adcov.com

etapy mycia rąk obrazki

Etapy mycia rąk

Etapy mycia rąk


Według Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), Amerykanie nie myją ręce prawidłowo lub wystarczająco często. Mycie rąk może nie wydawać się to nic wielkiego, ale CDC szacuje, że aż 80 procent wszystkich zakażeń są przekazywane przez kontakt z rąk. Prawidłowo myć ręce uważana jest za najważniejszą rzeczą, którą można zrobić, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażenia. Pranie ręczne jest proste, lecz musi być właściwie wykonywane w celu skuteczności.

Kiedy myć ręce

Według CDC, wszystkie te czasy, twoja matka powiedziała ci iść umyć ręce były faktycznie właściwe. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się infekcji i utrzymania dobrego stanu zdrowia, należy myć ręce po dotknięciu odsłoniętej części ludzkiego ciała, z wyjątkiem innych czystych rękach lub ramionach. Zawsze należy myć ręce po skorzystaniu z toalety, kaszel lub kichanie, używania tytoniu, jedzenia lub picia. Ważne jest również, aby umyć ręce po pracy z brudnych narzędzi, przyborów lub urządzeń. Należy zawsze dokładnie myć ręce przed gotowaniem i ponownie po pracy z surowej żywności, szczególnie surowego mięsa, ryb i drobiu.

Jak myć ręce

Mycie rąk powinno trwać co najmniej 20 sekund. Wstępie włączeniem wody i pozostawienie go ogrzać w dotyku. Wody nie powinna być tak bardzo, że nie jest niewygodne. Umieścić mydło na dłoniach i wcierać mydło na obu rękach. Umieść ręce pod bieżącą wodą i energicznie pocierać. Pamiętaj, aby grzbiety rąk, między palcami, pod paznokciami i wokół nadgarstków. Wypłukać wszystkie mydła się z rąk pod bieżącą wodą. Wyłączyć wodą i wysuszyć ręce, najlepiej papierowym ręcznikiem jednorazowego użytku.

Co się nie używać

CDC nie zaleca używania do odkażania rąk, zamiast prawidłowego mycia rąk. Jednakże, środki do odkażania rąk z alkoholu etylowego i izopropanolu zawartości co najmniej 60 procent, może być skuteczne, gdy stosuje się jako uzupełnienie do prawidłowego mycia rąk.

Etapy mycia rąk dla dzieci

Etapy mycia rąk dla dzieci


Zakażenia i choroby są najczęściej przekazywane przez kontakt z rąk ludzkich. To nie musi być kontakt ręka w rękę, albo. Zarazki i wirusy mogą przenosić z jednej ręki do klamki lub włącznikiem świateł, a następnie przenieść się z tego obiektu na ręce kolejnej osoby, która go dotyka. Rodzice mogą chronić swoje dzieci przed infekcjami i chorobami, poprzez nauczanie ich właściwy sposób umyć ręce.

Początek Wczesne

Wielu ekspertów uważa, dzieci w wieku lat 3 są w stanie zrozumieć, dlaczego ważne jest mycie rąk. Większość 3-letnie dzieci posiadają także umiejętności ruchowych, aby opanować techniki niezbędne do prawidłowego mycia rąk. Dawać przykład. Dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców, więc wykazanie prawidłowego sposobu mycia rąk, gdy jest to stosowne, aby to zrobić, jak po dziecko korzysta z toalety, wieje jej nos lub przed spożyciem posiłku.

Metoda mycia rąk

Zapewnienie bezpiecznego stołek dla dzieci, które są zbyt małe, aby dotrzeć do zlewu bez pomocy. Pokaż dziecku, jak włączyć wodzie. Upewnij się, że rozumiesz, jak dostosować wodę tak jest ciepło, ale nie za gorąco, aby być wygodne. Pokaż dziecku, jak stosować mydło do jej rąk. Pokazują, jak pocierać dłonie razem, pocierać plecami ręce i między palcami. Umożliwić dziecku zrobić dla siebie i przestrzegać, aby upewnić się, że robi dokładną pracę. Pokaż dziecku, jak spłukać mydło całkowicie wyłączyć ręce pod bieżącą wodą. Pokaż jej, jak wyłączyć wodę i wysuszyć ręce.

Gdy twoje dziecko nie może umyć

Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), amerykańscy uczniowie stracić ponad 164 mln dni szkolnych każdego roku z powodu choroby. CDC uważa, że ​​liczba ta może być znacznie zmniejszona, jeśli dziecko po prostu myli ręce regularnie. Czasami nie jest możliwe dla dziecka do mycia ręce, kiedy trzeba. Mydło i woda może nie być dostępna. W tych przypadkach, CDC zaleca, aby dla dzieci do korzystania z żelu na bazie alkoholu do czyszczenia rąk. Naucz dziecko, aby umieścić niewielką ilość żelu na dłoni jednej strony, a następnie natrzeć dłonie upewniając się, aby żel na plecach ręce, między palcami i na nadgarstkach. Trenuj swoje dziecko, aby kontynuować pocieranie żelu na dłoniach, aż ręce są suche.

Odpowiednie sposoby umyć ręce

Odpowiednie sposoby umyć ręce


Mycie rąk jest najprostszym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków z nie tylko dla ciała, ale dla innych. Zarazki są niewidoczne dla oka, ale przyczyną infekcji, takich jak przeziębienie, grypa, E. coli i zatrucia salmonellą, zapalenie opon mózgowych i zapalenia wątroby typu A, wśród wielu innych. Mycie rąk właściwie pomaga odeprzeć zarazków, a także utrzymuje ręce odświeżone i czyste spojrzenie.

Razy, aby umyć

Chociaż nadmierne mycie rąk skutku- wysuszanie, ważne jest częste mycie rąk, zwłaszcza przed robi takie rzeczy jak przygotowanie i jedzenie, dotykając twarzy, oczy i usta, dotykając kogoś innego i leczenia ran. Także myć ręce natychmiast po skorzystaniu z toalety, spędzać czas na zewnątrz, dmuchanie nosa, kaszel lub kichanie, i dotykania czegokolwiek brudną. Po dotknięciu kogoś, kto jest chory lub ranny, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się choroby do ciebie i innych zawsze myć ręce.

Mydło i woda

Mydło antybakteryjne ma większą skuteczność w niszczeniu zarazków niż zwykłego mydła, zgodnie z Minnesota Department of Health. Jest nawet możliwe, że przeciwbakteryjne mydła w czasie, prowadzi do rozwoju bakterii opornych na antybiotyki. Dopóki etapy mycia rąk są przestrzegane, zwykły mydło jest całkowicie dopuszczalne. Wszelkie mydło w płynie jest zalecane przez bar mydła, jak bakterie budować łatwiej na pasku. Jeśli masz szczególnie suche lub wrażliwe ręce, nawilżające mydło jest dostępne. Temperatura wody nie ma znaczenia, ale używać czystej wody bieżącej, zgodnie z Centers for Disease Control.

Proces i czas trwania

Włącz kranu i niech wody przez kilka sekund, zwłaszcza jeśli wolisz ciepłą wodę. Stosować jedną lub dwie pompy mydła w płynie do rąk. Natrzeć dłonie, spienić i masować mydła między kciukiem, palce i paznokcie, a wokół dłoni, nadgarstka i tylnej strony. Zrobić przez co najmniej 20 sekund. Jeśli twoje ręce są szczególnie zabrudzona, użyj nailbrush szorować się brud spod paznokci. Płukania dłoni pod czystą wodą, aż wszystkie mydła zostały zmyte. Przekręcić kran się z łokcia lub ręcznikiem, jeśli to możliwe.

