adcov.com

fitoestrogeny zmiana plci

Przyczyny gwałtownych zmian poziomu FSH

Przyczyny gwałtownych zmian poziomu FSH


Hormon stymulujący pęcherzyk, znany również jako FSH jest naturalnym hormonem wytwarzane przez gruczoł przysadki, niezbędny do płodności kobiet jak i mężczyzn. U kobiet, FSH reguluje cykl menstruacyjny i jest częściowo odpowiedzialny za produkcję jaj; dla mężczyzn, FSH reguluje produkcję plemników. FSH wahać naturalnie u zdrowych kobiet w zależności od ich cyklu miesięcznego podczas FSH u zdrowych mężczyzn pozostaje na stałym poziomie. Gdy stężenie FSH są niezwykle wysokie lub niskie, może to oznaczać problemy zdrowotne lub problemy z płodnością u obu płci. Istnieje kilka powodów, dla szybkich zmian poziomu FSH, zarówno dla osób zdrowych i niezdrowych.

Zbliżający Owulacja

Poziom FSH Kobiecy gwałtownie wzrasta tuż przed owulacją. Jest to normalne i pożądane zmiany FSH; Zapewnia to prawidłowe wytwarzanie i uwalnianie jaja z jajnika. Według NaturalFertilityInfo.com normalne poziomy FSH do menstruacji kobiety w fazie pęcherzykowej (przed owulacją) i fazy lutealnej (po owulacji) powinien mieścić się w zakresie od 5 do 20 jednostek międzynarodowych na litr, i lU / litr. Podczas piku w połowie cyklu, tuż przed owulacją FSH należy kolec zakresie od 30 do 50 IU /.

Menopauza

Kolejna zmiana w normalnej kobiecej poziomu FSH występuje w okresie menopauzy. Gdy jajniki przestają produkować estrogen w okresie menopauzy, stężenie FSH będzie rosnąć i spadać w sposób nieprzewidywalny, czasem w bardzo szybkim tempie. Po menopauzie, jednakże, FSH jest zazwyczaj reguluje się i pozostanie na stałym poziomie 50 IU / l lub więcej.

Jajników lub jąder Nieprzestrzeganie

Przedwczesna niewydolność jajników u kobiet lub pierwotnej niewydolności jąder u mężczyzn może powodować FSH skacze do wysokich poziomów. To niepowodzenie i późniejsze zmiany w FSH może być spowodowana ich uszkodzeniem, takim jak zakażenie, uraz, promieniowanie i chemioterapię. Może to być również spowodowane przez nadnercza, tarczycę lub choroby autoimmunologicznej, albo w guzach jajnika i jąder. Zespół policystycznych jajników również często wpływa na jajniki i może spowodować gwałtowny wzrost FSH.

Nieprawidłowe działanie przysadki mózgowej

Wadliwe działanie przysadki mózgowej może spowodować gwałtowne zmiany FSH. Obrażenia lub urazu spowodowanego przez nowotwory przysadki lub procesów zapalnych w mózgu, na przykład, może szybko zmniejszać wytwarzanie FSH. Niski poziom FSH może znacząco zakłócać cyklu kobiety i zdolność człowieka do wytwarzania plemników; w niektórych przypadkach może prowadzić do bezpłodności u obu płci.

Słabe Lifestyle

Złych wyborów stylu życia, takie jak niedowaga, palenie tytoniu i narażenia na przewlekły stres, może szybko zmienić poziomy FSH i niekorzystnie wpływać na płodność. Te, które mają więcej niż 15 procent w ich idealnej masy ciała mają zbyt mało tkanki tłuszczowej; Może to skutkować nienormalnym zmniejszenie estrogenów i FSH. Palenie może spowodować podwyższenie poziomu FSH; przewlekły stres ma tendencję do obniżenia poziomu FSH.

Właściwy sposób do czyszczenia A dziewczynka przy zmianie

Właściwy sposób do czyszczenia A dziewczynka przy zmianie


Cukier, przyprawy i wszystko ładne mogą obejmować osobowość małej dziewczynki, ale jej pieluchy to inna sprawa. Małe dziewczynki są bardziej wrażliwe i podatne na wysypki i infekcji niż chłopców pieluchy, więc wymagają one szczególnej ostrożności podczas zmiany pieluchy. Ogólna zasada jest taka, że ​​dla dziewczyny zawsze musi natychmiast zmienić pieluchę, gdy uważasz, że jest zabrudzona, ale może poczekać jak z chłopców, jeśli jest to tylko mokre.

Instrukcje

1 Upewnij się, że wszystkie pieluchy zmieniających dostaw znajdują się w zasięgu ręki. Obejmuje to czyste pieluchy, chusteczki, zmianę ubrania (w przypadku wycieku) i pieluchy śmietany.

2 Wyjmij starą pieluchę, delikatnie unosząc talii dziecka nieco od stołu do przewijania.

3 zetrzyj kał na dole.

4 Przetrzyj i całkowicie oczyścić teren z pochwy spadkowej wycierania ruchu. To gwarantuje, że wszelkie bakterie kałowe są wymazane z jej wrażliwego układu moczowego.

5 Sprawdź ją na wszelkie objawy podrażnienia takie jak podpuchnięte czerwonej skóry i umieścić trochę pieluchy krem na tych obszarach, dla dodatkowej ochrony.

6 Umieść czystą pieluchę pod jej dolnej i zamknąć go. Zapięcie tylko klamry wystarczająco szczelne, aby utrzymać pieluszkę w pasie, jak każdy mocniej może odciąć krążenie nogami.

Wskazówki

 • Nigdy nie zostawiaj dziecka samego na zmieniającym stole, jak ona może toczyć się i utrzymać kontuzji.

Jakie są skutki zmian hormonalne w okresie dojrzewania na skórę, ciało i włosy?

Dojrzewanie zaczyna się około 8 lat dla dziewcząt i dla chłopców w wieku 10. W tym czasie korpus zaczyna wytwarzania pewnych hormonów i strugi wzrostu. Może to być trudne czasu dla młodzieży jak wiele zmian zachodzących w organizmie na raz.

Identyfikacja

U dziewcząt, dojrzewania to początek miesiączki, rozwój piersi i wzrost rozwoju tłuszczu wokół bioder, pośladków, piersi i ud. Pierwszą oznaką dojrzewania u chłopców jest powiększenie jąder i wzrost włosów łonowych. Panowie nadal rosnąć i dojrzewać przez 6 lub 7 lat od początku okresu dojrzewania płciowego.

Skóra

Dojrzewanie często przynosi trądzik i pryszcze wraz z nim. Hormony, które organizm produkuje w tym czasie powodować gruczoły na zarobienie dodatkowych sebum (naturalny olej). Olej ten może blokować pory skóry i powodować trądzik i pryszcze.

