adcov.com

hepa drogie

O znaczeniu Hep A & B szczepienia

O znaczeniu Hep A & B szczepienia


Chociaż rzadko śmiertelne, zapalenie wątroby może być wyniszczające choroby. Natomiast odpowiednie procedury higieniczne i środki ostrożności pomoże Ci uniknąć zarażenia albo Hep A lub B, szczepienia są bezpieczne i bardzo skuteczne.

Definicja

Zapalenie wątroby zapalenie wątroby. Funkcja wątroby jest filtrowanie krwi, wytwarzają ważne białka, witamin i przechowywania cukru, aż potrzebne i umożliwiają niezbędne reakcji chemicznych.

Powikłania choroby

Pod wpływem stanu zapalnego lub infekcji powodowanych przez zapalenie wątroby, funkcja wątroba jest naruszona i może prowadzić do utraty łaknienia, mdłości, gorączka, osłabienie i żółtaczka. Chociaż większość ludzi odzyskać całkowite zapalenie wątroby, przewlekłe szczepami choroby trwa przez całe życie pacjenta.

Szczepienia

Szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A są podane w dwóch dawkach, a po podaniu, zapewnienie ochrony przez co najmniej 20 lat. Szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B jest zawarte w trzech dawek co dwa miesiące. Szacuje się, że w 95 procent skuteczności.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A Zalecenia

Wirusowe zapalenie wątroby typu A są szczepienia zalecane dla wszystkich obszarów słabo rozwiniętych lub obszarów, gdzie zapalenie wątroby jest powszechne; mężczyzn homoseksualnych; nielegalne narkotyki; i pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B Zalecenia

Wirusowe zapalenie wątroby typu B zalecane są szczepienia dla niemowląt; osób zawodowo narażonych na krwi i jej produktów; pacjentów poddawanych hemodializie; chorych na hemofilię; homoseksualni mężczyźni i te z niedawno zdiagnozowanym chorób przenoszonych drogą płciową; i turyści, którzy spędzają co najmniej sześć miesięcy w regionach o wysokiej stopie zapalenia wątroby typu B.

Definicja Filtr HEPA

Dzięki milionom osób cierpiących na alergie i choroby, utrzymanie alergenów i patogenów rozprzestrzenianiu się jest kluczem do zdrowia. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest poprzez utrzymanie czystości powietrza, który oddycha. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie filtrów HEPA filtr, który prawie 100 procent cząstek z powietrza zatrzymując je w silnie tkaniny filtra

Co znajduje się filtr HEPA

HEPA jest akronimem dla "wysokiej wydajności powietrzu cząstek stałych." Filtr HEPA jest więc filtr, który jest doskonały w usuwaniu drobnych cząsteczek z powietrza i ich odłowu. Prawda Filtr HEPA (nazywane są filtry HEPA podobne) jest w stanie usunąć minimum 99,97 procent zanieczyszczeń powietrza, które są 0,3 mikrometrów średnicy. Filtry uzyskania tego poziomu skuteczności, ponieważ jest wykonany z maty z włókien, które są losowo rozmieszczone.

Wydajność

Filtry HEPA mogą być skuteczne, gdyż w rzeczywistości utrzymywania cząstek z powietrza na trzy różne sposoby. A cząstki wchodzą do filtra, niektóre z nich rzeczywiście przywierają do włókien filtracyjnych. Inne cząstki utknąć między włóknami, a niektóre z nich są przechowywane od momentu wyjścia filtru, ponieważ zderzają się z innymi cząstkami.

Korzyść

Główną zaletą jest to, że filtry HEPA poprawy zdrowia i zapobieganie ich rozprzestrzenianiu się chorób. To ze względu na ich zdolność do wychwytywania drobnych cząstek, takich jak pyłki roślin, które wywołują reakcje alergiczne i bakterie, które mogą powodować infekcje.

Gdzie Oni Found

Ze względu na ich zdolność do poprawy zdrowia i zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby, filtry HEPA są powszechnie spotykane w systemach grzewczych i chłodniczych klinik i szpitali. Są one również w odkurzaczach, zwłaszcza te, które są nastawione na ludzi ze zwierzętami, które mogą rzucić wiele sierść i włosy. Są one również zastosowanie w przemyśle jądrowym. Zastosowania są obecnie ograniczone, ponieważ filtry HEPA pozostają raczej drogie.

Historia

Filtry HEPA zostały zaprojektowane w 1940 roku, ale nie zostały skomercjalizowane, aż dziesięć lat później. Ich wyprodukowania było wynikiem pragnienia uniknięcia zanieczyszczenia radioaktywne rozprzestrzenianiu --- to problemem dużej w tym czasie ze względu na wcześniejsze wojen i wzrostu techniki jądrowej. Chociaż początkowo traktowano HEPA jak znakami towarowymi marki, HEPA teraz można odnieść się do każdego filtra, który spełnia normę przechwytywania 99,97 cząstek. Standard ten jest regulowany przez Amerykański Departament Energii.

Można zmyć mój centralnej próżni HEPA filtr?

Filtr przepięciowy pyłów wysokiej wydajności (HEPA) odnosi się do rafinacji filtracji zaprojektowany do czystego powietrza. Filtry HEPA znajdują się zwykle w odkurzacze i centrum lotniczego, gdzie pracują, aby usunąć małe cząstki z powietrza, w tym zarodniki, kurz i sierść zwierząt domowych. Filtry te mają zwykle możliwość pułapka cząstek około 1 do 0,5 mikronów średnicy, co oznacza, że prawda filtr HEPA powinny mieć możliwość filtrowania się 99,97% niepożądanych cząstek.

Czyszczenie filtrów

Filtry HEPA składają się z maleńkich włókien syntetycznych, które tylko niech mikroskopijne strumieni powietrza poprzez. To sprawia, że filtry wyglądają jak produkty papieru lub szmatką. Nie myje się prawdziwą filtr HEPA. Można prać innego typu filtr--jak wersję elektrostatyczne--przy użyciu lekko wilgotną ściereczką do czyszczenia z kurzu. Filtry HEPA, jednak są znacznie bardziej zaawansowane i są wykonane z delikatnych materiałów. Za pomocą wody na taki filtr będzie kompromis włókien i sprawiają, że mniej skuteczne w filtrowania powietrza. Filtrów HEPA, także pracy kurzu w ich włókien na poziomie małe, że nawet jeśli może umyć filtr właściwie bez jej uszkodzenia, woda nie zrobi wiele dobrego. Nawet mocny strumień wody chcieliby chyba nie zmyć wielu pyłów uwięziony w filtrze i prawdopodobnie zrobić więcej szkody niż pożytku.

Opcje filtrowania

Swoim jedynym ratunkiem brudny filtr HEPA jest wyrzucić. Filtry HEPA, choć drogie, mają na celu być zastąpione po pewnym czasie przeszła. Szczotkowanie filtr, wybijanie niektóre z kurzu lub wycierania go może usunąć kilka poza cząstek i nieco poprawić wydajność przez krótki okres czasu, ale wnętrz cząstek będzie zatrzymać w miejscu i blokuje drogi oddechowe, zmniejszenie ogólnej wydajności systemu powietrza. Prawdziwe filtry HEPA, z ich składu i wysoki stopień filtracji, nie powinny być myte. Tam są mniej skuteczne filtry, które są nadal użyteczne, jednak, że może używać słowa "HEPA" w ich opis. Są w stanie umyć je i zachować ich przydatność w dłuższym okresie czasu.

