adcov.com

dlaczego ważne jest mycie rąk

Dlaczego ważne jest, aby pić wodę natychmiast po aspirynę?

Ważne jest wystarczającej ilości wody do picia podczas przyjmowania leku, a szczególnie aspiryna oraz inne podobne leki. Rozumowanie jest podwójny, a każdy powód jest, aby promować swój optymalnego zdrowia.

Podstawy

Aspiryna, w formie jaką znamy dzisiaj, powstała pod koniec 19 wieku, a jego stosowanie w innych formach może sięgają aż Hipokratesa. Aspiryna jest nazwa chemiczna to kwas acetylosalicylowy, leki z rodziny salicylanów.

Aspiryna jest klasyfikowany jako nie-steroidowy środek przeciwzapalny i jest wykorzystywane do różnych warunków, w tym gorączkę, zmniejszenie bólu i profilaktyce chorób serca, zawału serca i udaru.

Zagrożenia

Wraz z wielu korzyści płynących z tej odwiecznej over-the-counter (OTC) leków się pewne ryzyko, w tym ryzyko uszkodzenia błony śluzowej żołądka. To jeden z powodów, dlaczego ważne jest, aby wziąć aspirynę następnie pełną szklanką wody, aby pomóc w zapobieganiu żołądka niebezpieczeństwie.

Aspiryny może również być przyjęta z mlekiem lub z wodą, gdy żywność jest w żołądku. Mleko i częściowo pełne żołądka również do zmniejszenia ryzyka podrażnienia żołądka z aspiryną.

Jeszcze innym sposobem, aby uniknąć efektów drażniących aspiryny do żołądka ma mieć formę jelitach aspiryny. Powłoka ma na celu zapobiec aspirynę od rozpuszczenia w żołądku, ale aby to zrobić w jelitach. Nigdy nie należy łamać ani zgniatać się tabletki aspiryny w jelitach, albo trzeba będzie negował jego zdolności do podejmowania przez żołądek nierozpuszczone.

Dodatkowe uwagi

Aspiryna oraz inne leki muszą być następnie wystarczającej ilości cieczy, tak jak pełne szklance wody, w celu uniknięcia możliwości uszkodzeń przełyku. Czasami czujesz, jeśli tablet wydaje się być zatrzymany w gardle, ale są inne czasy, że nie mogą czuć się to zdarzyć.

Jeśli tabletki aspiryny, a nawet części tabletu, loże w gardle, może to doprowadzić do uszkodzenia błony śluzowej przełyku, powodując stan zwany przełyku. Nieleczona, warunek ten może przerodzić się owrzodzenia w esophogeal podszewki.

Aby uniknąć tej możliwości, należy połknąć tabletki aspiryny - dojelitowych lub zwykły - z pełną szklanką wody.

Dlaczego ważne jest, aby dowiedzieć się o swojej rodzinie Historia medyczna?

Problemy zdrowotne mogą pojawić się w dowolnym momencie w życiu człowieka, a zwłaszcza te, które ludzie są genetycznie predysponowani kierunku uzyskania. Znalezienie się historię choroby swojej rodziny może wydawać się nudny, ale może zapewnić swoim lekarzem, i siebie, ważnych informacji na temat objawów, może być dotkniętych lub może rozwijać się z wiekiem. Wiele chorób, jeśli złapany na początku, mogą być zarządzane, a nawet traktowane skutecznie, ale tylko wtedy, gdy masz trochę czasu, aby zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby znać historię swojej rodziny z lekarzem.

Badania genetyczne

Testy genetyczne to metoda, dzięki której lekarze mogą określić podatność na niektóre rodzaje chorób. Choć jest to ważne narzędzie, jest daleki od doskonałego jeden; istnieje wiele dziedzicznych chorób, że test po prostu nie łapie. Rodzina historii choroby, jednak dostarcza ważnych wskazówek na temat tego, co dotyczy zdrowia może wystąpić w czasie. Dowiedzieć się, historię medyczną rodziny, nawet pozornie nieistotne aspekty, jest podobny do kiedy wywiady detektywistyczne świadków o przestępstwo; nawet małe wskazówki mogą złamać lub sprawy.

Ciche Killers

Niektóre choroby, takie jak choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi, zwykle nie mają żadnych objawów przed niszczących uderzeń epizodów. Poprzez informowanie swojego lekarza, i siebie, o historii swojej rodziny lekarskiej, można zapobiec lub przynajmniej złagodzić skutki tych tak zwanych "cichych zabójców", zanim staną się one zagrożenie dla życia.

Rak

Rak jest chyba najtrudniejsze do leczenia choroby, zwłaszcza jeśli osoba podatne na niektóre rodzaje raka są nieświadomi ich podatność na nich. Na przykład rak piersi ma tendencję do strajku kobiet, które są genetycznie predysponowanych do choroby częściej niż ci, którzy nie mają rodziny historii raka piersi. Choć predyspozycji genetycznych ma gwarancji na raka (każdy człowiek jest inny), lekarz takiej osoby może zaplanować bardziej regularnych mammografii, aby złapać chorobę wcześnie razie to nie pojawia.

Choroby psychiczne

Choć niewielu ludzi lubi mówić o chorobie psychicznej, to jest wciąż rzeczywistością dla milionów ludzi. Warunki, takie jak Alzheimera, schizofrenia, depresja, a nawet mogą być genetycznie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poznanie historii może pomóc się z lekarzem lub specjalisty zdrowia psychicznego nie tylko złapać oznaki wczesnego ostrzegania, a także zaplanować schemat leczenia, które mogą pozwalają żyć zupełnie normalne życie.

Środowisko i Zwyczaje

Choroby i choroby przewlekłe spowodowane przez skomplikowaną mieszaninę czynników przyczynowych; Oprócz genetyki, takie czynniki, jak osobiste zachowania i środowiska wpływa na możliwość zachorowania. Jeśli osoba jest świadoma jego rodziny predyspozycji wobec niektórych chorób, takich jak cukrzyca czy rak, może zmienić jego styl życia, nawyki, a nawet środowisk życia, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania. Na przykład, jeżeli osoba jest genetycznie predysponowane do rozwoju cukrzycy, może ona być ostrożnym jej spożycie cukru, ćwiczeń regularnie i lepiej zarządzać jej wagi w celu zapobiegania wystąpieniu choroby.

Siedem Fakty O Dlaczego Tytoń Palenie jest szkodliwe

Siedem Fakty O Dlaczego Tytoń Palenie jest szkodliwe


Ostrzeżenia na rzucenie palenia są wszędzie. Palenie tytoniu jest szkodliwe dla Ciebie. Słyszeliście ostrzeżenia tak wiele razy, że może po prostu dostroić go. Istnieją powody, jednak należy zwrócić uwagę na ostrzeżenia. Palenie jest uzależnienie. Twoje ciało łaknie regularnych dostaw nikotyny. Znając te fakty, dlaczego siedem tytoń jest szkodliwy pomaga przezwyciężyć uzależnienie.

Zagrożeń dla Zdrowia

Fakt nr 1: Palenie zwiększa ryzyko zachorowania na przewlekłe i wyłączanie stanu. Palenie zmniejsza przepływ do swoich rąk i nóg przez zwężenie tętnic i żył, które prowadzą krew do palców dłoni i stóp. Spowalnia dopływ tlenu i składników odżywczych do komórek. Jest to znane jako choroba naczyń obwodowych.

Fakt nr 2: Zwiększone ryzyko rozwoju choroby wieńcowej lub udaru mózgu jest dwa do czterech razy wyższe niż u osób niepalących.

Fakt nr 3: Palacze, którzy przechodzą procedurę chirurgiczną mają niższy wskaźnik przeżycia niż u osób niepalących. Jest to spowodowane słabszym układu odpornościowego, mniejszą gojenia ran i zwiększone powikłań oddechowych.

Wczesna śmierć

Fakt nr 4: Więcej zgonów każdego roku przez palenie tytoniu nie z HIV, nielegalnego zażywania narkotyków, spożywania alkoholu, morderstw, samobójstw i wypadków samochodowych połączonych. Mężczyźni, którzy palą, są 23 razy bardziej narażone na rozwój raka płuc i kobiety palacze są 13 razy bardziej narażone na rozwój, niż u osób niepalących.