Ciało

Podczas dojrzewania, hormony zaczynają pracować w różnych częściach ciała. U chłopców, hormony te sygnalizują produkcji spermy i testosteronu. U dziewcząt, hormony FSH i LH działa na jajniki i pobudzają je do produkcji estrogenów. Estrogen jest hormonem, który przygotuje ciało dziewczyny dla przyszłej ciąży.

Włosy

Dojrzewanie przyniesie wzrost włosów łonowych i pod pachami u chłopców i dziewcząt. To włosy zaczyna się bardzo dobrze i będzie się grubsze i ciemniejsze, jak wieki potomnych. Włosy mogą także stać się greasier, ze względu na zmieniające się hormonów w organizmie.

Rozważania

Dojrzewanie to czas, kiedy wiele dzieci może mieć pytania na temat zmieniających się ciał. Ważne jest, aby zachować otwartą linię komunikacji z dzieckiem i skonsultować się z lekarzem rodzinnym, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

Zmiana jedzenie dla Weight Loss

Jeśli chcesz schudnąć, możesz zacząć od prostych zmian w swojej diecie. Biorąc z pokarmów bogatych w tłuszcz i kalorie i zastąpienie ich zdrowszej opcji może sprawić dużą różnicę w ogólny stan zdrowia.

Śniadanie

Zastępcze białka dla całych jaj. Te białka zawierają zdrowsze elementy i pomóc obniżyć poziom cholesterolu poprzez unikanie żółtka.

Spróbuj cały tosty ziarna, gofry naleśniki, lub mix zamiast niebielonej białe odmiany. Całe ziarna są bardziej obfite i zawierają niezbędne witaminy i składniki odżywcze.

Pić smoothie jogurt zamiast regularnego soku owocowego, aby uzyskać więcej białka i nabiału w diecie. Mieszać koktajl przy użyciu lodu, jogurt i owoce tylko z odrobiną soku owocowego; Eksperyment z kombinacji smakowych.

Obiad

Podczas jedzenia, unikanie przypraw tłuszczowe, takie jak majonez. Z musztardą, można zwiększyć swój metabolizm i wyciąć tłuszcz.

Wiele restauracji fast food oferują zdrowe dania ubocznych. Wybierz owoce lub sałatkę zamiast frytek.

Wyciąć kofeiny (co stymuluje głodu) i cukru od napojów. Zamiast regularnych sody, pić niesłodzone mrożonej herbaty lub wody.

Kolacja i przekąski

Podczas gotowania w domu, grill lub pary swoich potraw zamiast ich smażenia. Będzie wyciąć tłuszcz i dodatkowy zamek w zdrowych zawartością żywności, zamiast gotować je. Dla maksymalnej korzyści, jeść świeże owoce i warzywa.

Po zorganizować talerza, wypełnić połowę z warzywami. Zdrowa część mięsa jest mniej więcej wielkości dłoni. Dodaj całą przystawka ziarna jak brązowy ryż dopełniają posiłek.

Zastanów się, co jest w waszych przekąsek. Podczas gdy garść orzechów jest bogata w żywieniu, ale także wysokiej zawartości tłuszczu; więc jeść orzechy w moderacji. Owoc jest zawsze opcją lub dip seler dobre kije w hummus lub sałatek o niskiej zawartości tłuszczu. Spróbuj spełniających słodycze z niewielkiej części mrożonego jogurtu lub ciasteczka owsiane.

Zagrożenia dla zdrowia w pracy na nocnej zmianie

Zagrożenia dla zdrowia w pracy na nocnej zmianie


Jeśli pracujesz na nocnej zmianie, może być podatny na wiele zagrożeń dla zdrowia. Lekarze odkryli, że osoby pracujące na nocną zmianę są bardziej narażone na zaburzenia snu, problemy z sercem i ogólnego zmęczenia organizmu.

Funkcja

Naturalny cykl snu nie jest przeznaczony do być prowadzone w ciągu dnia. Z jednej strony, ludzki mózg nie jest nastawiona na spanie w ciągu dnia, ale co ważniejsze, hałas staje się głównym zaburzenia pełnego cyklu snu.

Cechy

Ludzkie ciała otrzymują sygnały od obecności światła. Bez odpowiedniego harmonogramu dobowego rytmy, które kontrolują cykl sen-czuwanie w organizmie i mózgu są przerywane, według Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu.

Znaczenie

Serce jest bardzo podatne na uszkodzenia z pracy na nocnej zmianie. Według badania z 2009 r przez Harvard Medical School, nieregularne bicie serca może rozwijać i ostatecznie prowadzić do chorób serca, a nawet zawału serca.

Efekty

Brak odpowiedniego snu ostatecznie rozwija się stresu na organizm podobny do jet lag. Będzie to powodować problemy z powodu ogólnego cyklu pracy. Ludzie na nocnej zmianie w końcu zmęczony i zużyte, rozwój zmęczenie i rozdrażnienie.

Rozważania

Ogólne relaks może być również wyzwanie dla tych, którzy pracują na nocną zmianę. Ludzie, którzy pracują w ciągu dnia zazwyczaj wrócić do domu i odpocząć od trzech do czterech godzin przed pójściem do łóżka. Jednak pracownicy nocnej zmiany mają tendencję do powrotu do domu i przejść bezpośrednio do łóżka, nie zapewniając wystarczająco dużo czasu, aby rozpakować.

Fizyczne Wpływ zmian ciśnienia barometrycznego

Fizyczne Wpływ zmian ciśnienia barometrycznego


Zmieniające się warunki pogodowe powodują ciśnienie powietrza lub ciśnienia atmosferycznego, aby zmienić. Zmiany ciśnienia atmosferycznego mogą powodować pewne zmiany w organizmie, takie jak bóle głowy, bóle i objawy alergii. Chorzy z tych chorób można powiedzieć, że gdy zmienia się pogoda, ich poziom dyskomfortu może wzrosnąć.

Migreny

Zmiany ciśnienia atmosferycznego lokalnej mogą wywołać migreny dla cierpiących na migrenę lub migreną. Badania były prowadzone, które wskazują na bezpośredni związek pomiędzy zmianami ciśnienia powietrza i częstotliwości migrena ból głowy. Grupa naukowców pod kierownictwem dr Galina Mindlin Jefferson Medical College w Filadelfii przeprowadził jeden z takich badań i okazało się, że zwiększona częstość występowania migreny, gdy ciśnienie atmosferyczne rosła.