Skutki Hep C na płód

Skutki Hep C na płód

Według Administracji Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia, WZW typu C, znany również jako HCV jest najczęściej zakażenie przewlekłe przenoszonymi przez krew w USA osoba może zostać zainfekowany przez dożylne zażywanie narkotyków lub zainfekowanym transfuzji krwi przez sito (choć bardzo rzadko). Może być przenoszona drogą płciową, ale wymagają wymiany krwi podczas seksu być przekazywany przez przewoźnika braku nośnika. Jeden na czterech noworodków matek, które sprawdzą pozytywne dla zapalenia wątroby typu C nabędzie stan.

Choroby wątroby zakażenia i przekładni

Wirusowe zapalenie wątroby typu C dotyczy zakażenia wątroby spowodowane wirusem zapalenia wątroby typu C. Nowo zainfekowane nośniki są zazwyczaj bez objawów. W ciągu jednego do trzech tygodni na zakażenie HCV RNA (kwas rybonukleinowy) można wykryć we krwi. Test ilościowo mierzy ilość RNA HCV w celu określenia ilości wirusa jest obecny, czasami określane jako "obciążenie wirusem." CDC stwierdza się, że średnio, zajmuje od ośmiu do dziewięciu tygodni od ekspozycji na przeciwciała HCV, które zostaną zidentyfikowane w ponad 97 procent pacjentów. W 60 do 85 procent tych pacjentów, przewlekłe zakażenie HCV rozwija. Spośród nich, 60 do 70 procent będzie wykazywać oznaki czynną chorobą wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C i ciąża

Obecnie nie ma sposobu, aby zapobiec płód przed zakażeniem HCV od matki. Wirusowe zapalenie wątroby typu C może być testowany przez sito do krwi, chociaż lekarze zazwyczaj zarezerwować testy dla matek z grup ryzyka (takich jak ci, którzy używali narkotyków dożylnych rekreacyjnie). Leki mogą być potrzebne do kobiet ciężarnych, aby zmniejszyć możliwość zakażenia wirusowego. Dziecko musi być badane, aby zobaczyć, czy ona ma chorobę, gdy jest ona rodzi. Cięcia cesarskiego nie jest wymagana dla matek, które sprawdzą pozytywne dla zapalenia wątroby typu C.

Wirusowe zapalenie wątroby typu Wpływ na płód i Dzieciątka

Wirusowego zapalenia wątroby typu C ma mniejszą szybkość transmisji Alone (od zera do 18 procent, zgodnie z wirusowym zapaleniem wątroby typu Central) niż wtedy, gdy nie jest współistniejące z innymi infekcjami chorób, takich jak HIV. Warunki, takie jak HIV osłabienia jednostkach obrony przeciw wirusowi HCV, co powoduje zwiększenie obciążenia wirusowego. Wyższe obciążenie wirusowe, wyższe ryzyko przeniesienia do niemowlęcia. Leczenie przeciwwirusowe nie została ustalona, ​​aby zapobiec przenoszeniu. Unikanie długą pracę po wodę matki złamał może zmniejszyć ryzyko przeniesienia zakażenia na noworodka.

W macicy, nie ma danych, które może określić, kiedy transmisja będzie występować, jeśli tak, to czy co będą efekty. Ogólnie, dla niemowląt otrzyma przeciwciał HCV od matki, i mogą być obecne do piętnastu miesięcy. Lub jeśli rodzice pediatricians wymagają, badania HCV RNA może być wykonywane od dwóch do sześciu miesięcy życia. Jeśli diagnoza może być opóźniony, Test anty-HCV można przeprowadzić na piętnaście miesięcy. Większość HCV dodatnich niemowląt nie ma żadnych objawów.

Pielęgniarstwo i zapalenia wątroby typu C

Matki, które pozytywny test na zapalenie wątroby typu C, nie trzeba unikać karmienia piersią. Jeśli pediatra dziecka czuje dziecko nie jest zagrożone ze względu na inne możliwe choroby towarzyszące, brak prądu dowody medyczne wskazują, że pielęgniarstwo rozprzestrzeni HCV z matki na dziecko. Matka z wirusowym zapaleniem wątroby typu C powinny unikać karmienia piersią, jeśli jej sutki są popękane i krwawienie, ponieważ wirus przechodzi przez krew.

Leczenie dzieci urodzonych z wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Canadian Pediatric Society twierdzi, że jeden na czterech dzieci z wirusowym zapaleniem wątroby typu C będzie odzyskać z niego na własną rękę, bez interwencji leczniczych. Pozostali będą nosicielami tej choroby, i pozostanie w wątrobie dziecka. Większość z tych dzieci będą zdrowe, choć będą musiały mieć regularne badania krwi oraz badania kontrolne. Dzieci, które nie rozwijają się objawy będą leki przeciwwirusowe do zapobiegania uszkodzeniom wątroby, marskość wątroby lub raka wątroby.

Odchudzanie Droga biblijne

Chrześcijanie starają się schudnąć, często zastanawiam się, czy jest biblijny sposób, aby to zrobić. Biblia wspomnieć pokarmy, które sprzyjają utracie wagi? Czy te produkty nadal istotne dla utraty wagi dzisiaj? Czy istnieją dodatkowe korzyści zdrowotne w następstwie biblijny plan odchudzania diety? Może to być pomocne, aby zbadać aspekty diety Biblii i jak te kulinarne wskazówki mogą być włączone do biblijnego planu skutecznej utraty wagi dla współczesnego człowieka.

Czy Biblia naprawdę Wzmianka Weight Loss?

Chociaż Biblia bezpośrednio nie wspominając o utracie wagi, to nie zapewni nam dużą ilość informacji na temat wspólnych żywności i napojów w czasie. W rzeczywistości, cały 11. rozdział Księgi Kapłańskiej jest polecenia dla izraelskich ludzi dotyczące żywności, które były dopuszczalne na podstawie prawa mojżeszowego. Kilka innych fragmentów Biblii odnosi się również do różnych potraw jak "czyste", czyli przyjęcia, lub "nieczyste", co oznacza, że ​​są nie do spożycia przez zwolenników prawa mojżeszowego.

Co mówi Nauka O biblijnej diety

Badania naukowe w Uniwersytecie Columbia wykazały, że wiele żywności zatwierdzonymi w Piśmie udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym obniżony poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera, w badaniu 1880 osób. Badanie zostało oparte na jak bardzo ludzie po diecie śródziemnomorskiej, który zawiera wiele produktów spożywczych znajdujących się w biblijnych. Należy zauważyć, że podczas badania nie bezpośrednio informacje utraty masy ciała, zgodnie z powodzeniem śródziemnomorskiej wyniki diety w dolnym nasycony i trans-tłuszczów spożycia, przy jednoczesnym zwiększeniu zużycia jednonienasycone kwasy tłuszczowe, który sprzyja utracie masy ciała i obniżonym poziomem cholesterolu.

Badacz i autor książki "Życie codzienne w biblijnej Times" Oded Borowski spojrzał głęboko w archeologicznych zapisów starożytnych Izraelitów ludzi, aby znaleźć informacje o książce. Kiedy omawia swoją dietę, on stwierdza, że ​​składała więcej produktów rolnych, takich jak produkty pełnoziarniste, niż czerwonego mięsa. On również opisuje typowy starożytny Izraelita jako "szczupła i wykończenia." Postanowił, że był to produkt z ich diety i codziennych ćwiczeń rutyny --- w tym przypadku, do pracy fizycznej w rolnictwie.

