adcov.com

guz w uchu wewnętrznym

Guz w uchu Wewnętrznej

Guz w uchu Wewnętrznej


Według Timothy C. Hain, MD, ucho wewnętrzne jest o wielkości grosza. Rosnący guz nie może pozostać niezauważone przez zbyt długi czas. Chociaż myśl o coś rośnie wewnątrz ucha, może wydawać się niepokojące, zgodnie z Mayo Clinic, większość guzów uszu nie są nowotworowe (łagodne).

Nieporozumień

Ucho wewnętrzne nowotwory spowodowane są rzadko rozprzestrzeniania się nowotworów z innych części ciała. Według Timothy C. Hain, MD, choć nowotwory złośliwe mogą rozprzestrzeniać w dowolnym miejscu ciała, ucha wewnętrznego - jest taki mały cel - nie jest zwykle ograniczona.

Rozwój

Zgodnie z Mayo Clinic, ucho wewnętrzne, zwane guzy neuromas akustyczne, rozwijać ósmego nerwu czaszkowego, czyli z ucha wewnętrznego do mózgu. Guzy wewnętrzne ucho, zgodnie z Mayo Clinic, są jedną z najczęstszych rodzajów guzów mózgu leczonych.

Symptomy / Znaki

Objawy nerwiaka słuchowego obejmują utratę słuchu w jednym uchu, dzwonienie w uchu, zawroty głowy i drętwienie twarzy lub osłabienie. Wykrycie nerwiaka słuchowego występuje najczęściej podczas audiometrycznej badania słuchu. Znaczna utrata słuchu w jednym uchu lub tylko nienormalnie niskie wyniki rozpoznawania mowy, są dwie rzeczy, które mogłyby spowodować audiolog podejrzewać nowotwór.

Diagnozowania

CT i MRI często potwierdzić obecność guza wewnętrznego ucha. Zgodnie z Mayo Clinic, inne problemy uszne te same objawy jak guzy wewnętrzne ucho, to sprawia, diagnozowania wczesnej fazie nowotwór trudne. Powszechnie występujące guzy wewnętrzne podczas pokazów dla innych warunków ucha.

Rozwiązanie / Obróbka

Według Timothy C. Hain, MD, większość Acoustic neuromas rosną bardzo powoli podejmowania opcję leczenia zachowawczego. Szybko rosnące guzy, duże guzy lub guzy zbyt blisko pnia mózgu powinny być skurczył się promieniowania lub
usunąć chirurgicznie.

Przyczyna

Zgodnie z Mayo Clinic, przyczyną Acoustic neuromas pozostaje nieznany. Nerwiakowłókniakowatość 2, zaburzenie genetyczne, może powodować wzrost guzów w uchu wewnętrznym nerwu przedsionkowo obu uszu.

Oznaki i objawy woda w uchu wewnętrznym

Oznaki i objawy woda w uchu wewnętrznym

Woda w uchu wewnętrznym jest bardziej zagrożenia dla zdrowia niż można przypuszczać. Jeśli jesteś aktywnym pływak, woda może wejść do ucha i spuścić tak łatwo. Ale gdy woda wnika w uchu wewnętrznym, w tym ślimaka i układu przedsionkowego, mogą zostać uwięzione i zwiększyć szanse zakażenia, które mogą trwale uszkodzić słuchu i równowagi. Objawy woda w uchu wewnętrznym są łatwo rozpoznawalne, a specjalista uszu, nosa i gardła może potwierdzić diagnozę i oferują możliwości leczenia.

Ból

Woda w uchu wewnętrznym zwykle będzie bolało. Ból zwiększy się w ciągu kilku dni, i to zwykle pobyt w tylko jednym uchem. Wiele innych czynników może powodować ból ucha, w tym wpływ wosk i urazem z ciśnienie powietrza. Ból w uchu wewnętrznym znacznie wzrasta podczas dotyku lub ciągnąć na ucho.

Swędzenie

Większość swędzenie ucha wynika z choroby skóry, które widać, takie jak wyprysk, Łuszczyca lub reakcji alergicznej. Jeśli widać żadnych zmian na skórze, jednak przyczyną jest wewnętrzny, woskowina, płynu lub woda w uchu wewnętrznym.

Zmniejszona słuchu

Objaw ten jest stosunkowo rzadko, ale zdarza się czasem. Jeśli szybko stracić częściowe słuchu w jednym uchu, najprawdopodobniej coś utrudnianie ucha--wosk, ciało obce lub wody.

Dźwięk w uchu

Woda często tworzy ociąganie się dźwięk dzwonka w uchu wewnętrznym. Długotrwałe przewlekłe dzwonka--zwane szumy uszne--wskazuje inne przyczyny, takie jak problemy neurologiczne, wosk, zabudowy, ciało obce w uchu lub problemy związane z wiekiem, ale nowe ostre dźwięki może wynikać z woda w uchu wewnętrznym.

Obrzęk

Większość ucha obrzęk wyniki od szkody, takich jak nagłe uderzenie. Jeśli oba uszy rozpocznie się obrzęk, który sugeruje reakcji alergicznej, szczególnie do metalu, niklu lub chromu. Woda w uchu wewnętrznym, jednak powoduje stan zapalny w jednym uchu. Uchu, sam pojawi się czerwony. Jeśli obrzęk jest ciężka, może wycisnąć zamknięcia kanału słuchowego, dalsze zmniejszenie słuch.

Gorączka

Temperatura wzrośnie od czasu do czasu, gdy jest woda w uchu wewnętrznym. Ten objaw jest rzadkie, jednak.

Absolutorium

Czy tam jest woda w uchu wewnętrznym, płyn będzie często spuścić. Rodzaj płynu mogą się znacznie różnić w zależności od tego, czy infekcja ma zakorzeniła. Absolutorium może być białe, żółte lub jasne. Absolutorium może również zawierać krwi i pachnie faul.

Oznaki i objawy Woda w uchu Wewnętrznej

Oznaki i objawy Woda w uchu Wewnętrznej


Woda w uchu wewnętrznym jest bardziej zdrowia troski niż może zrealizować. Jeśli jesteś aktywny pływak, woda może wejść do ucha i spuścić się tak łatwo. Ale gdy woda wnika do ucha wewnętrznego, w tym ślimaku i układu przedsionkowego, może stać się w pułapce i zwiększyć szanse na zakażenie, które mogą trwale uszkodzić słuch lub równowagi. Objawy wody w uchu wewnętrznym są łatwo wykrywalnych i specjalista od ucha nosa i gardła może potwierdzić rozpoznanie i oferują możliwości leczenia.

Ból

Woda w uchu wewnętrznym zazwyczaj boli. Ból wzrośnie w ciągu paru dni, i to zazwyczaj pobyt w jednym uchu. Wiele innych czynników może powodować ból ucha, w tym uderzanego wosku i traumy z ciśnieniem powietrza. Ból w uchu wewnętrznym wzrasta znacząco po dotknięciu lub ciągnąć za ucho.

Świąd

Większość wyników z warunkami ucho swędzenie skóry widać, takie jak wyprysk, łuszczyca lub reakcji alergicznej. Jeśli widzisz żadnych zmian na skórze, choć przyczyna jest wewnętrzna, jak woskowina, płynu lub wody w uchu wewnętrznym.

Zmniejszona słuchu

Ten objaw jest stosunkowo rzadko, ale zdarza się czasami. Jeśli szybko tracą częściowo słuch w jednym uchu, coś jest najprawdopodobniej zasłaniać ucha - albo wosk, ciało obce lub wodę.

