adcov.com

identyfikacja kryształów w moczu

Kryształy w moczu u ludzi

Nerki przetwarzania odpadów organizmu i wyeliminować go z organizmu jako mocz. Mocz jest skoncentrowana ciecz. Ludzie czasami przejść kryształy w moczu w moczu. Według WebMD, niewielką ilość kryształów moczu jest normalne, ale, gdy duża ilość kryształów obecnych w moczu, może być wskaźnikiem problemu.

Co to jest mocz kryształ?

Kiedy nerek nie jest w stanie całkowicie przetwarzanie dużych ilości wapnia, fosforan i / lub szczawian, wśród innych związków chemicznych w ciele nierozpuszczalne w wodzie drobne kryształy tworzą się w moczu.

Wygląd

Mocz jest zwykle krystalicznie małe cząstki z obu bez konkretnego kształtu czy wyglądu jak igła. To często kolor ziarnko piasku.

Przyczyny

Tworzą kryształy w moczu, gdy kwasowość zmian moczu. Mocz naturalnie składa się z substancji chemicznych zapobiegających kryształy od rozwoju; jednak substancje te czasami przestaje działać, co powoduje, kryształy w moczu, aby się rozwijać. Kryształy również rozwijać z defektem pęcherza, które powodują zakażenia w moczu. Niektóre leki i barwniki rentgenowskie kryształów powodują moczu.

Rodzaje

Normalny mocz zawierają kryształy amorficzne urates, krystaliczny kwas moczowy, szczawiany wapnia, amorficzne fosforany-chemicznych rutynowo znaleźć w moczu zdrowego człowieka. Kryształy z cystyny, leucyny, tyrozyny i uważa się za nieprawidłowy i może zlepiają się ze sobą, tworząc większą masę lub kamienia.

Wykrywanie

Typ kryształów moczu jest wykrywalny w badaniu moczu, w którym próbka moczu pobierane i wysyłane do laboratorium. Laborant wykonuje serię testów diagnostycznych w celu identyfikacji ewentualnych nieprawidłowości w moczu.

Oddawaniu moczu kryształów

Nawet wtedy, gdy kryształy w moczu tworzą, są one zwykle usuwane z organizmu bez uprzedzenia. Jednak od czasu do czasu grupa kryształów łączą się i tworzą kamień nerki w drogach moczowych.

Jak rozpuścić kryształy w moczu

Jak rozpuścić kryształy w moczu


Kryształy w moczu są utworzone z odmian nagromadzenie soli w nerkach. Sole ksantyny, szczawian wapnia, cystyna i kwas moczowy się silnie stężony powodu niezwykle niskich poziomach moczu lub wysokich poziomów soli krystalicznych kształtowego. Nie można rozpuścić, skoncentrowany sól traci ciekłe kryształy i formularzy do moczowodu lub pęcherza moczowego. Jeśli kryształy te nie są usuwane z organizmu, że krystalizuje się kamieni nerkowych zwanych nerkowej. Objawy obejmują ból w dole pleców, obrzęki (zatrzymanie wody) i ból nerek. Make-up z kamieni określa, jak szybko będą rozpuszczać lub środki potrzebne do ich rozpuszczenia.

Instrukcje

Proces

1 Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu oczyszczającą.

2 składniki kupić od supermarketu, apteki lub sklepu ze zdrową żywnością, w zależności od tego, jak wiele opcjonalnych elementów, które zamierzasz użyć.

3 Gotowanie 1 szklanka soku jabłkowego Hortensja głównego nalewki trzy do czterech razy dziennie przez trzy tygodnie. Jeśli masz historię kamieni nerkowych, weź go przez pięć tygodni, a nie trzy tygodnie.

4 Pij dużo wody dziennie, aby wypłukać toksyny z organizmu. Proces wymaga dużo płynów do czyszczenia wnętrza korpusu, który może mieć postać soki, woda używana do wytwarzania zmienności galon moczu codziennie.

Wskazówki

  • Zmień swoją dietę, aby zapobiec powstawaniu kryształów w przyszłości. Sole, które rozwijają się kamieni nerkowych się z kombinacji minerałów i substancji chemicznych, pochodzące z diety osobnika. Dieta bogata w białko powoduje kryształy kwasu moczowego, aby rozwijać się w stawach i nerkach zwanych dna. Jeśli występuje w innym miejscu, to się nazywa kwasicy u osób z zaburzeniami czynności nerek. Unikaj kawy, czekolady i inne przemysłowo przygotowanych potraw, takich jak żywność na bazie soi lub żywności w kuchence mikrofalowej, aby zapobiec kryształy, które nieleczone, prowadzić do kamicy nerkowej. Jeśli kryształy nie rozpuszcza się i tworzyć kamienie nerkowe, kamienie mogą stać się duże i przepływu moczu może być zablokowane.

Kryształy w moczu u dzieci

Kryształy w moczu u dzieci


Kryształy w moczu są powodem do niepokoju. , Podczas gdy kryształy w moczu są łagodne na własną rękę, mogą być katalizatorem dla czegoś znacznie gorszego. Jeśli kryształy się liczne, mogą łączyć się kamieni nerkowych. Chociaż przyczyny i objawy są takie same zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych, to ważne jest aby wiedzieć, jak to tylko możliwe, w celu zapobieżenia ponownemu wystąpieniu kryształy moczu. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ten problem zdrowia, konieczne jest, aby zwrócić się do lekarza.

Diagnoza

Wykrywanie kryształów w moczu pierwszym etapem w rozwiązywaniu problemu i leczenia. Celem badania jest oznaczenie stężenia kwasu moczu i wykrywa żadnego obecności substancji takich jak wapnia, sodu i kwasu moczowego. Jest to tak zwany test moczu 24-godzinny, a to odbywa się wkrótce po dziecko przeszedł już kamień nerkowy. Wymagane są również badania krwi. Gdy wyniki są analizowane, lekarze będą wiedzieć przyczynę kryształów i jak sobie z nimi radzić.

Objawy i powikłania

Często tworzą kryształy w moczu małych kamieni nerkowych, które przechodzą bezboleśnie. Jednakże, jeśli duże kamienie nerkowe rozwija się, może być nie do zniesienia. Jeden bolesny objaw jest "kolka nerkowa", co się dzieje, gdy pęcznieje nerek. Ból stanie przerwami, zwykle trwałą w ciągu kilku minut. Występuje najczęściej rano iw nocy. Nudności i wymioty są również wskaźnik objawów kamicy nerkowej. Dodatkowo, jeśli bloków kamiennych przepływu moczu może spowodować poważne infekcje.

