adcov.com

drętwienie sromu

Oznaki i objawy drętwienie nóg

Oznaki i objawy drętwienie nóg


Odcinek drętwienie, czasami określane jako parestezje lub utraty czucia, jest stanem, który może wystąpić w jednej lub obu nóg, w którym nogi są w stanie poczuć ciepło, zimno lub ciśnienia. Czasami, gdy jest obecna noga drętwienie, mrowienie jest odczuwalne. Objawy drętwienie nóg może być spowodowane z powodu urazu lub wskazywać na stan zdrowia, który wymaga pomocy medycznej.

Rwa kulszowa

Gdy ból nóg, wraz z odrętwienia, rozpoczyna się w pośladki i przemieszcza się w dół nogi, oznacza to objaw rwy kulszowej. Wystające płyty, znany jako radikulopatii, powoduje, rwa kulszowa. Jest to płyta z pozycji w kręgosłupie, która stawia nacisk na nerw korzeniowego. Objawy obejmują ostry ból, uczucie pieczenia w dół nogi i osłabienie lub drętwienie. Większość, którzy cierpią z powodu rwy kulszowej nie wymagają operacji, a objawy ustępują z czasem.

Zwężenie

Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie kręgosłupa, które zazwyczaj występuje w odcinku lędźwiowym lub dolnej części pleców. Przestrzenie między kręgami stają się coraz mniejsze, jak tracą wodę z wiekiem. Tarcze pomiędzy kręgami tracą zdolność do absorbowania prądem, co codziennej aktywności trudne. Ponieważ dyski zdegenerowany, przesunięcie kręgi i ścisnąć nerwów rdzenia kręgowego, powodując drętwienie i mrowienie nóg.

Miażdżyca

Miażdżyca powoduje duże nagromadzenie blaszki lub tłuszczowego materiału w tętnicach. Stan ten powoduje zwężanie i zablokowania, która prowadzi do bólu w nogę. Objawy zwykle pojawiają się, gdy zwężenie jest ciężka ze względu na przepływ krwi, które nie mogą nadążyć z zapotrzebowaniem na tlen do mięśni. Jako zator rozwija się, zdrętwienia i uczucie zimna występuje.

Inne warunki

Są też inne warunki, które mogą produkować objawy drętwienie nóg. Obejmują półpaśca (półpasiec), wyjątkowo niskie poziomy witaminy B12, wapnia, potasu i sodu, toksyczne uszkodzenie przez alkohol, tytoń, ołowiu lub radioterapii, cukrzycy i stwardnieniu rozsianym.

Przyczyny jednostronnych Drętwienie

Przyczyny jednostronnych Drętwienie


Jednostronne drętwienie (w tym mrowienie lub utraty odczucia na powierzchni skóry) wpływa ramion i nóg. Drętwienie może występować w ramię, nogę lub obu z jednej strony korpusu, a może także obejmować wysypkę skórną, zimnego lub plamy skóry, ból, osłabienie, zmęczenie. Objawy różnią się w zależności od przyczyny. Istnieje kilka warunków i chorób, które powodują jednostronne drętwienie.

Przepuklina dyskowa

Herniate oznacza wybrzuszenie. Gdy dysk pomiędzy dwoma kości w kręgosłupie naciska na nerwy wokół niego, to się nazywa przepuklina dysku i jest zazwyczaj w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (odcinka kręgosłupa znajduje się pomiędzy dnem żebrami i bioder). Jednostronne drętwienie, wraz z bólem, który działa na pośladki i dół z tyłu jednym udzie w łydce, jest to znak, może masz przepuklinę dysku.

Parkinsonizm

Jednostronne drętwienie jest objawem związane Parkinsona, która odnosi się do wszelkich warunków, które wywołuje zaburzenia ruchowe występujące w chorobie Parkinsona, takich jak drżenie, spowolnienie ruchowe, zaburzenia mowy lub sztywność mięśni. Jednakże, mając na parkinsonizm nie znaczy, że ma chorobę Parkinsona. Parkinsonizm może być spowodowane przez udar, zapalenie mózgu (obrzęk mózgu), niektóre leki lub urazu głowy.

Zaburzenia elektrolitowe

Elektrolit jest substancją w organizmie z wolnych jonów, które prowadzą sygnały elektryczne. Właściwej równowagi elektrolitów jest ważne dla regulacji wszystko od tlenu do płynu wewnątrz komórek. Nierównowaga może być spowodowane przez odwodnienie (nie będzie wystarczająco dużo wody do organizmu) lub nadmiernego nawodnienia (za dużo wody w organizmie). Objawy to: splątanie, zawroty głowy i jednostronne drętwienie w postaci słabych mięśni.

Niedobór witaminy B12

Witamina B12 jest potrzebna do tworzenia czerwonych ciałek krwi, jak również zdrowia tkanka nerwowa. Niedobór witaminy B12 może prowadzić do anemii i nieodwracalne uszkodzenia mózgu, nerwów lub nieleczone. Objawy niedoboru witaminy B12 może być subtelne i obejmują w pierwszym zmęczenie, kołatanie serca (nieregularne lub ciężkie bicie serca) oraz duszność. Jeśli pozostawione nieleczone pogorszy objawy i to blady lub żółtawą skórę, biegunka, utrata masy ciała i podatność na zakażenia. Jeśli nie za długo, objawy neurologiczne zaczynają pokazywać, jak jednostronne drętwienie, problemy z chodzeniem, drażliwość i zapomnienia.

Cukrzyca

Jednostronne drętwienie może wynikać z neuropatią cukrzycową, choroby układu nerwowego u cukrzyków z reguły wpływa na nogi i stopy.

Kasetonów zawału

Kasetonów (czyli pustą przestrzeń) zawał (martwa tkanka) występuje, gdy małe tętnice w mózgu wąskie, powodując udar kasetonów. Według Medicine Net, to blokuje tętnice, powodując tkanki umrzeć. Nagłe drętwienie lub osłabienie twarzy, rąk lub nóg, a zwłaszcza po jednej stronie ciała, jest objawem suwu kasetonów. Może także wystąpić trudności z mówieniem lub rozumienia, kłopoty widząc, zawroty głowy lub nagły silny ból głowy.

Podostre stwardniające zapalenie mózgu

Podostre stwardniające zapalenie mózgu (SSPE) to przewlekłe infekcje ośrodkowego układu nerwowego, spowodowane przez zmianę wirusa odry. To zwykle dotyka dzieci i młodych dorosłych, w następstwie stopniowego kursu zjazdowego w wyniku śmierci w ciągu kilku lat. Według Medic8.com, jest o 5 procent szans na spontanicznej remisji (nagła poprawa). SSPE może wystąpić w dowolnym miejscu od 2 do 10 lat po początkowym choroby odry i powoduje pogorszenie neurologiczne spowodowane obrzęk mózgu i śmierć komórek.

Mniej Najczęstsze przyczyny jednostronnych Drętwienie

Jednostronne drętwienie może również wynikać z efektów ubocznych leków, ekspozycja na środki chemiczne, takie jak pestycydy zanieczyszczeń, alkohol, kofeina, nikotyna czy skutków ubocznych, wynikających z radioterapii. Nawet mniej znane, ale możliwe przyczyny, m.in. migreny, stwardnienie rozsiane, drgawki, lub niedoczynność tarczycy.

