adcov.com

czarne trójkąty między zębami

Jak naprawić czarne trójkąty między zębami

Jak naprawić czarne trójkąty między zębami


Brzydkie przestrzenie między zębami, znane jako czarne trójkąty, są często spowodowane przez nieudana kosmetycznych zabiegów stomatologicznych obejmujących licówki porcelanowe, guma recesji, utraty masy kostnej i zapalenie dziąseł. Czarne trójkąty mogą wystawiać linii dziąseł do bakterii i płytki nazębnej, które ostatecznie prowadzą do stałego rozkładu i ewentualnej utraty zęba. Nie ma prostych, at-home rozwiązania mocowania czarne trójkąty między zębami, i kosmetycznych chirurgii stomatologicznej jest często wymagane do naprawy dziąseł i zastąpić utraconą kość.

Instrukcje

1 Delikatnie oczyścić linii dziąseł, aby zmniejszyć stan zapalny z powodu choroby dziąseł. Od czasu do czasu, czarne trójkąty spowoduje po ustawia się choroby dziąseł i drażni dziąsła, powodując nieestetyczne luki między zębami.

2 skonsultować się z kosmetycznych dentysty w celu ustalenia, jak poważne uszkodzenia. Podczas konsultacji, lekarz zaleci różnych zabiegów chirurgicznych na podstawie nasilenia recesji dziąseł i czarnych trójkątów. W przypadku, czarne trójkąty spowodowane były nieprawidłowo wykonanej uprzedniej procedury dentystycznej, nowy kosmetycznych dentysta może być w stanie usunąć problem.

3 Naprawa nieprawidłowo wykonywane korony lub licówki porcelanowe. Może to oznaczać, o stare korony lub licówki całkowicie usunięte i zastąpione, jeśli procedura została wykonana oryginalny nieprawidłowo.

4 poddać się operacji naprawczych, takich jak brodawki, która regeneracji regrafts linii dziąseł i naprawy tkanek miękkich między zębami. Zabieg ten nie tylko będzie naprawić czarne trójkąty, ale może pomóc obniżyć ekspozycję głównego do trwałego uszkodzenia.

5 Zapobieganie szkodom dziąseł raz czarne trójkąty zostały naprawione, przez odpowiednio dbając o swoje zęby. Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów może pomóc zmniejszyć ryzyko choroby dziąseł, które mogą doprowadzić do linii dziąseł oddala ponownie, powodując nawrót czarnymi trójkątami.

Wskazówki:

  • Upewnij się, zanim zdecydują się kosmetycznej chirurgii stomatologicznej, że dentysta jest prawidłowo biegłego w technice. To nie tylko zapewnienia, że ​​procedura jest wykonywana prawidłowo, różnica będzie widoczna w twoim uśmiechu.

Sposoby Naprawa cofnął dziąseł w między zębami

Sposoby Naprawa cofnął dziąseł w między zębami


Tablica budować przyczyn ustąpił dziąsła. Bakterie w płytce nazębnej powoli uszkadza wrażliwe dziąsła między zębami. Znaki tablica budowania to nieświeży oddech i ból dziąseł lub krwawienie. Regularne rutynowe oczyszczenie jamy ustnej może pomóc uniknąć tablica budować dla optymalnego zdrowia zębów.

Szczotka Regularnie

Mycie zębów dwa razy dziennie - raz rano i raz w nocy przed snem - wyeliminuje większość szkodliwych bakterii, które mogą powodować dziąseł recesji. Czy dziąsła są zdrowe i są w fazie recesji, mycie zębów regularnie naprawi dziąsła między zębami. Dentyści zalecają szczotkowanie je delikatnie przez około dwie minuty, uważając, aby szczotkować zęby górne i dolne. Należy szczotkować język, zbyt lub użyj skrobaczki języka, ponieważ językiem kryje bakterii.

