adcov.com

depresja testosteronu hormonów

Jakie są przyczyny Tylko 50% produkcji testosteronu w Male?

Jakie są przyczyny Tylko 50% produkcji testosteronu w Male?


Hipogonadyzm męski lub niedobór androgenów, jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczającej ilości testosteronu --- hormon, który odgrywa kluczową rolę w męskim wzrostu i rozwoju w okresie dojrzewania, zgodnie z Mayo Clinic. Przyczynami są różne, ale wczesne wykrycie jest ważne w zapobieganiu wystąpienia powikłań, takich jak osteoporoza.

Objawy

Objawy sygnalizacji niskiego poziomu testosteronu zmieniać i zależy w dużej mierze od wystąpienia choroby. Na przykład, mężczyźni urodzeni warunek może wyświetlać żeńskich narządów płciowych męskich genitaliów lub słabo rozwiniętych, zgodnie z Mayo Clinic. U dorosłych mężczyzn, hipogonadyzm może zmienić pewne właściwości fizyczne lub upośledzać funkcje rozrodcze. Objawy u dorosłych mogą obejmować zaburzenia wzwodu, zmniejszenie ciała wzrost włosów, rozwój tkanki piersi, bezpłodność, zmniejszenie masy i utraty masy kostnej mięśni. Choroba ta może prowadzić do zmian emocjonalnych i psychicznych, takich jak depresja. Niektórzy mężczyźni z objawami hipogonadyzmu, które naśladują doświadczenia tych menopauzy u kobiet, takie jak zmęczenie, uderzenia gorąca i zmniejszonego popędu płciowego.

Pierwotny hipogonadyzm

Niski poziom testosteronu u mężczyzn, oznacza ich jądra nie produkują wystarczającej ilości tego hormonu. Czasami problem pochodzi od awarii w obrębie jąder. Warunek ten jest często określany jako pierwotny hipogonadyzmu według Mayo Clinic. Częstą przyczyną pierwotnej niewydolności jąder jest zespół Klinefeltera, stanów i chorób wynikających z wad wrodzonych chromosomów płciowych, X i Y. dodatkowy chromosomu X występuje u ludzi z zespołem Klinefeltera, co prowadzi do nieprawidłowego rozwoju jąder, co powoduje również niedoborów testosteronu. Inną przyczyną jest jeden lub oba jądra nie opadają urodzeniu.

Inne częste przyczyny to śwince infekcji w okresie dojrzewania lub dorosłości, zbyt dużo żelaza we krwi, zaburzenia czynności przysadki mózgowej, obrażeń jąder i leczenia raka, takie jak chemioterapia lub radioterapia. Jak mężczyźni wieku, jest również powolny i ciągły spadek produkcji testosteronu, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Endokrynologów Klinicznych.

Wtórny hipogonadyzm

Kiedy człowiek jest z rozpoznaniem wtórnego hipogonadyzmu, to dlatego, że jego jądra są normalne, ale działają nieprawidłowo z powodu problemu z przysadki mózgowej lub podwzgórza, zgodnie z Mayo Clinic. Przyczyny tej postaci obejmują zespół Kallmann --- nieprawidłowy rozwój podwzgórza, który obszar mózgu, która kontroluje wydzielanie hormonów przysadki --- i nieprawidłowości w przysadce mózgowej, które negatywnie wpływają na wydzielanie hormonów z gruczołu przysadkowego do jąder. Niekiedy określony jest spowodowane przez znajdujące się w pobliżu guzów przysadki.

Inne częste przyczyny, według MedicineNet, to utrata krwi, choroby zapalne, takie jak gruźlica i sarkoidoza, otyłość, HIV / AIDS i leków przeciwbólowych opiatów, takich jak leki.

Zapobieganie

Niski poziom testosteronu jest zawsze ze względu na niewydolność osi podwzgórze-przysadka-gonady, według lekarzy w klinice Mayo. Niestety, wiele z chorób i schorzeń, które wpływają na te narządy genetyczny i nie można uniknąć. Jednakże, niektóre przyczyny, takie jak otyłość i nadużywania leków, może być niemożliwe.

Rokowanie

Możliwość leczenia niski poziom testosteronu zależy od wczesnego wykrycia i poszukiwanie pomocy medycznej. Po przyczyną rozpoznaje leczenie testosteronem jest dostępna opcją leczenia cofania objawów związanych z niskimi poziomami hormonu. Nieleczony, jednak ostrzega, że ​​Mayo Clinic może wystąpić osteoporoza i mięśni straty.

Co to jest andropauza?

Andropauzy jest czasem nazywany "męską menopauzę", jak to zazwyczaj dzieje się z mężczyznami w średnim wieku, o tym samym czasie, że menopauza się dzieje z kobietami. Jednakże, menopauza ma wyraźne oznaki, podstawową z końcem miesiączki, a każda kobieta, która osiągnie wiek średni przechodzi menopauzę. Nie każdy człowiek doświadcza andropauseand objawy mogą być niejasne lub spowodowane podstawowych problemów medycznych. Andropauzy można leczyć, ale może to być najlepiej traktować je jako naturalny efekt starzenia.

Objawy

Wiele objawy mogą być związane z andropauzie. Niektóre z tych objawów są seksualne: brak chęci, niepłodność, mniej spontaniczne erekcje i mniejsze jądra. Niski poziom testosteronu może mieć wpływ emocjonalny, jak również, z brakiem pewności siebie i niskie nastroje. Zmiany fizyczne obejmują zwiększenie tkanki tłuszczowej i utratę masy mięśniowej. Mężczyźni mogą nawet wystąpić uderzenia gorąca.

Andropauzy Przyczyna

W czasie, korpus wtykowy naturalnie produkuje mniejszą testosteronu hormonów. W rzeczywistości, produkcja testosteronu spada co roku po ukończeniu 30. W wieku 70 lat, poziom testosteronu danego człowieka może być przecięty na pół. Taki stopniowy spadek stężenia testosteronu jest przyczyną andropauzie. Mężczyźni zazwyczaj zauważyć objawy andropauzy około 40 roku życia i po 70 roku życia pogarsza.

Inne przyczyny

Ważne jest, aby wiedzieć, że krople produkcji testosteronu nie tylko wywołane przez upływ czasu. Niska produkcji testosteronu mogą być spowodowane przez inne czynniki. Depresja i nadużywanie alkoholu może utrzymać niski poziom testosteronu, co może tarczycy problemy. Poważniejsze warunki fizyczne mogą powodować niskie poziomy testosteronu, takie jak AIDS i marskości wątroby. Niektóre leki mogą blokować wytwarzanie testosteronu jako efekt uboczny.

Diagnoza

Badania krwi są wszystko, co potrzebne, aby znaleźć niski poziom testosteronu. Jednakże, ponieważ niski poziom testosteronu może być spowodowane lub pogarsza wielu innych czynników, lekarz sprawdzi w innych warunkach zanim diagnozowaniu andropauzy. Ważne jest, aby być uczciwym z lekarzem o tym, jak się czujesz, zwłaszcza o swoim stanie emocjonalnym, w celu uniknięcia potencjalnie niepotrzebnego leczenia.

