adcov.com

czy depresja powoduje anemie

Czy Depresja Przyczyna Substance Abuse?

Czy Depresja Przyczyna Substance Abuse?


Depresja i inne zaburzenia psychiczne są często związane z nadużywaniem substancji. Ale czy depresja jest przyczyną uzależnień i nadużywania substancji powoduje depresji zależy od wielu zmiennych.

Przyczyny depresji

Najczęstsze przyczyny depresji są zmiany biochemiczne w mózgu, brak równowagi hormonalnej, genetyka i czynniki środowiskowe, takie jak uraz, samotności i szczepów finansowych. Nadużywanie alkoholu i narkotyków jest również wskazał jako możliwy punkt wyjścia w niektórych depresji.

Przyczyny Substance Abuse

Nadużywanie narkotyków może być również spowodowane przez czynniki środowiskowe, które obejmują postawy rodziny wobec narkotyków i alkoholu, lub zachęty przez rówieśników. Rzeczywista uzależnienie od alkoholu lub narkotyków jest najprawdopodobniej pod wpływem odziedziczonych cech genetycznych.

Używanie narkotyków i alkoholu do Ease Depresja

Nadużywanie substancji może rozpocząć jako sposób, aby złagodzić ból depresji. Jeśli narkotyki i alkohol są regularnie wykorzystywane do zamaskowania depresję, może rozwinąć nawyk powoduje dalsze problemy i pogłębienie depresji.

Uzyskiwanie pomocy

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz jest w depresji i stosowania substancji, aby przezwyciężyć uczucie depresji, jest to niezbędne, aby uzyskać pomoc dla obu problemów. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza lub służby zdrowia psychicznego.

Zapobieganie Substance Abuse

Substancja zapobieganie nadużywania często przychodzi w formie poradnictwa dla zdrowia psychicznego depresji lub innych problemów ze zdrowiem psychicznym, poradnictwo uzależnień, terapii grupowej i uczestnictwo w grupach, takich jak Anonimowi Alkoholicy lub Anonimowych Narkomanów.

Jak sprawdzić, czy ktoś jest Anemic?

Jak sprawdzić, czy ktoś jest Anemic?


Niedokrwistość jest uleczalny stan, który występuje, gdy nie masz wystarczającej ilości czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu do odpowiedniej tkanki. "Niedobór żelaza jest najczęstszą przyczyną niedokrwistości, jednak braki innych składników pokarmowych może powodować niedokrwistości, a także warunków zdrowotnych, takich jak niedokrwistość sierpowata," zgodnie z University of California w Davis. Zapobiec anemii przez jedzenie wystarczające żywności i produktów bogatych w witaminę C pokarmy bogate w żelazo bogate w żelazo to mięso, jaja, drób, rodzynki, fasola, soczewica, płatki śniadaniowe wzbogacone w żelazo i pieczywa. Pokarmy bogate w witaminy C zawierają brokuły, pomarańcze, truskawki, mango, grejpfrut, cantaloupes, pomidory, papryka, kalafior i kapusta.

Instrukcje

1 Spójrz na kolor twarzy. "Blady może być oznaką anemii, ponieważ mniejsza liczba czerwonych krwinek płyną przez naczynia krwionośne", donosi strona dzieci Zdrowie.

2 Sprawdź puls. Serce może bić szybciej niż normalnie, starając się dostarczyć organizmowi wystarczającej krwi i tlenu, co oznacza puls będzie szybciej niż normalnie, jak również.

3. Uważaj na bóle głowy, zawroty głowy, zimne dłonie i stopy. Inne objawy anemii to trudności z koncentracją, uczenia się i zapamiętywania. Również mogą często czuć się zmęczona, mimo wystarczającej ilości snu i tchu, szczególnie podczas pracy na zewnątrz lub wchodzenie po schodach.

4 Zobacz z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że masz anemię, aby uzyskać właściwą diagnozę. On nakłuć palca i pobrać próbkę krwi, która zostanie wysłana do laboratorium do analizy. Wynik pomoże lekarz określić nie tylko, jeśli masz anemię, ale czy konieczne są kolejne badania, aby określić, co powoduje niedokrwistości.

5 Należy pamiętać, że dziewczęta są bardziej prawdopodobne niż chłopcy mieć niedokrwistość, zwłaszcza dziewczyny, które są na ścisłej diecie lub mają wysokie przepływy miesiączkowe.

Jak dołączyć Depresja Grup Wsparcia

Jak dołączyć Depresja Grup Wsparcia


Znalezienie i dołączenie do grupy wsparcia depresja nie zawsze jest to takie proste, a to może być trudne, aby wybrać odpowiedni dla ciebie. Niektóre grupy mogą po prostu porozmawiać o tym, jak czują się w momencie, gdy inne grupy mogą mieć zajęcia i sztukę, aby wyrazić to, co czują w głębi duszy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, aby znaleźć i dołączyć do grupy wsparcia depresja aby Ci na drodze do szczęśliwszych dni.

Instrukcje

1 Czy badania w Internecie i innych grup depresji w pobliżu. Znajdź grupy wsparcia, które będą korzystne dla Ciebie i Twoich uczuć depresji. Niektóre grupy są bardzo wygodny i nie trzeba mówić całą swoją historię życia. Inne grupy wymagają udziału.

2 Zapytaj ukochaną osobą, jeśli wiedzą, żadnej grupy, lub polecić jakieś grupy do Ciebie. To może być miły, aby przejść do jednego, że ktoś, kogo obchodzi został do i ufa. Zapytaj swojego bliskiego, jeśli grupa była korzystna.

3 Spójrz w gazetach społeczności i zobaczyć, czy są jakieś depresje grupy, które mogą chcesz wypróbować. Pamiętaj, że nie jesteś zobowiązany do niczego w grupie, i można zostawić jeśli kiedykolwiek niewygodne.

4 Dołącz do kilku grup, jeśli to możliwe i badania wody. Zobacz, który z nich, że będą mogli korzystać ci najbardziej, a pomóc w depresji. Można kontynuować, aby przejść do obu grup, jeśli czujesz, że będzie zarówno pomocy.

5 Zdecyduj, co grupa metod można znaleźć pomocne, po dwóch tygodniach dołączenie do grupy. Staraj się być otwarci i dać każdej grupie szansę na kilka sesji, zanim go pozostawić.

Czy Depresja Leki tuczy?

Czy Depresja Leki tuczy?


