adcov.com

ekstrakcja dna

Ekstrakcja DNA Dlaczego jest ważne?

Ekstrakcja DNA Dlaczego jest ważne?


Ekstrakcja DNA jest ważne procedury biologii molekularnej. Z definicji, biorąc ekstrakcję DNA z każdego typu komórek w celu analizy. Wśród maszyn stosowanych w ekstrakcji DNA są "Bead wałków", który rozpada komórkę udostępniania DNA; "Żel Box", który oddziela sekwencje DNA w żelu za pomocą ładunku elektrycznego; i wirowanie, które obraca się roztwór, a następnie wytrąca się DNA (rysunek go) z użyciem soli. Po ekstrakcji DNA, jego znaczenie napędza liczne funkcje.

Zbrodnia Identyfikacja

Jednym z powodów, ekstrakcji DNA jest ważne jest to, że sprawia, że ​​badanie DNA możliwe w przypadku dochodzeń w sprawach karnych. Wiele razy, podejrzany zostanie skazany na podstawie próbek DNA same, zwłaszcza gdy nie ma innych dowodów jest dostępny.

Historyczny Identyfikacja

DNA w celu identyfikacji ofiar września 11 i ofiar Holokaustu Żydów. Również DNA odegrały istotną rolę w identyfikacji osób, które zostały porwane i zamordowanych w Argentynie w 1970 roku, rok po aktach odbyła.

Inne zastosowania

DNA jest również ważne, aby określić pewne pochodzenie wina śledząc rodowód różnych winorośli. Ponadto, cząsteczka jest pomocny w śledzeniu zmniejszające populacji różnych gatunków, w tym Grizzly Bear.

Jak Czy Ekstrakcja DNA Przydatne Biologów?

Jak Czy Ekstrakcja DNA Przydatne Biologów?


DNA, lub kwas dezoksyrybonukleinowy, staje się coraz bardziej istotne w środowisku naukowym w ostatnich latach. Ekstrakcja DNA ma wiele zastosowań i oferuje pokutujących ostatecznych odpowiedzi na pytania. To wspomaganie organów ścigania w sprawach karnych i siedzibę ojcostwa w sądzie rodzinnym. Badania naukowe zależy od DNA do nowych metod leczenia i odpowiedzi na temat przyczyn niektórych chorób.

Wykrywanie

Biolodzy często korzystają z ekstrakcji DNA w celu ustalenia, czy istnieją wirusy, bakterie lub toksyny w środowisku organizmu za. To pomaga stworzyć rozwiązanie, w razie potrzeby, w celu przywrócenia stanu zdrowia organizmu lub zagrożone siedliska. Naukowcy stosować kilka technik analizy DNA. Hybrydyzacja fluorescencyjna in situ wykazuje specyficzne bakterie. Terminal polimorfizm długości fragmentów restrykcyjnych jest wykorzystywany do bacterioplankton morskiego oraz identyfikuje i czasów ich wzorce ruchu. Sekwencjonowanie ukazuje unikalne atrybuty DNA danej osoby i pozwala na porównania pomiędzy nićmi DNA w celu sprawdzenia nieprawidłowości i wzorów.

Diagnostyka

Ekstrakcja DNA może pomóc lekarzom zapewnić odpowiedź na pacjentów, którzy zmagają się z nienazwanej choroby. Po ekstrakcji DNA, genetycy i biolodzy analizować i studiować. Używają ich ustalenia albo wykluczyć choroby genetyczne lub zdiagnozowania pacjenta z konkretnym zespołem genetycznym.

Analiza i badania

Genetyków i biologów wyodrębnić DNA, w celu wykorzystania ich do badań. Naukowcy oddzielić kopie genu, które chcą się uczyć od reszty struktury DNA. Wtedy może studiować i określić cel indywidualnego genu. Niektóre geny stwierdzono terapeutyczne lub lecznicze działanie na pacjentów z pewnymi chorobami lub warunków. Badacze można użyć technik inżynierii genetycznej, zwane również technologii rekombinowanego DNA, w celu wytworzenia masy genu niezbędnego leczenia.

Ustanowienie związków rodzinnych

Wzory biologiczne DNA pokazują bliskie relacje rodzinne. DNA ekstrahuje się do badania, które mogą ujawnić prawdziwą tożsamość danej osoby rodziców biologicznych, dziadków, rodzeństwa i bliskich kuzynów. Badanie DNA jest często używany w sądach rodzinnych, w szczególności w przypadkach pomocy dla dzieci, w celu ustalenia ojcostwa.

Forensic Science i biologicznych dowodów

Forensic biolodzy i naukowcy wyodrębnić DNA z biologicznych dowodów zebranych na miejscu zbrodni. Następnie naukowcy porównują sekwencję DNA biologicznych dowodów do tego z podejrzanym w 13 regionów DNA. Jeśli kryminalistyczne naukowcy znaleźć mecz pomiędzy dwoma sekwencjami DNA, mogą być pewni, ponad wszelką wątpliwość, że mają właściwą osobę. Forensic naukowcy również użyć DNA do zwalnia tych, którzy są niesłusznie oskarżony i identyfikacji ofiar katastrof i zbrodni.

O Magnetic Ekstrakcja DNA

Chociaż nie zawsze wydobycia magnetyczny jest metodą do użycia w danej sytuacji, to ma kilka wyraźnych zalet, które sprawiają, że sytuacyjnie skuteczny jako metody ekstrakcji na starszych metod, takich jak ekstrakcja fenolu, który wymaga wielokrotnego przetwarzania odśrodkowej po każdej aplikacji chemicznej i wiele więcej zainwestowanego czasu. Ekstrakcja magnetycznego jest większa, ponieważ opiera się na specyficzne wiązanie grup funkcyjnych na powierzchni perełek magnetycznych powleczonych i mogą być rozdzielone przy użyciu prostego magnesu (która może być połączona z wirówki użytkowania, gdy pożądane).

Kulki magnetyczne?

Szczególnych zestawów perełek magnetycznych są powszechnie stosowane w celu ekstrakcji DNA. Ponieważ każdy system, który zawiera procesor mechaniczną, aby zapisać pracę, ma własną markę, należy używać tylko paciorki przeznaczone do danego systemu. Paciorek rozmiar i powłoki mogą zmienić wyniki, jeśli są wykorzystywane w różnych urządzeniach, co zmniejsza wiarygodność swoich badań. Nawet specjalnie wykonane alternatywy mogą zwiększyć błąd doświadczalny i powinny być ujawnione podczas raportowania wyników, jeśli wyciąg nie jest do pracy z konkretnych koralików.

Czy mogę "mix and match" Systemy w badaniach?

Systemy wykorzystujące różne koraliki mogą mieć wpływ na wyniki. Henderson et al. doszedł do wniosku, że z dziewięciu kulek typów badanych, Dynabeads® DNA Direct ™ przez Invitrogen ™ tylko może podnieść DNA, który ma geometrycznie skręconą napinanie. Oznacza to, że tylko namagnesowane perełki zachowały większe fragmenty DNA. Ponadto, stwierdzono, że DNA miał być pływająca (w roztworze). Warunek ten rządzi również go do stosowania w określonych warunkach. Oznacza to jednak również, że ten produkt jest dobry sposób na oddzielenie DNA o wysokiej masie cząsteczkowej (duże kawałki) z DNA o małej masie cząsteczkowej ("zdegradowanych", małe, lub połamane kawałki). Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zawsze jest do naukowców, aby określić, w jaki sposób najlepiej wykorzystać charakterystykę tych produktów.

Dlaczego warto korzystać z magnesami do ekstrakcji DNA?

Ta nowa metoda może uczynić to bardziej skomplikowane (logistycznie), ale większość badań z udziałem metodę ekstrakcji magnetycznego nadal korzystać z fenolu jako kontroli i porównania, ale zwykle pokazany na poprawę szybkości i dokładności poprzez zmniejszenie błąd doświadczalny dzięki automatyzacji. Ponadto podejście magnetyczne nadaje się do odwracalnej unieruchomienia przez że zautomatyzowanych środków, które mogą poprawić skuteczność środków badawczych, zwiększając wydajność DNA za metę.

