adcov.com

czy dystrofia rogówki a renta

Dystrofia rogówki i zespół suchego oka

Dystrofię rogówki jest stanem, który wpływa na śródbłonek. Śródbłonek jest cienka warstwa wewnętrzna rogówki w oku. Praca śródbłonka jest stale poruszać płynów, aby pomóc utrzymać jasną wizję. Dystrofię rogówki powoduje utratę komórek śródbłonka. Gdy liczba komórek zmniejsza się mniej płynu jest dostępna. To powoduje pęcznienie rogówki i chmury nad, zmniejszając swoją wizję.

Identyfikacja

Dystrofia rogówki jest dziedziczona i zwykle dotyka osoby w wieku od 30 do 40. To dotyczy kobiet więcej niż mężczyzn. Zazwyczaj występuje w obu oczach, a obecnie nie ma lekarstwa. Istnieje kilka typów dystrofię rogówki.

Objawy dystrofii rogówki

Objawy tej choroby zależy od typu dystrofii trzeba. Mogą to zamglenie widzenia i wrażliwość na światło. Oczy mogą czuć piaszczysty. Niektórzy pacjenci nie mają żadnych widocznych zmian, a niektóre tracą wzrok całkowicie. Niektóre formy mogą także tworzyć ból w oczach.

Leczenie dystrofii rogówki

Warunek ten jest zwykle leczone kropli do oczu i maści. Celem jest dostarczenie płynu i zmniejszają obrzęk w celu poprawy wzroku. W ciężkich przypadkach zabieg chirurgiczny przeszczepu rogówki może być konieczne.

Zespół suchego oka

Suche oko to stan, w którym oczy nie produkują łez prawidłowo. Sam suchego oka zazwyczaj nie spowodować utratę wzroku. Istnieje wiele powodów, możesz rozwijać suchego oka, z których jeden może być dystrofia rogówki.

Objawy suchego oka

Zespół suchego oka może mieć niektóre z tych samych objawów dystrofii rogówki. Obejmuje to piaszczysty czują się w oczy, niewyraźne widzenie i ból oczu. Zespół suchego oka może być zarządzane za pomocą kropli do oczu.

Choroby rogówki oka

Sporo choroby wpływają rogówki, co jest oczywiste, zewnętrzne pokrycie z oczu. Choroby oczu rogówka może być bolesne i swędzące i może powodować obrzęki, blizny, a nawet utraty wzroku. Niektóre z tych chorób, które dotyczą rogówki są niewielkie i leczyć, podczas gdy inne są progresywne. Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów związanych z chorobą rogówki oka, umówić się na spotkanie ze swoim okulisty od razu, aby uzyskać diagnozę i odpowiednie leczenie. Każdy powinien mieć regularne coroczne badanie oczu przez rozwojowej okulisty, aby monitorować ich zdrowie i bystrości oka i aby wykluczyć i traktować lornetki zaburzenia widzenia.

Funkcja

Oczy są złożone struktury, które zbierają informacje wizualne. Gdy mózg przetwarza informacje wizualne, można dokonać odpowiedzi wzrokowo-ruchowej monitorowany przez mózg. Oba oczy pokryta przezroczystą rogówkę, która chroni wewnętrzne części oka. Działa również jak soczewka przyznać światło. Według National Eye Institute, funkcje rogówka jak "filtr", aby zachować promieni ultrafioletowych do wnętrza oka. Łzy zachować rogówki wilgotne i zdrowe. Choroby rogówki oka może grozić wizję osoby oprócz tego, że bolesna, swędząca i irytujące.

Alergie, wirusy i infekcje

Alergie, wirusy i infekcje mogą wpływać na rogówkę, co czerwonawe, swędzące lub bolesne. Chociaż objawy mogą być podobne, zabiegi dla tych warunków różnią, więc jeśli je poczuć, zobaczyć swój optyka. Tylko okulista może zdiagnozować jaki masz problem i czy trzeba leczyć objawy, jak z alergią lub przyczyny.

Infekcje takie jak zapalenie rogówki i spojówek może mieć bakteryjne, zakażenia grzybicze lub wirusowe przyczyny. Może trzeba receptę na antybiotyk, a leki anty-grzybicze lub steroidu. Nieleczone infekcje oka może doprowadzić do blizn na rogówce i do upośledzenia widzenia. Jest również bardzo ciężkie choroby rogówki, który jest uważany za skutek reakcji alergicznej na lek. Nazywa się to zespół Stevensa-Johnsona i obejmuje blistry na rogówce, które w rzeczywistości może pozostawić rozerwaniu lub otwór w tkance, w wyniku utraty wzroku.

Oczne Opryszczka i suche oczy

Ocznej opryszczka jest warunkiem wirusowe, które mogą mieć wpływ na rogówkę. Zaczyna się rany, które rozwijają się na powiekach i może zwiększyć obrzęk i ból na rogówce. Suche oczy są wynikiem zmian w produkcji łez oczy i sprawia, że ​​niewygodne i swędzenie. Może powodować zaburzenia widzenia i inne problemy. Oba warunki muszą być monitorowane i leczone miejscowo.

Dystrofia rogówki

Istnieje kilka chorób innych dystrofii rogówki tym: Fuchs Duchenne'a, Karatoconus, Lattice Duchenne'a i MAP-dot-odcisk palca Duchenne'a. Wszystkie są postępujących chorób lornetki. Powodują one niewyraźne widzenie, ból, obrzęk i czasami pęcherze. Ludzie z dystrofię rogówki może stwierdzić, że rogówka "chmury" się i jest mniej przejrzyste niż to musi być dla dobrego widzenia. Czasami najlepszym sposobem leczenia dystrofii rogówki jest przeszczep rogówki.

Iridocorneal Zespół śródbłonka

Iridocorneal śródbłonka zespół jest bardzo poważna choroba rogówki oka. Ma trzy główne objawy: Widoczne zmiany tęczówki występują pęcznieje rogówki, a osoba rozwija jaskrę. Mieszaninę traktuje się recepty jaskry medycynie i często wymaga operacji przeszczepu rogówki.

Wrzody i chirurgii rogówki oka laserem

Wrzody i chirurgii rogówki oka laserem


Owrzodzenie rogówki występują, gdy rogówka lub jasne część oka, która okrywa tęczówkę i źrenicę, zostanie zainfekowany. Owrzodzenie rogówki są najczęściej spowodowane przez bakterie. LASIK nie może być wykonane, jeżeli osoba ma aktywne owrzodzenie rogówki. Owrzodzenie rogówki są potencjalne powikłania LASIK, jak również.

Wrzody rogówki Przed LASIK

Owrzodzenie rogówki zazwyczaj zostawić blizny. Jeśli blizna jest na tyle istotne, aby zmienić anatomię rogówki, może to uczynić LASIK niebezpieczne dla tej osoby.

Czynne wrzody rogówki

Jeśli osoba ma aktywne owrzodzenie rogówki przed LASIK chirurgii, chirurgii musi zostać odroczone do czasu wygojenia wrzodów. W tym czasie, okulista lub okulista pacjenta musi ustalić, czy owrzodzenie rogówki tyle uszkodzony aby LASIK niebezpieczne.