Z drugiej strony, Centrum Klimat kanadyjski przeprowadził podobne badania w 1981, które wskazywałyby, że migreną doświadczyli epizodów ból głowy, gdy spada ciśnienie barometryczne. Centrum cytowany inne warunki pogodowe, jak przyczyny w połączeniu z spadkiem ciśnienia barometrycznego, takie jak rosnące gwałtowne zmiany temperatury i wilgotności i wiatru

Chociaż wyniki tego rodzaju badań konfliktu, możemy wyciągnąć wniosek, że migreny mogą być wyzwalane przez jakiś zmian ciśnienia atmosferycznego, czy w górę lub w dół, w połączeniu z innymi zmianami pogody.

Zapalenie stawów

Prawie każdy z nas słyszał niepotwierdzonych od kogoś z zapaleniem stawów, który twierdzi, że zmiany pogody powodować ból stawów go zapalić. Wyniki badań przeprowadzonych przez dr Timothy E. McAlindon z Tufts-New England Medical Center w Bostonie zapewnia obecnie dowody naukowe, że pogoda może istotnie wpłynąć na poziom bólu odczuwanego przez chorych z zapaleniem stawów.

Zmiany ciśnienia atmosferycznego były związane ze wzrostem bólu kolana w danych z badań. Mimo, że jest ostrożny, aby stwierdzić, że pogoda nie zostało jeszcze udowodnione, aby spowodować ból, Dr Sam Lim, reumatolog w Emory University School of Medicine w Atlancie, popełnia bezpośrednią korelację między zmianami pogody, które obejmują zmiany ciśnienia atmosferycznego i zwiększone zapalenie stawów ból.

Objawy alergii (naczynioruchowy nieżyt nosa)

Niektórzy ludzie cierpią z powodu objawów alergii, takich jak jak kichanie, wyciek z nosa i przekrwienie, jakby byli uczuleni na pyłki lub innej substancji bez faktycznie jest na coś uczulony. Ten stan jest znany jako naczynioruchowego nieżytu nosa.

Według dr Patricia Wheeler i dr Stephen Wheeler z Uniwersytetu w Louisville School of Medicine w Kentucky, pacjenci nie mogą odróżnić prawdziwych alergii i naczynioruchowy nieżyt nosa, chyba że są one testowane. Mimo, że nie jest jasne, co właściwie powoduje takie objawy, mogą być dodatkowo podsycane przez, między innymi, zmiany ciśnienia atmosferycznego.

Leczenie naczynioruchowy nieżyt nosa jest zazwyczaj miejscowe, z nosa pacjentów stosujących spraye i maści w nosowych.

Pięć Etapy zmian w Substance Abuse

Pięć Etapy zmian w Substance Abuse


Zmiana nie jest pojedynczym wydarzeniem, ale raczej proces składający się z kilku etapów. Według strony internetowej AddictionInfo, ludzie, którzy próbują do końca uzależnienia zazwyczaj przejść przez pięć etapów. W pierwszym etapie, że są zadowoleni z ich zwyczaje i nie może zrozumieć, dlaczego powinny one zmienić. W końcu jednak się oburzać swoich nałogów do tego stopnia, że ​​rozwijają siłę woli, aby zakończyć zachowania i rozwijania bardziej pozytywnych stylów życia.

Odmowa

W negacji lub Precontemplation, etap, jak strona AddictionInfo nazywa, uzależniony jest nie myśleć o zmianie swoich nawyków. Nie tylko to, że nie zdaje sobie sprawę z potencjalnych negatywnych konsekwencji jego zachowania, że ​​nie chcą być świadomi. Tak więc, kiedy rodzina i przyjaciele starają się interweniować, może być obrażony.

Myśląc o Zmian

Drugi etap zmian jest "kontemplacja", kiedy można myśleć o już nie jest używany, według Centrum Leczenia Substance Abuse stronie. Podczas tego etapu, pragnienie, aby zakończyć nałogu nie jest dość wystarczająco silny, aby faktycznie zobowiązać się do podjęcia działań. Użytkownik jest wciąż ambiwalentne kończąc zwyczaj, według strony internetowej, nawet jeśli ona ważąc plusy i minusy.

Przygotowania do zmian

Po osiągnięciu tego etapu uzależniony, że osiągnęła punkt zwrotny. Teraz użytkownik widzi konsekwencje jego zachowania, strona AddictionInfo mówi. On widzi, że może stracić jego małżonek, utrzymania, zdrowia, wolności i więcej. Zaczyna badać jak zakończyć nałogu. Według strony internetowej, uzależniony będzie zacząć szukać w internecie informacji, kliniki zadzwonić i czytać broszury na temat jak ustawić sobie wolne od uzależnień. Na tym etapie, uzależniony jest zobowiązana do rzucenia palenia.

Akcja

Według Center for Substance Abuse Treatment, w tym etapie uzależniony rozwija nowe nawyki, aby zastąpić stare. On otrzymuje pomoc, on ponownej oceny stare przyjaźnie, a on szuka pomocy, gdy niektóre wyzwalacze zaprezentować się. Pomoc ta może być w postaci telefonu do kogoś, kto był czysty dłużej niż on.

Zapobieganie nawrotom

Etap pięć jest konserwacja. Uzależniony był sukces w unikaniu wyzwalaczy i opracowała długoterminowych nawyków, by nie nawracającej, takich jak znalezienie i utrzymanie pracy. W tym etapie, według strony internetowej AddictionInfo, patrzy wstecz na jej postęp, i skutecznie nauczył się planować tak, że gdy spotyka się spust, ona umiejętności radzenia sobie w miejscu.

Jak stracić 10 funtów przez zmianę diety

Utrata wagi może być trudne zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy mają znaczną ilość do stracenia. Połączenie diety i ćwiczeń jest najlepszym sposobem na upuszczenie niechcianych kilogramów - i jest tak proste, jak podejmowania różnych wyborów żywieniowych i zwiększenie codziennej aktywności. Zmiana diety może być trudne i wymaga silnej woli i motywacji, ale im wcześniej zaczniesz, tym szybciej można czerpać korzyści z osiągnięcia swoich celów odchudzania.

Instrukcje

Zmień swoją dietę

1 Jedz śniadanie codziennie. Według magazynu siebie, ludzie, którzy jedzą śniadanie zazwyczaj spożywają mniej kalorii w ciągu dnia i stracić na wadze więcej niż tych, którzy go pominąć.

2 Stop picia sody. Jeden puszka z napojem może zawierać 150 kalorii lub więcej, mówi CalorieKing.com. Przełączanie się do wody lub innego zero kalorii napój może zaoszczędzić setki kalorii każdego tygodnia.

