adcov.com

dysk wybrzuszenie

Objawy wybrzuszenie dysku

Dyski między kręgami kręgosłupa może wybrzuszenie i naciśnij na najbliższy nerwu. Płyta jest pomiędzy każdym z kręgów kręgosłupa, a objawy zależą od tego, gdzie płyta wybrzuszanie się znajduje.

Ból nerwu

Według Laser Spine Institute, słaba część tarczy znajduje się obok korzeni nerwowych. Ponieważ dysk zazwyczaj wybrzuszenia w słaby punkt, często wpływa nerw, powodując ból gdziekolwiek nerwu prowadzi.

Mrowienie

Płyta wybrzuszenie naciskając na nerw może powodować mrowienie, gdzie nerw prowadzi, do kończyn, takich jak ręce lub nogi.

Drętwienie

Gdy dysk naciska wybrzuszenia przeciwko nerwu, może również powodować drętwienie, gdzie nerw prowadzi. Długotrwały drętwienie może być oznaką uszkodzenia długoterminowych.

Zlokalizowane Back Pain

Zlokalizowane ból pleców może być objawem płycie wybrzuszenie, ale zwykle towarzyszy ból nerwów, gdy spowodowane przez dysk wybrzuszenie.

Osłabienie mięśni

Płyta naciskając na nerwy mogą również powodować osłabienie mięśni. Mięśni, które są osłabione zależą od tego, gdzie płyta wybrzuszenie jest z tyłu.

Jak zostanie rozwiązany Wybrzuszenie Disc?

Jakie są wybrzuszenia płyt?

Dyski rdzenia znajduje się pomiędzy kręgami i służą jako amortyzatory dla kręgosłupa, umożliwiając ruch i elastyczność tyłu. Płyta wybrzuszenie występuje, gdy miękkie, galaretowaty centrum przesunięć płyt, powodując wybrzuszenie przed płyty twardej powłoki zewnętrznej. To powoduje, że dysk do wystających i naciśnij na nerwy, powodując ból i drętwienie w całym organizmie. Choć może się zdarzyć, wybrzuszenia płyt z urazami pleców, większość z nich jest po prostu oznaki starzenia i są dość powszechne. Istnieje kilka sposobów, w tym metod chirurgicznych, nie pomogą prawidłowa i łagodzenia bólu z dysku wybrzuszenie.

Opcje dla chirurgiczne

Większość płyt wybrzuszenia nie wymaga operacji i często leczyć na własną rękę z regularnych ćwiczeń. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, paracetamol (Tylenol), narkotyki (kodeina, hydrokodon) i zwiotczających mięśnie służą do zmniejszenia bólu zwiększyć codzienną ruchu, które pomogą stopniowo uzdrowić płytę wybrzuszenia. W przypadkach, w których występuje wysokie bólu pod nadtwardówkowych steroidowe zastrzyków, które są wstrzykiwane do opony twardej, otaczającej worka korzeni nerwowych, która zawiera płyn mózgowo-rdzeniowy, zapewniając poduszeczki podobne działanie do dotkniętego kręgów. Kręgarzy może zmniejszyć ból z dysku wybrzuszenie manipulując stawów kręgosłupa. Zwykle wymaga to stosowania pchnięć do szybkiego ognia do chorego kręgosłupa powoduje zmniejszenie bólu, nacisk na stawy. Osteopaci wierzy w działanie na organizm jako całość do poprawy mobilności i ogólnego stanu zdrowia. Niektóre wspólne osteopatycznego leczenia wybrzuszenia płyt obejmują gabinet masażu, mobilizacji tkanek miękkich, który wykorzystuje obszar rozciągający się wokół kręgosłupa do pobudzenia mięśni pleców i counterstrain, która polega na umieszczenie pacjenta w pozycji wysokiej bólu stopniowo pracy pacjenta na wygodne pozycji. Fizykoterapia może zmniejszyć bóle z płyty wybrzuszenie. Jeśli wykonane prawidłowo, ukierunkowane stretching, wzmacnianie i klimatyzacji z tyłu może wygenerować a następnie kierować substancje odżywcze, aby pomóc leczyć bóle stawów i zapewniają wsparcie dla płyt z tyłu jest, kręgów i mięśni, aby zapobiec w przyszłości wystąpienia dolegliwości pleców.

Opcje chirurgiczne

Procedury chirurgiczne są zalecane do skrajnej tylnej przewlekłego bólu spowodowanego przez dysk wybrzuszenie. Discectomy jest zabiegiem chirurgicznym, w którym wybrzuszenie część płyty jest usuwany w celu złagodzenia bólu. To polega na usunięciu blaszki, tylną część kręgu, aby uzyskać dostęp do dysku wybrzuszenia. Mikrodiscektomii jest mniej inwazyjna wersja discectomy która używa specjalnego mikroskopu do mniejszego cięcia niż discectomy i powoduje mniej blizn tkanek otaczających na tym terenie. W celu eliminacji bólu od ruchu między dwoma kręgami jako skutek wybrzuszenia dysku, chirurgicznego unieruchomienia kręgów trwale łączy dwie lub więcej kości zwiększenia stabilności plecach. Dyski można również starzejące zastąpiony przez człowieka płyt, które działają tak, jak kręgosłup. To może obejmować produkty zastępując po prostu miękki rdzeń z implantem wykonane z poliuretanu lub thermopolymer lub wymianie całej płyty ze sztuczną płytę. Chociaż technologia dla tego typu operacji jest jeszcze w fazie rozwoju, badania kliniczne były udane.

Objawy wybrzuszenie dysku w plecy

Częstą przyczyną tylne i bólu jest płyta wybrzuszenie w kręgosłupie. Zrozumienie objawy płycie wybrzuszenie może pomóc lepiej omówić swój stan z lekarzem.

Rodzaje

Płyta Wybrzuszenie jest również powszechnie określane jako przepukliny dysku optycznego, ściśniętej nerwu, pękniętego płyty lub dyskopatii.

Identyfikacja

Według Laser Spine Institute, dysk wybrzuszenia jest materiał od kości kręgosłupa, które wystawały z poza kości i wywierają nacisk na nerwy, które biegną wzdłuż kręgosłupa.

Funkcja

Dysk wybrzuszenia mogą spowodować drętwienie i osłabienie w nogach, mrowienie nóg i drętwienie w rękach.