Jednostronne drętwienie może sygnalizować poważne zaburzenia neurologiczne, więc jeśli wystąpią jednostronne drętwienie skonsultować się z lekarzem, aby mógł zbadać historię choroby i decyduje o prawidłowej diagnostyki i leczenia.

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy


Twarzy drętwienie jest utrata dowolnej ruchu mięśni w powierzchni. Doświadczenie drętwienie twarzy może być bardzo przerażające, jak człowiek nie może wiedzieć, dlaczego stracił czucie lub kontroli w twarz. Jeśli podejrzewasz, udar lub inne poważne problemy, zadzwoń pod numer 911 natychmiast.

Objawy

Objawy drętwienie twarzy to brak uczuć, paraliż lub mrowienie twarzy i warg. Drętwienie twarzy może wystąpić w jednej lub obu stronach twarzy. Czasami, drętwienie twarzy towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub uczucie pieczenia.

Przyczyna: Urazy

Twarzy drętwienie może być spowodowane przez uszkodzenia nerwów. Urazy twarzy, szyi lub kręgosłupa mogą powodować drętwienie, mrowienie lub paraliż mięśni twarzy, gdy szkoda upośledza nerw, który rozciąga się w twarz. Urazy mogą być poważne, ale nie musi. Nawet drobne urazy, takie jak napięcie mięśni od dźwigania lub mniejszym znaczeniu, może spowodować wybrzuszenie dysku, który prowadzi do drętwienia twarzy.

Przyczyna: Skok

Uszkodzenie mózgu z powodu udaru mózgu może także powodować drętwienie twarzy. Gdy udar rozwija tlen i krew nie dociera do mózgu, uszkodzenia nerwów, które wpływa czuły na twarzy i innych części ciała. Twarzy drętwienie jednej stronie, zwłaszcza, jeśli towarzyszy paraliż ręki lub nogi na tej samej stronie korpusu, może być jednym z pierwszych wskaźników osoba cierpi z powodu udaru.

Przyczyna: Stan medyczne lub leki

Stany chorobowe, takie jak neuropatia cukrzycowa, nowotwór mózgu, sarkoidoza, choroba z Lyme, zapalenie, stwardnienie rozsiane oraz porażenie Bella może powodować drętwienie twarzy. Mogą one również powodować drętwienie w innych częściach ciała. Osoby cierpiące na migrenę odnotowano również drętwienie twarzy jako jeden z objawów w czasie kulminacji bólów głowy. Niektóre leki powodują również drętwienie twarzy, jeśli koliduje z neuroprzekaźników.

Leczenie

Leczenie zależy od zdiagnozowanej przyczyny drętwienie twarzy. Często, drętwienie twarzy jest objawem poważniejszego problemu lub choroby, która wymaga opieki. W związku z tym, sam drętwienie twarzy nie zawsze jest sam bezpośrednio obróbce. Jeśli drętwienie twarzy jest zdeterminowana, aby być przyczyną urazu lub udaru mózgu, a następnie lekarz przeprowadzi egzaminy neurologiczne, takie jak skanowanie lub elektromiografii MRI, CT, do określenia stopnia uszkodzenia nerwów. Uszkodzenie nerwów w twarz może być traktowane z fizycznego, mowy i terapii zajęciowej lub kombinacji powyższych. Chirurg plastyczny może również przyczynić się do rekonstrukcji twarzy i naprawy funkcji twarzy.

Jak leczyć drętwienie na boczny Foot

Jak leczyć drętwienie na boczny Foot


Jeśli Twoje nogi są obolałe i masz trudności w chodzeniu, to prawdopodobnie cierpi na drętwienie stóp. Drętwienie palców stóp i są spowodowane przez kilka rzeczy, takich jak ciąża, zapalenia stawów i cukrzycy. Ignorując drętwienie stóp sprawi, że stopy narażone na urazy i infekcje. Drętwienie stóp można uniknąć, jeśli nauczysz się, jak dbać o nogi. Musisz właściwej pielęgnacji stóp, ale trzeba także skonsultować się z lekarzem, jeśli istnieją inne podstawowe problemy z nogami.

Instrukcje

1 Zbadaj swoje nogi. Sprawdź, urazów, skóry i zmian paznokci. Użyj lusterka, aby pomóc Ci zobaczyć, ciężko dostępnych miejscach.

2 Moczyć nogi w misce z wodą. Temperatura wody nie powinien być większy niż 38 stopni Celsjusza. Bardzo gorąca woda może spowodować więcej bólu dla Twoich stóp.

3 Zostaw nogi moczyć przez pięć minut. Jeśli moczyć nogi więcej niż 5 minut sprawi, że suche i sprawiają, że podatne na rozdarcia.

4 Wytrzyj nogi ręcznikiem. Upewnij się, wytrzeć między palcami. Nie może być wilgotne obszary, ponieważ są one źródłem bakterii.

5 Nałóż krem na całym nawilżają nogi do nogi gładkie i miękkie. Ale nie umieścić balsam między palcami, jak to wilgoć może powodować.

6 Zużycie bawełniane skarpetki jak tkaniny bawełnianej będzie oddech skóry.

Przyczyny drętwienie rąk

Przyczyny drętwienie rąk


Drętwienie rąk może być wynikiem różnych przyczyn, z uszkodzeniem nerwów do słabej ergonomii. Większość z nerwów w dłoni biegnie od ramienia do dłoni i palców. Uszkodzenie nerwów może być oznaką poważnej kontuzji lub choroby, i powinny być zbadane przez lekarza, zwłaszcza, gdy chodzi o drętwienie szybko i następuje strzelanie ból.

Skok

Drętwienie ręki może być oznaką udaru mózgu w toku. Jeśli drętwienie jest na nagle i towarzyszy strzelanie ból się ramienia, skok może być w toku, a pacjent powinien otrzymać pomoc w nagłych wypadkach. Inne objawy, które mogą towarzyszyć odrętwienie, jeśli skok jest w toku to: zawroty głowy, dezorientacja, trudności z mówieniem i paraliż.

Bezczynność

Gdy ramię pozostaje nieaktywny przez dłuższy okres czasu, na przykład gdy śpi lub siedzi, cyrkulacja zostanie odcięty, a ręka może stać się odrętwiały. Brak dopływu krwi do rąk może również być wynikiem narastania płytki nazębnej w tętnicach i sygnalizuje poważne komplikacje. Przenoszenie i drżenie ręki, aby zobaczyć, czy wraca uczucie szybko mogą sprawdzić nasilenia choroby. Jeśli ręka pozostaje zdrętwiałe po przeniesieniu go wokół, należy skontaktować się z lekarzem.

Nerw

Według National Institutes of Health, uszkodzenia nerwów na płycie z tyłu może spowodować, że ramiona i ręce do drętwieją. Kiedy przeniósł się do określonej pozycji, przepuklina dysku będzie wywierać nacisk na nerwy i stworzyć drętwienie. Szkody na górę kręgosłupa, blisko szyi, zazwyczaj przedstawia się mrowienie i drętwienie lub uczucie bólu w ramionach i rękach, podczas gdy niższe urazy kręgosłupa zwykle wpływa na nogi i stopy.

Cieśni nadgarstka

Gdy środkowy nerw, który biegnie do strony jest uszkodzony, może to powodować zespół cieśni drętwienie i słupek. Warunek jest związany przede wszystkim z powtarzających się ruchów wykonanych w warunkach roboczych, takich jak na instrumentach klawiszowych i stolarki, które wymagają tych samych ruchów rąk godzinami. Początkowy drętwienie przedstawi się kciuka i po stronie dłoni, gdy odczucie jest wynikiem zespołu cieśni nadgarstka. Obrzęk często towarzyszy uczucie.

