adcov.com

dziecko powiększone kubki smakowe

Jak leczyć powiększonych kubki smakowe

Jak leczyć powiększonych kubki smakowe


Powiększony Kubki smakowe występuje, gdy jeden jest podrażniona lub lekko zainfekowany. Może się to zdarzyć po zmianie pasty do zębów lub jedzenia dużo cukru lub wysokich wysokiej słonych pokarmów. Są niewygodne i irytujące. W rzeczywistości, niektóre osoby nie wydaje się zostawić ich w spokoju, gdy się pojawią. Jeśli często mają ten problem, należy wiedzieć, że najlepszym sposobem leczenia powiększone kubki smakowe.

Instrukcje

1 Podgrzej pół szklanki wody w kubku. Następnie rozpuścić około łyżeczki soli w wodzie i płukania gardła. Upewnij się, że na pokrycie powiększone kubki smakowe z mieszaniną kilka razy przed plucie.

2 Umieścić nóż masło w lodówce i czekać na godzinę. Chcesz wykorzystać to jako płaskiej paczki lodu na rozszerzonej kubków smakowych.

3 Umieść zamrażania nóż na rozszerzonej kubków smakowych, aż temperatura noża jest taki sam, jak język. To pomaga zmniejszyć obrzęk i zdrętwiałe ból na chwilę. Upewnij się, czy ostrych krawędzi od języka i jamy ustnej.

4 Odwiedź lokalnego apteki i kupić jakieś usta paraliżujący żel jeśli nic innego nie działa. Powiększone kubki smakowe odejść szybko i żel ten pomoże Ci uporać się z dyskomfortem. Dziecko ząbkowanie żel działa dobrze.

Wskazówki:

  • Nie gryźć ani odciąć swoje powiększone kubki smakowe. To tylko boli gorzej i może spowodować krwawienie.

Skutki infekcji ucha na kubki smakowe w dzieci

Skutki infekcji ucha na kubki smakowe w dzieci


Uszkodzenie i utrata kubków smakowych może spowodować lekką do ciężkiej utraty smaku; i w wielu przypadkach infekcje ucha środkowego są przyczyną. Jeśli infekcje ucha są poważne i przewlekłe w dzieciństwie, uszkodzenia mogą być trwałe.

Fakty

Infekcje ucha są najczęściej dziecko dolegliwość, przy czym większość dzieci posiadający co najmniej jeden zakażenia wieku 2. Główną nerwu smakowe biegnącej przez ucho środkowe. Przewlekłe infekcje ucha środkowego może prowadzić do uszkodzenia tego nerwu, a następnie utrata kubków smakowych.

Kubki smakowe

Kubki smakowe są częściowo odpowiedzialne za sposób, w jaki doświadczamy żywności i smaki. Kiedy jemy, stymuluje komórki smakowe i wysłać wiadomość do naszego mózgu w trzech wyspecjalizowanych nerwów smakowych.

Infekcje ucha

Infekcje ucha są wywoływane przez bakterie i inne zarazki gromadzące się w uchu środkowym, powodując płynu i ropy do budowania. Może to powodować nacisk i wiele bólu i może wymagać leczenia zarówno uśmierzania bólu i antybiotykami.

Otyłość Połączenie

W badaniu przedstawionym na 116. dorocznej konwencji American Psychological Association w 2008 roku, stwierdzono, że osoby z wywiadem infekcji ucha jak dzieci są 62 procent bardziej narażone na otyłość, w Londynie donosi Telegraph. Ze względu na szkody wyrządzone smakowe od ich infekcje ucha, badanie sugeruje, że preferencje żywieniowe zmieniają się znacznie. Preferencje dla mocniejszego smaku żywności, które są zwykle wyższe w cukru i tłuszczu, pomoc w celu zrekompensowania utraty smaku.

Leczenie

Leczenie infekcji ucha zaczyna się od szybkiej wizyty do lekarza dziecka. On bada ucho i decyduje o prawidłowym przebiegu działań. Jeśli się przewlekłe infekcje ucha, lekarz pediatra może zalecić bardziej agresywne podejście do profilaktyki.

Powiększone wątroby u dzieci objawy

Powiększenie wątroby --- znany także jako powiększenie wątroby --- jest oznaką niewydolności wątroby. Podczas gdy samo nie jest wątroby choroby powiększenie wątroby jest objawem choroby, która ma niekorzystny wpływ na wątrobę, takie jak zapalenie wątroby lub raka wątroby. Warunek może uderzyć dzieci, jak i dorosłych.

Identyfikacja

Wątroba spełnia wiele skomplikowanych czynności, ale najważniejsze to filtrowanie krwi, tworzenie żółci, białka produkcji i usuwanie toksyn z organizmu.

Objawy

Wątroby, która jest nieznacznie powiększony często powoduje żadnych objawów. Jak wątroba rozszerza się, dziecko zaczyna odczuwać "pełny", cały czas odczuwa ból brzucha, i pokazuje, zażółcenie skóry i oczu, znany również jako żółtaczka.

Przyczyny

Wątroba rozrasta jak staje się stan zapalny od choroby. U dzieci powiększone wątroby często powodują zapalenie wątroby lub hepatoblastoma, raka wątroby, który wpływa niemowlęta i dzieci. Jako funkcje wątroby zaczynają nie, objawy niewydolności wątroby, takich jak żółtaczka pojawia.

Rozwiązanie

Leczenie choroby podstawowej także naprawy uszkodzone wątroby, które często sam naprawić. W najgorszych przypadkach, na przykład przy silnym przewlekłym zapaleniem wątroby typu B, dziecko może wymagać przeszczepu wątroby.

Zapobieganie

Ponieważ zapalenie wątroby jest głównym, do uniknięcia przyczyną chorób wątroby u dzieci, rodzice powinni upewnić się ich dzieci dokładnie umyć ręce i często.

Powiększone serce u dzieci

Choroby serca, zwłaszcza u dzieci, może być niebezpieczne, a nawet zagrażające życiu, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Kardiomiopatia, mogą powodować nadciśnienia płucnego, które zwiększa się ciśnienie krwi w płucach. Inne zagrożenia to skrzepy krwi i zastoinowej niewydolności serca. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma tę chorobę, aby prawidłowo przetestować i wykluczyć wszystkie inne możliwości.

Rodzaje

Najczęstszą formą kardiomiopatii, szczególnie u dzieci, jest kardiomiopatia rozstrzeniowa. Serce staje się powiększone i prezentuje się z objawami takimi jak duszność, zmęczenie i ból w klatce piersiowej. Rzadką postacią kardiomiopatii znaleźć w męskich dzieci nazywa Barth Syndrome. Barth Syndrome to choroba genetyczna, zwykle przekazywane z matki na syna, który ma takie objawy, jak opóźnionego wzrostu i osłabienie mięśni.

