adcov.com

dlaczego potrzebujemy rafy koralowe

Dlaczego potrzebujemy Rafy koralowe?

Dlaczego potrzebujemy Rafy koralowe?


Koral (polipy koralowe rafy) lub dziecko, które przypominają zwierzęta są rośliny i skały, żyją pod wodą i są tworzone przez węglan wapnia wydzielanego przez koralowce. Rafa koralowa jest około miliona małe polipy koralowe trzymali się razem.

Chroni ryby

Rafy koralowe są głównym źródłem schronienia i ochrony przez kilka różnych rodzajów ryb. Jeśli nie istnieje rafy koralowe, ryby te rafa miałaby gdzie mieszkać i prokreacji.

Kontroluje dwutlenek węgla

Ważną funkcją rafy koralowej jest kontrolowanie ilości dwutlenku węgla w wodzie. Koral polip jest odpowiedzialny za obracanie dwutlenku węgla do wapienia muszlowego. Jeśli rafy nie istniał, poziom dwutlenku węgla w wodzie byłoby niebezpieczne, wpływając życie na ziemi.

Chroni Coasts

Rafy koralowe (zwane również raf barierowych) działać jako bariera pomiędzy naszym oceanem i brzegu. Spowalniają one wodę, zanim dotrze do brzegu, który chroni nasze wybrzeża od silnych prądów.

Zasolenie w rafy koralowe

Zasolenie w rafy koralowe


Składa się z alg, korali, gąbek i mięczaków, a wielu innych gatunków, facstaff.gpc.edu definiuje podwodnych raf koralowych, jak kopce, że w domu całe ekosystemy. Ponieważ rafy koralowe wymagają określonych poziomów zasolenia, światła, temperatury i sedymentacji, aby przetrwać, globalne ocieplenie, a ostatnie zmiany zasolenia w oceanach może zagrażać istniejącym rafy koralowe i ich formacji.

Identyfikacja

Jak wyjaśniono na stronie internetowej Oceanworld, rafy koralowe rozpocząć się małe i rosną powoli w około pół cala rocznie. Rafy koralowe rosną w górę na nagromadzenie szkieletów z minionych pokoleń korali. Jeśli są pozostawione, rafy koralowe mogą rosnąć dość duże, takie jak Great Barrier Reef na północno-wschodnim wybrzeżu Australii, pomiar aż 93 mil szerokości i 1242 mila długi.

Istnieją trzy główne typy raf koralowych. Obramowanych rafami znajdują się blisko brzegu i nie są oddzielone od ziemi przez wielką wodę. Rafy barierowe znajdują się dalej od brzegu i są oddzielone od ziemi głębokie laguny. Atoli, zwane również wyspy koralowe, są rafy w kształcie pierścienia, które otaczają okrągłe lagun i są częściej obserwowane wokół wysp.

Tworzenie

Zgodnie z Florida Museum of Natural History, rozwój rafa koralowa wymaga cztery główne czynniki: zasolenie, światła, temperatury i sedymentacji. Zasolenie odnosi się do całkowitego stężenia soli rozpuszczonych w wodzie i mierzy się zwykle w częściach na tysiąc (PPT). Rafy koralowe toleruje zasolenia między 30 a 40 ppt. Światło ma również kluczowe znaczenie dla rozwoju raf koralowych, ponieważ ich symbiotycznej współpracy z alg, roślin wodnych, które wymagają światła słonecznego, aby przetrwać. Optymalna temperatura dla wzrostu koralowców są między 73 a 77 stopni Celsjusza, które można znaleźć tylko w wodach tropikalnych. Ponieważ rafy koralowe potrzebują światła, aby przetrwać, obszary nadmiernego osadzania może utrudnić im się rozwijać.

Idealne środowisko

Jak wskazano na facstaff.gpc.edu, rafy koralowe są bardzo wrażliwe na zmiany środowiska. Obfite opady, na przykład, może zabić raf przez zwiększenie ilości osadu w wodzie i zmniejszenie zasolenie. Brak fal i prądów jest niebezpieczne, ponieważ muł może gromadzić się w błotniste plamy i dusić koral. Tak więc, tylko wody tropikalne wzdłuż wschodnich wybrzeży kontynentów, które są słone, słoneczny, płytkie i jasne, są idealne do tworzenia i przetrwania raf koralowych.

Dlaczego oceany słone?

Według National Ocean Service, sól pochodzi głównie ze skał na ziemi. Z powodu deszczu, który pada na tych skałach jest lekko kwaśny, to niszczy skały i tworzy jony słone lub elektrycznie naładowane cząstki, które są prowadzone z dala od strumieni i rzek do oceanów. Najczęstszymi jony w wody oceanu są chlorek sodu i. Średnie stężenie soli w oceanach wynosi 35 ppt. Co ciekawe, Narodowy Morze Serwis twierdzi, że w sześcienny mili morskiej wody, masa soli stanowi 120 milionów ton astronomicznych.

Zmiany zasolenia oceanów

Niestety, badania z Ruth Curry z Woods Hole Oceanographic Institution; Bob Dickson Centrum Środowiska, Rybołówstwa i Akwakultury Nauka i Igor Yashayaev z Bedford Instytutu Oceanografii, jak napisane na scienceagogo.com, wykazała, że ​​od 2010 roku, wody oceaniczne stały się znacznie bardziej zasolone w ciągu ostatnich 40 lat , Ta zmiana zasolenia może być częściowo spowodowane globalnym ociepleniem i mogą być zmiany fundamentalne układ planetarny, który reguluje procesy wodnych Ziemi, takich jak parowania i opadów. Ponieważ rafy koralowe wymagają dokładnych stężeń soli, światła, temperatury i sedymentacji, zmiany zasolenia w oceanach może zagrozić ich rozwój i przetrwanie.

Zagrożonych gatunków rafy koralowe

Zagrożonych gatunków rafy koralowe

Dwadzieścia pięć procent wszystkich gatunków morskich zamieszkuje rafy koralowe. Ekosystemu znajduje się w tropikalnych wodach Morza Czerwonego, Ocean Indyjski i Ocean Spokojny. Jednak niektórzy badacze uważają, że w ciągu 30 lat, w górę do 30 procent RAF może być martwy. Ich przetrwanie jest zagrożone przez globalne ocieplenie, zanieczyszczenie i sedymentacji. W rezultacie gatunków zwierząt zamieszkujących obszary rafy koralowej również są zagrożone.

Elkhorn Coral

Zagrożonych gatunków rafy koralowe

Elkhorn coral jest jednym z korali, które jest zagrożone wyginięciem. Jest to duży koral z grube, mocne gałęzie jak poroża. Osiągnie pełną wzrostu w około 10-12 lat. Zamieszkuje rafy koralowe w Bahamy, Karaiby i Południowej Florydy. Od 1980 roku zostało zniszczone prawie 95 procent elkhorn koralowych. Koral jest niezwykle wrażliwy na zmiany warunków środowiska. W wyniku choroby, huragany, wzrost temperatury wody i wybielanie grozili, że przetrwanie elkhorn.

