adcov.com

gangrena przyczyny

Jakie są przyczyny gangrena?

Zgorzel ustawia się, gdy część ciała jest odcięte od dopływu krwi. Zgorzel może wystąpić w wyniku obrażeń, odmrożenia, zakażenia lub wypadku.

Osoby z chorobami naczyń krwionośnych, cukrzycy i obniżoną odpornością są bardziej narażone na gangrenę, jak są ludzie, którzy po prostu po operacji lub doświadczyły kolejny poważny uraz.

Objawy

Objawy zgorzel zależy w dużej mierze od lokalizacji uszkodzenia tkanki oraz w wielu innych czynników.

Kiedy zgorzel wpływa na skórę, tak jak w przypadku odmrożeń, objawy mogą obejmować wonnymi absolutorium, przebarwienia (sączy), drętwienie i / lub silny ból.

Jeśli zgorzel dzieje w organizmie (zgorzeli gazowej) Objawy mogą obejmować: splątanie, gorączka, gaz pod tkanek, ogólne złe samopoczucie i niskim ciśnieniem krwi.
Zgorzel gazowa zwykle występuje w miejscu nacięcia chirurgiczne niedawna lub innego traumatycznego rany.

Diagnoza

Lekarze zwykle diagnoza gangrenę wizualnie, zwłaszcza zgorzel skóry. Jednak inne testy, które pomagają potwierdzenia diagnozy może być przeprowadzone. Mogą to prześwietlenie, badania krwi, tomografię komputerową, kultur tkankowych, a nawet operacji.

Leczenie

Leczenie zgorzeli jest zawsze sytuacja nadzwyczajna. Martwe tkanki muszą być natychmiast usunięte, tak że zdrowa tkanka może zacząć leczyć. W zależności od lokalizacji i progresji zgorzel, leczenie może wahać się od antybiotyków, spędzać czas w komorze hiperbarycznej (zazwyczaj zarezerwowane dla zgorzeli gazowej) do natychmiastowej operacji, a nawet amputacji dotkniętego kończyny.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zgorzel można zapobiec, jeśli lekarze traktują go przed postępem uszkodzenia tkanek.

Zgorzel, który występuje w wyniku odmrożenia można zapobiec, jeśli ludzie uniknąć ekstremalnych ekspozycji na zimno i / lub podjąć niezbędne środki ostrożności, aby odpowiednio chronić się od ekstremalnych warunków pogodowych.

Osoby z cukrzycą i / lub choroby naczyń krwionośnych należy regularnie sprawdzać ich stóp do jakichkolwiek oznak uszkodzenia lub odbarwienia, sączy. Powinni skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe, po odkryciu, którykolwiek z tych warunków.

Rokowanie

Osoby z zgorzeli skóry, które nie przenikają mają najlepsze rokowanie, ponieważ ten rodzaj nie rozprzestrzenia się szybko. Pacjenci z zgorzeli gazowej można również spodziewać się dobrym rokowaniem, tak długo, jak ich stan zostanie wykryty wcześnie.

Czy Gangrena dostaje się do krwi Stream?

Czy Gangrena dostaje się do krwi Stream?


Zgorzel jest sytuacja, w której brak dopływu krwi do części ciała prowadzi do śmierci tkanki w części ciała, w zależności Mayo Clinic. To jest najczęściej postrzegane w kończynach, ponieważ dopływ krwi do kończyn może być łatwo naruszona z powodu choroby lub urazu. Dlatego, zgorzel jest oznaką procesu chorobowego, a nie coś, co może podróżować do samej krwi.

Zgorzel

Zgorzel jest śmierci tkanek ciała z niedotlenienia lub brak tlenu. Jak umiera tkanki, to traci swój kolor, a następnie staje się niebieski, i wreszcie, na zaawansowanym etapie, staje się czarny. Zgorzel jest znakiem śmierci tkanek, a nie przyczyną.

Przyczyny

Istnieją różne przyczyny, w tym zgorzel urazu, choroby, takie jak cukrzyca, oraz, przy okazji, choroba zakaźna od bakterii. W zasadzie, wszystko, co blokuje lub tlenu z krwi się do części ciała powoduje zgorzel według Mayo Clinic.

Zakaźność

Gangrena nie jest coś, co w organizmie, lub od osoby do osoby, per se. Przeciwnie, jeśli warunek, który spowodował gangrenę jest przenoszone, zgorzel może być przekazywana jako znak samego zakażenia.

Zakażenia krwi

Liczne infekcje bakteryjne mogą zainfekować krew, a następnie udać się do kończyny i powoduje tam gangrenę. Zapalenie opon mózgowych jest szczególnie złe zakażenia znane spowodować utratę kończyn w zakażonych osób.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zgorzel można zapobiec, jeśli uraz kończyny ujmuje i podejmowane są działania. Terapia hiperbaryczna i leki, aby przywrócić krwi i tlenu do obszaru może być skuteczne.

Choroba gangrena

Zgorzel jest chorobą powodującą martwicę lub śmiercią komórek, i rozkład. Jest to najczęściej u palców rąk i nóg i innych kończyn, lecz może wystąpić w dowolnym miejscu organizmu.

Przyczyny

Zgorzel jest spowodowane przez dowolną część ciała, utraty jej przepływu krwi. Bez krwi, komórki nie mogą przeżyć, i umierają. Niektóre z najbardziej powszechnych form zgorzel są spowodowane zakażeniem, ale niektóre z nich są spowodowane chorobami takimi jak miażdżyca naczyń krwionośnych.

Objawy

Zgorzel może powodować objawy, takie jak tkliwość w obszarze zagrożonym, niebieskim lub czarnym przebarwienia skóry i śmierdząca wydzielina z rany. Objawy wstrząsu septycznego spowodowanego przez zgorzel obejmuje gorączkę i zawroty głowy.

Czynniki ryzyka

Zgorzel jest największy wpływ starszych i chorych na cukrzycę i choroby naczyń krwionośnych. Zasłonięte lub przerywany przepływ krwi jest powikłaniem tych chorób, które zwiększa ryzyko zgorzeli.

Leczenie

Chirurgia jest podstawową metodą leczenia zgorzeli, ponieważ martwe tkanki nie mogą być naprawione. Antybiotyki są stosowane w leczeniu zakażeń zgorzel w tym wstrząs septyczny.

Zapobieganie

Dbanie o cukrzycy i zapobieganiu infekcji są sposoby, aby zapobiec coraz gangrenę. Rzucenie palenia jest również zalecane, ponieważ palenie tytoniu może uszkodzić naczynia krwionośne.

Rodzaje i przyczyny wstrząsów ręczne

Rodzaje i przyczyny wstrząsów ręczne


Drżenie jest ruch mimowolne drżenie. Wstrząsy mogą wpływać na kilka części ciała, w tym głowy i głosu, ale są najbardziej zauważalne w rękach. Każdy człowiek doświadcza w pewnym stopniu drżenie rąk, a większość z nich nie zauważył, bo ruch jest tak niewielkie. Normalny drżenia mogą stać się bardziej widoczne pod pewnymi warunkami - stres, zmęczenie, lub nad spożyciem kofeiny lub papierosów, na przykład. Jeśli drgawki zwiększyć lub trwają dłużej niż kilka tygodni, może być inna przyczyna. Niektóre drgania są normalne funkcjonowanie starzenia. Inne mogą być skutkiem choroby, urazu lub skutków pewnych leków i leków.