Objaw Raynauda

Objaw Raynauda, ​​zwany również chorobą Raynauda, ​​jest stan układu krążenia, które powoduje, że kończyny, jak nos, uszy, palce i palce, mrowienie i drętwieją po ekspozycji na zimno, lub gdy osoba doświadcza skrajnych emocji i stresu. Zwężenie naczyń krwionośnych w reakcji na zimno i stres, i wysłać mrowienie przez ręce, ostatecznie paraliżujący kończyny. Uczucie drętwienia może trwać kilka minut lub kilka godzin. Lekarze z Narodowego Instytutu Zdrowia informują, że techniki relaksacyjne są jednym z najlepszych obrony przed atakami ręcznymi paraliżujący dla ludzi, którzy cierpią z powodu choroby Raynauda.

Przyczyny drętwienie warga

Przyczyny drętwienie warga


Drętwienie warg jest często określane jako parestezje warg, co jest terminem używanym do opisania anormalne uczucie w ustach, w tym drętwienie i mrowienie. Istnieje wiele reakcji alergicznych, które mogą powodować uczucie mrowienia lub drętwienia odczucia w ustach, ale krawędź drętwienie nie jest ściśle powodowane przez odpowiedź alergiczną. Warunki, które powodują objawy zakresie warga drętwienie nasilenie. W artykule, który następuje, kilka warunków, które powodują drętwienie warg lub parestezje będą omawiane.

Hiperwentylacji

Hiperwentylacja jest oddychać mocno i szybko. Jest to zwykle spowodowane przez lęk lub stresującej sytuacji. Po hiperwentylacji, traci się duże ilości dwutlenku węgla z ich krwioobiegu, co z kolei może powodować dalsze uczucia niepokoju. Objawem hiperwentylacji jest mrowienie lub drętwienie rąk, stóp i ust. Walka z zawroty następnie wystąpić, czasami następuje tężyczki lub bolesne skurcze mięśni.

Neuropatia obwodowa

Uszkodzenie nerwów czuciowych lub neuropatia obwodowa, może spowodować objawy drętwienie, mrowienie, szczypanie i bólu. Często, kiedy człowiek ma neuropatię, drętwienie może rozpocząć się w nogi i przejść się do nóg, przez co trudno jest chodzić i równowagi. Nieprawidłowe odczucia są zazwyczaj powiększony w nocy, gdy próbuje spać. Neuropatia obwodowa jest bardzo często dolegliwość, wpływając około 20 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych. W 30 procent przypadków neuropatii obwodowej, cukrzyca jest winowajcą.

Hipokalcemia

Nadczynności spowodowane jest przez niski poziom wapnia we krwi i może być wynikiem szeregu chorób zabezpieczających lub w wyniku pewnego użycia leku. W każdym razie, hipokalcemia może stać się poważny stan, jeśli nie jest leczone przez lekarza. Istnieje wiele różnych objawów związanych z tym dolegliwości, w tym tężyczki, parasthesias z warg i języka, bóle mięśni i skurcze mięśni. Testy diagnostyczne, takie jak wapń i poziomu fosforanów we krwi może być przeprowadzane przez lekarza w celu zdiagnozowania hipokalcemii u pacjenta.

Objaw Raynauda

Zaburzenie to charakteryzuje się zwężenie lub zwężenia naczyń krwionośnych w palcach rąk i nóg, nosie i uszach. To zwężenie naczyń krwionośnych, nazywane ataki naczynioskurczowej, może powodować skurcze, mrowienie i ból w dotkniętych obszarach. Podczas skurczu, skóra może okazać się bardzo biały lub nawet błękitu tlenu w korpusie zmniejsza się. Zjawiskiem Raynauda może być wynikiem innych chorób, takich jak twardzina skóry i toczeń. Mrowienie lub paraliżujący odczucia mogą mieć wpływ na dłonie i stopy, nos, płatki uszu i warg.

Ciguatera Zatrucie

Zatrucie ciguatera jest spowodowane przez zużycie tropikalnych ryb, które jest zanieczyszczone ciguatoxins otrzymywana wiciowce, które są małe rośliny mniejszych ryb paszy. Jak kontynuuje cykl życia, większe ryby będą jeść te zanieczyszczone mniejsze ryby. Jak toksyna przesuwa się w górę łańcucha pokarmowego, staje się bardziej skoncentrowany; zatem większe tropikalne rafy ryby mają najwyższe stężenie ciguatoxins w ich systemie. Objawy to drętwienie warg i języka, nudności i wymioty, zawroty głowy, a nawet halucynacje. Zatrucie ciguatera jest rzadkie, wpływając mniej niż 200.000 osób w populacji Stanów Zjednoczonych.

Jakie są przyczyny Foot Pain & drętwienie nóg?

Jakie są przyczyny Foot Pain & drętwienie nóg?


Twoja stopa (lub stopy) boli. Twoja noga jest zdrętwiała. To irytujące i niewygodne, a przede wszystkim, to boli i to cię przeraża, bo nie wiem, co jest przyczyną tego. Urazy pleców, niektóre choroby i wiek może przyczyniają się do drętwienia w nogi i stopy w bólu.

Rwa kulszowa

Jeśli kontuzjowany kręgosłup, powodując nacisk na nerw lub ucisku nerwów, to bardzo dobrze, może spowodować ból w drętwienie stóp i nóg. Jeśli nerw kulszowy zostało naruszone, może to spowodować problemy z nogi i stopy. W rzeczywistości, rwa kulszowa jest główną przyczyną bólu nóg i stóp i drętwienie według mrożącej Health.com. Określenie medycznego dla tego rodzaju bólu jest choroba korzeni nerwowych. Kiedy osoba cierpi rwę kulszową, ból przemieszcza się z powrotem w dół poprzez dolny kolbą i dół duży nerwie znajduje się w tylnej części ramienia. Gdy dysk wystaje z jego prawidłowym położeniu w kręgosłup, a następnie kładzie nacisk na korzeń nerwu (nerwów korzeniowej), który znajduje się w dolnej części pleców i stanowi część nerwu kulszowego, może to spowodować ból nogi i stopy i drętwienie.

Zwyrodnienie

Z wiekiem, dyski lędźwiowe w plecach zaczynają degenerują. Czasem pierwszym objawem degeneracji dysku jest ból nogi i stopy i drętwienie. Uważa się to za ", o którym mowa" ból, ponieważ mózg nie zawsze może powiedzieć, gdzie źródłem bólu jest, więc ból może być odczuwalny niejasno, lub ostro, w innych obszarach. Normalnie, o których mowa ból jest obolała, nudne i nie jest szczególnie zlokalizowane. Wyniki zwyrodnieniowe choroby dyskowej w kompresji korzeni nerwowych, które mogą powodować ból nóg. Z wiekiem, dyski w naszym tyłu kurczą się i przestrzeń, która została przydzielona do korzeni nerwowych kurczy się, a także, zgodnie z Back.com. Cały kręgosłup lędźwiowy staje się znacznie mniej elastyczne. Ból, ze sprasowanych korzeni nerwowych mogą emitować w dół jednego lub obu nóg i do stopy i jest związany z drętwienie i mrowienie.

