adcov.com

czerniak poczatkowa faza

Rodzaje czerniaka złośliwego

Rodzaje czerniaka złośliwego


Dermatolodzy uznają cztery główne rodzaje: czerniaka złośliwego czerniaka rozprzestrzenia, powierzchownej czerniaka guzkowego plama soczewicowata Maligna czerniaka i kończynowy lentiginous czerniaka. Uznają one również dwa główne podtypy.

Powierzchowne Rozprzestrzenianie Czerniak

Rachunki powierzchowne czerniaka rozłożenie na 7 z 10 przypadków czerniaka. Zaczyna się w maleńkim miejscu z nieregularnych granicach, i może się wydawać, czarny, brązowy, niebieski, czerwony, biały i inne kolory. Jak czerniak rozwija się, może się zmieniać kolory, a także może się swędzenie lub stan zapalny.

Czerniak guzkowy

Spośród wszystkich typów czerniaka, czerniak guzkowy jest najbardziej agresywny. Jest to zazwyczaj ciemnym kolorze, na przykład biały lub brązu. W przeciwieństwie do innych czerniaka, czerniak guzkowy rozciąga w dół (na skórę) szybciej, niż na zewnątrz (na szczycie skóry), co może sprawić, że trudne do wykrycia. Osoby w wieku powyżej sześćdziesięciu są szczególnie zagrożone.

Plam soczewicowatych Maligna Czerniak

Plam soczewicowatych maligna czerniaka zazwyczaj rośnie na słońcu uszkodzoną skórę. Jej niejednolity brązowe kolory mogą przypominać miejsce, wiek lub miejsce do opalania, zwłaszcza nieszkodliwy rodzaj przebarwienia nazwie pospolitej plam soczewicowatych. W związku z tym, plam soczewicowatych maligna mogą rosnąć przez wiele lat, aż kolor ciemnieje i rozwija bardziej nieregularne granice. Zanim faktycznie zamienia nowotworowe, plam soczewicowatych maligna czerniaka jest również nazywany "plamka Hutchison."

Kończynowy Lentiginous Czerniak

Rachunki kończynowy lentiginous czerniaka połowę wszystkich przypadków czerniaka w Afroamerykanów i Azjatów. Nazywana jest również "ukryte czerniaka", bo od tego, gdzie tworzy: na podeszwach i dłoniach, wewnątrz jamy ustnej lub nosa, a nawet pod paznokciem lub paznokieć. Podczas początkowej fazie, kończynowy lentiginous czerniak często wygląda dziwnym kształcie opalenizny lub smugi paznokci.

Podtypy

Te dwa podtypy czerniaka są stosunkowo rzadkie. Pierwszy, amelanotic czerniaka, wygląda jak czerwone lub różowe zabarwienie ryczałtu, a drugim, desmoplastic neurotroficzny czerniaka, wygląda jak bezbarwny blizny.

Rak skóry Czerniak

Rak skóry Czerniak


Raka czerniaka skóry jest najbardziej niebezpieczną odmianę raka skóry. Czerniaka obejmuje najmniejszą liczbę wszystkich przypadków raka skóry, ale jest on w większości zgonów wszystkich tego typu nowotworów. To dostaje swoją nazwę od pigmentu, który umożliwia skórze osoby mają kolor-melaniny. Czerniaka, raka skóry w komórki, które produkują melaninę są kierowane. Nowotwór skóry można leczyć dobre wyniki, jeśli jest wykrywane w fazie początkowej.

Przyczyny czerniaka

Normalne komórki skóry będą dojrzewać i przesunąć w górę, w kierunku powierzchni skóry, gdzie starsi i martwe komórki umierającej odpadnie. Cały ten proces jest kontrolowany przez DNA w komórkach, u osoby, ale gdy coś się dzieje w DNA proces może wychodzić z kontrolą. Ma to miejsce w przypadku czerniaka skóry, nowotworów, jak komórki skóry zaczynają przypadkowo rośnie. Dokładna przyczyna nie jest jeszcze jasne, ale nie wydaje się być silny związek z promieniowaniem ultrafioletowym. Ten typ promieniowania pochodzi od słońca i od opalania łóżka i światła. Promieniowanie to powoduje zmiany w DNA komórek skóry, które mogą prowadzić do raka skóry, czerniaka, raka, ale może uderzać w innych częściach ciała, które nie zostały wystawione na światło, oznacza to promieniowanie jest tylko jeden element tajemnicy, co powoduje, że na tę chorobę ,

Objawy

Nowotwór skóry może występować w dowolnym miejscu w organizmie człowieka. Jednak najczęściej jest to widoczne, gdy ciało jest często narażona na działanie promieni słonecznych. Obejmuje to plecy, nogi, ręce i twarz osoby. Wiadomo, pojawiać się na dnie stóp, dłoni, oraz w łóżkach paznokci, jak również. Początkowe objawy czerniaka to dziwne, gdy się wzrost upraw patrząc na skórze lub mol, że był już obecny zaczyna się zmieniać. Moli są zazwyczaj jeden kolor z ramką bardzo charakterystyczny i niewielki, w przyrodzie. Ale kiedy raka czerniaka skóry jest obecne moli może się zmienić. Po istniejących moli zagęścić i stać podwyższone lub rozpocząć skalowanie, osłabienie lub skórka może być ponad toczenia nowotworowych. Inne objawy to może obejmować zaczerwienienie i swędzenie do obszaru w pobliżu mola i płonącego lub mrowienia w regionie. Późniejsze objawy czerniaka będzie zawierać potencjalne krwawienie z mol i ból w obszarze mol.

Na co zwrócić uwagę

American Academy of Dermatology ma pochodzić z przewodnikiem pomocą liter A, B, C, D i E jako narzędzie wiedzieć, co być czujnym w odniesieniu do moli, które mogą oznaczać początek raka czerniaka skóry. Oznacza asymetryczny i oznacza, że ​​krety o bardzo dziwnych kształtach powinny być uważnie obserwował. B jest na granicy mol. W przypadku nieregularnego lub granica wydaje nierówny pacą lub pofałdowany kształt może to być czerniak. C oznacza uważać na zmiany w kolorze. Narośla, które są wielobarwne lub mają nierównomierny rozkład barwy są zazwyczaj nowotworowych. D jest dla średnicy mol, z mol większej niż jedna czwarta cala całej budzi obawy. E oznacza się rozwija, jak zmienia mol kształt, rozmiar, kolor lub dowolną kombinację tych cech.

Czerniak Inscenizacja

Gdy lekarz zdiagnozował raka czerniaka skóry zwykle przez biopsji podejrzanej krety następnie rak jest wystawiona. Oznacza to, że znajduje się oznaczenie, jak poważny warunek jest. Etap 0 czerniaka jest ograniczony tylko do skóry i jeszcze nie rozpoczęła się do innych części ciała. Etap I oznacza, że ​​rak jest tylko w niewielkim obszarze i może być rozpatrywane skutecznie natomiast w drugą skrajność, Etap IV, widział nowotwór rozprzestrzenił się szeroko do narządów, takich jak płuca i wątrobę, z małą szansą na to, aby być usunięte z interwencja chirurgiczna.

Leczenie czerniaka

Chirurgiczne usunięcie czerniaka we wczesnym stadium jest najczęściej stosowane rozwiązanie. W większości przykładów wyjęciu nowotworowych skóry i trochę okolic eliminuje zagrożenie. Te czerniaki, które rozprzestrzeniają się poza skórą wymagają innych zabiegów. Oryginalny obszar zostanie usunięty chirurgicznie, które może dać pacjentowi ulgę od objawów raka ale to usunięcie nie zależy od tego, gdzie znajduje się czerniak. Chemioterapia do niszczenia komórek nowotworowych i promieniowanie zrobić to samo również powszechnie stosowane w leczeniu raka skóry, czerniaka, ale łączą się z efektów ubocznych, które wahają się od zmęczenia i nudności do wypadania włosów i utraty wagi. Czasami układ odpornościowy człowieka może odbierać "impuls" od niektórych leków, tak, że może walki z rakiem wewnętrznie.