Pokarmy biblijne, które promują Weight Loss

Ludzie biblijne jedli głównie diety wegetariańskiej, w tym wiele świeżych owoców i warzyw, które są udowodnione zawierają enzymy, które pomagają w utracie wagi poprzez zwiększenie metabolizmu. Morele, figi, daktyle, granaty, winogrona są wymienione w Biblii. Por, cebulę i czosnek również znaleźć drogę do biblijnej historii.

Przypraw i przypraw dodaje smaku żywności, a ponieważ wykazano, hamuje apetyt. Aromatyczne dodatki, takie jak ziarnko gorczycy, kopru, mięty, oliwy i miodu, były zawarte w zdrowej diecie ludów biblijnych i uważa się, że nadal promować utrata masy ciała dzisiaj.

Wiele z tych genów została zużyta w postaci roślin strączkowych, takich jak groch, soczewica i albo całych ziaren, takich jak jęczmień, pszenica. Dodatkowe białko dostarczane przez takich jak orzechy, migdały i pistacje. Niektóre wędliny były dozwolone przez prawo Mojżeszowe, ale były one rzadko stosowane w codziennym gotowaniu. Najwięcej odniesień do czerwonego mięsa w biblijnego przejścia są związane z uroczystości i wydarzeń specjalnych. Takie przypadki obejmują uroczystości religijne Paschy, gdzie baranek został zabity i zjedzony w ciągu jednej nocy, lub przypowieści o synu marnotrawnym, gdzie Jezus odnosi się, że ojciec cieszył się zwrotu utraconej syna i nakazał jego sługi do uboju " utuczone cielę ", aby mogli świętować powrót syna. Współczesna nauka wykazała, że ​​korzyści dla zdrowia, w tym utrata masy ciała, są podobne do zmniejszenia zużycia czerwonego mięsa.

Jak jest Hep C Przesyłane?

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, zakażenia wirusowe wątroby, jest przenoszone przez kontakt kontaktu krwi z krwi. Ten kontakt może się zdarzyć w wielu różnych okolicznościach. Wiele razy ludzie z HEP C nie ma żadnych objawów, ale choroba prowadzi do poważnych blizn wątroby, która prowadzi do marskości wątroby, a nawet raka wątroby. Nie ma szczepionki ani lekarstwa na choroby.

Metody transmisji

Wstrzykiwany lub wdychania narkotyków rozprzestrzenia zapalenia wątroby typu C. wspólnych igieł z kimś, kto jest zainfekowany wprowadzi krople jego krwi bezpośrednio do żyły, zarażając Cię. Korzystanie z słomy zakażony krwi lub śluzu z osobą zakażoną, aby wciągnąć narkotyków również powoduje ryzyko zakażenia.

Sprzęt medyczny i stomatologiczny, który został nieprawidłowo sterylizowane powoduje ryzyko zachorowania hep C

Jeśli pracujesz w środowisku, w którym jesteś narażony na krwi, jesteś w grupie ryzyka. Dotyczy to zawodów takich jak strażak, policjantów, sanitariuszy i ludzi w siłach zbrojnych.

Transmisja seksualne poprzez seks pochwy występuje rzadko. Ryzyko jest większe przez sex analny, fisting i wykorzystania zabawek erotycznych.

Urządzenia stosowane w przekłuwania ciała oraz tatuażu, który nie został prawidłowo sterylizowane powoduje ryzyko.

Maszynki do golenia, szczoteczki do zębów udostępniania i manicure i pielęgnacji paznokci nóg przedmioty, które miały kontakt z krwią będzie rozprzestrzeniać hep C. Należy zachować ostrożność podczas udostępniania żadnych osobistych rzeczy do pielęgnacji.

Kobiety mogą przesyłać zapalenia wątroby typu C, aby ich dzieci podczas porodu.

Choć teraz krew i narządy są badane na choroby zanim zostaną wykorzystane, w jednym czasie Hep C rozprzestrzenia się poprzez przeszczepy narządów i transfuzji krwi.

Jak pozbyć się Hep B

Wirusa zapalenia wątroby typu B lub Hep B w skrócie, jest poważną chorobą wątroby spowodowane wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV). Ten najczęściej zakażeń wątroby charakteryzuje podrażnienia i obrzęk wątroby. Dziewięćdziesiąt procent osób dorosłych, które nie kurczą HBV są w stanie pozbyć się wirusa w ostrej fazie (pierwsze sześć miesięcy) bez większych trudności. Młodszych pacjentów i innych osób dorosłych, jednak nie reaguje na ostre traktowanie, w wyniku przewlekłego stanu, które potencjalnie mogą powodować marskość wątroby, rak wątroby, niewydolność wątroby i ostatecznie śmierć. Zabiegi są dostępne dla osób z przewlekłymi zakażeniami i bezpieczna szczepionka przeciwko zapaleniu wątroby typu B jest dostępna dla wszystkich grup wiekowych. Nowe zabiegi są opracowywane dla tych już zakażone, jak również.

Instrukcje

1 Zadzwoń do lekarza, jak tylko są świadomi, że były narażone na kontakt z wirusem zapalenia wątroby typu B. Wirusowe zapalenie wątroby typu B wtrysku immunoglobuliny w ciągu pierwszych 24 godzin po ekspozycji może zapobiegać rozwojowi zapalenia wątroby typu B. Pierwsza z serii trzech strzałów szczepionki zapalenia wątroby typu B również być podawane w tym czasie. Twój lekarz będzie również uważnie monitorować czynność wątroby w ostrej fazie, w rzadkich przypadkach, które można rozwinąć niewydolność wątroby.

2 Get dużo odpoczynku, aby pomóc organizmowi odzyskać od zakażenia.

3 Pobierz właściwego odżywiania. Dobrze zbilansowana dieta pomoże twoje ciało odzyskuje od zakażenia. Skupić się na żywności o wysokiej zawartości białka i błonnika, a także owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste.

4 Ogranicz spożycie białka, jak uszkodzenie wątroby z zapaleniem wątroby typu B hamuje na wątrobę zdolność do prawidłowego rozkładania białek.

5 Gotowanie odpowiednich płynów. Upewnij się, że mają co najmniej osiem szklanek wody dziennie.

6 Należy unikać alkoholu i tytoniu. Te mogą pogorszyć swój stan i dokonać odzyskiwania trudniejsze.

7 Sprawdź z służby zdrowia przed podjęciem jakiekolwiek leki na receptę, suplementy lub over-the-counter leków. Należy unikać takich jak paracetamol Tylenol, co może spowodować uszkodzenie wątroby. Weź wszystkich przepisanych leków zgodnie z zaleceniami w celu złagodzenia ewentualnych symptomów.

8 Spotkaj się z lekarzem na końcu wyznaczonego okresu odbudowy testów zapalenia wątroby typu B. Lab będzie podawany w celu potwierdzenia pełnego odzyskania.

9 Postępuj zgodnie z przedstawionymi powyżej, jeżeli stan rozwija się do stadium przewlekłym.

10 Weź leki przeciwwirusowe. Obecnie istnieje dostępnych pięć różnych leków stosowanych w leczeniu przewlekłego HBV. Zastrzyki interferon uzupełnić naturalną produkcję interferonu w organizmie do stymulowania odpowiedzi immunologicznej organizmu na HBV i zapobiega replikacji wirusa w komórkach. Telbiwudyna poprowadzonym codziennie w postaci tabletek, zapobiega replikacji wirusa HBV z mniejszą ilością skutków ubocznych, ale może powodować postać lekooporne choroby rozwijać. Entekawir również podawana raz na dobę, w postaci tabletek został uznany za bardziej skuteczny niż lamiwudyna, ale objawy mogą poważnie pogorszyć gdy lek jest zatrzymany. Adefowir dipiwoksylu jest również przyjmować codziennie w formie tabletek, aby zapobiec HBV replikacji w komórkach. Jest skuteczny w przypadku pacjentów opornych na lamiwudynę.

