adcov.com

dysplazja czolowo korowa

Co to jest dysplazja korowa?

Co to jest dysplazja korowa?


Dysplazja korowa jest chorobą mózgu, wynikające z nieprawidłowego wczesnego rozwoju neuronów w korze mózgowej. Nieprawidłowe neuronów prowadzić w wielu objawów neurologicznych, które ujawniają się we wczesnym okresie życia. Jest wiodącą przyczyną epilepsji u dzieci. Diagnozowaniu i leczeniu napadów padaczkowych, które wynikają z istoty korowej dysplazji może być trudne, gdyż części mózgu wpływa na każdego osobnika są unikatowe.

Definicja

Dysplazja korowa występuje przy tworzeniu komórek mózgowych lub neuronów, w embrion lub płód nie uda się dotrzeć do części mózgu szarej, dla których są one genetycznie przeznaczonych. W rezultacie, te części kory brak odpowiednich połączeń nerwowych do prawidłowego funkcjonowania. Zaatakowane obszary korowe mogą być małe i określone lub może obejmować całe półkuli mózgu.

Przyczyny

Choć dokładne przyczyny dysplazji korowych nie zostały zidentyfikowane, duża ilość badań wskazuje, że stan może mieć silne podłoże genetyczne. Wiele dzieci, które rozwijają padaczki wynikających z dysplazji korowych mają w rodzinie problemy z padaczką; oprócz tych, z innymi członkami rodziny chorych na padaczkę napadów raczej doświadczyć w młodszym wieku.

Objawy

Powtarzających się napadów padaczkowych u niemowląt i bardzo małych dzieci jest najbardziej częstym objawem dysplazji korowej. Epilepsję aktywność mózgu wynikające z powierzchni kory dysplazją bardzo wcześnie w życiu dziecka dotkniętego od kory nieprawidłowości występują w macicy i są obecne w chwili urodzenia. Inne objawy neurologiczne, z którym będzie się różnić dotyczy części mózgu, choć inne typowe objawy to opóźnienie umysłowe; nadpobudliwe, często agresywne zachowanie; większa niż średnia głowy; i nieprawidłowe odruchy głębokie.

Diagnoza

Dysplazja korowe mogą być trudne do diagnozowania od zakażone części mózgu różnią się każdego osobnika. Po badaniu neurologiczne, takie jak skanowanie PET, skan CT i MRI przeprowadzono próby wykrycia nieprawidłowego części w korze mózgowej. Electroencephalograzm, który wykorzystuje elektrody na skórze głowy do monitorowania i rejestrowania aktywności mózgu jest również używane do wskazania położenia mózgu drgawki, z których pochodzą.

Leczenie

Traktowanie korowej dysplazja skupia się na leczeniu i kontrolowaniu drgawki, które wynikają z położenia i stosowane metody będą się zmieniać dla każdego pacjenta. Przeciwdrgawkowe leki są skuteczne w przypadku niektórych osób, podczas gdy inni mogą mieć takie poważne i unmanagable drgawki, chirurgiczne usunięcie nieprawidłowe część mózgu może być najbardziej skutecznym rozwiązaniem.

Jakie są objawy dysplazji korowej?

Stan mózgu znane jako dysplazji korowej urodzenia jest wrodzony defekt, który wynika z nieprawidłowego rozwoju mózgu u płodu. Ponieważ dysplazja korowa nie zachowują się tak samo dla każdego dziecka, lekarz opracuje plan leczenia dostosowany w każdym przypadku. Aby zdiagnozować stan lekarze przeprowadzą badanie neurologiczne i używać badania obrazowe takie jak skanowanie i elektroencefalogramu MRI, CT.

Cechy

Wrodzony stan jest taki, który ma wpływ na dziecko, gdy jest jeszcze w macicy i pozostaje po urodzeniu. Dysplazja korowa jest jednym z takich warunków. W normalnym rozwoju mózgu, komórki mózgowe zwane neurony utworzyć w rdzeniu mózgu, a następnie migrować do zewnętrznych warstw mózgu warstwy rozwinąć się w późniejszym okresie ciąży. W przypadkach korowego dysplazji neurony nie może migrować do właściwego miejsca w czasie rozwoju, co powoduje pewien stopień odkształcenia warstwy mózgu. W pewnych przypadkach, warstwy nie w pełni rozwijać.

Efekty

Najczęstszym objawem dysplazji korowej jest napady padaczkowe. Napady zwykle powtarza się różnej częstotliwości i nasilenia, w zależności od dziecka. Jeśli drgawki dziecka są związane z dysplazją korowej, epizody rozpocznie wkrótce po urodzeniu dziecka. Jeśli napady rozpocząć w późniejszym okresie życia, potem epizody nie są od dysplazji korowej. Dzieci z dysplazją korowej mogą mieć również inne objawy, w tym nienormalnie duże głowy, powolne refleks w dowolnej części ciała i niezręczności podczas chodzenia. Mogą cierpieć na schorzenia psychiczne, w tym opóźnienia umysłowego lub nienormalnie agresywne lub spontaniczne zachowanie. Mogą trudno nauczyć się mówić.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenie objawów dysplazji korowych jest uzależniona od nasilenia stanu i ogólnego stanu zdrowia fizycznego dziecka. W niektórych przypadkach dysplazji korowej dziecko może potrzebować przeciwnapadowe leki tylko pomóc przeciwdrgawkowych. W cięższych przypadkach, lekarze mogą określić najlepsze leczenie jest usunięcie uszkodzonych części mózgu. Usunięcie części mózgu jest niebezpieczna procedura, która oferuje nieprzewidywalne rezultaty. Lekarze będą uciekać się do operacji tylko wtedy, gdy są przekonani, nie ma innego leczenia dostępne.

Rozważania

W przeważającej części wystąpienie objawów dysplazji korowych jest przypadkowy. Lekarze nie są w stanie wskazać żadnego czynnika jeden ryzyka, które mogą potencjalnie zwiększyć szanse dziecko urodzi się z chorobą. W niektórych przypadkach może okazać się, że korowej dysplazja znajduje się w genetycznej poszczególnych członków rodziny, ale jeszcze nie istnieje określony związek pomiędzy genetyki i choroby.

Nieporozumienia

Podczas gdy niektóre z objawów dysplazji korowej mogą być podobne do epilepsji, nie są one tej samej choroby. Coritcal dysplazja jest potencjalną przyczyną padaczki, ale nie jest jedyną przyczyną. Wiele warunków może prowadzić do padaczki, w tym uszkodzenia mózgu w wyniku wypadku, alkoholizmu lub narkomanii. Padaczka nie jest koniecznie stan wrodzona - jak to może pojawić się w każdym momencie życia - podczas gdy, dysplazja korowa, gdy dziecko zaczyna ciągle się rozwija w łonie matki.

Co to jest dysplazja nerwów?

Co to jest dysplazja nerwów?


Septo-nerw wzrokowy dysplazja (SOD), czasami nazywany po prostu nerwów dysplazji, to stan oczu, które mogą prowadzić do ślepoty w jednym lub obu oczach, zgodnie z National Institute of zaburzeń układu nerwowego i udar mózgu (NINDS).