Płetwal błękitny

Zagrożonych gatunków rafy koralowe

Płetwal błękitny jest największym zwierzęciem na świecie i może ważyć maksymalnie 200 ton. Jest częstym gościem w ten wielki barateria rafa u wybrzeży Australii. Kryl jest płetwal błękitny głównym źródłem żywności. Kryla można znaleźć w RAF, który jest dlaczego płetwal błękitny mieszka na obszarach rafa. Płetwal błękitny może jeść do 4 tony kryla dziennie. Zwykle mieszka sama ale czasami będą podróżować w małych grupach. Gatunek został brutalnie polować w 1900 i tylko przyszedł pod ochroną w 1966 roku. Inne przyczyny zagrożenia płetwal błękitny jest utrata siedlisk i szkody z łodzi kolizji.

Diugoń

Innym gatunków zagrożonych rafa koralowa jest dugong. Wegetariańska zwierząt jest również znany jako krowa morska bo to otarcia morze traw łóżka znaleziono wokół obszarów rafy. Zamieszkuje ciepłe przybrzeżne rafy od wschodniej Afryce Północnej Australii. Dugong mogą przebywać pod wodą przez sześć minut w czasie. Żywi się dzień i noc i jest spokojny zwierząt. Porusza się w wolnym tempie, co czyni go idealny cel dla myśliwych, którzy szukają jej mięso, kości, skóry i olej.

Żółw szylkretowy

Zagrożonych gatunków rafy koralowe

Żółw szylkretowy mórz jest zagrożone podgatunki żółwia w Atlantyku i indyjskim. Pozostaje on wokół wybrzeży rafa bo plaże są blisko przez gniazdo w. Żółw kolegów w płytkich wodach, składa jaja w dziura wykopana na piaszczystej plaży, a następnie pozostawia. Gdy jaj wylęgają, młode żółwie musi odbyć krótką podróż do morza sam. Hawksbills żywią się bogaty gąbek koralowych. One również jeść skorupiaki, jeżowce, Meduzy i glonów. Szylkretowy jest zagrożona przez działalność człowieka. Szylkretowy jaja są spożywane na świecie, podczas gdy dorośli są polować na kolorowe, twarde powłoki na plecach. Utrata siedlisk zdrowej rafy jest również duży czynnikiem ich zagrożenia.

Czynniki wpływające na organizmy żywe w rafy koralowe

Czynniki wpływające na organizmy żywe w rafy koralowe


Tysiące gatunków ryb, roślin i zwierząt morskich, aby rafy koralowe ich domu. Rafy koralowe są wyjątkowo delikatne i wrażliwe. Działalność człowieka, takie jak rozwój przybrzeżnej, zanieczyszczenia, przełowienie, górnictwa koralowej i globalnego ocieplenia mają wpływ rozmaite organizmy, które tworzą rafy koralowe. Według Monitorowania Sieci Globalny rafie koralowej, około 25% raf na świecie zostało zniszczonych lub poważnie uszkodzonych. Kolejna trzecia rafy są degradowane i jest zagrożona.

Wędkarstwo

Przełowienie i destrukcyjne metody połowu zagraża przetrwaniu raf koralowych. Połowy handlowe i diety rybackiej przez ludność lokalną, które zależą od raf żywności są wyczerpania ekosystemy raf koralowych. Gdy rybacy użyć cyjanku i innych trucizn do ogłuszania ryb ułatwia łapanie, korale i wiele organizmów zależnych umrzeć. Gdy ludzie wykorzystują materiały wybuchowe, takie jak dynamit, aby zabić ryby, rafy są gruzy.

Utrata mangrowe

Lasy mangrowe zmniejszenia spływu osadów, zanieczyszczeń i nawozów z ziemi. Wiele gatunków rafy zależy od okolicznych lasów namorzynowych dla szkółek. Budowa farmy krewetek spowodowała poważne zniszczenia lasów namorzynowych w niektórych obszarach. Utrata namorzynowych lasów obniża jakość wód przybrzeżnych, który ma wpływ na ekosystemy raf.

Rozwój Coastal

W populacji rośnie, rozwój nadmorskich ma szkodliwy wpływ na organizmy rafy. Działalność człowieka skutkować zwiększeniem odpływu ze ścieków, nawozów, chemikaliów i sedymentacji. Kontakt fizyczny z statków, kotwice, rurociągów i kabli może doprowadzić do uszkodzenia rafy.

Globalne ocieplenie

Rosnące temperatury oceanów od globalnego ocieplenia jest główną przyczyną bielenia korali. Gdy glony, że mieszka na rafy umiera, koral głoduje z powodu braku pożywienia. Biały szkielet z węglanu wapnia jest wszystko, co pozostało.

Handel międzynarodowy

Lukratywny handel międzynarodowy w rybek i raf koralowych szkieletów dla ozdoby morskich niszczy rafy. Koral szkielet, który stanowi podstawę rafy i życia rafy są zbierane i sprzedawane do akwariów morskich. Życie koral ma zasadnicze znaczenie dla przetrwania gatunków, które znajdują się rafy.

Jak rafy koralowe Pomoc Nasz świat?

Siedlisko dla zwierząt

Rafy koralowe stanowią podwodny siedlisko różnych życia morskiego. Miękkie poszczególne polipy koralowe klastra w koloniach. Gdy umiera polip, pozostawia swój szkielet w tyle i innym polip rośnie na nim, tworząc rozległą sieć koralowców i idealne środowisko dla innych organizmów morskich do życia. Te podwodne rafy miasta opartego zapewnić mieszkania i żerowisk dla tablicy zwierząt morskich, takich jak ryby, kraby, krewetki i glonów.

Strefa buforowa

Rafy koralowe działać jako bariera lub strefy buforowej, na plażach. Absorbują siłę fal, dzięki czemu fale mniej destrukcyjne, gdy dotrą do brzegu. Niektóre rafy koralowe nawet dotrzeć do powierzchni oceanu, znacznie zmniejszając siłę fal destrukcyjne dla środowiska wybrzeża. Rafy koralowe tworzą również laguny lub płytkie kieszenie wody, między lądem i otwartym oceanie. Te rafy rosną wystarczająco blisko powierzchni, że woda jest zmuszony do płytkich basenów czy działają one jako zapory lub przegrody pomiędzy otwartego oceanu i ziemi. Rafy koralowe, które rosną równolegle do brzegu i tworzą strukturę podobną do zapory nazywane są raf barierowych.

Zdrowie i medycyna

Z powodu ogromnej ilości gatunków związanych z raf koralowych, rafy koralowe dostarczają cennych substancji chemicznych dla leków i badań. Z wyjątkiem lasów tropikalnych, rafy koralowe są najbardziej zróżnicowanym biologicznie ekosystemy na świecie, według strony internetowej Iloilo rzeki. Chociaż potencjał raf koralowych do pomocy badań medycznych jest postrzegana przez wielu badaczy jako powszechnie niewykorzystany, środki chemiczne pochodzące z raf koralowych zostały wykorzystane w badaniach do wszystkiego, od badań astmy i zapalenia stawów w rozwój histaminy i antybiotyków.

Turystyka i Economic Value

Jak również wartości leczniczego, rozległe i różnorodne ekosystemy raf koralowych mają wartość gospodarczą, jak również. Ich piękno, jak również ich duże i zróżnicowane populacje życia morskiego tworzyć miejsca pracy i pieniądze dla gospodarek na całym świecie. Rafy koralowe generowania i turystyki dolarów, jak ludzie podejmują wycieczki żeglowania i nurkowania podziwiać cuda rafy i ich mieszkańców. Morskie połowy zysków z rybołówstwa, często wykorzystując i przełowienie, z raf koralowych karmić konsumentów lokalnie i na całym świecie.