Wrzody rogówki jako powikłanie LASIK

Podana przez National Institutes of Health, infekcje rogówki, takie jak wrzody są możliwe powikłania LASIK.

Jak wrzody rogówki po LASIK Form

Najczęściej, w przypadku osób, które rozwija się wrzód rogówki po operacji LASIK, to dlatego, że ich nie używać kropli do oczu poprawnie. Ponieważ integralność rogówki jest naruszona podczas LASIK, pacjent musi używać ich skrupulatnie antybiotyk krople do oczu po zabiegu. Jeśli tego nie zrobią, bakterie mają łatwy czas, powodując infekcję.

Objawy zapalenie rogówki

Objawy wrzód rogówki są identyczne lub bez LASIK. Obejmują one efekt czerwonych oczu, który płonie, wody, jest wrażliwy na światło i ewentualnie zmniejszył wizję. Jeśli ktoś ma takie objawy, zwłaszcza po LASIK, należy natychmiast zgłosić się do oczu pracownika służby.

Owrzodzenie rogówki Choroby reumatyczne i

Owrzodzenie rogówki Choroby reumatyczne i


Dwa warunki, które mogą mieć wpływ na ludzi w każdym wieku są owrzodzenie rogówki oraz choroby reumatyczne. Owrzodzenie rogówki jest otwarta rana lub owrzodzenie bezpośrednio na oko, na rogówce. Rogówka jest oczywiste, że błona obejmuje kolorową część oka, znany jako tęczówki. Choroby reumatyczne są wyniszczające choroby, które mogą powodować stan zapalny, ból i obrzęk stawów. Osoby, które cierpią z powodu tych chorób może cierpieć z powodu przewlekłego bólu i może być trudno do wykonywania codziennych czynności życia codziennego.

Owrzodzenie rogówki

Owrzodzenie rogówki, jest najczęściej wywołane przez zakażenia. Mogą one zawierać bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Ludzie, którzy noszą soczewki kontaktowe są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia owrzodzenia rogówki, jak i tych, którzy mają zaburzenia, takie jak porażenie Bella. Objawy związane z owrzodzeniem rogówki mogą obejmować obrzęk powieki, ból oka, efekt czerwonych oczu, łzawienie, ropa spływa z oka, niewyraźne widzenie i ból, gdy patrzy się bezpośrednio w jasnym świetle. W niektórych przypadkach może widoczna biała plama na rogówce. Leczenie owrzodzeń rogówki może obejmować usunięcie soczewki kontaktowe, antybiotyk kropli do oczu do zwalczania infekcji powodując owrzodzenia i leki doustne dla bólu. Krople do oczu na receptę może również przyczynić się do zmniejszenia bólu związanego z tą chorobą. Ludzie, którzy rozwijają poważne owrzodzenia rogówki, które mogą przedziurawić rogówki, może trzeba poddać się operacji, znany jako przeszczepu rogówki. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem dla wszelkich uszkodzeń oczu, ani na stan oczu. Według Emedicinehealth.com, nawet drobne uszkodzenia oka może doprowadzić do utraty wzroku w chorego oka.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Jednym z najbardziej powszechnych chorób reumatycznych jest zapalenie kości i stawów. Według WebMd.com, warunek ten dotyczy około 27 milionów Amerykanów. Choroba zwyrodnieniowa stawów wywołuje w organizmie ulegają zniszczeniu w okresie czasu, a może to prowadzić do zapalenia stawów, uszkodzenia stawów i bólu. Choroba zwyrodnieniowa stawów najczęściej dotyka bioder, kolan, szyi, palce i plecy. Objawy związane z chorobą zwyrodnieniową stawów mogą obejmować bóle stawów, sztywność stawów, obrzęk ciepłe w dotkniętych stawów, osłabienie mięśni, zwiększenie bólu podczas chodzenia, trudności i problemy, pochylając się nad wykonywanie codziennych zadań, takich jak szczotkowanie włosów czy ubieranie. Na leczenie chorób reumatycznych, takich jak zapalenie kości i stawów mogą obejmować leki przeciwzapalne, ćwiczenia, zmniejszenie stresu i odpoczynku.

Lupus

Toczeń jest chorobą reumatyczną, która dotyka milionów ludzi na całym świecie. Przyczyną tocznia jest nieznany i może powodować objawy, takie jak zmęczenie, ból stawów, sztywność stawów, nadwrażliwość na światło, wysypka całej policzkach, wypadanie włosów, niedokrwistość, zakrzepów, udarów mózgu, drgawki, ból w klatce piersiowej i przebarwienia palców i palce po ekspozycji na zimno. W celu zdiagnozowania tocznia, lekarz może wykonać badanie krwi znany jako testu przeciwciała lub przeciwciał przeciwjądrowych ANA. Pozytywny wynik testu ANA jest wskazanie, że pacjent cierpi na toczeń, stwierdza WebMd.com.

Jak leczyć zapalenie rogówki

Jak leczyć zapalenie rogówki


Owrzodzenie rogówki może stanowić na oczy, gdy przezroczysta powłoka lub rogówki została wciera lub podrażniona, powodując małe rozdarcia lub cięte. Mogą być bardzo bolesne i zarazić się bardzo łatwo, prowadząc do utraty wzroku. Jeśli uważasz, że możesz mieć zapalenie rogówki, sprawdzić to przez okulistę natychmiast.

Instrukcje

Jak leczyć zapalenie rogówki

1 wrzody rogówki może być spowodowany rozerwaniem lub ścieranie w rogówce lub powłoki prześwitującej na oku. Jeśli cięcie lub łza zostanie zainfekowany, może stworzyć zapalenie rogówki. Wrzody rogówki są bardzo bolesne i może spowodować oczu oderwać, puchną i stają się czerwone. Jeśli owrzodzenie rogówki będzie leczona, może spowodować dalsze infekcje, prowadzące do utraty wzroku i ślepoty. Jeśli występują bóle oczu, idź do okulisty jak najszybciej i sprawdź, czy masz zapalenie rogówki.

2 lekarz poinformuje cię wykupić swoje soczewki kontaktowe, jeśli je nosić. Bardzo często, wrzody rogówki wpływa użytkowników soczewek kontaktowych z powodu śmieci, które mogą utknąć w ramach soczewek kontaktowych lub soczewek kontaktowych, ponieważ przyklejają się do rogówki, jeśli zużyty przez dłuższe okresy czasu. Następnie lekarz zapewni szereg badań, w tym barwienie rogówki w celu sprawdzenia wszelkich łez lub dziur.

3 Po diagnozowaniu zapalenie rogówki, okulista najprawdopodobniej przepisze Cycloplegic Krople do oczu, aby zapobiec zakażeniu i wspomagania gojenia. Ponieważ infekcja jest poważna i może rozprzestrzeniać się szybko, krople mogą być przepisane do często podejmowane przez pierwszych kilka dni, czasami nawet co 15 minut. Nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych aż po owrzodzenie rogówki leczy.

4 Częste wyjazdy do okulisty będzie zobowiązany do badań, upewniając się, że wrzód nie rozprzestrzenił bakterie lub zarazić. Lekarz może przepisać leki, jeśli więcej bakterii rozprzestrzenił.