Wskazówki

  • Noworodków matek z ostrym zapaleniem wątroby typu B muszą otrzymać immunoglobulinę zapalenia wątroby typu B oraz szczepionkę w ciągu 12 godzin po urodzeniu. Bezpieczny seks. Unikać kontaktu seksualnego z kimś, kogo znasz, albo ostre lub przewlekłe zapalenie wątroby typu B. Użyj nowej poliuretanowej lub lateksowej prezerwatywy za każdym razem masz płeć. Podczas tego sześciomiesięcznego ostrej fazy, zakażoną jest uważane zaraźliwa. Osób żyjących w bliskim kontakcie z partnerów seksualnych oraz z zakażonej osoby powinny być badane na zapalenie wątroby typu B i otrzymać szczepienia HBV. Wszelkie rany członków gospodarstwa domowego muszą pozostać zakryte. Należy unikać dzielenia ostrych narzędzi, takie jak szczoteczki do zębów lub maszynki do golenia, kolczyki, ponieważ mogą one posiadać małe ilości krwi, która może być następnie przenoszone na niezakażonych osoby. HBV nie mogą być przekazywane swobodnie przez kichanie, kaszel, przytulanie i jedzenie przygotowane przez kogoś, kto jest HBV dodatnie.
  • Przekazywane przez krew, nasienie, pochwy i innych płynów ustrojowych z osobą zakażoną, zakażenie może nastąpić po następującym: seks bez zabezpieczenia z osobą zakażoną; transfuzje krwi; wspólne lub ponownie wykorzystana igły iniekcyjne; i narażenie przez skażoną krew.

Oznaki, że wraca Hep C

Istnieje wiele osób, które kurczą się zapalenia wątroby typu C rocznie. Jest wysoce zaraźliwa i niebezpieczna stan zdrowia, a bez leczenia, może zabrać swoje życie. Większość osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu C nie ma objawów z chorobą. Inni mogą nie zawsze podejrzewać, że mają problem, a choroba tylko zostanie wykryty przypadek z badania krwi. Zapalenie wątroby może być leczony, lecz nie oznacza, że ​​nie można uzyskać wirusa. Wątroby może powrócić i kiedy to robi, to zazwyczaj powodują objawy poinformować, że wraca.

Co to jest wirusowe zapalenie wątroby typu C?

Zapalenie wątroby typu C jest chorobą wirusową wątroby, który jest z natury. Powoduje to zapalenie wątroby, może rozwinąć się w marskość wątroby i mogą być śmiertelne. Najczęstszym sposobem zaciągania zapalenie wątroby typu C jest albo przez udostępnianie brudnych igieł lub poprzez transfuzję krwi. Każdy jest inny i niektórzy ludzie wykazują fizyczne oznaki wystąpienia choroby, a inne nie. Najczęstszym sposobem diagnozowania zapalenia wątroby typu C jest przez badania krwi i biopsji. Enzymów wątrobowych zwykle pokazuje enzymów wątrobowych i biopsja tkanki wątroby zwykle pokaże organ jest chory.

Podpisuje zapalenia wątroby C można Wracając

Wiele z objawów wskazujących, że wirusowe zapalenie wątroby typu C jest zwrócenie są takie same jak w przypadku objawów choroby na początku. Objawy często powtarzają się, a to może ułatwić pacjentom zrozumieć potrzebują pomocy medycznej. Objawy zapalenia wątroby typu C powrocie są zmęczenie, gorączka, nudności, wymioty, biegunka i utrata apetytu. Gdy choroba postępuje, będzie żółknięcie skóry i oczu. Dla niektórych pacjentów, nie mogą one wystąpią jakiekolwiek objawy fizyczne w ogóle, a tylko badanie enzymów wątrobowych pokaże, czy choroba wraca.

W przypadku zapalenia wątroby typu C przywracany

Jeśli kiedykolwiek miał zapalenie wątroby typu C, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że wirus powraca. Należy również natychmiast zaprzestać picia alkoholu i nie brać leki znanych rozpalać wątroby, takie jak paracetamol. Powinieneś mieć praca krwi pobrana, a także, aby sprawdzić, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, i pamiętaj, aby nie dzielić się z innymi igłami, aby uniknąć ich zainfekowania.

Znaczenie wątroby typu C Wracając

Kiedy zdiagnozowano zapalenie wątroby typu C, to najlepiej, aby w dalszym ciągu dbać o siebie, nawet w okresie remisji. Wiele osób uważa, że ​​dlatego, że nie miałem ich zapalenia wątroby typu C leczonych, że są one wolne od znowu zachorowania. To nie jest prawda; Wirusowe zapalenie wątroby typu C może powrócić, co oznacza, że ​​są zdolne do zakażania innych. Środki ostrożności powinny być zawsze brane dbać o siebie po zdiagnozowano zapalenie wątroby typu C, zwłaszcza w celu zapobieżenia przekazania go.

Leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C i remisja

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, może przejść do remisji albo samoistnie, albo przez traktowanie. Niektórzy ludzie, którzy mają ostrą formę wirusa mogą odnieść korzyści z leczenia. Inni, którzy żyją z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C formie nie mogą wymagać leczenia; może po prostu powinny być monitorowane. Leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C może być drogie, że nie może pracować, a w niektórych przypadkach, może spowodować więcej szkód. Leczenie zapalenia wątroby typu C może również mieć wiele skutków ubocznych, które mogą być bardzo trudne dla pacjenta. Jednak to, czy otrzymasz leczenie zapalenia wątroby, czy nie, trzeba będzie być ściśle przez lekarza.

Jak działa Hep-C Ci schudnąć?

HCV

Szacuje się, że 270 do 300 milionów ludzi ma zapalenie wątroby typu C (HEP-C), zakaźną chorobą wirusową, która atakuje wątrobę. Wstępne etapy choroby są często bezobjawowe, a niektóre przypadki Hep-C nawet rozwiązać na własną rękę. Jednakże, jeżeli choroba robi postępy, może to prowadzić do uszkodzenia wątroby. Niektórzy pacjenci Hep-C nawet do ciężkiej blizny i marskość wątroby, które może prowadzić do niewydolności wątroby, raka, a nawet śmierci. Wirusa zapalenia wątroby typu C może być leczony; Jednakże, nie ma szczepionki dla wirusa.

Objawy

Tych, które cierpią z powodu progresji zapalenia wątroby typu C może cierpieć tylko z łagodnymi objawami, mimo, nieleczona choroba może robić rozległe uszkodzenia wątroby. Objawy te obejmują ciemny kolor moczu, żółtaczka, zmęczenie, swędzenie, objawy grypopodobne, problemów ze snem, bóle brzucha, utrata apetytu, depresji i nudności.

Kiedy zmniejszenie apetytu i nudności łączyć z innymi skarbowych objawów zapalenia wątroby typu C, zaawansowaną pacjenci często zatrzymują spożywania żywności odpowiednich ilości powodu braku chęci jedzenia i uczucie ogólnego złego samopoczucia. Skutkuje to często w znacznym czasem, alarmujące utraty ciężaru, co jest inną, wtórny objaw hep-C.

Leki

Utrata apetytu nie może być jedynie objawem samego zapalenia wątroby typu C, ale z lekiem przewidzianym do zarządzania choroby.