Leczenie oka czerniaka przerzutowymi do wątroby

Czerniak gałki ocznej (OM), znany również jako czerniak jagodówki, jest najczęstszą postacią raka u oka u dorosłych, zgodnie z National Cancer Institute (NCI). Nieleczony rak ten bardzo prawdopodobne, przerzuty, albo rozłożone na inne części ciała; nawet po leczeniu, przerzutów jest bardzo realne. NCI donosi, że wątroba jest najczęstszą target przerzutów do tego typu nowotworu. Możliwości leczenia OM przerzutów w wątrobie są dość ograniczone.

Czerniak gałki ocznej

Ten rodzaj nowotworu może wpłynąć tęczówki, ciała rzęskowego i naczyniówki, z których wszystkie trzy tworzą błonę naczyniową. Jednakże MedlinePlus donosi, że powierzchnia najczęściej dotknięte tym nowotworów jest naczyniówki, warstwa naczyń umieszczonych pomiędzy siatkówki i twardówki. Naczyniówki zapewnia połączenie między ciała rzęskowego w przedniej części oka i nerwu wzrokowego w jej osadzeniu.

Znaczenie

Jeśli złapany w początkowej fazie, OM jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać się do wątroby lub innego narządu poza oko. Jednakże, nawet z radioterapią nowotworu pierwotnego, przerzuty pozostaje możliwość, w przyszłości, w zależności od strony EyeCancerNetwork, co oznacza, że ​​wielkość nowotworu jest zazwyczaj najbardziej dokładny predyktor przyszłego przerzutów. Oznacza to, że większa guza w oczy, gdy wykryty, większa szansa, że ​​rozprzestrzenia się poza okiem.

Chirurgia i chemioterapia

Po OM rozprzestrzeniła się do wątroby, które zazwyczaj objawia się w wielu nowotworach i jest uważany użytku. Jeśli tylko jeden guz jest obecny, chirurgiczne usunięcie może być opcja. EyeCancerNetwork informuje, w październiku 2009 roku, że chemioterapia sama do tej pory przegrała sprawę w leczeniu przerzutowego czerniaka oka, ale zwraca uwagę, że nowe leki do chemioterapii są zawsze wprowadzane i testowane, pozostawiając możliwość, że skutecznym środkiem do tego typu nowotworu mogą znaleźć się wkrótce.

Chemio-embolizacja

Podkreślając, że nie została jeszcze lekarstwa znaleziono OM, który rozprzestrzenił się do wątroby, EyeCancerNetwork donosi w październiku 2009 roku, że niektórzy pacjenci są w stanie przedłużyć swoje życie w trakcie chemio- embolizacji. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu leków chemoterapeutycznych i innych cząstek do naczyń krwionośnych, które zasilają nowotworów wątroby. Strona internetowa EyeCancerNetwork oferuje jako przykład kombinację cisplatyną wraz z cząstkami gąbki winylu. Takie zabiegi udało się tymczasowo kurczących guzów wątroby. Jednak nie są one bez skutków ubocznych, w tym gorączkę, paraliż jelit (czasowy trwający dzień lub dwa), bóle brzucha i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Y-90 Radioembolization

Badanie opublikowane w wydaniu Cancer Investigation lipca 2009 poinformował wstrzyknięcie itru-90 (Y-90) mikrosfery bezpośrednio do tętnicy wątrobowej pokazał jakąś obietnicę w kontrolowaniu OM przerzutów w wątrobie. Ta forma radioembolization --- wstrzyknięcie drobnych substancji promieniotwórczych do naczynia krwionośnego --- było uprzednio stosowane w leczeniu pierwotnego raka wątroby, jak również inne typy nowotworów, które z przerzutami do wątroby, a nie podano poprzednio dla OM , Badania wykazały, że leczenie wykazały pozytywne odpowiedzi w badanych 11 pacjentów, z których żaden nie doświadczają poważnych skutków ubocznych.

Informacje na temat czerniaka raka skóry

Istnieją trzy typy raka skóry, czerniaka jest najbardziej niebezpieczne. Choć bardziej rzadkie niż dwa pozostałe, czerniak jest jednym najprawdopodobniej rozprzestrzenia i może prowadzić do śmierci. Podobnie jak w przypadku raka skóry, ekspozycja na słońce jest najczęstszą przyczyną choroby. Według National Cancer Institute, w samych Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 62000 przypadków czerniaka rozpoznano każdego roku. Z tych przypadków, 7.900 osób umrze z powodu tej choroby. Dowiedz się fakty odnoszące się do czerniaka i jego przyczyn, objawów i metod leczenia.

Przyczyny

Czerniak jest gorszy rodzaj raka skóry. Nie tylko może wpłynąć na obszary skóry, to jest w stanie rozprzestrzeniać się do innych narządów w organizmie, jak i kości. Przyczyną czerniaka jest w zasadzie narażając się na zbyt dużo słońca. Normalne komórki skóry włączyć nienormalne, szybko rośnie, a potem atakują tkanki je otaczające.

Ludzie, którzy mają historię czerniaka w ich rodzin są na większe ryzyko rozwoju choroby. Jeśli ludzie w rodzinie w przeszłości wielu moli, to też może Ci bardziej podatni na czerniaka. Choć moli same nie powodują czerniaka, mając mnóstwo z nich może być znak, że czerniak przebiega w rodzinie.

Objawy

Podstawowym objawem czerniaka jest zmiana wielkości lub kształtu kret lub znamię, które już posiadasz. Chociaż czerniak może rozwijać się wewnątrz istniejącego mola lub znamię, zazwyczaj pojawiają się na nieoznakowanym skóry. Czerniak może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej znajdują się na kobiecych nóg i górnej części pleców u mężczyzn.

Istniejących mol mogą wykazywać oznaki czerniaka przez pogrubienie, gdy pierwotnie był płaski. Powierzchnia mola łuszczenie i może stać się chrupiący, lub może wyciekać i krwawić. Skóra wokół mola może emitować pieczenie i zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie. To nie jest mało prawdopodobne, aby na tym terenie mają skórę, która urywa się na małe kawałki.

Jak czerniak rozwija się w późniejszych etapach i gorszych, na tym terenie może złamać i krwawienie wystąpi, a także ból. Kiedy czerniak zawarł przerzutami stadium, węzły chłonne pachy lub pachwiny może się obrzęk. Może być także bezbarwna bryła, która pojawia się pod skórą. Inne objawy tym etapie utraty masy ciała, które nie mogą być wyjaśnione, szarzenia skóry, przewlekły kaszel, jak bóle głowy.

Diagnoza

To bardzo ważne, aby natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku zauważenia zmian w mol lub rozwijać podejrzany wyglądające obszar na skórze. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest niezbędne w kontaktach z czerniakiem. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​możesz mieć czerniaka, biopsja zostanie podjęta w podejrzanej okolicy i wysłany do patologa na badanie.

Jeśli czerniak jest gruba większe niż 1 mm, węzły chłonne będą sprawdzane, czy nowotwór rozprzestrzenił się tam. Biopsja węzłów chłonnych może być zrobione, jeśli jest podejrzenie, że rozprzestrzenił się na układ limfatyczny. Kolejny test, czy czerniaka rozprzestrzenił się do tego systemu jest biopsja węzła chłonnego wartowniczego. Jeśli to myślałem, że nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała, badanie obraz może być zrobione. Testy te obejmują badanie PET, TK lub MRI. Te rodzaje badań będzie w stanie określić, czy ma się raka do obszarów, takich jak płuca, mózgu i innych narządach.

Leczenie

Leczeniu czerniaka będzie zależeć od stadium choroby w. Istnieje pięć etapów czerniak każdy gorsze od drugiego. W fazie 0, czerniak wpłynęła tylko zewnętrzną warstwę skóry. Na tym etapie możliwe jest wyeliminowanie raka chirurgicznie usuwając uszkodzoną powierzchnię skóry. W etapie 1, obszar czerniaka nieco większa niż w stopniu 0, ale najprawdopodobniej mogą być traktowane w taki sam sposób.

W etapie II, czerniaka, raka wzrosła o grubości większej niż 1 mm, ale może jeszcze nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne. Jeśli jest to przypadku operacja jest najczęstszym sposobem leczenia. Można również przejść biopsji węzła chłonnego i otrzymać leki o nazwie interferon. W etapie III czerniaka, nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne i stał się bardziej poważny. Wezwie do leczenia chirurgicznego usuwania czerniaka, jak i wszystkie węzły chłonne w okolicy. Osoba zostanie położony na interferon, który zwie się immunoterapii. Interferon zabija komórki nowotworowe, przy jednoczesnym zwiększeniu układ odpornościowy organizmu.