Leczenie

W większości przypadków, kamienie nerkowe przepuszcza samodzielnie w ciągu sześciu tygodni. Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, aby złagodzić dyskomfort. Dziecko będą również zobowiązani do odpoczynku w łóżku i pić dużo płynów, aby uniknąć odwodnienia. Większe kamienie, konieczne może być uszkodzony lub usunięty chirurgicznie. Jeden zabieg nazywa się fala uderzeniowa pozaustrojowej litotrypsji. W tej procedurze, fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu są strzał w kierunku kamienia, skutecznie łamiąc ją. Kamień znajduje się w pęcherzu lub moczowodu może być podzielone przez cystoskopii. Oglądasz rury i urządzenia do kruszenia są przekazywane przez moczowód i może albo wyciągnąć kamień z lub zniszczyć go. Inną opcją jest przezskórnej litotrypsji. Jest to zabieg chirurgiczny, który wprowadza rurkę przez nacięcie na jednej stronie ciała. Lekarze następnie wykorzystać fale energii elektrycznej lub ultradźwiękowych do rozbijania kamienia.

Przyczyny

Lekarze nie wiedzą, co powoduje, że kamienie nerkowe. Jednakże, niektóre czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia jednego. Odwodnienie jest głównym powodem, więc zaleca się pić od 8 do 12 szklanek wody dziennie. Zaburzenia równowagi metabolizmu są również uważane wywołać kryształy w moczu, co prowadzi do kamicy nerkowej. Nierównowaga powoduje, sole mineralne, aby zebrać się w moczu, co może budować się kamieni nerkowych. Tarczycy, jelita lub problemy jelitowe są również głównymi podejrzanymi.

Kryształy w moczu niemowląt

Kryształy w moczu niemowląt

Odkrywają kryształy w pieluchy dziecka mogą być zupełnie normalne w pierwszym dniu lub dwa życia, jeśli karmisz piersią, ale poza tym są prawdopodobnie powodem do niepokoju. Normalny mocz jest zwykle bezbarwny i ma bardzo łagodny zapach. Jeśli zauważysz, kryształy w moczu w pieluchy dziecka poza czwartego lub piątego dnia życia, należy skontaktować się z pediatrą.

Normalne dla noworodków

Nowe dzieci, które są karmione wyłącznie piersią może mieć czerwone lub różowe kryształy w ich pieluchy na pierwszym lub drugim dniu życia. Jest to zjawisko normalne, a to ze względu na małą ilość siarze nie są one odbioru są w wystarczająco dużej ilości, do wytwarzania ciekłego moczu. Gdy mleko jest w między dniem 3 i 5, dziecko powinno być co najmniej sześć produkujących normalne mokrych pieluszek dziennie.

Problemem w starszych niemowląt

Jeśli dziecko jest nadal wytwarzania kryształów w moczu zamiast jasnego moczu niż 5 dni, należy skontaktować się z pediatrą. Może to wskazywać na niewłaściwe spożycie mleka kobiecego, które powoduje odwodnienie.

Zamieszanie

Czasami nad-diagnozy przez telefon pediatrą lub jej personel może mylić nieprawidłowych kryształów moczu z innych normalnych obserwacji pieluchy. W obrzezanych chłopców niemowląt, kolor czerwony - krew - to normalne, aby zobaczyć w jego pieluszka. W dziewczynek, czasami jest lekko krwawe upławy, co dzieje się z powodu przyjmowania zwiększonych hormonów matki w życiu płodowym.

Rozwiązanie

Upewnij się, że Twoje dziecko ma właściwą zatrzask z kołnierzowymi z obu warg, brodawki i około pół cala we wszystkich kierunkach swojej otoczki w jego ustach, i że można usłyszeć lub zobaczyć aktywną połykanie podczas gdy on jest farmacja. Skonsultować się z pediatrą i międzynarodowym dyplomowanym Konsultant Laktacyjny (IBCLC), jeśli dziecko nie zacznie produkować normalne w jego moczu pieluchy.

Dzieci karmionych formula

Kryształy w moczu obecne pieluchy formule karmione dziecka jest również wskazanie odwodnienia. Sprawdź, czy przygotowanie wzoru w pełnym zakresie. Jeśli mocz Twojego dziecka nie staje się normalne szybko, skontaktuj się z pediatrą o pielęgnacji.

Przyczyny Kryształy w moczu

Przyczyny Kryształy w moczu


Kryształy w moczu mogą być utworzone z różnych produktów spożywczych, ciecze a nawet lekami. W miarę upływu czasu, te kryształy mogą tworzyć kamienie różnych związków, które prowadzą do blokad bólowych w nerki lub moczowodu, pęcherza moczowego. Niektóre kamienie mogą być tak duże, że przekazywanie ich przez oddawanie moczu jest niemożliwe, a wymagana jest operacja.

Wysokie stężenia kwasu moczowego

Diet ciężkich w żywności, które zawierają duże ilości kwasu moczowego może przyczynić się do kryształów w moczu. Zielone warzywa takie jak szparagi, szpinak i groszkiem i innych źródeł żywności, takich jak grzyby, zawierają duże ilości kwasu moczowego, które mogą gromadzić się w nerkach i stawach, powodując postać zapalenia stawów zwanej dną moczanową. Kamienie kwasu moczowego w nerkach może rozwijać się z nadmiernej masy ciała lub jako prekursora do wystąpienia cukrzycy.

Szczawian wapnia

Dieta składająca się z dużej ilości produktów zawierających szczawian wapnia, przyczyni się do powstawania kryształów w moczu. Kształt związku szczawianu wapnia w kształcie igły, które można wytwarzać bolesnych kamieni nerkowych, jeśli dostatecznie duża ilość kryształów obecnych w moczu. Warzywa korzeniowe, takie jak słodkie ziemniaki, rabarbaru i soi zawierają duże ilości szczawianów wapnia wraz z czarnej herbaty, orzeszków ziemnych, okra, pszenicy i czekolady.

Kryształy od infekcji

Zakażenie bakteriami mocznik podziału prowadzi do zwiększonej produkcji amoniaku w moczu. Tworzenie się amoniaku w nerkach prowadzi do powstawania kryształów fosforanu amonu magnezu. Są one powszechnie określane jako potrójne fosforanów. Infekcje pęcherza i dróg moczowych doprowadzić do dużych ilości trzyosobowych kryształów fosforanu z moczem, co może być dość bolesne przejść ze względu na dużą kształcie kryształów.

Informacje na temat Struvite kryształy w moczu kota

Informacje na temat Struvite kryształy w moczu kota

Wiele kotów, zwłaszcza samce, cierpią na niepokojące dróg moczowych i pęcherza problemy często określany przez lekarzy weterynarii jako "OBSTRUKCJA", lub kotów urologiczny. Bardzo częstym problemem dróg moczowych jest rozwój kamienie pęcherza moczowego, które nie mogą być przekazywane z łatwością oddawanie moczu. Te kamienie są czasami określane jako "kryształów struwitów."

Objawy

Objawy, które kot cierpi na kryształy w moczu obejmują kuwety Częste wizyty, napinanie podczas próby oddawania moczu, tylko zarządzania do przekazania niewielkich ilości moczu, krew w moczu, płacz podczas przy pomocy ten nosze pudło, oddawanie moczu w niezwykłych miejscach w domu, nadmierne lizanie narządów płciowych (zazwyczaj ze względu na bardzo silny ból) i posiadające stałe mokry futro w tył nogi i narządów płciowych.