Ból nóg pozycyjny

Noga drętwienie może być spowodowane przez coś tak niewinnego jak siedzi z nogami skrzyżowanymi na długi okres czasu, zgodnie z Healthhype.com. Ponadto, jeśli zostały w pozycji kucznej lub po prostu siedzieli zbyt długo, noga lub nogi mogą stać się zdrętwiały. Coś tak drobne jak portfela w tylnej kieszeni spodni, naciskając na nerwy w nodze może spowodować, że mecz się zasnąć, bo jest bezpośredni nacisk położono na nogi nerwów i ukrwienie mogą zostać odcięte z powodu spłaszczony tętnic. To się nazywa pozycyjną ból nóg, według Mrożąca Health.com

Stępu Tunnel Syndrome

Ból stóp może być spowodowane przez zespół cieśni stepu, który jest kompresja nerw piszczelowy w kostce. Oprócz bólu, może to spowodować pieczenie lub mrowienie i drętwienie stóp.

Cukrzycowa Neuorpathy

Zdecydowana większość osób cierpiących na cukrzycę będzie miała bóle stóp, według Todaysseniorsnetwork.com. W przypadku wystąpienia tego rodzaju problemu nerwów, uważa się, neuropatii i obejmuje ból i drętwienie i może mieścić przejść do punktu, w którym prowadzi niepełnosprawności. Neuropatia, która jest chorobą nerwów, które mogą być spowodowane przez cukrzycę, jest częścią przyczyny 80.000 amputacji nogi i stopy co roku, więc to musi być traktowane poważnie. Według Diabetes.niddk.nih.gov neuropatii może być spowodowana przez szereg czynników, w tym cukrzycy długoterminowej nieprawidłowym poziomem lipidów we krwi, wysoki poziom glukozy we krwi, możliwie niskich poziomów insuliny problemów naczyniowo-nerwowych, co może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych że tlen i składniki odżywcze do transportu nerwów, jak również uszkodzenie nerwów (zespół cieśni nadgarstka), autoimmunologiczne, czynniki, które prowadzą do zapalnych nerwów, i stylu życia, takie jak palenie i picie. Neuropatia cukrzycowa jest najczęściej u chorych na cukrzycę, którzy mają problemy z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi (glukozy) i tych, mają wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom tłuszczu we krwi. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia neuropatii.

Jak leczyć ból i drętwienie nerwów

Nerwobóle, zwane również nerwobóle, jest ból, który występuje wzdłuż szlaków nerwowych, które mogą również powodować osłabienie i drętwienie. Typowo, nerwoból może być spowodowane lekami, zapalenie i ciśnienia na nerwy od urazu lub guza. Celem leczenia jest skierowana na przyczynę problemu nerwów, jeśli można go znaleźć, i pomaga złagodzić objawy, takie jak ból i drętwienie.

Instrukcje

1 umówić się z lekarzem. Jeśli cierpisz na bóle nerwów i drętwienia, należy powiadomić lekarza, więc próba znalezienia przyczyny mogą być wykonane. Ból nerwu może być objawem poważnego problemu, a najlepiej mieć to sprawdzone jak najszybciej.

2 Wykonaj odpowiednie leki. Over-the-counter leki przeciwbólowe i zapalne, takie jak ibuprofen i paracetamol może pomóc złagodzić ból nerwów i pomóc Ci bardziej komfortowe. Stosować żadnych leków, lekarz może przepisać dla Ciebie. Mogą one obejmować środki przeciwbólowe i antydepresyjne na receptę, które również przyczyniają się do zmniejszenia bólu.

3 Spróbuj kremu do stosowania miejscowego zawierający kapsaicynę. Istnieje wiele over-the-counter opcji, które pomogą złagodzić ból związany z nerwobóle. Uważa się, że kapsaicyna miejscowo kremy zmniejszają ból związany z neuralgią przez redukcję substancji odpowiedzialnych za przekazywanie bólu w organizmie. Używać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, dla bezpieczeństwa.

4 Spróbuj fizykoterapii. Pomocne dla niektórych pacjentów, terapia fizyczna może przyczynić się do zmniejszenia czucia związane z nerwobóle, zwiększając przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Fizykoterapia może zmniejszyć ból poprzez zmniejszenie zapalenia i tworzenia elastyczność i mobilność.

5 Rozważmy opcje chirurgiczne. Jeśli ból nadal jest ciężka i zakłóca życia codziennego, porozmawiać z lekarzem na temat opcji chirurgicznych. Istnieje iniekcji, które mogą być podane do blokowania bólu wzdłuż nerwów, a także procedury chirurgiczne, takie jak ablacja. Wszystkie opcje chirurgiczne należy dokładnie rozważyć i przedyskutować z lekarzem.

Przyczyny Drętwienie powierzchni na nogach

Przyczyny Drętwienie powierzchni na nogach


Uczucie drętwienia na lub tuż pod powierzchnią nóg może być od czegoś tak poważnego jak zakrzep krwi lub jako prosty jako ograniczonego krążenia krwi. Jeśli drętwienie utrzymuje się przez kilka dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Cukrzyca

Jeśli masz cukrzycę i poziom glukozy we krwi wspinać, można rozwijać neuropatię cukrzycową. Przywiezienie pod kontrolą poziomu glukozy z insuliną może odwrócić objawy.

Niedoczynności tarczycy

Jednym objawem niedoczynności tarczycy-gdy tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości niektórych hormonów, jest drętwienie nóg. Lekarz może sprawdzić za niedoczynnością tarczycy i leki powinny wyeliminować objawy.

Skok

Udaru mózgu dochodzi, gdy A bloków skrzepu krwi w tętnicy i zaburza przepływ krwi w mózgu. Objawy to drętwienie kończyn, a nawet paraliż. Narodowe Stowarzyszenie informuje, że skok 80 procent udarów mózgu można zapobiec.

Krążenie krwi

Słabe krążenie, spowodowane niskim ciśnieniem krwi, ciasnych sznurowadła lub nawet siedząc w niezręcznej sytuacji-czasowo paraliżuje jedną lub obie nogi.

Zakrzepica żył głębokich

Zakrzepica żył głębokich (DVT) może powodować drętwienia w nogach. DVT często przypisuje się długich lotów i wycieczek-kiedy samochodowych ty siedzisz w tej samej pozycji przez kilka godzin, ale może być również genetyczne. Zatorowość płucna, gdy skrzep krwi wędruje do płuc i blokuje przepływ krwi, zabija 30.000 do 60.000 Amerykanów każdego roku, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Co powoduje drętwienie i jak go wyleczyć?

Co powoduje drętwienie i jak go wyleczyć?


Drętwienie jest mrowienie lub całkowity brak czując pod lub na skórze. Niektórzy opisują odczucia jak swędzenie, indeksowania lub łaskotki i to zwykle najbardziej intensywny, jak drętwienie zaczyna lub kończy. W niektórych przypadkach, jest bolesny. Ostatecznie, możesz stracić poczucie całkowicie. Drętwienie jest zwykle tymczasowe, ale są warunki, które powodują trwałą brak uczuć. Większość ludzi doświadcza drętwienie czasami dla powodów innych niż poważne, ale są chwile, kiedy drętwienie jest objawem, że coś jest medycznie źle.

