adcov.com

hiperkalcemia ktos ma

Jak pomóc komuś, kto ma MS

Jak pomóc komuś, kto ma MS


Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą o różnych powierzchniach. Wiele sposobów osoba może być dotkniętych nim są aż liczby ludzi, którzy mają choroby. Istnieje grupa objawów, które są dość powszechne dla wszystkich chorych na SM, jednak i wiedząc, jak radzić sobie z każdym z nich może być bardzo pomocne do znajomych i członków rodziny. Artykuł ten określa, że ​​klaster objawów i zawiera wskazówki dla pacjentów i ich bliskich.

Instrukcje

1 Pierwszą rzeczą, każdy pacjent MS i jego / jej rodzina powinna wiedzieć, że SM jest chorobą, ale nie choroba powinna określić, który człowiek jest naprawdę. Jest to szczególnie łatwo zapomnieć, że u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, ponieważ choroba może wydawać się przejąć życie człowieka w czasie.

Chociaż większość ludzi sobie wyobrazić kogoś, kto jest poważnie upośledzony i na wózku inwalidzkim z MS, który jest w rzeczywistości tylko niewielki procent ludzi, którzy mają choroby. Większość chorych na SM są kobiety, ale mężczyźni mogą również uzyskać MS.

2 Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której własne komórki pacjenta niszczy osłonkę mielinową chroniącą zakończeń nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Część mózgu lub kręgosłupa, które jest dotknięte zależy od jednej osoby do drugiej, która wyjaśnia różnice w objawach od jednego pacjenta do drugiego. Prawdziwie "typowy" MS pacjent będzie kobieta diagnozowana w wieku pomiędzy 20 a 40, kto doświadcza objawów w nieregularnych odstępach czasu w ciągu swojego życia. Wielu pacjentów zachować objaw lub dwa cały czas, z pełnowymiarową ataki przynoszą dodatkowych objawów, od czasu do czasu. Gdy choroba postępuje, ataki częściej i bardziej wyniszczających wyniki występuje.

3 Zgodnie z Mayo Clinic, objawy mogą obejmować:
• "Drętwienie lub osłabienie jednej lub więcej kończyn, które zwykle występuje po jednej stronie ciała w czasie lub w dolnej połowie ciała
• częściowa lub całkowita utrata widzenia, zazwyczaj w jednym oku w czasie, często z bólem podczas ruchu oka (zapalenie nerwu wzrokowego)
• Podwójne widzenie lub zaburzenia widzenia
• mrowienie lub ból w różnych częściach ciała
• doznania szoku elektryczne, które występują w niektórych ruchów głowy
• drżenie, brak koordynacji lub niepewny chód
• Zmęczenie
• Zawroty głowy "

Innym często spotykanym problemem spotykanym u pacjentów z SM są "kropla stopy", które mogą pojawić się tylko w trakcie ataków lub może stać się problemem na stałym poziomie. Jeśli twój przyjaciel wydaje się przeciągając jedną nogą, to prawdopodobnie spadek stóp.

4 duży odsetek chorych na SM mają formę "nawracającym-przelewów" choroby, czyli objawy występują przez pewien czas (rzut), a następnie udać się z dala (remisji). Gdy pacjent cierpi uszkodzenia mieliny, który prowadzi do trwałego porażenia lub innych zmian, zaburzenie jest nazywany "postępowym". Widać ludzie na wózkach inwalidzkich lub z długoterminowego utraty kontroli pęcherza lub jelita mają progresywne formy MS. Inne zmiany długoterminowe mogą obejmować sztywność mięśni lub skurcze, utrata koncentracji, słownictwa lub zapomnienia, depresji, a nawet drgawki.

5 Ciepło może nasilać lub wywoływać objawy ataku u wielu pacjentów z SM. Niektórzy nie mają wpływu ciepła, ale pacjent MS nie należy pozostawiać w saunie, jacuzzi, a nawet gorące domu bez ktoś tam, aby pomóc im, gdy ciepła powinna nagle stać się problemem. Wspólne reakcja na ciepło jest znaczące osłabienie kończyn, czasami do tego, że pacjent nie jest w stanie poruszać. Jednym z najczęstszych i najbardziej bolesnych dolegliwości wśród moich znajomych MS jest niewiarygodne uczucie pieczenia w stopach. Tak jak nie ma lekarstwa na SM, nie ma również prawdziwe lekarstwo dla tego nędznego uczucia. Może być rozdzierający po prostu mieć prześcieradła dotykać podeszwę stopy i chodzenie może okazać się niemożliwe.

6 Tak więc, co jest najlepszym sposobem, aby pomóc komuś z MS? Być aktywne o rzeczach takich jak ciepło, zwracać uwagę na znaki, że człowiek może być w początkowej fazie ataku, i starają się im pomóc, nie dusząc. Ponieważ SM jest tak nieprzewidywalny, pacjent nie może rozpoznawać znaki, dopóki nie są dobrze do ataku. Z drugiej strony, mogą one próbować obejść objawy w nadziei, nikt nie zauważy.

Frustracja jest powszechne zarówno w pacjentów i ich bliskich, więc weź głęboki oddech i staram się być cierpliwy. To żenujące dorosłym mężczyzną lub kobietą, która znajduje go / sama zapominając podstawowego słownictwa ("dom", na przykład), legato, potykając się, nawilżające się itp Dodaj do tego strachu z pójściem do łóżka z pracy i wszystko bez wstawania uczucie w jednym lub obu nóg lub rąk, a dziwaczne / bolesnych doznań oni uzyskać w wyniku przypadkowej aktywności nerwowej. To może być wszystko, pacjent może zrobić po prostu zachować spokój i przyjemne. Jeśli zamknęli cię, będziesz miał dużo trudniejszy razie jakiejkolwiek pomocy w ogóle.

7 nie starają się unosić, ale należy pamiętać, że są dostępne, jeśli potrzebuję cię, i iść z prądem. Jeśli zauważysz, twoja żona ma owłosione nogi, podczas gdy ona ma Oblężenie MS, oferują je golić. (Elektryczna maszynka może być mądry, jeśli ona jest podatna na wszelkiego rodzaju nogi szarpnięcia!) Ona nie może być w stanie zrobić dla siebie, ale może nie chcą prosić o pomoc. Jeśli twój mąż nie chce odebrać telefon w domu, może to być dlatego, że nie chce, aby usłyszeć jego trudności mowy lub dźwięku "głupi", kiedy traci słowo lub trzy.

8 Jeśli MS pacjent naprawdę ufa kochać ich takimi jakimi są, może nawet znaleźć je nabija na siebie podczas ataku. Idź z tym prądem, zbyt. Dysponują śmiać z nich, gdy śmiać się z siebie. Czasami nic nie czuje się lepiej dla pacjenta, niż po prostu uśmiać kosztem ich ciała, ponieważ na pewno nie można go kontrolować. Mając na uwadze, że najgorsze jest to zwykle tylko tymczasowe może to mniej frustrujące, kiedy ciało zdradza jego właściciela.

Wskazówki

 • Spróbuj zapytać, a nie zakładać, dopóki nie zyskał zrozumienie objawów SM poszczególne osoby za. Istnieje wiele wspólnych wątków, wśród osób cierpiących na SM, ale jest jeszcze więcej różnic.
 • Pozwalają jakąś osobistą przestrzeń dla łzami w czasach, gdy stosowne. Jest to choroba bardzo frustrujące.
 • Przechowywać w tym ukochaną osobą w zwykłej działalności; starają się znaleźć sposoby, aby zmienić ustawienia, jeśli to konieczne.

