adcov.com

czy mozna moczyc rany w soli z wodą

Jak czyścić przynosowych z roztworem soli fizjologicznej

Jak czyścić przynosowych z roztworem soli fizjologicznej


Za pomocą roztworu soli fizjologicznej do nawadniania nosa oczyszcza zatoki i promuje optymalnego zdrowia nosa. Może on stanowić pomoc dla osób z przewlekłe zapalenie zatok, astma, alergie, przeziębienia, bóle głowy, przekrwienie i ból zatok. Uwodnienie i nawilża jamę nosa usuwa pokrytych materiałem i wypłukuje brud, alergeny, bakterie i śluz. To rozluźnia i rozrzedza śluz, dzięki czemu łatwiej wydalić. Istnieje kilka metod nawadniania, ale najskuteczniejszym wykorzystuje neti pulę, która ma zwężającą się dziobek, który pasuje ciasno do nozdrza. Nawadnianie nosa jest bezpieczny i naturalny sposób, bez istotnych działań niepożądanych.

Instrukcje

1 cios nos i oczyścić tyle śluzu, jak możesz.

2 Dodać roztwór soli fizjologicznej przy użyciu 1 łyżeczka. soli nie jodowanej, 1/2 łyżeczki. sody oczyszczonej i 1 litra letniej wody. Napełnij garnek neti lub ścisnąć butelkę z roztworem soli fizjologicznej.

3 Pochyl się nad zlewem. Przechylić głowę w bok, nieco mniej niż 45 stopni. Włóż dziobek z neti puli z otworu nosowego i podnieść pulę powoli, pozwalając grawitacji wlać roztwór soli do jednego nozdrza, a z drugiej strony. W butelce, wycisnąć roztworu soli do nozdrza, co pozwala na przepływ przez i z drugiej strony. Oddychać z otwartymi ustami i unikać wdychania roztwór soli fizjologicznej.

4 Delikatnie wydmuchać nos z tkanki pozbyć resztek roztworu. Osuszyć twarz ręcznikiem, w razie potrzeby. Powtórz proces z przeciwnej nozdrza.

Wskazówki

 • Możesz też wciągnąć lub spryskać roztwór do nozdrzy, ale te metody nie są tak skuteczne.
 • Chociaż można użyć zwykłej wody z kranu w nozdrza, roztwór soli jest lepiej, ponieważ woda z kranu może czuć się nieswojo i podrażniają błony śluzowe. Roztwór letni jest lepsze dla tych samych powodów.
 • Specjalne butelki nosa nawadniania squeeze są dostępne w niektórych aptekach. Butelki mają końcówki, które pasują nozdrza ludzi.
 • Jeśli rozwiązanie kanalizacji do ust, obniżyć czoło w stosunku do brody.

Jak czyścić zęby z solą

Jak czyścić zęby z solą


Poza zastosowaniem soli do sezonu żywności i czystej powierzchni, sól jest skuteczna substancja, z którą do czyszczenia zębów. Czyszczenie zębów solą wybiela zęby, przyczynia się do zdrowych dziąseł i pomaga usunąć płytkę nazębną. Na długo przed handlowych został złożony do zębów, ludzie oczyścić zęby z soli i inne materiały powszechnie spotykane w kuchni.

Instrukcje

1 Wlać 1 łyżeczka. stół sól do plastikowego worka na suwak i uszczelnienia torbę.

2 rolki rolling pin iz powrotem nad plastikowym worku zip do rozdrobnić sól na drobny proszek. To sprawia, że ​​sól mniej ścierne zębów.

3 Opróżnianie plastikową torbę zip do miski. Dodaj 2 łyżeczki. sody oczyszczonej i mieszać oba składniki dobrze łyżką.

4 Zwilż szczoteczkę i zanurzyć go w mieszaninie soli i sody do pieczenia. Szczotkować zęby, jak zwykle, upewniając się, że szczotki w pobliżu linii dziąseł. Wypłukać zęby zwykłą wodą.

Wskazówki:

 • Płukać gardło do płukania jamy ustnej wykonany z 1/4 łyżeczki. każdy z soli i sody oczyszczonej w 1/4 szklanki wody na świeże powietrze.
 • Połączenie soli i sody oczyszczonej oczyścić zęby i odświeżyć oddech.

Leczenie ran wodą z solą

Leczenie ran wodą z solą

Dlaczego Salt Water?

Słona woda jest od dawna uważana za naturalny środek antyseptyczny i pomaga oczyścić i wysterylizować otwarte rany. Chociaż znany wyraz "wprowadzenie soli w rany" ma negatywny wydźwięk, gdyż sól ma tendencję do żądło, gdy umieszczone w otwartej rany lub cięcia, sól jest korzystna w dłuższej perspektywie. Ponieważ sól wydaje się być ściernym, to najlepiej, aby rozcieńczyć w roztworze wodnym. Słona woda jest najbardziej efektywna, gdy 1 łyżki. z soli dodano do 1 kubka ciepłej wody. Wymieszać sól do wody, aż się rozpuści, a następnie zanurzyć w niej rany. Chociaż leczenie wodą morską nie jest idealny jako podstawowy leczenia wszystkich ran, jest to doskonały wstępnej obróbce do dezynfekcji rany.

Leczenie ran

Jeśli masz małą ranę na dłoni lub stóp, wypełnienia małą miskę z ciepłą wodą, dodać kilka łyżek soli i moczyć ranę na 15 minut. Następnie przemyć ranę w zimnej wodzie i dokładnie osuszyć. Dodaj nadtlenku wodoru lub alkoholu tarcie na skórze, jeśli chcesz. Jeśli masz większą ranę, może chcesz wziąć kąpiel z wodą morską. Napełnij wannę ciepłą wodą i dodać 1 szklankę słonej wody do kąpieli. Dokładnie wymieszać kąpielą z rękami do momentu całkowitego rozpuszczenia soli. Siedzieć w zlewce z wodą przez 15 minut, a następnie spłukać dokładnie pod prysznicem. Śledź z leczenia spot alkoholem lub nadtlenku wodoru do dalszego wysterylizować swoje rany.