Trzy główne typy drżenia

Istnieją trzy główne rodzaje drżenia: statycznego, kinetyczna i postury. Statyczne wstrząsy występują, gdy ręce są w stanie spoczynku i może zniknąć z ruchu i aktywności. Kinetyczne drżenie występuje podczas poruszania się, na przykład, gdy próbuje zrobić drobne ruchy rąk jak nawlekanie igły, ale może zniknąć, gdy ręce są w spoczynku. Postawy wstrząsy występują, gdy trzymając się za ręce w stałej pozycji, takich jak gospodarstwa filiżankę kawy.

Drżenie Choroby powodujących

Choroba Parkinsona, uszkodzenia silnika w centrum mózgu, powodując drżenie rąk i innych części ciała oraz sztywność mięśni, zaburzenia chodu i powolnych ruchów. Stwardnienie rozsiane może powodować drżenie, jak może stan zwany dystonia. Nadczynność tarczycy może powodować postawy drżenie. Choroby takie jak cukrzyca może prowadzić do neuropatii obwodowej --- uszkodzenia nerwów do kończyn --- które również mogą powodować drżenie rąk.

Drżenie, powodując obrażenia

Uraz fizyczny centrum ruchowej mózgu lub udaru mogą przyczyniać się do drżenie rąk. Guzy mózgu mogą naciskać na środku silnika i drżenie przyczyny. Urazy nerwów ramienia lub barku może również tworzyć osłabienie mięśni i powoduje drżenie rąk.

Narkotyki powodujących drżenie i leki

Niektóre leki na receptę, jak sterydy, amfetaminy i leków psychiatrycznych, takich jak litu może powodować drżenie rąk. Nadmierne spożycie alkoholu i wycofanie alkoholu może również powodować ręce trząść. Odstąpienie od leków może zrobić to samo. Zatrucie rtęć może uszkodzić nerwy w mózgu lub w obwodowym układzie nerwowym i przyczyniają się do wstrząsów ręcznych.

Jakie są przyczyny nerwu błędnego szkody?

Jakie są przyczyny nerwu błędnego szkody?


Nerwu błędnego pochodzi z pnia mózgu i wysyła sygnały iz powrotem między mózgu i narządów wewnętrznych. Choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca może powodować nerwu błędnego uszkodzenia nerwów, a może uraz nerwu. Palenie i picie może zaostrzyć stan. Vagus uszkodzenia nerwów może spowodować powikłania, takie jak trudności w połykaniu lub problemy trawienne.

O nerwu błędnego

Vagus nerve wytworzone w rdzeniu, część pnia mózgu, która znajduje się w dolnej części tylnej części mózgu. Jest to jeden z najdłuższych nerwów w korpusie, w kierunku od mózgu do okrężnicy. Dostarcza włókien nerwowych w obszarze krtani, płuca, serca i układu trawiennego. Zajmuje również sygnały z narządów wewnętrznych i przekazuje je do mózgu.

Objawy

Ponieważ nerw błędny unerwia gardła, uszkodzenia tego nerwu często powoduje problemy mówienia i połykania. Jest często utrata odruchu gag, jak również. Nerw błędny zaopatruje również włókna nerwowe do żołądka, i nie może powodować uszkodzenia przewodu pokarmowego, takie jak trudności, utrata łaknienia lub uczucie pełności po spożyciu niewielkiej ilości pokarmu.

Przyczyny

Cukrzyca jest powszechną przyczyną uszkodzenia nerwu błędnego. Mechanizm, za pomocą którego niszczy cukrzycy nerwów nie jest w pełni poznany. Wszelkie nerwów w organizmie może mieć wpływ na cukrzycę. Inną przyczyną uszkodzenia nerwu błędnego uraz nerwu błędnego. Może to być spowodowane urazem ciała, takich jak w wypadku samochodowego, który wywiera nacisk na części nerwu błędnego. Operacja może również wywrzeć nacisk na nerw błędny i spowodować obrażenia. Choroby przewlekłe, takie jak choroba Parkinsona, HIV lub mogą powodować uszkodzenia układu nerwowego, w tym nerwu błędnego.

Komplikacje

Uszkodzenie nerwu błędnego może powodować gastroparezy, stan, w którym mięśnie żołądka nie działać prawidłowo. Zdrowe umowy żołądka przenieść żywności aż do jelita cienkiego, i uszkodzenie nerwu błędnego może kolidować z tą funkcją, co powoduje żywności powoli lub zatrzymania się całkowicie przez układ pokarmowy. Objawy obejmują uczucie pełnego żołądka po zjedzeniu niewielkiej ilości żywności, utrata masy ciała, zgaga i nudności. Leki i zmiany w diecie może pomóc rozwiązać objawy żołądka.

Rozważania

Choroby przewlekłe mogą spowodować uszkodzenie dowolnego nerwu, w tym nerwu błędnego, więc ludzie cierpiący na choroby, takie jak cukrzyca, powinien porozmawiać z lekarzem o możliwości powikłań układu nerwowego. Palenie i picie może nasilić uszkodzenie nerwów. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy pojawiają się uszkodzenia nerwu błędnego w celu uzyskania prawidłowej diagnozy i określenia przyczyny.

Przyczyny jednostronnych Drętwienie

Przyczyny jednostronnych Drętwienie


Jednostronne drętwienie (w tym mrowienie lub utraty odczucia na powierzchni skóry) wpływa ramion i nóg. Drętwienie może występować w ramię, nogę lub obu z jednej strony korpusu, a może także obejmować wysypkę skórną, zimnego lub plamy skóry, ból, osłabienie, zmęczenie. Objawy różnią się w zależności od przyczyny. Istnieje kilka warunków i chorób, które powodują jednostronne drętwienie.

Przepuklina dyskowa

Herniate oznacza wybrzuszenie. Gdy dysk pomiędzy dwoma kości w kręgosłupie naciska na nerwy wokół niego, to się nazywa przepuklina dysku i jest zazwyczaj w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (odcinka kręgosłupa znajduje się pomiędzy dnem żebrami i bioder). Jednostronne drętwienie, wraz z bólem, który działa na pośladki i dół z tyłu jednym udzie w łydce, jest to znak, może masz przepuklinę dysku.

Parkinsonizm

Jednostronne drętwienie jest objawem związane Parkinsona, która odnosi się do wszelkich warunków, które wywołuje zaburzenia ruchowe występujące w chorobie Parkinsona, takich jak drżenie, spowolnienie ruchowe, zaburzenia mowy lub sztywność mięśni. Jednakże, mając na parkinsonizm nie znaczy, że ma chorobę Parkinsona. Parkinsonizm może być spowodowane przez udar, zapalenie mózgu (obrzęk mózgu), niektóre leki lub urazu głowy.