Dzwonienie w uszach

Woda często tworzy ociąganie dźwięk dzwonka w uchu wewnętrznym. Długotrwałe przewlekłe dzwonienia (zwany szum) wskazuje inne przyczyny, takie jak kwestie neurologiczne, wosk nagromadzenia, ciała obcego w uchu lub problemów związanych ze starzeniem się, ale nowe ostre dzwonienie może wynikać z wodą w uchu wewnętrznym.

Obrzęk

Większość wyników ucha obrzęk po kontuzji, takich jak nagły cios. Jeśli oba uszy początku pęcznienia, co sugeruje reakcji alergicznych, zwłaszcza do metalu, takiego jak nikiel lub chrom. Woda w uchu wewnętrznym, choć powoduje zapalenie jednym uchu. Samo ucho pojawi czerwony. Jeśli obrzęk jest ciężka, może wycisnąć na kłódkę ucha, dodatkowo zmniejszając słuchu.

Gorączka

Twój wzrost temperatury będzie od czasu do czasu, gdy nie jest woda w uchu wewnętrznym. Objaw ten występuje rzadko, jednak.

Rozładowania

Jeśli nie ma wody w uchu wewnętrznym, płyn często spuścić. Rodzaj płynu może się znacznie różnić w zależności od tego, czy zakażenie zakorzeniła. Rozładowania może być biały, żółty lub jasny. Wyładowanie może również zawierać krew i zapach faul.

Będzie Cynk Pomoc z wewnętrznym zapach ciała?

Zapach ciała jest oznaką złego stanu zdrowia i higieny. Ci odpychają przyjaciołom, rodzinie i znajomym, bo zapach. Zapach jest często kłopotliwe i sprawia, że ​​osoby samotne i odosobnione. Supermarkety i apteki są ładowane z perfum i dezodorantów do zwalczania bakterii powodujących zapach zewnątrz. Ale co z wewnętrznym zapach ciała? Dodatki, takie jak cynk, pomoże zająć się zapach, który powstaje z powodu wewnętrznej awarii w organizmie.

Przyczyny zapach ciała

Organizm uwalnia produkty przemiany przez skórę. Bakterie rosną na tych toksyn i pomnożyć w pocie i prowadzić do faul zapachu. Upośledzeniem funkcji narządów wewnętrznych, takich jak nerki, wątroba, słabe ruchy jelit również stworzyć zapach ciała. Cuchnący zapach są utworzone z amoniakiem i siarczków, które są wytwarzane w jelitach z przyjmowaniem pożywienia. Większość toksyny się z moczem, a niektóre inne absorbowane i przekazywane są do krwi. Te toksyny gromadzą się w organizmie, a wyjście jest przez skórę.

Cynk w diecie

Aby uniknąć wewnętrznego zapach ciała, zdrowa dieta pomaga w trawieniu, oczyszcza nerki, a także zapewnia detoksykację. Minerały, takie jak cynk pomocą metabolicznie do usuwania odpadów, które doprowadziły do ​​zapachu w czasie przechowywania toksyn wewnętrznych ciała.

Cynk jako antyseptyczny

Cynk pomaga utrzymać optymalny układ odpornościowy. W 18 wieku, lekarze stosowali go jako środek antyseptyczny i antybiotyku, za wsparcie w uzdrowieniu ciała i szybkiej naprawy. W ten sposób pomaga w zwalczaniu zapachu z powodu zakażeń grzybiczych na skórze.

Cynk i Bakterie zewnętrzne

Cynk jest naturalnym przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe elementem, znajduje się we wszystkich płynach ustrojowych. Kiedy pocić, organizm uwalnia duże ilości cynku z toksyn, które będących antybakteryjne, walczy z bakteriami i zmniejsza zapach ciała.

Dawkowanie

Morton Scribner, MD, dermatolog w Arkadii, w Kalifornii, mówi: "Niektórzy ludzie uważają, że problemy zapach ciała może być usunięta jedynie poprzez spożywanie większej ilości cynku." Sugeruje on, że zwiększenie spożycia z codziennego suplementu 25 do 50 mg cynku.

Pokarmy bogate w cynk

Nasz organizm zawiera około 2 do 3 g cynku. Ponieważ cynk nie jest magazynowana w organizmie, regularne przyjmowanie cynku w diecie jest niezbędna. Więc to jest korzystne jeść pokarmy bogate w cynk, takie jak ostrygi, chudej wołowiny, krab królewski i kiełków pszenicy.

Ostrzeżenie

Cynku, jeżeli są spożywane w nadmiarze prowadzi do obniżenia HDL (dobry cholesterol), białe krwinki i miedzi. Może on również powodować problemy żołądkowo-jelitowe.

Objawy guza psiego ucha wewnętrznego

Objawy guza psiego ucha wewnętrznego

Nowotwory ucha wewnętrznego psów powodować dyskomfort i szereg innych objawów wśród zwierząt dotkniętych. Właściciele zwierząt domowych są mało prawdopodobne, aby zauważyć psa, aż pojawią się objawy, zgodnie z petplace.com. Leczenie guza ucha wewnętrznego zależy od rodzaju nowotworu i jego dokładną lokalizację. Poniżej przedstawiono niektóre oznaki, które mogą wskazywać, że twój pies ma guza ucha wewnętrznego.

Przedsionkowego choroby

Jednym z typowych objawów nowotworów psiego ucha wewnętrznego jest przedsionkowego choroby. Przedsionkowego choroba występuje, gdy układu przedsionkowego jest zakłócone. Według psów epilepsy.com układ przedsionkowy pomaga utrzymać równowagę i koordynację ruchów gałek ocznych z ruchem głowy psa. Oznak równowagi układu przedsionkowego, zwany także przedsionkowego choroby, są pochylenia głowy, utraty równowagi i szybkich ruchów gałek ocznych. Guzy w kanale ucha wewnętrznego może spowodować utrata równowagi układu przedsionkowego, powodując choroby przedsionkowego.

Krwawienie i absolutorium

Jeśli guz jest obecny w psi ucha wewnętrznego kanału, może wykryć krwawienia lub innych absolutorium pochodzących z obszaru, mówi petplace.com. Guz może stać się rozdrażniony i zacząć krwawić lub zwolnić niektóre z materiału, który jest wewnątrz. Zajrzeć do wnętrza ucha psa do wykrywania krwi ani absolutorium. Należy pamiętać, że ciężkie zakażenia ucha może również powodować ciężkie absolutorium, a także krwawienia; w związku z tym to najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii psa na dokładne rozpoznanie tego, co powoduje zaburzenia.

Zapach

Zapach z ucha mogą być wykryte wśród psów z nowotwory ucha wewnętrznego, zgodnie z petplace.com. Ten zapach może być spowodowane przez materiał, że przecieka od guza. Infekcje ucha może również powodować zapachu, szczególnie, jeśli są one spowodowane przez drożdże. Tylko lekarz weterynarii może ustalić co jest przyczyną zapachu przez wykonanie dokładnego zbadania z otoskop i patrząc na każde ucho zrzut pod mikroskopem.

Drapanie ucha

Pies może zostać pobudzone lub podrażnionej przez rosnący guz i może porysować w jego ucho. Pies może również pocierać jej głowę na podłodze, meble, lub cokolwiek pionowe który mógłby trochę ulgi. Zarysowania i otarcia uszy są także objawy infekcji ucha; w związku z tym jeśli twój pies jest wyświetlanie któregokolwiek z tych objawów, odwiedź weterynarza na egzamin natychmiast.

Jakie są przyczyny Dzwonienie w lewym uchu?

Jakie są przyczyny Dzwonienie w lewym uchu?