Według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego w artykule "Liczby hrabiego: Mental Disorders in America" ​​(04 lutego 2009), około 14,8 miliona dorosłych Amerykanów cierpi z powodu depresji. Nie ma wątpliwości, że jest wzrost otyłości w Ameryce. Lekarze odkryli wiele powiązań między depresją i otyłością, takie jak wady uwolnienia kortyzolu, hormonu lub jeść żywności wysokiej kaloryczności do uwolnienia dopaminy. Przejadanie się może być również formą zniszczenia związane z negatywnych myśli z powodu epizodów depresyjnych.

Nowe odkrycia

W artykule "biologicznej Link do otyłości i depresji", autor Rick Nauert, Ph.D., twierdzi, że istnieje związek między depresją i biologicznych przejadania. Nauert i inne Naukowcy odkryli nieprawidłowości w "hormonu stresu" kortyzolu. Kortyzol, hormon steroidowy, pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem. Co ważniejsze, przekształca tłuszczu, białka i węglowodanów w energię. Normalnie, kortyzol osiąga szczyt rano i zamiera w nocy, ale jest podwyższony poziom kortyzolu w depresji ludzi i te poziomy rzeczywiście szczyt nieco w nocy. Kontynuowane wzniesienie kortyzolu w korpusie pozwala utworzyć zespół metaboliczny, który prowadzi do nagromadzenia tłuszczu brzusznego i cukrzycy i choroby serca.

Przygnębiony Outlook

Ciężkiej depresji ludzie często tracą zainteresowanie nie tylko w hobby i działań, jakie ma ono jednak w ich własnej higieny i wyglądu. Żywność odgrywa dużą rolę w depresji, ponieważ w depresji człowiek jest już zaniedbując swój wygląd. Przejadanie się może być inna forma samozaniedbania; depresji osoba może zwrócić się do jedzenia, jeść żarłocznie, otyłość i tracą zainteresowanie jego ciężarem.

Jedzenie i Pleasure

Jedzenie nie do przeżycia, ale dlatego, że pragną uwalnia dopaminę w mózgu, tworząc krótką serię przyjemności i euforii. Aby uzyskać dopaminy wybuchnął depresji osoba szuka, będzie jeść wysokokaloryczne pokarmy, takie jak ciastka, ciasta i słodycze. Te produkty o wysokiej zawartości kalorycznej są często określane jako "żywność komfort".

Otyłość jako Neglect

Otyłość może również wystąpić w depresji osoby z powodu objawów depresji należą zarówno bardzo małe porcje jedzenia i strasznie duże porcje. Przejadanie się może wykazać, że w depresji człowiek pragnie nie tylko żywności dla ich słodyczy i cukru, ale dlatego, że jest głód ogromną ilość kalorii. Jedzenie zbyt mało lub dużo opuszcza ciało zbyt cienkie lub zbyt otyłych i mogą być łatwo widoczne w trybie pasywnym samozniszczenia.

Wniosek

Psychcentral.com, w 12 czerwca 2009, artykuł pt "Biological Link do otyłości i depresji" dr Rick Nauert, łączy wysokie wskaźniki otyłości i depresji do genetyki u dorosłych i dzieci. Depresja i przejadanie się może zarówno być skutecznie leczone, jeśli leczenie jest poszukiwane.

Czy Depresja Przyczyna bóle i objawy grypopodobne?

Jednym z najbardziej rozumianych aspektów depresji jest fizyczne, które często towarzyszą objawy tego zaburzenia. Jednak depresja często prezentuje się bóle, bóle i objawy nawet grypopodobne, które mogą utrudnić lekarzowi postawić diagnozę.

Fizyczne Objawy depresji

Fizyczne objawy depresji mogą obejmować zarówno przewlekłego i ostrego bólu mające wpływ na stawy, kończyny, plecy, szyję i głowę. Problemy żołądkowo-jelitowe i zmiany apetytu są także wspólne, podobnie jak zmęczenie i zaburzenia snu.

Przyczyny fizyczne objawy depresji

Sugeruje się, że zakłócenia w neuroprzekaźników serotoniny i noradrenaliny, które są powszechnie sądzi się, że jest odpowiedzialny za zaburzenia nastroju, a także powoduje ból poprzez wysyłanie sygnałów do wadliwych receptorów bólowych. Tak więc, gdy wgłębienie jest wynikiem rozerwanych neuroprzekaźników, ból może być objawem.

Rozpoznanie depresji

Ludzie, którzy cierpią z powodu objawów fizycznych, które są związane z depresją i cierpi również uporczywe zmiany nastroju, takich jak smutek, poczucie bezwartościowości, utrata zainteresowania zwykłych czynności lub myśli samobójczych należy zgłosić te warunki do ich służby zdrowia, aby pomóc w ustaleniu diagnozy ,

Leczenie

Służby zdrowia może zalecić leki, leczenie, a nawet hospitalizacji, lub połączenie tych zabiegów, na depresję.

Rokowanie

Zarząd lub umorzenie nastroju i fizycznych objawów depresji może zostać osiągnięty, choć objawy fizyczne czasami utrzymywał nawet po objawy nastroju są kontrolowane lub w remisji.

Czy Depresja Curable?

Czy Depresja Curable?


Depresja jest poważnym zaburzeniem psychicznym, które może powodować wyniszczające objawy, takie jak zmęczenie, apatia, zaburzenia snu, obniżenie nastroju i poczucie winy lub beznadziejności. Według Narodowego Instytutu Zdrowia, depresja jest nr 1 przyczyną niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych wśród osób dorosłych w wieku produkcyjnym. Chociaż nie ma lekarstwa na depresję, które mogą się powtarzać w ciągu całego życia, leczenie jest bardzo skuteczne dla większości pacjentów i może ostatecznie prowadzić do długotrwałej remisji.

Cele leczenia depresji

Cele dla leczenia depresji są w celu zmniejszenia nasilenia lub najlepiej wyeliminować objawy depresyjne. Jednakże, gdy objawy są pod kontrolą, celem leczenia przesuwa się do zapobiegania nawrotowi lub nawrotowi depresji. Po objawy nie przeszkadzają pacjenta, on lub ona uznana za remisji, ale nie utwardzona. Niedawne badania przeprowadzone przez dr Mark Zimmerman et al, stwierdzono, że u pacjentów określa się jako które zostały z powodzeniem leczonych mniej braku objawów depresyjnych, a obecność pozytywnych stanów umysłu, takich jak optymizm i uczucie ciała więcej energii.

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne są leki na receptę, które łagodzą objawy depresji poprzez inicjowanie zmian w poziomie neuroprzekaźników, które wpływają na nastrój.