Co to są kryształów struwitów?

Kryształów struwitów są mikroskopijne kamienie tworzące w zasadowym moczu w pęcherzu kota. Przyczyną problemów oddawanie moczu i może podrażniać pęcherz, podszewka, powodując infekcję. W męski koty są one szczególnie niebezpieczne, jak mężczyźni mają wąskie cewki moczowej, czyli rurki przez które mocz. Jeśli cewki moczowej zostanie zablokowane przez kryształów struwitów, kot nie może przejść wody i może szybko umierają. Kryształów struwitów są spowodowane przez czynniki żywieniowe i niewystarczające do picia. Są one wykonane z fosforanów, amonu i magnezu depozytów.

Diagnoza

Informacje na temat Struvite kryształy w moczu kota

Czasami jest możliwe dla weterynarzy odczuwać większych kryształów struwitów gdy wyczucie kota pęcherza, ale nadal będzie musiał pobrać próbkę moczu, a także prowadzenia rentgenowskie i ewentualnie USG jamy brzusznej. Precyzyjnej diagnozy jest istotne, ponieważ istnieją inne typy kamienia, jak również. Podczas skanowania, ten badać zwierzę może użyć barwnych do identyfikowania obecności kryształów. Rozpoznanie typu precyzyjne kryształ jest ważne wiedząc które diety weterynaryjne dać kot, który jest istotną częścią leczenia.

Leczenie

Informacje na temat Struvite kryształy w moczu kota

Gdy nie mogą być przekazywane większe kamienie, potrzebna jest usunięcie chirurgiczne w znieczuleniu. Twój kot może potrzebować Cewnikowanie, aby pomóc mu mocz przed i po zabiegu, a także dożylnie płyny. Jeśli ma zakażenia pęcherza moczowego, i twój kot może potrzebować leki doustne, aby chronić jego podszewka przeciwko dalsze podrażnienia często podano antybiotyki. Jeśli kot cierpi Struwit kamieni, że będziesz często przepisywany diety specjalnych dróg moczowych, aby zapobiec nawrotom. Kilku producentów oferuje diety dla zarządzania struwitów. Weterynarz będzie wskazać słuszna. Dieta jest ważne w rozpuszcza kryształy, zbyt.

Zapobieganie

Największym czynnikiem profilaktyki choroby dróg moczowych jest zapewnienie, że twój kotek pije dużo wody słodkiej. Zapewnić kot fontanny wody, która jest dostępna od pielęgnacji sprzedawców. Rozważyć zakup destylatora wody do usunięcia zanieczyszczeń wody i zachęcić więcej pić. Choć nie są tanie, można uniknąć kosztownych rachunki weterynaryjne i są bardziej skuteczne niż filtracji. Rad lekarza weterynarii w odniesieniu do żywienia diety dróg moczowych, jak to sprawia, że duża różnica w zarządzaniu kryształów struwitów. Również upewnij się, że kot dostaje mnóstwo ćwiczeń.

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Kryształów odnosi się do obecności kryształów w moczu twój pieścić. Wyraźnie widoczne podczas mikroskopowe badanie osadu moczu, określonego rodzaju kryształu można wskazać diety równowagi i zmiany w diecie jest konieczne rozpuścić je i zapobiegania przyszłych zdarzeń. Leczenie jest niezbędne, ponieważ jeśli moczu kryształów są dozwolone do góry, może prowadzić do powstawania pęcherz lub kamieni nerkowych i często powodują wtórne zakażenia bakteryjne.

Typy Crystal

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Mocz może zawierać wiele rodzajów kryształów, ale te, które powodują problemy są kryształy szczawianu i struwitów wapnia. Są to kryształy, które posiadają potencjał do agregacji i formie kamienie, które powodują ogromny dyskomfort i krwiomocz i musi być usunięte chirurgicznie. Kryształy szczawianu wapnia są bardziej powszechne w koty i form w moczu, który jest zbyt kwaśny, chociaż kryształów struwitów są bardziej powszechne u psów i form w zasadowym moczu. Różne inne kryształy mogą pojawiać się przejściowo jak również, na przykład sulfonamidy, kryształy są czasami postrzegane w psy biorąc leki sulfonamidy, ale rozpuszczają raz lek jest przerywane. Kryształy cholesterolu są także od czasu do czasu widział i mogą być spowodowane zaburzeniem metabolicznym lub nic w ogóle.

Wtórne zakażenia

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Moczu kryształy wydają się być siedliskiem bakterii. Każdym razem, gdy pies siusia, kryształy mogą potencjalnie zeskrobać ściany cewki moczowej, powodując małe otarcia. Te otarcia umożliwiają bakterie miejsce do ładowni i rozwijać, powodując infekcję. Jest to szczególnie poważne, gdy kryształów struwitów są obecne, ponieważ infekcje bakteryjne często zwiększa zasadowość moczu, zaostrza problem. Gorsza, odpady metabolizmu w organizmie bakterii zawiera chemikalia, które zwiększają formacji kryształów struwitów.

Blokady

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Natomiast małe kryształy bezpostaciowe przechodzą z moczu i zatrzymać dużych kamieni w pęcherzu moczowym, niebezpieczeństwo leży środek między skrajnościami sklejony kryształ agregatów lub małych kamieni. Są wystarczająco małe, aby opuścić pęcherza moczowego, ale zbyt duże, aby przechodziły przez cewkę moczową, tak oni często stają się złożone w cewki moczowej otwarcia. To zwykle bywa w mężczyźni, zwłaszcza kotów i tworzy straszny zagrożenia, ponieważ zwierzę będzie mógł przekazać moczu. Nieleczony, pęcherz będzie ostatecznie pęknąć, rozlewając duże obciążenie toksyn do krwioobiegu, powodując śmierć.

Leczenie

Nieprawidłowe kryształy w moczu

Kryształy w moczu są traktowane z podejścia wielostronnego. Zakażenia bakteryjne są eliminowane z antybiotyków, a przewidziana jest właściwym pokarmem, który będzie równowaga pH moczu. Kryształów struwitów faktycznie może zostać rozwiązana w ten sposób, ale kryształy szczawianu wapnia muszą być opróżniane z pęcherza, a nowe są zapobiegać powstawaniu. Utrzymanie zwierząt dobrze nawodniony podczas leczenia pozwala pęcherza moczowego na przepłukiwanie zarówno kryształów, jak i martwe bakterie bardziej efektywnie.

Zapobieganie

Zwierzęcia, który miał moczu kryształów raz jest prawdopodobne je ponownie, więc często muszą być przechowywane na specjalistyczne diety. Karmienie psa Karma w puszkach zamiast suchego zwiększa ilość wilgoci bierze i uważa się, pomóc w zapobieganiu koncentracji moczu, które mogą przyczynić się do kryształowego formacji. W tym moczu jako część swojego zwierzaka roczne fizycznych umożliwi weterynarza złapać potencjalne problemy przed oni stają się poważne.