Jak uczyć dzieci o rafy koralowe

Jak uczyć dzieci o rafy koralowe


Są wykształceni o dawnych raf koralowych i jak są one dotknięte przez działania człowieka jest najważniejszym krokiem w ochronie te niesamowite i piękne ekosystemów. Połącz naukę z zabawą, aby nauka o rafach koralowych ekscytujące doświadczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uczyć dzieci o rafach koralowych.

Instrukcje

1 Plan wizyty lub wycieczkę do rafy koralowej, jeśli mieszkasz w pobliżu jednego. W Stanach Zjednoczonych, rafy koralowe można znaleźć na Hawajach i Guam. Jeśli mieszkasz w stanie z akwarium, zadzwonić zapytać, czy mają rafy koralowej wystawę a jeśli tak, zorganizować spędzić dzień zwiedzania go.

2 Poproś dzieci, by myśleć o przyszłości raf koralowych. Udawaj, że to rok 2050 i poprosić dzieci, aby opisać to, co stanie się z raf koralowych, jeśli staramy się je zachować, a co się stanie, jeśli pozwoli im się pogarsza. Pomoc dzieciom badania problemów środowiskowych wpływających na rafy koralowe, i dyskutować, jak mogą pomóc zachować rafy.

3 Masz dzieci pisać o rafy. Zapytaj starsze dzieci napisać i zilustrować książkę, która może być używana do nauczania młodszych dzieci o rafach koralowych. Młodsze dzieci mogą tworzyć informacyjny kolorowanka o rafy koralowe i ich mieszkańców. Dzieci w każdym wieku mogą napisać wiersz o rafach koralowych i dzielić się swoją poezję z rodziną i przyjaciółmi.

4 Assist dzieci w tworzeniu muralu z rafą koralową. Obejmują szeroką gamę zwierząt znalezionych w rafie koralowej i żywych kolorach. Wyświetlanie mural dla innych, aby zobaczyć. Dzieci mogą również rafy koralowej plakat, który nauczy innym o rafy koralowe. Zapytaj firmy sąsiedzkie lub biblioteki, aby wyświetlić plakaty.

Jakie są Wykorzystanie rafy koralowe?

Jakie są Wykorzystanie rafy koralowe?


Rafy koralowe są żywą częścią ekosystemu morskiego i do domu więcej niż 1 mln gatunków wodnych. Kruche podwodne środowisko obejmuje mniej niż 1 procent dnie oceanu jeszcze obsługuje około 25 procent całego życia morskiego. Według Coral Reef Sojuszu, 11 procent na świecie rafy koralowe zostały zniszczone, 16 procent zostały poważnie uszkodzone - a naukowcy przewidują kolejne 32 procent zniknie w ciągu najbliższych 30 lat, jeżeli człowieka zagrożenia nadal słabnie. Chociaż rafy znajdują się w tropikach, to korzystne świecie i są wykorzystywane w różny sposób.

Schronisko

Rafy koralowe są domem dla prawie 1/4 wszystkich gatunków morskich, według The Coral Reef Sojuszu. Schronisko znajduje się ponad 700 gatunków koralowców i 4000 gatunków ryb, jak również domem dla tysięcy innych gatunków zwierząt i roślin. Przez 240 milionów lat, rafy koralowe, stał się jednym z największych biologicznie zróżnicowanych ekosystemów na Ziemi. Różnorodność gatunków wspierane przez raf koralowych jest większy niż prawie każdym innym miejscu na Ziemi.

Lecznictwie

Rafy koralowe są czasami określane jako "apteczki" z 21 wieku, zgodnie z National Oceanic Atmospheric Administration, i czy NOAA. Zwierząt i roślin z raf koralowych mają związki lecznicze i są wykorzystywane jako źródło nowych leków stworzonych do leczenia wielu z najbardziej niebezpiecznych chorób na świecie. Obejmuje zapalenie stawów, białaczki, nowotwory, infekcje bakteryjne, wirusy i choroby serca.

Naturalne Buffer

Naturalny bufor linii brzegowej, rafy koralowe zapewniają ochronę przed sztormami. Rafy koralowe są w stanie złamać energii fal i regulacji wód powodziowych. Jako bufor, struktury zapobiec utraty życia, uszkodzenia mienia i erozji plaży, zgodnie z NOAA. Dodatkowo, miliony ludzi mieszkających w pobliżu regionów przybrzeżnych w Stanach Zjednoczonych są bezpośrednio zależne od tej ochrony.

Lokalnych gospodarek

Miliony ludzi na całym świecie zależy od raf koralowych w celu zapewnienia zasobów gospodarczych. Ekosystem obsługuje rybołówstwa, przedsiębiorstw i miejsc pracy. Według NOAA, szacowana wartość handlowa USA rybołówstwa jest ponad 100 milionów dolarów rocznie. Turystyka biznesowa związane są również zależne od raf koralowych. Gospodarki lokalne zarabiają miliardy dolarów od użytkowników, którzy chcą odkrywać rafy.

Żywność Źródło

Dla osób mieszkających w pobliżu raf koralowych, nie jest łatwo obfite źródło pożywienia - gatunki rafy dostarczyć znacznych ilości białka. Według World Resources Institute, tylko w Azji, rafy koralowe zapewniają owoce morza dla miliarda ludzi.

Jak Czy Rafy koralowe Przydatne?

Jak Czy Rafy koralowe Przydatne?


Rafy koralowe są różnorodne podwodne siedliska występujące na całym świecie, głównie w płytkich, ciepłych wodach tropików. Badania naukowe raf koralowych rozpoczął na początku 18 wieku, gdy ustalono, że polipy, które tworzą rafy koralowe są zwierzęta, zgodnie z Educational CERRITOS programu wzbogacania Biblioteki. Dzisiaj nasza znajomość raf koralowych rozciąga się do zrozumienia, jak bardzo przydatne i ważne rafy koralowe są w naszym życiu.

Jedzenie

Ochronne skalistych raf koralowych struktury zapewnić bezpieczne obszary lęgowe dla organizmów morskich. Ekosystemy raf koralowych obsługuje duże populacje ryb, mięczaków morskich oraz skorupiaków, dostarczających cenne źródło białka na całym świecie, a zwłaszcza w rozwoju obszarów świata. Według National Oceanic Atmospheric Administration oraz (NOAA), około 500 mln ludzi na całym świecie zależy od rafy, z 30 mln niemal całkowicie zależny od raf.

Gospodarczy

Działalność gospodarcza zależne od raf koralowych obejmują akwarium morskiego handlu, turystyki i rybołówstwa. NOAA ocenia, że ​​rafy koralowe przyczynić około 29800000000 dolarów do gospodarek świata każdego roku. Korzyści Karaibów i Pacyfiku narodów i australijskich społeczności nadmorskich polegać od dochodów z turystyki do raf koralowych. Według Aquarium Marine Coral Reef Monitorowania Handlu protokołu (MAQTRAC), "The światowego handlu morskiego na żywo ozdobnych ryb i bezkręgowców, zebranych głównie z systemów raf koralowych, warto szacuje USA 200 dolarów - 330.000.000 dolarów rocznie."