Przyczyny

W niektórych przypadkach, z nieznanych przyczyn w stosunku do rozszerzonej serca u dzieci. Infekcje wirusowe są najczęstszą przyczyną kardiomiopatii. Szpital Dziecięcy Boston stwierdza, że ​​"w niektórych przypadkach kardiomiopatii jest wynikiem innej choroby lub jej leczenia, takich jak złożonym wrodzona (obecna od urodzenia), choroby serca, niedoborów żywieniowych, niekontrolowane, szybkich rytmów serca lub niektórych rodzajów chemioterapii nowotworów u dzieci ".

Identyfikacja

Chociaż istnieje kilka przypadków rozszerzonej choroby serca, które produkują żadnych objawów, kilka rzeczy do poszukiwania w celu identyfikacji choroby u dzieci są trudności w oddychaniu, zaburzenia serca, obrzęk, ból brzucha i wymioty i ból w klatce piersiowej. Łatwiej jest leczyć kardiomiopatii wcześniej jest wykrywany, więc jeśli dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów, które ją natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Zagrożony

Ważne jest, aby omówić stan zdrowia twojego dziecka z lekarzem i listę wszystkich rodziny historii rozszerzonej choroby serca. Jeśli Twoje dziecko urodziło się z wrodzoną wadą serca, jego ryzyko rozwoju kardiomiopatii w późniejszym terminie jest wyższa. Lekarz może Ci konkretne zalecenia oparte na ogólny stan zdrowia dziecka i historii medycznej, aby rozstrzygnąć, co najlepszym rozwiązaniem jest traktowanie tej choroby.

Leczenie

Kardiomiopatia może powodować zakrzepy krwi, więc Twoje dziecko może brać leki przeciwzakrzepowe. American Heart Association stwierdza, że ​​"leczenie kardiomiopatią rozstrzeniową często na celu leczenia przyczyny, jednak. Jeśli osoba jest młoda i inaczej zdrowy, a jeśli choroba się pogorszy, przeszczep serca może być brane pod uwagę." Tylko lekarz może określić, co jest najlepsze dla Twojego dziecka w oparciu o jej historii choroby i aktualnego stanu zdrowia.

Jak stwierdzić, czy wątroba jest powiększona?

Ludzkiej wątroby działa jako rodzaj systemu badań przesiewowych dla ciała, toksyny z żywności, przetwarzania alkoholu i innych substancji, które spożywamy lub wchłonięcia. Wątroby dorosłych rywali piłkę w rozmiarze; w większości przypadków, nie będzie czuć go przez lub poniżej klatki piersiowej. Wątroby, termin określający powiększenie wątroby jest bazowy oznakami choroby wątroby, takiej jak zapalenie wątroby, a także wiele innych stanów chorobowych, w tym mononukleozy i niektórych form raka. Przestrzegaj znaków powiększenie wątroby; jeśli to konieczne, lekarz może zdiagnozować powiększenie wątroby na podstawie badania fizycznego, historii medycznej i technologii obrazowania.

Instrukcje

1 Poznaj objawy związane z powiększeniem wątroby --- częste objawy to bóle brzucha i tkliwość. Sprawdzić pożółkłych skóry lub białek oczu: żółtaczka, że ​​stan nazywany powszechnie wskazuje na choroby wątroby i mogą wystąpić w związku z rozszerzeniem wątroby.

2 Ocenić swoje nawyki łazienka i apetyt do ustalenia, czy może wykazywać oznaki choroby wątroby, szeregu schorzeń charakteryzujących się obrzęk wątroby. Uważaj na bardzo ciemny mocz, krew w stolcu, niewiele lub brak apetytu i nudności --- wszystkich możliwych wskaźników.

3 Wykonaj własny egzamin, aby określić, czy wątroba jest większe niż powinno być. W większości przypadków, normalna wątroba nie wystaje poza dole klatki piersiowej, chyba że wziąć głęboki oddech, zgodnie z National Institutes of Health. Palpitate (delikatnie dociśnij) obszar poniżej żeber; czy można czuć się na organach palcami, prawdopodobnie ma opuchniętą wątrobę.

4 Weź pod uwagę żadnych zachowań, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia choroby wątroby. Według Amerykańskiej Fundacji wątroby, kobiety powinny ograniczyć spożycie napojów alkoholowych do jednego dziennie, aby obniżyć ryzyko wystąpienia choroby wątroby. Większość mężczyzn może bezpiecznie poddać się dwa drinki dziennie, aby zachować zdrowie wątroby. Unikać Narkotyki i seks bez zabezpieczenia do iniekcji, które mogą zwiększyć ryzyko zamawiającego zapalenia wątroby. Jeśli należą do żadnej z tych grup ryzyka i doświadczenia innych objawów zgodnych z chorobami wątroby, być może cierpi z powiększeniem wątroby.

5 Planowanie fizycznego egzamin z lekarzem, by mogła stwierdzić, czy masz powiększoną wątrobę. Ona zbada Cię wizualnie, uwzględnia wszelkie czynniki ryzyka, od stylu życia, a może zlecić badania obrazowe, takie jak promieniowanie rentgenowskie i USG, aby określić rozmiar swojej wątroby. Diagnostyczny może także ujawnić narośla, które wskazują na raka wątroby lub innej choroby.

6 Daj próbki krwi do pomiaru czynności wątroby. Powiększenie wątroby ze względu na stan zdrowia bazowego mogą zakłócić prawidłową pracę wątroby. Lekarz może również wymagać próbki tkanek do ustalenia przyczyny powiększenie wątroby.

Jak leczyć powiększone serce

Powiększenie serca jest stan spowodowany przez inne zaburzeń medycznych, takich jak osłabienie mięśni serca. Powiększenie serca nie zawsze jest warunkiem uniknięcia. Na przykład, jeśli urodziło się z wrodzoną wadą serca, wada może prowadzić do rozszerzonej serca. Leczenia powiększenie serca jest niezbędna w zapobieganiu powikłań, takich jak skrzepy krwi, niewydolność serca, a nawet zatrzymania akcji serca. W zależności od przyczyny swojej rozszerzonej serca, lekarz będzie próbował leczyć przyczyny swojego stanu.

Instrukcje

Leki

1 Weź leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Omówić z lekarzem, które leki będą korzystać kondycję najlepiej.

2 Weź enzymu konwertującego angiotensynę (ACE) leki, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi, czy to jest przyczyną twojego rozszerzonej serca. Zgodnie z Mayo Clinic, inhibitory ACE, może również pomóc w twoje serce do pompowania lepiej. Weź blokery receptora angiotensyny, jeśli jesteś w stanie podjąć inhibitory ACE.

3 Porozmawiaj z lekarzem, biorąc leki, takie jak beta-adrenolityków lub digoksyny. Te rodzaje leków są ważne, wspomagając pracę serca lepiej.