Dzwonienie w uszach lub szum w uszach, może występować w jednej lub obu uszu. Według American Tinnitus Association, ponad 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych miały pewien stopień szumu w uszach. Dwa miliony z nich są wyłączone przez szum w uszach.

Uszkodzenie komórek

Utrata rzęsek, maleńkie komórki słuchowe w uchu wewnętrznym, jest jednym z powodów, szum w uszach występuje. Proces starzenia się, narażenia na hałas lub ucha uraz może spowodować uszkodzenie rzęsek.

Utrata słuchu

Szum w uszach często towarzyszy utrata słuchu. Nie powoduje utraty słuchu, upośledzenie słuchu, ale może zrobić szum bardziej zauważalne.

Leki

Niektóre leki mogą spowodować uszkodzenie słuchu, a niektóre mogą powodować szum w uszach, jako efekt uboczny. Leki te są znane jako leków ototoksycznych i obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki i środki moczopędne i niektórych leków do leczenia raka.

Zablokowanie ucha

Nagromadzenie wosku lub płynu w uchu wewnętrznym upośledza zdolność rzęsek do przekazywania informacji o dźwięku do mózgu. Mózg błędnie interpretuje informacje, co powoduje szum w uszach.

Warunki medyczne

Są to schorzenia, które albo produkują szum lub zakłócają zdolność mózgu do interpretowania dźwięków. Warunki te obejmują stres, infekcje, problemy z zatokami, wysokie ciśnienie krwi, rozbieżności szczęki, boreliozę, chorobę Meniere'a i guzów mózgu.

O raku guzów mózgu

Guzy mózgu mogą występować w dwóch formach: łagodne (nie nowotworowych) i złośliwe (rakowe). Guzy łagodne mogą być zwykle usunięte i rzadko odrastają. Onkologów, można powiedzieć, że dwa typy od siebie, patrząc na krawędziach guza. Ponieważ komórki guzów łagodnych nie rosną w pobliżu zdrowe tkanki, granice guza są schludne i dobrze widoczne. Łagodne guzy mózgu może być niebezpieczne, gdy przycisk na części mózgu, które kontrolują działanie innych narządów. Łagodny nowotwór w pniu mózgu, na przykład w końcu zatrzymania serca i innych automatycznych funkcji ciała.

Rakowate guzy mózgu albo są podstawowym (od w tkance mózgowej) lub wtórny (począwszy nowotworu w innych częściach ciała oraz przerzutów - lub migracji - do mózgu).

Nowotworowe guzy mózgu są nazywane dla ich pochodzenia i innych czynników. Onkologów stosować system klasyfikacji od I do IV, zależnie od stopnia nienormalności komórek widoczne pod mikroskopem. Bardziej poważne zaburzenia uzyskać wyższą klasę od I do IV.

Glejaki

Najczęstszym typem nowotworowych guzów mózgu są glejaki, które rozpoczynają się w komórkach glejowych gwiaździstych mózgu. Komórki glejowe zapewnić wsparcie, strukturę i odżywienie komórek nerwowych do konia pociągowego mózgu. Oto najczęstsze typy glejaka. Gwiaździakami rosną w glejowych komórkach zwanych astrocyty. U dorosłych, gwiaździaki zwykle rozwijają się w mózgu. U dzieci, mogą rozwijać się w mózgu, pniu mózgu i móżdżku. Glejak pnia mózgu znajduje się w najstarszej części mózgu, która kontroluje automatyczne funkcje, takie jak bicie serca. Mogą uderzyć dorosłych i dzieci. Wyściółczak rośnie w komórkach wyściełających komór wypełnionych płynem lub centralnego kanału rdzenia kręgowego. Zazwyczaj są one diagnozowane u dzieci i młodych dorosłych. Skąpodrzewiak jest bardzo rzadkie w komórkach nowotworowych, które tworzą substancję tłuszczową, która obejmuje i chroni nerwy i zwykle występuje w mózgu. Rosną powoli i rzadko atakują otaczające tkanki mózgowej. Są one często diagnozowana u osób dorosłych w średnim wieku.

Dla glejaka nowotworowe guzy mózgu

Rakowate guzy mózgu rosną także w innych typach tkanki mózgowej. Oto niektóre z najbardziej popularnych typów. Rdzeniowy rośnie w móżdżku i jest najbardziej rozpowszechnionym typem nowotworu mózgu zdiagnozowano u dzieci. Jest również nazywany neuroektodermalnych prymitywny guz. Oponiak znajduje się w oponach, membrana, która chroni mózg i rdzeń kręgowy. Jest to zazwyczaj powolnym wzrostem i bez objawów. Nerwiak to nowotwór, który rośnie na podszewce nerwu czaszkowego w uchu wewnętrznym, który kontroluje słuchu i równowagi. Czasem są one nazywane Acoustic neuromas. Nerwiak występuje zwykle u osób dorosłych. Czaszkogardlak rośnie w podstawy mózgu w pobliżu gruczołu przysadkowego i zazwyczaj występuje u dzieci. Kiełków nowotwór mózgu pojawia się gdy komórki rozrodcze, zwykle w jajniki i jądrach, pojawiać się w mózgu ze względu na wady rozwojowej w czasie ciąży. Ten typ nowotworu jest prawie zawsze znajduje się w bardzo małych dzieci. Guzów zarodkowych są również nazywane zarodczak. Guz szyszynki region rozwija się w lub w pobliżu szyszynki, która znajduje się pomiędzy mózgu i móżdżku. Jest to bardzo rzadki nowotwór.

Najczęstsze objawy guzów mózgu

Guzy mózgu naciskać na inne tkanki mózgowej i może powodować szerokie spektrum objawów. Objawy mogą być mylone z innymi przyczynami, takimi jak urazy głowy i udarów mózgu. Są to częste i silne bóle głowy, drgawki, wymioty, utrata mowy, utrata drobnych i brutto zdolności motorycznych, zaburzenia mowy, zmiany osobowości, utrata apetytu, wahania nastroju i zmiany w zdolności do myślenia, uczenia się, zapamiętywania, zobaczyć i usłyszeć.

Chirurgiczne leczenie guzów mózgu

Traktowanie guzów nowotworowych mózgu zależy od wieku i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, typ nowotworu, jak to agresywne, umiejscowienie nowotworu i czy nowotwór został przeniesiony do innych części ciała. Opcje obejmują chirurgia, promieniowanie i chemioterapii, lub kombinacji tych trzech. Plany leczenia są przeznaczone dla pacjentów indywidualnie. Postępy w chirurgii, takich jak technik laserowych, robotów i dokonały operacji mózgu i usuwanie guzów nowotworowych mózgu znacznie bardziej przetrwania i lepsze rezultaty dla pacjentów w ostatniej dekadzie. Po guza i część otaczające zdrowe tkanki są usuwane są badane przez patologa, aby upewnić się nic nowotworu został pominięty. Ryzyko to zakażenia, uszkodzenia otaczających mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych i nawrotu raka. Pacjenci często są przepisywane na przebieg terapii fizycznej po operacji, aby pomóc im odzyskać pełne wykorzystanie obszarów ich ciałach, które mogły zostać dotknięte guza. Mowa i fizykoterapia są wspólne.