Ostrzeżenia o leczeniu ran

Nie należy korzystać z kąpieli z wodą morską, jeśli rana krwawi. Możesz zimnica swoją ranę delikatnie wodą z solą, ale nie moczyć go aż do rana zakrzepła całkowicie. Jeśli rana krwawi obficie i jest obrzęk, do lekarza lub natychmiast udać się na pogotowie. Jeśli wydaje się, że złamana kość, nie moczyć ranę w słonej wodzie. Leczenia ran w słonej wodzie jest doskonałym środkiem zapobiegawczym przeciwko zarazków i infekcji, ale nie uleczy wszystkie rany. Twoja rana może wymagać szwów i innych pomocy medycznej przed moczenia swoje rany w słonej wodzie będzie skuteczna. W przypadku wątpliwości, zawsze skontaktować się z lekarzem i zapytać ją, co zrobić obrażeń.

Jak pić ciepłą wodą z solą, aby zwiększyć Minerały

Jako potencjalny sposób, aby oczyścić system i zwiększyć minerałów w organizmie, można pić ciepłą wodę z dodatkiem soli. Sposób ten, zwany w wodzie soli spłukiwania może pomóc ciała pozbyć toksyn przy umożliwieniu wchłaniania niezbędnych witamin i minerałów.

Instrukcje

1 Napełnić pojemnik z ciepłą wodą.

2 Dodaj 2 łyżeczki. słonej na wodę. Użyć organicznej soli morskiej lub soli mineralnych; nie używać soli jodowanej, aby zakończyć kolor.

3. Zmieszać soli i wody gruntownie razem. Weź dużą łyżkę i wymieszać szybko pracować soli przez wodę.

4 pić całą kwartę wody słonej. Na drinka udowodnić skuteczne, spożywać go na pusty żołądek.

5 Bądź blisko do łazienki. Rozwiązanie ma na celu pomóc w eliminacji toksyn i zwiększa wchłanianie minerałów, więc będzie chodzić do łazienki często w trakcie dnia.

Wskazówki:

 • Nie wykonać kolor sól wody, jeśli masz zarejestrowanej wcześniej stan zdrowia lub bez porozumienia z lekarzem.

Jak sprawdzić, czy woda jest zbyt miękki

Jak sprawdzić, czy woda jest zbyt miękki


Twardość wody jest trudne element do pomiaru, zwłaszcza w przypadku wody miękkiej. Woda w skrajności miękkiego spektrum ma plusy i minusy. Większość źródeł wody w domach są szczęśliwi średniej miękkości. Gdy woda staje się zbyt miękkie, brakuje naturalnych minerałów, które są regularnie obecni i mogą być trudne do picia, ale może być bardzo korzystne dla czyszczenia i innych prac domowych.

Instrukcje

Ustalenie ekstremalne miękkość wody

1 Taste it. Jest minerałów w wodzie, które nadają jej charakterystyczny smak i niezwykle miękka woda ma niewiele składników mineralnych obecne. W istocie, jest to woda destylowana. Będzie ona miała wyraźnie płaski smak wody destylowanej i prawdopodobnie będzie nieprzyjemne pić w zależności od preferowanego smaku.

2 Sprawdź to. Istnieje testowania zestawy, które mierzą różne minerały w swojej wody. Jeśli zestawy pokazuje bardzo niewiele składników mineralnych, to woda może być zbyt miękka. Jeśli występuje duża zawartość soli, to może być z zmiękczania wody. Zmiękczacze użyciu chlorku w celu usunięcia minerałów z wody, a jeśli zawartość soli jest wysoka, to może być usunięcie zbyt wielu minerałach.

3 Sprawdź swoje baterie. Jednym z minusów posiadania minerałów w wodzie jest zaczną pozostawiać na swoich baterii w czasie. Nawet wody z normalnego poziomu minerałów powoduje ten problem ostatecznie. Jeśli korzystałeś z tego samego źródła wody od lat i nie ma żadnych depozytów lub plamy na swoich baterii, to możesz mieć bardzo miękką wodę. Miękka woda może spowodować urządzeń wykorzystujących wodę trwać 30 procent dłużej.

4 spienić się. Minerały w wodzie mogą hamować pieniący mydła i innych środków czyszczących. Jeśli mydła wytwarza się pianę łatwo czy mydło jest zbyt sudsy, wtedy woda może być bardzo miękka. To jest korzystna, obniżyć koszty materiałów czyszczących, ponieważ dłużej, w zależności doityourself.com.

Jak leczyć krwawiące rany

Czy rany są niewielkie lub bardziej poważne, to jest zawsze ważne, aby zatrzymać krwawienie i leczyć rany. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli rana jest głęboka i przepływ krwi jest ciężki. Możesz zatamować przepływ krwi ciężki, jednak czy leczyć drobne rany i krwawienie w domu.

Instrukcje

Drobne rany

1 Zlokalizuj źródła krwawienia.

2 umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, aby uniknąć zakażenia rany.

3 Umyj nawinięte antybakteryjne antyseptyczne.

4 Wyczyść rany jałową ściereczką. Przykryj ranę sterylną ściereczką.

5 Zastosuj bezpośredniego nacisku na gojenie się, naciskając mocno palcami za kilka minut.

6 Gdy krwawienie przystanków, usunąć ciśnienie i zastosować antybiotyk krem.

7 przykryć ranę, aby uniknąć zakażenia. Dla małych ran, użyj Plaster. W przypadku większych ran, nie używać kija gaziki i taśmy klejącej.

8 Zmiana opatrunku tak często, jak to konieczne.

Główne Rany

9 zlokalizować źródło krwawienia. Udać się do lekarza, jeśli rany są zbyt głębokie i przepływ krwi jest nadmierna.

10 Zrób opaskę (bandaż kompresji, który zatrzymuje przepływ krwi z tętnicy poprzez zastosowanie ciśnienia), aby zmniejszyć "wytrysk" krwi. Owinąć kawałek materiału (2 cm szerokości) powyżej rany trzy razy.

11 Zwiąż końce tkaniny napięty pół węzła.

12 miejsce kij lub długopis bezpośrednio na węźle.

13 Zwiąż końce tkaniny wokół kija lub piórem w podwójnym węzłem.

14 Twist kij lub pióro, aż krwawienie zatrzymuje lub przychodzi do sączyć. Zatrzymać w tym momencie skręcania, aby uniknąć innych uszkodzeń.

15 Zabezpiecz kij lub pióro z innym węzłem lub szmatką.

Wskazówki:

 • Nie stosować waciki do leczenia ran; włókna od wymazów mogą utknąć w infekcji rany i przyczyny.
 • Nie usuwać przebity artykułów z cięcia lub przebicie rany. Czekać na pomoc.

