adcov.com

degeneracja istoty białej mózgu

Objawy choroby istoty białej mózgu

Objawy choroby istoty białej mózgu


Białe względu mózgu wyniki choroby w degeneracji istoty białej, która tworzy dużą część mózgu. Podstawowym postaci białego choroby względu mózgowej stwardnienie rozsiane, co prowadzi do zniszczenia osłonek mielinowych. W stwardnieniu rozsianym, jest tworzenie lub utrzymywania mieliny z powodu dysfunkcji oligodendrocytów typu gleju komórki uszkodzone. Inne rodzaje chorób mózgu istoty białej obejmują postępujące wieloogniskowej leukoencefalopatii, zapalenie mózgu po zakaźną i HIV zapalenie mózgu. Białe choroby względu mózgu mają wiele różnych objawów, które mogą wpłynąć negatywnie na silnik, wizualne, zmysłowe i funkcje poznawcze.

Biały Materia

Biały sprawa znajduje się w centralnej i podkorowych regionach mózgu i móżdżku półkuli mózgu. Substancja biała stanowi 60 procent całkowitej objętości mózgu i może być identyfikowany w skanowaniu od jej biały kolor, w porównaniu do szarej. Nie jest tak duży zapas krwi w istocie białej, ponieważ nie jest w istocie szarej, a zatem jest bardziej podatna na niedokrwienia. Biały względu spoidłowych zawiera główne trakty, kory i włókien asocjacyjnych kory wszystkich włókien odprowadzających i doprowadzających.

Problemy wizualne

Wiele różnych zaburzeń widzenia może wynikać z choroby białych względu mózgu. Przykłady obejmują niewyraźne widzenie, podwójne widzenie i nieprawidłowych odpowiedzi ucznia. Ponadto, pacjenci mogą mieć problemy kontrolujących ich ruchy oczu, takie jak brak koordynacji lub poszarpany ruch oczu.

Problemy z silnikiem

Białe mózgu pacjentów z chorobą sprawa może mieć również trudności z odpowiedziami silnikowych i ruchu. Rodzaje problemów mechanicznych obejmują osłabienie mięśni i tracić, paraliż --- albo łagodne, częściowe lub całkowite, sztywność, skurcze i inne ruchy mimowolne szarpnięcia, mimowolne ruchy kończyn, utrata koordynacji, ograniczone ruchy kończyn, powolne ruchy kończyn, przeciągania kończyn i problemów z postawy.

Problemy sensoryczne

Sensoryczne problemy mogą również wystąpić, gdy nie ma uszkodzenia istoty białej. Są to drętwienie, dziwne odczucia, takie jak mrowienie lub wibracji, utrata czucia, doświadcza bólu bez przyczyny i traci świadomość lokalizacji kończyn.

Problemy poznawcze

Wreszcie, choroby istoty białej mózgu, może zakłócać funkcje poznawcze. Przykłady problemów poznawczych w wyniku białym choroby mózgu są sprawą krótkoterminowych i długoterminowych pamięci problemy, powolne słowo Przypomnijmy, zaburzenia mowy, depresja, zmiany nastroju, lęk i inne zaburzenia nastroju. Inne problemy poznawcze obejmują zaburzenia snu, zmęczenie i zaburzenia mowy kompleksowej i produkcji.

Zwyrodnieniowa choroba istoty białej mózgu

Zwyrodnieniowa choroba istoty białej mózgu


Istoty białej mózgu składa się z wiązki aksonów podłużnych włókien komórek nerwowych, które są powleczone w tłuszczowej białej substancji znanych jako mieliny. Aksony działać jako droga transportu dla sygnałów nerwowych i działa mieliny jako powłoką izolacyjną, co pozwala na większą prędkość transmisji sygnału według mieliny Project. Choroby zwyrodnieniowe wpływające istoty białej mózgu są te, w których mieliny jest zniszczony i sygnałów nerwowych przerwane. Te choroby demielinizacyjne może spowodować wiele różnych objawów i może się zmieniać w swoim przebiegu od łagodnych do zgonu.

Choroby dziedziczne

Choroby demielinizacyjne mogą być albo nabyte lub dziedziczne. Choroby dziedziczne, znanych jako leukodystrofii wynikać z defektów genetycznych, w sposobie mieliny jest produkowany przez organizm, według mieliny Project. Uszkodzenie mieliny jest także w fenyloketonuria lub PKU genetycznej zaburzenia metaboliczne, w której korpus jest w stanie wykorzystać podstawową aminokwasu fenyloalaniny.

Nabyte Choroby

Najczęściej nabywane jest demielinizacyjna choroba stwardnienie rozsiane, lub MS. Uważa się, że MS jest chorobą autoimmunologiczną, w której korpus atakuje własny mieliny, powodując uszkodzenie i bliznowacenie. Przyczyna MS nie jest znana, ale uważa się za kombinację predyspozycją genetyczną i wyzwalacz środowiska, które uruchamia wystąpienia choroby. MayoClinic.com cytuje także zapalenie nerwu wzrokowego, choroby Devica, poprzeczne zapalenie rdzenia i ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, jak inne przykłady nabytych chorób demielinizacyjnych.

Objawy

Zniszczenie mieliny w mózgu może prowadzić do dużej ilości ruchu (silnik), sensoryczne i poznawczych objawów. Nabyte objawy choroby mogą obejmować zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśni, problemy z utrzymaniem równowagi, paraliż, drętwienie i mrowienie, ból, ból głowy, drgawki i zaburzenia funkcji poznawczych, według MayoClinic.com. Genetyczne choroby demielinizacyjne cechuje brak prosperować i rozwijać się normalnie w dzieciństwie, co prowadzi do utraty wzroku i słuchu, skurcze i upadku psychicznego.

Zabiegi

Zabiegi różnią się w zależności od charakteru choroby; jednak większość koncentruje się na leczeniu objawów choroby, zgodnie z utwardza ​​nie są dostępne. Opcje Zabiegi obejmują leki w celu złagodzenia bólu i sterydy aby zmniejszyć stan zapalny. Leki modyfikujące przebieg choroby w SM są dostępne i są myśli, aby zmniejszyć nasilenie uszkodzenia mieliny w czasie, zgodnie z Narodowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. PKU mogą być kontrolowane przez następujące dożywotnią surowy, diety, która jest uboga w fenyloalaniny. Adrenoleukodystrofia lub ALD, czasami skutecznie zapobiega się bezobjawowych dzieci z kombinacji olejów roślinnych, znanych jako olej Lorenzo według mieliny Project.

Rokowanie

Przewidywania dotyczące zaburzeń demielinizacyjnych są wysoce zmienne. W leukodystrofie generalnie mają słabe wyniki skutkujących śmiercią w dzieciństwie. Inne zaburzenia, które mogą być ściśle kontrolowane, takie jak PKU mają potencjał wynik normalnego życia wolnego od objawów. Dla uzyskanych chorób, takich jak MS, ciężkość choroby nie jest niezgodny od przypadku; niektórzy ludzie doświadczają stosunkowo niewiele objawów i w pełni odzyskać od nich, podczas gdy inne są objęte szkody powstałe w trwałej utraty wzroku, paraliż, a nawet śmierć, zgodnie z Narodowego Multiple Sclerosis Society.

Głębokie Choroby istoty białej

Substancja biała tworzy głębokie części mózgu i powierzchniowe obszary rdzenia kręgowego. Składa się z substancji tłuszczowych, znany jako mieliny, w otoczeniu włókien nerwowych, zwanych aksonów. Substancja biała otoczony szarej, które zwykle rozumie się powierzchnię mózgu. Jego zadaniem jest pomoc w mózgu wysyłać wiadomości iz powrotem między układem nerwowym i szarej. Wiele chorób - w tym stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, otępienia naczyniowego, leukodystrofii, a nawet Sociopath zachowań, takich jak pedofilia - pochodzą głębokiego substancji białej mózgu.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (MS) jest chorobą o głębokim substancji białej mózgu. Układ autoimmunologicznej w organizmie atakuje substancję tłuszczową lub mieliny istoty białej mózgu, utraty jego zdolności do wysyłania wiadomości do tyłu i do przodu w centralnym układzie nerwowym. Bo centralny układ nerwowy nie jest w stanie wysyłać i odbierać wiadomości może wystąpić szereg objawów, w tym paraliżu i ślepoty. Chociaż nie ma lekarstwa na SM, ilość środków farmaceutycznych dostępne są w celu złagodzenia objawów lub spowolnienia postępu choroby.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest śmiertelną chorobą, która dotyka substancji białej mózgu. Według Stowarzyszenia Alzheimera, obecnie 5,3 mln Amerykanów cierpi na tę chorobę. Najczęstszym objawem choroby Alzheimera jest otępienie, który jest utrata pamięci do momentu, w którym hamuje indywidualne uczestniczenie w życiu codziennym. Choroba Alzheimera jest wynikiem płytki i sploty, które występują w substancji białej mózgu, powodując śmierć komórki mózgowe. Nie ma lekarstwa na chorobę Alzheimera, choć liczba zabiegów narkotyki są dostępne, w tym inhibitorów cholinesterazy, witamina E, memantyny i antydepresyjne.

