kobiety zostały niedawno decydując uzyskać radykalne zapobiega podskórne mastektomie do rozprzestrzeniania się raka innej części piersi w przyszłości. Lekarze mogą zalecić dowolną liczbę opcji chirurgii w połączeniu z radiologii, radioterapii, chemioterapii lub terapii hormonalnej.

Leczenie raka piersi węzłów chłonnych

Kiedy rak piersi pożyczek poza etap I, nie mogą być zajęcia węzłów chłonnych. Chłonnych węzeł zaangażowanie oznacza, że ​​rak w węzłach chłonnych. Węzły chłonne są częścią układu limfatycznego, który również zawiera także śledziona i szpik kostny. Układ limfatyczny przenosi płyn limfatyczny i pozwala przetransportować nadmiaru cieczy, kwasów tłuszczowych i komórek układu odpornościowego w całym ciele. Węzły chłonne są zazwyczaj przede wszystkim, że rak rozprzestrzenia się i zajęcia węzłów chłonnych może uczynić trudniejszym do leczenia raka. Istnieją trzy kategorie zajęcie węzłów chłonnych: mikroskopijne, brutto i rozszerzenie extra torebki.

Rozbiór węzła wartowniczego

Tradycyjne leczenie raka piersi zaangażowany procedury zwanej wykrywanie węzłów chłonnych pachowych. Procedura ta obejmowała usunięcie około 10 węzłów chłonnych w czasie mastektomii lub lumpektomii w celu sprawdzenia obecności komórek nowotworowych. Procedura ta miała wiele potencjalnych skutków ubocznych, w tym stałe ograniczania mobilności ramienia po stronie ciała, z dotkniętych węzłów chłonnych.

Rozwarstwienie węzła wartowniczego zastąpił pachowej rozwarstwienie węzłów chłonnych, jak procedura wyboru dla wielu kobiet z mniejszych, mniej agresywnych form raka piersi. Wartowniczy węzeł chłonny rozwarstwienie obejmuje usunięcie węzłów limfatycznych najbliżej piersi, wraz z usunięciem z dwóch węzłów chłonnych najbliższej danego węzła limfatycznego. Te trzy węzły chłonne są najczęściej pierwszymi węzłów chłonnych, które rozprzestrzenia się rak. Jeżeli nie ma nowotwór obecny w tych węzłach chłonnych, to jest prawdopodobne, że rak nie rozprzestrzenił się do innych węzłów chłonnych.

Jeśli nowotwór zostanie wykryty w węzłach chłonnych podczas węzła wartowniczego rozwarstwienia, a następnie mogą być zalecane albo rozwarstwienie pachy lub promieniowanie lub obu.

Rozbiór pachy

Pachowych węzłów chłonnych węzły chłonne zwykle dotkniętych rakiem sutka. Znajdują się one pod ramieniem, do mięśnia piersiowego. W pachowego wypreparowaniu dwa poziomy pachowych węzłów chłonnych są zwykle usuwane: ci na dolnym końcu mięśnia piersiowego drobnych (poziom 1), a te pod niewielkim mięśnia piersiowego (poziom 2). Od pięciu do trzydziestu węzłów chłonnych są zazwyczaj usuwane jako część operacji.

Pachowych rozwarstwienie może być wykonane jako część mastektomii (zabieg operacyjny w celu usunięcia piersi), jako część sąlumpektomia (zabieg operacyjny w celu usunięcia części raka piersi, który się w nim), albo jako niezależny zabiegu chirurgicznego.

Promieniowanie

Jeżeli nowotwór jest obecny w węzłach chłonnych i / lub gdy wszystkie nowotwory nie można usunąć za pomocą rozwarstwienia pachowego radioterapia mogą być wymagane. Promieniowanie jest często stosowane w połączeniu z chemioterapią oraz chirurgii, ale może być stosowany samodzielnie także. Wiązka promieniowania zewnętrznego jest najczęstszym rodzajem promieniowania stosowane w leczeniu w węzłach chłonnych z rakiem piersi. Oznacza to urządzenie jest używane do wskazywania zewnętrzne promienie światła w węzłach chłonnych, które zawierają komórki nowotworowe w próbie zabicia komórek nowotworowych w węzłach chłonnych.

Skuteczne leczenie raka piersi organiczna

Rak piersi zaczyna się komórek. Normalnie, komórki rosną i dzielą gdy organizm ich potrzebuje. Ale czasem, proces ten błądzi. Nowe komórki powstają, gdy organizm nie potrzebuje ich i stare komórki nie umierają, kiedy powinny. W tkance piersi to co tworzy łagodny lub złośliwy nowotwór. W zależności od stadium zaawansowania raka piersi, a także alternatywne metody medycyny tradycyjnej może pomóc w rehabilitacji.

Raw Food Diet

Wiele kobiet z rakiem piersi pobili szanse pozostając przy diecie surowej żywności wraz z leczeniem konwencjonalnym. Według dr Kristine Nolfi Danii, diety, który jest w stu procentach na surowo może być pomocna, złagodzić ból, a czasem przedłużyć życie. Surowy może być dowolna żywność, które nie są ugotowane. Większość naturalne owoce i warzywa zawierają składniki odżywcze, które zabijają komórki rakowe i powstrzymania jego rozprzestrzenianiu. Ponieważ surowe owoce i warzywa mają enzymy, które pomagają w trawieniu, ciało może odpocząć i skupić swoją energię na uzdrowienie komórek nowotworowych. Inną korzyścią jest to, że większość surowej żywności nie zawierają dodatków, które czasami mogą powodować raka. Ponieważ ta metoda leczenia raka sutka nie jest kosztowna i nie ma skutków ubocznych w porównaniu do pewnego przepisanych leków, wielu pacjentów z rakiem sutka jest w tym surowy dietę ramach ogólnego leczenia. Ale to jest zawsze mądry najpierw skonsultować się z lekarzem.

Medycyna naturopatyczną

Lek naturopatyczną obejmuje szeroki zakres terapii, które są korzystne dla pacjentów z rakiem sutka. Istnieje wiele roślin i ziół, które mogą zapobiec lub w walce z rakiem piersi, wzmocnić system odpornościowy i mają działanie przeciwnowotworowe. Wykorzystujące zioła mogą także zmniejszyć toksyczność spowodowanych przez konwencjonalne leczenie raka piersi bez zakłóceń procesu. Suplementy diety mogą zachęcać do wzrostu zdrowych komórek i osłabić komórki rakowe. Leki homeopatyczne mogą również stymulować zdolność organizmu do samoleczenia, lub zapobiegania i zwalczania raka bez naruszania tradycyjnych metod leczenia raka. Według dr Valerie Nix, ścieżka zdrowia są licencjonowane w szesnastu krajach, a ich dodatkowe szkolenia w farmakologii, mają wiedzę niezbędną, aby pomóc swoim klientom jak najbardziej efektywne i najbezpieczniejsze korzystanie z naturalnych metod leczenia raka piersi.

