adcov.com

gaza do owijania rany

Rodzaje Gaza Bandaże

Rodzaje Gaza Bandaże


Opatrunki są bardzo uniwersalne i praktyczne dla wielu celów medycznych i niemedycznych. Są one dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach. Większość Opatrunki utrzymać brud i inne zanieczyszczenia z rany i pozwalają na przepływ powietrza, przyspieszając gojenie. Niezależnie od sytuacji, nie ma chyba bandaż z gazy do określonych potrzeb.

Sterylne Klocki

Sterylne gaziki przychodzą pojedynczo pakowane, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Bawełniane sterylne gaziki są w różnych warstwach, co oznacza liczbę warstw gazy w pad. Rozmiar jest również zróżnicowana, począwszy od małych 2-calowych kwadratowych klocków do 8-calowy o 10-calowe klocków.

Warstwowe, bardzo chłonne wkładki może zawierać jałową gazę bawełny wewnątrz knot się do drenażu ran gojenie ran lub obejmować chirurgiczne.

Pracownicy służby zdrowia polecam sterylne gaziki na otwarte rany, poważne oparzenia, otarcia, oraz na pokrycie nacięć chirurgicznych. Rany, które muszą pozostać otwarte dla drenażu będzie również korzystać ze sterylnych gaziki.

Podkładki niesterylnych

Podkładki niejałowe dobrze wspierania siniaki, bunions, odciski i zamknięte rany. Mogą one dostarczyć poduszkę lub pokrycia. Podkładki niejałowe się w pudełkach i opakowaniach zbiorczych. Wymiary są podobne do tych w sterylnych tarcz.

Gaza Rolka Bandaże

Pracownicy służby zdrowia mogą używać rolki nie sterylną gazą owinąć skręcenia, bóle mięśni i duże obszary skóry. Rolki sterylną gazą może owinąć oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, które obejmują duże obszary. Sterylne zwoje gazy mogą również obejmować sterylne opatrunki i inne duże bandaże trzymać sterylny pad w miejscu i dostarczyć kilka dodatkowych warstw pokrycia.

Rozmiary rolek gazy różnią się 2 cm do 6 cm szerokości.

Stretch Gaza Bandaże

Stretch gaza zawiera włókna sprężyste, aby gaza bardziej komfortowe i zgodne do owijania rany i duże części ciała. Niektóre odcinek gaza jest jednorazowego użytku i przeznaczone tylko do jednorazowego użytku. Inny odcinek gaza jest zmywalna i wielokrotnego użytku. Odcinek gaza może przyjść w rolce jednej warstwy osnowy lub w zwoju rurki zwanej stockinettes. Gładkim mogą być wykorzystywane wewnątrz gipsie utrzymać gipsu przywierał do skóry. Niektóre opatrunki z gazy są w odcinek form wielokrotnego użytku.

Stretch siatka jest w różnych szerokościach i długościach.

Plaster Gaza Bandaże

Opatrunki gipsowe opatrunki z gazy są taśmy z gipsu osadzonych we włóknach. Użytkownik może przeciąć rolkę na paski, dostać mokre i kształtować ją w celu stworzenia solidnej powierzchni tynku. Lekarze mogą używać go do tworzenia gipsu na złamane kości. Rzemieślnicy mogą je wykorzystywać do tworzenia różnych rzemiosł, w tym kształcie brzucha i tatuaże odlewów.

Instrukcje chłonne Gaza

Instrukcje chłonne Gaza


Przed latach 1800, wielu ludzi zmarło z prostych ran, zarówno w wyniku braku wiedzy medycznej lub z powodu zakażenia niniejszego z braku sterylnych warunkach. Nawet drobne rany często szpecące z materiałów i metod bandażowanie gorszych. Od połowy do końca 1800 roku gaza chłonne stwierdzono zapewnić najlepsze opatrunki i używać ostatecznie przeniesiony do domu. Gaza jest idealny do pokrywania i ochrony rany, zatrzymując przepływ krwawienia, czyszczenie ran i ran opieki ogólnej, na szczycie unieruchomienia kontuzji. Chłonne gaza jest w poduszki i rolkach.

Instrukcje

Minor Pielęgnacja ran

1 Umyć z zadrapaniem lub małego cięcia z obu mydłem lub środkiem antyseptycznym myciu. Użyj zimnej wody, a ciepła woda zachęca do przepływu krwi.

2 Umieść chłonne gaza nad skrobania lub wyciąć i stosować silnego nacisku, aż krwawienie zatrzymuje się - na ogół w ciągu minuty lub dwóch w przypadku drobnych ran. Uważaj na rany, które nie zatrzymują się krwawienia, w którym należy podjąć bardziej zaawansowanych przypadków środki do czasu można skonsultować się z lekarzem.

3 Pat rana z innym gazikiem, aby go wysuszyć. Podnieś płytkę i rozprowadzić cienką warstwę kremu pierwszej pomocy, takie jak potrójne antybiotyku. Chcesz lek być wystarczająco gruba, aby dobrze i nie obejmuje wchłonąć bandaża łatwo, ale na tyle cienki, że nie wycisnąć po bandaż jest stosowana.

4 Umieść absorbująca wkładka z gazy w górnej części leczonej rany. Użyj taśmy lub zwiniętą gazę, aby zabezpieczyć w miejscu.

5 Zmień pokrycie rany, ponownie zastosować maść, codziennie lub co czas robi się mokra, czy częściej. Przestań bandażowania rany, gdy jest uzdrowiony.

Pielęgnacja ran awaryjne

6 Pokrywa poważne cięcia, nacięcia i rany z grubą warstwą gazy sorpcyjny. Przytrzymać gazik w miejscu, jak podnieść ranę nad głową, jeśli to możliwe. Podczas gdy ciśnienie pomaga zatrzymać krwawienie, podnosząc wszelkie cięcia nad poziomem serca spowalnia krwawienia, jak również.

7 Dodać więcej warstw gazy, jeśli to konieczne, jeżeli krwawienie z początkowych warstw gazy. Unikaj usuwania początkową gazę bo będzie miał agentów krwi do krzepnięcia.

8 Umyć obrażeń od antyseptycznym myciu, silnego strumienia wody i mydłem, jeśli to możliwe. Pat suche. Jeśli jest krwawiących ran, mycia i suszenia może być rozwiązaniem.

9. Pokrycie szkody z maścią antybiotykową i grubą warstwą gazy chłonnego. Wykorzystanie taśmy walcowane na gazę i zabezpieczyć na miejscu; może być konieczne, aby utrzymać nacisk na to, czy jest on nadal krwawi. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem dla oceny rany.

Burns

10 Flush każdy palić, niezależnie od stopnia ciężkości, zimną, bieżącą wodą. Zimna woda działa kojąco nie tylko pieczenie, ale również płukania rany wszelkich zanieczyszczeń.

11 Pat rany suche, za pomocą kawałka gazy chłonnym, a następnie rozprzestrzenił obfite warstwy potrójnej antybiotyk podobnym leczniczym maści lub kremu. Użyj wacika szerzyć maści, w razie potrzeby, jak poważne oparzenia mogą oderwać łatwiej z naciskiem rąk.