Wysuszenie

Wysuszyć ręce czystym ręcznikiem, ręcznik papierowy lub osuszania powietrza. W domu, ważne jest, aby zachować ręcznik czysty i oddzielone od innych ręczników. Nie należy używać tego samego ręcznika do suszenia rąk w ręcznik, który jest używany do wycierania powierzchni lub zastosowanie do innych czyszczenia. Zmienia się ręcznik na nowy, gdy tylko pojawia się ubabrało.

Hand Sanitizer

Jeśli mydło i woda nie jest dostępna do dezynfekcji rąk ma być stosowane, gdy to konieczne. Nałóż żel do dłoni i wmasować go wokół obie ręce - tak samo jak ty z mydłem - do żelu nie moczy się, a Twoje ręce są suche.

Etapy sisterlocks

Etapy sisterlocks

Sisterlocks są naturalne blokujące techniki włosów, jak dredy. Specjalne narzędzie, specjalnie dla sisterlocks, służy do budowy zamków. Cienkie struktury blokad umożliwia układanie fryzury na wiele różnych sposobów. Istnieją cztery główne etapy sisterlocks. Trzeba będzie blokada wykwalifikowany i doświadczony konsultant do utrzymania sisterlocks przez różne etapy.

Faza przed blokowaniem

Fazie pre-zamek jest pierwszy etap, wkrótce po swoim sisterlocks po raz pierwszy zostały zablokowane. Na tym etapie małe rozstania są jasne i blokad wygląda ciasno zwiniętej loki lub kółeczka. Te zamki są znane jako "dziecko zamków." Zamki są w powijakach i są nadal narażone. Ty musi zachować szczególną ostrożność podczas mycia, jak włosy można łatwo odblokować. Nie zbyt energicznie pocierać skóry głowy.

Początkujący etap

Na tym etapie powstaje małej wypukłości lub pączek. To jest na wczesnym etapie procesu maty. Wybrzuszenie rozwinąć i wziąć na pojawienie się luźne blokady, nie ciasno zwinięte, jak w fazie pre-zamek. Fryzura jest znany jako "nastolatek blokad" na tym etapie, bo blokada jest stara się buntować się przeciwko formularzu napięty, cienkie, był.

Faza strzelania

Strzelanie etapie jest gdy cały zamek staje się coraz bardziej matowa. Z bud ku dolnej włosy stają się gęstsze. Włosów jest stale przenikanie, poza przypadkami, gdy istnieje nowy odrost. Obszar ten nie jest zablokowany. PS. na tym etapie jest "dorosłych." Blokad dla dorosłych mają tendencję do ostatnio najdłużej.

Umawiające się fazy

Ostatnim etapem jest fazą zamawiającego. Włosy będą bardzo długie i będzie iść na uprawy dla tak długo, jak chcesz. Gęstość jest w jego najbardziej solidny. System blokady ma zaawansowaną sieć powiązanych ze sobą kosmyki włosów. To jest dojrzały i siedzibę. Na tym etapie zamki są nazywane "starszy zamków." Dojrzały starszy zamki powinny tworzyć w ciągu dwóch lat pierwszy począwszy od twój sisterlocks.

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Erik Erikson był psychoanalityk, który studiował zadań rozwojowych na różnych etapach życia. Jego teorie cyklów rozwojowych człowieka podzielony na osiem odrębnych etapach. Pierwsze cztery etapy - niemowlę, maluch, przedszkolak, a dzieci w wieku szkolnym - w zakresie od zera do około dwunastego roku życia. Piąty etap, dorastania, opisuje most od dzieciństwa do dojrzałości; trzy ostatnie etapy - młodych, w średnim wieku i osoby starsze - są związane wyłącznie z dorosłości.

Młodzieży

Młodzieży etap odbywa się między 12 a 18 lat, i jest również nazywany "tożsamość versus rola błąd." Erikson uważa, że ​​przed dorastania osobowość została ukształtowana przez to, co stało się z osobą, ale po tym momencie, że to bardziej zależy od wyborów dokonanych przez osobę samego. W tym czasie jednostka będzie wycofać się z jego rodziną urodzenia w celu dochodzenia jego indywidualność i będzie rozwijać swój własny zestaw ideałów. Relacje z przyjaciółmi i rówieśnikami mają ogromne znaczenie w okresie dojrzewania.

Młody dorosły

Młodych dorosłych trwa od 18 do 35 i jest opisany jako "intymności kontra izolacji." Na tym etapie życia jest poszukiwanie indywidualnego partnera i domu sama. Jeśli nie powiedzie się ona w tworzeniu takiego intymnego przywiązania, może ona stać samodzielnie lub rozwijać poczucie wyższości w samoobronie. Wiele osób zaczyna rodzin na tym etapie; podstawowe relacje z romantycznymi partnerów i potomstwa.

Średnim wieku dorosłym

Model Erikson nazywa 35 do 65 w średnim wieku dorosłych lat i opisuje je jako "generativity kontra stagnacji." Ta grupa wiekowa ma kontrolę społeczną więcej niż każdy inny, i te lata są zajęci i twórczy. Dorosłych w średnim wieku stara się być produktywny w społeczności. Pracuje przekazać jego kulturę i wartości, wraz z jego dziećmi i prowadzenia nowej generacji. Może on walczyć ze stagnacją lub egocentryzmu, kiedy dzieci opuszczają dom lub gdy jego kariera nie spełnia.

Starszych dorosłych

Późna dorosłość - wiek 65 i - charakteryzował Erikson jako "uczciwości w stosunku rozpaczy." Wierzył, że jeśli dana osoba była zadowolona z życia Miała LED - jeśli wszystkie jej zadania rozwojowe zostały zrealizowane i "zintegrowane" do jej osobowości - to spadające lat jej będzie czas zadowolenia. Jeśli nie zostały spełnione, ona czuje, jakby jej życie zostało zmarnowane. Zadowolił starszych dorosłych mogą czuć usprawiedliwiony i mądry, a osoby niezadowolone mogą czuć rozpacz, jak skupić się na swoich niepowodzeń.

Dodając olejek eukaliptusowy do mycia ciała

Dodając olejek eukaliptusowy do mycia ciała


Olejek eukaliptusowy ma wiele zastosowań i jest jednym z kilku olejów, które mogą być stosowane na zewnątrz, jak i wewnątrz. Że jest to jeden z głównych składników w swoim mycia ciała na jego chłodnym i stymulujące właściwości. Zawiera elementy przeciwbakteryjne uzdrowienie i że wiele innych olejków eterycznych nie mają. Po zmieszaniu z olejami uzupełniających, zapewnia przyjemny i orzeźwiający prysznic lub wanna doświadczenie. Jedną z korzyści, dodając go do mycia ciała jest stymulowanie decongestive efekt jego atrybuty.

Instrukcje

1 Działanie jedna filiżanka bezzapachowa i mydła ciekłego Kastylii jedną czwartą filiżanki każdego żelu z Aloe vera i warzyw gliceryna do średniej wielkości miski i odstawić podczas zaznaczania olejki eteryczne, które chcesz użyć w swoim mycia ciała. Dodatek aloesu i gliceryna da ciało umyć grubszą konsystencję.

2 Użyj kroplomierza, aby wyodrębnić oleje z oryginalnych butelek. Mieszanka około 100 kropli lawendy, 50 kropli słodkiej pomarańczy oleju i od 20 do 25 kropli olejku z mięty pieprzowej i powoli dodać około 16 kropli olejku eukaliptusowego w butelki lub słoika z szczelną pokrywką. Zamknij pokrywę szczelnie i dobrze wymieszać, aż wszystkie oleje są mieszane razem. Odstawić na kilka minut, aby olej dobrze wymieszać.