Fakt nr 5: Palacze są również 12 razy bardziej narażone na śmierć z rozedmą płuc lub przewlekłym zapaleniem oskrzeli niż niepalących.

Palenie Obniża płodność

Fakt nr 6: Kobiety, które palą, mają większe trudności z zajściem w ciążę. Gdy zajdzie w ciążę, mają zwiększone ryzyko wystąpienia wczesnego urodzenia dostawy, wciąż niskiej masie urodzeniowej lub niemowlę. Ich dzieci są w grupie podwyższonego ryzyka zespołu nagłej śmierci niemowląt lub SIDS.

Palacze Nie Wiek Dobrze

Fakt nr 7: u kobiet po menopauzie, którzy palą, mają gęstość kości niższy niż kobiet niepalących. Zwiększa to ryzyko złamań kości i niepełnosprawności z kości i stawów. Palenia prowadzi do powstawania zaćmy. Zwiększone ryzyko rozwoju zaćmy jest dwa do trzech razy ryzyka osób niepalących. Zaćma jest najczęstszą przyczyną ślepoty.

Dlaczego ważne jest, aby wychowywać dzieci O niepalących?

Dlaczego ważne jest, aby wychowywać dzieci O niepalących?


Nauczania dzieci o niebezpieczeństwach związanych z paleniem należy rozpocząć, gdy są młode. Jeśli uważasz, że dzieci są zbyt młodzi, aby porozmawiać na temat palenia, rozważ to: codziennie ponad 3900 dzieci zaczynają palić, według dzieci Zdrowie. I 90 procent dorosłych, którzy palą wziął zwyczaj jako dzieci lub nastolatki.

Znaczenie

Według Centers for Disease Control, palenie tytoniu jest numerem jeden do uniknięcia przyczyną śmierci w USA więcej ludzi umiera każdego roku z tytoniu niż przez wszystkich zgonów z powodu HIV, nielegalnego zażywania narkotyków, spożywania alkoholu, urazów drogowych, samobójstw i morderstw połączonych . American Cancer Society podaje, że około połowa wszystkich Amerykanów, którzy zachowują palenia umiera z powodu nałogu, a palenie tytoniu zabija rocznie około 443.600 ludzi w USA.

Fakty tytoniu

Papierosy i inne wyroby tytoniowe są wykonane z suszonych liści tytoniowych, wraz z innymi składnikami. Według American Cancer Society, dym tytoniowy i jego zawierać więcej niż 4000 różnych związków chemicznych. Przynajmniej 60 z tych substancji są znane przyczyny nowotworowe (substancje rakotwórcze).

Uzależnienie od nikotyny jest siłą napędową w rozwoju nałóg palenia. Nikotyna uzależnia fizycznie i może być bardziej wciągająca niż heroina. American Cancer Society twierdzi, że w pewnym momencie, 70 procent palaczy chce rzucić, a 40 procent próby zamknięcia. Bez pomocy mniej niż 8 procent to sukces. Dzieci mogą myśleć, że oni po prostu spróbuj go raz, albo poddając się presji otoczenia lub z ciekawości, tylko, że chcą więcej. To ważne, że rozumieją, jak wciągająca jest palenie.

Problemy zdrowotne

Palenia powoduje szereg poważnych problemów zdrowotnych, takich jak rak, choroby serca i udaru. Zrzeszotnienie kości jest jednym z mniej wyraźnych objawów spowodowanego paleniem. Jest to szczególnie niepokojące, u dzieci, u których kości wciąż są uformowane. Choroby dziąseł spowodowanych przez palenie może doprowadzić do utraty zębów. Palenie może również zakłócać przepływu krwi w rękach i nogach. W skrajnych przypadkach, przepływ krwi jest zmniejszony tak, że tkanka obumiera i może prowadzić do amputacji w stopie lub nodze.

Dzieci mogą mieć trudności w trosce o choroby, które mogą zająć wiele lat rozwijać i nastolatki często mają postawę, że "nie może się ze mną." Zamiast mówić o chorobach, że młodsze dzieci nie może pojąć, może być lepiej, aby wyjaśnić im, że palenie sprawia, że ​​trudno oddychać i sprawia, że ​​czują się tak źle grać i robić działalność mogą korzystać. Z biegiem czasu, może to doprowadzić do ich konieczności iść do szpitala. Palenie sprawia, że ​​również ich ubrania śmierdzą i może ich zęby i paznokcie na żółto.

Koszty finansowe

Na około 4 dolarów za opakowanie, w 2010 roku, koszt pakietu-dniowym przyzwyczajenia można łatwo obliczyć. W ciągu jednego roku, to 1460 dolar. Dla dzieci, że pieniądze nie kupić wiele gier, ubrań, płyt CD i innych typowych zakupów. Starsze dzieci mogą zrozumieć, że palacze muszą płacić więcej pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne i płacić wyższe rachunki medyczne w czasie. Młodsze dzieci mogą zrozumieć, że dla palacza, nowa gra wideo chcą może być reprezentowany przez tydzień lub tak z paleniem. Naucz stowarzyszenie pieniądze w młodym wieku.

Zapobieganie palenie u dzieci

Dawać dobry przykład, nie palenia. Jeśli palisz, dlaczego chcesz rzucić palenie i jak masz zamiar to zrobić. Będzie najprawdopodobniej kilka nawrotów, zanim są naprawdę wolne od dymu, więc widząc swoją walkę może jechać do domu punkt o tym, jak trudno jest rzucić palenie. Powiedz dzieciom o tym, jak bierne palenie jest również szkodliwe dla ich zdrowia. Rozmawiać z nimi w zakresie mogą zrozumieć, o problemach zdrowotnych spowodowanych paleniem. Pokazuje im zdjęcie czarno płuc z choroby może mieć wpływ.

Wskazówki dotyczące rozmowy z dzieci

Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o niebezpieczeństwach związanych z paleniem tytoniu. Niech wiedzą, chcesz pomóc im chronić ich zdrowie. Otwarta komunikacja od najmłodszych lat sprawia, że ​​dzieci mniej prawdopodobne, aby spróbować ukryć ich palenie od Ciebie. Niech wiedzą, że nie chcę, żeby palić, ale jeśli tak, że mogą przyjść do was o pomoc, a nie wykłady. Jeśli były palacz, podzielić się doświadczeniem, jak długo zajęło Ci rzucić lub jak ciężko było. Zachęcić ich do nonsmoking przyjaciół - kręci z palących sprawia, że ​​są bardziej narażone na próby palenia.

Dlaczego ważne jest, aby przyjmują witaminy?

Według Nutrition Business Journal, w 2008 roku, branży suplementów diety w USA osiągnął sprzedaż brutto z 23,7 miliardów dolarów. Można się zastanawiać, dlaczego ludzie wydają tyle pieniędzy na suplementy diety - i jeśli suplementy są niezbędne w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Wielu ekspertów zgadza się, że są one konieczne. Niedobory żywieniowe wcisnąć funkcji układu immunologicznego, przez co organizm podatny na choroby i choroby. Faktem jest, że nowoczesne środki spożywcze brakuje składników odżywczych. Istnieje kilka powodów, dlaczego tak się dzieje.

Nowoczesne Rolnictwo

1992 Raport Szczyt Ziemi szacuje się, że 85 procent składników odżywczych zostały usunięte z północnoamerykańskich gleb uprawnych w 20 wieku. Korporacje, które działają Ameryki dostaw żywności mają jeden wspólny cel: aby zwiększyć swoje zyski. Ich praktyki, takie jak przy użyciu zmodyfikowanych genetycznie nasion i roślin oraz stosowania środków ochrony roślin i nawozów, które demineralizuje naszych gleb i obniżona zawartość składników odżywczych w roślinach. W rezultacie, suplementy odżywcze są logicznym środkiem uzyskania niezbędnych składników odżywczych brakuje w diecie.

