adcov.com

czy taylenol rozzedza krew

Leki na zaparcia

Zaparcie nie jest jedną z tych osób większość ludzi lubią dyskutować, ale zdarza się, aby więcej ludzi niż większość zrealizować. W rzeczywistości, wszyscy będą cierpieć zaparcia raz lub innego w życiu. Stan może być bolesne, jak również frustrujące. Na szczęście, istnieje wiele zabiegi tam dla osób cierpiących na choroby.

Czym jest zaparcie?

Zaparcie się dzieje, gdy jest to trudne do wypróżnienia lub występuje rzadziej niż normalnie. Co jest normalne dla jednej osoby może być zupełnie inny dla innego. Niektórzy ludzie mają wypróżnienia kilka razy dziennie, podczas gdy inne mogą wystąpić jeden kilka razy w tygodniu. Cokolwiek dłużej niż trzy dni jest zbyt długi, bo ciężko będzie taboret co trudniej się pozbyć.
Osoba jest uważana za zaparcia, jeśli po trzech miesiącach ciągle albo wysiłek przy wypróżnianiu, twarde stolce są ich 25% czasu, ale nie całkowicie przechodzą wszystkie kale 25% czasu, i ma dwa lub mniej jelita Ruchy w obrębie czasu tydzień.

Przyczyny

Wiele rzeczy może powodować zaparcia, takich jak nie pije tyle wody, brak błonnika, zakłócania regularnych rutynowych, stres, produkty mleczne, nie idzie do łazienki, gdy trzeba, nad wykorzystaniem środków przeczyszczających, niektóre leki, a także niektóre zaburzenia odżywiania. Czasami zaparcia mogą być połączone do bardziej poważnych problemów, takich jak zespół nadwrażliwości jelita grubego, tarczycy, raka jelita grubego, choroba Crohna, zapalenie uchyłka i niedokrwienie. O ile naukowcy obawiają się, wiek nie powoduje osoba do zaparcia. Przewodu pokarmowego został zaprojektowany do życia.

Leczenie

Jeśli znajdziesz się zaparcia można spróbować dodać dodatkowy błonnik do swojej diety znaleźć w pełnoziarnistych produktach, owoców i warzyw. Należy postarać się o co najmniej 25 gramów błonnika dziennie. Jeśli nie masz ochoty jeść błonnik, można go pobrać za pośrednictwem suplementów. Upewnij się, pić dużo płynów i pić ciepłe płyny rano. Jedzenie suszonych śliwek lub picie soku z suszonych śliwek, pomogła wielu ludziom przeżyć swoje objawy zaparcia. Można także wziąć łagodny środek zmiękczający stolec lub środek przeczyszczający, aby przywołać swoje objawy. Nie jest zalecane, aby te leki w ciągu długiego okresu czasu. Dowody wykazały, mogą uszkodzić jelita grubego, można uzależnić się od nich do wypróżnienia. Jeśli nic nie wydaje się być łagodzi swój zaparcia, można spróbować lewatywę.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Wiele osób po prostu trzeba zmienić swój styl życia i dietę, aby uzyskać zwolnienie z ich objawów zaparcia. Ważne jest, aby regularnie ćwiczyć i pić 1,5 do 2 litry cieczy każdego dnia. Jeśli cierpi zaparcia, unikać płynów zawierających kofeinę, ponieważ mają one tendencję do odwadniania systemu i może spowodować, że zaparcia gorzej. Upewnij się, aby jeść zrównoważonej diety, która zawiera dużo błonnika, owoców i warzyw. Kiedy czujesz potrzebę wypróżnienia, nie trzymaj go, iść do łazienki.

Zagrożenia

W większości przypadków zaparć czasu nie jest związana z innymi chorobami i może być rozpatrywane w domu. Musisz skontaktować się z lekarzem, jeśli nagle się zaparcia i trwa dłużej niż kilka tygodni, czy tam jest krew w stolcu. Należy również skontaktować się z lekarzem, jeśli nagle rozpocząć utraty wagi, lub silny ból podczas wypróżnienia. Mogą to być wszystkie oznaki czegoś bardziej poważne miejsce.

Jak rozpoznać zapalenie jelita grubego & choroba Crohna

Jak rozpoznać zapalenie jelita grubego & choroba Crohna


Zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna dwa podobne typy choroby zapalnej jelita, które mogą powodować bóle brzucha, biegunka, odwodnienie, gorączka i inne objawy wyniszczające. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy podjąć następujące kroki w kierunku właściwej diagnozy, dzięki czemu można uzyskać odpowiedniego leczenia i zarządzania choroby, zanim jeszcze gorzej.

Instrukcje

1 Zobacz lekarza o badania fizykalnego i uzyskać proste badania krwi zrobić, aby dowiedzieć się, czy masz infekcję lub objawy stanu zapalnego lub anemii. Chociaż same badania krwi nie można zdiagnozować zapalenie jelita grubego lub choroby Crohna, są dobrym punktem wyjścia, aby wykluczyć inne potencjalne warunki.

2 Daj swojemu lekarzowi próbki kału, aby mógł zobaczyć, czy jest jakaś krew w nim. To może oznaczać, masz infekcję jelitową, która jest jednym objawem choroby Leśniowskiego-Crohna.

3 Pobierz zestaw zdjęć rentgenowskich wykonanych z jelita cienkiego. Są to tak zwane "górny serii GI". Musisz pić kredowy płyn zawierający baru. To będzie płaszcz twój jelita ułatwić lekarza, aby zobaczyć stan zapalny, zator lub inne problemy. Można też dostać TK lub test "małe obrazowania jelita" zrobić, aby zawęzić innych potencjalnych diagnoz.

4 Zaplanuj sigmoidoskopię, badanie, które pozwala lekarzowi zajrzeć na wewnętrznej stronie dolnej części jelita grubego. Inne procedury lekarz może chcesz, aby uzyskać to kolonoskopia lub endoskopii. Testy te pozwalają mu spojrzeć na cały jelita grubego do jakichkolwiek oznak zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna.

5 Zastanów się leukocytów scyntygrafia lub "białe skanowanie krwinek." Ten test pokaże, jak wiele białych krwinek są obecne w jednej części ciała, aby sprawdzić, czy jest zapalenie jelita.

Wskazówki

 • Pobierz regularne badania krwi, aby monitorować swoje jelita grubego lub choroby Crohna i zobaczyć, jak dobrze twoje leki działają. Weź leki, suplementy witaminowe i jeść rozsądnej diety przepisanej przez lekarza zarządzać okrężnicy lub choroba Crohna.
 • Być może trzeba się więcej testów w czasie, aby monitorować wszelkie powikłania, które mogą wystąpić. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego może być chorobą dziedziczną. Osób cierpiących na zapalenie jelita grubego może być narażone na ryzyko raka jelita grubego, a także może wystąpić zmniejszenie masy ciała, problemy skórne, bóle stawów, problemy z widzeniem i skrzepy krwi.

Domięśniowo Strzał Technika

Wstrzyknięć domięśniowych (IMS) są ujęcia medycyny bezpośrednio dostarczane do tkanki mięśniowej. Te rodzaje strzałów są stosowane, gdy rodzaj leku wymaga podawanie do tkanki mięśniowej, a czasami, gdy potrzebna jest lek, który ma szybkie działanie. Czasami ilość leku zostały tu podane mogą być bardziej odpowiednie do wstrzykiwań domięśniowych. Wiele z tych procedur są stosowane do nadawania IM jako wstrzyknięcie podskórne, który jest nakręcony do tkanki tłuszczowej pod skórą. Jednak, są pewne istotne różnice.

Potrzebne materiały eksploatacyjne

Zbierz materiały i mieć je pod ręką przed wniesieniem pacjenta w.
Będziesz musiał egzaminu rękawiczki, fiolka leku do wstrzyknięcia, nową strzykawkę o odpowiedniej wielkości igły jednorazowego użytku (zwykle około jednego cala), waciki, alkoholu i klejem bandaż.

Sprawdź szczegóły

Upewnij się, że masz wszystkie środki bezpieczeństwa w miejscu, przed przystąpieniem do iniekcji. Przyjrzyj się uważnie etykiety na medycynie i sprawdź, czy nazwa pacjenta pasuje. Upewnij się również, lek nie wygasła. Sprawdź recepty tak, że będziesz wiedzieć, odpowiednią liczbę centymetrów sześciennych (CC) lub mililitrach (ml) do wstrzyknięcia. Powinieneś mieć tyle na rękę więcej niż jednej dawce, w zależności Drugs.com.

