adcov.com

glista swinska

Glista świńska u ludzi

Ascaris suum jest pasożytnicze glisty infekcja świń. To jest wspólne w tych zwierząt, ale u ludzi tak rzadka, że ​​przypadki często są analizowane w literaturze medycznej. Ascaris suum u ludzi mogą być groźne dla życia.

Rodzaje Ascaris

Choć zakażenie Glista świńska u ludzi jest niezwykle rzadkie, nicień jest bardzo podobny do Ascaris lumbricoides, najczęściej zakażenia człowieka robaka. Ascaris lumbricoides jest najbardziej rozpowszechniona w regionach tropikalnych i subtropikalnych z złych warunków sanitarnych, według Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC).

Ascaris lumbricoides

Zakażenie Ascaris lumbricoides może nie mieć objawów lub objawy mogą mieć bóle brzucha, kaszel i problemy z oddychaniem. To może prowadzić do niedrożności jelit i niewydolności oddechowej.

Glista świńska

Zakażenie człowieka z Ascaris suum może spowodować szybki rozwój uszkodzeń mózgu i nienormalnych morfologii krwi, z początkowych objawów zmęczenia i osłabienia, jak opisano w badaniu opublikowanym w 01 kwietnia 1999, wydanie Urzędowego Nauk Neurologicznych.

Zakażenie

Infekcja rozprzestrzenia się ze świń na ludzi, gdy spożywane są jaja pasożytów, na przykład podczas odchodów świń jest stosowany jako nawóz w ogrodzie i zanieczyszczenia upraw.

Bioterroryzm

Ascaris suum przypadek wystąpił w bioterroryzm kanadyjskiego uniwersytetu w 1970 roku, gdy doktorant w parazytologii skażonej żywności z czterech współlokatorów z jaj robaków. Wszystkie doświadczonych objawy choroby dolnych dróg oddechowych, a dwa z nich opracowany ostrej niewydolności oddechowej.

Leczenie

Ascaris suum polega leczenie odrobaczanie receptę i leków zwanych Antyhelmintyki terapię steroidami, aby złagodzić objawy.

Glisty Objawy

Kiedy ktoś mówi o ludzkim pasożytem, ​​mogą się odnosić do glisty. Jest to jeden z bardziej powszechnych pasożytów, które wykorzystują człowieka jako gospodarza. Jednakże, nie jest tylko jeden rodzaj glisty, które trafia do naszych systemów. Dwa z najbardziej powszechnych glist są włośnica, który jest głównym sprawcą włośnicy i glisty, powodem glistnicy. Jeżeli osoba jest na tyle pecha do połknięcia jaj z jednego z tych pasożytów, może spowodować zakażenie, które niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów.

Braku objawów

Na samym początku infekcji glisty, wiele osób nie będzie wyświetlać żadnych objawów. Wynika to głównie z powodu nasilenia plagi, ponieważ mogą być tylko niewiele w organizmie larwy. Kiedy człowiek spożywa jaja pochodzące z glisty, kwasy w żołądku pozwalają jaja te złamać i larwy do nory do tkanek ciała, gdzie może teraz dojrzały i rasy. To nie jest aż liczba wzrasta, czasami tylko nieco, że ludzie zaczynają wykazywać żadnych objawów.

Zaburzenia przewodu pokarmowego

Dla większości ludzi zakażenie glisty powoduje zaburzenia w obrębie układu pokarmowego. Zazwyczaj będzie to objawiać pewnego poziomu bólu lub skurczów w jamie brzusznej. Kiedy to nastąpi, nie ma powodu do larw przenikającego ściany żołądka, ale w rzeczywistości wyściółkę jelita. W większości przypadków, w tym bólu lub skurczów, zwłaszcza we wcześniejszych stadiach infekcji, będzie subtelnie lub matowe. Osoba może zacząć produkować luźne, wodniste stolce lub ciemne, smoliste stolce, co jest oznaką jakiegoś krwawienia jelitowego z powodu zakażenia. A on może również wystąpić okresowe epizody nudności.

Jelit niebezpieczeństwie

Pozostając w tym samym regionie ciała zakażoną może ulegać pogorszeniu objawów zakażenia pasożytami. Jak glisty nadal doświadczają napływu w ich numery, człowiek może zacząć ulegać pewną utratę masy ciała, jak i bardziej poważne skurcze brzucha i częstsze epizody nudności, czasami tak silny, że spowoduje to jakieś wymioty. Jednak to nie tylko wymiotów trzymać produkty spożywcze, ale także samych glisty.

Problemy ze strony układu oddechowego

W zależności od rodzaju nicieni, niektórzy ludzie cierpią z powodu problemów związanych z ich oddychanie. Dzieje się tak, gdy larwy trafią do płuc człowieka. Raz tu, to nory do tkanek, gdzie mogą teraz starsze i rasy. Spowoduje to, że osoby do wystąpienia trudności w oddychaniu, świszczący oddech i trochę kaszel.

Inne objawy

W przypadku larw mogą przeniknąć do krwiobiegu osoby, zakażenia może nadal poruszać w całym ciele. Gdy to nastąpi, osoba może zacząć przechodzą ból i dyskomfort w mięśniach ciała, jak również cierpią z powodu niektórych obrzęk twarzy. Dla niektórych osób, zakażenia pasożytnicze poprosi bardziej częste bóle głowy i gorączkę. Dla innych będzie to powodować większą wrażliwość na światło, a nawet różowe oczy, zgodnie z Mayo Clinic. To zależy od tego, jak organizm reaguje na zakażenia z glisty.

Jak leczyć glisty

Leczenia infekcji glisty zależy od rodzaju robaka jesteś cierpiących. Rodzaje nicieni to włośnie, glisty i owsiki, ze owsiki jest najczęściej zakażenie u człowieka. Glisty mogą być rozłożone na kilka sposobów, takich jak jedzenie skażone mięso, pijąc skażoną wodę lub opiekę dla swojego zwierzaka. Wczesne leczenie jest ważne, aby zapobiec komplikacjom, takim jak utrata wagi, niedrożności jelita i niedoborów żywieniowych, występowaniu.