5 zimny kompres i ibuprofen może być stosowany w celu zapobiegania bólu oczu, ale nie zastępują chodzić do okulisty. Rogówki Wrzody są uważane za katastrofy medycznych wśród lekarzy oka i powinny być traktowane natychmiast, aby zapobiec utracie wzroku i ślepota.

Wskazówki

  • Aby uniknąć skrobania rogówki, nie trzeć oka, jeśli czujesz coś w nim.
  • Nie należy nosić soczewek kontaktowych przez okres co najmniej dwóch tygodni od rozpoznania wrzodu rogówki.

Jak leczyć astygmatyzm rogówki

Rogówki astygmatyzm zaburzenia wzroku, gdzie powierzchnia oka nie ma gładki kształt. Zamiast tego, powierzchnia jest nieregularna. Rogówka jest osłona ochronna oka. Jeśli rogówka nie jest gładka, stan powoduje niewyraźne widzenie. W przeszłości, jedyną opcją było nosić okulary lub soczewki kontaktowe. Dzisiaj dostępne są różne zabiegi, które mogą poprawić wzrok. Czynniki, które może określić swój wybór leczenia m.in. pieniądze, ubezpieczenia wizji, specjalistów dostępne i tolerancję procedur inwazyjnych. Zdecydowanie, okulary i soczewki kontaktowe są wciąż najbardziej popularne opcje. Istnieje coraz większa liczba ludzi, jednak, którzy zdecydowali się poddać się operacji.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Umówić się z okulistą dla pełnego badania wzroku. Tylko badanie i testowanie przez uprawnionego okulisty może określić, czy masz astygmatyzm rogówki. Bo niewyraźne widzenie może być przyczyną różnych chorób, trzeba mocno diagnozy.

2 Zakup okularów. Jest to najprostszy sposób, aby traktować astygmatyzm rogówki. Okulary dać oczom inny środek załamania, które pozwala zobaczyć doskonale. W okularach, nie ma potrzeby, aby zmierzyć krzywiznę oczu lub mieć dodatkowe badania. Jeśli dbać o okulary, ta opcja jest również najtańsze.

3 styki zakupu. Soczewki kontaktowe są popularnym wyborem. Ponieważ obiektyw siedzi na oku, należy podjąć dodatkowe badania i pomiary w celu zapewnienia właściwego dopasowania. Kontakt również droższe i wymagają więcej obsługi, ale większość osób woli tę opcję.

4 poddać się operacji. Jeśli chcesz bardziej trwałe opcji, istnieje kilka zabiegi dostępne. LASIK, LASEK, Epi-LASIK i PRK obejmować po operacji wykonywanych bezpośrednio na twoich oczach. Zabiegi użyciu wiązki laserowej, usuwanie części lub wygładzania z rogówki. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, istnieją dodatkowe ryzyko i nie jest krótki czas zwrotu. Operacja jest również drogie i zazwyczaj nie są objęte planami ubezpieczenia zdrowotnego.

5 Wymień obiektyw. Nowa operacja nazywa lensectomy, polega na konieczności stałego soczewki wszczepiane do oka. Opcja ta jest skuteczna i reklamowany przez wielu jako dobry wybór dla tych, którzy chcą doskonały wzrok. Pochodzi z typowych zagrożeń chirurgicznych i czas regeneracji. Jest to również drogie i nie mogą być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

Obrzęk rogówki i zespół suchego oka

Obrzęk rogówki obrzęk rogówki oka, która powoduje zaburzenia widzenia oraz zakłóceń wizualnych. Przyczyny obrzęku rogówki obejmują szkody dla oka, w przeszłości operację oczu i nadmiernego korzystania z soczewek kontaktowych, które można osuszyć oczy. Zespół suchego oka może powodować podobne problemy ze wzrokiem, jak obrzęk rogówki, i łagodne przypadków są traktowane w podobny sposób.

Objawy obrzęku rogówki

Wczesne objawy obrzęku rogówki należą zaburzenia widzenia, które mogą być jeszcze gorzej, kiedy pierwszy raz się obudzić rano, wraz z zakłóceniami wizualnymi, takimi jak aureole wokół świateł i tęcze.

Przyczyny obrzęku rogówki

Procedury chirurgiczne, takie jak usunięcie zaćmy, uszkodzenie rogówki, z zachowaniem, takich jak uderzenie w głowę, nadmierne stosowanie soczewek kontaktowych i zaburzenia oczu zwanego Fuchs 'dystrofia śródbłonka może spowodować obrzęk rogówki.

Objawami suchego oka

Objawy suchego oka to niezdolność do wytwarzania łez, świąd, pieczenie, zaczerwienienie, niewyraźne widzenie i podwójne widzenie.

Dry Eye Przyczyny

Zespół suchego oka może być spowodowane przez chroniczne alergie, palenie, nadmierne stosowanie soczewek kontaktowych i zmniejszenie działania gruczołu łzowego związane z wiekiem.

Zabiegi oczu

Sztuczne łzy mogą być stosowane do leczenia łagodnych przypadkach obrzęku rogówki i zespołu suchego oka; umiarkowanych i ciężkich przypadkach może wymagać procedur chirurgicznych, takich jak umieszczenie łzowych wtyczek kanałów, przeszczepie rogówki lub wymiany obiektywu.

Skutki uboczne

Sztuczne łzy mogą jeszcze bardziej zmniejszyć zdolność organizmu do produkcji naturalnych łez; Procedura obejmuje ryzyko chirurgiczne vision loss, wrzody lub infekcji oka.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż nie ma lekarstwa na obrzęk rogówki lub zespół suchego oka, można uniknąć powikłań, choć regularne stosowanie oko smarowania spada i regularne egzaminy oczu.

Leczenie obrzęku rogówki

Obrzęk rogówki jest stanem, który występuje, gdy rogówki oka zaczyna pęcznieć. Rogówki i tęczówki pokrywa źrenicę i odpowiada do ogniskowania światła do oka. Obrzęk rogówki może być wynikiem pooperacyjnego zabiegu chirurgicznego, uraz oka, jaskry, choroby rogówki lub infekcji oczu. Trzeba natychmiast skonsultować się z okulistą o obrzęk rogówki. W niektórych przypadkach jest to spowodowane przez poważne choroby oczu.

Objawy

Gdy masz obrzęk rogówki, może czuć dyskomfort chorego oka. Twoja wizja może być również wpływ, i możesz mieć problemy z widzeniem. Pacjenci twierdzą, że zazwyczaj pojawia się efekt halo wokół obiektów, które przepuszczają światło. Jeśli warunek staje się coraz gorsza, twój wzrok może ulec pogorszeniu, a może czujesz się silny ból.

Over-the-counter leki

Specjalnych spada do leczenia obrzęku rogówki mają zdolność pobierania płynu z rogówką i umożliwić im poruszać się łez oka. Zwolnieniu łzy, farba jest zasysana z oka. Większość kropli stosowane w leczeniu obrzęku rogówki, są dostępne bez recepty. Na przykład, chlorek sodu hipertoniczność okulistyczny Rozwiązanie 5 procent, co jest dostępne w drogeriach, instruuje użytkowników w leczeniu obrzęku rogówki poprzez umieszczenie 01:59 spadki chorego oka co trzy do czterech godzin.