Przetworzonej żywności

Według dziedziny żywienia Joel Wallach, istnieje 91 składniki odżywcze, które są niezbędne dla ludzkiego zdrowia - 60 minerały, witaminy 16, 12 aminokwasów i trzy podstawowe kwasy tłuszczowe. Wspólne metody przetwarzania żywności znacznie zmniejszyć wartość odżywczą. Przykładem jest rafinacja całego pszenicy do białej mąki, która likwiduje 95 procent błonnika, żelaza, 84 procent 82 procent 80 procent manganu, witamina B3, witamina B2, 81 procent i 95 procent witaminy E.

Aby się wydawać, że składniki odżywcze zostały zastąpione, producenci żywności należy używać etykiet, takich jak "wzbogacony" (co oznacza, że ​​po pszenicy zostało pozbawione składników odżywczych, syntetyczne substancje odżywcze zostały dodane jako zamienniki.) Problem polega na tym, że organizm ludzki nie został zbudowany dla syntetycznych substancji odżywczych. Te cząsteczki mogą być podobne do rzeczywistej, a wartość odżywcza i użyteczność i funkcjonalność substancji odżywczych nie porównania. Jednakże, biorąc witaminy mogą pomóc nadrobić tych wyeksploatowanych składników odżywczych.

Dieta z niedoborem

Nawet pożywne są prawie nieważne w niektórych składników odżywczych, do czasu kiedy zrobić to na talerzu. Jedzenie jesz prawdopodobnie nie dostarcza składników odżywczych, powinien on (chyba, że ​​jest surowe, żywność ekologiczna). Najczęstsze metody gotowania niszczy witaminy. Aż 72 procent z biotyną (witamina B) i 65 procent niacyny jest zniszczona, gdy mięso jest gotowane. Warzywa mogą stracić prawie 60 procent ich inozytol i prawie wszystkie ich kwasu foliowego po ugotowaniu. Gotowanie pod wysokim ciśnieniem powoduje szybkie niszczenie witamin, a nie długotrwałe gotowanie. Oprócz niszczącego gotowania niektórych witamin, takich jak witamina B2, są niszczone po wystawieniu na działanie światła. Organizm potrzebuje witamin i innych składników odżywczych, aby mogła funkcjonować prawidłowo i być zdrowym. Jeśli te składniki odżywcze nie są pobrane z żywnością, muszą być uzyskane z suplementów.

Stres elektromagnetyczna

Stres elektromagnetyczny został potwierdzony jako zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, nawet w małych ilościach. Źródła tego typu stresu są wokół ciebie (monitory komputerowe, telewizory, telefony komórkowe, urządzenia i linie energetyczne). Nasze ciała są stale bombardowane przez niewidzialne promieniowanie jonizujące, które są zdolne do zmieniania DNA organizmu, co przyspiesza starzenie i powoduje raka. Uzupełnienie witamin antyoksydacyjnych chroni organizm przed tego typu uszkodzenia i naprawy szkody już wyrządzone.

Niebezpieczne dzienny

Współczesny świat, sama w sobie, to zagrożenie dla zdrowia człowieka. Jest to kolejny powód, dla którego ważne są dodatki witaminowe - pomóc naprawy i chronią organizm przed szkodliwym działaniem toksycznym sposób życia. Ciało jest nieustannie atakowana przez wolne rodniki utworzone przez zanieczyszczenia powietrza (emisje przemysłowe, palenie tytoniu, toksycznych materiałów budowlanych, spalin samochodowych, żywności i pestycydy). Wszystkie te rzeczy, uszkodzenie ciała, przyspiesza starzenie się i sprawiają, że ciało bardziej podatne na choroby i choroby. Wszystko to, wraz z stresu emocjonalnego i fizycznego, stworzyć prawdziwe zapotrzebowanie na witaminy.

Dlaczego tak trudno jest rzucić palenie?

Kiedy duże firmy tytoniowe udało się współpracować z agencjami rządowymi, aby papierosy zawarte w I wojnie światowej racji wojskowych, liczba chorób związanych z paleniem i śmierci zaczęły rosnąć. US Surgeon General wielokrotnie transmitowane fakt, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, ale aż 10% ludności na świecie umiera od palenia rocznie. Fakt, że wiele wykształconych osób, które są świadome zagrożeń dla zdrowia związanych z paleniem nadal palić wskazuje, że rzucenie palenia jest bardzo trudne, nawet dla tych, którzy chcą, aby to zrobić. Istnieje kilka powodów, dlaczego tak jest.

Uzależnienie

Być może najważniejszym powodem, dlaczego trudno jest zaprzestanie palenia jest fakt, że wyroby tytoniowe takie jak papierosy zawiera nikotynę. Nikotyna jest substancją wciągająca, co oznacza, że ​​organizm będzie pragnąć więcej substancji i wystąpić objawy odstawienia, jeżeli nie otrzyma go. W szczególności, nikotyna zawarte w papierosach wchłania się do krwiobiegu i blokuje się z receptorami dopaminy w mózgu. Stwarza to poczucie contentedness w palacza, ponieważ dopamina jest substancją chemiczną, która sprawia, że ​​ludzie czują się lepiej emocjonalnie i fizycznie.

Nawyk

Palenia, oprócz tego, że uzależnia fizycznie, to fizyczny nałóg. Palacze przyzwyczaić się do konieczności papierosa w ręku lub między wargami. Mogą mieć problemy rzucenie ponieważ usuwanie fizyczne uczucie palenia czuje dziwne lub nawet niewygodne.

Zmysły

Pamięci w mózgu związane z pięciu zmysłów. Gdy poszczególne pachnie szczególnego zapachu (na przykład palenie papierosów), mózg może reagować w taki sposób, że przyjemność przypomnieć, taki jak poszczególne współpracowników skutecznych interakcji społecznych z konieczności papierosa w imprezie. W ten sposób człowiek może być trudno rzucić palenie, bo z tego, co kojarzy się z nałogu.

Ciśnienie

Mimo, że wiele osób wie fizycznych niebezpieczeństwach związanych z paleniem tytoniu, osoby wciąż mogą doświadczyć presji społecznej do palenia. Na przykład, jeśli dana osoba chce rzucić palenie, ale jest w środowisku, w którym wszyscy jego przyjaciele są palenia, może czuć się zmuszony do papierosa po prostu dlatego, że wszyscy się o jednym.

Wycofanie

Nikotyny w papierosach jest substancja uzależniająca. Palacze, którzy starają się rzucić palenie w ten sposób często doświadczają objawów odstawienia, które sprawiają, że nie trudno zapala się ponownie. Objawy te mogą obejmować drżenie, zawroty głowy i drażliwość. Dla niektórych osób, objawy abstynencyjne są zbyt trudne do pokonania.

Dlaczego poziom cholesterolu jest ważne?

Nawet przy całej dyskusji o skutkach zdrowotnych cholesterolu, jest niewiele osób wie, co właściwie jest cholesterol i dlaczego organizm produkuje go. To może być również jasne, że cholesterol jest w różnych rodzajach, a te typy mają różne działanie na organizm. Utrzymanie poziomu cholesterolu regulowanych może zrobić różnicę między zdrowego życia i jeden lub nawet zakończony okaleczonego przez zawału serca lub udaru mózgu.

Cel

Cholesterol jest substancją woskową znajduje się w krwioobiegu i komórkach. Cholesterol nie jest wcale zła. W rzeczywistości, organizm potrzebuje cholesterolu do funkcji. Bez cholesterolu organizm nie byłby w stanie dokonać błony komórkowe lub produkcji niektórych hormonów. W rzeczywistości, organizm naturalnie produkuje większość cholesterolu użyć - do 75%. Pozostałe 25% pochodzi ze spożywanych pokarmów.

Efekty

Cholesterol jest złe w nadmiarze. Gdy twoje ciało zawiera zbyt dużo cholesterolu, tworzeniem się woskowe formy w tętnicach. To nagromadzanie się może twardnieć ściany tętnicy, tworzenie płytki nazębnej i powoduje stan zwany miażdżycy. Ostatecznie te tablice cholesterolu może utrudnić lub nawet całkowicie zablokować przepływ krwi. Nadmiar cholesterolu jest powiązany z wieloma sercowo warunkach, takich jak choroba serca, zawału serca i udaru.