12 Połóż chłonny gaza konsoli przez rany, a następnie za pomocą taśmy walcowane gazę i zabezpieczyć w miejscu. Szukać pomocy medycznej dla wszystkich, ale pierwszego stopnia oparzenia - oparzenia, w których występuje brak pęcherzy.

Opatrunki

13 Zdejmij opatrunek jak obecny skierowana przez lekarza - zazwyczaj codziennie do co najwyżej raz w tygodniu. Szybkość zmian zależy głównie od ilości drenażu występuje. Więcej rana kanalizacji, tym częściej należy zmienić pokrycie.

14 DIP albo kawałek gazy chłonny, jeśli rana jest mała, lub miękkiej szmatki bawełnianej w basenie z ciepłą wodą z mydłem. Zimnica na rany delikatnie oczyścić ranę i usunąć krew i brud. Uniknąć rany krwawią świeżej krwi - jeśli powodują rany krwawią, jesteś tarcie zbyt trudne, zgodnie z Centrum Medycznego Uniwersytetu Stanowego Ohio.

15 Sprawdź, ranę za objawy zakażenia: zaczerwienienie, obrzęk, uczucie gorące ciało otacza ranę, "chory" zapach pochodzi z rany lub faul wyglądające ropa z rany ściekowego, na szczycie gorączki. Natychmiast zgłosić się do lekarza w tych okolicznościach.

16 Rozprzestrzenianie każdy produkt leczniczy przepisany przez lekarza, zgodnie z instrukcją; jeśli nie skonsultować się z lekarzem, stosuje hojne warstwę maści antybiotykowej potrójnego całej rany. Nie stosuje się tak bardzo, że ściska się spod bandaża, ale upewnij się, że jest wystarczająco dużo do pokrycia rany bez absorbowania w opatrunku.

17 miejsce chłonne gaziki powyżej górnej rany. Owinąć gazą chłonnego w postaci zwiniętej, otaczającej obszar rannego luźno z kilku warstw. Zabezpieczyć taśmą do przechowywania w miejscu.

Wskazówki:

 • Umyć dokładnie ręce po pracy z każdą ranę.
 • Nosić rękawice do ochrony przed chorobami przenoszonymi przez krew.
 • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w przypadku ciężkich ran i postępować zgodnie z instrukcjami lekarza, gdy różnią się one od ogólnych kierunków pierwszej pomocy.
 • Ciężkie nacięcia mogą korzystać z tymczasowych "oczek". Rozerwać taśmę na małe paski. Umieść na ranie, w sposób biegną, trzymać krawędzie rany zamknięte więcej.

Jak opakowania Wound

Jak opakowania Wound


Głębokie rany nie są zabawne, i zmiana opatrunków może być bolesne. Ale ważne jest, aby ubierać się rany prawidłowo, aby pomóc im wyleczyć. Najprawdopodobniej lekarz lub pielęgniarka może pakować rany dla Ciebie po raz pierwszy. Ale wtedy trzeba dbać o niego w domu, dopóki nie leczy.

Instrukcje

1 Weź leki przeciwbólowe około pół godziny przed planowanym zmienić opatrunek. Usuwając gazy obecnie ból rany, zwłaszcza w przypadku rany wysuszono, gazę.

2 Namoczyć gazę w ciepłej wodzie poprzez uruchamianie prysznic nad nim wody, jeśli gazy skłania się do rany.

3 Umyj ręce. Umieść na jałowych rękawiczek, jeśli rana jest duża. Następnie powoli usunąć aktualny opatrunek, i wyrzucić.

4 oczyścić wnętrze rany przez wylanie sterylną wodę lub solankę do rany. Lub, jeśli rana jest wystarczająco głęboko, mokre kilka kawałków siatka ze sterylnej wody lub soli fizjologicznej i przesunąć gazę poprzek stronach rany.

5 Zwilżyć gazę, którego używasz do pakowania ranę sterylną wodą lub roztworem soli fizjologicznej. Ilość gazy potrzebne, zależy od wielkości rany. Zapytaj swojego lekarza, czy jest to niezbędne do korzystania z jałową gazę.

6 push narożnik gazy do rany, a następnie zapakować resztę gazę na wierzchu. Następnie w taki sam sposób, z większą liczbą elementów gazy, ile potrzeba. Nie powinno być na tyle gazy w ranie, aby zapobiec krawędzie dotykania.

7 Umieść gaza nad szczycie rany i taśmy w dół. Niektóre taśmy medyczne mogą podrażnić skórę, zwłaszcza gdy trzeba to zrobić na chwilę.

8 Spłucz ręce po zakończeniu.

Wskazówki:

 • Lekarz może sugerować coś innego w schemacie leczenia ran. Wskazówek lekarza.
 • Zapytaj lekarza, jak często należy zmienić opatrunek, i na jak długo.
 • Jeśli uważasz, że potrzebujesz taśmę, rwę to przed rozpoczęciem pakowania ranę, i stosować ją do czystej powierzchni w pobliżu.
 • Gaza powinna ciasno, ale nie powinno być bolesne. Jeśli jakiekolwiek gazy nie pasuje do rany, tak złożyć ją na brzegu rany. Możesz użyć wacika wcisnąć gazę do rany, jeśli wolisz, lub jeśli twoje palce nie pasują.
 • Wypróbuj różne rodzaje taśmy, jeśli podrażnienia. Jedwabiu i papieru taśmy mają tendencję do łagodniejsza na skórze. Albo, jak szalony, jak się wydaje, należy umieścić podkładkę nad kobiecą rany. Ma już kleju na odwrocie, więc taśma taśmy i podrażnienie nie jest kwestią czasu.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi zwiększenie ból, tkliwość, zaczerwienienie lub świąd w okolicach rany. Nie mogą być pewne swędzenie z ran, ale uważaj na pogorszenie warunków.
 • Należy skontaktować się z lekarzem gorączka rozwoju. Może to być oznaką zakażenia.
 • Jeśli zauważysz, faul zapach z rany, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak leczyć Droga Tajne Z Motorcycle Accident

Podczas jazdy na motocyklu nie trzeba mieć znaczny kolizji zrozumienia bólu związanego z uderzanie drogi. Niezależnie od tego, jak dobry jeździec jesteś i jak ostrożny jesteś, zawsze jest to możliwe zagrożenia lub niebezpieczeństwa oczekiwania. Lądowanie na drodze, gdy rower jest w ruchu może spowodować oparzenia dróg lub wysypka drogowego. Jest to nazwa dla ścierania wierzchniej warstwy skóry. Głębsze rany, których tkanki lub warstwy tłuszczu są widoczne, wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Instrukcje

1 Przesuń do obszaru, gdzie można zaparkować swój rower na części poziomu gruntu i gdzie nie nadjeżdżających samochodów mogą cię uderzyć. Obszar wewnątrz chronionej byłoby najlepsze.

2 Wyjmij artykuły odzieży obejmujące zabrudzoną skórę. Czy to bardzo powoli, tak, aby nie oderwać żadnych więcej skóry, które mogą być osadzone w szmatki.

3 Wlać wodę na wszelkich obszarach, które mają szmatki przyklejonych do nich. To sprawi, że mniej bolesne, aby usunąć ciuch.

4 Natychmiast umyć powierzchnię wodą z mydłem i wlać obfitą ilość nadtlenku wodoru na obszarach, które wydają się być starta.