Naturalne bariery

Jak fale oceanu awarii wobec obszarów przybrzeżnych, niszczycielską siłę fal powoduje erozję i może wyrywać rośliny i struktury szkód. Skalista struktura raf koralowych tworzy naturalną barierę wokół obszarów przybrzeżnych, który pochłania siłę fal. Kiedy fale uszkodzić korale, żywe struktury rafowe odrastają, a nie niszczeniu. Rafy koralowe zapewniają również burzę i ochrony przeciwpowodziowej w strefach przybrzeżnych, biorąc na siebie ciężar burzę zanim się to na lądzie.

Medycyna

Rafy koralowe są badane na ich wartości leczniczych. Według NOAA, "Prawie połowa leków do dzisiaj mają swoje źródło w produktach naturalnych, głównie pochodzące z roślin lądowych, zwierząt i mikroorganizmów [i ostatnio z] środowisk morskich." Na przykład, leki przeciwwirusowe i środek przeciwnowotworowy zostały utworzone przy użyciu ekstraktów z gąbki występujących w Caribbean raf koralowych. Wapienne szkielety koralowców zostały wykorzystane za procedury przeszczepu kostnego, a australijski wzór korali z naturalnego opalania SPF bloku związku o 50 odkryto, zgodnie z NOAA.

Ochrona raf koralowych

Pierwszym krokiem do ochrony raf koralowych jest powszechne zrozumienie ich znaczenia i zagrożeń stojących przed nimi. Rafy koralowe wpływa na gospodarkę światową i zapasów żywności na całym świecie. Programy zrównoważonego rozwoju nauczania wspólnot nadbrzeżnych o znaczeniu ochrony siedlisk rafa przy jednoczesnym promowaniu odpowiedzialnych praktyk zarządzania, turystyki i zachęcanie rozwoju turystyki w sposób przyjazny dla środowiska. Zmniejszenie zanieczyszczenia wody i emisji gazów cieplarnianych będzie również bezpośredni pozytywny wpływ na ekosystemy raf koralowych. Nawet społeczności dostępu do morza daleko od raf przybrzeżnych może pomóc, przekazując do organizacji, które chronią rafy koralowe.

Jak Zagrożenia Affect Zwierzęta w rafy koralowe

Jak Zagrożenia Affect Zwierzęta w rafy koralowe


Rafy koralowe, jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na całym świecie, w obliczu zagrożenia montażowe, które zagrażają wielu ich mieszkańców. Zarówno presja człowieka i środowiska wpływa na dystrybucję i kondycję raf koralowych. Zagrożenia te różnią się w znaczeniu, od zmiany środowiska naturalnego w celu zniszczenia rafy rafy koralowe w ogóle. Ponieważ wiele zwierząt polegać na rafach koralowych na jedzenie i schronienie, zwiększenie zagrożenia środowiskowe mają wpływ zarówno na alike rafy i niezliczonych gatunków morskich.

Zakwaszenie oceanów

Od początku przemysłu człowieka, globalne stężenie dwutlenku węgla stale wzrasta, w ciągu każdej dekady. Ponieważ oceany pokrywają większość naszej planety, ale również działać jak gąbki pokrycie znacznych ilości dwutlenku węgla. Wzrosła dwutlenku węgla w wodzie morskiej natury zmniejsza poziom pH oceanów. Zwiększona kwasowość wpływ na lokalną ekologię raf koralowych, zmieniając optymalnego środowiska morskiego dla wielu gatunków. Badania wykazały, że podwyższony poziom dwutlenku węgla zmniejszają zdolność organizmu do tworzenia powłoki jest.

Zanieczyszczenie wody

Jedną z głównych przyczyn utraty raf koralowych jest zanieczyszczenie wody. Wiertniczych, fabryki na wybrzeżu i skażenie pestycydami wszystkie zatruwają koral i życia morskiego w obrębie rafy. Sztuczne substancje chemiczne często przepływać przez rzeki, aby stać się po cenach dumpingowych do oceanów. Zanieczyszczenia te są często śmiertelne dla wielu gatunków zwierząt, w obrębie raf koralowych. Z biegiem czasu, rafy koralowe degradacji i umrzeć; zwierzęta, które opierają się na rafy w walce schronienie oraz przeżyć.

Wędkarstwo destrukcyjna

Oceanu przynosi obfity plon dla nowoczesnego przemysłu rybnego. Jednak wiele praktyki połowowe są destrukcyjne wobec środowiska rafy. Na przykład, wędkarstwo cyjanku i wielkich połowów całkowicie niszczyć otoczenie. Cyanide chmury zatruć wszystkie organizmy lokalne, podczas połowów wybuch zaciera samą rafę koralową. Ponadto, przełowienie zasadniczo ociera się wiele lokalnych populacji ryb w rafie.

Warstwy ozonowej

Podwyższony poziom freony, spowodowane praktyk przemysłowych, obniżoną warstwę ozonową nad różnych częściach świata. Bez tej naturalnej bariery absorpcji większości szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, intensywne promieniowanie może uszkodzić rafy koralowe. Na rafach koralowych znajdujących się w płytkich wodach, intensywne światło słoneczne może znacznie uszkodzić korale w czasie. Promieniowanie nadmiar może prowadzić do rafy śmierci, które ze swej natury uszkodzenia lokalna populacja zwierząt, jak również.

Jak możemy oszczędzać & Zachowaj rafy koralowe?

Jak możemy oszczędzać & Zachowaj rafy koralowe?


Według National Oceanic Atmospheric Administration, rafy koralowe stanowią ważne źródło informacji na temat zmieniającego się środowiska ziemi. Rafy koralowe są również ważne dla gospodarek wielu krajów ze względu na rybołówstwo i turystyka.

Coral Reef

Rafa koralowa składa się z wielu drobnych zwierząt, które pozostają nieruchome na dnie oceanu, tworząc rafę. Te małe zwierzęta używają macki złapać małe ryby i inne zwierzęta wokół rafy. Strona Miami University wyjaśnia, że ​​choć rafy koralowe zajmują mniej niż jedną piątą 1,0 procent obszaru objętego oceanów, zapewniają schronienie dla około jednej trzeciej morskiego życia na naszej planecie. Ekosystem rafy koralowej jest bardzo wrażliwe na zmiany. Aby utrzymać zdrowe rafy koralowe musi mieć ciepłe, jasne i zasolonej wody.

Morskich obszarów chronionych,

Agencje rządowe stworzyliśmy szereg morskich obszarów chronionych wokół raf koralowych w próbie utrzymania ekosystemu raf koralowych i chronić je przed zniszczeniem. Narodowy Oceanic Atmospheric Administration informuje, że obszary chronione wokół raf przybrzeżnych są często powiązane z zarządzania projektami i programami do zarządzania przybrzeżnego rybołówstwa. Skuteczne zarządzanie rafy koralowe w obszarach chronionych zawiera programy do zarządzania biologiczne, fizyczne i chemiczne aspekty raf.

Konsumpcjonizm

Konsumenci mogą mieć ogromny wpływ na ochronę i bezpieczeństwo raf koralowych. Strona Coral Reef Alliance donosi połowu korala czerwonego do użycia jako biżuteria powoduje uszkodzenie raf koralowych i można uniknąć przez konsumentów odmawiają zakupu produktów koralowych. Owoce morza to kolejny produkt, który można kupić w taki sposób, by zmniejszyć wpływ rybołówstwa na rafie koralowej. Coral Reef Alliance, zauważając, że zrównoważone rybołówstwo i hodowla ryb odbija się na etykietach produktów z owoców morza, mówi, że poprzez zakup ekologicznych produktów zniszczenie raf koralowych może być zmniejszona.