Opląt

Usuń szkodliwą płytkę nazębną z pomiędzy zębów nicią dentystyczną ostrożnie raz dziennie. Czy to poprzez owinięcie hojny część nici dentystycznej wokół palców wskazujących obu rąk i idąc każdą szczelinę między zębami, delikatnie przesuwając nić iz powrotem. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno. Niektóre krwawienie może wystąpić, jeśli nie nici regularnie.

Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust odbierze resztki, że szczotkowanie i nitkowanie zębów nieodebranych. Dentyści zalecają płukanie jamy ustnej z około dwóch łyżek do płukania jamy ustnej dwa razy dziennie. Nigdy nie połykać płynu do płukania ust. Należy świst na płyn do płukania jamy ustnej na około minutę, a następnie wypluć go do zlewu.

Spearmint i Peppermint

Mięta pieprzowa i osób są zarówno zioła do walki bakterie. Wiele over-the-counter pasty do zębów, płyny do płukania ust zawierają Jedwabie i te zioła, bo zapach i smak świeżych i pomóc w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej.

Dentysta

Wizyta u dentysty. On będzie w stanie polecić zabiegi dla Ciebie, jeśli Twoje dziąsła potrzebują profesjonalnej pomocy.

Jak dostać się z kukurydzy między zębami

Jak dostać się z kukurydzy między zębami


Kolba kukurydzy jest ulubionym klasycznym grille, imprezy w bloku i prostych rodzinnych obiadów, ale często pozostawia irytujące kawałki utknęły między zębami biesiadników. Nie tylko te cząstki żywnościowe przykry, są także szkodliwe dla zębów i dziąseł, a jeżeli są one pozostawać w ustach, mogą przyczynić się do choroby dziąseł i próchnicy zębów. Na szczęście, ich usunięcie jest proste. Wszystko to ma pewne nici dentystyczne i właściwa technika nicią dentystyczną.

Instrukcje

1 Oderwij około 18 cm nici ze szpuli, a wiatr końce wokół dwóch środkowych palców. Użyj kciuków i palców wskazujących szczypta nici, pozostawiając od 1 do 2 cm między palcami. Należy o tym długość nici wyciągnął napięta.

2 Przesuń napiętą linię nici pomiędzy dwoma zębami, gdy kukurydza jest zablokowany. Jeśli są one górne zęby, korzystać z kciuki do prowadzenia nici; jeśli są dolne zęby, palcami indeksu.

3 zygzakowata nici delikatnie między zęby, gdy kukurydza jest zablokowany, aż kukurydza jest rozluźniona i wychodzi.

4 Użyj czysty fragment nici dodatkowych zębów, w razie potrzeby.

Wskazówki:

  • Nitkowanie zębów dziennie jest dobra higiena jamy ustnej i jest zdrowe praktyki, nawet jeśli nie są świadomi o coś utknęło między zębami.
  • Jednorazowe nici dentystyczne dostępne są kije, jeśli wolisz je do tradycyjnych szpul.

Sposoby zeskrobać Tatar Między zębami

Sposoby zeskrobać Tatar Między zębami


Skrobania kamienia nazębnego off zęby i utrzymanie jej w ryzach to dwa bardzo ważne aspekty zdrowej jamy ustnej. Tatar nagromadzenie może prowadzić do choroby dziąseł, więc ważne jest, aby zachować swoje zęby, kamień nazębny wolnego jak to możliwe. Możesz używać prostych technik, aby uzyskać kamień nazębny, aby zniknąć przed rozwija się choroby dziąseł.

Floss Zęby

Nitkowanie codziennie pomoże wyciągnąć kamień nazębny spomiędzy zębów. Wystarczy zakupić nici dentystycznej w lokalnej drogerii lub wykorzystanie nici dentysta daje ci po wizycie. Dodać punkt nici każdym myć zęby, aby utrzymać poziom kamienia nazębnego w ustach dół.