Demencja naczyniowa

Wiadomo również z wielokrotnym zawałem, dementia naczyń jest skutkiem choroby naczyń mózgowych i / lub zmian ogniskowych w głębokiej substancji białej mózgu. Otępienie naczyniowe wyniki w utrata pamięci, nieuwagi, częste wędrówki lub utraty własnego poczucia kierunku, brak kontroli pęcherza lub jelit i emocjonalnego swadą. Chociaż nie ma lekarstwa, leków przeciwpłytkowych i galantaminę można podawać na powolny postęp otępienia naczyniowego.

Leukodystrofii

Leukodystrofii, zwany leukodystrofia metachromatyczna jest chorobą genetyczną dotyczące mózgu, hamując wzrost białej i powodując jego ostateczną degeneracji. Dzieci urodzone z leukodystrofii brakuje enzym rozkładający sulfatydy, które gromadzą się w istocie białej mózgu, ostatecznie niszcząc go. Dzieci z leukodystrofii stopniowo tracą zdolność do myślenia i funkcji. Oni tracą zdolność do jedzenia, chodzenia, usłyszeć i / lub zobaczyć. Nie ma lekarstwa na leukodystrofii. Jedynym sposobem leczenia dostępne dotychczas jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych, przeszczep, który spowalnia progresję choroby.

Socjopatyczny Zachowanie

"Journal of Psychiatry Badań" opublikował badania przeprowadzone przez naukowców z Centrum Uzależnień i Zdrowia Psychicznego w Toronto i Yale University, łączących socjopatyczny tendencje, takie jak pedofilia, braku substancji białej w mózgu. Badania wykazały, że reakcja istoty białej w mózgu pedofilów różni się znacząco w strukturze myśli niż w nie-pedofila. Dr James Cantor przypuszcza, że ​​nieadekwatna odpowiedź lub funkcją istoty białej mózgu może prowadzić do zachowań dewiacyjnych socjopatycznego.

Biały Materia mózgu choroba

Biała część kwestia mózgu składa się z włókien nerwowych, komórek, które uzupełniają włókna nerwowe, struktur naczyniowych i przestrzeni pośredniej. Biała część kwestia mózgu stanowi w przybliżeniu 60 procent całkowitej objętości mózgu. Substancja biała istnieje podkorowych i centralnych rejonach tych móżdżku i półkulach mózgowych w mózgu.

Rodzaje

Choroba najczęściej biały sprawa mózg jest stwardnienie rozsiane. Inne choroby, które wpływają na istoty białej mózgu obejmują zaburzenia zakaźne i zapalne nabytych zaburzeń toksyczne metaboliczne, posterior odwracalny encephaly syndrom związanych z nadciśnieniem (PRES) Mielinoliza środkowa mostu, dziedziczne zaburzenia metabolizmu, zaburzenia metaboliczne i choroby Hurler i zespół Lowe.

Znaczenie

Białe choroby materii są szeroko zróżnicowane objawy, zaangażowania i nerek. Białe choroby względu powodować problemy z sygnałów nerwowych, co może prowadzić do problemów z poznania całego ciała, nerek, nerwów, ból głowy, śpiączkę, a nawet śmierć. Typ i umiejscowienie nerek odpowiada lokalizacji uszkodzenia i co że nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie.

Identyfikacja

Biały choroba mózgu jest sprawą najbardziej widoczny za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI). Nieprawidłowości istoty białej w mózgu pojawiają się hyperintensities w T2-zależnych MRI i jak hypointensities na T1-zależnych MRI. Każdy rodzaj białej choroby mózgu posiada cechy sprawa mitygowania tym kształt, rozmiar i wzór granic, ogólnego schematu całej istoty białej, miejsca i reakcji na materiał kontrastowe takie jak gadolinu. Gadolinu podwyższonym MRI są szczególnie wrażliwe na identyfikacji aktywnej substancji białej choroby mózgu, która tworzy przerwę w barierę krew-mózg, takich jak stwardnienie rozsiane. Choroba Hurlera i zespół Lowe powodować torbielowate zmiany w istocie białej, a nie zmian.

Efekty

Większość chorób białej mózgu spowodować trwałe uszkodzenie. Jednakże, niektóre choroby istoty białej mózgu, takie jak PRES, zazwyczaj całkowicie odwracalna. Większość białych szkody choroba sprawa rozwiąże się sama naprawy mózgu, choć niepełne naprawy spowodować utrzymujące się problemy, choć nie są one zazwyczaj tak poważny jak oryginalnych objawów.

Rozważania

Migreny spowodować zmiany w istocie białej również. Jednak lekarze mogą łatwo określić, czy migrena jest przyczyną zmiany w istocie białej przez opisywanych objawów pacjenta.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenie choroby istoty białej zapobiega dalszemu uszkodzeniu w progresji choroby i odwraca szkody w Notatka. Ponieważ chemioterapia i promieniowanie powoduje uszkodzenie względu mózgu biały, konieczne jest, w celu omówienia zagrożeń i korzyści z lekarzem przed rozpoczęciem tych terapii.

Rama czasowa

Uszkodzenia istoty białej wywołane promieniowaniem trwa stopniowe kurs dla dwóch do trzech lat. Dziedzina białe zmiany wywołane przez chemioterapię mogą być ostre lub opóźnione. Ostre uszkodzenie rozpoczyna się podczas chemioterapii i przewlekła zaczyna w ciągu tygodni do miesięcy po zabiegach. Stwardnienie rozsiane mogą występować w każdej grupie wiekowej, chociaż jest to najczęściej u osób dorosłych w wieku 20 do 50.

Rodzaje uraz mózgu

Uraz mózgu, że jest jakaś siła uszkodzenia głowy jak wypadek lub poślizgu i upadku. Uraz mózgu może być łagodne lub ciężkie. Uraz mózgu może być niewielki wstrząs, lub może dojść do poważnych niepełnosprawnych, śpiączki i śmierci. Największy ochrona przed urazie mózgu jest czaszka, ale silne siły i nawet gwałtowne wstrząsanie może prowadzić do uszkodzenia komórek. Nawet niewielkie urazy mogą spowodować, że mózg do pęcznienia i naciśnij przeciwko czaszki. Kiedy tak się dzieje, że mózg traci tlen i komórki umierają.

Urazy otwarte i zamknięte

Urazie otwarty jest bardziej niebezpieczne, ponieważ wewnątrz sprawą mózg zawiera barierę, utrzymując ją sterylne. Gdy występuje otwarty uraz, sterylne środowisko jest zagrożone, a bakterie i mikroby mogą zainfekować tkankę. Zamknięty uraz nie jest tak oczywiste. Jest to spowodowane przez obiekt uderza w czaszkę. Zamknięte urazy mogą powodować obrzęk, co prowadzi do uszkodzenia mózgu i śpiączki.

Ogniskowe i rozlane

Ogniskowe uszkodzenie jest zwykle spowodowane ostrymi przedmiotami. Uraz ogniskowej w jednym obszarze mózgu i często powoduje otwarcie się pojawić. Otwarte urazy mają dużą szansę na udar mózgu u pacjenta. Rozlany uraz jest szkoda, że ​​dzieje się w kilku punktach kontaktowych. Mogą być trudne do zdiagnozowania i wykryć, czy wystąpił jakikolwiek poważny uraz. Kontuzje są typu rozlanego uszkodzenia.

Coupe

Coupe jest rezultatem urazu mózgu uderzeniem czaszki. Najbardziej niebezpieczny coupe uraz głowy, gdy uderzy w tył czaszki i mózgu jest dociskany obszarach krawędziowych oka i nosa. Te obszary są kościste ostre i mogą przeciąć mózg, powodując krwawienie.