Opakowania

Kulki magnetyczne są w różnych rodzajów, które mogą być powlekane z zastosowaniem przeciwciał opracowanych specjalnie dla jednego rodzaju białka, albo mogą być bardziej uogólnione powłokami lub aminami, grup karboksylowych lub innych odpowiednich grup. Po powlekania chemicznego na magnesie związało się nim substancji chemicznej, substancje chemiczne związane z kropelką może być następnie szybko usuwa się za pomocą prostego magnesu.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Wielkość wpływa właściwości, takie jak czas, który powinien być dozwolone dla wiązania z powodu powierzchni, która zwiększa się w małych kulek. Kolejną zaletą jest to, że mniejszy zgrubienie to ma lepszą zawiesiny ponieważ cząstki są dobrze i mogą być łatwiej dysperguje. Mikro-kulki wielkości są znacznie większe (czasami aż 15000 razy większy) niż ich kumpli nano wielkości (które kosztują dużo więcej).

Koszty

Wadą tego sposobu jest to, że istnieje znaczne koszty zaangażowane w nano-perełek od 5ml może działać na 400 dolarów w sklepach. Mikrokulki wielkości może być znacznie tańsze, około jedna trzecia kosztów, choć to sprawia, że ​​ruch na pracę wolniej.

Wirówka Rury

Separatory magnetyczne są dostępne, które trzymają probówek i pozwalają masę separacji w wielu rur pełna wirowania wszystkie naraz. Niektóre z nich posiadają masowe zdolności do 24 lub więcej wirówek rur pełnych materiału w jednym czasie, podczas gdy inni tylko trzymać dwa na raz. Magnes jest zazwyczaj usytuowany w wielu wersjach rur i jest poniżej lub pod rurami. Umieszczenie tych rur w wirówce sensowne z uwagi na dużą gęstość kulek, które mogą pomóc w procesie rozdzielania magnetycznego. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej lub za pośrednictwem lokalnego dostawcy.

O ekstrakcji DNA

Ekstrakcja DNA jest procesem wieloetapowym, w którym materiał genetyczny w komórkach usuwa się i oczyszcza. Analiza DNA po ekstrakcji może być bardzo silnym narzędziem medycynie i medycyny sądowej, co pozwala na identyfikację i porównywania próbek DNA, jak również badania dla różnych chorób genetycznych.

Potencjał

Analiza DNA jest potężnym narzędziem, pozwalając na dopasowanie próbek włosów i krwi z miejsca zbrodni do podejrzanych. Może być też stosowana w badaniach rodzicielskiego, a w wykrywaniu mutacji genetycznej, a także w podstawowych pracach badawczych laboratoryjnych. Analiza DNA dalej genomiki, w każdym przypadku musi być DNA ekstrahowano z komórek, w celu przeprowadzenia jakichkolwiek analizy.

Identyfikacja

Pierwszy etap ekstrakcji DNA jest "lizy" komórek. Lizę komórki obejmuje rozbicie komórek błony (w niektórych przypadkach dodatkową membranę zwane ściany komórkowej). Błona komórkowa otacza komórkę i jest odpowiedzialny za utrzymanie zarówno jądra (gdzie DNA jest) i resztę nienaruszonej komórce. Rozerwania membrany może być realizowane albo przez szlifowanie lub poprzez sonifikację. Mielenia polega na zastosowaniu siły fizycznej, aby rozbić błonę komórkową, podczas gdy sonikacja wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do wycinania otworów w membranie.

Funkcja

Drugi etap ekstrakcji DNA jest usuwanie lipidów za pomocą detergentu. Lipidy są co tworzą oleje i wszystkie membrany komórkowe składają się głównie z lipidów, które mogą przeszkadzać w analizie DNA. Detergenty są stosowane są bardzo podobne do tych stosowanych do prania. Że oba naładowany i nieistotnego naładowany koniec detergenty ułatwienia rozpadu lipidów na mniejsze przedziały zwanych micele, które mogą być następnie usunięte z roztworu.

Expert Insight

Ostatecznie, DNA usuwa się z roztworu przez dodanie alkoholu, zazwyczaj etanolu lub izopropanolu. Cząsteczki DNA są nierozpuszczalne w tych substancji --- rzeczywisty materiał DNA jest zbyt obciążony być rozpuszczalne w tych związkach stosunkowo niepolarnych. W rezultacie, wytrącają się, co oznacza, że ​​nie są już rozpuszczone i zamiast opadać do dołu roztworu jako ciało stałe. Następnie DNA można ekstrahować przez odwirowanie, --- w którym urządzenie obraca się wokół rury bardzo szybko, co powoduje DNA do postaci stałego osadu na dnie, które mogą zostać usunięte. Proces ten będzie również usunąć wszelkie sole lub inne substancje, które mogą pozostać rozpuszczone w alkoholach.

Rozważania

Ekstrakcja DNA można również poprawić przez dodanie kilku etapów w procesie, zapewniając czystszy i wyższej jakości DNA. Jeden niebezpieczeństwo ekstrakcji jest obecność niektórych białek, które działają w celu degradacji DNA; Dodanie środków znanych jako środki chelatujące będą wiązać jony wapnia i magnezu w roztworze, który jest odpowiedzialny za działania te białka. Również obecne w pierwotnym roztworze są białka, które wiążą się z DNA i może spowodować zanieczyszczenie próbki. Można je usunąć za pomocą białek, które ulegają degradacji związanych białek, lub ich usunięcia za pomocą octanu sodowego, co powoduje ich usuwanie z roztworu.

Projektu fair nauki na ekstrakcji DNA z truskawek

Projektu fair nauki na ekstrakcji DNA z truskawek

Pomyśl o DNA jako tajny kod, plan, który daje wskazówki do każdej pojedynczej komórki w każdym żywym organizmie, mówi każdej komórki, co robić, jak działać i reagować, jak działać. Wydzielanie kwasu dezoksyrybonukleinowego, lepiej znany jako DNA, od organizmów pomaga naukowcom badanie dlaczego rzeczy w naturze to, co robią. Nauka prostych projektu fair wprowadza studentów do tego świata mikroskopowego przez ekstrakcji DNA z truskawek.

Zbieranie truskawek

Można wyodrębnić DNA z każdego żywego organizmu, ale dla celów uczciwej nauki, truskawki rangi wśród najlepszych próbki. Rozpocząć z myślą, że truskawki są łatwe do znalezienia każdej porze roku. Rzucać w fakt, że jako źródła surowego materiału, pojedynczy truskawka jest ładowany z cząsteczek DNA. Sklasyfikowane jako octoploids, truskawki nosić ośmiu egzemplarzy kompletny zestaw DNA organizmu w każdej komórce; dla porównania ludzie wykonują dwa. Więcej DNA dostępne, tym bardziej prawdopodobne będzie uzyskać próbkę stałe do ekstrakcji i analizy. I, z truskawkami, możesz zrobić badanie w domu i zobaczyć końcowy wynik widać gołym okiem.

Pomiar DNA

Studentów można łatwo mierzyć ilość DNA ekstrakt powstały w probówce, i jako część ich projekt może zaproponować eksperymenty, aby zobaczyć, jakie czynniki mogą wpłynąć na kwotę produkowane.

Ciągnięcie DNA

Aby wyciągnąć DNA z truskawkami, należy próbkę bez żadnych zielonych liści. Zacier to ręcznie przez dwie minuty w plastikowej torbie i wypchanie całe powietrze w worek będzie rozbić materiału i bez DNA w posiadaniu owoców skóry. Następnie mieszaniny detergentów soli, wody i cieczy tworzy ekstrakcji cieczy. Leje 3 łyżki tej cieczy z miazgi truskawek pozwala substancji chemicznych czy ich magia i wypchanie całe powietrze i plombowania worek ściśle trzyma próbki czystej. Następny krok polega na wylewanie tej mieszaniny do filiżanki przez filtr do kawy lub pokryte etamina przed oddaniem zawartość kubka do probówki lub danie do dzielnicy pełnej ścieżki. Przy niektórych schłodzone alkoholem i starannie wylaniem go do strony probówki tak, że leży na truskawki wymieszać będą stanowić dwa odrębne warstwy. DNA zbierze się pomiędzy tymi dwoma warstwami. Zanurzenie patykiem do gdzie spotkać warstwy i wyciągając biały, nitkowaty substancji będzie produkować próbki DNA.