Zaburzenia elektrolitowe

Elektrolit jest substancją w organizmie z wolnych jonów, które prowadzą sygnały elektryczne. Właściwej równowagi elektrolitów jest ważne dla regulacji wszystko od tlenu do płynu wewnątrz komórek. Nierównowaga może być spowodowane przez odwodnienie (nie będzie wystarczająco dużo wody do organizmu) lub nadmiernego nawodnienia (za dużo wody w organizmie). Objawy to: splątanie, zawroty głowy i jednostronne drętwienie w postaci słabych mięśni.

Niedobór witaminy B12

Witamina B12 jest potrzebna do tworzenia czerwonych ciałek krwi, jak również zdrowia tkanka nerwowa. Niedobór witaminy B12 może prowadzić do anemii i nieodwracalne uszkodzenia mózgu, nerwów lub nieleczone. Objawy niedoboru witaminy B12 może być subtelne i obejmują w pierwszym zmęczenie, kołatanie serca (nieregularne lub ciężkie bicie serca) oraz duszność. Jeśli pozostawione nieleczone pogorszy objawy i to blady lub żółtawą skórę, biegunka, utrata masy ciała i podatność na zakażenia. Jeśli nie za długo, objawy neurologiczne zaczynają pokazywać, jak jednostronne drętwienie, problemy z chodzeniem, drażliwość i zapomnienia.

Cukrzyca

Jednostronne drętwienie może wynikać z neuropatią cukrzycową, choroby układu nerwowego u cukrzyków z reguły wpływa na nogi i stopy.

Kasetonów zawału

Kasetonów (czyli pustą przestrzeń) zawał (martwa tkanka) występuje, gdy małe tętnice w mózgu wąskie, powodując udar kasetonów. Według Medicine Net, to blokuje tętnice, powodując tkanki umrzeć. Nagłe drętwienie lub osłabienie twarzy, rąk lub nóg, a zwłaszcza po jednej stronie ciała, jest objawem suwu kasetonów. Może także wystąpić trudności z mówieniem lub rozumienia, kłopoty widząc, zawroty głowy lub nagły silny ból głowy.

Podostre stwardniające zapalenie mózgu

Podostre stwardniające zapalenie mózgu (SSPE) to przewlekłe infekcje ośrodkowego układu nerwowego, spowodowane przez zmianę wirusa odry. To zwykle dotyka dzieci i młodych dorosłych, w następstwie stopniowego kursu zjazdowego w wyniku śmierci w ciągu kilku lat. Według Medic8.com, jest o 5 procent szans na spontanicznej remisji (nagła poprawa). SSPE może wystąpić w dowolnym miejscu od 2 do 10 lat po początkowym choroby odry i powoduje pogorszenie neurologiczne spowodowane obrzęk mózgu i śmierć komórek.

Mniej Najczęstsze przyczyny jednostronnych Drętwienie

Jednostronne drętwienie może również wynikać z efektów ubocznych leków, ekspozycja na środki chemiczne, takie jak pestycydy zanieczyszczeń, alkohol, kofeina, nikotyna czy skutków ubocznych, wynikających z radioterapii. Nawet mniej znane, ale możliwe przyczyny, m.in. migreny, stwardnienie rozsiane, drgawki, lub niedoczynność tarczycy.

Jednostronne drętwienie może sygnalizować poważne zaburzenia neurologiczne, więc jeśli wystąpią jednostronne drętwienie skonsultować się z lekarzem, aby mógł zbadać historię choroby i decyduje o prawidłowej diagnostyki i leczenia.

Jakie są przyczyny Reading niepełnosprawności?

Niepełnosprawność czytanie utrudniają osoby do czytania i zrozumienia tekstu pisanego. Problemy często powierzchni, gdy dziecko zaczyna czytać w pierwszej klasie. Dziecko będzie uczyć się powoli i Szlak daleko za innymi uczniami. Wspólne czytanie jest dysleksja niepełnosprawność. Czytanie obejmuje szereg złożonych neurologicznych kroków, które sprawia, że ​​wskazywanie dokładnej przyczyny osoby czytania niepełnosprawności trudnym.

Biologiczny

Zaburzenia czytania, takie jak dysleksja może być związane z niedoborów neurologicznych. Czytanie jest złożonym procesem, w którym mięśnie oczu śledzić sekwencję liter. Mózg musi zintegrować zmiennych, takich jak struktury zdania, gramatyki, formatu i wzrokowych. Czynniki te muszą być skoordynowane ze sobą i związane ze specyficznymi znaczeń zrozumienie nastąpić. Zaburzenia neurologiczne, w wyniku której każdy z tych procesów jest spowolniony lub łamane może potencjalnie spowodować niepełnosprawności odczytu. Genetyczne dziedziczenie z rodzicami może być czynnikiem niepełnosprawnych wielu ludzi, mówi Encyklopedia of Mental Disorders.

Środowiska

Czynniki środowiskowe mogą odgrywać rolę w nasilenia niepełnosprawności w aa czytaniu. Możliwe czynniki to lokalne normy społeczne, rodzicielstwo, ubóstwo, kwestie równości płci, efekty uwięzienia i zachowań antyspołecznych. Rodzicielstwa i skuteczne metody nauczania od najmłodszych lat dziecko może pomóc jej pokonać wiele trudności. Niedociągnięcia można zidentyfikować i obejść. Mocne strony mogą być używane w celu wzmocnienia i poprawy zdolności czytania dziecka.

Kombinacji czynników

Mieszanka czynników genetycznych i środowiskowych, mogą być połączone, aby spowodować niepełnosprawności odczytu. W wielu przypadkach genetyczne mogą jedynie częściowo wyjaśnić trudności danej osoby. Trudności z czytaniem może prowadzić do unikania tematu. Może to doprowadzić do dokuczanie, kompleks niższości i antyspołecznych zachowań, które mogą pogorszyć wcześniejszą niepełnosprawności czytania. Bez specjalnej pomocy, dziecko z dziedziczną niepełnosprawności czytania może pogorszyć szybko.

Nabyła od wypadków

Niepełnosprawność czytania mogą być nabyte po urodzeniu w wyniku wypadku lub schorzeń. Ekspozycja na niektóre pestycydy lub metale szlachetne, istotnych urazów głowy lub niedożywienia wszystko może powodować uszkodzenia w organizmie, co może prowadzić do niepełnosprawności czytania.

Przyczyny Babińskiego Zarejestruj

Przyczyny Babińskiego Zarejestruj


Odruch Babińskiego jest specyficzne mimowolne odpowiedzi na stymulację w szczególnym organizmie. Powoduje to osoby duży palec u nogi, aby przejść w kierunku górnej części stopy, podczas gdy pozostałe palce stóp na zewnątrz wentylatora po głaskanie podeszwę. Znak ten odruch jest normalne lub w małych dzieci, choć jego obecność po wieku dwóch lat jest oznaką uszkodzenia dróg nerwowych łączących rdzeń kręgowy i mózg. Znak Babińskiego może być oznaczenie dowolnej liczby zaburzeń lub chorób, które powodują odruch występuje.

Zaburzenia neurologiczne

Odruch Babińskiego może być spowodowane zaburzeniami neurologicznymi dotyczących mózgu, rdzenia kręgowego i system nerwowy. Przykładowo, stwardnienie zanikowe boczne, znane również jako choroba Lou Gehriga, jest chorobą komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym, co powoduje mimowolne ruchy mięśniowe, i jest bezpośrednio związana z osób cierpiących na odruch Babińskiego. Inne zaburzenia neurologiczne, które powodują objaw Babińskiego obejmują uogólnione drgawki toniczno-kloniczne, stwardnienie rozsiane, udar mózgu i jamistości.