Hiperkalcemia i Niedobór witaminy D

Hiperkalcemia i Niedobór witaminy D


Hiperkalcemia jest stan, w którym człowiek ma za dużo wapnia we krwi. Nadmierne spożycie witaminy D. prowadzi do tego warunku, zgodnie z Mayo Clinic. Jeśli u pacjenta występuje niedobór witaminy D, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczących sposobu rozwiązania tego problemu tak, aby nie rozwijać hiperkalcemii.

Niedobór witaminy D

Witamina D jest ważna dla wzrostu i utrzymania zdrowych kości. Dorosłych, którzy cierpią z powodu osteoporozy witaminy D na ryzyko niedoboru oraz zmiękczenia kości i mięśni. Lekarze często przepisują tabletki witaminy D w celu skorygowania wady. Jednakże, u pacjentów należy ściśle monitorować podczas stosowania witaminy D, ponieważ może prowadzić do hiperkalcemii.

Objawy hiperkalcemii

Jeśli suplementy skorygować niedobór witaminy D, należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią częste oddawanie moczu, nadmierne pragnienie, ból brzucha, senność lub osłabienie. Wiele z tych objawów, również objawy cukrzycy; zwrócić się do lekarza, aby sprawdzić za obu warunkach.

Czynniki ryzyka

Niedobór witaminy D i hiperkalcemia może uderzyć w każdym wieku. Jednakże objawy hiperkalcemia są różne w zależności od wieku pacjenta, zgodnie z Mayo Clinic. Starsi ludzie mają więcej bóle mięśni i osłabienie niż osoby młodsze. Ludzie z pewnego ryzyka hiperkalcemii MEDYCZNE więcej niż w populacji ogólnej. Jeśli cierpisz na nadczynność przytarczyc lub chorobę nerek, należy porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem witaminy D.

Alternatywą dla suplementów witaminy D

Można bezpiecznie podnieść poziom witaminy D poprzez dietę. Jeśli dieta jest bogata w ryby, jaja i mleko, zazwyczaj można uzyskać wystarczająco dużo witaminy D, bez ryzyka hiperkalcemii.

Leczenie hiperkalcemii

Mayo Clinic mówi, że lekarz będzie monitorować poziom wapnia po zaprzestaniu przyjmowania witaminy D. Ona może przepisać leki, aby zmniejszyć ilość wapnia we krwi.

Jak się dowiedzieć, kto jest ojcem mojego dziecka jest, jeśli spałem z więcej niż jednej osoby

Jak się dowiedzieć, kto jest ojcem mojego dziecka jest, jeśli spałem z więcej niż jednej osoby


Posiadanie dziecka powinno być wspaniałe doświadczenie, ale jeśli nie masz pewności, kto jest ojcem, to może trudne zarówno emocjonalnie jak i prawnie. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, kto jest ojcem twojego dziecka jest to, aby zrobić test na ojcostwo przez badania DNA potencjalnych ojców. Możesz przystąpić do testu w domu, ale to nie są dopuszczalne w sądzie. Jeśli potrzebujesz, aby ustalić pokrewieństwo z powodów prawnych, należy zrobić to w autoryzowanej stacji.

Instrukcje

1 Zarezerwuj spotkanie z lekarzem rodzinnym, aby omówić, jakie badania ojcostwa chcesz. Jeśli tylko o jeden dla spokoju ducha, zestaw do domu może być łatwiejsze. Ale jeśli trzeba ustalić pokrewieństwo z powodów prawnych, dostać się do lekarza, aby polecić licencjonowane i akredytowanego obiektu. Jeśli używasz zestawu do domu, dostać lekarz zalecić wiarygodnym stronie, aby zamówić swój zestaw.

2 Skontaktuj się wszyscy ludzie, którzy muszą zrobić test. Obejmuje to matka, dziecko i każdy, kto potencjalnie może być ojcem.

3 Zbierz próbki DNA od wszystkich, albo przez małe badania krwi lub wymaz z wewnętrznej strony policzka. Jeśli otrzymujesz testowany w ośrodku, zrobią to za Ciebie. Jeśli używasz zestawu w domu, ostrożnie należy postępować według wskazówek i przesłać próbki z powrotem w oddzielnych kopertach do laboratorium.

4 Poczekaj na wyniki. Zwykle powinny przyjść w ciągu tygodnia, a w niektórych przypadkach można zapłacić na szybsze usługi. Testy DNA są niemal w 100 procentach dokładne.

Wskazówki

 • Zastanów się trochę porad dla siebie i Twojego dziecka w trakcie procesu, jak badanie DNA może być psychicznie trudne.
 • Mieszkańcy stanu Nowy Jork muszą uzyskać pozwolenie od lekarza przed złożeniem zamówienia test startowej ojcostwo.

Jak pocieszyć kogoś, kto stracił rodzica

Jak pocieszyć kogoś, kto stracił rodzica


Śmierć rodzica jest często jednym z najbardziej niszczycielskich wydarzeń w życiu człowieka. Próbuje pocieszyć kogoś, kto stracił rodziców może być skomplikowane i również proces opróżniania. Osób w żałobie potrzebują miłości, a jednym z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to niech żałobnicy, że nie są sami.

Instrukcje

1 Weź swoje repliki od osoby, która jest zatroskana. Posłuchaj, jeśli chce rozmawiać. Usiądź w ciszy, gdyby troskliwym nie. Jeśli ona żąda rozproszenia ("po prostu trzeba się z tego domu!") Zabrać ją gdzieś. Niech osoby w żałobie, co tempo zestaw jest właśnie dla niej.

2 Zaakceptuj żal tej osoby, bez względu na to, co się odbywa. Niektórzy ludzie stają się smutne i wycofane po śmierci rodzica. Inni czują się porzucone lub złoszczą się. Żal po stracie rodziców jest indywidualna podróż. Nie ma szablonu. Przyjąć, że jego żal jest unikalny dla niego i że nie ma "złego" sposób opłakiwać.

3 Przygotuj się na zmiany emocji. Śmierć rodzica powoduje głębokie zmiany nastroju. Ona może się wydawać beznadziejnie smutne jeden dzień i wściekły obok. Rodziców śmierć może być jednym z najbardziej katastrofalnych zdarzeń w życiu człowieka. Szeroki wachlarz emocji mogą zaprezentować się. Nie pozwól, by cię przestraszyć.

4 Niech osoba wie, jak bardzo ci zależy. To może być słownie lub przez troskliwego dotyku, wysyłając kwiaty na pogrzeb lub wniesienia jej domowy posiłek. Niech wie, że jest dla ciebie ważne i że nie jest sam. Nie martw się, nie wiedząc, co trzeba powiedzieć. Czasami małe dobroci jest bardziej skuteczny niż słowa.

5 Odważyć swoje słowa. Ludzie, którzy są pewni, co powiedzieć często stosują klisze. Może to zabrzmieć niczym mu do osoby trwałego głęboki smutek. Przed omówieniem osoby w żałobie, zastanów się, jak słowa brzmiałyby do Ciebie w odwrotnej sytuacji. Unikaj "pogrzebowy czat. Mów prosto i od serca lub wcale.

6 Daj czas na żałobę osoby. Jedna osoba może być gotowy do wznowienia normalnej działalności w krótkim czasie, podczas gdy inny może trwać miesiące lub lata, aby wrócić do działalności społecznej. Smutek nie ma harmonogramu; trwa jednak długo to trwa. Umożliwić osobie bez względu na czas, którego potrzebuje.