Naukowe zastosowań

Naukowcy za pomocą wyodrębnione DNA zdiagnozować i ewentualnie leczeniu różnych chorób genetycznych. U ludzi identyfikacja DNA polega na szybkie wymaz lub zeskrobać wewnątrz policzek, usta, lub próbkę włosów. To jest również podstawą badań kryminalistycznych i karnych. Nawet kontrowersyjny pomysł klonowania żywych organizmów zależy od badanie i ekstrakcji DNA kodów.

Dlaczego jest sodu używany w ekstrakcji DNA?

Dlaczego jest sodu używany w ekstrakcji DNA?

DNA nie unosić darmo wewnątrz jądra komórki. Jest to związane z szeroką gamę różnych białek i zamknięte w błonę komórkową. W komórkach zwierzęcych DNA jest również zawarte w obrębie błony jądrowej. Aby wyodrębnić DNA z komórki, membrany związane i białka musi najpierw zostać usunięty i następnie fizycznie oddzielone od DNA. Sodu może być zaangażowany w kilka kroki, aby osiągnąć ten cel.

Sodu jako detergentu

Sodu jest elementem. Symbol chemiczny jest Na na sód, łacińskie słowo sodu. To jest pozytywne jonów i często kojarzy się z jonów ujemnych w ramach przydatne związki. Na przykład gdy jony sodu są powiązane z jony chlorkowe, robią mieszanki chlorku sodu, który jest zwykłą sól kuchenną. Kilka różnych form sodu są używane w ekstrakcji DNA. Siarczan sodu dodecylo, lub SDS. jest detergent zawierający sodu. To jest wzór chemiczny: C12H25NaO4S, gdzie Na oznacza sodu. Detergenty są wykorzystywane do podziału ściany komórek i błon. Działają one poprzez chemicznie szturchanie dziury w błonach komórkowych lub ściany. Gdy otwory są szturchnął w błonach, błony może być przerwany mechanicznie, podobnie jak w blenderze. Po za tym jest łatwiej uzyskać zawartość komórki, łącznie z DNA.

Sodu jako środek alkaliczny

Wodorotlenek sodu jest inny mieszanek zawierających sodu, który jest używany do ekstrakcji DNA z komórki. Jest wzor chemiczny wodorotlenku sodu NaOH. Wodorotlenek sodu jest podstawa. Roztwór wodorotlenku sodu sprawia, że rozwiązanie bardzo podstawowe lub alkaliczne. Wodorotlenek sodu może działać przez rozluźnienie sztywnej struktury ściany komórkowej lub membrany, a tym samym zwolnienie DNA. Wodorotlenek sodu jest najczęściej używany w ekstrakcji DNA plazmidu. Plazmidowego DNA bakterii występuje zwykle w postaci pierścienia w cytoplazmie, oddzielone od DNA chromosomów w jądrze. Podczas gdy DNA aberracje programy komórki bakteryjne funkcji i procesów, plazmidowego DNA jest często genetycznie modyfikowanych DNA, że kody do specyficznego genu lub genów zainteresowania. Plazmidy są bardzo cenne badania narzędzi i ich ekstrakcji z komórek bakteryjnych jest procedura rutynowych badań laboratoryjnych. Aby oddzielić od plazmidowego DNA bakteryjnego DNA aberracje i popękane DNA, wodorotlenku sodu jest często używane. Chromosomalnych DNA i popękane DNA są liniowe, plazmidowego DNA jest okrągłe. Gdy roztwór jest podstawowe, na przykład, gdy dodaje wodorotlenku sodu, cząsteczki dwuniciowego DNA oddzielnych. Jest to znane jako denaturacji. Ich podstawy uzupełniające są już związane ze sobą. To mogą być traktowane podobnie jak obie strony uzupełniające zamka błyskawicznego. Kiedy DNA jest podwójnej nici, zamek jest zamkniętą. Gdy jest poddany denaturacji DNA, zamek jest nie tylko rozpakowane, ale te dwa aspekty są całkowicie oddzielone od siebie, jak w kurtkę. Z drugiej strony cząsteczki DNA plazmidu, chociaż są one rozpakowany, nie są oddzielone. Okólnik nici można łatwo znaleźć ich komplementarne nici i "renature" Powrót do kolistym plazmidzie dwuniciowego DNA cząsteczki po rozwiązanie nie jest zasadowy. Jest to jeden z unikalnych właściwości plazmidy, które mogły być oddzielone od DNA aberracje. W ten sposób plazmidowego DNA z pożądanych genów odsetki mogą być zdjęte i oddzielone od regularnych bakteryjnego DNA aberracje.

Sodu octan rolę

Sodu może być również w postaci octanu sodu. Jak wodorotlenek sodu Octan sodu jest używany do pomocy oddzielnych plazmidowego DNA z DNA chromosomów, ale przez wiele różnych mechanizm i w innej części procedury ekstrakcji DNA. Pojedynczej nici DNA liniowe są nierozpuszczalne w wysokiej soli. One będą się osad, tworząc bryłę. Dodawanie octanu sodu do SDS roztworom detergentów formy ciał stałych, gruzu, a także denaturowaną chromosomów liniowej DNA. Okólnik plazmidowego DNA nie jest nierozpuszczalna w wysokiej soli. Plazmidowego DNA pozostaje w roztworze, a tym samym oddzielając pożądanego plazmidowego DNA od reszty DNA w komórce. Wodorotlenek sodu zapewnia podstawowy roztwór do denaturacji i rozpakuj nici DNA, zarówno plazmidu i chromosomów. Po DNA jest już w roztworze alkalicznym, tylko plazmidowego DNA można zip kopii zapasowych. Aby oddzielić denaturowane, rozpakowane, chromosomów DNA renatured, zip up plazmidowego DNA, octanu sodu jest używany do selektywnego osad chromosomów DNA i innych resztek komórkowych od pożądanego plazmidu dwuniciowego DNA.

Rola sodu w DNA opadów

Wytrąconego DNA aberracje i gruzu mogą być usunięte z rozpuszczalnych plazmidowego DNA jeszcze w roztworze przez odwirowanie, przędzenie szybkie proces, który powoduje stałych może być zmuszony do dolnej części rury jako małych osad, pozwalając cieczy na górze zawierające DNA plazmidu do być oddzielone. Ten plazmidowego DNA może być przyspieszony z rozwiązaniem przez dodanie alkoholu i soli. Często jest pożądane do wytrącenia się plazmidowego DNA, aby skoncentrować swoją kwotę w roztworze i dostosowania go postawić na rozwiązanie, które jest stabilizacja na jego strukturę chemiczną. Soli stosowanej do wytrącenia plazmidowego DNA może być chlorku sodu lub Octan sodu, na przykład, ale może być również octanu lub litu Chlorek amonu. Sodu jest dodatnio naładowanych jonów. W roztworze chlorku sodu, sól kuchenna, na przykład cząsteczka chlorku sodu oddziela na jony sodu i jony chlorkowe. DNA, z drugiej strony, jest wysoce ujemnie naładowana. Duży ładunek ujemny cząsteczki DNA jest neutralizowany przez jony dodatnie sodu w roztworze. Ten neutralizacji ładunków ujemnych na DNA pozwala na osad w alkoholu. Bez soli DNA pozostaje ujemnie naładowane i pozostanie w część wodnego roztworu. Jeśli ta mieszanina jest odwirowywana, wytrąconego plazmidowego DNA staną się osadu na dnie probówki. Ciecz może być usunięty i DNA można następnie umieścić z powrotem do rozwiązania, lub próbki, w różne rozwiązania w pożądanego stężenia.

Sodu jako część roztworu buforowego

DNA jest zwykle próbki w roztworze zawierającym Tris i EDTA. To się nazywa roztworu buforowego. EDTA jest skrótem od kwasu tetracetic chemiczną tworzywa sztuczne listowe i zazwyczaj występuje w laboratorium jako sól disodowa, Na2C10H16N2O8. Bufory są wykorzystywane do zapobiegania pH drastyczne zmiany, i w tym przypadku Tris/EDTA chroni DNA w rozwiązania w zakresie pH 7.0 do 9.0.