Zaburzenia dziedziczne

Zaburzenia dziedziczne są mniej powszechne przyczyny objaw Babińskiego, niż inne czynniki. Współistniejącej hipokaliemii porażenie okresowe, choroba dziedziczna, która powoduje, że odcinki skrajne osłabienie mięśni, może powodować objaw Babińskiego podczas ciężkiej walki z paraliżem. Innym zaburzeniem dziedzicznym prowadzące do objaw Babińskiego jest ataksja Friedricha, wrodzona choroba, która wpływa na mięśnie i serce.

Choroby lub infekcji

Choroba lub infekcja może wywołać odruch Babinski ze względu na stres spowodowaną w organizmie. Dzieje się tak w niektórych poważnych przypadkach zapalenia opon mózgowych, wirusowe lub bakteryjne zakażenia, który powoduje zapalenie błony obejmujących mózg i rdzeń kręgowy. Inne choroby lub infekcje prowadzące do objaw Babińskiego to guz mózgu lub rdzenia kręgowego, encefalopatia wątroby, niedokrwistość złośliwą, poliomyelitis, wścieklizna i gruźlicze zapalenie stawów.

Szkoda

Gdy do poważnych obrażeń ciała funkcji neurologicznych efektów odruchu Babińskiego ma potencjał, aby wystąpić. Uraz głowy, która ma wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia mózgu mogą spowodować odruch Babińskiego. Odruch mogą również pojawić się w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy


Twarzy drętwienie jest utrata dowolnej ruchu mięśni w powierzchni. Doświadczenie drętwienie twarzy może być bardzo przerażające, jak człowiek nie może wiedzieć, dlaczego stracił czucie lub kontroli w twarz. Jeśli podejrzewasz, udar lub inne poważne problemy, zadzwoń pod numer 911 natychmiast.

Objawy

Objawy drętwienie twarzy to brak uczuć, paraliż lub mrowienie twarzy i warg. Drętwienie twarzy może wystąpić w jednej lub obu stronach twarzy. Czasami, drętwienie twarzy towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub uczucie pieczenia.

Przyczyna: Urazy

Twarzy drętwienie może być spowodowane przez uszkodzenia nerwów. Urazy twarzy, szyi lub kręgosłupa mogą powodować drętwienie, mrowienie lub paraliż mięśni twarzy, gdy szkoda upośledza nerw, który rozciąga się w twarz. Urazy mogą być poważne, ale nie musi. Nawet drobne urazy, takie jak napięcie mięśni od dźwigania lub mniejszym znaczeniu, może spowodować wybrzuszenie dysku, który prowadzi do drętwienia twarzy.

Przyczyna: Skok

Uszkodzenie mózgu z powodu udaru mózgu może także powodować drętwienie twarzy. Gdy udar rozwija tlen i krew nie dociera do mózgu, uszkodzenia nerwów, które wpływa czuły na twarzy i innych części ciała. Twarzy drętwienie jednej stronie, zwłaszcza, jeśli towarzyszy paraliż ręki lub nogi na tej samej stronie korpusu, może być jednym z pierwszych wskaźników osoba cierpi z powodu udaru.

Przyczyna: Stan medyczne lub leki

Stany chorobowe, takie jak neuropatia cukrzycowa, nowotwór mózgu, sarkoidoza, choroba z Lyme, zapalenie, stwardnienie rozsiane oraz porażenie Bella może powodować drętwienie twarzy. Mogą one również powodować drętwienie w innych częściach ciała. Osoby cierpiące na migrenę odnotowano również drętwienie twarzy jako jeden z objawów w czasie kulminacji bólów głowy. Niektóre leki powodują również drętwienie twarzy, jeśli koliduje z neuroprzekaźników.

Leczenie

Leczenie zależy od zdiagnozowanej przyczyny drętwienie twarzy. Często, drętwienie twarzy jest objawem poważniejszego problemu lub choroby, która wymaga opieki. W związku z tym, sam drętwienie twarzy nie zawsze jest sam bezpośrednio obróbce. Jeśli drętwienie twarzy jest zdeterminowana, aby być przyczyną urazu lub udaru mózgu, a następnie lekarz przeprowadzi egzaminy neurologiczne, takie jak skanowanie lub elektromiografii MRI, CT, do określenia stopnia uszkodzenia nerwów. Uszkodzenie nerwów w twarz może być traktowane z fizycznego, mowy i terapii zajęciowej lub kombinacji powyższych. Chirurg plastyczny może również przyczynić się do rekonstrukcji twarzy i naprawy funkcji twarzy.

Przyczyny i objawy załamania nerwowe

Przyczyny i objawy załamania nerwowe


Ktoś przeżywa załamanie nerwowe, kiedy osiągnęły granicę emocjonalnego i fizycznego i znalezienie presji i stresu życia zbyt przytłaczające do obsługi. W przeciwieństwie do stresujących uczucia wielu ludzi od czasu do czasu doświadczamy, podział uniemożliwia osobie funkcjonowanie jak zwykle. Powody ludzie doświadczają podziały są unikalne dla ich sytuacji, a objawy, że osoby cierpiące na wyświetlacz będzie również różnić się od osoby do osoby.

Przyczyny załamania nerwowe

Dr Cosmo Hallstrom, psychiatra konsultant i kliniczne psychofarmakolog, określa oddziaływanie trzech interlinkingu czynników jak powodując załamania nerwowe: predyspozycje genetyczne, emocjonalnego jednostki odporność i zdarzenia wywołującego. Badanie przeprowadzone przez Indiana University wykazały, że ponad 25 procent Amerykanów w pewnym momencie poczuł, że są na skraju załamania, najczęściej ze względu na problemy z relacjami i / lub stresów bycia samotnym rodzicem. Innym powodem wystąpienia awarii z powodu kulminacji mniejszych ciśnieniach okresie czasu. Według dr Phillip Timms, konsultant psychiatra na południu Londynu i Mudsley Trust, awarie są wynikiem emocjonalnego gromadzeniu od nie do czynienia z epizodem depresyjnym.

Zaburzenia zachowania

Jak dobrze ktoś radzenia sobie ze stresem i presją w ich życiu jest zazwyczaj ilustrowane przez ich zachowanie. Znaki ostrzegawcze, że ktoś ma trudności z radzeniem sobie to, czy są one nieoczekiwanie płacze, mówi mniej, trudności z koncentracją lub po prostu nie wydają się być ich zwykle samo. Według dr Daniel Hall-Flavin z Mayo Clinic, brakujących nominacji, wzywając w chorych do pracy na długi okres czasu i unikanie angaże społeczne są inne wskaźniki, że ktoś może być przeżywa załamanie.