Uporczywe zakażenia wirusowego zapalenia wątroby są najczęściej leczone leków (interpheron peginterferonem alfa) i rybawiryną, jak również innych leków, objawów zarządzania. Skutki uboczne tych leków często nasilają i związek objawów Hep-C, zwłaszcza tych, które kolidują z apetytem.

Hep-C u pacjentów, którzy przyjmują leki te często traci się znaczną ilość masy, ponieważ lek, jak również wirusów, dzięki czemu są mdłości, obojętny w jedzeniu i spowodować ich wymiotów. Ponadto, mogą one uznać, że żywność, którą jedzą gusta różne, albo, że lek powoduje gorzki lub metaliczny smak w swoich ustach. W rezultacie, odżywiania się niepożądane doświadczenie i tracą na wadze.

Zarządzanie

Ważne jest dla osób cierpiących na zapalenie wątroby typu C do spożywania zdrowej diety z odpowiednią ilością kalorii. Utrata apetytu może prowadzić do znacznej utraty wagi, niedożywienia, aw konsekwencji obniżenie odporności, co pogarsza zdolność organizmu do ochrony wątroby i sprawia, że ​​łatwiej dostać zakażenia.

Dlatego, Hep-c chorzy powinni jeść kilka małych posiłków dziennie, aby upewnić się, że spożywają odpowiednią ilość zdrowej żywności pomimo dyskomfortu. Jeśli pacjenci uznają, że ich objawy kolidować z ich zdolnością do jedzenia (na przykład, uporczywe nudności i wymioty), powinni porozmawiać z lekarzem o zmianie swoich leków lub przepisywania dodatkowych leków do zwalczania nudności.

Co to jest Hep C?

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), zapalenia wątroby typu C jest chorobą zakaźną typu wątroby, która dotyka ponad 3,2 miliona osób w Stanach Zjednoczonych. CDC donosi, że prawie 17.000 osób zdiagnozowano zapalenie wątroby typu C w 2007 roku.

Rodzaje

Wirusa zapalenia wątroby typu C może być albo ostre albo przewlekłe mówi CDC. Ostre wirusowe zapalenie wątroby typu C jest chorobą krótkoterminowe, które występuje w ciągu sześciu miesięcy od przekazania choroby, natomiast przewlekłe zapalenie wątroby typu C jest poważną chorobą, która może trwać całe życie. W większości przypadków, ostre wirusowe zapalenie wątroby typu C rozwija się przewlekłe zapalenie wątroby typu C.

Objawy

CDC donosi, że 75 procent osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C nie występują żadne objawy. Jeśli pojawią się objawy, mogą obejmować gorączkę, nudności, wymioty, bóle stawów i żółtaczka.

Ramy czasowe

Objawy pojawiają się zwykle od sześciu do siedmiu tygodni po przekazaniu choroby jeżeli się pojawiają, mówi CDC.

Skrzynia biegów

Według CDC, zapalenie wątroby typu C jest przenoszoną drogą płciową lub wchodząc w kontakt z krwią zakażonej osoby, na przykład z udostępniania zanieczyszczone igły.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na zapalenie wątroby C. Lekarze najczęściej zalecają połączenie dwóch leków, interferonem i rybawiryną, aby pomóc w leczeniu objawów zapalenia wątroby typu C

Ostrzeżenie

CDC ostrzega, przewlekłe zapalenie wątroby typu C może prowadzić do marskości wątroby i raka wątroby i może powodować inne poważne warunki, w tym niewydolność wątroby, a nawet śmierci.

Hep C Carrier Środki ostrożności

Życie z wszelkiego rodzaju choroby jest trudna sytuacja, która wpłynie na wiele codziennych czynności. Zachorowania na choroby będą miały długą listę reperkusji. Jeśli zdiagnozowano takiej choroby jak zapalenie wątroby typu C, należy podjąć odpowiednie kroki, aby chronić siebie i tych wokół ciebie.

Informacje na temat wirusowego zapalenia wątroby typu C

Zapalenie wątroby typu C jest chorobą zakaźną, który może silnie blizny wątroby. Te problemy mogą prowadzić do poważnych problemów medycznych, włączając niewydolność wątroby lub rak. Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest przenoszona przez wejściem w kontakt z zakażoną krwią. Można to zrobić poprzez takie działania, jak dzielenie igieł, za pomocą narzędzi lub skażonej tatuaże i piercing w niektórych rzadkich przypadkach podczas porodu. Obecnie nie jest dostępna szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C dla

Środki ostrożności w Życie z zapaleniem wątroby typu C

Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C spowoduje Ci w twarz takich problemów jak zmęczenie fizyczne i przewlekłe choroby. Mimo to, wiele osób ma aktywne życie codzienne. To ważne, aby mieć pewność, że twój stan jest, ponieważ osoby, które nie wykazują objawów może wciąż przechodzą zapalenia wątroby typu C na innym. Otwartość z tych, których masz bliski kontakt osobisty jest ważny. Hep C jest rzadko rozprzestrzenia się poprzez kontakt seksualny, ale wciąż jest to możliwe. Nie pozwalać innym na korzystanie z żadnych osobistych produkty, które mogą mieć krew na nich.

Środki ostrożności do interakcji z zakażonych osób

Jeśli nie są zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C, ale mam przyjaciół i kolegów, którzy są, to jest normalne, aby bać się zarażenia się chorobą. Podczas pracy wokół krwi lub innych płynów ustrojowych używać odpowiednich narzędzi bezpieczeństwa, takich jak rękawice lateksowe. Ponadto, stosowanie prezerwatyw może zapobiec połowu tej choroby przez kontakt seksualny. Należy także unikać korzystania z innych produktów, takich jak osobiste szczoteczki i maszynki do golenia.

Hep C Korpus Itch Leczenie

Zakażenia wirusowego zapalenia wątroby typu C są spowodowane przez wirusa zapalenia wątroby typu C. Ekspozycja na ten patogen, często znany jako HCV, powszechnie występuje przez krew, jednak może ona również być przekazywana podczas stosunku płciowego lub z matki na dziecko w czasie ciąży. I choć wiadomo, HCV atakuje wątrobę, nie jest niczym niezwykłym, aby wystąpić objawy, które są pozornie niezwiązane z funkcji tego narządu. Jednym z bardziej powszechne jest świąd lub swędzenie skóry, w wyniku kwasów żółciowych w surowicy krwi. Leczenie zwykle pociąga za sobą dwa podejścia płaszczyznach, obejmujących zarówno zakażenia i objawów.

Leczeniu zakażeń

Leki przeciwwirusowe są podstawowym trybem leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Jeśli jesteś w stanie kontrolować sytuację, powinieneś zobaczyć poprawę stanu skóry objawowym. Porozmawiaj z lekarzem o uzyskanie recepty.

Pegylowany interferon (PEG-IFN) jest zdecydowanie najczęściej lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zapalenia wątroby typu C, a lekarz może łączyć się z rybawiryny, inny lek przeciwwirusowy. Poprzez połączenie dwóch leków, będziesz często nastąpić poprawa reakcji na wirusa.

Leki podaje się zwykle doustnie, przez ograniczoną liczbę tygodni. To konserwatywne podejście jest ze względu na negatywne skutki te leki przeciwwirusowe mogą mieć na swoim ciele, takie jak zmęczenie, bóle głowy, gorączka i niedokrwistości. Mogą one również znacznie zmniejszyć liczby białych krwinek, wpływa na odpowiedź immunologiczną.