Procedury ekstrakcji DNA

DNA jest recepta na życie; w jego miliardy kodów położyć podwaliny dla organizmów. Badanie i analiza DNA - w wszystko od genealogii do postępowań karnych - stało się bardzo powszechne. W celu zbadania DNA, choć, trzeba go najpierw ekstrahuje się z próbki. Czy to jest kosmyk włosów lub nieco krwi, DNA można znaleźć w prawie wszystko, co czyni się organizmu i jego procedury ekstrakcji zostały udoskonalany przez dziesięciolecia.

Lizę komórek

Liza jest działanie, które komórki są dosłownie złamane, powodując ich zawartość wysypał się do analizy. Komórki, które zawierają próbki DNA ekstrahowany może być otwarty, co pozwala nam uzyskać dostęp do lizatu lub płynu wewnątrz. To osiągnąć różnymi sposobami, z których najbardziej powszechne jest sonikacji. Ultradźwiękowej jest procesem, w którym skrapla się i dźwięk jest do komórek, tym samym mieszając i łamaniu międzycząsteczkowe reakcje. Inne metody wywołują wprowadzając m.in. lizy, który łamie wirusa otworzył je od wewnątrz; enzymy, które jedzą daleko na jego powierzchni; i osmozy, która polega na umieszczeniu komórki w wodzie, dzięki czemu płyn wewnątrz nich, aby jego się na zewnątrz, gdzie może być wyodrębnione.

Usunięcie membrana

Następnie lipidy okolicy błony komórki muszą zostać usunięte. Lipidy są rodzaje tłuszczów, wosków, monoglicerydów, fosfolipidów i innych naturalnie występujących substancji cząsteczkowej, używanych jako elementy strukturalne do błon komórkowych, dając im pewną sztywność. Są one usuwane przez płukanie lizatu Komórki 'w roztworze detergentu, zwykle postać kwasu chromowego.

Białko Usuwanie

Po lipidy zostały pomyślnie usunięte z lizatu, to jest teraz ważne, aby usunąć wszelkie pozostałe białka. Osiąga się to przez dodanie co jest znane jako proteazy. Proteazy jest specjalny enzym służą do podziału podanych białek. Akcja ta jest nazywana proteolizy, podczas hydrolizy (proteazy powoduje załamaniu) obligacji, które posiadają aminokwasy razem. Aminokwasy tworzą białka, a bez ich konfiguracji, białko które rozkłada się.

Wytrącenie

To w końcu czas, aby zobaczyć czystego DNA. Można to osiągnąć przez zanurzenie lizatu do lodowato zimnego alkoholu, zazwyczaj etanolu. Od DNA jest rozpuszczalny w alkoholu, to zlepiają ze sobą. Gdy mieszanka miesza się z metalową łyżką, DNA będzie widoczny owinąć wokół metalu, przypominający białej bawełny. Jest to znane jako strącając z DNA zwanym wytrącenia DNA.

Izopropanol

Wraz z etanolu, izopropanolu również jest czasami stosowany zrobić wyciąg osad DNA. Po dodatniej stronie, to jest bardziej skuteczne niż etanol, uzyskując wyższe stężenie DNA podczas użytkowania. Jednakże, jest również znacznie mniej lotne i wymaga więcej czasu aby wyschnąć. Może on być również zauważyć, że DNA może przylegać również do łyżki lub rury przy użyciu izopropanolu.

Jak działa DNA Ekstrakcja działa?

Jak działa DNA Ekstrakcja działa?

Wprowadzenie

Ekstrakcja DNA jest ważnym procesem, który odegrał rolę w niemal każdym niedawnym odkryciu udziałem genetyki i choroby. Z ekstrakcji DNA, naukowcy mogą zdiagnozować zaburzeń genetycznych i chorób, odkryć nowe komórki i wirusy, a nawet opracowania szczepionek i leków na choroby, które nękają ludzi, roślin i zwierząt.

Komórki

Ekstrakcja DNA zaczyna się komórki lub wirusa, który ma być zbadany. Najpierw komórki wyłamane. W tym celu, komórki umieszcza się w probówce Rozbijanie kulek. Sól octanu sodu stosuje się komórki, aby utrzymać białka rozkładowi w trakcie procesu. Siarczan dodecylo sodowy detergent (SDS) jest następnie stosowane do komory do usuwania błony lipidowej. Następnie umieszcza się go w mieszaninie fenolu-chloroformu wirowanie rozkładać proteinacious ściany komórkowe.

Separacja

Po komórek została wyłamane, umieszcza się w wirówce. O względu na komórce będzie rozdzielać się na dwie części. Pomiędzy tymi dwiema częściami będzie DNA miesza się z octanu sodu; wszystko za wyjątkiem mieszaniny DNA i soli jest ekstrahowany z próbki. Zimnego etanolu, a następnie zastosowano do DNA, który rozpuszcza się i izoluje sól ekstrahowano DNA.

Jaki jest cel w Blenderze w DNA Extraction?

Jaki jest cel w Blenderze w DNA Extraction?


Zastosowanie mieszalnika w procesie ekstrakcji DNA jest pomoc w degradacji ścian komórkowych, błon komórkowych, rozdrabnianiem aby uzyskać dostęp do zawartości wewnątrz.

Potrzeba rozerwania komórek

Ekstrakcja DNA z komórki wymaga DNA oddziela się od pozostałej zawartości komórki. DNA normalnie istnieje wewnątrz błony jądrowej i jest związany z szeregiem białek i struktur komórkowych. W komórkach zwierzęcych, DNA nie tylko zamknięte wewnątrz błony komórkowej, ale jest dodatkowo zamknięta wewnątrz błony jądrowej. W komórkach roślinnych jest dodatkowe bariery ściany komórkowej. Ściany komórkowe i błony komórkowe są bardzo nakazał jądrowych struktur, które są zaprojektowane, aby trzymać ich zawartości.

Zastosowanie Blenderze

Aby wyodrębnić DNA, struktury te muszą być podzielone. Naukowcy użyciu różnych technik, aby osiągnąć ten cel. Często zdarza się, że dodatek detergentu, takiego jak SDS (dodecylosiarczan sodu) do roztworu komórek kłuć otworów w membranach. Często zdarza się jednak, że to za mało. To jest, gdy blender może pomóc.

Analogia

Jeśli starasz się uzyskać nasiona z pomidorów, można wycisnąć lub Kapsa otworów w skórze, ale blender naprawdę posiekać pomidory i uwalniają nasiona. Podobnie w ekstrakcji DNA, kotlety blender up komórek i wydań zawartość wewnątrz.

Mikser w laboratorium

Zwykłym domowego Waring blender użyto w eksperymencie, które wykazały DNA było dziedziczne materiał genetyczny komórki. Eksperyment jest znany jako klasycznego eksperymentu Hershey-Chase, o nazwie Alfred Hershey i Martha Chase, dwóch badaczy.

Eksperymenty Hershey-Chase

Eksperyment Hershey-Chase wykazała, że ​​był wirusowego DNA, a nie białka wirusowe, która zawierała materiał genetyczny. W przypadku bakterii cząstek wirusa znany jako faga T4 dołączony do bakterii, wirusa wstrzykuje jej DNA w komórkach bakteryjnych, pozostawiając białko płaszcza wirusa na zewnątrz. Hershey i Chase wykazały, że zakażenie wirusowe były nienaruszone przez mieszanie w mieszarce Waring, który usuwa się puste wirusowe białko powłoki z powierzchni bakteryjnej.

Mieszarki, zatem, nie są po prostu wykorzystywane w ekstrakcji DNA, ale są także użyteczne do wykonywania rozdrabnianie mechaniczne konieczne do realizacji innych zadań laboratoryjnych.

Jak wyodrębnić DNA dla owoców Kiwi

Jak wyodrębnić DNA dla owoców Kiwi

Naukowcy generalnie używać specjalnych materiałów do wyodrębnić DNA z komórek. Ekstrakcji DNA wymaga zwykle dodanie enzymu proteazy, który rozbija innych części jądra komórki do DNA za darmo. Jednakże Owoce kiwi naturalnie zawierają enzymy proteazy, zgodnie z St John's School. To sprawia, że wyodrębnianie kiwi DNA procedurę dość proste do wykonania w laboratorium szkoły, lub nawet we własnej kuchni. Roztwór do ekstrakcji zawiera detergentów, który rozkłada błon komórkowych; i soli, która powoduje, że DNA zlepiają się ze sobą, zgodnie z Iowa State University.

Instrukcje

• Dodać sól i 90ml wody do zbiornika 250ml. Wymieszać do rozpuszczenia soli.