Wstrząs

Kontuzje są ułożone uraz mózgu. Kontuzje są klasyfikowane według objawach wykazywanych przez pacjenta. Drobne kontuzje powodują tylko lekką dezorientację i zamieszanie. Poważniejsze kontuzje prowadzić do utraty przytomności i uszkodzenia układu nerwowego.

Rozproszone uszkodzenie aksonalne (DAI)

Urazy DAI wystąpić, gdy istota biała jest skręcony. Istoty białej mózgu zawiera aksony, które są grupa komórek odpowiedzialnych za impulsy elektryczne do nerwów. Kiedy te komórki są w szoku i łza, utrata funkcji w organizmie jest objawowe. Ludzie z tych urazów może mieć zaburzenia mowy lub ruchu lub ciężką amnezję.

Biały Materia choroby w podeszłym wieku

Biały Materia choroby w podeszłym wieku


Biały choroba sprawa jest bardzo powszechne u osób starszych. Według dr Timothy Hain, szacuje się, że aż 80 procent podjętych MRI u osób powyżej 65 roku życia wykazują pewne zmiany w istocie białej. Nie uważa się, że zmiany w jednostki białej może być odwrócony, lecz jest nadzieja, że ​​zmiana z białej może zostać spowolniony lub zatrzymany. Choć nie jest jasne, czy uszkodzenia istoty białej może być naprawdę wyleczyć, to jest bardziej prawdopodobne, że możemy być w stanie zregenerować białą materię niż szarej.

Biały Materia

Zazwyczaj znajduje się w mózgu jako szarej. Jednakże istnieją części mózgu, które są określone jako białej. Substancja biała znajduje się głęboko w mózgu i części rdzenia i składa się z komórek, które łączą różne części mózgu siebie. Biały sprawa ma swoją nazwę tworzą jasne białe plamy, które pojawiają się na MRI osób z białymi zmian materii. W rzeczywistości sprawa jest rzeczywiście biały różowy kolor.

Biały Matter Disease

Określenie "choroba białej materii" jest bardzo ogólna nazwa stosowana do opisania białe plamy lub zmiany, widoczne na MRI. Substancja biała faktycznie zależy od wielu różnych chorób i stanów, takich jak stwardnienie rozsiane oraz choroba Alzheimera. Co lekarze odnoszą się do choroby jako istoty białej jest rzeczywiście więcej niż objaw choroby. Niektóre choroby i problemy z uszkodzeń ciała powodują tworzenie się na białej materii, podczas gdy inni mogą rzeczywiście powodować białą sprawę zacząć sobie dalej.

Przyczyny

Rozwijanie białe zmiany materii jest normalną częścią procesu starzenia. Uszkodzenia są bardzo częste u osób starszych i są obecne w starszych ludzi, nawet jeśli nie mają problemów zdrowotnych. Wysokie ciśnienie krwi i udary tendencję do powodowania zmian w istocie białej. Ponadto historia migreny może wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia zmian materii białego późnym wieku. Połączenie Wykazano również między obszarami białymi zmian materii i cukrzycy. Choć zazwyczaj nie wiąże się z osób w podeszłym wieku, stwardnienie rozsiane powoduje zniszczenie istoty białej mózgu.

Objawy

Substancja biała ułatwia prowadzenie wielu procesów mózgu, więc objawy choroby istoty białej, są bardzo liczne i różnorodne. Niektórzy ludzie z białymi zmian materii nie ma problemów. Starsi ludzie z chorobą istoty białej mają tendencję do myślenia i chodzić wolniej niż zwykle. Biały choroba sprawa może również powodować niektóre osoby starsze mają problemy bilansowania, powodując ich walk z niepewny chód. Inne objawy to zaburzenia widzenia, utratę koloru oczu, osłabienie mięśni, zawroty głowy, jąkanie, drgawki i kwasu refluks.

Leczenie

Ludzie z białym twardej choroby są często podane suplementy witaminowe, szczególnie witaminy B6, i mogą dostosować wszelkie inne leki, jakie podejmują. Kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi jest ważnym sposobem, aby pomóc zatrzymać białe problemy materii z coraz gorzej. Ponadto, u wielu pacjentów z leczenia migreny, gdyż te zabiegi otwarcia naczyń krwionośnych w celu dalszego zmniejszenia ciśnienia krwi. Zaleca się także fizjoterapia.

Czynniki predysponujące demencji

Czynniki predysponujące demencji


Narodowy Instytut Starzenia definiuje otępienie jako zespół objawów powszechnie objawia wśród osób starszych jak bycie zapominalskich, wielokrotnie prosząc te same pytania, niezdolność przypomnieć nazwiska i miejsca, niezdolność do wskazówek i często dezorientację co do czasu, miejsca i ludzie, , Jest to spowodowane zmianami w mózgu, które są powodowane przez czynniki, takie jak predyspozycje warunków wpływających na układ naczyniowy, genetyki i chorób zwyrodnieniowych.

Choroba zwyrodnieniowa

Według Stowarzyszenia Alzheimera, choroba Alzheimera kont na 50 do 80 procent przypadków demencji. Jako i postępującego zaburzenia degeneracyjne mózgu, może predysponować osobę oczywisty występujących objawów demencji takie jak utrata pamięci, ograniczenie czujności umysłu i spadek sprawności myślenia intelektualny z powodu degeneracji komórek mózgowych.

Zwyrodnieniowe zmiany w mózgu z powodu choroby Parkinsona, są podobne do zmian obserwowanych w mózgu, demencję i chorobę Alzheimera. Poznawcze zmiany choroby Parkinsona oczywistych objawów demencji.

Genetyka

Anomalii chromosomalnych w zespołem Downa może przypisać do zmian w funkcjonowaniu mózgu, które w końcu doprowadziły do ​​manifestacji objawów demencji. Objawy otępienia u zespołem Downa obejmują zmiany poznawcze, takie jak zapominanie, dezorientacja, utrata pamięci i zamieszania. Objawy afektywne obejmują zmiany nastroju, lęk i drażliwość. Behawioralne, percepcyjne i objawy neurologiczne są także wspólne.

Choroba Huntingtona jest chorobą genetyczną udziałem uszkodzenia komórek mózgu, które mogą być czynnikiem ryzyka objawów demencji, aby wystąpić w późniejszym stadium choroby. Manifestuje to emocjonalne, poznawcze i behawioralne objawy obserwowane w demencji.

Uraz naczyń

Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke wskazują, że uszkodzenie mózgu spowodowane chorobą naczyń mózgowych lub udaru mózgu może prowadzić do rozwoju demencji naczyniowej. Atak serca, nagłe wystąpienie udaru, wysokie ciśnienie krwi i poprzedni skok może predysponować demencji występuje. Wiele zmian wystąpić uszkodzenia istoty białej mózgu, komórek i naczyń krwionośnych. Uszkodzenie może spowodować emocjonalne, behawioralne i poznawcze zmiany, które są klasyczne objawy demencji.

Urazy głowy

Urazy mózgu, takie jak wstrząs mózgu, stłuczenia i gwałtownej siły przyłożonej na głowę może spowodować uszkodzenie struktur mózgu. Może to doprowadzić do uszkodzenia tkanek mózgu i oderwać się naczynia krwionośne, nerwy i błony. Urazy mogą również powodować krwawienia, gromadzenie płynów i infekcji. Wszystko to są czynniki predysponujące, które mogą powodować objawy demencji. Emocjonalne, behawioralne i poznawcze zmiany są powszechne po urazie mózgu. Stopień demencją po uszkodzeniu głowy zależą od ciężkości urazu mózgu.

Historia adrenoleukodystrofia

Adrenoleukodystrofia, znany także pod skrótem ALD jest chorobą genetyczną charakteryzującą uszkodzenie osłonki mielinowej, tkanki, który chroni komórki nerwowe w mózgu. Powoduje to, postępującego uszkodzenia mózgu, jak również z zaburzeniami gruczołów nadnerczy, które wytwarzają hormony, które kontrolują metabolizm równowagi płynu i ciśnienie. ALD jest klasyfikowany jako leukodystrofii - stan chorobowy, który obejmuje postępujące zwyrodnienie istoty białej mózgu.