Szczotka do zębów

Mycia zębów z miękkiego włosia szczoteczki, który zawiera fluor. Pomoże to zdrapać kamień nazębny między zębami podczas normalnej codziennej rutyny. KidsHealth.org zaleca myć zęby przez około trzy minuty na raz, dwa razy dziennie, w celu utrzymania kamienia nazębnego przy całkowitym minimum. KidsHealth.org zaleca również, aby zmienić szczoteczkę co trzy lub cztery miesiące.

Zastosowanie Płyn do płukania ust

Korzystanie z płukania jamy ustnej, taki, który można kupić bez recepty, jest dobrym dodatkiem do pomaga zeskrobać kamień nazębny się między zębami. KidsHealth.org zaleca zakup płynu do płukania ust z fluorem, aby upewnić się, że jesteś w stanie zabić niektórych kamienia nazębnego. Płukania jamy ustnej pomoże rozpuścić kamień nazębny.

Wizyta u dentysty

Jeśli nadal masz problem z kontrolą tatarskim, umówić się z dentystą. Ona będzie w stanie korzystać z profesjonalnych narzędzi do skrobania kamienia nazębnego pomiędzy i na górze zęby. Tatar z czasem twardnieje i jest trudno dostać się bez interwencji zawodowej.

Jak usunąć hartowaniu Plaque między zębami

Jak usunąć hartowaniu Plaque między zębami


Przeciętny dorosły usta zwykle roi się od bakterii. Gdy ten łączy się z bakterii i cząstek żywności śluzu, tablica często zaczyna się tworzyć na zębach i wzdłuż linii dziąseł. Codzienne szczotkowanie zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej i utrzymuje je nicią dentystyczną codziennie osiedlania się i hartowania między zębami. Jeśli tablica nie jest usuwany z zębów, może twardnieć i zamieni się kamienia nazębnego, który może prowadzić do chorób dziąseł. Gdy tak się stanie, trzeba będzie profesjonalne czyszczenie od swojego stomatologa lub higienistki stomatologicznej.

Instrukcje

1 Wyciągnij i zerwać około 18 centymetrów nici. Owiń nić wokół obu palców wskazujących aż napięta.

2 Trzymając nić mocno kciukami i palcami wskazującymi, a następnie uruchomić go między zębami za pomocą delikatnego masowania ruch.

3 Krzywa nici w kształcie "C" po osiągnięciu linii dziąseł i schodzenia go do przestrzeni pomiędzy twoim linii dziąseł i zębów. Delikatnie masować bok zęba w ruchu w górę iw dół.

4 Powtórz ten proces dla reszty zębów, upewniając się, aby dokładnie wyczyścić wszystkie strony zębów.

5 Zaplanuj wizytę u dentysty na regularne czyszczenie. Dentysta lub higienistka stomatologiczna będzie dokładnie zbadać zęby i oczyścić z płytki nazębnej i kamienia nazębnego za pomocą specjalnych narzędzi. Mogą one również wskazówki, aby zapobiec płytki nazębnej z hartowania w przyszłości.

Wskazówki:

  • Codzienne szczotkowanie zębów pomaga usunąć płytkę nazębną zanim zacznie twardnieć.

Jak mogę wypełnienie luki między zębami do zdjęć?

Jak mogę wypełnienie luki między zębami do zdjęć?


Szczelina ząb lub diastema jest przestrzeń pomiędzy zębami. Przerwy mogą wystąpić między dowolnymi zębów ale są zazwyczaj widoczne pomiędzy dwóch górnych przednich zębów. Chociaż niektórzy widzą braki zębów jako źródło piękna, inni postrzegają je jako źródło wstydu. Dla tych, którzy niechętnie uśmiech na zdjęciach z powodu GDO zębów, istnieje wiele dostępnych opcji, aby zamknąć lukę, dzięki czemu można uśmiech z ufnością.

Instrukcje

1. Zastanów się szelki. Mów do ortodonty o opcjach. Szelki konwencjonalne mogą być montowane na zębach i zamknie lukę w czasie. Invisalign szelki są robione na wymiennych korekcyjnych, które mieszczą się zęby i leczenia, w tym problemów ortodontycznych zamknięcie gapped zęby. Wiedz, że ramy czasowe dla jednej z tych opcji mogą wynosić od miesięcy do lat.