Kryształy w moczu niemowlę

Kryształy w moczu niemowlę

Kryształy w moczu niemowlę są powszechne i nie koniecznie sygnał poważny problem. Ważne jest jednak, aby omówić ten objaw z pediatra i mieć dziecka oceniane. Kryształy w moczu po prostu może być znakiem wadliwy pieluchy lub mogą być oznaką niedożywienia.

Kolory z kryształów

Barwa moczu kryształów często sygnały nasilenia problemu. Jasne kryształy pochodzą często z pieluchy, sam. Wchłanianie wilgoci jest celem tych kryształów, ale czasami wyciek z pieluchy. Takie kryształy są zazwyczaj ma powodów do obaw. Z drugiej strony pomarańczowy lub różowy kryształów, składa się z wapnia i moczanów, pochodzą z moczu dziecka. Lekarze nazywają ten warunek "Cegła plamy." To zazwyczaj oznacza, że dziecko jest odwodnione.

Młodszy vs starszych niemowląt

Cegły plama u bardzo małych dzieci--tych, którzy są tylko kilka czasy stary--jest wspólne i zwykle nie poważne. Dzieci karmione piersią pić siara dla ich pierwszych dniach życia. Siara jest odżywcze płyn, który matka produkuje dla 3 do 5 dni przed jej mleko pochodzi. Bo matki produkują tylko niewielkie ilości siary, bardzo małe dzieci często się trochę odwodniony. Odwodnienie jest zazwyczaj już problemu, gdy dziecko zaczyna pić mleka. Cegły plama u starszych dzieci, jednak, mogą być oznaką bardziej krytyczne niedożywienia.

Spożycie mleka niewystarczające

Kryształów moczanów pomarańczowy u starszych niemowląt są często sygnały, że dziecko nie jest uzyskanie wystarczającej ilości mleka. Warunek ten może spowodować, kiedy matka nie produkują wystarczająco dużo mleka lub gdy dziecko nie prawidłowo ssać spożywać tyle. Pediatra będzie ważyć dziecko do ustalenia, czy jest on przybiera na wadze w tempie zdrowe. Jeśli nie, on ogólnie zasugeruje, że matka uzupełnienie jej mleko z formuły do wagi dziecka stabilizuje i zniknięcia kryształów.

Zespół Lesch Nyhana

W rzadkich przypadkach kryształy w moczu niemowlę są oznaką poważnej choroby o nazwie zespół Lesch-Nyhana. Zespół Lesch-Nyhana jest zaburzeniem przypominające dziecięce porażenie mózgowe. Dotyczy dzieci wykazują dysfunkcyjnych umiejętności motorycznych, biedny rozwoju poznawczego i zaburzenia zachowania. Wiele dzieci z zespołem Lesch-Nyhana nie chodzić. Jeden znak głównych zespół Lesch-Nyhana jest nadprodukcja kwasu moczowego, tym samym kryształów moczanów w moczu może sygnalizować choroby. Dlatego ważne jest określenie zaburzenia najwcześniej jak to możliwe dla najlepszych wyników.

Rozwiązanie do zapobiegania

W większości przypadków moczu kryształów są wynikiem wadliwego pieluch. Jeśli dziecko ma jasne kryształy w pieluchę, pediatra zwykle nie trzeba ją zobaczyć. Jednak pomarańczowy lub różowy kryształów może sygnalizować łagodne do poważnego problemu. Rodziców należy skonsultować się z pediatra od razu jeśli niemowlęta mają kolorowe kryształki w pieluchy.

Co powoduje, że kryształy w moczu psy?

Kryształy w moczu psa nie może powodować żadnych problemów, ale może tworzą razem zbudować kamienie pęcherza moczowego, jeśli zakażenie układu moczowego jest obecny. Psy, które mają kryształy wyświetli często objawy zagrożenia układu moczowego, częste oddawanie moczu lub krwi w moczu. Proste badanie moczu można wykryć kryształy w moczu i często, kryształy są wyeliminowane i zarządzać za pomocą specjalnej diety i antybiotyki. Jest to możliwe, aby uniemożliwić kryształy tworzące jeśli przyczyna jest znana.

Zakażeń bakteryjnych

Bakteryjne zakażenia pęcherza moczowego może powodować tworzenie się kryształów w moczu. Jeśli zakażone moczu staje się alkaliczne, co oznacza, że jest wyższa niż 7 stopni w skali pH, tworzy środowisko w którym struwitów powstają kryształy. Zakażeń bakteryjnych w pęcherz może produkować enzym Ureaza. Kiedy ureazy reaguje z innymi elementami w moczu, takich jak amoniak i dwutlenek węgla, często tworzą się kryształów struwitów.

Genetyka

Genetyka może odgrywać rolę w tworzeniu moczu kryształów. PetEducation.com stwierdza, że genetycznie kontrolowany fizjologii niektórych zwierząt powoduje ich ciała do wytwarzania wyższe niż normalne poziomy substancji, które powodują rozwój kryształów moczowych. Istnieje sposób do określenia, które indywidualny pies lub linii może predysponowane do tego stanu.

Nieprawidłowej diety

Crytals mogą stanowić, jeśli zawartość minerałów w diecie psa nie jest właściwe. Jeśli wysokie stężenie kryształy w moczu, wzrastają szanse powstawania kamieni. Stężeniu kryształki w moczu jest zagrożony poziomy mineralnych i białka w psa dieta, metabolizm zwierząt i ile wody napoje psa. Kryształy będzie zazwyczaj drażnią ściany pęcherza moczowego i spowodować krwawienie. Kryształy będzie wtedy postaci z krwi i śluzu i tworzą kamienie pęcherza moczowego. Psa, który ma kryształy i kamienie w moczu i pęcherza moczowego może być umieszczona na dietę, która będzie zapobiegać ich występowaniu.

Najlepsze jedzenie dla kryształów w moczu kota

Kryształy w kota pęcherza moczowego i moczu są nie tylko niewygodne, mogą być niebezpieczne i nawet zagrażające w męski koty. Często wszystko, czego potrzeba, aby uniemożliwić kryształy tworzące lub powtarzające się robi kilka prostych zmian w diecie kota.

Mokra karma

Mokra karma zapobiega odwodnieniu, pomaga utrzymać moczu rozcieńczyć i tworzy środowisko, które jest nieprzyjazny do powstawania kamieni i kryształów. Można za darmo mokre jedzenie, jakie chcieliby suche. Nie pójdzie źle, jeśli w lewo na kilka godzin.

Surowe jedzenie

Surowej żywności najbardziej ściśle przypomina kota naturalne diety i pomaga produkcji moczu prawidłowe pH do zniechęcenia formacji kryształów. Niezależne pet dostaw Detaliści sprzedają mrożone surowe kotów, lub spróbować podejmowania własnych.