Napełniania strzykawki

Umyć dokładnie ręce wodą z mydłem. Nosić rękawice i założyć nową igłę do strzykawki i zdjąć nasadkę ochronną. Zanurz wacik w alkoholu i przetrzeć wierzchołek ampułki z lekiem do dezynfekcji powierzchni zewnętrznej. Pozostawić do wyschnięcia alkoholu, a następnie wprowadzić igłę. Wcisnąć tłok strzykawki do końca, a następnie wycofać tłok strzykawki i napełnić nawet do właściwego poziomu.
Wyjąć igłę z fiolki i skierować go w powietrze, dzięki czemu pęcherzyki rosną. Być może trzeba opukiwać aby pęcherzyki na górze. Wciśnij lekko tłok, aby zmusić się powietrze i pozwolić tylko kroplę lub dwie leku do pryskać. Strzał jest teraz gotowy do wstrzyknięcia.

Strzał Procedura

Zwilżyć wacik z alkoholem i przetrzeć miejsce wstrzyknięcia i pozostawić do wyschnięcia. IM jest zazwyczaj podawane w ramię, biodra, uda i pośladki, według Drugs.com.
Alkohol po wyschnięciu użyć kciukiem i palcem wskazującym drugiej ręki do rozciągania skóry płasko, przed włożeniem igły.
Trzymając strzykawkę podobnie do ołówka lub rzutki i wprowadzić igłę do końca pod skórę w szybkim tempie. Igła powinna iść prosto.
Zwolnić skórę trzymając strzykawkę mocno i prosto.
Odciągnąć nieco tłok strzykawki i sprawdzić, czy każda krew dostaje się do komory strzykawki. Jeśli tak jest, delikatnie wyciągnąć igłę i wyrzucić strzykawkę i lekarstwa i zacząć od nowa.
Jeśli nie pojawia się krew to jesteś w mięśniu, wciśnij przycisk i wstrzyknąć całą dawkę domięśniowo. Delikatnie wyjąć igłę i usunąć strzykawkę. Wywarcia nacisku na miejscu wstrzyknięcia z innym wacikiem i umieścić Plaster na to, aby trzymać go w miejscu.

Części strzykawki

Igła strzykawki jest urządzeniem służącym do wstrzykiwania, usuwania lub infuzji płynów. Są one powszechnie znane w ośrodkach opieki zdrowotnej do wstrzykiwania leków i do stosowania w usuwaniu z krwi organizmu. Strzykawki mogą różnić się rozmiarem i rodzajem i mogą one być wykonane ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Strzykawka zazwyczaj wybrane w zależności od zamierzonego celu. Strzykawka składa się z tłoka, beczkę, piasty, igły i pokrywą ochronną igły. Ważne jest, że wszystkie części strzykawki stykającej się z ciałem, które mają być wolne od zanieczyszczeń.

Tłok

Tłoczek znajduje się na końcu strzykawki może być wykonany z pojęciami lub barwnego szkła lub tworzywa sztucznego. Jego celem jest wypełnienie lub opróżnić beczkę. Tłok jest odciągany wypełnić lufę i jest popychany do opróżniania przodu.

Beczka

Lufa jest część strzykawki zawierającej płyn, czy to leki, krew lub roztwór sporządzony z organizmu. Zwykle jest kalibrowany w dziesiątych (dziesiąty równą 0,1 ml) w celu precyzyjnego pomiaru ilości płynu, który ma być stosowany, lub usunięte. Beczka może mieć wielkość od 0,5 ml do 50 ml.

Hub

Dolny koniec strzykawki, naprzeciw tłoka kończy się w piaście igły. Piasta składa się z adapterem igły, który pozwala, aby igła być dołączony do strzykawki. Funkcjonuje również koncentrator zablokowanie igły w miejscu, podczas gdy za pomocą strzykawki do jego żądanej funkcji.

Igła

Igła składa się z wału, światła i kąta. Igły różną długość, rozmiar wału i wielkości światła. Wał ma długość METAL i jest zazwyczaj wybrana w zależności od drogi i miejsca podania oraz właściwości fizycznych masy klienta i grubości leku. Lumen, znany również jako otwór jest wydrążona przestrzeń wewnątrz igły. Średnica prześwitu jest znany numeru licznika igły. Światło jest wybrany z tej samej specyfikacji jak wale. Ostatnia część igły, na skos, to koniec bosy i określa ostrość igły.

Osłona / Cap

Osłona / czapka jest do utrzymania sterylności igły. Igła kije są powszechnym sposobem przenoszenia infekcji do opieki zdrowotnej i klientów. Skos igły pokryte jest ograniczenie ilości wypadków, które mogą się zdarzyć z udziałem igieł i zapewnienia, że ​​tylko przeznaczone klient otrzymuje igłą. W celu zredukowania zanieczyszczeń i zwiększenia bezpieczeństwa, większość igły są jednorazowego użytku i są wyrzucane po jednorazowym użyciu.

Jak wziąć chlorek potasu

Jak wziąć chlorek potasu


Dla osób o przedłużonym odżywczej wyczerpywania potasu, chlorek potasu, doustne leki mogą zapewnić proste rozwiązanie podstawowego wapnia dodatkowego w taki sam sposób, jak inne sole potasu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak wziąć chlorek potasu.

Instrukcje

1 wiedzieć dawki. Dawkowanie dla chlorku potasu zależy od rozmiaru i stopnia rozładowania organizm jest potasu.

2 Określ, jak często należy podjąć. Częstotliwość i ilość dawkowania powinien być taki, że mniej niż 20 mEq jest pobrana w określonym czasie. Jeśli mniej niż 20 mEq dziennie jest wskazane dawki przez cały dzień może być stosowany jednocześnie.

3 tabletki należy połykać chlorku potasu ze szklanką wody i przy posiłku, ponieważ istnieje ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego.

4 Znać skutki uboczne. Strony wpływa i niebezpieczeństwa chlorku potasu obejmują nudności, wymioty, wzdęcia i biegunkę.

5 wiedzieć, kiedy nie należy. Nie należy przyjmować chlorek potasu, jeśli masz hiperkaliemię. Ponadto, niektóre inhibitory konwertazy angiotensyny są przeciwwskazane z tabletek chlorku potasu.

Wskazówki:

 • Przedawkowanie chlorku potasu jest rzadkie, ale jeśli zdarza się to może spowodować hpyerkalemia.
 • Długotrwałe stosowanie soli potasu może powodować owrzodzenia przewodu pokarmowego.
 • Podjęcia wszelkich nieodebranych dawek dla chlorku potasu, tak szybko jak to możliwe, tak długo, jak długo nie przekracza 20 mEq na granicy dawki.
 • Zmieszać granulat lub postać ciekłą chlorku potasu, z co najmniej czterech ml wody i napojów natychmiast.
 • Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent ma chorobę nerek, choroba Addisona, wrzód żołądka, niedrożność jelit, przewlekłe biegunki lub biorą moczopędne przed podjęciem chlorek potasu.
 • Regularnie brać chlorek potasu, aby osiągnąć jak największe korzyści.
 • Utrzymanie chlorku potasu w temperaturze pokojowej i suszy.
 • Czy regularnie badać krew, aby zapewnić chlorek potasu działa.
 • W przypadku pominięcia dawki chlorku potasu należy przyjąć dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jesteś blisko czasu do następnej dawki, należy pominąć dawkę.
 • Nie tak poważne skutki uboczne chlorku potasu to nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, wysypka skórna, mrowienie w dłoniach lub stopach i niepokoju.
 • Trzymaj tabletek chlorku potasu w pojemniku dziecka dowód poza zasięgiem dzieci.
 • Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy chlorek potasu. Kapsułki należy połykać w całości.
 • Nie stosować jako substytut soli biorąc chlorek potasu bez zgody lekarza.
 • Przestań używać chlorku potasu i skontaktować się z lekarzem, jeśli zaczynają cierpieć z powodu bólu w klatce piersiowej, nudności, pocenie się, złego samopoczucia, nierówne bicie serca, splątanie, zmęczenie, silne skurcze, bóle żołądka lub krwawe stolce.
 • Przed podjęciem chlorek potasu należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje lub niedawno przyjmował benazepryl, kaptopryl, fozynopryl, enalapryl, lizynopryl, moeksypryl, peryndopryl, chinapryl, ramipryl, trandolapryl acebutolol, atenolol, betaksolol, bisoprolol, karteolol, karwedilolu, esmolol, labetalol, metoprolol, nadolol, penbutolol, pindolol, propranolol, sotalol i timolol, amiloryd, bumetanid, chlorthalidone, kwas etakrynowy, furosemid, hydrochlorotiazyd, indapamid, metolazon, spironolakton, triamteren, torsemid, prednizon, kortyzon, hydrokortyzon, deksametazon, ibuprofen, diklofenak, diflunisal, etodolac, flurbiprofen, indometacynę, ketoprofen, ketorolak, kwas mefenamowy, meloksykam, nabumeton, naproksen i piroksykam.

