adcov.com

czyzespol johnsona jest do wyleczenia?

Jak zespół Stevensa-Johnsona jest przesyłany

Zespół Stevensa-Johnsona, znany również jako rumień wielopostaciowy, wpływa na skórę i błony śluzowe. To rzadkie i poważne zaburzenia.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, objawy zespołu Stevensa-Johnsona należą obrzęk twarzy i języka; pokrzywka; ból skóry lub rzuca; czerwony lub fioletowy wysypka, która rozprzestrzenia się szybko; i pęcherze na usta, nos i oczy. Zanim pojawi się wysypka, może także wystąpić gorączka, ból gardła, kaszel czy pieczenie oczu.

Przyczyny

Leki są najczęściej przyczyną zespół Stevensa-Johnsona. Zakażenie może również powodować objawy.

Leki

Leki, które mogą powodować zespół Stevensa-Johnsona to anty-dny moczanowej leki jak allopurinol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak penicyliny, które są stosowane w leczeniu zakażeń i lek stosowany w leczeniu napadów.

Zakażenia

Opryszczka, grypa, HIV, błonicy, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu są wszystkie infekcje, które mogą powodować zespół Stevensa-Johnsona.

Leczenie

Najważniejszą rzeczą jest to, aby zatrzymać wszystkie leki, które mogą powodować reakcję. Eksperci twierdzą, że nie ma "standardowe zalecenia" do leczenia Stevensa-Johnsona, ale może trzeba iść do szpitala na wymianę płynów, zabiegi pielęgnacyjne i leków.

Jakie są przyczyny zespół Stevensa-Johnsona?

Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkim schorzeniem, w którym skóry i błon śluzowych występuje ciężka reakcja, która powoduje objawy grypopodobne, a następnie pęcherze lub wysypka, która obejmuje niektóre lub wszystkie ciała. Chociaż zespół Stevensa-Johnsona może dotknąć każdego, to najczęściej dotyka dzieci. Odzyskiwanie stanu może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od tego, jak ciężka sprawa rozwinęła. Leczenie na ogół skupia się na wyeliminowaniu co spowodowało stan i leczeniu objawów. Większość przypadków zespołu Stevensa-Johnsona są spowodowane przez infekcje lub interakcji.

Zakażenia

Kilka infekcje mogą prowadzić do zespołu Stevensa-Johnsona, w tym wspólnych i nie poważnych zakażeń, takich jak bardziej poważnych i zagrażających życiu warunkach, takich jak zapalenie wątroby i HIV grypa i gorączka kociego pazura i. Inne zakażenia znane spowodował zespół Stevensa-Johnsona to opryszczka, Epsteina-Barr, śwince i Histoplazmoza.

Antybiotyki

Jednym z najbardziej powszechnych niepożądanych powoduje Stevensa-Johnsona jest antybiotyki i leki sulfonamidy, w tym penicyliny i cefalosporyny. Jednym z powodów, zespół Stevensa-Johnsona jest bardziej powszechne wśród dzieci niż dorosłych, ponieważ dzieci są przepisywane antybiotyki znacznie częściej niż dorośli.

Środki przeciwzapalne

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, zarówno over-the-counter i typów na receptę, powszechnie powodować zespół Stevensa-Johnsona. Rodzaje NLPZ znane spowodowały stan to ibuprofen, Motrin, Advil, obrotu preparatu Bextra i Daypro.

Leki dna

Leki stosowane w celu zapobiegania atakom dny wykazano mają zwiększone ryzyko wywoływania niekorzystnej reakcji prowadzącej do Stevensa-Johnsona. Jednym z przykładów tego rodzaju leków jest allopurynol.

Leki z napadami

Anty-napad i przeciwdrgawkową leki stosowane w leczeniu takich stanów, jak padaczka są znane czasami powodować zespół Stevensa-Johnsona. Leki ujęte w tej kategorii są Dilantin i fenytoina.

Inne przyczyny

Chociaż zespół Stevensa-Johnsona jest najczęściej wywołane przez zakażenia niepożądanych reakcji leku i w rzadkich przypadkach zostało spowodowane ekspozycją na takie bodźce jak światło ultrafioletowe lub radioterapię stosowaną w leczeniu stanów chorobowych.

Stephens Johnsona

Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkim zaburzeniem, w którym nadwrażliwość skóry i błon śluzowych reagować poważnie do jakiejś infekcji lub bodźca. Choroba ta jest najbardziej powszechnie identyfikowaną wysypki, co prowadzi do strat skóry i jest prawie zawsze określone jako awaryjnych. Jeśli pacjent z SJS jest pozostawione bez leczenia, cierpi poważne ryzyko śmierci.

Przyczyny

Według konsultanta dla pediatrów, Stephens-Johnsona wydaje się być spowodowane przez działanie niepożądane systemu odpornościowego. Prawie każdy lek może go wywołać, w tym ponad-the-counter leków. Infekcje wirusowe, takie jak opryszczka, grypa żołądka i śwince mogą powodować to, jak również, w niektórych przypadkach może być czynnikiem powodującym sięgają do raka, pomyślał, że nie jest tak powszechne.

Objawy

Pacjent może wystąpić obrzęk twarzy, pokrzywka i powstawanie pęcherzy skóry. Czerwony lub fioletowy wysypki i zwykle jako choroba rozwija się dosłownie oddziela się od skóry. Objawy grypopodobne występują na kilka dni przed wysypką, w tym gorączka, ból gardła, itp Badania wskazują, że tylko 1-5% chorych umiera z powodu tej choroby, choć dla jego bardziej poważnych postaci, znanej jako toksyczne martwicy naskórka, śmiertelność może wynosić nawet 25-35%.

Demografia

Badania doktora Parillo wskazuje, że SJS wpływa głównie biali, o stosunku kobiet do mężczyzn 2: 1. Większość pacjentów jest gdzieś pomiędzy ich 20s i 40s, ale opisywano przypadki dla dzieci w wieku 3 miesięcy.

Komplikacje

SJS może prowadzić do wielu powikłań zagrażających życiu, w tym wtórnego zakażenia skóry, problemy z oczami, i uszkodzenia narządów wewnętrznych. Zakażenia skóry (zapalenie tkanki łącznej) jest nie tylko bolesne; może to doprowadzić do zakażenia błon otaczających mózg (zapalenie opon mózgowych) lub ciężkie zakażenie bakteryjne wewnątrz krwiobiegu (posocznica). Wysypka często powoduje stan zapalny w oku, a w niektórych przypadkach choroba spowoduje zmian w narządach wewnętrznych, jak również skórę. Są to wszystkie ciężkie powikłania, które należy zwrócić szczególną uwagę, aby bezpośrednio, jeśli to możliwe.