Leczenie

Jeśli niski poziom testosteronu spowodowane przez stan zewnętrznej jak problem tarczycy, traktując stan może pomóc przywrócić poziom testosteronu do normy. Jeśli jesteś naprawdę doświadcza andropauzy można poddać testosteronu leczenia zastępczego, dostępnego w strzałów, poprawek i żeli. To leczenie może złagodzić objawy andropauzy, ale ma też wady. W szczególności, może to pogarszać raka prostaty, który jest ważnym czynnikiem, jak ludzie często mogą mieć małe, niewykrytych nowotworów prostaty.

Niskie Objawy progesteronu

Organizm wykorzystuje cholesterol do progesteronu, estrogenu i testosteronu, hormonów. Progesteron jest hormonem ważne przygotowania macicy do cyklu miesiączkowego i utrzymania ciąży. Jak kobiety osiągnie wieku balzakowskim, poziom progesteronu zacząć spadać. W tym czasie dochodzi kobieta menopauzie, poziom progesteronu może być zmniejszona do połowy ich wysokości. Te poziomy obniżenie tworzenia się szereg problemów.

Nieregularne cykle miesiączkowe

Okresy rozpoczynają co 24 do 29 dni; Jednak wiele kobiet ma je co 23 do 35 dni. Kiedy kobieta wchodzi w stadium przed menopauzą nazywa okołomenopauzalnym, ona może zacząć mieć mniej okresów. Progesteron wyznacza długość i ilość krwawienia. Zanikają lub plamienia między okresami może wskazywać niski poziom progesteronu. Menopauza rozpoczyna się 12 miesięcy od ostatniego okresu. Niektóre kobiety zapomnij monitorować swoje cykle. Dodaj datę swojej okres w kalendarzu, więc można ocenić, czy masz nieregularne okresy.

Skrzepy krwi

Wiele kobiet z niskim poziomem progesteronu mają zakrzepów krwi w ich okresie. Skrzepy krwi wyglądają jak czerwone masy tkanki i zwykle przelana pod koniec tego okresu. Są one spowodowane przez leki przeciwzakrzepowe wydanych przez organ w celu zapobieżenia okresie krzepnięciu krwi podczas okresu. Jednakże, jeśli przepływ jest ciężki okres, to antykoagulanty nie mają czasu na pracę, co powoduje zakrzepy krwi. Poziomy progesteronu określenia przepływu krwi; w związku z tym, wahania między poziomu estrogenów i progesteronu może spowodować cięższe przepływu i skrzepy krwi.

PMS

Progesteron pomaga utrzymać kobiety samopoczucie emocjonalne. Niski poziom progesteronu może prowadzić do wystąpienia więcej PMS, depresja, niepokój, nerwowość i drażliwości. Niektóre objawy PMS mogą być faktycznie pogarsza bezsenność lub problemy ze snem. Zaburzenia snu często występują u kobiet albo o niskiej progesteronu lub przechodzi okołomenopauzalnym.

Dysplazję piersi

Fibrocystic piersi stan charakteryzuje nienowotworowych torbiele w piersiach. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety zaczną czuć grudek dwa tygodnie przed jej okresie. Jest to spowodowane przez nadmiar płynu napełniania komórek w piersi. Układ limfatyczny w stanie przeprowadzić wodę i piersi zaczynają pęcznieć. Progesteron działa jako środek moczopędny i małe ilości tego hormonu zwiększa ryzyko zachorowania na dysplazję piersi. Większość torbieli są nieszkodliwe, nawet jeśli są bolesne. Lekarz powinien sprawdzić swoje piersi, jeśli zaczynasz czuć guzek. Wykonywać regularne badania piersi, aby mieć pewność, że nie rozwijają rakowaty guzek.

Niskie libido

Wszystkie trzy hormony odgrywają rolę w seksualności kobiety. Testosteron promuje popęd płciowy, estrogen smaruje pochwę i progesteron zwiększa libido. Jeśli wszystkie trzy hormony są niskie, płeć nie tylko nie jest pożądane, ale także ból z powodu suchości pochwy. Przyrost masy ciała związany z niską progesteronu może powodować niską libido. Zapytaj swojego lekarza o konieczności hormony sprawdzane, jeśli podejrzewasz, niski progesteron.

Jak leczyć zmniejszenie libido

Niewiele rzeczy może przynieść w wir obaw i niepokoju, jak świadomość, że czyjeś libido jest znacznie spadła. Intymność seksualna jest ważna - nawet niezbędne - część każdej romantycznej relacji, i to musi być pielęgnowana. Ale jak można być zwiększone libido jest? Istnieje kilka realne możliwości, jeśli chodzi o działanie na zmniejszenie libido.

Instrukcje

1 Zapytaj lekarza o leki, jeśli użyć dowolnego. Niektóre leki zostały połączone zmniejszonego popędu płciowego. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do depresji leków, zgodnie z American Academy of Family Physicians. Lekarz może być w stanie polecić alternatywne leki bardziej przyjazny do popędu seksualnego.

2 Dodaj trochę Ashwagandha, dostępne w dowolnym naturalnych produktów ziołowych lub sklepu, do swojej diety. Ashwagandha składają się, między innymi, withanolides, które mają działanie podobne do sterydów na ciele, revving aktywność progesteronu i testosteronu - hormonów płciowych. Jest ono stosowane od wieków jako środek pobudzający seksualnej, jak również naturalnego zapobiegania przedwczesnego wytrysku. Używać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, lub porozmawiać z wykwalifikowanego zielarza.

3 De-bałaganu. Życie ma sposób staje się niezwykle zajęty i coraz bardziej skomplikowane. Żonglerka obowiązków w pracy, szkole, dzieci, hobby, kluby, kościół i niezliczonych innych rzeczy mogą nosić osoby w dół - i poważnie zmniejszyć libido. Być może robisz zbyt wiele. Przynajmniej znaleźć czas w tygodniu i de-bałaganu, że szczeliny - rozumieniu, uwolnić go. Potem, jak głupie, jak się wydaje, zaplanować ten czas na romantyczny zaangażowania ze swoim partnerem. Kilka prostych zmian zachowania i zarządzania czasem może mieć głęboki wpływ na libido.

4 Dodaj więcej seler do swojej diety. Ten krok jest specjalnie dla mężczyzn. Seler zawiera androsterone, hormonu, który jest uwalniany, gdy człowiek poci. Nie martw się - to jest bezwonny. Androsteron działa stymulowanie reakcji seksualnych u kobiet. Inne pokarmy z cech zwiększających libido są banany, surowe ostrygi, orzechy i awokado.

Wskazówki

  • Rozważyć rozmowy z lekarzem przed dodaniem do ziołowych suplementów diety; mogą one kolidować z niektórymi lekami.

BHRT Side Effects

Wymiana BHRT lub bioidentical Hormonalna terapia jest podawanie bioidentical spotęgowane hormony podobne do estrogenów, progesteronu i testosteronu (hormonów naturalnie wytwarzane w organizmie) do skorygowania braku równowagi hormonalnej. Brak równowagi hormonalnej może spowodować spadek energii, libido i poczucie dobrego samopoczucia, a także uderzenia gorąca, nocne poty i inne rygory menopauzy u kobiet. BHRT celu łagodzenia takich objawów, ale inne leki mogą być również pewne skutki uboczne.