Przyczyny

Drętwienie występuje zwykle w kończynach, takich jak dłonie, palce, nogi, ramiona i nogi. Jest to spowodowane brakiem dopływu krwi do danego obszaru. Jeśli twoje ciało pozostaje w tej samej pozycji przez długi czas, twoja ręka lub noga poczuje zdrętwiałe. Niektórzy ludzie budzą się rano z zdrętwiałe ręce, bo spałam z nim w ich ciele lub pod dziwnym kątem, że utrudnienie przepływu krwi. Inne przyczyny drętwienie to uraz nerwu, nacisk na rdzeń lub nerwów obwodowych, niektóre leki, odmrożenia i różnych metod leczenia, takich jak promieniowanie. Doświadcza drętwienie określonej części ciała, nie oznacza to koniecznie, że gdzie problemem pochodzi. Na przykład, uraz szyi lub kręgosłupa może powoduje utratę czucia do rąk i nóg.

Związanych z chorobą

Istnieje wiele przewlekłych schorzeń, które powodują odrętwienie. Zespół cieśni nadgarstka, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroba z Lyme, Guillian-Barré, kiła, syndrom Siogren za, niedoczynność tarczycy i choroba Raynauda mogą spowodować odrętwienie. Ci, którzy cierpią z powodu udaru mózgu może wystąpić drętwienie, a także tych, którzy mają gromadzeniu się cholesterolu w ich nogach z miażdżycą mogą wystąpić drętwienie podczas spaceru. Nierównowaga w witaminy i minerały, takie jak witaminy B12, wapnia, potasu lub sodu jest inna przyczyna.

Leczy

Czasem utwardzania drętwienie jest tak proste, jak wstać i poruszać. Jeśli twoja ręka lub noga jest zdrętwiała, można uścisnąć go dostać krew płynącą do uszkodzonej części i mrowienie minie. W innych przypadkach, jeśli problem jest z powodu braku równowagi w organizmie, lekarz może zalecić witaminy i suplementy mineralne. Jeśli drętwienie spowodowane jest uszkodzeniem nerwów, trzeba będzie poddać terapii fizycznej i ewentualnie operacji. Niektóre fizykoterapia, tak potrzebne do zespołu cieśni nadgarstka może być wykonane bez nadzoru lekarza. Nie mogą być również toksyczne uszkodzenie nerwów, spowodowane przez ołów, tytoniu i alkoholu. Jeśli jest to przypadek, trzeba do końca narażenia na te substancje, ale w niektórych przypadkach uszkodzenie jest nieodwracalne. Jeśli drętwienie jest spowodowane cukrzycą lub innej choroby, ty i twój lekarz muszą zarządzać choroby w celu złagodzenia drętwienie. Przepisy mogą wymagać dostosowania i może trzeba zachować szczególną ostrożność, aby chronić powierzchnię, ponieważ nie czuje bólu.

Trwa Drętwienie

Ponieważ drętwienie jest zazwyczaj stan przejściowy, większość ludzi dostosować swoją pozycję lub poruszać i dyskomfort ustępuje. Jeśli jednak drętwienie jest w toku, może trzeba skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpi paraliż z odrętwienia, natychmiast skontaktować się z lekarzem. To samo, jeśli nie są w stanie kontrolować swoich jelit lub pęcherza, wystąpienia niejasności lub twoja mowa jest niewyraźna i wystąpić zmiany w widzeniu. Objawy te mogą być objawy udaru mózgu. Jeśli masz doświadczenie w głowę, szyję lub urazu kręgosłupa i powoduje drętwienie w trwającej, prawdopodobnie jest uszkodzenie nerwów, które wymagają leczenia, aby uzdrawiać.

O Menopauza Drętwienie i bóle mięśni

North American Menopause Society określa menopauzy jako ostatniego cyklu miesiączkowego kobiety, a następnie przez 12 kolejnych miesięcy bez okresu. Menopauza może być pośpiesznie, gdy kobieta ma jej jajniki usunięte jak z macicy. Impreza jest naturalne, ale może powodować dyskomfort kobieta przeżyć, w tym bezsenność, zmęczenie, smutek, drętwienia i bóle mięśni.

Tło

Chociaż wszystkie kobiety doświadczają menopauzy, nie wszystko rozpocząć proces w tym samym czasie. Trzy rodzaje hormonów są wytwarzane przez samice jajników - estrogenu, testosteronu i progesteronu. Połączone, hormony te powodują kobieta miesiączkować. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę, podczas gdy ona jest owulacja, jej okresy tymczasowo zatrzymać. Jak kobieta zbliża się do menopauzy, jej jajniki produkują mniej z trzech hormonów. Proces może trwać wiele lat, aby zakończyć. Do około 25 procent kobiet, proces jest prawie niezauważalna i nie tworzy objawy dyskomfortu. Połowa kobiet doświadcza łagodnych do umiarkowanych objawów związanych z menopauzą, a kolejne 25 procent kobiet są kwestionowane przez ciężkich objawów.

Peri-Menopauza

Peri-menopauzy jest okres przejściowy między kobiety nadal mają okres zatrzymania jej i na stałe cykle miesiączkowe. Niższe produkcje estrogenu może powodować kobieta czuć sztywność w stawach, w tym ręce, ramiona, pleców, kolan i bioder.

Estrogen

Mięśnie ciała są dostarczane z estrogenu. Jak produkcjach spadek estrogenów w całym okołomenopauzalnym i menopauzy etapów, kobieta może wystąpić bóle i drętwienie mięśni, zwłaszcza na początku menopauzy. Inne czynniki, które przyczyniają się do dyskomfortu jest ogólne zmniejszenie napięcia mięśni.

Acroarethesias i Menopauza

Acroarethesias jest rzadkim schorzeniem neurologicznym, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą dostać. Jednak starsze kobiety przechodzące menopauzę zazwyczaj są kwestionowane z zaburzeniem większości. Objawy choroby nerwów cięcia mrowienie palców i dłoni. Mrowienie jest tak niewygodne, że może to spowodować kobieta doświadczenie bezsenność lub bezsenność. Ważne jest w leczeniu tego zaburzenia jak najszybciej jak Nieleczone stan może zwiększać uszkodzenie nerwów.

Ćwiczenia i dieta

Regularne ćwiczenia na zewnątrz w słońcu i zdrowej diety o niskiej zawartości tłuszczu może pomóc wzrost mięśni kobieta, która może zmniejszyć lub wyeliminować bóle mięśni i drętwienie. Ćwiczenia i zdrowa dieta pomoże również kobieta utrzymać zdrową wagę ciała i zachować wysoką samoocenę, jak ona idzie choć zmiany życia. Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, które mają dużo fitoestrogenów sojowych i wapnia, jak i produktów mlecznych może pomóc wzmocnić kobiety masy kostnej, co może zmniejszyć lub wyeliminować bóle mięśni i stawów.

Rozważania

Jeśli występują objawy menopauzy, należy skonsultować się z lekarzem, aby potwierdzić, że jesteś na etapie okołomenopauzalnym życia. Naturalne zioła, takie jak czarny Cohosh i olej z pierwiosnka odnotowano, aby zapewnić ulgę od objawów. Akupunktura Doniesiono również, że u niektórych kobiet zmniejszyć lub wyeliminować bóle mięśni i drętwienie związanych z menopauzą.