• Dodaj szampon lub detergentu do roztworu soli. Wymieszać delikatnie, tak mydło nie pianki. Stwarza to twój roztwór do ekstrakcji.

• Kiwi obrać i pokroić na małe kawałki - około 12 sztuk na kiwi.

• Umieścić w pojemniku 1000ml kiwi i rozgnieść go widelcem.

• Wlać roztwór ekstrakcyjny do pojemnika z kiwi.

• Przygotowanie w gorącej łaźni wodnej przez wprowadzenie około 3 cale wody do żaroodpornego pojemnika wystarczająco duży, aby pomieścić pojemnik z mieszaniny kiwi. Podgrzać wodę do około 60 stopni C.

• Umieścić pojemnik zawierający mieszaninę kiwi do kąpieli gorącej wody. Inkubować przez 10-12 minut - nie zostawiaj go tam dłużej niż 15 minut. Monitorowanie temperatury wody z termometrem do zapewnienia, że pozostaje ona między 50 a 60 stopni C.

• Przygotowanie łaźni lodowej podczas inkubacji mieszaniny kiwi. Umieścić kilka kostek lodu w płytkim naczyniu, a następnie dodać wody, aż osiągnie około 3 cali głęboki.

• Przesunąć pojemnik z mieszaniny kiwi z kąpieli ciepłej wody do łaźni lodowej. Zostawić na 5 minut, mieszając od czasu do czasu.

• Umieścić lejek lub sitko nad otwarciem pojemnik 500ml a mieszaniny kiwi jest chłodzenie. Umieścić filtr do kawy wewnątrz ścieżki lub sitko.

• Wlać kiwi do lejka i umożliwić płynną część filtr do pojemnika pod. Może upłynąć więcej niż godzinę cały płyn do filtra poprzez, ale można odzyskać odpowiednią ilość dla eksperymentu w około 5 minut.

• Przenieść 5 ml lub 1 łyżeczka płynu do probówki za pomocą sterylnej pipety lub czyste miarka.

• Dodać 10 ml lub 2 łyżeczki zimnej etanolu do probówki. Pipety lub medycyna Kroplomierz umożliwia dodawanie etanolu powoli, więc nie mieszał się z cieczy.

• Zestaw probówki w rack probówki i niech się usiąść na 2-3 minuty. Powinieneś zobaczyć postaci biała substancja w warstwie alkoholu etylowego--to jest kiwi DNA.

• Usunąć DNA z roztworu za pomocą drutu haczyka lub pręt szklany.

Techniki genetycznego odcisku palca

Sekwencja DNA, która stanowi ludzki genom 99,9 procent identyczne we wszystkich istotach ludzkich. Jest to 0,1 procent, który sprawia, że ​​każdy z nas wyjątkowy. Odcisków palców DNA jest jedynym narzędziem kryminalistycznych, że zostało udowodnione naukowo uzasadnione połączyć podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Od czasu pierwszej rozwoju w połowie 1980 roku, techniki pobierania odcisków palców DNA szybko się zmienia i sprawiły, że jeden z najbardziej zaawansowanych narzędzi dostępnych do walki z przestępczością.

Odkrycie

Dr Alec Jeffreys J., angielski genetyk, odkryli, że osoby mogą być identyfikowane na podstawie badania powtórzenia ich unikalnej sekwencjonowania DNA. On opublikował swoje odkrycia w czasopiśmie Nature w 1985 roku nazywa ta technika "odcisk palca DNA" (później znany jako "profilowania DNA"). W następnym roku, użył tej techniki, aby pomóc policji powodzeniem zrobić mordercę dwóch młodych dziewcząt i udowodnić niewinność podejrzanego. Zostało to udokumentowane w pierwszym użyciem DNA rozwiązania przestępstwa. W następnych dziesięcioleciach, techniki pobierania odcisków palców DNA ewoluowały w wydajności, funkcjonalności i potrzeb.

Analiza RFLP

Polimorfizm długości fragmentów restrykcyjnych (RFLP) jest chyba najstarszą techniką DNA fingerprinting. Proces ten polega na separacji i wiązania fragmentów DNA z promieniowaniem zbadanie ich sekwencji. Ostateczna próba pokazuje niepowtarzalne wzory, które są porównywane ze znanymi i nieznanymi próbek do identyfikacji. RFLP nie jest w stanie wytworzyć żywotne wyniki zdegradowanej próbki DNA. Wymaga to również większe próbki biologiczne do analizy (nie mniejszej niż wielkość czwartej). Proces ten został zastąpiony przez bardziej nowoczesnych i praktycznych procedur.

Analiza PCR

Reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR) pozwala na wytwarzanie milionów identycznych kopii DNA ("amplifikacja") od pojedynczej próbce biologicznej. Ta technika jest w stanie wyprodukować realną DNA do analiz z zdegradowanych lub minut próbek biologicznych.

Analiza STR

Krótki Tandem Repeat (STR) technikę stosowaną przez organy ścigania, takich jak FBI rozpatrzenia samodzielnie region ("loci") DNA jądrowego. FBI używa standardowego zestawu loci pobranego z próbki, a następnie porównuje je z milionami innych przechowywanych próbek DNA w CODIS ("Combined DNA Index System", baza danych DNA między organami) do identyfikacji.

Analiza mtDNA

Mitochondrialnego DNA (mtDNA) jest stosowany, gdy analiza RFLP i analiza STR nie jest możliwe. Ten proces umożliwia ekstrakcję DNA z mitochondrium komórki w włosów, kości i zębów próbek. Jest to najczęściej stosowany w "zimnych przypadkach", które poszły nierozwiązany od wielu lat, aw przypadkach do identyfikacji szczątków osób zaginionych.

Analiza Chromosom Y

Technika ta skupia się na badaniu genetycznych markerów męskiego chromosomu Y. To najczęściej używany do określenia, czy próbka biologiczna ma kilka męskich współpracowników, a kilka osób wyróżnia.

Dokładność

Pomimo swojej sprawdzonej skuteczności w identyfikacji, jest wiele kontrowersji wokół dokładność badań DNA. Choć rządowe laboratoria przestępczości podlegają wytycznych federalnych, nie ma jednolitej regulacji lub wykonywanie procedur kontroli jakości dla laboratoriów prywatnych w których analiza jest przeprowadzana. Niektóre państwa mają bardziej rygorystyczne wymagania niż inne. Brak federalnym wytyczne dotyczące tych prywatnych laboratoriów pozwala praktyk prowadzących do zanieczyszczonych, niejednoznaczne i błędnych wyników.

Jak testować GMO

Wraz z wynalezieniem organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO), firmy zaczęły zmieniając genetyki roślin w celu zwiększenia wydajności. Te designerskie nasiona często zapewniają, że rośliny nie będzie chore i pozostanie świeże na półce przez dłuższy okres czasu. Jednakże, nie jest wadą. Wiele osób twierdzi, że ciało ludzkie nie jest w stanie strawić i wykorzystać genetycznie zmodyfikowanych produktów. Uważają, że po organiczny, pesticide- i wolnej od GMO dieta jest najlepszym sposobem, aby zachować zdrowie.

Instrukcje

1 Mash up środka spożywczego w blenderze. Upewnij się, że jedzenie jest mielony jak dobrze, jak to możliwe. Zapewni to, że ekstrakcja DNA będzie sukcesem.

2 W szklanej rurce lub zlewki, dodać 1 g środka spożywczego z Etapu 1 pięcioma kroplami buforem do ekstrakcji. Usunie się DNA z resztą składników mikroskopowych.

3. Rozpocząć reakcję łańcuchową polimerazy, który izolowania różnych części DNA tak DNA można mnożyć. Użyj do cyklicznych zmian temperatury trzy temperatury dla tej procedury.

4 Wykorzystaj elektroforezy na żelu agarozowym do sortowania DNA przez jego wielkości i ładunku. Następnie uruchom DNA poprzez elektrycznym maszyny w terenie.

5 Sprawdzić wektorów w DNA. Wektory te są wyraźne wskaźniki, że żywność jest modyfikowana genetycznie.

Wskazówki:

  • Musisz dostęp do profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego do badania GMO.