Znaczenie

Zgodnie z Spine-health.com prawie 90 procent wybrzuszenia płyt się u podstawy kręgosłupa. Kiedy płyta zostanie wybrzuszenie u podstawy kręgosłupa, może to spowodować niezdolność do poruszania się duży palec i może także prowadzić do bólu wokół górnej stopy.

Expert Insight

Laser Spine Institute wskazuje, że jeśli ból pleców nie towarzyszy ból nóg, to istnieje możliwość, że ból pleców nie jest spowodowany przez dysk wybrzuszenie.

Objawy wybrzuszenia L4-L5 płyt

Objawy wybrzuszenia L4-L5 płyt


Ludzkiego kręgosłupa składa się z pojedynczych kości kręgów, zwany stos jedna na drugiej. Pomiędzy każdymi dwoma kręgami rdzeń płyty, który absorbuje wstrząsy, zapewnia amortyzację oraz przyczynia się do ruchu kręgosłupa. Po obu stronach każdego kręgu są nerwów rdzeniowych, które dostarczają odczucie i mocy silnika dla różnych części ciała. Tarcze wybrzuszenia presję na tych nerwów, powodując problemy w rękach lub nogach.

Objawy czuciowe

Nerwów rdzeniowych zapewniają wrażenia dla różnych części ciała. Lewe i prawe nerwów rdzeniowych L4, które opuszczają pomiędzy L4 i L5 kręgów zapewniają odczucie na zewnątrz skóry w tylnej części ud, godzić się z przodu kolan do wnętrza części dolnej i wzdłuż wewnętrznej stopy na duży palec u nogi. Dysk wybrzuszenia na L4-5 powoduje ból, mrowienie i drętwienie w końcu w tych obszarach nogi po stronie ciała, że ​​dysk jest wybrzuszenia kierunku.

Objawy motoryczne

Nerwów rdzeniowych dostarczyć mięśnie ramion i nóg. Nerwu rdzeniowego L4 dostarcza energię do mięśni, które przynoszą duży palec u nogi i stopy do rozszerzenia, lub z ziemi. Z dyskiem wybrzuszenie, te mięśnie stają się słabe, co może powodować osoba potknąć stóp podczas chodzenia. Długotrwały ucisk na nerw L4 z dysku wybrzuszenie może doprowadzić do spadku stopy "," warunek, który powoduje stóp do punktu w dół na podłogę, gdy jest on podniesiony z ziemi. Jest to poważna choroba, która musi być skierowana do zapobiegania upadkom.

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze często odwraca objawy płycie wybrzuszenie L4. Ćwiczenia są przewidziane przez fizjoterapeuta lub kręgarza do poprawy postawy i zwiększyć elastyczność mięśni, które może być spowodowane przez dysk wybrzuszenie. Ponadto, rdzeń manipulacji może być wykonane. Wilgotne ciepło może być stosowane do tyłu w celu zmniejszenia bólu i sztywności. Ponieważ ciśnienie jest zwolniony z nerwów, sensacja i siła powróci. AFO (orteza stawu skokowego) mogą być noszone, aby zapobiec spadek stopy i poprawić chodzenie bezpieczeństwa.

Interwencja chirurgiczna

W ciężkich przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczne, aby zmniejszyć ciśnienie z dysku wybrzuszenie. Kilka różnych typów operacji jest wykonywane w celu poprawienia przepukliny dysku, a procedura jest wybierany na podstawie ciężkości uszkodzeń i innych czynników właściwych dla ogólnego stanu zdrowia osoby. Mikrochirurgii mogą być wykonywane w celu usunięcia niewielkich obszarów uszkodzeń. Inwazyjnych procedur, takich jak Spondylodeza są wykonywane, gdy dysk jest nie do naprawienia i muszą być usunięte.

Terapia dla wybrzuszenia płyty uniknąć operacji

Kręgosłup składa się z kręgu oddzielonych płyt. Tarcze te posiadają twardą zewnętrzną warstwę i wewnętrzną warstwę miękkiego żelu. Zwyrodnienie dysków powoduje, że wybrzuszenie lub wystają z ich normalnej przestrzeni. Dyski wybrzuszenia może prowadzić do przepukliny dysku, w której warstwa zewnętrzna na płycie łamie otwarte i wewnętrzne centrum żelową wycieka i drażni nerwy. Terapia jest dostępna do utrzymania wybrzuszenia płyt z coraz przepuklina dysków i pomóc uniknąć operacji.

Terapia

Zobacz lekarza lub fizjoterapeuty o specjalnych ćwiczeń, które pomogą dysk wybrzuszenia. Twój terapeuta prowadzi użytkownika przez zakres-of-motion i ćwiczenia elastyczności, aby pomóc wzmocnić mięśnie, które otaczają płytę. Dowiedz się prawidłowych sposobów podnoszenia lub osiągnięcia, które nie zaostrzają płytę.

Zastosuj zimne paczki do obszaru dysku na pięć do 10 minut trzy lub cztery razy dziennie, aby zmniejszyć stan zapalny lub obrzęk. Ciepła jest stosowany raz lub dwa razy dziennie, aby rozluźnić usztywniane mięśnie wokół tarczy wybrzuszenie.

Przejąć bez recepty, takie leki jak ibuprofen w celu złagodzenia bólu spowodowanego przez dysk wybrzuszenie. Lekarz może przepisać leki krótkoterminowe ból. Leki te są do krótkotrwałego stosowania tylko ze względu na ich ryzyko uzależnienia. Zwiotczające mięśnie mogą być przepisane do usztywniona lub napięte mięśnie otaczające płytę. Podjąć środki ostrożności podczas korzystania zwiotczających mięśnie, ponieważ powodują znaczne senność i nie powinny być brane podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Lekarz może zalecić kortykosteroidów zastrzyki dla ciężkiego zapalenia z płyty wybrzuszenie. Iniekcje są umieszczone tuż przy powierzchni tarczy wybrzuszenia i ból oraz zapalenie zmniejszonym szybko. Zastrzyki są ograniczone do około trzech rocznie z powodu poważnych skutków ubocznych, które towarzyszą ciągłe zabiegi steroidowych.