Drenaż limfatyczny Masaż

Wyszkoleni masażyści wykonać drenaż limfatyczny masaż w celu oczyszczenia węzłów chłonnych, tkanki limfatycznej i limfy, które są niezbędne do walki off toksyny i choroby. Układ limfatyczny działa jak filtry do krwi przez krążenie płynu limfatycznego. Gdy ten płyn jest zablokowane, układ limfatyczny spowalnia, regeneracja komórek zmniejsza, a toksyny i białka zwiększa się wokół komórek, co powoduje dotlenienie komórek w celu zmniejszenia i regenerację tkanek, aby zatrzymać. Ponieważ rak piersi zwykle pociąga za sobą usunięcie niektórych z tych uszkodzonych węzłów chłonnych, obrzęk limfatyczny występuje zwykle, a pacjent skarży się na ból, obrzęk piersi. Mając przeszkolony terapeuta wykonać drenaż limfatyczny masaż zmniejszy obrzęk, a także włączyć system limfatyczny do walki z komórek nowotworowych.

Ciąża Po Leczenie raka piersi

Kobiety, które przeżyły raka piersi i rozważają zajście w ciążę powinny skonsultować się z lekarzem w celu omówienia ich płodności może mieć wpływ poprzednich metod leczenia raka, ryzyko związane z ciążą po raka i ryzyko nawrotu raka.

Rama czasowa

Według American Cancer Society, wielu lekarzy doradza kobietom, które ukończyły leczenie raka piersi czekać dwa lata przed zajściem w ciążę; istnieje związek między wzrostem stężenia estrogenów, jak w czasie ciąży i wzrost komórek nowotworowych sutka.

Rozważania

Choć nie ma dowodów, że leczony na raka i odzyskiwanie z rakiem piersi przed zajściem w ciążę będzie miała negatywnego wpływu na dziecko, chemioterapia może spowodować uszkodzenie i mają negatywny wpływ na jajniki.

Efekty

Ponieważ niektóre sposoby leczenia raka może spowodować uszkodzenie narządów wewnętrznych i ze względu na czas potrzebny do ukończenia leczenia raka piersi kobiety mogą być mniej podatne na sobie wyobrazić po okresie leczenia raka sutka.

Jaja zamrożonych embrionów lub

Kobiety, które są zainteresowane w ich przyszłej płodności i możliwości nie są w stanie pojąć po okresie leczenia raka piersi może zdecydować się na zamrożenie swoich embrionów lub jaja przed rozpoczęciem leczenia.

Ostrzeżenie

Ponieważ stres ciąży może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci, dla kobiety, jeśli leczenie raka uszkodził jej serce lub płuca, przeżył raka piersi powinny skonsultować się z ginekologiem, który specjalizuje się w ciążach wysokiego ryzyka przed próbuje wyobrazić.

Naturalne Leczenie raka piersi

Rak piersi jest popularny rodzaj raka u kobiet, a okaże się, rzadko u mężczyzn, jak również. Jest to drugi najwyższy przyczyną śmierci chorych na raka w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób wybiera tradycyjne formy leczenia, takich jak operacje jak lumpectomies i mastektomii. Jednak w ostatnich latach naturalnych metod leczenia i alternatywne środki wzrosły w popularności.

Rodzaje

Istnieje wiele typów fizycznych metod leczenia raka sutka. Są to terapie ziołowe, terapie biologiczne i farmakologiczne, terapie immunologiczne, terapie terapie żywieniowe metaboliczne, terapii, pomocniczymi umysł / podejścia ciała i medycyny energetycznej.

Funkcja

Wiele naturalnych metod leczenia raka używać preparatów ziołowych, aby skupić się na rzeczywistych przyczyn nowotworowych. Leki ziołowe wzmocnić układ odpornościowy, aby móc walczyć z patogenami i pomagają organizmowi w leczeniu prawidłowo. Jeśli ziołowe środki podejmowane są w sposób regularny, mogą one przechowywać wszystkie komórki funkcjonowania ciała u zdrowego sposób i wzmocnienie układu immunologicznego. Silny układ odpornościowy jest kluczem do obrony organizmu przed chorobami i infekcjami. Układ odpornościowy pomaga organizmowi szybkiego powrotu do zdrowia z choroby.

Rak piersi Naturalne Leczenie biologiczne

Jedną naturalną metodą leczenia raka piersi wykorzystuje naturalne pokarmy i ziół. Pełnoziarnistych produktach, olej z pierwszego tłoczenia, owoce, fasola, orzechy, warzywa, niskotłuszczowe produkty mleczne oraz ryby poziomy tłuszczowych wzrost fitochemiczne, które mogą pomóc w leczeniu raka walki.

Body-Oriented Naturalne leczenie raka piersi

Nadwozia na bazie leczenia raka sutka są oparte na pracy wielu części ciała. Metody te działają poprzez manipulowanie ciała w celu zwiększenia ogólnego stanu zdrowia. Niektóre techniki obejmują chiropraktyka opieki, który działa na stawy i układ kostny, masując do manipulacji tkanek i refleksologii, który wykorzystuje punkty nacisku w rękach i nogach, aby wpływać na inne części ciała.

Metody uspokajające

Metody naturalne są również uspokajające zabiegi. Hipnoza polega na stworzenie miłej, uspokoić stan umysłu i skupienie się na konkretnych pomysłów, aby przejść proces gojenia razem. Medytacja polega myśleć o oddychaniu wzory i powtarzając albo frazy lub słowa, aby pocieszyć i uspokoić umysł i ciało. Joga wykorzystuje unikalne pozy i rozciąga dać oddech koncentruje uwagę.

Herbal Leczenie raka piersi

Herbal Leczenie raka piersi


Naukowych dowodów ziołowe leczenie raka piersi jest chwiejny w najlepsze, choć są ludzie, którzy przysięgają przez tych bardziej "naturalnych" środków zaradczych. Jeśli próbowałeś, zabiegi ziołowe powinny być dzielone z lekarzem pacjenta - aby upewnić się, że te ziołowe suplementy nie oddziałują szkodliwie z innymi lekami, które pacjent może być korzystających. Za zgodą lekarza, który zna własnej sprawy, jednak, ziołowe leczenie raka piersi może być mądry wybór.