Jak zdiagnozować suchy zębodół

Jak zdiagnozować suchy zębodół

Suchy zębodół jest bardzo bolesna choroba, która może wystąpić po ekstrakcji zęba. Skrzep krwi, obejmujące kości po ząb został usunięty czasami nie pozostają w miejscu, pozostawiając gniazda powietrza, zanieczyszczenia i bakterie. Diagnozowanie suchy zębodół początku pomaga zmniejszyć ból i stan zapalny.

Instrukcje

• Uważaj na suchy zębodół po ekstrakcji zęba. Suchy zębodół występuje tylko przy ekstrakcji zęba, jeśli nie miałeś tooth szarpana w ciągu ostatnich kilku dni, ból zęba jest prawdopodobnie spowodowane przez inny problem.

• Oczekiwania na bóle ustępują. Ekstrakcji ból zmniejsza się stopniowo w ciągu kilku dni. Nowe lub zwiększenie bólu poza ten punkt może być suchy zębodół. Gdy ból nie jest coraz lepiej po ekstrakcji, jak najszybciej zobaczyć chirurga stomatologa lub jamy ustnej.

• Rozpoznawać wzory w wystąpieniu suchy zębodół. Suchy zębodół jest bardziej prawdopodobne w ekstrakcji DNA zębów, Zęby trzonowe i zębów zatrzymanych. Ludzie z cukrzycą, osoby, które palą i kobiet przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne są również bardziej prawdopodobne, aby uzyskać suchy zębodół.

• Dowiedz się, co powoduje, że suchy zębodół i porównać potencjalne przyczyny do swojej sytuacji. Suchy zębodół występuje wtedy, gdy Skrzep krwi jest usuwany z gniazda przed uzdrowienie występuje. Działania jak kichanie, kaszel, ze słomy, palenie tytoniu i innych wyprzeć skrzepu i wszystkie powodują suchy zębodół. Ból, w połączeniu z żadnym z tych działań, sygnały suchy zębodół.

• Sprawdzić inne objawy suchy zębodół nieświeży oddech, zły smak w ustach i skurcze mięśni szczęki w tym. Mogą lub nie mogą wystąpić wszystkie te objawy, ale ich obecność z bólu wskazuje potencjalny problem.

• Konsultacje stomatologa lub ustnej chirurg Jeśli uważasz, że masz suchy zębodół. Badanie powierzchni gniazda i dyskusji na temat objawów diagnozować suchy zębodół.

Komponenty lizy buforów

Lyse jest słowem, które pochodzi z języka greckiego i oznacza "podzielić" lub ""wybuch. Jest to uczciwe opis co sie dzieje z komórek w buforu lizującego, rozwiązanie, że pęka je wyodrębnić ich zawartość. Naukowcy za pomocą lizy buforów podczas ekstrakcji DNA i białek z komórek do analizy, zwłaszcza w przypadku bakterii. Typ buforu do lizy komórki zależy od rodzaju eksperyment, mimo, że Oto kilka wspólnych wyborów.

Bufor i soli

Bufory stabilizacji pH, podczas gdy komórki są są lizie. Tris-HCL jest jeden wspólny bufor dla buforowania przy pH 8; Jeśli pH jest pożądane, HEPES jest inny wspólny buforu chemicznych w tych eksperymentach. Chlorek sodu sól może być również włączone do podnoszenia siła jonowa, całkowite stężenie substancje rozpuszczone poza komórki. Ten ostatni jest ważne, ponieważ woda może rozproszone przez błony komórek z regionów o niskim stężeniu rozpuszczonej do regionów o wysokim stężeniu rozpuszczonej.

Detergentu

Proszek jest kluczowym składnikiem, który rozpuszcza się przez błonę komórkową, więc zawartość można uciec. Detergenty są amfifilowe cząsteczki, tj, cząsteczki z jednego końca, współdziałający łatwo z cząsteczek wody podczas innych hydrofobowe lub "obawiając się wody" koniec nie. One rozpuścić tłuszczów, tworząc miceli, małych skupisk gdzie hydrofobowe ogony cząsteczki detergentu wewnątrz punktu kierunku cząsteczek tłuszczu. Detergenty wspólne obejmują dodecylo siarczanu sodu lub SDS, NP-40 i tritonX.

Czynników chelatujących i inhibitory

Lizy buforów zazwyczaj również obejmować chelatujące jak kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA) lub glikol etylenowy tetraacetic acid (EGTA). Te chemiczne wiązanie z jonów metali z opłaty + 2 (np., magnezu i wapnia), tym samym czyniąc je niedostępnymi dla innych reakcji. Wielu DNAses (białka, które żuć DNA) i proteazy (białka, które rozdzielają innych białek) potrzebujesz jony magnezu, aby działać, więc przez pozbawiając je ten kluczowy składnik, EDTA oraz EGTA przyczynić się do zmniejszenia poziomu proteazy lub DNaz aktywności. Oni nie wyklucza go całkowicie, jednak, i niektóre proteazy nie zależą kofaktorów magnezu, więc lizy buforów czasami również zawierać substancji chemicznych zwanych inhibitorów proteazy, które powiązać proteazy i uniemożliwić prawidłowe działanie.

Lizy alkalicznej

Lizy alkalicznej jest bardzo popularną techniką do oczyszczania plazmidy od bakterii. Metoda ta obejmuje trzy rozwiązania. Pierwszy z nich zawiera glukozę, buforze tris-HCL, EDTA i RNazy. Glukoza tworzy wysokie stężenie rozpuszczonej poza bakterie stają się troche wiotki, co czyni je łatwiej lyse; Funkcja EDTA i tris-HCL, jak już opisano, podczas gdy RNAZY będzie żuć każdy RNA wewnątrz komórki aby dostać się z drogi. Drugie rozwiązanie faktycznie lyses komórki. Ten zawiera SDS detergentu i NaOH, który podnosi pH 12 lub powyżej, denaturacja białek wewnątrz komórki i powodując rozdzielić do pojedynczej nici DNA. Trzecie rozwiązanie zawiera octan potasu aby przywrócić pH do poziomu bardziej neutralne, więc nici DNA plazmidowego można wrócić razem. W międzyczasie zdenaturowanych białek zlepiają się i osad, natomiast jony dodecylo siarczan spotykają się z jonów potasu, tworząc nierozpuszczalny związek, który również wytrąca się z roztworu.

Śledcze chemii projektów na wydobycie

Projekty badawcze na chemii ilustrują ważne pojęcia chemii rozpuszczalność, gęstości i polaryzacji. Tych funkcji projekty dotyczyć tych zasad, zapewniając podejście praktyczne niezbędne dla pełni zrozumienie chemii proof of concept. Następujące procedury ekstrakcji oferty potencjalnych wgląd dla studentów chemii lub tych, które są po prostu zainteresowani tym tematem. Wszystkie procedury mogą być wykonywane z materiałów wspólnego w liceum lub laboratorium, Uniwersytet, Dokonywanie tych projektów pomocy przydatne nauczanie podstawowych zasad.

Ekstrakcji kofeiny

Ekstrakcji kofeiny polega na wykorzystaniu chloroformu lub metylenowego chlorek stosowane bezpośrednio na materiał kawę. Metoda, która wykorzystuje 2-propanolu, bardziej znany jako izopropanol, lub tarcie alkoholu, mogą być wykonywane w domu. Po pierwsze ekstrakcji wody jest wykonywane na ziarna kawy, w bardzo podobny sposób parzenia kawy, przez ogrzewanie destylowanej wody. Ten wydobycie odbywa się trzy razy. Chlorek sodu i wodorotlenek wapnia są następnie dodany, podnoszenie pH roztworu, aby podstawowe i zwiększenie polaryzacji rozwiązanie. To sprawia, że kofeina alkaloid bardziej rozpuszczalnych w alkoholu tarcie niż w wodzie. To również funkcje do ekstrakcji wolne od zanieczyszczeń tworząc je w taniny sole, które nie są rozpuszczalne w alkoholu tarcie. Alkaloid czystej kofeiny jest następnie wyodrębnione przez destylację od alkoholu tarcie, dopóki pozostaje tylko niewielka ilość, a następnie pozwalając reszta do odparowania, plonowanie czystej kryształy.

