adcov.com

he huan pi ziolo

Chińskie zioła do niepokoju

Chińskie zioła do niepokoju


Lęk jest naturalną reakcją na stres. Odpowiednio doświadczeni, lęk pomaga osobie skupić się na sytuacji, która wymaga intensywnej koncentracji lub szybkich decyzji. Jednak, nieostry i irracjonalne lęki jest podstawą wielu psychologicznych warunków, które mogą obejmować ogólne zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia paniki, zespół stresu pourazowego i fobii społecznej. Medycyna chińska, z myślą, że niepokój jest spowodowany przez brak równowagi w chi lub siły życiowej, oferuje kilka ziół, aby zmniejszyć lęk.

Źródłem niepokoju

W tradycyjnej medycynie chińskiej, lęk jest postrzegane jako problem w klatce piersiowej. Klatka piersiowa jest uważany siedziba emocji. Wydarzenia w życiu może doprowadzić do zaostrzenia obszar klatki piersiowej, a tym samym ograniczających przepływ chi w okolicy klatki piersiowej. Przewężenie ograniczają przepływ krwi i przepływ chi wątrobie, powodując zastoju wątroby i zaburzeń lękowych.

Chai Hu

Chai hu chińskie zioło jest często przepisywany pomóc w przepływie krwi i chi w okolicy klatki piersiowej. Chai hu jest często przepisywany w połączeniu z innymi ziołami, wśród nich tai zi shen, Sheng Mu Li i huang qin.Chai hu często specjalnie wyznaczonych do niepokoju związanego z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

On Huan Pi

On Huan pi jest kora drzewa mimozy. Jest uspokojenia toniczna południka wątroby, serca, jedną z 12 kanałów Chi, które odpowiadają głównych narządach. On huan pi służy do łagodzenia ograniczone, emocje i jako taki jest przewidziany do leczenia zaburzeń lękowych i zaburzeń lękowych. Zaleca się również do bezsenności i depresji i często jest wykorzystywany do zarządzania słabą pamięć i drażliwość.

On Huan Hua

On Huan hua jest kwiat drzewa mimozy. Jest neutralny zioło, nie dodając, ciepła lub zimna w chi. Jakby Huan pi, działa na południku serca wątroby. Ma podobne właściwości do he Huan pi, ale jest uważany silniejszy zioło. On HUAN hua, który HUAN pi również są stosowane do leczenia bólu i obrzęku na skórze oraz w rejonie brzucha.

Fu Shen

Fu Shen jest grzyb i korzeń najczęściej zbierane późnym latem. Fu Shen jest czasem nazywany duchem Poria i pracuje uspokoić wątrobę i wzmocnić serce wątroby chi południk. To jest szczególnie stosowany w medycynie chińskiej do leczenia nadmiernego lęku lub niepokoju.

Chińskie zioła na strachu

Chińskie zioła na strachu


Tradycyjne chińskie zioła mogą być używane w leczeniu zaburzeń strach i niepokój. Stosowanie leków ziołowych zyskał popularność w krajach zachodnich ze względu na ich nietoksycznym natury. Mogą one być ze sobą połączone, tworząc tonik lub surowicy.

Korzeń żeń-szenia

Imbir rośnie naturalnie, na dobrze przepuszczalnych lasach liściastych. Korzeń żeń-szenia odgrywa kluczową rolę w medycynie chińskiej i był używany od wieków jako naturalny środek. Jest on stosowany w celu łagodzenia zmęczenie i pomaga w pomocy psychicznej i wyczerpanie nerwowe. To staje się coraz bardziej popularna poza Chinami i może teraz często można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, a także handlowych sklepów spożywczych.

Poria Grzyb

Poria grzyby, zwany także Fu Ling i China-root, stosuje się do leczenia zaburzenia pamięci, stany lękowe, niepokój i napięcie. Poria grzyby nie badano na tyle, aby stwierdzić, czy istnieją potencjalne skutki uboczne.