5 obejmują cały obszar z antybiotykami BACYTRACYNY maści, takich jak maści, Neosporin lub jakiekolwiek miejscowe maści, które powinny być w apteczce. Użyj gazę na pokrycie rany.

6 Ocenić ranę w tym czasie. Jeśli nadal krwawienia może być konieczne szwów. To byłoby rozsądne, aby zadzwonić po karetkę, jeśli rana krwawi po 15 minut dla kończyny lub pięć minut na głowie, a jeśli czujesz się nieuzasadnione ból. Wezwać pomoc w nagłych wypadkach, jeśli nie jesteś pewien.

Wskazówki:

 • Uzupełnić swoją apteczkę po użyciu żadnych składników. Sprawdź datę ważności na wszystkich elementów zestawu miesięcznych.
 • Należy zawsze nosić kask, dobrze wyściełane odzież jak skórzane kurtki i zawsze w pełni naładowany telefon komórkowy i pełną apteczkę, szczególnie podczas jazdy w pojedynkę.
 • Jeśli uderzyć głową lub masz bóle spływały rękę, zadzwonić pod numer 911 natychmiast.

Jak leczyć ranę na skrzydle ptaka

Jak leczyć ranę na skrzydle ptaka


Rana w skrzydła ptaka może być ze względu na złamaną piórko krwi lub kontuzji. Krew jest jak piórko do żyły, a kiedy łamane ptak może powodować krwawienia do śmierci, jeśli krwawienie nie jest zatrzymany. Szkody spowodowane wypadkiem lub zębów lub pazury zwierzęcia. Oba wymagają natychmiastowej uwagi.

Instrukcje

1 Zadzwoń do lekarza weterynarii lub lokalnej przyrody rehabilitanta. Prawdopodobnie nie są kwalifikowane do leczenia ptaka, aw niektórych krajach jest to nawet nielegalne. Traktuj ptaka tylko jeśli nie masz wyboru i jest to ostatni odwołania.

2 Zmniejsz uraz ptaka. Ranny ptaszek, który przypada w rękach człowieka przechodzi dużo stresu. Umieścić ptaka w miejscu, gdzie będzie czuć się ciepło i przytulnie. Ogrzewa się pad na boku klatki lub pobliskiej lampą ogrzewającą, mogą pomóc w utrzymaniu ptaka wygodne. Podnieś ptaka z dużą ostrożnością. Umieść go w spokojnym środowisku z słabym świetle. Najlepszym wyborem jest karton, w którym mają wyciąć otwory i wyłożone miękkim materiałem. Trzymaj dzieci i zwierzęta domowe z dala od niego.

3 Znajdź ranę i gdzie krew pochodzi. Oczyścić obrażeń z nadtlenkiem wodoru i Q-tips lub waciki. Jeśli rana jest powierzchowna, tylko spryskać ranę środkiem dezynfekującym. Nie staraj się dokładnie oczyścić ranę, jak ptaki są bardzo delikatne istoty i nie chcesz go zranić dalej.

4 Użyj ściągający proszek na rany, aby zatrzymać krwawienie. Proszek ten można znaleźć w Zwierzaki sklepach; dezynfekuje i zawiera środek znieczulający, który zatrzymuje ból. Jeśli nie jest to możliwe, używać sody oczyszczonej lub mąkę kukurydzianą. Naciśnij gaza mocno na rany, aby zatrzymać krwawienie, jeśli nic innego nie jest dostępne. Wyciąć palec poza czyste skarpety i delikatnie umieścić ptaka w środku. W ten sposób, ptak nie będzie machać skrzydłami i zranić się dalej. Upewnij się, że skarpeta nie jest zbyt napięty, tak, że nie będzie utrudniać oddychanie ptaka.

5 Owiń ptaka z ręcznikiem, jeśli trzeba wyodrębnić pióro krwi. Rozszerzenie jej skrzydło starannie. Użyj szczypce lub w hemostatu chwycić trzon pióra mocno. Teraz pociągnij mocno i szybko. Umieść ściągający proszku lub skrobi kukurydzianej na to, aby zatrzymać krwawienie.

Wskazówki:

 • Rzucić ręcznik na ptaka, aby go zdobyć. Zrób to szybko i delikatnie, a nie dotykać ptaków więcej niż to konieczne. Upewnij się, że jego skrzydła są przechowywane na nim ciała.
 • W niektórych miejscach, traktując ptaka jest nielegalne. Skontaktuj się z centrum rehabilitacji jak najszybciej. Jeśli ptak jest dzikie i duże, jak jastrząb, tylko przykryć perforowanej polu bez ruchu ptaka.

Sekcja C Zakażenia ran

C-punkt, albo cesarskie cięcie jest procedurą chirurgiczną w którym nacięcie jest wykonane w dolnej części brzucha, w celu dostarczenia dziecko. Ponieważ skóra jest cięcia, prowadzi się z wyższym ryzykiem zakażenia niż poród przez pochwę.

Rodzaje Infection

Sekcja C Zakażenia nacięć są najczęściej spowodowane przez gronkowca i paciorkowca bakterie. Mogą wystąpić dwa rodzaje zakażeń: zapalenie tkanki łącznej i ropień rany.

Objawy

Objawy zakażenia cellulitis zaczerwienienie i obrzęk rozciąga się od miejsca nacięcia na zewnątrz w poprzek obszaru, przez co skóra staje się ciepła i miękkie. Ropień powoduje takie same objawy, ale może również wyciekać ropa. Gorączka będzie prawdopodobnie obecny w obu typach.

Czynniki ryzyka

Czynniki wysokiego ryzyka to: otyłość, cukrzyca czy zaburzenia immunologiczne i kobiet przyjmujących doustne sterydy przed porodem. Zapalenia błon płodowych, zakażenia płynu owodniowego, może również zwiększać ryzyko infekcji.

Leczenie

Leczenie zależy od stopnia zakażenia. Antybiotyki prawdopodobnie ustalone i ropa będzie odprowadzana. Głębsze rany mogą wymagać pakowanie sterylną gazą aby uleczyć rany od wewnątrz na zewnątrz.

Powikłania

Możliwe powikłania to martwicze zapalenie powięzi, chorobę lub mięsożernych, rozerwanie tkanki rozdzielczej i wystające jelita przez ranę.

Jak leczyć nożem Cut

Jak leczyć nożem Cut


Noże są bardzo użyteczne narzędzia w kuchni i na zewnątrz. Czasami jednak mogą pojawić się wypadki, które prowadzą do urazów. Cięcia nóż wydają się być gładkie (nie poszarpane) i płytkie, ale nadal może być poważne i powinny być udziałem niezwłocznie, aby zapewnić, że szkoda jest prawidłowo leczona. Prosty zabieg w domu może pomóc, aby upewnić się, że rana nie jest się zarazić, a poszkodowany nie cierpi niepotrzebne utraty krwi.

Instrukcje

1 Zwilż ściereczkę i wyczyścić powierzchnię rany delikatnie, starannie ocierając żadnych dużych zanieczyszczeń takich jak brud lub żywności. Obserwować ranę, czy to jest krwawienie ciągły. Spróbuj także obserwować głębokość rany i ocenić, czy istnieje drętwienie lub niemożność poruszania rannego obszar. Jeśli rana jest na tyle głęboko, aby odsłonić ciało pod skórą lub jest otępiały, to najlepiej od razu udać się do szpitala po kontroli krwawienia.