Środki zaradcze

Gospodarzem ziołowych "rozwiązań" istnieje dla czynienia z profilaktyką raka piersi, ale w leczeniu, możliwości są bardziej ograniczone. Zioło Black Cohosh jest zalecane przez zielarzy jako skuteczne w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się raka piersi całkowicie. Chorych na raka piersi są dodatkowo zachęcane do jeść dużo brokułów, absolutnie unikać produktów uprawianych z hormonów (takich jak mięso i produkty mleczne), pić zieloną herbatę, unikać przetworzonej żywności, jeść jagody, unikać smażonych potraw, jeść wątroby dorsza, dobrze, ćwiczenia regularnie spać i przejść do niechemicznych rozwiązań, jeśli chodzi o nawozy, materiały czyszczące, dom i pestycydów. Zazwyczaj takie leczenie ziołowe dotowane przez zaproszenia do bardziej "duchowe" życie (charakteryzującej odczytów, muzyka, czas spędzony w naturze i medytacji).

Korzyści

Według zielarzy, brokuły jest najlepszy warzyw na profilaktyce raka i leczeniu. Rzekome korzyści z Black Cohosh zostały już omówione. Zielonej herbaty mówi się, że opóźnienie wzrostu guza, a nawet indukuje śmierć komórek raka sutka. Borówki są pomocne, ponieważ dostarczają one przeciwutleniacze i pestycydów chemicznych z ładunkiem, nawozy i materiały do ​​czyszczenia domu mówi się wypełnić swoje ciało "metale ciężkie" szkodliwych dla chorych na raka.

Zagrożenia

Większość preparatów ziołowych i "naturalnych" metod leczenia raka piersi nie były intensywnie testowane klinicznie - co nie znaczy, że nie będzie działać, tylko że ich skuteczność nie została naukowo potwierdzona w laboratorium. Tight przepisy dotyczące jakości, jeśli chodzi o te produkty jeszcze nie istnieją, więc ostrożność jest zawsze zalecane. To dobry pomysł, aby stale konsultować z własnego lekarza, gdy do czynienia z rakiem piersi ziołowych leczenia.

Leczenie raka piersi z przerzutami opcje

Rak sutka występuje, gdy komórki nowotworowe znaleziono w tkance piersi. Leczenie raka piersi w zależności od wielkości i stopnia zaawansowania choroby. Większość programów leczenia przerzutowego raka piersi obejmują kombinację opcji terapeutycznych.

Rak z przerzutami

Przerzutowego raka piersi, gdy komórki rakowe rozprzestrzeniły się z ogniska pierwotnego. Komórki nowotworowe mogą wejść do krwi lub układu limfatycznego i gruntów w innych obszarach ciała.

Etap IV raka piersi

Twój rak piersi jest uważany za etap IV, kiedy to został przeniesiony do innych narządów w organizmie. Najczęstszymi miejscami przerzutów są kości, mózgu, wątroby i płuc. Etap IV raka piersi nie jest dostępna.

Hormonalna terapia

Celem terapii hormonalnej jest zapobieganie komórek nowotworowych z coraz hormony, których potrzebują, aby rosnąć i rozmnażać. Większość terapie hormonalne są w formie tabletek i są zrobione w domu. Możesz pozostać na leczeniu przez wiele lat po inne zabiegi zostały zakończone.

Radioterapia

Radioterapia wykorzystuje wiązki promieniowania do zabijania komórek nowotworowych w określonym miejscu. Promieniowanie jest często stosowany przed zabiegiem na zmniejszenie się guzów. Zabieg ten może być również używany do złagodzić ból spowodowanych nowotworami.

Chemoterapia

Chemioterapia używa narkotyków do poszukiwania i niszczenia komórek nowotworowych. Na etapie raka piersi z przerzutami IV, chemioterapia jest zwykle podawana przez IV w gabinecie lekarskim. Chemioterapia, dawkowanie i długość cyklu może się zmieniać przez pacjenta.

Terapii celowanej

W przeciwieństwie do chemioterapii, która działa w całym organizmie, terapia ukierunkowana na prace poszczególnych części komórek. Leków celowanych terapii dotyczą tylko określonych części komórki nowotworowej, aby zatrzymać pomnożenie.

Leczenie raka piersi po operacji

Leczenie raka piersi obejmują znacznie więcej niż tylko operacji dla wielu kobiet, w zależności od zabiegu wybrać i stadium raka. Zabiegi po operacji może obejmować chemioterapię, radioterapię i leczenia farmakologicznego. Znając możliwości może pomóc zrozumieć do zaleceń lekarza i czego się spodziewać po operacji raka piersi.

Chemoterapia

Leki do chemioterapii są używane, aby zmniejszyć komórek rakowych i może być stosowany przed lub po zabiegu chirurgicznym w celu zapobiegania nawrotom choroby. Znaczące skutki uboczne są powszechne; jednak lek może zmniejszyć niektóre z nich.

Promieniowanie

Promieniowanie jest leczenie miejscowe, które mogą być stosowane do zabijania komórek nowotworowych po zabiegu oszczędne piersi lub amputacji. Efekty uboczne obejmują podrażnienia skóry, emocjonalne płacz i dyskomfort.

Hormonalna terapia

Niektóre nowotwory są hormon czułe i narkotyków lub hormonów chirurgiczne zabiegi mogą być stosowane po operacji raka piersi. Zabiegi te obejmują tamoksyfen, inhibitory aromatazy lub usunięcie jajników.

Herceptin

Herceptin jest stosowany w celu poprawy odpowiedzi immunologicznej, gdy rak piersi rozprzestrzenił, nawet po leczeniu chirurgicznym. Można ją podawać jednocześnie chemioterapię lub sam.

Avastin

Avastin jest stosowany w przypadku raka piersi, który rozprzestrzenił się nawet po zabiegu. Lek działa poprzez zmniejszenie dopływu krwi do guza, co powoduje śmierć komórek nowotworowych.

Opcje na promieniowanie Leczenie raka piersi

Leczenie naświetlaniem oznacza leczenie stosuje się u pacjentów z rakiem piersi w celu zniszczenia wszelkich komórek nowotworowych, które mogą zostać pominięty w trakcie zabiegu chirurgicznego. Może on być stosowany w połączeniu z chemioterapią, po chemioterapii, może być pierwszym etapem w procesie obróbki i może być stosowany nawet przed operacją. Napromienianie może być kierowany z zewnątrz korpusu, za pomocą belek lub wewnętrznie z wykorzystaniem izotopów promieniotwórczych, które są wszczepione w lub w pobliżu nowotworu.

Tradycyjna terapia radiacyjna

W tradycyjnej terapii, wiązka jest skoncentrowana na piersi i jego okolic. Ponieważ promieniowanie niszczy zdrowej tkanki w obszarze guza, specjalne tarcze są często używane tak, że większość promieniowania wskazano piersi.