Objawy emocjonalne

Poczucie niekompetencji i niezdolności do radzenia sobie często są czynnikami przyczyniającymi się do nerwowych załamań, a także typowych objawów emocjonalnych odczuwanych przez chorych rozpadu. Według Elly Prior, praktykującym, akredytowanym doradcą na ponad 20 lat, ktoś przeżywa załamanie może czuć się przezwyciężyć doznań paniki, drażliwość, lęk i gniew. Beznadzieja, lęk i depresja są również częste objawy emocjonalne odczuwane przez ludzi przechodzi załamanie nerwowe. Co więcej, nie jest niczym niezwykłym dla osób cierpiących, by stać się wycofać z najbliższymi i tracą poczucie przyjemności za rzeczy, które normalnie znajdują się przyjemne.

Objawy fizyczne

Wraz z emocjonalnych i behawioralnych objawów, niektórzy ludzie, którzy cierpią na załamanie nerwowe także wykazywać objawy fizyczne, w tym bezsenność, utrata apetytu, kłopoty żołądkowe, drżenie, pocenie się, serca, nieprawidłowości i zamroczenie. Istniejące uprzednio kwestie zdrowotne, takie jak migreny, egzemy, wrzody i zespół jelita drażliwego może być pogarsza załamania nerwowego. Niektórzy ludzie przeżywają załamanie obniżyły odporność i są bardzo powolne, aby odzyskać od drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienie.

Przyczyny zawrotów głowy i dezorientacja

Przyczyny zawrotów głowy i dezorientacja


Zawroty głowy często pojawia się, gdy człowiek wstaje zbyt szybko lub obraca się w kręgu. Jednakże, ciężkie przewlekłe lub głowy i dezorientacja w nieobecności przędzenia lub stały się szybko może być określony wyniszczający. Zawroty głowy może mieć wiele różnych przyczyn, takich jak infekcje ucha i zawroty głowy. W niektórych przypadkach, zawroty głowy spowodowany znacznie poważniejsze warunki, takie jak udar.

Odwodnienie

Odwodnienie jest związane z chorobą, która często ciepło powoduje zawroty głowy i dezorientację. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, dzieci i osoby powyżej 60 roku życia są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia odwodnienia. To poważna choroba występuje, gdy organizm traci płyny życiowe i ważne elektrolity. Najczęstszymi przyczynami odwodnienia są: wymioty, biegunka, nadmierna ekspozycja na ciepło i słońce. Objawy to zawroty głowy, odwadniania pustki w głowie, dezorientacja, pragnienie, rzadkie oddawanie moczu, zwiększona częstość akcji serca, suchość w ustach, suche błony śluzowe, suchość skóry i zmęczenie. Dzieci, odwodnienie może wykazywać objawy, takie jak niewydolność do wytwarzania łez, suchość w ustach, brak mocz, wysoka gorączka, apatia, drażliwość i skóry, która pozostaje podniesione ściśnięcie.

Zawrót głowy

Zawroty głowy jest powszechną przyczyną zawroty głowy i dezorientacja. Łagodne pozycyjny zawrót głowy spowodowany przez zaburzenia ucha wewnętrznego i jest najbardziej zauważalne po zmianie położenia głowicy szybko. Stan ten jest spowodowany przez odłączenia się złogów wapnia w uchu wewnętrznym, które unoszą się w probówce ucha wysyłającego mózgu mieszane sygnały od położenia głowy osoby, powodując zawroty głowy. Pierwsze objawy związane z łagodnym pozycyjny zawrót głowy obejmują uczucie przędzenia, który jest zazwyczaj spowodowane przez szybki ruch głowy lub pochylanie głowy do góry. Inne objawy mogą towarzyszyć zawroty głowy, w tym wymioty i zaburzenia widzenia.

Infekcje ucha wewnętrznego

Wewnętrzna zakażenia ucha błędnika, jak wiadomo, jest przyczyną zawrotów głowy u wielu osób. Stan ten pojawia się zwykle po ktoś jest chory z infekcji górnych dróg oddechowych lub infekcja ucha. Błędnika powoduje ucha wewnętrznego, aby stać się stan zapalny i zaczerwienienie, które może wywoływać zawroty głowy, nudności, wymioty, utrata wagi, utrata słuchu w jednym uchu, dzwonienie w uszach i trudności z ustawieniem ostrości wzroku. Ci, którzy dużo pić, palić, są pod wpływem stresu lub którzy byli chorzy są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju błędnika.

Przyczyny neurologiczne

W rzadkich przypadkach, zawroty głowy i dezorientacja może być spowodowane poważnymi chorobami neurologicznymi. Udar mózgu, stwardnienie rozsiane lub MS i krwotok mózgu mogą spowodować poważne zawroty głowy. Ciężkie warunki, takie jak te z reguły mają wiele objawów, takich jak coraz nieskoordynowany, niewyraźna mowa, zaburzenia widzenia i drętwienie twarzy. Jeśli ty lub ktoś kogo znasz ma silnych zawrotów głowy w połączeniu z któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem lub natychmiast zasięgnąć opieki medycznej.

Przyczyny krótkotrwałych problemów z pamięci

Przyczyny krótkotrwałych problemów z pamięci


Pamięć krótkotrwała odnosi się do niedawno spotkałem informacji, w przeciwieństwie do dawno temu wspomnienia. Krótkoterminowe problemy z pamięcią są często związane z procesem starzenia się, ale w rzeczywistości istnieje wiele możliwych przyczyn. Krótkoterminowe problemy z pamięcią są brane na poważnie, gdy mają one wpływ na nasze codzienne życie, lub obejmować rzeczy już znane, jak to zrobić przez długi czas, jak w jaki sposób dostać się do domu swojej córki i jak zrobić swój ulubiony chili.

Leków lub narkotyków

Krótkoterminowa utrata pamięci może wystąpić z powodu alkoholu lub nielegalnych narkotyków lub jako skutek uboczny leków na receptę. Leki takie jak barbiturany i benzodiazepiny mają działanie pamięci. Nawet liczbę od recepty leków są związane z utratą pamięci. Leki, które mogą być związane z problemami z pamięcią obejmują środki przeciwskurczowe, leki zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne, leki zwiotczające mięśnie i leki przeciwpsychotyczne. Zatrucie narkotyków lub alkoholu są o wiele bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z pamięcią, niż umiarkowanym lub ograniczonego użytkowania.

Uraz lub zakażenie

Uszkodzenie mózgu może spowodować krótkoterminowe problemy z pamięcią, czy szkoda powoduje czasowe lub trwałe uszkodzenie. Więc może zakażenia mózgu spowodowane rzeczy takie jak borelioza jest, HIV / AIDS lub Syphillis lub wzrostów, takich jak nowotwory czy zapalenie mózgu. Nawet łagodny wstrząs może spowodować pewne krótkoterminowe problemy z pamięcią. Migreny może być również przyczyną.

Choroby

Krótkoterminowe zaburzenia pamięci związane są z chorobami, takimi jak padaczka, zwłaszcza gdy nie jest dobrze kontrolowane. Inne choroby, które mogą stwarzać problemy z pamięcią obejmują chorobę Parkinsona, chorobę Huntingtona lub stwardnienia rozsianego. Choroby psychiczne, takie jak depresja, zaburzenia dwubiegunowego i schizofrenii może przyczyniać się do problemów z pamięcią, jak puszki zaburzenia dysocjacyjne. Choroby Alzheimera i otępienia są oczywiście silnie powiązane zaburzenia pamięci.