2 Zastosuj antybakteryjne maści lub roztworu do obszaru rany. Pocierać ją delikatnie do rany.

3 Zastosuj bandaż kleju do rany, gdyby nie krwawi obficie i jest małe i płytkie. Bandaż zachowa ciał obcych z rany jak leczy. Jeżeli rana jest większa lub nieco głęboko, umieść sterylną gaza konsoli do rany i owinąć go gazą dość mocno. Nie należy zbyt mocno owinąć go jednak, gdyż może to odcięcie dopływu krwi.

4 Regularnie zmieniaj gazę, co najmniej co cztery godziny, gdyż absorbuje krew. Ściśle monitorować, jak rany leczy. Jeśli ból nie ustępuje lub duża ilość form ropą, skontaktuj się z lekarzem.

Wskazówki:

 • Środek przeciwbakteryjny, że używasz może być albo maść handlowe, alkohol izopropylowy, lub nadtlenek wodoru. Każdy z tych środków dezynfekcyjnych może pracować, ale alkoholem lub nadtlenek wodoru może być lepsze przy większych ran, ponieważ ciekłe roztwory przenikać do rany łatwiej.
 • Jeśli cięcie jest mały, bandaż klej jest opcjonalne. Noszenie jeden może przechowywać materiały od rana, ale nie pomoże w uzdrowieniu. Jednakże można użyć siatki jest to absolutnie konieczne dla większych ran. Większe rany może również wymagać szwów; jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się z lekarzem.

Jak leczyć wrzody nóg Miód z Bee

Pewien rodzaj miodu pszczoły może leczyć wrzody nóg, inne rodzaje owrzodzenia skóry, a nawet wrzody żołądka. Miód ten jest wytwarzany przez pszczoły zbierające nektar z krzewu Manuka lub Manuka, która rośnie dziko w całej Nowej Zelandii i Nowej Południowej Walii. Miód Manuka ma właściwości antybiotyczne i również wydaje się stymulować rany uleczyć. Zatwierdzony US Food and Drug Administration linię opatrunków nazwie Medihoney w 2007 roku, i wiele innych marek z miodem Manuka dostępne są sklepach ze zdrową żywnością lub internetowych sklepów detalicznych. Należy mieć unikalny współczynnik Manuka (UMF) ocena 16 do 18 lub 16+.

Instrukcje

1 Umyj ręce i delikatnie oczyścić owrzodzenie nóg z roztworem soli fizjologicznej.

2 Rozprzestrzenianie Miód Manuka równomiernie na czystą, wodoodporny, nie chłonnym gazikiem z czystej szpatułki. Start z 1 uncja miodu dla 4-calowy przez 4-calowy pad. Gaza powinna być na tyle duża, aby pokryć każdą otaczających wrzód i zapalenie.

3 Zastosuj miód wewnątrz owrzodzenia, zgodnie z zaleceniami, jeśli rana ma ropień lub jamę. Zastosuj gaza konsoli do rany.

4 Tape pad na skórę z taśmy klejącej lub bandaże.

5 Zmień opatrunek, co najmniej raz dziennie, a nawet trzy razy dziennie, jeśli wrzód jest odprowadzanie zauważalnie. Delikatnie oczyścić ranę roztworem soli za każdym razem. Jak leczy owrzodzenia, drenaż będzie się zmniejszać.

6 Zobacz lekarza, jeśli wrzód noga nie goi podczas terminie określonym przez kierunkach produktów.

Wskazówki:

 • Zwróć uwagę na nadmierne pieczenie lub pieczenia, zwłaszcza jeśli trwają dłużej niż 15 minut. Może to wskazywać, twoja skóra jest wrażliwa na ekstra mocnego miodu UMF. Przełącz się do miodu z Manuka UMF 10+, 16+ lub wymieszać z miodem UMF miodu Manuka regularnie w równych częściach.
 • Użyj więcej miodu lub częściej zmienić opatrunek, czy kije pad do rany podczas próby, aby go usunąć.
 • Skonsultować się z lekarzem przed użyciem, jeśli miód Manuka owrzodzenie nóg jest poważnie zainfekowany.

Bandażowania znaczenie otwartej ranie

Bandażowania znaczenie otwartej ranie


Dzieci dostać wszelkiego rodzaju zadrapania i cięć jako część ich dorastania, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zapobiec ich coraz zakażenia z tych urazów. To miejsce, gdzie w grę wchodzą bandaże.

Definicja

Każde uszkodzenie tkanek miękkich nazywa rana. Otwarta rana jest gdy powierzchnia skóry jest uszkodzony. Przykłady ran są zadrapania, skaleczenia i przebicia.

Procedura

Dokładnie oczyścić ranę. Jeśli to konieczne, naciskaj, aby zatrzymać krwawienie. Położyć jałowy opatrunek na ranę. Użyj gazę owinąć wokół rany, a następnie ślub nad nim.

Rodzaje pokryć

Opatrunki i bandaże pokrycie otwarte rany. Klocki są sterylne opatrunki i bandaże są "wszelkie materiały używane do zawijania żadnej części ciała", jak stwierdził Amerykańskiego Czerwonego Krzyża w Wspólnocie podręcznika pierwszej pomocy i bezpieczeństwa.

Zapobieganie

Otwarte rany muszą bandażowanie, aby zatrzymać krwawienie i zapobiec infekcji.

Objawy

Objawy zakażenia rany są zaczerwienienie, obrzęk i ból.

Jak usunąć drzazgę wbudowanego w Heel

Jak usunąć drzazgę wbudowanego w Heel


Jeśli chodzić boso, łatwo jest podnieść drzazgę z drewnianym tarasem lub deptaku. Możesz usunąć większość drzazg w domu. Jednak głęboko osadzone drzazgi pięty lub odłamki towarzyszą obfite krwawienia wymaga pomocy lekarza. Usuwanie drzazgę tak szybko, jak można zauważyć, że to pomoże zapobiec zakażeniu.

Instrukcje

1 Oczyść ręce, aby usunąć brud i zarazki. Delikatnie zmyć piętę, zwracając szczególną uwagę na to, gdzie jest osadzony drzazga.

2 Zdezynfekuj pincety i igły przecierając końce z nasączonym alkoholem. Weź pęsetę i wyciągnąć drzazgę się pod tym samym kątem, że udał się, sugeruje strona MedlinePlus. Użyj tej metody tylko wtedy, gdy drzazga wystaje z pięty.

3 Użyj wysterylizowanej igły delikatnie przerwać skórę, gdy drzazga jest osadzony, zaleca Mayo Clinic. Metoda ta działa, gdy drzazga jest pod skórą i nie można go łatwo chwycić pęsetą waszych. Po drzazga jest narażona, użyj końcówki Twojego igły, aby podnieść drzazgę częściowo się; następnie użyć pincety, aby go usunąć.

4 Umyj ranę i pat suchym miejscu. Nanieść cienką warstwę maści antybiotykowej nad raną. Użyj gaza na pokrycie rany i taśmę medycznej zachować gazę w miejscu.