Jako alternatywa do leczenia obrzęku rogówki za pomocą kropli do oczu, można znaleźć sama leków dostępnych bez recepty, w postaci maści. W przeciwieństwie do tego, będziesz umieścić małą kroplę olejku do spodu powiekach co trzy do czterech godzin, aby leczyć obrzęk rogówki.

Jest niezwykle ważne, aby pamiętać, że za pomocą kropli do oczu lub maści będzie traktować tylko obrzęk rogówki jako wtórny objaw. Możesz potrzebować dodatkowego leczenia w zależności od pierwotnej przyczyny.

Leczenia pierwotnej przyczyny

Jedną z głównych metod leczenia obrzęku rogówki jest określić przyczynę tego stanu i traktuje go pod opieką lekarza oka. Na przykład, jeśli nie jest to spowodowane przez zakażenie oka, lekarz zapewni Ci krople do oczu w leczeniu infekcji. Soczewki kontaktowe, które pasują słabo lub nadużywania soczewek kontaktowych może prowadzić do obrzęku rogówki. Może trzeba nową parę soczewek kontaktowych, a także porady lekarza na temat bezpiecznego stosowania. Jaskra jest poważną chorobą i wymaga opieki medycznej. Będzie prawdopodobnie wymagać leczniczych krople do oczu, a może nawet operacja, aby zwolnić ciśnienie w oku. Choroby rogówki, takie jak dystrofia śródbłonka Fuchsa, traktowano lekiem krople do oczu i operacji, która obejmuje rogówki.

W rzadkich przypadkach, operacja może być konieczne do leczenia obrzęku rogówki. Jeśli obrzęk rogówki staje się ciężka, może pojawić się pęcherze na rogówce. Rogówka może wymagać wymiany z przeszczepu rogówki.

Niedobór tlenu rogówki może doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem?

Niedobór rogówki tlen występuje, gdy rogówka - przezroczysta osłona obejmujące oko - jest pozbawiony tlenu. Jest to zwykle spowodowane nadmiernym zużyciem soczewek kontaktowych. Kontakt blokowania tlenu filtrowania do rogówki, które w czasie może prowadzić do niedoboru. W niektórych przypadkach może to prowadzić do poważnych objawów chorobowych.

Niedobór tlenu rogówki

Stan ten jest normalnie bardzo łagodny. Może wystąpić niewielki dyskomfort, zaczerwienienie, suchość oczu lub niewyraźne widzenie. Jednakże, jeśli rogówki stale pozbawionych tlenu przez dłuższy okres czasu, mogą pojawić się poważne komplikacje. Możesz rozwijać trwałe suchego oka, charakteryzuje się częstym swędzenie i podrażnienia. Rozwija się także ryzykować dystrofię rogówki, w którym chmury up rogówki i utrudnia widzenie. Rogówki jest wspólny problem, znamienny przez pocienienie rogówki i astygmatyzmu, co prowadzi do znacznego krótkowzroczność. Stan ten może wymagać przeszczepu rogówki w celu przywrócenia normalnego widzenia.

Środki ostrożności

Wykonać kilka kroków w celu uniknięcia wystąpienia niedoboru rogówki tlenu. Najważniejsze, według ogólnych wskazówek soczewek kontaktowych pod kątem zużycia i opieki. Nigdy nie spać z kontaktami na. Jeśli nosisz soczewki dwutygodniowych, wyrzuć swoje kontakty po tym i zacząć nową parę. Raz na jakiś czas, dać oczom trochę czasu do oddychania; spróbuj sobie okulary jeden dzień w tygodniu. Przed zastosowaniem kontaktów, zawsze gruntownie przemyć roztworem każdą soczewkę obiektywu.

Leczenie

Jeśli cierpisz na łagodny niedobór tlenu rogówki, stosowanie krople nawilżające do łagodzenia suchości oczu i podrażnienie. Upewnij się, że korzystać z kropli przeznaczone specjalnie dla użytkowników soczewek kontaktowych. Niektóre soczewki kontaktowe są specjalnie zaprojektowane, aby zachęcić do przepływu tlenu do rogówki; w celu skorygowania wady rogówki tlenu, spróbuj przełączyć się na bardziej miękkich soczewek kontaktowych oddychania.

Jak zatrzymać Zmiana kształtu rogówki Od Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe przeznaczone są do umieszczenia w określonym położeniu na powierzchni oka zwanego rogówki. Jeśli nosisz soczewki zbyt długo lub w niewłaściwy sposób, może stać się przyczyną dojść do uszkodzenia rogówki lub zniekształcone z powodu braku tlenu. Podjąć właściwą opieką oczu i soczewek, aby zatrzymać zmiany kształtu rogówki.

Instrukcje

1 Zwrócić się do lekarza, aby upewnić się, że obiektywy pasowały. Najlepszym sposobem, aby powiedzieć, czy soczewki są prawidłowo ustawione jest, aby mieć swój optyka lub okulisty ponowny egzamin soczewek na oczach. Kontakt może się poluzować lub dokręcić po tym, jak nosić je na chwilę.

2 Nie należy nosić soczewek przez zbyt wiele godzin dziennie. Każdy rodzaj soczewek kontaktowych jest zaprojektowany dla maksymalnej liczby godzin codziennego noszenia, w zależności od materiału oraz zawartości wody w przeniesieniu obiektywu, tlenu przez soczewki i zdrowia oka. Maksymalna ilość godzin dziennie dla zwykłych soczewek jest zwykle około 12 do 14 godzin.

3 Daj swoim oczom odpocząć. Jeśli nosisz kontakty większość czasu, dać oczy dzień wolny od kontaktów raz na jakiś czas. Możesz wziąć jeden lub dwa dni w tygodniu.

4 Nie należy spać w soczewkach kontaktowych, które nie są przeznaczone do noszenia na noc. Sypialny w codziennych nosić soczewki pozbawia rogówki zbyt dużo tlenu jest jednym z najczęstszych przyczyn wygięcia i uszkodzeń rogówki.

5 Sprawdzić kontakty często pęknięcia, rozerwania lub rozdarć. Jest to możliwe nosić uszkodzony obiektyw na jakiś czas i nawet nie zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak. Jeśli obiektyw jest rozdarta lub pęknięta, istnieje możliwość problemów rogówki, w tym obrzęk, zmiany kształtu i zakażenia.

6 Przełącznik rodzaju soczewek kontaktowych jesteś ubrana. Możesz być w stanie zmienić w stylu, że jest mniej prawdopodobne, aby powodować rogówki dokonanie zmiany. Twarde soczewki, zwane również PMMA, mają najmniejszą ilość transferu tlenu do rogówki i są podatne na powodując wypaczenia rogówki. RGP lub gazowe sztywne przepuszczalne soczewki, może być lepszym wyborem dla niektórych osób noszących ponieważ soczewki PMMA Gazoprzepuszczalna dać więcej tlenu do rogówki i pomóc zatrzymać przekształcenia.