Chemioterapia i radiologiczne Zabiegi nowotworowych guzów mózgu

Chemioterapię podawano przez onkologa, i zawiera szereg silnych dożylnych środków farmaceutycznych, których celem jest zapobieżenie wzrostowi komórek rakowych. Chemioterapia jest często stosowana przed operacją, aby zmniejszyć guz, dzięki czemu zabieg mniej inwazyjny. Po operacji, jest on stosowany jako zabezpieczenie, aby zabić wszelkich pozostałych komórek rakowych. Chemioterapia zabija komórki nowotworowe, ale również wpływa na włosy, komórki przewodu pokarmowego oraz krwiotwórczych komórek. Łysienie, nudności, utratę apetytu, anemia i niskiej energii są częste skutki uboczne chemioterapii. Te działania niepożądane zwykle kończą po chemioterapii przystanków.

Radioterapia jest podawana przez onkologa promieniowania i zawiera szereg serii C promieniami o wysokiej energii, na miejsce guza. Leczenie to podawane w małych dawkach w ciągu kilku dni, a czasami miesięcy. Najczęstszymi działaniami ubocznymi są utrata apetytu, uczucie zmęczenia i uszkodzenia skóry i innych tkankach miękkich w miejscu leczenia. Pacjenci, którzy przechodzą operację pobliżu miejsca radioterapii czasem wolno się leczyć z powodu uszkodzenia naczyń krwionośnych. Większość działań niepożądanych odejść szybko po radioterapii jest ponad, ale problemy z powolnego gojenia może się utrzymywać.

Jak odetkać ucho wewnętrzne lub trąbki Eustachiusza

Jak odetkać ucho wewnętrzne lub trąbki Eustachiusza


Trudność słuchu lub dzwonienie w uszach od uderzonego woskowiny lub płynu może być przykry problem. Zatykanie uszu jest wspólne z przeziębienia, alergii i zapalenia zatok. Dętka ucha lub Eustachiusza ostatecznie odblokowują się na własną rękę. Ale do szybkiego zwolnienia, możesz rozważyć stosując kilka naturalnych środków lub over-the-counter (OTC) leki, aby pomóc przepłukać uszy szybko i przywrócić słuch.

Instrukcje

1 Zmiękcz woskowinę z OTC czyszczenia uszu. Zastosuj kilka kropli (jako skierowane) do obu uszu, aby pomóc złagodzić i usunąć wosk i odetkać ucho wewnętrzne.

2 Odkręć śluz w uchu wewnętrznym. Nadmiar śluzu z alergii, przeziębień i problemów z zatokami może utkwić w uchu wewnętrznym i bloku przesłuchania. Weź leki obkurczające błonę śluzową bez recepty, aby pomóc pozbyć się śluzu i odetkać uszy.

3 Włóż coś gorącego do ucha, aby zmniejszyć tłok. Uruchom szmatki pod gorącą wodą i odpocząć mokrej szmatki na zatkanego ucha. Parowa z prysznicem lub w saunie jest inny skuteczny środek do oczyszczania ucha wewnętrznego lub trąbki Eustachiusza.

4 wydobyć śluz przez nos. Wydmuchać nos wielokrotnie pomóc rozluźnić i usunąć śluz uwięzionych w uchu wewnętrznym.

5 Zachowaj żucia w ustach. Żuć kij gumy bez cukru t0o pomóc pop i odetkania ucha wewnętrznego.

6 Pochyl głowę w bok. Płyn może pozostać w uchu wewnętrznym po kąpieli. Połóż się na boku, aby promować drenaż i odetkać ucho. Przełączyć się na drugą stronę po kilku minutach.

Wskazówki

  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli ból ucha towarzyszy zatkany ucho, lub jeśli przekrwienie utrzymuje dłużej niż 48 godzin.

Popółpaścowa i infekcji ucha wewnętrznego

Nawrót w uchu wewnętrznym wirusa ospy wietrznej i półpaśca lub ospy wietrznej, co jest jednym z ludzkich wirusów opryszczki, można doprowadzić do takiego stanu, znane jako zespół Ramsay Hunt według MedlinePlus. Nerwoból poopryszczkowy jest jednym z możliwych komplikacji tego stanu.

Identyfikacja

Zespół Ramsay Hunt jest stan bardzo podobny do gontów, znany również jako półpasiec, które jest spowodowane przez tego samego wirusa, co ospa wietrzna.

Cechy

Popółpaścowa jest stan, w którym ustawia się w bólu po półpaścu wysypka zniknął. Wysypka w zespole Ramsay Hunt może wpłynąć na ucho i usta, według MedlinePlus.

Efekty

Oprócz bólu, popółpaścowa może prowadzić do ciężkiej wrażliwości na zmiany temperatury i dotyku, swędzenie, drętwienie i ból głowy, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, leczenie neuralgii to trochę tricylcic przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe leki; wstrzykiwane kortykosteroidy; środki przeciwbólowe; TENS i inne techniki stymulacji nerwu; i miejscowo lidokainą i kapsaicyna.

Inne powikłania

Zespół Ramsay Hunt może również prowadzić do utraty kontroli nad użytkowaniem lub mięśni twarzy, uszkodzenie rogówki, ból pleców, splątanie, uczucie skrajnego zmęczenia, bóle głowy i osłabienie kończyn, zgodnie MedlinePlus.

MAV i Ucho wewnętrzne Objawy

MAV i Ucho wewnętrzne Objawy


Migrena Associated Vertigo lub MAV, to bóle głowy migreny połączone z zawrotami głowy i zawroty głowy. W praktykach medycznych ukierunkowanych na migreny, 27 do 42 procent pacjentów zgłaszać przypadki MAV. Stan zazwyczaj rozpoczyna się migreny i zawroty głowy występuje wraz z epizodu migrenowego.

Obrażenia

MAV nie jest ucho wewnętrzne związane z jego pochodzenia, ale może to spowodować uszkodzenie ucha wewnętrznego. Zaburzenia ucha spowodowane MAV zazwyczaj epizodyczne. MAV powoduje wewnętrzne problemy uszu takie jak zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, wrażliwość na światło i dźwięk, szum w uszach, zaburzenia równowagi i dezorientacji przestrzennej. Może to spowodować uszkodzenie układu przedsionkowego w uchu.

Systemu przedsionkowego

System przedsionkowy znajduje się w mózgu i ucha wewnętrznego i pozwala stać prosto, utrzymać równowagę i poruszać się w przestrzeni. Koordynuje również organy w uchu wewnętrznym, oczy, mięśnie, stawy, palce, dłonie, podeszwy receptorów stóp, szczęk i ciężkości na skórze. To reguluje częstość akcji serca i ciśnienie krwi, napięcie mięśni, położenia kończyn, reakcje immunologiczne i podniecenie. W zależności od tego jaka część jest uszkodzona przez MAV tracisz niektóre z tych możliwości, podczas gdy występuje epizod.

Oficjalne Objawy

Naukowcy mają cztery główne kryteria diagnostyczne, aby pokazać, jeśli MAV występuje. Pierwszym jest epizodyczny przedsionkowy objawem, który jest uważany co najmniej umiarkowane. To mogą być zawroty głowy obrotowa, samo lub inne iluzoryczne ruch obiektów, pozycyjne zawroty głowy lub nietolerancja ruchu.)

Po drugie, twój migrena musi zgadzać się z kryteriami International Headache Towarzystwa. Po trzecie, trzeba mieć jeden z następujących objawów zawartych z odcinka; migrenowe bóle głowy, światłowstręt, phonophobia, wizualne czy inne aury. Po czwarte, trzeba mieć wszystkie inne choroby wykluczyć, że będzie lepiej opisać swój stan.

Leczenie

Lekarze zachęcają pacjentów do unikania wyzwalaczy żywności i dać leczenie profilaktyczne jako zadośćuczynienie za MAV. Pacjenci powinni unikać czekolady, sery, alkohol, i nic comtaining MSG. Jeżeli środki te nie działają, pacjenci otrzymują werapamil lub długo działającym beta-bloker, takie jak propranolol długo działającą lub trójpierścieniowych leków, takich jak amitryptylina.