Opieka chiropraktyka

Lekarz może zalecić rdzenia manipulacji od kręgarza, aby uniknąć leczenia chirurgicznego. Kręgarz zastosowania technik wyciągnąć rozciąganie kręgów od siebie, dzięki czemu dysk wybrzuszenia odejście od jakichkolwiek nerwów może być wzruszające. Leżysz na specjalnym stole, który rozciąga kręgosłup. Zabieg ten jest nazywany trakcji.

Kręgarz używa terapii ultradźwiękowej i elektroterapii, aby zmniejszyć ból i stan zapalny płycie wybrzuszenie. Substancja żelopodobna nakłada się na powierzchni tylnej, w którym znajduje się tarcza wybrzuszenia. Maszyna USG jest włączona i różdżka z maszyny sunie nad żelu na skórę. Fale dźwiękowe wprowadzić przez skórę i promować przepływ krwi i ran na powierzchni. Kręgarz umieszcza elektrody na plecach i małe impulsy elektryczne są uwalniane do tylnej powierzchni. Te impulsy elektryczne blokują sygnały bólu w mózgu, łagodzenie bólu spowodowanego przez płytę. Pięć do 10 sesji terapii może być konieczne, aby wyleczyć dysk wybrzuszenia.

Zewnątrzoponowego wstrzykiwań dla dysku wybrzuszenia

Zewnątrzoponowego wstrzykiwań dla dysku wybrzuszenia


Zewnątrzoponowego zastrzyki może pomóc złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny spowodowany przez dysk wybrzuszenie. Lek podany w zastrzyku zewnątrzoponowego może zawierać steroidy, leki przeciwzapalne i znieczulające.

Definicja

Nadtwardówkowe znajduje się w przestrzeni grzbiet zewnętrznej rdzenia worka płynu. Więcej niż jedno wstrzyknięcie są często potrzebne i są podane około miesiąca od siebie.

Przygotowanie

Pacjenci mogą potrzebować do zmiany harmonogramu leków przed wstrzyknięciem. Pacjenci nie powinni jeść i nie pić przez kilka godzin przed wstrzyknięciem i powinny zorganizować dla kogoś do kierowania ich do domu po zabiegu.

Procedura

Nadtwardówkowe może być podawana w jednej z kilku miejscach w zależności od tego, gdzie ból pacjenta znajduje. Leki miesza się w strzykawce podobnym do strzykawki szczepień. Skaner CT jest używany do lekarza pozycji igły. Pacjenci pozostać w klinice przez kilka minut, po procedury monitorowania.

Korzyści

Wielu pacjentów tarczowe wybrzuszenia doświadczyć bólu i zmniejszenie obrzęku wokół rozpęczonego płycie i są w stanie iść o codziennych czynności z mniejszym dyskomfortem. Wyniki te mogą być tymczasowe lub trwałe.

Zagrożenia

Niektórzy pacjenci mogą negatywnie reagować na leki o ból głowy, wysypka lub gorąca. Zakażenie, krwawienie oraz uszkodzenia nerwów są inne rzadkie ryzyko.

Wybrzuszenia Ból kolana i płyt

Wybrzuszenia Ból kolana i płyt


Od każdego segmentu grzbietu znajduje się dysk, który zapewnia amortyzację. Jeśli część tej płycie naciska na zewnątrz, może wywierać presję na nerwy działających między kręgami, co powoduje ból w innych częściach ciała.

O których mowa ból

Dyski w kłamstwie kręgosłupa blisko nerwów, że oddział off rdzenia kręgowego pomiędzy każdego segmentu kręgosłupa. Położenie określoną bólu wybrzuszenia płyta powoduje, zależy od segmentu nerw podrażniona.

Rodzaje bólu

Ból kolana pochodzący z płyty wybrzuszenie w kręgosłupie może być pieczenie lub bóle w przyrodzie. Ból może promieniować z pośladkami do kolana lub może być ukierunkowane na określonej części złącza.

Problemy kręgosłupa lędźwiowego

Korzenie nerwowe wzdłuż kręgosłupa wpływ na różne części ciała. Disc i nerwowe problemy w dolnej części pleców (kręgosłupa lędźwiowego) skieruje ból kończyn dolnych.

Ból różnicowania

Kiedy ból w kolanie nie można przypisać do konkretnego urazu lub rodzaju działalności, pracownicy służby zdrowia muszą sprzymierzone głębiej. Po kolana specyficzne testy nie wskazują na problem kolana lub gdy leczenie specyficzne kolana nie pomaga, patrząc na kręgosłupie mogą odpowiadać na pytania.

Osłabienie związane

Jeśli nerw do nogi jest zagrożona przez dysk wybrzuszenie, osłabienie w kolano i całej nogi może spowodować. Ból powoduje, że osoby, do faworyzowania nogę, co powoduje osłabienie mięśni, tym trudniejsze do rzeczy i powoduje ból, aby kontynuować. Ten cykl musi być uszkodzony aby poczuć się lepiej.

Ograniczenia aktywności dla wybrzuszenia dysku

Ograniczenia aktywności dla wybrzuszenia dysku


Dysk wybrzuszenia, zwany także pęknięcia lub przepuklina dysku, pojawia się podczas obciążenia kręgosłupa, zmuszając płytę przeciwko jednej lub kilku nerwów rdzenia kręgowego i powodując ból w dole pleców. Styl życia, wiek i otyłość wszystkim zwiększyć prawdopodobieństwo posiadania płyty wybrzuszenia, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu. Pełne odzyskanie zazwyczaj wymaga czterech tygodni. Reszta łóżko nie jest niezbędne dla całego miesiąca, ale leczenie nie wymaga cierpliwości i pewne ograniczenia aktywności.

Niewygodne Stretching

Unikać bolesne rozciąganie lub osiągnięcia. Coś tak prostego jak dotarcie do buta lub odwracając się w fotelu kierowcy, aby odblokować tylne drzwi samochodu może niepotrzebnie męczy dolną część pleców i spowodować dalsze zapalenie. Jak w przypadku każdej szkody, płyta jest łatwo pogarsza w początkowej fazie ożywienia. Jeśli masz wystarczająco wypoczęty na kilka dni z minimalną aktywnością, lekarz może zalecić delikatne rozciąganie. Dotykając palcami i delikatnie obracając się z boku na bok, to dobry początek.