Albizia

Albizia, zwany również, że Huan hua oznacza "kwiaty". Kwiaty i kora drzewa mimozy mają działanie uspokajające i są stosowane w leczeniu depresji, niepokoju i stresu. Albizia pochodzi z Persji, w Korei, Japonii i Chinach.

Chińskie zioła na depresję

Przez wieki Chińczycy używali ziół w leczeniu depresji. Według chińskiej Daan zioła i akupunktura, niektóre chińskie zioła skutecznie współpracować, aby złagodzić depresję. Jak stwierdził ziołowe środki Świata, Chińczycy zobaczyć depresji jako schorzenia, co dzieje się w klatce piersiowej i jest spowodowane przez wątrobę.

Fakty

Chińczycy wierzą, depresja powoduje zmniejszenie przepływu qi (chi), która jest twoja siła życiowa, a korzystanie z chińskich ziół ponownie pobudza przepływ qi przez klatkę piersiową, jak stwierdził ziołowe środki Świata. Kilku chińskich ziół, które mają wpływ na wątrobę są połączone do leczenia stagnacji wątroby. Funkcja wątroby jest uważana za centralne przyczyną depresji, jak stwierdzono w artykule Nowe chińskich ziołowych formułach w leczeniu depresji, który został wykorzystany w publikacji online Acupunture Dzisiaj. Daan chińskie zioła i akupunktura, że ​​chińska medycyna ma na celu "zrozumieć całą osobę i przywrócić równowagę" i pomóc uzdrowić ciało fizycznie i emocjonalnie.

Chai Hu (Bupleurum)

Według ziołowe środki Świat, chai hu, który jest również znany jako Bupleurum, najlepsze leczy depresję, gdy jest ona połączona z innymi ziołami w celu zwiększenia skuteczności. Oprócz leczenia depresji, chai hu jest chwalony za swoje właściwości detoxing, wątrobę i łagodzi napięcia mięśni, regulując trawienie i pomaga przywrócić energię w organizmie.

On Huan Hua (Albizzia)

Huan hua zioło jest on powszechnie stosowany w leczeniu depresji. Jego angielska nazwa to Albizzia kwiat. Jest on także znany jako mimozy. Istotne funkcje on Huan Hua są uspokoić ducha, pobudzają krążenie krwi, zmniejszają obrzęk i wyeliminować ból. Według Jahwe żyje i dobrze, zioła on Huan hua jest zalecane dla osób, które są w głębokiej depresji.

Suan Zao Ren (kwaśny nasienie jujube)

Suan Zao Ren, znany jako kwaśny nasion jujube, chińskie zioło jest powszechnie stosowane w innych chińskich ziół w leczeniu depresji. Suan Zao Ren pomaga przywrócić energię i równowagę poprzez relaks ciała i umysłu. Zioło wspomaga serce i uspokaja ducha, aby uwolnić się od stresu psychicznego i bezsenność, podaną przez chińskich ziół Direct.

Yu Jin (kurkuma bulwy)

Yu Jin, znany jako kurkumy bulwy, wspomaga funkcje wątroby i serca i leczy objawy związane z depresją, takich jak mania, lęk, pobudzenie i dezorientacja, zgodnie z Sacred Lotus Sztuki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Yu Jin jest uznawany za przeniesienie qi, regulacji krwi i łagodzi ból.

Zioła, które pomogą z depresją

Zioła, które pomogą z depresją


Depresja lek wydaje się być przepisywany coraz więcej i częściej. Co wielu konsumentów nie wie, że istnieje wiele preparatów ziołowych, które zostały wykorzystane w innych kulturach od setek lat. Takie suplementy ziołowe mogą być stosowane w próbie uniknięcia szkodliwych skutków ubocznych tego receptę.