Gabinety lekarskie i Urządzenia

4 Pobierz rozrusznik serca, jeśli kardiomiopatią rozstrzeniową, który jest ciężki rodzaj rozszerzonej serca. Stymulator działa poprzez koordynację, jak swoje kontrakty z sercem, i zapewnienie, że prawa i lewa serce zawory umowy w odpowiednim czasie.

5 Get do implantacji kardiowertera-defibrylatora, jeśli cierpią z powodu zaburzeń rytmu serca, które jest przyczyną Twojej rozszerzonej serca. ICD jest bardzo małe urządzenie, które będzie szokować swoje serce, kiedy serce zaczyna bić nieprawidłowo.

6 Wymiana wadliwej zastawki serca, gdy powiększenie serca spowodowane przez zastawki serca, które stało się zwężone. Zgodnie z Mayo Clinic, wadliwy zawór zostanie zastąpiona albo syntetycznego zawór lub zawór ze dawcy.

7 naprawić wadliwy zawór przecieka, które mogą być przyczyną Twojej rozszerzonej serca. Uszkodzony zawór może być naprawione lub zastąpione, zależnie od stopnia zaworu przecieka.

8 Pobierz przeszczep serca, gdy inne metody leczenia zawodzą. Omówienia tego rodzaju postępowania z lekarzem, jak przeszczepy to ryzyko infekcji i odrzucenia serca dawcy.

Wskazówki

  • Przy podejmowaniu jakichkolwiek leków przepisanych przez lekarza, należy zawsze przestrzegać dokładnych instrukcji, aby upewnić się, że Twój stan może być traktowane w odpowiedni sposób.
  • Jeśli wiesz, że masz w rodzinie choroby serca, niech lekarz wiem, tak, że wczesne wykrycie i leczenie swojej choroby może zapobiec obracaniu kondycji do komplikacji.
  • Nigdy nie zaniechała żadnych leków, chyba że z zaleceniami lekarza. Może to doprowadzić do stanu staje się pogarsza lub gorzej.
  • Jeśli masz powiększone serce, powstrzymać się od nadmiernego użycia alkoholu, palenie tytoniu i narkotyków, które mogą spowodować, że stan zdrowia.

Jak rozpoznać powiększone serce

Objawy rozszerzonej serca lub kardiomegalii, może wynosić od palpitacji serca na ataki paniki do niewydolności serca. Powiększenie serca nie należy mylić z "sercem sportowca", termin, który jest większy niż normalnie, jak zdrowy wyniku treningu aerobowego. W rozszerzonej serca, ściany mięśni może być albo zagęszczony z konieczności pracować ciężej, lub osłabiony z powodu choroby serca. Dokładniej, kilka możliwych przyczyn są: nadmierna rekompensata za wysokie ciśnienie krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a uraz mięśnia sercowego z powodu braku krwi (atak serca).

Instrukcje

1 Zobacz kardiologa dla RTG klatki piersiowej, które mogą pokazać, jeśli serce jest zbyt duży w stosunku do otaczających narządów.

2 Pobierz elektrokardiogramu (EKG). Z EKG, monitory impulsowe podłączone na skórze może wykryć nieprawidłowości w rytmie serca.

3 Pobierz echokardiogram. Za pomocą fal dźwiękowych, lekarz może obraz wewnętrzne komór serca, aby zobaczyć, które komory są powiększone. To pozwala lekarzowi na odróżnienie możliwych przyczyn, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub uszkodzonego mięśnia.

4 Otrzymuj badania krwi. Lekarz może używać niektórych testów szukać substancji we krwi, które mogą sygnalizować powiększenie serca. Na przykład, uszkodzenie tkanek serca uwalnia określone enzymy, takie jak troponiny. Innym znakiem jest możliwe gromadzenie się amyloidu w sercu (amyloidoza). Badania krwi mogą również sprawdzić dla innych warunków, które wywołują objawy podobne do tych obserwowanych w kardiomegalii.

5 Get Cewnikowanie serca. W ramach tej procedury, lekarz wprowadza cewnik, lub cienką plastikową rurkę, przez tętnicę w pachwinie, aż do serca, co pozwala jej na wykonanie kilku testów. Wkładając miernik ciśnienia, może ona podjąć odczyty ciśnienia w swoim sercu. Ona może również wykonywać koronarografii, w której barwnik widoczny na zewnętrznym aparacie rentgenowskim jest wstrzykiwany i zdjęcia rentgenowskie swojego serca są traktowane jako barwnik przepływa przez serce. Lekarz może również podjąć próbę biopsji w celu ustalenia stanu mięśnia sercowego.

Jak zmniejszyć powiększone serce

Powiększenie serca lub powiększenie serca, to stan chorobowy, w którym serce jest większe niż normalnie. Objawy mogą obejmować problemy z oddychaniem, zaburzenia rytmu serca i kaszel. Powiększenie serca może być spowodowane przez wiele chorób bazowych, takich jak nadciśnienie, kardiomiopatia, lub choroby zastawki. Ważne jest, aby traktować powiększone serce, jak tylko to możliwe; Nieleczona, powiększenie serca może prowadzić do poważnych powikłań i niewydolności serca. Na szczęście, leczenie istnieje zmniejszyć powiększony serce; to leczenie będzie zależeć od choroby podstawowej, która jest przyczyną kardiomegalia.

Instrukcje

1 Weź moczopędne leki. Leki moczopędne, takie jak Lasix lub Aldactone, wylewać nadmiar płynu z systemu. Ta utrata cieczy obniża ciśnienie tętnicze, ewentualnie umieszczając mniejszy nacisk na serce i umożliwiając, aby zmniejszyć do zdrowego wielkości.

2 Weź wysokie ciśnienie krwi leki, jeśli nadciśnienie jest przyczyna Twojej kardiomegalii. Mogą one obejmować inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE), takie jak VASOTEC lub beta-blokery, takie jak Lopressor.

3 przechodzą wymiany zastawki. Ta operacja może być konieczne, jeśli masz poważne choroby zastawek serca, takich jak zwężenia zastawki mitralnej lub mitralnej. Uszkodzona zastawka serca otrzymuje ze zwierzęciem lub zaworu mechanicznego, sprostowanie przepływ krwi w swoim sercu, które mogą zmniejszyć stan zapalny i złagodzić swój kardiomegalia.

4 Pobierz rozrusznika serca, czy zaburzenia rytmu serca jest przyczyną powiększenie serca. Twoje serce może puchnąć powodu nieregularnego bicia serca, wzywając do malutkiej rozrusznika mechanicznego być chirurgicznie. Urządzenie reguluje skurcze twego serca i łagodzi sporadyczny i szybką czynność serca. Nowo doprowadzono rytm może zmniejszyć rozmiaru powiększeniem serca.

Wskazówki

  • Porozmawiaj z lekarzem o przyczynę swojej rozszerzonej serca; ta rozmowa jest niezbędna do wyboru plan leczenia, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Zespół żyły głównej górnej i powiększoną tarczycę

Powiększenie tarczycy, zwykle z powodu raka tarczycy, to najczęstsze przyczyny zespół żyły głównej górnej, która jest częściowe zablokowanie żyły z największych w organizmie, żyły głównej. Leczenie zwykle obejmuje operację.