Charakterystyka

Septo światłowodowych dysplazja, dawniej zwany syndrom De Morsier, charakteryzuje się nieprawidłowym rozwojem dysków optycznych i przysadki braków.

Przyczyna

Według Szkoły dla Niewidomych w Kalifornii (CSB), przyczyną nerwów dysplazji jest nieznany. Jednakże, u pacjentów z zaburzeniami, optyczne powikłania nerwowe uniknięcia przesyłania wizji z osiągnąć mózg (nerwu hipoplazję) i przegrody przezroczystej region mózgu nie tworzą odpowiednio.

Objawy

Ślepoty w jednym lub obu oczach jest częstym objawem nerwów dysplazji. Inne objawy to rozszerzenia źrenicy jako reakcji na światło, mimowolne ruchy gałek ocznych, niskie napięcie mięśni i problemów hormonalnych.

Komplikacje

W rzadkich przypadkach nerw dysplazja powoduje drgawki i żółtaczkę po urodzeniu. Powikłania w nerwowej przysadki dysplazji może powodować osób poszkodowanych być krótszy i cięższy niż średnia.

Nieporozumień

Chociaż niektóre osoby urodzone z SOD mają niepełnosprawności lub upośledzenia umysłowego nauki, niektóre mają normalną inteligencję, według NINDS. Wiele dzieci z SOD cierpią pewne opóźnienie rozwoju spowodowane zaburzeniami neurologicznymi lub ślepoty.

Leczenie

Nie ma lekarstwa dla nerwów dysplazji, ale niektóre objawy są uleczalne. W niektórych przypadkach jest stosowany w hormonalnej terapii zastępczej. Wizja, terapie fizyczne i zawodowe mogą być również wprowadzone w życie, w zależności od obecności i nasilenia objawów.

Dysplazja i zatoki klinowej Zakażenia

Dysplazja i zatoki klinowej Zakażenia


Dysplazja kości klinowej może wystąpić zapalenie zatok wynikające z warunku objawia się intensywnym bólem głowy. Zaangażowanie kości klinowej z zakażenia zatok może prowadzić do zapalenia zatok klinowej. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest niezbędne jako warunek może być stopniowe i mogą powodować poważne powikłania, gdy nie jest leczone.

Znaczenie

Dysplazja polega na klinowej nieprawidłowości kości, gdzie tworzenie kości klinowej jest niekompletna. Klinowej kość tworzy część oczodołu i ma wystający w dół zatok do jamy nosowej. Jego wada może być spowodowane wadami wrodzonymi lub niedobór czaszki i może być związany z zakażeniem zatok.

Zapalenie zatok może wystąpić wzdłuż wadliwego klinowej kości, co prowadzi do stanu klinowej zatok. Amerykańska Akademia Otolaryngologii-chirurgii głowy i szyi określa zapalenie zatok, jak zapalenie błony śluzowej zatok, kości i ubytków. Gdy zapalenie kości wpływ klinowej, klinowej, które występuje, jest jednym z najtrudniejszych rodzajów zapalenie zatok, które mogą prowadzić do różnych komplikacji.

Objawy

Diagnozowania zatok klinowej jest często trudne ze względu na manifestacje objawów. Najczęstszym objawem stanu obejmuje bóle głowy, które mogą być na tyle intensywne, aby mieć wpływ na sen, a nawet narkotyki mogą nie być w stanie dostarczyć ulgę. Może być obecna gorączka lub nieżyt ból głęboki w obszarze oczu. Niektórzy mogą także czuć hipoestezja lub mniejszą sensację wzdłuż twarzy.

Komplikacje

Pozostawiając stan nieleczona może spowodować katastrofalne powikłania, które mogą być związane z neurologicznych, naczyń i struktur światłowodowych. W obecności dysplazji klinowej, zapalenie zatok może łatwo dotrzeć do blisko mózgu, które mogą prowadzić do zapalenia opon mózgowych i przewlekle mogą tworzyć ropa lub ropień, który może rozprzestrzeniać się do mózgu, powodując stan zagrażający życiu. Łagodne zapalenie powiek, które mogą prowadzić do utraty wzroku mogą również występować. Naczyniowego zaangażowanie może spowodować tętniaka lub skrzepy krwi w związku z zaangażowaniem w tętnicy szyjnej. Astma może również rozwijać i nie może być utrata czucia na zapach i smak.

Leczenie

Po rozpoznanie ustalono na klinowej zapalenie zatok, antybiotyk podawany jest od razu wraz z decongestant jako leczenia w ciągu 24 godzin. W obecności poważnych powikłań, chirurgia jest często wskazane, aby ustalić odwadniania.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Proste środki, takie jak picie dużej ilości płynów może utrzymać wydzielina z nosa cienki. Ponadto, chorzy powinni rzucić palenie, wykonywać delikatne dmuchanie nosa, pić mniej alkoholu i unikać skrajnych temperatur, aby zapobiec infekcji zatok.

Jakie są przyczyny dysplazji?

Jakie są przyczyny dysplazji?


Dysplazja szyjki macicy jest stanem przedrakowym w wewnętrznej wyściółki macicy. Dysplazja można znaleźć poprzez rozmazu cytologicznego lub biopsji szyjki macicy, mówi dr Melissa Condrad Stoppler, anatomiczne patolog. Dysplazja może mieć kilka przyczyn.

Zakażenie

Dysplazja szyjki macicy spowodowany ludzkim wirusem brodawczaka. Istnieje wiele typów wirusa HPV, ale tylko kilka z nich znajduje się w kobiecym układzie rozrodczym.

Z wiekiem

Dysplazja nie jest w pełni zrozumiane przez lekarzy, Stoppler mówi. Jednak niektórzy lekarze uważają, że postęp w wieku jest czynnikiem, który powoduje, dysplazji szyjki macicy u kobiet.

Zakażenie

Czas trwania infekcji HPV może także odgrywać rolę w formułowaniu dysplazji. Już masz HPV, bardziej prawdopodobne jest to, aby mieć komórek przedrakowych.

HPV wysokiego ryzyka

Istnieją dwa typy HPV, które są uważane za infekcje wysokiego ryzyka, które powodują dysplazję. Te typy HPV są HPV-16 i HPV-18.

Palenie

Jeśli HPV palenie może przyczyniać się do tworzenia komórek przedrakowych. Wszelkie inne działania, które tłumi układ odpornościowy może również przyczynić się do dysplazji.

Jak zmniejszyć dysplazję guzki

Jak zmniejszyć dysplazję guzki


Dysplazję nienowotworowe guzki są często bolesne guzki, ale i torbiele w piersiach. Dysplazję guzki są spowodowane blokady w przewodach piersi, co powoduje tworzenie się płynu. Te blokady często prowadzi do tkanki bliznowatej lub tkanki włóknistej, który jest źródłem często bolesnych grudek. Mimo, że mity włóknisto-torbielowate guzki tworzyć zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi, eksperci z Mayo Clinic twierdzą, że takie roszczenia są tak daleko bezpodstawne.