Procedury rany Oczyszczanie

Czyszczenie rany prawidłowo jest ważna z kilku powodów. Właściwie czyszczenia rany może pomóc obniżyć ryzyko infekcji z organizmów w skórę lub odzież, na przykład. Będzie ona również pomóc prawidłowo i rany goją się szybciej, niż taki, który nie jest odpowiednio oczyszczone. Dowiedz się odpowiednie procedury oczyszczania rany.

Ocena rany

W trosce o środowisko rany prawidłowo, najpierw należy od ciężkości rany, aby móc podawać odpowiednią procedurę czyszczenia. Ważne jest, aby wiedzieć, że należy oczyścić ranę gdy po raz pierwszy pojawia się, zwłaszcza w przypadku zabrudzenia są obecne. Jeżeli nie jest kwestią wyciek z rany, jeśli materiał, taki jak włókna bawełniane lub siatka, jest pozostawione po uprzednim opatrunku rany, można opóźnić proces gojenia.

Rozwiązania oczyszczania

Przed rozpoczęciem leczenia ran, upewnij się, że twoje ręce są czyste. Umyj je wodą z mydłem i ciepłą wodą. Jeśli dostępne są sterylne rękawice, nosić je przy leczeniu ran. W zależności od oceny gojenia, roztwór soli fizjologicznej, wodę pitną lub antyseptyczne roztworów powinno być stosowane jako środek dezynfekcyjny i zapobiec wzrostowi mikroorganizmów, które opóźniają lub wstrzymywania procesu gojenia. Alternatywnie, mydła i wody może być również wykorzystywane do czyszczenia ran. Śledź ten z zasłaniając ranę sucha sterylnych gaziki. Po oczyszczeniu rany, należy wyczyścić jego okolic, jak również dlatego, że w pobliżu bakterie mogą podróżować do rany, powodując infekcję.

Ochrona rany

Gdy rana została dokładnie oczyszczona, używać maści z antybiotykiem lub takie jak Neosporin BACYTRACYNY chronić przed zakażeniem. Użyj sterylną gazą zabezpieczone taśmą pierwszej pomocy na pokrycie rany. To uchroni je przed brudem i zarazkami, a także przed przypadkowym porysowana lub ociera. Wyciąć kawałek gazy na tyle duży, aby pokryć ranę i upewnij się, że nie wolno dotykać środka gazy, gdyż może to prowadzić do dalszego zanieczyszczenia. Ochrona ranę pokrywając go jest ważne. Pozwala to rany goją się znacznie szybciej niż takie, które odsłonięte i zapobiega tworzeniu się strupem, który może prowadzić do powstawania blizn.

Rodzaje roztworem soli fizjologicznej

Rodzaje roztworem soli fizjologicznej


Roztwór soli uwzględnia szereg potrzeb. Wykorzystywane głównie do celów leczniczych, roztwór soli czyści styki, czyści nosa i utrzymuje pacjentów nawilżona. Trzy podstawowe typy roztworem soli istnieje: izotoniczny, hipotoniczny i hipertoniczny. Roztwory soli z dodatkiem chemikaliów wzbogacić rozwiązania i oferują dodatkowe zastosowania.

Izotoniczny

Izotoniczny roztwór soli jest również nazywany fizjologiczny roztwór soli lub roztwór soli fizjologicznej. Jest to roztwór chlorku sodu (soli) i wodą. Najczęściej używane do kroplówek dożylnych, to roztwór soli nawilża pacjenta, który nie może wziąć w cieczach doustnie lub są w niebezpieczeństwie cierpi na zmniejszoną objętość krwi. Izotoniczny roztwór soli zbliżony do składu chemicznego płynów ustrojowych, zwiększając możliwość, aby pacjent uwodnionym.

Hipotonii

Hipotoniczny zawiera mniejszą ilość soli niż w przypadku zwykłych płynów ustrojowych. Ilość soli zmienia się w zależności od rodzaju choroby, która jest leczona. Ten rodzaj roztworu soli jest często używany w kroplówek dożylnych szybko wymienić płyny w kogoś, kto jest poważnie chory lub ma infekcję.

Hipertoniczny

Hipertoniczny roztwór soli zawiera większą ilość soli w wodzie niż w normalnych płynach ustrojowych. Dodatkowa sól powoduje, że komórki krwi pęcznieć. Hipertoniczny roztwór soli stosuje się w leczeniu vericose żyły. Lekarze używać techniki zwanej skleroterapia. Podczas skleroterapii, lekarz wykorzystuje się igłę do wstrzyknięcia roztworu soli do żyły, co powoduje pęcznienie żył i skrzepy krwi. Skrzepy tworzą blizny, które w końcu zanika. Jest również powszechnie stosowany w leczeniu pacjentów chorych na mukowiscydozę.

Roztwory soli z dodatkami

Czasami roztwory soli zawierać dodatkowe chemikalia poza wodą i chlorek sodu znaleźć w czystych roztworów solankowych. Trzy główne typy dzwonka, Ems i Gleichenberger. Te rodzaje roztworów soli są powszechnie stosowane jako spreje do nosa, jak i myje do czyszczenia soczewek kontaktowych. Roztwór Ringera jest stosowany dożylnie w niektórych sytuacjach medycznych, które korzystają z dodatkiem glukozy i chlorku potasu.

Czyszczenie i MRSA rany

Czyszczenie i MRSA rany


Oporne na metycylinę Staphylococcus aureus i MRSA wynosi szczep infekcji gronkowcem odpornego na antybiotyki. Istnieją dwa typy MRSA: związane z opieką zdrowotną lub HA-MRSA i związane społeczności CA-MRSA lub. Jak sugerują nazwy, HA-MRSA nabyte w placówkach służby zdrowia, takich jak szpitale, stacje dializ i domach opieki przez osoby fizyczne, podczas gdy zakażenia CA-MRSA występuje u zdrowych osób poprzez kontakt na terenie Wspólnoty. MRSA zmienia się w jego skutków, które wahają się od łagodnych zmian skórnych do reakcji śmiertelnych. Praktyki ostrożny czyszczenia rany muszą zostać przyjęte w celu zapobiegania infekcji MRSA i / lub rozpowszechniania.