Odkrycie

Pierwszy przypadek został opisany przez ALD parę lekarzy Haberfeld i SPIELER, w 1910 roku, kiedy obserwuje się parę braci. Młodszy z dwóch chłopców było w dobrym stanie zdrowia w wieku 6 lat, aż rozwinął głęboko brąz odcień skóry, braku wizji i gwałtownego spadku wydajności w szkole. Przez następny rok, zaczął mieć trudności z chodzeniem i ostatecznie został hospitalizowany. W ostatnim stadium jego choroby, stracił zdolność mówienia i wreszcie zmarł osiem miesięcy po jego hospitalizacji.

Choroba Siemerling-Creutzfeldta Choroba / Schildera

Zwracając uwagę, że starszy z braci, który Haberfeld i Spieler badali zmarł w podobnych okolicznościach w wieku 8, inny lekarz, Paul Schilder, zbadali mózgi obu braci w 1913 roku odkryć ciężką utratę mieliny. Dziesięć lat później Ernst Siemerling i Hans Creutzfeldta natknąłem się na chłopca z podobnym stanie. Tym razem udokumentowany negatywny wpływ na zaburzenia w nadnerczy. Z tego powodu, ALD wcześniej nazwana trzech lekarzy "Siemerling-Creutzfeldt chorobowy" i "choroba Schildera".

Oficjalna klasyfikacja

W 1952 roku, lekarze Adams i Kubic sugerują, że warunek ten powinien być umieszczony w tej samej kategorii, jak stwardnienie rozsiane, ponieważ obie choroby dzielić tę samą cechę utratę mieliny, chociaż zauważyć, że ALD mieli cięższy przypadku degeneracji. Przez 1963 naukowców zauważył, że wszyscy pacjenci do tej pory byli mężczyźni, co sugeruje X-linked recesywne. Ze względu na jej związek z zwyrodnienia mózgu, niewydolności nadnerczy, określenie "adrenoleukodystrofia" wprowadzono w 1970 r.

X-ALD

W roku 1977 na tyle badań zostało zrobione dla społeczności medycznej do oznaczania najczęściej formę ALD jak "X-ALD", który zwykle występuje między dzieciństwem a dorosłością. X-ALD obejmuje nieprawidłowy gen na chromosomie X, który szczególnie dotyka ludzi ze względu na brak dodatkowego chromosomu X, że kobiety jako środek ochronny. Drugiego, łagodniejszy i rzadsze postać choroby - wieku dorosłym ALD - zazwyczaj występuje u mężczyzn w wieku pomiędzy 21 i 35, i mogą również wystąpić u kobiet, które są nosicielami choroby. W 1981 roku, gen ALD została odwzorowana na chromosomie Xq28.

Dzisiaj

Począwszy od 2010 roku, ALD badania koncentrują się przede wszystkim na zapobieganiu, leczeniu i leczeniu choroby. W roku 1988 po raz pierwszy sukces transplantacji szpiku przeprowadzano na pacjenta ALD. W 2007 i 2008 roku, zespół lekarzy kierowany przez Nathalie Cartier i Patricka Aubourg skutecznie leczone parę 7-letnich chłopców z wczesnych objawów ALD przy użyciu terapii genowej. Inne zabiegi dotychczas odkryte przez ALD obejmuje fizykoterapię i administrowanie mieszaniny kwasów tłuszczowych.

Choroby metaboliczne u dzieci

Choroby metaboliczne u dzieci


Niektóre choroby metaboliczne mogą być zarówno wyniszczające i śmiertelne u dzieci. Niewiele można leczyć, ale kilka nie leczenie lub lekarstwa. Zrozumienie tych chorób, może dać wyobrażenie, czego szukać, jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Skonsultuj się z pediatrą, jeśli dziecko zawiera żadnego z tych objawów.

Choroby

Choroba Wilsona jest chorobą, która powoduje, że korpus do zatrzymywania miedzi, który może być trujący. Konieczna niewielka ilość miedzi w celu zachowania zdrowia, ale uszkodzenie narządu może być spowodowane miedzi utworzenia w narządach takich jak mózg, oczu, wątroby i innych narządów. Tay-Sachsa jest chorobą, która zazwyczaj pojawia się w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia, które powoduje wzdęcia komórek nerwowych spowodowanych substancji tłuszczowej zwanej gangliozyd. Leukodystrofia jest stopniowo degradacji istoty białej mózgu.

Przyczyny

W zdrowym organizmie, miedzi filtrowane krwi przez wątrobę i uwalniana w przewodzie pokarmowym. Mutacja w genie ATP7B wątroby powoduje nie być w stanie przetwarzać miedzi przy normalnej prędkości, powodując narastanie miedzi, które w końcu przechodzi przez krwi do innych organów. Taya-Sachsa jest spowodowane niedoczynność beta-heksozoaminidazy A, co ułatwia rozpad materiałów tłuszczowych. Powoduje to materiały tłuszczowe budowę i uszkodzenia komórek nerwowych. Leukodystrofia jest spowodowane przez nieprawidłowości w jaki sposób procesy izolator mieliny nerwów lub metabolizuje substancje chemiczne, które go zawierają.

Objawy

Nagromadzenie miedzi może spowodować obrzęk wątroby, żółtaczka i łatwe powstawanie siniaków. Gromadzenie się w układzie nerwowym może powodować trudności z mówieniem, sztywność mięśni, zmiany w zachowaniu. Choroba Tay-Sachsa może spowodować dziecko iść w ciemno, zanik mięśni, otępienie i drgawki. Choroba Tay-Sachsa może nawet spowodować paraliż. Leukodystrofia powoduje stopniowe pojawienie się objawów, takich jak utrata tonu ciała, mowy, wzroku i słuchu.

Zabiegi

Choroba Wilsona wymaga całe życie utrzymanie stężenia miedzi w organizmie. Cynku jest stosowany w celu zapobiegania absorpcji miedzi i leki, takie jak Cuprimine służą do usuwania miedzi już w organizmie przez nerki. Obecnie nie ma dostępnych na chorobę Tay-Sachsa leczenie. Przeciwdrgawkowe leki są stosowane w celu zapobiegania wystąpieniu drgawek, a niektóre dzieci wymagają karmienia rury. Leukodystrofia polega leczenie mowy i terapii fizycznej, badania pokazuje obietnicę dla transplantacji szpiku jako leczenia.

Czynniki ryzyka

Osób z rodzinną historią choroby Wilsona są na większe ryzyko zachorowania na to. Ci, którzy mają choroby wątroby lub nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby są także zwiększone ryzyko, ponieważ zaburzenia wątroby może nie być w stanie filtrować miedzi, jak również. Naukowcy odkryli, te, które są z Europy Wschodniej lub żydowski przyzwoity są bardziej narażone na choroby Tay-Sachsa. Dziecko, którego rodzice oboje nosić zmutowanego genu ma 25 procent szans na konieczności Tay-Sachs według NINDS. Leukodystrofia jest chorobą dziedziczną, która stawia te z leukodystrofii wywiadzie rodzinnym zagrożone.

Powikłania neurologiczne w wcześniaków

Powikłania neurologiczne w wcześniaków


Preemie, zwany także przedwczesnego dziecko, to dziecko, które rodzi się przed 37 tygodniem ciąży. Dzieci mogą urodzić się na początku z różnych przyczyn, w tym zakażenia matki, stan przedrzucawkowy, narkotyków i alkoholu i problemów strukturalnych, z szyjki macicy i macicy. Dlatego, że nie jest w pełni rozwinięta, preemie może mieć poważne krótko i długoterminowe problemy zdrowotne. Należą do nich matryca z powikłaniami neurologicznymi.

Krwotok dokomorowe

Dokomorowe krwotok lub IVH jest stanem, w którym wcześniaka doświadcza krwawienia w komorach mózgu. IVH wcześniaków, ponieważ występuje w naczyniach krwionośnych wciąż rozwijających się i nie są jeszcze na tyle silne. Jest to najczęściej u niemowląt przedwcześnie urodzonych poniżej 30 tygodnia ciąży. Krwotok jest oceniana w skali od jeden do cztery, z jednym reprezentujących bardzo niewielkie krwawienie i cztery reprezentujący krwawienie, które negatywnie wpływa na mózg. Objawy IVH to bezdech, zmniejszenie napięcia mięśni i refleksu i ogólne zmęczenie. Leczenie dokomorowego krwotoku popiera i obejmuje transfuzje krwi, punkcje i czasami operacji.

Porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe jest trwałe i nieuleczalne zaburzenie neurologiczne, które powoduje problemy z koordynacją, refleksu i mięśni. Chociaż porażenie mózgowe jest widoczne w donoszonych niemowląt, jest bardziej powszechne w wcześniaków, z 10 procent poważnie wcześniaków rozwijających się, zgodnie z Sheena L Carter, dr. Porażenie mózgowe jest zazwyczaj powikłaniem uszkodzenia mózgu z powodu czegoś innego, jak krwotok lub zapalenie opon mózgowych dokomorowego. To jest bardziej powszechne u wcześniaków, ponieważ ich mózgi są bardziej narażone na urazy. Leczenie porażenia mózgowego polega głównie na terapii, w tym terapii fizycznej, zawodowej i mowy. W cięższych przypadkach, leki są stosowane w celu opanowania objawów, takich jak drgawki, spastyczności mięśni i bólu.

Leukomalacja okołokomorowej

Leukomalacja okołokomorowa lub PVL, odnosi się do niewielkiej części istoty białej mózgu śmierci w obszarach wokół komór. Główną przyczyną PVL wydaje się być zmiany w przepływie krwi, które powodują uszkodzenia powierzchni, ale infekcje i krwawienia dokomorowe czasami odpowiedzialny. Jest to najczęściej u dzieci poniżej 32 tygodni ciąży, zwłaszcza jeśli mają choroby współistniejące, takie jak zespół niewydolności oddechowej lub martwiczego zapalenia jelit. Leczenie leukomalacji okołokomorowej jest czysto wspomagające monitorowanie i składa się z innych systemów narządów dziecka i stara się utrzymać je normalnie. Wcześniaków, którzy rozwijają PVL często rozwinie porażenie mózgowe lub inne problemy neurologiczne w późniejszym życiu.

Spektrum zaburzeń autystycznych

Zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest pojęciem dla trzech różnych rodzajów zaburzeń rozwojowych, które powodują problemy z komunikacją i socjalizacji. Trzy specyficzne zaburzenia są zaburzenia autystyczne, zespół Aspergera i ofiarę zaburzeń rozwojowych - nie podano inaczej. Zespół Aspergera jest łagodniejszą formą zaburzenia autystycznego, a wszechobecna zaburzeniem rozwoju jest diagnoza wykonana dla niemowląt i dzieci, które nie spełniają kryteriów dla dwóch innych zaburzeń. Objawy tej choroby może wahać się od łagodnego do ciężkiego i to unikanie kontaktu wzrokowego, opóźnienia w echolalii mowy i języka oraz trudności przyjmowania drobnych zmian. Według badań opublikowanych w numerze Journal of Pediatrics kwietnia 2010, wcześniaków poniżej 26 tygodnia ciąży są osiem razy bardziej narażone na rozwój zaburzeń ze spektrum autyzmu niż donoszonych niemowląt.

Jakie są oznaki i objawy Canavan choroby?

Choroba Canavan jest zwyrodnieniową chorobą mózgu, która zmienia istoty białej mózgu do porowatej, gąbczastej tkanki wypełnione płynem. Nawet w dzieciństwie, jego objawy są dostrzegalne.

Historia

Choroba Canavan został nazwany Myrtelle Canavan, który odkrył ją w 1931 roku.

Znaczenie

Według strony internetowej Genetics Home Reference (GHR), choroba Canavan jest najczęściej w Żydów aszkenazyjskich, gdzie szacuje się na uderzenie aż 1 na 6400 osób. GHR twierdzi zapadalność na zewnątrz tej populacji nie jest znana.

Objawy

Narodowy Tay-Sachs & Allied Choroby Association (NTSAD) informuje, że zła kontrola głowy jest wczesnym objawem choroby. Inne objawy obejmują niezdolność do wykonywania zadań ruchowych odpowiednich do wieku, brak uważności wzroku i słabą mięśni.

Efekty

Postęp choroby charakteryzuje ślepota, drgawki, osłabienie mięśni i problemy z podawaniem. Według NTSAD większość dzieci urodzonych z chorobą Canavan umierają jako niemowlęta.

Rozważania

Prenatalne określa, czy rodzice mają gen, które mogą powodować choroby Canavan. Ponieważ gen jest recesywny, oboje rodzice muszą mieć to na dziecko, aby mieć wpływ. Nawet w tym przypadku, możliwe dziecka mającego chorobę jest tylko 1 w 4, NTSAD mówi.

Objawy postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii

Postępująca leukoencefalopatia wieloogniskowa jest rzadkim zaburzeniem układu nerwowego, który powoduje szereg objawów i jest bardzo trudny do wykrycia, ponieważ jej objawy są podobne do tych guzów mózgu i innych zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego. Mimo to, znając niektóre z bardziej typowych objawów ostrzegawczych postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii może pomóc Ci podjąć świadomą decyzję na temat opieki zdrowotnej. Jak w przypadku każdego schorzenia, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem od specjalisty do otrzymania opieki i leczenia, czego potrzebujesz.

Przyczyny

Zakażenie pacjenta przez John Cunningham (JC), wirus infekuje istoty białej mózgu, że część mózgu, w którym pakiety są mielinowych nerwów (lub "powłoce" w białku ochronnej) i tkanek, przez które przechodzą pomiędzy wiadomości różne grupy z szarej mózgu. Dzięki postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii, zostaje zabrana mieliny, powodując wiadomości zwarcie, podobnie jak skrobanie gumę z przewodem elektrycznym może spowodować zwarcie i nie działa prawidłowo.

Znaki

Niektóre z objawów postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii są utraty mowy (afazja), silne bóle głowy, niezdarność lub utratę koordynacji, problemy z wizją i niezdolność do poruszania się jeden lub więcej kończyn. W tym względzie, leukoencefalopatii postępującej wieloogniskowej objawy naśladować z innych zaburzeń układu nerwowego i mózgu.

Rozpowszechnienie

Postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatię zwykle dotyczy osób z obniżoną odpornością, takich jak pacjenci z AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności), ale rzadko. W rzeczywistości, zgodnie z National Institutes of Health, tylko 4 procent chorych na AIDS postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii przeżyć.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Nie ma lekarstwa na postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii. Jest to zabiegi jednak, że mogą pomagać w zwalczaniu objawów (ale nie sam wirus), i powrót do normalności pewne pacjenta. Zazwyczaj lekarze przepisują leki przeciwwirusowe i inne leki, które znoszą objawy wskazujące na postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii.

Wykrywanie

Istnieją cztery główne sposoby wykrywania progresywnego wieloogniskowej leukoencefalopatii: cytologia (wykrywanie raka lub zapalenie), badanie moczu, elektroencefalogramu (EEG), rezonans magnetyczny (MRI) i tomografii komputerowej (CT lub "CAT") skanowania. Badanie moczu może pomóc wykluczyć guzy lub inne nowotwory mózgu, a EEG może wykryć zaburzenia funkcji mózgu. Dwa ostatnie (MRI i CT) oferują wygląd wewnątrz mózgu do pomocy w diagnozowaniu.

Jak testować szybkość twój mózg

Jak testować szybkość twój mózg


Istoty białej mózgu, zawiera komórki, które niosą informacje w postaci impulsów nerwowych z jednej części mózgu do drugiego. Badanie z 2009 roku przeprowadzone na UCLA School of Medicine, a zgłoszone przez NPR, okazało się, że ludzie, których mózgi działają szybko wydają się być mądrzejszy od tych, których mózg przetwarza informacje z mniejszą prędkością. Choć naukowcy z UCLA mierzonej prędkości mózgu za pomocą MRI, jest prosty test, dostępne online i opracowany przez neurologów, że można wziąć w domu do pomiaru prędkości mózgu.

Instrukcje

1 Przejdź do sekcji testu Szybkość w mózgu stronie Posit Science, dostępne w zasobach.

2 Kliknij przycisk "Play test". Zostaniesz przeniesiony do innego ekranu.

3. Wpisz swoje informacje kontaktowe i kliknij przycisk "Prześlij". Zostaniesz przekierowany do innego ekranu. Kliknij przycisk Zagraj w grę na tym ekranie. Kliknij przycisk Start.

4 Postępuj zgodnie z instrukcjami. Zostaniesz przeniesiony przez krótki tutorial jak zrobić test. Test składa się z słuchania dźwięku wymiata. Posłuchaj dźwięku wymiata i kliknij na strzałkę, która reprezentuje kierunek lub kierunki wymiata. Nie trzeba klikać szybko. Na końcu testu, szybkość mózgu pojawi się na ekranie po dalsze informacje.