Jak leczyć nadmierne oddawanie moczu

Termin medyczny dla nadmiernego oddawania moczu jest wielomocz. Człowiek ma wielomocz, gdy mocz w dużych ilościach w ciągu dnia. Może być wiele przyczyn choroby, takie jak nadmierne picie wody, przy zbyt dużo soli, cukrzycy, niewydolności nerek, anemia sierpowata. Tylko lekarz może stwierdzić, czy przyczyną jest choroba. W międzyczasie są kroki, które można podjąć, które są aktywne i pomogą w leczeniu tej choroby.

Instrukcje

1 Pobierz test obrazowania. Test ten wstrzykuje barwnik się do swojego ciała. Moczu wzrośnie, a lekarze będą prawdopodobnie zbierać je przez okres 24 godzin. To może potwierdzić, czy są jakieś przyczyny leżące u dla Twojego nadmiernego oddawania moczu, więc będziesz wiedzieć lepiej jak ją leczyć.

2 Trzymaj dziennik. Śledzić codziennie, ile można wypić, ile mocz, i ile ważysz. Ten pamiętnik daje lekarzom informacji, których potrzebują, aby wybrać odpowiednie zabiegi dla Ciebie. Upewnij się, robić notatki, co kolor moczu jest i czy jest jakiś krew w moczu.

3 Podjęcie takich jak leki Enablex. Lek ten traktuje pęcherza nadreaktywnego, tak, że można nie iść do łazienki, tak często.

4 Jeśli masz nadmierne oddawanie moczu, który jest wiodącą na nietrzymanie moczu będziesz chciał ćwiczyć Kegel ćwiczeń. Ten kontrakt ćwiczeń mięśnie i wzmacnia je. Możesz także użyć podkładek dla dorosłych lub pieluch w bieliźnie ochronę przed kłopotliwych przecieków.

5 Skonsultuj się zielarza. Istnieje wiele składników w przyrodzie, które mogą pomóc z nadmiernym oddawaniem moczu. Zielarze są szkoleni, aby wiedzieć, które z nich należy spróbować, co dawki. Zioła te nie będą cię skrzywdzić lub daje skutków ubocznych jak medycyna robi. Są one bezpieczne, a także zwykle promocja zdrowia w innych częściach ciała, jak również.

Wskazówki:

 • Nie pozwól, aby powstrzymać od zakłopotanie poszukiwanie pomocy medycznej. Wiele razy tam są przyczyny leżące u podstaw, a niektóre z nich mogą być poważne.

Jak zidentyfikować Zakażenie układu moczowego

Zakażenie układu moczowego (ZUM) jest częstą chorobą i może dotyczyć dowolnej części układu moczowego, w tym nerek, cewki moczowej, pęcherza moczowego i moczowodów. Wiele osób skarży się na ból, który towarzyszy infekcji dróg moczowych. Jednak zakażenie układu moczowego jest dość łatwe do leczenia, jeśli wykryty wcześnie, zanim jakiekolwiek poważne szkody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście mają ZUM, dzięki czemu można uzyskać odpowiednie leczenie dla niego. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zidentyfikować infekcję dróg moczowych.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy nie masz ból lub uczucie pieczenia. Wielu ludzi, którzy mają zakażenie dróg moczowych cierpią z powodu skrajnego bólu i pieczenie podczas oddawania moczu. Możesz także czuć dyskomfort w dolnej części brzucha, miednicy, pęcherza moczowego lub cewki moczowej. Jeśli zidentyfikować żadnego bólu w dolnej części pleców lub boku pod żebrami, to zakażenie może rozprzestrzeniać się na nerki.

2 Sprawdź, czy mocz wygląda lub pachnie inaczej. Często zakażenie układu moczowego powoduje moczu ma silny, nieprzyjemny zapach i moczu może również wyglądać pochmurno. Więc należy zwrócić uwagę na sposób, mocz wygląda i pachnie.

3 Sprawdź, czy istnieje jakakolwiek krew w moczu. Ilość krwi może różnić się w zależności od osoby i nasilenia zakażenia, lecz jest objawem zakażenia dróg oddechowych.

4 Potwierdź ilość moczu, które są mijania. Czasem zakażenie dróg moczowych utrudnia przejście regularną ilość moczu i może znaleźć się produkcją mniejszych ilości moczu zamiast.

5 Zdecyduj, jeśli częściej chodzić do łazienki. Śledzić ile razy mocz i określić, czy są częściej niż normalnie oddawanie moczu. Możesz również silną potrzebę oddania moczu, choć nic nie wychodzi.

6 Należy zwrócić uwagę na sposób czujesz. Zakażenie dróg moczowych może czujesz się ogólnie źle całym. Możesz nawet czuć się zmęczony, osuszone i chwiejny.

7 Zadzwoń do lekarza na wizytę. Jeśli identyfikacja wszelkich objawów wymienionych w powyższych kroków, ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza. Lekarz może dać badanie moczu i potwierdzić, że rzeczywiście ma zakażenie dróg moczowych. On może również przepisać odpowiednie antybiotyki, aby wyleczyć infekcję.

Wskazówki:

 • Nieleczone zakażenie dróg moczowych może rozprzestrzeniać się na nerki. Zakażenia nerek jest bardziej niebezpieczne i zagrażające życiu i może być przyjęcie do szpitala, aby otrzymać IV antybiotyków.

Pielęgnacja ran mostka

Operacja na otwartym sercu wymaga dużej Sterna nacięcie, że trzeba dbać o prawidłowo podczas odtwarzania, aby zapobiec zakażeniu. Czyste i sterylne rana zagoi się szybciej i spowodować mniejszy ból i dyskomfort. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczących leczenia ran dokładnie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i opóźnione gojenie.

Usuwanie starych Dressing

Zmienić opatrunek na rany, czy to widać krew lub tak często, jak twój lekarz zaleci, aby go zmienić. Myj ręce przed wyjęciem opatrunek. Umyć w ciepłej wodzie z mydłem i wysuszyć je dokładnie. Delikatnie poluzować taśmę i pociągnąć opatrunek się rany mostka. Jeżeli opatrunek przywiera do rany, zmoczyć go ciepłą wodą zanim go wyłączyć. Umieścić zanieczyszczoną opatrunek w plastikowej torby i szczelnie ją przed wyrzuceniem go z dala, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Umyć dokładnie ręce ponownie po usunięciu opatrunku.

Dbanie o rany

Użyj gaza zwilżonej ciepłą wodą i łagodnym mydłem umyć ranę. Pocieranie rany może powodować podrażnienia, więc delikatnie zimnica gazę na i wokół pokoju, usuwając krew i drenaż. Nie stosować nadtlenek, pachnące mydła ani alkoholu na rany. Delikatnie osuszyć nacięcie z czystym, suchym kawałkiem sterylną gazą. Umieść kawałki gazy w plastikowej torbie przed utylizacją nich i umyć ręce po czyszczenia rany. Nie umieszczać maść lub balsam na rany, jeśli nie jest to zalecane przez chirurga. Zastosuj nowy opatrunek zgodnie z zaleceniami lekarza. Na rany mostka, to zazwyczaj wiąże się taping sterylne gaziki przez nacięcie.

Uznając, Zakażenie

To ważne, aby być w stanie rozpoznać objawy zakażenia rany to tak można powiadomić lekarza i otrzymać szybką pomoc medyczną. Zakażenia, które nieleczone może rozprzestrzeniać się na inne obszary i powodować poważne choroby i opóźnionego ożywienia. Powiadomić lekarza lub lekarza od razu, jeśli rana wydaje zaczerwienienie lub obrzęk. Różowy odcień jest normalne, ale z czasem powinny zanikać. Jeśli różowy obszar wokół rany staje się większa lub obszar w pobliżu nacięcia czuje ciepły w dotyku, może masz infekcję. Gruby, ropa, jak drenaż i gorączka powyżej 101,5 stopni Fahrenheita są również możliwe objawy zakażenia, które lekarz powinien ocenić, jak tylko to możliwe.