Podnoszenia ciężkich przedmiotów

Podnoszenia ciężkich przedmiotów szczepy plecy i jest szczególnie szkodliwe dla gojenia przepuklina dysku. Twój pleców naturalnie angażuje kiedykolwiek podnieść ciężki przedmiot. Szczep plecach wzrasta z masy obiektu i podnoszenia ciężkich może łatwo prowadzić zdrowy dysk wybrzuszenie, co oznacza, że ​​nie należy podnosić nic trudnego, dopóki lekarz zatwierdzi.

Odbijanie

Nadmierna siła lub ciśnienie może spowodować dysk do herniate i wybrzuszenie. Skoki podczas gry w koszykówkę czy inne sporty nasila presję już na kręgosłupie. Unikaj ruchów, takich jak odbicia biegu lub niektórych zajęć treningowych. Szczególnie na początku swojej odzysku, nawet skoki w dół ostatni schodek lub przeskakiwania przez kałużę ma wystarczająco dużo siły, aby ponownie zranić płytę.

Chirurgia laserowa do wybrzuszenia płyt

Płyta wybrzuszenie ma miejsce podczas ruchów płyt z jego miejsca w kręgosłupie i wybrzusza się przez szczelinę w kręgosłupie. Mimo, że większość płyt wybrzuszenia sprowadzają się, że znane są powodować silny ból w niektórych przypadkach.

Nieinwazyjne zabiegi

Przed podjęciem zabiegu, może chcesz spróbować kilka innych metod łagodzenia bólu spowodowanego przez dysk wybrzuszenie. Należą do nich resztę, ból leki, korekty chiropraktyka, fizykoterapia i zastrzyki steroidowe.

Opis

Jeśli te zabiegi okazać pomocne, chirurgii laserowej korekty dysk wybrzuszenia może być najlepszym rozwiązaniem. Lekarze w Instytucie Bonati opisują procedurę jak minimalnie inwazyjnej chirurgii, podczas którego część problematycznym wyjęciu płyty z rurą endoskopowej. Laser wykorzystuje się następnie zniszczyć otaczającą tkankę.

Dzień Chirurgii

Pacjenci są zwykle mogli wrócić do domu po 1-2 godzin odzysku. Zachęca się ich do udziału w lekkich ćwiczeń i może być wymagane do udziału pooperacyjną spotkanie następnego dnia.

Recovery Time

Pacjenci są zwykle w stanie przywrócić normalną aktywność po upływie pięciu dni.

Zagrożenia

Chociaż nie jest pozbawione ryzyka zabiegu, to leczenie dla wybrzuszenia dysku jest znacznie mniej niebezpieczne niż w poprzednich zabiegów. Okazało się być o 90% skuteczności.

Jak odczytywać wyniki MRI odcinka szyjnego kręgosłupa

Jak odczytywać wyniki MRI odcinka szyjnego kręgosłupa

Ponieważ pierwszy sukces jądrowego rezonansu magnetycznego eksperymentować w 1946, rezonans magnetyczny powoli ewoluowała od środka eksperymenty naukowe adiunkt i alternatywą dla promieni x i inne obrazowania promieniowania jonizującego. MRI zapewnia lepszy kontrast tkanki ciała i mogą być przystosowane do potrzeb wielu technik obrazowania, w tym stosowane do diagnozowania nieprawidłowości rdzeń kręgowy. Radiolog czyta Twoje MRI skanowania, interpretuje wyniki i zapewnia lekarz z raportem. Podobnie jak w przypadku promieniowania rentgenowskiego, Cymerman obrazów MRI może być trudne dla ludzi świeckich. Ale przy pomocy radiolog notatki, interpretacji i zrozumieć Twoje MRI kręgosłupa szyjnego, lub C-kręgosłupa, jest możliwe.

Instrukcje

• Zapoznać się z leksykonu i struktury kręgosłupa. W czytanie radiolog notatek i dyskusji na temat wyniki MRI z lekarzem, będziesz chciał być tak przygotowany, jak to możliwe. Na przykład kręgosłup dzieli się na trzy główne sekcje---regionów szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, od szyi do dolnej części pleców. Regionie szyjki macicy składa się z siedmiu odcinków lub kręgu, oznaczone jako atlas, osi i C-3, C-4, C-5, C-6 i C-7. Podstawowa wiedza anatomiczna jest prekursorem do czytania wyniki MRI kręgosłupa C.

• Przeczytaj lekarza notatki, które towarzyszą filmu lub CD; są to kierunki personelowi MRI szczegółowo, co ona chce zdiagnozować. Widać takie nuty jak "r/o dysku choroby." "r/o" oznacza "wyklucza," co oznacza, że Twój lekarz chce zdjęć tego wykluczyć lub potwierdzić usunąć z pracy choroba lub uszkodzenia. Te zamówienia również pomagać radiolog w poszukiwaniu określonych warunków w kręgosłupie.

• Przeczytaj notatki radiolog. Powinna zająć wszystkich kierunkach "r/o" od lekarza, potwierdzające lub wykluczając szczególne obawy lekarz miał. Jego uwagi będzie zawierać takie oznaczenia jako "mały dysk wybrzuszenie w C3/C4, jeden większy w C4/C5 (A) i jeden mniejszy ponownie w C5/C6." Może on również zajmować się kwestiami nie opisane przez lekarza jeśli sam wykrywa nieprawidłowości.

• Zwróć uwagę na kąt obrazu. Jest zazwyczaj wskazaniem w rogu filmu, który opisuje "anatomiczne samolot", który reprezentuje obraz. Będzie to jeden z trzech opcji. Coronal lub płaszczyzny czołowej oddziela ciało pionowo od góry do dołu do przodu i tyłu połówki. Płaszczyzny strzałkowej lub boczne również dzieli ciało pionowo od głowy do palców, ale do lewej i prawej strony. Płaszczyzny osiowe lub poprzecznego oddziela ciało poziomo, zapewniając górnej i dolnej połowy. Będzie również kierunkowe Uwaga, tak że będziesz wiedzieć, że wyświetlania, na przykład, kręgosłup z prawej--tzn, strzałkowej--widok.