Inne przyczyny

Każde wydarzenie, które powoduje, że mózg jest pozbawiony tlenu, takich jak powikłania znieczulenia, oddychanie czy serce się zatrzymało, może spowodować utratę pamięci. Operacja mózgu może również spowodować trudności z pamięcią. Pewne rodzaje leczenia raka, takie jak promieniowanie mózgu, chemioterapii i transplantacji szpiku kostnego, są zaangażowane w problemy z pamięcią. ECT lub terapii elektrowstrząsami, szczególnie jeśli jest stosowany długotrwale, może także tworzyć krótkoterminowe problemy z pamięcią. Przemijające ataki niedokrwienne i krążenia pozaustrojowego są również sprawcami. Nawet niedobór witamin może powodować problemy z pamięcią, szczególnie niski B-12.

Jakie są przyczyny sztywny kark?

Większość osób, które doświadczyły sztywny kark w pewnym momencie w ich życiu. Jednak, to zwykle trwa tylko dzień lub dwa przed pójściem dalej. Dla niektórych jednak, sztywność karku może być przewlekłą, która ogranicza mobilność i sprawia, że ​​trudno wykonać codzienne zadania. Jednak zanim można się na leczenie, ważne jest, aby znać różne przyczyny sztywność karku i określić, czy wymagają pomocy medycznej.

Spanie Nieprawidłowo

Samo spanie w obcym położeniu może spowodować szyi być sztywny po przebudzeniu. Skurcz mięśni może się w, lub może po prostu męczy mięśnie trochę. Korzystanie poduszkę, która jest albo zbyt obszerne, zbyt płaska lub nie wspiera wystarczająco może również przyczynić się do tego problemu. Śpi gdzieś obok łóżka jest również czynnikiem sztywność karku.

Głowy wystające

Trzymając głowę pod dziwnym kątem cały dzień z pewnością może przyczynić się do sztywności karku. Na przykład, jeśli siedzisz przy komputerze cały czas, będziesz prawdopodobnie wystawać głową naprzód, umieszczając nadmierne obciążenie na szyi. Słaba postawa może również przyczynić się do tego, co można rozmawiać przez telefon przez cały dzień, z słuchawki wciśnięty między ramieniem a uchem. Nawet w czasie przestoju można usiąść w pozycji, która powoduje sztywność karku, jak czytanie w łóżku z głową wygięte w kierunku klatki piersiowej.

Zapalenie opon mózgowych

Obecnie, zapalenie opon mózgowych jest bardzo rzadkie i mało prawdopodobne, aby przyczyną Twojej sztywność karku, ale ważne jest, aby wiedzieć, choroba ta jest możliwa przyczyna. Jeśli przyszedł na sztywność karku z gorączką i bólem głowy naprawdę zły, może chcesz zobaczyć się z lekarzem.

Whiplash

Jeśli były w wypadku samochodowym niedawno, może ponieśli kręgów szyjnych, które mogą powodować sztywność karku, zwłaszcza dzień lub dwa w następstwie wypadku.

Przeziębienia lub grypy Objawy

Jeśli masz katar, grypę lub infekcję zatok, można skończyć z sztywność karku. Ludzie mają tendencję do utrzymywania ciała inaczej niż normalnie, gdy są chore, co oznacza, sztywny i ból szyi jest bardziej prawdopodobne.

Stres

Stres może powodować różnego rodzaju uszkodzenia ciała, ale może być bezpośrednio odczuwalne w sposób trzymania napięcia w organizmie. Szyi, ramion i pleców są wszystkie podstawowe lokalizacje mięśnie napięte i obolałe. I najczęściej, napięte i obolałe mięśnie mają tendencję do usztywniania się w czasie.

Jakie są przyczyny czołowego szczęki i szyi ból?

Jakie są przyczyny czołowego szczęki i szyi ból?

Szczęki i szyi Ból przedniego

Częstą przyczyną bólu szczęki i szyi jest czołowym (TMJ) Zaburzenia stawów skroniowo. Podczas gdy wiele z przyczyn takiego bólu wynikać z nawyków, w tym złej postawy i szlifowania zębów, nie może być również podstawowe przyczyny systemowe, takie jak zapalenie stawów lub stanu jak fibromyalgia, który tworzy "punkty spustowe" w mięśniach żuchwy lub głowy, że zaraziły się i pozostał w ten sposób. Ból z zaburzeniami szczęki, który rozprzestrzenia się na przedniej szyi nazywa się ", o którym mowa" ból.

TMJ

TMJ, choć zdiagnozowano ponad 50 lat temu, dopiero niedawno uznano wspólne źródło bólu przedniego żuchwy i szyi. Dwa stawy po obu stronach głowy, stawów skroniowo-żuchwowych, są źródłem większości ból szczęki powiązane, powszechnie określane jako TMJ. Każdy z nich jest w rzeczywistości składa się z dwóch stawów, które pozwalają na szczękę obracać i zjeżdżalnią. Ponieważ połączenia te są często wykorzystywane w każdej czynności, takich jak jedzenie i mówieniu, rozładowaniu kości i chrząstki jest bardzo częste. Zazwyczaj zaburzenia TMJ obejmują zapalenie stawu i wpływają chrząstki i mięśni szczęki. Po zmianie, szczęka nie zamykać prawidłowo, pogarsza objawy bólu jeszcze bardziej. Kiedy mięśnie są z linii, aby wyrównać je odcedzić do swojego normalnego stanu. Po powrocie, mięśnie są zazwyczaj wyczerpane i zaczynają skurcz. Ponieważ ciało jest połączone, te skurcze mogą powodować inne mięśnie ból i skurcze, jak również.

Przyczyny TMJ

Jedną z najczęstszych przyczyn TMJ jest ścieranie zębów lub zaciskanie. Chociaż niektórzy ludzie są świadomi, że są one szlifowania i zaciskając wiele zrobić w nocy podczas snu. Szlifowanie i częste zaciskanie obciąża stawu skroniowo i nosi się je mięśnie przez nadużywania. Nawyki, takie jak gryzienie paznokci i częste żucie gumy może również pogorszyć szczękę. Inne czynniki, które mogą powodować problemy z TMJ są złą postawę, niepokój, brak ruchu, złe nawyki żywieniowe i brak snu.

Punkty spustowe

Podczas gdy wielu lekarzy i lekarzy dentystów umieścić szczęki i ból szyi pod parasolem z TMJ diagnozy, złe nawyki, nie może być jedyną przyczyną. Punkty spustowe, napięte pasma w włóknach mięśniowych od skurcze, może wynikać z warunków, takich jak zespół bólu mięśniowo-powięziowego (MPS) lub fibromialgii. Ponieważ krew nie krąży również skurcz mięśni, odpady metaboliczne gromadzi się w krwi i tworzy punkty wyzwalania. Te "węzłów" może odnosić się bólu stawu szczękowego do twarzy i szyi.