Znaki i objawów zaawansowanego raka prostaty

Znaki i objawów zaawansowanego raka prostaty


Rak prostaty jest jednym z najbardziej popularnych typów nowotworów u ludzi. Prostaty małe dławik tworzy PSA. Nie wiadomo, co powoduje, raka gruczołu krokowego, i nie może być wiele sygnałów w podstawowych etapów niego. Większość objawów raka prostaty zdarzyć w zaawansowanych stadiach choroby, gdy rakiem może rozprzestrzeniać się w pobliżu tkanki. Może ona mieć wpływ na pęcherz, pęcherzyków nasiennych i cewki moczowej.

Oddawanie moczu Problemy

Zaawansowany rak prostaty jest zwykle związane z poczuciem konieczności iść do łazienki cały czas - nawet bardziej pilne uczucie niż Problem nietrzymania moczu może spowodować. Może to przerwać i utrudniają codzienne czynności i powinny być kontrolowane przez lekarza. Inne zaawansowane objawy raka prostaty, które wpływają na oddawanie moczu, trudności z rozpoczęciem obejmują strumień moczu z powodu zwężonej cewki moczowej. Niektórzy mężczyźni dotknięci tego rodzaju doświadczenia raka spadła strumienie i słabe oddawanie moczu, podczas gdy inni krew w moczu.

Problemy seksualne

Zaawansowane formy raka prostaty może mieć wpływ na przepływ krwi do penisa, co powoduje trudności osiągających erekcji lub mających mniej sztywne erekcji. Gdy gruczołu prostaty pęcznieje, może to powodować zwężenie cewki moczowej i bolesne wytryski może spowodować. Niektórzy mężczyźni mają krew w nasieniu z tego stanu. Impotencja jest kolejnym objawem, zwłaszcza jeśli człowiek nigdy nie miał problemów tego typu. Rak prostaty może mieć również wpływ na ilość płynu wytrysku, a dotknięte człowiek może zauważyć podczas wytrysku nasienia mniej niż zwykle.

Ból kości

Czasami zaawansowany rak prostaty może zakłócać wytwarzanie czerwonych krwinek w szpiku kostnego człowieka. Gdy tak się stanie, człowiek może czuć słabość z niedokrwistością. Wielu mężczyzn czuje bóle w kościach, zwłaszcza, gdy rak rozprzestrzenił się na szpik kostny. Innym objawem są złamania kości z powodu poważnie osłabione kości.

Inne objawy

Wiele osób cierpiących na tę chorobę rzadko doświadczają oddawania moczu lub seksualnych problemów, aż rak osiągnął przerzutami, gdy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne. Mogą one być w stanie wykryć problem zauważyć inne charakterystyczne objawy, takie jak niewyjaśnione szybką utratą masy ciała lub dolegliwości w obszarze miednicy. Innym objawem jest częste obrzęki nóg i stóp.

Jak zrobić test NIM

Jak zrobić test NIM


Krwawienia z małych ran powinno normalnie trwać od dwóch do pięciu minut, aby skrzep lub koagulacji. W pewnych warunkach, czas krzepnięcia może być rozszerzony na skutek różnych czynników, w tym niskim poziomie albo bez krzepnięcia, zastosowanie leków takich jak heparyna rozrzedza się z krwi, inhibitory lub nawet wysokie poziomy krzepnięcia. Do pomiaru czasu potrzebnego do krzepnięcia krwi pod wpływem powietrza, częściowe testu tromboplastyny ​​lub PTT, jest prowadzona.

Instrukcje

1 Owiń gumkę mocno na ramieniu do ograniczenia przepływu krwi i zlokalizować żyły. Przetrzyj strzykawki z alkoholem świateł bawełny go sterylizować. Zlokalizuj żyły i przebić igłę w żyłę. Dodawać jony szczawianowe lub cytrynian z rurą. Podłącz rurkę do strzykawki i wyciągnąć krew do niego. Zbierz wystarczającą ilość krwi (nie więcej niż 20 CCS) i wyjąć igłę. Zwolnij gumkę i umieścić sterylizowanego wacik lub gaza konsoli na ukłucia igłą. Trzymaj z łagodnym ciśnieniem. Uszczelnić ranę bandażem.

2 Umieść krwi do komórki wirowania i włączyć go. Krew rozdziela się na trzy główne składniki. Pierwszy poziom będzie plazma, drugi będzie białe ciałka krwi, a trzeci poziom będzie czerwone ciałka krwi. Wyłączyć wirowania gdy separacja jest zakończona. Usuń zawartość w osoczu tylko z komórki wirowania do płaskiego naczynia.

3 Dodaj tromboplastynę do zawartości plazmy. To przekształcenie protrombiny w trombinę.

4 Podgrzej wodę w kąpieli wodnej do 37 stopni C. Sprawdź do odpowiedniej temperatury z termometru. Utrzymywać mieszaninę w osoczu w ciepłej kąpieli wodnej przez około dwie minuty i usunąć.

5 Dodano chlorek wapnia do mieszaniny w osoczu i uruchomić stoper. Chlorek wapnia będzie przeciwdziałać cytrynianu sodu, który wcześniej został dodany do krwi, gdy są narysowane. Proces krzepnięcia lub krzepnięcia rozpocznie. Zobacz, jak wiele czasu zajmuje krzepnięcie krwi i zatrzymanie stopera podczas koagulacji krwi pełnej. Zanotować czas trwania - to będzie czas protrombinowy (PT).

Wskazówki:

 • PT 11-15 uważa się za normalne. Jeżeli PT jest wydłużony, pacjent może mieć niedobór witaminy K, protrombiny czynniki VII, X, V i / lub fibrynogen.
 • Pacjent może odczuwać lekkie osłabienie po krwi jest pobierana.
 • Leki, takie jak heparyna powinna być zatrzymany przed przeprowadzeniem testu i tylko w porozumieniu z danym lekarzem.
 • Ponieważ wyniki są niezbędne do leczenia stanów zdrowia i dokładne wyniki są koniecznością, badanie powinno być przeprowadzone najlepiej w laboratoriach.

Jak Czy Twoja Krew Drawn

Jak Czy Twoja Krew Drawn


Czy to na testach lub Twój dokonywania darowizny, aby uratować życie innej osoby posiadające krew uwagę nie jest to łatwe zadanie. Dla niektórych ludzi po prostu pomysł wziąwszy krwi wystarczy, aby uczynić je słabe, ale z tych porad będzie pomóc, aby proces jako szybkie i bezbolesne, jak to możliwe.

Instrukcje

1 Pomocna Terminologia

Phlebotomist - technika, który albo ma certyfikat lub szerokie na szkolenia w miejscu pracy, aby wykonać nakłucie żyły i kapilary przebicie w celu pobrania krwi i / lub badań diagnostycznych. Phlebotomists są również w stanie wykonać zamówionych lekarzy odstąpienia testów.

Wkłucia - Proces opracowywania krew z żyły na darowizny lub testowania.

Kapilarnej przebicie - Proces opracowywania krew z kapilarą do badań diagnostycznych.

2 Zapytaj siebie, dlaczego twój że twoja krew wyciągnąć. Mając krwi pobranej nie jest zabawa dla każdego i nikt nie robi to tylko dla heck tego. Jeśli lekarz zlecił badanie krwi to nie masz wyboru, jak tylko zacisnąć zęby i iść na badania. Choć wydaje się to oczywiste, jeśli osoba, która jest igła fobii nie ochotnika do oddawania krwi. Oddawanie krwi wymaga pacjent będzie chętny pozostaje jeszcze przez dłuższy okres czasu z igłą w ramieniu. Nikt nie kocha igieł ale jeśli oddając krew trzeba mieć co najmniej nieco komfortowo mając igłę w ramię. Ludzie, którzy boją się igieł można panikować i iść w szoku, jeśli nie są gotowi i chętni, by wziąć ich krew. Więc upewnij się, że jeśli będzie się na ochotnika do oddawania krwi, że twój psychicznie i emocjonalnie gotowe.

3 Jeżeli po przeprowadzeniu badań krwi, ponieważ lekarz poprosił cię, a następnie upewnij się, aby dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jeśli badanie (-a) swój zamiar mieć wymaga niczego wcześniej. Niektóre testy diagnostyczne wymagają szybkiego 10 - 12 godzin przed swoją krwi jest pobierana (takich jak poziom glukozy i trójglicerydów) Test że kobiety najbardziej ciąży nazwali testu tolerancji glukozy (GTT) wymaga pacjenta do picia roztwór glukozy i mają krew wyciągnąć wiele razy na przestrzeni kilku godzin. Więc należy zwrócić się do lekarza przed wyjazdem, że twoja krew wyciągnąć albo możesz dowiedzieć się, co musisz zrobić to jeszcze raz.