Instrukcje

Pinworm Zakażenia

1 Weź przeciw parisitic leki, takie jak pyrantelu lub albendazolu, zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponieważ owsiki mogą łatwo przenosić się z człowieka na człowieka, ty i cała twoja rodzina musi być traktowany.

2 Weź leki na zalecanym czasie. Nie należy przerywać przyjmowania leki podczas leczenia, ponieważ nie może zabić wszystkie dorosłe i larwy robaków, jeśli nie.

3 Postaraj się nie zarysować swój region analny. Kobieta migruje do odbytu w nocy ustanowienie jej jaja, co skutkuje objawami świądu. Zapytaj swojego lekarza, aby przepisać anty-leczniczej maści swędzenia Jeśli objawy są uciążliwe.

4 Jeśli już przepisał maść przeciw świąd odbytu dla swojego regionu, zawsze myj ręce po zastosowaniu kremu. Zwróć szczególną uwagę na czyszczenie paznokci, upewniając się, aby dokładnie umyć pod paznokcie.

5 Umyć pościel i ubrania w najgorętszych ustawienia na pralce. Wysuszyć pościel i ubrania na najgorętszych ustawienia suszarki przez co najmniej 20 minut.

Włośnica

6 Trichinella są robaki pasożytnicze, które są spożywane podczas jedzenia skażonej żywności. Spożyciu robaki spowoduje włośnicy. Aby usunąć infekcję, wziąć leki przeciw pasożytnicze, jak przepisane przez lekarza. Może być konieczne zastosowanie dodatkowego leków, aby całkowicie wyeliminować robaki.

7 włosieniem pasożytów może powodować bóle mięśni po robaki atakują przewód pokarmowy. Jeśli over-the-counter leki nie działają w celu złagodzenia bólu, poproś lekarza o silniejszych leków przeciwbólowych.

8 Od włośnicy może być spowodowane przez jedzenie niedogotowanego mięsa, zawsze gotować jedzenie dokładnie, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Pić tylko wody, która została oczyszczona albo że butelkuje.

Ascarid Zakażenie

9 Weź leki przeciw pasożytnicze. Musisz dać lekarz próbek kału w trakcie leczenia, aby upewnić się, że robaki zostały wykorzenione.

10 Zgodnie z Mayo Clinic, operacja może być konieczne w częstości występowania "ciężkiego zakażenia." Jeśli masz zator jelit lub rozwijać zapalenie wyrostka robaczkowego, w wyniku infekcji ascarid, trzeba operacji.

11 Glisty są jedną z najczęstszych infekcji nicieni psów i kotów. Leczenia zainfekowanego zwierzęcia oznacza, odrobaczanie psa regularnie, aby zapobiec inwazji z występujących.

12 Aby zapobiec chorobotwórczych (od zwierzęcia do człowieka) występowaniu infekcji, zawsze wyczyścić zabrudzone miejsca Twojego zwierzaka natychmiast. Jaja z glist są wydalane wraz z kałem Twojego zwierzaka. Jeśli odchody swojego zwierzaka nie jest usuwany, jaja mogą pozostać w stoczni i luk, a larwy będzie mógł zarazić Cię.

13 Jeśli masz piaskownicy, zachować to pokryte. Po swoim dzieciom bawić się na zewnątrz, umyć ręce, jak Twoja. Nie wolno chodzić boso w swoim podwórku, gdy zwierzę ma infekcję glisty od larwy glisty znaleźć gospodarze przez wniknięcie piętach przyjmującym.

Wskazówki

  • Zawsze należy dokładnie umyć ręce.
  • Konsekwentnie czyścić powierzchnię swojego zwierzaka śmieci.
  • Po czyszczeniu kuwety umyć ręce.
  • Nie pij wody, która nie oczyszcza.
  • Nigdy nie jedz niedogotowanego mięsa.
  • Gdy ogród lub gdy dzieci wychodzą do gry, nie dotykaj usta bez mycia rąk.
  • Nie pozwól dzieciom bawić się w odsłoniętych obszarach izolowanych.
  • Nie pozwól, aby dzieci spożywają brud.
  • Nie chodzić boso w parkach lub w podwórku.
  • Nie pozwól, aby dzieci się bawią, gdy wypróżnia zwierzę.

Co powoduje, że okrągłe robaki w dzieci?

Co powoduje, że okrągłe robaki w dzieci?


Nicienie żyją w przewodzie pokarmowym zwierzęcia gospodarza i są przesyłane przez materiał kału. Dzieci mogą być narażone na glisty, gdy grają w obszarach, które weszły w kontakt z zanieczyszczonym materiałem kału. Zakażenie występuje u dzieci, kiedy te są jaja lub larwy przypadkowego połknięcia. Glisty zarazić się przez przewód pokarmowy człowieka i mogą migrować do innych części ciała, powodując poważniejsze warunki, w ciężkich przypadkach może okazać się śmiertelne. Aby uniknąć ewentualnego skażenia ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z najczęstszych źródeł infekcji u dzieci.

Zakażonych zwierząt

Według Centers for Disease Control, szczenięta, jak młodzi, jak dwa do trzech tygodni życia może być już gospodarzem wielu signifcant robaków. Oba koty i psy mają potencjał, aby być zainfekowany i przekazać jaj glist przez ich odchody. Jaja nicieni mogą także być wprowadzone w otoczeniu domowym z materiału kału na dolnej części zwierzęcia rodziny.