Leczenie

Obecnie nie istnieje zestaw leczenia SJS jak choroba jedynie objawów. Zmiany skórne są traktowane jak poparzenia podczas gdy płyny i substancje odżywcze są uzupełniane przez IV. Powikłania są odpowiednio traktowane. Tymczasem lekarz pyta pacjenta i sprawdza jego historię medyczną w celu ustalenia przyczyny. Jeśli, na przykład, było niepożądane reakcje po pewnym antybiotyku pacjent powinien powoli zaczyna odzyskiwania sam, gdy jest on od tego leku. Po roku jest w pełni sprawny, powinien trzymać się z dala od tego leku do końca życia.

Nieporozumień

Ludzie często uważają, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczna martwica naskórka być nazwy wymienne. Jest to prawdziwe w tym sensie, że oba znajdują się na tej samej choroby. Jednakże, istnieje wyraźna różnica pomiędzy tymi dwoma. SJS odnosi się do choroby, gdy mniej niż 10% powierzchni ciała jest zaangażowany. TEN odnosi się do choroby, gdy zaangażowany jest co najmniej 30% pola powierzchni ciała. W skrócie, SJS jest łagodniejsza forma TEN i nazwiska znajdują się w różnym stopniu nasilenia.

Długoterminowe skutki z Stevensa-Johnsona

Zespół Stevensa-Johnsona jest nazwą ekstremalnych niepożądanej reakcji fizycznej, najczęściej reakcji alergicznej na lek, który powoduje ciężkie zapalenie skóry i uszkodzenie. Może on także powodować infekcje wirusowe i bakteryjne. Techniczna nazwa tego zespołu jest rumień mutiforme, a jeśli dojdzie do najgorszego etapu, to się nazywa "toksyczna martwica naskórka." Skutki długoterminowe można wyłączyć.

Początkowe objawy

Zespół Stevensa-Johnsona zazwyczaj zaczyna się objawy, takie jak gorączka, zmęczenie, ból gardła, kaszel, ból głowy lub nudności. Łagodne wysypki i pęcherze, a następnie pojawiają się zazwyczaj na niższych nogach i ramionach, a w ustach osoby; leczenie może powstrzymać objawy, ale ponieważ nie jest to zaburzenie bardzo często, często jest błędnie.

Ciężkie objawy

Zespół Stevensa-Johnsona obok rozwija się bardzo bolesne wrzody wpływające dużo skóry i błon śluzowych. W najgorszym stadium osoba ma poważne oparzenia, jak bąble na całym ciele, a skóra może spaść; Ofiary są często traktowane w jednostkach poparzeń.

Blizny

Z powodu nasilenia tej choroby, długoterminowe skutki są prawdopodobne. Blizny jest powszechne, a czasami narządy mogą tworzyć pęcherze, a tym samym być bliznami, jak również, hamowania funkcji narządu.

Powtórzenie

Flare-up może trwać wiele miesięcy, co powoduje problemy z oddychaniem, jedzeniem, połykaniem i spacery, a także ogólne zmęczenie.

Problemy Vision

Zespół Stevensa-Johnsona może spowodować utratę wzroku, częściową utratę wzroku lub inne problemy ze wzrokiem.

Powikłania terminalowe

Z uwagi na ciężkość tej choroby, powikłania można ustawić w których śmierć.

Jak leczyć zespół Stevensa-Johnsona

Piękna i zdrowa skóra to coś, co większość ludzi skarb. Choroby skóry, takie jak trądzik są uciążliwe i krępujące, aby większość, ale niektóre warunki mogą być bolesne, jak również. Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadką chorobą skóry, która dotyka jedną na milion. Leczenie zespół Stevensa-Johnsona może być stosunkowo trudne.

Instrukcje

1 prosimy skontaktować się z okulistą. Zespół Steven-Johnsona może powodować bliznowacenie powiek. To ostatecznie prowadzi do ograniczonej wizji. Powinien to być pierwszy kontakt dla każdego, kto jest z rozpoznaniem tej choroby.

2 Użyj znieczulające miejscowo przeciwbólowe i antyseptyczne. Skóra będzie bardzo wrażliwe i bolesne. Lekarz zleci konkretne kremy i przetestować te, które działają najlepiej dla pacjenta. Zastosowanie jakiegokolwiek leku za wskazówkami podanymi.

3 Otrzymuj terapię IVIG. Ponieważ zespół Stevensa-Johnsona jest tak rzadkie, niektóre zabiegi są bardzo eksperymentalne. Wykonywanie terapia IVIG może nie działać na wszystkich pacjentów, ale nastąpił pewien udokumentowany sukces procesu.

4 Unikaj nadmiernego używania żeń-szenia, penicyliny, sulfonamidy, barbiturany i phenyton. Stosowanie tych leków jest związana z co powoduje Stevensa-Johnsona. Wiele z tych leków można znaleźć w over-the-counter i przepisanych leków. Być informowani o leki, które go do systemu i stosowanych ilościach.

5 Dołącz fora, które omawiają zespół Stevensa-Johnsona. Jest to niezwykle rzadka choroba, i to będzie istotne, że pacjenci szukają innych ludzi o podobnych warunkach. Będą one w stanie zaoferować wsparcie i wiedzę na temat najlepszych sposobów, aby poradzić sobie z choroby.

Co to jest rumień wielopostaciowy?

Co to jest rumień wielopostaciowy?


Rumień wielopostaciowy jest częstym zaburzeniem skóry, które zwykle dotyka dzieci i młodych dorosłych. Wysypka zwykle prezentuje się w czerwonych ściągaczami, ale czasami mogą pojawić się fioletowe lub pęcherze. Choć lekarze są pewni, dlaczego ludzie się rumień wielopostaciowy, są teorie, że jest to spowodowane przez kompleks immunologiczny w skórze lub błonach śluzowych lub wirusa opryszczki.

Identyfikacja

Rumień wielopostaciowy jest wspólny zespół, który zwykle dotyka ludzi w latach dwudziestych i trzydziestych. Mężczyźni są bardziej narażeni na rumień wielopostaciowy, a jedna trzecia ludzi, którzy się nie cierpią nawrotu.

Rodzaje

Rumień wielopostaciowy została podzielona na dwa różne podkategorie: rumień wielopostaciowy i zespół Stevensa-Johnsona. Każdy z nich ma swoje unikalne zestawy objawów.

Rumień wielopostaciowy Minor

Rumień wielopostaciowy drobne dotyczy 80% osób z tej choroby. Wysypka pojawia się głównie na grzbietach rąk i stóp z niewielkimi swędzenie i pieczenie. Rumień wielopostaciowy drobne zwykle sprowadza się do jednego do dwóch tygodni.

Zespół Stevensa-Johnsona

Syndrom Stevensa-Johnsona jest o wiele bardziej poważne wariancja choroby, która powoduje śmierć 5 do 15 procent czasu. Wraz z wysypką, pacjent rozwija duże pęcherze krwi. Usta i oczy są często poważnie naruszone, a narządy wewnętrzne są często zaangażowane.

Leczenie

Podczas leczenia nie jest zazwyczaj konieczne dla Rumień wielopostaciowy drobne, leki takie jak Zovirax lub Valtrex są czasem przepisywane. Dla osób cierpiących na zespół Stevensa-Johnsona, środki terapeutyczne - takie jak te stosowane w jednostkach nagrania - są realizowane.