Zespół żyły głównej górnej

Superior Vena Cava zespół (SVCS) występuje, gdy część lub całość z żyły głównej dolnej w, największy żyły w ciele, są zablokowane. To może powodować następujące objawy: zmiany w głosie; dezorientacja; kaszel; rozszerzenie żył w górnej części ciała, zwłaszcza w ramionach; ból głowy; pustki w głowie; duszność; obrzęki ramion; obrzęk twarzy; trudności w połykaniu

Przyczyny

SVCS może być spowodowane czymś, że wywiera nacisk na ścianach żyły wrotnej, obejmuje wszystkiego, co może pęcznienia narządów lub tkanek w górnej części klatki piersiowej, ani żadnych nowotworów w górnej części klatki piersiowej. Więcej niż 90 procent przypadków żyły głównej górnej są powodowane przez lokalne raka, wiele z resztą rozpoczyna przypisać gruźlicy i kiły. Przed antybiotykami, SVCS często spowodowane przez infekcje.

Leczenie / Diagnostyka

SVCS można leczyć przez usunięcie co powoduje nacisk w żyle głównej. To może oznaczać operację usunięcia guza naciskania na żyły. W niektórych przypadkach, sam żyły mogą wymagać chirurgicznego otwarcia. U chorych na raka płuca, początek SVCS zazwyczaj oznacza, że ​​jest już za późno na jakiekolwiek leczenie. W każdym razie, SVCS zazwyczaj łatwo rozpoznaje się dzięki zastosowaniu promieniowania X lub skan CAT.

Związek z tarczycy

Powiększone lub nowotworowych tarczycy są jednymi z głównych przyczyn zespołu żyły głównej górnej. U pacjentów z guzkowym lub duże guzy tarczycy, guz naciska na żyle głównej, co powoduje przepływ krwi są ściśnięte. W takich przypadkach jak ten, leczenie wymaga usunięcia co najmniej jednego guza, ale w wielu przypadkach tarczycy jest wymagana. W tej procedurze, całe narządy usunięto, a funkcja tarczycy otrzymuje dodatków farmaceutycznych.

Wnioski

Ogólnie stosunek między wzrostem tarczycy i żyły głównej górnej można podsumować w następujący sposób: englarged tarczycy jest prawdopodobnie przyczyną żyły głównej górnej, dla których leczenie może być tarczycy.

Dieta Reset kubki smakowe

Kubki smakowe przyzwyczajać do naszej diety. Reagują na to, co oni są przyzwyczajeni. Znany jako adaptacji neuronów, mniej wrażliwości wyników smakowych. Nasi receptory smakowe nasyca się wysokich dawek cukru, soli i tłuszczu, stają się mniej skuteczne. Większość ludzi odpowie revving ich tłuszczu, soli i cukru spożycie. Jednak resetowanie swoje kubki smakowe jest lepsza reakcja. Resetowanie zmniejsza apetyt i przywraca pierwotny wpływ na smak. Ten prosty proces będzie mieć cię na drodze do lepszego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Dlaczego

Przetworzone jedzenie jest smaczniejsze sztucznie. Dodawanie reakcji chemicznych zwiększa przyjemność w naszych kubków smakowych. Sztucznego o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru i wysokiej wysokiej soli zwiększa enjoyability żywności, ale przez spożycie żywności na wysoce stymulujących rutynowo stajemy się odporni na smaku. Aby zresetować swoje kubki smakowe istotne jest, że dieta jest wolna od dodanego aromatu chemicznie, nadmiar tłuszczu, cukru i soli.

Oczyścić

Diety zresetować smak wymaga oczyszczenia zarówno systemu i podniebienia. Języki są wyłożone kubków smakowych. Pączki są zbudowane z komórek smakowych. Na końcu każdego ogniwa jest receptor. Receptory odróżnić gorzkich, słodkich, kwaśnych i słonych smaków. Gdy języczek zostaje powleczone bakterie receptory smakowe są mniej skuteczne. Aby zwiększyć poczucie smaku, aby język oczyszczając część codziennej rutyny.

Ramy czasowe i żywność

Twoim celem jest, aby do dyspozycji szeroki wachlarz subtelnych smaków. Odstawieniu od tłuszczów, cukru i soli w znacznym stopniu przyczynić się do przywrócenia oryginalnego progu smak.
Dwadzieścia osiem do 30 dni jest zalecany harmonogram zmienić swoje nawyki. To jest zasada, że ​​praktykując coś za 28 do 30 dni trzeba będzie utworzona zwyczaj. Kathy Balland, w swojej książce "Lose Dieta: Transform Your Body przez Podłączanie Your Soul", stwierdza, powinien trwać od 30 do 90 dni, aby przywrócić poczucie smaku.
Seler, sałata, bulion soli, organicznych piersi z kurczaka, produkty pełnoziarniste, organiczne warzywa i świeże owoce organiczne powinny stać się twoje diety zszywek. Dowiesz się, aby docenić ich naturalny smak, jak twoje kubki smakowe dostosować.
Pij dużo wody destylowanej w trakcie tego procesu. Opróżnia wody toksyn z systemu, przyspieszając proces.

Jak sprawdzić, czy Twoja tarczyca jest powiększona

Tarczyca jest gruczołem w kształcie motyla na szyi. Zawiera hormon, który kontroluje metabolizm. Czasami tarczycy może stać powiększony. Większość chorych nie doświadczają bólu, ale inni mogą mieć objawy, które utrzymują się przez kilka dni, tygodni lub miesięcy. Co więcej, objawy powiększonej tarczycy mogą naśladować innych dolegliwości, a ofiara może być nieświadoma jego tarczyca jest powiększona.

Instrukcje

1 może mieć powiększoną tarczycę jeśli wykryć obrzęk szyi. Niewielkie rozszerzenia często niezauważone. Powiększenie tarczycy powoduje obrzęk u podstawy szyi.

2 Możesz odczuwać ucisk w gardle. Powiększona tarczyca może stworzyć wrażenie obcego obiektu. Chorzy mogą czuć guzek lub poczuć się jak ich gardła zamyka.

3 Sprawdź się z lekarzem, jeśli wystąpi kaszel. Nieleczona powiększony tarczycy może powodować uporczywy kaszel, który nie reaguje na leki zimno lub kaszel.

4 Bądź aktywna jeśli zaczniesz tracić swój głos. Ponieważ tarczycy znajduje się u podstawy szyi, powiększenie tarczycy mogą prowadzić do chrypki.

5 Trudności w oddychaniu są kolejnym objawem powiększonej tarczycy. Tarczycy problem może mieć wpływ na przejście powietrza, zwłaszcza jeśli jesteś w pozycji leżącej.