3 płynięcia oleje mieszane w zbiorniku mieszanki mydła Castille. Dobrze wymieszać z dużą drewnianą łyżką lub użyć przenośnego miksera płynnego mieszaniny. Przenieść do mycia ciała w kolorze bursztynu butelki z pokrywkami i przechowywać w chłodnym miejscu. Zastanów przechowywania w lodówce na zasadzie długoterminowej.

Wskazówki

  • Mieszanka olejów przed zmieszaniem z innymi składnikami dokładnie.
  • Używać czystej pipety dla każdego oddzielnego oleju.
  • Należy zachować ostrożność przy stosowaniu olejów wokół dzieci.
  • Sklep mycia ciała zawierające eukaliptusa w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Trzy etapy demencji

Trzy etapy demencji

Wczesnych etapach

Skutki wczesne etapy demencji będzie się różnić w zależności od pacjenta. To jest całkowicie możliwe, aby być z rozpoznaniem otępienia, tak wcześnie, że nie ma fizycznych objawów choroby rzeczywiście miały miejsce. Oznacza to, że bez utraty pamięci lub dezorientacja jeszcze miejsce. Jednak większość pacjentów cierpiących na wczesnych etapach demencji doświadczy bardzo łagodne utraty pamięci i można zapomnieć prostych rzeczy jak gdzie umieścić przedmioty gospodarstwa domowego, które wykorzystują oni regularnie, takich jak pilocie telewizora.

Środkowe Etapy

Pacjenci z środkowych etapach demencji może wystąpić łagodne poziom utraty pamięci w tym zapominam nazwiska bardzo znanych twarzy. To właśnie w tych etapach, gdzie przyjaciele i rodzina mogą zacząć odczuwać zmiany w sposobie pacjent współdziała z ludzi wokół niego. Pacjenci w tych etapach może stać się łatwo speszony lub wrogi, niż zwykle. Wokół tych etapów jest, gdy pacjent zacznie być w stanie przypomnieć pewne zdarzenia dość szybko po ich wystąpieniu. Życie w ogóle może stać się bardziej frustrujące dla osoby w tych stadiach choroby, więc to nie jest rzadkością w przypadku osób, które stać się nietypowo spokojny.

Final Stages

Końcowe etapy demencji są, gdy pacjenci zaczynają przeżywać poważne i szybki spadek w ich zdolność do myślenia i komunikowania się zarówno. Inne nazwy dla końcowych etapów demencji są "ciężkie" i "późne" etapy. Pacjenci w tych etapach może stracić zdolność komunikowania zrozumiały całkowicie. Pacjenci w tych etapach będzie również potrzebował pomocy wykonywania podstawowych funkcji z dnia na dzień w ich życiu, takich jak karmienie, kąpiel i się do łóżka. Osób w końcowej fazie otępienia są znacznie bardziej podatne na zgubienie lub spada, co może prowadzić do poważnych obrażeń. Ludzie w tych etapów często umierają na zapalenie płuc i podobnych warunkach.

Normalny Etapy dla Rozwoju Niemowląt

Normalny Etapy dla Rozwoju Niemowląt


Wielu nowych rodzice są zaskoczeni tym, jak mały i bezsilny, gdy ich noworodka jest ona rodzi. Jednak niemowlęta rozwijać nowe umiejętności przez ich pierwszym roku życia w niesamowitym tempie. Opanowanie prostych zadań określane są kamienie milowe w rozwoju, i pediatra dziecka wygląda na te etapy, aby zapewnić dziecko jest zdrowe i rozwija się normalnie.

Pierwszych trzech miesięcy

Na 3 miesiące, dziecko powinno być w stanie podnieść głowę, leżąc na brzuchu i rozciągnąć ramiona i nogi, leżąc na plecach. Powinien wykazać, ruchy rąk, takie jak otwieranie i zamykanie pięścią, chwytając przedmioty i macha. Powinien również zacząć reagować na znane głosy i skręcić patrzeć w kierunku użytkownika podczas mówienia do niego. On również może rozpocząć uśmiecha się do ciebie i innych ludzi rozpoznaje.

Sześć miesięcy

Jej szóstym miesiącu dziecko powinno pokazać bardziej rozwiniętych ręka-oko umiejętności koordynacji i może być w stanie wcisnąć się do pozycji siedzącej. Powinna również być w stanie rzucić się z jej przodu na plecach i ruszać się. Ona może pomóc w porze karmienia, trzymając własną butelkę lub otwierając usta, gdy karmisz ją łyżką. Na tym etapie możesz zacząć słuchać jej co rozpoznawalne wzorce mowy, takich jak spółgłoski, a ona też może zacząć gaworzenia, aby zwrócić uwagę.

Dziewięć miesięcy

Między szóstego dziecka i dziewiątego miesiąca, mógłby zaczynają reagować na swoim własnym imieniu i na słowo "nie". On powinien być w stanie dotrzeć do obiektu z jednej strony, a następnie przesłać go do drugiej ręki. W tym czasie będzie on rozpocząć rozwijanie umiejętności motorycznych niezbędnych do chodzenia, w tym pobieranie i jest w stanie utrzymać swoją wagę, stojąc z pomocy. On również może rozpocząć demonstrując frustrację i gniew, jak i obcy lęk.

Pierwsze Urodziny

Przez pierwsze urodziny dziecka, powinna być w stanie reagować na jej własnym imieniu, reagują na dźwięki i przestrzegać kilku prostych poleceń. Ona powinna być bardziej mobilny, niezależnie od bycia w stanie siedzieć sama, samodzielny i chodzić z pomocą. Twoje dziecko powinno powiedzieć kilka prostych słów, takich jak "mama" i "dada" i wydawać odgłosy zwierząt. W rozwoju fizycznym, dziecko powinno mieć jej kilka pierwszych zębów, potroiła swoją wagę urodzeniową i wzrosły o ponad połowę jej długości urodzeniowej.

Etapy opieki dla dziecka

Etapy opieki dla dziecka


Zrozumieć etapy opieki dla Twojego dziecka, aby przystosować się do szybko zmieniającego się jego rozwojem. W ciągu pierwszego roku, Twoje dziecko będzie rozwijać się szybko, a zrozumienie tych zmian przygotować się do obsługi wahania karmienia, zajmować się sprawami zdrowia szybko ustalić, czy dziecko jest na tyle śpi w ciągu dnia i podjęcia decyzji, czy jego umiejętności motoryczne rozwijają się stałej stopy. Nauki o tych etapach pomoże Ci czuć się swobodnie i kontroli, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka.

Karmienie

Etapy karmienia niemowląt 'zmieni każdy do czterech miesięcy. Zgodnie z Clemson University, w ciągu pierwszych czterech miesięcy, noworodki muszą tylko mleko matki lub wzoru. Między miesiąca czterech do sześciu, można rozłożyć w bzdurny żywności, takich jak zboża, takie jak ryż i płatki owsiane. Na sześć do siedmiu miesięcy, można wprowadzić puree owoce i warzywa. Między miesięczną siedmiu do dziewięciu, dziecko może zacząć pić sok bez cukru i jeść nabiału, takie jak twaróg. Między miesięczną ośmiu i dziewięciu, można rozpocząć podaniem dziecku jedzenie dla dzieci z mięsem, a przez jeden rok, dziecko zacznie jeść przetworzonej żywności, takich jak pieczywo i makarony.

Problemy zdrowotne

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem na temat problemów zdrowotnych Twojego niemowlęcia. Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych niemowląt doświadczenia jest gorączka. Według Zdrowia Mad, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko doświadcza gorączki w wieku poniżej sześciu miesięcy. Wiele dzieci wystąpić żółtaczka. Dziecko będzie miało żółty odcień jego skóry, która występuje, gdy nadmiar bilirubiny zalewa się do krwiobiegu. Grzybica inną powszechną chorobą, powstaje w wyniku infekcji grzybowych, często występuje po dziecko miał leczenie antybiotykami.