Zespół Stevensa-Johnsona Testowanie i diagnostyka

Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkie, poważne reakcje alergiczne na leki lub infekcji. Zespół zwykle rozpoczyna się objawy grypopodobne, następuje z bolesną wysypką czerwona lub fioletowo, że rozprzestrzenia się i pęcherze, a ostatecznie powoduje najbardziej zewnętrzną warstwę skóry na śmierć i złuszczeniu. Po rozpoznaniu, jest poważnym stanem zagrożenia życia, które często wymaga hospitalizacji. Trudno jest rozpoznać, ponieważ objawy są podobne do tych z innych zaburzeń.

Testy laboratoryjne

Badania laboratoryjne mogą pomóc zdiagnozować zespół Stevensa-Johnsona. Badanie krwi będzie kazał sprawdzić białych krwinek do infekcji, a następnie zostanie podjęta kultury zarówno krwi i moczu. Inne testy, takie jak bronchoskopia, Panendoskopia (EGD) i kolonoskopii, można zamówić w celu wykluczenia innych chorób.

Biopsja skóry

Tylko test, który będzie ostatecznie potwierdzić zespół Stevensa-Johnsona jest biopsja skóry, gdzie lekarz weźmie próbkę tkanki skóry i zbadać pod mikroskopem. Próbka potwierdzi przyczyn pęcherzy i pokazać, czy są jakieś oznaki nekrozy (śmierć komórki). Większość oddziałów ratunkowych nie prowadzą biopsji skóry w ramach standardowych procedur.

Diagnostyka różnicowa

Największym powodem, zespół Stevensa-Johnsona jest tak trudna do zdiagnozowania, ponieważ jest wysypka i pęcherze są objawami wielu innych chorób, w tym oparzeń chemicznych, rumień wielopostaciowy, złuszczające zapalenie skóry, oparzenia oczu, gronkowcowe zespół sparzyć skóry, oparzenia termiczne, toksycznej naskórka naskórka i zespół wstrząsu toksycznego. Zwykle te zespoły są wykluczone zanim zespół Stevensa-Johnsona może być potwierdzona.

Objawy

Objawy zespołu to gorączka, ból gardła, kaszel, pieczenie oczu, twarzy i / lub język obrzęk, pokrzywka, ból skóry, czerwone lub purpurowe wysypka, która szybko rozprzestrzenia się w godzinach lub dniach, pęcherzami skóry, pęcherze w jamie ustnej, nosa lub oczu i złuszczania skóry. Jeśli wystąpi nagły ból skóry, pęcherze na skórze, rozprzestrzenia bolesną wysypkę lub rozlania na skórze, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Zespół Stevensa-Johnsona wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, i mogą być śmiertelne, jeśli nie traktuje się jak najszybciej.

Przyczyny

Zespół często jest reakcja alergiczna na leki lub infekcji, ale czasami lekarze nie mogą określić przyczynę. Leki, które są zwykle wiązane z chorobą obejmują leki przeciw dnie moczanowej, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), sulfonamidy, penicyliny i środki przeciwdrgawkowe. Opryszczka, grypa, HIV, błonicy, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu są wszystkie infekcje, które mogą powodować zespół Stevensa-Johnsona, jak również. W nielicznych przypadkach, radioterapia i światło ultrafioletowe być przyczyną.

Czy zespół Stevensa-Johnsona zaraźliwe?

Zespół Stevensa-Johnsona (SJS) to grupa objawów, które wynikają, gdy osoba ma niepożądanych reakcji na lek (patrz źródła). Ludzie, którzy mają SJS lub stanu z nazwie martwica toksyczno-rozpływna naskórka (TEN) często wyglądają zniekształcone, z surowej skóry, wyciek, który może uczynić widzowie myślą, że są zaraźliwe. SJS nie jest zakaźna, choć co najmniej jeden z jej objawów może być.

Immune System

Stevensa-Johnsona jest ciężka reakcja alergiczna, co oznacza, że ​​układ odpornościowy reaguje negatywnie w odpowiedzi na substancji lub leku, które zostały podjęte. Układ odpornościowy człowieka potencjalnie może reagować na prawie każdego rodzaju leczenia.

Dla zakaźne Objawy

Reakcje skórne są najbardziej rozpowszechnione z SJS, w tym pieczenie, peeling, pęcherzy i czerwona wysypka. Gorączka i objawy podobne do grypy, są wspólne. Żaden z tych objawów SJS jest zaraźliwa.

Zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek, lub różowe oczy, to jeden z objawów zespołu Stevensa-Johnsona. Chociaż zespół nie jest zakaźna, jest możliwe do rozprzestrzeniania się różowy oka od jednej osoby do drugiej, jeżeli objawu. Częste mycie rąk może zmniejszyć ryzyko zachorowania na zapalenie spojówek od kogoś cierpiącego na SJS.

Leczenie

Leki przeciwbólowe, antybiotyki i płyny hydratacyjne poprzez cewkę IV stosuje się w leczeniu SJS, które mogą być groźne dla życia, jeśli nie jest leczone. Choć pacjenci SJS nie są zaraźliwe, wizyty z przyjaciółmi może być ograniczona, aby zmniejszyć ryzyko infekcji wtórnych.

Wsparcie

Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół jest ważne dla osób dotkniętych przez SJS. SJS mogą być katastrofalne dla zdrowia i potencjalnie śmiertelne, jeśli infekcje nie mogą być kontrolowane. Wiedząc, że nie jest zaraźliwa SJS może pomóc budować wsparcie od ludzi, którzy chcieli pomóc, ale bali się wzrok choroby.

Jak Heal Mouth blistrów od Stevensa-Johnsona

Zespołem Stevens-Johnsona jest stosunkowo rzadkim zaburzeniem, które są zazwyczaj spowodowane przez reakcję trzeba do niektórych lekarstw. Leki, które powodują zespół będzie się różnić od osoby do osoby, ale często wchodzą w przeciwdrgawkowych, sulfonamidy, penicyliny, leków przeciwzapalnych i leków stosowanych w leczeniu dny moczanowej. Większość czasu, skóra zacznie blistrze i plastry umrze, jednak, niektórzy ludzie doświadczają te pęcherze w swoich ustach również. Kiedy rany i pęcherze tworzą się w jamie ustnej, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc leczyć tych zmian. Oczywiście, większość ludzi zajmujących się zespół Stevensa-Johnsona nieuchronnie być hospitalizowany, więc lekarz może wybrać inny przebieg leczenia niż jeden opisany uzdrowić swoje pęcherze w jamie ustnej.

Instrukcje

1 Stop biorąc zbędne leki. Zgodnie z Mayo Clinic, musisz przerywać wszystkie leki, które są uznane za zbędne w leczeniu zespołu Stevensa-Johnsona, w tym wszelkie pęcherze, które rozwinęły się w ustach. Lekarz najprawdopodobniej polecam które leki trzeba przerywać, więc upewnij się, aby skonsultować się z lekarzem przed robi to na własną rękę.