Instrukcje

1 Zapoznaj się lekarza rodzinnego o wszelkich nowych zmian w piersi przed podjęciem leczenia na własną rękę. Zapytaj swojego lekarza rodzinnego o możliwości leków dla zmniejszenia objawów dysplazję guzków. Danazol, leki powszechnie przepisywany na endometriozę, wykazało również udane łagodzeniu objawów dysplazję guzków.

2 Poczekaj na dysplazję guzków rozwiązać na własną rękę. Jeśli nie rozwiąże w sposób terminowy, lekarz rodzinny może skierować pacjenta do specjalisty.

3 Treat guzki objawowo. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen nie zmniejszają obrzęk i czułości. Skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania NLPZ przez dłuższy okres czasu.

4 Spróbuj witaminy doustne, takie jak witaminy B6 lub oleju z wiesiołka w leczeniu objawowym dysplazję piersi. Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi przez producenta na ponad-the-counter witaminy B6. Weź 1000 mg oleju z wiesiołka dwa do trzech razy dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

5 Spróbuj zmniejszyć kofeiny i soli w diecie, aby zmniejszyć objawy. Możesz także spróbować biorąc pozagiełdowych suplement jodu, aby zmniejszyć ryzyko przyszłego rozwoju dysplazję guzków.

Multicystic Dysplazja

Multicystic Dysplazja


Multicystic Dysplazja jest określany jako mający multicystic dysplastyczne nerki. Organizm ludzki zawiera dwie nerki, których funkcją jest usuwanie produktów przemiany materii z krwi do tworzenia moczu. Multicystic Dysplasyia jest wrodzona choroba, która ma do czynienia z wadą jednej lub obu nerek. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, że stan nie jest krytyczny, jeśli tylko efekt jednej nerki, które w większości przypadków nie.

Podstawy i Statystyki

Zaburzenie to jest spowodowane przez nieprawidłową rozwoju płodowego jednej lub obu nerek. Zwykle występuje w jednej nerki, który cierpi z powodu wielu torbieli różnych rozmiarów tworzących nerki albo prawie nie działa lub nonfunctioning. Zaburzenie to zwykle zdarza się tylko jeden nerek, zwykle po lewej stronie. Przez USG, to zaburzenie jest zazwyczaj wykrywany przed urodzeniem. Około 1 na 43000 urodzeń żywych mają tego zaburzenia. Jeden działający nerek jest wystarczająca do wytworzenia płynu owodniowego konieczny dla rozwoju płodu i oczyszczania krwi po urodzeniu. To zwykle nie jest powodem do niepokoju. To jest najbardziej powszechne w kaukaskich dzieci i zdarza się w mniej więcej równych ilościach do chłopców i dziewcząt.

Diagnoza

Oprócz połowu zaburzenia poprzez USG sprzed urodzenia pocztowe są lekarze używają metody urodzenia w celu identyfikacji problemu. Ważne jest, aby mieć dziecko badane przez urologa dziecięcego, ponieważ istnieją inne choroby nerek, które mogą wymagać operacji, aby poprawić. Sposób mikcji cystourethrogram (VCUG) jest inwazyjna i wiąże się umieszczenie cewnika wewnątrz cewki moczowej i pęcherza napełniania ciekłym barwnika, w celu ułatwienia oglądania, a lekarze brać zdjęcie rentgenowskie. Polygram dożylna (IVP) jest inwazyjna i wymaga barwienia dróg moczowych i biorąc rentgenowskie, aby zobaczyć, jak dobrze nerki odpływ moczu. Ultradźwięków może być również stosowany po roku narodzin do wykrywania zaburzenia.

Leczenie

Nie istnieje jednolity konsensus w sprawie tego, co najlepsze leczenie jest. W przeszłości, usuwanie uszkodzonych nerek była wspólna procedura. Dzisiaj, niektórzy lekarze wolą obserwować nerkę zamiast usunąć go, ponieważ w wielu przypadkach uszkodzone nerki zmniejsza rozmiary być ledwo wykrywalna. Badania zostały wykonane na częstość występowania nadciśnienia tętniczego i choroby nowotworowej, tworząc w torbieli, jak to działo się bardzo rzadko. Wyniki pokazują, że ryzyko choroby jest niska. Jeżeli zostanie ustalone, że nerek powinny być usunięte, może być wykonane przez małe nacięcie lub chirurgii laparoskopowej. Laparoskopia obejmuje cztery małe nakłucia, w których nerki usuwa się z jednego z nakłucia. Niektórzy rodzice wybierają mieć nerkę usunięto całkowicie ograniczyć wszelkie ryzyko związane z utrzymanie go.

Po zabiegu

Jeśli operacja zostanie wybrany, to dziecko nie będzie zazwyczaj pobyt w szpitalu na dłużej niż jedną noc na obserwację, po tym czasie będzie ona do domu, aby w pełni odzyskać. Lekarz daje dokładne informacje na temat pielęgnacji, który jest wymagany i ograniczenia jej działalności, podczas gdy ona jest odzyskanie.

Prognoza długoterminowa

Jeśli dziecko nie ma innych wad wrodzonych będzie oczekiwać żyć zupełnie normalne życie. Jego nerki pracy mogą być większe niż normalnie i będzie musiał mieć badania kontrolne z jego lekarzy w nieskończoność, aby upewnić się, że nerka jest nadal działa. Lekarz może zalecić, że ograniczenie soli i białka w diecie. Sporty kontaktowe nie powinny być odtwarzane w celu ochrony jego dobrego nerki przed uszkodzeniem. Masy ciała powinny być przechowywane w idealnej wagi do wzrostu i płci.

Jakie są metody leczenia dysplazji HPV?

Lekarze zalecają coroczne badania cytologiczne dla kobiet dorosłych i młodzieży, którzy są aktywni seksualnie. Testy te mogą wykazywać nieprawidłowości w komórkach szyjki macicy, znany jako dysplazji. Dysplazja szyjki macicy jest najczęściej wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV. Gdy pojawiają się nieprawidłowości, kobiety przedstawia się do procedury zwanej kolposkopii. Colposcopies pozwolić lekarz zbadać bliżej kobiety szyjki macicy, a także dając im okazję do biopsji do analizy. W zależności od wyników tych badań, różne zabiegi mogą być przepisywane do leczenia dysplazji.

Leczenie dysplazji łagodny

Łagodna dysplazja najczęściej odchodzi na własną rękę. Lekarz prawdopodobnie będzie chciał cię regularnie monitorować wymazów cytologicznych i testów HPV, ale nie więcej inwazyjne procedury są konieczne w chwili rozpoznania. Lekarze uważają, że HPV przechodzi w stan "uśpienia", ale nie są pewni, czy jest możliwe, aby wyleczyć lub usunąć wirusa całkowicie.