3 Przełącz na odtłuszczone mleko. Jedna filiżanka chudego mleka to około 60 kalorii mniej niż filiżanka mleka pełnego, donosi CalorieKing.com, które można dodać do dużych oszczędności kalorii.

4 Jedz mniej przypraw. Dodatki, takie jak majonez i sosy sałatkowe są pełne tłuszczu i kalorii, mówi CalorieKing.com. Przełączanie na niskokalorycznych wersji lub całkowicie omijając przyprawy mogą zaoszczędzić setki kalorii w jednym posiłku.

5 Jedz więcej warzyw. Warzywa są pełne błonnika, który sprawia, że ​​czujesz się już pełny. Są one również bardzo mało kalorii, donosi CalorieKing.com.

6 gotować własne posiłki. Restauracje są notorycznie zbędnych kalorii do posiłków i obsługujących dwa lub trzy razy zalecaną ilość, mówi CalorieKing.com. Gotowania własnych posiłków pozwala kontrolować składniki, jak również części.

7 czytać etykiety żywienia. Czasami gotowanie obiadu nie jest rozwiązaniem. Jeśli musisz jeść coś, co jest premade, studiować etykietę odżywianie aby upewnić się, zużywa tylko jedną porcję. Wiele pakowane produkty spożywcze zawierają dwie lub więcej porcji.

8 Jedz przekąski. Jeść małe przekąski między posiłkami trzyma staje się zbyt głodny i przejadanie się w następnym posiłkiem.

Wskazówki

 • Trzeba spalić 3500 kalorii, aby stracić pół kilograma tkanki tłuszczowej.

Jak zmierzyć Line PICC opatrunkiem zmian

Jak zmierzyć Line PICC opatrunkiem zmian


PICC linia - obwodowo dodaje cewnika - włożeniu do żyły łokciowej i przewleczony przez pierś, aż osiągnie ona dużą żyłę pobliżu serca. Linia PICC służy do podawania leków dożylnych, takich jak antybiotyki i chemioterapii przez okres tygodni lub miesięcy. Eliminuje to konieczność stosowania wielu igłą i umożliwia kontynuowanie terapii lekowej w domu. Wykonaj kilka kroków do pomiaru długości części zewnętrznej linii PICC z każdej zmianie opatrunku do monitorowania migracji. Zwiększona długość może wskazywać, że linia PICC wychodzi.

Instrukcje

1 Umyć ręce wodą z mydłem. Umieścić na parę jałowych rękawiczek. Delikatnie usunąć opatrunek z witryny wstawiania linii PICC.

2 Trzymając zewnętrzną linię PICC i znaleźć znaki wycinające uruchomione wraz najcieńszej części rury. Są one umieszczone 1 cm.

3 Hrabia i rejestruje liczbę narażonych znaków poziomie. Jeśli rura nie ma wycięcia, użycie środka taśmy w celu oceny długości przewodu zewnętrznego. Porównaj tę liczbę do miary odniesienia podjętych w czasie PICC umieszczenia linii.

4 przykryć miejsce PICC sterylną gazą i taśmę w miejscu. Zmieniać opatrunek codziennie i nagrywać długości rury za każdym razem. Niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli zmienia się długość, jak rury mogły migracji.

Hormonów, które powodują Tremors zmianę

Definicja

Zmiany hormonalne w organizmie może spowodować wiele różnych objawów, jednym z nich jest drżenie. Drżenie jest zdefiniowany jako drżeć, trząść i kołczan. Wstrząsy mogą dotyczyć dowolnej części ciała, ale najczęściej wpływają ręce. Gdy organizm wytwarza zbyt wiele niektórych hormonów, funkcje organizmu reakcja przyspiesza metabolizm i jak tętno. Przyspieszenie powoduje nerwowość, niepokój, problemy ze snem i uczucie zmęczenia, z których wszystkie mogą prowadzić do drgawek.

Warunki tarczycy

Warunki tarczycy są spowodowane przez zawyżenia lub niedoborów hormonów. Dwa wspólne warunki tarczycy powoduje drżenie.

Najczęstszą formą nadczynności tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa, wpływa kobieta siedem razy więcej niż mężczyzn. Choroba Gravesa-Basedowa występuje, gdy układ odpornościowy atakuje tarczycę przez pomyłkę. Wynikiem choroby Gravesa-Basedowa jest nadprodukcja hormonu tyroksyny. Zgodnie z Mayo Clinic, tym wyższy poziom tyroksyny zwiększa tempo przemiany materii w organizmie, co wpływa cię psychicznie i fizycznie --- w tym konieczności drżenie rąk i palców. Inne objawy choroby Gravesa to niepokój, zmiany nastroju, zmęczenie, szybkie bicie serca, nadmierne pocenie się, utrata masy ciała, zmiana wypróżnień i miesiączki, wrażliwość na ciepło i sucho łamliwych włosów. Wstrząsy w swoje ręce i palce są jednym z najpoważniejszych objawów choroby Gravesa-Basedowa. Zgodnie z Mayo Clinic, powinien skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi drżenie.

Nadczynność tarczycy, podobnie do choroby Gravesa-Basedowa, jest spowodowane przez nadprodukcję tyroksyny hormonów. Gdy przysadka mózgowa nadmiernie stymuluje swoją tarczycę, powodując nadprodukcję hormonów, można rozwinąć nadczynność tarczycy lub choroby Gravesa i Basedowa. Nadczynność tarczycy ma takie same objawy jak choroba Gravesa-Basedowa, w tym drżenie w rękach i palcach. Tylko lekarz może określić dokładną przyczynę drżenia wywołane hormonami.

Hormonalne i chemiczne braku równowagi

Zaburzenia konwersji jest stan psychologiczny, gdzie twoje ciało reaguje na stres, zaburzenia równowagi hormonalnej lub nastroju. Zwykle pojawia się nagle, zaburzenia konwersji jest uważany rozpocząć po stresującym wydarzeniu. Zgodnie z Mayo Clinic, epizody zaburzenia konwersji może być wywołane przez konfliktów emocjonalnych i zaburzeń psychicznych, takich jak depresja. Podczas epizodu zaburzenia konwersji mogą wystąpić drgawki, napady padaczkowe lub drgawki obejmujące każdą część ciała. Zdrowie psychiczne jest ściśle związane z produkcją hormonów i reakcji twojego mózgu na hormony. Niski poziom hormonów mogą powodować depresję i depresja sam może powodować zaburzenie konwersyjne.