Etap IV czerniaka jest scenariusz gorszy przypadek tej choroby. Zabiegi mogą obejmować chemioterapii i radioterapii, immunoterapii. Ponieważ etap IV czerniaka oznacza nowotwór rozprzestrzenił po całym organizmie, leczenie nie będzie szukał do wyleczenia choroby, ale raczej pomóc dużo pacjentów z objawami niego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najlepszym sposobem, aby uniknąć raka skóry, jak również czerniaka, jest pobyt na słońcu i jego szkodliwym promieniowaniem. W większości przypadków to nie jest zupełnie możliwe. Gdy na zewnątrz w słońcu, być inteligentnym. Promienie słoneczne są najbardziej szkodliwe pomiędzy 10 rano przez godzina szesnasta Staraj się ograniczyć ekspozycję w tych godzinach. Nosić ochrony przeciwsłonecznej, która jest co najmniej 15 SPF każdym razem wychodzić na zewnątrz. Upewnij się, aby nosić odzież ochronną, gdy na zewnątrz, takich jak koszule z długimi rękawami, kapelusze, okulary i długie spodnie. Jeśli to możliwe, należy unikać opalania się wszyscy razem, a także kabin opalających. Regularnie sprawdzać swoje ciało oznak zmian w molach lub innych różnic w obszarach skóry. Przede wszystkim, jeśli nie zauważy zmiany w powierzchni skóry, szukać porady lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Opisz czerniaka raka skóry

Czerniak jest śmiertelny forma raka skóry. Rozprzestrzenia się szybko i może wpływać na inne narządy ciała. W związku z tym, na początku i precyzyjne rozpoznanie to niezbędne. Zrozumienie przyczyn czerniaka i znaki ostrzegawcze mogą pomóc zapobiec jej się z tobą dzieje.

Czym jest czerniak?

Czerniak jest rodzaj raka skóry, który tworzy w komórkach melaninę, które są komórki, które dają pigmentu do skóry. To jest bardzo poważna i może rozprzestrzeniać się do narządów wewnętrznych, co wczesne rozpoznanie niezbędne do dobrego rokowania. Często dotyczy istniejących moli, ale czasami tworzy nowe zmiany, jak również.

Przyczyny

Nowotwór skóry może być spowodowane przez wiele rzeczy. Konkretnej przyczyny nie zostały jeszcze przybita, ale powszechnie uważa się, że nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV od słońca będzie zwiększyć swoje szanse na rozwój tej choroby. Oznacza to, leżącego w opalanie łóżka może produkować podobnie negatywne skutki. Czerniak pojawia się czasami w częściach ciała, które nigdy nie są narażone na działanie słońca. Z tego powodu, uważa się, inne, nieznane czynniki mogą być winien również.

Znaki ostrzegawcze

Od łapania czerniaki wcześnie jest niezbędna do dobrego rokowania, ważne jest, aby wiedzieć, znaki ostrzegawcze tej choroby. Najczęstsze objawy to znamię, które zmieniły. Zmiany te nazywane są ABCDEs i obejmują: kreta, który jest asymetryczny, kreta, który posiada nieregularną granicę, kreta, który zmienił kolor, kreta, który wychował się w średnicy albo kret, który rozwija się i zmienia się na ogół w jakiś sposób. Choć obszary narażone na działanie słońca są bardziej narażone na rozwój czerniaka, paznokci łóżka, między palcami i dłoniach są również obszary zagrożone.

Zabiegi

Leczenia czerniaka jest o wiele łatwiejsze w początkowej fazie. Na wczesnym stadium czerniaka, leczenie obejmuje zwykle operację. To zwykle bardzo niewielkie i nie inwazyjne. Jednak później stadium czerniaka wymaga bardziej szczegółowych procedur, w tym bardziej inwazyjnej chirurgii, chemioterapii, promieniowania i immunoterapii. Zazwyczaj zabiegi te będą połączone z maksymalną korzyścią, a największe szanse na odzyskanie.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem radzenia sobie z czerniakiem jest, aby uniknąć go w pierwszej kolejności. Oznacza to, pobyt na słońcu jak najwięcej i noszenie ochrony przeciwsłonecznej, kiedy ty, zwracając szczególną uwagę na uszy, usta, szyję i ręce. Regularnie wykonywać dokładne skanowanie ciała do nowych zmian, narośli lub zmieniających moli. To, w połączeniu z egzaminu skóry każdego roku, powinna pomóc uniemożliwić rozwój czerniaka, który jest dozwolony, aby rozwinąć się w późniejszym terminie.

Jak jest III etap Czerniak leczyć?

Jakie "Etap III" oznacza

Czerniak jest w rankingu w etapach 0 do IV, z IV jest najbardziej dotkliwe. Niższe etapy rozpoczynają się jako zmiany na skórze, a wyższe stopnie wskazują migrację choroby do krwi, węzłów chłonnych, i ewentualnie narządów. Etap III czerniaka jest czerniak, który jest obecny w tylko wskaźnikowych (lub regionalnych) węzłów chłonnych lub węzłów chłonnych najbliżej miejsca pierwotnego nowotworu na skórze. Węzły chłonne działają jak filtry krwi i miejsc połowowych, takich jak wirusy i innych nieprawidłowych komórek krwi. Istnieją węzły chłonne w pachwinach, głowy i szyi, a pacha (pachy). Lekarze decyzje bazowych, o których biopsji węzłów na których czerniak znajduje się na ciele.

Sugery i promieniowaniem

Z czerniakiem w stadium III, ważne jest operacyjnie wycięcia wszystkie tkanki rakowej od pierwotnego miejsca na skórze, jak również chirurgiczne usunięcie wszystkich węzłów wskaźnikowe zarażonych chłonnych. Usuwanie węzłów jest ważne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka do innych węzłów chłonnych, a nawet gorzej, ważnych organów. Promieniowania na terenie rozwarstwienie węzłów chłonnych często następuje operacji, aby zabić wszelkie pozostałe komórki rakowe w okolicy.

Interferony

Immunoterapii zwane interferon i interleukina-2, są stosowane do stymulacji układu odpornościowego. Po usunięciu nowotworu i węzły chłonne, leczenie cele wszelkich pozostałych komórek rakowych we krwi, więc nie dawać przerzuty do ważnych narządów. Według National Cancer Institute, interferon wzrosła progresji czas przeżycia u większości pacjentów w trzech próbach klinicznych.

Chemoterapia

Zgodnie z Mayo Clinic, czerniak jest odporny na chemioterapię do niedawna, kiedy powstały nowe formy. Podczas gdy większość opcji chemioterapii czerniaka są "off label", co oznacza, że ​​nie są zatwierdzone przez FDA w leczeniu czerniaka, chemioterapia jest opłacalne opcja do rozważenia, jeśli czerniak jest odporny na immunoterapii. Istnieją również badania kliniczne, które wykorzystują immunoterapię i chemioterapię razem, jak również próby, które jest testowane na chemioterapię własnego dla tej choroby.

Inne opcje

American Cancer Society ostrzega, że ​​standardowe metody leczenia czerniaka w stadium III niekoniecznie są lecznicze i nie będzie działać na wszystkich. Z tego powodu ważne jest, aby pamiętać, że badania kliniczne zapewnić możliwość poza standard opieki. Badania kliniczne są częścią procesu zatwierdzania leków FDA w Stanach Zjednoczonych, a jednocześnie żadne konkretne wyniki obiecał, mogą zapewnić najbardziej zaawansowane technologie. Zabiegi są testowane m.in. szczepienia, chemioterapia i terapia genowa. Jeśli inne metody leczenia zawiodły, jest obiecującą opcją. Porozmawiać z onkologiem na temat badań klinicznych na czerniaka w stadium III dostępnej na danym obszarze, a odwiedzić clinicaltrials.gov, gdzie wszystkie badania kliniczne w Stanach Zjednoczonych są wymienione, wraz z informacjami kontaktowymi dla lekarzy, którzy prowadzą badania.