Dodać wody

Koty nie mają silne pragnienie jazdy i potrzebują wilgoci z pożywienia. Dodanie około 1/4 łyżeczki wody mokry żywność twój kot będzie wzrost jego spożycia wilgoci i pomóc w zapobieganiu tworzenia się kryształów. Nie dodawać wody do sucha karma. Większość żywności suchej mają wysoką zawartość bakterii, i bakterii rozwija się w wilgoci.

Nie suszyć żywność

Koty, które są podatne na kryształy nie powinno się jeść sucha karma, która ma tendencję do tworzenia bardzo zagęszczony mocz. To idealne środowisko do tworzenia kamieni i kryształów.

Unikaj żywności recepty

Większość recepty produkty spożywcze zawierają gorsze składniki, które nie są odpowiednie gatunki dla kotów.

Zachęcają do picia

Zapewnienia filtrowane zamiast zwykłego wody z kranu, lub dodanie niektórych niesolonego rosół do twój kot woda zachęca go do picia. Wprowadzenie do miski wody w kilku miejscach w domu zachęca również do picia.

Jak rozpoznać moczu kryształów

Identyfikacja kryształów w moczu odbywa się podczas mikroskopowej fazy pełnej analizy moczu. Kryształy są identyfikowane na podstawie kształtu i koloru, jak również przez pH (kwasowości lub zasadowości) w próbce moczu. Obecność - lub brak - kryształów w osadzie moczu istotny sposób diagnostycznej do leczenia chorób, jak również jako wskaźnik ogólnego zdrowia. Kryształy można podzielić na 3 główne kategorie: te, które występują w małych ilościach w zdrowych osób; te, które występują w wyniku leków lub X-ray barwniki; oraz te, które wskazują na chorobę.

Instrukcje

1 Przed kryształy można zidentyfikować w próbce moczu w moczu należy sprawdzić pH, a następnie wirowano przez badanie mikroskopowe. Wlać 10 do 15 ml próbki moczu do badania w przezroczystego szkła lub tworzywa sztucznego probówki do wirowania. Zwróć uwagę na kolor i wygląd - jasny, zamglony, zamglone lub mętne - moczu. Zanurz pasek chemii do próbki i krótko przeciągnij wzdłuż górnej krawędzi rurki wirówki do drenażu nadmiar moczu z paska. Chociaż wszystkie wyniki chemicznych badań na wskaźniku są zapisywane podczas analizy moczu - glukoza, białka krwi, leukocyty, azotany, etc - tylko pH moczu determinuje obecności kryształów.

Umieścić probówkę wirówki i obracać próbkę przez 5 do 10 minut przy 2000 do 3000 obrotów na minutę.

2 Zlać supernatant (jasne cieczy na górze) i potrząsnąć lub wybierz rurę, aby rozbić "przycisk" osadu na dnie. Za pomocą pipety umieścić kroplę osadu na szkiełku i przykryć szkiełko jeśli nie za pomocą szkiełka studni. Umieść szkiełko na stoliku mikroskopu, i skanowanie najpierw pod niskiej mocy (100x) w celu zlokalizowania kryształów. Jeśli osoba jest zdrowa będzie kilka kryształów obecne. Przesunąć obiektyw mikroskopu do wysokiej mocy (400x) do identyfikacji kryształów.

3 Przesuń obiektyw mikroskopu wysokiej mocy (400x) w celu identyfikacji kryształów. Najczęstszymi kryształów znaleziono w moczu kwasów są następujące: 1) kwasu moczowego: te są w różnych kształtach, chociaż kształt rombu jest najbardziej znane i są w kolorze bursztynowym; 2.) szczawiany wapnia: te są w owalnych kształtach, hantle kształtów i dwuwklęsły / dwuwypukłe płyt; i 3.) amorficzne urates: pojawiają się one w piasku, jak granulatu bez prawdziwej morfologicznej kształcie.

4 Określić kryształy w moczu zasadowym. Myelogenous (pH 7,5 do 8,5 lub więcej) jest zazwyczaj wynikiem stałego moczu przez długi okres czasu przed badaniem. PH może zmieniać się na skutek awarii części materiału w próbce moczu.
Najczęstsze kryształy występujące w zasadowym moczu są: 1.), fosforan wapnia: mogą wyglądać pryzmatów, igły lub gwiazdy jak kępy; 2.) potrójne fosforan: są pryzmat kształt i są oznaczone jako mające "wieko trumny" wygląd; i 3.) amorficzne fosforany: często różowy kolor, pojawiają się one jak piasek-jak granulatu bez prawdziwej morfologicznej kształcie.

5 Sprawdź, czy kryształy są inne przyczyny. Mogą to być kryształy z wysokich dawek leków lub leków, takich jak sulfonamidy, sulfadiazyna, amoksycylina, a nawet witaminy C. kryształy barwnika X-ray wykazują również w osadzie moczu, jak również w postaci kryształów, które występują tylko w pewnych stanach chorobowych.

Wskazówki:

  • Przeszkoleni laboratorian może szybko zidentyfikować większość kryształów moczu na podstawie doświadczenia - to jest, wiedząc, co można spodziewać się w rutynę, zdrowe osoby próbce moczu. Chociaż nie wszystkie kryształy są łatwe do zidentyfikowania, każda technika wykonywania rutynowych moczu mikroskopowe badania wkrótce dowiaduje się, jak rozpoznać rentgenowskich kryształy barwnika lub kryształy z niektórych bardziej popularnych leków, takich jak leki sulfonamidy.
  • Podczas gdy większość kryształy w moczu może być utożsamiana z konwencjonalnego sprzętu w rutynowym laboratorium, może być konieczne do identyfikacji kryształów ze względu na leki, a nawet zwykłych kryształów w nietypowych formach innych technik, takich jak spektrofotometrii w podczerwieni.

Artrozy Kryształ Identyfikacja

Zapalenie wywołane przez odwadnia pirofosforanu wapnia (CPPS) kryształów tworząc na tkanki stawowej i chrząstce osoby są identyfikowane jako artrozy.

Identyfikacja

Dla lekarza prawidłowo zdiagnozować artrozy, identyfikacja kryształów CPPS jest konieczne. Odbywa się to poprzez wykorzystanie płynu z obszaru w stanie zapalnym i badanie płynu pod mikroskopem pod względem krystalicznej manifestacji. X-ray mogą być używany do znalezienia kryształów zwapnienia w chrząstce.

Objawy

Wraz z zapalenia, gorączka, ból i złe samopoczucie są objawy artrozy. Ponadto, kryształy artrozy mają tendencję do tworzenia się większych wspólnych obszarów, takich jak kolano.

Wiek

Formowania kryształów artrozy są powszechnie spotykane u osób powyżej 50. roku życia młodych ludzi może się artrozy, ale wczesny początek jest zwykle spowodowane przez poprzedniego urazu lub zabiegu na obszarze zapalnym.

Przyczyna

Zgodnie z University of Oklahoma, tworząc kryształy artrozy bez wyraźnego powodu. Jednak warunek jest związany z zaburzeniami tarczycy i rodzinnych historii z niedoborów enzymatycznych.