Warunki medyczne

W niektórych przypadkach schorzeń są przyczyną nierównowagi hormonalne lub chemiczne, które prowadzą do depresji. W takim przypadku, osoba może rzeczywiście być uważany utwardzać gdzie adresowania bazowego problem medyczny skutkuje całkowitym zaprzestaniu objawów depresji. Helpguide, non-profit, zdrowie psychiczne zasobów, notatki, na przykład, że niedoczynność tarczycy jest często błędnie jako depresję ze względu na podobieństwo objawów między dwoma warunkami.

Psychoterapia

Chociaż psychoterapia nie leczy, albo pozbyć osobę depresji, jest skutecznym sposobem radzenia sobie z objawami depresji i może pomóc uniknąć poważnych nawrotów. Psychologów i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego często używają terapii poznawczo-behawioralnej z pacjentów, aby pomóc im zmienić zachowania, które utrwalają poczucie beznadziei i przygnębienia. W przypadku łagodnej depresji psychoterapii może być stosowany sam, ale w większości przypadków jest on stosowany w połączeniu z lek przeciwdepresyjny.

ECT (Terapia elektrowstrząsami)

ECT lub terapii elektrowstrząsami, jest stosowany w leczeniu bardzo ciężkich przypadków depresji lub epizodu depresji, które towarzyszą objawy psychotyczne, takie jak halucynacje czy urojenia. Podczas ECT, pacjent jest w znieczuleniu ogólnym i zupełnie nieświadomy procedury. Lekarz stawia elektrod na głowie pacjenta i wprowadza kontrolowany porażenia prądem w celu wywołania napadu, który zmieni chemię mózgu. Zgodnie z Mayo Clinic, większość pacjentów otrzymać doskonałą ulgę od ECT, ale musi kontynuować leczenie podtrzymujące, takie jak lek przeciwdepresyjny, w celu zapobiegania nawrotom.

Poziom serotoniny w surowicy, co Czy depresji zaczynają się?

Poziom serotoniny w surowicy, co Czy depresji zaczynają się?


Wiele osób słyszało, że niskie serotoniny w surowicy krwi (5-hydroksy-, lub 5-HT) powoduje depresję. Badania wskazują na związek, ale nie związek przyczynowo-skutkowy. Depresja może wystąpić przy niskich, normalnych lub wysokim poziomem serotoniny w surowicy; nie istnieje "magiczna liczba" gdzie zaczyna depresja.

Opis

Serotonina jest chemiczny posłaniec znaleźć w całym organizmie, w tym mózgu. Zgodnie z Medline Plus normalnej krwi (surowica) poziomy serotoniny od 101 do 283 ng na mililitr (ng / ml).

Depresja

Podręcznik diagnostyczny i Statystyczna Mental Disorders, Fourth Edition, zauważa, że ​​"żadne laboratorium wyniki diagnostyczne epizodu dużej depresji zostały zidentyfikowane." Jednakże kilka neuroprzekaźniki, w tym serotoninę, mogą odgrywać rolę.

Powiązanie

Antydepresanty znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak fluoksetyna, sertralina i zwiększenia serotoniny i mogą być bardzo skuteczne w leczeniu depresji.

Mit

Według badań przeprowadzonych przez Jeffreya Lacasse i Jonathan Leo opublikowane w "PLoS Medicine" w dniu 8 listopada 2005 roku, sukces SSRI doprowadziły do ​​reklamy sugerując, że niskie serotoniny spowodowane depresją. Twierdzenie to nie ma podstawy w badaniach naukowych.

Dowód

Przeciwdepresyjny tianeptyna działa poprzez obniżenie serotoniny, nie podnosząc go. Innym lekiem, rezerpina, co obniża serotoniny nie powoduje depresji. Peter Kramer, MD, pisze w "Przeciw Depresji", że hipotezy łączącej serotoniny do depresji "zawierał część prawdy, ale [stały się] coraz bardziej problematyczne."

Czy HPV powodują raka piersi?

Co to jest HPV?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), nie może powodować raka sutka. Planned Parenthood twierdzi, istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, a szczepionka chroni przed dwoma typami, które powoduje 70 procent przypadków HPV w USA Jeśli masz inne czynniki w swojej medycznej historii, która predysponuje do raka piersi, te mogą przeważać.
HPV zwiększa ryzyko niepłodności i raka szyjki macicy. W niektórych państwach, szczepionka HPV została udostępniona do dziewcząt w wieku 11 i starszych. To była oferowana z punktu widzenia zdrowia publicznego, aby chronić je od niepłodności i ryzyko raka.

Jak uzyskać HPV?

HPV jest przenoszone drogą płciową, choroby z bezpośredniego kontaktu seksualnego. To jest często bezobjawowe, a ludzie mogą mieć i nie wykazują żadnych wyraźnych objawów fizycznych.
Kobiety, które uzyskać badanie wymazu cytologicznego raz na trzy lata mogą poprosić o przesiewowe HPV. Jeśli pojawi się nieprawidłowy wynik Pap, lekarz może zalecić badanie HPV.
Obecnie nie ma żadnych testów HPV dla mężczyzn.

Czy powinienem martwić HPV?

Jeśli masz regularne egzaminy fizyczne i badanie cytologiczne jako skierowany przez lekarza, powinno być w porządku. Jeśli jesteś w kategorii wysokiego ryzyka posiadania kilku partnerów seksualnych, które nie mogą być testowane na HPV, możesz rozważyć coraz testowane częściej.
Jeśli masz HPV, lekarz może sugerować można wzmocnić swój układ odpornościowy poprzez zarządzanie stresem, rzucenie palenia i innych zmian w stylu życia i ponownego testowania w ciągu sześciu miesięcy. Jest możliwe, aby ponownie przetestować jako negatywne dla HPV, jeśli wziąć zaleceń lekarza.

Czy Depresja powodować bóle pleców?

Choć jest to typowe dla pacjentów z przewlekłym bólem cierpi na kliniczną depresję, to jest mniej znany fakt medyczny, który może być także przyczyną depresji i nasilać ból pleców i szyi. Ten artykuł kroniki przyczyny bólu pleców znalezione w cierpiącym na depresję kliniczną i bada niektóre z możliwych rozwiązań.