Czynniki prognostyczne i terapeutyczne

Wiek, zdrowie fizyczne i aktywność pacjenta są czynniki prognostyczne i terapeutyczne. Większość metod leczenia czerniaka w stadium III są bardzo agresywne i mogą mieć katastrofalny wpływ na organizm. Pacjenci w podeszłym wieku oraz u pacjentów, którzy nie są fizycznie zdrowe przed ich diagnozy są często ograniczone w swoich możliwościach leczenia. W takich przypadkach ważne jest, aby badać próby kliniczne i alternatywne metody leczenia. Inne czynniki prognostyczne obejmują lokalizację choroby i jak wiele się rozprzestrzeniać. Natomiast faza III wskazuje, że choroba jest w węzłach chłonnych wskaźnikowych, liczba węzłów chłonnych, które są zakażone robi różnicy rokowania. Po operacji patologicznych diagnoza będzie w stanie przewidzieć, ile rak rozłożone w węzłów chłonnych. Mniej komórek nowotworowych w węzłach chłonnych oznacza, że ​​rak nie rozprzestrzenił się za bardzo i potencjalnie istnieje mniejsze nowotwory resztkowe w krwi. Protokoły leczenia zazwyczaj nie zależy od tego wyniku, jednak, jak wszystkich zaawansowanych stadiach czerniaka powinna być atakowana jako agresywnie, jak to możliwe.

5 faz Temporal sumowania

Neurony wewnątrz ciała komunikują wyzwalania siebie, a to wyzwalanie wysyła sygnały do ​​mózgu. Mózg wykorzystuje te sygnały zdecydować, jakie działania należy podjąć. W zależności od intensywności sygnału pomiędzy neuronami sygnalizacyjny może być długi lub krótki. Czasowy podsumowanie dotyczy stałej wyzwolenia neuronu przez drugiego w tym samym obszarze w aksonu. Pięć faz sumowania czasowego to relaks, niekompletne i kompletne tężec, Treppe i zmęczenie.

Faza 1: Odpoczynek

Faza relaksacji jest pierwsza i ostatnia faza neuron przechodzi podczas sumowania czasowego. Na tym etapie nie jest zamawiającym neuronów lub wysyłając sygnały do ​​sąsiednich neuronów. Nie są otwarte kanały jonowe w błonie i neuroprzekaźników, które sygnalizują kurczenie lub sygnał inny neuron nie są zwolnione. Gdy neuron kończy cyklu sumowania czasowego, będzie to powrót do fazy relaksacji.

Faza 2: Treppe

Gdy neuron jest uruchamiany, to umowy lub przeprowadzenie funkcji motorycznych. Tylko jeden spustowy powyżej progu, potrzebne do neuronu na ogień. Neuron będzie przenieść do treppe fazie, gdy otrzyma stałą stymulację od sąsiednich aksonów. Wyzwalanie jest stała i neuron cel, choć jednocześnie utrzymuje zamawiającego, będą miały wystarczająco dużo czasu dla pełnego relaksu między skurczami.

Faza 3: Niepełne Tężec

Neuron wchodzi niekompletny fazę sumowania czasowym, gdy czasy relaksacji jest obniżana w wyniku wysokiej częstotliwości sygnalizacji. Podsumowując czasowej, Neuron, choć nie został aktywowany, to nadal otrzymywać sygnalizację przez sąsiedni neuronu. Ta stała sygnalizacja w krótszych wynik skurczów przy znacznie wyższych częstotliwościach niż tych w trakcie fazy treppe. Neuron jest nadal w stanie zrelaksować się podczas skurczów, ale zmniejsza się czas relaksu i odpoczynek nie może być zakończone, zanim nastąpi kolejny spadek.

Faza 4: Pełna Tężec

Neuron przenosi się do całej fazy tężca, gdy zaczyna odbierać stałe wyzwalanie przez otaczające neuronów. Podobne do niekompletnej fazie tężcowi, neuron w tej fazie będzie nadal kurczyć, ale nie będzie miał czasu na odpoczynek. Wynika to w krótkich kontraktów na wyższej częstotliwości. Neuron jest stymulowany, bez czasu na odpoczynek. Brak wypoczynku w końcu spowodować, że neuron zatrzymać kontraktowanie i wejść w fazę zmęczenia.

Faza 5: Zmęczenie

Neuron posiada próg po stymulacji i na tym etapie nie może zarazić neuronów dalej. Podczas fazy zmęczeniowej mięśni nie jest w stanie przejść szybkich skurczów i już stosowane swoje zapasy energii, aby nadążyć za stymulację. Jest nierównowaga jonów membranowych i kwaśne nagromadzenie wewnątrz przedziałów wewnątrzkomórkowych komórki. Neuron skurcz w tej fazie nie występują siły rozciągające i komórki jest zmieniony.

Jak wykryć w fazie lutealnej wadę

Jak wykryć w fazie lutealnej wadę


Istnieje wiele przyczyn bezpłodności lub brak w ciążę w ciągu roku, a jedna z nich jest wady fazy lutealnej. Fazy ​​lutealnej jest okresem między owulacji i miesiączkowania; i musi być dłuższe niż 10 do 12 dni; przy średniej będącej 14 dni długości. Kobiety z krótkiej fazie lutealnej lub wady fazy lutealnej, nie można utrzymać, gdyż w ciąży macicy zaczyna się łamać, zanim może wystąpić implantacja.

Instrukcje

1 Śledzenie cyklu miesiączkowego, w tym, kiedy owulacja i jak długo fazy lutealnej jest. Używać zestawów owulacji predykcyjne, aby określić dzień owulacji. Utrzymanie wykresu Na każdym cyklu miesiączkowego i liczyć dni od fazy lutealnej za każdym razem. Jeżeli jest to mniej niż 10 do 12 dni długo, należy skonsultować się z lekarzem.

2 Wykres bazalnych temperatury ciała. Po owulacji, poziom progesteronu w swoim wzrostem ciała, powodując wzrost temperatury. Jeśli po zmianie cieplnej - wzrost temperatury po owulacji - Twój temps nie pozostają wysokie, może mieć wady fazy lutealnej.

3 Sprawdź poziom progesteronu. Jeśli podejrzewasz, że wady fazy lutealnej, lekarz może dać test progesteronu po siedmiu dniach przeszłości owulację. Nazywa się to również próba 7DPO.

4 Zapoznaj się biopsję endometrium. Ta procedura ambulatoryjna jest chyba najbardziej skuteczny sposób, aby sprawdzić, czy masz wady fazy lutealnej. Podczas biopsji, lekarz usunie próbkę swojej macicy podszewki, na dwa dni przed oczekujesz swój okres.

Wskazówki

  • Gdy próbuje wyobrazić, zachować wykres cyklu miesiączkowego poprzez swoją podstawową temperaturę ciała i przy użyciu zestawów owulacji predykcyjne.

Końcowej fazie marskości

Wprowadzenie

Marskość wątroby jest termin używany na końcowym etapie choroby wątroby. Istnieje wiele przyczyn marskości, a nie ma lekarstwa na tę chorobę, choć są leki, które mogą go spowolnić, i przyczyniają się do przedłużenia życia. Choroba wątroby jest gdy tkanka wątroby jest bliznami i to utrzymuje wątrobę od bycia w stanie zrobić to, co robi najlepiej, które jest usunięcie toksyn z organizmu.

Nadciśnienia wrotnego

W końcowej fazie marskości wątroby, nadciśnienie wrotne może powodować krwawienia do instestines. Nadciśnienie wrotne jest, gdy naczynia krwionośne w wątrobie są pod zbyt dużą presją.

Encefalopatia wątrobowa

Jest to kolejny objawem jest w ostatnich etapach marskości. Encefalopatia wątrobowa jest, gdy toksyny gromadzą się w krwi, ponieważ wątroba nie jest w stanie się ich pozbyć. W związku z tym, można się mylić, i jako taki nie może dbać o siebie, ani nikogo innego.

Zakażenie

Jeśli jesteś w końcowej fazie marskości, jesteś w grupie ryzyka wielu infekcji. Powodem tego jest to, że kiedy ciecz gromadzi się w jamie brzusznej i zostaje zainfekowany, wątroba nie wytwarzają białka potrzebne do zwalczania zakażeń.