Najlepsze rzeczy do powiedzenia komuś, kto stracił Niemowlę

Najlepsze rzeczy do powiedzenia komuś, kto stracił Niemowlę


Utrata dziecka jest zaskakująco powszechne zjawisko. W 2009 roku, 26.531 dzieci zmarło przed ukończeniem pierwszego, zgodnie z Krajowym Vital Statistics Report. Nawet więcej strat wystąpić przed porodem. Amerykańskie Stowarzyszenie Ciąża stwierdza, że ​​aż 25 procent ciąż rozpoznanych klinicznie może spowodować poronienie, a inny NVSR okazało się, że ponad milion ciąż zakończyło się utraty płodu w 2005 roku Jeśli znasz kogoś, kto doświadczył jednego z tych strat ciąży lub dziecka , możesz być pomocne, ale nie wiem, co powiedzieć.

Posłuchaj

Utrata dziecka jest intensywnie bolesne doświadczenie. Rodzic, który stracił dziecko może myśleć o jej dziecka cały czas i ma do czynienia z utratą wszystkich nadziei i marzeń, że mieli dla jej dziecka. Jednym z najlepszych sposobów można być pomocne jest po prostu pozwalając jej mówić. Zapytaj ją, jak się czuje i czy chciałaby porozmawiać. Słuchaj, a nie stara się udzielić porady. Kontynuuj, aby sprawdzić w na jej tygodni, a nawet miesięcy po stracie. Rodzice mogą smucić przez długi czas i że jest pocieszające wiedzieć inni ludzie pamiętają także swoje dziecko.

Oferta Pomoc

Rodzice, którzy są głęboko pogrążonych w żałobie ich dziecko może mieć trudności z dostaniem się z łóżka i dbanie o podstawowych procedur codziennych. Zapytać: "Czy jest coś, co mogę zrobić, aby pomóc?" Oferta odebrać zakupy, przynieść posiłek, czysty dom i opiekować starsze dzieci. Dla bliskich członków rodziny lub przyjaciół, możesz zaoferować polowych telefonów, jeśli nie czujesz się jak rozmawiać z nikim, lub pomóc w przygotowaniach do pogrzebu.

Walidacji Emocje

Kiedy rodzice tracą dziecko, oni przejść przez etapy żałoby: zaprzeczenie, że dziecko nie ma, poczucie winy, smutek i złość na lekarzy, los, a nawet dziecko do umierania. Czasami rodzic może czuć się winnym za swoje emocje lub niecierpliwy z nimi. Może to być pomocne, aby podkreślić, że wszelkie emocje, że doświadczenia są w porządku, a część normalnego procesu żałoby. Zachęcaj go do płaczu, a nie trzymać się smutek butelkowanej. Niech wie, że nie musi być "nad" straty w ciągu kilku dni, tygodni lub nawet miesięcy. Uspokoić go, że chwilowe poczucie szczęścia nie znaczy, że nie dba o lub zapomniał dziecko.

Zapamiętaj Szczegóły

Rodzice mogą znaleźć to pocieszające, jeśli pamiętać istotnych szczegółów na temat swojego dziecka. Odnoszą się do dziecka po imieniu, jeśli rodzice nazwie swoje dziecko. Przyjmuje do wiadomości, ważne daty --- takich jak urodziny dziecka, w terminie lub w rocznicę śmierci dziecka --- O karty, telefon lub kwiatów. Rodzice mogą czuć inni zapomnieli ich dziecko, ale rozpoznające szczegóły takie jak te pokazują, że jesteś cenionym krótkie życie ich dziecka.

Nie mów

Wiele osób mówi, starając się być pomocne w rzeczywistości może być bardzo bolesne. Nie mów: "To był dla najlepszych", "Twoje dziecko jest z Jezusem teraz" lub "Możesz po prostu spróbować ponownie." Rodzice nie widzą utraty swojego dziecka jako coś dobrego, ani też fakt, że mogą one być w stanie mieć inny makijaż na fakt, że właśnie teraz, po prostu ma dziecko stracili powrotem. I podczas gdy rodzice mogą mieć silną wiarę, woleliby, aby ich dziecko z nimi, a nie z Bogiem. Należy unikać stwierdzeń, które zmniejszają uczucia rodziców smutku próbując uczynić je czuć "lepiej".

Jest hiperkalcemia Część Renal Failure ostra?

Jest hiperkalcemia Część Renal Failure ostra?


Ostra niewydolność nerek (ONN) dzieje się, gdy nerki stają się w stanie odpowiednio odfiltrować toksyny. Ostra niewydolność nerek ma wiele przyczyn, w tym hiperkalcemii lub nadmiar poziom wapnia. Nieleczona hiperkalcemia prawie zawsze prowadzi do ostrej niewydolności nerek i ostrej niewydolności nerek może powodować hiperkalcemię.

Przyczyny

Przyczyny hiperkalcemii obejmują pierwotnej nadczynności przytarczyc, niektóre leki i nowotwory. Infekcje, wady wrodzone i urazy mogą spowodować ARF.

Funkcja

Zgodnie z Cleveland Clinic, kiedy ostra niewydolność nerek powoduje hiperkalcemii, zaczyna z nadmiernym poziomem fosforu, że wapnia w tkankach miękkich pułapka. Ponieważ czynność nerek ulega poprawie, obniżając poziom fosforu, nadmiar wapnia jest uwalniany do organizmu.

Efekty

Według Nefrologii Channel, gdy hiperkalcemia powoduje ARF, robi to poprzez zmniejszenie zdolności nerek ", aby usunąć kreatyniny. Rozkład kreatyny w mięśniach tworzy kreatyniny, która może podnosić poziom fosforu, jeśli nie jest filtrowane z organizmu.

Expert Insight

Wspólne badanie przeprowadzone przez Wydział Nefrologii, Oddział Chorób Wewnętrznych i Wydziału Lekarskiego Ribeirão Preto na Uniwersytecie w Sao Paulo w Brazylii, ustalił, że hipokalcemia zwykle towarzyszy ostra niewydolność nerek. Wyniki ich badań ustalono, że ostra niewydolność nerek towarzyszy hiperkalcemia jest prawie zawsze spowodowane przez inny czynnik, taki jak rak, szpiczak mnogi lub sarkoidoza.

Leczenie

Zgodnie z Cleveland Clinic, leczenia ARF i hiperkalcemia występujące jednocześnie zazwyczaj ma na celu poprawę funkcji nerek, aby umożliwić organizmowi usunąć nadmiar wapnia stosując IV do zaparzenia sól fizjologiczną w organizmie. Roztwór soli sodowej, podnosi poziom wapnia i fosforu, stymulując nerki szybciej przesączyć.

Jak Czy ktoś schudnąć szybko?

Szybkość utraty masy zależy od tego jak duży ciężar nie jest utrata i czy dieta i ćwiczenia są stosowane razem. Zgodnie z ogólną zasadą, że to bezpieczne, aby stracić około 1 funt tygodniowo. Dla bardzo osoby otyłej liczba ta jest bliższa 2 lub 3 kg. na tydzień. Oto kilka konkretnych rzeczy, ktoś może zrobić, aby schudnąć szybko.

Wymiana Napoje wodą

Wymiana soda, sok i kawę z wodą może zgolić wystarczająco dużo codziennych kalorii stracić 1 lub 2 kg. co tydzień w zależności od tego, ile z tych napojów Osoba zwykle napojów.

30 minut umiarkowanej sercowo wykonywania

Chodzenia lub jogging wystarczająco mocno, aby nieznacznie trudniejsze wystąpić podczas działania na większość dni w tygodniu pomoże zasnąć innego kilkaset kcal dziennie, w zależności od rozmiaru użytkownika.