Harmonogram uśpienia

Możesz czuć noworodka śpi cały dzień i rzadko w nocy, a może być poprawne. Większość noworodków spać 18 godzin dziennie, ale to nie oznacza, że ​​noworodek będzie spał 18 godzin w spokoju. Większość dzieci budzą się co kilka godzin. O jeden miesiąc, dziecko może spać 16 do 18 godzin w ciągu dnia i nocy. O trzy miesiące, to czas zmniejszy się o jedną godzinę. O dziewięć miesięcy, większość dzieci spać czternaście godzin na dobę, a przez jeden rok, większość dzieci będą spać 13 do 14 godzin dziennie.

Zdolności motorycznych

Niemowlęta powinny osiągnąć pewne etapy kwalifikacji silnik w ciągu kilku tygodni od zalecanych czasów. Choć większość dzieci osiągnie te umiejętności motorycznych w ramach sugerowanej wieku, wszystkie dzieci rozwijają się w różnym tempie i należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania informacji, czy twoje dziecko nie rozwija się w zalecanej dawki. Na jeden miesiąc, dziecko powinno wykonać spontaniczny wokalizy. Oznacza to, że dziecko powinno coo, płakać i rozmawiać bez zewnętrznej stymulacji. Według internetowej MD, "na trzy miesiące, dziecko powinno przesunąć głowę w górę, kiedy jest na brzuchu." Przez cztery miesiące dziecko powinno wyświetlić odpowiedzi wokalne, takie jak gadać, śmiechu lub gruchaniem, po pojawieniu się monitu.

Etapy żałoby po roku

Etapy żałoby po roku

Co to jest smutek?

Smutek jest naturalną konsekwencją utraty. Czy osoba doświadcza utraty bliskiej osoby, bliski przyjaciel, zwierzę domowe, w domu lub pracy, każdy smutek doświadczeń. Wpływ jest inny, a każdy człowiek reaguje na swój sposób, w zależności od stopnia utraty i relacji zaangażowanych.

Elisabeth Kübler-Ross, autor "O śmierci i umierania", opisano rodzaj podróży emocjonalnego dla ludzi, którzy stoją w obliczu śmierci. Siedem etapy żalu obecnie zazwyczaj stosowane w celu opisania procesu różnych rodzajów strat.

Etapy

Na ogół przyjęte siedem etapów żałoby są opisane jako: prądem lub niewiary; zaprzeczenie, gniew, negocjacje, poczucie winy, depresja, i akceptacji i nadziei.

W swojej książce "Healing smutek" James Van Praagh zwraca uwagę, że to nie jest model w kamień. Każdy jest inny i dotyczy utraty i żałoby w sposób osobisty, a więc "etapów" nie muszą się zdarzyć w ten sam sposób.

Opis etapów:
Shock - pierwsza reakcja na utratę jest całkowita niewiara.
Odmowa - Ściśle związane szokować, odmowa jest inny mechanizm obronny.
Przetargową - Ludzie składają obietnice: "Będę rzucić palenie" lub "Ja pójdę do kościoła w każdą niedzielę," próbuje targować się z Bogiem, jeśli ukochanej może być oszczędzone lub sytuacja może się zmienić.
Gniew - Po szok mija, osoba zazwyczaj czuje się poczucie bezsilności, a nie kontroli. Gniew może być skierowana na Boga, na lekarzy, czy na szefa lub kogoś innego za.
Poczucie winy - Obwinianie się o śmierci lub utraty w naszym życiu jest powszechne.
Smutek i depresja - Smutek jest najbardziej widoczne emocje po stracie, a często występuje przez cały proces żałoby.
Akceptacji i nadziei - Ludzie muszą zaakceptować stratę w celu uzdrowić emocjonalnie. To nie oznacza, że ​​proces ma na łagodniej.

Podróż do uzdrowienia

Każdy etap procesu żałoby jest normalne, ale jest to osobista podróż. Ktoś może poruszać się po siedmiu etapach szybko, podczas gdy inna osoba może mieć już emocjonalną podróż do akceptacji i nadziei.

Luty 2007 badania w Journal of American Medical Association (JAMA) stwierdzili, że u ludzi, którzy się smucą, negatywne objawy zazwyczaj szczyt przez około sześć miesięcy po stracie, a następnie stopniowo spadać.

Ale inne czynniki, takie jak nagła śmierć lub utratę, lub choroby, takiej jak uzależnienia czy depresja, mogą przedłużyć żal. Znalezienie grupy wsparcia, mówi o utracie i znalezienia sposobów, aby wyrazić smutek pomocy osoby uzdrawiać, Van Praag powiedział.

Etapy Smutek w doradztwie kryzysowym

Etapy Smutek w doradztwie kryzysowym


Smutek jest reakcją emocjonalną na straty. Obejmuje to śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, utrata kończyny lub rozwodu. Żal jest naturalny proces radzenia sobie z tymi stratami. W 1969 roku, dr Elisabeth Kübler-Ross określone etapy żałoby. Etapy te mogą pomóc zrozumieć proces i rozpoznać czy robisz odpowiedni postęp pośrednictwem żalu. Proces nie jest koniecznie liniowy, jednak, i może przejść przez różne etapy wiele razy, nadal zbliżyć się do przyjęcia.

Odmowa

W tym pierwszym etapie, osoba osierocona jest w szoku. On izoluje się, bo jest w stanie uwierzyć w to, jego utraty. Pomimo negatywnych konotacji zaprzeczenia, że ​​jest to bardzo ważna część procesu. Zaprzeczenie i izolacja pomaga spowolnić tempo żałoby, dopóki nie może poradzić sobie z przytłaczającą sytuacji i emocji.

Złość

W drugim etapie, osierocona czuje głębokie poczucie gniewu. Może on być zły na Boga, natury lub osoby, która zmarła. Faza gniew jest początkiem uznając i przyjmując jego emocje. Jeśli on może czuć i zaakceptować swoją złość, może on kontynuować przez proces żałoby.

Targowanie

W trudnym czasie, ktoś, kto jest w żałobie często próbują targować się z natury, Boga lub wszechświata. On może powiedzieć coś w stylu: "Jeśli mogę dać wszystkie pieniądze na cele charytatywne, może się obudzę i to wszystko będzie sen." To jest próba opanowania sytuacji i często prowadzi do poczucia winy, ponieważ czuje mógł zrobić więcej.

Depresja

Po żałobie uświadamia sobie, że nie ma kontroli nad utratą, przychodzi z tym pogodzić i czuje przemożną depresji. Jest to niezbędna część procesu żałoby, a sygnały on zaczyna zmierzyć się z rzeczywistością jego sytuacji. Wgłębienie to jest stan normalny. Jeśli depresja trwa przez wiele miesięcy bez żadnej poprawy, jednak profesjonalna pomoc jest niezbędna.

Akceptacja

Akceptacja jest ostatnim etapem procesu żałoby. Wbrew popularnemu przekonaniu, akceptacja nie oznacza człowiek jest "w porządku" z jego utratą lub zadowolony. Akceptacja oznacza on pogodzić się z rzeczywistością, utraty i uczy się żyć swoim życiem mimo to.

Jakie są 7 Etapy Smutek cyklu?

Jakie są 7 Etapy Smutek cyklu?