Leczenie

Większość lekarze przepisują zastrzyk przeciwzapalny lub doustnych sterydów. Pomaga to skrócić ataki i zmniejszyć ból. Jednakże, nie ma leczenia, aby rozpuścić osady krystaliczne (od 2010 roku), więc jest to tylko tymczasowa ulga.

Diety dla psów z moczu kryształów

Diety dla psów z moczu kryształów

PSI kamicy układu moczowego jest stanem, w którym rozwijać kryształy w moczu, często prowadzi do powstawania kamieni moczowych. W zależności od mineralnych makijażu kamienie dieta calculoytic jest zalecane przez lekarzy weterynarii do rozpuszczenia i/lub zapobiec nawrotom niektórych rodzajów kryształy i kamienie pęcherza moczowego. Od pH moczu jest jednym z czynników powstawania kamieni, zmiana diety psa może przyczynić się do zapobiegania występowaniu kryształy i kamienie.

Typy

Istnieją różne rodzaje moczu kryształów i chemiczne makijaż z nich powinny być określone przed rozpoczęciem leczenia. Szczawian i Struwit kamieni wapniowych są najczęściej. Badanie moczu będzie określić, jeśli twój pies ma podstawowych zakażenia pęcherza moczowego, który jest często przyczyną moczu kryształów i czy nie będą potrzebne leczenie antybiotykami oprócz zmian w diecie. Niektórzy psy wola potrzebować operacji usunięcia kamieni tego bloku, które przepływu moczu i kamień, a następnie mogą być analizowane.

Dieta Calculoytic

Mary Bowles, DVM, DACVIM w Wydziale weterynarii klinicznych nauk na Oklahoma State University zaleca calculoytic dieta dla psów z kryształów struwitów, jak tego typu dieta zmniejsza aminokwasów, magnezu, wapnia i fosforu cegiełki, które tworzą kamienie pęcherza moczowego i zazwyczaj rozbić kryształki w ciągu sześciu miesięcy. Może rozpuścić sterylne kryształów i kryształy spowodowane przez zakażenie bakteryjne. Hill's Prescription Diet Canine s/d lub u/d jest pewien weterynarz zalecił dietę calculoytic. Hill's Prescription Diet jest dostępny tylko przez lekarza weterynarii i przychodzi w puszkach i suche formuły: u/d dla psów z moczanów, wapnia, szczawianów i cystyna kamicy i s/d, aby rozpuścić struwity kryształy i kamienie. Dieta calculoytic tworzy kwaśne, rozcieńczonego moczu i nie powinny być utrzymane przez okres dłuższy niż sześć miesięcy. Zawartość sodu wzrost, ograniczenia składników odżywczych i zawartości tłuszczu sprawiają, że nie nadaje się dla szczeniąt, psów z nadciśnieniem tętniczym lub psy w ciąży lub karmiących. Niektóre kamienie nie mogą być kontrolowane lub rozpuszczone z diety i muszą być usunięte chirurgicznie. W takich przypadkach jest wszystko, co można zrobić, aby spróbować utworzyć mocz pH, która jest przeciwna kamień wzrostu. Około 50% psów z kamicy układu moczowego mają powtarzające się problemy, jeśli ich stan nie jest właściwie zarządzane.

Porady

Jeśli twój pies ma miał moczu kryształów, nigdy nie karmić im pokarm suchy. Dodać szklankę wody do każdej szklanki suchej karmy i jedzenia do wchłaniania wilgoci całkowicie przed dawanie ono wobec twój pies. Celem jest wyjście podwójne moczu i zmniejszyć ciężar właściwy moczu do < 1.020. Uznawać twój pies częste możliwości opróżnić jego pęcherza moczowego. Zmiany żywności powinna być wprowadzana stopniowo w okresie od około tygodnia, chyba że inaczej zalecane przez lekarza weterynarii. Sukces leczenia zależy od przestrzegania diety określone przez lekarza weterynarii i nie innych środków spożywczych, powinny być karmione w tym okresie leczenia bez zgody lekarza weterynarii.

Jak rozpoznać kryształy kwasu moczowego

Kryształy kwasu moczowego są wynikiem choroby zwanej hiperurykemia, nadprodukcji kwasu moczowego w organizmie. Kwas moczowy gromadzi się w stawach, tworząc kryształy kwasu moczowego. Kryształy podrażniają tkanki stawowej, dopóki nie jest spuchnięte i oferty. Stan ten nazywany jest dna moczanowa. Istnieją sposoby identyfikacji kryształów kwasu moczowego, a tym samym określić, czy dna lub hiperurykemia jest twój problem.

Instrukcje

1 Zbadanie czynników ryzyka. Ludzie z niektórych chorób, takich jak cukrzyca, anemia sierpowata, otyłości i białaczki są predysponowani do nagromadzenie kwasu moczowego kryształu. Ci, którzy jedzą duże ilości pokarmów zawierających puryny lub wziąć leki, które hamują usuwanie kwasu moczowego są również zagrożone. Warunek ten może być także dziedziczna.

2 Sprawdzić objawów kryształów kwasu moczowego, które nie są widoczne gołym okiem. Przed pójściem do laboratorium na badania, nadal można określić kryształów przez objawy. Są ostre bóle stawów, obrzęk stawów, zasinienie, zaczerwienienie i bolesność w dotyku. To trwa od pięciu dni i aż 10. Te "ataki" przychodzą i odchodzą, często z miesięcy lub kilku lat między nimi.

3 wizyty u lekarza, który zbada Cię i wziąć krew i / lub próbki moczu. Test stężenia kwasu moczowego jest wykonywane. Normalny wynik jest nie mniejsza niż 3,0 miligramów na decylitr i nie więcej niż 7,0. Badanie moczu kwasu moczowego może być również przeprowadzane. Podczas badania będą dostępne na mocz w pojemniku w ciągu 24 godzin. Po moczu jest badany, lekarz wyszukuje zakresie od 250 do 750 mg kwasu moczowego.

Wskazówki

  • Do lekarza na regularne kontrole, w których próbka moczu jest rutynowo podejmowane. Potrafi wykryć nierównowagę kwasu moczowego przed przejście do bolesnej fazie dny moczanowej.

Jakie są amorficzne Kryształy?

Jakie są amorficzne Kryształy?


Bezpostaciowe kryształy zwykle występują w próbkach moczu od pacjentów opieki zdrowotnej. Istnieje kilka typów kryształów amorficznych, z których każdy składa się z różnych elementów, a w określonych warunkach, tworząc w moczu. Wygląd i kwasowość próbki moczu mowa może wskazywać szczególne rodzaje kryształów amorficznych. Jednak czasami kryształy są błędnie jako amorficzne bakterii. Kryształy w moczu zdrowych pacjentów, jednak mogą one wskazywać zaburzenia wątroby lub choroby żywego.