Przyczyna

MRSA spowodowane zakażeniem bakteriami S. aureus. Zgodnie z Mayo Clinic, około jednej trzeciej ludności przenosi te bakterie na skórze lub w nosie, ale nie są chorzy; ci ludzie są powiedział do kolonizacji. Skolonizowane osoby mogą nie zdawać sobie sprawy, że oni te zarazki nieść, ale mogą przekazać je innym. Zakażenie gronkowcem następuje poprzez bezpośredni kontakt z zakażonymi przedmiotami lub osobami lub z osób skolonizowanych. Jeśli pacjent ma żadnych otwartych ran, takich jak skaleczenia czy otwory do kroplówki i cewników, bakterie mogą następnie wprowadzić ich krwiobiegu.

Objawy

Objawy zakażenia MRSA różnią. Zakażenie może być zlokalizowane i spowodować jedynie niewielkie podrażnienia skóry, takie jak pryszcz lub ropnia. Kiedy gronkowiec przeniknąć do krwiobiegu mogą powodować objawy, takie jak gorączka, kaszel, dreszcze, bóle, ból w klatce piersiowej i duszności. Nieleczona, niektóre z tych objawów może stanowić zagrożenie dla życia, zgodnie z Medline Plus.

Leczenie

MRSA czasami odpowiedzieć na niektóre antybiotyki; Często wankomycyny stosowany jest w leczeniu infekcji staph według Mayo Clinic. W przypadku niewielkiego zakażenia skóry opróżniania ropni może być wszystkim, co jest konieczne. Rany powinny być czyszczone i ubrany w sterylnych ustawień. Przy zmianie opatrunków, rany powinny być odpowiednio nawadniane, aby usunąć wszystkie kawałki lub włókna z poprzedniego bandażem. World Wide ran stwierdzono, że stosując opatrunki srebrnych powlekanych wykazano, że są skuteczne przeciw MRSA.

Odporność na antybiotyki

Bakterie oporne na antybiotyk, znane jako superbugs, występują w dwóch powodów. Pierwszym jest to, że bakterie rozwijają, mutacji i dostosowań w znacznie szybszym tempie niż my z powodu swoich krótkich cykli reprodukcyjnych. Druga, bardziej istotna przyczyna ludzkie nadużywanie antybiotyków. Przez wiele lat ludzie byli antybiotyków niewłaściwie na przeziębienia i flus, które są spowodowane przez wirusy. Używamy również antybiotyki w naszych mydeł i środków czystości. Podczas gdy ten zabija wiele bakterii nie zabije ich wszystkich; tych, którzy wykonują genetyczne mutacje dające odporność przetrwa; Są to bakterie, które staną się "rodzice" z kolejnych pokoleń bakterii, które teraz wykonują te wszystkie geny oporności na antybiotyki.

Zapobieganie

Najlepsze formy zapobiegania są mycie rąk, nie dzieląc wyrobów higienicznych, takich jak ręczniki czy brzytwy, utrzymanie rany oczyszczone i pokryte bandaże i podkreślając, że pracownicy opieki zdrowotnej, myć ręce przed dotknięciem Cię. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się MRSA z jednej zmiany skórnej do innych części ciała lub pracownikowi służby zdrowia, pracownicy powinni nosić maski, rękawice i fartuchy w trakcie leczenia.

Powinniśmy przestać pić tylko wodę i picie Gatorade?

Gatorade jest konieczne dla większości ludzi

"Kto w świecie mówi zastąpić wodę z Gatorade," prosi Stephanie Norris, licencjonowany dietetyk i dietetyk w Orlando na Florydzie. "zepsutych zębów stomatolodzy?" Gatorade składa się z cukru, sodu, potasu i chlorków, nowe wytyczne żywieniowe US ​​wykazują już Amerykanów zużywają zbyt dużo soli. Jeśli próbujesz pokonać ciepło pozostając wewnątrz lub wykonywania w siłowni, nie trzeba dodatkowego cukru lub soli. Woda jest w porządku, Norris powiedział.

Gatorade jest przeznaczony dla sportowców

Gatorade jest dobre dla tych schematów ćwiczeń daleko od tego, co przeciętna rozrywka lub przydatności do ćwiczeń zazwyczaj robi, powiedział, Nour El-Zibdeh, dietetyk w Wirginii. Istnieje kilka napoje Gatorade na rynku, zauważa, każdy skierowany do określonego czasu w całym okresie szkolenia lub wydajności.

Bottom Line

"Gatorade nie jest to konieczne, jeśli nie jesteś w trakcie co najmniej 90 minut ćwiczeń", mówi Tricia Streit Perez, MS, ATC, LAT, założyciel One Fit Mama w Pensylwanii. "W przeciwnym razie biorą się więcej kalorii niż płoną, i tak naprawdę nie ma potrzeby wymiany elektrolitu w krótszych seriach działalności."

Jak korzystać Sole komórkowe

Według Stephena Byrnes, ND, Ph.D., "sole komórkowe są homeopatyczne preparaty niektórych związków mineralnych, które znajdują się mieszka we wszystkim." Odkryta przez dr Williama Schuessler sole komórek uważa się pomocy dolegliwości utwardzania bez potrzeby tradycyjnych, zachodniej medycyny. Pomysł, że sole komórkowe pomóc poszczególne komórki organizmu przetwarzania minerałów w szybszym tempie, dlatego uzdrawiania ludzi szybciej, nie zostało medycznie udowodnione.

Instrukcje

1 Zakup odpowiedniego dla komórek sól dolegliwości. Sole Poszczególne komórki są uważane leczyć określone choroby. Na przykład, Silicea uważa się pomóc leczyć owrzodzenia, paraliż i utrata apetytu. Sole komórkowe są w pigułki, proszku i płynu.

2 Wykonaj odpowiednie dawkowanie dla dolegliwości. Wykresy dawkowania powinny być wydrukowane na etykietach pojemników komórki soli. Typowe kierunki dawkowania do ostrej choroby obejmują umieszczenie jednej tabletki na języku w ciągu 15 minut. Niech pigułka rozpuścić lub ssać, ale nie żuć. Na choroby przewlekłe, wziąć od sześciu do 10 tabletek dziennie, przez cały dzień. Weź jedną tabletkę na raz, ale nie żuć tabletki.

3. Pij dużo wody, a jednocześnie sole komórkowe. Nie należy jednak pić wodę mineralną. Jeśli mieszanie proszku komórek soli z wodą, miesza z tworzywa sztucznego łyżką, jak łyżki metali mogą wchodzić w interakcje z sole komórek czyni je mniej skuteczne.