Objawy

Depresja może być ból w szyi --- dosłownie.
Ból amerykańska Fundacja twierdzi, że 65% ludzi, którzy cierpią z powodu depresji klinicznej również wystąpić jakieś przewlekłe bóle pleców lub karku. Okazuje się, że chroniczne bóle pleców spowodowane przez szczep, urazu lub choroby może prowadzić do depresji --- lub odwrotnie. To, które przyszło-pierwsze-historia featuring kurczaka i jajka, błędne, samodzielnego tankowania cyklu, które mogą powodować poważne szkody fizyczne i psychiczne, jeśli nie jest leczone.

Przyczyny

Jak cykl zacząć?
W badaniu z 2004 roku opublikowanych w czasopiśmie Pain, profesor University of Alberta odkryli dr Linda Carroll, że z badań składa się z 800 dorosłych mężczyzn i kobiet, uczestnicy z depresją są cztery razy częściej cierpią na wyniszczające, przewlekły ból w ich szyi i plecach, niż bez.
Według badań, każdy człowiek doświadcza łagodny ból codziennie, ale pacjenci, którzy cierpią z powodu depresji klinicznej poradzić sobie biernie - zamiast aktywnie - z tych doświadczeń, które "może zwiększyć prawdopodobieństwo, że ból staje się problemem w czyimś życie ", Carroll powiedział. Jej obserwacje poparte badania w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Nijmegen, Holandia, 2006, gdzie lekarze odkryli, że "bezradność był jedynym istotnym predyktorem" wyższy poziom bólu w każdych warunkach.
To fakt medyczny: bardziej cierpią z powodu depresji klinicznej, gorszy ból z powrotem będzie.

Odpowiedź nie medycyna

Niestety, nie ma dowodów, że leki przeciwdepresyjne pomoże pleców pacjenta, lub poważne bóle medycyna poprawi stan psychiczny ból pleców, który jest już cierpiącego na depresję kliniczną.
Podczas reumatolog Kalifornii dr Mark Borigini czasami przepisuje leki antydepresyjne, aby jego kręgosłup pacjentów z powodu ich "efekty" i uspokajających niskich dawek zawartości lek przeciwbólowy, ostrzegł w lutym 2009 na blogu Psychologii Dziś, że "wydaje się, że u pacjentów z przewlekłym bólem krzyża nie odczuwają zmniejszenie depresji z wykorzystaniem antydepresyjne. "

Leczenie

Zamiast badania mówią, odpowiedź na ból pleców może położyć na myśli i postawy pacjenta.
Carroll zaleca, aby pacjenci, którzy cierpią na bóle pleców i zarówno depresji z ich pracy terapeutów i lekarzy do przyjęcia bardziej aktywny sposób radzenia sobie z bólem poprzez zmiany ćwiczeń, pracy i stylu życia. Ona wydaje się być na dobrej drodze: dr Kurt Kroenke, lekarz w Indiana University School of Medicine, opublikowane w maju 2009 badania w Journal of American Medical Association, że reklamowany lepsze stopy zwrotu dla pacjentów, którzy przeszli przez zindywidualizowanego schematu że reklamowany terapeutyczne zarządzania bólem obok antydepresantów i leków przeciwbólowych, niż tych, którzy zajmowali się problemem w zwykły sposób - przez popping pigułki i mając nadzieję, że działa.
"Jest możliwe, że polepszenie ból naszym badaniu odbite główny efekt poprawy nastroju, ... i wyciągi, jak depresja, pacjenci odczuwają ból jako mniej intensywny i mniej inwalidztwo. Przeciwnie, jest to również możliwe, że polepszenie w depresji pośredniczy poprawa w bólu ... lub że zarówno depresji i bólu zmniejszonej wskutek wpływu leczniczego na wspólnym szlaku "Kroenke pisał.

Zapobieganie

Jedno jest pewne: jeśli depresja kliniczna lub strajki ból pleców, uzyskać pomoc od razu.
"Ważne jest, aby próbować radzić sobie z tymi warunkami, zanim staną się kłopotliwe i prowadzić do błędnego koła", Carroll powiedział.

Czy Depresja zaraźliwe?

Czy Depresja zaraźliwe?


Chociaż dużo o depresji pozostaje nieznany, ustalono, że depresja w jakiejkolwiek formie nie jest zaraźliwa. Według interwencji Przewodnik rodziny na chorobę psychiczną (Bodie Morey, et al; 2007), depresja jest spowodowana przez zmiany w chemii mózgu.

Rodzaje

Typy depresji obejmują główną lub depresji jednobiegunowej, depresji dwubiegunowej, a dysthmia ("niewielką depresję"). Żaden z nich nie można się zarazić od innej osoby.

Rozważania

Zgodnie z Mayo Clinic, wszystkie typy depresji może być częściowo spowodowane przez geny. Jest możliwe, że osoba może produkować dzieci, które dziedziczą depresji.

Przyczyny

Choroby zakaźne są przenoszone przez chemicznych, takich jak bakterie i zarodniki grzybów. Nie ma takich zakażeń emitowanych przez osobę z jakiejkolwiek formy depresji.

Nieporozumienie

Ludzie żyjący z depresji osoby mogą czuć się smutny, ale tylko dlatego, że są zaniepokojeni poszkodowanego. Bliscy bez depresji nie czuje depresji cały czas.

Ostrzeżenie

Przewodnik Interwencja Rodzina choroby psychicznej ostrzega, że ​​osoby bez depresji może winić osobę z depresją do "co czuję depresję, też." Tego rodzaju oświadczenie może dokonać osoba z depresją czują się gorzej.

Czy Depresja Przyczyna bezdech senny?

Związek między depresją, zaburzenia nastroju składający się z długotrwałym smutkiem, zmniejszenie poczucia własnej wartości, zmiany snu i innych negatywnych objawów, ma niejasne powiązania z bezdechu sennego. Bezdech podczas snu stanowią zaburzenia, w których oddychanie jest wielokrotnie przerwane podczas snu, zwykle zauważone przez ofiary, co może powodować zmęczenie stałym w ciągu dnia. Liczne badania zbadali połączenia między tymi zaburzeniami i chociaż wyniki nie są jasne, wydaje się, że połączenie.

Rozpowszechnienie bezdech senny w depresji

Osoby cierpiące na depresję są pięć razy częściej niż w populacji ogólnej, aby doświadczyć na bezdech senny.

Przyczyna i skutek

Podczas gdy te z depresją są bardziej narażone na bezdech senny, przyczyna i skutek jest jasny. Obie choroby mogą dzielić podobną przyczynę, depresja może być przyczyną bezdechu sennego lub bezdech senny może powodować depresję. Naukowcy nie byli w stanie znaleźć ostateczną odpowiedź.

Leczenie bezdechu sennego

Leczenia bezdechu sennego stwierdzono zmniejszenia objawów depresji.