Wygląd mikroskopowe

Widziane pod mikroskopem kryształy amorficzne pojawiają się kolekcje maleńkich ziaren bez określającego kształt lub cechy. Niektóre kryształy, takie jak oxyalate wapnia, pojawiają się kryształy jako bezpostaciowe aż oglądaniu przy większym powiększeniu.

Amorficzne Urates

Amorficzne urates są kryształy, które tworzą się w kwaśnym moczu. Kryształy te składają się z elementów sodu, potasu, magnezu i wapnia. Pojawiają się żółte lub żółto-brązowy.

Amorficzne fosforany

Amorficzne fosforany są kryształy, które tworzą się w moczu zasadowym. Zazwyczaj są one bezbarwne.

Błędnej identyfikacji

Kryształy amorficzne są czasami błędnie, jak bakterie. Staranne obserwacje muszą być wykonane przez przeszkolone osoby, aby wykluczyć kryształy amorficzne.

Zdefiniuj osadzie moczu

Urolodzy często badać osady znalezione w próbkach moczu. Analiza osadzie moczu może dostarczyć lekarzom wgląd zdrowia nerek pacjenta oraz systemu urologicznej.

Identyfikacja

Osadzie moczu odnosi się do substancji stałej, która gromadzi się na dnie moczu, która została odwirowana.

Przygotowanie osadu moczu

Technicy wstrząsnąć probówkę zawierającą próbkę moczu, dotykając go kilka razy z palca lub na powierzchnię, aby ponownie zawiesić osad. Przenoszą one zawieszonego osadu na szkiełku i otaczać go szkiełkiem nakrywkowym.

Znaczenie

Badanie mikroskopowe osadu moczu może wskazywać na obecność i ilość czerwonych i białych krwinek, organizmów zakaźnych, odlewów, drożdży i bakterii, komórek nabłonka i kryształów w moczu.

Rodzaje

Teleskopowo osadzie moczu to rodzaj osadu, który zawiera mniej więcej równe, duże ilości białych i czerwonych krwinek, różnego rodzaju odlewów i owalnych ciał tłuszczowych. Teleskopowo osad można znaleźć w moczu pacjentów cierpiących na układowy nerek, nadciśnienia złośliwego, szybko postępujące kłębuszkowe zapalenie nerek i kłębków nerkowych cukrzycowej.

Ograniczenia

Technicy mogą lodówce próbki moczu w celu zachowania odlewane i komórki. Chłodzenie może spowodować wytrącanie urates i fosforanów, które mogą sprawić, że trudno analizować osadzie moczu.

Wspólne moczu narkotyków Testy stosowane przez firmy

Wspólne moczu narkotyków Testy stosowane przez firmy


Wiele firm wymaga badania przed zatrudnieniem narkotyków od swoich przyszłych pracowników, aby zapewnić miejsce pracy wolne od narkotyków. Przesiewowe moczu jest najczęstszym procedura stosowana przez pracodawców, według amerykańskiego Departamentu Pracy. Nie wszystkie badania moczu na obecność leków są takie same, however-- różne metody badania i są specyficzne dla różnych typów ekranowania.

Rodzaje

Spółka podejmie decyzję, jakiego rodzaju badania moczu użyć do wstępnego zatrudnienia przesiewowych leków w oparciu o ich konkretne potrzeby. Podstawowy rodzaj testu moczu narkotyków wykorzystywane przez firmy jako ekran przed zatrudnieniem jest Test 5-panelowa, według Departamentu Pracy. Jednakże, firma może wybrać, aby przejść z 8-Panel lub testu 10-panelowa, w zależności od których leki są najbardziej zaniepokojeni w ich konkretnym środowisku pracy.

Funkcja

Różne poziomy panel testów narkotykowych moczu zapewnić firmom możliwość albo wąskie lub poszerzać zestaw leków, które chcą przetestować. Test 5-panel jest używany do wyświetlania do stosowania amfetaminy, kokainy, THC (marihuana), PCP (fencyklidyna) i opiaty (heroina, morfina, kodeina). Test 8-panelowa, twierdzi Departament Pracy, mogą zawierać barbiturany (lub "DOWNERS"), benzodiazepiny (diazepam, alprazolam) oraz metakwalonu (metakwalon). Badanie 10-panel może zawierać przesiewowe leków, takich jak metadon, sterydów i MDMA (ecstasy).

Identyfikacja

Gdy próbki moczu zebrano, zazwyczaj przez pielęgniarkę lub inny personel medyczny wynajętego przez firmę, jest wysyłane do laboratorium w celu analizy. Istnieją różne możliwości testowania próbki do identyfikacji narkotyków w moczu. Test immunologiczny z moczu bada się aktywność niektórych przeciwciał wewnątrz próbki moczu w celu określenia obecności narkotyków. Inne metody stosowane do wykrywania narkotyków w moczu i są chromatografia gazowa / spektrometria masowa, która jest uważana za najbardziej udane, dokładną analizę moczu narkotyków, zgodnie z National Institute on Drug Abuse.

Ramy czasowe

Bez względu na rodzaj moczu leku przetestować firma wykorzystuje wykrywanie nielegalnych substancji w moczu, ma jedną dużą klatkę limitation-- czasu. Badanie moczu jest odpowiednia dla różnych substancji w różnych odstępach czasu. Różne leki mają różne czasy wykrywania w moczu: marihuany (THC) jest wykrywany między trzy dni do kilku tygodni, kokaina do 9:58 dni amfetaminy w zaledwie 48 godzin, i alkoholu o zaledwie jedną godzinę 1,5 uncji zużyty.

Rozważania

Badania leków moczu nie są ograniczone do ekranu wstępnej pracy. Wraz z badaniem sprzed zatrudnienia, dodatkowe testy narkotykowe mogą być zamawiane przez spółkę przez uzasadnionego podejrzenia, po wypadku w pracy, i losowo (zgodnie z porządkiem określonym każdej spółki). Kolejną rzeczą do rozważenia na temat testów narkotykowych moczu jest to, że prawo federalne stanowi, Departament Pracy, jeśli testy próbki moczu pozytywne dla danej nielegalnej substancji, drugi (potwierdzenie) badanie musi być przeprowadzone w laboratorium na tej samej próbki przed Wyniki podano do firmy zatrudniającej.

Analiza moczu test

Analiza moczu, znany również po prostu jako badanie ogólne moczu, obejmuje uzyskanie próbki moczu od pacjenta i wprowadzenia go do jednej lub większej liczby testów klinicznych. Test może być tak proste, jak zapewnienie wizualnego rozpoznania moczu lub przy użyciu listwy chemiczną w celu sprawdzenia jej pH.

Znaczenie

Badania moczu są proste, nieinwazyjne procedury. Prawidłowa analiza moczu może zapewnić wgląd w kluczowe obecność jakichkolwiek substancji niebezpiecznych patogenów lub zainfekowaniu organizmu. Moczu często są połączone z badań krwi lub promieniami X w celu ustalenia ostatecznej diagnozy.