Krioterapia

Krioterapia jest jedną z metod, które lekarze mogą używać do usuwania zmian przedrakowych. Proces ten polega na wykorzystaniu ciekłego azotu do zamrożenia na tym terenie (które zazwyczaj objawia się jako pewnego rodzaju brodawki narządów płciowych), co pozwala na lekarza, aby usunąć je z łatwością. Jest to zwykle wykonywane jako powszechnej chirurgii laboratoryjnej, a jednocześnie może wystąpić pewne skurcze, zasadniczo bezboleśnie. Jeśli są podatne na skurcze, to może być dobry pomysł, aby trochę ponad-the-counter leki przeciwbólowe przed wizytą.

LEEP

Innym sposobem oczyszczania dysplazji HPV jest znany jako zabieg wycinania pętli elektrochirurgicznego lub metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową. Procedura ta umożliwia lekarzowi odcięta warstwa macicy. To trwa tylko kilka minut, a proces jest podobny do regularnego wymazu. Lekarz za pomocą cienkiego drutu, który posiada pętlę prądu elektrycznego poprzez uruchomienie go do cięcia, i w rezultacie może nastąpić do krwawienia i usunięcia. Pacjentów zgłaszało również uczucie omdlenia podczas postępowania, a jeśli tak się stanie, należy niezwłocznie doprowadzić go do wiadomości lekarza.

Chirurgia laserowa

Chirurgia laserowa jest inny prosty, w warunkach ambulatoryjnych, które mogą pomóc w leczeniu dysplazji. Wiązka lasera wykorzystywana w procedurze można spalić niezbędne komórki lub pozwolić lekarzowi na ich wyjęcie do testów. Jest to stosunkowo bezbolesny, a przy trochę ponad-the-counter leki przeciwbólowe przed wizytą może przynieść ulgę. Laser cauterizes także ranę, więc ilość krwawienia można spodziewać się doświadczenie jest minimalne - lekkie plamienie jest normalne, ale jeśli krwawienie więcej niż to, że jest to dobry pomysł, aby skontaktować się z lekarzem.

Opcje chirurgiczne

Istnieją dwa typy opcji chirurgicznych mogą być stosowane w leczeniu HPV dysplazję - proste histerektomię, a rodniki histerektomii. Zabiegi te są najczęściej stosowane w leczeniu dysplazji, który jest już nowotworowych, lub wtedy, gdy inne metody leczenia zawiodły. Prosty macicy obejmuje usunięcie macicy przez nacięcie podczas gdy pacjent znajduje się w znieczuleniu ogólnym. Pacjent będzie musiał pozostać w szpitalu przez kilka dni potem. Radykalna histerektomia jest tak samo jak proste; Jednakże, w tym zabiegu, tkanki wokół macicy i pochwy jest również usuwany. Czas powrotu do radykalnej histerektomii jest trochę dłuższy niż prosty. Obie te procedury dokona niepłodnych pacjentów, choć na ogół nie ma utraty jej funkcji seksualnych.

Jak ludzie się dysplazji?

Kliniczna definicja dysplazji to niezwykły wzór wzrostu kości lub narządów, komórek. Może to brak tych rzeczy, jak również. Dysplazja może być spowodowane przez różne warunki, w tym chorób genetycznych, chorób i nawet stylu życia. Zjawisko to u mężczyzn ma kilka przyczyn, które są specyficzne dla ludzi, nie tylko ze względu na kwestie związane z płcią, ale z powodu zmian kulturowych, które wpływają na sposób, w jaki ludzie żyją.

Gruczoł krokowy

Prostata może rozwijać dysplazję powodu tendencji do raka prostaty. Stan znany jako śródnabłonkowej neoplazji gruczołu krokowego (PIN) może odzwierciedlać wystąpienia raka prostaty. Jest to stan, gdy komórki gruczołu krokowego zaczynają disintergrate powodu rozpadu komórek. Nieleczony, prostaty zacznie się pogarszać pod naporem wzrostu komórek rakowych, w wyniku dysplazji prostaty.

Narządy rozrodcze

Według amerykańskiego National Library of Medicine, dysplazji włóknistej osłony męskiego gruczołu prącia może dojść ze względu na nieprawidłowości w wytwarzaniu plemników. Przyczynami mogą być genetycznie lub można wzmocnić przez zapewnienie warunków środowiskowych, które wpływają na narządy rozrodcze ciała człowieka. Skutki uboczne niektórych leków może to powodować dysplazję, jak również. Nierównowaga chromosomów i produkcji spermy może być przekazywana genetycznie do męskiego potomka człowieka, który ma ten stan.

Podobne Dysplazja seksualne

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) i ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) można prowadzić w dysplazji odbytu. Badania nad tymi wirusami i ich stosunku do tego stanu składała się z podjęciem biopsje i anoscopies ludzi, którzy z zaciągniętych jednej lub obu wirusów. Liczba komórek z krwi i tkanki odbytu wykazały związek między kontraktowania HIV lub HPV i dysplazji odbytu.

Zwyrodnienie kości

Zwyrodnienie kości może prowadzić do pewnych typów tej choroby u mężczyzn. Początek choroby zwyrodnieniowej miednicy może prowadzić do zwyrodnienia kości udowej. To w końcu doprowadzić do dysplazji stawu biodrowego, w którym kości biodra zaczynają się rozpadać i ostatecznie zniknąć. Badania wykazały, że mężczyźni, którzy mają skłonność do otyłości lub są większe w ramie mogą mieć wyższe ryzyko zachorowania na zapalenie kości i stawów miednicy niż do ludzi, którzy są z mniejszej postury.

Wnioski

Występowanie dysplazji u mężczyzn mogą być prowadzone przez szereg przyczyn. Chociaż ilość ludzi, którzy wytwarzają ten warunek (niezależnie od tej części korpusu, która jest uderzony) jest mniejsza niż ilość, która ma, możliwości zaciągania objawów dysplazji znacznie wzrasta ze względu na ilość możliwych przyczyn tego stanu . Jak w przypadku każdego stanu, który wpływa na normalne funkcjonowanie organizmu, ludzie, którzy wykazują objawy zwyrodnienia komórek lub tkanek należy zasięgnąć porady wykwalifikowanego lekarza.

Jak leczyć dysplazję szyjki macicy

Jak leczyć dysplazję szyjki macicy


Dysplazja szyjki macicy jest określenie nieprawidłowego wzrostu komórek w szyjce macicy, zwykle powodowane przez choroby przenoszone drogą płciową, takich jak HPV. Komórki są wstępnie nowotworowych, ale nie są rak. Kilka anormalne komórki oznaczają łagodny stopnia stanu, który może rozwinąć się w zaawansowanym stadium z komórek rakowych na powierzchni szyjki. W tym artykule opisano opcje leczenia dysplazji szyjki macicy dostępne na różnym stanie.

Instrukcje

1 Uzyskaj od diagnozy do ginekologa nasilenia dysplazji szyjki macicy, ponieważ różne możliwości leczenia są bardziej odpowiednie dla różnych stopni stanu. Stosowaną metodą diagnostyki jest colposocpy egzamin.

2 Monitorowanie łagodną dysplazję szyjki macicy po kolejnej badanie cytologiczne co ​​trzy do sześciu miesięcy. W łagodnej formie może oczyścić się, ale jeszcze może się pogorszyć. Spójne Monitorowanie wykryją progresji tego stanu, tak, że odpowiednie leczenie może być podawany.