Rodzaje

Cholesterol jest w dwóch różnych typów: lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu i lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) cholesterolu. Cholesterolu LDL "złego" cholesterolu. Jest to rodzaj cholesterolu, który tworzy złogów powodujących miażdżycę. HDL cholesterolu jest "dobry" cholesterol. Naukowcy uważają, że HDL pomaga usunąć cholesterolu LDL gromadzenie się. Chcesz, wysoki poziom cholesterolu HDL i niski poziom cholesterolu LDL. Większość testów cholesterolu pokaże zarówno poziom cholesterolu HDL i LDL.

Zmiany w stylu życia

Nawet jeśli twój organizm dużo cholesterolu, zmiana diety może pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL. Pokarmy, które zawierają duże ilości tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans podnoszą poziom cholesterolu może, więc pocięcie ich z diety jest dobry pomysł. Wymień te pokarmy szczuplejsze mięsa i żywności o wysokiej zawartości błonnika, takich jak warzywa i produkty pełnoziarniste. Ćwiczenia i pobyt z dala od tytoniu może również obniżyć poziom cholesterolu LDL.

Lek

Nie zawsze jest to możliwe, aby uzyskać poziom cholesterolu we właściwym miejscu za pomocą zmiany stylu życia w pojedynkę. Niektórzy ludzie mogą być genetycznie predysponowane do wysokiego poziomu cholesterolu LDL. W tych przypadkach, cholesterolu cięcia leki mogą pomóc. Statyny mogą zmniejszyć poziom cholesterolu LDL i podnieść stężenie cholesterolu HDL. Oni rzeczywiście zatrzymać swoje ciało od podejmowania cholesterolu. Inne leki, takie jak selektywne inhibitory wchłaniania cholesterolu i żywic, zachować swoje ciało od pochłaniania cholesterolu. Fibraty mogą zwiększyć poziom HDL. Recepty wytrzymałości niacyna są także regulują poziom cholesterolu.

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Struny głosowe są mięśnie głosowe w gardle, i jak wszystkie mięśnie w organizmie, mogą być skręcona i napięte, w czasie śpiewu. Ogrzewając je z ćwiczeń lekkich, takich jak rozciąganie, oddychanie i skale, będzie relaks i odpowiednio przygotować ich do śpiewu.

Rozciąganie całego ciała

Stretching pierwsze ciało zrelaksuje szyję, plecy i mięśnie klatki piersiowej, co pozwala na lepsze oddychanie i kontroli oddechu. Zacznij z "szmaciana lalka". Zakręt do przodu w talii, pozwalając ramiona i głowa powiesić luźno, delikatnie odchylić się na boki jak "szmaciana lalka", to zrobić kilka razy. Następnie stanąć wysoki, ręce wzdłuż tułowia, weź głęboki oddech, jak podnieść ręce nad głowę. Dotrzeć do sufitu, a następnie powoli wydech przynosząc swoje ramiona do boków.

Warga rolki --- Buzz

To ćwiczenie rozgrzewa usta i gardło. Wydech przez usta pomarszczona podczas tworzenia dźwięku jak motorówki, zrobić kilka razy. Następnie zrobić slajd brzęczeć między tonami. Ton bazowa, do czwartego, i powrót do bazy w C-dur (do-fa-do). Brzmi jak "ee" lub "oo." Przesuń w górę o pół kroku za każdym razem do D, G i E. To wymusza dobre wsparcie oddechu.

Piąte slajdów Skala nagrzewania

Następny jest piątym slajdów rozgrzewka. Zacznij na piątym sygnale z sylaby "wee" i zjechać w dół do bazy, (tak-nie), C-dur ponownie. Powtórzyć w tych samych kolorach, z "zoo", a następnie przenieść się pół kroku i powtórz "Wee-zoo." Nadal porusza się w pół kroku.

Pięć Tone Skala Warm-Up

Zacznij na piątym tonu i schodzimy do bazy przez etapy: tak, fa, mi, re, zrobić. Najpierw zrobić sylabę "na", a następnie "ba", "Noh" i "noo" przenieść się pół kroku i powtórz skalę na każdej sylabie. Przenieś się pół kroku z każdym powtórzeniem. Śledź że z arpeggio zstępującej: do, se, mi, czy na sylabie "Nie." Powtórz na "nay", "z domu", "Noh" i "noo", a następnie w dalszym ciągu poruszać się pół kroku i powtórzyć na każdej sylabie ponownie.

Oktawa slajdów Warm-Up

Użyj Buzz i rozpocząć w liście podstawowej; przesuń się o oktawę w dół i powrót do bazy: nie, nie, nie. Powtórz "oo", poruszać się o pół kroku, zrobić szum i "oo." Nadal się pół kroku. Prawidłowo dobra rozgrzewka będzie przygotować się do praktyki śpiewu.

Korzyści i konsekwencje

Ocieplenie strun głosowych przygotowuje ich do wytężonej działalności. Struny głosowe są jak mięśnie, potrzebują one przepływ krwi, relaks i wygładzania powietrza przepływającego nad nimi, w celu przygotowania ich do śpiewu. Plus, rozgrzewka trenować strun głosowych i wzmocnienie ich do silniejszego głosu. Uszkodzenie strun głosowych, jak skręcenie lub odkształcenia mogą wystąpić, co może prowadzić do pęcznienia i chrypki jeśli zmuszają do sing przed ich ciepło.

Dlaczego ważne jest, aby regulować ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi to siła, z prasy, która krwi przeciwko tętnic i żył. Rozkurczowe ciśnienie krwi jest pomiar siły przepływu krwi, gdy serce bije. Skurczowe ciśnienie krwi działania siła przepływu krwi pomiędzy uderzeniami serca, gdy serce odpoczywa. Kiedy ciśnienie krwi jest zbyt wysoki lub zbyt niski, że nie może czuć żadnych objawów, ale można rozwijać kilka różnych niebezpiecznych warunków zdrowotnych. Bardzo ważne jest regulowanie ciśnienia krwi, aby uniknąć problemów.

Miażdżyca

Twoje tętnice stają się sztywniejsze i grubsze jak wiek. Wysokie ciśnienie krwi przyspiesza ten proces, powodując twardnienie tętnic, które sprawia, że ​​łatwo do złogów tłuszczu, aby trzymać się ścian tętnic. To tworzy blokadę, która zapobiega krwi przenoszenia składników odżywczych i tlenu do części ciała.

Skok

Gdy wysokie ciśnienie krwi powoduje naczyń krwionośnych w mózgu, aby osłabić, mogą pękać i powodować udar krwotoczny. Gdy zakrzep krwi w tętnicy i bloki utrzymuje krew płynie do komórek mózgu, mogą umrzeć i spowodować zakrzepowe udar.

Heart Attack i powiększone serce

Kiedy tętnice, które prowadzą krew do serca są zablokowane, brak tlenu i składników odżywczych może spowodować atak serca. Wysokie ciśnienie krwi sprawia, że ​​serce pracuje ciężej, powodując, że stają się powiększone. Powiększenie serca zużywa się i przestaje działać.

Uszkodzenie nerek

Wysokie ciśnienie krwi uszkadza naczynia krwionośne, które prowadzą krew do nerek do oczyszczania i pomagają pozbyć się odpadów. Powoduje to, że toksyny zbudować we krwi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zmiany stylu życia są ważne w regulacji ciśnienia krwi. Aby zapobiec wysokie ciśnienie krwi lub obniżyć go raz staje się zbyt wysoka, powinna schudnąć, jedz mniej soli i tłuszczów nasyconych, unikać alkoholu, rzucić palenie, ćwiczenia, a jeść więcej żywności z potasu, wapnia i magnezu. Jeśli styl życia zmienia sam nie działa, lekarz może przepisać leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Niskie ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi należy monitorować w przypadku staje się zbyt niska. Niskie ciśnienie krwi może wskazywać urazu lub krwawienia wewnętrzne, które powoduje przyspieszenie rytmu serca i tętnic rozwijać się w próbie zwiększania przepływu krwi i zwiększenia ciśnienia krwi.

Dlaczego ważne jest, aby zmierzyć czyjeś ciśnienie krwi?

Dlaczego ważne jest, aby zmierzyć czyjeś ciśnienie krwi?


Ciśnienie krwi jest nazywany "cichym zabójcą", ponieważ często nie daje żadnych zauważalnych objawów. Ważne jest, aby wiedzieć, ciśnienie krwi; zachowaniu normalnych poziomów dobre dla ogólnego stanu zdrowia, jak również obniżyć ryzyko poważnych powikłań.