Wizualny

Pierwszym krokiem do właściwego moczu jest oględziny. Lekarz lub pielęgniarka zwykle spojrzeć na próbki moczu i dokonać wstępnej diagnozy w oparciu o wszelkie wizualne nieprawidłowości występujących. Na przykład, mocz, który jest mętne lub zamglone może wskazywać na obecność infekcji pęcherza. Mocz, który jest brązowy lub czerwony jest zwykle mieszany z krwi i może wskazywać krwawienie wewnętrzne i raka pęcherza moczowego.

Bagnet

Bagnet jest cienki pasek z tworzywa sztucznego z kwadratów chemicznych załączeniu. Następnie kwadraty zmienia kolor w zależności od poziomu chemikaliów lub innych substancji obecnych w moczu. Gdy zanurza się w moczu, bagnet jest analizowany w celu określenia, czy substancje chemiczne są na bezpiecznym poziomie lub jeśli wszelkie obce substancje są obecne. Wysoki poziom kwasowości w moczu może wskazywać, nerek lub zaburzeń dróg moczowych. Wykrywanie cukru w ​​moczu może wymagać dalszych badań w kierunku cukrzycy. Detekcja substancji znanych jako bilirubiny (produkt rozkładu czerwonych komórek) mogą wskazywać na uszkodzenie wątroby. Wykrywanie białka w moczu może wskazywać powikłania obejmujące nerki.

Mikroskop

Mikroskopowe moczu wykorzystuje mikroskop wizualnie analizować żadnych komórek ani innych środków zagranicznych w moczu. Wykrywanie białek w kształcie rur (znane jako odlewy) mogą wskazywać zaburzenia nerek. Kamienie nerkowe mogą powodować tworzenie się substancji znanych jako kryształów w moczu. Obecność białych krwinek (leukocytów) może wskazywać na infekcję. Komórki nabłonkowe (komórki wyściełające pustych narządów) w moczu może być spowodowane przez wewnętrzny guz.

Ostrzeżenie

Moczu jest zazwyczaj pierwszym krokiem do właściwej diagnozy, a nie ostateczną odpowiedź. Sam w sobie, badanie ogólne moczu jest często niedokładne środkiem pozyskiwania diagnozy. Na przykład, próbki moczu mogą być zanieczyszczone substancjami zewnętrznymi i spowodować nieprawidłowe odczyty. Dlatego badanie moczu zazwyczaj poprzedzają inną formę testów medycznych.

Co może spowodować krwawienie po oddaniu moczu?

Co może spowodować krwawienie po oddaniu moczu?


Krew, która jest obecna w moczu (krwiomocz), może być oznaką poważnego schorzenia. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli krwawienie po oddaniu moczu.

Identyfikacja

Krwi w moczu może być tak niewielkie, że nie jest widoczny dla oka bez mikroskopem. To jest nazywane mikroskopowe krwiomocz. Krwiomoczu występuje, gdy jest wystarczająco krwi w moczu być widoczne gołym okiem.

Odbarwienie

Mocz może się odbarwić ze stosowania niektórych leków. Niektóre leki, takie jak dostępnych bez recepty do dróg oddechowych, mogą plamić moczu. Niektóre produkty, takie jak buraki, może również zabarwić mocz. Te rzeczy mogą sprawiać wrażenie krwi w moczu, choć nikt nie jest w rzeczywistości obecne.

Zaburzenia nerek

Choroby nerek mogą powodować pewne krwi w moczu. Mogą one obejmować raka nerki, raka pęcherza moczowego, niewydolność nerek, pęcherza moczowego, infekcje szkody pęcherza lub nerek, albo choroby policystycznych nerek. Jeden wspólny przyczyną krwawych moczu u dzieci jest po paciorkowcowe zapalenie kłębuszków nerkowych. Jest to zaburzenie nerek, które mogą się zdarzyć po dziecko cierpi z ogarniającym anginy.

Zaburzenia krwi

Krew w moczu może pojawić się z niektórych chorób krwi. Mogą one obejmować hemofilii, zakrzep krwi w nerkach, mała liczba płytek krwi oraz niedokrwistość sierpowatokrwinkowa. Leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna może powodować obecność krwi w moczu.

Rozważania

Krew w moczu mogą być poważne i powinny być traktowane przez lekarza. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli również wystąpić zmniejszenie masy ciała, gorączka, nudności, skrzepy krwi w moczu, bóle brzucha, ból w boku, ból w plecach i nie są w stanie oddać mocz.

Procedury moczu

Zgodnie z National Institutes of Health, procedura badania moczu jest "fizyczne, chemiczne i mikroskopowe badanie moczu". Badania prowadzone są w moczu w celu oceny ilości różnych związków. Procedury badania moczu są wykorzystywane do celów leczniczych, naukowych i monitoringu. U chorych na cukrzycę i nerki są często monitorowane medycznie przez badanie moczu. Inne procedury badania moczu są podawane dla celów testów narkotykowych.

Jak dać właściwą próbkę

Na wyniki badań były prawidłowe, trzeba dać czyste próbki moczu. Czasami pojawi się prośba, aby zebrać je w domu, a innym razem dasz próbki moczu w biurze lub analizy laboratorium lekarza. Aby dać czystych kultur catch moczu, zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni myć genitalia z łagodnym mydłem i ciepłą wodą lub użyć sterylnych chusteczek, jeśli wam w czasie testu. Oczyścić cewki moczowej poprzez oddawanie moczu pierwszy bit do toalety. Następnie uchwycić próbki stosując dane filiżankę; nie trzeba więcej niż 2 uncje chyba że. Nie stosować antyseptyczne wytrzeć swoje genitalia, ponieważ może hamować rozwój bakterii w badaniu hodowlanym.

Trzy kroki procedury analizy moczu

Pierwszy etap procedury paskowych, oględziny. Zdrowy mocz jest jasny, a słabe moczu może wskazywać na infekcję. Można również zwrócić uwagę na kolor, który w zdrowym moczu waha się od jasnożółtej do koloru ciemnego miodu. Według Marty K. terris, MD, profesor urologii w Stanford University School of Medicine, nagła zmiana koloru nie jest powodem do niepokoju. Jednakże, jeśli nagła zmiana koloru towarzyszą inne objawy, takie jak swędzenie, wydzielina lub częstości oddawania moczu, zaleca się badanie lekarskie.

Drugim etapem procedury paskowych, również wizualne, ale jest wykonane za pomocą mikroskopu, a analityk sprawdza moczu na poziomie komórkowym. On lub ona może zobaczyć kryształy w moczu iw zbadania wszelkich zawartość śluzu. Dodatkowo, bakterie i inne mikroorganizmy mogą być dostrzeżone.

Ostatnim krokiem jest badanie chemiczne i lub pH. Ta procedura jest przeprowadzana przy użyciu moczu wstępnej obróbce papieru wskaźnik poziomu oleju w kształcie podłużnego prostokąta. Ten bagnet jest zanurzony w moczu. Kiedy jest usuwany, zmienia kolor w zależności od poziomu substancji jest pomiarowego.