Funkcja

BHRT jest skuteczny w leczeniu objawów menopauzy u kobiet i mężczyzn z hormonów spadają. Kluczowym czynnikiem w BHRT to że hormony są naturalne i przepisuje jako zindywidualizowanego leczenia dopasować konkretne indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Dawkę określa się szczegółowego wywiadu i badania lekarskie i hormonalnych testach laboratoryjnych. Bioidentical związki hormonalne są dostępne w kapsułkach, podjęzykowo (pod językiem), aktualne lub tabletek i kremów dopochwowych lub żeli.

Skutki uboczne

Skutki uboczne BHRT uważa się za znacznie mniej niż standardowy hormonalnej terapii zastępczej, ponieważ są one bardziej naturalnie niż syntetycznej postaci HRT i pogarsza i zrównoważony do konkretnego zapotrzebowania i dawki pacjenta. Jeśli wystąpią objawy niepożądane mogą obejmować nudności, ból głowy i retencji wody. Ponadto nie może być zarost, tkliwość piersi lub drażliwość i niepokój. Skontaktować się z lekarzem, czy należy wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Inne działania niepożądane

Według Collegepharmacy.com "Badanie Kobiet Health Initiative związane niektóre szkodliwe skutki syntetyków ich podaniu doustnym - połykanie kapsułek Hormony podróżować bezpośrednio do żołądka i wątroby i są podzielone.". Zmniejsza to efekt leczenia i zwiększa ryzyko wystąpienia raka sutka. Oral estrogen zmniejsza również beztłuszczowej tkanki tłuszczowej i tkanki tłuszczowej zwiększa się, co powoduje zwiększenie ryzyka dla cukrzycy, inne rodzaje nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych.

Dodatkowe działania niepożądane

BHRT doustnie może powodować wysokie ciśnienie krwi, zwiększenie masy ciała i zaburzenia poziomu cholesterolu i lipidów (tłuszczów) metabolizm wraz z uczuciami depresji. Aby zminimalizować czynniki ryzyka, które występują przy podaniu doustnym BHRT, lekarz może przepisać lek ten należy podawać w postaci żelu na skórę lub wziąć podjęzykowo.

Rozważania

Według Mybioidenticalhormones.com ", aby doświadczyć pełnego zakresu świadczeń zdrowotnych, które bioidentical hormony i bioidentical hormonalnej terapii ofert, pacjent musi postępować zgodnie z wytycznymi w bioidentical hormonów lekarza." (Specjalista wyszkolony w zakresie terapii zastępczej bioidentical hormonu.)

Hormonalna terapia dla Stage IV raka prostaty

Raka dotyczy to raka prostaty, które pochodzą w męskim gruczołu krokowego. Większość nowotworów prostaty hormon otwarta, co oznacza, raka zależy od męskich hormonów na wzrost. W rezultacie, hormonalna terapia może być przydatna w leczeniu raka w stadium IV. Odnosi się to do raka prostaty z przerzutami (spread) do innych części ciała.

Po Hormonalna terapia używany?

Terapia hormonalna nie jest lekarstwo na raka Etap IV, ponieważ nie ma lekarstwa na raka Etap IV. Po jego przerzutów, nie mogą zostać usunięte. Zamiast tego, hormonalna terapia służy do spowolnić wzrost. Może to przyczynić się do przedłużenia życia i / lub zatrzymania lub zmniejszenia objawów związanych z przerzutami raka prostaty. Terapia hormonalna jest stosowany w większości pacjentów w stadium IV, wraz z innymi lekami, w tym promieniowanie i chirurgii.

Rodzaje terapii hormonalnej

Najskuteczniejszą metodą terapii hormonalnej jest chirurgicznie usunąć jądra. Procedura ta, zwana wycięcie jądra, jest skuteczny, ponieważ 90 procent męskich hormonów (androgenów, w tym testosteronu) są w jądrach. Chociaż jest w warunkach ambulatoryjnych, są pewne skutki uboczne, w tym uderzenia gorąca, tkliwość piersi lub wzrostu piersi, osteoporoza i depresja. Hormon luteinizujący uwalniający hormon (LHRH) jest formą terapii lekiem, który hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie. Pacjenci, którzy wybrali LHRH muszą często odwiedzać lekarza do wstrzykiwań. Trzecia opcja, leki anty-androgenów jak flutamid, bikalutamid i nilutamid podejmowane są w formie tabletek i blokują zdolność organizmu do wykorzystania androgenów.

Hormonalna terapia jest zawsze?

Niektóre nowotwory prostaty nie odpowiadają na leczenie hormonalne. Inne odpowiedzi na początku, ale traci skuteczność leczenia w czasie. Etap IV raka prostaty, który nie reaguje na hormonalne terapie jest nazywany z opornym na hormony rakiem prostaty (HRPC). Ta forma jest trudniejsze do wyleczenia. Biotherapy leki - które zachęcają naturalną odporność organizmu w walce z rakiem - jest zwykle najlepszym rozwiązaniem, wraz z konkretnych zabiegów mających na celu zarządzanie obszary przerzutów. Na przykład, bisophosphates są formą bioterapii podane do mężczyzn z rakiem prostaty z przerzutami do kości, aby pomóc zapobiec utracie masy kostnej i fragmentacji.

Hormonalna terapia dla raka prostaty

Pacjentów z rakiem prostaty, którzy stwierdzą ich choroby po jej rozłożone gruczołu krokowego nie można używać z powodzeniem wiele tradycyjnych zabiegów. Zgodnie z University of Pittsburgh Medical Center, terapia hormonalna jest najczęstszym sposobem leczenia stosuje się w tych przypadkach, w celu spowolnienia wzrostu raka.

Funkcja

Hormonalna terapia działa, aby zmniejszyć poziom męskich hormonów w organizmie, który kurczy się i spowalnia wzrost guzów prostaty. Terapia ta nie jest lekarstwo na raka prostaty.

Potencjał

Hormonalna terapia przypadku nowotworów stercza działa, ponieważ testosteron, główny androgen w organizmie mężczyzny, paliw wzrost guzów, więc obniżenie poziomu tych hormonów głodzenie komórek nowotworowych.

Stosowanie

Terapia hormonalna jest stosowana dla ludzi, którzy nie mogą podlegać innych zabiegów ze względu na zaawansowanie choroby nowotworowej; zostały poddane inne zabiegi bezskutecznie; są na wysokie ryzyko nawrotu raka; lub są w trakcie odbierania promieniowania przed operacją.

Rodzaje

Kastracja chirurgiczna (wycięcie jądra); leki, które obniżają poziomy testosteronu (hormon luteinizujący uwalniający hormon analogi lub antagonistów); Leki, które blokują wykorzystanie organizmu androgenów (anty-androgeny); i leki tłumiące androgenów (estrogenów) należą do kategorii terapii hormonalnej raka prostaty.

Zagrożenia

American Cancer Society wskazuje, że terapia hormonalna może spowodować zmniejszone libido, impotencji, wzrost lub tkliwość piersi, osteoporoza, utratę masy mięśni, utratę ostrości psychicznego, zwiększenie masy ciała, wysoki poziom cholesterolu, zmęczenia i depresji. Zwiększa również ryzyko, że u pacjenta z cukrzycą, zawał serca i nadciśnienia.

Czy Testosteron Leczenie Skuteczna anhedonię?