Leczenie ucha wewnętrznego

Wewnętrzne infekcje ucha, znany również jako infekcje ucha środkowego, zwykle zarazić dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Dorośli mogą mieć infekcje ucha, ale małe dzieci mają je częściej. Istnieją różne dostępne do leczenia zakażenia ucha wewnętrznego.

Objawy

Objawy infekcji ucha wewnętrznego w małych dzieci może być trudne do interpretacji, jeśli dziecko jest zbyt młody, by powiedzieć jej ucho boli. Szarpie lub ciągnąc w uszach, rozdrażnienie, problemy ze snem, nie reaguje na dźwięki, gorączka ponad 100 stopni i drenaż od uszu mogą wskazywać na zapalenie ucha. Dorośli mogą odczuwać ból w uszach, gorączka, zawroty głowy i czasowej utraty słuchu.

Diagnoza

Lekarz będzie patrzeć na ciebie lub ucha dziecka z instrumentu o nazwie otoskop. Może potem zobaczyć, czy zapalenie jest obecny. Może również użyć otoskop pneumatyczny, który umożliwia łagodny powiew powietrza na błonę bębenkową. Błona bębenkowa zazwyczaj przejść od podmuchu powietrza, ale jeśli płyn jest obecny błona bębenkowa nie ruszy. Jeśli błona bębenkowa nie porusza i zaczerwienienie występuje zakażenie jest prawdopodobne.

Leczenie

Większość infekcji ucha wewnętrzne będzie rozwiązać na ich na kilka dni, ale jeśli objawy nadal utrzymują się po 72 godzin leczenia należy szukać. Lekarz może przepisać nad przeciwbólowe bez recepty, takie jak Tylenol lub Advil. Recepty krople do uszu uśmierzyć ból, ale nie leczy zakażenia. Antybiotyki są przepisywane do bakteryjnego zapalenia ucha. Jeśli zakażenie jest wywołane przez wirusy, antybiotyki nie pomaga. Rury drenażowe są stosowane, gdy płyn pozostaje w uchu wewnętrznym i wpływa na zdolność dziecka do prawidłowego rozpoznania. Rury odpływowe nie są powszechne u osób dorosłych leczenie infekcji ucha wewnętrznego. Rury są chirurgicznie do ucha dziecka i pozwolić, aby płyn spłynie z wyrównywania ciśnienia w uchu środkowym i ucha zewnętrznego. Należy poprawić zdolność słyszenia i infekcje powinny zmniejszyć.

Zapobieganie

Utrzymanie dziecka w środowisku wolnym od dymu i od chorych dzieci może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji ucha wewnętrznego. Karmić dziecko piersią, jeśli możesz, jak mleko matki zawiera przeciwciała, które zwalczają infekcje. Jeśli butelka paszy, upewnij się, aby utrzymać dziecko w pozycji pionowej. Dorośli mogą spróbować przez obkurczające recepty lub leki na alergie, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji ucha.

Ucho wewnętrzne Zaburzenia

Zaburzenia wewnętrzne ucha są również określane jako zaburzenia równowagi. Zaburzenia ucha wewnętrzne pochodzą z systemu przedsionkowego w uchu. Układ przedsionkowy jest częścią ucha wewnętrznego, który wykrywa ruch głowy i włókien nerwowych z wewnętrznej kontroli ruchu ucho, oko postawy i równowagi. Gdy te włókna nerwowe są zakłócone, wewnętrzne zaburzenia ucha może spowodować.

Łagodne napadowe pozycyjne zawroty głowy

Łagodne napadowe pozycyjne zawroty głowy (BPPV) jest najczęstszym schorzeniem ucha wewnętrznego. Ludzie z BPPV ma ciężką zawroty głowy zwykle, gdy przewraca się w łóżku z boku, w pozycji stojącej z zacięciem na pozycji, osiągając ponad głową lub przechylając głowę do golenia lub mycia włosów. Vertigo jest odczuwalne w ciągu dwóch sekund po ruchu głowy i może trwać 30 sekund. Przyczyną BPPV to kryształy węglanu wapnia w uchu wewnętrznym, które stają się wyparł. Uraz głowy jest najczęstszą przyczyną rozwijania BPPV.

Błędnika

Ta choroba ucha wewnętrznego spowodowany zapaleniem labirynt kośćmi lub strukturę błonową w uchu wewnętrznym. Zapalenie jest spowodowane infekcją bakteryjną, która wpływa na labirynt kostny lub infekcję wirusową, która wpływa na błon labirynt. Jeden typ zakażenia bakteryjnego, zwanego toksyczne błędnika, powodują straty i utratę wagi słuchu. Jest leczone antybiotykami i drenażu ucha środkowego. Rzadkie zakażenie ropne błędnika, który powoduje utratę słuchu i nagłe wystąpienie zawrotów głowy. Kiłowego błędnika jest wrodzona, występuje przy urodzeniu lub rozwija się wolno przez okres czasu. Objawy postaci wrodzonej obejmują zapalenie oka i obrzęku czoła. Gdy rozwija się w czasie, objawy to zawroty głowy i utratę słuchu.

Choroba Meniere'a

Choroba Meniere'a jest zaburzenie w uchu wewnętrznym nie ma znanej przyczyny. Główne objawy to utrata słuchu z jednej strony, szum w uszach, zawroty głowy i poczucie pełności głęboko w ucho. Epizody może trwać od kilku minut do kilku godzin. Pełnia i szum w uszach może być stała pomiędzy napadami zawrotów głowy z postępującą utratą słuchu.

Przedsionkowy Neuronitis

Przedsionkowy neuronitis jest spowodowane zapaleniem nerwu zwanego przedsionkowy nerwów. Wiadomości wysyłane przez ten nerw do mózgu zostały zakłócone powodując ataki ostrej zawrotów głowy. Ataki te mogą powodować osoba przeżyć silne nudności i wymioty. Odcinki mogą trwać kilka dni lub tygodni. Przedsionkowy neuronitis traktowano anty-zawroty leków, leki przeciwhistaminowe, leki uspokajające i leki przeciw mdłościom. Reszta łóżko jest zalecane tylko przez pierwsze dwa do trzech dni.

Perilymphatic Przetoka

Perilymphatic przetoki jest choroba ucha wewnętrznego spowodowany wycieku płynu perilymphatic otaczającej struktury ucha wewnętrznego. Przecieki płynu pomiędzy wewnętrzną ucha środkowego i ucha wskutek zabiegiem operacyjnym, urazem, infekcją lub zmianami ciśnienia powietrza, że ​​występuje nagle. Głównym objawem jest nagłe zawroty głowy, a dla niektórych osób może wystąpić całkowita utrata słuchu.

Wewnętrzne infekcje ucha u dorosłych

Wewnętrzne infekcje ucha, znany również jako infekcje ucha środkowego lub zapalenie ucha środkowego, występuje, gdy trąbka Eustachiusza zostanie zainfekowany. Zakażenie może być ostry lub chroniczny i zazwyczaj powodowane przez nagromadzenie płynu do ucha wewnętrznego. Infekcje ucha są częstsze u dzieci niż u dorosłych.