Jak interpretować drętwienie końców palców

Drętwienie lub mrowienie w palców (lub innych kończyn) może być spowodowane przez wiele chorób medycznych. Utrata czucia następuje najczęściej przy ciało pozostaje w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu. Jednakże w takim przypadku, sensacja powinna powrócić w ciągu pięciu minut. Jeśli uczucie nie zwraca w ciągu 30 minut-lub utraty czucia występuje z powodu niewytłumaczalnego powodu, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Instrukcje

Jak interpretować drętwienie końców palców

1 Rozumiem, że brak stałego przepływu krwi do każdego obszaru może spowodować utratę czucia. Niestety, brak krwawych zasilającego jest zawsze spowodowane po prostu przez pozostający w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu, ale raczej spowodowane nadmiarem płytek w tętnicach. Stan ten nazywany jest miażdżyca i należy natychmiast ze względu na ryzyko niewydolności serca i innych, być może życie kończy, warunkach.

2 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpią spójnego ból szyi w połączeniu z odrętwienia w zasięgu ręki. W wielu przypadkach, przepuklina dysku będzie wywierać nacisk na nerwy kręgosłupa, które są bezpośrednio związane, i służą poważny kanał informacji-do swoich kończyn. Operacja będzie, często poprawić przepuklina dysku, ale jest w stanie pomieścić do dziewięciu miesięcy rekonwalescencji po zabiegu.

3 Zbadaj swoje nadgarstki żadnych objawów ściśle powiązanych z zespołem cieśni nadgarstka. Według strony internetowej Medical pomóc, zespół cieśni nadgarstka występuje, gdy ciśnienie jest umieszczony na "nerwu w miejscu gdzie przechodzi przez nadgarstek." Nadmiaru ciśnienia na nerwu może powodować mrowienie lub utrata czucia w opuszkach palców. Jeśli poczujesz ból nadgarstka w połączeniu z utratą czucia w zasięgu ręki, skonsultować się z lekarzem, który specjalizuje się w zespół cieśni nadgarstka.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wysypka, duszność, zawroty głowy, zmęczenie lub utrata czucia towarzyszy w zasięgu ręki. Według strony internetowej Medical pomóc za te objawy wskazują na bardziej poważny problem i należy natychmiast.

5 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpi utrata czucia lub mrowienie w zasięgu ręki z dowolnego powodu, że nie ma na liście powyżej. Do innych przyczyn, takich jak migreny i udaru może powodować drętwienie palców i nie należy lekceważyć, jak wiele razy, utrata czucia w kończynie po prostu wczesny objaw coś znacznie bardziej poważne.

Wskazówki

  • Polecić znajomego lub członka rodziny, aby ścisnąć palcami, jeśli zaczynasz podejrzewać utratę czucia. Czasami organizm momentalnie traci zdolność do odczuwania pewnych materiałów, ale firma jest zawsze wykrywany wyciskać przez organizm człowieka.
  • Łykać dwie aspiryny, jeśli występuje utrata czucia w opuszkach palców, a problem może być związany z sercem.
  • Udać się do lekarza natychmiast, jeśli którykolwiek z powyżej wystąpić. Zapobieganie chorobom jest najbezpieczniejszym praktyką w kontaktach z utratą czucia w kończynach.

Zespół sromu przedsionkowy

Sromu przedsionkowy zespół jest stan, w którym sromu lub Okolica ujścia pochwy, staje się stan zapalny i zaczerwienienie. Zwykle występuje jako drugiego trybu, w wyniku pierwotnego stanu chorobowego, który może być leczony na sromu stan przedsionkowy być rozwiązany.

Objawy

Pacjenci, którzy mają zespół przedsionkowy sromu prawdopodobnie doświadczyć kombinacji objawów, które mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, ból lub uczucie ciśnienia podczas stosunku, pieczenie podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu, niezwykle dyskomfort podczas wkładania tamponu i pochwy swędzenie.

Przyczyny

Choć dokładna przyczyna nie jest znana, opracowanie zespołu przedsionka pochwy mogą być związane z przewlekłymi infekcjami bakteryjnymi w obszarze pochwy, przewlekłe infekcje drożdżowe, wirusa brodawczaka ludzkiego, zaburzenia równowagi i pH reakcji do detergentów, środków plemnikobójczych, mydeł i innych czynników obcych .

Leczenie

Najbardziej skutecznym sposobem leczenia i leczyć zespół przedsionkowy sromu jest skutecznie diagnozowania i leczenia jej przyczyny. Niekorzystne objawy mogą być sterowane poprzez zastosowanie miejscowego i kremów steroidowych oraz przez zastosowanie poduszek oczaru.

Diagnoza

Diagnoza jest zazwyczaj dokonywane za pośrednictwem testu wrażliwości gazikiem, aby sprawdzić czułość. Można również zaobserwować ogniskowej lub rozlany rumień przedsionkowy lub zaczerwienienie i obrzęk sromu regionu.

Ryzyko

Sromu przedsionkowy zespół występuje najczęściej u kobiet przed menopauzą i może występować częściej u osób, które mają historię wrażliwości skóry.

Przyczyna zapalenie sromu

Zapalenie sromu jest niezwykle uciążliwe warunkiem, że powoduje podrażnienie zewnętrznych narządów płciowych. To może obejmować wszystkie obszary sromu tym warg sromowych, otwarcie cewki moczowej, pochwy i łechtaczki. Najczęstszymi objawami tej choroby, w tym świąd, pieczenie, wydzielina, podrażnienia, obrzęki i popękanej skóry. To może uczynić życie bardzo trudne, jak pieczenie i swędzenie może być bardzo intensywne, bez leczenia. Zanim będzie można dowiedzieć się, jak leczyć zapalenie sromu, jednak musisz nauczyć się, co go wywołuje.

Reakcja alergiczna

Jednym z najczęstszych przyczyn zapalenie sromu jest alergia na czymś, która wchodzi w kontakt z powierzchnią pochwy. Na przykład, niektóre mydła, produkty do kąpieli i dezodoranty mogą drażnić powierzchnię, powodując takie objawy. Również niektóre bielizna, podpaski i rajstopy mogą powodować podrażnienia, jeżeli pacjent jest uczulony na materiał.

Przetarcia

Inną potencjalną przyczyną zapalenie sromu jest podrażnienie spowodowane przez otarcia. Oznacza to, że każdy rodzaj aktywności, który może umieścić powtarzalny nacisk na sromu jak jazda konna lub na rowerze. Jednakże czynności seksualne może być również winni, zwłaszcza jeśli wystarczy smarowanie nie jest dostępny.

Zakażenia

Infekcje bakteryjne lub danego pochodzenia grzybiczego może być również winę za zapalenie sromu. Najczęstszym infekcji tego rodzaju jest drożdże, które jak wiadomo, powoduje sromu do stają się czerwone i obrzęk i często bardzo swędzące. Jednak inne potencjalnie zakaźne przyczyny to świerzb i wszawicę.

Wanny z hydromasażem

Dla niektórych ludzi, pływanie w basenie lub kąpieli w wannie z hydromasażem może powodować zapalenie sromu. Może to być spowodowane chloru w wodzie lub temperatury. W niektórych przypadkach, bakterie są obecne w wodzie, powodują zakażenia w rozwoju.

Wyprysk

W przypadku niektórych, zapalenie sromu jest spowodowana wcześniej istniejącego stanu, jak egzema i zapalenie skóry. Może to powodować świąd, zaczerwienienie i zagęszczony pękanie skóry na całym ciele, więc jeśli występują objawy o zapalenie sromu i mają objawy podrażnienia skóry w innych miejscach, jednym z tych warunków jest prawdopodobnie przyczyną.