Anhedonię jest brak uczucia lub emocji podczas imprez, które powinny być przyczyną pewnego rodzaju ekscytacji lub przyjemności. To jest powszechnie postrzegane jako objaw u osób z depresją. Osoba, która jest w depresji może wygrać dużą nagrodę lub być w związku i uzyskać od niego nic emocjonalnie. Chociaż istnieje wiele leków na rynku w celu przeciwdziałania depresji, niektórzy mężczyźni mogą korzystać z korzystania z testosteronu jako leczenie depresji i anhedonii towarzyszącej.

Depresja

Depresja to stan psychiczny gdzie dysk lub czyjeś emocje są niskie lub nie istnieje. Osoba z depresją znajdzie niewiele ma radości w codziennych zdarzeń, które powinny być, przez wszystkich kont, przyjemne. Przyczyny depresji różnią się od nadmiernego mózgu chemii do warunków fizjologicznych, takich jak zaburzenia równowagi hormonalnej z nieprawidłowym działaniem gruczołów. Leczenie ma na celu zrównoważenie chemię mózgu lub hormonów.

Testosteron

Testosteron jest hormonem wytwarzanym przez męskie jądra, aw samych ilościach śladowych, przez kobiecych jajnikach. U mężczyzn, testosteron jest odpowiedzialny za drugorzędowych cech płciowych, takich jak głębszego głosu i ciała włosy. Testosteronu u mężczyzn również powodować zwiększenie masy mięśni i tłuszczu niższej. U kobiet, testosteron jest głównie produktem ubocznym produkcji progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za żeńskich drugorzędnych cech płciowych. W celu wyjaśnienia włączenia testosteronu i anhedonia efekty testosteronu u mężczyzn zostaną omówione.

Testosteron w traktowaniu

Badanie 2003 Harvard University przez psychiatrów wykazały, że mężczyźni, którzy cierpią z powodu depresji klinicznej skorzystało z suplementów testosteronu w postaci żelu. Stwierdzono, że poprawiła się nastrój i ich anhedonia zniknęły. Naukowcy odkryli również, że mężczyźni zwiększyły swoją masę mięśniową i zmniejszenie ich zawartości tłuszczu w ciele, oczekiwany rezultat. Więc pozostaje pytanie, czy było to, że zadbał o ich depresji.

Kto na tym skorzysta?

Niektórzy mężczyźni doświadczają niski testosteron z powodu usterki w ich jądrach lub w gruczołach mózgu, które mówią jądra do produkcji testosteronu. Niektórzy mężczyźni produkują niższy poziom testosteronu mają nadwagę lub jeśli otrzymujesz pewne zabiegi lecznicze. Ponadto, ludzie naturalnie produkują mniej testosteronu, ponieważ z wiekiem. Jeśli depresja kliniczna ustawia się w żadnej z tych grup, mogą korzystać z leczenia testosteronem traktować ich depresji i anhedonii towarzyszące.

Ostrzeżenia

Stosowanie testosteronu nie jest bez znaczenia. W przypadku zastosowania jako zamiennik dla każdej równowagi hormonalnej, w celu zwiększenia masy mięśni, lub do leczenia depresji, testosteronu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty u mężczyzn. Oczywiście, te zagrożenia muszą być zrównoważone z ryzykiem depresji i poprawy jakości życia pacjent może otrzymać po udanym leczeniu ich depresji. Służby zdrowia jest najlepszą osobą, aby pomóc w podejmowaniu tej decyzji.

Co można Nierównowaga hormonalna Przyczyna?

Hormony są nasze ciała produkują substancje, które wpływają na niemal wszystkie funkcje ludzkiego. Hormony wpływają na sposób i kiedy rosną i rozwijają się, jak nasz organizm reaguje na siły zewnętrzne i jak nasz organizm przetwarza żywności jemy. Drobna zmiana w normalnych poziomów hormonów może spowodować ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

U mężczyzn

Istnieją pewne brak równowagi hormonalnej, które dotyczą tylko mężczyzn. Te zaburzenia równowagi wiąże się hormonem. Według Amerykańskiego Towarzystwa Geriatria, gdy ludzie mają niski poziom testosteronu, mogą wystąpić problemy, takie jak zmniejszenie popędu seksualnego, trudności w utrzymaniu erekcji, bezpłodność lub zwiększenie rozmiaru piersi. Kiedy ludzie podwyższony poziom testosteronu, mogą rozwijać problemy z prostatą, takie jak powiększenie gruczołu krokowego lub raka prostaty.

Kobietami

Kobiety mają problemy zaburzenia równowagi testosteronu, ale są inne niż te, które dotykają mężczyzn. U kobiet problemem jest często zwiększona ilość testosteronu. To może prowadzić do nadmiernego wzrostu włosów na ciele, zwany hirsutyzm. Kobiety mogą mieć również problemy związane z spadkiem poziomu estrogenów. Według Narodowego Instytutu Zdrowia, zmniejszenie estrogenów może powodować suchość pochwy i zwiększone ryzyko rozwoju osteoporozy (kości tracą swoją siłę).

W obu płci

Istnieje kilka zaburzeń równowagi hormonów, które mogą mieć wpływ na obie płcie. Nierównowaga hormonu tarczycy mogą prowadzić do przyrostu masy ciała, obniżenie nastroju, i brakiem energii, gdy poziomy są niskie. Gdy są one duże, mogą one prowadzić do drgawek, nieregularnego bicia serca i wybrzuszenia oczu. Według Amerykańskiego Towarzystwa Geriatrycznego hormony wytwarzane przez nadnercza może również powodować problemy jeżeli są niewyważone. Obniżone stężenie kortyzolu, który jest wytwarzany w gruczołach nadnerczy, może doprowadzić do utraty masy ciała i utrata apetytu. Wzrost kortyzolu może prowadzić do dezorientacji umysłowej i zwiększenie masy ciała w twarz, stworzył "księżyc twarz" wygląd.

Z dziećmi

Najbardziej zauważalną zaburzenia hormonalne u dzieci jest spadła produkcja lub brak hormonów wzrostu człowieka. Według National Institutes of Health, dzieci, które nie ukończyły piątego percentyla znormalizowanego wykres wzrostu może mieć ludzką niedoboru hormonu wzrostu. Dzieci mogą mieć również wpływ tych samych typów nierównowagi hormonalnej, jak dorosłych.

Zabiegi

Hormonalna terapia zastępcza jest zalecany do leczenia wielu niedoborów hormonu. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku ludzkiego hormonu wzrostu terapii zastępczej niewiele skutków ubocznych. Innych hormonów, szczególnie testosteronu, hormonów płciowych, estrogenów lub może zwiększać ryzyko choroby lub raka, gdy podawany w ramach hormonalnej terapii zastępczej. Według National Institutes of Health, leki, które hamują produkcję gruczołów dla hormonu w pytaniu są stosowane do leczenia nadprodukcji hormonów.

Jak zmniejszyć gynocomastia

Ginekomastia, znany również jako piersi mężczyzn, charakteryzuje się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w obszarze piersi, które często prowadzi do pojawienia się piersi u mężczyzn. Warunek może powodować zniekształcenia fizyczne, zakłopotanie i niepokój społeczny. Istnieją sposoby, aby zmniejszyć ginekomastię i zmniejszyć wygląd męskich piersi.

Instrukcje

1 W przypadku przyjmowania ludzkiego hormonu wzrostu (HGH) lub sterydy, stop. Ponadto, niektóre narkotyków mogą przyczynić się do tego stanu. Amfetaminy lub leki antydepresyjne, takie jak heroiny i marihuany może zwiększać występowanie męskich piersi.