3 Zapytaj swojego lekarza o kriochirurgii dla średnio umiarkowaną dysplazją szyjki macicy. Zabieg ten łatwo i niedrogo niszczy komórki poprzez ich zamrażania. Ciekły azot podróży przez sondę dreszcze szyjki macicy tkanki do -20 stopni Celsjusza. Metoda ta nie może zniszczyć wszystkie nienormalne komórki, ponieważ głębokość może być tylko w przybliżeniu, tak więc lepiej nadaje się do łagodnych i umiarkowanych przypadków.

4 Poznaj opcje i electro-kauteryzacji pętli wycięcie na umiarkowaną dysplazją. Zarówno użyć energii, który działa przez małą sondę. Elektro-kauteryzacji zabija komórki, natomiast wycięcie pętlę usuwa komórki, tak, że mogą one być wysyłane do laboratorium w celu analizy.

5 Więcej informacji na temat parowania laserowej, leczenia dysplazji szyjki macicy, który oferuje szybszy czas regeneracji niż kriochirurgii. Procedura ta w biurze precyzyjnie kieruje mały promień światła do odpowiedniej lokalizacji i głębokości. Chociaż większość lekarzy zaleca tę procedurę state-of-the-art, nie wszystkie z nich własnego sprzętu, a zatem może wymagać wizyty w szpitalu droższe.

6 chirurgicznie usunąć stożek szyjki macicy, jeśli lekarz nie może zagwarantować, że nieprawidłowe komórki nie wzrosła w głębszych warstwach tkanki szyjki macicy. Laboratorium będzie analizować stożek do identyfikacji lub wykluczyć raka. Taki sposób leczenia jest rzadko i może przeszkadzać w ciążę.

7 Zaplanuj histerektomii, jeśli leczenie dysplazja szyjki macicy celem jest pełna likwidacja stanu i nie chcesz mieć dzieci w przyszłości.

Wskazówki

  • Brak leczenia dysplazji szyjki macicy, ponieważ leczy stan może zawsze powrócić.

Procedury dysplazji szyjki macicy

Procedury dysplazji szyjki macicy

Definicja

Dysplazja szyjki macicy jest każdy nieprawidłowy wzrost komórek w kobiecej macicy. To niekoniecznie oznacza nowotwór. Dysplazja szyjki macicy jest łatwo wyleczyć, jeśli złapany na początku, ale później można przejść do fazy raka szyjki macicy.

Wykrywanie

Pap Test wykrywa obecność dysplazji szyjki macicy. Próbka jest pobierana z szyjki macicy kobiety i sprawdzić nieprawidłowych komórek. Jeśli potrzeba więcej badanie, lekarz wykona kolposkopii. W kolposkopii, lekarz wykorzystuje urządzenie powiększające podobny lornetkę patrzeć na szyjkę macicy, często z octu lub innego rozwiązania stosowane do podkreślenia nieprawidłowych komórek.

Biopsja

Jeśli kolposkopii wykrywa nieprawidłowych komórek, biopsja może być podjęte. To często usuwa wszystkie obszary nieprawidłowego wzrostu i podwaja jako leczenia. Stożek biopsji może być również podjęta, w którym kawałek w kształcie stożka szyjki macicy jest usuwana, biorąc komórek głębszych warstw. Inna procedura jest nazywana LEEP lub wycięcie elektrochirurgiczną procedura pętli, w której pętla drutu jest zelektryfikowana i przecina szyjki macicy jak skalpel.

Etapy

Oto etapy raka szyjki macicy:
Etap 0: nazwie raka in situ i raka nieinwazyjnego, komórki są ograniczone do powierzchni szyjki. Zazwyczaj jest to traktowane przez biopsję stożka lub metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową.
Etap I: rak jest ograniczony do szyjki.
Etap II: Rak obejmuje szyjki macicy i macicy.
Etap III: rak rozprzestrzenił się na dolnej ścianie miednicy lub dolnej części pochwy.
Etap IV: rak został przeniesiony do sąsiednich organów lub innymi częściami ciała.

Leczenie raka

Histerektomia jest wspólne leczenie raka szyjki macicy, jeśli stożek biopsji i LEEP nie są skuteczne. Całkowita obejmuje szyjkę macicy i jajników mogą być również usuwane. Zabieg ten kratami kobietę z zajściem w ciążę, a jeśli jajniki są usuwane, a ona jest młoda, ona wchodzi w okres menopauzy wcześniej.
Jeśli rak się inwazyjna stosuje promieniowanie i chemioterapię.

Zapobieganie

Rak szyjki macicy jest łatwo wyleczyć z wczesnego wykrywania poprzez testy cytologicznych. Kobieta powinna się jej pierwszy test Pap po roku jest aktywna seksualnie przez trzy lata, lub 21 lat, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, a co rok lub dwa później. Choć rak szyjki macicy jest przede wszystkim powodowane przez choroby przenoszone drogą płciową, zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka (HPV), możliwe jest na raka szyjki macicy, bez stosunki, więc niezbędne są regularne badania.
Jest również nazywany szczepienie przeciw HPV Gardasil, która jest najbardziej efektywna, gdy podaje się przed kobietą staje się aktywna seksualnie. To jest typowy podane między 11 i 12 rokiem życia.

Leczenie dysplazji

Dysplazja szyjki macicy jest terminem medycznym zaburzeń wzrostu komórkowego, co prowadzi do nieprawidłowych komórek w szyjce. Te nieprawidłowe komórki mogą przekształcić się w raka, jeśli nie traktuje. Przebieg leczenia osobnika cierpiącego na dysplazję zależy od nasilenia i jeśli dysplazji HPV występuje. Niski poziom dysplazji bez HPV mogą być leczone z obserwacji. Wyższe poziomy dysplazji, szczególnie z HPV Obecnie, często wymagają specjalnych zabiegów.

Biopsja stożek

Procedura ta jest stosowana do diagnozowania i usuwania nieprawidłową tkankę. Próbka tkankowa kształcie stożka usunięto i wysyłane do badania patologicznego. W zależności od wyników dalsza obróbka może być wymagane lub biopsji mogą być usunięte wszystkie nieprawidłową tkankę.

Kriochirurgia i Cryocauterization

Kriochirurgia polega na dwutlenek węgla schłodzoną sondę że zawiesza i zabija nieprawidłowych komórek. Z cryocauterization, czujnik elektryczny jest stosowany do kauteryzacji nieprawidłową tkankę.

Odparowanie lub ablacja laserowa

Do tej procedury pacjenta w szpitalu w znieczuleniu. Lekarz będzie użyć lasera zniszczyć nieprawidłową tkankę.

Electrocauterization

Procedura ta jest znana jako pętla elektrochirurgiczny procedury wycięcia (Leep). Niskonapięciowy fal radiowych o wysokiej częstotliwości emitowane przez przewód pętli i prądu elektrycznego wycina nieprawidłową tkankę.

