adcov.com

dzialanie kortizonu

Czy Kamfora szkodliwy?

Kamfora jest zawarta w różnych dostępnych bez recepty produktów do stosowania miejscowego. Jest to naturalna substancja woskowa, pochodzące z drzewa Kamfora Cinnamonum lub kamfory Laurel. Ten duży wiecznie zielone drzewo można znaleźć w obszarach Argentyny, Egiptu i Stanów Zjednoczonych. Kamfora Laurel drzewo jest agresywny nienatywną szkodników, które spowodowały spustoszenie w takich krajach jak Australia, dławiąc rodzimych roślin, uwalniając toksyczne substancje chemiczne i burzenie fundamentów i chodników.

Funkcja

Kamfora jest stosowany do łagodzenia bólu stawów, bóle mięśni i ból. To jest dobre dla opryszczka, brodawki i ulgi dyskomfortu hemoroidów. Kamfora jest dostępny jako krem ​​lub balsam. Produkty zawierające kamforę to Vick w Vaporub, Bengay i Heet.

Szkodliwe skutki

Olej Kamfora ma wiele efektów leczniczych. Jest on uważany za skuteczny środek przeciwbólowy, środek pobudzający i przeczyszczające. To działanie antydepresyjne, środek przeciwzapalny i środek antyseptyczny. Jednak bez względu na te skutki lecznicze, kamfora może być szkodliwe. W artykule opublikowanym w Pediatrics, w maju 2009 roku przez naukowców z Albert Einstein College of Medicine of Yeshiva University, stwierdza: "Naukowcy wiedzą już od pewnego czasu, że kamfora może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym napadów."

Badania Badanie

Według naukowców z nowych badań w Albert Einstein College of Medicine na Uniwersytecie Yeshiva zatytułowany "Dzieci narażone na toksycznych dzialan Kamfora, zawierające produkty" opublikowane w Pediatrics, maja 2009. "Niewłaściwe stosowanie kamfory lub produktów zawierających kamfory, może być częstą przyczyną napadów w małych dzieci. " Badanie wzywa do podjęcia wysiłków w celu edukowania społeczności na temat zagrożeń związanych z kamforą i zatrzymać nielegalnego obrotu produktami kamfory.

Reakcja alergiczna

Reakcja alergiczna na jakikolwiek lek jest ratownictwo medyczne; natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy reakcji alergicznej na kamfory to swędzenie, pokrzywka, duszność lub uczucie ucisku w klatce piersiowej, wraz z obrzękiem twarzy, ust i języka.

Ostrzeżenie

Narażenie na toksyczne opary kamfory należy unikać, zwłaszcza przez osoby cierpiące na zaburzenia napadowe. Kamfora nie należy przyjmować doustnie; może to powodować tachykardię, zatrzymanie moczu (białkomocz i obecności białka w moczu), a także zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Toksyczność Kamfora może rozwijać się w pięciu do 15 minut. To awaryjne zagrażające życiu. Objawy to nudności, wymioty i pieczenie w jamie ustnej i jelit, później prowadzi do dezorientacji, omamy i drgawki.

Food and Drug Administration

Ponieważ dzieci są szczególnie narażone na toksyczność kamfory, Food and Drug Administration reguluje prawidłowe etykietowanie produktów zawierających kamforę. Niezależnie od tych przepisów, bez właściwego oznakowania produktów zawierających kamforę, można znaleźć używany do celów leczniczych, duchowych i zwalczania szkodników, a także do stosowania jako aromatyczny.