Po wyznaczonym okresie leczenia próbki krwi pochodzi rozpoznać, czy lek jest skuteczny. Pozytywne wskaźniki HVC ogólnie oznacza inny przebieg leczenia.

Leczenia objawu

Podczas leczenia dla rzeczywistej infekcji, to może być również traktowane za "Hep C" ciała swędzenie, więc upewnij się, aby wymienić wszystkie związane objawów z lekarzem. Leczenie może być obsługiwane przez zastosowanie środków antyhistaminowych lub kortykosteroidy. Oba leki pomagają zmniejszyć stan zapalny wyzwalania swędzenie. Z leków przeciwhistaminowych, będziesz po prostu wziąć tabletkę doustną każdego dnia. Kortykosteroidy, z drugiej strony, są podawane miejscowo, więc będziesz przepisał leczniczych krem ​​do stosowania bezpośrednio na skórę.

Jeśli potrzebujesz dalszej ulgi, należy rozważyć zastosowanie zwilżonej opatrunek (bandaż) na tym obszarze cierpiących na świąd. Opatrunki powinny być stosowane tylko po leczniczym kremem. Pieczenia sody i bezzapachowa kąpiele nawilżające mogą również zmniejszyć uczucie swędzenia. , A także upewnić się, pić dużo płynów (co najmniej 64 uncji dziennie), aby upewnić się, że skóra pozostaje nawilżona.

Choć nie tak powszechnie stosowane do świądu, przeciwbólowe lub antagonista opiatów mogą być podjęte, aby zmniejszyć uczucie swędzenia. Jeśli leki przeciwhistaminowe lub kortykosteroidy nie zapewniają wyników, należy porozmawiać z lekarzem o recepty do jednego z tych leków.

Jak jest Hep C umowna?

Krwi

Z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C jest wirus, łatwo, gdy jest zawarte we krwi na kontakt krwi. Najczęściej ten następuje w wyniku transfuzji krwi. Chorzy na hemofilię są w szybszym tempie zarażenia zapaleniem wątroby typu C, ponieważ otrzymują wiele transfuzji krwi. Nawet kobiety, które cięć cesarskich są zagrożone, jeśli wymagają transfuzji. W 1990 techników rozpoczął testy krwi dawcy dla Hep C zmniejszyć szanse na zainfekowanie odbiorców transfuzji krwi.

Kontakt seksualny

Wirusowe zapalenie wątroby typu C może być również zamówienia poprzez kontakt seksualny. Jest tak, ponieważ krew w celu kontaktu z krwią może być wykonane. Seks bez ochrony stwarza duże ryzyko, choć nie wysokie, jak na ryzyko jako transfuzji krwi. Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest częściej u osób, które mają wielu partnerów seksualnych wersety te w monogamicznym związku.

IV Używanie narkotyków

Najwyższe ryzyko zarażenia zapaleniem wątroby typu C jest poprzez dożylne zażywanie narkotyków. To dlatego, że większość użytkowników narkotyków dzielą się igieł. Jak tylko jeden zakażoną jest zrobione z jego igły, inny użytkownik wciska igłę we własnej skórze. Wirus zapalenia wątroby typu C został już zakontraktowane, mimo że nie mogą wykazywać objawy dopiero kilka lat później.

Inne metody

W rzadkich przypadkach zapalenia wątroby typu C może być zaciągnięte przez dziecko podczas narodzin zakażonej matki. Zainfekowany domownik może również zainfekować innego członka gospodarstwa domowego, czy jest kontakt z krwią. Oznacza to, że jeżeli zainfekowany ojciec pije szklankę wody z rany na jego wargi, a następnie jego dziecko napoje z tej samej filiżanki, wirus może być przenoszony. Pielęgniarki i lekarze mogą zarazić się wirusem zapalenia wątroby typu C, jeśli przypadkowo utknąć igłą tylko używane na zakażonego pacjenta. Wreszcie tatuażysta może zarazić kilku klientów, jeśli nie wysterylizować igłę między jego klientami. To działa w ten sam sposób, jak używanie narkotyków IV.

Jak czytać raport Hep C Lab

Zapalenie wątroby typu C jest chorobą wirusową wątroby wynikającej z kontakcie z krwią zakażonego wirusem Hep C (HCV). HCV jest przenoszony głównie przez skażonych urządzeń wtryskowych, takich jak igły, a rzadziej przez urodzenie lub seksualnego. Objawy, takie jak gorączka, bóle brzucha i żółtaczka może pokazać się w 20 do 30 procent zakażonych osób, zgodnie z Centers for Disease Control, ale większość osób, które zostały zainfekowane, nie ma żadnych objawów. Badanie krwi, który wyszukuje rozwiniętego przeciwciał na wirusa Hep C, czy obecność RNA wirusa zapalenia wątroby typu C określa ekspozycji lub infekcji.

Instrukcje

1 Ustal, czy sprawozdanie staramy się rozszyfrować jest dla przeciwciała HCV lub RNA. Spójrz na tych trzech kategoriach:. "Anty-HCV", "HCV-RIBA" lub "HCV-RNA" Jeśli jest to Twoja pierwsza próba Hep C, są szanse, że jest za anty-HCV.

2 Sprawdzić termin "negatywne" lub "plus" obok nazwy testu. Jeśli test jest dla przeciwciał anty-HCV i czyta negatywne, nie były narażone na kontakt z wirusem, a więc organizm nie opracowała przeciwciała przeciwko niemu. W przypadku testu anty-HCV odczytuje dodatnią, dodatkowe badania są potrzebne do uzyskania diagnozy.

3 Wyszukaj raport laboratorium dla terminu RIBA (test rekombinowane przeciwciała HCV) immunologicznej. Spójrz na wyniki, takie jak "negatywne", "pozytywny" lub "pośrednim". Ujemne przeciwciała wirusa RIBA Hep C wskazuje na brak ekspozycji wirusa lub infekcję. Wynik pozytywny oznacza, że ​​poddaje się działaniu wirusa; Państwo może, ale nie masz infekcję teraz. Pośrednie wyniki RIBA oznacza Wartość testu jest pomiędzy negatywnymi a pozytywnymi zakresach i wymagane jest powtórzenie testu.

4 Skanowanie raport laboratorium w określeniach takich jak "negatywne", "niezauważony", "pozytywny" lub "wykryty" obok testu Hep C RNA wirusa. Ujemne lub wykryte HCV RNA wskazuje brak zakażenia bieżącą, ale nie wyklucza ekspozycji. Dodatnia lub RNA HCV wykryto zakażenie wirusem okaże aktualny Hep C.

Wskazówki

  • Według CDC, 75 procent do 85 procent osób nowo zakażonych wirusem Hep C rozwijać przewlekłe (utrzymującą się i powtarzające się) infekcji.
  • Ujemna przeciwciał RIBA HCV z dodatnim wynikiem testu anty-HCV wskazuje na brak narażenia lub infekcji wirusa i że początkowy anty-HCV przedstawia fałszywy.
  • Pośredni przeciwciał RIBA Hep C gwarantuje powtórzenia badania krwi po miesiącu wstępnych badań.
  • Testy HCV RNA jest zazwyczaj w celu monitorowania leczenia choroby po początkowej diagnozie. Zanik RNA wirusa po jego początkowym obecności pokazuje nie są zakażone wirusem.
  • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, aby podjąć decyzję właściwą diagnozę.

Co to jest Serologia dla HEPA-B?

Co to jest Serologia dla HEPA-B?