Przyczyny posterior Neck Pain

Definiowanie Pain

Tylny ból szyi są opisane jak ból u podstawy czaszki. Sztywność mięśni szyi i ból promieniuje w dół lub w górę rękę do głowy to typowe objawy bólu szyi. Ból mięśni może być trudne lub czuć w dotyku. Niektórzy ludzie doświadczają słabość ramion i rąk, a nawet mrowienie w palcach w wyniku bólu tylnej szyi. Objawy mogą być jedynie łagodne, jednak w niektórych przypadkach może być ból ostry ból. Informacje opublikowane przez American Chiropractic Association, ACA, wymienia obrażenia, zwężenie kanału kręgowego, złą postawę, słabe mięśnie brzucha, chorobą zwyrodnieniową dysku, zapalenie kości i stawów i otyłość jako najczęstsze przyczyny bólu szyi.

Postawa

Słaba postawa głowy i szyi może powodować ból szyi co prowadzi do bólów głowy. Mięśnie karku presję na niektórych nerwów czuciowych i ruchowych, powodując bóle głowy. Pozycje takich jak pochylenie głowy do przodu i do tyłu zaokrąglenia mogą powodować mięśni w przedniej części szyjki, aby wydłużyć podczas skracania tych w tylnej części szyi. Ten napina mięśnie i obciąża nerwu potylicznego. Każda pozycja, która podnosi ramię i przechyla głowę skraca i napina mięśnie, który działa od barku do szyi. To jest powód, dlaczego patrząc na ekranie monitora umieszczonego na stronie lub trzyma telefon od swojej szyi i barku może powodować ból szyi. Można poprawić postawę ciała leżąc na plecach i ciągnąc podbródek w dół i w. Ten odcinek napina mięśnie na karku podczas wzmacniania mięśni w przedniej części szyi. Wzmocnienie strefy brzucha jest inny sposób złagodzić ból szyi spowodowanego zaokrąglonymi ramionami i zakrzywionego kręgosłupa. Jeśli górna część ciała, w tym głowy i szyi nie są obsługiwane przez silne mięśnie brzucha, mięśnie szyi stają się napięte i napięte. Otyłość jest kolejnym czynnikiem, który może osłabić mięśnie brzucha, jak dodał waga stawia dodatkowe obciążenie na ból pleców i szyi powoduje.

Szkoda

Ból szyi jest często spowodowane przez szkody z wypadku samochodowego. Mimo, że większość ludzi odzyskania w czasie, niektóre osoby do rozwoju przewlekłego bólu szyi w wyniku. W przypadku kręgosłupa szyjnego, głowica zostanie przeniesiona w jednym kierunku, a następnie gwałtownie z powrotem w przeciwnym kierunku. Szyja jest zmuszony poza normalnego zakresu ruchu powodując skręcenie karku. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy pojazd uderzył od tyłu. Sztywność w szyi i tyłu głowy są typowe objawy kręgosłupa szyjnego. Wiele osób skarży się na bóle głowy, jak również. Ból jest spowodowany przez uszkodzenie nerwów, mięśni w szyi, płyty i więzadeł. Podczas gdy większość ludzi w pełni odzyskać od kręgosłupa szyjnego, mięśnie w tylnej części szyi są napięte i może potrwać kilka miesięcy, aby całkowicie wyleczyć.

Zapalenie stawów

Albo reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów szyjki mogą powodować bóle karku. Jak ludzie się starzeją, stawy w szyi ulec uszkodzeniu od zużycia. Objawy mogą obejmować sztywność karku, bóle głowy, ból, który promieniuje do ramion, i skurcze mięśni w szyi. Leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują odpoczynek i leki w celu zmniejszenia stanu zapalnego i złagodzenia bólu. Szyjny kręgosłupa, lub zapalenie kości i stawów szyi, może być traktowane z fizykoterapii, które mogą obejmować ciepła i / lub terapii zimno, rozciąganie i szyi ćwiczenia wzmacniające, poprawę postawy i leków przeciwbólowych, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ból w szyi lub pleców są także wspólne objawy zwężenie kanału kręgowego, zakrzywione lub zwężone kręgosłupa często spowodowane przez zapalenie stawów lub innych warunków wpływających na zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Jakie są przyczyny dolnej części szyi ból?

Dolna ból szyi może być problematyczne w realizacji ważnych codziennych zadań. Ważnym czynnikiem w określeniu w leczeniu bólu jest ustaleniu przyczyny. To może być trudne, ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn niższej ból szyi.

Słaba postawa

Zgodnie z Mayo Clinic Staff "Większość przyczyny bólu szyi nie są poważne. Słaba postawa w miejscu pracy, takie jak pochylony do komputera, a podczas rekreacji, takich jak hunching nad stołem roboczym, są częstą przyczyną bólu szyi."

Szczepy mięśni

Szczepy mięśni z powodu nadmiernego zużycia może być również przyczyną bólu dolnej szyjki. Napięcie mięśni może być spowodowany nawet drobnych czynności, takich jak czytanie w łóżku, i zaciskając zęby.

Zużyte Rozbiórki

Zgodnie z Mayo Clinic Staff, "Jak w innych stawów w organizmie, stawów, szyi zużycia doświadczenie i rozdarcie z wiekiem, które mogą spowodować zapalenie kości i stawów w szyi."

Zaburzenia dysku

Zgodnie z Mayo Clinic Staff ", jak wiek, dyski amortyzujące między swoim kręgów stają się suche i sztywne, zwężenie przestrzeni w swoim kręgosłupie, gdzie nerwy wychodzą."

Kontuzje

Urazy kręgosłupa szyjnego, jak i inne dolegliwości związane z wypadków aut może być przyczyną niższej ból szyi.

Ostrzeżenie

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli ból jest tak poważne, że nie można dotknąć brodą do klatki piersiowej.

Jakie są przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi?

Jeśli jeden z dysków między kośćmi szkiełek szyjki nieco poza miejsce, stan jest nazywany wybrzuszenia dysku, który jest mniej surowe niż pękniętego lub przepukliny dysku. Jednak warunek ten może powodować objawy jak sztywność, obrzęk i ból trudny ruch, który może się stopniowo pogarszać w niektórych ludzi, podczas gdy inni nie mają żadnych objawów. Na szczęście, większość z przyczyn wybrzuszenia dyski w szyjce można leczyć, lub którym można zapobiegać z domu lub opieki medycznej.

Rodzaje

Niektóre przyczyny wybrzuszenia dysków w wyniku szyi z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe i osteoporozę. Ludzie mogą również wystąpić wybrzuszenia dysk w szyi z powodu niekontrolowanych czynników ryzyka, takich jak starzenie się lub rodzinną historią chorób kości lub kręgosłupa. Czynniki stylu życia, takie jak palenie tytoniu, intensywne ćwiczenia lub urazami mogą również powodować wybrzuszenia dysków w szyję.

Identyfikacja

Lekarz diagnozuje przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi, badając pacjenta i pytania o początek i intensywność objawów. Lekarz może zlecić badania takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby określać przyczynę i lokalizację dysku wypukłego. Ludzie udający się do lekarza lub uzyskiwanie MRI z innych powodów może być zdiagnozowane z dysku wybrzuszenie, że nigdy nie wiedział, co mieli.

Znaczenie

Dysk wybrzuszony w szyjce może ruchy głowy i szyi, bolesny i trudny, ból i mogą rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Stan może również powodować dyskomfort podczas snu lub niemożność zaśnięcia. Jeśli przyczyny, takie jak choroby układu krążenia, zapalenie stawów czy osteoporozy są pozostawione bez leczenia, powikłania, takie jak nasilenie bólu, mogą wystąpić złamania kości lub nawet śmierć.

