adcov.com

funkcja sacharozy

Struktura i funkcja sacharozy

Struktura i funkcja sacharozy


Rośliny produkują sacharozy podczas fotosyntezy, dzięki czemu cukier najbardziej obfite w przyrodzie. Cukru trzcinowego i buraki cukrowe są wyjątkowo bogatym źródłem, więc ich sacharoza ekstrahuje produkować cukier kryształ. Dlatego być może wiesz sacharoza lepiej cukru nazwy tabeli. Sacharozy w jakiejkolwiek formie daje zastrzyk energii, ale tylko zdrowe, jeśli chodzi z naturalnych owoców i warzyw.

Unikalna struktura

Wszystkie cukry są wykonane z trzech podstawowych elementów budowlanych - węgiel, wodór i tlen - połączonych w różnych struktur. Sacharoza stanowi jedna cząsteczka glukozy połączony z jedną cząsteczką fruktozy. Połączenie pomiędzy cząsteczkami, zwany acetal mostek tlenowy, sprawia, że ​​sacharozę nieredukujący cukier, co oznacza, że ​​jest mniej reaktywna niż inne cukry. Nie wpływa to na jego trawienie lub działać w organizmie, ale to sprawia, że ​​różnica w czasie gotowania. Bo to nie ograniczenie, sacharoza, nie mogą uczestniczyć w zmianie chemicznej nazwie Reakcja Maillarda - pozwala to inne cukry do interakcji z aminokwasów w żywności, obracając żywności brązowy i zwiększenia jego smak.

Energia dla ciała

Sacharoza ma jedną istotną pracę do wykonania: Dostarcza energii dla organizmu. Podczas spożywania sacharozy, enzymy trawienne zerwać więź między fruktozy i glukozy, a te dwa cukry wprowadzić system. Kiedy dotrze do krwiobiegu glukozy, insulina transportuje go do komórek w całym organizmie, gdzie jest przekształcana w energię. Fruktoza jest metabolizowany w wątrobie, gdzie jest włączony do tłuszczu. Tłuszcz może być używane lub przechowywane na energię w tkance tłuszczowej, ale może także gromadzić się w wątrobie i potencjalnie powoduje problemy, zgodnie z Harvard Medical School.

Wpływ na poziom cukru we krwi

Indeks glikemiczny, jak wiele środków pokarmy zawierające węglowodany zwiększyć swój poziom cukru we krwi. Foods oceniano stosując skalę od zera do 100, gdzie 100 duży skok równy spowodowanego przez glukozę. Z kilkoma wyjątkami, takimi jak skrobiowych warzyw, owoców i warzyw, które zawierają sacharozę mają niskie wyniki glikemii, ponieważ ich zawartość błonnika spowalnia wchłanianie węglowodanów. Nawet jako słodzik, fruktoza ma niski glikemii wynik 23, który pomaga zrównoważyć wysokie glikemii wynik glukozy, gdy są połączone w sacharozę. W postaci tabeli cukru, sacharoza ma wynik 68, który umieszcza go w górnej części umiarkowanym zakresie.

Problemów zdrowotnych

Podczas jedzenia owoców i warzyw, ich naturalne sacharoza zapewnia zdrowe źródło energii, ponieważ jest to część produktów bogatych w innych ważnych składników odżywczych. Jednak mogą pojawić się problemy zdrowotne, jeśli zbyt dużo sacharozy, czy pochodzi ona z łyżką cukru stołowego mieszanego do herbaty lub słodki deser. Kalorie z dodatkiem sacharozy - 16 kalorii w 1 łyżeczce lub 4 gramów - może również przyczynić się do zwiększenia masy ciała, co zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób układu krążenia. Kobiety powinny ograniczyć spożycie cukru, aby nie więcej niż 6 łyżeczek dziennie, a mężczyźni powinni pozostać poniżej 9 łyżeczek, według American Heart Association.

Co to jest funkcja ksylitol?

Co to jest funkcja ksylitol?


Ksylitol jest białym krystalicznym proszkiem, który jest nowy naturalny słodzik wykonane z kolb kukurydzy lub cukru trzcinowego wytłoki. Zawiera słodycz podobną do znanej sacharozy.

Funkcja

Ksylitol jest dość nowy słodzik naturalny, który jest często stosowany ze względów zdrowotnych dla odpowiednich kandydatów. Stosowanie ksylitolu zamiast cukru, może zmniejszyć ryzyko powstawania jam zębów, płytki nazębnej i zakażenia ucha.

Użytku medycznego

Ksylitol można znaleźć w biurach stomatologicznych w pastach do zębów oraz płukanki do ust. Ze względu na jego naturalną słodkiego smaku jest również w leku doustnego, który nie wymaga wody do przełknięcia. Słodki smak zwiększa tabletki do żucia lub rozwiązaniu.

Gdzie można go znaleźć?

Ksylitol znajduje się w żywności i roślin, które oddziałują z codzienności. Znaczne ilości ksylitolu można znaleźć w śliwki, truskawki i maliny.

Alternatywnych zastosowań

Ksylitol może być stosowane w wielu różnych produktach, które zużywają. Może być stosowany w gumie do żucia, czekolady i cukierki. Może on być również stosowany jako alternatywa zdrowsze deserów, takie jak ciasta i ciasteczka.

Ostrzeżenie

Nadmierna konsumpcja ksylitol może powodować poważne efekty uboczne, takie jak biegunka, dolegliwości żołądkowe, egzema doustnego lub nawet ostrej niewydolności nerek. Małe dzieci są bardziej podatne na nadmiernej konsumpcji niż dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Procedury pielęgniarskie sacharozy żelaza

Procedury pielęgniarskie sacharozy żelaza


Żelazo jest niezbędny dla wielu funkcji wewnątrz ciała, zwłaszcza do transportu tlenu w całej krwi. Sacharoza jest żelazo dożylne żelaza forma przewidziana w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza u osób cierpiących na choroby nerek. Często jest to opisano w połączeniu z lekami, które promują wzrost czerwonych krwinek. Zarejestrowanych pielęgniarek administrować zastrzyki sacharozy żelaza przy zachowaniu istotnych procedur pielęgniarskich, które zapewniają zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta.

Historia

Przed podaniem żelaza sacharozę, sprawdzić historię pacjenta i potwierdzenie lekarza receptę na leczenie. Według Medhelp.org, pacjenci nie powinni mieć żelaza sacharozę, jeśli mają one historię alergii żelaza lub jeśli zdiagnozowano hemochromatoza, znany również jako przeładowania żelazem. Pewne warunki, takie jak niskie ciśnienie krwi, zapalenie wątroby i częstych transfuzji krwi, może spowodować niezbędnych zmian w dawkowaniu. Niektórzy pacjenci wymagają szczególnej testy przed rozpoczęciem iniekcji żelaza sacharozy. Poprosić pacjenta, czy ona może być w ciąży, przed rozpoczęciem leczenia.

Vital Signs

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia dożylnego, życiowych muszą być nabyte w celu określenia podstawy do normalnego poziomu pacjenta. Życiowych obejmują temperaturę, tętno, częstość oddechów i ciśnienie krwi. Sprawdź życiowych przed, w trakcie i po zakończeniu transfuzji. Zmiany ciśnienia krwi, temperatury, tętna i tempa oddychania często pierwsze objawy alergicznego lub niepożądane. Medscape.com informuje, że niskie ciśnienie krwi jest jednym z najczęstszych działań niepożądanych leczenia żelaza sacharozy, więc sprawdź pacjenta ciśnienie krwi często. Życiowych są jednym z najważniejszych zadań dla pielęgniarki podającej zastrzyki sacharozy żelaza.