Waking Up With mrowienie i drętwienie rąk

Budzi w nocy ze mrowienie i drętwienie w rękach może być męczące i frustrujące, zwłaszcza jeśli występuje regularnie. Ponieważ objawy te mogą być wywołane przez wiele różnych stanów medycznych, określenie podstawowego problemu jest pierwszym etapem do otrzymania odpowiedniego leczenia i ewentualnego zwolnienia.

Zespół cieśni nadgarstka

Cieśni nadgarstka jest wąskie przejście w nadgarstku, przez które ścięgna i środkowej przebiegu nerwu. Nerw odpowiada za funkcji motorycznych i sensorycznych w kciuk, indeksu, średnich i pierścienia palcami. Wszystko, co zwiększa nacisk na nerw powoduje to zespół cieśni nadgarstka. Ból, drętwienie i mrowienie mogą promieniować z nadgarstka w dół lub w górę z strony do ramienia, co ostatecznie prowadzi do osłabienia w dłoni, utrata siły przyczepności i tendencją do spadku obiektów. Zespół cieśni nadgarstka może być wynikiem urazu, które powoduje pęcznienie w nadgarstku, zatrzymywanie płynu spowodowane ciążą lub innych stanów chorobowych, takich jak cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie tarczycy lub zaburzeniami hormonalnymi. Najczęstszą przyczyną jest jednak powtarzające się zginanie i przedłużenie ręki, zwłaszcza gdy zostanie mocno przez długie okresy czasu.

Szyjny kręgosłupa

Szyjny kręgosłupa jest warunek wynikający z noszenia kręgów w szyi, zazwyczaj występujące po 40 roku życia pogorszenie kości i chrząstki mogą spowodować kości ostrogi (przyrosty), tworząc na kręgi, które może kompresować nerwy, powodując związane z wiekiem ból, sztywność i skurcze mięśni w szyi, barku, ramienia lub klatki piersiowej. Drętwienie, osłabienie i mrowienie może być doświadczane w ramion, dłoni, nóg i stóp. Dodatkowe objawy to brak koordynacji, trudności z chodzeniem i nieprawidłowych odruchów.

Thoracic Outlet Syndrome

Wylot klatki piersiowej jest mały obszar między obojczykiem (obojczyka) i klatki piersiowej, przez który naczynia krwionośne i nerwy przechodzą w drodze do ramion. Kompresja na nerwy i naczynia krwionośne może powodować drętwienie, ból, słabość i mrowienie w środku, pierścionek i małe palce i na wewnętrznym przedramieniu. Odczucia pin-prick mogą być również odczuwalne w szyi i ramion, a często są wyzwalane przez przenoszenia ciężkich przedmiotów. Zespół górnego otworu klatki piersiowej może wynikać z obecności dodatkowego żebra szyjnego lub klatki piersiowej lub szyi napiętych mięśni. Zazwyczaj osoby cierpiące na tę chorobę mają historię kontuzji barku lub nadużywanie ramieniu.

Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest zaburzeniem, w którym nerwów obwodowych układu nerwowego (PNS) są uszkodzone. Objawy zależą od rodzaju nerwów dotyczy. Uszkodzenie nerwów czuciowych powoduje ból, mrowienie, drętwienie i odczucie pieczenia, a uszkodzenie nerwów silnik zakłóca kontrolę mięśni i powoduje skurcze i osłabienie. Neuropatia obwodowa może być spowodowane chorobą samych nerwów lub innych chorób, takich jak cukrzyca, alkoholizm i reumatoidalnego zapalenia stawów. Inne możliwe przyczyny to niedobory żywieniowe, ołów lub zatrucie rtęcią lub obecność nowotworów.

Cubital Tunnel Syndrome

Nerw łokciowy przechodzi przez kościstą przejścia za łokieć zwanej cubital tunelu. Uderzenie "śmieszne kości" jest rzeczywiście uderzenie nerw łokciowy. Ciśnienie lub podrażnienie nerwu łokciowego powoduje mrowienie i drętwienie w ostatnich dwóch palców i dłoni. Drętwienie jest zasadniczo wywołane przez utrzymywanie wygiętego kolankowo w długich okresach czasu. Najczęściej zespół cieśni cubital występuje w wyniku urazu łokcia od złamania, zwichnięcia i skręcenia, ale może również wynikać z prac wymagających powtarzalnego zgięcie łokcia.

Fibromyalgia i sromu Ból

Fibromialgia jest złożonym schorzeniem charakteryzującym skrajnego zmęczenia i bólu przewlekłego, ale pacjenci mogą również cierpieć z powodu współistniejących warunków. Jednym z takich warunków jest ból sromu - tkanka otaczająca otwór pochwy.

Znaczenie

Według Fibromyalgia-Symptoms.org, do 65 procent kobiet z fibromyalgia mogą cierpieć z powodu bólu sromu, zwanego również wulwodynia.

Spekulacje

Podczas badania nie ustaliła dokładnej przyczyny wulwodynia, Zdrowie Kobiet Matters website zauważa, że ​​niektóre kobiety łączą wystąpienie lub nasilenie bólu sromu z ich wykorzystaniem na receptę tabletki antykoncepcyjne.

Efekty

Wulwodynia manifestuje się jako świąd, kłucie, pieczenie lub pulsujący ból, donosi Fibromialgia-Symptoms.org, i może spowodować, że obszar sromu czuć surowy.

Ramy czasowe

Sromu ból "może być stały lub przerywany", zgodnie z Mayo Clinic. Dla niektórych kobiet ból może migotać tylko podczas stosunku płciowego.

Leczenie

Ból z wulwodynia zazwyczaj nie jest uleczalna, Mayo Clinic mówi, ale leczenie - takie jak miejscowe stosowanie kremów paraliżujący, leki na receptę, a nawet operacji - może przynieść pewną ulgę.

Co to jest sromu Dysplazja?

Co to jest sromu Dysplazja?


Sromu, pochwy lub warg, to zewnętrzne części systemu pochwy kobiety. Gdy tkanki w tym obszarze zaczynają rosnąć w nietypowy sposób, kobiety są często diagnozuje się choroby zwanej dysplazja sromu. Stan ten może, jeśli nie jest leczone, stać się raka pochwy.

Przyczyny

Ogólnie sromu dysplazja jest spowodowane przez jeden z dwóch czynników. Kobiety narażone na choroby przenoszone drogą płciową wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz kobiety, które mają przewlekłe problemy skóry w ich okolicy sromu są najbardziej narażone na rozwój choroby.

Objawy

Świąd palenie sromu, rozwój uszkodzeń lub brodawek na skórze sromu i sromu krwawienia są najczęstszymi objawami choroby. Nienormalne sromu wzrost może również pojawić się w skrajnych przypadkach lub w przypadkach, gdy warunek jest ignorowany przez jakiś czas.

Ryzyko raka

Bardzo niewiele mniej niż 10 procent wszystkich kobiet leczonych na sromu dysplazji rozwinie się nowotwór, jeśli mają początkowy stan poddawany leczeniu. Dysplazja jest już sromu ignorowane większa staje się czynnikiem ryzyka.

Leczenie

Ogólnie chirurgiczne usunięcie nieprawidłową tkankę vuvlar jest najbardziej skuteczne leczenie. Może to być wykonane przez noża lub lasera, w zależności od specyfiki danego stanu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania dysplazji sromu jest przez praktykujących bezpieczny seks rutynowo, a po kilku partnerów seksualnych. Ponadto, kobiety powinny poważnie rozważyć szczepienia przeciwko zakażeniu HPV, aby obniżyć ryzyko wystąpienia dysplazji sromu i inne bardziej poważne i związane z nimi warunki.