Objawy neuropatii cukrzycowej rogówki

Objawy neuropatii cukrzycowej rogówki


Jednym ze skutków cukrzycy jest pogorszenie nerwów pacjenta w różnych częściach ciała. W szczególności u chorych na cukrzycę często doświadczają spadku nerwów funkcjonowania w ich palców, dłoni, stóp, nóg i oczu. Najczęstszym typem stanu związane z oczami, które dotyka osoby z cukrzycą jest cukrzycowa neuropatia rogówki. Cukrzycowa neuropatia rogówki utrata włókien nerwowych rogówki jako wynik cukrzycy. Erozja nerwowych związanych z oka związane z neuropatią cukrzycową rogówki szereg powiązanych ze sobą znaków i objawów.

Zmęczenie oczu

Jedną z wczesnych objawów cukrzycowej neuropatii rogówki zmęczenie oczu. Choć zmęczenie oczu jest częstym problemem i może mieć wiele przyczyn, w początkowych etapach cukrzycowej neuropatii rogówki, oczy danej osoby będzie łatwiej napięte w krótszym okresie czasu.

Niewyraźne widzenie

Jak nerwy związane z oczami danej osoby zaczynają się pogarszać nieco dalej, cierpiących na neuropatię cukrzycową rogówki rozpocznie doświadczyć niewyraźne widzenie. Początkowo zatarcie nastąpi na podstawie raczej rzadko. Z czasem jednak, niewyraźne widzenie stanie się status quo. Dodatkowo, neuropatia cukrzycowa może powodować owrzodzenia rogówki związane z oczami, które również powodują zaburzenia widzenia.

Zmniejszone pole widzenia

Osoby cierpiące na neuropatię cukrzycową również rogówki zaczynają zauważać wyraźne obniżenie jej widzenia peryferyjnego. Podobnie jak w przypadku zatarcia wizji jednostki, zmniejszenie widzenia peryferyjnego początkowo jest stopniowe. Jednak, jak nerwy pogorszeniu, zmniejszenie widzenia peryferyjnego znacznie przyspieszyć.

Bóle głowy

Ze względu na różne efekty cukrzycowa neuropatia rogówki na funkcjonowanie oka osoby z tego stanu będą doświadczać głowy ze znacznym stopniu częstotliwości. Bóle głowy nie jednak stać się bardziej dotkliwe w czasie. W rzeczywistości, wielu pacjentów doświadczyć najbardziej silne bóle głowy podczas wcześniejszych etapów cukrzycowej neuropatii rogówki.

Zwiększenie utraty wzroku

Wskutek stopniowego zniszczenia nerwów rogówkowych, pacjenta z rozpoznaniem cukrzycowej neuropatii rogówki ulegnie coraz większą, całkowitą utratę wzroku. Wiele osób chorych na cukrzycę, którzy są dotknięci cukrzycowej neuropatii rogówki skończyć całkowicie i trwale ślepa.

Wczesna interwencja medyczna

Wczesna interwencja medyczna może pomagać w hamowaniu progresji cukrzycowej neuropatii rogówki. Osoba z rozpoznaniem cukrzycy najlepiej służy uzyskaniu co najmniej raz na sześć miesięcy regularnym badaniom okulistycznym monitorowanie zdrowia nerwów rogówki i ogólne funkcjonowanie oka.

Jak zapobiec drobnoustrojów rogówki

Jak zapobiec drobnoustrojów rogówki


Mikrobiologiczna rogówki jest zakażenie bakteryjne rogówki, soczewki oka z przodu. Jest to bardzo poważne schorzenie, które może prowadzić do znacznej utraty wzroku. Schorzenie jest związane z użyciem soczewek kontaktowych. Mikrobiologiczna rogówki można zapobiec, gdy soczewki są prawidłowo obsługiwane.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce mydłem antybakteryjnym i wodą za każdym razem obsługiwać swoje soczewki. Właściwa higiena jest najważniejszym krokiem w unikaniu wszelkiego rodzaju infekcji oczu podczas pracy kontakty. Przemyć ręce i, aby usunąć nadmiar mydła, które może podrażnić oczy.

2 Użyj dezynfekcji soczewek rozwiązanie do przechowywania lub prania swoje soczewki. Upewnij się, że rozwiązanie jest świeże, i wyrzucić każdą butelkę rozwiązanie, które zostało otwarte przez miesiąc, niezależnie od tego, czy nadal ma rozwiązanie w nim.

3 Oczyść pudełka soczewek kontaktowych raz w tygodniu z ciepłej wodzie z mydłem. To zniechęca do rozwoju bakterii, podczas gdy soczewki są w magazynie. Zdjąć pokrywę i niech sprawę suchym powietrzem każdego dnia, kiedy nie jest w użyciu. Wymień pudełka raz w miesiącu na dodatkowe zabezpieczenie.

4. Unikaj spania z soczewek kontaktowych na. Kiedy śpisz, brak tlenu sprzyja rozwojowi bakterii i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia rogówki drobnoustrojów. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie spać z soczewek, gdy jesteś chory, a które mogą znacznie zwiększyć szanse na rozwój infekcji na swoje rogówki.

5 Oczyść soczewki natychmiast po kąpieli bez okularów. Jeśli używasz okularów, upewnij się, że prawidłowo osłonić oczy.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że rozwiązanie jest produkowany przez renomowaną firmę, aby uniknąć dezynfekcji rozwiązanie, które nie mogą prawidłowo czyszczenia soczewek.
  • Jeśli soczewki kontaktowe powodują zaczerwienienie lub dyskomfort oka nawet po prawidłowej obsługi, usunąć je natychmiast i skontaktować się z wizji opieki medycznej.

Palenie po przeszczepie rogówki

Po za rzeczy, science fiction, teraz jest przeszczep rogówki najczęściej operacja przeszczepu w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Mayo Clinic. Procedura ta, która zastępuje uszkodzone tkanki rogówki z nieuszkodzonym tkanek od dawcy, może pomóc przywrócić wzrok i zmniejszyć ból u pacjentów z uszkodzonym lub chorej rogówki. Jak wszystkie zabiegi chirurgiczne, przeszczep rogówki nie jest pozbawione ryzyka. Pacjenci, którzy palą, są zachęcani, aby zakończyć przed lub po przejściu tej procedury.

Cel

Chirurg oka może zalecić przeszczep rogówki skorygować szereg wad spowodowanych przez choroby lub urazu, w tym blizny z powodu urazu lub infekcji, przerzedzenie lub zmętnienia rogówki, obrzęk lub owrzodzenia na rogówkę i powikłań wcześniejszych zabiegów chirurgicznych. Zalecenia dotyczące takiego zabiegu zazwyczaj nastąpić dopiero po dokładnym zbadaniu oczu, towarzyszy przegląd wszystkich leków podejmowanych i leczenie niepowiązanych choroby oczu, które mogą być stwierdzone.

Ostrzeżenie

Chociaż przeszczepy rogówki są uważane za stosunkowo bezpieczne, pewne ryzyko związane są z tego typu procedury, w tym infekcji, obrzęk zwiększonym ryzykiem rozwoju jaskry, odrzucenia rogówki dawcy przez organizm. Osoby z jaskrą i ludzi, którzy cierpią z powodu obrzęk rogówki po przebytej operacji zaćmy są największe ryzyko niewydolności przeszczepu. Według badania "Czynniki ryzyka Odbiorca dla odrzucenia przeszczepu w Studium Rogówka Darczyńców", opublikowanym w Okulistyki w czerwcu 2009 roku, inne czynniki, w tym wiek, płeć i czy pacjent ma palenie tytoniu, nie wydają się zdecydowanie wpływa Skuteczność tego rodzaju procedury.