Odsłonięte Piaskownice

W dowolnym miejscu, że zwierzęta zostały możliwość oddawania kału są podatne na zanieczyszczenie przez glisty. Dzieci uwielbiają kopać i grać w obszarach izolowanych i koty uwielbiają używać ich jako zewnętrznej kuwecie. Jeśli dziecko stykają się z obszarami, które zostały zanieczyszczone zainfekowanym materiałem kału, są w niebezpieczeństwie.

Trawnik lub Dirt

Zwierzęta domowe i inne zwierzęta kał gdziekolwiek są one dozwolone. Glisty jaja i largae są odporne na bardzo trudnych warunkach i może przetrwać w środowisku bez gospodarza przez bardzo długi czas. Obszary możliwego zanieczyszczenia w parku, gdzie są dozwolone zwierzęta są niezliczone.

Zanieczyszczona woda

Larwy glisty stwierdzono u nieleczonych źródeł wody. Jeśli dziecko pływa w obszarze, który jest narażony na odchody zwierzęce, takie jak rzeki lub jeziora, szansa zakażenia jest problemem. Naucz dzieci, aby nigdy nie pić nieoczyszczonej wody lub pozwolić mu na wjazd na ich usta.

Objawy pasożytów żołądka

Pasożyty żołądka, określane również jako pasożyty jelitowe, można zapobiec infekcji, które mogą wystąpić u każdego, choć czynniki, takie jak seks analny, zużycie wody i niefiltrowane złej higieny osobistej może zwiększyć ryzyko infekcji. Zakażenia pasożytnicze są diagnozowane przez lekarza po badaniu krwi i stolca i oceny objawów pacjenta. Pod uwagę te informacje pochodzące z Centrum Kontroli Chorób i Cleveland Clinic o objawów pasożytów żołądka.

Nienormalne Stolec

Ludzie z pasożytów żołądka może mieć stołki, które wyglądają i pachną nieprawidłowe. Pasożyty żołądkowe, takie jak amebiaza i giardiazy może spowodować, że będzie krwawe stolce lub tłuste. Infekcje pasożytnicze mogą również spowodować stolców o szczególnie nieprzyjemnych lub silnych zapachów.

Zmiany jelit

Zakażenia wywołane przez pasożyty żołądka może spowodować zmiany w wypróżnienia. Ludzie z amebiaza lub giardiazy może wystąpić biegunka, podczas gdy ludzie zakażeni owsiki, tasiemce lub robaki Ascaris może mieć zaparcia na przemian z biegunką. Ludzie z pasożytów żołądka może również wystąpić bóle i skurcze podczas wypróżnień.

Gazu

Ludzie z pasożytów żołądka może wystąpić wzrost zarówno gazu, w tym wzdęcia i odbijanie. Wzdęcie brzucha wywołane przez pasożyty mogą być trudne do kontrolowania i powodować skrępowanie. Gaz może być również towarzyszy silny nieprzyjemny zapach i dolegliwości żołądkowe.

Nudności

Pasożyty żołądka może spowodować, że ludzie opracowanie nudności i utraty apetytu trakcie infekcji. Osoby z pasożytów żołądka mogą także wymioty, które mogą doprowadzić do odwodnienia. Utrata wagi i niedożywienie może spowodować nudności utrzymuje się przez długi okres czasu lub jest ciężka.

Obrażenia narządów

Osoby z pasożytniczych infekcji żołądkowych, takich jak amebiaza może wystąpić problemy w innych częściach ciała. Pasożyty mogą powodować bliznowacenie wątroby podczas podróży przez ciało, aby zakończyć etapy cyklu życia. Ludzie z pasożytów żołądka może również rozwijać uszkodzenie mózgu, płuc i skóry.

Ból

Pasożyty żołądka może powodować ból brzucha, zwłaszcza gdy ilość lub wielkość pasożytów jest duża. Ludzie, którzy są silnie porażone glist mogą mieć umiarkowane do ciężkiego żołądka i bóle brzucha i skurcze. Skóra brzucha ludzi z pasożytów żołądka może być środkiem płatniczym w dotyku, a kobiety infekcje pasożytnicze mogą wystąpić podrażnienia pochwy i ból.

Choroba glisty

Spożycie skażonej żywności lub napojów z jaj na glisty, a następnie ich wylęgu, powoduje zakażenie zwane glistnicy, lub, jak to jest powszechnie nazywany, choroba Nicień.

Geografia

Choroby glisty jest powszechne zakażenia pasożytnicze w Afryce, Chinach, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej, w dowolnym miejscu z klimatem, który jest ciepły i wilgotny. To nie jest tak powszechne w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, ale nie występuje.

Cechy

Choroby glisty często wykazuje żadnych objawów. Gdy pojawią się objawy, wykazują one jako kaszel może z krwawej plwociny, świszczący oddech, niewielka gorączka, z lub bez towarzyszącej wysypkę i obecność robaków w wymiocinach lub biegunka stolcu. Robaki mogą być także postrzegany opuszczający nos lub usta. Zarażonych glist mogą wykazywać oznaki niedożywienia.

Leczenie

Anty-pasożytnicze się zazwyczaj do kogoś z choroby glisty. W niektórych przypadkach, eozynofilowe zapalenie płuc rozwija się, gdy larwy glisty poruszać krwioobiegu i do płuc. Wymaga to antybiotyk. W skrajnych przypadkach, niedrożność jelit może wystąpić, jeśli nie ma zakażenia dużej ilości nicieni. Następnie przeprowadza się badanie endoskopowe, a w ostateczności, chirurgii.

Znaczenie

Większość osób z chorobą grzybicy odzyskać z lub bez leczenia, chociaż w dalszym ciągu prowadzić do glisty w ich ciałach. Powikłania mogą wystąpić, jeśli glisty pomnożyć lub zarazić niektórych narządów.