Promieniowanie może być dostarczony, gdy leżysz na plecach lub albo żołądka. Gdy żołądek, albo podatne, pozycja zostanie wybrana, płuca, serce i inne organy życiowe pobliżu piersi nie otrzymują tyle ekspozycji na promieniowanie.

Jeśli promieniowanie jest dostarczany leżąc na brzuchu, piersi zostanie umieszczony w otworze wyciętym w tabeli, która jest specjalnie zaprojektowana do tego typu leczenia promieniowaniem. Jako piersi zwisa, wiązka promieniowania jest dostarczana z pewnym kątem, gdy osiągnie on piersi, zwykle od spodu.

Z modulacją intensywności Radiation Therapy (IMRT)

W tej formie radioterapii dawkowania zaprogramowany komputer, a następnie jest dostarczana do piersi w stacjonarnym spójny sposób. Sposób ten pozwala na zmniejszenie ilości ekspozycji na promieniowanie, które mogą mieć wpływ otaczających tkanek i narządów.

Obraz-Guided Radiation Therapy

Specjaliści od raka i radiologów, którzy wykonują radioterapii może zlokalizować konkretny cel przed rozpoczęciem radioterapii.

Po pierwsze, klipy są wszczepiane oznaczyć cel promieniowania. Są one widoczne poprzez rentgenowskich, ultrasonografii lub innego sposobu obrazowania i są stosowane do wskazania wiązkę promieniowania.

Następnie lekarz lub terapeuta oceni promieniowanie jeśli cel jest blisko do konkretnego kości. Ona następnie używa tego konkretnego kości jako punkt orientacyjny do kierowania wiązki promieniowania do zamierzonego miejsca.

Częściowa Napromieniowanie piersi

Sposób ten jest jeszcze w badanego etapie. Tylko część piersi w których guz usunięto otrzyma jakąkolwiek radioterapii. Musisz być w bardzo wczesnych stadiach raka piersi do tego, aby być rozwiązaniem.

Leczenie raka piersi i leki

Rak sutka jest najczęściej występujących raków u kobiet. Jest również drugim najbardziej niebezpieczny rodzaj raka wśród kobiet i jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem dla kobiet mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Rak piersi jest najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w wieku 45- i 55-letni. Rak sutka jest bardzo powszechny u kobiet, ale tylko bardzo mała ilość mężczyzn zdiagnozowani z rakiem. Istnieje kilka różnych możliwości terapeutyczne dla leczenia raka sutka.

Chirurgia

Operacja jest najbardziej popularna i popularne leczenie i lekarstwa na kontaktach z raka piersi. Istnieją dwa różne rodzaje operacji raka piersi i są lumpectomies (chirurgiczne usunięcie guza i otaczających tkanek) i podskórne mastektomie (operacja usunięcia piersi). Te operacje albo włączyć lub pominąć wyjmując węzłów chłonnych.

Chemoterapia

Chemioterapia jest bardzo popularnym sposobem leczenia raka, która obejmuje zabijania i niszczenia komórek nowotworowych za pomocą leków. Istnieją różne rodzaje chemioterapii, że wszyscy korzystają z różnych leków i leków do niszczenia komórek nowotworowych. Chemioterapia ma wiele skutków ubocznych, w tym obniżonym krwinek, zmęczenie, nudności, uderzenia gorąca, wczesnej menopauzy i najczęściej, pełnej utraty włosów.

Terapia biologiczna

Terapie biologiczne do leczenia raka sutka działać stosując układ odpornościowy organizmu, w celu zabicia komórek rakowych. Jeden z przykładów leczenia biologicznego jest Herceptin, która skupia się na złośliwe komórki rakowe piersi, które zawierają duże ilości białka zwanego HER2.

Hormonalna terapia

Terapia hormonalna jest inny znany rak piersi lekarstwo. Ta terapia wykorzystuje narkotyków, aby zatrzymać hormonów, takich jak estrogen, od zachęcania do wzrostu i rozwoju komórek raka piersi dowolnych, które mogą być zalegających po operacji, jak lumpectomies i mastektomii.

Rozważania

Przy rozważaniu, jaki rodzaj leczenia raka piersi przejść, ważne jest dla pacjenta, aby omówić ze swoim lekarzem wszystkie możliwe korzyści dla zdrowia i negatywnych skutków dla zdrowia, aby pomóc jej wybrać odpowiednią opcję leczenia. W zależności od wieku osoby, historii medycznej, typu nowotworu i stadium raka, możliwie najlepszej metody leczenia zawsze zmienia.

Jemioła Leczenie raka piersi

Jemioła, roślin album Viscum używany do wyciągu Iscador, jest często używany jako alternatywa leczenia wtórnej raka piersi w Europie. Pomimo tego, że leczenie nie jest tutaj, w Stanach Zjednoczonych, jest jeden znany amerykański przypadku leczenia raka piersi z jemioły --- sławna to Suzanne Somers stosowane leczenie. Nie ma wielu opublikowanych klinicznych wyniki dotyczące stosowania jemioły w leczeniu raka, ale otrzymał wiele rozgłosu ze względu na jego stosunek do mało prawdopodobnego nauk medycznych.

Co to jest Jemioła?

Jemioła jest zieleni, kwitnące pnącze używane jako ozdoba w czasie wakacji. Jest to zazwyczaj wisiał nad drzwiami rysować pocałunek z kimś podczas wigilii. Leczenie znany jako Iscador, utworzony z europejskich gatunków Viscum mali (jemioły z drzew jabłoni), najczęściej używane w leczeniu raka u kobiet, zwykle na raka piersi. Gatunek ten różni się nieco od amerykańskich gatunków jemioły. Jest to roślina pół-pasożytnicza, która żyje w symbiozie pomiędzy gatunkami drzew, w tym dąb, sosna, wiąz i jabłka. Jego fragmenty zostały wykorzystane przez wieki w Europie do leczenia ostrych i przewlekłych stanów zdrowia. Od około 1920 roku, jest on używany jako alternatywa leczenia raka w Europie w rozwoju antropozofii, współczesna nauka duchowa jest stosowana w medycynie.

Jak jest Jemioła używany?