4 Kontynuuj wziąć sole komórkowe aż alimenty jest utwardzana.

Wskazówki:

 • Porozmawiać z lekarzem przed podjęciem sole komórkowe.

Jak czyścić z trójzębem

Jak czyścić z trójzębem


Basen ssania odkurzacz podwodny Trident jest podciśnienie, które utrzymuje basen bez dużych zanieczyszczeń i utrwalonym brudem. Ten szczególny automatyczny odkurzacz jest przeznaczony do pracy jako rozszerzenie systemu filtracji basenu, więc nie wymaga worków próżniowych lub załączników. W tym odkurzanie jako część rutynowej konserwacji może basen zniechęcenia wzrost glonów i innych szkodliwych bakterii, zmniejszając potrzebę trudnych zabiegów chemicznych.

Instrukcje

1 miarka gruz z puli, takich jak liście, gałązki i błędów, które mogą zatkać Trident.

2 Wyłącz system filtracji basen. Odłączyć przewód i zresetować zawór na "Zamknij" lub "Filtr".

3 Uruchom cykl płukania na Twoim basenie, podłączając wąż do płukania filtra i ustawić zawór na "Otwórz" lub "płukanie wsteczne." Włącz system filtracji.

4 Wyłącz filtr i przełączyć zawór do "płukanie", gdy woda będzie czysta.

5 Odłącz wąż i zresetować zawór na "Zamknij" lub "Filtr".

6 Wyczyścić kosz podbieraka. Skręcić pokrywę off wlotu filtra dołączony do brzegu basenu, zdjąć kosz i opróżnić wszelkie zanieczyszczenia. Wymień kosz.

7 Postępuj normalne rutynowe dodawania środków chemicznych w celu zapewnienia wody w basenie jest odpowiednio wyważone.

8 Usuń drabin lub innych przedmiotów, które mogłyby utrudniać ruch próżni Trident.

9 Podłącz jeden koniec węża do ciała próżni. Zanurzyć korpus Trident w basenie, aż płyta ssąca znajduje się w kontakcie z dnem basenu.

10 premier węża strumieniem wody. Chwyć wolny koniec węża do przygotowań do powrotu aż strumieniem basen pęcherzyki powietrza nie są wyrzucane z ssawy. Utrzymać wodę w przewodzie poprzez przytrzymanie jej wolny koniec węża pionowo reszty procedury łączenia.

11 miejsce płyta próżniowa do skimmera, tak aby pasował na kosz z mężczyzn przedłużenie węża skierowane ku górze; ta płyta jest dołączona do zestawu skimmer lub można kupić oddzielnie.

12 Zamontuj automatyczny zawór regulacyjny na końcu węża. Również dodać załącznik wąż czy stożka płyta próżniowa nie jest dostępna dla skimmera.

13 Upewnij się, że tylko działanie skimmer jest jeden podłączony do próżni. Zablokować przedpłużki wtórnych z płytą obejścia lub wyłączenia je obracając zawór do "Off" lub "zamknięte" pozycji.

14 pasują do końca przewodu na płytce filtrującej lub włożyć przewód do kosza tak, że stożek węża jest zamocowany do podstawy kosza. Upewnij się, że zawór zwrotny jest skierowana w dół, odpoczynku w zawiasy drzwi odpieniacza.

15 Oglądaj próżni, jak to działa. Wyczyść koszyk filtra, należy wymienić filtr lub płukania wstecznego, gdy sprzątaczka Trident staje się powoli; Ta zmiana prędkości jest spowodowane zatkania i musi być sprawdzone przed próżniowa płynnie.

16 Odłączyć przewód podciśnienia od filtra i wyjąć Trident z puli. Nie zapomnij zdjąć płytę próżniową i płytę boczną.

17 usunięcia dużych zanieczyszczeń z dołu odkurzacza. Wskazówka odkurzacza Trident na boku i wąż od zaworu klapy znajduje się w centrum ssawy.

18 Demontaż węża odkurzacza i przechowywać elementy w poziomie, a nie w pozycji pionowej lub skręcone; nieprawidłowego przechowywania może zmieniać kształt elementów podciśnieniowych i wpływać na wydajność.

Wskazówki:

 • Nie korzystaliśmy z basenu, podczas gdy odkurzacz jest uruchomiony; kolizje mogą wystąpić w wyniku obrażeń.

Jak Uwolnić Ukąszenia owadów z solą

Jak Uwolnić Ukąszenia owadów z solą


Ugryzienie owada ulga nie ogranicza się do wysokich cenach ponad-the-counter leków. Po ukąszeniu przez owada, po prostu chwycić najbliższą solniczka i zrobić gęstą papkę z solą i wodą, aby położyć kres swędzenie, uciążliwych ukąszeń.

Instrukcje

1 Zbierz soli kuchennej, łyżeczkę i mały pojemnik.

2 Posypać 1/2 łyżeczki. sól do pojemnika.

3 Zwilż soli, dodając kilka kropel wody do niego.

4 Za pomocą wykałaczki lub łyżeczki do mieszania soli i wodę razem z wytworzeniem gęstej pasty. Rozbić grudki i zrobić pastę bardzo dobrze z szybkich i twardych okrężnymi ruchami z łyżką lub wykałaczką.

5 Pobierz klejem bandaż na tyle duża, aby pokryć kęs i przytrzymaj w miejscu, gdy pasta stosowana. Wybierz specjalne pomoce kształcie pasma dla trudnych obszarach, takich jak plecy, palce lub palce.

6 Slather trochę pasty na skórę za pomocą wacika lub czystym palcem. Obejmować wszystkie podrażnione części skóry. Zaprzestania stosowania pasty, gdy wydaje się, że to może ściekać.

7 Umieść bandaż kleju nad raną i pasty.

8 Poczuj ulgę ukąszeniach owadów.

9 Zdejmij opatrunek po 30 minutach.

10 Umyć i osuszyć skórę wodą z mydłem.

Wskazówki:

 • Nie moczyć zbyt dużo soli przy podejmowaniu pasty. Jeśli stwierdzisz, że dodasz zbyt dużo wody, po prostu dodaj więcej soli do mieszaniny, aż pasta jest na tyle gruba, aby zastosować.
 • Udać się do lekarza, jeśli ugryzienie owada nie reaguje na pasty soli lub jeśli Twoja skóra wygląda zainfekowany.