Rozważania

Jaja z glisty są dostarczone dzięki spożyciu żywności lub napojów zawierających je lub umieszczając palce, że nie dotknął je do ust. Są one obecne w glebie i inne powszechne w obszarach, w których występuje mniejsze higieny osobistej ze względu na brak wody oczyszczonej, niedostatecznego sanitarnych i zatłoczonych warunkach bytowych.

Ostrzeżenia

Nieleczona choroba może powodować glisty bardziej poważne problemy zdrowotne, a nawet śmierć w rzadkich przypadkach z powikłaniami wynikającymi z nich. Jeśli uważasz, że są w kontakcie z osobą lub zwierzęciem, które ma choroby glisty, lub które mogą być zakażone, skonsultować się z lekarzem do badań i leczenia, jeśli to konieczne.

Znaki i objawy glisty u ludzi

Mimo, że pomysł o infekcji robaka może wysłać kolce w górę iw dół kręgosłupa, zakażenia glisty u ludzi są rzeczywistością w wielu częściach świata. Zazwyczaj wpływa na ludzi w ciepłych, wilgotnych miejscach na świecie, glisty mogą powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym niedożywienia. Znając objawy glisty u ludzi może pomóc zdobyć więcej natychmiastowego leczenia i zmniejszyć ryzyko problemów zdrowotnych.

Fakty

Zwane także nicienie, glisty to organizmy pasożytnicze, które przetrwały przez karmienie się na innych rzeczach żyjących, w tym ludzi. Większość rodzajów nicieni, które wpływają na ludzi, podróżować do systemu jelitowego, ostatecznie powodując szereg objawów trawiennych i problemów zdrowotnych. Rozmiary nicieni różnić, w zależności od gatunku; niektóre z nich mogą być widziana tylko pod mikroskopem, a inne są wystarczająco duże, aby być wykryte gołym okiem. Zwykle lekarz będzie sprawdzić swoje próbki kału na obecność jaj nicieni w celu ustalenia diagnozy.

Rodzaje

Różne rodzaje pasożytniczych nicieni może powodować objawy u ludzi, w tym i owsiki, tęgoryjce włosogłówki. Zgodnie z Cleveland Clinic, organizacji non-profit badań centrum medycznego w Ohio, owsiki --- długie, smukłe glisty zazwyczaj zlokalizowane w odbytnicy lub okrężnicy --- powodować infekcje glisty bardziej człowieka w Stanach Zjednoczonych niż w jakimkolwiek innym glisty. Tęgoryjce, które mogą być skierowane do ludzi od psów, kotów i innych ludzi, penetrują swoje ciało podczas spaceru boso po kału-skażonej gleby. Jaja Włosogłówka dojrzewają poza swoim ciałem, a następnie przyczyną infekcji kiedy łykać jaj w produkcji żywności i napojów lub poprzez kontakt dłoni.

Objawy

Objawy i oznaki glist u ludzi są różne, w zależności od rodzaju nicieni powodujących zakażenia. Zakażenie glisty cięższe, bardziej poważne objawy typowo będzie. Świąd odbytu lub pochwy jest często jedynym objawem infekcji Pinworm. Biegunka, nudności, bóle brzucha, a nawet anemię są objawy mogą wystąpić, jeśli masz tęgoryjce. Często bez objawów zakażenia Włosogłówka może uzyskać poważne, w przypadku których możliwe objawy to utrata masy ciała, ból brzucha, biegunka i krwawe odchody.

Leczenie

Jeśli Ty lub Twoje dziecko zdiagnozowano zakażenie glisty, lekarz zazwyczaj przepisują leki przeciwpasożytnicze (leki, które wydalają glisty z organizmu) do sterowania i zarządzania zakażenia. Możliwe wybory (w zależności od glisty powodując infekcję) zawierają Albendazol, Lewamizol i Pyrantel. Lekarz ustali dawkę leku na podstawie siły zakażenia glisty. Według Światowej Organizacji Zdrowia, kobiety w pierwszym trymestrze ciąży i dzieci poniżej wieku jednego roku nie może być traktowane z tych leków.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ nicienie u ludzi może prowadzić do niedożywienia i problemów rozwojowych, zapobieganie jest kluczem do zmniejszenia szans na rozwój infekcji. Wiele wystąpienia objawów nicieni wystąpić wskutek niedostatecznej higieny, więc dobre zwyczaje higieniczne praktykuje, takie jak zwykłym myciu rąk, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, jest bardzo ważne. Unieszkodliwianie odpadów sanitarnych ludzkiego, zmieniając ubrania regularnie biorąc częste kąpiele i również pomóc w zmniejszeniu wystąpienia inwazji nicieni u ludzi. Dzieci są szczególnie podatne na zakażenie glisty, ponieważ często umieścić swoje ręce do ust i grać w błocie regularnie, więc pamiętaj, aby zachęcić malucha do praktykowania dobrych nawyków higienicznych, jak również.

Porady w celu zapobiegania chorobom zwierząt i powództwa odpadów Człowieka

Porady w celu zapobiegania chorobom zwierząt i powództwa odpadów Człowieka


Od kocich odchodów w toksoplazmozy do glist w ludzkim kałem, ludzie mogą uzyskać szereg chorób i infekcji z odpadów zwierzęcych i ludzkich alike paskudne. W rzeczywistości, zgodnie z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, około 1,4 miliarda ludzi na całym świecie cierpią z powodu infekcji glistnicy, które są przesyłane poprzez zanieczyszczone ludzkimi odchodami. Praktykowanie higieny jest kluczowym krokiem w profilaktyce tych chorób.

Użyj właściwej higieny

Większość chorób przenoszonych przez infekcje powodują odpadów zwierzęcych i ludzkich, gdy zanieczyszczone odchodami na ręce dostał się do ust. Regularnie myć ręce, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety lub zmień childâ € ™ s pieluchy i przed ustaleniem jedzenie. Wyrobienia nawyku mycia rąk co najmniej sześć razy dziennie. Zmiana odzieży i łóżko pościel i kąpieli regularnie zmniejsza również ryzyko rozwoju tych chorób, w szczególności spowodowanych przez odpady ludzkiej.