6 Innym objawem: trudności w połykaniu pokarmów i płynów. W niektórych przypadkach może pojawić się dławienie.

Wskazówki:

  • Leki na receptę mogą zmniejszyć powiększenia tarczycy spowodowanych nadczynności i niedoczynności tarczycy. W ciężkich przypadkach, operacja jest konieczna.

Jak uspokoić Martwy Kubki smakowe

Jak uspokoić Martwy Kubki smakowe


Wbrew powszechnemu przekonaniu, smak pąki w rzeczywistości nie umiera. Podczas nagrywania język przez picie zbyt gorącej kawy, na przykład, to komórki w zarodku, które zmieniają kolor na czerwony i stać się niewrażliwe, nie smak bud się. Na szczęście, komórki Kubki smakowe są poddawane recyklingowi w ciągu około 12 dni, więc uszkodzone komórki są szybko znikają i są zastępowane nowymi, w pełni funkcjonalnych receptorów smakowych. Wiedząc dostaniesz poczucie smaku powrotem wkrótce może nie być najlepszy komfort dla kogoś, kto po prostu spalił jej język, ale niektóre metody łagodzą uszkodzone komórki Kubki smakowe w międzyczasie.

Instrukcje

1 Zastosuj kostki lodu do uszkodzonej części języka. Ten tymczasowo łagodzi smak pączek komórki i daje ulgę w bólu. Możesz użyć pełne kostki lodu lub pokruszony na to. Umieść lód w plastikowej workowate i przytrzymaj torbę nad spalonych części języka tak długo, jak jest to pożądane. Alternatywnie, przejdź plastikową torbę i pozwolić gołe kostki lodu do stopienia na języku.

2 Zapraszamy na lody lub popsicles. Takie smakołyki na zimno nadal uspokoić uszkodzone kubki smakowe, szczególnie jeśli spalił je poprzez spożywanie coś bardzo gorące. Pozwól lody lub popsicles do zrelaksowania się na języku, więc może przenikać chłód w maksymalne korzyści.

3 Pozwól język leczyć. Możesz mieć do czynienia z brakiem czucia, kiedy jeść przez kilka dni do tygodnia, ale uszkodzone komórki Kubki smakowe zniknąć w ciągu dwóch tygodni. Nadal stosować kostki lodu i zimne smakołyki do języka jako pożądany, aż odzyska pełną sensację z kubków smakowych.

Wskazówki:

  • Trzymaj się z dala od pikantnych lub kwaśnych pokarmów, aż twoje komórki Kubki smakowe zregenerować. Te rodzaje żywności mogą podrażniać uszkodzenia kubków smakowych i powodować dyskomfort. Niech gorące potrawy schłodzić wystarczająco przed jedzeniem, aby uniknąć dalszych szkód.
  • W sours może dać językiem pieczenie!

Powiększone zabiegi tarczycy

Powiększenie tarczycy - znany również jako "wola" - zazwyczaj występuje, gdy tarczycy "usterki" i nie jest w stanie wyprodukować niezbędnej ilości hormonu tarczycy użyte do regulacji metabolizmu organizmu. Obecność wola może być skutkiem ubocznym niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zapalenie tarczycy, guzki tarczycy, lub rzadziej, raka tarczycy. Obecność rozszerzonej tarczycy jest tylko jednym z wielu objawów zaburzeń tarczycy, takie jak choroba Hashimoto oraz chorobę Gravesa. W większości przypadków obecność guzkowym będzie utrzymywać, aż jego przyczyna jest skutecznie leczona.

Zdrowa tarczyca

Tarczycy małe kształcie motyla gruczoł w przedniej części szyjki składa się z dwóch "skrzydeł" (listki), które są dołączone przez rozciągnięcie tkanek znany jako przesmyk. Obowiązkiem tarczycy jest jod do konwersji tyroksyny (T-4) i trójjodotyroniny (T-3). Razem, T4 i T3 są znane jako "hormon tarczycy." Po tarczyca wydziela hormon do krwi, to stara się komórki, które są odpowiedzialne za regulację przemiany materii. Przysadki mózgowej, zlokalizowany w podstawie mózgu, działa jak rodzaj organu regulacyjnego dla tarczycy (TSH i wysyła hormon stymulujący tarczycę) gdy produkcja hormonu musi być wzmocniona. Zdrowa tarczyca produkuje 80 procent i 20 procent T4 T3.

Co powoduje, że jest powiększoną tarczycę?

Pacjenci z zaburzeniami tarczycy ogół będzie oczywiste inne objawy przed zauważyć obecność powiększenia tarczycy, w szczególności tych związanych z spowolnienia lub przyspieszenia procesu przemiany materii. Zarówno Hashimoto (niedoczynność tarczycy) i choroba Gravesa (nadczynność tarczycy) obejmować komponent autoimmunologiczne, które powoduje, że system odpornościowy do "ataku" tarczycę i spowodować, aby powiększyć. Podczas gdy poziomy T3 i T4 można mierzyć poprzez badanie krwi, ustalenia wielkości tarczycy, a także jego cechy charakterystyczne (takie jak obecność guzków i raka), może obejmować bardziej kompleksowe badania, takie jak badanie wychwytu jodu radioaktywnego, fine-cienkoigłowa (BAC) biopsji lub skanowania tarczycy.

Co robi "Wole" Feel Like?

Ludzie, którzy mają wole często wrażenie, że to jest tak duże, to musi być oczywiste dla widzów. Często to nie przypadek, a powiększony gruczoł może być ustalona wyłącznie przez lekarza badania palpacyjnego. Wole może doprowadzić do nadmiernego kaszlu lub dławiąc się niektórych pokarmów i płynnych tekstury. Osób z wolem może wystąpić uczucie, że ich oddech jest ograniczony, a powiększona tarczyca naciska się na tchawicy. Czasami, jak w przypadku niedoczynności tarczycy, głos staje się niski, zachrypnięty lub "żwirowe".

Doustne leki Leczenie

Niektóre zaburzenia, takie jak te, które prowadzą do niedoczynności tarczycy lub nadczynności tarczycy, można skutecznie leczyć leku doustnego. Choroba Hashimoto, na przykład, poddaje się wymianie tarczycy, choroba Gravesa, gdy poddaje się obróbce anty-tarczycy, leków w połączeniu z beta-blokerów. Leki te zmniejszają wielkość powiększenia tarczycy oraz związane z nimi objawy, lecz zwykle nie eliminuje obecność guzkowym całkowicie.

Inwazyjne zabiegi

W pewnych okolicznościach, bardziej inwazyjne leczenia wymagane, gdy stan tarczycy jest obecny. Chirurgia raka tarczycy wymaga zwany tyroidektomię, w którym cały gruczoł jest usuwany. Radioaktywny jod jest leczenie możliwe rozwiązanie dla osób z nadczynnością tarczycy lub tarczycy guzki. Po tarczycy lub jod promieniotwórczy leczenia pacjent wykazuje objawy niedoczynności tarczycy i wymagają terapii zastępczej. Chyba że pacjent ma raka tarczycy, lekarze zazwyczaj nie mają tendencję do uciekania się do usuwania tarczycę chirurgicznie.