Wiele rodzajów strat może spowodować smutek i cierpienie emocjonalne. Większość ludzi kojarzy smutek ze śmiercią, która jest najbardziej intensywne żałoby. Inne rodzaje strat zawierają związek rozpadu, utraty zdrowia lub pracy, utratę marzeń o finanse, ciężkiej choroby bliskiej osoby, poronienia i utraty bezpieczeństwa i przyjaźni. Nawet mniej intensywne straty, takich jak przenoszenie, skalowanie, sprzedaży domu lub emeryturę może powodować smutek. Każdy może przetwarzać przez etapy żalu w tej samej kolejności, a niektórzy mogą nie występować jeden lub więcej z powyższych etapów.

Szok

W pierwszym etapie żałoby, ciało chroni się poprzez szok, niedowierzanie i zaprzeczanie. To drętwienie zapewnia ochronę emocjonalny, więc nie są całkowicie przytłoczony, które mogą trwać przez kilka tygodni. Spodziewa telefon od zmarłego ukochanej lub patrząc na zegarek, czeka na niego w drzwiach są częste reakcje.

Smutek

Smutek, ból i poczucie winy towarzyszy drugi etap żałoby. Po szok mija, ból może całkowicie przytłacza cię w czasie. Przez to w pełni stoi, będzie można przenieść przez ten etap w zdrowy sposób. Żałować, może odgrywać rolę, jak to możliwe sposoby mogłeś lepiej wykazały swoją miłość. Ten etap jest doświadczony przez granice kultury na całym świecie.

Dokonywanie oferty

Podczas trzeciego etapu, wiele osób nierealnych obietnic nie można dotrzymać. Możesz spróbować się targować z Bogiem lub wyższej mocy, aby doprowadzić człowieka z powrotem.

Złość

Podczas czwartego etapu żalu, gniew może spowodować odpowietrzania. Może to być konstruktywna, należy uważać, aby nie zniszczyć innych już uwagę relacje. Wspólne cele gniewu Boga, to siebie i lekarzy. Możesz być nawet zły na Twój zmarły ukochanej i zapytać: "Jak mogłeś mnie zostawić?"

Depresja

Piąty etap smutek, depresja może być częścią procesu. Ten etap to czas refleksji i wspomnień z przeszłości zarówno dobre i złe. To nie jest depresja kliniczna, chociaż jeśli zaznaczone, to może cykl do bardziej poważnych problemów.

Strach

Strach i niepokój oznacza szósty etap żałoby. Możesz myśleć o własnej śmierci lub śmierci innych bliskich członków rodziny. Strata może nawet wywołać ataki paniki. Można się zastanawiać, jak można osiągnąć wszystko, co musisz zrobić i czują się przytłoczeni.

Mam nadzieję, że

Ostatni etap żałoby przenosi w przyszłość z nadzieją. Chociaż nie oznacza to natychmiastowego szczęścia, można rozpocząć planowanie działań na przyszłość. Zdecydowana ból zniknie, ale słodkie wspomnienia pozostaną. Radość w końcu przyjść.

Etapy odbudowy po śmierci bliskiej osoby

Etapy odbudowy po śmierci bliskiej osoby


Śmierć bliskiej osoby nie jest łatwe w obróbce, a zrozumienie etapów żałoby i straty mogą pomóc w pracy na swój sposób do odzyskania. Pierwszy zdefiniowane przez Elizabeth Kubler-Ross w jej 1969 książki "O śmierci i umierania," te etapy żalu nie zawsze występują w porządku, a czasem przenikają się ze sobą. Są one jednak uniwersalne i wiedza z nich może zapobiec poczucie izolacji.

Odmowa

Pierwszy etap żałoby, zaprzeczanie, jest wynikiem szoku utraty kogoś bliskiego. W tym etapie, że nie jesteś w stanie zaakceptować, że twój ukochany nie żyje. Możesz nie być w stanie powiedzieć, że twój ukochany jest "gone", a może uważasz, że jest on w jakiś sposób nadal obecny. Można sobie wyobrazić rozmowy z ukochaną osobą. To normalny etap żałoby zazwyczaj nie trwa bardzo długo.

Złość

Wyniki złość z bólu czułem w wyniku śmierci bliskiej osoby. Może znaleźć się pyta: "Dlaczego ja?" lub "Dlaczego on?" Możesz czuć się zły na osobę, która zmarła, a nawet na siebie. Możesz czuć się tak, jakby cały wszechświat jest w jakiś sposób zebrali przeciwko tobie. Możesz szukać winnego utraty. Przykłady ludzi korzystających z życia może spowodować dalsze ból i żal.

Targowanie

W tym etapie, może znaleźć się próbuje targować się z wyższą mocą. Na przykład, może czuć, że jeśli zmienisz swoje zachowanie lub prowadzenia określonej działalności, twój ukochany otrzyma z powrotem do Ciebie.

Depresja

W środku depresji, życie może wydawać się bez sensu i bez nadziei. Może znaleźć się odłączone od rzeczy, działań i ludzi, z którymi kiedyś cieszyli. Nie może być uczucie odrętwienia, które czasem daje drogę do smutku i gniewu. Ta faza może czasem prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych, a nawet samobójstwa; więc jeśli okaże się, że są całkowicie zasypany, poprosić o pomoc członka rodziny, przyjaciela lub lekarza.

Akceptacja

Akceptacja następuje, gdy w końcu zdać sobie sprawę, że twój ukochany nie ma, i że nic nie można z tym zrobić. Zaczynasz się uczyć, jak żyć bez tej osoby, i zaczniesz widzieć, że jest nadzieja i że życie nie ma sensu. Złość i smutek zaczynają ustępować, emocje stają się łatwiejsze do czynienia z, i uzdrowienie naprawdę zaczyna. To właśnie na tym etapie, że ożywienie zaczyna być rzeczywistością.

Etapy żałoby po stracie Dziecka

Etapy żałoby po stracie Dziecka


Kiedy rodzi się dziecko, młodzi rodzice oczekują, żeby żyć długo, pełne i szczęśliwe życie. Rodzic nie powinien mieć pochować swoje dziecko, ale tragicznie, niektóre nie. Jeśli stracisz dziecko, zrozumienie etapów żałoby może pomóc smucić w zdrowy sposób i nauczyć się, jak sobie radzić.

Niedowierzanie

Dziecko umiera przed rodzicami idzie przeciwko naturze; rodzice powinni przechodzić na ich dzieci. Nawet w przypadku śmiertelnie chorego dziecka, wielu rodziców nie są przygotowani na ewentualność śmierci tego dziecka. Zamiast tego trzymać się nadziei, że dziecko będzie lepiej i stać się w szoku i zdrętwiałe, gdy dziecko przechodzi.

Separacja

Po rodzic zrozumiał jej dziecko nie ma, ona stara się pogodzić się z tym, co się stało. Wielu rodziców w tej sytuacji cierpią poważne lęku separacyjnego lub poczucia winy za nie, aby zapisać dziecko. Podczas tej fazy, rodzic może odnaleźć siebie obwiniać jej małżonek, dziecko lub innego członka rodziny, co może spowodować poważne szkody dla rodziny. Rodzice, którzy walczą przez ten etap przez dłuższy czas stać się sfrustrowany i przygnębiony, jak zdają sobie sprawę, że nie można zmienić przeszłości.

Depresja

Ze względu na silną więź między rodzicem a dzieckiem, to jest normalne, żyjący rodzic przeżyć głęboki smutek i rozpacz, z których może on czuć, że nigdy nie odzyska. Może on stać się wycofać, mają problemy z koncentracją w pracy, zapomnieć rzeczy lub trudno odnosić się do innych ludzi. Może on również cierpi fizyczne objawy depresji, w tym ekstremalne zmęczenie lub bezsenność, kłopoty z jedzeniem, bóle głowy, bóle brzucha i bóle mięśni. Artykuł w The Journal of American Medical Association donosi, że zrozpaczone ludzie mają więcej trudności walki chorobę. Żałoby rodzic może również obawiać, że coś się stanie z jego innych dzieci.