4 Jeśli zamierzasz do zamówionego badania krwi lekarz może być zobowiązany do okazania dowodu ubezpieczenia zdrowotnego i rząd wydał identyfikator. Jeśli jesteś w szpitalu ustawienie to nie może być przypadek, to jest więcej, więc jeśli masz zamiar do prywatnego laboratorium lub klinice, że badania krwi zrobić. Większość prywatnych laboratoriów nie pobiera krew, jeśli nie można pokazać dowód ubezpieczenia i identyfikacji, więc nie zapomnij go w domu.

5 Pij dużo wody przed masz krew wyciągnąć. Woda utrzymuje ciało uwodnione i zwiększa objętość krwi. Prawidłowe nawodnienie może pomóc uniknąć porażenia prądem, które mogą zdarzyć się dla niektórych ludzi, którzy boją się igieł. Woda pomaga również przez zwiększenie objętości krwi, co z kolei powoduje, że żyły rozszerzają się i pomaga w Phlebotomist znaleźć najlepsze żyły (-y) nakłucie żyły. Jeśli oddawanie krwi i lekarz mówi, że możesz jeść przed mającą swoją pracę we krwi, jedzenie lekki posiłek może również pomóc uniknąć porażenia prądem.

6 Jeśli przestraszony lub niewygodne z igłami powiedzieć Phlebotomist przed rozpoczęciem procedury. W ten sposób mogą pomóc zdecydować, kiedy i jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć procedurę i będzie wiedzieć, aby uważnie śledzić na ciebie podczas procedury objawów wstrząsu (takie jak bladość, pocenie się, wilgotna skóra i omdlenia.) Jeśli masz miał wyciągnąć krwi przed i masz zemdlała też powiedzieć Phlebotomist, że ponieważ w większości przypadków zostanie poproszony, aby ustanowić procedury i pozostaniesz ustanawiające na chwilę po zakończeniu procedury. Jeśli jesteś zemdleć trzeba powiedzieć Phlebotomist więc procedura może być zatrzymany i można bezpiecznie ustalić, a jeśli się nieprzytomny można się obudzić z tabletem amoniaku.

7 Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości (takich jak mastektomii lub przetoki), które mogą mieć wpływ na badanie krwi powiedzieć Phlebotomist przed rozpoczęciem procedury. Jeśli mieli wyciągnąć krwi przed i wiem, że pewien odcinek żyły lub ramię / ręka miały największy sukces w przeszłości Należy również wspomnieć, że do Phlebotomist to może pomóc, aby procedura, jak szybkie i bezbolesne, jak możliwe.

8 Największe ludzie popełniają błędy podczas ich krwi pobierana jest wstrzymać oddech, napinać i patrzeć bezpośrednio na igły. Jest to najszybszy sposób, aby doprowadzić się do paniki i potencjalnie słaby. Najlepszym sposobem, aby zbliżyć się do procedury jest na relaks, siedzieć prosto, spojrzeć z igły lub zamknij oczy i weź powolnych oddechów. Wiele osób mówi do Phlebotomist jest dobry sposób rozpraszać się podczas gdy procedura ma miejsce. Dobre phlebotomist może zrealizować, gdy pacjent musi być rozmawiał przez procedury i będą mogli porozmawiać swoje ucho.

9 Jeżeli dziecko jest on o krwi pobranej najlepiej wyjaśnić dziecku, co się dzieje. Wyjaśnij im, że muszą być to zrobić i że to tylko zaszkodzi trochę i będzie trwać tylko kilka sekund. Wyjaśnij, jak odważni są i że będzie można z nimi cały czas. Faktem jest, że 9 na 10 dzieci będą krzyczeć, płakać, a nawet ugryźć walczyć, żeby nie mieć ich krwi pobierana jest bez względu na to, co mówisz do nich, ale jest szczery z nimi i tłumacząc, że mają robić to będzie najlepsze dla dziecka. Leżąc na nich, mówiąc "to nie będzie bolało wcale" lub "nie będzie nawet poczuć" może spowodować urazy dziecka i pozwoli im nie ufają Tobie i phlebtomists w przyszłości. Badania wykazały, że znajduje się od rodziców i lekarzy może spowodować uraz psychiczny dzieci i prowadzić do fobii związanych medycznych w późniejszym życiu.

10 Teraz procedura jest ponad siebie wszystko gotowe! Jeśli twój uczucie mało światła w głowie lub nudności następnie pobyt w pozycji siedzącej lub ustanawianiu przez kilka minut, aż poczujesz się lepiej. Jeśli urządzenie posiadające krew wyciągnąć dawstwa zazwyczaj mają drinka i małe przekąski na rękę, aby pomóc Ci poczuć się lepiej. Jeśli zachorują w ciągu najbliższych dwóch tygodni po krew wyciągnąć dawstwa należy oddzwonić do banku krwi, gdzie został opracowany tak, próbki mogą być zniszczone (to dlatego, że każda choroba, nawet zwykłe przeziębienie może być przekazywane za pośrednictwem krwi. ) Wszystko krwi, które jest przekazywane jest poddawana badaniom i wielu innych chorób przenoszonych przez krew, więc jeśli wyniki są pozytywne bank krwi zadzwoni poinformować (nie że ja sugeruję, używając oddawanie krwi jako sposób skriningu do chorób przenoszonych przez krew).

Wskazówki:

 • Przynieś dowód ubezpieczenia zdrowotnego i rządów wydane identyfikację z tobą, to lepiej być to przepraszam.
 • Pij dużo wody przed wyjazdem, że twoja krew wyciągnąć.
 • Powiedz Phlebotomist jeśli boisz się igły, mają jakiekolwiek dolegliwości, które powinny wiedzieć o lub jeśli wiesz, gdzie swoje "najlepsze żyły" podejmują krew.
 • Gdy procedura się dzieje albo zamknąć oczy i nie patrzeć na igłę, wziąć wolne oddechów i relaks. Rozmowa z Phlebotomist jest jako sposób rozpraszać się podczas gdy procedura ma miejsce.
 • Jeśli uczucie chory przed, w trakcie lub po zabiegu powiedzieć Phlebotomist i poprosić o ustanowienie aby uniknąć porażenia lub omdlenia.
 • Jeśli wiesz, że masz zemdleje natychmiast powiedzieć Phlebotomist! Postępowanie nie może być kontynuowane w przypadku omdlenia i phlebotomist musi być w stanie bezpiecznie położyć na dół i dostać tabletkę amoniaku jeśli straci przytomność.
 • Jeśli jest to dziecko, które jest o krew wyciągnąć nie powiedzieć im, że nie będzie bolało. Twój leżącego na nich i będą pamiętać następnym razem.

Jak czyścić fałszywe krew wyłączyć ubrania

Jak czyścić fałszywe krew wyłączyć ubrania

Fałszywe krwi może być użytecznym narzędziem dla Halloween kostiumy i występy. Tam jest naprawdę nie lepiej dać wygląd krwiożercze zombie karmienia lub postrzałowy rany bez trochę fałszywe krwi, aby dodać gore i realizmu do swojego stroju. Jednak barwnik w fałszywe krwi można zawsze szkodliwe dla ubrania jeśli nie jesteś ostrożny z usuwaniem plam. Chociaż jest to zwykle najlepiej jest unikać noszenia ubrań, nie miałbym nic przeciwko, rujnuje składając fałszywe krwi, istnieje kilka sposobów, aby oczyścić plamę.

Instrukcje

• Posypać puder na obszarze zagrożonym. Fałszywe krwi często zawiera oleje, które sprawiają, że trudne do usunięcia z środków czyszczących na bazie wody. Odzież jest suche, posypać talku na plamę i natrzeć lekko suchą ściereczką. To najprawdopodobniej nie usunie czerwone plamy, ale będzie łatwiejszy do czyszczenia plam.

• Wlać ocet bezpośrednio na plamę. Umożliwić octu zestaw na noc. Podobnie można również wypełnić wannę małe z ciepłą wodą i splash w occie. Jak plama krwi fałszywych unosi się odzież, woda może wziąć na lekko różowy kolor. Dokładnie spłukać plamę i ocet rozwiązanie. W razie potrzeby powtórz.

• Utworzyć ciasto skrobi kukurydzianej i mleko. Mieszanina ta jest szczególnie dobry do usuwania plam atramentu jak barwniki w fałszywe krwi. Stosowanie pasty bezpośrednio na plamę. Delikatnie przetrzyj powierzchnie wilgotną ściereczką, aby podnieść plamę. Spłukać między aplikacjami, aż plama jest całkowicie zniesione.