Podnoszenie ciężarów

Spędzić 2 do 3 dni w tygodniu podnoszenia wystarczającej wagi do mięśni zmęczony po 8 do 12 powtórzeń. Pozwoli to zwiększyć metabolizm i spalić więcej kalorii szybciej.

Jedz co 3 do 4 godzin

Począwszy od śniadania w ciągu 2 godzin wstawania, jeść każdy posiłek w ten sposób: śniadanie, przekąskę, obiad, przekąski, kolacja, przekąski, aby utrzymać metabolizm spalania przez cały dzień i zapobiec przejadania się i nadmiernego głodu. Upewnij się, że posiłki są małe: nie dużo większe niż przekąski.

Wymień rafinowanych Carbs z całych ziaren

Sprawdź, co najmniej połowę ziarna można jeść każdego dnia z brązowego ryżu, cały makaron pszenicy, pieczywo pełnoziarniste i całego owsa.

Jak dbać o kogoś, kto wymiotował

Wymioty mogą wskazywać na coś z mniejszym żołądkiem do czegoś poważniejszego. Ważną rzeczą jest, aby dbać o chorego prawidłowo i być na poszukiwania oznak poważniejszych dolegliwości.

Instrukcje

1 Zatrzymaj dając jedzenie lub płyny do każdego, kto zwymiotował. Powinien on powstrzymać się od jedzenia i picia coś na około dwie godziny.

2 Daj jasnych płynów po okresie dwóch godzin. Człowiek powinien wypić na takie rzeczy jak woda, piwo imbirowe, 7-up, bulion, sok jabłkowy, lód Gatorade lub chipsy w celu utrzymania nawilżona.

3 Podnieś płynów jeśli osoba nie kontynuować wymiotów.

4 Powoli wprowadzić dietę BRAT: banany, ryż, jabłkowym i tosty.

5 Stopniowo wznowić normalnej diety 24 do 48 godzin po wymioty ustały.

Wskazówki

 • Zadzwoń do lekarza, jeśli wymioty utrzymuje się dłużej niż 8 godzin, a człowiek nie jest w stanie utrzymać się żadnego płynu.
 • Silny ból brzucha towarzyszy gorączka wskazuje, że należy zwrócić się do lekarza.
 • Należy uważać na objawy odwodnienia, w tym zawroty głowy, zmniejszenie oddawania moczu i zmęczenie. Dzieci mogą się odwodnić znacznie szybciej niż dorośli i wymaga stałej obserwacji, gdy chory.
 • Nie dać sok pomarańczowy, lemoniada lub innych soków cytrusowych, z kimś, kto jest wymioty. Są bardzo kwaśne i może zaostrzyć problem.
 • Inne pokarmy, których należy unikać to alkohol, kofeina i produktów mlecznych.

Jak się z kimś, kto miał Weight Loss Surgery

Chirurgii utrata masy ciała jest inwazyjny zabieg, który może być potencjalnie ratuje życie. Wykonywany jest na osoby, które są chorobliwie otyłych i którzy nie są w stanie schudnąć na własną rękę. To może być opróżniania zarówno fizycznie jak i psychicznie, a to może mieć wpływ na swoje życie i bliskich. Jeśli przyjaźń kogoś, który niedawno przeszedł operację odchudzania, może nie wiedzieć, jak reagować. Przestrzegając kilku kroków, można zrozumieć, co innych znaczących przechodzi i nadal rozwija swój związek po operacji odchudzającej.

Instrukcje

1 Dowiedz się jak najwięcej o jego operacji. Chirurgii utrata masy ciała to nie tylko zabieg kosmetyczny. To wpływa na sposób, w jaki pacjent odsłon się i zmienia całe jego życie. Pacjent może cierpieć z dodatkowym zaburzenia skóry i ciała dysmorficznych (badając dostrzeganych problemów w swoim wyglądzie). Poprzez prowadzenie badań, można przygotować się do zmian, które będą miały miejsce po zabiegu i pomóc zrozumieć, co Twoi jeden przeżywa, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Będziesz także być w stanie nauczyć się dawać dobry przykład dla innych znaczących poprzez zdrowe odżywianie się przed nim i wspieranie zdrowych relacji z jedzeniem. Weightlosssurgeryinfo.com zapewnia czytelnikom dokładne informacje na temat zabiegów odchudzających, jej skutków i czego się spodziewać.

2 komunikować się otwarcie z drugą połówką. Ukochanej osoby, nie może wiedzieć, jak czują się emocjonalnie lub może być mylone z jej obrazu siebie po zabiegu odchudzania. Otwarcie linii komunikacji z niej i dać jej znać, że jesteś tam, aby wysłuchać i pomóc bez osądzania. Otwarta komunikacja z nią może również pomóc jej kontrakt z emocjonalne jedzenie, jeśli jest to coś, ona cierpi.

3 Weź udział w terapii istotne Twój inny. Jeśli on czuje się jak on potrzebuje porady lub dołączyć do grupy wsparcia po operacji, oferuje do udziału w nim. Czasami po zabiegu odchudzania, osoba może mieć trudny czas dostosowywania się do nowego ciała i stylu życia, a może trzeba porozmawiać z profesjonalnym o tych nowych zmian w stylu życia. Jednakże, nie można zranić, jeśli wolałby uczestniczyć doradztwo sam.

4 Bądź cierpliwy i wyrozumiały; to jest najlepsze, co możesz zrobić, gdy spotyka kogoś, kto miał operację odchudzania. Wiem, że może to zająć trochę czasu, aby ją poczuć jak dawniej (jeśli ona tego nie robi) i że twój związek może być inny od teraz. Innych znaczących ma teraz zmieniony ciało, musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i mogą być w bólu fizycznego przez jakiś czas po ich zabiegu odchudzania. Pomoc w bandaże i samodzielnej opieki bezpośrednio po zabiegu, gotowanie zdrowych posiłków i po prostu będąc na ramię płakać może przyczynić się do wzmocnienia relacji po zabiegu odchudzania.

Czy dziecko może być ktoś, kto wokół gonty?

Półpasiec (herpes zoster) jest spowodowana przez tego samego wirusa, który powoduje ospę wietrzną, wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV). Podczas aktywnego wysypka, osoba doświadcza półpasiec jest zaraźliwy. Oznacza to, że może zarażać innych wirusem ospy wietrznej, więc dziecko, które nigdy nie chorowały na ospę wietrzną może umów VZV w tym czasie.

Wysypka

Kiedy osoba umów VZV, nigdy w pełni nie czyści zakażenia i może stać się aktywne ponownie później, prowadząc do gontów. Półpasiec powoduje wysypki z pęcherzami, jak również ból wzdłuż ścieżki nerwu, w którym ma on stać się ponownie aktywne.

Efekty wysypka

Bliski kontakt z wysypką spowodowaną przez półpasiec może prowadzić do zakażenia VZV, zgodnie z Mayo Clinic. Dziecko, które kontrakty VZV z wysypką półpasiec rozwija ospę wietrzną, a nie półpasiec.

Odporność

Nie jest możliwe, aby przejść VZV do kogoś, kto już miał ospę wietrzną, zgodnie z Mayo Clinic. Jest tak, ponieważ odporność na wirusa rozwija się po początkowej infekcji.

Kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży, które nigdy nie chorowały na ospę wietrzną powinny unikać kontaktu z ludźmi, którzy mają gonty. To dlatego, że dziecko z kobietą, która ma półpasiec w okresie ciąży może rozwijać wady wrodzone, od blizny do upośledzenia umysłowego, zgodnie z marca Dimes.

Szczepionka Wysypka

Dorośli, którzy są szczepione na półpasiec może wysypka w wyniku. Ta wysypka nie wykazano, aby być zaraźliwa, ale Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca obejmujące tę wysypkę.