• Uważnie przyjrzeć film w stosunku do lekarza i radiolog na notatki. Jeśli wykryto nieprawidłowości, noty pomoże Ci w to plamienie. Co może być nie do odróżnienia bez dodatkowej często staje się oczywiste, gdy wiesz, czego szukać. Skanowanie filmu, nawet jeśli nie było żadnych nieprawidłowości stwierdzono, zwłaszcza jeśli masz poprzednie wyniki MRI przed którymi można porównać obecny film. Nie jest niczym niezwykłym dla pacjentów, aby znaleźć problemy w ich własnych filmów, które nie zostały wykryte przez lekarzy. Jest to szczególnie ważne u pacjentów, którzy przeszli wiele testów---często przez lata---i są znane z własnego ciała przez poprzednich kontroli radiologicznej.

Jakie są przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi?

Jeśli jeden z dysków między kośćmi szkiełek szyjki nieco poza miejsce, stan jest nazywany wybrzuszenia dysku, który jest mniej surowe niż pękniętego lub przepukliny dysku. Jednak warunek ten może powodować objawy jak sztywność, obrzęk i ból trudny ruch, który może się stopniowo pogarszać w niektórych ludzi, podczas gdy inni nie mają żadnych objawów. Na szczęście, większość z przyczyn wybrzuszenia dyski w szyjce można leczyć, lub którym można zapobiegać z domu lub opieki medycznej.

Rodzaje

Niektóre przyczyny wybrzuszenia dysków w wyniku szyi z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe i osteoporozę. Ludzie mogą również wystąpić wybrzuszenia dysk w szyi z powodu niekontrolowanych czynników ryzyka, takich jak starzenie się lub rodzinną historią chorób kości lub kręgosłupa. Czynniki stylu życia, takie jak palenie tytoniu, intensywne ćwiczenia lub urazami mogą również powodować wybrzuszenia dysków w szyję.

Identyfikacja

Lekarz diagnozuje przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi, badając pacjenta i pytania o początek i intensywność objawów. Lekarz może zlecić badania takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby określać przyczynę i lokalizację dysku wypukłego. Ludzie udający się do lekarza lub uzyskiwanie MRI z innych powodów może być zdiagnozowane z dysku wybrzuszenie, że nigdy nie wiedział, co mieli.

Znaczenie

Dysk wybrzuszony w szyjce może ruchy głowy i szyi, bolesny i trudny, ból i mogą rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Stan może również powodować dyskomfort podczas snu lub niemożność zaśnięcia. Jeśli przyczyny, takie jak choroby układu krążenia, zapalenie stawów czy osteoporozy są pozostawione bez leczenia, powikłania, takie jak nasilenie bólu, mogą wystąpić złamania kości lub nawet śmierć.

Rozważania

Ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak zespół stawu skroniowo-żuchwowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być bardziej narażone na ból szyi spowodowany przez wybrzuszenia dysku. Wybrzuszenia dysków, które wynikają z zapalenia stawów czy osteoporozy może pogorszyć, jeśli stan bazowy jest pozostawione bez leczenia. Osoby, których praca wiąże pracy fizycznej może również wystąpić pogorszenie bólu i sztywności w szyi, ramionach i plecach.

Zabiegi

Wiele osób z doświadczeniem wybrzuszenia dysku ulgi od objawów przez biorąc leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Niektórzy ludzie mogą potrzebować terapię fizyczną, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony był spowodowany urazem. Osób w ciężkim stanie może wymagać leków steroidowych lub operacji doświadczyć ustąpienie objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie z wybrzuszenia dysk w szyi, którzy spędzają długie ilości czasu siedząc lub stojąc w tym samym miejscu, należy robić przerwy, aby poruszać się i rozciągania. Przy użyciu odpowiedniej techniki podczas uprawiania sportu, ćwiczeń lub podnoszenia może zmniejszyć presję na dyskach szyi i pleców.

Jak leczyć wybrzuszenie dysku

Jeden z najgorszych bólów człowiek może doświadczyć jest ból pleców. Często ciężki ból pleców może być spowodowane przez krążek wybrzuszenie. Wybrzuszenia dysku jest często określany jako przepukliny dysku. Gdy dysk wybrzusza się, że ociera się o swoich nerwów rdzeniowych, powodując ból i dyskomfort. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby złagodzić ból i leczyć dysk wybrzuszenia.

Instrukcje

1 Połóż się. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla wybrzuszenia dysku jest odpoczynek. Spędzić kilka dni w łóżku, leżącej z wygodną poduszką pod głową.

2 Weź gorących kąpieli. Leżąc w gorącej kąpieli może pomóc zrelaksować mięśnie pleców, biorąc obciążenie od kręgosłupa. Chcesz być gorąca kąpiel, ale nie niewygodne.

3 Czy łagodne odcinki. Pobierz na czworakach, i garbić. Przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie zwolnij. Zrób to kilka razy dziennie.

4 Porozmawiaj z lekarzem o kortyzon wstrzykiwań, które pogorszyć stan zapalny z powodu dysku wybrzuszenia.

5 Porozmawiaj z lekarzem o operacji. Niestety, czasami jedynym sposobem wyleczenia wybrzuszenia dysk jest już wybrzuszenie usunąć chirurgicznie.

Wskazówki:

  • Poprosić lekarza o receptę na leki przeciwbólowe. Podczas gdy leki nie zatrzyma wybrzuszenie, to złagodzić swoje dolegliwości.
  • Jeśli podejrzewasz, że masz przepuklinę dysku, należy udać się do lekarza i uzyskać właściwą diagnozę.

Dysk skompresowany zaburzenia kręgosłupa

Zaburzenia kręgosłupa dysk skompresowany, znany również jako przepuklina dysku lub "spadł twardy", jest chorobą, która wpływa na kręgosłup. Wyniki stan z łzą lub wielu łez w zewnętrznym pierścieniu dysku międzykręgowego, która pozwala tkanek miękkich w obrębie dysku wybrzuszenie.

Przyczyny

Sprężone schorzeniem kręgosłupa dysk jest często wynikiem codziennego zużycia, ciągłe posiedzeniu lub częstego podnoszenia. Palacze papierosów są na większe ryzyko rozwoju stanu z powodu substancji chemicznych w dymie, które przyspieszają pogarszanie dysków.

Objawy

Objawy zaburzenia zmieniać i zależy w dużej mierze od lokalizacji uszkodzonej tkanki. Typowe objawy mogą od drobnych do silnego bólu w plecach. Ból zazwyczaj wpływa na inne części ciała, z jednej strony.