Powikłania nadciśnienia tętniczego

Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek, uszkodzenia tętnic, tętniakiem i problemy z koncentracją.

Czynniki ryzyka

Jeżeli którykolwiek z następujących czynników ryzyka stosuje się do Ciebie, możesz mieć wysokie ciśnienie krwi i należy sprawdzić to na zewnątrz. Czynniki ryzyka to będąc w średnim wieku i starszych, jest czarny, mający w rodzinie wysokiego ciśnienia krwi, nadwaga, siedzący tryb życia, palenie tytoniu, spożywania alkoholu, nadmierne spożycie sodu i zbyt mało potasu i witaminy D w diecie, a pewne warunki medyczne jak cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu.

Gdzie zrobić test

Lekarz może łatwo wziąć ciśnienie krwi, a to jest chyba najlepszy sposób, aby przejść. Maszyny do użytku w domu ciśnienie krwi są również dostępne. Wiele aptek również oferują darmowe maszyny ciśnienie krwi.

Zakresy ciśnienia krwi

Zwykłe odczyty ciśnienia krwi są 120/80 lub niższe. Masz prehypertension jeśli górna liczba wynosi od 120 do 139, a dolna jest od 80 do 89. Nie masz wysokie ciśnienie krwi, jeśli górna liczba waha się od 140 do 160 lub wyższej i jeżeli dolnych zakresach od 90 do 100 lub więcej.

Monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi

Mayo Clinic zaleca wizyty u lekarza dwa razy w roku, począwszy od wieku 20 lat, aby sprawdzić ciśnienie krwi.

Dlaczego Acid Reflux jest bolesny?

Dlaczego Acid Reflux jest bolesny?


Refluks może uderzyć w każdym wieku i być bolesna przypadłość zajmować się przede wszystkim po jedzenie lub picie.

Przyczyny

Pomiędzy żołądka i przełyku jest zwieracz, który otwiera, aby umożliwić żywności przejść do żołądka. Gdy ten zwieracz jest słaby, można go otworzyć także umożliwienie zawartość żołądka, aby przejść z powrotem do przełyku.

Objawy

Refluks może powodować uczucie pieczenia w klatce piersiowej, przełyku i gardła. Niektórzy ludzie będą zwracać pokarm i mają gorzki smak w tył ich ustach.

Wynik

Refluks bolesne, ponieważ kwas żołądka powoduje uczucie pieczenia, gdy wchodzi on do przełyku. Z biegiem czasu, może to spowodować przełyku staje się podrażniona i stan zapalny, który powoduje większy ból, gdy strajki refluksu kwasu.

Leczenie

Apteki mają wiele ponad-the-counter środków do leczenia refluksu kwasu. Jeśli te leki nie pomagają, lekarz może przepisać lek o wyższych dawkach, aby pomóc problemu.

Rozważania

Po przełyku stała podrażniona i stan zapalny, może to potrwać kilka tygodni, aby uzdrawiać. Produkcja kwasu musi być kontrolowany podczas tego czasu z reduktorów kwasu i antagoniści aby dać czas gojenia.

Dlaczego witamina D jest ważna?

Dlaczego witamina D jest ważna?

Przegląd witaminy D

Witamina D jest znany jako witamina słonecznych, ponieważ korpus wytwarza się poprzez promieniowanie nadfioletowe-B słońca. Tylko 10 minut jest potrzebne dzień słońca korzystać z witaminy D; lub 15 minut, 3 do 4 razy w tygodniu, jest wystarczająca. Dwie formy witaminy D2 i D3 są ważne dla ludzi.
Po ekspozycji na słońce, skóry syntetyzuje D3. Żywność może być wzbogacone w każdej formie D2 lub D3 witaminy. Witamina D znajduje się w tłuste ryby, jajka, sok pomarańczowy i warownego ufortyfikowanego mleka.
Ponieważ kilka żywność naturalnie zawierają witaminę D, niektórzy lekarze zalecają suplementów. Dla tych ludzi, którzy mieszkają na obszarach o małej słonecznych, takich jak północnej części Stanów Zjednoczonych lub na Alasce, suplementy są zalecane.

Funkcja witaminy D

Głównym celem witaminy D jest sterowanie normalne poziomy we krwi wapnia i fosforu. Witamina D wspomaga absorpcję wapnia i dlatego jest niezbędne do utworzenia i utrzymania zdrowych kości. Bez witaminy D, kości mogą stać się kruche, miękkie i zniekształcone.
Dla dorosłych, witamina D zapewnia ochronę przed osteoporozą i osłabienie mięśni, co może spowodować upadku. Dla dziecka, zapewnia ochronę przed krzywicy. Witamina D chroni organizm przed wysokim ciśnieniem krwi, nowotworu, chorób autoimmunizacyjnych i chorób serca. Kanadyjscy naukowcy odkryli związek między brakiem witaminy D i stwardnienie rozsiane u dzieci. Więcej badawczy odkrył związek między niskim poziomem witaminy D do cukrzycy i gruźlicy.

Kto jest zagrożony Niedobór witaminy D?

Dzieci karmione piersią są zagrożone, ponieważ mleko matki nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D, a lekarze zazwyczaj doradzają rodzicom, aby ich dzieci z słońca. Lekarze zalecają, że dzieci w pierwszych dwóch miesiącach życia otrzymywać 200 jm (jednostek międzynarodowych) witaminy D.

Osoby powyżej 50 powinny wziąć 400 jm witaminy D, ponieważ ekspozycja słońca na skórze nie syntetyzują witaminę D tak łatwo, jak młodszą skórę. Na 70 lat, dorośli powinni zwiększyć spożycie do 600 jm. Osoby z osteoporozą powinny wziąć 800 do 1000 IU. Osób ciemniejszy ocieplane mają trudniej produkujących witaminę D z promieni słonecznych, więc suplementy są korzystne.
Ludzie, którzy żyją na terenach północnych, gdzie słońce jest ograniczone muszą brać suplementy witaminy D. Według KTUU.com, stacji telewizyjnych na Alasce, 60 procent ludzi, którzy żyją w klimacie, takich jak Alaska mają niedobór witaminy D.

Ostrzeżenia

Jak większość rzeczy, zbyt wiele z niczego może być szkodliwe dla zdrowia. Zastosowanie zbyt dużą dawkę witaminy D może spowodować zbyt dużą absorpcję wapnia, co może prowadzić do osadów wapniowych na serce i płuca. Może to również prowadzić do kamicy nerkowej i niewydolności nerek. Przed rozpoczęciem programu witaminy, skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego ważne jest, aby czytać etykiety?

Dlaczego ważne jest, aby czytać etykiety?


Jeśli masz trochę czasu, w supermarkecie, aby zatrzymać i sprawdzić etykiety odżywiania jedzenie kupić, już podjęte znaczący krok w poprawie zdrowia. Znając wartości odżywczej, co masz zamiar zjeść pomaga utrzymać się na torze z diety, jeść żywności, które odżywiają ciało i unikać tych, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych.

Przeglądaj składnikach

Lista składników na etykietach żywności pojawia się, co pozwala sprawdzić, co znajduje się w produkcie. Można również zwrócić uwagę na występowanie każdego składnika, jak pojawiają się one w kolejności wag. Czytanie tej listy pomaga zidentyfikować alergenów, co jest szczególnie ważne, jeśli jesteś wrażliwy na produktach, takich jak pszenica, nabiał i jaja. Pojawiają się również barwniki, co daje możliwość uniknięcia produkt, jeśli nie chcą spożywać sztucznych barwników.

Sprawdź Porcja

Przy ocenie wartości odżywczej etykietę pokarmów, punktem wyjścia powinien być rozmiar porcji, która pojawia się w górnej części etykiety odżywcze. Porównaj wielkości porcji w porównaniu z, ile produktu można oczekiwać, aby jeść i pić. Niektóre pokarmy wydają się mieć mało kalorii, ale tylko jeśli przylegają do wielkości porcji. Jeśli planujesz jeść cztery razy sugerowaną wielkość porcji, na przykład, należy czterokrotnie kalorii.