Korzyści zdrowotne wynikające z Magnetic Woda

Magnesy zostały myślałem, że mają właściwości lecznicze medycznie wśród różnych kultur na całym świecie i zostały użyte w różnych terapii przez wiele lat. Magnesy są regularnie stosowane w dziedzinie medycynie naukowej i homeopatyczne. Według dr Michael Lam, woda magnetyczne mogą mieć ewentualne korzyści zdrowotne dla różnych układów organizmu, gdy spożywane regularnie.

Układ pokarmowy

Wody magnetyczne może ewentualnie jasne nadmiar odpadów od ścian jelita i pomaga organizmowi usunąć toksyny poprzez wnętrzności. Wody magnetyczne mogą również niższy poziom kwasowości i żółciowych zmniejszenie niestrawność.

Układ moczowy

Wody magnetyczne może być korzystne dla osób cierpiących z powodu kamieni nerkowych. Picie dużych ilości wody może pomóc magnetycznego wapnia rozpuszczają kamienie oparte.

Układ krążenia

Wody magnetyczne może pomóc oczyścić zatkane tętnice, gdy spożywane regularnie. Wody magnetyczne może pomóc regulować ciśnienie krwi u osób, które cierpią z powodu ataków niskiego ciśnienia krwi.

Układ nerwowy

Wody magnetyczne wydaje się mieć wpływ uspokajające i może nieco pomóc osobom cierpiącym na niektóre rodzaje zaburzeń lękowych.

Układ oddechowy

Wody magnetyczne mogą być pomocne w leczeniu zaburzeń układu oddechowego, takich jak astma i zapalenie oskrzeli.

Właściwości lecznicze

Wody magnetyczne może mieć pewne właściwości podobne do antybiotyków. Rany myte lub leczone wodą magnetycznego mogą leczyć się szybciej niż inne rany w tym samym stopniu, które nie były poddawane działaniu wody magnetycznej.

Czy Hot Tubs Bad dla Twojej skóry?

Czy Hot Tubs Bad dla Twojej skóry?


Ludzie korzystają z jacuzzi do łagodzenia bóle i dla relaksu. Jednostki te są na ogół bezpieczne dla skóry, ale nadal pewne środki ostrożności należy podjąć, aby uniknąć uszkodzenia skóry.

Znaczenie

Temperatura wody powinna być jednym z najważniejszych rozważań dla miłośników moczenia się w wannie z hydromasażem. US konsumentów wyrobów Komisja Bezpieczeństwa zaleca utrzymując temperaturę 104 stopni lub mniej.

Rozważania

Ludzie mogą się zapalenie skóry z jacuzzi z zanieczyszczonej wody. Jednak warunek ten może w znacznym stopniu uniknąć poprzez regularne czyszczenie urządzenie i za pomocą pewnych środków odkażających.

Efekty

Ludzie ograniczenie czasu ich użycia gorącej tub uniknąć podwyższenia temperatury skóry. Ograniczyć stosowanie gorącej komorze do około 15 minut, aby uniknąć odsysanie ciepła.

Korzyści

Zalety jacuzzi zwykle przeważają nad ryzykiem. Jacuzzi pomaga zwiększyć przepływ krwi do skóry i innych tkanek ciała, która wspomaga gojenie.

Ostrzeżenie

Nie jest wskazane, by ludzie mogli korzystać z wanny z hydromasażem, czy mają otwarte rany lub zakażenia skóry, zgodnie z Hottubsandhomespas.com: Hot Bezpieczeństwa hydromasażem.

Jak testować Woda dla bakterii

Systemy wodne publiczne są wymagane przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) w celu monitorowania i badania opinii publicznej wodę pitną i zapewnienia swoim klientom rocznego sprawozdania, o nazwie Raport Optymizmu Konsumentów. Jednakże, jeśli woda pitna pochodzi z prywatnej studni, wykopanym starszego systemu wodnego lub systemem sprężynowym karmione lub cysterny typu, to są one bardzo wrażliwe na zanieczyszczenie bakteryjne, zwłaszcza jeśli nie są prawidłowo zamknięte. Jeśli woda pitna pochodzi ze źródła innego niż system publicznego, to tylko Ty jesteś odpowiedzialny za regularne testowanie wody dla bakterii chorobotwórczych.

Instrukcje

Testowanie zaopatrzenia w wodę

1 Skontaktuj się z miasta, powiatu lub państwa Department of Human Services zdrowia i na liście zatwierdzonych certyfikatem, państwowych laboratoriów badawczych wody. Możesz również zadzwonić na infolinię Safe Drinking Water na (800) 426-4791, aby znaleźć najbliżej Ciebie lub w Internecie na epa.gov/safewater/labs.

2 Podnieś poufne czystość wody pitnej bakteryjne zestawu testowego z laboratorium do wyboru, albo je maila od jednego do Ciebie.

3 Wykonaj szczegółowe instrukcje zestawu testowego dokładnie, jak prawidłowo zbierać próbki wody i uniknąć zanieczyszczeń krzyżowych.

4 Wypełnij formularz informacyjny kompletnie i prawidłowo z datą i czasem zbierania i adres zwrotny. Laboratorium musi otrzymać próbki w ciągu 30 godzin (lub jak długo laboratorium określa) po to zebrane. Jeśli nie ma czasu i daty na liście, Laboratorium zakłada, że ​​to więcej niż 30 godzin, i nie będzie go przetestować. Z tego powodu najlepiej jest od razu ręcznie nosić próbki do laboratorium, a nie mailem go. Jeśli nie listy adres zwrotny, wyniki nie zostaną wysłane do Ciebie. Upewnij się, że adres zwrotny znajduje się na liście i jest dokładne.

5 Sprzedam wodę mineralną lub gotować swoje wody przez minutę przed wypiciem lub gotowania z nim, jeśli test laboratorium potwierdza obecność znacznych ilości bakterii lub innych zanieczyszczeń. Gotować energicznie przez trzy minuty, jeśli mieszkasz w wysokości ponad 6562 metrów nad poziomem morza.

6 Postępuj zgodnie z instrukcjami w miejscu lub sytuacji specyficznych i zaleceń lokalnych urzędników departamentu zdrowia publicznego, co zrobić, aby wyeliminować źródła zanieczyszczeń woda i jak wyleczyć się z dostaw wody.