Dokładnie umyć warzywa można jeść je na surowo wcześniej, zwłaszcza jeśli masz własny ogród warzywny. Zainfekowane odchody zwierzęce mogą dostać się do gleby w swoim ogrodzie i pokrywania warzyw, które jedzą, szczególnie warzywa korzeniowe, takie jak marchew i ziemniaki.

Za pomocą odpowiednich technik kompostowania

Jeśli korzystasz z odchodów zwierzęcych w pryzmie kompostowej, upewnij się zbudować stos w sposób, który pomoże osiągnąć wysokie temperatury (do 140 stopni Celsjusza), które zabijają najwięcej infekcji w kale, zgodnie z University of Maine Spółdzielni rozszerzenie. University of Illinois Cooperative Extension stwierdza, że ​​celem dla kompostu do osiągnięcia tych temperatur, musi być co najmniej trzech metrów sześciennych, ale nie więcej niż pięć metrów sześciennych. Użyj termometru kompostowania monitorować temperaturę Pilea € ™ s podczas kompostowania, aby upewnić się, że robi się gorąco. Zgodnie z University of Wisconsin Cooperative Extension, nigdy nie należy używać kota lub psa odchody w kompost, ponieważ zawierają patogeny, które mogą przetrwać stosy kompostu poziom ciepła w domu normalnie dotrzeć.

Noś buty

Wiele dzieci na całym świecie zakażeń umowy z odpadów zwierzęcych i ludzkich, ponieważ grają na zewnątrz w ich bosych stóp. Zanieczyszczone odchody zwierząt i człowieka na ziemi są w kontakcie z childrenâ € ™ s gołą skórę, powodując ich do rozwijania tych zakażeń. Dona € ™ t pozwolić dzieciom wychodzić z domu bez butów na. Użyj skarpetki i buty, które całkowicie pokrywają nogi twojego childrenâ € ™ s zamiast z otworem na palce lub japonki.

Naucz dzieci

Uczyć dzieci dobrych nawyków higienicznych w młodym wieku. Naucz je, nigdy nie odebrać lub grać z odchodów zwierzęcych. Zachęcanie ich do mycia rąk, gdy theyâ € ™ re nauki korzystania z nocnika wzbudza również znaczenie higieny w młodym wieku. Podobnie, staraj się je z przyłożeniem dłoni w usta, zwłaszcza po theyâ € ™ ve gra na zewnątrz.

Przechowywać Zwierzęta Oddzielić

Dona € ™ t pozwalać zwierzętom na swobodny dostęp do obszarów, które dzieci będą bawić się na zewnątrz. Lokalizowanie kuwety Twój Cata € ™ s w bezpiecznym miejscu pomaga chronić dzieci od prób w nim zagrać, kiedy theyâ € ™ re młodych. Jeśli mieszkasz w obszarze, który ma wolne zakrojone koty, nie pozwalaj dzieciom korzystać z piaskownicy, bo koty mogą wykorzystać je jako miejsce oddawania kału.

Fakty na tasiemce Człowieka

Fakty na tasiemce Człowieka


Chociaż zakażenia tasiemca są powszechne w niektórych słabiej rozwiniętych regionach świata, rzadko zdarza się usłyszeć od zakażenia tasiemiec w USA właściwej higieny i przygotowywania żywności, zwyczajów stopniu przyczyniają się do zapobiegania zakażeniom przez tasiemce i inne pasożyty. W przypadku infekcji, jednak współczesny Lek szybko interweniować, aby pomóc pozbyć się ciała tego pasożyta jelit.

Fakty

Robaki są najbardziej powszechne ludzkie pasożyty, a nie są w stanie żyć poza organizmie gospodarza. Żywią dołączając się do błony śluzowej ściany jelita i absorpcji żywności host jest już przyswajalne. Robaki nie mają układu pokarmowego, a tym samym są zależni od swoich gospodarzy do składników odżywczych. Niektóre gatunki tasiemca mogą żyć 30 lat lub dłużej w przewodzie pokarmowym żywiciela.

Rodzaje

Robaki można znaleźć w prawie wszystkich powszechnie spożywanych mięs takich jak wołowina, wieprzowina, drób i ryby. Nawet niezbyt często mięs, takich jak mięso żaby i mięsa węża zawierają tasiemce. Najbardziej rozpowszechniony ludzki tapeworm jest jednak flatworm lub "tapeworm beef". Te tasiemce mogą dorastać do 20 metrów długości w ludzkim przewodzie pokarmowym i żyć przez lata. Jest glisty jednak, że na ogół posiadają największe zagrożenie dla ludzkiego gospodarza. Larwy glist, spożywana przez niedogotowane mięso wieprzowe, może osiedlić się w mózgu, powodując pogorszenie w tkance mózgowej i napadów.

Zakażenie

Robaki mogą wejść w ciało, gdy osoba je niedogotowanego mięsa wołowego, wieprzowego lub ryby. Możliwe jest również, aby zarazić pijąc zanieczyszczoną wodę lub połknięcie odchody zawierające larwy tasiemca. Ważne jest, że można gotować wszystko dokładnie przed jedzeniem mięsa to i umyć ręce po dotknięciu surowego mięsa lub korzystając z łazienki. Jeśli jesteś fanem sushi, upewnij się, że ryby wykorzystywane do przygotowania danie zostało wcześniej zamrożone, ponieważ zabije wszystkie larwy tasiemca.

Objawy

Płazińce ma charakter bezobjawowy. Może to zapobiec tasiemiec kiedykolwiek zostanie wykryty, aż w końcu umiera i jest wydalany z organizmu przez stołku. Czasami człowieka gospodarze wystąpić nudności i bóle brzucha po zakażeniu płazińca. Zakażenie roundworm może spowodować poważniejsze objawy, takie jak ból głowy i ból poważny, ból, w zależności od położenia robaka w organizmie. W ciężkich przypadkach, glisty były znane spowodować ślepotę lub paraliż.