Ekstrakcji DNA

Ekstrakcji DNA jest procedurą, która ilustruje obecności materiału genetycznego w żywych organizmach. Na przykład groszek są wymieszane z solą i danie mydło i następnie mieszane na chwilę. Zgodnie z Oracle Thinkquest "enzymów w mydło są załamuje się cząsteczek lipidów komórkowych i błony jądrowej, uwalniając zawartość komórki, w tym DNA." Następnie dodaje się mieszaninę domieszką mydła/sól do alkoholu. Funkcje alkoholu do wytrącenia DNA z rozwiązaniem, ponieważ jest mniej gęsty niż materiał komórkowy, soli lub mydło. Nici DNA przybrać wygląd śluzu, jak i następnie mogą być owinięty wokół wykałaczką.

Wydobycia soli z piasku

Ten eksperyment funkcje wyodrębnić piasku nierozpuszczalnych soli rozpuszczalnych. Mieszanką soli i piasku jest dodawany do wody i miesza. Woda jest następnie uruchomić poprzez filtr i zebrane. Po filtrowane, woda jest gotowane, pozostawiając soli, która pierwotnie rozpuszcza się w wodzie i piasku na filtr. Piasek i sól można następnie waży do określenia ekstrakcji efektywności i procent składu soli i piasku w oryginalne mieszanki.

Proces ekstrakcji Analiza DNA

Proces ekstrakcji Analiza DNA


DNA, kwas, który posiada program do projektowania do komórek żywego organizmu, może wskazywać na obecność osoby na miejscu zbrodni, identyfikacja zwłok, ustalenia ojcostwa, lub po prostu pomóc naukowcom dowiedzieć się więcej na temat roślin i zwierząt. Do badania DNA z konkretnego organizmu, badacz musi wyodrębnić je z tkanek organizmu. Kilka podstawowych kroków, może wyzwolić DNA z komórki i udostępnienia go do analizy.

Lizę komórek

Liza, pierwszym krokiem w procesie ekstrakcji, polega na rozerwanie ścian komórek, aby dostać się do białek wewnątrz. Wspólne metody rozbicie komórek obejmują zamrożenie, liquifying, korzystanie z dźwięków o wysokiej częstotliwości i szlifowania ręcznego lub z ostrzami mechanicznych. Mimo wszystkich tych metod może otworzyć komórek pomyślnie, niektóre z nich także stworzyć ciepło, które mogą zepsuć białek, co niezbędne do przechowywania próbek i narzędzi schłodzone.

Usuwanie lipidów

Gdy błona komórkowa jest pęknięta, detergent może wniknąć do komórki i oddzielne lipidy (tłuszcze) od białek. Detergenty mogą substancje nierozpuszczalne wiążą się z wodą. Niektóre detergenty znane jako detergenty denaturujących białka zakłócenia, a niedenaturujących detergenty zachowują strukturę białka tak białka można ekstrahować w stanie nienaruszonym.

Białko Usuwanie

Aminokwasy w białka wiążą DNA, więc do wyciąg używa enzymu proteazy zwane zwolnić DNA. Proteazy rozkłada białka przez poluzowanie więzi między aminokwasami. Jako istotną część procesu trawienia, działanie umożliwia organizmowi wykorzystać białka z pożywienia. W laboratorium, pozwala wyciąg wyizolować czysty DNA z ekstraktu białkowego.

DNA osadu

Do izolowane DNA widoczny wyciąg wytwarza się osad, stałe pochodzące z ciekłego roztworu. Próbki cieczy zanurza się w mieszaninie zimnego etanolu, typu alkoholu i soli. Od DNA nie miesza się z alkoholem, próbka DNA tworzy rzadką białej masy w trakcie mieszania do roztworu, co można łatwo dostrzec gołym okiem. Sól zapobiega któregokolwiek z DNA z pozostającymi rozpuszczonymi w wodzie z oryginalnej próbki.

Analiza

DNA może odpowiedzieć na wiele pytań wynikających z analizy. Każdy z nas nosi unikalny genetyczny "odcisk palca" w naszym DNA, a eksperci potrzebują jedynie niewielką próbkę tkanki, aby dopasować DNA do konkretnej osoby. Technika ta, nazywana profilowania DNA, może pomóc w określeniu relacji między ludźmi, biologicznej, potwierdzić obecność podejrzanego na miejscu przestępstwa, albo ujawnić wzorce migracji ludzkości w całej historii. Badania DNA także rzucić światło na choroby genetyczne i ich możliwych kuracji.

Dlaczego jest zimno alkoholu stosowane w badaniach DNA?

Dlaczego jest zimno alkoholu stosowane w badaniach DNA?


Zimny ​​alkohol służy do oddzielenia DNA z roztworów na bazie wody. Pozwala to DNA, które mają być oczyszczane w dalszych badań genetycznych. Dodanie alkoholu do roztworu zawierającego DNA jest w prosty sposób uzyskanie czystego DNA wymagane i niskich temperatur spowalniać enzymy, które mogą rozkładać DNA daje lepsze wyniki ekstrakcji.

Rozkładają ściany komórkowe

Procedury ekstrakcji w celu otrzymania czystego DNA pozbyć wszystkich cząsteczkowej i chemicznych składników tkanki z których DNA są ekstrahowane. Pierwsze kroki obejmują lizy lub zniszczenia ścian komórkowych. To może być wykonane przy użyciu różnych środków chemicznych, które są ługu do błon komórkowych, ale nie są szkodliwe dla DNA. Komórki mogą być także sonifikuje się homogenizacji, lub mielone do zniszczenia błony.

Usuwanie Lipidy

Po ściany komórkowe zostały zniszczone, detergenty dodaje się pozbyć tłuszczów i olejów, które składają się na błonę komórkową. Detergenty tłuszcze i oleje do rozpuszczenia w roztworze.

Usuń Białka

Białka i enzymy mogą być trawione przez proteazy dodaje się do roztworu. Proteazy rozkładają białka na małe peptydy i aminokwasy.

Osad DNA

Dodawanie alkoholu do zimnego roztworu powoduje wytrącenie DNA i kruszywa. DNA może być zebrane przez wirowanie próbki i wylewanie ciekłej warstwy. DNA powinien występować w niewielkiej osadu na dnie probówki do wirowania.

Oczyszczono DNA

DNA można przemyto przez ponowne zawieszenie w roztworze alkoholu zimno i ponownie odwirowując ją kilka razy w celu uzyskania bardzo czystego próbkę DNA. Typowe alkohole stosowane do wytrącenia DNA są etanol i izopropanol. Proces ten pozostawia bardzo czystą próbkę do rygorystycznych testów DNA.

Holistic Dna Cure

Nadprodukcji kwasu moczowego jest odpowiedzialny za dny. Gdy korpus tworzy zbyt dużo kwasu moczowego tworzy osadów kryształy w stawach i tkanek, które powodują rozdzierający ból. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, dna moczanowa występuje zazwyczaj u mężczyzn, ale kobiety mają skłonność do przeżywania dna po menopauzie. Istnieje kilka skutecznych metod leczenia dny moczanowej, w tym zabiegi holistyczne, takie jak nasiona selera i węgla drzewnego.

Nasiona selera

Nasiona selera ma właściwości przeciwzapalne w celu zmniejszenia stanu zapalnego i złagodzenia bólu stawów związane z dna, jak stwierdził Wake Forest University Baptist Medical Center. Według Mercy Medical Center, nasiona selera eliminuje kwas moczowy, co powoduje stan zapalny stawów, z ciała poprzez zwiększone oddawanie moczu.

Nasiona selera są w postaci świeżych lub suszonych nasion, tabletek, kapsułek lub wyciągu. Wake Forest University Baptist Medical Center zaleca następujące jak wykorzystuje nasion selera:

Przy użyciu kapsułek lub tabletek należy wziąć 1:59 kapsułek lub tabletek, trzy razy dziennie.

Jeśli wziąć wyciąg z nasion selera, zrobić z sokiem lub wodą, podczas posiłków. Wystarczy dodać 1/4 łyżeczki. do 1/2 łyżeczki. do soku lub wody. Dobrze wymieszać i napojów trzy razy dziennie.

Do herbaty, zalać wrzątkiem 1 łyżeczka. świeżo zgnieciony nasion. Pozwala na to, aby strome 10 do 20 minut. Nasienie seler herbatę pić trzy razy dziennie.