Wskazówki:

 • Jeśli masz nową studnię, lub naprawić lub wymienić obudowę oraz, pompy, rury, sprawdzić swoje wody rocznie dla bakterii z grupy coli, poziom pH, azotany i wszystkich rozpuszczonych substancji stałych. Jeśli ktoś w twoim domu jest we wczesnych etapach ciąży, sprawdzić swoje wody do azotanu. Ten test najlepiej wykonać wiosną lub latem następnego deszczu burzy. Przetestuj go ponownie, zanim dziecko przyniósł do domu, a także w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Jeśli wyciek paliwa lub chemikaliów doszło w pobliżu Twojej dostaw wody, sprawdzić swoją studnię zanieczyszczeń specyficznych dla danej sytuacji. Twój również będzie trzeba badać więcej niż raz w roku, czy jest zauważalna różnica w woda w smaku, zapachu, jasności i koloru.
 • Skażenie bakteriami nie zawsze mogą zostać wykryte przez węchu, wzroku i smaku. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest posiadanie wykwalifikowanego badanie laboratoryjne go. Zastosowanie innego rodzaju pojemnika do badania wody innego niż dostarczony w zestawie testowym spowoduje w wodzie nie są testowane.

Jak leczyć suchość w ustach

Jak leczyć suchość w ustach


Ślina pomaga zapobiegać chorobom dziąseł i próchnicy. Pomaga także w trawieniu jedzenia i połykania. Suchość w jamie ustnej powoduje wrzody, nieświeży oddech, trudności w połykaniu i problemów stomatologicznych. Traktować conditio z leków i drobnych zmian w piciu i jedzeniu.

Instrukcje

Rozwiązania ogólne

1 pić wodę, soki bez cukru i mleka w ciągu dnia. Mleko pomaga płaszcz jedzenie podczas jedzenia.

2 Żuć gumę bez cukru i jeść twarde cukierki bez cukru.

3 Dodaj buliony, sosy bez pomidorów, sos i masła do żywności.

4 Użyj balsam do ust lub balsam wokół warg. Zabieg ten zapobiega pęknięcia i rany rozwijające się w rogach.

5 Oddychaj przez nos.

6 uśpienia w nawilżacz lub wbudowaną zamrażarką na w pokoju. Zwiększona wilgotność pomaga jeśli oddychać z otwartymi ustami, gdy kojący obszar gardła.

7 Dopasuj dietę. Należy unikać picia alkoholu, kofeiny i napojów, takich jak soki kwaśnych pomidorów, grejpfruta i pomarańczy. Ogranicz spożycie soli. Nie palić i nie używać tytoniu bezdymnego. Unikaj używania płukanki zawierające alkoholu lub nadtlenku.

Dental Solutions

8 myć zęby po posiłku pastą do zębów z fluorem i miękkiej szczoteczki. Dobra higiena jamy ustnej zmniejsza niektóre z problemów suchości w ustach.

9 Floss co najmniej raz dziennie. Trzymać się dobrego planu nitkowanie zębów przed snem.

10 Weź szczoteczkę i delikatnie posmarować wierzch i boki języka.

11 płukanie i płukać gardło płukania jamy ustnej z fluorem.

12 Harmonogram regularne przeglądy stomatologiczne, czyszczenie zębów. Powiedz dentystę wszelkich przyjmowanych leków, ponieważ niektóre mogą powodować suchość w ustach.

13 Zapytaj swojego dentystę lub farmaceutę o ponad-the-counter produktów sztucznej śliny. Podawać je przez natrysk, wypłukać lub żele nawilżające.

Jak przepłukać ranę

Jak przepłukać ranę


Winorośli ranę jest ważnym krokiem w zapobieganiu infekcji po kontuzji. Nawadnianie jest procedura stosowana do zmyć bakterie i zanieczyszczenia z otwartej rany. Kiedy gruz pozostaje w ranie, szansa, że ​​nastąpi wzrost infekcji. Irygacji rany muszą być wykonane jak najszybciej po szkody poniesione dla maksymalnej korzyści. Winorośli ranę nie wymaga specjalistycznych umiejętności medycznych i może być łatwo wykonane wszędzie tam, gdzie jest dostęp do czystej bieżącej wody.

Instrukcje

1 Stop lub powolne krwawienie zanim spróbujesz przemywać rany. Lekko dociskając czystą szmatką lub bandażem na okres do pół godziny, aby zatrzymać krwawienie. Jeżeli krwawienie nie ustaje, nie próbuj przemywać rany; Zamiast podjąć poszkodowanego do gabinecie lekarskim lub w szpitalu.

2 Użyj sterylny roztwór soli fizjologicznej do płukania rany. Wiele rozwiązań soczewki kontaktowe są roztwór soli. Możesz również skorzystać z zamkniętą butelkę strumieniem soli fizjologicznej do nosa nawadniać ranę.

3 Oczyścić ranę pod ciśnieniem wody z kranu, jeśli nie masz roztwór soli dostępne. Wyciąć mały otwór w rogu do plastikowej torby i wypełnić worek z wodą. Ściśnięcie torebki nieznacznie do wymuszania, aby woda z otworu, a na ranę.

4 Uruchom zawór wody do rany, jeśli nie posiada plastikową torbę. Użyj letniej wody z kranu i umieścić obszar rannych pod wodą dla trzech lub czterech minut, upewniając się, aby włączyć poszkodowanej części ciała, aby odsłonić wszystkie obszary rany z bieżącą wodą.

5 Zbadaj nawadnianych ranę dla gruzu. Mayo Clinic zaleca pęsety czyszczących z alkoholem i starannie wybierając wszelkie zanieczyszczenia i brud, który pozostaje po nawadniania. Nie próbuj oczyścić osadzone głęboko lub gruzu. Wszelkie pozostałe zanieczyszczenia muszą być usunięte przez lekarza.

6 przykryć ranę warstwą antybiotyk maści lub kremu i zastosować opatrunek. Za pomocą antybiotyku maść lub krem ​​utrzymuje rany wilgotny, zmniejsza ilość potencjalnego bliznowacenia i pomaga zmniejszyć infekcji. Zmienić opatrunek codziennie lub gdy opatrunek jest mokry lub brudny.

Wskazówki:

 • Należy unikać stosowania mydła, jod lub nadtlenku wodoru do nawadniania otwartą ranę. Produkty te nie pomogą oczyścić ranę i może podrażniać rannych tkanek.
 • Uważaj na objawy zakażenia w ranie, w tym czerwone smugi w skórę wokół urazu, ból, obrzęk lub uczucie ciepła w ranie. Rany, które nie goją się, że są nieszczelne lub ropa może być zainfekowany.