Wspólne Objawy

Bezdech senny i depresja mają wiele objawów, takich jak zmiany snu, zmęczenie i rozdrażnienie. Naukowcy podejrzewają, że lekarz może po prostu pomylić tych dwóch zaburzeń i nadmierne diagnozowanie ich razem.

Leczenie

Dyskusja i leki terapii mają wysoki wskaźnik sukcesu w leczeniu depresji, podczas gdy te z bezdechu sennego najczęściej nosić urządzenie, aby otworzyć swoje drogi oddechowe. Korzystanie z jednej z tych opcji będzie prawdopodobnie zmniejsza objawy obu zaburzeń.

Czy Depresja Przyczyna Anger?

Czy Depresja Przyczyna Anger?

Połączenie

Depresja może powodować wiele objawów, w tym złości. Depresja jest wyrażona jako drażliwego nastroju i zachowania wybuchowego w wielu osób, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Kliniczna depresja jest opisana jako okres smutku trwającej dłużej niż 2 tygodnie i zakłócanie codziennego funkcjonowania. Wiele osób jednak, złoszczą, a nie smutne, gdy próbuje radzić sobie z objawów związanych z depresją. Poczucie braku wartości, niezdolność do koncentracji, utrata przyjemności w większości działań, istotne zmiany w apetytu lub przebiegu snu, a myśli samobójcze są wszystkie rozpoznawalne objawy depresji i może być bardzo frustrujące dla osoby cierpiącej z tymi problemami.

Przyczyny

Wiele czynników może przyczynić się do depresji osoby, w tym czynników biologicznych i środowiskowych. Wiele razy wymagana jest interwencja medyczna w leczeniu depresji, jeśli objawy nie mogą być zarządzane z terapii i leczenia niemedycznych. Biologicznych i genetyczne linki do depresji może nie być traktowane bez stosowania leków. Gniew związane z depresją może być bardzo niebezpieczne, ponieważ ciężkiej depresji osoba może mieć bardzo niewiele dba o bezpieczeństwo własne i może angażować się w niebezpiecznych i agresywnych zachowań. Wybuchy przemocy, agresja fizyczna krzyczeć i może prowadzić, jeśli osoba ma do czynienia z depresją. Niezależnie od tego, co jest przyczyną depresji lub gniew, ważne jest uzyskanie pomocy jeśli objawy eskalację.

Szukajcie Pomoc

Wiele razy objawy depresji i gniewu będzie się zbyt trudne do opanowania sam. Terapii, leki i grupy wsparcia są użytecznymi narzędziami w leczeniu depresji. Uczestnictwo w programie zarządzania gniew może pomóc uzyskać kontrolę impulsywnych zachowań i pozwalają na strategie radzenia sobie, które zostaną opracowane. Korzystanie z technik, takich jak kroniki role-playing i relaksu może pomóc depresji ludzie przejęcie kontroli nad swoimi emocjami i nauczyć się zarządzać wyzwala ich gniewu. Ważne jest, aby niezwłocznie zasięgnąć pomocy, jeśli myśli samobójcze lub niebezpiecznych i wysokiego ryzyka zachowań są wyrażone.

Czy sacharyna powoduje raka?

Pogłoski obfitują o związku sacharyna i raka. Ale panująca opinia wśród ekspertów, dziś jest to, że nie ma związku między sacharyny i raka u ludzi. Począwszy od 1970 roku, znaleziono wiele badań, że sacharyna może powodować raka pęcherza u szczurów. Po wielu latach rozpatrywania tych badań, US National Toxicology Program postanowiła usunąć sacharyny z listy substancji uważanych za potencjalnie rakotwórcze.

Historia

Sacharyna została odkryta w 1879 roku Przez obu wojen światowych, osoby powołane sacharyna w czasach niedoborów żywności i reglamentacji. W 1958 roku Kongres dał Food and Drug Administration (FDA) prawo do zapewnienia bezpieczeństwa dodatków do żywności. Ponieważ sacharyna był używany przez wiele lat, FDA nie zacząć uczyć go aż do 1970 roku.

Pochodzenie boju

1977 kanadyjskiego badania przekonały FDA, że istnieje związek między sacharyny i raka pęcherza moczowego u szczurów. FDA zaproponował zakaz sacharyna, który miałby niejawnych sacharyna, jak over-the-counter lek, poważnie ogranicza jego sprzedaży. Ze względu na popularność sacharyny, Kongres nie zatwierdzi zakaz FDA. Zamiast tego upoważnione, że sacharyna poddać więcej badań bezpieczeństwa. Również Kongres umieszczone moratorium na wszelkie zakazy sacharyny, dopóki badania bezpieczeństwa zostały zakończone. Moratorium zostało odnowione kilka razy od tego czasu.

Operacje kongresowe

Kongres wymaga również, by na etykietach produktów zawierających stan sacharyna, co następuje: ". Stosowanie tego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia Produkt zawiera sacharyny, co zostało określone, że powodują raka u zwierząt laboratoryjnych". W tym czasie Kongres że etykieta była ważna, ponieważ z badań, które pokazane było wyraźny związek między sacharyny i raka pęcherza moczowego u szczurów. Ale dziś, National Cancer Institute (NCI), mówi, że tylko badania te wykazały, że sacharyna powoduje raka pęcherza u szczurów. NCI mówi, że ludzie nie mają szczególny mechanizm znajdujący się w szczura, który pozwala sacharyna powoduje raka pęcherza.

Skreślenie z listy sacharyny

Aż do 2000 roku, sacharyna został wymieniony jako "racjonalnie przewidzieć być rakotwórczy dla ludzi" przez US National Toxicology Program. Ale dlatego, że ludzie nie mają odpowiedni mechanizm u szczurów, a ponieważ nigdy nie został sacharyny ostatecznie powodują raka u ludzi, US National Toxicology Program usuwa sacharyna z listy. Po wykluczeniu, Prawo 2000 uchyliło wymogi dotyczące etykietowania produktów zawierających sacharyny.

Aktualne Ekspertyzy

US National Toxicology Program zbadała wszystkie odpowiednie badania i ustalił, że sacharyna nie wykazano, aby spowodować raka u ludzi. FDA informuje, że American Cancer Society, American Medical Association i Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne wszyscy wierzą, że sacharyna jest bezpieczny w użyciu. I National Cancer Institute twierdzi, że nie ma jednoznacznych dowodów, że sacharyna powoduje raka u ludzi.