Liście jemioły i jagody są potencjalnie trujące. W związku z tym, ponieważ wyciąg Iscador wykonana jest z całej instalacji, należy stosować i podawać ostrożnie. Proces ekstrakcji rozpoczyna szlifowania całej jemioły rośliny. Roślina jest następnie namoczone w wodzie, i w końcu przesącza się fermentacji w celu wytworzenia ekstraktu Iscador. Leczenie Jemioła jest powszechnie podawane przez wstrzyknięcie, tuż pod skórą. Jak przebiega zabieg codziennie, bardziej skoncentrowane ekstrakty Iscador są podawane. Efekty uboczne mogą obejmować zaczerwienienie lub Welling w miejscu wstrzyknięcia i ewentualnej gorączki, chociaż gorączka może odgrywać pozytywną rolę w korzyściach Iscador.

Efekty medyczne Jemioła

Badania kliniczne zostały szeroko praktykowane od lat na temat skutków jemioły i jej świadczeń medycznych, ale korzyści z Iscador w grupach kontrolowanych pacjentów chorych na raka jest nadal minimalna. W Stanach Zjednoczonych, bardzo niewiele zatwierdzone badania kliniczne z wykorzystaniem jemioły, zostały wykonane jak mistletoe jest ściśle ograniczona ze względu na jej silną toksyczność. Większość Opublikowane wyniki są niepotwierdzone, w tym obserwacji i opowieści, jak bardzo nagłośnione, że z Suzanne Somers. Jednak badania europejskie z zalet leczenia raka Iscador zostały zakończone przez dziesięciolecia. Tysiące chorych na raka doświadczyły istotnych przedłużania życia i wzrostu jakości życia po otrzymaniu Iscador zabiegi. Wyniki te w Europie i niepotwierdzonych korzyści z jemioły w leczeniu raka wtórnego może pewnego dnia doprowadzić do jego przyjęcia jako metody leczenia raka kontrolowanej w Stanach Zjednoczonych.

Leczenie raka piersi wtórnego

Czasami komórki raka piersi rozmieszczone z ich pierwotnej lokalizacji, stają się aktywne później tworzyć wtórne raka sutka, zwanej też przerzutowy rak sutka, gdzieś w ciele. Leczenie tych nowotworów różni się od pacjenta do pacjenta i jest określana przez lekarza, w oparciu o, gdzie i jak wtórnego rozprzestrzeniania nowotworów.

Leczenie czynnikami ustalić

Lekarz uważa, kilka czynników, przed podjęciem decyzji, jak w leczeniu wtórnej raka piersi. Część ciała, do których rozprzestrzenianie raka jest ważne w podejmowaniu decyzji leczenia, a przeglądając wcześniejsze zabiegi i wiedząc, co już działa dobrze jest pomocne. Ogólny stan zdrowia pacjenta i czy przeżył raka piersi przed i po menopauzie są uwzględnione w. Sam rak również jest brany pod uwagę, ponieważ ważne jest, aby wiedzieć, czy komórki rakowe są szybko lub powoli rośnie, zgodnie z Cancer Research UK ,

Hormonalna terapia

Gdy badane są komórki nowotworowe, są sprawdzone do receptorów estrogenowych. Komórki z wielu receptorów estrogenowych ER są sklasyfikowane jako pozytywne. Komórki, które mają wiele receptorów progesteronu są klasyfikowane jako PGR pozytywne. Ponieważ nowotwory te reagują na zmiany poziomu hormonu, zazwyczaj reaguje na leczenie hormonem, który jest stosowany w celu zapobiegania wzrostowi komórek rakowych. Niektóre z tych leków są stosowane przede wszystkim do blokowania hormony, podczas gdy inne są stosowane do zwiększania poziomu hormonu, w zależności od odpowiedzi komórki nowotworowe, zgodnie z WebMD.

Nowotwory, które są lub PGR ujemny ER nie wydają się odpowiedzi na leczenie hormonalne.

Chemoterapia

Chemioterapia jest stosowanie leków do walki z nowotworami, które są rozprowadzane po całym organizmie doustnie lub dożylnie. Często stosuje się jako leczenie z wyboru dla nowotworu, który został przeniesiony do płuc lub wątroby. Chemioterapia może być stosowany zamiast terapii hormonalnej, gdy komórki nowotworowe są negatywny receptor hormonu, lecz obróbka ta zawiera więcej efektów ubocznych niż terapii hormonalnej.

Wśród skutków ubocznych chemioterapii są nudności i wymioty, łysienie, owrzodzenia jamy ustnej, wyższe niż normalne ryzyko zakażenia, siniaki, krwawienie i zmęczenia, zgodnie z WebMD.

Promieniowanie

Radioterapia mogą być ukierunkowane na raka w określonej części ciała, co sprawia, że ​​korzystne dla nowotworu, który zawarty jest w jednym miejscu. Według Cancer Research UK często promieniowania jest użyteczny w leczeniu wtórnego raka piersi, gdy występuje w kości, mózgu, lub na skórze w pobliżu obszaru piersi. Działania niepożądane są zazwyczaj ograniczone do obszaru leczony i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk lub powstawanie pęcherzy na skórze, zmęczenie, miejscowego łysienia, zaburzenia połykania i kaszel lub duszność, zgodnie z American Cancer Society.

Przeżycie Leczenie raka piersi

Kobiety, u których rozpoznano raka piersi, który zostanie złapany na początku mają bardzo duże szanse na przeżycie, przy odpowiednim leczeniu. Według American Cancer Society i National Cancer Institute, śmiertelność związana z rakiem piersi spadła systematycznie od 1990 roku. Narodowy Instytut Raka donosi, że corocznie 192370 nowych przypadków nowotworu sutka u kobiet, i rozpoznaje 1910 nowych przypadków jest diagnozowanych u mężczyzn. Począwszy od 2009 roku, każdego roku 40,17 tysięcy kobiet umiera na raka piersi i 440 ludzi umiera na raka piersi. Ponieważ 60 procent przypadków diagnozuje na wczesnym etapie, a 100 procent kobiet, u których zdiagnozowano Etapu I i II raka piersi przetrwać pięciu lat od diagnozy, kursy są dość dobre, że można przetrwać na raka piersi z właściwego leczenia.

Zabiegi

Leczenie raka sutka zmienia się w zależności od stopnia zaawansowania raka jest. Operacja jest zwykle udział: albo lumpektomii lub mastektomii. Mastektomii usuwa całe piersi, podczas gdy lumpektomii usuwa tylko część piersi. Jeżeli rak jest zawarty w niewielkim obszarze lumpektomii jest zwykle tak samo skuteczne jak mastektomii w leczeniu raka. Inne procesy mogą towarzyszyć operacji, takich jak chemioterapia, promieniowanie i estrogenów adrenolityków.