Procedura

Żelaza sacharoza przewidziana jest jako zastrzyk podawany powoli, w ciągu określonego okresu czasu, albo we wlewie dożylnym rozproszonych w kontrolowanym otoczeniu. Żelaza sacharozy może być także dostarczony przez linię dializa u pacjentów otrzymujących leczenie hemodializą. Śledź wszystkie protokoły opieki IV, w tym kontroli na miejscu IV zaczerwienienie, ciepła i obrzęk. Objawy te często stanowią wczesnych objawów infekcji i może sygnalizować negatywnej reakcji w medycynie transfuzji. Sprawdzić przewody IV często, aby zapewnić, że są otwarte, a lek jest podawanie prawidłowo.

Obserwacja

Monitorowanie działań niepożądanych jest ważną częścią procesu opieki podczas podawania żelaza sacharozę. Obserwować pacjenta pod kątem wystąpienia jakichkolwiek objawów reakcji alergicznych lub skutków ubocznych leków. Według Rxlist.com, poważne skutki uboczne żelaza sacharozy obejmują bóle w klatce piersiowej, obrzęki kostek i nóg, trudności w oddychaniu, omdlenia i silne bóle głowy. Zachęcaj chorego zgłosić wszelkie nietypowe objawy podczas leczenia sacharozy żelaza. Monitorować reakcje alergiczne na leki, takie jak wysypka, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu, obrzęk gardła lub języka. Jeśli którykolwiek z tych reakcji wystąpi, należy natychmiast przerwać wstrzykiwanie i powiadomić personel awaryjnych stanu pacjenta. Zastrzyki sacharozy żelaza są ważną częścią leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza, a po standardowy protokół opieki zapewni bezpieczne i zdrowe wynik dla pacjenta.

Jakie są funkcje chromosomów komórek ludzkich?

Jakie są funkcje chromosomów komórek ludzkich?

Słowo "chromosom" pochodzi od "barwy" greckiej (kolor) i "soma" (ciało). Ludzie mają 46 chromosomów ułożonych w 23 parach. Większość gatunków zawiera przeciętnie od 10 do 50 wszystkich chromosomów według Science sklarowane. Łosoś atlantycki w sumie 58 chromosomów, psy mają 78, świnie i bydło mają 38, 60, wymienione przez Colorado State University.

Przechowywanie Kod genetyczny

Chromosom strukturę komórkową, która zawiera materiał genetyczny wymaganych przez organizm do wzrostu i rozwoju. Każdy chromosom składa się z dużego, zwiniętej cząsteczki zwanej DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy). Kiedy naukowcy patrzeć chromosomów za pomocą mikroskopów, mogą "zobaczyć" te zwinięte struktury wyraźnie. Każda cząsteczka DNA składa się z łańcucha jednostek zwanych nasze "geny". Geny to odcinki DNA, które kodują specyficznych białek, takich jak enzymy i hormony.

Określenie płci

Jeden z 23 par chromosomów człowieka jest "hormon płciowy." To ma jeden chromosom X i jeden chromosom Y u mężczyzn z naszego gatunku i dwóch chromosomów X u kobiet. Płeć dziecka, która jest określana przez chromosom męski przechodzi w dół. Jeśli przechodzi się chromosom X z pary XY, dziecko będzie rozwijać się w kobietę. Jeśli przechodzi po jego chromosom Y, dziecko będzie rozwijać się w samca.

Podział komórki kontroli

Chromosomy zapewnić podział komórek ("mitoza") dzieje się powodzeniem. Kiedy powstaje nowa komórka, na przykład, jest chromosomy komórki macierzystej, które zapewniają, że komórki potomne otrzymują wszystkie niezbędne informacje potrzebne do wzrostu i prawidłowego rozwoju. "Centromerach" są struktury, które zapewniają, że chromosomy przenieść do odpowiednich miejsc w komórkach, wyjaśnia Clare O'Connor w "Nature". Zrozumieniu zaburzeń, które występują w wyniku nieprawidłowego wytwarzania komórek dowodzi, jak ważne chromosomy są do życia.

Konserwacja i przechowywanie białka

Białka są niezbędne dla nas, ponieważ wykonują one wiele różnorodnych funkcji w naszym organizmie. Przykładowo, działają one jako enzymy podczas trawienia, co hormonów pozwalających kontrolować wzorce naszego cyklu życia i jako nośniki tlenu wewnątrz krwią. Chromosomy dyktować sekwencję wszystkich białek tworzonych w naszych organizmach, utrzymując porządek DNA, a także przechowywanie zwiniętego białka w ich strukturze. To właśnie te białka związane z DNA, które pomagają pakować DNA poprawnie.

Funkcja wykonawcza i choroba Parkinsona

Funkcja wykonawcza i choroba Parkinsona


Choroba Parkinsona powoduje problemy z myślenia i nastroju. Te zaburzenia myślenia występuje na początku choroby. Najczęstsze myślenia są deficyty funkcji wykonawczych, które dotyczą umiejętności myślenia wyższego poziomu. Te problemy mogą prowadzić do innych problemów, takich jak smutek i brak kontroli impulsów. Rehabilitacja poznawcza pomaga kilka osób z chorobą Parkinsona.

Choroba Parkinsona

Choroby Parkinsona, choroby mózgu, który jest nazwany dla brytyjskiego lekarza Jamesa Parkinsona, ma cztery główne objawy. Są to drżenie, sztywność w bagażniku lub nóg i ramion, powolność w poruszaniu się i upadku psychicznego. Choroba Parkinsona pogarsza się w czasie.

Funkcje wykonawcze

Funkcje wykonawcze są grupą umiejętności myślenia wyższego poziomu, które obejmują planowanie i samokontrolę. Większość kadry kierowniczej funkcji mózgu są kontrolowane w płatach czołowych mózgu. Ten obszar mózgu jest ostatnio dojrzewać i pierwszy spadek. Funkcje wykonawcze obejmują zdolność do opracowania strategii dla zadania, który obejmuje wiele czynności, myśleć z wyprzedzeniem, przełącznik od jednego zadania do drugiego szybko, koncentrat, impulsy sterujące, przewidywania w oparciu o uznanie wzorca, myśleć logicznie, wybrać to, co zrobić z niepełnych informacji, zwracać uwagę na więcej niż jednej rzeczy na raz, szybko i dokładnie zdecydować, rzeczy, i zmienić plany w oparciu o to, co dzieje się w otaczającym środowisku.

Umiejętność myślenia

Większość osób z chorobą Parkinsona zauważyć spadek ich zdolność do zapamiętywania rzeczy. Znajdują również, że prędkość ich myślenia jest gorsza. Te zmiany są subtelne. Ta ogólna powolność w myśleniu jest pod wpływem nastroju i smutku. Jest smutny, może spowolnić myślenia. Badania rozpoczęto w dziedzinie rehabilitacji funkcji poznawczych, które mogą odwrócić tę powolne myślenie psychicznego.

Rehabilitacja poznawcza

Rehabilitacja poznawcza jest programem, który pomaga ludziom terapia w leczeniu trudności w pamięci, myślenia, postrzegania i rozwiązywania problemów. Umiejętności są praktykowane i plany są prowadzone w celu poprawy funkcji wykonawczych i wyrównania niedoborów, które mogą wciąż być obecne.

Według artykułu w archiwum gerontologii i geriatrii z 2004 pacjentów z chorobą Parkinsona wykazały znaczną poprawę w werbalnej płynność, logiki i pamięci, w porównaniu z grupą odniesienia dla innych z chorobą Parkinsona, którzy nie otrzymali rehabilitacji poznawczej.

Emocje

Stan emocjonalny może mieć decydujący wpływ na myślenie. Twoje myślenie może silnie wpływać na swój stan emocjonalny.