2 Zmniejsz spożycie tłuszczu do zalecanego poziomu dla mężczyzn. Zdrowe tłuszcze są odsetki od ośmiu do 20 procent mężczyzn w wieku poniżej 25 i od 10 do 22 procent mężczyzn w wieku od 26 do 60. Po 60 roku życia, zdrowe ciało poziom tłuszczu wynosi od 13 do 25 procent. Spróbuj zatrzymać się na niskim koniec tej skali, aby zmniejszyć wygląd ginekomastii. Możesz sprawdzić swoje tkanki tłuszczowej na siłowni lub w biurze lekarza z zaciskami tkanki tłuszczowej.

3 Zmniejsz ilość spożywanych kalorii do FDA zalecany poziom. Dla mężczyzn, spożycie kalorii powinna wynosić od 2500 do 3000 kalorii, chyba że są bardzo aktywne. Nadmiar kalorii, które nie są wykorzystywane przez organizm są przechowywane w tłuszczu. Dla ludzi, którzy są skłonni do ginekomastii, to tłuszcz często idzie bezpośrednio do tkanki piersi.

4 Czy poziom hormonów i badane przez lekarza tarczycy, aby zapewnić, że pracują prawidłowo. Lekarze mogą przepisywać leków, takich jak dihydrotestosteron (DHT), miejscowe maści, żelu, który pomaga zwiększyć poziom testosteronu, hormonów i leczeniu tarczycy problemy. Ponadto, należy zwrócić się do lekarza, czy leki aktualnie biorąc mogą przyczyniać się do tego stanu.

5 Należy FAT suplementów spalających takie jak od 200 do 400 mikrogramów chromu, 500 mg do 3 g kwasu L-karnityny, 5 g L-glutaminy oraz od 2 do 30 g L-argininy. Możesz kupić te aminokwasy w sklepie ze zdrową żywnością i wziąć je oddzielnie lub w postaci kombinacji w dodatku spalanie tłuszczu.

6 Praca z ciężarami i skupić się na ćwiczeniach mięśni klatki piersiowej w celu zwiększenia podstawowej. Czy pras klatki piersiowej (pochylenia i płaskie), napowietrznych prasy, push i pull-up (overhand i podstępny). W ten sposób przyczyniają się muskulaturę w obszarze piersi i zmniejszyć wygląd związanej z tkanką tłuszczową ginekomastii.

7 Rozważmy operację zmniejszają powstawanie męskich piersi. Koszt chirurgiczny dla ginekomastii zazwyczaj 2.500 dolarów do 4.000 dolarów. Operacja jest wykonywana z zastosowaniem znieczulenia ogólnego i może wymagać wiele czasu, za uzdrowienie. Gruczoły i tkanki tłuszczowej są usuwane z powierzchni piersi podczas operacji i nie mogą być pewne skóra wisi. Chirurgia plastyczna jest często niezbędne po pierwszym zabiegu ginekomastii.

Efekty uboczne progesteronu Cream

Progesteron krem ​​jest alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej u kobiet przed menopauzą i po menopauzie. Istnieje wiele naturalnych progesteronu kremy na rynku, które są dostępne bez recepty bez recepty. Jeżeli są stosowane prawidłowo, kremy stanowią niewiele, jeśli żadnych skutków ubocznych.

Fakty

Progesteron jest żeński hormon wytwarzany w jajnikach, gdy jajo jest zwolniony. Jeśli zapłodnienia, progesteron przygotowuje błonę śluzową macicy do przyjęcia jaj. Jeśli zapłodnienie nie następuje spadek poziomu progesteronu, sygnalizując początek menstruacji.

Korzyści

Po rozpoczęciu menopauzy, poziom progesteronu spadnie prawie do zera, podczas gdy estrogeny nadal produkowane. Ten jednogłośnie estrogenów prowadzi do zwiększonego ryzyka raka piersi i ogólnego braku równowagi hormonalnej. Progesteron krem ​​ułatwia przywracanie równowagi hormonalnej, łagodzi nieprzyjemne skutki uboczne związane z menopauzą.

Efekty

Kremy naturalnego progesteronu są bezpieczne podczas stosowania zgodnie z zaleceniami. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest senność. W rzadkich przypadkach, progesteron krem ​​może spowodować tymczasowy wzrost zwyczajowych objawów menopauzy, takich jak wzdęcia, skurcze, bóle głowy, uderzenia gorąca, wahania nastroju i zmniejszenie popędu seksualnego.

Ostrzeżenie

Ponieważ progesteron jest rozpuszczalny w tłuszczu śmietany, może być przechowywany w tkance tłuszczowej przez długie okresy czasu. Jeśli zbyt dużo progesteronu zostaje zapisany, może to zakłócić funkcji nadnerczy, problemy związane z DHEA, kortyzolu i testosteronu hormonów.

Historia

W roku 1970, dr Raymond Peat był jednym z pierwszych lekarzy, aby uznać znaczenie leczenia menopauzy progesteronem zamiast estrogenu.

Jakie są skutki dihydrotestosteronu na samic?

Dihydrotestosteron (DHT) jest hormonem androgennym się w jądrach i gruczole krokowym mężczyzn, a także w mieszkach włosowych i gruczołach nadnerczowych mężczyzn i kobiet. Jest metabolitem testosteronu hormonów, dlatego występuje ze znacznie większą częstością u mężczyzn. Mimo to, jego wpływ na kobiety nie mogą być dyskontowane.

Łysienie

Dihydrotestosteron lgnie do mieszków włosowych na skórze głowy, powodując zmniejszanie ich i łysienie u obu płci. Około 50 procent wszystkich kobiet dotkniętych łysieniem wywołaną DHT, chociaż typowo nie występuje dopiero po menopauzie.

Drugorzędowych cech płciowych

Kobiety z podwyższonym poziomem dihydrotestosteronu mogą wykazywać pewne cechy męskie, takie jak pogłębioną głos i zarostu.

Mineralizacji kości

Testosteron i DHT, metabolitu testosteronu jest, zwiększenie mineralizacji kości, ułatwiając osteoporozy u kobiet z niedoborem wapnia i innych dolegliwości układu kostnego.

Nastroju i osobowości

Kobiet przyjmujących hormony wzrostu i inne suplementy zawierające DHT może wykazywać oznaki zwiększonej agresji i zły humor.

Efekty naskórka

Ze względu na położenie w organizmie w mieszkach włosowych, dihydrotestosteron może również wpływać na kobiety gruczołów łojowych, co powoduje trądzik, torbieli łojowych i innych dolegliwości skórnych.

Przyczyny spadku DHEA

Przyczyny spadku DHEA


DHEA jest skrócona nazwa dehydroepiandrosteronu, steroidowego hormonu wytwarzanego przez organizm. DHEA odgrywa rolę w procesie starzenia i poziom spadku hormonu naturalnie po ludzi dożywa 30 roku życia. Wiek jest głównym powodem spadku DHEA. Jednakże inne czynniki, takie jak leki i dietę, może również spowodować spadek. Hormon ten jest również związany z pamięcią i warunków związanych z pamięcią, takich jak choroba Alzheimera.