Śledzenie kalorii

Z podstawowego zrozumienia kalorii, można szybko zapoznać się z etykietą odżywianie każdego rodzaju żywności, aby określić, jak jedzenie pasuje do swojej diety. Jeżeli znasz przybliżoną liczbę kalorii należy spożywać codziennie w twoim wieku i stylu życia, śledzenie kalorii w diecie zapewnia nie przejadać, co może prowadzić do zwiększenia masy ciała. Na przykład, jeśli należy jeść około 2000 kalorii dziennie, widząc, że ma 500 kalorii przekąska może być tyle, aby go uniknąć. Etykiety produktów żywnościowych powiązanych pozwala na dokonywanie porównań informacji żywieniowych do wyboru produktów, które najlepiej spełniają Twoje potrzeby żywieniowe.

Zidentyfikować zdrowej żywności

Szybkie spojrzenie na etykietę odżywiania jedzenie pomaga w identyfikacji, czy to zdrowe, czy nie. Pokarmy, które są zdrowe zazwyczaj zawierają znaczące ilości błonnika, witamin i minerałów. Mimo, że nie powinno się zawsze spodziewać jeden szczególności żywności, aby zapewnić 100 procent swojej zalecanej dziennej wartości, poszukaj produktów, które dostarczają 20 procent lub więcej z codziennej kwoty. Dzienna ilość oparta jest zazwyczaj na diecie 2000 kalorii; Jeśli zużywają więcej kalorii dziennie, należy odpowiednio dostosować wartości. Etykiety żywności dostarcza również informacje na temat związku między składnikami i zdrowia Żywności. Na przykład, produkt wysokiej wapnia może zauważyć związek pomiędzy spożyciem wapnia i zdrowia kości.

Miejsce na niezdrowej żywności

Etykiety pozwalają także zrozumieć niezdrowe elementy żywności lub napojów, takich jak tłuszczu, cukru i sodu. W przypadku soli sodowej, na przykład, dzienna dawka tego minerału nie powinna być większa niż 1500 mg. Uwaga na miligramów i procent dziennej ilości i szukać zdrowszego wyboru żywności, jeżeli jest to konieczne. Podobnie, ograniczyć spożycie produktów, które są bogate w cukier i tłuszczów nasyconych i trans.

Dlaczego ważne jest, aby jeść dobrze zbilansowanej diety?

Jedzenie jest jedną z radości życia. Nie tylko paliwo naszych ciał, może smakuje wyśmienicie. Przyjemny smak, jednak nie są jedynym problemem. Zrównoważona dieta z odpowiednimi ilościami rzeczy, twoje ciało potrzebuje pomoże Ci być zdrowszym i czuć się dobrze. Zła dieta może prowadzić do niedożywienia, otyłości, choroby serca, cukrzycy i innych problemów.

Jedzenie Grupy

Dobrze zbilansowana dieta zawiera żywności z sześciu głównych grup. Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, każdego dnia człowiek powinien jeść co najmniej trzy uncje pełnoziarnistego chleba, makaronu lub ryżu; 02:59 filiżanek warzyw; 01:59 filiżanek owoców; dwóch do trzech filiżanek mleka; 05:58 uncji mięsa lub fasoli i 05:57 łyżeczki oliwy. Kwoty te różnią się w zależności od wieku, płci i poziomu aktywności fizycznej.

Funkcja

Kiedy jeść zrównoważonej diety, you'r dając organizmowi ważnych składników odżywczych, to musi mieć. Obejmują one białka, węglowodany, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Białka pomaga zbudować silne mięśnie, węglowodany dostarczają energii do codziennych zadań, kwasy tłuszczowe są przekształcane w ważnych chemikaliów. Witaminy i minerały pomóc funkcji narządów i zapewniają budulec dla struktur, takich jak kości i zębów.

Splurges

Według USDA, zbilansowana dieta również może mieć miejsce na to, co nazywa się kalorii uznaniowe. Jest to dodatek do dodatkowych porcji z grup żywności; lub formy o wyższej kaloryczności niektórych pokarmów; lub dodania tłuszczów i cukrów; lub "puste" kalorie z cukierki, napoje gazowane i alkohol. Twoje uznaniowe kalorii powinna wynosić od 100 do 300 kalorii dziennie.

Dlaczego Picie wody jest dobra

Dlaczego Picie wody jest dobra


Według kształtowe stronie ciała ciała wynosi od 55 do 75 procent wody. Chociaż można stracić do 10 procent masy ciała w płyn przed jesteś za odwodnione, utrata tak małe jak 2 procent może mieć wpływ na sposób odczuwania. Woda pomaga na wiele różnych sposobów.

Czuć się lepiej

Wody jest konieczne, aby utrzymać twoje jelita i nerki działają prawidłowo. Woda zapobiega zaparciom i utrzymuje soli i minerałów w nerkach rozcieńczone, a więc nie może tworzyć kamienie nerkowe. Prawidłowe nawodnienie może nawet pomóc w zapobieganiu grypie i złagodzić bóle głowy.

Wyglądają lepiej

Skóra jest największym organem ciała. Kiedy właściwie nawilżona, zmarszczki pojawiają się mniej głębokie, a skóra nabiera zdrowego blasku.

Przesuń Better

Woda jest niezbędna do prawidłowego smarowania stawów i mięśni. Pozostawanie dobrze uwodniony podczas ćwiczeń może zapobiec skurcze mięśni. Według Cruising Chemii strony internetowej obsługiwanej przez Duke University, krew jest 83 procent wody, więc więcej wody pić podczas ćwiczeń tym większe objętości krwi i więcej tlenu we krwi jest w stanie transportować, aby był pobudzony.

Schudnąć

Woda jest naturalnym tłumiące apetyt. Wypicie szklanki wody przed każdym posiłkiem może czujesz się pełniejsze i pomóc mniej jeść. Ponadto, woda jest głównym składnikiem żywności. Jeśli nie picie wystarczającej ilości wody, organizm może zacząć pragnąć jedzenia wymienić deficyt wody. Następnie, nie tylko dostać wodę, ale dodatkowe kalorie.

Dlaczego ważne jest, aby zrozumieć etykiety żywności?

Etykietowanie żywności jest skumulowany wysiłek wielu grup i organizacji pozarządowych, i jest jednym z największych osiągnięć ruchu na rzecz praw konsumentów. Jest teraz etykietowania żywności dla zawartości odżywczej, składników, miejsca pochodzenia, rośnie i praktyki wytwarzania, stosowności dla konsumpcji przez różne grupy religijne, alergeny i wielu innych problemów związanych z żywnością. Dalekie od praktyki statyczne, metody znakowania żywności stale się zmieniają i są hamowane przez niekiedy sprzecznych interesów.

Historia

Food and Drug Administration oferuje strony na rozwoju polityki żywnościowej, w tym kilka notatek na temat historii etykietowania żywności. Najwcześniejsze etapy ochrony dostaw żywności udział zapewnienia czystości. Pierwsze przepisy etykietowania przyszedł w 1913 roku, wraz z upływem wymaganego projektu ustawy, że producenci, aby wyświetlić pomiar ilościowy o jedzenie na jego opakowaniu. W 1924 roku, został zdelegalizowany, aby wprowadzające w błąd informacje na opakowaniach żywności. Karta Praw Konsumentów, podpisana przez prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1962 roku, służył jako swego rodzaju drogowskaz dla praktyki etykietowania żywności, nadając konsumentom prawa do informacji. Fair pakowania i etykietowania Act of 1966, a następnie w jego ślady. W 1977 roku producenci wyrobów zawierających sacharyna zostali zmuszeni, aby dodać tę informację do ich opakowania, ale nie było aż do roku 1990, że normy dotyczące faktów odżywczych, składników i innych roszczeń żywności zostały ustanowione. W ostatnich latach, etykiety żywności wyszczególnieniem innych informacji przyszedłem do użytku, ale w wielu przypadkach, normy są luźne lub nie zostały jeszcze ustalone.