Powszechnie znane zioła i suplementy

Dziurawiec jest pierwszym zioło wychowani w większości dyskusji depresji. Zioło, dostępne w wielu sklepach zdrowia i leków, zostały wykorzystane, aby pomóc z uczuciem lęku, niepokoju, złego snu i nieszczęścia. Może on być w postaci tabletek, kapsułek lub nawet w postaci herbaty. To dobrze, ale może sam powodować działania niepożądane związane z innymi lekami.

Depresja jest związana z niedoborem omega-3 kwasów tłuszczowych, zdrowej tkanki tłuszczowej, która jest potrzebna w mózgu. Ponieważ organizm nie może zrobić te tłuszcze, musimy uzupełniać naszą dietę ryb lub suplementów oleju rybnego.

S-adenozylo-L-metioniny, znany również jako SAM-e jest naturalnym chemicznej, o której wiadomo, aby zwiększyć chemikalia szczęście dopaminy i serotoniny. Formularz dodatek jest już dostępny w sklepach zdrowia próbować zwiększyć te chemikalia ręcznie.

Chińskie zioła

Zabiegi Eastern są znane z różni się od leczenia zachodnich. W chińskiej medycynie, depresji opiera się jak różne części korpusu przyczynia się do stanu chorobowego. Istnieje wiele formuł ziołowych w tym stylu, które obejmują Wschodniej, takich jak zioła Polygala (Yuan Zhi), który został znany uspokoić palpitacje serca i zatrzymania niepokój. Ziołowe leki przeciwdepresyjne, takie jak werbena i albizza (on Huan) są często zawarte w tego typu formułach. Niektóre inne chińskie zioła zawarte w tych wzorach są białe piwonia (Bai Shao), Pinellia (ban xia) i Uncaria (dna pol). Różne inne wzory czynienia z wątroby, która jest związana z gniewu w chińskiej medycynie, a niedoborem yin w sercu.

Adaptogeny

"Adaptogen" jest pojęciem ogólnym dla ziół, które bezpośrednio nie przeciwdziałają depresji, ale prowadzą do lepszego ogólnego stanu zdrowia. Zioła te mają tendencję, aby pomóc w niektórych objawów depresji. Popularne adaptogen, żeń-szeń, jest znany, aby zmniejszyć hormonów związanych ze stresem, łagodzi zmęczenie i poprawić wytrzymałość. Indian roślina, Ashwagandha, może obniżyć poziom cukru we krwi, podczas gdy zmniejszenie szkód spowodowanych przez stres. Wapń i magnez są wymieniane jako ramię w ramię, aby przywrócić równowagę organizmu substancji chemicznych, które mogą prowadzić do ogólnej poprawy samopoczucia.

Jak leczyć limfocytarne zapalenie jelita grubego za pomocą akupunktury

Limfocytarne zapalenie jelita grubego to stan zapalny jelita grubego, które mogą powodować przewlekłą wodnistą biegunkę, zgodnie z Mayo Clinic. Akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) system holistycznej opieki zdrowotnej i był używany od setek lat w leczeniu różnych warunków. Według badań opublikowanych w World Journal of Gastroenterology w grudniu 1999 roku przez WU Huan-Gan i zespół chińskich naukowców, protokół akupunktura była w stanie znacznie zmniejszyć markerów zapalenia u chorych z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, bardziej poważnej postaci zapalenia jelita grubego niż limfocytarne zapalenie jelita grubego. Akupunktura z igłami nie powinno się podjąć każdy, kto nie jest zakwalifikowana, mimo stymulowania punktów akupunktury z ręki, znanych jako akupresura, jest na ogół bezpieczne.

Instrukcje

Akupunktura limfocytowa grubego

1 Zlokalizuj punkt CV6, zwany Qi Hai, w dolnej części brzucha. Qi Hai jest o cal bezpośrednio poniżej pępka i powinny być delikatne w dotyku.

2 Znajdź punkt ST25, zwaną Tian Shu, w połowie brzucha. Tian Shu jest o cal do cala i pół na lewo od pępka i nieco niższa. Nie igła ten punkt, czy pacjent może być w ciąży.