Przyczyny

Wewnętrzna infekcje uszu normalnie związany z zimnym lub innych chorób dróg oddechowych. Płyn zostaje uwięziony w opuchniętych trąbek Eustachiusza prowadzących do infekcji i bólu. Ostre zapalenie ucha wewnętrznego przyjdzie się nagle i może opuścić szybko. Przewlekłe zakażenie utrzymuje się przez miesiąc lub dłużej, przy stałym zapalnego ucha. Dorosłych wewnętrzne zapalenie ucha może być spowodowane przez infekcje wirusowe lub bakteryjne. Migdałki często puchną podczas infekcji i obrzęk wycisnąć się w uchu wewnętrznym, powodując ból.

Objawy i ryzyko

Objawy infekcji ucha wewnętrznego u dorosłych będzie to ból w uszach, utrata słuchu, uczucie ciężkości w dotkniętych ucha, ból głowy, zawroty głowy i zawroty głowy. Możesz również drenażu ropa z ucha.

Przeziębienia, choroby układu oddechowego i alergie sezonowe mogą przyczynić się do wewnętrznych infekcji ucha. Wysoki poziom smogu i zanieczyszczenia powietrza, dym z papierosów może również zwiększać ryzyko infekcji.

Diagnoza

Lekarz będzie zajrzeć do środka ucha z instrumentu zwanego otoskop. To urządzenie pokaże oświetlony żadnych zapalenie ucha wewnętrznego. Tympanometria jest ruch błony bębenkowej pomiarowy testu i badania reflektometria akustyczna mówi lekarzowi, ile płynu jest w uchu.

Leczenie

Lekarz może podjąć podejście poczekać i zobaczyć w ciągu 48 godzin, aby sprawdzić, czy infekcja będzie wyjaśnić na własną rękę. Gdy zakażenie nie jasne, lekarz przepisze antybiotyki zabijają bakterie powodujące zakażenia. Lekarz może także zalecić Advil lub Motrin bólu. Chronicznych infekcji ucha wewnętrznego może mieć krople z antybiotykiem, aby umieścić w swoim dotkniętych ucha. Operacja jest rzadko, ale w razie potrzeby, i bliznami tkanki zainfekowane i usuwa wszelkie naprawy są wykonywane do błony bębenkowej.

Strona główna zadośćuczynienie

Zastosuj ciepłe okłady na uszkodzonym uchu koją ból. Połóż się na boku z chorego ucha w dół, tak, że każda infekcja może spuścić z ucha. Gdy podatne na infekcje ucha, skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy alergii lub zmniejszające przekrwienie leki mogą pomóc w obniżeniu ryzyka wystąpienia infekcji ucha wewnętrznego.

Infekcje ucha wewnętrznego

Wewnętrzna infekcje ucha występuje, gdy bakterie są obecne w uchu wewnętrznym lub przy pacjenta właśnie miała grypy lub przeziębienia. W zależności od pochodzenia zakażenia, antybiotyki mogą być przewidziane lub leki w celu zmniejszenia nasilenia objawów może być potrzebne.

Identyfikacja

Błędnika, lub zapalenie ucha wewnętrznego, kiedy ucho wewnętrzne staje się podrażniona przez obrzęk i stan zapalny. Zakażenie jest zazwyczaj objawem innej choroby w organizmie, takie jak zapalenie opon mózgowych, opryszczki oticus lub zapaleniu ucha środkowego.

Objawy

Zawroty głowy jest najczęstszym objawem zakażenia ucha wewnętrznego. Inne objawy to utrata słuchu, dzwonienie w uszach, paraliżu twarzy lub wysypka.

Ramy czasowe

Objawy zakażenia ucha wewnętrznego może trwać do kilku tygodni, a sama infekcja może trwać kilka tygodni.

Zagrożenia

Nigdy nie było zgłoszony przypadek śmierci od zapalenia ucha wewnętrznego, jeżeli nie jest on powiązany z sepsy lub zapalenia opon mózgowych. Wewnętrzne infekcje ucha są przyczyną jednej trzeciej przypadków z utratą słuchu, a głuchota może doprowadzić nieleczona.

Leczenie

Dla bakteryjnych infekcji ucha wewnętrznego, są przepisywane antybiotyki, ale na infekcje wirusowe nie ma lekarstwa. Infekcja wirusowa zwykle opuszcza ciało po kilku tygodniach bez leczenia, ze leki przepisane do pomocy z zawrotami głowy.

Leczenie infekcji ucha wewnętrzne

Błędnika jest warunkiem, który powoduje obrzęk i stan zapalny w obrębie ucha wewnętrznego. Objawy mogą obejmować zawroty głowy, utrata słuchu lub dzwonienie. Kilka czynników może spowodować błędnika, takich jak wirusowe lub bakteryjne zakażenie, zakażenie górnych dróg rozprzestrzeniania się do uszu lub infekcji ucha środkowego wchodzącej w uchu wewnętrznym.

Zapobiegania objawom błędnika

Według "The New York Times", błędnika zwykle odchodzi na własną rękę, po kilku tygodniach. Na szczęście, istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby zmniejszyć zawroty głowy i utratę objawów bilansowych. Określają, kiedy zaczynasz odczuwać zawroty głowy. Unikaj skoków i wznawianie działalności do ustąpienia objawów. Powstrzymać się od czytania, ustalając jednocześnie. Zmniejsz światła w pokoju. Według Narodowego Instytutu Zdrowia w www.nlm.nih.gov, objawy mogą pojawić się od być narażony na działanie światła.

Być może trzeba poświęcić trochę czasu poza pracą, jeśli Twoja praca wymaga do pracy ciężkich maszyn. Mają przyjaciel lub członek rodziny jeździć do nominacji lub biegać na posyłki. Komplikacje z błędnika mogą obejmować uszkodzenie ciała, próbując dojść do wznoszenia. Może trzeba poprosić o pomoc, gdy idzie. Zmęczenie i stres są dwa czynniki, które mogą przyczynić się do objawów infekcji w tym uchu. Poświęć trochę czasu na odpoczynek i zobaczyć jak się czujesz przed podjęciem przepisane leki.

Leczenie nudności i wymioty

Nudności i wymioty są dwa z głównych objawów błędnika. Aby pomóc w ograniczeniu tych objawów, lekarz może przepisać leki przeciwwymiotne formę jak prometazyny i prochlorperazyna. Te leki działają w mózgu zapobiegania nudnościom spowodowanych zawroty głowy. Niektóre działania niepożądane mogą obejmować niskie ciśnienie krwi i senność.

Według dostawcy zdrowia Cigna, skopolamina inny lek stosowany w celu zmniejszenia nudności spowodowane zawroty głowy. Teoria zdolności leczniczych tego leku jest to, że zmniejsza działalność w nerwu przedsionkowego. Nerw przebiega między przedsionkowego ucha wewnętrznego i mózgu. Jako aktywność tego nerwu zmniejsza, chęć wymiotować jest znacznie zmniejszona. Lek jest w postaci plastra nazwie Transderm-Scop. Umieścić plaster za uchem. Efekty uboczne to suchość w ustach i zaburzenia widzenia. Wypróbuj plastra przez kilka dni, aby zobaczyć, czy nudności ustępuje.

Korzystanie Seditives

Według Florydzie Heath Finder, uspokajające i nasenne mogą być przepisane do pomocy błędnika. Lęk związany ze stanem może przyczynić się do pogorszenia działania błędnika. Najczęściej stosuje się lek Valium. Unikaj tego długoterminowego, ponieważ może stać się uzależniające. Weź z posiłkiem, aby zmniejszyć ból brzucha. Skutki uboczne Valium obejmują zmęczenie, zaparcia i depresji.