2 Uruchom za pomocą "specjalne" szczoteczki. Kiedy masz do czynienia z owrzodzenia jamy ustnej z zespołu Stevensa-Johnsona, lekarz najprawdopodobniej zapewni Państwu specjalną szczoteczką do wykorzystania, które nie podrażniają i pogorszyć owrzodzenia w jamie ustnej.

3 Wypłukać usta leczniczej płukania jamy ustnej każdego dnia. Od owrzodzenia jamy ustnej będą potrzebowali czasu, aby uzdrawiać, można rozpocząć korzystanie z leczniczej do płukania jamy ustnej, aby przepłukać usta. Zazwyczaj będzie zawierać znieczulenia, jak również antybiotyki, aby znieczulić obszar, a także utrzymanie go przed zakażeniem.

4 Wyczyść rany miękką wacikiem. Aby upewnić się, że infekcja nie jest się w, być może trzeba delikatnie wyczyścić miękką rany wacikiem i antyseptycznym / rozwiązania przeciwbólowego.

5 Stosowanie kortykosteroidów żelem wrzody, aby pomóc w leczeniu. Gdy lekarz ustala, które leki spowodował zespół, może przepisać kortykosteroidów żel do stosowania bezpośrednio na ranę, aby pomóc w procesie gojenia.

6 Daj sobie czasu, aby uzdrawiać. Leczenie pęcherze w jamie ustnej nie działa z dnia na dzień, więc trzeba dać sobie trochę czasu, aby uzdrawiać. Płyn do płukania ust i antyseptyczne / przeciwbólowe rozwiązanie może złagodzić większość bólu, aby twoje ciało zrobi resztę.

Wskazówki:

  • Należy również upewnić się, pić dużo wody, gdy cierpi na zespół Stevensa-Johnsona. Ponieważ nie będzie jakiś ubytek skóry, będziesz nieuchronnie tracą pewną ilość płynów w procesie. Musisz wymienić te płyny z dużą ilością wody.
  • Najlepiej omijać nawet bardzo kwaśnych i słonych pokarmów w kontaktach z owrzodzenia jamy ustnej lub zmian, ponieważ substancje te mogą rozpalać i podrażnić warunek.

Jakie są zabiegi na zespół Stevensa-Johnsona?

Jakie są zabiegi na zespół Stevensa-Johnsona?


Zespół Stevensa-Johnsona jest potencjalnie niebezpieczna chorobą skóry, która powoduje bolesne pęcherzy i śmierć skóry. Stan jest spowodowany ciężkiej reakcji alergicznej na leki lub z infekcjami. Zgodnie z Johns Hopkins Medicine, warunkiem jest najczęściej u dzieci i młodych dorosłych, choć każdy może rozwijać się choroby. Bez leczenia, można rozwijać trwałą utratę wzroku, jeśli choroba rozwija się w oczy, zakażenia skóry, posocznica, trwałego uszkodzenia skóry i uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Przyczyny

Zgodnie z Mayo Clinic, największe znaczenie dla rozwoju zespołu Stevensa-Johnsona jest stosowanie niektórych leków. Takie leki mogą obejmować niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, leki przeciw dnie moczanowej, takie jak allopurynol, penicyliny, sulfonamidy i środki przeciwdrgawkowe. Infekcje chorób, takich jak HIV, wirus grypy, opryszczka, dur, błonica i zapalenie wątroby może spowodować chorobę.

Zatrzymanie Leki

Leczenie zespołu Stevensa-Johnsona będzie wymagać hospitalizacji, niezależnie od przyczyny. Jeśli wziąć leki, które sprawiło, że hiper-wrażliwe, lekarz poprosi, aby zaprzestać korzystania z wszelkiego rodzaju leków. Lekarz zapyta, co poprzednie leki zostały podjęte, aby spróbować ustalić, czy choroba została spowodowana stosowania leków.

Podtrzymujące

Uszkodzenia skóry z Stevensa-Johnsona może utworzyć utraty płynów w całym organizmie. Leczenie wspomagające wymaga uzupełnianie utraconych płynów, co jest zwykle wykonywane za pomocą obróbki płynów przez sondę nosowo-żołądkową. Zgłębnik nosowo-żołądkowy jest umieszczony za pośrednictwem otworu nosowego i wprowadzany do żołądka. Jeśli masz jakieś zmiany skórne, będą one oceniane i opiekowała. Jeśli masz skórę, że umarł, to skóra zostanie usunięty. Opatrunek z maści znieczulających będzie umieszczony na obszarach dotkniętych.

Leki

Leki, takie jak leki przeciwbólowe, aby złagodzić ból i leki przeciwhistaminowe w celu złagodzenia świądu skóry w czasie, gdy uzdrawia, zostaną podane. Antybiotyki, również podawać w celu zmniejszenia rozwoju infekcji. Zgodnie z Mayo Clinic, można również podać kortykosteroidu dożylne, które mogą pomóc zmniejszyć czas odzyskiwania, jak również "nasilenie objawów." Możesz być także podana dożylnie immunoglobuliny, która jest lekiem, który ma przeciwciała, które mogą pomóc swoją walkę systemu immunologicznego Stevensa-Johnsona.

Szczepienie

Jeśli poniosła ogromne straty skóry w wyniku choroby, przeszczep skóry będzie konieczne, aby pomóc skórze goją. Do przeszczepu skóry, skóra jest usuwany z części ciała, takich jak uda, a następnie dołączone do obszaru dotkniętego. Jeśli przyczyną choroby może być określony, skóra zazwyczaj zaczynają rosnąć z przeszczepu w miejscu po kilku dniach. Jeśli sprawa była ciężka, może to potrwać wiele miesięcy, zanim twoje rany zacznie się poprawiać.

Jak odzyskać Od Stevensa-Johnsona

Zespół Stevensa-Johnsona jest dość poważna choroba skóry, w której staje się stan zapalny skóry, wysypka formy, pęcherze rozwijać i skóra zasadniczo umiera. Pozostawia osobnika bez warstwy górnej jego skóry. Zazwyczaj warunek ten jest rezultatem niepożądanego jakiegoś leku osoba, która skłania się na bardzo specyficzny przebieg leczenia.

Instrukcje

1 prosimy skontaktować się z lekarzem. Jeśli cierpisz na zespół Stevensa-Johnsona, pierwszym krokiem do odzyskania będzie nieuchronnie hospitalizacji, więc należy skontaktować się z lekarzem lub lekarzem na pierwszy znak niewyjaśnionych wysypki.

2 Wstrzymać odrywania leki. Zgodnie z Mayo Clinic, będziesz najprawdopodobniej musiał przerywać wszystkie "zbędne" leki. Musisz się substancję, która powoduje zespół Stevensa-Johnsona z systemu, zanim będzie można nawet rozpocząć się odzyskać z tego stanu skóry.