Akceptacja

Etapy żałoby to normalny, zdrowy sposób. To może trwać miesiące lub lata, aby pogodzić się z utratą dziecka. Nawet po rodzic przyjął śmierć swojego dziecka i regeneracji jej życie, może ona nadal czuje smutek w czasie, a winę za jej depresja zmniejsza. Raz przyjął śmierć, jest ona w stanie zreorganizować swoje życie i ponownie skupić się na pracy, rodziny i innych pozytywów w życiu.

Są etapy żałoby samo we wszystkich kulturach?

Są etapy żałoby samo we wszystkich kulturach?


Bolesne doświadczenia lub strata może tworzyć różne emocje w ludziach, w tym smutku. Osoby przetwarzania żalu inaczej, nawet w tych samych kultur. Wiele czynników może mieć wpływ na proces żałoby, takie jak osobowość, doświadczenie życiowe, przekonania religijne i kulturowego. Nie każdy będzie przejść przez te same etapy żałoby, ale to zależy głównie od różnic indywidualnych i osobowości.

Etapy Smutek

Szwajcarski psychiatra dr Elisabeth Kubler-Ross wprowadził ideę procesu żałoby, kiedy zidentyfikowano pięć etapów żałoby w 1969 roku Choć prace związane z jej śmiercią, te etapy można uogólnić dla wielu typów strat lub negatywnych doświadczeń życiowych, takich jak: rozpadu związku, utrata pracy, emerytury lub ruchomego. Dr Kubler-Ross zidentyfikować te etapy jako zaprzeczenie rzeczywistości zdarzenia, złość na to, co się dzieje, negocjacji albo z siebie lub siły wyższej, depresji i smutku, i zdecydowaną końcowego odbioru i pokoju z utratą.

Oczekiwania kulturowe

Osób i rodzin smucić jako część środowiska kulturowego. Monitory społeczeństwa lub PORZĄDEK smutek lub miejsca oczekiwania na ludzi w zakresie, jak myśleć, czuć i działać. Kultury mają różne zasady dotyczące wyświetlania emocji. W rzeczywistości jest to, że ma do czynienia z żalu, że problem osobisty musi być przetwarzany osobno. Na przykład, mimo że zarówno Bali i Egipt to kraje islamskie, oczekiwania na wyświetlaczu żalu z kobiet jest bardzo zróżnicowana. Bali, kultura zniechęca emocjonalne wyświetlacze z żałoby kobiety, podczas gdy w Egipcie, kobiety zachęcane są do znacznie wykazać swoje uczucia poprzez płacz.

Przykłady: Kultura Zachodnia

W niektórych społecznościach indiańskich, zmarły nie są wymienione z nazwy. Fotografie i rozmowy na temat osoby, która przekazywane są uważane za nieodpowiednie. Zamiast plemiona cześć zmarłych niewerbalnie. Meksykańska-Amerykanie świętują Dni Zmarłych, Dias de los Muertos. Wierzą, że w tym czasie, 31 października do 2 listopada zmarły może odwiedzić żyjących krewnych i przyjaciół. Kultura meksykańska ukazuje ten aspekt społeczeństwa poprzez sztukę, gotowania i rzemiosła. Według europejskich zwyczajów żydowskich, w yahrzeit, lub rocznicę śmierci, jest czas na pamiątkę ukochanej osoby, w tym zwiedzanie cmentarza.

Przykłady: Kultura Wschodnia

Na pogrzebach-amerykańskich lub japońskich służb pamięci, oczekuje się, że współpracownicy dać prezent pieniężnej w kopercie do rodziny. Zwany "Koden," ilość oparta jest na rodzaju dar może uzyskanymi od zmarłego lub rodziny w podobnej sytuacji. W buddyjskich pogrzebach, członkowie rodziny docenić dary wegetariańskie. Rodzina zazwyczaj gospodarzem ceremonii kadzidła, ale goście mogą obserwować tylko i nie muszą uczestniczyć. Na pogrzebach islamskich, kobiety ubierają się skromnie, obejmujące głowy i ramion. W niektórych przypadkach, tylko mężczyźni mogą uczestniczyć usługę pochówku.

Jakie są formy i Etapy tasiemce?

Jakie są formy i Etapy tasiemce?


Robaki są pasożytami organizmu, które dały ludziom i innym zwierzętom problemy z tysięcy lat. Mogą one zakażać lub mogą być przeprowadzone dowolną klasę zwierzęcia. Niektóre tasiemce mogą żyć i rozwijać się dziesiątki lat wiele razy dłuższe niż ciało jego zainfekowanym komputerze. Tasiemce, które mogą zakażać ludzi to główne tasiemce, że ludzie badać i szukać, aby zatrzymać. Istnieje kilka form tasiemców i każdy przechodzi przez różne etapy życia. Mając informacje na temat tasiemców zapewnia, że ​​jeśli nic innego, znamy naszego wroga.

Wieprzowina tasiemiec

Tasiemca wieprzowego jest forma tasiemca znany również jako taenia Solium. Posiada zdolność do zakażania zarówno świnie i ludzi i jest znany istnieją w Afryce, Azji, Ameryce Południowej i kieszenie w Europie Południowej i Ameryce Północnej. Ten tasiemiec ma cztery przyssawki na głowie wraz z dwoma rzędami haków na zatrzask na gospodarza. Ten tasiemiec ma kilka etapów. Jaja są pierwszym etapem, w którym są zwolnione, gdy gospodarz wypróżnia i są rzucić się z defekacji. Ludzie i świnie są zainfekowane, gdy w trawieniu pokarmów zanieczyszczonych tej defekacji. Po spożyciu jaj, wylęgają się one jako "oncospheres", które jest zarodek tasiemiec. Następnie migrują z jelita do innych części ciała, takich jak mózg, wątroba i mięśnie prążkowane. Po migracji do innych miejsc, tworzą się "cysticerci", który jest stadium larwalne. Ostatnim etapem tasiemca wieprzowego jest, gdy ludzie jedzą niedogotowane mięso wieprzowe zawierające "cysticerci" stadium tasiemca wieprzowego. Te tasiemce mogą żyć kilka lat w jelicie cienkim i rosną do długości 2 do 7 metrów.

Wołowiny tasiemiec

Tapeworm wołowa jest również znany jako Taenia saginata i ma zdolność do zakażania ludzi i bydła. Posiada cztery bardzo silne frajerów. To jest powszechne w wielu częściach Europy Wschodniej, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej powszechną przyczyną u ludzi w niewłaściwym gotowanie mięsa. Te tasiemce wykorzystywać bydło jako gospodarz pośredniej i ludzi jako ich ostatecznego gospodarza. Ten tasiemiec ma cykl życia, który różni się od innych tasiemców. Dorosłych tasiemiec składa jaja w jelicie cienkim człowieka, który następnie przekazuje te jaja gdy kał. Krowy to czasami natknąć tej defekacji podczas wypasu i płyny trawienne krowy przebić jaj i zwolnić oncospheres (embrion). W oncospheres przejść przez przewód pokarmowy, a następnie wejść do systemu krążenia bydła. Zarodek wejdzie w stadium larwalne i wytwarza cysticercus, który jest wydzielany przez torbiele. Formy dorosłej tasiemca, gdy ludzie jedzą niedogotowane lub surowe mięso, a ich trawienia płyny przerwać to torbiel, która zawiera larwy. Następnie rozwija się dorosły tasiemiec, dołączony do jego jelita ludzkiego gospodarza i mogą dorastać do 12 metrów długości, ale tylko od 4 do 10 metrów, jest wspólna.