Krwawienie z przewodu pokarmowego

Krwawienie z przewodu pokarmowego jest również spowodowane przez nadciśnienia wrotnego i może stworzyć krwawienie w żylaków przełyku. Ten rodzaj krwawienia może zagrażać życiu, jeśli nie traktuje.

Wodobrzusze

Wodobrzusze oznacza, płyn, który jest wbudowany w brzuchu. Portal To jest, gdy powoduje nadciśnienie tętnicze krwi w naczyniach krwionośnych wątroby zostać wyparte, a następnie połączyć się w jamie brzusznej. Po kilka litrów krwi zostały połączone w brzuchu, mogą wystąpić objawy, takie jak trudności w oddychaniu, obrzęk, ból głowy i odwodnienie.

Zatrzymanie płynów

Zatrzymanie płynów jest inny etap końcowy objawem marskości wątroby. To jest, gdy wątroba myśli, że jesteś odwodniony, ponieważ płyn jest łączenie w brzuchu, i tak próbuje powiesić na więcej wody. W końcu będziesz miał nadmiar płynu w płucach i nogach, a także swój brzuch.

Jak wykryć końcowej fazie marskości wątroby

Jak wykryć końcowej fazie marskości wątroby


Końcowej fazie marskości wątroby są bardzo poważne. Wątroba jest jednym z najważniejszych narządach. To odtruwa krew, metabolizuje żywności i pomaga w trawieniu. Niektórzy ludzie rodzą się z pewnym niewydolności wątroby, podczas gdy inne opracowania problemu z ich stylu życia. Jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś kogo znasz ma zaledwie kilka miesięcy życia, ten artykuł może być w stanie pomóc Ci zdecydować, czy jest on w końcowej fazie marskości wątroby.

Instrukcje

1 Śledź swoje nawyki spania. Stała senność jest jednym z wyznaczników końcowej fazie marskości wątroby. Coś więcej niż 10 lub 12 godzin dziennie jest więcej niż normalnie.

2 Pomyśl o swoim stanie jawy. Nawet, gdy jesteś przebudzony, jesteś niespokojny? Jest to kolejny wskaźnik końcowych etapach marskości wątroby. Chociaż może być zmęczony i zużyte, masz ochotę ruszać.

3 Poproś znajomego, który zna cię przez długi czas o opinię w sprawie kolejnych 2 etapach. Zapytaj, czy Twój nastrój znacznie się zmienił w ciągu ostatnich kilku tygodni, co oznacza, końcowe etapy marskości wątroby. Czasami można wybrać się na te zmiany, ale outsider ma większe szanse.

4 Zapytaj swojego przyjaciela, jeśli zauważyłeś jakieś dziwne zamieszanie z Twojej strony. To jest jedna rzecz, może nawet nie zauważyć, albo zapamiętać. Końcowej fazie marskości wątroby może spowodować zamieszanie i delirium.

Wskazówki

  • Jedynym prawdziwym lekarstwem na marskość wątroby jest przeszczep.

Jak Basal Body wzrostu temperatury w fazie lutealnej

Jak Basal Body wzrostu temperatury w fazie lutealnej


Fazy ​​lutealnej jest czas w trakcie cyklu miesiączkowego kobiety po owulacji, ale przed rozpoczęciem miesiączki. Hormon progesteron jest uwalniany przez ciałka żółtego i powoduje się z podstawowej temperatury ciała wzrasta po owulacji. Krótkie lub zaburzenia fazy lutealnej oznacza, że ​​faza ta trwa mniej niż 10 dni i może prowadzić do wczesnego poronienia. Zwiększenie podstawowej temperatury ciała, aby rozszerzyć swoje fazy lutealnej może zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę i zmniejszyć ryzyko utraty ciąży.

Instrukcje

1 Omów swoje obawy o swojej fazy lutealnej z lekarzem.

2 Weź 200 mg witaminę B6 codziennie. To może pomóc zwiększyć liczbę dni masz wysokie temperatury podstawne ciała, zmniejszenie objawów PMS i zmniejszyć poranne mdłości.

3 Za pomocą naturalnych śmietany progesteronu w każdym cyklu od owulacji aż do miesiączki. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu do stosowania kremu jest.

4 Jeśli krem progesteronu jest nieskuteczne, lekarz może przepisać naturalnego progesteronu w pigułce, czopek, żelu lub w postaci iniekcji.

5 Weź przepisanej dawki Clomid podczas pierwszej części cyklu promowanie zdrowej owulacji i zdrowy poziom progesteronu w fazie lutealnej.

Wskazówki

  • Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem.
  • Podczas Clomid jest skuteczna w leczeniu krótkiej fazy lutealnej, w niektórych kobiet można również zmniejszyć ilość śluzu szyjkowego organizm wytwarza staje się jeszcze trudniejsza do zajścia w ciążę. Jeśli wystąpi ten efekt uboczny, upewnij się, że są dobrze nawilżona i porozmawiać z lekarzem na temat innych możliwych rozwiązań. Ponadto, ponieważ stymuluje owulacji przy użyciu Clomid może powodować więcej niż jedno jajo jest zwolniony, zatem zwiększone ryzyko mnogiej.

Końcowej fazie zapalenia wątroby typu C

Zapalenie wątroby typu C jest najbardziej śmiertelnych sześciu postaciach zapalenia wątroby. Jest on nadawany przez kontakt z zakażoną krwią. Zarażona osoba może żyć przez dziesięciolecia bez jakichkolwiek objawów. Diagnoza jest często po rutynowe badania krwi odbywa. Lekarze mają mało czasu do leczenia zapalenia wątroby typu C, ponieważ infekcja pozostaje niezauważone. Według dr James Steckelberg z Mayo Clinic, 20 procent osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C rozwija się marskość lub blizn, wątroby lub raka wątroby. Do 10.000 ludzi umiera każdego dnia z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

Objawy schyłkową zapalenia wątroby typu C

Objawy schyłkową zapalenia wątroby typu C wskazują, niewydolność wątroby. Pierwsze sygnały, że wirusowe zapalenie wątroby typu C postępuje do końcowych etapów obejmują:

Nagromadzenie płynu w jamie brzusznej
Skrajne zmęczenie
Zażółcenie skóry i oczu, lub żółtaczka
Nudności
Wymioty

Objawy końcowe

Zapalenie wątroby typu C jest chorobą postępującą. Osoby z niewydolnością wątroby z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C związane raka wątroby często doświadczają krwawienia z przewodu pokarmowego z powodu rozszerzenia żył w przełyku.

Encefalopatia wątrobowa jest znakiem końcowej fazie zapalenia wątroby typu C. Objawy, które towarzyszą encefalopatii wątrobowej zacząć nieprawidłowych objawów neurologicznych, takich jak zmiany osobowości i postępu szybkiego utraty przytomności. Trzydzieści procent pacjentów umierających z zapaleniem wątroby typu C doświadczy encefalopatii wątrobowej.

Leczenie schyłkową zapalenia wątroby typu C

Zabieg polecany dla schyłkową zapalenia wątroby typu C jest przeszczep wątroby. Dostawa zdrowych wątroby jest znacznie niższa niż popyt na nie w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Pacjenci w bardzo późnym stadium tej choroby oraz pacjentów starszych niż 50 nie należy spodziewać się, aby otrzymać nową wątrobę.

Potrzeb pacjenta

Jak zapalenie wątroby typu C rozwija się na końcowych etapach, pacjent, rodzina i lekarz powinien zdecydować, czy chcą, aby walczyć z chorobą i przedłużyć życie, lub, aby umożliwić naturalny podjąć jej przebieg. Jeśli jest on wybrany, pacjent może być jak najbardziej komfortowy z narkotykami pain- i uśmierzające lękowych. Pacjent często się pytanie, czy są jakieś potrzeby duchowe, które należy rozwiązać.

Opieka hospicyjna

Opieka hospicyjna może być bardzo pomocne dla umierających, a także rodziny. Wirusowe zapalenie wątroby typu C, jeśli postępuje się do tego stopnia, że ​​pacjent nie reaguje na leczenie, lekarz może zalecić interwencję hospicjum. Hospicjum wolontariuszem może pomóc pacjentowi umrzeć z godnością i pokoju. Wolontariusze będą dostępne dla całej rodziny w czasie i po chorobie, zapewniając smutek doradztwo i pomoc w przygotowaniach do pogrzebu. Wolontariuszy hospicjum nie przedłużają życie, ale poprawa jakości życia u pacjentów ostatnich chwilach.