Leczeniu zakażeń

Ponieważ w większości przypadków błędnika są spowodowane podkreÊlajàcy infekcji bakteryjnej lub wirusowej, ważne jest, aby w leczeniu tych zakażeń, w celu zmniejszenia tego zakażenia ucha. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla antybiotyków. Nie pomijaj lub przerywać leku, dopóki nie jest całkowicie pusta. Nagłe odstawienie antybiotyków pozostawia Cię na ryzyko zakażenia wraca i nie reaguje na konkretnej marce antybiotyków. Skutki uboczne antybiotyków należą biegunka, infekcje drożdży i nudności.

Dzwonienie w uszach bez utraty słuchu lub ból

Dzwonienie w uszach bez utraty słuchu lub ból


Jeśli wystąpi dzwonienie w uszach, a są zainteresowane mogą tracić słuch, wziąć serce. Szum w uszach jest warunkiem, który powoduje dzwonienie w uszach nie powoduje bólu i nie jest oznaczenie utraty słuchu. Jest jednak wskazanie bazowego stanu, który wymaga leczenia.

Identyfikacja

Szum w uszach ciśnienia w uchu wewnętrznym, zwykle powodowane przez nagromadzenie płynu w wyniku choroby podstawowej, i powoduje dzwonienie w uszach. Zgodnie z Mayo Clinic, szum w uszach dotyka prawie 20% populacji amerykańskiej w trakcie ich eksploatacji. Oprócz dzwonienie w uszach, szum w uszach nie powoduje fizycznego bólu lub dyskomfortu.

Leki

University of California wskazuje, że choć nie ma lekarstwa na szum w uszach, przeciwdepresyjne i przeciwlękowe leki mogą być stosowane w celu zmniejszenia jego skutków.

Znaczenie

Chociaż może się wydawać, szum w uszach gorzej z utratą słuchu, nie jest przyczyną utraty słuchu. To pogarsza się z utratą słuchu, bo jak szum tła stają się mniej widoczne, szumy uszne wydaje się głośniejszy.

Ciśnienie krwi

Wzrost ciśnienia krwi może czasem spowodować wzrost ilości krwi przepływającej przez ucha wewnętrznego; może to spowodować szum w uszach. Leczenia nadciśnienia tętniczego mogą złagodzić niektóre dzwonienie w uszach.

Rozważania

Według Amerykańskiego Towarzystwa Tinnitus nie ma dwóch osób cierpi na szum w uszach w taki sam sposób. Stan może się zmieniać w rodzajach dźwięków odgłosów ludzie słyszą, że ich przyczyn usłyszeć i wielkości hałasu.

Naturalne środki zaradcze dla płynu w Uszy wewnętrzne

Płyn w wewnętrznej może pochodzić z kilku źródeł, takich jak zakażenia, urazu, a koślawe ucha lub perforowanej błony bębenkowej. Bez względu na przyczynę płynu, to bolesny stan może spowodować zawroty głowy, nudności. Gdy masz płynu w uchu, rozpocząć leczenie od razu warunek, aby nie uszkodzić ucha dalej. Kilka domu środków może pomóc złagodzić płynów ucha wewnętrznego i złagodzić wiele objawów.

Ciepłe Kompresy

Zastosuj ciepłe okłady na ucho. Ciepła ma wiele właściwości leczniczych. To poprawia krążenie na tym terenie i zachęca czerwonych krwinek spieszyć się do serwisu, aby pomóc w naprawie szkód.

Zrób ciepły kompres przez zanurzenie w ciepłej wodzie szmatki lub herbaty i załamując go. Użyj herbaty ziołowe dla dodania kojący wpływ. Zastosuj szmatkę nad uchem przez około 20 minut lub do momentu, materiał ostygnie. Powtarzać traktowanie tak często jak potrzeba.

Zabiegi ziołowe

Zastosuj roztwór olejku z drzewa herbacianego do ucha. To naturalne zioła pomaga wielu czynników, w tym płynie w uchu z powodu zakażenia. Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne, które pomogą zapobiec infekcji lub wyjaśnić istniejącą infekcję. Umieścić pięć do 10 kropli olejku z drzewa herbacianego ogrzanego do łyżkę oliwy z oliwek i dokładnie wymieszać. Dwa razy dziennie, umieścić dwie do trzech kropli w zakażonej ucha.

Ekstrakt z nasion grejpfruta inny ziołowy do pomocy płynu do ucha, zwłaszcza gdy jest ona wywoływana przez zakażenie. Aby korzystać wyciąg z pestek grejpfruta, trzeba będzie kupić go w postaci płynnej. Dokładnie wymieszać 3-5 kropli ekstraktu z 1 uncja gliceryny. Możesz także użyć alkoholu lub obu. Wprowadzić 1-2 krople do chorego ucha 1-2 razy dziennie. Nigdy nie stosować wyciąg z pestek winogron w pełni sił w uszach. Możesz też kupić podobny produkt, który zawiera podobne składniki zwane Krople do uszu przez NutriBiotic.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie odgrywa dużą rolę z płynem w uchu wewnętrznym. Nie stale płasko; Zamiast umieścić swoje ciało tak ucho może spuścić. Prop swoje ciało w górę pod kątem 30 stopni, co również pomóc złagodzić ból. Rozpocząć korzystanie z tej pozycji, jak tylko zauważy płyn w uchu, i nadal go używać aż kilka dni po zakażeniu, lub dopóki nie ureguluje całość płynu.

Jakie są przyczyny zawrotów głowy od wewnętrznego kości ucha?

Jakie są przyczyny zawrotów głowy od wewnętrznego kości ucha?


Szereg czynników, w tym takie, które są niebezpieczne i wymagają oceny przez lekarza może powodować zawroty głowy. Mogą to być choroby serca i wysoki poziom glukozy. Jednak uporczywe poczucie chwiejność, zaburzenia widzenia lub zawroty głowy mogą być oznaką problemów z kości ucha wewnętrznego.

Ucho wewnętrzne

Wewnętrzne kości ucha podłączyć do wewnętrznej błony bębenkowej ucha i pracy do przekazywania drgań i wyrównać ciśnienie. Zakłócenia w wibracje może powodować, że ktoś się zawroty głowy, mdłości, a nawet omdlenia.

Wspólna Sprawa

Częstą przyczyną ucha wewnętrznego-spowodowane jest łagodne napadowe zawroty głowy Vertigo pozycyjne (BPPV). Jest to stan, w którym kryształy detekcji ruchu w otolith narządów w uchu wewnętrznym są przesunięte, powodując silne zawroty głowy przy najmniejszym ruchu głowy.

Inne przyczyny

Uraz ucha wewnętrznego może doprowadzić do objawów typu zawroty głowy lub może to być poważny problem nazywa Choroba Meniere'a. Pojawią się objawy, a następnie odejść ponownie po okresach stresu, odwodnienia lub wysokie spożycie soli.

Leczenie Zawroty głowy

Istnieją leki, które można leczyć niektóre choroby lokomocyjnej. Dla BPPV, prosty głowy toczenie ćwiczenia, wykonywane pod nadzorem lekarza, może złagodzić zawroty głowy, chociaż może to potrwać powtarzane sesje przed zawroty głowy nie ma.

Rozważania

Osoby, które cierpią z powodu zawrotów głowy należy pamiętać, że mogą one być niestabilne i należy podjąć środki ostrożności wokół domu, aby uniknąć poważnych obrażeń.