Inne rodzaje chorób tarczycy

Tarczycy jest zapalenie tarczycy, które zazwyczaj nie potrzebuje długotrwałego leczenia, chociaż może wystąpić w połączeniu z chorobą Hashimoto. De Quervain za tarczycy skutkuje gwałtownym rozszerzeniem tarczycy, która staje się bolesne i oferty przez kilka tygodni aż do pęcznienia maleje. Cicha tarczycy, która ma tendencję do ciąży, może spowodować rozszerzonej nadczynnością tarczycy i tymczasowego. Te dwa ostatnie warunki ostatecznie rozwiązać na własną rękę i zostaną usunięte przez leżenia w łóżku i stosowania niektórych leków na receptę.

Jak zwiększyć kubki smakowe

Jak zwiększyć kubki smakowe


Nasz zmysł smaku jest wynikiem złożonych relacji między naszym językiem, naszego nosa i mózgu. Kubki smakowe na naszych językach pracować z naszego zmysłu węchu oraz wiadomości wysyłanych z mózgu o niektórych środkach spożywczych i smaków. Z wiekiem jednak nasze kubki smakowe stracić część swojej wrażliwości. Proces starzenia może również powodować pewne pokarmy smakować inaczej do nas, a niektóre pokarmy stają się trudne do smaku w ogóle. Istnieje kilka sposobów, aby poprawić sposób smak i zwiększyć swoją zdolność do rozróżniania smaków.

Instrukcje

1 rzucić palenie, jeśli jesteś palaczem. Stwierdzono, że palenie hamuje zdolność osoby na smak żywności prawidłowo. Ale te efekty mogą być odwrócone. Kubki smakowe zregenerować co około 10 dni. W rezultacie, jeśli rzucić palenie może być w stanie poprawić swoje umiejętności w smaku tylko kilka tygodni.

2 Rozważ rodzaje leków, które używasz. Niektóre leki można podjąć, może również wpływać na poczucie smaku. Powszechnie przepisywane leki, takie jak leki przeciwdepresyjne, statyny i leki ciśnienie krwi może utrudniać swoje kubki smakowe. Porozmawiaj z lekarzem na temat bezpieczeństwa rezygnację niektórych leków lub przejście na alternatywne.

3. Zwróć uwagę na to, co jesz. Często jesteśmy rozproszony kiedy jemy. Sygnały z mózgu ściśle współpracować z nerwów w naszej nos i usta, aby utworzyć pełne doznania smakowe. Jeśli nie jesteś naprawdę świadomy tego, co jemy, smak jest zmniejszona. Podczas jedzenia, czasu, by zwracać uwagę na jedzenie, które jest w ustach. Pomaga również na przemian różnych potraw z każdym kęsem. To utrzymuje podniebienia "obudzić" i utrzymuje ciekawe jedzenie. Może to również pomóc zachować swoje jedzenie w "prawdziwym" stanie najlepiej jak potrafisz. Innymi słowy, wygląd jedzenie powinno być jak najbliżej stanie naturalnym lub surowe, jak to możliwe. Na przykład, jeść marchewki całości, gotować całych ryb lub zrobić pieczone ziemniaki zamiast puree.

4 Zachowaj dieta zróżnicowana. Jedząc te same lub podobne środki spożywcze w kółko może znieczulać swoje kubki smakowe tych produktów spożywczych. Zmieniając swoją dietę, próbować nowych pokarmów, a nawet rezygnację z niektórych pokarmów na raz może pomóc przywrócić gusta. Ludzie często muszą zwiększyć spożycie słonych i słodkich smaków tylko ich smak, jeśli jedzą dużo żywności z tych profili smakowych. Ludzie, którzy zaniechali słonych lub słodkich pokarmów na czas często, że można je lepiej smakują one później, kiedy wznowić je jeść.

5 Bądź świadomy swojego węchu, jak również. Smak i zapach ściśle ze sobą praca w procesie degustacji. Przechowywać nosa otwarte przez dmuchanie nosa, z użyciem aerozolu soli fizjologicznej lub przy użyciu ponad-the-counter leków, takich jak leki przeciwhistaminowe lub przeziębieniu. Pomaga również unikać długotrwałego przebywania na bardzo silnych zapachów, nawet tych, które są przyjemne. Taka ekspozycja może uszkodzić nerwy w nosie i degustacji wpłynie swoich umiejętności.

Powiększona tarczycy i stres

Powiększona tarczyca może nasilać stres, bo stres może rozpalać podstawowych warunków, które powodują powiększoną tarczycę. Zarządzanie stresem, w połączeniu z leczenia przyczynę swojej rozszerzonej tarczycy, pomoże Ci utrzymać obrzęk tarczycy w ryzach.

Powiększone Przyczyny tarczycy

Powiększenie tarczycy, wole zwany także może być spowodowane przez kilka różnych warunkach tarczycy. Tarczycy może stać się powiększony, jeśli masz niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy), nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy), guzki tarczycy i raka tarczycy. W niektórych przypadkach, może być powiększenie tarczycy bolesne w dotyku i może powodować ból gardła, ból szyi, lub trudności w połykaniu lub oddychaniu.

Stres link

Związek między stresem powiększonej tarczycy i jest jasne i pośrednie. Nie ma dowodów, że sam stres powoduje tarczycy stać się obrzęk lub powiększenie bez chorobami tarczycy, zgodnie z tarczycy Association of Canada. Nie ma jednak dowody na to, anegdotyczne, że stres może sprawić pewne warunki tarczycy gorzej, co z kolei może spowodować tarczycy obrzęk.

Z problemami tarczycy spowodowanych przez choroby autoimmunologiczne, lekarze uważają, stres może autoimmunologiczne warunki wybuchają lub bardziej poważne, zgodnie z naturalnym grupy zdrowia Heal z Hope. Przez rozszerzenie, stres może pogorszyć problem tarczycy, powodując stan zapalny.

Bazowy Stan Leczenie

Leczenie powiększoną tarczycę oznacza, diagnozowania i leczenia schorzenie, które powoduje jej. Lekarz może przepisać lek zastępczy hormony tarczycy, jeśli masz niedoczynność tarczycy, a tarczyca tłumienia leki i terapia jodem radioaktywnym jest używany, jeśli jest nadczynność tarczycy, lub jeśli masz guzki tarczycy. Chemioterapię, promieniowanie lub usunięcie tarczycy są wszystkie możliwe sposoby leczenia raka tarczycy. Leczenie tych warunków może zmniejszyć obrzęk tarczycy.

Stres i leczenie

Podobnie jak sam stres nie spowoduje powiększoną tarczycę, zarządzanie stresem sam nie rozwiąże problemu powiększeniu tarczycy. Jednak, zarządzania stresem jest częścią zdrowego stylu życia i może mieć pozytywny wpływ na zdrowie tarczycy.