Lokalizacja

Częstość i nasilenie bólu zależy od lokalizacji uszkodzonej tkanki. Powoduje uszkodzenie dysku szyjnego szyi, czaszki, ramion, rąk i ramion ból. Lędźwiowego i piersiowego uszkodzenie dysku powoduje pośladki, uda, nogi, palec u nogi i ból w dole pleców. Zaburzenia rzadko dotyka klatki piersiowej, ponieważ dyski są zwykle dość silny.

Leczenie

Wspólne zabiegi obejmują leki przeciwbólowe, fizykoterapia, terapia masażu, technik chiropraktyka, leżenia w łóżku, pasy wsparcia lędźwiowo-krzyżowym i zewnątrzoponowe zastrzyków w miejscu uszkodzenia tkanki. Pacjenci z nadwagą są często zaleca, aby schudnąć, aby złagodzić ból.

Chirurgia

Operacja powinna być traktowana jako ostateczność i będą używane tylko w ciężkich przypadkach, gdy ból nie mogą być złagodzone przez nie metod chirurgicznych. Istnieje kilka metod chirurgicznych do naprawy lub łagodzenia sprężonego zaburzenia płyty rdzeń.

Długoterminowa Pain Management na wybrzuszenie dysku

Dyski w kręgosłupie są chrząstki, która znajduje się pomiędzy kręgi tworzące poduszkę. Dyski mają twardą zewnętrzną warstwę i wewnętrzną warstwę miękkiego. Dyski mogą zacząć wybrzuszenie w czasie od zużycia w dolnej powrotem regionie. Dyski wybrzuszenia mogą spowodować przepuklina dysku, w której warstwa zewnętrzna jest twarda i miękka pęknięty warstwa wycieka. Terapii i leczenia bólu są dostępne dla osób cierpiących na płytach wybrzuszenia.

Leki

Przejąć bez recepty leki, takie jak paracetamol i ibuprofen w celu zmniejszenia bólu. Uniknąć nadużywania tych produktów, ponieważ mogą one spowodować uszkodzenie wątroby. Weź aspirynę, aby zmniejszyć stan zapalny. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ponieważ może podrażniać żołądek. Zwiotczające mięśnie zrelaksować sztywne mięśnie pleców, zmniejszenie stanu zapalnego wokół tarczy wybrzuszenie. Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe dla jedynie krótkotrwałego leczenia, ze względu na ryzyko uzależnienia. Możesz również otrzymywać wstrzyknięcia kortykosteroidów. Lekarz daje te bolesne zastrzyki w obszarze szybko łagodzi ból i stan zapalny. Możesz otrzymywać zastrzyki tylko kilka razy w roku ze względu na ich poważne skutki uboczne.

Terapia

Odpoczynek mięśni pleców przez kilka dni po objawy bólowe zaczynają umożliwić zapalenia ustępują. Użyj ciepłej i zimnej terapii dla płyty wybrzuszenie. Zastosowanie poduszki do bolesnego obszaru przez 20 minut kilka razy dziennie, aby promować przepływ krwi i rozluźnić zesztywniałe mięśnie. Zastosowanie zimnych okładów kilka razy w tygodniu przez 5 do 10 minut, w celu zmniejszenia obrzęku i bólu.

Zatrzymać aktywność, która podrażnia plecy, takiego jak gięcie, podnoszenia siedzącej przez długie okresy czasu i osiągnięcie prawidłowo. Pracuj z fizjoterapeuta do nauki właściwych sposobów do podnoszenia i osiągnięcia. Fizjoterapeuta opracowuje program ćwiczeń nastawiona na wzmocnienie mięśni pleców, więc mogą one wspierać kręgosłup i pomaga zmniejszyć ból z płyty wybrzuszenie. Terapia obejmuje również ćwiczenia, aby poprawić zakres ruchu i elastyczność. Czy te ćwiczenia jako twój fizjoterapeuta nakazuje, aby uniknąć obrażeń.

Terapia może również obejmować badania USG i elektrycznych zabiegi stymulujące. Zabiegi ultradźwiękowe obejmować substancję podobną do żelu, podawana do bolącego obszaru z dyszy z maszyny do ultradźwiękowego uruchomiony na żelu. Urządzenie emituje fale dźwiękowe przez różdżkę do pleców, rozluźnienie napiętych mięśni.

Elektryczna stymulacja przez maszynę TENS wykorzystuje małe elektryczne impulsy podawane do bolesnego obszaru za pomocą elektrod do blokowania sygnałów bólowych są wysyłane do mózgu.

Porozmawiaj z lekarzem wybrzuszenia objawy bólowe dysk i razem można opracować plan zarządzania ból najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb.

Jak poważny jest dysk wybrzuszenia w lędźwiowej?

Jak poważny jest dysk wybrzuszenia w lędźwiowej?


Jeśli występują bóle w dolnej części pleców, przyczyny mogą być dysk wybrzuszenia w obszarze lędźwiowym kręgosłupa. Waga problemu zależy od nasilenia objawów wystąpić.

Wybrzuszenia płyty

Płyta wybrzuszenie występuje, gdy jeden z dysków międzykręgowych pęknięcia i jego centrum przesuwa się przez jego ściany. Wybrzuszenia część tarczy może naciskać na rdzeń kręgowy i inne nerwy w pobliżu kręgosłupa.

Łagodne objawy

Łagodne objawy płycie wybrzuszenie w odcinku lędźwiowym to ból w dolnej części pleców i mrowienie pośladków i nóg.

Poważne objawy

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, dysk wybrzuszenia w okolicy lędźwiowej może również powodować poważne objawy, takie jak słabość mięśni nóg, problemy z poruszaniem się i utraty kontroli pęcherza moczowego i jelit. W bardzo rzadkich przypadkach, ludzie doświadczyli trwałego uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Leczenie

Najczęstszą formą leczenia jest wybrzuszenia płyty odpoczynek i leki przeciwzapalne. Jeśli nie pomoże, to zastrzyki steroidowe w plecy lub zabiegu usunięcia wybrzuszenie dysku są inne możliwości leczenia.

Rozważania

Dziewięćdziesiąt procent ludzi, którzy doświadczają dysk wybrzuszenia odzyskać bez konieczności operacji, zgodnie z American Academy of Surgeons ortopedyczne.