3 Zwiększenie ilości płynów. Kiedy człowiek traci swoją skórę, będzie nieuchronnie cierpią na utratę płynów, co może prowadzić do odwodnienia. Jest to bardzo ważne w celu zwiększenia ilości cieczy w leczeniu ten potencjalny problem.

4 Rozpocznij antybiotyków. Więcej niż prawdopodobne, lekarz przepisze Ci jakiś rodzaj antybiotyku. To w dużej mierze ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia do obszarów ciała, które utraciły skóry.

5 Daj sobie czasu, aby uzdrawiać. Z zespołem Stevensa-Johnsona, musisz dać sobie trochę czasu, aby uzdrawiać, ponieważ będziesz w zasadzie trzeba naturalnie "odrasta" skóry w tych obszarach, w których został on utracony.

6 Porozmawiaj z lekarzem na temat leczenia bólu. Jeśli jesteś w bólu, cierpi na zespół Stevensa-Johnsona, należy porozmawiać z lekarzem o jakie leki można wziąć do bólu On będzie najprawdopodobniej w stanie zalecić łagodny lek przeciwbólowy, aby ci się bardziej komfortowo, jak odzyskać stan.

Wskazówki:

  • Jeżeli już jesteś świadomy, że cierpisz na zespół Stevensa-Johnsona, należy upewnić się, że wiesz, co "w kategorii" leków skłoniło reakcję, jak również poinformować każdą nową medycznego Twojej przeszłości z tego stanu skóry.

Choroba Stevensa-Johnsona

Rzadkie choroby skóry, choroby Stevensa-Johnsona (znany powszechnie jako zespół Stevensa-Johnsona) jest przyczyną zaburzenia skóry i błon śluzowych na poważnie reagują na leki lub infekcji. Toksyczna martwica naskórka jest inna forma Stevensa-Johnsona. W większości przypadków są spowodowane reakcją na leki. To może być śmiertelne.

Znaki i objawy

Zespół Stevensa-Johnsona zwykle zaczyna się objawy grypopodobne, takie jak kaszel, bóle, bóle głowy i gorączka. To może wkrótce nastąpić bolesne czerwone lub purpurowe wysypka całej twarzy i tułowia. Ta wysypka rozprzestrzenia i pęcherze. Te pęcherze mogą tworzyć się w oczy, usta i okolice pochwy. Ostatecznie, górna warstwa skóry umrze i rzucić. W niektórych przypadkach, włosy i paznokcie mogą zostać utracone.

Podejrzenie Leki

Według Stowarzyszenia skóry, najczęściej leki związane z Stevensa-Johnsona są COX-2 obrotu preparatu Bextra, NLPZ (niesterydowe przeciwzapalne), allopurinol, fenytoina, karbamazepina, barbiturany, leki i antybiotyki sulfonamidy. Rzadkie przypadki są przypisane do zakażenia bakteryjnego.

Grup ryzyka

Najczęściej w podeszłym wieku, zespół Stevensa-Johnsona mogą występować w każdej grupie wiekowej. Zwiększone wykorzystanie tych rodzajów leków, w podeszłym wieku, zwiększa ryzyko. Osoby z AIDS są również na wysokie ryzyko. ,

Leczenie

Konieczna jest hospitalizacja. Jeśli zespół Stevensa-Johnsona jest wynikiem leku, lek jest natychmiast zatrzymane. Zabiegi IV stosuje się w celu zastąpienia utraconych płynów. Skóra zostaje sam. Przetrwanie w zależności od stopnia uszkodzenia i stopnia zakażenia. W zależności od nasilenia choroby, leczenie może trwać kilka tygodni lub miesięcy.

Spór

Mnogość udanych procesów sądowych zostały złożone przed twórcami ponad-the-counter leków dla dzieci, oparte na etykietach ostrzegawczych argumentem dla Stevensa-Johnsona powinny były na etykiecie. Wiele z tej choroby, lub ich zachowanych bliskich, uważają, że mają podstawy do pozwu. Niektórzy prawnicy sądowe Specjalizujemy się w tej dziedzinie.

Jak zapobiec zespół Stevensa-Johnsona

Zespół Stevensa-Johnsona (SJS) lub rumień wielopostaciowy głównym, jest potencjalnie śmiertelne zaburzenia spowodowane przez zakażenie lub reakcja alergiczna. Barbiturany, sulfonamidy, antybiotyki, fenytoina i rodzina penicyliny leków są najczęstsze przyczyny SJS spowodowane reakcji na lek. Herpes simplex i zakażenie Mycoplasma inne potencjalne przyczyny choroby.

Podczas wystąpienia zespołu Stevensa-Johnsona, gorączka, objawy grypopodobne, bóle stawów i suchość i pieczenie oczu może wystąpić. Zespół charakteryzuje się wieloma zmianami skóry i błon śluzowych, które rozpoczynają i rozprzestrzeniają się szybko. Zmiany chorobowe mogą pojawić się guzki lub grudki, pęcherzyki i może być może blister, i może powodować znaczne pieczenie i łuszczenie się skóry. Zespół Stevensa-Johnsona jest potencjalnie śmiertelne.

Instrukcje

1 Unikaj stosowania jakichkolwiek leków, do którego pacjent jest uczulony, zwłaszcza, jeśli masz doświadczenie epizod rumień wielopostaciowy moll lub zespołu Stevensa-Johnsona w przeszłości. Mayo Clinic ostrzega, że ​​nawrót SJS jest zwykle cięższy niż początkowe odcinku, a czasami śmiertelne.

2 Weź lek przeciwhistaminowy w pierwszych oznakach reakcji leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. Nie bierz nawet jednej dawki leku znowu aż postrzegane przez lekarza.

3 Poproś lekarza o receptę kortykosteroidów leki jak tylko objawy reakcji na lek są potwierdzone. To pomoże zapobiec rozwojowi zespołu Stevensa-Johnsona. Hamowanie odpowiedzi immunologicznej organizmu zmniejszy nasilenie swojej reakcji.

4 Traktuj opryszczki i innych infekcji zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zapobiec zespół Stevensa-Johnsona. Lekarz może przepisać leki zapobiegawcze w celu zmniejszenia ryzyka.

5 Alert lekarzowi i innych specjalistów medycznych do alergii na leki, jeśli już wystąpił epizod zespół Stevensa-Johnsona. Może trzeba nosić bransoletkę medycznej ostrzegania w celu zmniejszenia ryzyka związanego z nich otrzymuje leki w tej samej rodziny, co ten, który spowodował reakcję.

6 Trzymaj listę wszystkich leków, które mogą powodować zespół Stevensa-Johnsona. Porozmawiaj z lekarzem ryzyko związane z podjęciem tych leków w przyszłości.

Wskazówki:

  • Nie da się przewidzieć, kto opracuje pierwszy przypadek zespołu Stevensa-Johnsona; Dlatego też, zapobieganie skupia się na zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby i zatrzymywania w jego wczesnych etapach.