Skutki uboczne fitoestrogeny Cream

Skutki uboczne fitoestrogeny Cream


Menopauza jest przejście na życie dla kobiet, które czasami mogą być bardzo niewygodne. Uderzenia gorąca, suchość i uczucie jak jedziesz emocjonalny roller coaster to tylko niektóre z objawów. Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) jest rozwiązaniem, które niektóre kobiety zwrócić w celu uzyskania zwolnienia z ich objawów. Jednak terapie naturalne stały się również popularne. Fitoestrogenów jest estrogenów pochodzenia roślinnego. To nie jest tak silna jak estrogenu wytwarzanego przez organizm. Jak HTZ, kremy fitoestrogeny może mieć skutki uboczne.

Fitoestrogeny Trądzik

Wyrwanie się z trądzikiem może być możliwe działanie niepożądane. Fitoestrogenów może powodować trądzik do formy, która nie jest poważny problem zdrowotny, chociaż może powodować irytację.

Inne leki i fitoestrogeny Cream

Używanie kremów fitoestrogenów może kolidować z innymi lekami może być z natury. Jeśli jesteś obecnie na HTZ lub urodzenia kontroli, kremy fitoestrogenów może spowodować leki nieskuteczne.

Bezpieczeństwo

Korzystanie fitoestrogeny krem ​​na dłuższą metę nie badano. Naukowcy muszą zrobić więcej badań, aby ustalić, jaki wpływ fitoestrogenów na krem ​​ma objawów menopauzy, a jeśli jest to bezpieczne dla długotrwałego użytkowania.

Jak schudnąć przez zmianę rodzajów żywności i kalorii

Jak schudnąć przez zmianę rodzajów żywności i kalorii


Zamiast uczestnictwo w najnowszej drogie fad diety, można skutecznie schudnąć poprzez przesunięcie żywności i kalorii. Prosta sztuczka jest rozwiązanie do tworzenia pozytywnych zmian w życiu, przejście do bardziej zdrowego odżywiania i stylu śledzenie dziennego spożycia kalorii. Choć nigdy nie jest łatwe, aby całkowicie zmienić, podstawowe zasady mogą służyć jako przewodnik do osiągnięcia celu z powodzeniem odchudzania.

Instrukcje

1 zważyć się i zmierzyć się z talii. Daje to punkt wyjścia do nagrywania w swoim dzienniku.

2 Zapoznaj się z etykiety Nutrition Facts na odwrocie opakowań do żywności. Jednym z najprostszych zmian praktykuje kontrolę porcji. Etykieta na odwrocie opakowania żywności będzie lista kalorii na porcję. Będzie również powiedzieć, wielkość porcji. Mając to na uwadze, czasami jest OK, aby mieć swoje ulubione potrawy, jeśli trzymać się jednej porcji.

3 oszacować ilość kalorii można konsumować na zwykłych zasadach. Można to zrobić poprzez zapisanie się do jedzenia i kalorii w dzienniku w ciągu pięciu dni, dodając je do siebie, a następnie podzielenie przez pięć. To daje stosunkowo dobre oszacowanie. Na przykład, jeśli spożywać 10000 kalorii w ciągu pięciu dni, będzie średnio 2000 dziennie.

4 Odejmij 500 kalorii od średniego spożycia kalorii. To będzie Twój zalecane spożycie kalorii, aby stracić pół kilograma tygodniowo.

5 Dodaj pełnoziarniste do swojej diety. Czy to poprzez przejście z białego chleba z całego pszenicy lub chleb pełnoziarnisty. Całe ziarna są pełne błonnika i zażegnać głód dłużej niż ich wyrafinowany odpowiednik. Oni również utrzymać się przez dłuższy czas pod napięciem.

6 Ogranicz spożycie mięsa i dodać warzywa do sytości. Białko jest dobre, ale nie musimy się 9 uncji stek na kolację na pobyt odżywiona. Gdy próbuje schudnąć poprzez przesunięcie żywności i spożycie kalorii, celem jest, aby spożywać więcej żywności z mniej kalorii. Trzymając się żywności o niskiej gęstości kalorii jest bardziej prawdopodobne, aby czuć się zadowolony, a mniej prawdopodobne overindulge z głodu.

Wskazówki

 • Jeść co trzy do czterech godzin, aby utrzymać poziom cukru we krwi przed upuszczeniem.
 • Zapakuj swój własny obiad więc wysokokaloryczne, o wysokiej zawartości tłuszczu, fast foodów nie kusić.
 • Znajdź diety kolego. Diety są najlepiej wykonane z obsługą, ponieważ ludzie mają tendencję, aby być konkurencyjnym.
 • Śledzić, co jesz przez darmowe serwisy on-line, takich jak Sparkpeople. Są to cenne zasoby, które oferują wsparcie on-line i super informacje żywieniowe.
 • Włączyć program ćwiczeń, jeśli jesteś na tyle zdrowy. Diety najlepiej w parze z ćwiczeń.
 • Przed rozpoczęciem programu diety, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie masz stan zdrowia. Niektóre warunki zdrowotne, a nawet niektóre leki mogą powodować zwiększenie masy ciała.

Jak zmiana nawyków żywieniowych po ataku serca

Jak zmiana nawyków żywieniowych po ataku serca


Zawał serca jest główną przyczyną przedwczesnych zgonów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Jednym z powodów może być typowe nawyki żywieniowe wielu Amerykanów - dieta bogata w tłuszcze nasycone i brak odpowiedniego włókna i świeże owoce i warzywa. Jednakże, jest to bardzo ważne, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe po zawale serca, aby pomóc zachować swoje serce silne. Tak więc, jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz miał atak serca, dowiedzieć się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe z serca do serca ciężki zdrowe.

Instrukcje

Dowiedz się, jak zmiana nawyków żywieniowych po ataku serca

1 Odkryj, jak łatwo jest iść na zielono, gdy po ataku serca zmienić swoje nawyki żywieniowe. Oprócz świeżych porcji warzyw, można korzystać z dobrodziejstw bioflavins i składników odżywczych z zieleni na wiele sposobów. Spróbuj dodać różne plasterkach lub pokrojone warzywa do zupy, gulasze, stirfrys i zapiekanek.

2 Zmniejszenie spożycia tłuszczów nasyconych podczas gotowania. Piec, piec, grill, pary lub gotować, ale należy unikać smażenia potraw. Jeśli trzeba smażyć, a następnie używać olejów o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych - jak oliwa z oliwek lub rzepaku - na patelni lub dodać trochę bulionu warzyw, sok z cytryny lub wytrawne wino zamiast.

3 Należy unikać dodawania tłuszczu do żywności o niskiej zawartości tłuszczu. Zalaniu żywności w masło, majonez, sos lub ciężkich sosów podważy tylko swoje wysiłki gotowania niskotłuszczowe.