Co się stanie, jeśli ktoś ma za dużo wapnia?

Co się stanie, jeśli ktoś ma za dużo wapnia?


Mama zawsze mówiła wszystko można pić mleko, jeśli chcesz mocnych kości, ale co jeśli pijesz za dużo? Według Urzędu Suplementy diety, hiperkalcemii, wysokie stężenie wapnia we krwi, rzadko wynika z diety lub suplementów.

Nadczynność przytarczyc

Większość przypadków hiperkalcemii są z jednego lub więcej nadczynność przytarczyc. Gruczoły te regulują wapń. Jest to najczęściej w kobiet po menopauzie.

Nerki

Hiperkalcemia upośledza czynność nerek. Gdy nerki nie funkcjonują prawidłowo, nadmiar fosforu i wapnia może tworzyć twarde złogi, zwane zwapnienia, które mogą wystąpić w naczyniach krwionośnych i blokują przepływ krwi. Depozyty te mogą powodować choroby płuc, choroby serca i bóle stawów. Możesz też rozwijać kamieni nerkowych lub niewydolność nerek.

Wchłanianie

Wysoki poziom wapnia może spowodować, że organizm nie jest odpowiednio wchłonąć inne niezbędne minerały, takie jak cynk, magnez i żelazo.

Inne Ryzyka

Osteoporoza (zrzeszotnienie kości choroby), zaburzenia czynności układu nerwowego i swojej arytmii mogą być spowodowane ciężką hiperkalcemią (zaburzenia rytmu serca), jeśli nie jest leczone.

Sugerowana dolotowy

Biuro suplementów diety sugerują zdrowych dzieci i młodzieży od 9 do 18 lat spożywać 1300 mg wapnia. Zdrowych dorosłych od 19 do 50 powinny mieć 1000 miligramów wapnia. Osoby powyżej 50 powinny spożywać 1200 miligramów. Jeśli masz inne problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem, ile wapnia trzeba.

Kto jest uprawniony do HPV Szczepienia?

Kto jest uprawniony do HPV Szczepienia?


Brodawczaka ludzkiego lub HPV, jest powszechnie rozprzestrzeniać się za pośrednictwem narządów / kontakt seksualny. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), to jest najbardziej powszechne w ludzi w późnych nastolatków na początku lat 20.. Dla tych, którzy są uprawnieni, szczepienia mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy związanych z HPV lub brodawki narządów płciowych.

Fakty

Są dostępne dwie szczepionki Gardasil i Cervarix:. Szczepionka jest podawana w postaci serii trzech strzałów w okresie sześciu miesięcy w czasie.

Kto dostaje to

Zarówno CDC i American Cancer Society zaleca szczepionki przeciw HPV dla dziewcząt w wieku od 11 do 26. To może być podany do dziewcząt w wieku od 9.

Badania w toku

Według American Cancer Society, szczepionka nie jest zalecana dla kobiet powyżej 26 roku życia, ponieważ nie ma wystarczającej ilości badań, aby ustalić, czy jest to skuteczne u starszych kobiet. Potrzebne są dalsze badania przed rozszerzenie wytycznych szczepionki.

Mężczyźni i HPV Vaccine

W roku 2009, producenci szczepionek nadal badać możliwości szczepionki jako skuteczną kurację zapobiegawczą HPV u chłopców i mężczyzn. Potrzebne są dalsze badania.

HPV i kobiet w ciąży

Szczepionki nie należy podawać kobietom w ciąży, ponieważ nie było odpowiednie badania w celu określenia bezpieczeństwa w tej sytuacji.

Jak do tej pory ktoś z HIV

Czy jesteś zainteresowany spotyka kogoś, kto ma HIV (ludzki wirus niedoboru odporności)? Chociaż niektórzy ludzie wybierają aktualne osób zakażonych wirusem HIV, inne trudno angażować się z kimś, kto ma tego wirusa. Randki ktoś z HIV jest osobistym wyborem, ale to jest coś, co musi być wygodne, robi. Jest kilka rzeczy, które należy zrobić, jeśli masz zamiar z kimś z HIV.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z osobą, która cię interesuje, randki. Jeśli rozważasz randki kogoś z HIV, należy poświęcić trochę czasu, aby naprawdę poznać tę osobę i dowiedzieć się o jego zainteresowania, lubi, nie lubi i cele. Ważne jest, aby zbudować silną przyjaźń z tą osobą przed pędzi do poważnych relacji z Nim. Ponadto, upewnij się, że nie angażują się we wszelkiego rodzaju czynnościach seksualnych na początku relacji.

2 Czasu z harmonogramem, aby dowiedzieć się o HIV. Można znaleźć informacje w Internecie, odwiedź bibliotekę książek i materiałów, lub zatrzymania przez miejscowego ośrodka zdrowia, aby podnieść broszury i materiały informacyjne o HIV. To może pomóc lepiej zrozumieć wirusa przed rozwijaniu bliskiej lub intymny związek z kimś, kto ma HIV.

3 Porozmawiaj ze swoim potencjalnym partnerem na temat jej statusu HIV. Dowiedz się więcej na temat jej choroby, takie jak, jak często odwiedza lekarza, ile ona bierze leki, skutki uboczne, że doświadczenia z medycyną, jej obecny poziom wiremii i liczby białych krwinek. To może dać pewien pogląd na stan zaawansowania jej choroby, jej rozkład dnia i to, co można oczekiwać od Ciebie, jako swojego partnera.

4 Omów swoje przyszłe stosunki i szczerze mówiąc o swoich obawach. Jeśli zdecydujesz się z kimś z HIV, ważne jest, aby omówić swoje uczucia i obawy związane z tą osobą. Określić rodzaj relacji, które chcesz mieć (takie jak nieformalne randki, związku intymnym lub coś przewlekle możliwości małżeństwa) i upewnij się, że druga osoba chce tego samego.

5 Ochrona Korzystanie gdy angażują się w aktywności seksualnej. HIV jest przenoszony za pośrednictwem zakażonej krwi, nasienia i wydzieliny z pochwy, więc ważne jest, aby chronić siebie, jeśli nie uczestniczą we wszelkiego rodzaju czynnościach seksualnych z osobą zakażoną (takich jak pochwy, odbytu i seksu oralnego). Należy używać prezerwatyw za każdym razem, że masz seks z kimś, kto ma HIV.

6 Poznaj swojego statusu serologicznego. Jeśli jesteś związany z kimś, kto ma HIV, należy zrobić test na obecność wirusa co najmniej raz na sześć miesięcy. Twój lekarz może sprawdzić za HIV, czy można lub można zrobić test w lokalnej przychodni.

7 Zapewnienie wsparcia emocjonalnego partnera. Niech twój partner wie, że jesteś tam dla niego i zachęcić go do otwarcia się i porozmawiać. Należy także pamiętać, aby towarzyszył mu jego wizyty u lekarza, kiedy tylko możesz. To pokazuje się z partnerem, że naprawdę dbam o niego i że obawiasz się o swoje zdrowie.

Jak długo można żyć z HIV ktoś AIDS?

HIV (wirus ludzkiego niedoboru odporności) jest wirusem, który powoduje AIDS (zespołu nabytego upośledzenia odporności). HIV jest przenoszony z jednej osoby na drugą za pośrednictwem nasienia, płynów z pochwy, krew i mleko matki. Obecnie istnieje wiele metod leczenia dostępnych dla osób zakażonych wirusem HIV, aby zachować je zdrowsze dłużej. Długość czasu kogoś z HIV mogą żyć po zakażenie może się znacznie różnić.