Końcowej fazie Zastoinowa niewydolność serca

Końcowej fazie Zastoinowa niewydolność serca

Identyfikacja

Statystyki z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zobaczyć aż pięć milionów osób z rozpoznaną niewydolnością serca w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Zastoinowa niewydolność serca (CHF) jest stanem, w którym serce nie może dostarczyć wymaganą ilość krwi do ciała. Jest to warunek, który staje się coraz gorsze w czasie. Osoby z uszkodzonych zastawek serca, historia ataków serca lub przewlekłe nadciśnienie tętnicze są najbardziej narażone na ryzyko rozwoju CHF. Ku końcowej fazie, uczucie zmęczenia i skrócenie wzrostu oddechu do punktu, gdzie człowiek staje się niezdolny do wykonywania codziennych rutynowych zadań. Etapy niewydolności serca są podzielone na cztery klasy; zaawansowana zastoinowa niewydolność serca jest stanem, klasa IV. Nasilenie objawów na tym etapie sprawia, że ​​pilnie rokowania.

Funkcja serca

Zastoinowa niewydolność serca rozwija się w kilku etapach, które odzwierciedlają wartość szkody, który jest obecny. Końcowej fazie niewydolności serca pokazują dramatyczny spadek zdolności serca do funkcjonować. Procesy ciała zaczynają zamknięty ze względu na niezdolność serca do zapewnienia odpowiednich dostaw krwi bogatej w tlen. Efekty zwyrodnieniowe miał na zdolność nerek do funkcji oznacza, osoba będzie w stanie wyeliminować płyny. Ciąg dalszy szczep na sercu może powodować nieregularny rytm serca lub zaburzenia rytmu serca, co stanowi 50 procent zgonów, które wynikają z CHF, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Zaburzenia rytmu serca są najczęściej w tych, którzy już doświadczyli w przeszłości uszkodzenia serca, albo z powodu ataku serca, wysokie ciśnienie krwi lub infekcji wirusowej.

Efekty

Niezdolność serca do cyrkulacji krwi prowadzi do uzyskanego płynu nagromadzenie w organizmie. Ku końcowej fazie, osłabione wyniki stan serca w obniżonym ciśnieniem krwi, co stanowi dla gromadzenia się płynu, która występuje w kończynach ciała, jak również w obszarach jamy brzusznej i klatki piersiowej. Zwiększenie duszność jest wynikiem gromadzenia się płynu w płucach. Do ostatniego etapu, trudności z oddychaniem, nawet gdy ciało jest w spoczynku. Osób będzie mieć uporczywy kaszel, który wytwarza śluzową lub nawet krew. Płyn gromadzi się w końcu w płucach do punktu, w którym osoba musi spać siedzi w celu umożliwienia oddychanie. W najgorszych scenariuszy, trudności w oddychaniu prowadzić do śpiączki, z której niewiele jest szansa na odzyskanie danych.

Dieta South Beach Faza Plan 2 Meal

Plan Dieta South Beach składa się z trzech faz o wprowadzenie szczuplejsze, zdrowsze. Pierwsza faza trwa dokładnie dwóch tygodni. Faza 2 trwa jednak długo to trwa, aby dostać się do pożądanej wagi i faza 3 jest twój plan na życie. Faza 1 jest najbardziej restrykcyjny i nie pozwala na przyjmowanie węglowodanów lub owoce lub cukier. W fazie 2, stopniowo dodać trochę węglowodanów i owoców z powrotem do diety w zdrowy sposób, który pozwala na jeszcze stracić 1:59 funtów tygodniowo.

Faza 2 Posiłki i Lista Żywności

Kluczem do sukcesu jest dodać w tych ograniczonych żywności powoli. Na przykład, w przekrojach na posiłek rozpocząć jednej porcji owoców na dzień, a następnie stopniowo zwiększa się do trzech porcji dziennie. Jak można stracić na wadze więcej ciała i zaczynają się zbliżyć do idealnej masy ciała, zwiększenie do dwóch porcji dziennie. Kiedy jesteś w 5 kg. z idealnej masy ciała, zwiększenie do trzech porcji owoców dziennie. Skorzystaj z tych wskazówek, które z każdym jedzeniem należy dodać powoli do swojej diety.

Podział posiłek

Do fazy 2, tu jest twój posiłek posiłek przez podział co należy jeść, a także, co żywności powinny być powoli dodając do swojego ciała.

Na śniadanie: białka, nieograniczona; warzywa, minimum ½ szklanki; owoce, jedna porcja dziennie, aby zacząć od (stopniowo zwiększa się do trzech), mleko 1 ½ dziennie, tłuszczu 1 łyżeczka.

Na obiad: białka, nieograniczona; warzywa, minimum 2 kubki; owoce, patrz wymagania na śniadanie; skrobia, jedna porcja dziennie, aby zacząć od (stopniowo zwiększa się do trzech), mleko, patrz wymagania na śniadanie; tłuszczu, 1 łyżka.

Na obiad: białka, nieograniczona; warzywa, minimum 2 kubki; owoce, patrz wymagania na śniadanie; skrobia, patrz wymagania na lunch; mleko, patrz wymagania śniadanie; tłuszczu, 1 łyżka.

Faza Lista 2 Jedzenie

Na liście żywności Faza 2, należy użyć listy z fazy 1. Istnieją pewne pokarmy, które mogą być teraz dodawane. Owoce, które mogą być dodawane obejmują średnie jabłka, morele, mango, pomarańcze, brzoskwinie, gruszki i śliwki; jedna filiżanka porcji borówki, kantalupa, wiśnie, winogrona, kiwi i truskawek; Puchar i pół grejpfruta. Jeść tylko poprawną wielkość porcji.

Produkty mleczne, które mogą być dodawane w trakcie fazy 2 obejmują 1 lub beztłuszczowe mleko procent lub jogurt.

Skrobie, które mogą być dodawane obejmują bułeczki z pełnego ziarna, pieczywo multi-ziarna, chleb żytni, płatki, wysokiej włókna cały makaron pszenicy, popcorn, pot ziemniaka i dziki ryż brązowy. Czerwone wino może być również spożywany. Chociaż skrobie i pieczywo są teraz dozwolone, istnieje wiele, że nie są dozwolone. Skrobie i pieczywa, które nie mogą zawierać bułeczki wykonane z białej mąki, białego lub pszennego chleba, ciastek, płatków kukurydzianych, białej mąki, białego ryżu, bułki i ciastka ryżowe.

Warzywa, które nie zostały jeszcze dopuszczone m.in. buraki, marchew, kukurydza i ziemniaki.
Owoce, które nie są dozwolone w fazie drugiej zawiera banany, owoce konserwowane, soki owocowe, ananas, rodzynki i arbuza.

Dieta South Beach przekąski jeść w fazie 1

Dieta South Beach skupia się na etapach przynieść zdrowie na nowe, szczuplejsze cię. Pierwszy etap jest najbardziej restrykcyjny i ma na celu ograniczania liczby węglowodanów, które zużywają, a także ilość cukru. Stworzony przez kardiologa dr Arthur Agatstona, dieta ta istnieje od 2001 roku i zyskała popularność na przestrzeni lat, ponieważ wielu ludzi nie widziałem wyników.

Fazy ​​postępowania

Pierwsza faza South Beach Diet trwa dwa tygodnie. Podczas pierwszej fazy można jeść wszystko chude białko, które chcesz. Ponadto, istnieje minimalna ilość warzyw trzeba jeść, bez maksimum. To nie jest dieta, że ​​poczujesz się głodny na. Zamiast tego, będzie miał jesz inaczej i ogranicza cię od jedzenia niektórych pokarmów.

W fazie pierwszej, które są wymagane, aby jeść trzy posiłki dziennie, oprócz dwóch przekąsek, i można mieć deser po obiedzie. Jesteś w stanie wypić całą kawę i herbatę chcesz między posiłkami i zachęca do picia dużo wody przez cały dzień. Nie owoce, węglowodany lub produkty mleczne są dozwolone. Nie można spożywać tłustych lub pokarmy zawierające cukier.