Wskazówki:

 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli tylko częściowo usunąć drzazgę. Jeśli jakakolwiek część drzazga pozostaje osadzony, może to prowadzić do infekcji.
 • Udać się do lekarza, jeśli wystąpi zaczerwienienie, obrzęk, ból, sączenie lub czerwone smugi w miejscu dotkniętym problemem.
 • Jeśli Twoje dziecko ma drzazgę w pięcie, może wolisz, aby zobaczyć jej lekarza do usunięcia, a nie stara się powstrzymać ją i usunąć drzazgę w tym samym czasie.

Jak wiązać węzły na bandaż

Jak wiązać węzły na bandaż


Najlepiej używać, gdy węzeł wiążąc bandaż jest kwadratowy węzeł. Kwadratowych węzłów leżeć płasko i nie przynieść dodatkowe obrażenia lub dyskomfort dla osoby, która jest w potrzebie bandaż. Należy użyć przy zastosowaniu ciśnienia bandaż na ranę, która jest krwawienie lub gdy pokrycie rany lub spalić, aby zapobiec zakażeniu. Kwadratowych węzłów są najłatwiejsze do dostosowania się do poziomu komfortu odbiorcy. Węzeł powinien być przyjemny, ale nie tak mocno, że odcina krążenie.

Instrukcje

1 Wybierz odpowiednią szerokość bandaż dla obszaru ciała, który próbujesz objąć. Zalecane szerokości są 1/2 cala na palec, 1 cal do ręki, a 2 cm na nogi. Przetestuj bandaż, upewniając się, że pokrywa ranę całkowicie.

2 oszacować ilość bandaż trzeba będzie zabezpieczyć ranę. Zastosować kompres lub gazę na pokrycie rany przed zawiązać węzeł. Dokładnie owinąć obszar do pokrycia rany lub zatrzymać krwawienie. Weź bandaż mocujące i owinąć go wokół raz. Użyj tego pomiaru i cięcia bandaża. Dodaj dodatkowe 3 cali, który można wyciąć później w razie potrzeby.

3 Przeciągnij prawy koniec bandaża na lewym końcu bandaża i włóż ją prawidłowo pod bandażem. Przynieść ze sobą z obu stron i przechodzą na prawy koniec na lewym końcu bandaża ponownie. Pociągnij mocno, aż oba końce są bezpieczne do wykonania węzeł.

4 Zabezpiecz węzeł wiążąc go w łuk lub umieszczenie łącznika utrzymać węzeł w miejscu. Rodzaje łączników to szpilki, taśmy lub pliki. Wybierz metodę, aby zabezpieczyć węzeł, który przyniesie minimalny dyskomfort dla osoby, która chciałaby bandaż. Węzeł powinien być umieszczony nad kompres w miejscu, gdzie musi się zatrzymać krwawienie lub gdy rana jest być ustabilizowane.

Jak zrobić Saline Rozwiązanie Oczyścić ranę

Jak zrobić Saline Rozwiązanie Oczyścić ranę


Jeśli jesteś na campingu lub piesze wycieczki, a jeden z towarzyszy wycieczki i cierpi ranę, trzeba będzie pomóc oczyścić. Prosto wody może być trudne na rany, ale proste roztwór soli może oczyścić ranę, być kojące i pomagają powstrzymać infekcję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak zrobić roztwór soli, aby oczyścić ranę.

Instrukcje

Dodać rozwiązanie

1 Zacznij pożar lub włączyć kuchenkę i umieścić garnek na nim.

2 Wlać do wody i niech to ciepło. Być bardzo ostrożnym, aby nie pozwolić woda kipieć.

3 Weź garnek off ciepła przed wrze woda, następnie wlać soli i sody oczyszczonej.

4 Wymieszać do soli i sody oczyszczonej są rozcieńczane. Po zakończeniu rozwiązanie powinno mieć lekko mętny kolor.

5 Weź garnek od ciepła i ostudzić do "temperatura pokojowa".

6. Wlać roztwór z garnka do swojej pojemniku z tworzywa sztucznego. Powinieneś mieć około 1 litra (8 uncji) roztworu soli fizjologicznej.

Zastosuj rozwiązanie

7 Napełnić zakraplacz oczu niektóre rozwiązania i upuść go do rany, ile potrzeba. Nie martw się o spada zbyt wiele. Użyj jak to konieczne, aż do rana jest czysta i nie krwawi.

8 Użyj delikatny dotyk stosować gazę do czystej rany. To pomoże wchłaniać roztwór soli fizjologicznej.

9 uszczelnić pojemnik tak mocno, jak to możliwe, tak, że roztwór jest sterylny i nadające się później.

10 Sukienka ranę jako potrzebne, biorąc dbać ponownie czyste i ponownie ubrać rany, gdy jest to konieczne.

Wskazówki:

 • Roztwór soli masz zamiar zrobić to rozwiązanie 1 proc. Należy uważać, aby nie pozwolić wrzenia wody. Jeśli woda wrze, stężenie soli jest wyższa. Będzie on nadal oczyścić ranę, ale będzie to znacznie ostrzejsze dla pokrzywdzonego.
 • Nie należy używać domowych roztwór soli do celów innych niż do czyszczenia i rany sukienka. Roztwór soli jest również używany jako roztwór do przechowywania soczewek kontaktowych, jak i płynu w nebulizatory. Jednak twój domowy rozwiązanie powinno być stosowane tylko w celowniku i na urazy zewnętrzne. Spożyciu rozwiązanie może spowodować poważne problemy.

Jak korzystać z szyny na Złamany nadgarstek

Złamane nadgarstki mogą być wrażliwe na niewielkie ruchy. Musisz dbać o nich w celu uniknięcia szkód w przyszłości. Jeśli nie jest to złamanie poważne, można umieścić go w chuście czy szyny za pomocą obsady włókna szklanego. Jeśli złamanie jest bardziej poważny, być może będziesz musiał poddać się operacji. Aby upewnić się, że dbać o złamanym nadgarstku, trzeba wykonać odpowiednie wytyczne dla stosowania szyny.

Instrukcje

1 Połóż dłoń na stole z dłonią skierowaną do góry.

2 Pobierz stare czasopisma i umieścić go powyżej nadgarstka, wystającą poza czubkami palców. Upewnij się, że magazyn jest gruby lub wystarczająco sztywny, aby uniemożliwić zgięcia nadgarstka. Trzymaj prosto na nadgarstek i dłoń otwarta.

3 Połóż miękką szmatkę w dłoni, i zwijają się palcami złapać na kawałku tkaniny. To pomoże utrzymać rękę w pozycji "funkcji".

4 Ustawić szynę pod nadgarstka i ręki, aż rozciąga powyżej nadgarstka, poruszając się poza czubkiem palców.

5 Zabezpieczyć materiał szynowanie wokół stronach nadgarstka poprzez złożenie go na gazę i owijania dłoni i nadgarstka. Owinąć gazę od nadgarstka do dłoni, aż materiał szynowanie jest dobrze zabezpieczone.

6 uszczelnić taśmą sportowe i umieścić dodatkowy dopełnienie luki między dłoni lub nadgarstka i szyny.