4 Zmniejszyć cukru. Cukier podnosi ciśnienie krwi i zwiększa ryzyko zakrzepów krwi, które może prowadzić do innej akcji serca lub nawet mózgu. Oprócz unikania oczywistych słodyczy, sprawdzić etykiety żywności, który może być słodzony do ich zawartości cukru, takich jak napoje, dżemy miękkich lub zbóż. Jeszcze lepiej, przełączyć się do wersji o niskim cukru z tych pozycji.

5 Ogranicz spożycie alkoholu. Należy pamiętać, że 2:58 szklanki alkoholu jest dopuszczalne, zwłaszcza czerwone wino, które ma właściwości przeciwutleniające. W rzeczywistości, liczne badania wykazały, że ludzie spożywają takiej ilości alkoholu dziennie rzeczywiście mają mniejsze ryzyko zawału serca, niż te, które napój mniej i oczywiście te, które napój więcej.

6 Jedz ryby. Tłuste ryby, takie jak sardynki, śledzia i makreli, są ładowane z NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), które mogą pomóc w walce z chorobami serca. Najlepiej, należy spożywać uncji ryb dziennie. Jednakże, jeśli ten pomysł nie przemawia do Ciebie, możesz codziennie dodatek oleju rybnego, a nie.

Wskazówki

 • Oprócz zdrowej diety, ćwiczeń i dodać do redukcji stresu codziennych nawyków, które pomogą Ci utrzymać zdrową wagę i zrównoważony umysł i ciało.

Latający Zmiana ciśnienia może Wewnętrzna oczu?

Wpływ dużej wysokości na ciśnienie wewnętrzne oka, ciśnienie śródgałkowe technicznie nazywa (IOP), był kontrowersyjny temat badań okulistycznych lat. Odpowiedź na zmiany ciśnienia wewnątrzgałkowego czy latanie nie jest tak proste, jak tak lub nie.

Znaczenie

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, zwane nadciśnienie oczne, znacznie zwiększa ryzyko rozwoju poważnych chorób oczu, które mogą prowadzić do utraty wzroku. Nadciśnienie oczne grozi uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Identyfikacja

Normalne ciśnienie oko jest równa i ciągła produkcja i odpływ płynów do oczu. Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe występuje wtedy, gdy istnieje mnóstwo płynów w oku, spowodowane nadmierną produkcją płynów i / lub zablokowania odwodnienia. (Raport AllAboutVision.com tych porównuje się do balonu przepełnienia wodą).

Badanie na IOP na dużych wysokościach

Wyniki badania 2007 opublikowanym w "Investigative Ophthalmology i Visual Science" wykazały, że tak, IOP zmienia się wraz z wysokością. Badacze doszli do wniosku, że zmiana jest "statystycznie istotne" ale "znaczenia klinicznego." IOP powrócił do normalnego poziomu w ciągu kilku dni.

Stabilizacja ciśnienia wewnątrzgałkowego

Badanie wykazało również, że IOP wahały wysokościach i powrócił do normalnego poziomu po kilku dniach, ewentualnie obniżenie z długotrwałego narażenia na dużych wysokościach.

Rozważania

Badania nad efektem wysokościowy w sprawie IOP zbadać pacjentów bez choroby oczu, czy historii tego. Pacjenci z chorobami oczu charakteryzuje się nadciśnieniem ocznym, takich jak jaskra, powinien udać się do okulisty przed odlotem.

Witrektomii Pacjenci ostrzegawcze

Może to trwać miesiące przed naturalne płyny do oczu wymienić mieszaniny powietrza i gazu wtryskiwanego podczas witrektomii i transport lotniczy jest uważany bardzo niebezpieczne w tym czasie gojenia z powodu zmian ciśnienia. Homologacji okulistyczną przed odlotem.

Jak uniknąć Mężczyzna fitoestrogeny

Fitoestrogeny lub estrogeny diety, to zakres związków występujących w roślinach, które działają podobnie do żeńskich hormonów estrogenów. Podwyższony poziom estrogenu nie są normalne u mężczyzn. Problemem jest to, że związki te estrogen naśladując (EMCS) może upośledzać rozwój mężczyzn reprodukcyjnego. Wiele badań wykazało, że jest to sprawa, przejawia się w obniżonej ilości i ruchliwości plemników, według Weston A. Price Foundation. Na szczęście, te efekty są odwracalne poprzez wycofanie EMC z diety. Istnieją również dowody, że podawanie EMC (np dietylostilbestrol zapobiec poronienie) może wpływać na rozwój narządów płciowych męskich płodów.

Instrukcje

1 powstrzymywać się od jedzenia produktów sojowych w czasie ciąży. Badania pokazują, że podawanie w ciąży szczurów laboratoryjnych genisteiny, EMC w soi, doprowadziło do ogólnej feminizacji zewnętrznych narządów płciowych u potomstwa płci męskiej, opóźnionego dojrzewania i zmiany wzorców zalotów.

2 powstrzymują się od wydawania Twojego dziecka wzór sojowe dla niemowląt. Przejść z mleka sojowego do mleka matki lub mleka krowiego.

3 Ustaw ostrość na wycinanie miso, tofu i sos sojowy, główne źródła soi, która z kolei jest głównym źródłem EMCS. Dotyczy to nawet do kobiet, które wydają się przeżyć okres dojrzewania wcześniej z powodu EMCS.

4 Cut następujące inne źródła wysokiego stężenia fitoestrogenów z diety, jeśli unika EMCS: soja, siemię lniane, lucerna, groch, fasola garbanzo i orzeszki.

Wskazówki

 • Jeżeli jesteś hodowcą, trzymać byki od koniczyny, szczególnie koniczyny czerwonej. Zawiera stosunkowo silne fitoestrogeny i mogą upośledzać płodność byków.
 • Badania wskazują, że EMCS nie są regulowane przez układ hormonalny ciężarnej matki w drodze do płodu. W związku z tym, EMCS, można odróżnić od własnych poziomu estrogenu matki w odniesieniu do wpływu na męskiego płodu.

Kolor oczu Zmiana Informacja

Kolor oczu Zmiana Informacja


Kolor oczu zazwyczaj rozwija się u ludzi w wieku 3. Chociaż można zauważyć niewielkie zmiany w naszym kolorze oczu, w zależności od naszego stanu emocjonalnego lub co nosimy, nasz kolor oczu na ogół pozostaje taka sama przez całe nasze życie. Jeśli kolor oczu nie zmienia - takie jak niebieskie oczy rozwijających brązowy pierścień, lub brązowe oczy żółte - to może być objawem rozwijającej stanu zdrowia wymagającego pomocy medycznej.