Preparatiion

Rzuceniu palenia jest zdrowy decyzji w każdym czasie, ale jest szczególnie ważne przed poddaniem operacji oka, takich jak przeszczep rogówki. Chirurg może również zachęcać pacjenta do schudnąć, ćwiczenia i upewnić się, że wszelkie problemy z tętna i ciśnienia krwi są pod kontrolą.

Po operacji

Oczy, które po przeszczepieniu rogówki pozostają wrażliwe na resztę życia pacjenta. Należy podjąć pewne środki ostrożności, aby chronić oczy przed niepotrzebnym stresem. Sporty kontaktowe należy unikać, okulary powinny być noszone, kiedy na dworze, i należy unikać zakurzonych lub smokey. Ponieważ dym z papierosów jest głównym drażniące dla oczu wrażliwych pacjentów, którzy palą, powinni zrezygnować po przeszczepu rogówki.

Rozważania

Zarówno palenie papierosów i picie alkoholu zbyt zostały połączone do rozwoju zaćmy. Pacjenci, którzy palą, są zachęcani, aby wyjść po operacji przeszczepu rogówki w celu zachowania zdrowia i integralności wszystkich części ich oczach.

Jak odzyskać od rogówki Lasik

Jak odzyskać od rogówki Lasik


Rogówki LASIK jest procesem, w którym vision poprawia zmiany kształtu rogówki oka. LasikEyeSurgery.org mówi się, że ponad 90 procent pacjentów, którzy otrzymują operacji rogówki Lasik będą mieli wizji ulepszone z zakresu od 20/20 do 20/40, bez konieczności stosowania okularów lub soczewek kontaktowych. Lasik jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje skorygowanej wizji który jest ponad 18 i zdrowe. Początkowy odzyskiwania trwa zazwyczaj kilka dni i jest prostym procesem. Istnieje kilka zasad, które pacjent musi przestrzegać.

Instrukcje

1 Powstrzymaj się od dotykania lub pocierania oczu. Może wystąpić swędzenie lub dyskomfort, ale dotyka oczu (lub powiek) może spowodować poluzowanie klapę, że chirurg utworzony. Może to spowodować poważne obrażenia lub zmniejszyć skuteczność procedury Lasik.

2 Nosić okulary chroni podczas snu. To pozwoli ci przypadkowe zakłócenia klapki na oczy. Niektórzy lekarze mogą sugerować, że można nosić osłonę oczu w ciągu dnia, aby uniknąć zakłóceń, ponieważ jest to naturalna reakcja, aby pocierać oczu, jeśli czujesz dyskomfort lub jak coś jest w twoim oku.

3 Odwiedź lekarz 24 do 48 godzin po zabiegu, lub gdy prosi o powrót. On sprawi, że wszystko goi się tak jak powinno być i że twoja wizja jest korygowana. Zostanie także o tym, czy można zatrzymać na sobie tarcze oczu.

4 regularnie Zastosuj krople do oczu dla oczu. Będziesz mieć receptę na leczniczych kropli do oczu przez lekarza. To pomoże smarować oczy i pomaga w procesie gojenia. Większość ludzi używa krople do oczu dla 3 do 6 miesięcy po ich procedury.

5 Należy unikać działań i procedur, które mogą zakłócać proces gojenia oczu, takie jak stosujące makijaż oczu, pływanie, sporty kontaktowe i solarium. Nosić okulary, jeśli masz zamiar być w słońcu przez dłuższy okres czasu.

Wskazówki:

  • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości po zabiegu.

Procedury przeszczepu rogówki

Przeszczepy rogówki przywrócić wzrok, czy rogówka została uszkodzona na skutek urazu, choroby lub choroby. Podczas przeszczepu, nowa rogówka dostarczone przez zmarłego dawcy jest stosowany w celu zastąpienia istniejącego rogówki. Według National Eye Institute, około 40.000 przeszczepów rogówki są przeprowadzane każdego roku w Stanach Zjednoczonych.

Identyfikacja

Rogówka jest jasne warstwę oka, która obejmuje i chroni przysłonę, kolorowe części oka. Rogówka działa również skupić i wysłać światła do siatkówki, warstwy light-pomiarowego w tylnej części oka. Gdy rogówka jest uszkodzona, może stać się mętny lub bliznami, zmniejszając użytkowej wizję.

Przyczyny Chirurgii

Choć może być potrzebne, jeśli przeszczep rogówki jest uszkodzony z powodu choroby lub wypadku, procedura może być również konieczne, jeśli cierpią z powodu obrzęku rogówki, znany jako obrzęk rogówki. Obrzęk rogówki, może pojawić się z powodu choroby oczu lub jako powikłań po operacji zaćmy. Kiedy pęcznieje rogówki, zaburzenia widzenia, to i małe, bolesne pęcherze mogą ostatecznie tworzą na powierzchni.

Stożek rogówki powoduje rogówki do pojedynkować się w czasie, w końcu zmuszając go w kształcie stożka. Ta krzywizna rogówki może wizja rozmyte i zniekształcone. Operacja przeszczepu mogą być potrzebne, jeśli cierpi na dystrofię rogówki, choroby, która występuje, gdy komórki w obrębie rogówki rośnie nienormalnie. Jeśli masz dystrofię rogówki, mogą wystąpić zaburzenia widzenia, ból lub stałą poczucie, że coś jest w twoim oku.

Przed zabiegiem

Kiedy lekarz zdecydowali, że przeszczep rogówki jest najlepszym rozwiązaniem, aby przywrócić swoją wizję, będzie umieszczony na liście oczekujących na rogówki dawcy. Możesz być zobowiązane do badania przedoperacyjne przed operacją przeszczepu i może wymagać uzyskania wstępnej zgody na leczenie swojej firmy ubezpieczeniowej medycznej. Aspiryna, leki przeciwbólowe i leki wpływające na krzepliwość krwi, konieczne może być zatrzymany przed zabiegiem.

Przeszczep rogówki Procedura

Przed rozpoczęciem zabiegu, będziesz mieć albo znieczulenie miejscowe lub ogólne. Twoja rogówka będzie starannie usunąć z oka i rogówki dawcy będą szyte na swoim miejscu. Szwy używane do przechowywania nową rogówkę w miejscu o pozostanie w oku na okres do 2 lat, zanim zostaną one usunięte. Po zabiegu, tarcza będzie umieszczona nad okiem, aby je chronić. Twoja wizja nie może być doskonały bezpośrednio po zabiegu, ale można spodziewać się, że stopniowo poprawiać, jak twoje oko staje się przyzwyczaić do nowej rogówki.