Funkcje wykonawcze mogą mieć wpływ na nastrój, ponieważ funkcje wykonawcze kontrolować wszystkie informacje masz na temat sytuacji. Funkcja wykonawcza kontroluje swoją ocenę sytuacji, jak również.

Inne problemy

Problemy z funkcji wykonawczej może powodować trudności z poważnych sprawach, takich jak pieniądze. Może nie być w stanie równowagi na koncie, jeśli masz chorobę Parkinsona.

Również niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona, powoduje więcej impulsywność na szczycie wyższym sensie impulsywności z chorobą Parkinsona. W związku z tym, można dokonać złego wyboru.

Dodatkowo ich opiekunów osób z chorobą Parkinsona są ze względu na ich wpływ ukochanej trudności z funkcji wykonawczych. Badanie w Journal of Clinical Psychology w Ustawienia medyczne od 2007 mówi, że potrzeby opieki dla bliskiej osoby z chorobą Parkinsona z łatwością może przekraczać zdolność radzenia sobie członków rodziny.

Jakie są funkcje Pasożyty?

Jakie są funkcje Pasożyty?

Jeśli zwierzę nigdy nie cierpiał na tasiemca lub jeśli kiedykolwiek miał lamblie, może znaleźć się zastanawiać, dlaczego pasożyty występują w pierwszej kolejności. Irytujące, ponieważ mogą one być, pasożyty mają funkcje w świecie przyrody i są częścią ekosystemu czy nam się podobają, czy nie.

Populacji gatunków regulujące

Jak choroby i klęski żywiołowe, pasożyty regulować populację każdego gatunku w dowolnym miejscu i czasie. Bez pasożytów, gatunki mogą rozmnażać się do punktu, w którym jego ekosystem nie może utrzymać go. Tak więc, jednym z celów pasożytów jest tworzenie równowagi w ekosystemie. Wyobraź sobie, na przykład, stado bydła, które jest wypas do tego stopnia, że ​​prawie nie ma więcej roślinności. Pasożyt może ograniczyć ich liczbę.

Pasożyty i jedzenie internetowych

Stary model top-down łańcuchu pokarmowym przekształca się w sieci poprzez dodanie pasożytów. Zwierzęta na "szczycie" łańcucha pokarmowego, drapieżniki, są najbardziej podatne na pasożyty, które docierają ich przez zwierzęta jedzą. Badania wykazały, że jest więcej linków w sieci pokarmowej pomiędzy pasożytami i gospodarzami niż między drapieżnikami i drapieżne. W ten sposób, pasożytów przyczyni się do stabilizacji wstęgi żywności.

Pozbycie się rozkładu

Niektóre pasożyty żerują na rozkładających się ciałem, które pomaga w naturalnym rozkładzie, powiedzmy, martwej wiewiórki w przedniej stoczni. Zwłaszcza w naturalnym otoczeniu, w tym pomoc w rozkładzie jest ważne. W niektórych szpitalach, pasożyty mogą być używane, aby pozbyć się z gnijącego ciała, aby przyspieszyć naturalny proces gojenia od oparzenia lub ból. Ważne jest, aby pamiętać jednak, że nie jest to coś, aby spróbować w domu.

Odporność na wzmocnienie

Kilka ostatnich badań sugerują, że pasożyty faktycznie odgrywają ważną rolę w odpowiedzi immunologicznej i spekulują, że wzrost chorób autoimmunologicznych, w nowoczesnych społeczeństwach może być spowodowane ich skuteczności w pozbyciu pasożytów. Naukowiec z Uniwersytetu w Iowa wykazały, że niektóre robaki uspokoił układ odpornościowy, nawet jeśli ich liczba ma zbyt wysokie powodowały anemię i inne problemy. On zracjonalizować, że pasożyt zachować funkcje hosta zdrowe dla jego własnego dobra, w związku, który zaciera granicę między symbiotyczne i pasożytnicze.

Testowanie funkcji przedsionkowego

Testowanie funkcji przedsionkowego


Przedsionkowy system ucha wewnętrznego składa się z trzech kanałów, półkoliste organów czuciowych, które wykrywają położenie na głowicę w przestrzeni. Gdy organy te nie działają poprawnie, wynik może być zawroty głowy i problemy z równowagi podczas stania lub chodzenia.

Przyczyny

Ludzie, którzy cierpią na zawroty głowy, zawroty głowy, problemy z równowagi może mieć zaburzenia układu przedsionkowego, które Brain Training Associates opisuje jako części ucha wewnętrznego, który kontroluje poczucie pozycjonowania przestrzennego. Przedsionkowy badania może potwierdzić, czy funkcja objawów pacjenta mają swoje korzenie w tej części ciała.

Rodzaje

Badanie czynności przedsionkowej, zwykle zawiera electronystagmography, serię testów, które śledzą ruchy oka i mierzą odpowiedzi zawroty głowy, według dr Timothy C Hain z Northwestern Memorial Hospital. Test obrotowy fotel można także dają dane o tym, jak ucho wewnętrzne reaguje na ruch fizyczny, podczas gdy oko i mózg podążać do celu. Test krzesło może również obejmować przechylanie rotacji.

Wyniki

Testy przedsionkowy identyfikuje konkretne problemy funkcjonalne w uchu wewnętrznym. Jeśli badania wykażą, że objawy pacjenta nie wynikają z zaburzenia błędnika, lekarze mogą mieć do testowania innych możliwych przyczyn, w tym problemy z ciśnieniem krwi, niepokój lub neurologicznego problemu.

Jakie są funkcje strun głosowych?

Jakie są funkcje strun głosowych?


Między powietrza z płuc i kształtu ust, struny głosowe są ważnym składnikiem w produkcji mowy i śpiewu. Termin medyczny dla strun głosowych jest "fałdy głosowe" - ze względu na ich funkcje w oddychaniu i mówienia. Gdy jedna lub obie struny głosowe nie działają prawidłowo; może wystąpić breathy mowy i zadławienie.

Części strun głosowych

Struny głosowe są wykonane z chrząstki i mięśni pokrytych warstwą błony śluzowej. Mięśnie 2/3 strun głosowych i utworzyć dwie fałdy w kształcie litery V.

Wytwarzania dźwięku

Jedną z funkcji strun głosowych jest w drgania powietrze wychodzące z płuc, aby utworzyć dźwięk. Fałdy są zebrane i wibracji przez nerwu krtaniowego wstecznego. Nerw przechodzi każdy inny krotnie wokalu. Porażenie strun głosowych dzieje się, gdy nerw nie działa prawidłowo i zagięcia nie może się poruszać.

Zapobiega Dusić

Inną funkcją strun głosowych jest kontrolowanie połykania pokarmu do gardła od ujścia. Gdy struny głosowe nie działają prawidłowo; może wystąpić dławienie, z uwagi na fałdach nie dopuszczając do żywności podanie: Jest to często określane jako wokalnego zagięcia bezruchu.

Air Control

Trzecią funkcją strun głosowych jest kontrolowanie ilości powietrza wysyłany do uwalnianej z płuc. Gdy powietrze idzie do płuc, mięśni otworzyć klapkę w kształcie V. Vocal Fold bezruchu jest, gdy fałdy głosowe nie otwierają się prawidłowo, co powoduje nieregularne oddech i mowy problemów. Jednostronne wokalna Fold unieruchomienie jest, gdy tylko jedna z dwóch fałd nie porusza prawidłowo wykonywać funkcje oddechowe. Dwustronna Vocal Fold Bezruch jest, gdy obie fold mięśnie nie działało poprawnie.

Jakie są funkcje CSF?

Jakie są funkcje CSF?