HIV AIDS

CDC szacuje, że około połowa osób zakażonych HIV, AIDS rozwijają się po 10 lata po zakażeniu, a okres ten różni się od osoby do osoby. Są ludzie, którzy żyją teraz zakażonych ponad 20 lat temu. W okresie przed rozpoznaniem AIDS, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że są zakażone i mogą rozprzestrzeniać infekcję innym.

Leczenie

Z nowych metod leczenia dostępnych dla HIV, oczekuje się, że czas od zakażenia HIV do rozpoznania AIDS dzieje się, chociaż konieczne są dalsze badania. Po diagnostyce AIDS, nadal jest możliwe, aby zwalczyć infekcję i zwiększenie liczby komórek T z leczenia. Raz ktoś ma diagnozę AIDS ważne jest, aby zachować zdrowie i uniknąć chorób, takich jak przeziębienia i grypy, ponieważ ciało będzie mniej zdolne do zwalczania infekcji off.

Reinfekcja

Jeśli obaj partnerzy mają HIV, to ważne jest, że korzysta z lateksu lub poliuretanu, prezerwatyw lub bariery (jak tam nazębna) z każdego aktu płciowego, ponieważ mogą one zakażać siebie z różnych szczepów HIV.

Testowanie

Ponieważ większość osób z HIV nie przeżyją, czy nie zauważyć objawy, ważne jest, aby być regularnie testowany, jeśli jesteś w grupie ryzyka, ponieważ jest wczesne leczenie może pomóc zachować zdrowie i zapobiegać przejściu wirusa innym.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem, aby chronić się przed HIV jest do powstrzymania się od aktywności seksualnej, a nie dzielić się z nikim igieł. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, można zmniejszyć ryzyko HIV poprzez zmniejszenie liczby partnerów i za pomocą lateksu lub poliuretanu prezerwatywy lub barier (jak tam stomatologicznych) z każdego aktu seksualnego. Możesz również zmniejszyć ryzyko zakażenia HIV z użyciem igły przez czyszczenia igieł we wrzącej wodzie lub z wybielaczem.

Kto wynalazł Kontakt?

Soczewki kontaktowe mają wiele zastosowań - Moda, terapeutyczne i kosmetyczne - i stały się bardzo tanie. Soczewki kontaktowe mogą służyć do tego samego celu, jak okulary i są miłą dla oka i niewykrywalny. Wczesne soczewki kontaktowe były ograniczone co do komfortu i czasu mogą być używane; w czasie, z poprawą materiału soczewek soczewki mogą być noszone przez długi czas, bez narażania zdrowia oczu lub wizji.

Kontakt: Idea

Pomysł na soczewce kontaktowej najpierw wyobrazić przez Leonarda da Vinci w 1508 roku w eseju "Codex oka, ręczne D," da Vinci wprowadził zasadę optycznej za soczewki kontaktowej. Da Vinci nie był zainteresowany koncepcją korygowania wzroku; był bardziej zainteresowany mechanizmów akomodacji oka. Rene Descartes następnie opisał szklanej rurki wypełnione płynem, które zostaną umieszczone na rogówce w 1636 roku inni naukowcy opracowane różne koncepcje na następne 200 lat, ale nikt właściwie stworzył model do noszenia na oku dla korekcji wzroku, aż do końca 1800 roku .

Soczewki szkła kontaktowe

W tym okresie nastąpił znaczny ilość badań do rozwoju soczewek kontaktowych i jest jakaś debata o tym, kto faktycznie stworzył pierwsze soczewki kontaktowe. Pierwsze soczewki nie zawsze prawidłowe widzenie. W roku 1887, FE Muller, niemiecki Glassblower, stworzył szkła powłokę rogówki, który został zamontowany w oko pacjenta, chociaż to było zgłaszane w późniejszym czasie; w 1888 roku, niemiecki fizjolog Adolf Eugen Fick opisano także proces tworzenia i montażu szkła kontaktowe. Sierpień Mueller był pierwszym, aby stworzyć soczewki z mocą, która była w stanie poprawić widzenie. W ciągu następnych 50 lub więcej lat, nie było znacznie postęp w tworzeniu soczewek kontaktowych.

Soczewki plastikowe twarde

W 1936 roku, firma Rohm and Haas stworzył przezroczystego tworzywa sztucznego, a rok później William Feinbloom stosować ten plastikowy do soczewek kontaktowych; środek soczewki wykonany z przezroczystego szkła i zewnętrzną obręcz wykonany z tworzywa sztucznego. W 1948 roku, Kevin Tuohy stworzył tylko soczewkę wykonaną z tworzywa sztucznego. Ten obiektyw nie był łatwy do noszenia, a w ciągu najbliższych kilku lat naukowcy dopracowali konstrukcję, aby obiektyw cieńsze i bardziej komfortowe.

Miękkich soczewek kontaktowych

W 1959 roku Otto Wichterle i Drahoslav Lim opublikował artykuł "hydrofilowe żele do stosowania biologicznego", w czasopiśmie Nature. Stosowane w innych krajach, po pierwsze, informacje w tym artykule doprowadził do startów pierwszych miękkich soczewek kontaktowych; Pierwszy z nich został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku miękkich soczewek kontaktowych wkrótce bardziej popularne ze względu na wygodę. Polimery stosowane w plastikowe soczewki wykonano wiele usprawnień z powodu wzrostu przepuszczalności tlenu; za pomocą tych nowych polimerów sprawia, że ​​soczewki kontaktowe bardziej komfortowe i tolerowane.

Soczewki kontaktowe

Jak miękkie soczewki kontaktowe w końcu stać się niewygodne do noszenia, Klas Nilsson - lekarz w Szwecji - zaczął przekonywać swoich pacjentów regularnie wymieniać swoje soczewki kontaktowe. Jednak koszt soczewek wykonana ta trudna perspektywa. Grupa duńskich lekarzy opracowała proces produkcji, które mogą masowej produkcji miękkich soczewek niedrogo i ten obiektyw, o nazwie "Danalens", został wydany w 1987 roku W 1988 roku, Johnson & Johnson nabył technologię i wydany soczewki Acuvue --- pierwszy niedrogie, rozszerzone nosić soczewki. Sukces tego produktu doprowadziły do ​​innych firm po garnitur; teraz większość miękkie soczewki mają być regularnie wymieniane w miesiąc lub mniej.

Dalsze Zaliczki

Nie było więcej postęp w soczewkach kontaktowych z obiektywami do codziennego usuwania, jednorazowych soczewek torycznych dla osób z astygmatyzmem i kolorowych soczewek kontaktowych. Miękkie soczewki dwuogniskowe w 1999 roku opracowane zostały materiały, które soczewki kontaktowe wykonane są z wciąż są doskonalone i udoskonalone, aby zwiększyć komfort i ostrość. Jednakże, niektórzy uważają, że z popularnością zabiegu refrakcyjnym, liczba osób noszących soczewki kontaktowe będą się zmniejszać.

Kto kwalifikuje się do bonów żywnościowych?

Kto kwalifikuje się do bonów żywnościowych?


Miejski Nutrition Assistance Program (SNAP), wcześniej znany jako Pieczęć Programu Żywnościowego, zapewnia miesięczne świadczenia żywności dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. Amerykański Departament Rolnictwa nadzoruje program, podczas gdy lokalne urzędy państwowe obsługi zadań w zakresie zarządzania z dnia na dzień.

Wymagania kwalifikacyjne SNAP

Aby ubiegać się o świadczenia SNAP, indywidualnie lub głowa rodziny uzupełnia ocenę z Departamentu Zdrowia i pracownika działu kadr. Pracownik gromadzi informacje na temat dochodów gospodarstwa domowego, środków obrotowych, stan pracy i kosztów utrzymania. Szczegóły dotyczące członków rodziny, takich jak wiek i obywatelstwo, są także pobrane.