Dlaczego Otyłość powoduje depresję

Otyłość i depresja są silnie ze sobą powiązane, choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje więcej niż jeden powód. Otyłość ma wiele zagrożeń dla zdrowia, a depresja jest jeden, którego nie można przeoczyć.

Jaki jest związek?

Odnotowano pewne debata nad tym, czy depresja powoduje otyłości lub otyłość powoduje depresję. To jest "jajko czy kura" argument za nimi są bardzo związane. Wiele razy, gdy wciśnięty otyła osoba była porażka wagi, depresja znika także.

Psychologiczny

Jedną z przyczyn otyłości powoduje depresja psychiczna. Otyli ludzie wydają się być bardzo świadomy siebie ich wygląd, i że przelewa się do niskiej samooceny, nerwowość mówić do ludzi "piękne", a także otwiera drzwi dla nieuczciwej badania siebie.

Społeczne

Presja społeczna na pewno odgrywają rolę u osób otyłych jest nieszczęśliwa. Jeśli osoba jest nieśmiały albo boi się towarzysko, że samotność będzie powodować depresję. Że brak pewności siebie będzie, aby jeszcze mocniej się towarzysko, a błędne koło trwa.

Hormony

A osoby hormonów zmienia się, gdy w rzeczywistości są one otyłe. Ciało ciężko pracuje, aby utrzymać równowagę, ale u osób otyłych, że równowaga zostanie zapukał krzywo i organizm produkuje więcej kortyzolu, hormonu stresu, który zwiększa stres i wzywa do ciała do przechowywania więcej tłuszczu. Ten brak równowagi hormonalnej jest głównym powodem otyłości powoduje depresję, i dlatego może być tak trudne dla osoby otyłe, aby wyciągnąć z tych przyzwyczajeń.

Biologiczny

Istnieje wiele przyczyn biologicznych poza hormonów, które pomagają wyjaśnić, dlaczego otyłość powoduje depresję. Dodatkowy ciężar powoduje nacisk na kości, mięśni i stawów. Prowadzi to do większej liczby urazów lub po prostu bardziej "ból". To prowadzi do zmęczenia i bólu, które także przyczyniają się do depresji.

Społeczne

Wreszcie, istnieje wiele powodów społeczne, że otyłość może powodować depresję. Istnieje tyranami, którzy śmieją się z grubych ludzi i "Beautiful" chudych ludzi, którzy będą drwić osoba otyła. Istnieje ogromna presja społeczna, aby być cienka, a gdy osoba otyła jest bombardowany z tych obrazów, może skończyć się ich przygnębiające.

Witaminy, aby pomóc w lęku i depresji

Lęk i depresja są dwa oddzielne warunki, ale zgodnie z Mayo Clinic psychiatra Daniel K. Halla Flavina, MD, nie jest niczym niezwykłym, doświadczenie zarówno zaburzenia w tym samym czasie. Prawie połowy pacjentów z depresją, są także zdiagnozowany zaburzeń lękowych. Richard N. Podell, MD, z Robert Wood Johnson Medical School, powiedział leczenie żywieniowe działa na tych samych systemów biologicznych organizmu, jak często przepisywanych leków. Witaminy i inne suplementy, które pomogą z lęku i depresji są ważnym i skutecznym elementem leczenia.

B Witaminy

Istnieje korelacja między depresją a niedobory witaminy B, Hall-Flavin powiedział. Czy depresja powoduje niedobór lub niedobór powoduje depresję jest nieznany. Jednak, witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i regulacji nastroju. Hall-Flavin zaleca podjęcie suplement witaminy B, aby pomóc w zwalczaniu depresji.

Omega-3 kwasy tłuszczowe

Suplementów oleju rybnego, albo same albo w szczególności w połączeniu z lekami na receptę, wydają się być skuteczne w terapii depresji, Hall-Flavin powiedział. Podczas gdy potrzebne są dalsze badania, wydaje się, że niskie poziomy kwasu eikozapentaenowego (EPA), jeden z kwasów tłuszczowych w rybach, są powszechne u osób z depresją. Ryby i olej z nasion lnu zawierają dodatki olejowe zarówno EPA i są powszechnie dostępne w supermarketach i aptekach. Jeść więcej ryb, to kolejny prosty sposób zwiększyć spożycie omega-3.

SAMe

S-adenozylo-L-metioniny, znany również jako SAMe, jest chemiczny wyprodukowany przez wątrobę i wykorzystywane w produkcji neuroprzekaźników. Jest on również dostępny jako suplement diety. Scott Olson, ND, powiedział, że ludzie biorąc między 800 i 1600 miligramów na dzień, wskazują na znaczną poprawę w zakresie objawów depresyjnych. Tego samego nie powinien być stosowany przez osoby z chorobą dwubiegunową, jednak, ponieważ może to wywołać epizody maniakalne. Brak efektów ubocznych obserwowano od suplementacji SAMe według Olson.

Aminokwasy

Niskie poziomy aminokwasów są często u osób z depresją oraz lęku według William Nelson, NMD, naturopatyczną lekarza, który specjalizuje się w terapii aminokwasów. Suplementacja dawkach terapeutycznych aminokwasów czasami powoduje poprawę nastroju w ciągu zaledwie kilku dni, ale typowa kuracja trwa od dwóch miesięcy do roku. Pacjenci nadal stosować mniejsze dawki dodatki aminokwasów potem. Zgodnie z Nelson, aminokwasy są przekształcane neuroprzekaźników. Ponieważ wzrost stężenia neuroprzekaźników, objawy depresji i lęku zmniejsza. Brak efektów ubocznych zostały skorelowane z terapii aminokwasów.

Dziurawiec

Dziurawiec zwyczajny jest wyciąg ziołowy, który jest powszechnie stosowany w leczeniu depresji. Mayo Clinic mówi suplement wydaje się być skuteczne w łagodzeniu objawów łagodnej i umiarkowanej depresji. Jednak zioło współdziała z innymi suplementów i leków na receptę, i nie powinny być używane bez kierunkiem pracowników służby zdrowia. Dziurawiec zwyczajny, nie wydaje się być przydatna w leczeniu ciężkich przypadkach depresji.

Ważne uwagi

Przed rozpoczęciem nowego systemu uzupełniania zawsze skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Mimo, że są naturalne, niektóre zioła i suplementy mogą mieć poważne interakcje z ponad-the-counter i recepty leki.

Jak prowadzić do niepokoju Stres?