Co może spowodować drętwienie Ankle & Foot?

Co może spowodować drętwienie Ankle & Foot?


Zgodnie z University of Michigan Health System, wiele warunków, może mieć wpływ na nerwy stopy i kostki, powodując drętwienie i inne objawy.

Neuroma Mortona

Wzrost wokół nerwów, zwany danej nerwiak Mortona, może powodować ból, pieczenie, mrowienie lub drętwienie między palcami, zwłaszcza pomiędzy trzecim i czwartym palców, a na spotkaniu stopy.

Ściągnięty nerwów

Ściągnięty nerwów w plecach (takie jak powodowane przez przepuklina dysku) lub pośladków może powodować ból w dół nogi i na piechotę. Ściągnięty nerwów w kostce (zespół cieśni kanału stępu) może również powodować drętwienie.

Słabe krążenie

Ludzie o słabej cyrkulacji, zwłaszcza tych z cukrzycą lub chorobą tętnic obwodowych, często pieczenie, drętwienie lub brak czucia w nogach.

Choroby neurologiczne

Zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona lub porażeniem mózgowym może powodować drętwienie kostki i stopy.

Inne przyczyny

Inne możliwe przyczyny drętwienie kostki i stopy są nogi i stopy, deformacje kręgosłupa problemy i sznurowadła związane zbyt mocno.

Może ściągnięty nerwów Przyczyna zdrętwienie twarzy?

Co to jest ściągnięty nerwów?

Ściśnięte nerw, który znajduje się pod ciśnieniem i w stanie prawidłowo funkcjonować z powodu siły wywieranej. Ściśnięte nerwów może być zmuszony przez tkanki, kości i mięśni. Kiedy tkanka wykraczająca, ścięgien lub kości kładzie nacisk na nerw, nerw może reagować z bólu, utraty czucia lub osłabienie mięśni lub ścięgien nie wysyła odpowiedzi do. Nerwy może być ściągnięty z powodu otaczających tkanek obrzęk po kontuzji i urazów.

Objawy problemów z odrętwienia i nerwowe Twarzy

Twarzy drętwienie jest utrata czucia i czucia z jednej strony twarzy. To może prowadzić do zakłóceń w mowie, obrzęk twarzy, czułości na twarzy i osłabienie twarzy. Drętwienie twarzy paraliż twarzy i są również objawy porażenia Bella. Dwa nerwy twarzy obsługiwać kontrolę mięśni na twarzy. Są one również odpowiedzialne za odczucia i uczucia. Jeśli nerwy twarzy są ściśnięte, nie komunikować sygnały prawidłowo i prowadzić do paraliżu, drętwienie twarzy i utraty czucia.

Leczenie

Ściśnięte nerwy są często traktowane z odpoczynku na terenie. Klamra lub szyna jest używana do ograniczenia lub zatrzymania mięśnie z ruchu. Fizjoterapia jest również stosowany w celu zwiększenia wytrzymałości i elastyczności mięśni szczypanie nerwów i powodując drętwienie. Leki przewidziane do pomocy w obniżaniu ściągnięty nerwów twarzy obejmują leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia spęcznienia, to naciska się nerw. Bezpośrednie zastrzyki z streoid kortykosteroid do problematyki może również pomóc w obniżeniu obrzęk.

Leki na Drętwienie

Drętwienie lub utrata czucia jest symptomem różnych zaburzeń i chorób. Choć mogą wystąpić jej skutki w każdej części ciała, to jest najczęściej znaleźć w ramion, nóg, rąk i stóp. Stopnie drętwienie wynosić od nieszkodliwych, tymczasowych zdarzeń trwałej utraty czucia. Twoje szanse na utwardzeniu drętwienie są bezpośrednio związane z przyczyny danego stanu.

Przyczyny drętwienia

Częściowa lista najczęstszych przyczyn drętwienie obejmuje: bezpośrednie uszkodzenie nerwów; nacisk na nerwy ramion, nóg lub rdzenia kręgowego; tymczasowe lub przewlekłe brak dopływu krwi do obszaru dotkniętego; udar mózgu; drgawki; migreny; cukrzyca; Borelioza; Zespół Guillain-Barre; alkoholizm; nerwiak akustyczny; Choroba Raynauda; guz mózgu; i tętniak aorty. Inne potencjalne źródła drętwienie to związane ze sportem obrażeń, różne leki, witaminy B-12 niedobór, radioterapii, zatrucia ołowiem i nieprawidłowy poziom Ciała sodu, wapnia lub potasu.

Objawy i diagnoza

Klasyczne objawy to mrowienie i drętwienie utrata czucia, czasem towarzyszy ból lub uczucie pieczenia. Oczywiście przy takim wieloma przyczynami, autodiagnostyki może być trudne lub niemożliwe. Jeśli wystąpi drętwienie trwający każdym czasie, należy skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania. To jest najlepszy sposób, aby wykryć głębsze, podstawowych problemów, z których niektóre mogą być poważne, a nawet zagrażające życiu.

Być szczególnie świadomi, w jaki sposób twój drętwienie ustawia. Jeśli miały krótką drzemkę w niezręcznej sytuacji, albo walnął swoje śmieszne kości, są szanse, objawy będą krótkotrwałe i nie wskazują na znaczną szkodę. Jednak niektóre objawy i okoliczności wymagają natychmiastowej pomocy medycznej w celu uniknięcia poważnych potencjalnych konsekwencji. Sytuacje te obejmują drętwienie doświadczył po urazie głowy, objawy, które zaczynają się nagle i objawy, które obejmują całą nogę lub rękę.

Czasami objawy towarzyszące drętwienie może podnieść sytuację do sytuacji awaryjnej. Przypadki te obejmują występowanie zawrotów głowy, trudności z mówieniem, utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego, dezorientacji, porażenia i nagłe, silne bóle głowy. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy zadzwonić pod numer 911 lub bezpośrednio dostać się do izby przyjęć. Dodatkowe warunki, które wymagają szybkiego działania obejmują drętwienie lub ból w szyi i drętwienie, który pojawia się po obu stronach ciała jednocześnie.

W pozostałych wypadkach, trochę czasu, aby analizować swoje objawy, ponieważ tego rodzaju informacji może pomóc lekarz dokładnej diagnozy. Rzeczy, aby pamiętać to, kiedy i gdzie pojawi się drętwienie, czy wydaje się to związane z niektórych ćwiczeń fizycznych, i czy to przychodzi i odchodzi lub pogarsza się stopniowo w czasie.

Wielu potencjalnych Zabiegi

W zależności od szczegółowych danych objawów, lekarz może wykonać szereg różnych testów diagnostycznych. Należą do nich badanie fizykalne, badania krwi, zdjęcia rentgenowskie, CT lub MRI głowy lub kręgosłupa, USG i badanie przewodnictwa nerwowego. Wyniki tych testów pomogą lekarzowi postawić diagnozę, i że diagnoza wpłynie na jego wybór leczenia. W takich przypadkach łagodnie sprężonego nerwów, leczenie może być tak proste, jak zmiana postępowania w celu uniknięcia ponownego ciała. W przypadkach takich jak cukrzyca, leczenie może obejmować całe życie schematu leczenia i kontroli diety.