Funkcja

Najwięcej podstawowe etykiety żywności - panelu Nutrition Facts i darmowa składniki - są zaprojektowane, aby pokazać konsumentom względne korzyści zdrowotne (lub detriments) żywności w oparciu o normy wartości dziennych (DVS) z wielu składników odżywczych. Składniki ofert może ostrzegać konsumentów do produktów, które zostały wybrane w celu uniknięcia albo czy nie są dozwolone, z powodów medycznych, religijnych lub innych. Alergen etykietowania, często w wykazie składników, pokazuje konsumentom na pierwszy rzut oka, jeśli produkt zawiera wiele alergenów. Istnieją również etykiety, które wskazują, czy jedzenie jest koszerne (nadaje się do spożycia przez religijnych Żydów) lub halal (podobnie dla muzułmańskich konsumentów) i dowiedzieć się, gdzie jedzenie było uprawiane lub produkowane i na jakich warunkach, jak na wolnym wybiegu lub organiczną.

Znaczenie

Etykiety żywności są oparte na założeniu, że konsumenci mają prawo wiedzieć, co spożywają. Wiele uniknąć typowych dodatków do żywności, takich jak glutaminianu sodu, sztucznych substancji słodzących i niektórych barwników, ale producenci nie zawsze zobowiązany do przedstawienia informacji na temat dodatków. Oznakowanie pozwala konsumentom w podejmowaniu decyzji dotyczących ich zdrowia, jak również wpływu żywności kupują wywiera na środowisko. Jest to część trwającej kontrowersji wokół etykietowania żywności, a wiele naciskając podwyższonych standardów w zakresie etykietowania i użycia wyrażeń jak "organiczny", "sprawiedliwego handlu" i "wolnym wybiegu". "Locavores" - ludzi, którzy wolą Jedz pokarmy - są również na rzecz lepszego oznakowania o pochodzeniu żywności.

Rodzaje

Korzystanie z obowiązkowego Nutrition Facts etykiety na żywności sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych jest ściśle monitorowana przez FDA i jest mierzone przed jej standardów. Istnieją również etykiety, które są w dużej mierze dobrowolne, a których roszczenia nie może wprowadzać w błąd, zgodnie z normami rządowymi. Istnieją również etykiety żywności, które są nadzorowane przez organizacje pozarządowe, takie jak Związek ortodoksyjnych rabinów i Żywności i Żywienia Rady Ameryki islamskiego.

Ostrzeżenie

Ponieważ etykietowanie żywności jest częścią trwającego celu zapewnienia konsumentom najlepszych informacji, normy są często w ruchu, i indywidualna etykieta W obecnej nie może reprezentować najlepsze dostępne informacje. Na przykład, nie ma ciśnienia, aby ujednolicić terminy takie jak "organicznej" i "sprawiedliwego handlu", jak również do lepszego etykietowania dodatków do żywności zgodnie z ich różnymi nazwami handlowymi, tak aby konsumenci mogli łatwiej zrozumieć informacje.

Dlaczego ważne jest, aby jeść owoce i warzywa?

Dlaczego ważne jest, aby jeść owoce i warzywa?


Warunków zdrowotnych i chorób śmiertelnych w mediach każdego dnia, może być przytłaczające, aby zdecydować, jak najlepiej zachować swoje ciało w górę zdrowia. Owoce i warzywa może pomóc w zapobieganiu wielu z najczęstszych problemów zdrowotnych; te produkty są pakowane w składniki odżywcze, nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Plus, ich pyszne smak, niski koszt i szeroka dostępność znaczy nie ma żadnego powodu, aby nie uczynić owoce i warzywa część każdego dnia.

Profilaktyka raka i choroby serca

Owoce i warzywa są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, substancji, które mogą pomóc zapobiec wolne rodniki z uszkodzenia komórek organizmu, a to z kolei może spowolnić lub nawet zapobiec niektórych rodzajów raka. Jaskrawe kolory owoców i warzyw może wskazywać wysoki poziom przeciwutleniaczy, więc spożywanie różnych kolorowych produktów każdy dzień jest wielki strategii, aby zapewnić sobie spożywanie wielu rodzajów przeciwutleniaczy. Wiele owoców i warzyw są również bogate w wapń, składniki odżywcze, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Owoce i warzywa, z ich wysokiej zawartości włókien, może również pomóc zwalczać śmiertelne schorzenia i serca układu krążenia. Błonnik może obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, gdy spożywane zamiast wysokiej zawartości tłuszczu, żywność wysokiej sodowych.

Zarządzanie waga

Aromatyczne produkcji odgrywa również ważną rolę w zarządzaniu wagi. , Podczas gdy owoce i warzywa może nie działać jak magia pomóc spadek kilogramów, są one mało kalorii i tłuszczu i bogate w błonnik i smaku. Dodawanie produktów do posiłków i przekąsek pozostawi zarówno pełne i spełnione na kilka kalorii, co oznacza, że ​​nie będzie w lewo uczucie głodu lub pozbawione, co może prowadzić do przejadania się.

Age-Related choroby ochrony

Owoce i warzywa nawet rolę w profilaktyce określonych chorób związanych ze starzeniem się. Przeciwutleniacze mogą pomóc zminimalizować wolne rodniki, które prowadzi do zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej, dwóch wspólnych chorób oczu, które powodują poważne problemy ze wzrokiem. Te przeciwutleniacze, jak również uprawnienia obniżające poziom cholesterolu z warzyw i owoców, może również chronić mózg przed chorobami, takimi jak choroba Alzheimera i demencja.

Przedwczesne starzenie się

Te same antyoksydanty, które dają owoce i warzywa, ich właściwości w walce z rakiem może również zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. Przeciwutleniacze mogą pomóc uszkodzenia walki przed słońcem skóry i innych czynników środowiskowych, co prowadzi do zmniejszenia przedwczesnej zmarszczek.

Ponad suplementy żywności

Może się wydawać, najprostszy sposób na czerpanie tych korzyści zdrowotne, to po prostu wziąć antyoksydacyjne pigułki i suplementy. Ale źródła żywności, takich jak warzywa i owoce są najlepszym sposobem, aby przejść. Źródła przeciwutleniaczy lepsze wyniki niż źródeł suplementów, niektóre suplementy mogą rzeczywiście zrobić więcej szkody niż pożytku.

Dlaczego ważne jest, aby pić wodę Zanim pójdziesz spać?

Ilość wody człowiek potrzebuje każdego dnia zależy od wielkości ciała, poziomu aktywności i lokalnego klimatu. Picie zbyt mało wody może spowodować poważne konsekwencje. Najlepszy sposób do picia jest wystarczająco dużo wody do picia w ciągu dnia.

Znaczenie

Kiedy nie pić tyle wody, można się odwodnić. Możesz odczuwać zawroty głowy, mdłości i omdlenia. Twoje narządy mogą być dotknięte w ciężkich przypadkach może wystąpić niewydolność narządów.

Funkcja

Woda reguluje temperaturę ciała. Woda jest tracona poprzez pot, mocz, oddech i codziennych czynności. Niemowlęta i osoby starsze są szczególnie podatne na odwodnienie i ich spożycie wody powinno być monitorowane.

Rozłóż

Jest ważne, aby pić wodę przed i po treningu, a następnie w ciągu dnia. Wysoki szklany na początku każdy dzień jest dobry sposób, aby rozpocząć. Picie kwoty potrzebnej na raz nie jest to dobry pomysł, a nawet może być toksyczny.

Pielęgnacja skóry, mięśni, kamienie nerkowe

Picie wody w nocy będzie utrzymać skórę nawilżoną i jędrną. Pomoże to uniknąć kamieni nerkowych, należy osobę regularne i zachować stawy i mięśnie dobrze nasmarowane.

Walki z chorobami

Wysoka szklanka wody przed snem zmniejsza ryzyko chorób i infekcji, pomagając wypłukania toksyn. Jest to także korzystne w zmniejszaniu ryzyka chorób serca.

Energii

Obudzisz się wypoczęty i bardziej pobudzony, gdy ciało jest uwodniony w nocy. Ujęcie wody przed snem może pomóc w utracie wagi, pomaga budować mięśnie, spalić tłuszcz i utrzymać temperaturę ciała na wodzy. Będzie ona również pomóc uniknąć kaca.