Zespół Stevensa-Johnsona i Modafinil

Modafinilu lekiem stymulującym przepisywany osób cierpiących na zaburzenia snu, takie jak narkolepsja i obturacyjnego bezdechu sennego, aby zapobiec senność w ciągu dnia. W Stanach Zjednoczonych, modafinil jest sprzedawany pod marką Provigil produkowany przez Cephalon. Modafinil zastosowanie było związane z zespołem Stevensa-Johnsona.

Zespół Stevensa-Johnsona

Większość ludzi tolerować Provigil bardzo dobrze. W rzadkich przypadkach może jednak powodować poważne skutki uboczne, w tym niebezpiecznych reakcji zwany zespół Stevensa-Johnsona. Zespół ten może być spowodowany przez infekcje wirusowe lub bakteryjne, ale zwykle bywa w reakcji alergicznej na lek.

Identyfikacja

Nazwa techniczna na zespół Stevensa-Johnsona jest rumień wielopostaciowy. Zaburzenie może przejść do etapu, zagrażająca życiu zwanym toksyczna martwica naskórka.

Początkowe objawy

Zespół Stevensa-Johnsona zazwyczaj zaczyna się objawy grypopodobne, takie jak gorączka, ból głowy, zmęczenie, ból gardła i kaszel. Następnie wystąpić łagodne wysypki. Każdy, biorąc modafinil, który rozwija się jakiejkolwiek wysypki należy szukać natychmiastowej pomocy medycznej, ponieważ może to być objawem zespół Stevensa-Johnsona.

Wysypka Progresja

Wysypka staje się bardzo bolesne i pęcherzy, występujące głównie na rękach i nogach i nosa, ust i oczu. W najgorszych etapach choroby, człowiek ma wypalenia jak wrzody na całym ciele, a skóra zaczyna się rzucić. To może powodować śmiertelne infekcje. Pacjenci są często traktowane w jednostkach poparzeń.

Ostrzeżenie FDA

Chociaż zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkie, US Food and Drug Administration wymaga ostrzeżenie o niebezpiecznym stanie w instrukcji Provigil, a także na kilku innych, że leków na receptę.

Zaburtowy Johnson niższe jednostki narzędzia

Johnson jest marką silnika, który jest produkowany przez BRP. Są one również znane ich linii silniki zaburtowe Evinrude, i ich silniki również przejść do Sea-Doo i Ski-Doo produktów. Dolnego na zaburtowy jest, gdzie mieści się pompa wody i skrzyni biegów. Jest to również, gdzie wzdłużne łożyska do śmigła jest obsługiwany. Foki w dolnego można iść źle i neccessitate usuwanie.

Co oznacza niższe jednostki

Obudowa skrzyni biegów i wody pompy, i wspieranie wzdłużne łożyska do śmigła, niższe jednostki jest także części silnika, który posiada śmigła. Oznacza to, że każdy problem masz z dolnego prawdopodobnie przestanie śmigła z pracy. Innym czynnikiem jest to, że niższe jednostki jest część, która zawsze będzie w wodzie. Oznacza to, że jest bardziej podatne na korozję i podwodnych roślin i dzikich zwierząt.

Narzędzia, które są potrzebne

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z dolnej jednostki Johnson, istnieje kilka rzeczy, które trzeba będzie usunąć go zdiagnozować i być może rozwiązać problem. Trzeba będzie usunąć shifter pin przed rozpoczęciem próby usunięcia dolnego. Musisz mieć Klucz nasadowy i rozszerzenie z obrotowe, jak również gniazdo 3/8 cala. Konieczne jest również miękkie głowy młotkiem. Gumowe lub rawhide działa najlepiej.

Usunięcie dolnego

Spuścić wszystkie olej ze skrzyni biegów i rozłączyć połączenie przesunięcie w pobliżu powerhead. Sprawdź kolor oleju aby zobaczyć, jeśli masz zły pieczęć. Usunąć śruby w dolnej półki jednostki i następnie wyjąć wtyczkę wykończenia kartę od górnej części płytki anty-wentylacja. Odryglować wykończenia tab. Slide niższe jednostki poza jego Kołki ustalające, przy użyciu miękkiej młot staje zatrzymany z powodu rdzą i korozją. Slide niższe jednostki z półosi.

Bezpieczeństwa pierwszy

Istnieje kilka wskazówek bezpieczeństwa, które powinieneś wiedzieć przed napadaj¹cy ten. Usuń wszystkie przewody świecy od świec zapłonowych. To pomoże chronić przed wstrząsami. Usuń ten klucz od stacyjki i usunąć zabić trzasnąć batem, więc nie musisz uruchomienia silnika niewłaściwe. Usunąć śruby po prostu się na bezpiecznej stronie.

Jakie są metody leczenia zespół Stevensa Johnson?

Jakie są metody leczenia zespół Stevensa Johnson?

Zespół Stevensa - Johnson jest stan potencjalnie niebezpiecznych skóry, która powoduje bolesne pęcherze i śmierci swojej skóry. Warunkiem jest spowodowane przez ciężkie reakcje alergiczne na leki lub przed infekcjami. Zgodnie z Johns Hopkins medycyny warunek jest najczęściej u dzieci i młodych dorosłych, choć może ktoś rozwinie się choroba. Bez leczenia może rozwijać trwałej utraty wzroku, jeżeli choroba rozwija się w Twoich oczach, zakażenia skóry, posocznica, trwałe uszkodzenie skóry i uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Przyczyny

Zgodnie z Mayo Clinic największym czynnikiem rozwoju zespół Stevensa - Johnson jest stosowanie niektórych leków. Takie leki mogą zawierać NLPZ, takich jak ibuprofen, leki anty-dny moczanowej, jak allopurinol, penicyliny, sulfonamidy i przeciwdrgawkowe. Infekcje od choroby takie jak HIV, grypa, opryszczka, tyfus, błonicy i zapalenie wątroby może również powodować choroby.

Zatrzymanie leki

Leczenie zespołu Stevens - Johnson będzie wymagać hospitalizacji bez względu na przyczynę. Jeśli wziąłeś to lek, który ma się nadwrażliwość, lekarz zapyta, że możesz zaprzestać korzystania z wszelkiego rodzaju leki. Twój lekarz będzie następnie zapytać, co poprzednie leki, które miały starają się ustalić, czy choroba została spowodowana przez leki używać.

Leczenie podtrzymujące

Uszkodzenia skóry Stevens-Johnson można utworzyć utraty płynów w organizmie. Leczenie podtrzymujące wymaga uzupełnienia utraconych płynów, który zwykle odbywa się leczenie płynów przez żołądkową. Żołądkową jest umieszczony przez nostril i karmione w żołądku. Jeśli masz jakiekolwiek zmiany skórne, będą oceniane i opiekowała się. Jeśli masz skórę, że umarł, to skóra zostanie usunięty. Sos z znieczuleniu maści zostaną umieszczone na obszarach dotkniętych.