Podstawy

DHEA jest wytwarzany głównie w gruczołach nadnerczowych. Jest pochodną hormonu body's "master" pregnenolon, który z kolei wywodzi się z cholesterolu. DHEA może metabolizować w obu estrogenu i testosteronu, hormonów płciowych i istnieje związek między wysokim poziomem hormonów płciowych w okresie młodości i poziom DHEA. Jest również odpowiedzialny za ogólną dobrego zdrowia młodych ludzi i niski poziom może spowodować szczególnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca i choroby serca.

Kobiety

Poziom DHEA zmniejszy się z około 35 roku życia kobiety są w gorszej sytuacji, ponieważ zaczynają się mniejszych ilości DHEA niż mężczyzn i gdy poziom zaczyna się zmniejszać, również tracą DHEA w szybszym tempie. Utrzymują, że DHEA poziomu jest o 30 procent wyższy niż poziom u kobiet. Niski poziom DHEA u kobiet, zwłaszcza po menopauzie, gdy poziom estrogenów jest również obniżona, są związane z osteoporozą i zwiększonym ryzykiem chorób serca.

Dieta

Zgodnie z Medline Plus, choć dzikie słodkie ziemniaki i soja są używane do produkcji syntetycznych suplementów DHEA, jedząc je w formie żywności nie podniesie poziom DHEA jako ciało can not konwersji substancji chemicznych zawartych w yam i soi do DHEA. Medline stanowi również, że wegetarianie mają wyższy poziom DHEA niż nie-wegetarian. Jednak, gdy samice wegetarianie stracić estrogenów w okresie menopauzy, poziom DHEA również spadek.

Kortykosteroidy i insuliny

Według Medline, możliwe jest, że niektóre leki przeciwzapalne powoduje spadek poziomów naturalnych DHEA i mogą zmniejszać skuteczność dodatków DHEA. Deksametazon, hydrokortyzon, metyloprednizolon i prednizon są wśród wymienionych zabiegów Uważa się, że ten efekt. Insulina może również niższe DHEA, więc ktoś za pomocą insuliny i DHEA musi mieć świadomość, że suplementy mogą być mniej skuteczne.

Wpływ alkoholu na ciało nastolatka

Wpływ alkoholu na ciało nastolatka


Chociaż wykorzystanie nastolatek alkohol jest nielegalne, Centrum Kontroli Chorób podaje, że 11 procent wszystkich spożytego alkoholu w Stanach Zjednoczonych jest przez młodych ludzi w wieku od 12 i 20. Konsekwencje tego masywnego spożywania alkoholu może być szkodliwe, nawet katastrofalne do zdrowie fizyczne nastolatka. Wielu młodych ludzi, którzy piją binge umiera z zatrucia alkoholowego - inni zabitych w wypadkach samochodowych związanych z alkoholem. Nastoletni spożywanie alkoholu może prowadzić do uszkodzenia wątroby i uzależnień, a może to zahamować rozwój umysłowy i dojrzewania płciowego.

Mózg

Spożycie alkoholu może mieć negatywny wpływ na rozwój mózgu nastolatka, zgodnie z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism lub NIAAA. Chociaż dokładne wpływ alkoholu na mózg nastolatka człowieka są trudne do badania, badania na zwierzętach wykazały, że spożywanie alkoholu w czasie tej kluczowej może mieć Rozwojowej długofalowe skutki dla zdolności motorycznych nastolatków, koordynacja, uczenie się, myślenie i pamięć . Jednym z ostatnich badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Washington odkryli, że szczury, które spożywały alkohol w młodości miał zaburzenia umiejętności podejmowania decyzji, jak dorosłych.

Organy

Picie alkoholu może uszkodzić narządy wewnętrzne. Jednym z narządów, który jest szczególnie podatny jest wątroby, co ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Według NIAAA, badania wykazały, że nastolatki, które piją ciężko mają podwyższone enzymy wątrobowe - u otyłych nastolatków, nawet umiarkowane picie może mieć to wpływ. Ten wzrost aktywności enzymów wątrobowych jest znakiem alkoholowej choroby wątroby, lub ALD, warunek, który wpływa negatywnie na wątrobę zdolność do wykonywania jego kluczowych funkcji. Z ciężkiego nadużywania alkoholu, ALD może przejść od "stłuszczenie wątroby" na alkoholowe zapalenie wątroby z marskością wątroby, potencjalnie śmiertelną chorobę.

Wzrostu i rozwoju

NIAAA ostrzega, że ​​spożywanie alkoholu w okresie dojrzewania i dorastania może zakłócić prawidłowy wzrost testosteronu, hormonów płciowych i estrogenu. To tłumienie hormonów płciowych może z kolei utrudniać zdolność organizmu do produkcji innych hormonów i czynników wzrostu, które przyczyniają się do rozwoju narządów, kości i mięśni. Tak więc, spożywanie alkoholu może zapobiegać ciało nastolatka - w tym jego układu rozrodczego - od rośnie i rozwija się normalnie.

Ryzykownych zachowań

Oprócz jej bezpośrednich skutków na ciele nastolatka, alkohol może mieć pośredni wpływ na zdrowie --- w tym śmierci --- co powoduje ryzykowne zachowania. , Podczas gdy pod wpływem alkoholu, koordynacja i Teen zaburzenia równowagi są, co jazdy szczególnie niebezpieczne. Jak stwierdził NIAAA, "Jeden z głównych przyczyn zgonów nastolatków jest wypadków samochodowych z udziałem alkoholu." Ponadto nastolatków pod wpływem alkoholu jest bardziej prawdopodobne, aby angażować się w ryzykowne zachowania, takie jak seks bez zabezpieczenia, lub być ofiarą napaści seksualnej.

Jak sprawdzić Wskaźniki Palenie

Jak sprawdzić Wskaźniki Palenie


Nastolatki i czasami małżonkowie próbują ukryć przyzwyczajenia z ich rodziny. Palenie tytoniu niesie piętno w społeczeństwie i na pewno jest przyczyną problemów zdrowotnych, takich jak rak płuc i ryzyko zawału serca. Światowa Organizacja Zdrowia mówi tytoniu spowodował szacunkowo 100 mln zgonów w 20 wieku, przewidywania do 1 mld 21. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób opisuje palenie jako pojedynczy najbardziej do uniknięcia przyczyną choroby, niepełnosprawności i śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Instrukcje

1 Zbliż się do osoby, którą podejrzewam do palenia i spróbować zapach papierosów na ubraniach. Zapach tytoniu utrzymuje we włosach i na rękach, zwłaszcza palcem wskazującym i środkowym, gdzie większość ludzi posiadających niedopałków. Jeśli osoba podejrzenia używania tytoniu prowadzi samochód, poszukaj zapalniczek, paczek papierosów, oparzenia papierosów i używać nosa do wykrywania zapachu tytoniu w samochodzie.

2. Zwróć uwagę na ich ustach. Często użytkownicy tytoniu mają pożółkłe zęby i nieświeży oddech, i zrekompensować wiele guma do żucia, używając mięty lub mycia zębów nadmiernie. Gum nie ma zapach dymu odejść, po prostu obejmuje go.

3 Obserwuj swoje nawyki żywieniowe. 2004 Uniwersytet Melbourne badania wykazały, że myszy narażonych na dym papierosowy doświadczył "znaczący" odchudzania. Główny badacz Margaret Morris zauważyć, że niektórzy ludzie nadal palą pozostać cienka.