Odpady

Według EPA, odpadów domowych i ogrodowych z obszarami w głębi lądu, a nie geograficznie przyległe do raf koralowych może zrobić jego drogę przez kanalizacji burzowych i lokalnych strumieni do oceanu, a ostatecznie na oceany zawierające rafy koralowe. Pestycydy, odżywki i nawozy dodane do trawników i ogrodów można zrobić drogę do kanałów burzowych i strumieni wpływa na rafy koralowe i powinny być dodane tylko do ogrodów i placów, gdy są potrzebne.

Morski

Turystyka wokół raf koralowych może spowodować ogromne szkody i mają negatywny wpływ na programy konserwacji. EPA wyjaśnia, że ​​podczas wizyty w rafy koralowe, nurkowie nie należy dotykać, jak koral, aby uniknąć uszkodzenia go. Statki zawijające do rafy koralowej, nie powinny być przymocowane do rafy, które mogą uszkodzić koralowych.

Rafy koralowe i jak wpływa na nich zanieczyszczenia

Rafy koralowe i jak wpływa na nich zanieczyszczenia


Zanieczyszczenie jest jeden sposób, rafy koralowe są powoli zniszczone. Toksyny przemysłowe, takie jak olej, rtęci, ścieków i kwaśnego deszczu wchodzi koral poprzez polipów, budowniczych rafy. Kiedy polipy są zabijane, nowa koralowa nie może być utworzone, a wkrótce potem, cała rafa umiera i gnije. Najczęstszym źródłem zanieczyszczeń, które bezpośrednio wpływa na rafy pochodzą z wyciekami oleju, skutery wodne, zanieczyszczenie spalin ze statków i składowania odpadów niebezpiecznych.

Zanieczyszczenia lądowych

Zanieczyszczenia ze źródeł lądowych jest główną przyczyną niszczenia raf koralowych na całym świecie. Na Karaibach, na przykład, około 80 procent zanieczyszczeń oceanów pochodzi z działalności na lądzie. Ekspansja ludzi w obszarach przybrzeżnych wzrosła ilości odpływu, która prowadzi zanieczyszczeń i ścieków do środowiska i zagraża dobrobytowi rafy. Wyniki spływania to zmniejszenie stężenia tlenu w wodzie i nadmiaru nawozu, co prowadzi do zakwitów alg. Te zakwity alg koralowych, nasiona udusić, które są niezbędne do reprodukcji.

Pestycydy i Coral

Pestycydy takie jak DDT i chloroorganiczne pestycydy, według badania 2006 serią Marine Ecology Process w australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej, zabijać i niszczyć duże ilości koralowców. Te pestycydy w nawet niewielkich ilościach może mieć niszczący wpływ na rafy. Oprócz niszczenia istniejącego koral, koral jest nowa tarła tych nieskuteczne pestycydów, które zabijają się nowo zrodził koral.

Zanieczyszczenie morza Gruz

Zanieczyszczenia morskie jest każdy obiekt wykonany przez człowieka, który jest wrzucono do wody przybrzeżnej lub oceanu. Gruz może wejść ekosystemu ze statków, odpływ z rzek, strumieni i kanałów burzowych. Przykłady obejmują szkło, sieci rybackie, gumowe opony, żyłki, a nawet całych naczyń. Szczątki morskich wpływa koral na kilka sposobów. Sieci rybackie często wciągnięcie i śmierć organizmów raf koralowych i rozpadają. Opony, linie i naczynia ograniczyć obszar, w którym nowa koralowa może tarła.

Odpady radioaktywne

W latach 1946 i 1970, co najmniej 89.472 beczek odpadów radioaktywnych zginelo po czym stracił na morzu. Odpady nie rozpraszają się w oceanie. Zamiast tego, będzie zachować swoją radioaktywność i śmiercionośne właściwości dla następnych kilku tysięcy lat, duże ilości zanieczyszczeń oceanu. Koral, które są wrażliwe na zanieczyszczenia, a nawet niewielkich zmian środowiskowych, mają niską tolerancję dla odpadów radioaktywnych.

Sedymentacji i Coral

Nagromadzenie osadów pochodzących z działalności człowieka, takich jak budownictwo, są głównym źródłem koralowej zniszczenia. W nadmorskich miast stać się bardziej zaludnionych, podwyżki budowlanych i zwiększa sedymentacji również. Erozja plaż dodaje również sedymentacji, która dusi korale i niszczy rafy.

Jak chronić rafy koralowe

Jak chronić rafy koralowe


Rafy koralowe zapobiec erozji plaż, zapewniają hodowli i żerowisk dla życia morskiego, kontroli dwutlenku węgla w wodzie i przynieść pieniądze do regionów o niskich dochodach, które opierają się na turystów do przetrwania na rynku. Kolekcja korala, niebezpiecznych praktyk połowowych oraz wzrost zanieczyszczenia wód oceanicznych postawił rafy koralowe w niebezpieczeństwie zagłady. Pomoc rafy koralowe przetrwać po pomysły poniżej.

Instrukcje

1 Wyrzuć wszystkie śmieci i innych odpadów do odpowiedniego pojemnika, a nie za burtę w rejs. Śmieci ruiny rafy koralowe i szkodzi zwierzętom, które zależą od raf koralowych na jedzenie i mieszkanie.

2 Anchor łódź w piasku, a nie na rafie koralowej. Duże kotwice łódź złamać i zabić rafy koralowe.

3. Spójrz na rafach koralowych podczas nurkowania lub pływania, ale nigdy ich nie dotykać. Nie należy chodzić, siadać, stać na lub z raf koralowych zebrać.

4 Oddaj swój wędkę od raf koralowych. Przeciąganie ryb haczyki i duże ryby można złapać na rafy koralowe uszkodzenia rafy i ewentualnie zwierząt żyjących wśród koralowców.

5 Wolontariat dla oczyszczania rafy w lokalnej plaży. Jeśli nie istnieją żadne organizacje wolontariuszy, zaplanować dzień na sprzątaniu rafa z przyjaciółmi lub rodziną.

6 Kupię pamiątki koralowe tylko wtedy, gdy zostały one podniesione aqua-kultura i zebranych. Zapytaj urzędnika sprzedaży, jeśli nie jesteś pewien, jak koral przechowywania zbiorów.

7 Wpłać pieniądze do grupy znanej ochrony środowiska rafy.

Dla dzieci szkolnych projektów na rafy koralowe

Dla dzieci szkolnych projektów na rafy koralowe

Rafy koralowe są składa się z trzech stref podstawowych, w tym powrót rafy, który znajduje się najbliżej brzegu, herb rafa i ściana rafy. Te biomów są najbardziej zróżnicowane wszystkich na ziemi. Wiele gatunków ryb jest piękne i żywe jak również jedne z najbardziej kolorowych na naszej planecie. Rośliny dostarczają żywność i schronienie dla zwierząt i są częścią ekwilibrystyka, sprawia, że się rafy koralowe. Studentów można dowiedzieć się o rafy ogromnej liczby roślin i zwierząt, jak również, jak one są ze sobą powiązane.