Płyn mózgowo-rdzeniowy (CSF), jest oczywiste, ciecz znajdująca się w centralnym układzie nerwowym. CSF wytwarzany w kapilarach mózgowych i splocie naczyniówkowym - strukturę w komorach mózgu. CSF krąży wokół dwóch półkul mózgu i rdzenia kręgowego. Ilość CSF w przeciętnej osoby dorosłej wynosi od 100 do 150 ml. Ten CSF całkowicie zastąpione co 5 do 6 godzin, ponieważ są wytwarzane 500 ml dziennie.

Amortyzacja

Podstawową funkcją CSF jest dostarczenie amortyzację do ośrodkowego układu nerwowego (OUN), składającego się z mózgu i rdzenia kręgowego. Struktury te są odpowiedzialne za kierowanie funkcji organizmu ludzkiego. Mózg przetwarza pięć zmysłów: węch, wzrok, słuch, dotyk, smak. Mózg produkuje także emocji, myśli, pamięci i uczuć. Funkcja dla organizmu silnik jest zasilany przez nerwów rdzeniowych, które wychodzą z rdzenia kręgowego. Płyn Cerbrospinal utrzymuje te struktury nasmarowane i zabezpieczone.

Homeostazy

Homeostazy opisuje stan równowagi - utrzymanie równowagi środowiska wewnętrznego. Przyczynia się do płynu mózgowo-rdzeniowego homeostazy na trzy sposoby. Po pierwsze, twierdzi, środowiska fizycznego, płynąc na mózg i absorpcji szoku. Drugi CSF utrzymuje środowiska chemicznego, zapobiegając toksyn we krwi do wnętrza centralnego układu nerwowego. Wreszcie CSF prowadzi odżywczych do mózgu i usuwa produkty przemiany materii z mózgu.

Diagnoza choroby

Płyn mózgowo-rdzeniowy może być stosowany do diagnozowania chorób lub stanów chorobowych. Nakłucia lędźwiowego jest stosowany w celu uzyskania próbki płynu przez igłę, która jest włożona do lędźwiowego (dolna część pleców) obszaru kanału kręgowego. Charakterystyki płynu analizowano - glukoza, białka, liczba komórek i ciśnienie cieczy - w celu wykrycia nieprawidłowości. Ponadto CSF ​​badano na obecność infekcji. Ta procedura diagnostyczne służą do sprawdzania zapalenia ośrodkowego układu nerwowego lub konstrukcjami, zwiększone ciśnienie w mózgu, krwotoki mózgu, nowotwory i choroby układu odpornościowego.

Wodogłowie

Najczęstszą patologią płynu mózgowo-rdzeniowego jest wodogłowie - "woda w mózgu". Stan ten może występować w chwili urodzenia lub rozwijać później. Wodogłowie nadmierny CSF w mózgu wpływa na rozwój mózgu lub funkcji. Charakteryzuje się nienormalnie dużą głową (u dzieci), wymioty, drażliwość, opóźnienia rozwojowe, nietrzymanie moczu, splątanie, problemy równowagi i koordynacji, zmęczeniem i zmiany osobowości. Wodogłowie zazwyczaj traktuje chirurgicznego wszczepiania bocznika do odsączenia nadmiaru płynu z mózgu do innej części ciała. Terapie rehabilitacyjne stosowane do leczenia zaburzeń spowodowanych przez wodogłowie.

Co Funkcje Czy Wątroba służyć?

Żółciowych

Wątroba jest odpowiedzialna za produkcję substancji w organizmie zwany żółcią. Żółć jest kwintesencją do trawienia. Jest w szczególności stosować do rozkładu tłuszczów w jelicie cienkim, a także pomaga w odprowadzania odpadów.

Filtr

Zasadniczo, wątroba jest układ filtracji dla wszystkich krwi w organizmie. Krew jest z żołądka, jelita, tętnica wątrobowa i żyły wątrobowej. Ta krew jest następnie w podziale na formy, że ciało jest bardziej w stanie wykorzystać. Byłoby to przypadku składniki odżywcze, witaminy, dodatki i leków.

Detoksykacja

Jedną z głównych funkcji i może najważniejsze jest to, że wątroba oczyszczające ciało zanieczyszczeń i toksyn. Dobrym przykładem będzie alkoholu lub substancji obcych. Wątroba filtruje toksyn i wysyła je do nerek i przez jelita z wykorzystaniem żółci, gdzie są one usuwane z organizmu.

Przechowywanie

Wątroba służy również jako jednostka pamięci. Jedna rzecz, która jest przechowywana jest glikogen. Podczas jedzenia węglowodanów, są przekształcane w glukozę i przechowywano w organizmie jako glikogenu. Lokalizacja tego magazynu jest mięśni i wątroby. Wątroba magazynuje witaminy A, K, D, B12 i żelaza.

Mocznik

Mocznik jest substancją toksyczną, która występuje naturalnie w organizmie, gdy się zepsuje białko dla metabolizmu. Wątroba przekształca amoniak w mocznik, która jest trujący dla organizmu. Następnie zostaje wydalany z organizmu z moczem.

Funkcja glukozy

Węglowodany jemy wykonywać różne funkcje. Jeden rodzaj węglowodanu ma deoksyrybozy, które są elementem składowym genów. Pozostałe węglowodany są przekształcane do białka stosowane do tworzenia struktur w ciele. Jednak główną funkcją węglowodanów jest do dostarczania energii dla organizmu. Wymaga to węglowodany być w postaci glukozy.

Definicja

Węglowodany występować jako monosacharydy, disacharydy oraz polisacharydy. Nazwy te odnoszą się do wielkości związku z "mono" jest najmniejszą jednostką; disacharydy i składa się z dwóch polisacharydów zawierać trzy lub więcej monosacharydów. Glukoza jest monosacharydem że korpus przekształca się do postaci energii zużywanej przez te komórki.

Proces

Mimo, że glukoza jest podstawowym składnikiem odżywczym nasze ciała opiera się na energii, komórki, które są odpowiedzialne za realizację naszych procesów podtrzymujących życie potrzebują energii, aby być w innej formie. Oddychanie komórkowe jest nazwa długiej serii reakcji chemicznych, które rozpoczynają się glukozy i koniec się tworząc formę chemiczną energię nazwie ATP. ATP jest wspólna walutą każdej komórki w ciele, dostarczając energię do tworzenia struktur, w celu wytworzenia hormonów i innych biochemicznych i utrzymać działanie ciała. Oddychania komórkowego obejmuje trzy fazy, które są zwane glikoliza, cykl Krebsa, a system transportu elektronów. Glukoza rozpoczyna reakcję łańcuchową, w którym łączy się z innymi środkami chemicznymi i zmian do różnych związków. Na każdym etapie w tej serii, w jednej reakcji stymuluje następnie przez trzy cykle tworzony ATP.

Funkcje

Zdrowia i funkcjonowania każdej komórki w organizmie zależy od energii dostarczonej przez glukozę, ale mózg jest szczególnie zależne od stabilnego i stałego zasilania do podtrzymania jego funkcji. Jako autorów artykułu stanu mózgu Energy Metabolism "Glukoza jest obowiązkowa podłoże energii dla mózgu." Glukoza może być również włączone do lipidów i białek, a to prekursor niektórych neuroprzekaźników GABA, takie jak glutaminian i acetylocholina.