4. Bądź świadomy, którzy nastolatek zadaje się z. Spędzać czas ze starszymi dziećmi nie zawsze jest znak ostrzegawczy, ale jeśli wiesz, że palisz, twój nastolatek jest bardziej podatny. Większość palaczy rozpocznie się w młodości.

5 Uwaga, jeśli opracowanie hacking długotrwały kaszel, albo narzekać na ból gardła zbyt często.

Wskazówki:

  • Utrata apetytu i rozdrażnienie może być podobnie spowodowane depresją lub hormonów, więc jeśli podejrzewasz, że ktoś z paleniem, szukać dodatkowych znaków, aby potwierdzić swoje podejrzenia.

Skutki Tribulus Terrestris

Tribulus terrestris jest nazwa naukowa roślin chwastów takich jak, którego ekstrakt jest stosowany jako dodatek do żywności. Roślin jest bardziej znany jako winorośli przebicie kotewka, Żółty, winorośli lub Goathead. Jako dodatek do żywności, wpływ domniemane jest wzrost produkcji testosteronu w organizmie i zwiększony popęd płciowy. Jest to popularne wśród sportowców i jest używany przez kulturystów, szczególnie w połączeniu z hormonów steroidowych suplementów diety w celu zwiększenia siły i masy mięśniowej. Chińskiego i indyjskiego medycyny tradycyjnej wyciągu lub w postaci wysuszonej miesza się toniki i stosuje jako popęd płciowy, jak również wątroby, nerek, dróg moczowych i środka krążenia. Zakład nazywa się Bai Ji Li w Chinach i w sanskrycie nazywa gokshura.

Aktywny chemiczna

Tribulus terrestris suplementach diety zawierają wyciągi z roślin. Wyciągi te mają stężenie 40 do 45 procent związków chemicznych zwanych saponiny furostanolu, które są po prostu klasyfikacja sterydów, które są naturalnie występujących w roślinach. Najbardziej aktywny i dominujący z tych związków chemicznych jest protodioscyna. Wzrost produkcji testosteronu i innych afrodyzjak efektów Tribulus terrestris są w dużej mierze przypisać obecności protodioscyny.

Akcja

Związki chemiczne wyekstrahowane z rośliny tribulus terrestris stymuluje uwalnianie hormonu luteinizującego (LH) z przysadki mózgowej. LH jest hormonem niezbędne do reprodukcji. U mężczyzn, LH działa w komórkach Leydiga w jądrach, które wytwarzają testosteronu. Jednym z efektów wzrostu poziomu testosteronu zwiększa wytwarzanie spermy i komórek ruchliwość plemników. Protodioscyny ma również wpływ na produkcję dehydroepiandrosteronu (DHEA). DHEA jest najobficiej steroidów w ludzkim ciele i jest z gruczołów nadnercza. Ciało zamienia DHEA do estrogenów i testosteronu hormonów. Inną czynnością, która jest połączona z Protodioscyna jest uwalnianie tlenku azotu z zakończeń nerwowych w ciałach jamistych prącia, co tkanki męskiej erekcji. Tribulus terrestris jest więc, znany jest również z efektami proerectile.

Dostępność

Tribulus terrestris suplementach diety są oferowane jako rozpuszczalnego proszku, które są zazwyczaj spakowane jako czyste suplementy Tribulus. Inne produkty mogą występować w postaci tabletek, kapsułek, wyciągu płynnym i postaci nalewki. Odmiany tych produktów połączenie ekstraktu z innych suplementów żywieniowych. Tribulus suplementach diety nie są sztucznie syntetyzowane narkotyków.

Charakter Effects

Efekty nie są natychmiastowe i zacznie pojawiać się dopiero po upływie pewnego okresu zgodny spożycia - zwykle od dwóch do trzech tygodni. Zalecana dzienna dawka Tribulus 750 produktów do 1250 miligramów. Sugeruje się, że całkowita dzienna dawka podzielić i podawać w różnych okresach czasu w ciągu dnia na przykład podczas posiłków.

Skutki uboczne

Wstępne badania ekstraktu Tribulus terrestris przeprowadzono na zwierzętach. Stały dopływ wysokiej dawki ekstraktu pokazał odwrotny skutek zmniejszonej wytrzymałości i koordynacji w badanych zwierząt. U ludzi około 1 z 10 doświadczonych rozstrój żołądka. Nie było również zgłaszane rzadki przypadek ginekomastii, co jest nienormalne powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn. Jednak większość badań nie wykazują znaczących niekorzystnych lub toksycznych skutków. Ekstrakt podnosi poziom testosteronu o około 40 procent. Średni poziom testosteronu u mężczyzn jest 600 nanogramów na decylitr (ng / dL), ale z Tribulus używać poziom ten może wzrosnąć do 850 ng / dl, co jest jeszcze w normalnym zakresie od 300 do 1000 ng / dl.

Jak zrozumieć Leki cholesterolu

Cholesterol jest substancją tłuszczową, która jest konieczna do ścian komórek (błon), aby działać poprawnie. Cholesterol, który jest również znany jako tłuszcz lub lipid, wspomaga się do produkcji testosteronu, hormonów i estrogenu między innymi. Chociaż organizm potrzebuje cholesterolu do prawidłowego funkcjonowania, nadmierny poziom cholesterolu może zablokować naczyń krwionośnych i prowadzić do chorób serca i obejmują jakość życia. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, cholesterol trochę lepiej, a także jak zrobić cholesterolu (lub lipidów), leki obniżające poprawnie.

Instrukcje

1. Rozumiem, że cholesterol jest niezbędny dla organizmu substancji do funkcji; to jest w zasadzie utworzony w wątrobie i żywności, którą połykać. Nadprodukcja cholesterolu można kontrolować poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne dla wielu ludzi. Jednak dla innych ich jest składnikiem fizjologicznej (wątroby), do ich produkcji cholesterolu, które mogą wymagać leków na obniżenie poziomu lipidów. Jeśli leki cholesterolu są konieczne, to powinniście wiedzieć, dlaczego, w jaki sposób zabrać je i jak monitorować ich skuteczność.

2 Jeśli Twój lekarz sugeruje biorąc leki na obniżenie poziomu cholesterolu, należy zapytać "dlaczego?" Co masz nadzieję dowiedzieć się tutaj, dlatego leki są niezbędne z punktu widzenia bardziej szczegółowe inne niż oczywiste, że poziom jest niebezpiecznie wysoki. Zapytaj się z lekarzem w celu wyjaśnienia (i / lub test), jak twój organizm produkuje cholesterol. To daje pewne dodatkowe wgląd dlaczego może być konieczne leki bez względu na to, jak "dobry" diecie, stylu życia rutynowe ćwiczenia i wzory są.

3 Jeśli nie jest fizjologicznym elementem do wysokiego poziomu cholesterolu, upewnij się zapytać i zrozumieć, dlaczego służby zdrowia jest wybierając dany lek nad drugim. Ważne jest, aby rozumieć, że nie wszystkie leki cholesterol działa w taki sam sposób. Na przykład, jeden środek może być opracowane w celu obniżenia stężenia triglicerydów, podczas gdy inna może kierować złego cholesterolu. Niektórzy mogą zrobić zarówno. W zależności od poziomu (ów) są wysokie powinny pomóc Tobie i Twojej służby zdrowia wybrać odpowiedni lek.