Dowód dochodów i wydatków gospodarstw domowych należy podać.

Przychody i Odliczenia

Dochód brutto gospodarstwa domowego (brutto) musi spaść na lub poniżej 130 procent federalnego poziomu ubóstwa o nazwie bieżącego. W 2009 roku jedna osoba może zarobić 1,174 dolarów miesięcznie, podczas gdy rodziny z czterech może zarobić 2389 dolar.

Według zasad SNAP, odjęcie niektórych dopuszczalnych potrąceń ustala dochód netto w gospodarstwie domowym. W większości państw, dochód netto nie może przekraczać 100 procent poziomu ubóstwa do wielkości rodziny.

Wraz z potrąceniem 20 procent dochodów gospodarstw domowych, dozwolone potrącenia zwykle obejmują odpis standardowy użytkowej, koszty opieki nad dziećmi, koszty leczenia dla osób starszych i niepełnosprawnych członków rodziny, alimenty i niektórych kosztów schronienia.

Aktywa i zasoby

Gospodarstw domowych SNAP nie może mieć więcej niż 2000 dolarów w cennych zasobów. Niektóre aktywa, takie jak dom rodziny, nie są wliczane do tej kwoty. W większości przypadków, gdy wartość jednej licencjonowanej pojazdu jest wyłączone z limitu aktywów. Wszelkie dodatkowe pojazdy posiadane przez członków gospodarstwa domowego liczą.

Rodzin, w których przynajmniej jedna osoba jest niepełnosprawna lub w wieku 60 lat lub starszych może mieć do 3.000 dolarów w aktywach.

Wymagania pracy

Pełnosprawnych dorosłych, od 18 do 50 lat, którzy nie mają na utrzymaniu dzieci mieszkających w domu i nie pracują są zazwyczaj ograniczone do trzech miesięcy od świadczeń kuponów żywnościowych w każdym okresie 36 miesięcy. W pewnych miejscach lub okolicznościach, wyjątki od tej zasady.

Członkowskie mogą zapewnić działania na pracę, aby pomóc dorośli o niskich dochodach spełnia wymogu pracy.

Kwalifikujące Gospodarstwa imigrantów

Według strony internetowej USDA, legalni imigranci mogą otrzymać korzyści SNAP gdyby mieszkali w Stanach Zjednoczonych przez pięć lat lub federalnych lub stanowych otrzymują rentę inwalidzką. Wszystkie kwalifikujące dzieci imigrantów mogą otrzymać SNAP niezależnie od tego, kiedy do Stanów Zjednoczonych.

Każdy, kto nie jest obywatelem, ale jest tymczasowo mieszkający w kraju, takich jak studenci, nie może otrzymywać świadczenia oka.

Kto jest kandydatem do soczewek kontaktowych?

Kto jest kandydatem do soczewek kontaktowych?


Wybiera się soczewki kontaktowe z różnych powodów. Sport i wygląd zewnętrzny są chyba dwa najczęstsze powody ktoś zdecyduje się umieścić mały plastikowy obiektyw bezpośrednio na oku, ale istnieją również inne przyczyny.

Problemy z widzeniem

Osób z problemami wzroku, które nie chcą nosić okularów ze względów kosmetycznych mogą wybrać się do okulisty i uzyskania soczewek kontaktowych. Większość osób cierpiących na zaburzenia wzroku oko jest w stanie nosić jednego z kilku rodzajów soczewek kontaktowych.

Kontakt dla aktywności fizycznej

Zarówno amatorzy i zawodowi sportowcy z problemami wzroku często noszą kontakty, podczas gdy udział w konkurencji lekkoatletycznych. Kontakty są noszone zamiast okularów, ponieważ są mniej prawdopodobne, aby poluzować i odpaść w trakcie aktywności fizycznej.

Zaćma Pacjenci

Ludzie, którzy otrzymali drobnych operacji zaćmy, gdzie soczewki oka nie został usunięty, może być wymagane szczególne zużycie styków po zabiegu.

Dekoracyjne szkła kontaktowe

Ludzie, którzy chcą zmienić wygląd swoich oczu lub ukryć przebarwienia oka może zdecydować się na soczewki kontaktowe, które zmieniają wygląd oka. Zgodnie z US Food and Drug Administration (FDA) każdego, kto chce nosić soczewki kontaktowe ozdobne soczewki powinny uzyskać od licencjonowanego profesjonalny i mają egzamin oczu z okulisty zawodowej przed uzyskaniem tego rodzaju soczewek.

Presbyopia

Osoby starsze (40 lub więcej), którzy rozwijają prezbiopii, niezdolność do skupienia się na obiektach bliskich, mogą korzystać z monowizji, system instalacji dwóch różnych soczewek kontaktowych na parę oczu. Pacjent otrzyma jeden obiektyw bliska i jeden dla odległości (w razie potrzeby). W połączeniu, soczewki i oczy pracują razem, aby ponownie utworzyć normalne widzenie.

Jak pomóc komuś, kto próbuje rzucić palenie?

Ci, którzy próbowali złamać ich uzależnienie od nikotyny zrozumieć, jak trudne może być, aby zamknąć. Zazwyczaj zajmuje to więcej niż jedną próbę, aby być całkowicie wolny od nałogu. Kluczowym elementem do wszelkich prób rzucania palenia jest firma, solidny fundament zwolenników. Kiedy pomaga ktoś rzucić palenie jest kilka rzeczy do rozważenia, w tym redukcji stresu, pozytywne wzmocnienie i zaangażowanie.

Instrukcje

1 Gdy wspieranie decyzji palacza do rzucenia, istotne jest, aby wiedzieć, że osoba wspierać swoją decyzję. Zwrócić się do osoby, jak można pomóc. Niech indywidualnie kontrolować. On musi wiedzieć, że jesteś tam, aby wspierać go w każdej pojemności, ale to, że nie będzie arogancki. Nigdy nie oceniaj i protekcjonalny. Palenie jest nałogiem, i wychodzenie jest ogromny krok.

2 Chronić landrynki, wykałaczki, słomki do picia i inne takie rzeczy w zasięgu ręki. Jest coś takiego zwyczaju ręka-usta, że ​​niektóre trudne do zatrzymania. Jeśli papieros jest podstawiony coś nieszkodliwe, powtarzalny ruch jest łatwiejszy do czynienia i ostatecznie złamać.

3 Pozytywne wzmocnienie przechodzi długą drogę. Niech indywidualne wiem, że jesteś z niego dumna i wspierać to, co robi. Świętować z okazji. Idź do obiadu lub filmu, aby świętować swoje dalsze zaangażowanie w rzuceniu palenia. Jeśli jesteś byłym palaczem, odnoszące się przeżyciami i co pomogło zamknięciu może służyć jako pozytywne wzmocnienie.

4 Jeśli jest to możliwe, trzymać z dala od pokus indywidualnych. Oznacza to unikanie miejsc, w których palenie jest dozwolone, a nawet sytuacje z rodziną lub przyjaciółmi, którzy palą. Indywidualne zazwyczaj informują przyjaciół i rodzinę o zamiarze rzucenia, ale to nie powstrzymuje innych palaczy od oświetlenia tak.