Zasilanie

Biorąc pod uwagę znaczenie glukozy dla utrzymania energii, zrównoważone zasilanie musi być dostępna. Gdy spożycie glukozy przekracza ilości bezpośrednio potrzebne do ciała, nadmiar jest przechowywana jako glikogenu w wątrobie albo w tłuszczu. Przeciętnie jest wystarczająco glukozy w krwi krążącej, uzyskując 15 minut energii, aby spadek poziomu glukozy w glikogen przechowywane wątroby szybko przekształca się w energię. Jeżeli dostawa glikogenu wyczerpany, to tłuszcz jest przekształcane w glukozę; Jednakże, proces ten wymaga więcej czasu i jest mniej skuteczny.

Glukozą

Trzustka wydziela dwa hormony w bezpośredniej reakcji na ilość glukozy we krwi w celu utrzymania poziomu "cukru we krwi." Glukagon jest hormonem, który zwiększa poziom glukozy przez przyspieszenie konwersji glukozy do glikogenu w wątrobie. Insulina jest hormonem, który obniża poziom glukozy we krwi, gdy jest zbyt wysoka. Insulina działa jak klucz, który skłania do opuszczenia glukozy do krwiobiegu, przedostają się do komórek, i być konwertowane do przechowywania.

Funkcja badania wątroby

Zdrowej wątroby jest istotną częścią ludzkiego ciała; nie możemy żyć bez niego. Dlatego wyniki testów wątrobowych (LFT) może odgrywać tak ważną rolę w ocenie stanu zdrowia. Twoja wątroba jest stale pracuje, odtruwające, co jemy, tworzenia białek i wspomagając trawienie. Niestety, wiele rzeczy może pójść nie tak; może rozwinąć się marskość wątroby, zapalenie wątroby, niedrożność i inne warunki. Aby upewnić się, że wątroba pracuje prawidłowo, lekarz może wykonać jedną z kilku prób wątrobowych.

Wskazania do badań

Twój lekarz może zalecić LFT jeśli przedstawić pewne objawy. Nudności, żółtaczka, ciemny mocz i alkoholizm są związane z chorobą wątroby. Jeśli którykolwiek z tych warunków, LFT można zamówić zdiagnozować potencjalną usterkę wątroby.

Badanie czynności wątroby

Test funkcji wątroby składa się z kilku testów przeprowadzonych na tej samej próbki krwi. Ten zakres badań można ustalić żadnych problemów w funkcji wątroby.

Laborant sprawdza poziom trzech enzymów: ALT (aminotransferazy alaninowej), fosfatazy alkalicznej (ALP) i AST (aminotransferazy asparaginianowej). Wysokie stężenie tych enzymów wskazywać na uszkodzenie wątroby, zwłaszcza ostrego zapalenia wątroby.

Próbka jest również pod kątem bilirubiny. Zwiększone poziomy bilirubiny często występujące jako żółtaczki i mogą oznaczać zablokowanie szlaku wątroby.

Albumina jest białkiem głównego, który jest utworzony przez wątrobę. Jeśli poziom tego białka jest zbyt mała w próbce krwi, wątrobie, prawdopodobnie uszkodzeniu i źle funkcjonuje.

Follow-up

Jeśli testy są nieregularne, należy porozmawiać z lekarzem na temat właściwego leczenia dla konkretnego stanu. Jeszcze dalsze badania mogą być konieczne, aby ograniczyć przyczynę testów wątrobowych.

Dokładna funkcja peroksysomów w komórkach wątroby

Dokładna funkcja peroksysomów w komórkach wątroby


Według wydziału biologii molekularnej Florida State University, którego główna funkcja peroksysomów w komórkach jest do detoksykacji substancji szkodliwych, takich jak alkohol. Kilkaset peroksysomy znajdują się w pojedynczej komórce. Są ciała owalne każdy o średnicy około 0,5 mikrona.

Tło

Peroksysomy są mikroskopijne pęcherzyki (organelli) w komórkach, które zawierają enzymy wykorzystywane w procesach metabolicznych, a zwłaszcza w detoksykacji substancji szkodliwych, takich jak nadtlenek wodoru.

Opis

Nadtlenek wodoru jest wspólna i potencjalnie toksycznych, ubocznych produktów metabolizmu komórkowego. Enzymy zawarte w peroksysomach konwersji nadtlenku wodoru do wody, co jest bezpieczne dla komórek.

Wątroba

Peroksysomy w komórkach wątroby, detoksykacji alkoholu i innych związków szkodliwych przez przeniesienie wodoru z nich cząsteczek tlenu (proces zwany utleniania).

Zaburzenia

Zgodnie z Northeastern Ohio Universities College of Medicine, obydwa rodzaje zaburzeń, które wpływają peroksysomy są pojedyncze braki i enzymów peroksysomów Zaburzenia peroksysomalnych biogenezy, a większość zaburzeń peroksysomalnych powodować poważne zaburzenia neurologiczne. Opóźnienie umysłowe, opóźnienia rozwojowe, a także słuchu i wzroku problemy występują w tych, którzy mają tych zaburzeń.

Rozważania

Peroksysomy używać dużych ilości tlenu do wykonywania ich funkcji.

Historia

W 1950 roku, Christian René de Duve zidentyfikowane peroksysomów i wspólne Nagrodę Nobla w 1974 dla fizjologii lub medycyny z Albert Claude i George Palade dla ich pracy w opisywaniu tych organelli.

Strukturę i funkcję komórek nerwowych

Strukturę i funkcję komórek nerwowych


Komórki nerwowej, albo neuron jest podstawową jednostką systemu nerwowego. Transmituje informacje do i z mózgu. Struktura neuronu umożliwia przekazanie być szybkie.

Rodzaje

Istnieje kilka typów komórek nerwowych, w tym wielobiegunowego, bipolarny i pseudounipolar. Mogą one być sklasyfikowane jako silnik, czujniki lub interneuronów.

Funkcja

Neurony motoryczne wysyłania informacji od ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Czuciowe neurony wysyłają informacje w kierunku OUN. Interneuronów wysyłania informacji pomiędzy silnikiem i neuronów czuciowych.

Struktura

Komórki nerwowe składają się z ciała komórki, aksonu i dendrytów. Korpus komórkowy zawiera jądro i inne przedziały komórkowe. Aksonu i otoczony jest warstwą tłuszczu. Że dendryty są oddziały z ciała komórki.

Cechy

Aksony przesyłania informacji od ciała komórkowego. Dendrytów przesyłania informacji w kierunku korpusu komórkowego. Korpus komórkowy przetwarza informacje oraz utrzymuje komórki nerwowe przez wytwarzanie białka.

Skrzynia biegów

Przestrzeń między komórkami nerwowymi nazywa synapsy. Aby uzyskać informacje dotyczące przekroczenia synapsy chemikalia były uwalniane z jednej komórki i interakcji z kolejnej komórki nerwowej.

Funkcja nadnerczy u dzieci

Funkcja nadnerczy u dzieci


Myśląc o zdrowiu dziecka i bezpiecznego rozwoju, nadnercza zwykle nie przychodzą do głowy. Funkcja nadnerczy, jednak jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dopiero gdy nadnercza są nieprawidłowe, że ludzie zwykle zwracać uwagę na nich. Podstawowe zrozumienie tych gruczołów może pomóc zwiększyć ogólny stan zdrowia.

Lokalizacja

Nadnercza znajduje się w jamie brzusznej, na górze nerki. Istnieją dwa z tych dławików, jeden na każdym nerki. Nadnercza są również nazywane nadnerczy. Oba te opisy, nadnerczy i nadnerczy, odnoszą się do położenia gruczołów i średni "lub prawie nerki."

Identyfikacja

Nadnercza są bardzo małe, trójkątne w kształcie, choć niektórzy lekarze opisują je w kształcie gwiazdy. Każdy z nich składa się z dwóch części. Te części są rdzeń nadnerczy i nadnercza. Każda z części jest odpowiedzialny za inną funkcję wewnątrz ciała dziecka lub osoby dorosłej. Nadnercza także tętnice nadnerczy podłączone do nich.