Karzeł tasiemiec

Dwarf tapeworm, znany również jako Hymenolepis jest tapeworm, które mogą zakażać ludzi i szczura. Karzeł tasiemiec jest najbardziej rozpowszechnione tasiemiec w ludzkich gospodarzy. Tasiemiec może mieszkać w dowolnym miejscu na świecie, ale jest zwykle znaleźć w cieplejszym klimacie. Niestety, nie może być bardzo niewiele objawów do tego typu tasiemca aż produkuje co najmniej 15000 jaj w każdym gramie kału jest zawartych w. Tasiemca jest zazwyczaj przekazywana z człowieka na człowieka z powodu niehigienicznych warunkach związanych z kału. Etapy karłowatej tasiemca są bardziej uproszczone niż inni. To nie potrzebuje pośrednika; może przejść z jednego człowieka prosto do następnego po spożyciu jej jaj. Jaja wyjdzie przez defekacji zainfekowanego gospodarza. Człowiek może stać się natychmiast zainfekowany przez połknięcie pokarmu lub wody, które jest zanieczyszczone. Owad może również nieść jaja, gdzie będą rozwijać się w stadium larwalnym cysticerci podczas gdy na owady, które mogą być następnie zainfekować człowieka lub szczura. Jeśli pacjent jest bezpośrednio zanieczyszczany przez jedną jedzenia i wody, tapeworm będzie do jego stadium larwalnym w kosmków jelitowych tym organizmem żywiciela. Larwy następnie tworzą scolex, która jest główną, który posiada kilka zaczepów, które wykorzystuje się do mocowania do jelita gospodarza. W tym momencie, karzeł tasiemiec jest w postaci dorosłych i jaj może rozpocząć przechodząc do infekowania innych komputerów.

Ryby tasiemiec

Tasiemiec ryb, znany również jako diphyllobothrium, to rodzaj tasiemca, które mogą zainfekować kilka rodzajów ssaków i ryb, i ma kilka miejsc na całym świecie, gdzie może zainfekować hosty. Ludzie są najczęściej zakażone przez spożywanie niedogotowane lub surowe ryby. Dowody te tasiemce znaleziono w pozostałościach ludzi od 4000 do 10000 lat temu w Ameryce Południowej. Tasiemiec ryb ma kilka etapów jego cyklu życia. Jaja są przekazywane od żywiciela ostatecznego, w którym zamieszkuje tasiemiec dorosłych i skończyć zjedzone przez jednego z wielu skorupiaków słodkowodnych. Jaja następnie wylęgają się ich pierwszym stadium larwalnym, znany jako larwy procercoid. Skorupiaki, które spożywane jaja zostaną zjedzone przez innego hosta, która jest zwykle małe ryby słodkowodne. Raz na ryby, larwy wejdą w drugi etap, zwany larw larw plerocercoid. To stadium larwalne jest jeden, że jest zaraźliwa. W tym momencie, tasiemiec ryb nie stwarza duże ryzyko dla ludzi, jak to jest żyć w małych ryb, które zazwyczaj ludzie nie jedzą. Gdy te małe ryby są wykorzystywane przez większe ryby, ale na tym polega problem dla ludzi. Ludzie, którzy spożywają niedogotowane lub surowe ryby (sushi) mogą być zainfekowane plerocercoid larwy, które następnie przejście do niedojrzałych tasiemce dorosłych, a następnie w pełni uformowany dojrzałego dorosłego tasiemca. Raz w przyjmującym ludzi, tasiemiec ryby żyją w jelicie cienkim, tak długo, jak 20 lat i dorasta do 10 metrów długości.

Etapy rozwoju dziecka według wieku

Etapy rozwoju dziecka według wieku


Etapy rozwoju dziecka są kamienie milowe teoretycznie stworzony, aby wskazać, jak przeciętne dziecko rozwija się fizycznie i psychicznie. Etapy te mogą zostać osiągnięte wcześniej lub później niektórych dzieci i nadal uważane za normalne. Jednak one służyć jako narzędzie miary w celu monitorowania procesu rozwojowego dziecka.

Noworodka do 9 miesięcy

Noworodki w wieku do 1 miesiąca są aspołeczne i całkowicie bezradny. Podczas snu większość dnia, że ​​są w stanie zrobić kilka wyróżnień, w tym sensorycznych wzroku, dźwięku, zapachu, smaku, dotyku, bólu i temperatury. Przez 3 miesiące, dzieci mogą postrzegać kolory i rozpocząć poszukiwania oralny z grucha i chrząkanie. Zaczynają być bardziej społeczny, uśmiechnięta i mocowaniu na twarzach. Fizycznie, zazwyczaj są w stanie podnieść głowę, gdy umieszczone na brzuchu. Przez 6 miesięcy, większość dzieci paplać, co większość dźwięków samogłosek i około połowy spółgłosek. Mają kontrolę nad swoimi ruchami głowy i ramion i są w stanie świadomie chwycić przedmioty i przewrócić. Przez tego wieku, dzieci rozpoznają swoją matkę i może odróżnić znajome twarze i te z nieznajomymi. Jak dotrzeć do dzieci w wieku 9 miesięcy, są mocno przywiązani do swojej matki i zwiększył kontrolę silnika, tym jest w stanie siedzieć bez wsparcia i indeksowania.

10 miesięcy do 2 lat

Jak dzieci osiągają pierwsze urodziny, poprawia ich szybkiego sterowania silnikiem. Mogą kontrolować swoje nogi i stopy, stoisko, pełzanie, i rozwijać umiejętności motorycznych z appositioning kciukiem i palcem wskazującym. Te ulepszone zdolności motoryczne dzieci często powodują możliwość pożegnać, jak również gry pat-a-cake. Jest to także wiek, w którym dzieci zaczynają mówić swoje pierwsze słowo lub dwa, i zrozumieć proste polecenia i słowa "nie". W wieku 18 miesięcy, zazwyczaj może skradać się po schodach, spacer do 20 minut i rysować linie z kredkami. Często mają obawy przed oddzielone od matki w tym wieku, ale mogą wypełniać większość poleceń i wyżywić. Przez 2, małe dzieci mogą biegać, kopać piłkę, słownictwa około 200 słów, a większość z nich ma zdolność kontrolowania ich ruchów z pęcherzem i jelitami.

2 do 5 lat

W wieku od 2 do 3 lat, małe dzieci mogą skakać kroku, kolor, jeździć na rowerku i zbudować wieżę kostki wysokie dziewięć do dziesięciu modułów. Korzystają także z krótkich zdań. Emocjonalnie boją separację, może być zaborczy o zabawki, oprzeć kierunki rodzicielskiej i może być niezdecydowany. Przez 4, dzieci są bardziej niezależne i zacząć cieszyć współpracy zabawy z innymi dziećmi. Cztery-latków zwykle może stać na jednej nodze i narysuj kółko i krzyżyk. Mają żywe wyobrażenia, co prowadzi zarówno do wyimaginowanych przyjaciół i wyimaginowanych lęków. Na 5, dzieci są bardzo samowystarczalny, nawet będąc w stanie ubrać się. Można je pominąć, mówić wyraźnie i opanowali podstawy gramatyki, ze słownictwa więcej niż 2000 słów. Czują dumę z ich osiągnięć. Wolą bawić się z innymi dziećmi i wolą zabawki płci właściwe i działania.

Etapy rozwoju dziecka umysł

Etapy rozwoju dziecka umysł


Mózg dziecka zmienia się szybko w całym swoim życiu, a nie osiągnąć pełnego rozwoju aż do późnego dojrzewania lub wczesnej dorosłości. Istnieją cztery etapy rozwoju mózgu, które zostały zidentyfikowane przez Jeana Piageta, jednej z najbardziej wpływowych naukowców rozwojowa-Psychologia 20. wieku. Jak dziecko przechodzi przez różne etapy rozwoju mózgu, ona nabywa nowe umiejętności i bardziej złożonych form zrozumienia.