Pokazy

Rutynowe cytologiczne jest sposób lekarze wykrywają zmiany i dysplazji szyjki macicy. O normalnej cytologiczne jest dobry sposób, aby zapewnić wszelkie zaburzenia tkanki znajduje i traktowane w sposób terminowy.

Można zajść w ciążę z łagodnym dysplazji szyjki macicy?

Można zajść w ciążę z łagodnym dysplazji szyjki macicy?


Gdy podczas rutynowej cytologiczne nieprawidłowe komórki są wykrywane, może być z rozpoznaniem dysplazji szyjki macicy. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, 66 procent kobiet z dysplazją szyjki macicy rozwija się rak szyjki macicy w ciągu 10 lat. Kobiety z łagodnym dysplazji szyjki macicy może zajść w ciążę, ale ważne jest, aby wiedzieć, możliwe skutki uboczne i możliwości leczenia.

Identyfikacja

Dysplazja szyjki macicy jest wskazane, gdy plama PAP wykrywa obecności nieprawidłowych komórek w szyjce. Komórki te mogą być nowotworowa lub przed-nowotworowa. Mayo Clinic mówi które mogą przypadki dysplazji szyjki macicy są wynikiem na obecność wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) i związane z aktywnością seksualną.

Ciąża i dysplazji szyjki macicy

Kobiety z łagodnym dysplazji szyjki macicy może zajść w ciążę, a często prowadzić normalne, zdrowe ciąży. Czasem jednak przypadki dysplazji szyjki macicy może przejść w czasie ciąży. Dysplazja szyjki macicy w celu monitorowania w czasie ciąży, pracownicy służby zdrowia korzystać badanie cytologiczne i kolposkopii. Podczas tej procedury, lekarz wykorzystuje tubus z soczewką powiększającą i monitoruje i analizuje zaburzenia wzrostu macicy. Ponadto, University of Maryland Medical Center mówi, że biopsja dalszego diagnozowania dysplazji szyjki macicy jest bezpieczne w czasie ciąży.

Skutki uboczne

Często kobiety z dysplazją szyjki macicy nie występują skutki uboczne. W czasie ciąży, objawy dysplazji szyjki macicy może się zwiększyć. Objawy obejmują brodawki narządów płciowych, nieprawidłowe krwawienia, upławy, plamienia po stosunku i ból pleców.

Zabiegi

Z łagodnym dysplazji szyjki macicy, leczenie jest zwykle odroczone do czasu po porodzie. Niskim stopniu dysplazji szyjki macicy lub łagodny może również wyjaśnić na własną rękę za pośrednictwem własnej odpowiedzi immunologicznej organizmu, więc leczenie może nie być w ogóle konieczne.

Ostrzeżenie

Leczenia dysplazji szyjki macicy z konizacji szyjki macicy może mieć negatywny wpływ na przyszłą płodność. Podczas procedury szyjki konizacja, małych, w kształcie stożka kawałek nieprawidłowej tkanki jest pobierana z szyjki macicy. Porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy korzyści wynikające z tej procedury przewyższają ewentualne ryzyko dotyczące przyszłej płodności.

Leczenie dysplazji szyjki macicy

Leczenie dysplazji szyjki macicy


Dysplazja szyjki macicy dotyczy kobiet od 25 do 35 lat i często jest bez objawów. Ponieważ nie ma objawów, ważne jest, że kobiety zaczynające się miesiączki mają roczny egzamin ginekologiczne. Bez leczenia dysplazji szyjki macicy może stać się raka inwazyjnego.

Przyczyny i zapobieganie

Przyczyną dysplazji szyjki macicy, nie zawsze jest jasny, ale może to być spowodowane zakażeniem HPV (wirus ludzkiego brodawczaka). HPV infekuje szyjkę macicy i powoduje nieprawidłowych komórek, które powinny być zauważone przez ginekologa przez wymazu.
Lekarze obawiają się również, że dysplazja szyjki macicy może być spowodowane są aktywne seksualnie przed 18 lat, porodu przed 16 lat, posiadanie wielu partnerów, innych chorób, które hamują układ odpornościowy, palenie i choroby takie jak poprzednie brodawki narządów płciowych.

Co to jest?

Według słownika Webstera, "śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy (CIN), znany również jako dysplazja szyjki macicy, jest potencjalnie przedrakowe transformacja i nieprawidłowy wzrost na szyjce macicy."

Różnych szczepów

Odmiany dysplazji może się różnić - co oznacza, że ​​leczenie to zależy od tego jak poważny szczep jest.
Szczepów niskiego ryzyka mogą być monitorowane poprzez badanie cytologiczne co cztery do sześciu miesięcy.
Szczepy wysokiego ryzyka wymaga biopsji, albo częściowego usunięcia lub całkowite usunięcie. To może potrwać kilka miesięcy leczenia.

Leczenie

Opcje usuwania nieprawidłowych komórek obejmują electrocauterization, kriochirurgii, lasera odparowanie i chirurgii.
Electrocauterization wykorzystuje energię elektryczną leczyć tkankę. Rozkłada się nieprawidłowych komórek i wykorzystuje ciepło, aby zatrzymać krwawienie.
Kriochirurgia używa podtlenku azotu do zamrożenia się nieprawidłowych komórek. Jest używany tylko do małych obszarów nieprawidłowych komórek i jest często uważane za nieodpowiednie dla kobiet z zaawansowanym dysplazji.
Odparowania laserowego jest znany jako laser CO2. Ten wykorzystuje światło podczerwone do ogrzania nieprawidłowy obszar.
Operacja jest ostatnia opcja, gdy nieprawidłowe komórki zajmują większą powierzchnię i są bardzo rozwinięte i potencjalnie nowotworowych. Operacja usuwa komórki, a także pozwala lekarzom biopsji pobranej tkanki.

Histerektomia

Histerektomia jest ostatnia opcja, gdy nieprawidłowe komórki przejęli i są uważane za nowotworowych. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka z, histerektomii, lub całkowite usunięcie macicy jest wykonywana.

Stopnie dysplazji

Stopnie dysplazji


Dysplazja szyjki macicy, zwana również "śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy" (CIN), to na początku etapy zmian komórkowych w tkance szyjki macicy, które mogą rozwinąć się w raka. CIN większość czasu jest odkryta, gdy kobieta ma badanie cytologiczne rozmaz. Od Pap przesiewowych testów, opracowany w 1950 roku, nastąpił gwałtowny spadek liczby zgonów z powodu raka szyjki macicy. Nowotwór jest zazwyczaj w przypadku utwardzalnych wykrywane i przetwarzane w tych wczesnych etapach.

Etap 0

Etap 0 Dysplazja jest również znany jako raka in situ. Jest to stan przednowotworowy którym nieprawidłowe komórki znajdują się tylko w pierwszej warstwie błony śluzowej macicy. Leczenie na tym etapie mogą obejmować biopsję, chirurgii laserowej, LEEP (procedura wycięcie elektrochirurgiczną pętla) lub operacji.