2 Mów do kosmetycznych dentysty o kompozytowego zęba klejenia. Procedura ta ma zastosowanie kompozytu żywicy bezpośrednio do zęba, może być stosowany do wypełnienia szczelin lub leczenia innych drobnych problemów stomatologicznych. Zrozum, że związana jest podatny na obszar barwienia i konieczne może być retuszowane lub wymienić w ciągu kilku lat.

3 Pobierz licówki porcelanowe. Fornir to cienkie skorupy ceramiczne, które są zamontowane na powierzchni zębów. Dentysta kształtować je zamknąć lukę zęba. Upewnij się, że idziesz do dentysty, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej, aby zapewnić, że Twoje licówki są wykonane poprawnie. Wiedz, że kosmetyczne zabiegi stomatologiczne często nie są objęte ubezpieczeniem stomatologicznego i może być kosztowne.

4 Porozmawiaj z dentystą o uzyskanie frenectomy. Niektóre braki zębowe są spowodowane ponadgabarytowych wargowej frenum, tkanki znajdującej się w dziąsła i wargi górnej powyżej swoich dwóch przednich zębów. Mając to tkankę usunięto pozwoli zęby poruszają się razem. W niektórych przypadkach może być konieczne szelki po operacji, aby pomóc wypełnić lukę.

5 Zastanów implantów stomatologicznych dla luk zębowych spowodowane brakujących zębów. Implant zastępuje brakujący ząb przez wszczepienie korzeń tytanu w kości szczękowej, a następnie dołączenie korona lub most do korzenia. Implanty wymagają operacji wykonywane w dwóch etapach, aż do sześciu miesięcy, aby dać czas na uzdrowienie.

Jak złożyć Tooth rozdrobnione między zębami

Jak złożyć Tooth rozdrobnione między zębami


Rozdrobnione zęba tworzy postrzępione krawędzie, że zadrapania wobec języka i tworzy nierówną wygląd, ale nie muszą się z tym pogodzić. Generalnie szukać profesjonalnej pomocy licencjonowanego stomatologa do pracy jak ta. Zdecydowanie zobaczyć jeden, jeśli czujesz ból w miejscu uszkodzenia, które mogłyby wskazywać na odsłonięty nerw. Możesz zrobić trochę złożenia do wygładzania krawędzi. Bądź ostrożny.

Instrukcje

1 Weź zwykły zarząd ściernym i umieść szorstką krawędź przeciwko rozdrobnione części zęba. Płyta powinna być szczupła emery wystarczy kąta w niemal każdej pozycji konieczne do osiągnięcia rozdrobnione część zęba.

2. Stań przed lustrem i udaru mózgu pokładzie tylko kilka razy do wygładzania krawędzi; nie za dużo plików.

3 Przestań natychmiast, jeśli poczujesz ból; umówić się z dentystą.

Jak Nici w przestrzeni między mostem

Jak Nici w przestrzeni między mostem


Jeśli nie nici zębów, będziesz musiał płacić w dół drogi (finansowo, jak i pod względem fizycznym bólem), kiedy infekcje chwycić. Jeśli masz pomostach, trzeba zachować szczególną ostrożność, aby oczyścić szczeliny pomiędzy zębami i swojej mostu, ponieważ to tam jedzenie zbuduje się i zacząć od jedzenia w swoich pozostałych zębów, umieszczając swoje zdrowie jamy ustnej na jeszcze większe ryzyko.

Instrukcje

1 Prowadzenie nici dentystycznej poprzez otwartą pętlę przy jednym końcu nawlekaczem nici. Związać nici do pętli.

2 Przewodnik pętlę do przestrzeni między zębami i swojego mostu. Patrząc w lustro lub pracy przez dotyk działa. Bardziej miękkie części nici powinny przylegać do gumy i dolnej części mostu, a sztywna część powinna być między zębami i mostu.