Leki

Podaje się leki, takie jak leki przeciwbólowe w celu łagodzenia bólu i leki przeciwhistaminowe aby złagodzić swędzenie natomiast leczy skórę. Antybiotyki zarządza się również do zmniejszenia rozwoju infekcji. Zgodnie z Mayo Clinic ty mogą być również podane dożylnie kortykosteroidów, które mogą pomóc zmniejszyć czas powrotu, a także "nasilenia objawów". Użytkownik może również otrzymać immunoglobuliny dożylne, który jest lek, który ma przeciwciała, które mogą pomóc układ odpornościowy zwalczania Stevens-Johnson.

Szczepienia

Jeśli już poniósł straty ogromne skóry w wyniku choroby, przeszczep skóry będzie konieczne, aby pomóc leczyć skórę. Na przeszczep skóry skóry jest usuwany z części ciała, takich jak uda i następnie dołączone do obszaru dotkniętego. Jeśli można ustalić przyczynę swojej choroby, skórę zwykle zaczną rosnąć z przeszczepu w miejsce po kilka dni. Jeżeli sprawa była ciężka, może trwać wiele miesięcy, zanim Twoje rany zaczną się poprawiać.

Jak dostosować mieszanki na Johnson zewnętrznych

Ważne jest, aby upewnić się, że mieszanka paliwa na swój silnik zaburtowy Johnson jest ustawiona poprawnie. Jeśli mieszanka paliwa jest wyłączony, silnik nie będzie działał jako sprawnie lub tak skutecznie, jak to może. W krótkim okresie może to kosztować pieniądze w zwiększone zużycie. W dłuższej perspektywie to może spowodować uszkodzenie silnik zaburtowy wynikające w kosztownych napraw czy nawet wymiany długo przed normalnie trzeba. Regulacja mieszanki na twój zaburtowy Johnson jest procesem dość łatwe do zrobienia.

Instrukcje

• Uruchomić silnik zaburtowy Johnson. Niech ono bezczynne przez kilka minut na rozgrzewkę.

• Wyjąć silnika cowling zgodnie z instrukcją obsługi właściciela silnik zaburtowy Johnson. W ten sposób, ewentualnie będziesz narażony na ruchomych części, które są zwykle zamknięte przez osłony silnika. Upewnij się, nie masz na luźną koszulę lub, że są sobie niczego, co mogłoby stać się złowionych w silniku.

• Zlokalizować gaźnika na instrukcji obsługi. Znajdź "bezczynności regulacji" śrubę na instrukcji obsługi. To będzie prawdopodobnie u podstawy gaźnika, ale może różnić się o konstrukcji silnika.

• Obrócić śrubę za pomocą śrubokręta gniazdo aż silnik osiągnie pewien gładki bezczynności, gdzie jest ani polimeryzacji wyniku chudego paliwa/powietrza mieszanki lub ma silny zapach paliwa od silnika bogaty. Korekta jest dość mała począwszy od ćwierć tylko jeden pełny obrót.

Jak czytać Johnson zaburtowy Model numery

Jak czytać Johnson zaburtowy Model numery

Właściciele łodzi często potrzebują więcej niż tylko ich zaburtowy Nazwa modelu. Oni także potrzebować numer modelu podczas zamawiania części i akcesoria. Numer silnika silnik zaburtowy Johnson jest zwykle od 8 do 12 znaków, a każdy z nich zawiera szczegółowe informacje na temat silnika.

Instrukcje

• Zlokalizować numer silnika. Tagu numer modelu jest na skraju góry poza wspornik zacisku. To również na obrotowy uchwyt obudowy (lub prawej burty). Jest to naklejka lub znacznik metalu. Wiele razy tam jest kwartału wielkości kawałek srebra z wygrawerowanym numery. Numer może być noszone lub porysowany od starszych silników. W tym przypadku poszukaj wtyczki srebrny rdzeń na powerhead z modelu i numer seryjny. Jeśli masz oryginalny wtyczkę walijski (zamrożenie wtyczka) w bloku (powerhead), sprawdzić go dla liczb i liter. Pluginu wymiana jest bezużyteczne, jak to tylko wam część liczby nowych powerhead, nie ten oryginalny.

• Dekodowania numer silnika następująco, korzystając z numeru "J15EL4ECF" aby zilustrować. Wszelkie "J" z brak litery przed to oznacza, że silnik był w Stanach Zjednoczonych. Kody kraju przed J są: A: Australia B: Belgia C: Kanada H: Hong Kong S: T: RPA Tracker Model V: łódź Builder ponieważ numer J15EL4ECF ma brak litery przed J, powstał w Stanach Zjednoczonych.

• Przeczytaj list w drugiej pozycji nauczyć modelu silnika. J: Johnson Evinrude E: V: Quietride "J15EL4ECF" rozpoczyna się z J, więc jest to silnik Johnson.

• Znaleźć moc przez patrząc na numery w następnej pozycji, dwa i trzy. Na przykładzie J15EL4ECF, silnik jest 15 koni mechanicznych.

• Spójrz na litery na czwartej pozycji, która wskazuje elementy, jak opisano poniżej. AE: Elektryczny Start - Alaska AR: liny Start - Alaska BA: oświetlenie AC - liny wzdrygnąć się: Belgia ma obniżonych wartości znamionowych - elektryczny Start BF: Belgia ma obniżonych wartości znamionowych - lina Start BG: Belgia ma obniżonych wartości znamionowych - lina Start BI: Belgia ma obniżonych wartości znamionowych - lina Start BR: Euro liny Start C: Counter rotacji CE: Kanada ma obniżonych wartości znamionowych - elektryczny Start CR: Kanada ma obniżonych wartości znamionowych - lina Start D: zdalnego elektryczne DE: ma obniżonych wartości znamionowych - elektryczny Start DR: ma obniżonych wartości znamionowych - liny Start DT : O obniżonych wartościach znamionowych - elektryczne rozpocząć / wykończenia i przechylić E: elektryczny Start ER: elektryczny Start - Sport styl ES: elektryczny Start - specjalne FA: 4-suwowy, lina rozpocząć - AC piorun FE 4-suwowy, elektryczny Start / Rumpel FP: komercyjnych z programu Tilt FR: 4-suwowy, lina Start FRE: 4-suwowy, elektryczny Start / zdalnego FS: FICHT, Trim & Tilt metrów: FICHT, Trim & Tilt/Special stylizacja G: szczególne stylizacja H : Mniej integralną hydraulicznych zbiornika kierownicy I: FICHT wtrysku paliwa IE: Włochy elektryczny Start IK: Włochy elektryczny Start J: napęd strumieniowy K: 3-cylindrowy 25/35 KC: Nafta liny Start KG: nafty i benzyny KS: Nafta liny Start M: Manualny przechyl - elektryczny Start MS: Manualny przechyl - elektryczny Start/Special N: Counter rotacji p: wspomaganie kierownicy p: 3-cylindrowy 25/35 Trim & Tilt R : Liny Start RA: Australia liny Start RC: liny Start - Commercial/CD zapłonu RD: liny Start - Deluxe ponownie: zdalnego elektryczne RP: komercyjnych z programu Tilt RS: liny Start - RW handlowych handlowych z blokady S: żagiel - specjalny styl SC: specjalne stylizacja / SE Counter rotacji: elektryczny Start-Tilt żagiel SI: Włochy specjalne ma obniżonych wartości znamionowych SL: 60 ° V, Trim & Tilt SP: specjalne stylizacja SR: liny Start - żagiel - nie - Tilt ST : Specjalne stylizacja - Trim & Tilt T: Trim & Tilt - elektryczny Start TE: glebogryzarki elektryczne TR: Trim & Tilt - Sport styl TT: Rumpel - Trim & Tilt (Backtroller) U: Podręcznik Tilt V: specjalny przekładni W: 110° kąt dysku - lina Start WM: elektryczne handlowych - Podręcznik Tilt WMP: tak samo jak "WM" w/Chrome pompy WT: elektryczne handlowych - Trim & Tilt WTP sam jako "WT" w/Chrome pompy J15EL4ECF wskazuje mamy silnik elektryczny start.