Zioła 2000 ma lekarstwa, które mogą pomóc w moczyć dala dna stóp lub palców. Musisz pojemnik, który może utrzymać swoje nogi. Napełnić pojemnik z ciepłą wodą i dodać 15 kropli olejku z selera.

Węgiel drzewny

Węgiel okład sugeruje jako skutecznego leczenia dny moczanowej. Dr Agatha Thrash, współzałożyciel Uchee Pines Institute w Alabamie, zaleca stosowanie węgla drzewnego okład z powodu jego naturalnej zdolności do ekstrakcji toksyn z organizmu. Korzystanie z węgla drzewnego w formie okładu pomoże organizmowi pozbyć się nadmiaru toksyn, kwasu moczowego. Według Arthritis Pain Cure, musisz się łyżka, miska, mikser, węgla aktywowanego, lnu, gruby ręcznik papierowy, ręcznik i agrafki. Zmielenia nasion lnu do posiłku przy użyciu miksera. Wymieszać pół szklanki sproszkowanego węgla aktywowanego z 3 łyżki. mielonego siemienia lnianego i powoli dodawać wodę, jak wymieszać.
Utwórz wilgotne pasty bez grudek i kapanie.

Zastosuj niektóre pasty do ręczników składanych i umieścić kolejną ręczników składanych na ręcznik z pasty. Chcesz wystarczy pasta do stosowania na zapalnie stawu. Umieścić go na obszarze, który ma leczyć. Przykryj ją przy użyciu ręcznik i zabezpieczyć agrafką.

Pozostawić okład z węgla drzewnego w ciągu dnia dla dwóch do czterech godzin lub pozostawić na noc. Można go wymieniać co sześć do 10 godzin. Węgiel okład będzie plama, więc chronić swoją odzież i pościel.

Metody ekstrakcji Olejki eteryczne

Metody ekstrakcji Olejki eteryczne


Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane niezbędne istotą różnych kwiatów i ziół, pochodzących z samej rośliny i zawieszonych w bazie oleju lub butelkowanej pełni sił. Sposób stosowany do ekstrakcji olejków będzie określenia wytrzymałości produktu końcowego. Większość komercyjnych producenci ropy użyciu destylacji zmusić pary przez rośliny, dzięki czemu jego istotą odparować do innego pojemnika, gdzie para wodna skrapla się i oddzielenia od olejków eterycznych. Proces ten tworzy najsilniejsze olejki eteryczne, ale można stworzyć własną wersję w słabszej, ale wciąż realna siła.

Instrukcje

1 Użyj zmodyfikowaną metodę destylacji pary i wody, jeśli masz szybkowar z koszem pary. Umieścić kilka garści ziół i kwiatów na kwadrat dwukrotnie gazę i związać końce tworząc bezpieczną torbę. Umieścić torebkę w koszu parowego szybkowaru ciśnieniowego i wypełnienie do dna warnika z 1 cala wody.

2 Zabezpiecz kuchenkę pokrywę ciśnienia i doprowadzić wodę do wrzenia na średnim ogniu przez trzydzieści minut, po czym można wyłączyć grzanie i pozwalają kuchenka ostygnie i rozprężyć sam. Po schłodzeniu otworzyć pokrywę i wyrzucić worek gazę. Wlać wodę do wysokiej wąskiej szklanki i ostrożnie łyżka się substancję, która wznosi się do góry. Zależnie od rośliny wybrać, może być bardzo mała ilość.

3 Użyj zimno metodę wydobywania olejki eteryczne z owoców cytrusowych. Jest to najstarszy i najprostszy sposób na uzyskanie olejki eteryczne, ale działa tylko z grubej skórce owoców. Obrać i strzelą skórki z pomarańczy, grejpfrutów lub cytryn z ostrym nożem i wyginać i naciśnij olej w małym talerzykiem. Będzie miał cztery lub pięć owoców wypełnić małą butelkę z olejem.

4 Zamówienie mała destylacja wyodrębnić zestaw olejów, które rywalizować Średnie produktów handlowych. Większość w domu zestawy są bardzo małe i trzeba z nich korzystać wielokrotnie, w celu wydobycia realną ilość olejku. Podczas korzystania z zestawu do destylacji do zaleceń producenta. (Patrz Zasoby)

5 Dodać rozcieńczonej postaci olejku eterycznego, zawieszoną w nośnikowym na bazie oleju, ale o słabej aromatycznego wersji. Używaj oleju ze słodkich migdałów lub innego lekkiego oleju przewoźnika i wlać ją na wybór suszonych kwiatów lub ziół w jasnej szklanej butelce. Dodaj tyle tylko olej na pokrycie ziół. Pozwól butelka siedzieć w ciepłym miejscu, na przykład na słonecznym parapecie lub górnej części lodówki do dwóch miesięcy przed wysiłku i przechowywania oleju w małych, ciemnych butelek.

Wskazówki:

  • Podczas korzystania z urządzeń do destylacji, jak może dojść do eksplozji, jeśli używany nieprawidłowo Śledź zalecanych środków bezpieczeństwa producenta.

Ekstrakcja zęba Ból

Ekstrakcji stomatologiczne może być traumatycznym przeżyciem, zwłaszcza jeśli jesteś świadomy podczas procedury. Jednak, jeśli nie właściwie zadbać o zęby po zabiegu, problem jest tylko początek. Prawidłowe leczenie bólu, prawidłowe odżywianie i unikanie pewnych nawyków podczas procesu gojenia są niezbędne do odzyskania po ekstrakcji zębów. Tak samo ważne, zachować informacje kontaktowe dentysta w pobliżu, i nie wahaj się skontaktować się z nim, jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza.

Oczekiwania

To wspólne doświadczenie ból po ekstrakcji zębów, więc nie panikuj. Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy pojawi się poza biurem jest odebrać żadnych przepisanych leków na ból i miękkie pokarmy mogą być potrzebne, i dostać się do łóżka. Dużo leżenia w łóżku pomoże uzdrowić.

To działa lepiej, jeśli masz kogoś, aby pomóc. Żywności, takich jak pudding i puree są wielkie wybory. Trzymaj się z dala od żywności z małych kawałków, takich jak coleslaw, jak te cząstki żywności mogą znaleźć drogę do otwartej rany. Należy także pamiętać, aby załadować na napojów niegazowanych.

Ostrzeżenie

Jest absolutnie konieczne, aby nie mieszać się w otwartą ranę dni po zabiegu. Jak wspomniano wcześniej, z dala od napojów gazowanych. Jest także niezbędna do powstrzymania się od palenia lub używania słomki do dwóch tygodni. Ssania tych działań będzie zapobiec otwartą ranę od uzdrowienia.

Oprócz spowolnienia gojenia rany, palenia i używania słomy może prowadzić do suchych gniazd, bardzo bolesne doświadczenia powszechnie uznawane przez trwałe, pulsujący ból. Ten ból często mogą utrzymać się przez kilka godzin w ciągu nocy. Jeśli podejrzewasz, że suche gniazda, należy natychmiast skontaktować się z dentystą, który może spakować ranę i przepisać leki przeciwbólowe.

Zarządzanie ból

W bardzo bolesnych sytuacjach, dentysta może przepisać leki przeciwbólowe. Jednakże, w większości łagodne do umiarkowanego bólu mogą być zarządzane ibuprofen, zazwyczaj w większych od normalnych dawek, takich jak 800 mg. Jednakże, należy skonsultować się z dentystą przed podjęciem jakichkolwiek leków do leczenia bólu.

Utrzymanie Clean

Delikatnie myć zęby konsekwentnie po zabiegu, a jeśli wymagane, użyć delikatnego płukania drobnoustrojów. W przeciwnym razie możesz zrobić delikatny płukanie ciepłą słoną wodę. Unikać płukanki handlowych wykonanych z alkoholu aż do rana i dziąsła są uzdrowieni. Właściwa higiena jest niezbędna do zdrowego ożywienia.

Rozważania

To zajmie około dwóch tygodni do rana, aby uzdrawiać i trzy do czterech tygodni dla dziąseł otaczających ranę, aby w pełni zachować ich siły. W rzeczywistości, może to potrwać od sześciu do ośmiu miesięcy na kości w okolicy operowanego obszaru do leczenia, w zależności od pracy, która została wykonana. Pamiętaj, aby zachować swoje kolejnych wizyt u stomatologa, aby upewnić się, że ożywienie będzie zgodnie z planem.