Świat Nemo

Dodanie filmu do lekcji to świetny sposób, aby to niezapomniany. "Szukając Nemo" przez Disney Pixar to doskonały wybór, gdy studiuje rafy koralowe. Po obejrzeniu filmu, omówić rodzaje ryb, który mieszkał na rafie. Być pewnym podkreślić, że niektóre ryby żyli głębiej w Oceanie lub pochodzi od pieścić dom towarowy i nie zostały do rodzimej rafy. Mieć dzieci badania stworzeń z rafy koralowej i pisać raporty na każdego. Raporty powinny zawierać obraz wersji filmu istota, prawdziwy obraz tego, co zjada, gdzie mieszka, wrogów, które posiada i wszelkie inne stosowne informacje.

Papieru płyta rafy koralowej

Za pomocą dwóch Papierowe talerzyki, papieru budowlane, wątek lub przędzy, taśmy i markery, studentów można utworzyć widok okna rafy koralowej. Po poznanie rodzajów roślin i zwierząt w koralikowej rafy, ma swoich uczniów aby okno do rafy przy użyciu zasobów na Enchanted nauki (zobacz referencje). Przekształcić swoje klasie łodzi podwodnej i wystawa ten "windows" całej sali. Zamknąć rolety i udać się na zwiedzanie koralowych z klasy.

Kolory rafy

Rafy koralowe są bardzo kolorowe, co czyni je "najbardziej żywe krajobrazy ziemi", zgodnie z National Geographic. Koralowce miękkie rosną w czerwieni, różu i żółte. Pomarańczowy i fioletowy bajki loretki używać ich kolor do ukrycia się przed wrogami i uznanie kolegów. Pasiasty sweetlips używać ich poziome pasy, czarny, biały i żółty zlewają się w oddali wodnisty, maskując je w naturalnym świetle rafy koralowe. Po poznanie istoty rafy koralowej, zachęcić uczniów do malowania obrazów, które ilustrują możliwość kamuflażu siebie jako ochrona przed drapieżnikami większości zwierząt.

Współzależność rafa

Rośliny i zwierzęta w rafy koralowej wszystkie zależą od siebie nawzajem żywności, ochrony, schronienie i życie. Rafa ocean tworzy delikatną równowagę, która może Porada zakłócane przez ludzi lub niespodziewanych warunków środowiskowych. EarthWatch Institute (zobacz referencje) zawiera plan lekcji przydatne, który pomaga uczniów wizualizacji więzi, które łączą podwodne życie w rafy. Studenci są przypisane role w życiu różnych roślin, zwierząt, słońce i ludzi. Jak można przeczytać opis jak połączyć stworzeń, studenci wrzucić motka do siebie do tworzenia sieci web, która reprezentuje ich współzależność.

Skutki przekroczenia na rafy koralowe

Skutki przekroczenia na rafy koralowe

Rafy koralowe są podwodne ekosystemów z rafa pokryta koral zwierząt jako podstawa. Tysiące gatunków organizmów w rafie zależy także w równowagę. Działalność człowieka, łącznie z przełowienia, zdenerwowany delikatną równowagę w rafy koralowej. Obrażenia na rafę może prowadzić do uszkodzenia poza to, jak koralowych przyczynić się do zapobieżenia erozji na linii brzegowej.

Przełowienie

Postępy w technologii połowów i wzrost popytu na ryby doprowadziły do połowów przy użyciu bardziej efektywne techniki połowów połów większej ilości ryb. Ale pomimo ustawowych ochrony niektórych obszarów połowowych lub ograniczenie kwoty połowowe, co można zrobić na danym obszarze, niektórych obszarach, w tym niektórych rafy koralowe, nadal cierpią z powodu przełowienia niektórych gatunków popytu są zaczerpnięte z rafy.

Obniżenie populacji ryb

Przełowienie, z definicji, powoduje zmniejszenie populacji niektórych gatunków ryb, zwłaszcza te ryby, które są w wysokim popytem. Ta redukcja populacji wpływa na stosunki drapieżnik ofiara, jako gatunku, którzy zależą od poławianych organizmy mają szukać gdzie indziej na jedzenie. Przełowienie może wpływać na skład rozmiar, bogactwo, różnorodność i gatunków ryb, zgodnie z University of Michigan.

Efekt domina

Efekt domina odnosi się do równowagi ekologicznej rafy. Gatunki żyjące na rafie zależą od siebie nawzajem, od relacji zooksantelle z KORALOWCA, aby je drapieżnikami polującymi na ryby. Przełowienie usuwa linki z łańcucha żywnościowego z zubożenie gatunków. Oznacza to, że drapieżniki powyżej walka, aby znaleźć jedzenie, podczas gdy organizmy niższe w łańcuchu cieszyć się wzrostu, która zakłóca równowagi ekologicznej rafy i może prowadzić do zniszczenia podczas niektórych gatunków prosperować. Na przykład rozgwiazda korony cierniowej żywi się Koral, niszcząc rafę.

Wyniki

Przełowienie, naruszania równowagi ekologicznej rafy prowadzi do zniszczenia rafy koralowej, brak równowagi w skład gatunków i zakłócony powielanie wzorów. Z kolei zniszczenie rafy doprowadzi do erozji na wybrzeżu w pobliżu raf. Przełowienie oznacza utratę gatunków ryb i utratę przychodów turystyki w krajach z raf, w szczególności z Australią.

Jak zrobić papier maché rafy koralowe

Jak zrobić papier maché rafy koralowe

Rafy koralowe są częścią ekosystemu oceanu. Gdy nauczanie dzieci o raf koralowych lub projekt domu, zrobić papier mache rafę koralową. To sprawi, że zrozumienie tematu łatwiej i dadzą dzieciom ciekawy projekt rzemiosło.

Instrukcje

• Cięcie rurek ręcznik papier na trzecie. Są to zewnętrzne struktury rafy.

• Rolka papieru budowy, więc pasuje snugly wewnątrz ręcznikiem papierowym rolkach. Poślizgu wewnątrz tak jakiś papier pochodzi z górnej części rolki ręczników papierowych. Zostawić trochę papieru ze spodu i złóż go biernego tak centrum budowlane i papieru rolki ręczników jest wyczyszczone. Poślizgu rękawice poprzez rolki papieru ręcznikiem i papieru budowlane w środku, więc koniec jeden palec wystaje. Połączyć materiału na górze pudełka na buty przez klejenie część składana papieru budowlane. Aby zachować rolki ręczników papierowych w miejscu, przyklej go do papieru budowlane również na dole.

• Wymieszać razem jednej części wody i jednej części mąki. Jeśli preferowane jest metoda przegotowanej wody, za pomocą pięciu części mąki na jedną część wrzącej wody i gotować przez trzy minuty. Pozostawić mieszaninę do schłodzenia do temperatury komfortowe. Metodę przegotowanej wody tworzy płynne mieszanki, ale ma już czasu na przygotowanie i wymaga więcej materiałów.

• Pełen małe kawałki papieru mache mieszaniny mąki i umieścić papier w ciągu całego projektu. Używać papier, gazety, pokryte papieru lub nawet komputer papieru. Cieńsze papiery są idealne. Papier mache formy teksturowane wygląd. Umieścić dwa do czterech warstw mache. Umożliwić mache do wyschnięcia.

• Farba mache.