Rozważania

Ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak zespół stawu skroniowo-żuchwowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być bardziej narażone na ból szyi spowodowany przez wybrzuszenia dysku. Wybrzuszenia dysków, które wynikają z zapalenia stawów czy osteoporozy może pogorszyć, jeśli stan bazowy jest pozostawione bez leczenia. Osoby, których praca wiąże pracy fizycznej może również wystąpić pogorszenie bólu i sztywności w szyi, ramionach i plecach.

Zabiegi

Wiele osób z doświadczeniem wybrzuszenia dysku ulgi od objawów przez biorąc leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Niektórzy ludzie mogą potrzebować terapię fizyczną, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony był spowodowany urazem. Osób w ciężkim stanie może wymagać leków steroidowych lub operacji doświadczyć ustąpienie objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie z wybrzuszenia dysk w szyi, którzy spędzają długie ilości czasu siedząc lub stojąc w tym samym miejscu, należy robić przerwy, aby poruszać się i rozciągania. Przy użyciu odpowiedniej techniki podczas uprawiania sportu, ćwiczeń lub podnoszenia może zmniejszyć presję na dyskach szyi i pleców.

Jakie są przyczyny bólu szyi?

Ból szyi jest wynikiem problemów z nerwów, ścięgien, mięśni, kości, stawów i kręgosłupa. Najczęstsze przyczyny to uszkodzenie lub zużycie i na każdym z tych elementów, a rzadsze przyczyny obejmują nowotwory i infekcje.

Szkoda

Najczęstszą przyczyną bólu szyi jest uraz mięśni i więzadeł. Wszelkie nagłe skręcanie lub szarpnięcia, takich jak doświadczenie w kolizji samochodowych, kontuzji sportowej lub upadku, może powodować ból szyi.

Choroba

Choroby zapalne, takie jak zapalenie kości i stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów mogą wpływać na szyjkę wytwarzając stawów ostrogi kości lub stawów, co powoduje pogorszenie wyraźniejsze, utrzymującego się bólu.

Zużycia

Wraz z wiekiem, dyski w szyi są podatne na zużycie, co może prowadzić do degeneracji dysku. To kładzie nacisk na kręgosłup i może powodować przewlekły ból szyi.

Inne przyczyny

Inne rzadsze przyczyny bólu szyi obejmują nowotwory, infekcje, zaburzenia genetyczne i warunki, takie jak kręgoszczeliny, mielopatii i zwężenia.

Kiedy skorzystać z pomocy lekarskiej

Wszelkie ból szyi, który jest stały, poważne lub towarzyszy ból głowy, drętwienie, mrowienie lub ból, który rozciąga się w dół ramiona i nogi powinny być zgłaszane do lekarza.

Jakie są przyczyny Neck podwichnięcia?

Jakie są przyczyny Neck podwichnięcia?


Podwichnięcia szyi jest również nazywany podwichnięcia szyjki macicy. Występuje przy kręgi w szyjce się wyrównane. Wypadki i urazy są najczęstszymi przyczynami szyi podwichnięcia. Skonsultować się z lekarzem lub kręgarz dla pełnej oceny, a informacja ta nie zastąpi porady lekarza.

Kontuzje

Urazy z dzieciństwa trwały od upadku z łóżka lub upadkiem podczas nauki chodzenia może powodować szyi nawichnięcie oraz urazy, które miały miejsce od działań, takich jak piłka nożna i rowerowej jazdy, co może prowadzić do wyrównania szyi, głowy i kręgosłupa. Pracy w przedłużonym czasie porodu może także spowodować szyi podwichnięcia.

Wypadki

Główne uraz kręgosłupa i kręgów szyjnych spowodowanej wraki samochodów i motocykli podwichnięcia przyczynić się do szyi.

Styl życia

Wydarzenia, takie jak bierne wielokrotnie śpi lub siedzi w niewygodnych pozycjach przez długi czas przyczynia się do szyi podwichnięcia. Napięcie spowodowane ciągłym stresie psychicznym również przyczynia się do szyi podwichnięcia.

Objawy

Objawy szyi podwichnięcia to ograniczone ruchy szyi; pochylania głowy; bóle głowy; nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa; ból w biodrze, szyi, pleców, ramion, nóg i stóp; i skurcze mięśni wzdłuż kręgosłupa.

Leczenie

Połączenie zabiegów medycznych i szyi pomóc chiropraktyka podwichnięcia. Metody te obejmują rdzeń manipulacji, leków i terapii masażu.

Jak znaleźć Przyczyny zaburzenia połykania

Jak znaleźć Przyczyny zaburzenia połykania


Trudnością połykania jest symptomem różnych zaburzeń i ma szereg przyczyn. Zaburzenia połykania mogą wskazywać zaburzenia neurologiczne, problemy mięśniowe i zaburzenia emocjonalne. To również może być skutkiem ubocznym leków. Znalezienie przyczyny trudności z połykaniem może zapobiec dalszemu rozwojowi poważnych chorób, a także zapobiec niepożądanej utraty wagi lub zadławienia, które mogą być spowodowane przez zaburzenia połykania.

Instrukcje

1 Sprawdzić, czy źródło twojej trudności w połykaniu. Problem może pojawić się ból w jamie ustnej lub szczęki lub trudności w poruszaniu się usta podczas żucia. Problem może również wystąpić ból lub trudności w poruszaniu się mięśni w gardle lub przekazując żywność z gardła do przełyku. Badając źródła problemu połykania, wziąć mały kęs jedzenia i żuć go tak dokładnie jak to możliwe, aby zapobiec zadławienia. Czyniąc to, pomyśl o źródła trudności. Weź również pod uwagę, czy trudność pojawia się ciał stałych, cieczy lub obu.

2 Określić inne objawy, które, w połączeniu z połykaniem problemy, mogą wskazywać na poważne zaburzenia. Objawy te obejmują dreszcze, kaszel, ból brzucha, nudności lub wymioty, zgaga lub utratę masy ciała.

3 Skonsultuj online lub wydrukować lekarza objawy encyklopedii. Większość z tych encyklopedii posiada sekcję zaburzenia połykania, co jest bardzo częstym objawem wielu zaburzeń. Znaleźć w sekcji na terenie zlokalizowanym połykania problemów zidentyfikowanych wcześniej ci, a także wszelkich dodatkowych objawów jesteś posiadających.

4 Zrób listę wszystkich przyjmowanych leków. Skonsultować się w trybie online lub drukowania leków encyklopedii. Przeczytaj informacje na temat skutków ubocznych leków, aby zobaczyć, czy trudności w połykaniu jest jednym z nich. Skonsultować się z technikiem farmacji lub do lekarza, aby zobaczyć, czy interakcje z twojego leku może spowodować trudności w przełykaniu.

5 skonsultować się z lekarzem. Być przygotowany do wizyty w gabinecie kompilując listę swoich objawów. Pamiętaj, aby podać lekarzowi listę przyjmowanych leków, a także innych witamin lub suplementów diety.