Etap 0 i Survival

Etap 0 nowotworu sutka jest nowotwór sutka, który tylko w bardzo niewielkiej części kanałach piersi. To nie jest inwazyjne. I etap raka piersi jest pierwszym etapem inwazyjnego raka piersi. Nowotwór zaczął się dostać do tkanki piersi. Chirurgia i promieniowanie jest zazwyczaj zalecany do etapu Etap I 0 i raka piersi. Zazwyczaj lumpektomii można usunąć raka, ale niektóre kobiety wybrać się mastektomii, aby zapobiec ryzyku nawrotu choroby lub ze strachu, że lumpektomii nie usunie wszystkich komórek nowotworowych. Promieniowanie może podążać za operację. Na Scenie 0 i 1, wskaźnik przeżycia pięcioletniego jest w 100 procentach. Oznacza to, że 100 procent kobiet żyje co najmniej pięć lat po diagnozie (statystyki te uwzględnić fakt, że niektóre kobiety mogą umrzeć z innych przyczyn).

Etap II

Etap obróbki II jest bardzo podobny do leczenia Etap I: w chirurgii i radioterapii. Czasami, kobiety z rakiem w stadium II może mieć promieniowanie przed po operacji kurczenia się nowotworu, aby na tyle małe, aby usunąć cały nowotwór. Kobiety, które są diagnozowane i leczone na raka Etap II mają 86 procent pięcioletniego przeżycia.

Etap III

Etap III raka sutka, jak w stopniu I i II, polega na operacji i promieniowanie. Operacja może być bardziej inwazyjne i mogą obejmować usunięcie części z węzłów chłonnych pod ramieniem (węzłów chłonnych pachowych) w przypadku nowotworowo tam. Kobiety z rakiem piersi Etap III zwykle również chemioterapii, jak również. Pięcioletnia przeżywalność dla etapu III raka piersi spada do 57 procent, nawet przy leczeniu.

Etap IV

Po rak rozprzestrzenia się do innych części ciała poza piersi, nazywany Etap IV raka sutka. Może to być również nazywane przerzutowy rak sutka. Leczenie nie można leczyć raka piersi w IV stadium, w większości przypadków. Niektóre kobiety wciąż mają zabiegi, w tym chirurgiczne, radioterapię, chemioterapię i estrogenów blokery, aby żyć dłużej. Jednak nawet z leczenia, wskaźnik przeżycia pięcioletniego dla Etap IV raka piersi wynosi 20 procent.

Leczenie raka piersi są skuteczne?

Główne rodzaje leczenia raka piersi są chirurgia, promieniowanie, chemioterapia i terapia hormonalna. Operacja może mieć postać lumpektomii lub amputacji, w zależności od stadium zaawansowania raka. Promieniowaniem i chemioterapii może być wykonywana indywidualnie lub razem. Mogą być one wykonane przed operacją po operacji lub obu. Terapia hormonalna może rozpocząć podczas leczenia raka i kontynuować przez kilka lat po jesteś w remisji. Skuteczność terapii zależy od pacjenta i stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.

Oceny skuteczności leczenia raka

Skuteczność leczenia raka jest zazwyczaj ocenia jak również leczenie usunięcie komórek nowotworowych. Niektóre procedury - jak lumpektomii lub mastektomii - są przeznaczone do usunięcia wszystkich lub większości komórek nowotworowych na raz poprzez usunięcie piersi, w których komórki nowotworowe są. Skuteczność tych procedur oceniano ile nowotworu została usunięta. Jeżeli rak został przeniesiony do węzłów chłonnych lub innych części ciała, a następnie operacja nie będzie skuteczne i inne zabiegi mogą być stosowane w połączeniu z leczeniem chirurgicznym. W przypadku raka sutka został zidentyfikowany na początku, a wszystkie komórki nowotworowe są usuwane, operacja jest skuteczna w leczeniu raka.

Inne rodzaje leczenia, takiego jak promieniowanie i chemioterapię, a nie mają na celu usunięcia wszystkich komórek rakowych na raz. Zamiast tego, te terapie mają na celu powoli zabijania komórek nowotworowych, uniemożliwiając ich odtworzenie. Jeśli guz kurczy lub liczbę komórek rakowych w organizmie zmniejsza zabiegi mówi się, że działa.

Oceny skuteczności leczenia

Skuteczność leczenia leczyć pacjenta jest mierzony przez American Cancer Society za pomocą pięciu lat statystyki przeżywalności. Statystyki te odzwierciedlają liczbę zdiagnozowanych pacjentów żyjących co najmniej pięć lat od daty rozpoznania. Biorą pod uwagę śmierć przez innych przyczyn. Opublikowane dane statystyczne w 2008 podano, że u pacjentów, u których rozpoznano raka sutka w fazie 0 (rak jest usytuowany w kanale powietrznym tylko jednej piersi) mają 100-procentowy pięciu lat współczynnik przeżycia. Etap I pacjenci mają 100-procentowy wskaźnik przeżycia. Etap II mają pacjenci przeżywalność 86 procent. Etap III pacjenci mają 57-procentowy wskaźnik przeżycia. Etap IV pacjenci mają 20-procentowy wskaźnik przeżycia.

Co to oznacza

Te dane oznaczają, że dla większości kobiet, które mają Stage Stage 0, I lub II etapu raka piersi, raka zabiegi są skuteczne. W przypadku kobiet ze zdiagnozowanym bardziej zaawansowanym stadium raka sutka zabiegi może nie być skuteczna. I dla pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem piersi w IV stadium, w większości przypadków leczenia nie są skuteczne.

Jak ostrzega American Cancer Society, statystyki te są średnimi. Wyniki indywidualnego pacjenta może się zmieniać w zależności od wielu czynników, w tym ogólnego stanu zdrowia i jak twoje ciało reaguje na leczenie raka.

Leczenie raka piersi Opcja

Form raka piersi w komórkach tkanki piersi. Po wykryciu raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach, leczenie ma bardzo wysoki wskaźnik sukcesu. Dostępne są liczne opcje leczenia. Zwykle kilka terapie łączone w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w kształcie piersi lub odkryć guzek w piersi, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli rak zostanie znaleziony, zostanie skierowany do onkologa, specjalisty raka, do leczenia.

Chirurgia

Liczne metody chirurgiczne są stosowane w leczeniu raka sutka. Mastektomii jest operacja, która usuwa całą pierś. Ta opcja jest zazwyczaj dla osób, którzy przeszli przez promieniowanie i inne formy terapii, które nie były udane. Mastektomii usuwa wszystkie raka, co zapobiega rozprzestrzenianiu się. Lumpektomii to operacja, która usuwa tylko masę komórek nowotworowych i małą ilością otaczającej tkanki; Zabieg ten nie bierze całą pierś. Biopsja węzła wartowniczego jest zrobić, aby przetestować węzeł chłonny w piersi, aby sprawdzić, czy komórki rakowe są obecne. Jeżeli nie znajduje się w raka węzła chłonnego, a prawdopodobieństwo raka i innych części ciała jest mała. Jeśli nowotwór znajduje się w węźle próbki, a następnie rozwarstwienie węzłów chłonnych pachowych jest zrobione. Inne węzły chłonne usuwa się i testuje na przerzutami nowotworowymi. Jeśli rak zostanie znaleziony, rodzaje leczenia są omawiane.