Funkcja

Nadnercza są częścią układu endokrynologicznego, co oznacza, że ​​pracuje z innych gruczołów w organizmie do wytwarzania hormonów, które są konieczne do rozwoju i wzrostu dziecka. Kory nadnerczy tworzy i wydziela hormony bezpośrednio do strumienia krwi, a rdzeń wytwarza hormony takie jak epinefryny.

Znaczenie

Kora nadnerczy wytwarza hormony, które są niezbędne do codziennego życia dziecka. Hormony wydzielane przez tę część nadnerczy glandsare odpowiedzialny za kontrolę wykorzystania przez organizm tłuszczów i węglowodanów, a do zwalczania zakażeń. Zdrowe funkcjonowanie kory nadnerczy jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, ponieważ pomaga im walczyć z chorobami i wzmacnia ich system odpornościowy. Rdzeń nadnerczy wytwarza hormony, które pomagają radzić sobie ze stresem osoby, zarówno emocjonalnego i fizycznego. Jest to również niezwykle ważne dla dziecka, ponieważ pomaga w jego zdolność do odpowiedniego reagowania na sytuacje stresowe i intensywne.

Problemy

Istnieje wiele chorób, które mogą mieć wpływ na wytwarzanie hormonów nadnerczy. Możliwe jest, że dziecko miało wzmożenie nadnerczy, w których ich organizm wytwarza zbyt dużo hormonów lub pod czynnych nadnerczy, w których ich organizm nie produkuje wystarczającej ilości hormonów. Innym problemem dotykającym nadnerczy dzieci jest zaburzenie zwane wrodzony przerost nadnerczy, która jest genetycznie odziedziczony. Wrodzony przerost nadnerczy wpływa na rozwój dzieci i może powodować problemy, jak to zaburzenie może powodować późniejsze problemy z zdrowego rozwoju w okresie dojrzewania.

Funkcja amoniaku i wątroby

Funkcja amoniaku i wątroby


Istnieje wiele czynników, które mogą powodować zmniejszenie funkcji wątroby, od uszkodzeń fizycznych do choroby. Jeden z produktów ubocznych, zaburzenia czynności wątroby jest niezdolność wątrobie do czyszczenia amoniaku z krwiobiegu. Wątroby jest niezbędna do usuwania toksyn z organizmu, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak wątroba ma swoje zadania, aby chronić swoje zdrowie, a nawet życie.

Prawidłowego funkcjonowania wątroby

Gdy działa prawidłowo, wątroby ma wiele ważnych funkcji. Niektóre z tych funkcji to podział tłuszczów do transportu więc organizm może użyć ich jako energii, przetwarzania i magazynowania żelaza, przekształcania glukozy w glikogen do przechowywania i usuwania leków i trucizn z krwiobiegu. Wątroba przetwarza również amoniak, który jest trujący, w mocznik w moczu o dopuszczenie i kontroluje krzepnięcie krwi. Według Szpitala Dziecięcego Lucile Packard w Stanford, "wątroba posiada około 13 procent ciała ukrwienie w danym momencie."

Zaburzeniami czynności wątroby

Kiedy wątroba nie działa prawidłowo, istotne problemy. Wątroby może być w stanie przekształcić glukozę lub jasnych toksyn we krwi, co prowadzi do niebezpiecznego i czasem narastania śmiertelnej w krwiobiegu. Zaburzeniami czynności wątroby może także powodować niekontrolowane krwawienie, ponieważ wątroba nie jest w stanie produkować zasadniczych czynników krzepnięcia krwi. Ponadto, ze zmniejszoną czynnością wątroby wątroba może utracić możliwość konwersji amoniaku, dzięki czemu ta trująca substancja pozostać w krwiobiegu zamiast prawidłowo wyrzucony jak mocznik w moczu.

Wpływ amoniaku

Skutki niezdolność wątroby do konwersji i usunięcia amoniaku z krwi może mieć niszczycielski wpływ na zdrowie. Niektóre z objawów zatrucia amoniakiem to wymioty, trudności z oddychaniem, zmęczenie, dezorientacja i drgawki. Efekt amoniaku w mózgu jest stan zwany encefalopatia wątrobowa, co może spowodować uszkodzenie mózgu, śpiączkę, a nawet śmierć.

Przyczyny zaburzenia czynności wątroby

Istnieje wiele możliwych przyczyn, które można znacznie zmniejszyć wątroby. Gdy wątroba jest uszkodzona w takim stopniu, że nie mogą konwertować i usuwania amoniaku z krwi, stan jest ostra niewydolność wątroby. Zgodnie z Mayo Clinic, "Zastosowanie zbyt dużo acetaminofen (Tylenol, inne) jest najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności wątroby w Stanach Zjednoczonych." Inne przyczyny to rak wątroby, chorób wirusowych, takich jak zapalenie wątroby, uszkodzenie wątroby, stosowanie leków na receptę, a nadmierne używanie narkotyków i alkoholu.

Prób wątrobowych

Lekarz może przeprowadzić testy w celu sprawdzenia czynności wątroby problemów. Badania prowadzone są przez pobranie próbki krwi i mogą obejmować sprawdzanie spowolnienie krzepnięcia krwi lub wyższe niż normalne poziomy ważnych enzymów w wątrobie w metabolizmie białek. Dodatkowe badania mogą obejmować sprawdzanie niskim poziomem albumin, białka instrumentalnej w zwalczaniu infekcji, lub wysoki poziom bilirubiny, co powoduje żółtaczkę.

Funkcja litu i wątroby

Funkcja litu i wątroby


Litu jest stosowany jako leczenie lek dla osób cierpiących z powodu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych i maniakalnych Od 1950 roku, zgodnie z elementów sieci web. I choć wydaje litowo naturalnie w organizmie w minimalnych ilościach, zbyt wysoki poziom może znacznie upośledzać funkcję ciała. To wpływ na wątrobę może być szczególnie szkodliwe.

Litu

Litu jest naturalnie występującym materiałem, liście numer trzy układu okresowego pierwiastków, według elementów sieciowych. Została odkryta w 1817 roku przez Johana sierpnia Arfvedson jako składnik rudy petalite minerału. Jest podawana jako związek soli stosowane do leczenia manii i zaburzeń dwubiegunowych. Litu jest najlżejszym ze wszystkich metali i jest sklasyfikowany jako metali alkalicznych. Ogólnie rzecz biorąc, to nie służy funkcję biologiczną w zakresie utrzymania naturalnej równowagi w środowisku, lub w organizmach żywych.

Czynności wątroby

Jak największa narządu ciała, wątroba działa również jako żółciowego gruczołu wydzielającego który pomaga regulować trawienie i usuwanie odpadów według MedicineNet. Wątroba reguluje także wiele innych funkcji w organizmie, z których niektóre obejmują procesy białka, węglowodanów i tłuszczów. Odgrywa także istotną rolę w usuwaniu toksyn z organizmu, jak również umożliwienie jelit do wchłaniania tłuszczów i witamin. Najważniejsze efekty litowo dotyczące wątroby mają do czynienia z jej chemicznego makijażu jako związku soli.

Wpływ litu

Poziom sodu w organizmie wpływa na skłonność osoby wobec maniakalnego zachowania według Drugs.com. Zastosowanie litu w leczeniu manii i zaburzeń dwubiegunowych działa w celu zmniejszenia lub wyeliminowania epizody maniakalne i stabilizują korpus chemii człowieka. W zakresie funkcji biologicznych, Litowo jest sklasyfikowany jako środek lekko toksyczne, które mogą stworzyć zaburzeń równowagi chemicznej w organizmie, według elementów sieci web. Gdy poziom toksyczności, to mogą wystąpić działania uboczne, takie jak osłabienie mięśni, zmęczenie, brak koordynacji i wymioty.