Leczenie za wybrzuszenie dysku w szyi

Leczenie za wybrzuszenie dysku w szyi


Wybrzuszenie albo przepuklina płyta jest stan dysku międzykręgowego, gdzie wewnętrzna część prasy talerzowych w stosunku do ścianki zewnętrznej tarczy i powoduje jego wybrzuszenie w kierunku kręgosłupa. Płyta jest nadal w stanie nienaruszonym, ale może prowadzić do bardziej poważnego stanu, jeśli nie jest odpowiednio zbadane i leczone.

Self-Healing

Większość czasu, dyski wybrzuszenia nie wymagają leczenia w ogóle, a leczyć na własną rękę. Lekarze zwykle starają się "czekaj i patrz" Przed przystąpieniem konserwatywne metody leczenia.

Leczenie zachowawcze

Zanim lekarze uważają agresywne zabiegi, będą polecam nieinwazyjnych, lekkie środki, takie jak leki przeciwzapalne i ćwiczenia rozciągające łatwo wykonywane w domu.

Physical Therapy

Jeśli pacjent nadal nie doświadcza ulgi, następnym krokiem jest trochę bardziej agresywny ale nieinwazyjne. Lekarze albo wysyłać pacjentów do fizjoterapeuta lub kręgarza do dodatkowej pomocy manipulacji dla bólu i pomaga dysk leczyć.

Chirurgia

Operacja jest rozwiązaniem dla przepuklina dysku w jednej z następujących okoliczności: albo płyta jest ściskając rdzeń kręgowy lub nerwy do punktu powodując osłabienie i stały ból, czy sześciu do 12 tygodni leczenia zachowawczego nie zapewnia ulgę w bólu , Operacja wykonywana jest nazywany discectomy, gdzie dysk jest całkowicie wyjąć i wymienić, zazwyczaj z metalową protez.

Wybrzuszenia ryzyka Disc

Jeśli dysk nie jest prawidłowo wybrzuszenia uczęszczanych, może pogorszyć, a nawet pęknięcia. Pęknięty dysk wymaga operacji i zazwyczaj skutkuje nieprawidłową postawę i ograniczonego ruchu.

O przepuklina dysków

O przepuklina dysków


Jeśli jesteś pomiędzy 30 a 50 lat, może być ryzyko wystąpienia przepukliny dysku. Jak wiek, dyski, które znajdują się pomiędzy kręgami kręgosłupa Państwa zaczynają się pogarszać. Płyty te stanowią warstwę ochronną wyściółkę i działać jak amortyzatory. Jednakże pęknięcia i rozerwanie zewnętrznej warstwy z płyt, znanych jako pierścień włóknisty pozwalają wewnątrz jądra miażdżystego wyciekać i kompresji rdzenia kręgowego i nerwów. Ta kompresja wyników nerwów w bólu, który może promieniować przez całe ciało.

Przyczyny

Przepuklina płyty są najczęściej spowodowane przez lata normalnego zużycia. W rzeczywistości, większość z przepukliną płyt następować powoli w czasie i są wynikiem niewielkich urazów. Jednak niektóre przepuklina dysków są wynikiem obrażeń od nagłego skręcania lub nienależytego podnoszenia.

Objawy

Ze względu na często powolnego postępu choroby, nie każdy doświadcza bolesnych objawów związanych z przepukliną płyt. A kiedy ludzie doświadczenia ból pleców, ból nie jest zwykle na tyle złe, aby uzasadnić lekarskiej. Jeżeli ból nasila się, choć, lub jeśli wystąpi nagły, paraliżujący ból pleców, udać się do lekarza. Podobnie, każda słabość, drętwienie lub mrowienie w rękach i nogach powinny być kierowane przez lekarza. Rwa kulszowa to ból strzelanie, zwykle w jednej nodze, która promieniuje od pośladków do stóp. Rzadko, przepuklina dysku może spowodować utratę kontroli jelit lub pęcherza moczowego.

Etapy

Istnieją cztery etapy progresji przepuklina dysku: zwyrodnienie dysku, wypadanie, wytłaczanie i sekwestracji. Zwyrodnienie płyta jest osłabienie jądra miażdżystego, często związane z wiekiem. Wypadnięcie jest niewielkie wybrzuszenie lub wypukłość jądra miażdżystego z pierścienia włóknistego. Wytłaczanie odbywa się, kiedy przebija się przez jądro miażdżyste pierścienia włóknistego, ale nadal jest zawarty w płycie. Ostatnim etapem, sekwestracja, występuje wtedy, gdy jądra miażdżystego przełamuje pierścienia włóknistego i przecieków do kanału kręgowego, kompresji nerwów rdzeniowych.

Leczenie

Istnieje wiele metod, nie chirurgiczne stosowane w leczeniu przepukliny dysków; w rzeczywistości, tylko pięć procent osób wymaga operacji w ogóle. Usztywnienie rdzenia, przy użyciu obu sztywnych i elastycznych materiałów minimalizuje ruchy kręgosłupa. Niektórzy ludzie korzystają z chiropraktyka opieki i cieszyć się większą gamę ruchu kręgosłupa, że ​​rdzeń regulacja zapewnia. Inni mogą kontrolować ból pleców z ponad-the-counter leków przeciwzapalnych, przepisanych leków zwiotczających mięśnie lub zewnątrzoponowym sterydowych zastrzyków. Fizykoterapia w formach masażu tkanek głębokich, ciepłych i zimnych zabiegów i programów ćwiczeń może również leczyć ból pleców.

Preventio

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia przepukliny dysków, obchodzić się z powrotem dobrze. Zawsze praktykować odpowiednie techniki podnoszenia i dobrą postawę. Wykonywać często i utrzymać zdrową wagę. Jeśli palisz, przestań, jak palenie rzeczywiście zwiększa ryzyko przepuklina dysku.

Remedium na wybrzuszenie dysku

Płyta Wybrzuszenie jest spowodowany tym, wewnętrzny rdzeń płyty (jądra miażdżystego) zaczyna się naciskając na zewnętrznej ścianie grzybka (pierścień włóknisty), i zmusza płytę wybrzuszenie na zewnątrz. Tarcza jest wykonana z miękkiego, galaretowatego materiału, a jest odpowiedzialna za łagodzeniu kręgów kręgosłupa. Wybrzuszenia na dysku pojawia się stopniowo w czasie i może albo leczyć na własną rękę lub poprzez traktowanie. Istnieje wiele środków, które można zwalczyć ten stan, i ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą przed rozpoczęciem każdego typu leczenia.