O Stres

Stres jest zwykle spowodowane przez coś, co sprawia, że ​​czujesz się sfrustrowany i zły. Mimo, że każdy musi radzić sobie z jakąś ilość stresu w życiu, co ludzie uważają stresujące mogą się różnić. Gdy organizm reaguje na zmiany, rzeczą, która powoduje, że zmiana może być potencjalnym czynnikiem stresu. Zarówno zdrowie fizyczne i psychiczne mogą mieć negatywny wpływ, gdy osoba jest stale pod zbyt dużo stresu. Nadmierny stres może powodować choroby serca lub depresji, i, o ironio, przeżywa atak serca lub cierpiących na depresję mogą powodować stres. Z kolei, stres może prowadzić do większej liczby uczucie niepokoju. Zmęczenie, choroby i czynniki środowiskowe są najczęstsze przyczyny stresu, choć stan zdrowia, takie jak niski poziom cukru we krwi, nadczynność tarczycy, niedoboru witaminy B12 lub nowotworu wpływ nadnercza mogą również przyczynić się do stresu. Emocje, wahania hormonów, skutki uboczne niektórych leków, palenia tytoniu i alergii są inne czynniki, które mogą prowadzić do niepokoju i stresu. Bóle głowy, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca i bóle brzucha są często fizyczne objawy stresu.

O lęku

Niepokój zazwyczaj pochodzi z uczucia obaw lub strach. Uogólnione zaburzenia lękowe charakteryzują się ciągłym niepokoju i strachu. Lęk może być spowodowane przez niektóre leki, w tym leki obkurczające błonę śluzową, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki tarczycy, tabletek odchudzających, kortykosteroidy i amfetaminy. Nikotyny, kofeiny i alkoholu może powodować niepokój, jak również. Zmęczenie, problemy ze snem, trudności z koncentracją, pocenie się, drżenie i biegunka i częste oddawanie moczu są zwykle objawy lęku. U niektórych osób, lęk przejawia się panice, co powoduje indywidualne czuć nagle przytłoczony niewyjaśniony strach towarzyszy przyspieszony oddech i przyspieszone bicie serca.

Połączenie między dwoma

Naukowcy z Harvard Medical School twierdzą, że znaleźli nowe dowody łączące stres i niepokój. Wyniki badań na myszach wskazują, że narażenie na stres hormonów na czas powoduje lęku związanego z depresją. Podczas gdy wcześniejsze badania wykazały, że osoby, które są na depresję mają wysoki poziom hormonu stresu kortyzolu, naukowcy są wciąż niepewne medyczne czy depresja powoduje uwalnianie hormonów lub więcej więcej hormonu stresu, co powoduje depresję. Inne badanie opublikowane w Behavioral Neuroscience dąży się potwierdzać teorię, że stały stres może prowadzić do niepokoju, co sugeruje, że uwalnianie hormonów stresu przez dłuższy okres czasu mogą osoby mniej zdolne do radzenia sobie w sytuacjach stresowych, kiedy się pojawią.

Rola serotoniny

Serotonina jest neurotransmiterem w mózgu. Substancja ta pozwala na przekazywanie sygnałów z jednego obszaru do drugiego mózgu. Dziewięćdziesiąt procent serotoniny znajduje się w przewodzie pokarmowym i płytek krwi. Ten związek chemiczny jest uważana wpływają różnorodne psychologicznych i innych funkcji organizmu.

Znaczenie

Wpływy nastroju, pragnienie seksualne i funkcyjne, apetytu, snu, pamięci, uczenia się i regulacji temperatury serotoniny. Serotonina wpływa również serca, mięśni i funkcji elementów w układ hormonalny.

Teorie / Spekulacje

Poziom serotoniny we krwi są niższe u osób cierpiących na depresję. Lekarze nie są pewni, czy niski poziom serotoniny powoduje depresję czy depresja powoduje, że poziom serotoniny spada.

Rozważania

Serotonina jest wykonany z tryptofanu. Tryptofan jest aminokwasem, który przekształca się w serotoniny.

Pokarmy zwiększyć seratonin

Bogate w białko mięso, kurczaka, nabiału i orzechy spożywane wraz z pokarmów bogatych w węglowodany może pomóc zwiększyć serotoniny. Węglowodany insuliny, która utrzymuje tryptofanu we krwi, gdzie może on wejść w mózgu.

Witaminy

Witamina B6 pomaga tryptofan przekształcić w serotoninę.

SSRI

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) są przewidziane dla zaburzeń psychicznych. Stosowanie leków z grupy SSRI jest, że działa poprzez wpływ na nastrój, nastawienie i zachowanie.

Czy niska żelaza powodować depresję?

Czy niska żelaza powodować depresję?

Objawy depresji-jak

Gdy wdycha, tlen z powietrza jest przenoszony z płuc do strumienia krwi przez drobnych naczyń krwionośnych. Czerwone krwinki podnieść cząsteczki tlenu i przenoszenie ich przez organizm. Zwykłe czerwonych krwinek wystarczająco chemicznej nazwie hemoglobiny absorbują cząsteczki tlenu i przesyłania w organizmie.

W ciele, że jest niedobór żelaza, produkowany jest niewystarczająca hemoglobiny. To powoduje odkształcenia, mniejszych i mniej czerwonych krwinek. Bez odpowiedniej ilości tlenu docierającego do mózgu i innych ważnych organów, zestawy zmęczenia. Zmęczenie, brak koncentracji i zmienność nastrojów są wszystkie objawy depresji oraz objawy niskiego żelaza. Bez diagnozy lekarskiej, to jest możliwe, aby stwierdzić, co powoduje objawy.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Niskie żelazo, lub niedokrwistość z niedoboru żelaza, ma wiele przyczyn. Krwawienia wewnętrzne, takie jak wrzody mogą powodować anemię. Zła dieta jest inna. U kobiet w ciąży lub ciężkie cykle miesiączkowe są główną przyczyną niskiego stężenia żelaza. Inne rodzaje niedokrwistości z niedoboru żelaza może być spowodowane przez pewne leki recepturowe.

Proste badanie krwi może określić, czy depresja czujesz jest spowodowane niskim poziomem żelaza. Dobrą wiadomością jest to, że niskie żelazo, zwłaszcza jeśli jest to spowodowane przez diety lub ciąży, jest łatwo skorygować. W większości przypadków dodatek żelaza będą wymagane. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które są wam dokładnie. Nawet jeśli objawy poprawy, nie zatrzymują się suplementację żelaza, bez konsultacji z lekarzem.