3 Jeśli jesteś wykwalifikowanym akupunktury, kontynuować standardowej terapii akupunktury igły do tych punktów.

4 Aby zastosować akupresury, naciśnij w punkcie przetargu z czubka palca wskazującego. Utrzymywać ciśnienia w punktach przez trzy minuty. Powtórz tę procedurę pięciokrotnie.

Wskazówki:

  • Mimo, że wiele punktów akupunktury są odwzorowywane, precyzyjna lokalizacja zależy od każdego z osobna, a najlepszym sposobem, aby znaleźć odpowiednie miejsce jest znalezienie najbardziej przetargu miejscu.

Chińskie zioła używane do odzyskiwania po udarze mózgu

Niestety uderzeń są głównym problemem, jak się starzejemy. Udar mózgu występuje wtedy, gdy jeden lub więcej tętnic zamiar mózgu zostają zablokowane przez zakrzep krwi. Wpływ obszar mózgu zaczyna się rozkładać, w rezultacie, udar mózgu może prowadzić do kalectwa lub śmierci. Chiński tradycja używane zioła nie tylko odwrócić skutki udaru mózgu, ale także, aby umożliwić przepływ krwi do swobodnego przemieszczania się na tym terenie.

Przyczyny

Chińska medycyna uważa, że ​​istnieją cztery czynniki, które mogą prowadzić do udarów: zbyt dużo stresu, nadmiernego seksu, nadmierne spożycie żywności, które są niezdrowe i nadmierna praca bez odpowiedniego odpoczynku.

Zioła

Chińczycy stosować filozofię całego ciała w leczeniu chorych lub niepełnosprawnych. Nie tylko przepisać zioła w celach leczniczych, ale dieta i styl życia duchowe i emocjonalne mogą być również zmienione w leczeniu pacjenta. Praktycy medycyny chińskiej są bardzo ostrożni, co do których zalecane są zioła do pacjenta. Każdy ruch jest wyjątkowy i zioła przepisane musi dbać o każdego pacjenta. Tradycyjne zioła stosowane w leczeniu udaru mózgu są Zheng Gan Xi Feng Tang, który pomaga w detoksykacji wątroby, a Bu Huan Yang Wu Tang. Tian Ma to również pomocne, ponieważ łagodzi niektóre z efektów ubocznych udar. Na przykład, Tian Ma poprawia pamięć, zmniejsza dezorientację i poprawia umiejętności językowych i ruchowych. Ginseng stosuje się również dlatego, że zapewnia organizmowi energii i przepływu krwi.

Dieta i ćwiczenia

Chiński tradycja zaleca dietę, która jest bogata w błonnik i niską zawartość tłuszczu, cukru i produktów mlecznych. Stres musi być zarządzany lub zmniejszona. Tai chi, joga i / lub medytacja są czynnikami stylu życia wbudowane w chińskiej tradycji.

Akupunktura

Oprócz chińskich ziół stosowanych w leczeniu udarów, zalecane jest również akupunktura. Akupunktura jest do uwalniania zabudowane energii w określonych punktach ciśnienia w organizmie. Po zwolnieniu blokady energetyczne, energia życiowa może swobodnie przepływać, co prowadzi do ogólnego stanu zdrowia i uzdrawiania.

Profesjonalna pomoc

Medycyna chińska jest bardzo skutecznym sposobem leczenia stanu, ponieważ wierzy w leczeniu całego człowieka, a nie sam stan. Lekarz specjalizujący się w medycynie chińskiej może być najlepszą osobą do czynienia w przypadku leczenia udaru.

Chińskie ziołowe środki zaradcze dla Słabe krążenie krwi

Chińskie społeczeństwo długo patrzył na ziołowych i homeopatycznych, naturalnych metod leczenia do wyleczenia dolegliwości. Chińczycy używali tych metod przez ponad tysiąc lat w leczeniu dolegliwości, a wielu uważa, leki ziołowe są jednymi z najpotężniejszych terapii homeopatycznych dostępnych. Dla pacjentów, którzy cierpią z powodu złego krążenia krwi, co może prowadzić do nieprzyjemnych doznań drętwienie lub uczucie "mrowienia", kilka starożytnych chińskich metod leczenia może zapewnić ulgę.