Techniki zarządzania stresem

Zgodnie z Mayo Clinic, należy rozpocząć od identyfikacji przyczyn stresu. Może się okazać, że można usunąć niektóre stresu ze swojego życia po prostu przez zmianę nawyków. W innych przypadkach, nie mogą mieć wybór, ale tolerować pewne czynniki stresu. Mayo Clinic zaleca znalezienie relaksujące techniki, który pracuje dla Ciebie, takie jak joga czy medytacja, aby pomóc Ci stres w ryzach.

Powiększone Powikłania tarczycy

Powiększenie tarczycy jest jednym z pierwszych sygnałów pewnego rodzaju zaburzeń mogą się rozwijać w tej ważnej gruczołu układu hormonalnego. Sygnalizuje to lekarzom na możliwość wielu zaburzeń, które wytwarzają szeroką gamę powikłań w organizmie.

Powiększona tarczyca

Powiększenie tarczycy jest powszechnie określany jako powiększenia tarczycy. Jest to jedna z pierwszych oznak, że choroby tarczycy mogą występować. Wole to najczęściej tworzy w wyniku swobodne wzrost guzków. Takie grudki komórek tarczycowych rozwoju w tarczycy - i zwykle w ciągu roku - są pielęgnowane do tego, że stały się one objawowe lub, bardziej powszechnie są przypadkowo odkryty w wyniku innego badania, takie jak CT lub MRI skanowanie. Bardzo rzadko przynoszą żadnych zauważalnych objawów, dopóki nie są bardzo rozwinięte.

Guzki

Chociaż te guzki są bardzo częste, szczególnie u osób starszych, tylko około 5 procent guzków są nowotworowe. Hormonalna Fundacja twierdzi, że guzek może być rakowe, czy węzły chłonne pod szczęki są spuchnięte lub guzek rośnie szybko, czuje się ciężko i powoduje ból. Te guzki nowotworowe mogą powodować chrypkę i zrobić połykaniu lub trudności w oddychaniu. Inne objawy mogą obejmować rodzaj "łaskotki" w gardle. W bardzo postąpiła przypadkach wole może być oglądany przez skórę powyżej tarczycy w gardle.

Guzek Przyczyna

Guzki mogą być wypełnione płynem (cysty) lub ciała stałego i występuje znacznie częściej u kobiet (80 procent przypadków chodzi o kobiety), niż u mężczyzn. Co ciekawe, mężczyźni są bardziej narażone na rozwój raka tarczycy w wyniku. Lekarz będzie sprawdzić podejrzane wzrost tego rodzaju. Jednak wielu dorosłych żyć całe życie nieświadomi obecności guzków w swojej tarczycy. Mimo to, jest to ważne dla lekarza, aby zbadać podejrzane wzrosty w celu wykluczenia nowotworu lub obecność powiększonych powikłań, takich jak choroby tarczycy Hashimoto lub chorobę Gravesa-Basedowa.

Choroba Hashimoto

Wole często wskazuje na obecność choroby Hashimoto, która jest przewlekłe zapalenie tarczycy spowodowanych nieprawidłowym przeciwciał we krwi i białych krwinek, które atakują i niszczą komórki tarczycy, według Fundacji tarczycy Kanady. Jest to choroba autoimmunologiczna, gdzie ciało błędnie mówi układ odpornościowy do niszczenia komórek tarczycy. To bombardowanie boli zdolność gruczołu do produkcji ważnych hormonów, przynosząc na niedoczynność tarczycy, powszechnie określane jako tarczycy pod czynne. Powoduje to zmęczenie, wysoki poziom cholesterolu we krwi, ochrypłym głosem, obrzęk twarzy, bladość lub suchość skóry, zaparcia, przyrost masy ciała, depresja i suchych włosów lub palców paznokcie.

Choroba Gravesa-Basedowa

Powiększenie tarczycy mogą być również powodowane przez choroby Gravesa. Podobnie jak Hashimoto, to zaburzenie jest wywołane przez błędnym ataku na tarczycy. Ale wynik jest dokładnie odwrotnie. Produkuje nadczynność tarczycy, dalej nadczynność tarczycy. Mayo Clinic informuje, że powikłania to wyłupiaste oczy (znanych jako oftalmopatii Gravesa), teariness oczu, biegunka, nieregularne wypróżnienia, bezpłodność, utrata masy ciała, drżenie rąk, zmęczenie, kołatanie serca, drażliwość, zaburzenia miesiączkowania i nadmierne pocenie się.

Powiększone Objawy tarczycy

Tarczycy są małe gruczoły w przedniej części szyjki, który reguluje wszystkie aspekty funkcji organizmu poprzez produkcji i uwalniania hormonów. Choroby, które wpływają na tarczycy może mieć destrukcyjny wpływ na ogólny stan zdrowia danej osoby. Powiększenie tarczycy jest spowodowana przez szereg warunków, w tym nadczynności tarczycy, wola, (takich jak choroba Graves'a), niedoczynność tarczycy (takich jak choroba Hashimoto), brodawek i rak tarczycy. Objawy różnią się w zależności od przyczyny.

Wola

Słowo "wola" jest czasem używane w odniesieniu do każdego rodzaju rozszerzenia tarczycy jednak oznacza również, że szczególny warunek (łagodne choroby tarczycy). Wole oznacza, że ​​tarczycy wzrosła tak duża widać na promieniowanie rentgenowskie i ultradźwięki, które mogą uczynić obszar szyi danej osoby wyraźnie większy. Wola są często wrażliwe na dotyk, a ponieważ naciskać na przełyku i tchawicy, mogą powodować kaszel, chrypkę i duszność. Chorzy mogą doświadczać odczucia zadławienia, które mogą być podrażnione przez krawaty i golfy.

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy jest stanem charakteryzującym się nadprodukcji hormonów. Powiększenie tarczycy z powodu nadczynności tarczycy mogą towarzyszyć objawy takie jak drażliwość, nerwowość, zwiększona potliwość, nieregularne stopy słyszeć, biegunka, utrata masy ciała, drżenie rąk, lżejszych okresach kobiet i zaburzeń erekcji u mężczyzn. Specyficzny typ nadczynności tarczycy, choroby Gravesa, jest często odpowiedzialny za powiększone tarczycy. W tych przypadkach, objawy towarzyszące obejmują również obrzęk, wybrzuszenia lub swędzenie oczu i osłabienie mięśni.

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest zaburzeniem charakteryzującym się niedoborów hormonów. Powiększenie tarczycy z powodu niedoczynności tarczycy mogą towarzyszyć objawy, takie jak zmęczenie, chłód, spowolnienie akcji serca, zwiększenie masy ciała, zaparcia, cięższe okresy u kobiet i zaburzenia erekcji u mężczyzn. Choroba Hashimoto, specyficzny rodzaj niedoczynności tarczycy, często powoduje powiększenie tarczycy. Towarzyszących objawów w tych przypadkach także trudności z koncentracją, trudności w połykaniu, wczesne wystąpienie siwiejące włosy i niepłodności u kobiet.