Jeśli anemia jest spowodowana wewnętrznym krwawieniem lub innych problemów medycznych, suplementów żelaza oraz inne leczenia zostaną omówione. Niski poziom żelaza, które są wywołane przez leki mogą wymagać zmian w recepturze. Dlatego tak ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy depresji trwać dłużej niż tydzień.

Poprawa diety

Jednym ze sposobów uniknięcia depresji spowodowanej niskim poziomem żelaza jest do jedzenia zdrowej diety. Żywności, które są bogate w żelazo powinny zostać włączone do każdego stylu życia w ramach zdrowego odżywiania.

Popeye miał rację: Jedz szpinak. Ale nie mam szklankę mleka lub produktów mlecznych z nim. Wapń może hamować wchłanianie żelaza. Wszystkie ciemnozielone warzywa liściaste zawierają żelazo. Jarmuż, Collard zieleni, zieleni burak, szpinak i ciemny zielony i czerwony sałaty są dobrym źródłem żelaza. Innym bardzo dobrym źródłem żelaza jest arbuz. Powinno być arbuz, że ma czerwone mięso (nie nasiona lub nasiona, to nie ma znaczenia). Odżywianie się może zapobiec depresji związane z niskim poziomem żelaza.

Czy Neurontin powodować depresję?

Czy Neurontin powodować depresję?


Neurontin jest nazwą handlową leku o nazwie gabapentyny, kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który stosuje się w leczeniu bólu neuropatycznego. Została ona opracowana do leczenia epilepsji i jest dostępna w postaci kapsułek, tabletek i roztworu doustnego. Niedawno przeszedł badania naukowe w celu określenia, czy to powoduje depresję.

Znaczenie

Neurontin jest używany przez tych, którzy cierpią z powodu bólu, który jest związany z dolegliwości, takich jak półpasiec, nerwobóle i ciężkie migreny. Jest to czasami stosowane w połączeniu z innymi lekami, aby zapobiec niektóre typy drgawek. Została zatwierdzona przez Food and Drug Administration w 1984 roku na padaczkę; jego zastosowanie w leczeniu neuralgii dodano później.

Expert Insight

Wpływ gabapentyny na tych, którzy cierpią zaburzenia nastroju, takie jak depresja został przebadany przez lekarzy. Badania wykazały, że nie miały wpływu gabapentyny osób z zaburzeniami, ani tych, którzy nie jeden, który zabrał zarówno lek i placebo. Jednakże badania te nie wykluczają, że użytkownicy narkotyków nie doświadczy depresji klinicznej.

Ostrzeżenie

Choć depresja nie jest wymieniony jako wspólny efekt uboczny dla Neurontin, zawroty głowy, senność i gorączka były wymieniane jako częste działania niepożądane, które wystąpiły u 8 procent lub więcej przypadków. Depresja była wymieniana jako efekt uboczny w drobnych 1 do 7 procent pacjentów. Inne w tej kategorii obejmują niewielkie zaburzenia widzenia, gaz i bóle głowy. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą wystąpić wobec zwiększonej skutków ubocznych.

Rozważania

Przed zmianą Ci NEURONTIN dawkę zawsze skonsultować się z lekarzem. Ostrzega użytkowników Neutrontin tylko przyjąć ją tak przepisane, i nie przekracza lub zminimalizować dawkę. Użytkownicy zwykle powiedział Neurontin® nie przerywać stosowania leku nagle, jak użytkownik musi być weened się leki.

Streszczenie

Depresji Clinical jest możliwe między małym większości użytkowników Neurontin, ale nie jest głównym skutkiem ubocznym leku. Od Neurontin nie jest użytecznym sposobem leczenia pacjentów z zaburzeniami nastroju, którzy martwić się o efekt narkotyku na ich nastrój najprawdopodobniej wiedzieć od lekarza lub psychologa, jeśli są w niebezpieczeństwie tych skutków.

Czy Zetia powodować depresję?

Zetia stosuje się do leczenia wysokiego poziomu cholesterolu przez hamowanie wchłaniania cholesterolu z żywności do układu pokarmowego. Depresja jest jednym z mniej częste działania niepożądane, chociaż myśli samobójcze i ciężka depresja nie towarzyszą ZETIA jak to robi wiele innych leków. Inne działania niepożądane to biegunka, bóle stawów i uczucie senności.

Depresja i inne skutki uboczne

Depresja jest znany efekt uboczny Zetia. Najbardziej prawdopodobne działania niepożądane to: biegunka, bóle stawów i senność. Mniej prawdopodobne skutki są depresja, trudności w oddychaniu, wysypki i pokrzywka, bóle mięśni, bóle brzucha, bóle głowy i kamienie żółciowe.

Częstość występowania i nasilenie depresji

Choć depresja nie jest jedną z bardziej popularnych efektów ubocznych, lekarze czasami nie do określenia, czy pacjenci mają historię depresji w ich życiu lub ich rodzin. Czynniki ryzyka znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo Zetia® wyzwalającego depresji u danego pacjenta. Zetia nie wymienia myśli samobójcze, omamy i manię jako skutki uboczne. Te działania niepożądane mogą towarzyszyć każdą walkę z depresją czy depresja staje się na tyle poważne i jest pozostawione bez leczenia.

Dodanie Depresja Ostrzeżenie

Kiedy Zetia początkowo wprowadzone na rynek, jego materiały marketingowe i informacje dla pacjentów nie wymienić depresję jako potencjalny efekt uboczny. Jednak raporty pacjentów z depresją doprowadziły do ​​dalszych badań, które ujawniły, że depresja była efektem ubocznym Zetia. Producenci ZETIA otrzymała zgodę US Food and Drug Administration w lutym 2008 roku, aby dodać ostrzeżenia depresji do swojej listy potencjalnych skutków ubocznych w materiałach marketingowych i pacjentów.

Podobne Leki i ryzyko depresji

Vytorin, lek, który łączy w sobie ZETIA i simwastatyny, miał depresję ostrzeżenia dodane do jego etykiecie w tym samym czasie, że Zetia zmieniła informacji marketingowych i etykiety zawierać depresji jako potencjalny efekt uboczny.

Wpływ zmian na rynku Label

Zarówno Zetia i Vytorin otrzymał ostrą krytykę otaczającej wiadomość, że Zetia może powodować depresję. Ten news wyszedł po chwili, że badania wykazujące, że został zwolniony Zetia, w połączeniu z simwastatyny, nie wolno zatkania tętnicy lepiej niż simwastatyny sama. Akcje obu firm świateł przez kilka miesięcy po wydaniu tej wiadomości, a następnie wrócił do swoich dawnych poziomów.