• Moczyć ubranie w ciepłej wodzie na noc. Jeśli wtedy plamy nie jest usuwany, powtórz z roztworu octu lub skrobi kukurydzianej i mleka ciasto aż plama został usunięty.

• Unikaj ciepła suszenia odzieży, aż wszystkie plamy są usuwane. Po wykorzystaniu suszarki plamy mają tendencję do zawsze ustawione w tkaninę. Jeśli próbujesz różne metody usuwania plam, należy unikać ciepła suszenia od metody, aż plama jest całkowicie usunięty.

Jak stwierdzić, czy ból w noga Z powodu zablokowanych tętnic

Jak stwierdzić, czy ból w noga Z powodu zablokowanych tętnic


Nogi człowieka może boleć z wielu powodów, ale ważne jest, aby znaleźć przyczynę, aby uniknąć dalszych komplikacji. Choroba tętnic obwodowych (PAD) jest spowodowane, gdy tętnice nóg stają się zablokowane. Jest to poważna choroba, która wymaga pomocy medycznej, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak powiedzieć, kiedy ból w nodze jest wynikiem zablokowanych tętnic.

Instrukcje

1 Idź na krótki spacer, gdy zaczynasz odczuwać ból w nogach. Jeśli zmniejsza ból podczas chodzenia, problem ten nie jest związane z przepływem krwi. Jednak, jeśli ból pozostaje stały, to jest możliwe, że masz zablokowane tętnice.

2 Doświadczanie bólu w stopach i palcach podczas odpoczynku wyklucza większość problemów, z wyjątkiem zablokowanych tętnic. Jeśli krew nie może dotrzeć do stopy, dyskomfort może wskazówka cię problemu.

3 Czy lekarz zrobić test kostka-ramię na nogi. Ten prosty egzamin będzie porównać ciśnienie krwi w ramionach jak w nogach, aby ustalić, jak dobrze krew płynie. Blokowane arterie są wykrywane w ten sposób.

4 Posiadanie niektórych czynników ryzyka choroby tętnic obwodowych może pomóc zdiagnozować go jako przyczyny bólu nóg. Są to palenie tytoniu, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i jest w wieku powyżej 50 lat.

Wskazówki

 • Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że tętnice stają się zablokowane.

Gdzie Czy Tlen Przejdź do z płuc?

Gdzie Czy Tlen Przejdź do z płuc?


Powietrze, którym oddychamy do płuc jest 20% tlenu. Twoje ciało musi mieć tlen do produkcji energii dla komórek, a niektóre tlen łączy się z węglem do produkcji dwutlenku węgla, produktów odpadowych, które jest wydychane. Tak więc, trzeba karmić i tlen do komórek oczyścić swoje.

Carbron Dwutlenek / Oygen Wymiana

Cząsteczki gazów tlen wchodzi do pęcherzyków płucnych (pęcherzyków) w płucach. Dwutlenek węgla pozostawia krwi w naczyniach włosowatych i wchodzi do pęcherzyków, zmieniając formę z roztworu do gazu, podczas gdy ruchy tlenu do naczyń włosowatych, zmieniając formę z gazu do roztworu.

Do czerwonych krwinek

Większość oxgyen jest odbierany przez hemoglobinę w czerwonych krwinkach do transportu. Krew przenosi natlenionej krwi przez tętnice płucne serca.

Się do organu

Jak serce bije, utlenionej krwi przepływa z serca poprzez aortę i do tętnicy w całym ciele.

Do tkanki

Natleniona krew płynie z dużych tętnic do mniejszych tętniczek i naczyń włosowatych, które odżywiają się komórki tkanek.

Tlen / dwutlenek węgla Wymiana

Tlenu opuszcza kapilar i przepływa do komórek. W tym samym czasie, pozostawia się dwutlenek węgla wchodzi do komórki i żylnych kapilar, aby powrócić do płuc.

Funkcja

Tlen dostarcza paliwo, które pozwala komórki do wykonywania ich funkcji.

Czy Guzki piersi pojawi się powyżej skórę?

Czy Guzki piersi pojawi się powyżej skórę?


Większość mas (guzki) w piersi, nie są widoczne, ponieważ są one w tkance piersi, a nie na powierzchni piersi. Zarówno łagodne i złośliwe (rakowe) mas może wystąpić w piersi, i czasami trudno jest odróżnić, kiedy wyczucie (za pomocą palców do zbadania) piersi. Należy zarówno uciskania piersi i zbadać je w lustrze, ponieważ --- choć może nie widać bryłę - często są oznaki ukrytych grudek.

Torbiele

Brunner & Suddarth w Podręcznik z medyczne-pielęgniarstwo chirurgiczne przedstawia różne cechy mas. Torbiele piersi są łagodne (nienowotworowe), często wielokrotne, w obu piersiach, i zwykle pojawiają się po 30 roku życia i ustępuje z menopauzy, gdy organizm wytwarza mniej estrogenów. Są one zazwyczaj także Krucha i może zwiększać wielkość w trakcie miesiączki, co powoduje pęcznienie i ogólnego tkliwość piersi. Torbiele czuć okrągłe i elastyczne i zwykle są ruchome.

Gruczolakowłókniakach

Gruczolakowłókniak to łagodny guz, który może występować pomiędzy wystąpieniem miesiączki i menopauzy. Zazwyczaj osoba ma tylko jeden guz, który jest ruchomy i jest okrągła, w kształcie dysku lub płatkowy. Gruczolakowłókniak jest zwykle mocniejsze niż torbieli i nie jest środkiem płatniczym.

Zmiany fibrocystic

Dysplazję zmiany zachodzą w latach rozrodczych podczas rozwijania wielu torbiele, przerost niektórych tkanek piersi i cykle ból piersi i obrzęk. Torbiele na początku są małe, ale większe torbiele tworzą wraz z postępem stanu, w wyniku bardzo nierówne i bolesne piersi, z objawami pogorszenia w trakcie miesiączki. Te grudki zrobić badanie piersi samo trudne, włóknisto-torbielowate zmiany i zwiększyć ryzyko rozwoju guzów nowotworowych.

Nowotwór złośliwy

Nowotwór złośliwy (rak piersi) jest najczęściej w wieku pomiędzy 40 i 80. osoba, zwykle mają tylko jedną masę, ale jeżeli nowotwór zaawansowany, może się rozprzestrzenić na inne obszary piersi lub węzłów chłonnych. Guz czuje firma, często płaskie i gumowate, a ponieważ jest mniej ruchoma i komórki rakowe dołączyć inwazji otaczających tkanek. Guz nie jest zwykle przetargu na wczesnym etapie, ale mogą być pewne zauważalne zmiany w piersi.

Znaki ostrzegawcze

Według MedicineNet niektóre oznaki raka piersi obejmują zmiany kształtu lub wielkości piersi (zwłaszcza w porównaniu do drugiej piersi), absolutorium sutek (krew odcieniem lub wodniste), sutek inwersji (obrót do wewnątrz), wgłębienia lub wycofania ( ciągnięcia do wewnątrz) powłoki na miejscu nowotworu, odbarwienie skóry (czerwono-pomarańczowe) i zmiany w strukturze (stwardnienie skóry, "skórka pomarańczowa" wygląd).

Zapobieganie

Jeśli czujesz, lub zobaczyć bryłę i / lub zmian w piersi, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem dla mammografii i innych badań, która może obejmować biopsję chirurgiczną igłę lub biopsję (pobranie próbki tkanki). Identyfikacji grudek w piersi i ustalenie przyczyny jest krytyczna, ponieważ rak piersi należy leczyć jak najszybciej. Należy zrobić miesięczne egzaminy piersi samo, a ich roczny egzamin przez pracowników służby zdrowia; w tym mammografii przesiewowej, po 40 roku życia, lub wcześniej, jeśli masz w rodzinie raka piersi.

Jak sprawdzić, czy jesteś Anemic

Jak sprawdzić, czy jesteś Anemic


Niedokrwistość stan chorobowy, w którym krew nie zawiera wystarczającej ilości tlenu do ich transporcie w organizmie. Anemia jest często spowodowane niedoborem żelaza. Żelazo jest potrzebne do ciała hemoglobiny, który jest białkiem w czerwonych komórkach krwi, który umożliwia przepływ tlenu z płuc do reszty organizmu. Pacjenci mogą rozwijać niedokrwistość z powodu nieodpowiedniego kwasu foliowego lub witaminy B12. Może to być również spowodowane przez raka i anemię krwi, takich jak zaburzenia talasemii i anemii sierpowatej. Poprzez określenie wspólnych objawów i uzyskanie diagnozy, będzie można dowiedzieć się, czy masz anemię.