Joga i rozciąganie

Joga i rozciąganie może zmniejszyć ból związany z dyskiem wybrzuszenie i rozpocząć do usunięcia stanu. Joga traktuje dysk wybrzuszenia poprzez wzmocnienie mięśni brzucha, która kompensuje utratę funkcji w kręgi. Stretching pomaga poprawić krążenie w obszarze zagrożonym. Proste odcinki, takie jak wyciągi z kolanem, zwrotów miednicy i bułki kolanowych może zmniejszyć stan zapalny i ból w plecach.

Physical Therapy

Fizykoterapia został zaprojektowany, aby pomóc Ci powrócić do normalnej działalności po doznaniu z dysku wybrzuszenie. Ten rodzaj terapii polega na odbudowie i poprawie siły w plecy. Dobrze zaokrąglone programu terapii koncentruje się na kontrolowaniu objawów poprzez promowanie mobilności i prawidłową postawę. Mający prawidłową pozycję stawia mniejszy nacisk na kręgosłup, co zmniejsza ból wypukłe dysku. Fizjoterapia daje narzędzia do budowania koordynacji w tylnym obszarze, i jest uważana za długoterminowych inwestycji zdrowia w zwalczaniu problemów w plecy.

Stymulacja

Innym sposobem na zaradzenie dysk wybrzuszenia jest stymulowanie obszar technik mobilizacyjnych lub rdzenia manipulacji. Jeśli dysk jest wykrywany wybrzuszenia wcześnie, głęboki miękki mobilizacja tkanki lub masaż przez przeszkolony personel może zarządzać ból i stworzyć krążenie w okolicy. Lód, ciepło i stymulacja elektryczna są stosowane w leczeniu tej choroby, poprzez zachęcanie do przepływu krwi w tym obszarze.

Jak leczyć Bulging dysków

Jak leczyć Bulging dysków


Płyta Wybrzuszenie jest stanem, w którym wewnętrzna część płyty pomiędzy swoim kręgów odsuwa się od środka, co powoduje poza płytę wybrzuszenie. Jeśli poza wybrzusza się zbyt wiele, płyta może zostać przepuklina. Dyski wybrzuszenia zazwyczaj powodować ból, drętwienie i ogólne osłabienie w okolicy tarczy podlegającym. Słaba postawa, zaburzenia równowagi i mięśni oraz nadmierna aktywność, jak stałej ciężkiej pracy fizycznej, są często odpowiedzialne za tego rodzaju szkody. Płyty zwykle goją w ciągu sześciu miesięcy, ale leczenie jest ważny dla właściwego leczenia i zapobiegania płytę wybrzuszenia ulegały rozerwaniu lub wypadnięcia.

Instrukcje

1 Zastosuj okład z lodu na dysku dotkniętego przez 15 do 20 minut w czasie, trzy do czterech razy dziennie, w ciągu pierwszych 48 godzin.

2 Zastosuj pakiet grzewczy lub podkładkę do dysku przez 10 do 15 minut, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Można tego dokonać w razie potrzeby maksymalnie do czterech razy dziennie po pierwszych 48 godzin.

3 Odpoczynek jak najwięcej. Twój kręgosłup musi być nadal leczyć. Powinieneś odpoczywać w łóżku z wyjątkiem prysznicem, jeść i korzystać z toalety. Unikaj zginania lub skręcania ruchy.

4 Weź niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), jak potrzebne do bólu.

5 Schudnąć, jeśli masz nadwagę. Nadwaga wywiera nacisk na kręgosłup, zwłaszcza gdy jest ona zlokalizowana w brzuchu. Porozmawiaj z dietetykiem lub dietetyka. On może pomóc wymyślić plan odchudzania, który pasuje do Twojego stylu życia.

6 Wykonaj ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie brzucha raz masz wyczyszczone do wykonywania przez lekarza. Weźmiesz odciążyć plecy, jeśli masz mocniejsze mięśnie brzucha. Zapytaj swojego lekarza o liście zatwierdzonych ćwiczeń.

7 Znajdź fizjoterapeuta. Fizjoterapeuta pokaże Ci odpowiednie odcinki i pomóc postawy, klimatyzacji mięśni i schematów ćwiczeń.

Wskazówki:

  • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz dysk wybrzuszenia.
  • Poprosić lekarza o receptę na ból siła leku, jeśli NLPZ nie kontrolowania bólu.
  • Nie zaczynaj ćwiczeń bez odprawy lekarza.
  • Nie kłaść lodu lub ciepła pakiety bezpośrednio na skórę.

Chiropraktyka Medycyna na wybrzuszenie dysku

Płyta wybrzuszenia następuje, gdy wewnętrzna część podobna do żelu z tarczy zaczyna wypływać między kręgami. Ten bolesny stan można leczyć medycyna chiropraktyka, która opiera się na technikach manualnych w leczeniu problemu. Zabiegi odbywać się w czasie i różnią się w zależności od stopnia uszkodzenia.

Diagnoza

W celu leczenia dysk wybrzuszenia przy użyciu leku chiropraktyka, kręgarz pierwszy potwierdza rodzaj uszkodzenia dysku i prowadzi badania w celu ustalenia, czy jakieś powikłania neurologiczne mogą wymagać innego leczenia.

Harmonogram

Chiropractics leczenie płyty wybrzuszenie wymaga wielu wizyt na przestrzeni czasu, który zmienia się w zależności od stopnia uszkodzenia. Pacjenci nie powinni spodziewać się jeden lub dwa krótkie zabiegi.

Ocena

Chiropractics leczenie płyty wybrzuszenie jest najbardziej skuteczne, gdy lekarz ocenia stan pacjenta w czasie procesu leczenia i dokonuje to konieczne.

Technika zgięcie Rozproszenie

Zabieg ten wykorzystuje specjalną tabelę, która pozwala na kręgarz izolowania na tym terenie i delikatnie manipulować dysk wybrzuszenia w serii delikatnych zabiegów.

Techniki Blokowanie miednicy

Do leczenia za pomocą wybrzuszenia płyty miednicy technik blokowania, kręgarz kładzie kliny pod miednicą. Korzystanie z zabiegów manualnych, lekarz w czasie oddziela płytę od nerwu i umożliwia powrót do wyleczenia.