Dlaczego Twoje Okres jest nieregularna Po płodności wstrzykiwań

Dlaczego Twoje Okres jest nieregularna Po płodności wstrzykiwań


Niepłodność jest głównym problemem dla par na całym świecie. Zajście w ciążę nie zawsze jest tak proste jak się wydaje, chociaż technologia medyczna poczyniła wielkie postępy na pomoc pary wyobrazić. Płodność leczenia są coraz popularniejsze, ponieważ coraz więcej osób próbuje mieć dzieci, choć zabiegi mają swoje minusy. Wiele kobiet ma problemy z utrzymaniem regularnego cyklu miesiączkowego podczas leczenia bezpłodności, ale to nie czyni koncepcja niemożliwe feat.

Znaczenie

Niepłodność dotyka średnio dziesięciu do piętnastu procent światowej populacji. Liczne pary czekają już mieć dzieci, a kobieta jest starsza, tym trudniej jest pomysł. Leki na płodność są podawane do pomocy w projektowaniu, ale często powodują zakłócenia w czasie cyklu miesiączkowego. Istotne jest, że ci, próbuje wyobrazić wiedzieć, kiedy występuje owulacja i nieregularny cykl może uczynić to trudne. Kobieta jest najbardziej płodna podczas krótkiego okna przed i po owulacji, a brakuje na tym oknie często powoduje więcej bólu i rozczarowania.

Funkcja

Leki na płodność te zwykle składają się z podwyższonymi poziomami hormonów wstrzykiwane bezpośrednio do organizmu. Te hormony, w tym hormony uwalniającego gonadotropinę, stymulują podwzgórze powodując zwiększenie owulacji. Inne, takie jak progesteron, pomaga utrzymać normalną ciążę i zatrzymywania cyklu. Płodność leczenia podaje się w połączeniu z cyklem menstruacyjnym kobiety i może być stosowany tak często, jak jej lekarz uzna to za stosowne. Metody te są powszechnie podawane w postaci zastrzyku, pastylki do ssania, lub czopek.

Nieporozumienia

Ludzie często zakładają, że tylko dlatego, że kobieta jest w leków na płodność, że jej cykl miesiączkowy będzie bardzo regularne. Hormony w większości leków na płodność doprowadzić organizm do dostosowania się i ponownie rozpocząć cykl menstruacyjny w ciągu, co Monitor niezwykle trudne owulacji. Wiele zakładać, że tylko dlatego, że cykl kobiety jest nieregularna, że ​​nie może wyobrazić sobie w ogóle. Cykle nieregularne robią koncepcja trudniejsze, ponieważ sprawia, że ​​wskazywanie owulacji wyzwanie, ale wiele kobiet z nieregularnymi cyklami powodu niepłodności wciąż wyobrazić i nosić dziecko pełną kadencję.

Korzyści

Nawet z kłopotów nieregularnego cyklu powodu leczenia bezpłodności, kobieta nadal może sobie wyobrazić. Kobiety przyjmujące płodność leczenia mają znacznie wyższy wskaźnik sukcesu w ciąży, niż tych, którzy próbują koncepcję bez nich. Ceny tak wysokie, jak 50% do 60% sukcesu odnotowano w niektórych przypadkach niepłodności ze ścisłego monitorowania pacjenta.

Ostrzeżenie

Każda kobieta, biorąc pod uwagę płodność leczenia powinien robić tylko w ostateczności. Płodność narkotyków muszą być podejmowane w bardzo konkretnym cyklu oraz w regularnych odstępach czasu. Pominięcie zastosowania leku może spowodować, że leki praktycznie bezużyteczne. Płodność leczenia są bardzo kosztowne i nie objęte kilku firm ubezpieczeniowych. Jeden cykl leczenia można łatwo kosztować ponad 10.000 dolarów. Kobiety przyjmujące leki na płodność również muszą uczęszczać na spotkanie każdego lekarza w harmonogramie, aby zapewnić, że się najbardziej dokładny przebieg leczenia ich niepłodności. Brakujące sprawdzanie mogą być katastrofalne, ponieważ poziom hormonów muszą być ściśle śledzone podczas leczenia bezpłodności.

Dlaczego Czy trudno jest rzucić palenie?

Palenie jest Addiction

Wszystkich substancji chemicznych znajdujących się w papierosach, nikotyna został zidentyfikowany jako czynnik wciągającej American Heart Association. Podobnie do innych leków uzależniających, nikotyna powoduje zmiany w mózgu, które prowadzą do pragnienia i objawów odstawienia. Uzależnienie od nikotyny powoduje farmakologiczne i zmian zachowania użytkownika, powodując palacz nadal używać tytoniu pomimo wiedząc, związane z tym zagrożenia dla zdrowia, zgodnie z National Institute on Drug Abuse.

Skutki nikotyny

Nikotyna wpływa na ciało bezpośrednio po inhalacji. Z każdym papierosa palonego, palacz wdycha 01:59 mg nikotyny. Biorąc pod uwagę typowy palacz trwa 10 wdechów na papierosa, które przekłada się na 10 "hitów" lub dawek nikotyny na papieros. Ktoś, kto pali paczkę dziennie otrzymuje 200 odsłon nikotyny na dobę. Nikotyna ma efekt kumulacyjny, budynek w krwiobiegu z każdego zaciągnięcia. Chociaż okres półtrwania nikotyny to dwie godziny (to znaczy, że ma ciało dwie godziny, aby wyeliminować połowę dawki), każdy podmuch stanowi odrębną, dawkę i nikotyny może utrzymywać się w organizmie palacza do ośmiu godzin po ostatnim Papieros został wędzone. Natychmiastowe efekty nikotyny to zwiększone ciśnienie krwi, tętno i przepływ krwi i zwężonych tętnic. Tlenek węgla obecne w dymie papierosowym pozbawia tlenu krwi z głodu narządów. Nikotyna natychmiast pobudza nadnercza, które uwalniają adrenalinę, która dodatkowo zwiększa ciśnienie krwi, oddech i tętno i daje palacz uczucie euforii i energii. Nikotyna stymuluje także nagrody szlaki w mózgu, powodując uczucie przyjemności i wzmacnia uzależnienie.

Objawy odstawienia

Tak jak w przypadku innych substancji uzależniających, rzucić palenie jest związane z objawami odstawienia, które mogą się rozpocząć w ciągu godziny po wypaleniu ostatniego papierosa i trwać przez wiele miesięcy. Typowe objawy odstawienia to drażliwość, niepokój, niecierpliwość, wrogość, lęk i depresja. Inne objawy mogą obejmować deficyt uwagi, zaburzenia snu i zwiększony apetyt. Pewne zachowania związane z paleniem, takie jak zapach tytoniu lub procesu obróbki i palenia papierosów, mogą zwiększyć objawy odstawienia.

Nikotynowe terapie zastępcze

Rzucenie palenia i wyśmienitej z uzależnienia jest trudne, tak bardzo, że 85 procent wszystkich palaczy, którzy próbują zakończyć się niepowodzeniem. Jednak, rzucenie palenia jest możliwe. Nikotyna jest znaleźć we wszystkich wyrobów tytoniowych, w tym produktów nieprzeznaczonych do palenia, więc przejście od papierosów do żucia tytoniu nie będzie skutecznie zerwać z nałogiem. Ilość nikotyny terapii zastępczej są dostępne, aby pomóc uniezależnić palaczy z uzależnienia od nikotyny. Nikotynowe gumy i skóry plamy zawierają niższy ogólny poziom nikotyny niż tytoń, lecz skutecznie łagodzi objawy odstawienia. Ponieważ produkty te nie zapewniają przyjemne aspekty palenia tytoniu, nie są uzależniające i mają niewielkie możliwości nadużyć. Leki na receptę, takie jak Zyban i Chantrix, są również dostępne. Te leki działają na receptory mózgu i blokują działanie nikotyny, gdy palacz nawroty i pali się papierosa. Niezależnie od metody zastępowania nikotyna jest wybrana, zalecana jest terapia behawioralna. Pomoc można znaleźć w dyskusjach grupowych, sesje jeden na jeden z terapeutą uzależnień lub przeszkolony w grupach wsparcia online. Behawioralne wsparcie, samodzielnie lub w połączeniu z nikotynowej terapii zastępczej, zwiększa prawdopodobieństwo rzucenia palenia.