Instrukcje

1 Sprawdzić oznaki ciągłego zmęczenia. Zmęczenie i osłabienie to podstawowe objawy anemii. Pacjentów z niedokrwistością często czują się bardzo zmęczony. Mogą one nie być w stanie skutecznie wykonywać regularne zadania. Czasami może to powodować uczucie frustracji, smutku i zamieszania. Pacjenci mogą również mieć trudności w oddychaniu i duszność.

2 Uznają, zawroty i bóle głowy. Zmęczenie i osłabienie często powoduje bóle głowy pacjentów czuć nieustanne. Te bóle i zawroty głowy, gdy pacjenci często nasilają wstać.

3 Określić objawy żółtaczki. Żółtaczka jest niezwykła zażółcenie skóry i oczu. Pacjentów z anemią sierpowatą kiedyś wystąpić żółtaczka. Wątroba jest organem, który pomaga filtruje krwinek. Żółtaczka występuje, gdy wątroba jest przejęty przez szybki rozpad czerwonych krwinek spowodowanych anemii.

4 diagnozy skontaktować się z lekarzem. Skontaktuj się z służby zdrowia i dokładnie opowiedzieć o swojej historii medycznej i symptomów. Lekarze diagnozowania niedokrwistości przechodząc przez historii medycznej pacjenta, tworząc pełną morfologię krwi (CBC) i przeprowadzanie egzaminów fizycznych i testów.

Jak rysować krew z kleszcza do mikroskopu użytkowania

Jak rysować krew z kleszcza do mikroskopu użytkowania


Kleszcze transmitować bakterie, które produkują boreliozy babesiosus i erlichiosis zarówno ludzi jak i zwierząt. Zazwyczaj wszystkie trzy choroby występują przede wszystkim w silnie zalesionych obszarach górnej środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i państw nadbrzeżnych wschodnich. Departament Zdrowia Stan Nowy Jork uważa, że ​​możliwe jest, aby ktoś się zarazić z jednego lub dwóch chorób jednocześnie. U zwierząt weterynarii może wymagać analizy zawartości krwi kleszcza aby ustalić, czy którykolwiek z tych chorób są obecne.

Instrukcje

Nosić rękawice laboratoryjne 1 do wykonania tej procedury w celu uniknięcia zainfekowania.

2 Włóż igłę 22-lub 25-skrajni na strzykawce 1 ml i zdjąć pokrywę.

3 Chwyć głowę kleszcza z pęsety lub szczypiec blokujących w swoim nie-dominującej ręki.

4 wbić igłę delikatnie do ciała kleszcza i wycofać powoli tłok strzykawki jest. Powinieneś zobaczyć kropla krwi sporządzić w piaście igły.

5 Wciśnij tłok i umieścić kroplę krwi na czystą, sterylną szkiełku. Pokrycie krew z poślizgu szkła.

Wskazówki

 • Jeśli wysyłasz slajd do laboratorium diagnostycznego do analizy, trzeba zrobić rozmaz krwi, pisze lekarz weterynarii Gregg Voigt w "Techniki Hematologii i koncepcje dla Techników Weterynarii." Aby to zrobić, umieść kroplę krwi w pobliżu jednego końca na szkiełku mikroskopowym, zwany "rozmaz" slide. Weź drugi szkiełko - nazywany "obornika" - i umieścić jedną z krótkich pionowych krawędzi szkła bezpośrednio na największych czystej części slajdu wymazu pod kątem około 30 stopni. Przesuń suwak Rozrzutnik po prostu skontaktować się z kropli krwi; Krew zacznie się rozprzestrzeniać od krawędzi suwaka rozprężną, rozmaz na powierzchni przesuwnej. Gdy krew rozprzestrzeniła około trzech czwartych drogi w całej twarzy slajdów, szybko wyciągnąć slajd Rozrzutnik w przeciwnym kierunku do otwartego końca slajdu wymazu ciągnięcie spadek rozprzestrzeniania krwi za nim w kąt dwóch slajdów. Idealnie, krawędzie rozmazu krwi pojawia cienkie i ptactwa oraz zapewnia dużą powierzchnię wyświetlania poszczególnych komórek.
 • Trzeba będzie plama slajd rozmaz albo Wright lub Giemsa plamy i pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed umieszczeniem go w pojemniku transportowym.
 • Nałożyć nasadkę na igłę natychmiast po użyciu i usunąć igłę i strzykawkę w pojemniku na ostre przedmioty.

Czy ludzka potrzeba obu nerek?

Czy ludzka potrzeba obu nerek?


W przeciwieństwie do układów krążenia i jelit, większość ciała ludzkiego jest przedstawiony w parach. Większość z tych narządów może działać, gdy jedna z nich nie ma. Nerki nie są różne. Chociaż istnieje wiele teorii, dlaczego tworzymy dwie nerki, prawda jest taka, że ​​ludzie mogą żyć dobrze z jednej nerki. Aby zrozumieć dlaczego, trzeba najpierw zrozumieć, jak funkcję nerek.

Struktura nerek

Nerki są czerwonawe, w kształcie fasoli organów, które siedzą za brzuch, w pobliżu mały z tyłu. Ich lokalizacja służy jako ochrona przed uszkodzeniem fizycznym. 11 i 12 żebra oferują częściową ochronę fizyczną, jak robi podwójną warstwę tłuszczu otaczającego narządy. Każda nerka ma tętnicy nerkowej do żyły nerkowej oraz moczowodu. Krew wpływa na nerki poprzez tętnicy nerkowej i wychodzi z nerki przez żyły nerkowej. Odpadów, a nadmiar wody usunąć z mieszanki krwi, tworząc mocz i pozostawić nerki przez moczowód.

Dlatego trzeba nerkami

Funkcja nerek jest niezbędna do życia człowieka. W ramach systemu moczowego, nerki są odpowiedzialne za usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru wody z krwiobiegu, pozwalając jednocześnie składniki odżywcze i białka pozostają w obiegu. Te produkty przemiany materii i nadmiar masy wody razem tworzą mocz, który jest wysyłany do woreczka do przechowywania aż może być wydzielane z ciała. Usuwanie odpadów jest ważne utrzymaniu zdrowia organizmu.

Musisz również nerki do uwolnień hormonów, które regulują ciśnienie krwi, promują produkcję czerwonych ciałek krwi i utrzymać zdrowe kości. Bez prawidłowo funkcjonujących nerek, ciśnienie krwi może stać się nieuregulowane, utrudniając składników odżywczych, aby podróżować po całym ciele. Jeśli nerki awarii, Twój liczba czerwonych ciałek krwi spadnie, co utrudnia organizmowi wchłonąć wystarczającą ilość tlenu. Wapnia i fosforu niezbędne dla zdrowych kości są silne. Jeśli Twoje nerki nie pracują, nie mogą produkować hormony potrzebne do promowania produkcji tych elementów, powodując kości osłabiać i stać giętkie.

Przeżyć z jednej nerki

Zrozumienie wagi nerek może prowadzić do myślenia, że ​​trzeba obie nerki funkcjonują. Na szczęście, że dla wielu chorych na chorobę nerek, możliwe jest prowadzić zdrowe życie tylko jednej nerki. Jednak to może się zdarzyć, jeśli tylko pozostałe nerka jest zdrowa iw pełni sprawne. Gdy jeden nerki usuwa się pozostałe automatycznie odbiera jego pracą. Podwyżki stóp filtracja pozostałej nerki jest.

Życie Z jednej nerki

Istnieje wiele powodów, które mogą mieć tylko jedną nerkę. Jednym z nerkami może zauważy utratę jej funkcjonowanie umiejętności. Możesz przekazali je do kogoś, kto miał niewydolność nerek w obu nerek. W niektórych rzadkich przypadkach, u pacjentów rodzą się tylko z jedną nerką. Bez względu na to, w jaki sposób zakończył się z jednej nerki, mając jedną nerkę rzadko wpływa na ogólny stan zdrowia. Ci nie są bardziej narażeni na choroby nerek, niż gdybyś miał dwie nerki. Większość osób z jednym nerek żyją zdrowe, normalne życie.