Badania krwi

Ryzyko zachorowania na toksyczny poziom litu w organizmie zależy od indywidualnej chemii ciała człowieka. W leczeniu najbardziej skuteczne dawkowanie osiąga się, gdy poziom spadnie poniżej poziomów toksycznych według Psychiatric piersią. Aby uniknąć ryzyka uszkodzenia wątroby, osoby muszą podjąć szereg badań panelowych wątroby, które sprawdzają na stężenia litu we krwi. Planowana EKG i badań czynności nerek są również niezbędne, gdy na ten lek, według badań laboratoryjnych w Internecie. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz, wstępne testy krwi pobierane są co trzy do czterech dni przez okres jednego miesiąca. Follow-up badania Następnie przeprowadza każdy do następnych dwóch miesięcy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Objawy uboczne są zazwyczaj efektem pierwszym objawem podwyższonego poziomu we krwi litu. Jako składnik soli litu w stwarza największe ryzyko toksyczności, picie dużej ilości płynów może pomóc uniknąć zbyt wysokich poziomów od budowania w organizmie, według Drugs.com. Gdy na leku, ciężkich ćwiczeń i nadmierne pocenie się może szybko odwodnić organizm, co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo nadmiernego poziomu we krwi. W niektórych przypadkach może pojawić się senność, jako nie zagrażające skutkiem ubocznym leku, więc ludzie mogą chcieć zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Zdrowie i funkcji wątroby

Zdrowie i funkcji wątroby


Wątroba jest jednym z najważniejszych narządach. Ma mnóstwo funkcji, a bez niego śmierć jest nieunikniona. Istnieje wiele powodów, dla zaburzeń czynności wątroby i wiele oznak dysfunkcyjnej wątroby. Gdy wątroba nie wykonywać swoją pracę całego ciała cierpi na wiele sposobów. Niewydolność wątroby jest najgorszy scenariusz i jest to stan, który wymaga natychmiastowej interwencji.

Czynności wątroby

Wątroba jest detoxifier organizmu. Metabolizuje i wydziela leków, alkoholu i toksyn środowiskowych w organizmie. To również sprawia, białek, w tym albuminy (w celu utrzymania objętości krwi) i czynników krzepnięcia krwi. To syntetyzuje, przechowuje i przetwarza tłuszczów, w tym kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Wątroby i metabolizm węglowodanów, które przechowywane są stosowane jako źródło cukru we krwi, które jest używane przez czerwone ciałka krwi i mózgu. To eliminuje potencjalnie szkodliwych produktów biochemicznych wykonanych w organizmie, takich jak bilirubiny z podziałem starych czerwonych krwinek i amoniaku z podziału białek.

Choroby wątroby alkoholowe

Alkoholowa choroba wątroby jest utrata czynności wątroby na skutek korzystania lub nadużywanie alkoholu. Łagodna forma alkoholowej choroby wątroby jest znany jako stłuszczenie wątroby. Stłuszczenie wątroby może wystąpić po kilku dniach intensywnego picia. W stłuszczenie wątroby, które mogą być spowodowane przez jedzenie tłuszczowy często brak objawów. Wątroby po prostu odbywa się na tłuste i żółtawy wygląd, w przeciwieństwie do normalnego koloru różowo-brunatnego wątroby. Stłuszczenie wątroby jest w 100% odwracalne, jeśli przyczyna jest skierowana.
Jeśli są one zazwyczaj oczywiste objawy jak uczucie ogólnego zmęczenia, wzdęcia i zmiany w stolcu.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu dosłownie oznacza zapalenie wątroby. Jest to drugi etap alkoholowej choroby wątroby i często jest pierwszym objawem coś jest nie tak z wątrobą. Jest to spowodowane nadmiernym lub pijaństwa i może jeszcze wahają się od łagodnych objawów, do bardziej poważnych problemów, w tym obrzęk brzucha, żółtaczka, utrata apetytu, aw najgorszych przypadkach zaburzenia psychiczne zwane encaphalopathy w wątrobie, co powoduje wielkie zamieszanie.

Alkoholowe zapalenie wątroby jest zwykle leczone w prosty unikania alkoholu i zwykle odwracalne, ale uważa się, że zapalenie wątroby jest prekursorem marskości.

Marskość

Istnieją dwa rodzaje marskości, jest nazywany skompensowane i drugi niewyrównaną. Z wyrównaną marskością wątroby pacjent może żyć od lat z właściwego odżywiania i opieki medycznej. Niewyrównaną marskością wątroby może być sprowadzony do wyrównaną marskością wątroby, ale ma znacznie wyższą śmiertelność. Osób z wyrównaną marskością wątroby, którzy unikać alkoholu może prowadzić normalne życie przez lata jedzenia specjalne diety proporcjonalnego spożycie białka, surowej żywności, owoców i warzyw oraz toksyn unikanie.

Wyjątkiem od powyższego jest choroba Gilberta, który prowadzi również do zaburzeń czynności wątroby ze wszystkimi tymi samymi objawami alkoholu lub innych chorób wątroby, a także w marskości wątroby. Niewyrównana marskość prawie zawsze wymaga przeszczepu wątroby o przetrwanie.

Paracetamol i inne leki

Najostrzej postać uszkodzenia wątroby może wystąpić po jedzą grzyby, które są trucizną dla wątroby lub podjąć dużych ilości paracetamolu i paracetamolu. Przedawkowania tego leku może spowodować natychmiastowe uszkodzenie wątroby, w wyniku ciężkiej blizny i śmierci w ciągu 72 godzin, jeśli nie traktuje się leku o nazwie N-acetylocysteina. Dawkę tę podaje się dożylnie w szpitalu.

Funkcja światło słoneczne i wątroby

Funkcja światło słoneczne i wątroby


Mosby Medycznych Słownik wyjaśnia, że ​​wątroba ma więcej niż 500 zdeterminowanych funkcji. Przede wszystkim funkcje wątroby jak gruczoł, uwalniając żółć i inne enzymy i hormony w organizmie. Wątroba jest miejscem detoksykacji substancji takich jak alkohol i wiele leków.

Światło słoneczne i witamina D

Zgodnie z Linus Pauling Institute na Oregon State University, witamina D jest syntetyzowana w skórze, gdy skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych. Witamina D wytwarza się w skórę, a następnie transportowane do wątroby, gdzie jest on przekształcany do postaci aktywnej. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu wapnia w organizmie. Wapń jest ważny dla funkcjonowania systemu nerwowego i budynku i utrzymania kości. Aktywna witamina D zwiększa wchłanianie wapnia z pokarmów w jelicie i wchłanianie zwrotne wapnia z moczem w nerkach. Witamina D jest w stanie mobilizacji wapnia z kości, gdy dostępne wapnia w krwi, jest niska. Niedobór witaminy D prowadzi do krzywicy, rozmiękanie kości, lub miękkich i kości, osłabienie mięśni i ból.

Żółtaczka

University of Michigan Health System opisuje żółtaczka u noworodków, jak spowodowane przez niedojrzałego wątroby. Czerwone krwinki są naturalnie podziale w organizmie wraz z wiekiem. Produktem ubocznym tej awarii jest bilirubina. Bilirubina jest zwykle usuwana z krwiobiegu przez wątrobę. W niedojrzałego lub uszkodzonej wątroby, bilirubiny zaczynają gromadzić się w krwiobiegu i zebrać pod skórą, co powoduje żółtej skóry i oczu związane z żółtaczką. Leczenie żółtaczki noworodków składa się z dwóch części. Po pierwsze, częste karmienia są sortowane, jak bilirubina jest wydalana z kałem. Po drugie, fototerapią podaje się albo w postaci naturalnego światła słonecznego lub biliblanket. Słoneczne rozkłada bilirubiny w organizmie, by mógł on być łatwiej usuwane.