Nieporozumienia

Być może największym nieporozumieniem jest to, że o tasiemców o tasiemiec przyczynia się do utraty wagi. To nie jest przypadek. Chociaż tasiemiec pochłonie część spożycie żywności, że część byłyby minimalne w najlepsze. Dodatkowo, odpowiedź immunologiczną organizmu na obce w przewodzie pokarmowym jest zatrzymanie wody. Zamiast utraty wagi, może pojawić się, że przewoźnik tasiemiec otrzymałem go. Innym nieporozumieniem jest to, że tasiemiec może być "zwabiona" poza ciałem w celu ułatwienia usunięcia. Ze względu na bardzo prymitywnych zmysłów, tasiemce nie może zostać zwabiony w dowolnym miejscu. Jeśli tasiemiec były częściowo wyjść z ciała, starając się usunąć to tylko złamać, a nie go zabić.

Leczenie

Ludzie, którzy znajdują się cierpieć z powodu zakażenia tasiemca są traktowane z leków przeciwpasożytniczych, takich jak prazykwantelu lub albendazolu. Naturalne środki do domu w obfitości, ale jeśli zdarzy ci się znaleźć się zakażenia tasiemiec, twój pierwszy przystanek powinien być w gabinecie lekarskim, a nie w sklepie ze zdrową żywnością. Czasami tasiemce należy usunąć chirurgicznie. Najlepsze leczenie tasiemców jest aby zapobiec w ogóle przez następujące rygorystyczne normy czystości w kuchni i testowania mięso z termometrem mięsa, aby zapewnić, że jest dokładnie gotowane przed jedzeniem go.

Jak działa Nicień odtworzenia?

Przegląd

Wprowadzenie

Zakażenie glisty oznacza, że ​​robaki zalęgły jelito cienkie i ssanie składniki odżywcze i witaminy z żywności spożywane, co powoduje niedożywienie i utrata masy ciała. Psy często mają inwazji nicieni jak szczeniąt i robaki mogą się rozmnażać i rozprzestrzeniać, jeśli nie traktuje się szybko. Psy i inne zwierzęta zakażone glist mogą przenosić robaki dla ludzi.

Powielanie Wewnątrz Egg

Proces rodnych roundwormâ € ™ s wymaga zarówno męskie i żeńskie glisty, a dzieje się w etapach. W pierwszym etapie, Samica glisty produkuje jaja w jej ciele. Jaja te muszą być zapłodnione, czy nie wylęgają. Męskie nicienie mają jądra i narządów płciowych, chociaż rodzaj narządów płciowych będą się różnić w zależności od gatunku od roundworm. Gdy samica glisty ma jaja gotowe, mężczyzna angażuje ją i zapładnia jaja. Kobiet, a następnie kładzie zapłodnionych jaj. Glisty może położyć ponad 1000 jaj dziennie. Na glisty już mieszkających wewnątrz jelit, że jaja są składane w jelitach, a wykluje również tam. Jeżeli odpady są wydalony przed lukami jaj glisty nadal wylęgają w odpadach. Jeśli odpady powinny być spożywane przez zwierzę, glisty wylęgają wewnątrz zwierzęcia i infekują je. Jaja mogą istnieć poza jelit oraz w otaczającym środowisku od lat, czekając na gospodarza zainfekować. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że jaja są spożywane przez zwierzęta i ewentualnie przenoszone na ludzi.

aemerging Z Jaj

Oprócz stadium rozwoju, które występują w jajku, glisty również przejść przez niektórych etapach rozwoju po wyjściu z jaja. Przy roundworm pierwszy włazy uważa się w stadium larwalnym L1. Będzie ona przejść przez L2, L3, L4 stadia larwalne i zanim został glisty dorosłych. Podczas każdego z tych stadiów larwalnych glisty molts swoją skórę. Larwy glisty to jest, gdy podatne na odkształcanie przynajmniej z L3 jest etapem najbardziej zakaźna. Po glisty opuścić stan larw, stają się dorośli. W tym momencie, proces odtwarzania rozpoczyna się ponownie zacząć żeńskich nicieni r zapłodnionych jaj.

Niższe ból żołądka

Niższe ból żołądka

Gdy ktoś skarży się na ból żołądka, zwykle nie przeżywa ból w żołądku w ogóle, ale raczej gdzieś niższe w jamie brzusznej. Ponieważ jest to prawie wszystkie nasze narządy, ból żołądka może być bardzo niepokojące. Jednak ból żołądka może być spowodowane przez prawie żadnego problemu, od problemów trawiennych do (w niektórych przypadkach) atak paniki. Z tego powodu to jest ważne, aby zrozumieć kilka możliwych przyczyn ból żołądka.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Niższe ból brzucha spowodowane przez zapalenie wyrostka robaczkowego jest często najbardziej bolesne typu ból brzucha. Ten lpain jest spowodowane przez zapalenie wyrostka robaczkowego spowodowane przez zakażenia. Przyczyną zakażenia jest nieznany, ale choroba może ktoś strajku. Większość ludzi czuje tego typu ból brzucha w ich okolicy pępka po raz pierwszy. Najczęściej ból następnie dostosuje się do dolnej prawej części brzucha. Jednak wiele osób uważa ten ból w różnych obszarach dolnej części brzucha, lub nawet w plecy. Jeśli ból jak to jest problematyczny dla więcej niż 4 godziny, skontaktować się z lekarzem. Skany USG i kot są Najczęstszym sposobem zdiagnozowania wyrostka robaczkowego.