Procedury bezpieczeństwa i pierwszej pomocy

Procedury bezpieczeństwa i pierwszej pomocy


Jest bezpieczne i wiedząc, co robić, gdy katastrofy wystąpić może pomóc te nieszczęsne czasy łatwiejsze w obsłudze. Wiedząc, pierwszej pomocy, a także, jak być bezpiecznym w kontaktach z medycznej w nagłych wypadkach, pozwala ofiarą otrzymać opiekę, której potrzebuje i może pomóc zmniejszyć ryzyko dalszego uszkodzenia ciała i uszkodzenia. Ci, którzy nauczyli się pierwszej pomocy mają tendencję do pozostawania spokojniejsze i mniej paniki podczas katastrofy stało, co mniej traumatyczne dla ofiary.

Utrzymanie Safe

Bezpieczeństwo jest ważnym elementem pierwszej pomocy. Brak bezpieczeństwa podczas medycznej w nagłych wypadkach może prowadzić do dodatkowych ofiar, jeśli niebezpieczne środowisko lub sytuacja powoduje ratownika stać się ofiarą. Szukasz niebezpieczeństw, takich jak duże natężenie ruchu, zatopionych linii energetycznych, zwierząt lub siedlisk zwierząt, takich jak w ulu, po pierwszym przyjeździe na miejsce pogotowia medycznego może powiadomić ratownika, że ​​obszar, na którym znajduje się ten incydent może nie być bezpieczne miejsce rozpocząć leczenie pierwszej pomocy i pomocy. Jeśli scena awaryjnej jest niebezpieczny, ofiara musi być przeniesione do bezpiecznego środowiska przed rozpoczęciem leczenia. Na przykład, jeśli poszkodowany został ukąszony przez pszczołę, która wzbudziła mieć reakcję alergiczną i ratownik widzi ula pobliżu ofiary scena jest uważany za niebezpieczny. W tym przypadku, ofiara powinna zostać przeniesiona z dala od miejsca, gdzie znajduje ula przed rozpoczęciem leczenia. Pozwalając ofiarą pozostać w strefie w trakcie leczenia jest niebezpieczne, ponieważ może rój pszczół i zaatakować zarówno poszkodowanego i ratownika.

Procedura Pierwsza pomoc dla reakcję alergiczną

Reakcja alergiczna może wahać się od niewielkiego do ciężkiego. Odczynów zazwyczaj składają zaczerwienienia, świąd, pokrzywka i w obszarze, w którym następuje reakcja. Ostrą reakcją może spowodować obrzęk języka i dróg oddechowych, co może prowadzić do śmierci, jeśli nie jest leczone. Pierwszym krokiem w leczeniu reakcji alergicznej jest zatrzymać się, co spowodowało usunięcie go z organizmu reakcji z coraz gorzej. Na przykład, jeśli reakcja alergiczna była spowodowana użądlenia pszczół i Stinger jest nadal obecny w skórze, delikatnie usunąć żądło.

Przemyć wodą z mydłem. Kortyzon krem ​​może być stosowany do obszaru dotkniętego. Leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, może być przyjmowany doustnie, aby pomóc walczyć reakcji. Zimne okłady może być stosowany w celu zmniejszenia obrzęku i może pomóc w łagodzeniu swędzenia. Ciężkie reakcje alergiczne, które dotyczą dróg oddechowych ofiary wymagają leczenia z pracownikami służby zdrowia, takich jak sanitariuszy.

Procedura Pierwsza pomoc dla Stosując bandaż

Bandaż służy do pokrycia szkody. Kwadraty z gazy i zwoje gazy są wykorzystywane do bandaż. Po pierwsze, należy umieścić kwadratów gazy na obszarze poszkodowanej. Trzymając kwadraty gazy w miejscu palcem i owinąć zwiniętą gazę wokół uszkodzonej zabezpieczyć kwadratów. Walcowane gazy powinny być stosowane szczelne wystarczy przytrzymać kwadraty w miejscu bez narażania krążenie rannych obszarze. Jeśli przebarwienia, drętwienie lub obszar rannych chłodne w dotyku, a następnie krążenie może być zagrożona i gaza jest zbyt napięty. Przy stosowaniu bandaż na ręce upewnić opuścić palców odkryte, jeśli to możliwe, więc można je sprawdzić objawów zaatakowanego obiegu.

Kontrola krwawienia pierwszej pomocy

Krwawienie może wystąpić w każdej chwili pęknięcia skóry. Przecięcia, przebicia i zadrapania mogą powodować krwawienia. Oczyścić cięcie przy użyciu mydła i wody. Pozwala to na cięcie widać i pomaga usunąć brud i bakterie z rany. Ciśnienie Direct to pierwszy krok w krwawienie kontroli. Użyj czystej, suchej gazy lub szmatki na pokrycie rany i mocno naciśnij (bezpośredni ciśnienie). Jeżeli siatka zostaje nasycony krwi, zastosować dodatkowe gazy w górę nasyconego gazą. Drobne rany, które są kontrolowane szybko mogą być pokryte z kremem antybiotyk następnie plaster lub bandaż. Dalsze leczenie może okazać się konieczne sterowanie większe krwawienie. Podnieść rannych części ciała powyżej poziomu serca, jeśli to możliwe. Wysokość może pomóc spowolnić przepływ krwi pozwalające ranę krzepnięcie. Zimny ​​kompres może być używany przez bandaż (gazy) w połączeniu z bezpośrednim naciskiem pomóc krwawienie sterowania. Wystarczy zastosować zimny kompres bezpośrednio na bandaż i zastosowanie bezpośredniego nacisku. Medycznego należy traktować poważne krwawienie.

Pierwsze procedur pomocy w leczeniu oparzeń

Oparzenia patrz oparzenia spowodowane przez źródła ciepła i dzieli się na trzy główne grupy: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i trzeciego stopnia. Oparzenia pierwszego stopnia są najmniej dotkliwe, a objawy to zaczerwieniona skóra, która po naciśnięciu staje się biały i jest bolesne w dotyku. Łagodne oparzenie słoneczne jest przykładem oparzenie pierwszego stopnia.

Leczenie oparzeń zaczyna najpierw usuwając źródło ciepła. Zatrzymanie procesu spalania poprzez bieżącą wodą na obszarze zagrożonym lub przez moczenie na tym terenie w wodzie przez kilka minut. Wysuszyć powierzchnię i zastosować czysty, suchy opatrunek do szkody. Tajne żel, który pomaga w łagodzeniu bólu i antybiotyk krem ​​może być stosowany w leczeniu oparzeń.

Drugiego stopnia objawy spalania zawierają pęcherzy na skórze, ból, zaczerwienienie i obrzęk. Oparzenia trzeciego stopnia może spowodować zwęglone (białego lub poczerniały) skóry i obejmują zazwyczaj bardzo mało bólu z powodu uszkodzenia nerwów spowodowanego poważnym poparzeniom. Stosuje się antybiotyk maść na oparzenia drugiego stopnia i pokryć je nie-Plaster. Medycznego powinien dbać o poparzenia trzeciego stopnia. Przykryć trzeciego stopnia spalić mokrą, sterylnym bandażem, aż może być traktowane przez świadczeniodawcę.