4 Po wybraniu lek, należy zwrócić się z lekarzem w jakiej porze dnia należy przyjąć leki cholesterolu. Zgodnie z ogólną zasadą, większość leków obniżających cholesterol należy w nocy, ponieważ jest to czas, w którym wątroba generowania poziomu cholesterolu w organizmie. Biorąc leki w czasie produkcji cholesterolu może w rzeczywistości zwiększyć skuteczność leku jest.

5 serca zdrowa dieta jest niezbędna dla zdrowego życia dla każdego. Jeśli masz jakieś pytania na temat tego, co to oznacza, ASK! Należy także rozważyć prośbą o skierowanie do licencjonowanego dietetyka. Możesz być zaskoczony poziomem wiedzy cholesterolu w swoim życiu.

6 Czy twój panel lipidowy monitorowane regularnie, zazwyczaj co 3 do 6 miesięcy na początku leczenia. Chcesz sprawdzić, czy leki są rozwiązania problemu (wraz z wszelkimi zmianami diety / stylu życia). Nie należy przyjmować leków cholesterolu przez lata bez odpowiedniego nadzoru. To po prostu nie ma sensu. Można również stwierdzić, że jeśli wysoki poziom cholesterolu był w zasadzie z ubogiej diety, po zmianie diety może faktycznie obniżyła poziom cholesterolu na zadowalającym poziomie. Ty i Twój lekarz zdecyduje się zatrzymać leki cholesterolu, aby zobaczyć, jak twoje ciało reaguje, tak długo, jak dieta i inne wzory zdrowotne pozostają zdrowe serce.

Wskazówki:

  • Być na bieżąco z paneli cholesterolu we krwi i wiem swoje "numery".
  • Prowadzić dziennik diety twojego jedzenia bez "ulepszeń" recenzję z lekarzem lub dietetykiem.
  • Oceń swój wzór do ćwiczeń i szczerze mówiąc o tym, co będzie pasować do twojego życia, a co nie.
  • Przejrzyj inne moje artykuły na temat cholesterolu, dieta i ćwiczenia dla dodatkowych informacji (patrz źródła poniżej).
  • Ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych. Diagnostyka i leczenie dolegliwość, może być dokonana jedynie przez uprawnionego pracownika służby zdrowia.

Kwas borowy na trądzik

Kwas borowy na trądzik


Trądzik jest chorobą skóry, która powoduje, że plamy związane z infekcją bakteryjną. Ponieważ kwas borowy może zapobiec wzrostowi bakterii, jest on stosowany w leczeniu trądziku, takie jak płyny i żele, które są stosowane na skórę.

Trądzik

Trądzik jest powszechne i przewlekłą chorobą wpływa na skórę. To powoduje plamy, głównie na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Te pojawiają się, gdy gruczoły łojowe są zakażone bakteriami.

Przyczyny

Trądzik jest powszechny w okresie dojrzewania, prawdopodobnie z powodu podwyższonych poziomów testosteronu hormonów. Dorośli mogą również cierpią z powodu trądziku, szczególnie kobiet. Może to być związane wahaniom w poziomie hormonów w czasie cyklu miesiączkowego i ciąży.

Przeciwbakteryjny

Kwas borowy ma właściwości antybakteryjne. Oznacza to, że można ją zwolnić i zapobieżenia wzrostowi bakterii.

Kosmetyki

Kwas borowy stosuje się zachować trwałość kosmetyku utrzymując je wolne od bakterii. Dodaje się go do leczenia trądziku, ponieważ może to uniemożliwić wzrost bakterii na skórze, a tym samym zapobiega trądziku.

Inne zabiegi

Poważniejsze przypadki trądziku może wymagać antybiotyki i zabiegi na receptę skóry.

Poziom testosteronu w depresji

Badania wskazują, że niektóre mężczyźni cierpiący na poważną depresję również tendencję do zmniejszenia stężenia testosteronu. Terapia hormonalna może być korzystne, zwłaszcza w tych, znalezienie trochę ulgi od innych leków antydepresyjnych.

Historia

Lekarze regularnie przepisane testosteronu do mężczyzn w połowie 20. wieku do zwalczania depresji, ale w praktyce, jak powoli opuszczone leków antydepresyjnych wzrosła w przyjęciu.

Znaczenie

W roku 2002, Maclean Harvard Medical Hospital School studiował wyniki suplementacji testosteronu do depresji u mężczyzn. "Wyniki wyraźnie uzasadnić większe studia do zbadania korzyści i ewentualne ryzyko terapii zastępczej testosteronu dla mężczyzn z niskim poziomem tego hormonu, który znaleźć leki przeciwdepresyjne nieskuteczne", powiedział profesor psychiatrii z Harvardu Harrison papieża.

Starsi Mężczyźni

Według artykułu opublikowanego w 2008 w "Science Daily", naukowcy z University of Western Australia w Perth odkrył nadzieję dla starszych mężczyzn. "Suplementacja testosteronu może przyczynić się do skutecznego leczenia hipogonadyzmu [z niskim poziomem hormonów] starsi mężczyźni z depresją", mówi raport.

Zdrowe Poziomy

US National Library of Medicine wskazuje zdrowy poziom testosteronu u mężczyzn powinna wynosić od 300 do 1000 ng / dl (nanogramów na decylitr). Lekarze uważają dowolnej liczby poniżej 300 być powodem do niepokoju.

Rodzaje

Syntetyczne odmiany tego męskiego hormonu są łatwo dostępne i wygodne. "Testosteron terapii leki dostępne są zastrzyków, plastrów i żeli", mówi Mayo Clinic.

Wpływ hormonów na depresji i lęku

Hormony mają istotny wpływ na regulację nastroju i niepokoju u ludzi. Zabiegi lecznicze, takie jak leki przeciwdepresyjne, które działają na neuroprzekaźniki i hormonalnej terapii zastępczej może być dla Ciebie opcją leczenia w leczeniu depresji i lęku.

Estrogeny "Kobieta Płeć hormonalna"

Poziomy estrogenu powiązano z rozwojem lęku i objawów depresji. Według Osvaldo i inni (2009), estrogenów u kobiet starszych poprawić nastrój i zdolności poznawcze.

Testosterone- "płci męskiej hormon"

Poziomy testosteronu były związane ze zmianami nastroju i stany lękowe. Podwyższony poziom testosteronu wydają się pomóc zmniejszyć niepokój w obliczu sytuacji stresowej. Niskie poziomy testosteronu są związane z depresją, w tym objawy zmęczenia.

Cortisol- "hormonu stresu"

Poziom kortyzolu zwiększa w obliczu sytuacji stresowej. Zaburzenia snu i konsekwentnie wysokie poziomy naprężenia związane są ze zwiększonym poziomem kortyzolu.

Serotonina

Poziom serotoniny, które są niskie są wspólne z osobami, które doświadczają objawów depresji i lęku. Leki, takie jak leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI, są stosowane w celu zwiększenia produkcji serotoniny lub zablokować wychwyt zwrotny.

Noradrenaliny

Niski poziom noradrenaliny są związane z uczuciami depresji. Podwyższony poziom noradrenaliny są obecne w okresach stresu. Noradrenalina zwolnienie wydaje się odgrywać rolę w "lot-lub-walki" odpowiedzi.