Poprawa

Będziesz mieć receptę na krople do oczu, które pomogą uzdrowić i twoje oko będzie musiał stosować kropli na dobę przez 2 lub 3 miesięcy lub więcej. Jeśli operacja była w warunkach ambulatoryjnych, będziesz w stanie wrócić do domu zaraz po zabiegu, ale trzeba mieć znajomego lub krewnego napęd ty. Chociaż można wznowić normalne codzienne czynności, należy unikać wysiłku fizycznego lub obiektów podnoszenia ponad 25 funtów za 2 tygodnie. Otarcia lub wpadając do oka należy również unikać, gdy uzdrawia oczu.

Inne procedury

Częściowej grubości przeszczepy rogówki stosuje się w celu zastąpienia jednej części rogówki. Podczas płytkowej powierzchni grant przeszczepu, zewnętrzne warstwy rogówki są usuwane i zastępowane, podczas głębokiego płytkowe przeszczepu jest stosowany do zastąpienia wewnętrznej warstwy rogówki. Procedury te nie są odpowiednie dla każdego. Niektórzy ludzie będą wymagać pełnej transplantacji rogówki z powodu rozległego uszkodzenia rogówki.

W niektórych przypadkach, z przeszczepem rogówki można uniknąć stosowania fototerapeutycznego keratektomiafotorefrakcyjna (PTK). Podczas PTK, ekscymerowy lasera uszkodzenie i dystrofie usuwa od samego warstwach rogówki. Nowa tkanka rogówki następnie wzrasta, aby zastąpić warstwę, która została usunięta.

Co to jest Herpes Simplex zapalenie rogówki?

Wirus opryszczki jest najlepiej znany powoduje opryszczkę na wargach i opryszczka narządów płciowych, ale może również powodować inne problemy, w tym opryszczki rogówki, znany również jako opryszczka oczna. Specyficzny podtyp że zwykle powoduje opryszczkę rogówki jest znany jako herpes simplex 1. Jak opryszczka 1 jest podtyp, który powoduje większość przypadków opryszczka, opryszczka rogówki najczęściej pochodzi z opryszczki infekcji.

Częstotliwość

Opryszczka rogówki wpływa około 20.000 ludzi, po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Kolejne 28000 osób starszych cierpi nawrotom zakażeń. W krajach zachodnich, zakażenie jest nr 1 przyczyną ślepoty związanych z zakażeniem. Opryszczkę rogówki najczęściej u osób dorosłych.

Objawy

Jeśli zejdzie z opryszczki rogówki, to mogą wystąpić zaczerwienienie oczu oraz ból, zaczerwienienie, wrażliwość na światło, obrzęk i niewyraźne widzenie. To także wspólne mieć wodnista wydzielina. To jest łatwe zakażenie, nawet dla lekarzy okulistów, do pani, ponieważ objawy są stosunkowo niespecyficzne. Zazwyczaj zakażenie dotyczy tylko najwyższego poziomu rogówki i leczy bez pozostawienia blizny. Cięższych przypadkach może jednak dotrzeć do głębszych tkanek, zwłaszcza, jeśli nie jest leczone, może spowodować poważne uszkodzenie oka.

Leczenie

Pierwsza linia leczenia opryszczki, zapalenia rogówki na ogół wiąże się jeden z trzech leków przeciwwirusowych: acyklowir, famcyklowir i valacyklowiru, sprzedawanych pod markami Zovirax, Famvir i Valtrex odpowiednio. Doustnie lub w postaci kropli do oczu, mogą kontrolować objawy, szczególnie jeśli wziąć je w pobliżu początku epidemii. Kolejny zabieg, zwany oczyszczenie, wiąże się z lekarzem skrobanie dala chorej tkanki rogówki. Najcięższe przypadki, gdzie występują blizny i utrata wzroku, może wymagać operacji przeszczepu rogówki. Wirus opryszczki sama nie może być wyeliminowana z organizmu, tak nawroty są zawsze możliwe.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem na uniknięcie przejmującej opryszczki rogówki jest unikanie dotykania oczu, gdy masz opryszczkę wokół jamy ustnej. Jeśli masz już doświadczenie wybuch opryszczka rogówki, może być w stanie udać się w przyszłości ognisk przez unikanie wspólnych opryszczki wyzwalacze epidemii, takich jak stres, urazy i nadmiernym nasłonecznieniem. Soczewki kontaktowe mogą również powodować reaktywacji. Jeśli powtarzające się wybuchy, niskie dawki acyklowiru, famcyklowirem lub valacyklowiru, podjęte na dobę, może zmniejszyć ich częstotliwość.

Zagrożenia

Pomimo łagodnego przebiegu większości przypadków opryszczki zapalenie, choroby jest jednym z najbardziej typowych oznaczeń dla przeszczepu rogówki. Ważne jest, aby szukać pomocy w pierwszych objawów infekcji opryszczki ocznej. W rzadkich przypadkach, gdy dotyczy dzieci, choroba jest szczególnie poważne, z większą szansą wpływu obu oczu, co powoduje problemy z widzeniem i powtarzające się.

Jak rozpoznać owrzodzenie rogówki

Owrzodzenie rogówki, owrzodzenie jakiekolwiek otwarte na rogówce. Bakterie lub grzyby wprowadzone do rogówki przez nabłonek rogówki jest zwykle przyczyną. Owrzodzenie rogówki, są coraz bardziej powszechne ze względu na wzrost stosowanie soczewek kontaktowych.

Instrukcje

1 Zbierz historię pacjenta. Soczewki kontaktowe, urazy lub zabiegi do oczu i leki dla oczu, takie jak miejscowe stosowanie sterydów może powodować owrzodzenia rogówki. Są powszechnie spowodować zapalenie powiek i spojówek, wydzielina z oczu, uczucie ciała obcego w oku, zaburzenia widzenia i wrażliwość na światło.

2 przeprowadzić badanie oczu. Barwienie fluoresceiną może być w stanie wskazać wirusa herpes simplex. Wrzód, który fluoryzuje pod lampą Wood może wskazywać na zakażenie Pseudomonas aeruginosa.

3 Wyróżnienie owrzodzenie rogówki z innych warunków, które mogą mieć podobne objawy. Są to powiek, ciało obce w rogówce, wrzód Mooren i Terrien degeneracji.

4 przeprowadza badania laboratoryjne. Wykonaj kultury owrzodzenie rogówki oraz zgarnianie wrzodów można również potrzebne. Oceny pacjenta na reumatoidalne zapalenie stawów, które niesie ze sobą zwiększone ryzyko owrzodzenia rogówki.

5 Określić sprawczego organizm w przypadku owrzodzenia rogówki wywołane przez bakterie. Najczęstszą przyczyną wrzodów rogówki w Stanach Zjednoczonych jest Herpes simplex virus. Kultura jest zazwyczaj konieczne, ale niebieskawe lub zielonkawe wydzielina z oczu niemal diagnostyki zakażenia Pseudomonas aeruginosa.

Jak rozpoznać stożka rogówki

Rogówki jest postępującą chorobą charakteryzującą się rogówki rozrzedzenie rogówki, co prowadzi do zniekształcenia powierzchni. Utrata wzroku to przede wszystkim ze względu na wynikające nieregularny astygmatyzm i krótkowzroczność z bliznowacenie rogówki są czynnikiem. Poniższe kroki pokazują, jak do diagnozowania stożka rogówki.