Wynalezienie Antyseptyki

Antyseptyczny substancja, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Ignaz Semmelweiss był pierwszym nowoczesnym lekarz sobie sprawę, że proste czynności, takie jak mycie rąk lekarzy, może prowadzić do obniżenia częstości zakażeń, ale Joseph Lister był tym, który dokonał połączenia między mycia rąk w chemikaliów, takich jak wybielacz lub fenolu i zwalczania zarazków. Wynalazek antyseptyki był ważny moment w historii medycyny, dzięki czemu operacja możliwe.

Badanie Ignaz Semmelweiss za Infekcji

Semmelweiss, węgierski położnik pracuje w Vienna General Hospital, wykonane badanie wyników urodzeń w jego szpitalu. Badania wykazały, że 20 procent kobiet, które rodziły gorączki poporodowej zmarło, gdy lekarz wykonał dostawy. Po traktowane przez położną, tylko jedna z 30 kobiet zmarło z powodu infekcji. Chociaż Louis Pasteur jeszcze nie zaproponował teorię zarazków choroby, Semmelweiss sobie sprawę, że jedna różnica między lekarzy i położnych, że lekarze traktują kilku pacjentów z rzędu, a położne wyda jedno dziecko, a potem wrócić do domu. Studenci medycyny w szczególności zainteresowanych Semmelweiss, ponieważ oni pokazać się na rundach w szpitalu po wykonaniu rozwarstwienia na zwłokach ich anatomii klasy. Obawiał się, że krew i tkanki na rękach, nie zawsze całkowicie zmyć, to przyczyniło się do zakażenia.

Mycie rąk i Semmelweiss

Działając na tej teorii, Semmelweiss poprosił lekarzy, aby umyć ręce z chemicznego zawierającego wybielacza, a śmiertelność wśród kobiet rodzących spadła do 1 na 60. Kiedy Węgry zbuntował się przeciwko zaborem austriackim w 1849 roku, nastroje wobec Węgrów prowadził wysokie. Semmelweiss było puścić i polityka mycia rąk zakończył w szpitalu w Wiedniu.

Rola Lister

Lister był chirurgiem w Glasgow w 1860 roku, kiedy przeczytał raport zarówno Semmelweiss za efektów mycia rąk i artykuł o teorii zarazków Pasteura. On zatrzymany że polityka mycia Semmelweiss za rękę z substancji, takich jak wybielacz może zabić zarazki, które doprowadziły do ​​zakażenia. Lister zaczął owijania rany bandażem, które zostały nasączone fenolu i odkrył, że liczba ofiar śmiertelnych po leczeniu z zakażeniami, takimi jak posocznica spadła. Lister podano jego wyniki w 1867 numerze "The Lancet", a inni lekarze w końcu za przykładem Lister, a nawet poprawić metod Listera.

Kolejne Developments

Nowy Jork lekarz, William Halsted zaczął umywa ręce z fenolu i wymaga jego pielęgniarkę zrobić to samo po przeczytaniu raportu Listera. Jego pielęgniarka skarżył się na skutek trudnych chemicznych na jej skórze, a on zapytał Goodyear, aby jej cienkie gumowe rękawiczki. Lekarze, jak Ernst von Bergmann i Pasteura poinformował, że do czyszczenia narzędzi chirurgicznych z pary lub ciepła z płomienia może również niższe tempo infekcji.

Znaczenie

Wprowadzenie środków antyseptycznych wykonana operacja opłacalny sposób leczenia. Przed antyseptycznego eksploatowane tylko chirurgów, gdy żadne inne traktowanie było możliwe, ponieważ operacja często prowadzi do zakażeń i zgonów.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Większość z nas ma apteczki w naszych domach i miejscach pracy, ale niewielu z nas ma je łatwo dostępne w naszych pojazdach lub w nasze torby--i to lepiej być przygotowane i organizowane w przypadku drobnych urazów. Można znaleźć różne typy i rozmiary zestawów pierwszej pomocy w lokalnej drogerii, w zależności od potrzeb. Zalecane jest, aby mieć pełny, kompletny zestaw w domu i mini przenośne zestawy w samochodzie lub w torbie, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci wokół. Ten artykuł będzie oferować porady na łącząc mini przenośna apteczka.

Instrukcje

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Kupić pakiety zbiorcze bandaże różnej wielkości i kształtów i wypełnić zestaw z wielu z nich, na przykład, kleju bandaże i motyl bandaże. Uratować resztę na przyszły wkłady.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Dodać alkohol prep klocki do zestawu. Alkohol pomaga oczyścić ranę i zmniejszyć ryzyko infekcji. Możesz kupić pakiety alkoholu podkładki od większości lokalnych aptek.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

To mydło sterylne chusteczki jako substytut mydła i wody do sterylizacji ręce przed dotykaniem rany lub uszkodzenia ciała. Wielkość próbki dezynfekcji płyny powinny być uwzględniane. Pozycje te są dostępne w drogeriach.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Dodać antyseptyczne i antybakteryjne mleczko do wykonania zestawu pierwszej pomocy. Tam są teraz antyseptyczne, oczyszczanie chusteczki dostępne, więc można usuwać je natychmiast po użyciu.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Zawierać parę małych nożyczek z zestawu. Nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie wyciąć bandaż lub gazę na pokrycie rany lub uszkodzenia ciała.

Jak umieścić razem przenośna apteczka

Dodać kilka płatki kosmetyczne lub waciki do zestawu. Także niektóre waciki albo wacikami stosować maść lub płyn do rana aby uniknąć zanieczyszczenia, które mogą wynikać z dotykania szkody unsterilized palcami.

Jak usunąć z rany Slough

Jak usunąć z rany Slough

W związku z ran, Slough żyje tkanki skóry, które mogą mieć żółtej lub biały wygląd. Ważne jest, aby usunąć tę tkankę, aby zapobiec zakażeniu i wspomagającymi proces gojenia. Zakażenie może prowadzić do śmierci otaczających tkanek (martwicy), które może być bardzo niebezpieczne dla pacjenta. Techniczny termin na usunięcie Slough jest oczyszczenie. Jedną z metod oczyszczenie jest użycie enzymów, które są biologiczne lub syntetyczne białka, które przyspieszają szybkość reakcji zachodzących bez siebie są wykorzystane. W chwili pisania tego tekstu, jest jeden zatwierdzony enzym obrotu dla celów oczyszczenie zwanych Santyl maść.

Instrukcje

1 Używać rękawic medycznych do celów sanitarnych. Umieść chorej kończyny lub części ciała nad sterylną gazą.

2 przepłukać miejsce zetknięcia sterylnej soli fizjologicznej. Wlać tyle do rany, aby je wyczyścić, tak dokładnie jak to możliwe.

3 Ostrożnie wytrzeć ranę sterylną gazą celu usunięcia nadmiaru soli fizjologicznej.

4 Zastosuj niektóre maści do sterylną gazą. Ostrożnie stosować maści na wszystkich obszarach rany. Maść powinna być stosowana tak, że jest tak gruba jak bilon.

5 Zwilż sterylnego gazika wystarczająco duży, aby pokryć całą ranę sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Weź zwinięte suchą gazę i całkowicie przykryć wilgotną gazą, za pomocą taśmy medycznej, aby zabezpieczyć go na miejscu.