Białko

Na śniadanie, lunch i kolację są w stanie spożywać tyle białka ile potrzeba, aby kontrolować głód. Wybory wołowiny mogą zawierać oko rundzie, mielonej wołowiny (90 procent chudego lub szczuplejsze), polędwica, schab lub top top rundy. Wybory Lamb to centrum cięcia, lampy kotlet lub schabu. Wybory wieprzowe obejmują gotowane szynki, boczek, Kanady schab i polędwicę. Jeśli jesteś fanem drobiu, wybory to Cornish kura, bekon z indyka (ograniczonej do dwóch plasterków dziennie) i piersi z kurczaka lub indyka. Można również korzystać z wszelkiego rodzaju owoce morza, a także niskotłuszczowe miękkie tofu. Możesz też jeść jajka i niskotłuszczowe lub beztłuszczowe mięso obiad.

Warzywa

Do warzyw trzeba jeść minimum pół filiżanki na śniadanie i dwa puchary na lunch i kolację; nie istnieje maksymalna kwota. Wybory roślinne m.in. karczochy, szparagi, fasola szparagowa, fasola woskowa, czarna fasola, Split groch, brokuły, bok choy, kapusta, kalafior, seler, ogórek, bakłażan, sałata, sok warzywny (6 uncji dziennie), pomidory (po jednym na dzień), cebula (pół na dzień), grzyby, gorczyca, papryka, ogórki (koperek tylko), kiszona kapusta, groszek, szpinak, kiełki lucerny, squasha i cukinia. Istnieje kilka warzyw, których należy unikać; te obejmują buraki, marchew, kukurydza, ziemniaki i słodkie ziemniaki.

Tłuszcze

Optymalne wybory tłuszczu to olej z oliwek i olej rzepakowy. Inne opcje obejmują tłuszczowe olej kukurydziany, olej sojowy, awokado, margaryna, oliwki i sos sałatkowy (z mniej niż 3 g cukru). Zawartości tłuszczu, są ograniczone do jednej łyżeczki na śniadanie i jedną łyżkę każdej porze lunchu i kolacji.

Przysmaki i przekąski

Przekąski mogą składać się z białka, warzyw i orzechów. Orzechy mogą składać się z migdałów (15), orzechy brazylijskie (4), orzechy nerkowca (15), macadamia (8), orzeszki ziemne (20), pistacje (30), lub orzechy włoskie (15). Słodkie smakołyki na deser po kolacji mogą zawierać cukru cukierki, cukier, cukier wolne fudgsicle darmową galaretkę bez cukru, lub gumę. Mogą zawierać substancje słodzące substytutów cukru zawiera NutraSweet, sacharyna i sukraloza.

Dieta South Beach Faza Pomysły 1 Śniadanie

Dieta South Beach oferuje wagi programu planie z trzech odrębnych etapach. Faza 1 jest najkrótsza trwały tylko przez 2 tygodnie. To jest etap 1, który jest najbardziej restrykcyjny. Faza 2 z South Beach Diet zmienia długości w zależności od osoby i Faza 3 trwa wiecznie. W fazie 1, nie są w stanie jeść owoce, płatki lub płatki owsiane, więc może uważasz, że to jest trudne wymyślanie śniadaniowych pomysłów. Jednakże, istnieje kilka możliwości.

Śniadanie do wyboru dla 1 fazy South Beach

Podczas uruchamiania na South Beach Diet, wiele osób narzeka, że ​​pierwsze śniadanie wydaje najtrudniejsze. Ale to jest najbardziej oczywiste wybory, takie jak śniadanie zbóż, płatki owsiane i owoce, które nie są dozwolone w fazie 1. Inni uważają, że jest niemożliwe, aby jeść pół filiżanki warzyw na śniadanie oprócz białka.

Koncepcja śniadanie z South Beach Diet jest prosta: trzeba jeść białko (nieograniczona ilość), pół filiżanki warzyw i tłuszczu. Masz również możliwość posiadania napojów, takich jak kawa, herbata lub woda pod warunkiem, że jest słodzone substytut cukru i / lub mleka beztłuszczowego.

Czy wiesz, że jajka są dozwolone na diecie South Beach? Tak jest z indyka boczek boczek i Kanady, a także sery o niskiej zawartości tłuszczu. Oto dwa śniadanie pomysły:

Śniadanie 1 - omlet wykonane z serem i niskiej zawartości tłuszczu 1/2 filiżanki brokułów, servecd ze strony kanadyjskiego bekonu i pół pomidora. Pamiętaj, że musisz jeść minimum pół filiżanki warzyw bez maksymalnego poziomu.

Śniadanie 2 - Jajecznica z pieczarkami i zieloną papryką podawane z boku indyka boczek. Jest to idealne śniadanie, jeśli jesteś w fazie 1 South Beach Diet.

Jeśli masz dość jaj, spróbuj koktajl warzywny. Wystarczy wymieszać mały ogórek z 6 uncji sok pomidorowy z sosem Worchester i tabasco dla mroźny niespodzianka.

Możesz także spróbować babeczki jaj. Zobacz Zasoby dla receptury.

Jedna rzecz, że należy zawsze pamiętać, jest to, że Faza 1 trwa tylko przez 2 tygodnie. Oto próbka 2 tygodnie Plan śniadanie:

Dzień 1, 6, 11

Jajecznica

Canadian Bacon

Pół pomidora

Dzień 2, 7, 12

Piersi z kurczaka

Jajko na twardo

Ogórek

Dzień 3, 8, 13

Brocoli / omlet z serem

6 uncji sok pomidorowy

Dzień 4, 9, 14

Egg Muffin

Pół pomidora

Canadian Bacon

Dzień 5, 10

Smażone jajka

Turcja Bacon

Sok pomidorowy

Patrz źródła na link do wielu innych receptur.

South Beach Faza I Przepisy

Dieta South Beach została stworzona przez kardiologa i dietetyka jako alternatywa dla surowych diet niskotłuszczowych tak wielu ludzi wydawało się, że trudności następujący. Diety zdrowe tłuszcze z salda zdrowych ilościach węglowodanów podczas zawierających chude kawałki mięsa i tłuszczu niższej alternatywy do każdego posiłku.

Pierwsza faza diety, zaprojektowany, aby pomóc Ci pozbyć się pragnienia dla słodkich, to najsurowsze. W tym czasie trzeba będzie poważnie ograniczyć ilość węglowodanów można konsumować.

Wołowina garnek

Umieścić 3 do 4 funtów cięcia chudego pieczonej wołowiny w garnku garnek. Mieszanka 1 łyżka. każdy z oregano, bazylią i włoskie przyprawy razem w małej misce i posypać je na wierzchu pieczeni. Rozprzestrzeniania 1 łyżka. z mielonego czosnku na pieczeń, a następnie wlać jeden 16 uncji słoik papryki ponad Pepperoncini pieczeni. Upewnij się, że to sok z słoik papryki w garnku.

Przykryć garnek i pozostawić rostbef gotować na wysokim na 6 do 8 godzin. Podawać ze świeżych warzyw dla zdrowego posiłku węglowodanów, niski, który pasuje I fazie South Beach Diet.

Sałata Zawija dekadenckie

Okłady są zdrowsze niż okręty podwodne i kanapki, ale na diecie South Beach nie można nawet pozwolić na węglowodany w samym opasania. Zamiast dostać głowę czerwony lub zielony liść sałaty i zerwać całe liście. Top liście z plasterka każdy z indyka, szynki i pomidorów. Umieść kawałek awokado i 1 łyżeczka. soku z limonki w misce i rozbić aż mieszane; następnie rozprowadza się mieszaninę na powierzchni pomidora. Rolki sałatę do opasania i umieścić wykałaczki przez folię, aby zachować to gorąco, aż będziesz gotowy do jedzenia.

Jajecznica z serem i pomidorami

W dużej misce wymieszać 6 dużych jaj (lub 1 1/2 szklanki substytutu jajka) i 3 łyżki. z serem ricotta (część odtłuszczone), aż masa będzie gładka. Wymieszać w 1 kostkę pomidora Śliwka, posiekaną pierś, i sól, pieprz i papryka do smaku. Wlać całą mieszaninę do ogrzewanego patelni, które zostały spryskane sprayu nonstick gotowania i wspiąć jaja, dopóki nie zostaną wykonane.