Zmiana koloru oczu niemowląt

Wielu białych dzieci rodzą się z neutralnym szaro lub jasnoniebieskim kolorem oczu, które mogą zmienić lub przyciemnić jak oczy są narażone na działanie promieni słonecznych. Melanina, związek, który powoduje pigmentację oczu, włosów i skóry, rozwija, aż do osiągnięcia plateau. Dzieci urodzone z niebieskimi oczami może skończyć się zielone, piwne, brązowe lub nawet fioletowe oczy według wieku 3. Dzieci z ciemnej cerze są ogólnie urodzonego z ciemnymi oczami, które pozostaną w ten sposób.

Heterochromia

Rzadka nieprawidłowość genetyczna może spowodować, że niektóre dzieci nie rodzą się z dwóch różnych oczy - stan zwany heterochromia - które mogą wskazywać na istnienie problemu zdrowotnego, takich jak zespół Hornera. Jeśli heterochromia rozwija u dorosłego, często oznacza, że ​​część procesu chorobowego w miejscu pracy, i ważne jest, aby mieć badania oka do określenia przyczyny.

Zespół Hornera

Dzieci urodzone z różnobarwność może mieć zespół Hornera. Ten stan, który może rozwinąć się w każdej chwili, jest rezultatem urazu nerwów współczulnych, które sterują oczu i twarzy. Typowe objawy są opadające powieki (opadanie powiek), zmniejszyła się wielkość źrenicy dotkniętego (czarna dziura w środku oka), zmniejszyła się pocić w chorym twarzy i, w niektórych przypadkach, heterochromia. Nie ma specyficznego leczenia zespołu Hornera, ale lekarze chcą znaleźć przyczyny, takie jak uszkodzenie rdzenia kręgowego, i traktują to.

Fuchsa Heterochromic Zapalenie błony naczyniowej oka

Jedną z przyczyn różnobarwność jest Fuchsa heterochromic zapalenie błony naczyniowej oka (FHU), zwany także Fuchsa heterochromic i ciała rzęskowego. Zmiana koloru oczu zazwyczaj ma wpływ na jedną, ale może mieć wpływ na oba oczy. Zmiana koloru oczu może być Twoje pierwsze wskazanie, że coś jest nie w porządku. Inne objawy to zmniejszona lub niewyraźne widzenie i pływające plamki w polu widzenia. Jeżeli wykrywa się FHU, ważne jest, aby rutynowe badania oczu, jaskra lub zaćma, ponieważ można opracować i wymagają interwencji medycznych lub chirurgicznych.

Jaskra pigmentowe

Powszechne w białych mężczyzn w wieku 30 czy 40 lat, jaskrą barwnikową może się zdarzyć każdemu. Polega ona na granulki pigmentu zerwania tył tęczówki i zatykanie naturalnego odwodnienia oka. Może to wywierać presję na wewnętrznej stronie oka i ból przyczyna i wizja utraty.

Jak motywować zdrowych zmian

Jak motywować zdrowych zmian


Motywacja jest kluczem do zmiany. Czy myślisz o przyjęcie zdrowszej diety, chcesz schudnąć i wykonywać więcej, lub po prostu chcą poprawić swoje zdrowie poprzez wyeliminowanie nadmiaru stresu i niepokoju, trzeba znaleźć w sobie, napęd do tego. Uświadomienie sobie, że potrzebują i chcą zmian w swoim życiu, to tylko jeden krok w procesie swojej transformacji. Posiadająca napęd wewnętrzny, aby trzymać się tych zmian jeszcze przed zobaczyć znaczących wyników jest bardziej kwestia determinacji psychicznym niż fizycznym wysiłku.

Instrukcje

1 Pomyśl o konsekwencjach nie dokonywania żadnych zmian w ogóle. Większość ludzi jest przeciwny zmianie na pewnym poziomie i raczej nie sprawiają większych zmian życiowych, chyba że jest to absolutnie konieczne. Na przykład, należy rozważyć, co można zrobić, jeśli nie szukać innej pracy, która jest mniej stresujące. Twój plan najprawdopodobniej pobyt bardzo pełny, a nie będziesz musiał jakości czasu spędzać z najbliższymi. Możesz być także zbyt wyczerpany, aby wykonywać lub zrobić domowe posiłki po pracy, które mogą prowadzić do nie jeść regularne posiłki, lub chwytając niezdrowe fast food, w wyniku niechcianych kilogramów i opieszałość.

2 Należy rozważyć plusy na dostosowanie swojego życia w taki sposób, że zawiera więcej zdrowych nawyków. Jeśli wykonywać pracę, która pozwala, aby pokazać swoje umiejętności i oferuje mniej stresującym dniu, będziesz mieć więcej czasu na tendencję do innych dziedzinach życia, w tym pracy regularnie i utrzymanie aktywnego życia społecznego. Zmniejszony poziom stresu czujesz spowoduje poprawy nastroju i zdolności do myślenia bardziej przejrzyste.

3 zmotywować się utrzymując firmę z ludźmi, którzy już osiągnęli to, czego aspiruje do osiągnięcia. Na przykład, jeśli chcesz stracić znaczną ilość masy, porozmawiać z członkiem rodziny, który zrobił tak i poprosić go o zmiany stylu życia uczynił, aby pozbyć się ciężaru i utrzymać ją. Przyjmowania niektórych nawyków ukochaną osobą, podobnie jak jedzenie zdrowe przekąski z surowych owoców i warzyw kilka razy dziennie, lub na spacer po kolacji.

4 Spróbuj czegoś nowego, co jest związane ze zmianami, które chcesz zrobić i zwrócić uwagę na to, jak czujesz się potem. Jeśli już poważnie rozważa opracowanie ale mają rygorystyczny harmonogram pracy, na spacer w porze lunchu zamiast pobytu w biurku. Możesz czuć się nieco ożywił po lunchu. Kiedy wyjść z własnej strefy komfortu tylko trochę i doświadczenie zauważalne zmiany, będzie to motywować do kontynuowania zmiany, aż do uzyskania pożądanych wyników.

5 Zapis w dzienniku codziennie do wykresu swoje postępy. Kiedy jesteś w stanie spojrzeć na ostatnich wpisów do dziennika i zauważysz, że jesteś bliżej do celu, będzie to zwiększyć popęd do kontynuowania dokonywania zdrowych zmian jak kończąc toksyczne relacje, jeść mniej przetworzonej żywności, lub pracuje co najmniej trzy razy tydzień.

6 Sprawdź, zobowiązanie, że poprosi, aby zachować co zdrowe zmiany już rozpoczęte. Na przykład, płacić za członkostwo w siłowni. Będziesz motywację, aby przejść do siłowni, więc nie stracą pieniędzy. Lub wziąć udział w zajęciach medytacji, aby uzyskać wskazówki na temat, jak zmienić swój sposób myślenia i zatrzymać opór zmian, które są dobre dla ciebie.