Promieniowanie

Promieniowanie jest wspólna terapia w walce z rakiem piersi i może być podana zewnętrznie i wewnętrznie. Na drodze zewnętrznej, urządzenie jest używane do celu i niszczyć komórki nowotworowe z wiązki energii. Jedną z wad tego typu terapii radiacyjnej jest to, że także niszczy zdrowe komórki otaczające komórki nowotworowe. Innym sposobem, radioterapia mogą być podawane jest przez wszczep, który jest umieszczony wewnątrz w pobliżu nowotworu, który lokalizuje leczenia i pozwala zaoszczędzić zdrowych komórek. Trzecia metoda terapii radiacyjnej jest podawana doustnie leków. Leki te radioaktywne zwykle są stosowane w leczeniu raka tarczycy i kości. Promieniowanie podano pięć dni tygodniowo przez sześć tygodni w czasie.

Chemoterapia

Chemioterapia jest formą leczenia, która używa narkotyków, aby zniszczyć komórki nowotworowe. Chemia, jak to się czasem nazywa, jest również stosowany w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się raka. Często stosuje się go w połączeniu z innymi formami leczenia i zazwyczaj nie jest stosowany sam. Ta procedura jest powszechne po zabiegu i mogą być podawane dożylnie lub przez wstrzykiwanie igłą. Podaje się go w cyklach. Długość i liczba cykli zależy od tego, co zaleca lekarz.

Hormonalna terapia

Terapie hormonalne są stosowane w połączeniu z rakiem piersi, ponieważ ten rodzaj raka jest wrażliwe na hormony estrogenu i progesteronu. Blokowanie produkcji tych hormonów może pomóc zmniejszyć raka. Zabieg ten jest zazwyczaj stosowany po zabiegu.

Lek

Kilka leków stosuje się w celu niszczenia komórek nowotworowych. Herceptin, Avastin i Tykerb są najczęściej z tych leków. Te leki są drogie i zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem. To sprawia, że ​​ta forma leczenia nie tak popularne jak innych opcji leczenia, które są dostępne.

Badania kliniczne

Badania kliniczne obejmować najnowsze zabiegi dostępne. Jeśli wyczerpane wszelkie inne zabiegi, twój onkolog może zalecić leczenie za pomocą badania klinicznego. Takie zabiegi nie zostały udowodnione do pracy, ale może pracować dla Ciebie.

Leczenie nowotworu nerki

Rak nerek występuje, gdy komórki nowotworowe i / lub nowotwory znajdują się w jednej lub obu nerek. Generalnie, nie ma żadnych objawów raka nerki. Jednakże, guzy często są określane w rutynowych promieni rentgenowskich lub skanów, tak wiele zdiagnozowano raka nerki w bardzo wczesnym etapie, gdy ilość komórek rakowych lub guza są bardzo małe.

Operacja jest zasadniczo głównym, a często tylko do miejscowego leczenia raka nerki (rak, który pojawia się tylko w nerkach). Usunięciu guza, a komórki nowotworowe jest zwykle bardzo efektywne w leczeniu nowotworów małych miejscowe, zwłaszcza w przypadku raka jest złapany i oczyszczane przed jej postępu.

Jedną z form zaawansowanego raka nerki, nazywane żyły głównej dolnej (IVC) występuje wtedy, gdy guz rozprzestrzenia się w głównej żyły, że spływa z nerek. W przypadku wystąpienia IVC, uważa się etap III w raku nerki. Gdy komórki nowotworowe infiltracji żyły, mogą rozpocząć tam rosną i mogą rozprzestrzeniać się przez żyłę i postępu w kierunku serca. Guz, która rośnie w żyłach, określany jest jako "nowotworu skrzepliny", ponieważ jest on podobny do skrzepu krwi, który przepływa w kierunku żyły osiąga serca, jak również. Mimo że jest to o wiele bardziej poważne i trudne do wyleczenia niż miejscowe stadium I lub II stadium raka nerki, usunięcie guza jest prawie zawsze opcja, nawet jeśli guz osiągnął serce i skrzep w żyle na ogół nie powoduje poważne problemów lub objawy.

Natomiast z zabiegów IVC może mieć przeszczep włożona, ogólnie dla większości zlokalizowanych nowotworów nerek, operacja może usunąć guza bez utrudniania funkcję chorej nerki. Pozwala to na szybszy powrót do zdrowia i powrotu do normalnego życia, gdy nowotwór wejdzie remisji lub znika.

Celem leczenia

Chirurgia przeznaczony do leczenia raka nerki ma dwa cele: aby usunąć guz i wszystkich komórek nowotworowych przy jednoczesnym zachowaniu funkcji zdrowia i normalnej nerki. Wykwalifikowanego lekarza, oba te cele można osiągnąć na ogół tak długo, jak rak nie rozprzestrzenił się lub stają się zbyt duże, i tak długo jak rak jest zlokalizowany w obrębie samej nerki.

Nefrektomia

Tradycyjnie była otwarta nefrektomia zalecane leczenie guzów nerek i komórek nowotworowych. Nefrektomia obejmuje otwarcie i działa na nerki w celu usunięcia komórek nowotworowych. Jednak nowe techniki w dziedzinie nauki pozwoliły na inną opcję. W wielu przypadkach, operacje mogą być wykonywane laparoskopowo - laserem zamiast otwierania nerek. Nowa operacja ma szybsze odzyskiwanie czasu i mniej blizn.

Otwarte nefrektomii

Otwarta nefrektomia obejmuje otwarcie nerki i usunięcie komórek rakowych i guzów. W zależności od stopnia zaawansowania raka, zarówno nerek i / lub węzłów chłonnych mogą być usunięte. Jeśli nowotwór jest bardziej zaawansowany, radykalna nefrektomia może być wykonywana. Rodnik nefrektomie obejmować usunięcie całego nerek, węzłów chłonnych i okolic nerek i nadnercza przymocowany do nerki. Ta radykalna procedura jest wykonywana w celu usunięcia komórek nowotworowych, które mogły rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych i / lub nadnerczy, jak to jest zazwyczaj pierwsze komórki rakowe rozprzestrzeniają się w miejsce guza nerki rośnie.