Zapalenie wątroby zapalenie wątroby, narządu odpowiedzialnego do filtrowania krwi. Infekcje wirusowe znane jako Hep A i Hep B są najczęstsze przyczyny zakażenia wątroby. Badania krwi można określić, który typ jest obecny.

Serologiczne

Serologia jest badanie krwi, szczególnie w surowicy krwi (jasne części krwi, które może być oddzielone od zakrzepłej krwi), w celu postawienia diagnozy w oparciu o obecność przeciwciał. Przeciwciała wskazują organizm walczy z chorobą.

Zapalenie wątroby typu A

Wirus zapalenia wątroby typu rozprzestrzenia kału ustnej kontaktu i jest powszechne w obszarach słabo rozwiniętych i wiąże się ze słabym higieny. Wirus zapalenia wątroby typu jest najczęstszą przyczyną ostrego wirusowego zapalenia wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu Serologia

Dwa przeciwciała wiążą się z zapaleniem wątroby typu A: IgM i IgG. Były rozwija podczas ostrej infekcji i pozostaje wykrywalne przez okres do sześciu miesięcy od zakażenia. IgG pojawia się po infekcji i zazwyczaj jest obecny w życie. IgG wskazuje poprzedniej ekspozycji na wirusowe zapalenie wątroby typu A.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Hepatitis B jest drugą najczęstszą przyczyną ostrego wirusowego zapalenia wątroby i wprowadza się pozajelitowe (to znaczy innych niż w jelitach lub przewodu pokarmowego). Jest to zazwyczaj rozprzestrzeniać poprzez zakażoną krew i produkty krwiopochodne.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B Serologia

Hepatitis B ma trzy przeciwciała, które mogą być badane: HBsAg, HBeAg i HBcAg (antygenu rdzenia, która jest wykrywalna w komórkach wątroby, i może być wykryty jedynie w surowicy krwi poprzez bardziej specjalistycznych technik). HBsAg jest wskaźnikiem leczeniu ostrych lub przewlekłych infekcji wątroby. Odpowiednie przeciwciała (anty-HB) pojawia się po odzysku i generalnie utrzymuje się do końca życia.
HBeAg znajduje się tylko w surowicy HBsAg-dodatniego i sugeruje replikacji wirusa i większą infekcję.

Można rozłożyć dla HPV drogą płciową?

Można rozłożyć dla HPV drogą płciową?


HPV jest często przekazywana od osoby do osoby poprzez kontakty seksualne. Jednak ostatnie badania wykazały, że nawet kobiety bez uprzedniej historii seksualnej może zarazić tą chorobą od kontaktu skóra do skóry.

Co HPV Środki

HPV dotyczy wirusa nazywany "ludzki wirus brodawczaka", która może być przenoszona drogą płciową. Podstawowe objawy obejmują wygląd narządów płciowych.

Jak rozprzestrzenienia się choroby?

Ci, którzy praktykują seks analny są na zwiększone ryzyko przeniesienia tej choroby, ponieważ dłuższy kontakt z zakażonym płynem ustrojowym. Jednak mężczyźni heteroseksualni mogą nadal kurczyć HPV, nawet jeśli mają tylko ograniczony kontakt z zakażonym płynem. Wirus rozprzestrzenia się również poprzez kontakt skóra do skóry, w zależności od organizacji, raka szyjki macicy. Wspólne części ciała nie-seksualne o wysokim ryzyku zakażenia należą osoby gardła, język, usta, nogi, nogi, ramiona i ręce.

Transmisja poprzez aktywność nie-seksualną

Organizacja Avert, międzynarodowa organizacja charytatywna AIDS, twierdzi, że podczas aktywności seksualnej pozostaje najczęstszą przyczyną transmisji, "przeniesienie zainfekowanych płynów płciowych" może również nastąpić poprzez działania niepenetrującego seksualnej.

Jednoznacznych badań przeprowadzonych na HPV

European Journal of Clinical Microbiology & Infectious Diseases opublikowało opracowanie Pao, Tsai, Chang, Hsieh i Jin, który stanowi, możliwość transmisji HPV u młodych kobiet przez nie-seksualnej kontakt skóra do skóry.

Wyniki na skrzyni bez seksu

Ustalenia cytować odkrycie wirusa HPV w dziewięciu z 61 młodych kobiet, które nie miały wcześniej doświadczenia seksualne. Metoda wykrywania udział w enzymatycznej amplifikacji DNA in vitro przy użyciu "komórek uzyskanych z wymazów sromu."

Jak testować na AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Testy na AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową są na rynku od lat. Jest nawet w domu test na HIV, które mogą stać się laboratorium referencyjnego do badań i wyników. Dużo sprzętu i szkolenie jest potrzebne w celu przetestowania na AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, a takie badania powinny być wykonane przez profesjonalistę w stanie, szpitalu lub innym laboratorium. Same testy są raczej proste i używać takich technologii ELISA, który od dziesięcioleci.

Instrukcje

Testowanie na AIDS

1 zebrać próbki krwi od pacjenta. Wirowania w wirówce w celu oddzielenie osocza od reszty krwi. W przypadku korzystania z moczu lub próbki ustnej, nie może być potrzebne wirowanie.

2 Rozcieńczyć próbki wodą destylowaną. Umieścić próbkę w 96-studzienkowej płytki, za pomocą pipety. Dodaj wybrane przeciwciała za pomocą pipety i niech inkubować przez godzinę lub jak długo określone przez producenta zestawu ELISA. Zrzucić rozwiązania z do zlewu i pat płyta w stanie suchym.

3 Dodać roztwór antygenu, niech inkubować przez godzinę, lub jak długo producent sugeruje, i zrzucić materiał w studzienkach i poklepać płytkę do wyschnięcia. Sprawdź, rozwiązania kolorystyczne dewelopera, który pochodzi z zestawu. Dodać roztwór za pomocą pipety, aby zobaczyć, co komórki zmienia kolor. Odnosi się do zestawu do określania pozytywnych i negatywnych.

4 Wykonaj Western blot w celu sprawdzenia, że pozytywne wyniki są naprawdę pozytywne.

Wykonanie testu dla rzeżączki i chlamydii

5 Wiem, że rzeżączka i chlamydia utwardzane są wspólne, chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą być badane w tym samym czasie za pomocą urządzenia GenProbe Aptima II. Jest nowy model tego urządzenia zwanego Tygrysem, który jest znacznie bardziej zautomatyzowane. Ogólne etapy sposobu testowania są takie same.

6 Ustaw wymazy do badania, co najmniej 200, w probówkach tackach, które pochodzą z systemu. Umieść je na lewej stronie sceny z 200 pustych plastikowych probówek po prawej stronie. Skanowanie w informacji dla pacjentów w systemie komputerowym tak, że prawo jest dopasowane rurki z prawej strony pacjenta.

7 Aktywuj fazę testów w maszynie tak, że płyn wymaz jest narażona na podkład i inne odczynniki. Wstrząsnąć jasnych plastikowych rur za pomocą shakera, inkubować przez godzinę i czytać przy użyciu illuminometer. Re-testu pozytywy się upewnić, że nie są fałszywe alarmy.

Rodzaje chorób przenoszonych drogą wodną

Choroby wodorozcieńczalne powodować wiele poważnych problemów zdrowotnych u ludzi na całym świecie. Problem ten ma większe znaczenie dla rozwijających się i słabo rozwiniętym świecie, zwłaszcza w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Częstość występowania chorób wodnych jest związany ogólnie słabe i niezdrowe warunki sanitarne, jak również zanieczyszczonego warunki środowiskowe. Wiele chorób spowodowanych spożycia zanieczyszczonego wody można uniknąć, jeżeli odpowiednie normy zdrowotne i sanitarne są egzekwowane.