Jak leczyć ucha wewnętrznego Crystals

Jak leczyć ucha wewnętrznego Crystals


Kryształy uszu (otolith lub otoconia) są małe kryształy węglanu wapnia / kalcytu osadzone w galaretowatej otolithic membrany w uchu wewnętrznym. Organy otolithic (łagiewki i woreczek) są tym, co pozwala na stwierdzenie, jaki sposób to się nawet wtedy, gdy twoje oczy są zamknięte. Jeśli jeden lub więcej ucieczka otoconia z otolithic membrany w płynie ucha wewnętrznego i stymulowania półkoliste ucha, wynik może być poczucie zawroty głowy obrotu, o którym mowa jako łagodne napadowe pozycyjne zawroty głowy (BPPV).

Instrukcje

1 Poproś lekarza, aby dać Ci test Dix-Hallpike. Wiąże się to Ci leży na plecach z głową 45 stopni na jednej stronie i 20 stopni do tyłu. Jeśli jest świadkiem Uderzenie oczopląsu (oczy skakać i skręcać nagle), a następnie testu jest pozytywny dla BPPV. Będzie to prawdopodobnie zamówić badania laboratoryjne (POL - electronystagmography - między innymi), aby wykluczyć wszelkie poważniejsze schorzenia.

2 Niektórzy eksperci twierdzą, że BPPV wniesiona przez otoconia może rozwiązać się sam po miesiącu lub dwóch, które mogą być wchłaniane otoconia przez "ciemne komórki" w labiryncie ucha wewnętrznego. Jeśli zdecydujesz się poczekać go, modyfikować swoje zachowanie, aby uniknąć sytuacji, które mogą przynieść na zawroty głowy i zawroty głowy. Sen podparte na dwóch lub więcej poduszek, unikaj zginania nad i uniknąć innych działań, które zauważyłeś wyruszył objawy.

3 Jeśli zdecyduje się na leczenie, jedną z opcji jest Manewr Semont. Wykonywana jest przez lekarza lub fizjoterapeuty i trwa około 15 minut. W pozycji leżącej, to jest szybko przenoszone z jednego boku na drugi do poszczególnych stanowisk. Wykazano w 90 procent skuteczności po czterech sesjach.

4 Kolejny zabieg jest Manewr Epley (wymyślony przez dr Johna Epley). Polega ona leży z powrotem i lekarz odwracając głowę do czterech miejsc po kolei przez 30 sekund każdy. Zabieg ten jest 80 procent skuteczności, o częstości nawrotów w ciągu jednego roku po leczeniu około 30 procent.

5 Gans Manewr (wymyślony przez dr R. Gans) to kolejny zabieg; wykonywana jest rzadziej niż Semont lub Epley, i hybryd dwóch. Nie jest wystarczająca dokumentacja tego zabiegu do ustalenia jego skuteczność.

6 Po zakończeniu leczenia, czekać w biurze lekarzy na 10 minut przed mającą ktoś jechać do domu. Spać z głową odchyloną do tyłu pod kątem 45 stopni w nocy po zabiegu. Staraj się trzymać głowę w pionie jak najwięcej dni po leczeniu.

Wskazówki

  • Jeśli lekarz nie zna leczenia BPPV, możesz skontaktować się z przedsionkowego zaburzeń Association (Veda) o skierowanie. (Zobacz też: 2.)
  • Najczęstszą przyczyną BPPV dla osób poniżej 50 jest uraz głowy, więc ważne jest, aby udać się do lekarza, aby zbadać dla każdego poważnego uszkodzenia ucha lub głowy.
  • Nie próbuj wykonywać zabiegi bez lekarza. Ściskanie tętnic kręgowych produkcji mogą występować objawy, takie jak osłabienie, drętwienie i zaburzenia widzenia, w pewnych przypadkach może nastąpić skok.

Jak poprawić krążenie do ucha wewn

Jak poprawić krążenie do ucha wewn


Ucho wewnętrzne pomaga organizmowi funkcje słuchu i równowagi. Labirynt półokrągłych rurek wypełnionych płynem i łączenia zakończeń nerwowych do mózgu-składają się na ucho wewnętrzne. Oba uszy mają ucho wewnętrzne, każda oferuje słuchu po tej stronie ciała i równowagi instrukcji dla każdej stronie ciała. Słuchu, dzwonienie w uszach i zawroty głowy, są najczęstsze schorzenia ucha wewnętrznego. Mniej częste stany obejmują wzrosty-guzy-ucha wewnętrznego lub bakteryjnych i wirusowych infekcji ucha wewnętrzne.

Poprawa krążenia może pomóc zwiększyć skuteczność innych metod leczenia wewnętrznych warunków ucha.

Instrukcje

Uzyskać przepływ krwi

1 Ogranicz palenie tytoniu, alkohol, narkotyki i niektóre leki na receptę. Wszystkie te substancje mogą powodować ograniczenie problemów z naczyń krwionośnych, ciśnienie krwi i nieregularne warunki serca. Używania tytoniu, alkoholu i narkotyków rekreacyjnych, także osłabia układ odpornościowy, co sprawia, że ​​bardziej podatne na wirusy i infekcje, które mogą rozstrzygać w uchu wewnętrznym.

2 utrzymać zdrową wagę. Nadwaga powoduje ryzyko chorób serca, co zmniejsza przepływ do całego ciała, a także powoduje ryzyko cukrzycy, która niszczy drobne naczynia krwionośne, takie jak te, które w uszach.

3 Get regularne ćwiczenia. Ćwiczenie zwiększa przepływ krwi do kończyn i zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Niektórzy ludzie, którzy cierpią na udar opracuje związane skoku-szum w uszach i utrata słuchu.

4 chronić słuch, gdy jesteś narażony na hałas. Głośne dźwięki uszkodzić drobne zakończenia nerwowe w uchu wewnętrznym. Uszkodzone zakończenia nerwowe powoli umiera, zmniejszenia ilości przepływu krwi do ucha wewnętrznego. Chroniąc nerwy słuchowe można także chronić krążenie wyniósł swoje wewnętrzne uszy.

5 Użyj ciepłe okłady z tyłu uszy. Ucha wewnętrznego jest głęboko w czaszce za uchem. Umieszczając ciepłe wilgotne myjkę za ucho i trzymając go tam aż chłodzi, można pobudzić krążenie w tym obszarze. Ciepło rozluźnia mięśnie, naczynia krwionośne i tkanki. Upewnij się, że używasz wody ciepłej nie jest zbyt gorąco, a to nie tak często, jak chcesz.

Techniki relaksacyjne 6 Praktyki takie jak joga czy medytacja. Stres ogranicza krążenie i osłabia układ odpornościowy. Gdy w dużo stresu można zauważyć, że nie słyszy, jak dobrze lub czujesz równowagi. Zmniejszenie stresu w swoim życiu i uczenia się, jak zwolnić i radzenia sobie ze stresem, może zwiększyć cyrkulację do Twoich uszu.

Wskazówki

  • Mając roczne badanie słuchu może powiadomić użytkownika o warunkach ucha wcześnie, większość aparatów słuchowych lokalnej kliniki oferują darmowe słuchowych terminów badań.
  • Jeśli odczuwasz ból ucha, zawroty głowy, ciśnienie, ucha lub utratę słuchu pełnię, swędzenie uszu, drenaż z uszu lub dzwonienia w uszach, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Pacjenci cierpiący na szum w uszach-stałą lub okazjonalnych dzwonienia w uszach szumy-wypowiedzenia szum w uszach dźwięki stają się bardziej intensywne, gdy ograniczone są naczynia krwionośne.
  • Nie wolno przerywać przyjmowania leków na receptę bez konsultacji z lekarzem. Jeśli podejrzewasz, że recepta jest przyczyną uszu podobne efekty-najbardziej ubocznych zwykle szum w uszach i utrata słuchu-porozmawiać z lekarzem na temat zmiany leków.