Pacjenci z mniejszych guzów rzadko mają radykalnych nefrektomii. Jeżeli nowotwór jest zlokalizowane w dolnej części, nerki, gruczoł nadnercza zwykle nie muszą być usuwane. Ponadto, tylko węzły chłonne są usuwane, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że rak zaczął rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych. Kiedy wykonywana jest otwarta nefrektomia i nadnerczy gruczoł i węzły chłonne są pozostawione na miejscu, normalne czynności nerek mogą być zachowane.

Nefrektomii laparoskopowej

Laparoskopowego nefrektomia polega na usunięciu komórek nowotworowych / nowotworów w nerkach, stosując procedurę lasera zamiast otwierającego nerek. Laparoskopowych nefrektomii zapewnia czas szybciej odzyskiwania i minimalizuje blizny.

Ogólnie laparoskopowa nefrektomia jest leczeniem z wyboru w przypadku małych lub średnich guzów - 8 cm średnicy lub mniej. Laparoskopowe nefrektomie zazwyczaj nie są zalecane w przypadku dużych guzów lub guzy, które rozprzestrzeniły się do otaczających żyły lub innego narządu. Ponadto, jeżeli istnieje powód, aby podejrzewać, że komórki rakowe rozprzestrzeniły się do węzłów chłonnych, chirurgia laparoskopowa nie jest zalecane.

Ponieważ oba otwarte nefrektomie i laparoskopowych nefrektomie może zachować pracę nerek, to wybór pacjenta, jaki rodzaj zabiegu mieć. Często lekarze mają więcej doświadczenia z otwartych nefrektomii, ponieważ procedura istnieje już długo, więc może to być czynnikiem wyboru pacjenta. Jednak pacjent jest w podeszłym wieku lub słabe może korzystać z krótszej i łatwiejszej okresie zdrowienia zaangażowane w laparoskopowej nefrektomii.

Częściowa nefrektomia

Częściowe nefrektomie, w przeciwieństwie do radykalnej nefrektomii, może być możliwe do zachowania funkcji nerek. Częściowe nefrektomie tylko opcja dla tych z małych, zlokalizowanych nowotworów (tych około 4 cm średnicy lub mniejszy) w niektórych obszarach nerki. Guzy w centrum lub na górze nerki nie są ogólnie zalecane dla częściowych nefrektomii. Guzy środka nerki są trudno dostępne za pomocą lasera, a gdy nowotwór jest na górze nerki, istnieje większa szansa, że ​​nadnercze stała dotkniętych komórek nowotworowych.

Ponieważ większość ludzi może żyć normalnie tylko jeden czynnej nerki, często najlepiej jest zaważyć na ostrożności i mieć nefrektomii radykalnej. Jednakże istnieją przypadki, w których pożądane jest nefrektomię częściową: jeżeli pacjent ma już tylko jeden nerek lub niewydolnością nerek związane z chorobą; jeśli jest on prawdopodobnie rozwijać zaburzeniami czynności nerek z powodu cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego; jeśli obie nerki mają nowotwory; lub gdy rak jest dziedziczną i jest prawdopodobne, że obie nerki ostatecznie rozwijają się nowotwory.

Ponieważ nie istnieje niebezpieczeństwo miejscowego ponownego, nefrektomię częściową jest zalecany dla osób z bardzo małych guzów lub tych, którzy muszą być dializowany czy nerki usuwa się z powodu pozostałego nerki problemu lub potencjalny problem.

Based Ablacja i Cryablation energii

Ablacja jest alternatywą dla chirurgii obejmuje niszczenia guza poprzez wykorzystanie energii. Elektroniczne urządzenia obrazowe, takie jak skanowanie CAT, MRI lub ultradźwięków, stosowane są w celu identyfikacji odpowiedniej lokalizacji. Następnie sonda jest umieszczona w nowotworze. W zależności od rodzaju stosowanego ablacji, nowotwór jest niszczone przez ciepło (RFID ablacji) lub zamrożone (Krioablacja).

Choć techniki te są minimalnie inwazyjne, a może nawet nie wymaga znieczulenia ogólnego, ograniczają się one do stosowania na małych guzów (4 cms lub mniej), które nie znajdują się w pobliżu centrum nerki lub w pobliżu żadnych ważnych organów. Ponadto, te techniki są nadal uważane przez większość za eksperymentalne.

Promieniowania i chemioterapii Leczenie raka piersi

Kobiet z rakiem sutka często traktuje się chemioterapię lub napromienianie. Oba zabiegi próby uzyskania tego samego efektu; albo wyeliminować lub zmniejszyć wielkość nowotworu. Promieniowanie i chemioterapia są znacznie różnią się pod względem działania i skutków ubocznych.

Administracja promieniowanie

Promieniowanie jest podawany akceleratora liniowego, która jest olbrzymi maszyny lub w postaci peletek, które są podane wewnątrz i docelowych komórek rakowych. To jest zwykle podawany po lumpektomii, mastektomii lub chemioterapii. Radioterapii cele określone obszary ciała, takich jak węzły chłonne i lokalizacji guza.

Działanie promieniowania na organizm człowieka

Wiązek promieniowania dostarcza wysokiej energii światła, które uszkadzają DNA komórek nowotworowych komórek i zapobiegają powiększaniu lub replikacji. Celem jest, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka, umożliwiając jednocześnie istniejące komórki rakowe śmierć.

Efekty niepożądane promieniowanie

Promieniowanie powoduje skórę do spalania i skórki w ten sam sposób, że oparzenia słoneczne robi. Promieniowanie może powodować białych krwinek do spadku, co masz skłonność do infekcji i zmęczenia.

Chemioterapia Administracja

Chemo podawany jest do krwi dożylnie w serii leczenia. Musisz pozostać w centrum leczenia, podczas gdy chemioterapia jest podane, zazwyczaj około godziny. Po pierwszym zabiegu, twój onkolog ocenia skuteczność tego leczenia, i zdecydować, ile zabiegów trzeba.

Wpływ chemioterapii na organizm człowieka

Chemo zapobiega replikacji komórek, w szczególności komórek nowotworowych. Może to zmniejszyć rozmiar guza i zrobić rak piersi dostępne. Może to również wyeliminować raka lub można umieścić do umorzenia.

Działania niepożądane chemioterapii

Chemia zapobiega zdrowe komórki z szybko replikacji. Obejmuje to komórki włosów i paznokci komórek niektóre komórki skóry, takich jak skóra znajdująca się wewnątrz swojej jamie ustnej. Dlatego pacjenci chemio może stracić włosy. Leukocytozę jest znacznie zmniejszona, co może doprowadzić do stają się podatne na zakażenia.