3 Przesuń nawlekacza przodu i do tyłu, tak że sztywne nici czyści obszar między mostem i zębów.

Sposoby usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni między zęby

Sposoby usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni między zęby


Płytka nazębna jest bakteria, która tworzy się na powierzchni zębów i jamy ustnej. Często przyjmując postać blado żółtej błony, płytka może powodować różne schorzenia jamy ustnej oraz chorób, w tym próchnicy zębów, wgłębień, zapalenie ozębnej i zapalenie dziąseł. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby w znacznym stopniu zapobiegają gromadzeniu się płytki nazębnej.

Szczotkowanie

Regularne mycie zębów jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby zapobiec gromadzeniu się dużych ilości płytki nazębnej. Tarcie powodowane przez regularne szczotkowanie pomaga zakłócać rozwój blaszki miażdżycowej i zapobiega przed obracaniem się kamienia nazębnego. Podczas szczotkowania, ważne jest, aby skupić się na tylnej części dolnych zębów, które wchodzą w regularnym kontakcie z językiem i policzka. Szczotkowania dwa razy dziennie w ciągu 2 do 4 minut pastą z fluorem będzie najlepsze wyniki, w zapobieganiu osadzaniu się płytki nazębnej.

Nicią dentystyczną

Choć regularne szczotkowanie może zapobiec rozwojowi płytki nazębnej na powierzchni zębów, szczotkowanie nie zawsze wyeliminować tablicę trudno dostępnych między zębami. Nitkowanie codziennie jest to świetny sposób, aby wybić płytkę między zębami. Nici, owinąć się 18-calowy kosmyk nici wokół środkowego palca jednej ręki. Łagodnie przechodzi nić między zęby, a następnie w górę do krzywej to zeskrobać jakichkolwiek płytki wzdłuż linii dziąseł.

Płyn do płukania ust

Regularne stosowanie się do płukania jamy ustnej przeciwpłytkowej, takie jak Listerine, może również pomóc w zapobieganiu wzrostowi płytki w ustach. Płytka nazębna jest w stanie rozwijać się i rozwijać się na powierzchni w jamie ustnej innych niż zębów, takich jak język, policzków i podniebienia. Przez płukanie codziennie, tablica nagromadzenie na tych innych powierzchni jest usuwany. Jeśli nie można myć w nocy, płukanie z płukania jamy ustnej przeciw blaszki może zapobiec płytki nazębnej z szybkiego mnożenia w suchych ustach noc.

Regularne badania stomatologiczne

Nawet z rutynowej pielęgnacji jamy ustnej w domu, to nadal możliwe tablica budować i stać się kamienia nazębnego, szczególnie wzdłuż linii dziąseł. Duża tworzenie się kamienia nazębnego mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowia jamy ustnej, takich jak zapalenie ozębnej i zapalenie dziąseł. Jedynym sposobem na usunięcie kamienia nazębnego jest poprzez rutynowe profesjonalną opiekę ustnej, co najmniej dwa razy w roku.

Jak zapobiec zgrzytanie zębami w nocy, podczas snu

Podczas gdy większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich zęby zmielić w nocy, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć szlifowania zębów w nocy, podczas snu. Szlifowania zębów wpływa nie tylko sen i sen innych, ale także wpływa na zdrowie.

Ten artykuł będzie przejść przez kilka kroków, które pomogą Ci uniknąć zgrzytanie zębami w nocy.

Instrukcje

1 Unikaj napojów alkoholowych. Po wpływem alkoholu, szlifowanie zębów może zostać powiększony.

2 Stop nadmierne lub nawykowe zgrzytanie zębami i zaciskając zęby w ciągu dnia. Dodatkowe zgrzytanie zębami czynności sprawi, że mięśnie szczęki bardziej przyzwyczajeni do szlifowania, co zwiększa prawdopodobieństwa, szlifowanie.