Jak zwiększyć motywację do zmian w leczeniu uzależnień

Jak zwiększyć motywację do zmian w leczeniu uzależnień


Jeszcze kilka lat temu, specjalistów od zdrowia psychicznego myśli było niewiele nadziei dla osób z problemem uzależnień, który nie chciał się zmienić. Klient był zarówno motywację, czy nie, a jeśli klient nie wynikało, nie podejście pomoże. W ostatnich latach jednak, specjalistów w zakresie leczenia uzależnień zostały przemyślenie tego założenia. Zamiast widzieć zaangażowanie jako statyczne albo / albo, że teraz to widzę jako proces, który może zmienić płyn w tygodniu, przez cały dzień, a nawet godzinę. Wierzą także, że jest to część skutecznych doradców pracy w celu zwiększenia swoich klientów motywacji.

Instrukcje

1 przeprowadzić gruntowną ocenę na kliencie. Użyj obiektywne pomiary przesiewowych oraz empatii, pytania otwarte, aby dowiedzieć się zakres stosowania substancji Twojego klienta i jego stosunek do niej.

2 Określić zaangażowanie twojego klienta do zmiany. (Patrz etapy zmian w "Porady"). Kieruj interwencji dopasować motywację Twojego klienta; na przykład, nie od razu zacząć mówić o leczeniu, jeśli klient nie jest jeszcze przekonany, że ma problem.

3 Oferta konkretna opinię na temat wyników osiągniętych na Twój klient narzędzi przesiewowych uzależnień. Również pozytywnie na temat mocnych stron Twojego klienta i potwierdzić etap jego gotowość do zmian.

4 Wyjaśnij klientowi, że każda zmiana w użyciu substancji jest do niej. Będziesz być pomocne, ale nie będzie próbował zmusić klienta, aby przestać pić lub za pomocą. Poprosić klienta, aby podsumować to, co zostało powiedziane do tej pory. Aktywnie słuchać i zwracać uwagę twojego klienta do samo-motywujące wypowiedzi, które mogą wskazywać na zwiększone zaangażowanie.

5 Zadaj zgoda klienta do zaoferowania porad i opcje. Być gotowy pisemnych materiałów o tym, jak cofać się na lub powstrzymania się od alkoholu i narkotyków, a także różnych programów leczenia uzależnień w Twojej okolicy. Dając swojemu klientowi szereg sugestii i wyborów pozwala mu zachować kontrolę nad ostateczną decyzją.

6 Zachęcić klienta do podjęcia następnego kroku w procesie zmian, czy wiąże się po prostu myślenie o alkoholu kłopoty i leki spowodowały jej (kontemplacji) lub wprowadzania szpitalnych program leczenia (zmiany).

Pokarmy bogate w fitoestrogeny

Fitoestrogenów jest znaleźć w diecie źródeł estrogenów roślinnych. Fitoestrogeny pokazuje korzyści łagodzeniu objawów menopauzy, jak wskazują badania Mayo Clinic. Inne potencjalne korzyści, które nadal są badane m.in. profilaktyki raka prostaty, choroby układu krążenia i osteoporozy. Fitoestrogeny są również przeciwutleniacze i wzmacniacze systemu immunologicznego.

Siemienia lnianego i soi

Najistotniejsze źródła żywności z fitoestrogenów są siemię lniane, soja, soja jogurt, mleko sojowe i tofu. Siemię lniane można znaleźć w niektórych pieczywa wieloziarnistych, i mogą również mieszać się z płatków i garnków.

Nasiona i orzechy

Nasiona i orzechy również są bogate w fitoestrogeny. Najlepszym źródłem są tu nasiona sezamu, nasiona słonecznika, kasztany, orzeszki ziemne, migdały, pistacje, orzechy włoskie, orzechy nerkowca i orzechy laskowe.

Ziarna

Innym powodem do jedzenia wielu ziarna chleba jest to, że niektóre ziarna są bogate w fitoestrogenów, w tym jęczmienia, żyta i prosa.

Fasola i warzywa

Hummus i ciecierzyca, soczewica, fasola lima i fasola są doskonałym źródłem. Kilka warzywa dostarczają również fitoestrogeny, w tym mung, kiełki fasoli, kiełki lucerny, zielonej fasoli, cebuli, dyni olbrzymiej, Collard Greens, brokuły i kapusta.

Owoce

Suszone morele, suszone daktyle, suszone śliwki, brzoskwinie, truskawki i maliny wszystkie zawierają fitoestrogeny.

Czosnku i oliwy z oliwek

Może warto rozważyć gotowania z czosnkiem i oliwą, gdyż są to zarówno wielkie źródła fitoestrogenów, jak również.

Nagła zmiana nawyków i jelita z prawej strony ból brzucha

Nagła zmiana jelit wraz z bólem brzucha, po prawej stronie może wskazywać szczególne problemy zdrowotne. Ważne jest, aby ściśle monitorować objawy i porozmawiać z lekarzem odnośnie bólu lub jelita Zmiany doświadczenie.

Zapalenie ślepej kiszki

Zapalenie wyrostka robaczkowego zazwyczaj rozpoczyna się subtelny ból wokół pępka, a następnie porusza się szybko do prawej dolnej części brzucha. Jeśli ból brzucha wiąże się z wymioty, zmniejszenie apetytu lub zmian w wypróżnienia, może to wskazywać na zapalenie wyrostka robaczkowego, który jest zapalenie wyrostka robaczkowego.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego jest najczęściej stan związany z bólem brzucha prawej i zmiany w funkcjonowaniu jelit. Zespół drażliwego jelita jest zwykle wyzwalane przez konkretnych środków spożywczych i stres.

Zaparcia

Zaparcia zazwyczaj rozpoczyna się wraz ze zmianą jelit, a staje się coraz bardziej trudne do wypróżnienia. Ostatecznie Taka blokada powoduje bóle brzucha i bardziej skomplikowanych zagrożeń dla zdrowia.

Zatrucie pokarmowe

Wiele chorób przenoszonych przez żywność działać szybko, co często prowadzi do nagłej i nieoczekiwanej wypróżnienia. Zatrucie pokarmowe powoduje również silny ból brzucha po lewej i prawej stronie.

Raka Jelita

Rak jelita lub okrężnicy nie jest bardzo powszechne, ale stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza wśród osób starszych. Prawo bóle brzucha połączone ze znaczną utratą masy ciała, zmiany w funkcjonowaniu jelit i utrata apetytu może wskazywać na raka jelita grubego. Jednak nie są one zazwyczaj nagłe zmiany; Najczęściej występują one w ciągu kilku miesięcy.