Środki ostrożności

Chociaż pojedynczy nerki niekoniecznie można umieścić więcej niż dwa ryzyka nerek, ważne jest utrzymanie tego stanu zdrowia pozostającego nerkowego. Utrzymania zdrowego stylu życia poprzez staranne diety i ćwiczeń fizycznych, ponieważ otyłość może narazić Cię na ryzyko chorób nerek. Musisz również uzyskać regularne kontrole w celu złapać czynników ryzyka choroby nerek wcześnie. Schorzeń, takich jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do niewydolności nerek i powinna być ekran regularnie.

Jak zapobiec przenoszone przez krew Pathogens

Patogeny przenoszone przez krew są mikroorganizmy w krwi i innych płynów ustrojowych, które mogą powodować choroby. Wirus zapalenia wątroby typu B (HBV), wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) i ludzkiego wirusa braku odporności (HIV) są wśród patogenów zainteresowania. Uniwersalne stosowanie środków ostrożności i odpowiednią odzieżą ochrony indywidualnej może zmniejszyć ryzyko zachorowania na przenoszone przez krew patogen. Wiele ludzkich patogenów mogą być przenoszone przez kontakt z krwią osoby zakażonej lub innych płynów ustrojowych. Właściwe stosowanie kontroli inżynieryjnej, dezynfekcji, odkażania i użytkowania sprzętu ochrony osobistej (PPE) może zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko skażenia.

Instrukcje

1 Określenie działań i miejsc, w których może wystąpić kontakt z krwi, płynów ustrojowych lub innych materiałów potencjalnie zakaźnych. Zapasy te obszary, w rękawiczkach, osłony twarzy, masek i okularów ochronnych. Przechowywać antyseptyczne mydło na stacjach mycia rąk lub płyn do dezynfekcji rąk, aby w przypadku prania ręcznego dostępne nie jest możliwe. Mają stałe lub przenośne stacje mycia oczu dostępne.

2 Chronić apteczki wyposażone w rękawice, maski, osłony twarzy i ochrony oczu. Obejmują antyseptyczne chusteczki i dezynfekcji rąk w apteczki pierwszej pomocy, które są używane w obszarach bez mycia rąk.

3 Czy pojemniki na igły, ostrza skalpeli, rozbitego szkła i innych ostrych przedmiotów dostępnych do usuwania tych zagrożeń. Jeśli "Pojemnik na ostre" nie jest dostępny, albo użyć pojemnik odporny na uszkodzenia do przechowywania ostrych przedmiotów lub ich unikać przenoszenia.

4 podczas obsługi pacjenta lub sprawy pierwszej pomocy należy zawsze stosować uniwersalnych środków ostrożności. Leczenia wszystkich chorych lub ofiar pierwszej pomocy indywidualnie jako źródło patogenami przenoszonymi przez krew. Podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapobiec siebie i innych od zanieczyszczeń. Usunąć i zutylizować rękawice w pojemniku na odpady biologiczne między ludźmi.

5 pozbyć się wszystkich urządzeń ochronnych w torbie zagrożenia biologicznego przed opuszczeniem obszaru leczenia. Usuń rękawice trwać. Weź rękawiczki pociągając pierwszy rękawicę się przez obsługę tylko na zewnątrz rękawicy. Następnie, uznając, że w rękawiczce strony wyjmij pozostały rękawicy, wkładając palce do wnętrza rękawicy i obracając go w środku, nad pierwszym rękawicy. Można obsługiwać wnętrza rękawicy, jak wyrzucać usuniętej pary.

6 umyć i zdezynfekować ręce często. Trzymaj ręce z dala od oczu, nosa i ust, dopóki nie zostaną umyte i zdezynfekowane. Jeśli płyny ustrojowe dostać się do nosa, wydmuchać nos. Jeśli płyny się w ustach, przepłukać usta wodą i środek antyseptyczny do płukania jamy ustnej. Umyj oczy przez co najmniej 15 minut, jeśli jest zanieczyszczony krwią lub płynami ustrojowymi. We wszystkich przypadkach faktycznego lub podejrzewanego zakażenia, skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady i oceny.

Wskazówki

 • Zawsze barierę między tobą i płynach ciała innej osoby. Użyj plastikowej torbie lub folią, czy rękawice nie są dostępne.
 • Nie udostępniać lub używać ponownie strzykawek. Używaj tylko wysterylizowany sprzęt do tatuaży i piercingu ciała Nie udostępniaj Szczoteczki do zębów, maszynki do golenia i inne rzeczy osobiste opieki, które mogą być zanieczyszczone krwią lub innymi płynami ustrojowymi.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy Zagrożeń dla Zdrowia

Gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium), jest wieloletnie drzewa owocowe. Owoców jest stosowany w medycynie chińskiej od wieków do poprawy procesów przewodu pokarmowego i w leczeniu przeziębienia i zatorów. Niedawno, gorzka pomarańcza jest reklamowany jako uzupełnienie odchudzania i to spowodowało pewne kontrowersje ze względu na potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Składniki gorzkiej pomarańczy

Liczba fitochemicznych zostały wyizolowane w całej roślinie w liści, owoców, kwiatów i skórki. Są to kumaryny (leki przeciwzakrzepowe); estry aromatyczne (substancje chemiczne); tyrozyna, walina i alaniny (aminokwasów); węglowodory; alkohole; Pektyna (polisacharyd); sole mineralne; i alkaloidy Synefryna. Synefryna jest substancją chemiczną, która jest izolowana do stosowania w suplementach odchudzających. Po zakazie US Food and Drug Administration na pigułki na bazie efedryny odchudzania, wielu producentów narkotyków wyglądała dieta-ziołowe i syntetyczne do wymiany, które miały podobny wpływ na organizm jako efedryny.

Skutki Synefryna

Synephrine jest jedną z substancji chemicznych, które ma wpływ na organizm jak efedryna ma. Uwalnia adrenalinę i nonadrenaline chemikalia, które są uwalniane w odpowiedzi na stres, aby stymulować metabolizm. Jest stymulantem, a użytkownicy mogą rozwijać jak zależność na nim jako na kofeinę. Synefryna hamuje apetyt, stymuluje metabolizm tłuszczu, zwiększa poziom energii, wspomaga spalanie kalorii i ma ogólny efekt stymulujący.

Poważne działania niepożądane

Gorzka pomarańcza Synefryna jest podłączony do kilku układu sercowo-naczyniowego. Zagrożenia, w tym zatrzymanie akcji serca, utratę przytomności, tachykardia i migotanie komór są przedstawione w badaniu przeprowadzonym przez Scott R. Penzak, "Sewilla (kwaśny) Sok pomarańczowy: Synefryna Zawartość i sercowo-naczyniowych w prawidłowym ciśnieniem Dorośli", który ukazał się w wydaniu Journal października 2001 Farmakologii Klinicznej. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjmowania tabletek gorzkiej pomarańczy i wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca), kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, objawy zawału serca, kołatania serca, krew w stolcu, bóle brzucha, zawroty głowy, ciężka biegunka lub reakcje alergiczne, takie jak obrzęk, pokrzywka lub trudności w oddychaniu lub połykaniu.

Interakcje leków

Synefryna z gorzkiej pomarańczy może negatywnie reagować z lekami na receptę. Jeśli potraktować z leków przeciwwirusowych, gorzka pomarańcza mogą wyczerpać ich stężenia. Gorzka pomarańcza może spowodować niebezpieczne interakcje, jeśli zrobione z blokerami kanału wapniowego. Nie należy przyjmować z dekstrometorfanu, jak synefrynę może znacząco zwiększyć biodostępność leków. Gorzka pomarańcza może zwiększać negatywne skutki leki przeciwdepresyjne i leki przeciwlękowe. Może również powodować niebezpieczne interakcje z inhibitorami monoaminooksydazy. Gorzka pomarańcza przedawkowanie może spowodować wymioty, zawroty głowy, biegunka i bezsenność. To nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmi piersią -feeding. Nie powinny być stosowane inne środki pobudzające lub innych leków odchudzających. Nie bierz gorzkiej pomarańczy, jeśli masz jaskry. Nie ma ustalonego bezpieczne gorzkiej pomarańczy dawkowania.

Połączone składniki

W suplementach odchudzających, Synefryna jest często w połączeniu z dodatkowymi składnikami, takimi jak guarana i nakrętki kola do zwiększenia jego skutków. Oba te składniki są źródła kofeiny. Innym powszechnym składnikiem dodatkowym jest wierzba ekstrakt, który jest naturalną formą kwasu acetylosalicylowego. Czasami oktopaminy dodaje się również w celu tłumienia apetytu. Składniki te mogą zwiększać niekorzystne efekty uboczne.