5 Rzucanie palenia może być wyboista droga. Osoba jest nie tylko do czynienia z fizycznym odstąpienia od palenia, ale emocjonalny jeden też. Wychodzą jakieś wybuchy i nagłe zmiany nastroju. Jeśli to możliwe, rozwiązania takich incydentów, mówiąc coś pozytywnego lub zabawne. Jeśli osoba po prostu chce być spokojny, to jest w porządku, ale niech wie, że jesteś nadal rozmawiać. Nie opuści jednostkę w ciągu kilku wybuchów.

6 Utrzymanie poziomu stresu na rozsądnym poziomie jest kolejnym istotnym elementem procesu rzucania. Staraj się unikać go z dala od sytuacji, które zwykle skłaniają go zapalić. Jeśli nie można tego zrobić, nawiązać rozmowę o czymś mniej stresującym. Zajmują czas jednostki. Jeśli chodzi o coś innego nie robi nic, aby złagodzić stres, znaleźć coś do zrobienia, że ​​dostanie swoją uwagę od sytuacji, takich jak chodzenie do centrum handlowego lub filmu.

7 Ustaw pozytywny przykład zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Rzucenie palenia może czasem prowadzić do podnoszenia innych niezdrowych nawyków, takich jak nadmierna przekąski i jedzenie. Pomoc indywidualna skupić swoją energię na rzeczy takie jak zdrowe przekąski z owoców i warzyw i pić dużo wody. Oferujemy do wykonywania z jednostki. Można rozważyć biorąc klasy, takie jak joga czy tai chi.

8 oferty do udziału w spotkaniach grupy rzucania palenia z osobą.

Jak sprawdzić kiedy ktoś jest uzależniony od Pain Pills receptę

Wiele osób kojarzy uzależnień uzależnień z nielegalnych lub narkotyków, takich jak heroina czy kokaina. Jednak rośnie liczba uzależnień od leków na receptę, jak wykazywana przez tragedii Michaela Jacksona. Recepta uzależnień ból pigułka może być trudniejsze do wykrycia, ponieważ wiele ofiar zaczynają z uzasadnionych powodów, aby je podjąć. Istnieją jednak oznaki, że pacjent może być nadużywanie swoją receptę.

Instrukcje

Jak sprawdzić kiedy ktoś jest uzależniony od Pain Pills receptę

1 Sprawdź poziom tolerancji podejrzanego narkomana. Jeden wskaźnik znak, że może to zająć więcej i więcej leków, aby zapobiec ból, nawet jeśli szkoda poprawiła. Jednak biorąc więcej niż ustalonych dawkach może prowadzić do uszkodzenia wątroby, gdyż wątroba musi przetwarzać i rozbić leki na poziomie wyższym, niż jest przygotowany do.

2 Słuchaj rozumowania podejrzanego Addict dla biorąc receptę tabletki przeciwbólowe. Jeśli uzależnionych planują podjąć więcej niż ich określonej kwoty lub po wyleczeniu urazu, będą starali się rozumieć się z ewentualnego uzależnienia mówiąc takie rzeczy jak "Wezmę je tylko w nocy" czy "Zabiorę tylko tabletki kiedy dzieci śpią. " Mogą również usprawiedliwiać za podejmowanie leki, takie jak ból w niepowiązanych dziedzinach lub twierdząc, że mają problemy ze snem.

3 Monitorowanie ich postawy. To jest normalne, że pewne rozdrażnienie po spadając z niektórych tabletek przeciwbólowych na receptę. Jednakże, jeśli drażliwość jest wysoka i występuje między dawkami, osoba ta może być pożądanie leki. Mogą również wziąć więcej tabletek niż przewidziane jako sposób na uspokojenie nerwów. Pigułki zasadniczo się konieczność pełnienia funkcji społecznych w porównaniu z uzasadnionych koniecznością łagodzenia bólu.

4 Uważaj na działalności przestępczej lub nietypowych działań otaczających tabletki przeciwbólowe. Uzależnionych spędzają całych godzin po prostu staramy się zdobyć więcej tabletek. Niektóre osoby uzależnione będzie "Sklep lekarz", który będzie do kilku różnych lekarzy, aby uzyskać recepty. Wezmą recept do różnych aptek, tak że nie są one ograniczone w ich podaży uzależnień. Inne osoby uzależnione mogą uciekać się do działalności przestępczej, jak kradzież pieniędzy, kradzież tabletek przeciwbólowych od krewnych lub nabycia pigułki w innych nielegalnych sposobów.

Wskazówki

 • Jeśli podejrzewasz, że ktoś bliski jest uzależniony od leków przeciwbólowych, jak najlepiej, aby nie być bodźcem, takich jak racjonowanie pigułki lub pomagając im uzyskać nielegalnych recept. Chociaż niechęć i negatywne uczucia wobec ciebie może istnieć, jeśli nie pomoże im kontynuować nałóg, będąc Enabler może pogorszyć sytuację i, w niektórych przypadkach doprowadzić do śmierci.

Jak sprawdzić, czy ktoś musi szukać pomocy dla Narkomanii

Nadużywanie substancji zazwyczaj zaczyna jako zwyczaj społeczny, a następnie zwiększa się, dopóki użytkownik nie czuje, że nie może żyć bez leku i zrobi wszystko, aby je zdobyć. Nadużywanie substancji ma wpływ na ludzi na całym narkomana. Rodzina i przyjaciele mogą obserwować objawy uzależnienia od narkotyków, aby ustalić, czy dana osoba potrzebuje pomocy. Objawy uzależnienia od narkotyków zależy od leku. Należy jednak pamiętać, że nie każdy, kto wyświetla niektóre z tych objawów jest uzależniony od narkotyków.

Instrukcje

1 Obserwować oznaki uzależnienia od leków na receptę. Oznaki tego nałogu m.in. spanie w nieodpowiednich momentach, opadające oczy, apatia i pijanych maniery, jak niewyraźna mowa i potykając się podczas chodzenia lub stania.

2 Sprawdzić objawów uzależnienia od kokainy. Objawy obejmują niezwykle duże uczniów i szkliste oczy, słabe i połamane zęby, ślady po igłach na ramionach, które są zazwyczaj objęte długim rękawem, nawet w gorącej wodzie, surowego nos od wąchania narkotyków i utrata wagi. Inne objawy to bezsenność przez dłuższy czas, a następnie przez okres dłuższy sen, zbierając na części ciała, rozdrażnienie i zachowania agresywne, gwałtowne zmiany wagi, brak zainteresowania jedzeniem, lizanie stale usta i chaotyczne rozmowy.

3 Określić uzależnienie od opiatów. Podobny do uzależnienia od kokainy, objawy to ślady po igłach na ramionach, bladość skóry, pocenie się i ciągłe pragnienie, wskazywanym uczniów, ciągłe drapanie i spanie w nieodpowiednim czasie.

4 Dowiedz się, czy dana osoba jest za pomocą metamfetaminy. Podczas "gorączki" z przyjmowania leku, osoba ma podwyższone samopoczucie, zwiększenie energii i zmniejszenie apetytu. Ten pęd trwa od sześciu do ośmiu godzin. Kiedy to się skończy, pojawi się indywidualna bardzo wzburzony, często stają się gwałtowne, wykonuje to samo zadanie kilkakrotnie, wydaje się być przygnębiony i nieostry, jest seksualnie, nie śpi w dzień i utrzymuje pnący rozmowę.

5 bada pojedynczo na objawy uzależnienia marihuany. Przekrwione oczy, suche usta, puste spojrzenia i zapach spalonych traw są typowe objawy tego uzależnienia. Inne znaki są śmiechu bez powodu, nagle stały głód, brak emocji i euforii osłupienie.

Wskazówki

 • Zgodnie z Mayo Clinic, prędzej uzależniony szuka pomocy, tym większe szanse na odzyskanie długoterminowej.