Choroby zwyrodnieniowe białej materii mózgu

Choroby zwyrodnieniowe białej materii mózgu

Substancja biała mózgu składa się z wiązki aksonów, wydłużone komórek nerwowych włókien, które są powlekane w białej substancji tłuszczowej znany jako mieliny. Aksony funkcja jako droga transportu dla sygnałów nerwowych i mieliny działa jako powłokę izolacyjną, która pozwala na większą prędkość transmisji sygnału, według projektu mieliny. Zwyrodnieniowych chorób wpływających na białej materii mózgu są te, w których mieliny jest zniszczony i sygnałów nerwowych są przerwane. Te choroby demielinizacyjne mogą powodować szereg objawów i może się różnić w ich ważności od łagodnego do śmiertelnych.

Dziedziczne choroby

Chorób demielinizacyjnych mogą być dziedziczne lub nabyte. Dziedzicznych zaburzeń, określane zbiorczo jako leukodystrofii, w wyniku wad genetycznych w sposób, w jaki mieliny jest produkowany przez organizm, według projektu mieliny. Uszkodzenia mieliny widoczny jest również w fenyloketonuria lub PKU, genetyczne zaburzenia metaboliczne, w którym ciało jest w stanie wykorzystać aminokwasu fenyloalaniny.

Chorób zawodowych

Jest najczęściej nabyte choroby demielinizacyjne stwardnienie rozsiane, lub MS. MS jest uważana za chorobą autoimmunologiczną, w której organizm atakuje własne mieliny, powodując uszkodzenia i blizny. Przyczyną MS jest nieznany, ale uważa się, że połączenie predyspozycje genetyczne i środowiskowe wyzwalacz, który rozpoczyna się na początku choroby. MayoClinic.com przytacza również zapalenie nerwu wzrokowego, choroba Devic, poprzeczne zapalenie rdzenia i ostre rozsiane zapalenie jako inne przykłady nabytych chorób demielinizacyjnych.

Objawy

Zniszczenie mieliny w mózgu może powodować powstanie dużej liczby silnikowych (ruch), objawy czuciowe i poznawczych. Nabyte choroby objawy zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze, problemy z utrzymaniem równowagi, porażenie, drętwienie i mrowienie, bóle mięśni, bóle głowy, zajęcia i poznawczych, zgodnie z MayoClinic.com. Genetycznych chorób demielinizacyjnych charakteryzuje brak przetrwać i rozwijać się zwykle w dzieciństwie, co prowadzi do wzroku i słuchu, skurcze i otępieniem umysłowym.

Zabiegów

Leczenie zależy od charakteru choroby; Jednak najbardziej skupić się na leczeniu objawów choroby, jak leki nie są dostępne. Opcje leczenia obejmują leków, aby złagodzić ból i sterydy do zmniejszenia stanu zapalnego. Leki modyfikujące przebieg choroby dla MS są dostępne i są myśli do zmniejszenia nasilenia uszkodzenia mieliny w czasie, zgodnie z National Towarzystwo stwardnienia rozsianego. PKU mogą być kontrolowane przez po ścisłym, dieta życia, o niskiej fenyloalaniny. Adrenoleukodystrofia, lub ALD, jest czasami skutecznie zapobiec w presymptomatic dzieci z kombinacją z olejów roślinnych znanych jako Lorenzo w oleju, co według projektu mieliny.

Rokowanie

Prognozy dla demielinizacyjne zaburzenia są bardzo zmienne. Leukodystrofii zazwyczaj mają słabe wyniki w wyniku śmierci w dzieciństwie. Inne zaburzenia, które mogą być ściśle kontrolowane, takich jak PKU, mają potencjał wynikiem normalnego życia bez żadnych objawów. Nabytych chorób takich jak MS nasilenie choroby jest niespójne od przypadku do przypadku; Niektórzy ludzie doświadczenie stosunkowo niewiele objawów i odzyskać w pełni z nich, podczas gdy inni są trwałe uszkodzenie w wyniku utraty wzroku, paraliż i śmierć, zgodnie z National Towarzystwo stwardnienia rozsianego.

Objawy choroby Biały Materia

Mózg składa się z szarej i białej. Substancja biała, gdzie łączy się z hardware przesyłania komunikatów do obszarów mózgu. Mózg jest około 60 procent biały sprawa. Jeśli jest udar lub stwardnienie tętnic, które przerywa przepływ krwi do mózgu, powoduje zmiany chorobowe lub uszkodzenia istoty białej. Istnieją różne objawy choroby białej substancji (znane jako leukodystrofii). Ale na początku, jeśli jest ograniczony uszkodzenia, nie mogą pojawić się objawy choroby i pokazuje tylko na testach.

Identyfikacja

Zastosowanie MRI jest najprostszym sposobem, aby zdiagnozować chorobę istoty białej. Jednym z najbardziej powszechnych form choroby jest stwardnienie rozsiane. Większość czasu, średni wiek dla początku SM jest dla kobiet 20s i 30s dla ludzi.

Zaburzenia wzroku

Objawy różnią się w zależności od przyczyny i miejsca choroby istoty białej. W MS, jedna z najbardziej rozpowszechnionych objawów jest zaburzenia widzenia. Zniszczenie mieliny powoduje wizualne przerwanie wiadomość.

PML

Nie może być niewielkie zmniejszenie siły lub nieznacznego osłabienia w rękach i nogach. Czasami choroba powoduje trudności z koncentracją. Może również wystąpić brak koordynacji. Jeśli choroba istoty białej pochodzi z leukoencefalopatii postępującej wieloogniskowej spowodowane przez AIDS, te niewielkie zmiany jest często postrzegane jako wyniku zmęczenia lub lekarstw.

Inne objawy

Ludzie z białej choroby wykazują zmian w ich słowa, zwłaszcza w miarę postępu choroby. Mogą one również mieć bóle głowy i drgawki, czy jest uszkodzenie określonych obszarach.

Zapalenie mózgu i rdzenia

Zapalenie mózgu i rdzenia powoduje chorobę istoty białej. Osoby z tej przyczyny pokaż uporczywego zmęczenia, z objawami wykonane gorzej, jeśli ćwiczenia pacjentów. Nie może być drżenie mięśni, zakłócenia wzroku, drętwienie, słabe krążenie i wzrosła wrażliwość na światło, chemikalia i żywność. Nie jest niczym niezwykłym dla kogoś z chorobą istoty białej mieć bóle głowy i objawy grypopodobne.

Stężenie

Osoby z uszkodzeniem istoty białej mogą mieć trudny czas wybierając słowa, mówiąc, orientacja na otoczenie i zapamiętywaniem. Koncentracja jest często wpływ, podobnie jak sen i nastroje.

Zmiany fizyczne, psychiczne

Normalnie, te z leukodystrofii pokazać spadek możliwość ich psychicznie i fizycznie. Słysząc to dotyczy i zachowanie zmian, ale najbardziej widoczne objawem jest bardzo stopniowa zmiana zarówno psychiczne i fizyczne aspekty osoby. Kiedy w tych wczesnych etapach, często sposoby leczenia tego stanu.

Choroba przewlekła Biały Materia

Choroba przewlekła Biały Materia


Biały sprawa jest przestrzeń w głowie między neuronami całym mózgu i rdzenia kręgowego. Biały sprawa jest jakakolwiek choroba, która wpływa na choroby w tej sprawie. Gdy choroba istoty białej się przewlekłym, oznacza to, że chorobą atakującą jest albo okresowe, czy obecny jest przez dłuższy okres czasu, dzięki czemu jest bardziej zauważalne.

Diagnoza

Biały choroba diagnozowana jest zwykle kwestią podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub tomografii komputerowej (CT). Oba te elementy wyposażenia są w stanie wyświetlać żadnych nieprawidłowości w istocie białej w mózgu na zrobione zdjęcie. Jednak nieprawidłowości w istocie białej mózgu są wspólne wystąpienia z wielu różnych zaburzeń, więc dalsze testy muszą być wykonane w celu ustalenia rzeczywistej przyczyny.

Choroby

Istnieje wiele chorób, które mogą powodować choroby istoty białej. Najczęściej problemy istoty białej obserwuje się poziom cholesterolu, cukrzyca, miażdżyca tętnic, oraz wysokie ciśnienie krwi. Można również zauważyć, prowadzące lub po poważnych zdarzeń, takich jak udar.