Czynniki wpływające na rafy koralowe

Rafy koralowe obsługuje około 25 procent wszystkich życia morskiego, zgodnie z inicjatywy międzynarodowego Coral Reef. Oznacza to, że czynniki, które wpływają na rafy koralowe mają szeroko zakrojone implikacje dla oceanów jako całości, mających wpływ domina na siedlisk ponad milion gatunków. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą uszkodzić lub wpłynąć na rafy koralowe i niepokojące ich ilość jest antropogeniczne – innymi słowy, spowodowane działalnością człowieka. Najbardziej palących problemów na rafy koralowe są temperatury, zakwaszenia oceanów, zanieczyszczenia, choroby i Pogoda wydarzenia, ale ich również dotyczy innych organizmów.

Temperatury

Rafy koralowe może istnieć tylko w wąskim przedziale temperatur od około 23 do 29 stopni Celsjusza (73 do 84 Celsjusza). Gdy temperatura wzrasta powyżej tego zakresu, symbiotyczne glony, które daje rafy koralowej jego barwa staje się podkreślić i pozostawia koral. Powoduje to, że "wybielanie" Koral zwrotnym biały jak głoduje bez jego towarzysz photosynthesising. Oznacza to, że podno-temperatury (związane z ociepleniem) powoduje śmierć rafy koralowe.

Zakwaszanie wód

Wzrost poziomu dwutlenku węgla w atmosferze jest przyczyną oceanów, by zakwasić. Dzieje się tak ponieważ dwutlenek węgla z atmosfery rozpuszcza się w oceanie, formy kwasu węglowego gdy reaguje z wodą. Skład chemiczny oceanów jest starannie wyważony, więc wraz z wielu innych gatunków, zakwaszenia oceanów uszkodzenia rafy koralowe przez wpływające na zdolność do budowania ich szkielety. To jest zasadniczo wyścig pomiędzy erozji szkielety w wyniku kwasu i koral tempo wzrostu. Jeśli zakwaszenia osiąga wysoki wystarczający poziom, korale na świecie zacznie kurczyć.

Zanieczyszczenia

Zanieczyszczenia, które wpływa na rafy koralowe przybiera różne formy. Zużyte urządzenia morskie i nawet sieci może uszkodzić rafy, ale takie rzeczy jak patogenów wyciek ścieków do ekosystemu, przyczyniając się do choroby i śmierci. Osad wchodzących na rafę koralową może kolidować z jego karmienia i zapobiec jego reprodukcji, i pestycydy mogą ograniczyć ich wzrostu.

Choroby

Choroba jest bardziej prawdopodobne wpływać na rafy koralowe w pewnych warunkach fizycznych, w tym z oceanu wzrost temperatury, narażenie na promieniowanie UV i zanieczyszczeń. Te czynniki doprowadziły do choroby jest jednym z najbardziej palących czynniki wpływające na raf koralowych, z podwyższeniem stawek ogniska. Wiele chorób wpływa na rafy w różnych częściach świata, w tym biały zespół choroby, czarny zespół choroby, biały zespół i choroba zmaza żółty.

Zjawiska pogodowe

Huragany i cyklony może mieć katastrofalny wpływ na rafy koralowe, fale, które pochodzą z silnymi wiatrami, łamanie i inaczej uszkodzenia ich struktury. Korale są naturalnie zdolne do radzenia sobie z tym, chociaż one stają się bardziej podatne stają się większe. Szkody wyrządzone korale przez działalność człowieka i wynikowy globalne ocieplenie sprawia, że bardziej podatne na uszkodzenia, jednak.

Innych organizmów

Niektórych gatunków morskich żywią się Koral, papugoryby, kraby i innych organizmów, takich jak Korona cierniowa. Nie są taki problem, gdy populacji gatunków drapieżników są w niskiej gęstości, ale może mieć więcej szkodliwy wpływ na rafy podczas boomu ludności. To może być spowodowane przez wiele czynników, w tym nadmierne połowy drapieżników, które zwykle jeść (dlatego zarządzanie populacji) gatunki koralowców.

Jak zrobić rafy koralowe dla projektu

Jak zrobić rafy koralowe dla projektu

Korale są małe zwierzęta, które należą do grupy cnidaria Hydry, Meduzy i zawilce. Korale są nie mobilnych; pozostają one stały w jednym miejscu. Żywią się przez dotarcia z macki, by złapać zdobycz, takich jak małe ryby. Korale tworzenia RAF przez wydzielanie egzoszkielet węglanu wapnia się zabezpieczyć. Te rafy koralowe znajdują się głównie w tropikalnych wodach ale również zostały znalezione w środowiskach zimnej wody. Działalności człowieka, jak koral górnictwa, wielkich połowów i zanieczyszczenia, stały się największym zagrożeniem dla raf koralowych.

Instrukcje

• Formy piłkę z modeliny lub playdough i spłaszczyć go niewiele aby to jajko w kształcie.

• Naciśnij makaron radiatore do gliny do wzorca "mózgu jak".

• Położyć gazety w dół na płaskiej powierzchni. Zestaw kulek korala na gazety.

• Farba fioletowy koral kule. Pozostawić do wyschnięcia.

Dlaczego potrzebujemy Węglowodany?

Przy tak wielu różnych specjalistów medycznych i dietetyków, to czasami trudno się zdecydować, co człowiek powinien jeść. Ten argument jest wspólne dotyczące węglowodanów - ale być może łatwiej byłoby wiedzieć, jak wielu z nich do jedzenia, jeśli więcej ludzi wie, co oni robili.

Celem

Węglowodany dostarczają organizmowi energii. Czy to pływanie, bieganie, skakanie, lub nawet coś tak prostego jak oddychanie, organizm potrzebuje węglowodanów, aby nie poddawać się.

Rodzaje

Istnieją dwa różne typy Węglowodany proste i złożone. Inne warunki dla nich są cukry i skrobie.

Cukry

Cukry proste są wchłaniane węglowodany, które są stosunkowo szybko i dają impulsy ciała energii. Cukier można znaleźć w napoje gazowane i ciasteczka, a także w wielu owocach.

Skrobie

Skrobie są złożone węglowodany, które mają dłuższy dla korpusu trawienia, a zatem wyzwolenie energii w dłuższym okresie. Skrobie znajdują się w żywności, takich jak pieczywo, płatki zbożowe i makarony.

Saldo

Mimo, że osoba może uzyskać energię zarówno w postaci węglowodanów, należy znaleźć równowagę pomiędzy nimi. Korpus może wykorzystywać tylko tyle prostych węglowodanów w czasie i często brakuje istotnych witamin. Węglowodany złożone nie powinny być nadmiernie oddawał się, ponieważ może to prowadzić do niezdrowych ilości tłuszczu.

Dlaczego potrzebujemy cukru w ​​naszej krwi?

Dlaczego potrzebujemy cukru w ​​naszej krwi?


Ludzie potrzebują pewnej ilości cukru we krwi, aby funkcjonować poprawnie. Cukru we krwi, znany bardziej precyzyjnie jak glukoza, pobudza mózg, który z kolei kontroluje niemal każdy aspekt działalności człowieka. W przeciwieństwie do mięśni, które może energii z tłuszczu można spożywać, mózgu wymaga glukozy do zasilania swoich działań. Dlatego utrzymywanie stężenia glukozy we krwi na optymalnym poziomie jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że twój mózg ma całą energię, której potrzebuje.

Co jest normalne?