Guzki

Powiększenie tarczycy może wskazywać guzki, które torbiele lub grudki wypełnione cieczy lub substancji stałych. Osób cierpiących na te odbijają między objawami hyperthyroidic i hypothyroidic. Podczas tkliwość szyi, trudności w połykaniu i uczucie pełne są typowe objawy, często guzki (i powiększenie tarczycy) może być obecny bez żadnych oznak zewnętrznych.

Rak tarczycy

Czasami powiększone tarczycy wskazują na raka tarczycy, szczególnie gdy szybko rosną. Rak tarczycy jest spowodowana guzków złośliwych, które mogą być zidentyfikowane, będąc firmą w dotyku. Objawy związane z rozszerzeniem indukowanego raka tarczycy są takie same, jak objawy brodawkowych. Chociaż powszechnie występują guzki, tylko 5 procent to nowotworowych.

Normalny vs. Powiększona Waga narządów wewnętrznych w Autopsy

Sekcja zwłok jest dochodzenie w celu ustalenia przyczyny zgonu w podejrzanych okolicznościach, lub gdy nie ma wyjaśnienie śmierci przyczyn naturalnych. Ważenie i narządów pomiaru określa objawy choroby lub urazu. Autopsja informacje zawierają klucze do zapobiegania i leczenia chorób.

Metody pomiarowe

Ciężar narządów mierzono w gramach, a ogólny rozmiar jest mierzony w centymetrach. Pomiary normalnych i powiększonych narządów odnotowane w sprawozdaniach z autopsji, jak najmniejszy margines różnicy może być wskaźnikiem stanu przed śmiercią. Nieprawidłowe spadła wielkość i ciężar narządów są również wskaźniki warunków występujących przed śmiercią.

Analiza porównawcza

Nie ma jednego masa jednolita lub rozmiar dla każdego narządu. Lekarzy orzeczników i patolodzy przede wszystkim dokonywanie porównań na podstawie masy ciała, wieku i płci. Dr Stephen J. Nelson jest neurologopedy, który zauważa, że ​​normalna waga mózgu koreluje do wzrostu, wagi i płci zmarłego. Niektóre tabele sprzedaż masy narządów używać rasowe i stylu życia, czynniki przy ustalaniu zakresu normalnych rozmiarów narządów.

Powiększony w porównaniu Grubego

Organy, które pojawiają się powiększone w trakcie sekcji zwłok, nie zawsze może być zwiększenie masy ciała. Opisując sekcję zwłok, która ujawnia stan wątroby, dr Ed tłuszczowych Friedlander, wspomina, że ​​wątroba waży światło, mimo że jest nieco za duży. Raporty rozszerzonej sercach znaleźć w sekcji zwłok po śmierci sportowców, takich jak zapaśnik Chris Benoit, są zgłaszane jako znaki ukryte problemy z sercem, które mogą, ale nie mogło być przyczyną śmierci.

Jakie są przyczyny powiększone serce zawory?

Jakie są przyczyny powiększone serce zawory?

Zastawek serca otwarte i blisko pomocy bezpośredni przepływ krwi. Zakażenia bakteryjne, choroby wrodzone i niektóre leki mogą zakłócać przepływ krwi powoduje powiększenie serca zawory.

Zapalenie wsierdzia

Zapalenie wsierdzia jest zapalenie, które jest spowodowane przez zakażenie bakteryjne, rosnące na zastawek serca. Zakażenie może wprowadzić do krwiobiegu przez zabiegi dentystyczne, głębokie nacięcie w skórze lub po zabiegu chirurgicznym.

Gorączka reumatyczna

Reumatyczne gorączka jest choroby wieku dziecięcego, który rozwija się, gdy anginy nie zostały właściwie traktowane. Typowych objawów tego zakażenia bakteryjne są powiększone serce zawory, duszność ból oddech i klatki piersiowej.

Anomalii Ebsteina

Anomalii Ebsteina jest wada wrodzona gdzie zawory trzymać się ściany serca uniemożliwia przepływ krwi. Ponieważ krew nie może przenieść, powoduje rozszerzenie lub obrzęk zaworów.

Atrezja zastawki trójdzielnej

Atrezja zastawki trójdzielnej jest rzadką chorobą wrodzoną gdzie zastawki trójdzielnej brakuje krwi przechodzą przez otwór. Normalnie odtleniono krew wchodzi z prawej strony serca i wypływa do płuc. W płucach, krwi podnosi tlenu. Bogatej w tlen krwi wraca z powrotem do lewej komory serca. Z zarośnięcia zastawki trójdzielnej krew jest zablokowany do płuc, powodując stan znany jako sinica. Sinica jest niebieskie zabarwienie skóry i warg z powodu niewystarczającej ilości tlenu we krwi.

Leki

Leki fen-phen (Fenfluramina) i Redux (dexfenfluramine), które były stosowane w leczeniu otyłości, okazały się być przyczyną niedomykalności zastawek. Niedomykalność zastawki mitralnej występuje wtedy, gdy zastawek serca stają się powiększone, powodując krew płynąć do tyłu w obrębie serca. Leki od zostały usunięte z rynku.

Jest to wspólne mają powiększone serce?

Jest to wspólne mają powiększone serce?

Termin medyczny określający nieprawidłowe powiększenie serca jest kardiomiopatia. Serce nie jest częstym zjawiskiem i jest poważną chorobą, która zazwyczaj prowadzi do śmierci, jeśli nie traktuje.

Kardiomiopatia

Kardiomiopatia może być pierwotne lub wtórne. Pierwotny kardiomiopatia nie można obwiniać konkretnej przyczyny, takie jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub wady wrodzonej. Wtórnym kardiomiopatią jest przypisany do konkretnej przyczyny, zwykle związane z innym organem w organizmie.

Kardiomiopatią rozstrzeniową

W kardiomiopatią rozstrzeniową, serce staje się rozciągnięty i powiększone, ograniczając zdolność krwi do przepływu przez serce. Czasami skrzepu krwi mogą tworzyć, zablokowania tętnic w sercu. To się nazywa skrzepliny.

Kardiomiopatia przerostowa

W kardiomiopatii przerostowej lewej komory serca powiększa i utrudnia przepływ krwi z tego obszaru. To również może spowodować przeciek w zastawki mitralnej.

Kardiomiopatia ograniczająca

W kardiomiopatia ograniczająca mięśnia sercowego lub serca staje się sztywny lub sztywne, a serce traci niektóre z jego zdolność do efektywnie pompować krew.

Kardiomiopatia leczenie

Leczeniu kardiomiopatii zależy jakie pacjent ma. To może dotyczyć operacji lub leczenia przeciwzakrzepowego narkotyków lub beta bloker.