Ból w macicy

Gdy kobieta odczuwa ból żołądka, faktycznie może być spowodowane przez macicę. Ból w macicy jest zazwyczaj odczuwane tuż powyżej kości łonowej lub w pobliżu kości udowej po obu stronach. Od czasu do czasu ból będzie promieniować do pępka. Macicy bóle mogą być spowodowane przez coś tak prostego jak zbliżającym się cyklu miesiączkowego, wczesnej ciąży implantacji lub nawet owulacji. Bardziej silny ból, jednak, mogą być spowodowane przez endometriozy, Ciąża pozamaciczna, mięśniaki, guzy lub zapalenie szyjki macicy (zakażenia szyjki macicy). Skonsultować się z lekarzem dla ból macicy, jeśli jesteś w ciąży, ból trwa dłużej niż tydzień lub towarzyszy zgrywania lub uczucie pieczenia.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest zaburzeniem, które powoduje ból żołądka, biegunki lub zaparcia. Podczas gdy większość ludzi doświadcza zaparcia albo biegunki, kilka przejść cykli każdego. Inne objawy IBS to wzdęcia i stolce zawierające śluz. Ponieważ IBS jest długotrwałe zaburzenia, ból żołądka doświadczenie w połączeniu z zaparcia lub biegunki powinny być oceniane przez lekarza, aby rozpocząć, łagodzi objawy.

Pasożyty

Pasożyty takie jak glista robaki często może powodować ból żołądka, a także biegunki i wzdęcia. Podróżni muszą być szczególnie świadomi pasożytów. Giardia i zapalenie żołądka i jelit są dwa typowe zakażenia pasożytnicze, które ludzie umowy podczas podróży do krajów z złe jedzenie lub źródeł wody. Zakażenia pasożytnicze mogą objawiać się na wiele sposobów. Najczęściej osoby zakażonej będzie doświadczenie ból brzucha i biegunka. Pasożytnicze zakażenia może również powodować gorączkę, ból głowy, bóle ciała i ogólne poczucie choroby. Ponieważ pasożyty mogą rzeczywiście ssać hosta, które organy suchej substancji odżywczych, ważne jest, aby mieć wszystkie zakażenia pasożytnicze skierowana bezpośrednio.

Inne przyczyny

Najczęściej ból żołądka nie jest tak dotkliwa, jak powyższe warunki. Jest to zwykle spowodowane przez gaz silne bóle, zaparcia, biegunki, napięcie mięśni, grypę lub zakażenie dróg moczowych. Zazwyczaj te problemy można wszystkie uwzględnione przez over-the-counter leków lub po prostu czeka problem. Jednak ból brzucha jest od czasu do czasu w wyniku raka jelita grubego, wrzody jelit, Polipy jelita grubego, zatrucia pokarmowe, alergie pokarmowe, kamienie pęcherza moczowego lub kamieni nerkowych. Jeśli ból żołądka jest poważne lub doświadczonych długoterminowych, jest ważnym objawem adres.

Jak w leczeniu pasożytów u kociąt

Wewnętrzne i zewnętrzne pasożyty mogą mieć wpływ na kocięta ze względu na rozwój systemu odpornościowego. Te pasożyty zakres od pchły, Roztocze i Kleszcze do jelitowe robaki. Pozostawione bez leczenia, zarażenia przyczyną anemii, senność, wymioty, biegunka i nawet śmierć. Pozbyć się twój kotek tych szkodników ręcznie usuwając je lub używając miejscowe lub doustne leki aby ich zabić. W zależności od wieku kotka może trzeba użyć naturalnych środków na to; wiele zabiegów pasożyta są tylko kasa na kocięta starsze niż osiem tygodni.

Instrukcje

Jak w leczeniu pasożytów zewnętrznych

• Umyć ten kotek z mydelniczka lub Kastylii mydło do usuwania pchły. Miejsce kotek w zlewie, mokre jego futro z letniej wody i piany jego futro, do jego szyi, z małą ilością mydła. Umożliwić mydło siedzieć na kociaka skóry przez 10-15 minut do zabicia pchły. Wypłukać ten kotek z ciepłą wodą i wysuszyć ręcznikiem. Jeśli kotek jest młodsza niż osiem tygodni, umieścić go na pewien ogrzewanie podkładka, zawinięte w ręcznik, aby utrzymać ciepło.

• Grzebień ten kotek z grzebienia pcheł, aby usunąć wszelkie pchły z jej płaszcz i sprawdź kleszczy. Stosować wazeliny do grzebienia pcheł i zanurzyć grzebień do miski z alkoholem, aby je utopić. Dla bardzo młodych kociąt umożliwia zdzierać pchły tępe pęsety.

• Wybrać od kleszczy, które można znaleźć na ten kotek z tępym pęsety. Delikatnie złapał kleszcza i wyciągnąć całego kleszcza, blisko głowy, która przylega do skóry. Jeśli głowa pozostaje, usunąć jak najwięcej to jak możesz. Kleszcza umieścić miskę z alkoholem, aby go zabić.

• Czyste uszy twój kotek rozwiązanie czyszczenia uszu kota, Znalezione w pieścić podaż dom towarowy, lub kilka kropel oliwy z oliwek, do leczenia ucha roztoczy, wspólne pasożyta, który wpływa na kocięta. Stosować roztwór lub oleju do wacikiem i Zetrzyj jak najwięcej gruzu, jak można z uszy kota. Aby zabić roztocza i łagodzi podrażnienia w uszach, lekarz weterynarii może nakazać recepta krople do uszu, milbemycin, iwermektyny lub tiabendazol.

• Kąpać twój kotek co tydzień w anty-pasożytnicze wapno siarki kąpieli w leczeniu zakażenia mange na jego skórze, która została spowodowana przez roztocza. Aby zapobiec kotek z lizaniem rozwiązania, podczas gdy wyschnie, miejsce E-kołnierz wokół jego głowy dla dwóch do trzech godzin po zastosowaniu dip.