Czuciowo-stopniowy silnik (birth-2 lata)

Podczas tego etapu wiedzy dziecka świata jest ograniczone, ponieważ na podstawie fizycznego oddziaływania z otoczeniem. Dzieci najpierw nauczyć się odróżnić się od innych obiektów. Oni wtedy uznać, że są one w stanie spowodować działania i działają celowo, takie jak drżenie grzechotkę spowodować zakłócenia lub naciśnięcie przycisku, aby spowodować muzyka grać. Na około siedem miesięcy życia, dziecko zrozumie obiektu trwałość, co oznacza, że ​​rozumie rzeczy istnieją nawet wtedy, gdy nie jest ich przestrzeganie.

Etap pre-operacyjny (2-7 lat)

W tym etapie, dziecko uczy się używać języka, pamięci i wyobraźni, i jest w stanie sklasyfikować obiekty o jedną cechę. Myślenie dziecka na tym etapie jest nielogiczne, nieodwracalne i egocentryczny. Egocentryczne myśli oznacza dziecko wierzy, że jest centrum wszechświata, ma trudności ze zrozumieniem punktów widzenia innych osób i brak empatii.

Beton Etap operacyjny (7-11 lat)

Dzieci w tym etapie rozwoju będzie w stanie zrozumieć i prowadzić rozmowy na temat takich pojęć jak: ilość, długość, cieczy, masy, wagi, powierzchni i objętości. Dziecko może logicznie myśleć, klasyfikować przedmioty według różnych cech i zamówić obiekty w serii. Na przykład, dziecko będzie w stanie aby przedmioty z najmniejszych do największych. Etap ten oznacza także redukcję egocentrycznego myślenia.

Formalne operacyjne (11 lat i więcej)

Początek tego etapu jest znakiem powrotu egocentrycznego myślenia. Inteligencja jest pokazany przez logicznego myślenia związanego z abstrakcyjnych pojęć. Osoba na tym etapie jest zaniepokojony przyszłością, a także problemów hipotetycznych i ideologicznych. Umiejętności w tej fazie są najtrudniejsze do uzyskania. Tylko 35 procent maturzystów osiągnąć ten etap i wiele osób nie myśleć formalnie nawet w dorosłym życiu.

Jak uczyć ręczne techniki mycia

Jak uczyć ręczne techniki mycia


Częste mycie rąk i właściwie może pomóc uniknąć choroby. Istotne jest, aby uczyć ludzi, młodych i dorosłych, jak ważne dla zdrowia technik mycia rąk i kiedy myć ręce. W zależności od grupy lub osoby, z którą nauczanie techniki mycia rąk, istnieje wiele sposobów podejścia do tematu. Uczenie właściwych technik mycia rąk może poprawić higienę osobistą, zmniejszenia ilości odpadów wody i rozwiać błędne wyobrażenia na temat mycia rąk.

Instrukcje

1 Wyjaśnij uczniom, że bakterie mogą podróżować z przedmiotami, i że te bakterie mogą powodować lub inni chorzy. Mycie rąk przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety, przed i po leczeniu ran, po dotknięciu śmieci, przed i po przygotowaniu jedzenia, i po dmuchanie nosa jest podstawowa zasada higieny osobistej. Podkreślając dobrobytu siebie i innych jest bardzo ważne.

2 Wykazać prawidłowej techniki mycia rąk w umywalce, jeśli to możliwe. Jeśli nie, możesz pantomima mycie rąk przed klasą. Spienić się wodą z mydłem. Uruchom ręce nad sobą, sprzątanie między palcami, wokół paznokci, a na odsłoniętej części nadgarstka. Zrobić przez co najmniej 20 sekund. Łatwy sposób na oszacowanie 20 sekund jest nucić melodię "Happy Birthday" dwa razy, zgodnie z Centers for Disease Control.

3 Promowanie technik ochrony wody. Zwilżyć ręce, aby spienić, ale wyłączyć wodę podczas nakładania piany i szorowanie rąk do oszczędzania wody, i upewnić się, że ręce są dokładnie oczyszczone z mydłem, zanim zostanie spłukane.

4 Wypłucz dokładnie ręce pod bieżącą ciepłą wodą, jeśli to możliwe. Przed suszeniem usunąć wszystkie mydliny i brud.

5 Powiedz uczniom, aby wysuszyć ręce z osuszaczy powietrza, jeśli to możliwe. Naciśnij przycisk lub dźwignię na ręczniki papierowe z łokcia i barku, aby uniknąć zanieczyszczenia. Nigdy nie używaj brudnego ręcznika lub ubrania, aby wysuszyć ręce.

6 Testowanie uczniów na ich technikę obserwując je umyć ręce lub dając quiz jeśli masz starszych uczniów i dorosłych,

Wskazówki

  • Idea planu lekcji są dostępne w Internecie (patrz źródła).
  • Jeśli nie ma mydła ani bieżącej wody, na bazie alkoholu zastępczego dezynfekcji rąk w celu usunięcia bakterii z rąk. Rub kwoty ani grosza wielkości z odkażający na rękach, aż ręce są suche.

Techniki mycia rąk dla dzieci

Techniki mycia rąk dla dzieci


Mycie rąk zapobiega rozprzestrzenianiu się grypy i innych zarazków. Dzieci w wieku 3 lat powinny rozpocząć naukę, jak prawidłowo myć ręce i dlaczego to jest ważne. Ważne jest również, że wiedzą, kiedy powinni umyć ręce. Właściwa higiena jest ważna w każdym wieku. Najlepszym sposobem, aby nauczyć dzieci jest dawać przykład.

Kiedy dzieci powinny myć ręce

Nauczanie dzieci do mycia rąk po gry na zewnątrz lub ze zwierzętami, a po skorzystaniu z toalety, jest to dobry sposób, aby zaszczepić zdrowe nawyki w nich. Muszą także nauczyć się znaczenie mycia rąk przed jedzeniem, więc nie dostać zarazki z rękami w ich jedzenie i do swoich systemów. Kiedy chory, dzieci powinny także myć ręce po kaszlu, kichania lub dmuchanie nosa.

Jakiego rodzaju wody powinny korzystać

Ciepła woda jest najlepsza dla uzyskania czystych rąk. Upewnij się, że nie jest zbyt gorąco, choć dla małych rączek. Ciepła woda może pomóc mydło więcej sudsy i to pomoże dostać się do czyszczenia rąk. Czerwony Krzyż zaleca zwilżania rąk z pewną ilością wody przed zastosowaniem mydła, aby łatwiej dokonać rozprzestrzeniania mydło.

Zasady na mydło

Mydła w płynie do rąk są mniej suszenia i może być więcej zabawy dla dzieci. Wybierz mydła który zawiera antybakteryjne do pomocy w zabijaniu wszystkich bakterii, które dzieci stykają się z codziennie. Naucz je szorować ręce z mydłem przez co najmniej 20 sekund. Niech śpiewa krótką piosenkę, jak "Happy Birthday", kiedy myć ręce, żeby wiedzieć, jak długo to robić. Następnie spłukać ciepłą wodą. Jeśli spędził dużo czasu grając w błocie, mogą potrzebować drugiego mycia.

Wysuszeniu

Suche dobrze spłukać ręce przy czystym ręcznikiem. Czerwony Krzyż zaleca jednorazowy ręcznik być używany i że dzieci się nauczyć korzystać z tego ręcznika, aby wyłączyć kran też, więc bakterie nie kończy się z powrotem na czyste ręce.