Jak opakowania Wound

Jak opakowania Wound


Głębokie rany nie są zabawne, i zmiana opatrunków może być bolesne. Ale ważne jest, aby ubierać się rany prawidłowo, aby pomóc im wyleczyć. Najprawdopodobniej lekarz lub pielęgniarka może pakować rany dla Ciebie po raz pierwszy. Ale wtedy trzeba dbać o niego w domu, dopóki nie leczy.

Instrukcje

1 Weź leki przeciwbólowe około pół godziny przed planowanym zmienić opatrunek. Usuwając gazy obecnie ból rany, zwłaszcza w przypadku rany wysuszono, gazę.

2 Namoczyć gazę w ciepłej wodzie poprzez uruchamianie prysznic nad nim wody, jeśli gazy skłania się do rany.

3 Umyj ręce. Umieść na jałowych rękawiczek, jeśli rana jest duża. Następnie powoli usunąć aktualny opatrunek, i wyrzucić.

4 oczyścić wnętrze rany przez wylanie sterylną wodę lub solankę do rany. Lub, jeśli rana jest wystarczająco głęboko, mokre kilka kawałków siatka ze sterylnej wody lub soli fizjologicznej i przesunąć gazę poprzek stronach rany.

5 Zwilżyć gazę, którego używasz do pakowania ranę sterylną wodą lub roztworem soli fizjologicznej. Ilość gazy potrzebne, zależy od wielkości rany. Zapytaj swojego lekarza, czy jest to niezbędne do korzystania z jałową gazę.

6 push narożnik gazy do rany, a następnie zapakować resztę gazę na wierzchu. Następnie w taki sam sposób, z większą liczbą elementów gazy, ile potrzeba. Nie powinno być na tyle gazy w ranie, aby zapobiec krawędzie dotykania.

7 Umieść gaza nad szczycie rany i taśmy w dół. Niektóre taśmy medyczne mogą podrażnić skórę, zwłaszcza gdy trzeba to zrobić na chwilę.

8 Spłucz ręce po zakończeniu.

Wskazówki:

 • Lekarz może sugerować coś innego w schemacie leczenia ran. Wskazówek lekarza.
 • Zapytaj lekarza, jak często należy zmienić opatrunek, i na jak długo.
 • Jeśli uważasz, że potrzebujesz taśmę, rwę to przed rozpoczęciem pakowania ranę, i stosować ją do czystej powierzchni w pobliżu.
 • Gaza powinna ciasno, ale nie powinno być bolesne. Jeśli jakiekolwiek gazy nie pasuje do rany, tak złożyć ją na brzegu rany. Możesz użyć wacika wcisnąć gazę do rany, jeśli wolisz, lub jeśli twoje palce nie pasują.
 • Wypróbuj różne rodzaje taśmy, jeśli podrażnienia. Jedwabiu i papieru taśmy mają tendencję do łagodniejsza na skórze. Albo, jak szalony, jak się wydaje, należy umieścić podkładkę nad kobiecą rany. Ma już kleju na odwrocie, więc taśma taśmy i podrażnienie nie jest kwestią czasu.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi zwiększenie ból, tkliwość, zaczerwienienie lub świąd w okolicach rany. Nie mogą być pewne swędzenie z ran, ale uważaj na pogorszenie warunków.
 • Należy skontaktować się z lekarzem gorączka rozwoju. Może to być oznaką zakażenia.
 • Jeśli zauważysz, faul zapach z rany, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak ubiegać Dressing do Wounded Leg

Dobrze jest wiedzieć, jak stosować opatrunki do zranionej nogi, gdy ty lub ktoś inny, zostaje ranny lub spalone. Być może znasz kogoś, kto ma cukrzycę i być może trzeba będzie pomóc mu z jego ran. Oto kilka kroków, których należy przestrzegać podczas stosowania opatrunku na zranioną nogę.

Instrukcje

1 Ustal, jakie rany to jest i co było przyczyną. Czy jest to otwarta rana na cukrzycę? Ścieranie od upadku? Palić? Nie ma innego sposobu, aby owinąć rany nagrywania w porównaniu do innych ran.

2 Zastosuj roztwór soli fizjologicznej lub wody. Oparzenie jest czyścić wodą. Rany spowodowane przez cukrzycę jest czyszczone roztworem soli fizjologicznej. Na ścieranie, albo roztwór soli lub woda będzie działać. Chcesz wyczyścić powierzchnię dokładnie rannego, ale nie zrobić peeling.

3. Nałożyć krem leczniczych przepisanych przez lekarza. Będzie używany dla ran, z cukrzycą. Lekarz może przepisać krem ​​leczniczej dla spalone nogi, która ma pęcherze, ale bez zgody lekarza, nie stosować kremu na oparzenia.

4 Owiń nogi z gazy. Gaza to lekki materiał, który pozwoli skórze oddychać, a także pokrycie rany. Bądź ostrożny, aby owinąć go zbyt mocno, ponieważ może to odciąć krążenie. Gaza jest stosowany głównie do ran oparzeniowych i otarcia. Nie ma specyficzny sposób umieścić gazę na tylko upewnić się, że rana jest objęty.

5 Wrap opatrunek nad zranionym obszarze w kontaktach z rany cukrzycowej. Ten sos jest cięższy materiał i zapewnia ochronę dodał. Można użyć Ace bandaż lub lekarz zaleci sztywniejsze bandaż w zależności od obrotu w nodze. Nigdy nie należy owijać zbyt mocno lub zbyt luźno. Rozpocząć opakowania od dołu nogi do góry w zależności od tego, jak duża jest rany. Jeśli okład zawiera rzep, upewnij się, że rzep nie ma kontaktu ze skórą, ponieważ może to pociągnąć za włosy lub części rany.

6 Taśma opatrunek, aby upewnić się, że rusza się dopóki nie zostanie zmienione. Użyj tri-cięcia taśmy pierwszej pomocy. Wystarczy tylko tyle taśmy do owijania się wokół nogi, w którym zakończył się osłonę.

Wskazówki:

 • Możesz nosić luźne ubranie na zabandażowaną ranę tak, że materiał nie zostanie załączony lub dostaje wewnątrz opatrunku.
 • Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, co leczniczych kremów lub bandaże do wykorzystania.