Naczyń krwionośnych

Choroba przewlekła biały najbardziej manifestuje poprzez sprawa o uszkodzenie małych naczyń krwionośnych otaczających samej sprawy. Te naczynia krwionośne pomóc utrzymać białe kwestia mózgu nawadniane. To dlatego większość przewlekła choroba sprawa jest biały spowodowane zaburzeniami, które są specjalnie skierowane do naczyń krwionośnych. Powyżej chorób czasowych, takich jak miażdżyca tętnic i nadciśnieniem tętniczym odbija się na mniejszych naczyń krwionośnych, po pierwsze, takie jak te, odpowiedzialne za nawadnianie istoty białej. Uszkodzenia tych naczyń krwionośnych, co powoduje chorobę istoty białej.

Zagrożenia

Niewielkie ilości chorób istoty białej pojawiają się w każdy w ich wieku. Duże obszary choroby istoty białej, w widoku z przewlekłą chorobą białej substancji są często znaki ostrzegawcze najpoważniejszych warunkach, takich jak stwardnienie rozsiane lub choroba Alzheimera. Progresywne ilości chorób istoty białej może być także sygnałem ostrzegawczym dla mózgu.

Akcja

Ponieważ duże obszary białego choroby materii w mózgu może być oznaką poważnych problemów przyszłości, ważne jest, aby podjąć odpowiednie działania, aby zapobiec w przyszłości uszkodzenia naczyń krwionośnych w organizmie. Regularne ćwiczenia, podejmuje kroki, aby obniżyć poziom cholesterolu poprzez dietę i dokonywanie zdrowych decyzji życiowych, takich jak rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu, to wszystkie działania, które mogą pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby przewlekłej białej materii. To z kolei może znacznie obniżyć ryzyko udaru i innych problemów związanych z zaburzeniami układu krwionośnego.

Choroba białej nadnamiotowej

Choroba białej nadnamiotowej


Nadnamiotowej biały choroba sprawa jest poważnym problemem. Jego skutki mogą prowadzić do trwałego kalectwa, a lekarze wciąż uczą się o chorobie. Co oni wiedzą, jest to, że można zapobiec przez tych, którzy podejmują niezbędne środki ostrożności. To jest bardziej powszechne wśród osób starszych, których ciała zostały poddane większej liczby czynników ryzyka, które doprowadziły do ​​nadnamiotowej choroby istoty białej, ale warunek jest często zakorzenione w działania, które występują stosunkowo wcześnie w życiu.

Tło

Region nadnamiotowej ludzkiego mózgu jest usytuowany powyżej cerebelli Tentorium. Obszar ten jest wyposażony w mózgu, część mózgu umieszczonego na przedniej części czaszki. Mózg jest największą częścią mózgu. To sprawia, że ​​aż 85 procent masy mózgu. Mózg kontroluje ruchy dowolne i wykonuje większość swojego myślenia. Jest zaangażowany w rozwiązywanie problemów i pomaga podejmować decyzje. Mózg zawiera zarówno białą materię i szarych.

Funkcja

Około 40 procent mózgu składa się w istocie białej, który zawiera włókna nerwowe zwane neurony, które transmitują impulsów w mózgu. Reszta jest istota szara. Biały materia jest aleja do komunikacji między wieloma sekcjach istoty szarej i między szarych i innych części centralnego systemu nerwowego w organizmie. Pomyśl o szarej jak procesor komputera, a myślę o białej jak płytki, przez który procesor wykonuje swoją pracę, łącząc go z innymi częściami komputera.

Cechy

Bez zdrowej istoty białej, mózg nie może funkcjonować w sposób prawidłowy. Biały choroba występuje, gdy pojawia się kwestia zmiany w istocie białej. Różne warunki mogą powodować te zmiany. Na przykład, zmiany w mózgu powoduje stwardnienia rozsianego. Najczęściej występują w białej. Zmiany chorobowe zakłócić dopływu krwi oraz clog ścieżki w mózgu. Ogranicza to zdolność mózgu do przekazywania informacji, bo sprawa jest mniej biały w stanie przenosić sygnały komunikacyjne szarej. Oprócz wpływu na zdolność do jasnego myślenia i podejmowania decyzji osoby, choroby istoty białej powoduje również zaburzeń, który wpływa na zdolności motoryczne i funkcje organizmu. Ma to wpływ na równowagę utrudnia możliwość poruszania się przez działanie na chodu osoby i prowadzi do inkontynencji uczestniczy w wielu przypadkach.

Znaczenie

Biały choroba sprawa jest przewlekłą chorobą. Kiedy pojawiają się zmiany, szlaki są przerwane, a to powoduje niemożność przekazania dojazdu do centralnego układu nerwowego organizmu z substancji szarej. Efektem jest niezdolność do myślenia w ogólnym i trudności podejmowania decyzji. W niektórych przypadkach, że procesy są spowolnione jako szare wyszukiwań sprawą szlaku, który nie jest uszkodzony. Jeżeli liczba zmian zwiększa objawy również wzrośnie. Z biegiem czasu, zdolność danej osoby do rozwiązywania problemów i wykonywania rutynowych zadań może być całkowicie zatrzymany.

Historia

Według dr Sandra Black, neurologa Toronto, lekarze pierwszy dowiedział się o nieprawidłowości w istocie białej mózgu, gdy TK stało się powszechne. Około 2000 roku, nowe techniki skanowania mózgu zwane obrazowanie tensora dyfuzji wolno lekarzom bliżej zakresu i przyczyny uszkodzenia.

Zapobieganie

Lekarze zdiagnozować chorobę materii przy użyciu białego TK lub MRI mózgu. Te skany pokazać nieprawidłowości w mózgu. Zgodnie z Black, zmiany chorobowe w istocie białej mózgu można zapobiec. Powiedziała, zalecane podejście do zapobiegania chorobom białej jest podobne do tego, co pomaga uniknąć zawału serca i udaru mózgu. Czarny mówi należy zachować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu u zdrowych poziomów, unikaj palenia, regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Osoby z cukrzycą są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia choroby istoty białej, ponieważ walka z równowagi poziomu cukru we krwi, powiedział Czarny. Zauważyła, że ​​najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie zdrowego stylu życia w młodym wieku. "Daj sobie większe szanse", powiedział Czarny.

Nadnamiotowej leukomalacja Biały Matter Disease

Nadnamiotowej leukomalacja Biały Matter Disease


Zaburzenia po uderzaj leukomalacji białej substancji w mózgu, choroby często następuje. Uszkodzenie istoty białej z problemami tętnic może prowadzić do takich niszczących warunkach jak demencja, udar mózgu, migreny i stwardnienie rozsiane. Kiedy pojawiają się te warunki, na ogół się coraz gorzej, zabiegi ogranicza się do spowolnienia progresji i pomaga pacjentowi uporać.

Anatomia

Według Canadian Institutes of Health Research, mózg zawiera dwa podstawowe typy materiałów znanych jako istoty szarej i białej. Gray Matter, która otacza zewnętrzną warstwę mózgu i biegnie w dół rdzenia kręgowego, zawiera szeroki zespół neuronów, a istota biała pozwala te neurony skutecznie wysłać swoje wiadomości szybciej i bardziej nerwowe.

Medfriendly.com określa leukomalacja białą materię jako istoty białej okolic komór bocznych mózgu. Różne kategorie okołokomorowego białej odpowiadają niektórych obszarach mózgu, takich jak przedni, potylicznych, ciemieniowych i skroniowych, z których wszystkie składają się na mózgu, według strony internetowej Bryn Mawr College Serendip. "Nadnamiotowej", zgodnie z Penn State Szpitalu Dziecięcym odnosi się do położenia górnego mózgu mózgu w ogóle, w przeciwieństwie do położenia móżdżku w regionie infratentorial spodu.

Leukoencefalopatia podkorowa

Zmiany w okołokomorowego białej może wskazywać niczego więcej niż normalnego starzenia. Ale pewne zmiany skoku z niektórych chorób, takich jak Leukoencefalopatia podkorowa. MedFriendly opisuje Leukoencefalopatia podkorowa jako chorobę, która prowadzi do demencji lub utraty zdolności myślenia. Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu (NINDS), miażdżyca, choroba powoduje lub utwardzone zwężonych tętnic w mózgu. Powstały śmierć komórek mózgowych może prowadzić do stopniowego pogorszenia objawów, takich jak brak zaburzeń koordynacji ruchowej, zapomnienia i nastroju.