Zdrowy poziom glukozy we krwi różni się znacznie w ciągu dnia, zgodnie z Williamem C. Shiel Jr, redaktor w MedicineNet.com. Normalny zakres dla kogoś, kto właśnie obudził i jeszcze nie jadłem śniadanie będzie między 80 mg / dl (miligramów na decylitr) i 120 mg / dl, a podobny zakres byłby normalny przed każdym posiłkiem dnia. A normalny odczyt dwie godziny po posiłku będzie w pobliżu 160 mg / dl lub mniej, podczas gdy normalny zakres snem powinna wynosić pomiędzy 100 a 140 mg / dl, według Shiel.

Nieprawidłowy poziom

Poziom glukozy we krwi, które wchodzą znacznie poza zakresem określonym przez Shiel są nieprawidłowe, a sygnał do lekarza, że ​​coś jest nie w porządku. Zbyt duża ilość glukozy we krwi stanowi stan zwany hiperglikemią, i jest szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy mają cukrzycę. Nienormalnie niski poziom glukozy we krwi stanowią hipoglikemii, która jest również warunkiem, że chorzy na cukrzycę muszą zachować wielką ostrożność, aby uniknąć.

Hiperglikemia

Diabetycy muszą kontrolować swój poziom glukozy we krwi, aby uniknąć objawów hiperglikemii, co może prowadzić do śpiączki cukrzycowej kwasicy ketonowej, lub, jeśli jest to dozwolone, aby przejść odznaczone. Objawy hiperglikemii w cukrzycy mogą obejmować zwiększone oddawanie moczu i skrajne thirstiness. U pacjentów z cukrzycą typu 1, może to oznaczać, że nie ma wystarczającej ilości insuliny, a dla pacjentów z cukrzycą typu 2 może oznaczać, że poziom insuliny jest normalny w pobliżu, ale nie jest tak skuteczne, jak powinny być, według amerykańskiego Diabetes Association. Ćwiczenia mogą pomóc doprowadzić poziom cukru we krwi chorych na cukrzycę "w dół do poziomu dopuszczalnego, lecz nie powinny być wykonywane, jeśli poziom glukozy we krwi 240 mg / dl lub powyżej i ketony są obecne w moczu. Jeżeli warunki te są obecne, natychmiastowa opieka medyczna powinna być prowadzona.

Hipoglikemia

Objawy niskiego poziomu glukozy we krwi to niepokój, splątanie, zawroty głowy, trudności z mówieniem, głód, nerwowość, drżenie, senność, nadmierne pocenie się, osłabienie, zgodnie z National Diabetes Information Clearinghouse. Chorych na cukrzycę, których odczyty stężenia glukozy we krwi wynosi poniżej 70 mg / dl, należy niezwłocznie podjąć jedną z następujących czynności, aby wyregulować poziom cukru we krwi wyższe: 1 łyżka. miodu lub cukru, trzy lub cztery tabletki glukozy, 4 uncje jakiegokolwiek soku owocowego lub zakaz napojów dietetycznych, 8 uncji mleka, lub pięć lub sześć sztuk landrynki.

Porady dla Nondiabetics

Nondiabetics są znacznie mniej narażone na hiperglikemię, ponieważ mechanizmy samoregulacji ich ciał zazwyczaj zrobić bardzo dobrą robotę utrzymując poziom glukozy we krwi poniżej niebezpiecznego punktu. Jednakże, w rzadkich przypadkach, bez cukrzycy cierpi na hiperglikemię, objawy --- częste oddawanie moczu i thirstiness --- byłyby takie same. W ten sam sposób, hipoglikemia jest stosunkowo rzadkie wśród nondiabetics ale będzie produkować podobne objawy, gdy poziom glukozy we krwi były wyjątkowo niskie. Bez cukrzycy doświadcza jednego z tych warunków należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego potrzebujemy Tłuszcze i cukry proste?

Dlaczego potrzebujemy Tłuszcze i cukry proste?


Tłuszczu i cukru dostać dużo złej prasy, ponieważ są one związane z niezdrowym przyrostu masy ciała i cukrzyca. Zbyt dużo tłuszczu lub cukru w ​​diecie może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych; Jednakże, cukry i tłuszcze są niezbędnymi składnikami naszej diecie i mają użytecznych funkcji w organizmie człowieka.

Istnieją różne rodzaje tłuszczu i różnych sposobów na uzyskanie cukru w ​​diecie. Zdając sobie sprawę z nich może pomóc w podjęciu rozsądnych wyborów żywności i napojów związanych z niższym ryzykiem dla zdrowia, a nawet niektórych świadczeń zdrowotnych.

Co tłuszczu dla nas

Tłuszcz jest skoncentrowane źródło energii. A także dostarczanie paliwa do ciała ludzkiego transportuje witaminy A, D, E i K, które są wszystkie rozpuszczalne w tłuszczu, w strumieniu krwi. Tłuszczu pomaga zachować naszą skórę i włosy zdrowe, naprawy tkanek i utrzymuje metabolizm hormonów. Tłuszcz utrzymuje ciepło przez izolujące organizm.

Rodzaje tłuszczów

Dwa podstawowe typy tłuszcz nasycony i nienasycony.

Tłuszczów nasyconych dostaje stałe w temperaturze pokojowej i znajduje się w mięsie i produktach mlecznych. Wydaje się również w produktach przetworzonych, takich jak ciasta i ciastka. Nasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się do wysokiego poziomu cholesterolu, czynnikiem ryzyka w chorobach serca i jej spożycie powinno być zatem utrzymywane na minimalnym poziomie.

Nienasycony tłuszcz występuje w dwóch formach. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe mogą być wytwarzane przez organizm człowieka, a nie koniecznie do naszej diecie. Tłuszcze wielonienasycone, znany również jako niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 i omega-6, może pochodzić jedynie z pożywienia lub suplementów, ponieważ organizm nie potrafi ich wytwarzać. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe utrzymanie błon komórkowych w organizmie i niższy poziom cholesterolu. Nienasycony tłuszcz jest zwykle ciekłe w temperaturze pokojowej i można je znaleźć w orzechy, warzywa, nasiona, tłuste ryby, takie jak makrela, łosoś i tuńczyk.

Jak cukier jest wykorzystywany w organizmie człowieka

Cukier jest źródłem energii. Cukier się mieszając do kawy lub zmieszać z ciasta i ciasteczka również postać prostych węglowodanów - węglowodan, który jest łatwo i szybko wchłania się do krwiobiegu. Wszystkie formy węglowodanów są w podziale na cukier w postaci glukozy wewnątrz ciała. Glukoza przechodzi do krwiobiegu i przekształca się w energię. Wszelkie nadwyżki są przechowywane w postaci glikogenu w wątrobie lub w tłuszczu na całym ciele. Gdy wymagane jest więcej energii, glikogen jest ponownie przekształcana w glukozę.

Rodzaje cukru

Rodzaj cukru wykorzystujemy do ciasteczek jest jedynym źródłem glukozy, mamy. W rzeczywistości, to lepiej, aby uzyskać glukozy z węglowodanów złożonych, takich jak warzywa korzeniowe i produkty pełnoziarniste. Te pokarmy powoli uwolnienia cukrów, które pomaga utrzymać poziom cukru we krwi. Cukier w postaci węglowodanów prostych, takich jak białe pieczywo i ciasto bardzo szybko uwalnianie glukozy do krwi i może doprowadzić do cukru we krwi szczyty i doliny - cyklu, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i prowadzi do zwiększonego ryzyka rozwoju cukrzycy.