Instrukcje

1 Uzyskaj prezentujących objawy stożka rogówki. Zwykle składają się one stopniowo maleje z powodu zaburzeń widzenia, podwójne widzenie, odblasków i odbić. Pacjenci z stożka rogówki zwykle dokonały wielu niezadowalających próbach poprawy ich wzroku z zastosowaniem soczewek korekcyjnych. Okulary i miękkie soczewki kontaktowe mogą pracować przez krótki czas, ale w końcu ci pacjenci wymagają sztywnych soczewek kontaktowych.

2 Zbierz historię pacjenta. Szczególne czynniki ryzyka obejmują alergie (szczególnie te mające wpływ na oczy), sztywne i soczewki kontaktowe nosić energiczne tarcie oczu.

3 Przeprowadzenie badania podstawowe wzroku. Nawet łagodny stożek rogówki pokaże ukośne astygmatyzm z co najmniej umiarkowanym krótkowzroczność. Wartość keratometria do 45 dioptrii jest zgodne z łagodnym stożka rogówki, od 45 do 52 dioptrii jest za umiarkowany stożek rogówki, a ponad 52 dioptrii jest ciężka keratometria.

4 Przestrzegać linie stresu w głębokim zrębie w 40 procent umiarkowanych przypadkach stożka rogówki i 60 procent ciężkich przypadkach. Rogówka jest rzeczywiście bliznami w 20 procent umiarkowanych przypadkach i liczba ta wzrasta do 70 procent dla ciężkich przypadków.

5 Potwierdzić diagnozę z topografii rogówki. To pokaże gorszy wystromienia rogówki w 80 procentach przypadków i centralne wystromienia w 15 procentach przypadków. Inne rodzaje wystromieniu lub w ogóle nie wystromieniu rzadko.

Jak rozpoznać zapalenie rogówki

Jak rozpoznać zapalenie rogówki


Zapalenie się termin ogólny, który odnosi się do jakiegokolwiek zapalenia rogówki. Najczęstszą przyczyną jest bakteriologiczne infekcji i może to być proces wzroku groźne. Bakteryjne zapalenie rogówki charakteryzuje się szybkim postępem i niektóre formy może całkowicie zniszczyć rogówki w 1 do 2 dni.

Instrukcje

1 Weź historię pacjenta. U pacjentów z bakteryjnym zapaleniem rogówki zazwyczaj obecne w nagłym bólu, wrażliwość na światło i spadkiem widzenia.

2 czynniki ryzyka dokumentem dla bakteryjnego zapalenia rogówki. Pacjenci często nosić soczewki kontaktowe, mają niedawno uraz rogówki, w tym chirurgii, lub użyć lekarstwa na oczy. Inne przyczyny to tłumione układu odpornościowego, choroby rogówki i braki łez.

3 Przeprowadzenie fizycznego badania oka. Wspólne ustalenia obejmują owrzodzenia nabłonka, zrębowe zapalenie, zrębowe utraty tkanki i zrębowej obrzęk. Inne cechy to fałdy błony Descemet, obrzęk w górnej powieki i zapalnie tablicy w śródbłonku.

4 Określenie konkretnego czynnika sprawczego. Podjęcia z zeskrobin owrzodzenie rogówki, które obejmują krawędzie. Zgarniania należy hodować w krwi, czekolady i agar Sabourauda. Typowe plamy obejmują kwas-szybki plamę, Gram i Giemsa. Użyj akrydyno pomarańczowo lub Calcofluor białe plamy, jeśli istnieje podejrzenie, że zakażenia grzybicze lub amoebic.

5 Wykonać nacięcia fotografii lampy, gdy specyficzna etiologia jest w wątpliwość. Może to być szczególnie przydatne w przypadkach przewlekłych, które nie reagują na antybiotyki. USG B-skan może wyeliminować zapalenia wnętrza gałki jako diagnozy w przypadkach, w których oczy mają poważne owrzodzenia rogówki.

Jak zapobiec owrzodzenie rogówki

Owrzodzenie rogówki jest rany powierzchni oka, przez który przechodzi światło. Wrzód jest spowodowana zakażeniem lub urazu. Owrzodzenie rogówki może doprowadzić do utraty wzroku, jaskry lub zaćmy. Jeśli wystarczająco poważne, mogą być wymagane i przeszczepu rogówki hospitalizacji. Intensywnego bólu wrzodu, który może poczuć się noży stale kłujący gałki ocznej, a także kosztów i urazy związane z owrzodzeniem, można zapobiegać dzięki dobrej pielęgnacji oczu, i przyjmowanie siły sterylizacji i okiem procedur zdrowia.

Instrukcje

1 Ćwiczenie właściwej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Nieprawidłowe korzystanie z soczewek jest częstą przyczyną bakterii wytwarza stan zapalny i ostatecznie wrzód. Przed dotknięciem soczewek zawsze myć ręce. Nigdy nie należy używać ślinę, aby zwilżyć kontakty lub wody, aby je wypłukać. Wyjąć soczewki podczas pływania i nigdy nie nosić kontakty noc. Rozszerzone nosić soczewki, które zostały dopuszczone do obrotu, które mają być noszone przez długi czas, dziesięć razy więcej może przyczynić się bolesne i szkodliwych wrzodów niż codziennie soczewki.

2 Chronić przypadki czyste. Przepłukać przypadki codziennie. Używać gorącej wody, aby je wyczyścić, a powietrze ich wyschnięcia. Wymień przypadki, co trzy miesiące.

3 Wymień soczewek zgodnie z zaleceniami lekarza. Wiele soczewek nie jest przeznaczona do noszenia dłużej niż dwa tygodnie, lub dwóch miesięcy. Pamiętaj, aby nie nosić stare obiektywy, które uczynią twój obiektyw bardziej podatne na gromadzeniu i namnażania bakterii, która powoduje taki uraz oczu.

4 Nie wolno dzielić się soczewki kontaktowe. Z popularności kosmetycznych, kolorowych soczewek, które nie rozwiążą wizję, to staje się coraz bardziej istotnym problemem zdrowia. Soczewki dzielą się znacznie zwiększyć swoje szanse na utrzymanie się wrzód.

5 Wyjąć soczewki, kiedy odczuwasz dyskomfort. Może masz coś złowionych pod obiektywem, lub może to być początek poważnego podrażnienia. Nie wkładaj soczewek w aż podrażnienie ustąpi. Uważaj na wszelkie zmiany w wyglądzie okolic oczu i wzroku, i skonsultować się z lekarzem, jeśli utrzymuje się dyskomfort i zaczerwienienie.

6 Nosić okulary ochronne w miejscach pracy. Owrzodzenia mogą być spowodowane przez uraz oka, takich jak złom. Pamiętaj, aby nosić okulary, a jeśli jesteś na słońcu przez dłuższy czas, lakierów UV.

7 Za pomocą sztucznych łez. Jest to konieczne, jeśli przyczyną Twojej choroby wrzodowej jest zdeterminowana, aby być niedostateczne wytwarzanie łez, który opuszcza swój rogówki suche, naświetlone i niezabezpieczone. Niektóre krople mogą rzeczywiście zaostrzyć stan, więc słuchać zaleceń lekarza.