Etap IA

Jest to pierwszy etap raka i polega wyłącznie na szyjkę macicy. Biopsja jest zrobione i zdiagnozowane. Na tym etapie nie jest tylko niewielka ilość komórek rakowych, które znajdują się w głębi warstwy szyjki. Histerektomii, promieniowanie wewnętrznego i usunięcie jajników, nowotwory węzłów chłonnych i nowotworowych może być zalecane leczenie.

Etap IB

W etapie IB, większe ilości komórek rakowych występują w tkance szyjki. Rak jest zawarty w macicy i nie rozprzestrzenił się na sąsiednich obszarach. Leczenie może obejmować promieniowanie zewnętrzne i wewnętrzne, radykalnej histerektomii i rozwarstwienia węzła chłonnego, promieniowania i / lub chemioterapię.

Etap IIA

Nowotworowo do górnych dwóch trzecich z macicy, ale pozostaje w obszarze miednicy. Leczenie może obejmować promieniowanie zewnętrzne i wewnętrzne, radykalnej histerektomii i rozwarstwienia węzła chłonnego, promieniowania i / lub chemioterapię. Radykalna histerektomia jest usunięcie całej macicy. Węzłów chłonnych rozwarstwienie jest usunięcie węzłów limfatycznych, aby sprawdzić raka.

Faza IIB

Nowotwór rozprzestrzenił i może wiązać się z pochwy, ale pozostaje w obrębie miednicy. Leczenie może być wewnętrzny lub zewnętrzny promieniowania i chemioterapii.

Etap III

Nowotwór rozprzestrzenił się w całej miednicy. Dotknięte obszary mogą obejmować dolną część pochwy i zablokowanie moczowodów, rur łączących nerki do pęcherza. Leczenie może być wewnętrzny lub zewnętrzny promieniowania i chemioterapii.

Etap IVA

Nowotwór rozprzestrzenił się do narządów znajdujących się w pobliżu szyjki macicy i może teraz wpłynąć pęcherza i odbytnicy. To jest rzadkością w przypadku raka szyjki macicy, aby osiągnąć ten etap. Leczenie może być wewnętrzny lub zewnętrzny promieniowania i chemioterapii.

Stadium IVB

Odległe narządy, takie jak płuca może być ograniczona. Rak szyjki macicy rzadko osiąga ten etap. Promieniowanie może być zapisane w celu złagodzenia objawów i chemioterapii.

Spodziewa się dziecka z łagodnym dysplazji

Dysplazja szyjki macicy jest stan przednowotworowy spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Chociaż w większości przypadków nigdy nie przekształcić się w raka, dysplazja jest niepokojące diagnozy. Kiedy to się dzieje w czasie ciąży, może to wydaje się jeszcze bardziej przerażające. Dobrą wiadomością jest to w wielu przypadkach stanowią niewielkie bezpośrednie zagrożenie dla matki lub dziecka albo.

Diagnoza

Po dysplazja jest wskazana poprzez cytologiczne, OB-Gyn wykona kolposkopii, aby bliżej zapoznać się z chorych tkanek. To wymaga zastosowania specjalnego roztworu octu i mikroskopem zobaczyć stopień i miejsce infekcji. W tym momencie, leczenie jest zawieszone.

Leczenie Timeline

Warunkiem jest powolny poruszający, więc w łagodniejszej formie, większość przypadków dysplazji mogą czekać na leczenie dopiero po urodzeniu dziecka. Sam poród jest znany "zmyć" z dala nieprawidłowe tkanki szyjki macicy u niektórych kobiet. Inne kobiety będą wymagać operacji usunięcia owłosienia na szyjce macicy po porodzie.

Zagrożenia

Mimo, że chirurgiczne leczenie dysplazji jest unikać w czasie ciąży, sama dysplazja nie wpłynie na płód w czasie istniejącej ciąży. Jednak powikłania jest bardziej prawdopodobne dla przyszłych ciąż. Istnieje większe ryzyko przedwczesnego porodu u kobiet, które miały tkanki szyjki macicy usuwany.

Dysplazję Przyczyny

Dawniej znany jako chorobą dysplazji włóknisto-torbielowate zmiany piersi, piersi - czy łagodnym chorób piersi - jest powszechny stan nowotworowych u kobiet w wieku od 30 do 50. Objawy obejmują lumpy lub ból piersi, torbiele i wrażliwe brodawki. Według National Cancer Institute, objawy mogą zmieniać się w trakcie cyklu miesiączkowego i zwykle ustępują po menopauzie.

Przyczyna

Wahania żeńskich hormonów estrogenów i progesteronu przez cały cykl menstruacyjny powodują zmian piersi fibrocystic. Po pobudzeniu hormony te powodują zarówno łącznej i tkanki gruczołowej piersi rozszerzenia i utrzymania płynu. Niektóre kobiety znosić umiarkowany obrzęk piersi, podczas gdy inni mają piersi niezwykle wrażliwe i delikatne. Nasilenie objawów zależy od osobnika. Zazwyczaj fibrocystic zmiana jest warunkiem dwustronne, co oznacza, że ​​wpływa na obie piersi.

Ryzyko zachorowania na raka

Włóknisto-torbielowate zmiany te kilka, które mogą stanowić niewielkie ryzyko raka obejmują brodawczaka lub macka jak nowotwory, które rosną w komórkach wyściełających przewód piersi; umiarkowane lub ciężkie przerost lub rozrost komórek wyściełających kanału; Kompleks gruczolakowłókniak lub tworzenie nieszkodliwy guza tkanki łącznej i komórek wyściełających przewód piersi za; i stwardniające gruczolistość, lub mnożenie gruczołów mlecznych, która produkuje blizny i zniekształca układ komórek.

Ze względu na ich gęstość, włóknisto-torbielowate zmiany mogą przypominać raka na mammografię. Lekarze mogą zalecić biopsji.

Wrażliwych grup

Kobiety, których cykle miesiączkowe zaczynają się w młodym wieku lub znieść pierwsze dziecko po 30 roku życia są bardziej narażone na dysplazję zmian piersi. Kobiety, które nigdy nie rodziły, mogą być narażeni na ryzyko, zgodnie z Merck. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety, które używają antykoncepcji doświadczyć mniej objawów, podczas gdy kobiety na hormonalnej terapii napotykają więcej objawów.

Leczenie

Począwszy od 2010 roku, nie było dowodów, że dieta o wysokiej zawartości tłuszczu, czekolady lub kofeina powoduje dysplazję zmian piersi. Jednak kobiety obniżenie spożycia napojów bezalkoholowych, kawy, herbaty i czekolady może zachować mniej płynu, a tym samym złagodzić ból piersi od obrzęk. Zgodnie z Medline, żadnych badań pokazały, że jeszcze dodatki takie jak tiamina, witamina E i olei wiesiołka leczyć dysplazję zmian piersi. Chociaż leki, hormony i środki antykoncepcyjne są używane do adresowania dysplazję zmiany ich skuteczność jak leczenie nie była spójna i mogą powodować niepożądane skutki uboczne.