Światło słoneczne jako przyczyna uszkodzenia wątroby

W "Międzynarodowych Hepatologii Komunikacji," autor Rumi Ghosh opisuje badania ekspozycji na światło słoneczne, w których szczury narażone na intensywne działanie promieni słonecznych codziennie przez 12 tygodni dla jednej lub dwóch godzin dziennie. W obu czasach ekspozycji, wiele zostało podwyższone enzymy wątrobowe. Przy dwóch godzinach ekspozycji na dzień, cętkowany martwica wątroby było widoczne pod mikroskopem, wskazując działanie promieni słonecznych spowodowało uszkodzenie wątroby.

Erytropoezę protoporfiria

Erytropoezę protoporfiria jest wrażliwość na światło słoneczne spowodowanego bloku budowlanego czerwonych krwinek. Merck Instrukcje opisuje stan, jak silny ból i obrzęk skóry pod wpływem promieni słonecznych. Stan pojawia się zazwyczaj w dzieciństwie. Przyczyną choroby jest brak enzymu, który umożliwia gromadzenie się protoporfiryna, prekursor hemu --- składnika hemoglobiny. Protoporfiryny gromadzą się w szpiku kostnym, osocze krwi, krwinkach czerwonych, skóry i wątroby. Po wystawieniu na działanie światła słonecznego, protoporfiryna jest aktywowany, powodując uszkodzenia otaczających tkanek. Może to prowadzić do uszkodzenia wątroby, żółtaczka, ból i powiększonej śledziony. Z ciężkim uszkodzeniem wątroby, przeszczep może być konieczne. Jedynym znanym sposobem leczenia jest unikanie erytropoezę protoporfiria na słońcu. U niektórych pacjentów, beta-karoten podjęte w ilościach na tyle wysokie, aby żółty odcień skóry zapewnia pewną ochronę.

Hepatogenous Photosensitization

Według strony internetowej Purina, wątroba jest odporny narząd, w stanie normalnie funkcjonować w wysokości do 80 procent uszkodzonego narządu. Po tym punkcie, zwierzęta zaczną wykazywać objawy. Koni i innych zwierząt, które żywią się głównie na roślinach, hepatogenous photosensitization może rozwinąć. Dzieje się tak, gdy wątroba jest uszkodzona do tego stopnia, że ​​nie może już usunąć substancje produkowane od podziału chlorofilu w zielonych roślin. Substancje te gromadzą się w krwi. W obecności światła słonecznego, te substancje oparte na fluorescencji chlorofilu, co powoduje uszkodzenie skóry. To uszkodzenia skóry, a następnie pozostawia zwierzęta wrażliwe na działanie promieni słonecznych.

Podstawową funkcją nerek

Podstawową funkcją nerek

Główną funkcją

Każdego dnia, nerki danej osoby są odpowiedzialne za przetwarzanie około 200 litry krwi i przesiewanie z około 2 litry wody i ścieków dodatkowych produktów. Że jest dość wyczyn dla dwóch organów w kształcie fasoli wielkości małej pięści. Nerki znajdują się małe od tyłu, poniżej klatki piersiowej, i przyczyniają się do detoksykacji organizmu. Ciało ludzkie wymaga energii do mięśni energetycznych i aktywnych tkanek. Gdy energia z pożywienia jest włożony przez naszych procesów biologicznych, odpady muszą opuścić ciało. Jeśli odpady zostały dopuszczone do budowania we krwi, to uszkodzić wewnętrzne systemy. Nerki muszą ponownie przetworzyć, że odpady przechodzą do moczu i płynu przez cienkie rurki zwane moczowodów. Pęcherza następnie gromadzi mocz i przekazuje go z organizmu podczas oddawania moczu. Tiny jednostek wewnątrz nerki nazwie nefronów faktycznie prace usuwania odpadów z krwi. Są miliony nefronów w każdej nerce. Nefronu jest malutki naczynie krwionośne zwane glomerulus, który działa jak urządzenie do filtracji. Kłębuszki reguluje ilość substancji chemicznych, które opuszczają ciało. Niezbędne środki chemiczne, takie jak sód, fosfor i potas są zwrócone do krwiobiegu, podczas gdy odpady i nadmiar wody jest wysyłana do oddawania moczu w pęcherzu moczowym.

Funkcje pomocnicze

Oprócz usuwania szkodliwych odpadów z organizmu, nerki również spełniać szereg ważnych funkcji pomocniczych. Zwalniając hormonów do strumienia krwi w nerkach może wspierać inne ważne funkcje biologiczne. Nerki wydania erythropoientin (EPO), który pobudza szpik kostny do produkcji erytrocytów. Organizm wykorzystuje krwinek czerwonych do transportu tlenu do wszystkich tkanek i komórek. Nerki zwolnić również hormon zwany renina, który pomaga regulować ciśnienie krwi. Jest to w rzeczywistości reakcja nerki, gdy nie otrzymują dostatecznej ilości krwi. Naczynia krwionośne nerkowe rozszerzać i kurczyć jak zawór ciśnienia do regulowania przepływu krwi. Właściwą równowagę kwasów i minerałów jest również regulowana przez nerki. Na przykład aktywne formy witaminy D, kalcytriol, to hormon produkowany w nerkach, aby pomóc utrzymać wytrzymałość kości. Funkcje nerek osiągnąć daleko poza filtrację, pracujący w połączeniu z wieloma innymi systemami wewnętrznymi.

Niewydolność nerek

Nerki nie działać poprawnie, gdy nie mogą już zrównoważyć poziom chemicznych i odpadów filtra z krwiobiegu. Istnieje wiele chorób, które mogą hamować prawidłowe funkcjonowanie nerek. Zgodnie z National Institutes of Health, najczęstszą przyczyną choroby nerek jest cukrzyca, zwana również nefropatią cukrzycową. Ponieważ poziom cukru w ​​budowie ciała, naczynia krwionośne zostają uszkodzone nerki, jak również. Niewydolność nerek u chorych na cukrzycę jest to proces powolny i zauważalne objawy mogą nie pojawić się aż do niewydolności nerek jest nieuchronne. Drugą najczęstszą przyczyną uszkodzenia nerek w Stanach Zjednoczonych jest wysokie ciśnienie krwi. Jeśli nerki produkują zbyt renina, enzym, który reguluje ciśnienie krwi, naczynia krwionośne w nerkach ulec uszkodzeniu. Stają się gęste i wąskie w czasie. Może to zmniejszyć dopływ krwi do nerek i powodują niewydolność nerek. Trzecią wiodącą przyczyną uszkodzenia nerek jest choroba kłębuszkowego. To ma wiele przyczyn, w tym cukrzyca i nadużywanie narkotyków. Kłębuszki filtrowania krwi i moczu. Kiedy osoba cierpi na chorobę kłębuszków nerkowych, nadmiar płynu tworzy się w organizmie i powoduje, że końce pęcznieć. Nie ma lekarstwa na niewydolność nerek, ale jest kilka zabiegów. Dializa, leków i ulepszone dieta może uzupełnić funkcji nerek. Ponadto, przeszczepy nerek i przełomowe sztuczne implanty mogą stanowić rozwiązanie do niewydolności nerek. Naukowcy mają nadzieję, że pewnego dnia może zapobiec niewydolności nerek. Jednakże obecnie nie istnieje substytut naturalnego urządzenia do filtracji naszego organizmu: nerki.