CADASIL

CADASIL, choroby naczyń mózgowych, może także odpowiadać okołokomorowego białym choroby materii, zgodnie z MedFriendly. Pełna nazwa stanu, udar automsomal dominującym arteriopatia z leukoencefalopatii podkorowych zawałów i odnosi się bezpośrednio do białych nieprawidłowości materii (leukoencefalopatię). Genetyka główna referencyjne wymienia strona internetowa migreny i udarów wśród skutków ubocznych to chorobą dziedziczną.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane zwykle pojawia się w połączeniu z leukomalacji białego choroby masy, na podstawie analizy białych chorób niezależnie Blake A. Johnson. Badania pacjentów z tą chorobą neurologiczną często wykazują zmiany w istocie białej. Johnson wspomina również inne problemy białej masy, a chorobę dzieciństwie, choroby Schildera, jako możliwego wariantu stwardnienia rozsianego.

Zabiegi

Niestety, leczenie każdej choroby istoty białej może tylko nadzieję spowolnić nieuchronny postęp objawów. Leukoencefalopatia podkorowa nie ma lekarstwa, a jego zalecenia NINDS ogranicza się do zapobiegania lub spowalniania miażdżycy, wykonując zdrowego stylu życia. W przypadku CADACIL, recenzuje NCBI Gene strona może jedynie sugerować, emocjonalnego i praktycznego wsparcia w postaci zabiegów, choć badania eksperymentalne na choroby trwa.

Różnica w istocie białej i szarej

Różnica w istocie białej i szarej


Naukowcy i lekarze znajdują się dwa główne rodzaje tkanek, kiedy badać próbki z mózgu i rdzenia kręgowego - istoty białej i szarej. Te dwa typy tkanek znajduje się w różnych obszarach ośrodkowego układu nerwowego zawierać różne typy komórek i wykonywać różne funkcje. Są one również zróżnicowana w zależności od choroby; różne objawy neurologiczne objawy produkowane częściowo zależy od tego, czy choroby te atakują białe lub istotę szarą. Aby utrzymać ludzi zdrowych i działa zarówno szarej i białej sprawa musi być w stanie nienaruszonym.

Anatomia neuronów

Najważniejsze komórki w mózgu i rdzeniu kręgowym są neurony, które są komórki, które pozwalają myśleć, czuć, poruszać się i mówić. Istnieją dwie podstawowe części do neuronu. Ciało komórki, która jest w przybliżeniu kulisty, odbiera sygnały wejściowe z wieloma innymi neuronami. Akson długi i wąski występ jest połączony z korpusem komórkowym i pomaga neuron wysyłać wiadomości do innych neuronów. Ten Anatomia neuronu, z jednym "słuchania" i jedna część "rozmawiać" część, pozwala neurony rozmawiać, wzajemnie który pozwala wyczuć lub zobaczyć coś, zdecydować, co zrobić i odpowiedzieć.

Właściwości komórkowe Gray Matter

Istota szara składa się głównie z ciał komórek nerwowych, które są zgrupowane razem w określonych miejscach w mózgu i rdzeniu kręgowym. Wszystkie szarej materii w swojej zewnętrznej mózgu tworzy korę mózgową, która wykonuje prawie wszystkie swoje świadomych myśli. Istnieje również szarej głębiej w mózgu; Konstrukcje takie jak wzgórza i zwojach podstawy mózgu są również szarej, a oni pomogą Ci wyczuć środowiska i koordynację ruchów.

Właściwości białej materii komórkowe

Substancja biała składa się głównie z aksonów, które są podłączone do ciał komórek nerwowych. To staje się jego kolor biały, ponieważ większość z tych aksonów są pokryte powłoką o nazwie mielina. Mielina pomaga przyspieszyć przewodnictwo nerwów, tak, że wiadomości mogą podróżować szybciej przez mózg. Istota biała zawiera również wsparcie komórki zwane komórki glejowe, które pomagają neurony uzyskać odżywianie i chronić mózg przed infekcjami.

Różnice w Lokalizacja

W mózgu istota szara stanowi powierzchnię zewnętrzną i kilka głębszych struktur, podczas gdy biały sprawa zmierza do uzupełnienia części mózgu bliżej środka. Dlatego też, uraz mózgu, nie przenika daleko bardziej prawdopodobne jest szkodzić szarej niż białej. Ten układ jest odwrócony w rdzeniu kręgowym; Istota szara stanowi środek rdzenia kręgowego, podczas gdy substancja biała tworzy część zewnętrzną.

Konsekwencje choroby

Różnych chorób układu nerwowego, wpływ na różne części mózgu i w związku z tym powodować różne objawy. Wiele chorób, które wpływają na funkcje poznawcze, a wyższa myślenia zawiera szarej kory mózgowej; na przykład, naukowcy odkryli, że u pacjentów z chorobą Alzheimera stracić ciał komórkowych w szarej, zgodnie z artykułem 2003, "Dynamika szarej Loss w chorobie Alzheimera", w "The Journal of Neuroscience". Choroby, które wpływają na białą sprawy może mieć wpływ na transmisję sygnału, ale nie może wpływać na funkcje poznawcze; stwardnienie rozsiane jest przykładem takiej choroby.

Jakie są w istocie białej Striations?

Jakie są w istocie białej Striations?


Stwardnienie rozsiane (SM) jest niedowładu wpływu na ludzki mózg. Najczęściej zaangażowane struktury mózgu modzelowatego, co wpływa na początku choroby. Białe prążki względu pojawiają się w obszarach przylegających do subependymal żyłach wyściełających powierzchnię komory. Prążki w innych obszarach mózgu są obecne w postaci epilepsji. Inne prążki, które są wąskie, liniowe oznaczenia, pojawiają się w obszarach mózgu wykazujących metabolizm żelaza.

Subcallosal paski o stwardnienie rozsiane

Białe prążki materii obejmują subependymal prążki pomiaru grubości 1 mm i leżącej prostopadle do wyściółkę, część mózgu w pobliżu komory. Te odnotowano w szybkim fluidalnym atenuowane zanurzenia odzyskania (FLAIR) rezonansu magnetycznego (MR) badania obrazowe na celu określenie, jak skuteczne użyciem MR w wykrywaniu prążków subcallosal stwardnienia rozsianego (MS) pacjentów. Rutynowe obrazowanie MR podnosi większych zmian lub jajowaty białe materii zwane placques MS. Ustalenia z szybkim obrazowaniu FLAIR są w stanie wykryć te wcześniejsze objawy SM.

"Dot-Dash" Znak

Te białe prążki względu pojawiają się nieprawidłowości, na spodzie ciała modzelowatego i są określone jako mające co najmniej dwie "kropki" połączone z "dash." Na obrazach FLAIR, "kropka" jest nieregularność pod-powierzchnią wyściółkę, o średnicy większej niż grubość "desce rozdzielczej" obok niej. "Kreska" jest normalny pasek wyściółki pozostały. Znak kreska-kropka nie jest skierowane prostopadle do wyściółkę, co pozwala odróżnić je od innych wielu objawów, takich jak stwardnienie rozsiane kurczliwych subcallosal owalnym zmian.

Padaczki skroniowej

U chorych na padaczkę skroniową, typu zaburzenia napadowego, stwardnienie dotyczy regionu hipokampa mózgu. Widać to na obrazowanie MR w postaci ciągłego pasma w obrębie hipokampa białej nad brzegiem bruzdy hipokampa. Lekarze pod ten znak wskazuje stwardnienie hipokampa oraz jako cechę charakterystyczną tego rodzaju padaczki.

Inne przykłady białej prążkowanie

W badaniach dotyczących poziomu żelaza w rozwijających szczurzych mózgów, tworzenie klastrów komórek dodatnich wokół żelaznych naczyń krwionośnych dał istocie białej mózgu w bruzdkowany wygląd. Badania wykazały, że zarówno absorpcji żelaza i stężenie żelaza w mózgu, są stosunkowo duże podczas rozwoju noworodka. Ustanowienie normalnej stężenia żelaza w mózgu u noworodków jest krytyczny dla normalnego rozwoju neurologicznego. Ten histochemiczne badania przeprowadzono zdecydować, czy model rozwoju żelaza na poziomie komórkowym w przodomózgowiu szczura był zgodny z profilem dla oligodendrocytów w mózgu człowieka dorosłego,. Wyniki wskazują, że oligodendrocyty odgrywają ważną rolę w rozwoju homeostazy żelaza w mózgu.