Jaki jest zakres chorób przenoszonych przez wodę?

Choroby związane z wodą są liczne, a wynikające ze spożycia zanieczyszczonej wody. Niektóre z przyczyn tego problemu są wynikiem ubóstwa, a inne są związane z zaniedbań i korupcji, które często rob te narody niezbędnych środków do zwalczania tych dolegliwości.
Jest biały wyzwanie w celu wyeliminowania chorób przenoszonych drogą wodną ze względu na te problemy. Światowa Organizacja Zdrowia stworzyły programy w niektórych krajach trzeciego świata, mających na celu zapewnienie czystej wody i sanitarnej. Inicjatywa ta nie idzie wystarczająco daleko, z kolejnych ognisk cholery zgłaszanych w północnej Nigerii, Zimbabwe i Kenii.

Cholera

Cholera jest ostrą chorobą wodnego spowodowane przez bakterie cholery. Jego nazwa naukowa jest Vibrio cholerae. Cholery może wystąpić poprzez spożywanie zanieczyszczonej wody. Niektóre z obszarów spustoszonych przez cholerę są kraje słabo rozwinięte, gdzie surowe i nieoczyszczone ścieki często zanieczyszczać publicznych źródeł wody pitnej. Ale to bakterie mogą znaleźć również w niektórych zanieczyszczonych rzek i zbiorników wodnych, a także stwierdzono w niektórych wodach przybrzeżnych, jak również.

Arsenicosis

Arsenicosis jest choroba wodny, który wynika z spożywania wody o wysokiej zawartości arsenu. Problem może rozwijać przez długi okres czasu, a osoby z tym problemem często nie mają żadnych objawów w pierwszych stadiach choroby. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby poziom arsenu w wodzie pitnej nie powinna przekraczać 0,01 mg na litr. Wysokie stężenie arsenu w wodzie pitnej może prowadzić do zatrucia arsenu.

Biegunka

Biegunka jest objawem choroby drogą wodną. To często prowadzi do częstego usuwania wodniste odchody z wnętrzności. Ogólnie biegunka może trwać przez krótki czas trwania, zwykle od dwóch do trzech dni, ale może także pozostawać przez dłuższy okres czasu, w zależności od intensywności zakażenia. Biegunka jest w dużej mierze spowodowane przez złych i niezdrowych warunkach sanitarnych, i jest bardziej powszechne w słabo rozwiniętym świecie złych źródeł wody pitnej i innych niezdrowych warunkach sanitarnych.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest chorobą, która dotyka wątroby ludzkiej. Jest to zapalenie wątroby. Dwa z głównych bakterii, która powoduje zapalenie wątroby, które zostały zidentyfikowane przez naukowców medycznych, jak wirusowe zapalenie wątroby typu A i WZW typu C. Te dwie bakterie są często transmitowane przez zakażone wody pitnej, ale może to być również przenoszone przez żywność. Zapalenie wątroby jest chorobą zakaźną i może przenosić się z jednej osoby na drugą. To również w dużej mierze wpływa na słabo rozwinięty świat z tych samych powodów złej wody pitnej, jedzenia złe jedzenie i niehigieniczne warunki środowiskowe.

EGCG i jego wpływ na Hep C

EGCG i jego wpływ na Hep C


EGCG, skrót galusan epigallokatechiny jest polifenoli w zielonej herbacie. EGCG obiecujący w hamowaniu komórki rakowe, obniżania poziomu glukozy we krwi oraz do leczenia zapalenia związanego z zapaleniem stawów. Jest on często stosowany do jej zdolności do ochrony wątroby przed uszkodzeniem i zapobiegania raka wątroby. Ma również korzystny wpływ na pacjentów z przewlekłym zapaleniem wątroby z, na przykład zapalenia wątroby typu C.

Zmniejszona Zapalenie

EGCG ma właściwości przeciwzapalne, które rozciągają się do wątroby. Zmniejsza stan zapalny ma tendencję do zmniejszenia bólu związanego z hep C, dzięki czemu jakość życia lepiej. Może to również zmniejszyć obrzęk wątroby. EGCG wydaje się szczególnie dobrze pracować z łagodnego zapalenia związanego z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C, w przeciwieństwie do ostrych przypadków.

Replikacja wirusowego Supression

2008 Badania opublikowane w "Antiviral Research" wykazały, że EGCG hamował wirusy zapalenia wątroby aż o 50 procent. Ten komórkowe tłumienie może spowolnić postęp przewlekłego zapalenia wątroby typu C, uniemożliwiając namnażanie się wirusa. Gdy używany wraz leczenia zapalenia wątroby typu side inne, EGCG może teoretycznie pozbyć wirusa całkowicie.

Śmierć komórek wątroby spadła

Jedną z najbardziej obiecujących efektów ECGC jest jego zdolność do zapobiegania śmierci komórki wątrobowe powszechnie związany z wirusowym zapaleniem wątroby. Kiedy myszy leczono EGCG, miały niższą ALT lub transaminazy alaninowej, poziomy, niż ich odpowiedniki nieleczonych. ALT mierzy obrażenia wątroby. AlAT wzrosnąć z ciężkością obrażeń wątroby. Zmniejszona śmierć komórek i uszkodzenie wątroby są związane z szybszej regeneracji, lepszej skuteczności leczenia i na ogół zdrowsze pacjentów.

Zwiększona Skuteczność leczenia

EGCG pomaga zwiększenia skuteczności leczenia na dwa sposoby. Jego zdolność do replikacji wirusa pomaga zatrzymać niektóre inne zabiegi wątroby, konkretnie leków przeciwwirusowych i modulatory układu odpornościowego, aby szybciej pracować. ECGC pomaga również zmniejszyć niezwykle wysoki poziom żelaza. Wysoki poziom żelaza może kolidować z interferonem i rybawiryną zabiegów, dwa z najczęstszych metod leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C

Czy badanie cytologiczne Test na choroby przenoszone drogą płciową?

Cytologiczne występuje, kiedy wziernik jest wkładany do pochwy się komórek z szyjki macicy do badań przesiewowych. Choć może to oznaki, że wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), zakażenia przenoszone drogą płciową, jest obecny, nie bezpośrednio przetestować na HPV i nie są wykorzystywane do badań STD.

Pap Wykorzystanie

Cytologiczne rozpoznaje wiele różnych rodzajów nieregularności, które mogą być obecne w komórkach raka szyjki macicy, w tym tych, które mogą być spowodowane przez zakażenie HPV.

Pap Wyniki

Pap wynik może wskazywać na obecność nieprawidłowych komórek, które mogą być lub mogą nie być przedrakowe lub rakowe. Badania follow-up jest powszechne w przypadku początkowego cytologiczne jest nieprawidłowy.

Testy HPV z pap

Test HPV mogą być wykonane w tym samym czasie jako wymaz szyjki macicy, ale nie jest to ten sam test i HPV nie jest wykrywana bezpośrednio przez wymaz szyjki macicy.

Tzanck Posmarować

Tzanck rozmaz (lub test Tzanck) jest metodą diagnozowania infekcji opryszczki przez materiał skrobanie z aktywnego ból. Chociaż podobne w nazwie, to nie ma związku z rozmazem Pap.

Inne badania

STD każdy posiada własny proces przesiewania, i ważne jest, że każdy, które może być narażone na STD być badane w celu otrzymania odpowiedniego leczenia.