• Określić długość wału za pomocą listu w następnej pozycji. Nasze próby ma L, co oznacza, że silnik ma wał 20-calowe. Żaden kod: 15 cali L: 20 cali Y: 22.5 cali x 25 cali Z: 30 cali

• Dekodowanie roku jest łatwe. Dalej do ostatnie dwie cyfry są wskaźniki. 4 list zawsze poprzedza rok kod. To nie ma żadnego znaczenia. Johnson używa liter w słowie "Wprowadza" odpowiadać cyfry w roku, w którym go dokonano. ("I" = 1, "N" = 2 i tak dalej.) Nasz rok kod jest we lub 98. Tak wiemy, że silnik został zbudowany w 1998 roku. Bardzo ostatni list wskazuje model uruchomić. Bezcelowa dla konsumenta, ale powinny być uwzględnione przy podawaniu informacji sprzedawcy części. Tak silnik J15EL4ECF jest model American made Johnson z 15 koni mechanicznych, z rozrusznikiem elektrycznym, wał 20-calowy i został zbudowany w 1998 roku.

10 HP Johnson specyfikacje

10 HP Johnson specyfikacje

10-konny silnik zaburtowy Johnson został wytworzony od 1949 do 1963 roku pod nazwą modelu konika morskiego. To jest silnik dwu cykl, który wymaga oleju do zmieszania bezpośrednio z benzyny. W 1957 r. Johnson rozpoczęła produkcję modelu z chwytem dłużej oprócz oryginalnego modelu. Numer seryjny model oryginalny rozpoczął QD, podczas gdy model z wału już miał początek numer seryjny z QDL. Istnieją inne różnice w silnikach oprócz długość wału.

Silnik

10-moc Seahorse Johnson jest dwu cylindrowy silnik z 2 3/8-calowe 1 7/8-calowe otworu i udaru mózgu i przemieszczenie 16,6 cubic calowy. Zasięg jest 4000 do 5000 obr. / min i jest certyfikowany 10 koni mechanicznych przy 4, 500 obr. / min. 10 koni mechanicznych Johnson Seahorse jest stanie się wystarczająco powoli do trollingu aż do 20mph, w zależności od rozmiaru i wagi z łodzi. Pompa wody vari Tom schładza silnik. Szczeliny świecy zapłonowej na 10 koni mechanicznych silnik Johnson Seahorse to.03 cal.

Układ napędowy

Istnieje 13 do 23 przekładnię neutralne, jeden do przodu i jeden bieg wsteczny. Koła zębate są kontrolowane przez manetki lub opcjonalny zdalnego sterowania. Koła zębate kolei trzy-śmigło czyli 8 i 1/4 cala średnicy i ma 8 i 1/2 skoku.

Masy i wymiary

Masa silnika bez zbiornika paliwa jest 30,4 kg, a waga pustego zbiornika paliwa jest 5.44 kg. Wysokość rufie jest 15 cali dla modelu QD i 20 cali model QDL. Wysokość ubezpieczenia powyżej rufie jest 22 i 1/2 cala, a dla obu modeli. Zalecane jest aby tak, że silnik może się przechylić do przodu, łatwo 21 cali wolnej przestrzeni wewnątrz łodzi przed silnika.

Jak rozpoznać mój rocznik silnik zaburtowy Johnson

Jak rozpoznać mój rocznik silnik zaburtowy Johnson

Johnson jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalne nazwiska w łodzi. Johnson zadebiutował jego silnik zaburtowy w Nowym Jorku Boat Show w 1922 roku, wyposażony w 2-moc silnika, który był rewolucyjny w czasie. Początku Johnson silniki, łącznie z rocznika modele od 1920 przez 1940, jak również modele do 1969, są identyfikowane za pomocą numer modelu znajduje się na silniku.

Instrukcje

• Zlokalizować ten model i numer seryjny do 1922 do 1942 Johnson silniki. Według klubu silnik zaburtowy antyczne Yankee zarówno numery znajdują się na kole zamachowym, opieczętowane do kół linowych. Szczyt numer jest numerem zaburtowy model i numer dno jest numer sekwencyjny produkcji.

• Mecz numer seryjny Johnson modelu numer identyfikacyjny przewodnik, jak znaleźć na stronie Yankee. Numer modelu identyfikuje oznaczenie modelu kodu i moc. Numer modelu AB-25 identyfikuje silnik zaburtowy jako model 25 koni mechanicznych AB, np. Numer seryjny reprezentuje numer sekwencyjny produkcji dla określonego roku, każdego roku początek gdzie pozostawiono w poprzednim roku. Oznaczenie roku wiarygodne można uzyskać porównując ten numer seryjny wobec Johnson numer aukcji.

• Znaleźć numer modelu i numer seryjny silnik w modelach z kapturem. Na początku Johnson silniki, które pokrywa silnika, lub maski numery znajdują się na przedniej części zbiornika gazu lub na dolnej części bloku silnika. Ten kod i numer seryjny wykonaj ten sam wzorzec jako modele 1922 do 1942 roku; Jednak, 1943-1949 modele muszą odnosić się do aukcji podobny do tego na stronie silników okrętowych (patrz odniesienia 4). Ta lista zawiera tylko numery modeli, które są pogrupowane według nazwy koni mechanicznych, ustalona przez ostatnich cyfr numeru modelu. Przyczepnych rocznik jest również określone na tej liście.

• Search engine w pobliżu mocowania silnika do przywieszka na silniki 1950-1969. W tagu numer modelu 5 cyfrowy jest obecny. Pierwsze dwie cyfry wyznacza moc, podczas gdy trzeci wskazuje ostatnią cyfrą roku produkcji, ale nie dekady--ponieważ numer modelu identyfikuje dziesięć lat, może być konieczne do numer modelu aukcji podobnych do tych, które znalazłem na stronie internetowej hurtowni części (patrz odniesienia 2).