3 Użyj ciepły ręcznik lub wziąć ciepłą kąpiel, aby rozluźnić mięśnie przed snem. To może pomóc zrelaksować mięśnie szczęki, co z kolei zmniejsza prawdopodobieństwa, za zgrzytanie zębami podczas snu.

4 Nosić osłonę zębów jako bariera między zębami, aby zminimalizować i zapobiec zgrzytanie zębami podczas snu.

5 Zmniejszenie stresu. Spróbuj ćwiczeń. Szlifowania zębów i nacisk na mięśnie może być wynikiem stresu. Przez zmniejszenie stresu i nauki na relaks, można zminimalizować jeden aspekt, który może wywoływać zgrzytanie zębami w nocy.

Jak usunąć utwardzonej płytki nazębnej między zęby

Jak usunąć utwardzonej płytki nazębnej między zęby

Przeciętny dorosły usta jest normalnie aż roi się od bakterii. Gdy ta bakteria łączy się z cząstek żywności i śluzu, tablica często zaczyna się formularz na zęby i wzdłuż linii dziąseł. Codzienne szczotkowanie pomaga zapobiec tworzeniu się płytki nazębnej i codziennie nicią dentystyczną utrzymuje ją z osiedleniem się i hartowania między zębami. Jeśli Tablica nie jest usuwany z zębów, to twardnieje i włączyć do kamienia nazębnego, który może prowadzić do chorób dziąseł. Kiedy to się stanie, trzeba będzie profesjonalne czyszczenie od stomatologa lub higienistka stomatologiczna.

Instrukcje

• Wyciągnij i zerwać około 18 cali nici. Owinąć nici wokół obu palców aż napięta.

• Przytrzymaj nici z mocno kciuki i palce, następnie uruchom go między zęby przy użyciu delikatnego masowania ruchu.

• Krzywa nici w kształcie "C", po osiągnięciu linii dziąseł i schodzenia go do przestrzeni pomiędzy dziąseł i zębów. Delikatnie rozetrzeć z boku zęba w górę iw dół ruch.

• Ten proces należy powtórzyć dla pozostałych zębów, upewniając się dokładnie wyczyścić wszystkie boki zębów.

• Zaplanować spotkanie z dentysta do regularnego czyszczenia. Twój dentysta lub higienistka stomatologiczna dokładnie zbada Twoje zęby i oczyścić z osadu i kamienia nazębnego za pomocą specjalnych narzędzi. Zapewniają one również wskazówek, aby zapobiec w przyszłości do hartowania płytki nazębnej.

Jak można wypełnić lukę między zęby do zdjęć?

Jak można wypełnić lukę między zęby do zdjęć?

Ząb przerwy, lub diastema, jest przestrzeń między zębami. Luki mogą wystąpić między żadnych zębów, ale są zazwyczaj widoczne między górnej dwa przednie zęby. Chociaż niektórzy widzą zębów jako źródło piękna, inni widzą je jako źródłem wstydu. Dla tych, niechętnie uśmiech w zdjęcia z powodu biblioteczne zęby, istnieje wiele opcji dostępnych zrównać więc może uśmiech z ufnością.

Instrukcje

• Rozważyć uzyskanie nawiasy klamrowe. Mówić do ortodonta o opcjach. Konwencjonalne aparaty mogą być zamontowane do zębów i zamknie luki w czasie. Invisalign szelki są na zamówienie wymienny korekcyjnych, które pasują na zęby i leczeniu ortodontycznym problemów, łącznie z zamknięciem biblioteczne zębów. Wiem, że ramy czasowe dla dowolnej z tych opcji może wahać się od miesięcy do roku.

• Mówić do kosmetycznych dentysty o klejenie złożonych zęba. Ta procedura, która ma zastosowanie kompozytów żywicznych bezpośrednio do zębów, można wypełnić luki lub leczeniu innych drobnych problemów stomatologicznych. Rozumiem, że składy obszar jest podatne na plamy i może trzeba być retuszowane lub wymienić w ciągu kilku lat.