Ten przepis stanowi, te na pierwszej fazie South Beach Diet zdrowego śniadania niską zawartość węglowodanów, podczas gdy bogate w białko - świetne na zwiększenie przemiany materii, jak rozpocząć dzień.

South Beach Faza 1 Pokarmy, których należy unikać

South Beach dieta działa w trzech fazach. Program zasadniczo działa przez unikanie "złych" tłuszczów wielonienasyconych (takie jak te) i węglowodanów (jak w białej mąki) i jeść te "dobre" tłuszcze jednonienasycone (chleb żytni) zamiast.

Warzywa

Chociaż istnieje szeroki wybór warzyw do jedzenia, należy unikać wszelkiego rodzaju ziemniaki (w tym słodkie ziemniaki), buraków, marchwi i kukurydzy, ze względu zarówno ich zawartości skrobi lub cukru.

Owoce

W przeciwieństwie do innych diet, program South Beach eliminuje absolutnie wszystkie owoce z menu w pierwszej fazie, w tym soków.

Skrobie

Wycinając wszystkie skrobie jest kluczowe w tej fazie. Brak ciasta, makarony, pieczywo i zboża - nawet jeśli są wykonane z pełnego ziarna pszenicy lub innych zbóż - mogą być spożywane.

Wołowina

Wszelkie tłuste kawałki wołowiny, takie jak klatki piersiowej i wątroby lub tłustych mięs, takich jak kaczka, nie mogą być spożywane dopiero zaczynasz Faza 3 w diecie.

Mleko

Przez dwa tygodnie, należy powstrzymać się od picia mleka. Obejmuje skim i 2 procent mleka i mleko sojowe (chyba że jest to mała kwota aromatycznej kawy). Produktów mlecznych, takich jak lody są również unikać.

Ser

Wyjątkiem od tej reguły nie ma mleka to niektóre sery: Można je jeść, z wyjątkiem tych, które nie miały ich zawartość tłuszczu obniżona, wraz z Edam i brie.

Faza druga Diet Plan dla South Beach Diet

Plan Dieta South Beach, stworzony przez dr Arthura Agatstona, rozpoczyna faza restrykcyjna, Phase One, i postępuje do mniej restrykcyjnego dla bieżącej fazy odchudzania o nazwie Phase Two. Phase One ostatnio przez dwa tygodnie i przechodzi do fazy drugiej. Jeśli jesteś nastolatkiem, dziecko, matka opieki, lub nie masz wiele wagi do stracenia, zaczniesz dietę z fazy drugiej.

Nowe wybory

Podczas diety w fazie drugiej, nadal jeść wszystkie żywności można było dozwolone do jedzenia podczas fazy pierwszej. Ale istnieje również kilka nowych opcji, w tym przywrócenia niższe owoce glikemicznym, takie jak jabłka, jagody, truskawki, kantalupa, brzoskwinie, śliwki i morele. Dopuszczalne jest także nabiał w postaci mleka (odtłuszczone lub 1 procent), jogurt naturalny (beztłuszczowe lub o niskiej zawartości tłuszczu), "light" jogurt o smaku owoców (zmniejszona jogurt sztucznie słodzonych tłuszczu z owoców), lub beztłuszczowe budyń. Faza druga obejmuje fasola pinto i Black Eyed Peas; i niewielkie ilości ziaren, takich jak brązowy ryż, dziki ryż, cały makaron pszenicy, Uncle Sam kasze, płatki owsiane cięcia stali bułeczki i małych całych ziaren. Lub półsłodkie czerwone wino lub czekolada gorzka może być spożywane od czasu do czasu. Nieograniczony białka mogą być spożywane w każdym posiłku. Na minimum, mają pół filiżanki warzyw na śniadanie i 2 szklanki warzyw na lunch i kolację. Każdy dzień, jeden wybór owoców i jeden wybór ziarna, chociaż będzie na swój sposób pracy do trzech wyborów każdego, codziennie. Każdy posiłek może zawierać jedną porcję tłuszczu. Możesz mieć 1 1/2 szklanki mleka lub porcji mleka dziennie. Przekąski dodana opcja. Mogą to być białka, warzywa, orzechy, owoce lub porcja lub mlecznego.

Limity Remain

Mimo, że twoje wybory na fazie drugiej są szersze, nadal istnieją pewne pokarmy, których należy unikać, w tym wyższych indeks glikemiczny owoców, takich jak banany, rodzynki i soków owocowych. Skrobię warzywa muszą być w dalszym ciągu unikać takich jak buraki, kukurydza, marchew, ziemniaki. Produkty wykonane z kwiatów i rafinowanego cukru, w tym większości pieczywa, ciastek i zbóż (w tym ciastka ryżowe), nie są dozwolone. Unikać miód, dżemy i galaretki i lody.

Dlaczego Progress?

Ważne jest, aby rozpocząć na fazy drugiej, jeśli jest to właściwe dla Ciebie, lub, że przejść do fazy drugiej, jeśli zaczął dietę w Phase One. Waga jest stracone wolniej na fazy drugiej diety, ale żywność pomaga zapewnić dodatkowe odmiany, która jest ważna odżywczo i utrzymać z coraz znudzony planu odżywiania. Według dr Agatstona, nawet ludzie, którzy mają dużą ilość masy do stracenia powinny pozostać na Phase One tylko przez dwa miesiące.

Southbeach diety Faza I Żywność

Dieta South Beach jest to dieta niskowęglowodanowa, że ​​jest stosunkowo łatwy do naśladowania, oferując plan jednoznacznej bez zbyt wielu sztuczek i zasad. Pytanie jest jednak to, co można jeść. Podczas gdy na Atkins Diet, innej popularnej niskowęglowodanowej diety, mogą być spożywane nieograniczone ilości białek tłuszczowych, Dieta South Beach stanowi, że stosować się do pewnych ogólnych wytycznych zdrowych, w tym ograniczenie spożycie tłuszczów zwierzęcych. Dodatkowo, istnieją pewne wytyczne dotyczące pewnych szczególnych środków spożywczych w każdej kategorii

Faza pierwsza: Mięso

Jesteś mogą nieograniczoną białko w każdym posiłku. To wspaniała wiadomość dla drapieżników. Ale wytyczne, o których białka do wyboru są ważne. Drób musi być bez skóry piersi z kurczaka lub indyka, Cornish kura lub indyk boczek (ograniczone do 2 plasterki dziennie); wołowina musi być chude (do mielonej wołowiny, nic poniżej 90/10), wieprzowina musi być albo gotowana szynka, boczek, schab kanadyjskiej lub polędwicy (bez schabowego lub boczek); i jagnię musi być centrum cięcia, schabu lub polędwicy. Wszystkie rodzaje owoców morza są dozwolone.

Faza pierwsza: Wegetariańska Białko

Dla wegetariańskie Południowej Beachers, istnieje wiele opcji, z kilkoma zastrzeżeniami. Tofu musi być lite lub o niskiej zawartości tłuszczu. Jaja mogą być spożywane w całości. Źródła białka oparte na soi tylko mieć mniej niż 3 gramy tłuszczu na porcję. Jednak porcja 2 łyżki masła orzechowego jest dozwolone jako substytut porcji białka (i to jest około 16 g tłuszczu). Nabiał, w tym sery, muszą być niskotłuszczowe lub beztłuszczowe, musi być i jogurt bez cukru. Nakrętki jako źródło białka powinna być ograniczona do około 15 nakrętki w jednej sesji.

Warzywa

Owoce, jakieś produkty bogate w skrobię, alkohol i tłuste pokarmy, takie jak mostek lub sera pełnotłustego należy unikać. Jednakże, warzyw mogą być spożywane bez ograniczeń. Istnieje kilka uniknąć - to starchier warzywa lub o wysokiej zawartości cukru, który dostarcza porcję węglowodanów. Są to buraki, ziemniaki, słodkie ziemniaki, marchew i kukurydza. Istnieje wiele twórczych sposobów, aby przygotować inne warzywa, w tym cukinia, bakłażan, papryka, ogórki, pomidory (choć te powinny być ograniczone do 1 na posiłek), kalafior i fasola. I, oczywiście, sałatki. Spróbuj taco z czarnej fasoli, soczewicy sałatka szpinak zupa, lub palone Portobello grzyby z pesto. Nie ma potrzeby, aby czuć się pozbawione nawet bez węglowodanów.