Spożywać Red Sage

Chińczycy używać czerwony szałwia, lub "dan SEHN", w leczeniu zaburzeń krążenia krwi, a także trądzik, egzema, łuszczyca i inne warunki dermatologicznych. Uważa się, że roślina uaktywnić krążenie krwi i zmniejszyć zastoje. Czerwona szałwia ma czerwone kwiaty. Ogólnie, zioło jest używane w herbat lub ziemi do suplementów i spożycia na dobę.

Skorzystaj z krokosza barwierskiego w Gotowanie

Chiński również użyć olej szafranowy do leczenia pacjentów cierpiących na słabe krążenie. Zioło to jest uważane uaktywnić krążenie krwi i wspieranie przepływu krwi do kończyn. Zioło to jest także stosowane w leczeniu chorób układu krążenia i problemy menstruacyjne, w tym skurcze. Olej jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych w butelkach, i zazwyczaj jest bez smaku i bezbarwny, chociaż niektóre formy mogą pojawić żółty. Użyj oleju podsmażyć warzywa lub zrobić sos do makaronu.

Spożywać Sichuan Lubczyk

Chińczycy używać Sichuan lubczyk, lub "xiong Huan," traktować słabe krążenie krwi. Syczuan lubczyk jest korzeń, który jest często przesiąknięte herbaty lub ziemi na proszek. Uważa się, że produkt łagodzi ból związany ze słabym krążeniem krwi, krew i zachęcać do obiegu. Zioło jest również stosowany u pacjentów, którzy cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów.

Zioła, które powodują uszkodzenia wątroby

Zioła, które powodują uszkodzenia wątroby


Można by pomyśleć, że skoro zioła są naturalne, nie mają skutków ubocznych. To niekoniecznie jest prawdą. Niektóre zioła mogą pomóc leczyć wątrobę, ale inni może uszkodzić wątrobę, zgodnie z Mayo Clinic.

Toksyczność Herbal

Alkaloidy pirolizydynowych znajdują się w niektórych ziół i są toksyczne dla wątroby. Alkaloidy te mogą spowodować poważne choroby wątroby typu, który blokuje dopływ krwi, według disease.com wątroby. Niektóre zioła, które zawierają pirolizydynowych alkaloidy są ogórecznika, groomwell, podbiału i liferoot, zgodnie z Merck Manual.

Długoterminowe skutki

Zioła można przyjmować przez długi czas, zanim nastąpi uszkodzenie wątroby. Bądź ostrożny przy podejmowaniu zioła leki na receptę, ponieważ dwa mogą współpracować i powodować poważne skutki uboczne, zgodnie z Mayo Clinic.

Chaparral i Jin Bu Huan

Chaparral jest promowany jako anti-aging ziół, ale może to spowodować uszkodzenie wątroby i żółtaczka. W jedynym zgłoszonym przypadku, pacjent, który go wziął potrzebował przeszczepu wątroby. Jin bu huan jest zwykle stosowany jako środek uspokajający ziołowe, ale może spowodować zapalenie wątroby, zgodnie z disease.com wątroby.

Żywokost i Cascara

Żywokost jest często stosowane w celu łagodzenia bólu stawów i bóle brzucha. Zioło, które zawiera również alkaloidy pirolizydynowych może spowodować uszkodzenie wątroby, zgodnie z disease.com wątroby. Cascara stosuje się jako środek przeczyszczający i mogą być toksyczne dla wątroby.

Inne zioła niebezpieczne

Cohosh Black, zielona herbata liściasta, kava, ma huang, Pennyroyal, fitoestrogeny sojowe i waleriana są zioła, które mogą powodować uszkodzenie wątroby, według disease.com wątroby.