• Stosuje się leczenie miejscowe flea pomiędzy twój kotek shoulder blades, które również odpycha roztocza i kleszcze. Będzie to zabić tych pasożytów i odpychać przyszłości zarażenia. Można użyć "Rewolucji" zabić ucha roztoczy, pchły i kleszcze i niektóre rodzaje roztoczy, które powodują mange. Lek jest bezpieczny w użyciu na kocięta starsze niż osiem tygodni. Dla pchła zarobaczenie u młodych kociąt można nadać mu leki doustne, takie jak "CapStar," Kiedy to 4 tygodnie stary.

Jak leczyć pasożyty wewnętrzne

• Podać kociak 1/4 łyżeczki Ziemia okrzemkowa codziennie, aby zabić pasożyty wewnętrzne, w tym tasiemce, glisty i tęgoryjce. Mix to naturalny proszek do kotek żywność w puszkach.

• Podać kotek zarobaczenie leków w postaci ciekłej lub tabletki, jeżeli jest starsza niż sześć tygodni, zgodnie z wskazówkami na opakowaniu leku. Prazikwantel tabletki zabija tasiemce, iwermektyny zabija tęgoryjce i piperazyny zabija GLIST. Można karmić tabletki do kitten lub użyj zakraplacza do podawania płynnych leków. Aby użyć zakraplacza, otworzyć ten kotek usta palcem i szybko tryskać leków na jej język.

• Stosować miejscowo leki takie jak "Rewolucji" między łopatkami kotek, jeżeli jest starsza niż osiem tygodni. Ten lek leczy i zapobiega glisty, tęgoryjce i heartworms. "Zaletą Multi dla kotów" również zabija te pasożyty, i można go używać na kocięta starsze niż dziewięciu tygodni.

Rodzaje pasożytów żołądka

Rodzaje pasożytów żołądka

Ponad 1000 rodzajów pasożytów, które mogą żyć w organizmie człowieka. Dwa główne typy są helminthes i pierwotniaki. Robaki są zadomowioną robaki, które nie mnożyć skoro starsze. Pierwotniaki są jednokomórkowe pasożyty, które należy pomnożyć wewnątrz organizmu i może powodować poważne zakażeniem. Zgodnie z University of Maryland Medical Center ludzie zazwyczaj pochodzą z pasożytów przez skażoną żywność, gleby lub wody. Najczęstsze objawy zakażenia pasożytnicze to nudności, wymioty, niewyjaśniona utrata masy ciała, letarg i biegunka.

Robaki obłe

Glisty są najczęstszym rodzajem pasożyt żołądka u ludzi. Ludzie spożywają mikroskopijne jaja, które następnie wylęgają się wewnątrz ciała. Najczęstszym rodzajem glisty i pasożyta nr 1 w Ameryce Północnej i Europie, jest pinworm. Powodują powikłania układu pokarmowego, bezsenność, drażliwość i swędzenie odbytu. Innym rodzajem glisty jest hookwoom, który jest powszechnie znany jako American mordercy. Te robaki pochodzą z zanieczyszczoną wodę i żywność i podpiąć się w wewnętrzne ściany jelita, gdzie ssać krwi, powodując śmierć anemia, zmęczenie i tkanki. Inne rodzaje glisty to glista, baylisacaris i schistosomiasis.

Tasiemce

Tasiemce mogą się różnić od ½ Cala długości do 33 metrów długości. Niektóre gatunki mogą żyć przez ponad 25 lat wewnątrz ludzkiego ciała. Wieprzowina tasiemca pochodzą z niedogotowanego mięsa wieprzowego; mogli podróżować w organizmie w krwiobiegu, powodując obrzęk, bóle głowy i drgawki. Ryby tasiemca są największym rodzaju tasiemca. Robią żywiciela ludzkiego nienasycenie głodny, co prowadzi do retencji wody i przyrost masy ciała. Ludzi można odebrać psa tasiemce poprzez pieszczoty i czujący troskę pod kątem psy i koty. Gdy zwierzę jest zainfekowany, widać małe segmenty tasiemca w kale; wyglądają jak ziarna ryżu w większości przypadków.

Przywry

Przywry może pozostać w organizmie człowieka przez okres do 20 lat, co czyni je pasożyty najtrudniejsze do usunięcia. Człowiek zaraża się z tego rodzaju pasożyta przez spożywanie surowego lub niedogotowanego rośliny ryba lub wody, umyte warzywa lub mięsa. Przywry wątroby zarazić przewodów wątroby i pęcherzyka żółciowego. Przywry krwi podróżują po całym ciele w krwiobiegu i może powodować drgawki. Przywry płuc powoduje kaszel i krwawy śluz i czasami mogą być mylone z raka płuc.

Giardia Lambia

Ten pasożyt żyje w wodzie pitnej, i zgodnie z Humaworm.com w górę do 50 procent wody pitnej w USA go zawiera. Ze względu na ich twarde powłoki zewnętrznej giardia lambia nie dotyczy chloru. Objawy zakażenia lambia giardia silny ból brzucha, odwodnienie, biegunka i zmęczenie. Infekcja jest bardzo zaraźliwa i objawy mogą ostatni 2-6 tygodni.

Cryptosporidium

Pasożyt ten, podobnie jak giardia lambia, ma ochronne zewnętrzną powłokę, która osłania go od środków odkażających i pozwala przetrwać poza organizmem żywiciela przez dłuższy okres czasu. Zakażenia, co powoduje ten pasożyt nazywa kryptosporydioza, lub crypto za krótki. Crypto jest uważana za jedną z najczęstszych przyczyn choroby wodny w USA Crypto objawy utrata masy ciała, skurcze żołądka, biegunka wody i odwodnienie. Objawy zaczynają pokazywać między 2 i 10 dni po infekcji i może ostatnio dla jednego do dwóch tygodni.