6 Zostaw ranę sam przez 24 godziny, a następnie wyjąć opatrunek. Powtórz ten proces, co 24 godziny, aż wszystkie ślady zostały usunięte Slough i rana jest czysta i uzdrowienie ładnie.

Wskazówki

 • Santyl produkt jest tylko na receptę i powinny być używane pod opieką i nadzorem lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.
 • W przypadku wystąpienia krwawienia i trwa po zastosowaniu ciśnienia o więcej niż 10 minut, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Jak zatrzymać Rany świąd, gdy są Uzdrawianie

Kiedy cierpisz rany, uszkodzenia skóry próbuje jak najszybciej zregenerować. Podczas procesu gojenia, może masz problemy zostawiając rany, ponieważ proces naprawy może spowodować lekką do ciężkiej swędzenie. To jest prawie niemożliwe, aby nie drapie ani zbieranie na ranie, ale należy to zrobić dla prawidłowego gojenia. Jednakże, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków, możesz pomóc zatrzymać ranę od świądu, który da mu czasu, aby odpowiednio leczyć.

Instrukcje

1 Umyj ręce ciepłą wodą i mydłem.

2 Użyj palca wskazującego do stosowania miejscowego antybiotyku do rany. Powinno to pomóc uzdrowić rany, zapobiegając jednocześnie swędzenie i łagodzi ból.

3 Trzymaj rany czyste, pokrywając je z bandażem lub gazą. Zmienić opatrunek codziennie.

4 Pozostaw ranę sam. Zbieranie lub porysowania powierzchni zapobiega rany od uzdrawiania prawidłowo.

Wskazówki

 • Produkt przeciwko swędzeniu, że zawiera kortyzon lub aloe również działa. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
 • Poważne skaleczenia, oparzenia lub nacięcia wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.
 • Trzymaj maść do oczu i ust.

Czyszczenie nadtlenkiem rany

Jest powszechnie przekonanie, wspierane przez niektórych badań, że nadtlenek wodoru jest przydatna rana do mycia. Jednakże nowsze badania wykazały, nadtlenek wodoru o działanie toksyczne lub śmiertelne do komórek inaczej uczestniczących w leczeniu. Badania opublikowane w Journal of Athletic Training sugeruje przy użyciu roztworu soli fizjologicznej zamiast.

Zakażenie

Otwarte rany mogą być źródłem infekcji, wynikającej z takich czynników jak bakterie lub obecność zanieczyszczeń lub obce. Sepsa jest reakcją organizmu na zakażenia, w których tworzą zakrzepy, które z kolei mogą blokować dopływ krwi do ważnych narządów.

Oczyszczenie

Nadtlenek wodoru jest użyteczny w debriding ranę. Oczyszczenie to proces, w którym żyje, zakażone lub w inny sposób uszkodzone tkanki jest usuwany. Oczyszczenie jest ważne dla otwarte rany, aby usunąć zanieczyszczenia i martwe tkanki, które mogą zainfekować otwartą ranę.

Cytotoksyczności

Cytotoksyczności odnosi się do zniszczenia lub śmierci komórki. Liczne badania, w tym badania 1996 roku, "Wound Care: Właściwe zarządzanie protokołu różni się od trenerów sportowych" Percepcji "odkryli nadtlenek wodoru są cytotoksyczne. Zastosowanie nadtlenku wodoru na rany może negatywnie wpływać na komórki biorące udział w próbuje uleczyć rany, co opóźnia proces gojenia.

Zalety

Nadtlenek wodoru jest bardzo łatwo dostępne. Jest to tani i znaleźć w wielu sklepach spożywczych i aptekach. Jako środek debriding, jest użyteczny w usuwaniu zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do infekcji.

Alternatywa

Najnowsze badania wykazały, najlepsze praktyki do czyszczenia ran jest stosowanie soli fizjologicznej, ponieważ nadtlenek wodoru może prowadzić do cytotoxcity. Większość aptek i sklepów spożywczych mają roztwór soli dostępny i może być tak tanie jak nadtlenek wodoru.

Zalecana praktyka

Oczyścić ranę roztworem soli i przykryć sterylną gazą, świeże lub bandażem co najmniej dwa razy dziennie, aż do rana jest uzdrowiona. Nie czyścić rany z nadtlenkiem wodoru.

Co Gaza Klocki służy?

Co Gaza Klocki służy?


Gaziki są dostępne w wielu rozmiarach w przypadku wielu zastosowań. Gaza pomiaru 2-przez-2 cali i 3-przez-3 cali są najczęściej używane rozmiary. Podczas tworzenia apteczki dla domu lub przemysłu motoryzacyjnego, to kilka z każdej z tych wielkości. Łodzie i pojazdy rekreacyjne powinny mieć apteczki zawierające gaziki.

Zastosowanie medyczne

Głównym zastosowaniem gaziki jest dla potrzeb medycznych. Są one wykorzystywane do pokrycia rany skóry jak bandaże i są w wielu rozmiarach do stosowania na rany, o różnych rozmiarach. Są one dostępne do nabycia w aptekach. Gaziki są w opakowaniach po każdej wielkości i są w niektórych pakietach z bandaży klejących do domu zestawy pierwszej pomocy. Gaza jest utrzymywana na miejscu za pomocą taśmy lub wykorzystywane w jeszcze większym owinąć bandażem z gazy.

Dental Wykorzystanie

Dentystów 2-by-2-calowe gaziki w szeregu sposobów. Czasami dentystów gazę po prostu trzymać szczękę od obszaru w trakcie opracowywania. Dentyści głównie używać gaziki, jednak do ekstrakcji zęba. Dwie lub trzy gazy podkładki są umieszczone w patientâ € ™ s jamie ustnej w obszarze ponad ekstrakcji. Pacjent dowiaduje się ugryźć w dół na gaziki. Gryzienie dół pomaga w krzepnięciu krwi i rozpoczęcia procesu gojenia. Pacjenci są zwykle podawana kilka gaziki do domu, aby mogli zmienić klocki w razie potrzeby.

Zastosowania kosmetyczne

Gaziki są używane zamiast płatki kosmetyczne do usuwania makijażu. Gaza jest czasem nieco mniej kosztowny. Są one również wykorzystywane do zabiegów na twarz, ponieważ nie mają luźne włókna, takie jak można się dowiedzieć z waciki lub płatki kosmetyczne. W 2-przez-2-calowe gaziki są odpowiedni rozmiar do usuwania paznokci i stosowania oraz usuwania sztucznych paznokci.

Rzemiosła i innych zastosowań

Gaziki są czasami stosowane w dekoracyjne, szczególnie w usuwaniu farby. Mogą być używane jako farsz do kanapy i krzesła na dom lalki meble mrugnięcia lub jak kołdra kołdry Powierzchnia domu dla lalek. Mogą być także umieszczone na dekoracyjne tynki jako wzmocnienie. Gaziki są wykorzystywane w ogrodnictwie na pokrycie świeżo posadzone nasiona więc ptaki dona € ™ t je znaleźć. Jest to przydatne z nasion, które dona € ™ t ma być pochowany, takich jak nasiona dzikich kwiatów. Forensic detektywów również użyć gaziki do zbierania psich ludzkiego zapachu dla manewrów śledzenia.