Leczenie dysplazji nasadowej wieloosobowy

Stwardnienie dysplazja nasadowej jest stanem, gdzie koniec długich kości w rękach i nogach ma nieprawidłowości. Istnieją dwie formy stwardnienie dysplazji nasad kości długich: recesywne i dominujące. Gdy choroba jest recesywny, deformacja może się zdarzyć w kolan, stóp i dłoni, a także kości długich. Są pewne rzeczy, które lekarze mogą zrobić, aby leczyć zaburzenia.

Leczeniu bólu

Ze stwardnieniem dysplazji nasad kości długich, często zdarza się cierpieć z powodu objawów, które są związane ściśle z zapaleniem stawów. Bóle stawów, które dotyka głównie biodra i kolana, mogą być traktowane z leków przeciwbólowych i fizjoterapii. Hydroterapia to rodzaj fizjoterapii, który jest często używane, aby pomóc w bólu stawów. Aspiryna, ibuprofen i paracetamol są powszechnie stosowane ponad recepty przeciwbólowe. Dla bardziej silny ból, lekarz może przepisać coś oksykodonu lub Vicodin.

Ograniczenie destrukcji stawów

Jednym z głównych celów nasadowej wielokrotnego leczenia dysplazji jest ograniczenie ilości uszkodzenia stawów i trzymać się choroby zwyrodnieniowej stawów. Wizyta u specjalisty jest często rozpoczęcie leczenia do osiągnięcia tych celów. Lekarz może doradzić, czy jest coś, co może zminimalizować szkody z chirurgicznego punktu widzenia. Po konsultacjach, może chcesz przyjrzeć o osteotomii ponownego wyrównywania i / lub panewki osteotomii pomóc zminimalizować uszkodzenia stawów. W ciężkich przypadkach, gdzie hip degeneruje i powodując nadmiernego bólu i trudności, stawu biodrowego może wymagać wymiany z tworzyw sztucznych. To się nazywa całkowita stawu biodrowego.

Terapia Pomoc

Jednym z najlepszych sposobów leczenia poważnych chorób i warunków jest uzyskanie wsparcia ze strony tych, którzy albo żyć z chorobą i są przeszkoleni do zaoferowania wskazówek i pomoże lepiej zrozumieć zaburzenia. Ponieważ stwardnienie dysplazja nasadowej może zakłócać codziennej aktywności, ważne jest, że poszkodowany jest w stanie rozmawiać o kondycji i dowiedzieć się o sposoby z tym żyć.

Dysplazji panewki

Panewka jest gniazdo w kości biodrowej, do której kości udowej (kość udowa) łączy. Dysplazja panewki wrodzona jest stan, w którym gniazdo zostało zniekształcone, więc kość udowa nie pasują do niej.

Dysplazji panewki

Panewki, że ma dysplazję panewki jest zbyt płytkie dla kości udowej, aby podłączyć się do niego, a sama kość udowa może być zniekształcone.

Objawy

Dysplazja panewki tworzy ogół bez objawów podczas dzieciństwa i dorastania, choć nie zawsze. Ból często rozpoczyna się w wieku 30 lat, zgodnie z Hip i miednicy w Instytucie Centrum Zdrowia Świętego Jana w Santa Monica w Kalifornii. Zwykle jest nacisk na krawędzi panewki, która powoduje zapalenie stawów. Szczelinowania obręczy może nastąpić w wyniku stresu.

Występowanie

Dysplazja panewki występuje w około jednej na 1000 urodzeń i jest postrzegane częściej u kobiet.

Leczenie

Procedury chirurgiczne do leczenia dysplazja panewkowego obejmują artrotomię (nacięcia chirurgicznego), periacetabular osteotomii (reformingu stawu chirurgicznie) i artroskopii, podczas którego urządzenie długości światła (artroskopu) służy do patrz wewnątrz stawów i do drobnych operacji.

Procedury nonsurgical obejmują wzmocnienie mięśni poprzez fizykoterapii i zmian w stylu życia, takich jak utrata masy ciała, leki przeciwbólowe oraz ograniczenia działalności, według Szpitalu Dziecięcym w Bostonie.

Ostrzeżenie

Jeżeli nie są leczone, objawy panewki dysplazji zwiększa się z czasem, co powoduje stopniowe straty ruchliwości, w tym stawu biodrowego i zwiększonej bólu.

Przyczyny dysplazję chorób piersi

Dysplazję chorób piersi jest chorobą, która może wynikać z czynników, takich jak styl życia kobiety lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Choroba powoduje guzki w piersiach, a gdy to nie jest uważane za niebezpieczne lub zagrażające życiu, to nadal jest bardzo bolesne i bardzo niewygodne dla kobiet doświadcza objawów.

Identyfikacja

Fibrocystic choroba sutków jest stan nienowotworowy, który charakteryzuje się grudek występujących w piersi. Te guzki są w stanie poruszać się swobodnie w miękkiej tkanki piersi, a one powodować tkliwość, ból, a czasami wyciek z brodawki. Wrażliwość na ból i dyskomfort w czasie menstruacji zwiększa. Jest to bardzo powszechna, która dotyka około 1/3 z populacji kobiet w Stanach Zjednoczonych. To jest przede wszystkim u kobiet w ich rozrodczym lat, a nie zwiększyć szanse zarażenia raka piersi.

Efekty

Kobieta, która jest przed menopauzą przeżywa wahania hormonów w estrogenu i progesteronu w trakcie miesiączki i jej piersi zwiększy się wraz ze wzrostem produkcji hormonów. Kiedy miesiączka kończy, poziom hormonów wraca do normy i umowy piersi. Z biegiem czasu, to rozszerzanie i kurczenie się tkanki piersi może powodować gruczołów mlecznych w piersi puchnąć i zatrzymywania wody. Jest to jedna z przyczyn choroby dysplazji sutka.

Rodzaje

W niektórych przypadkach chorobą dysplazji sutka może być spowodowany przez dietę, która jest zbyt bogata w roztworze soli, nasyconych tłuszczów i nadmiernym spożywaniem kofeiny. Wszystko to powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, co może współpracować ze zmianą hormonalnej podczas menstruacji, aby spowodować zatrzymanie wody w piersiach i powodować choroby dysplazji sutka.

Rozważania

Są to hormony bok od estrogenów i progesteronu, które mogą przyczynić się do wystąpienia chorobą dysplazji sutka. W czasie miesiączki, piersi, wpływa przez hormony, takie jak insulina, hormony tarczycy i oddziałujące na naczynia krwionośne i powodują piersi pęcznieć. Sposób ten jest podobny do tego, co dzieje się w macicy. Jednak macica jest w stanie wypłukać martwe komórki, kiedy miesiączka jest skończona. Piersi polegać na enzymy w celu rozkładu i wyeliminowania nadmiaru materiału komórkowego, a te enzymy nie nadąża za wytwarzania nadmiaru komórek w miesiącu, a następnie doprowadzi się tkanki bliznowatej, oraz choroby fibrocystic piersi może rozwijać.

Potencjał

W niektórych przypadkach stwierdzono, że wprowadzenie do układu syntezy estrogenu kobiety poprzez doustnych środków antykoncepcyjnych lub w inny sposób zwiększa ryzyko wystąpienia choroby dysplazję sutka.