• Dostać licówki porcelanowe. Licówki to cienkie powłoki ceramiczne, które są zamontowane na powierzchni zębów. Dentysta będzie kształtować je aby zrównać twój ząb. Upewnij się, że idziesz do dentysty, który specjalizuje się w stomatologii, aby zapewnić, że twój licówki są zrobione poprawnie. Wiem że kosmetycznych zabiegów stomatologicznych często nie są objęte dentystycznych ubezpieczenia i może być kosztowne.

• Porozmawiaj ze swoim dentystą o uzyskanie frenectomy. Pewne braki zębów spowodowane są powiększone wargi kąsek, tkanki znajdujące się w gumę i górnej wargi powyżej dwa przednie zęby. Posiadanie tej tkanki usunięte pozwoli zęby przesuwają się razem. W niektórych przypadkach szelki mogą być wymagane po zabiegu aby zamknąć lukę.

• Należy rozważyć implanty dla zębów luki spowodowane brakujących zębów. Implant dentystyczny zastępuje brakujących zębów przez wszczepienie pierwiastek tytanu w Twoje kości i następnie dołączanie korony lub mostu do katalogu głównego. Implanty stomatologiczne wymagają zabiegu wykonać w dwóch etapach, aż do sześciu miesięcy od siebie, aby dać czas na uzdrowienie.

Jak wyeliminować Sewer Breath

Jak wyeliminować Sewer Breath


Wszyscy doświadczyliśmy, w jednym punkcie lub innego, dyskomfort rozmowy jeden na jeden z osobą, która ma straszny przypadek nieświeżego oddechu. Jeśli obawiasz się, że być może są takie osoby, nie trzeba, aby umożliwić to, aby czuć się nerwowy i poniżani w sytuacjach społecznych. Jak pozbyć się nieświeżego oddechu (który jest również znany z medycznego o nazwie "cuchnący oddech") może być stosunkowo łatwy i szybki proces.

Instrukcje

1 Praktyka właściwa higiena jamy ustnej. Kiedy rodzice nalegali, że dokładnie myć zęby po każdym posiłku, były absolutnie prawo. Wiele "kanalizacja oddech" wynika z resztek bakterii i rozkładających się cząstek żywności tkwi w jamie ustnej, z języka, aby między zębami. Myć zęby po każdym posiłku, jeśli to możliwe, i zrobić punkt zrobić tak szybko, jak budzisz się i tuż przed pójściem do łóżka w nocy. Przechowywać szczotkowanie od dwóch do trzech minut i upewnij się, że również myć powierzchnię język za. Ponadto, regularnie używać nici dentystycznej w celu wyeliminowania żywności tkwi między zębami, co jest bardzo częstym winowajcą za mniej niż świeżego oddechu. Jeśli poszukujesz szybkiego rozwiązania, płukać gardło jakiegoś płynu do płukania ust.

2 pić wody dużo. Woda sprowadza na wiele pozytywnych korzyści, utrzymując skórę nawilżoną od do pomocy w metabolizmie. Może ona również pomóc utrzymać oddech pachnący czyste i świeże. Kiedy osoba okropny oddech jest spowodowany obecnością bakterii beztlenowych. Bakterie te mają zdolność Deconstruct cukry i białka i przekształcania ich w VSC (lotne związki siarki), które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. VSC działa dobrze w suchych ustawień, więc ich zwalczania, pijąc dużo wody.

3 żuć gumę. Jedna metoda eliminowania wysiłku ściekowy powietrze jest guma (o ile to jest cukru, ponieważ słodzące gumy można doprowadzić do wnęk później). Jest doskonałym rozwiązaniem, które można użyć, gdy po prostu nie mają dostępu do szczoteczki do zębów. Jeśli tylko jedliśmy w restauracji i trzeba być w ruchu na resztę dnia, po prostu pop trochę gumy bez cukru do ust, aby utrzymać świeży oddech pachnący, Minty i czyste.

4 Dodać kilka kluczowych zmian w diecie. Różne czynniki żywieniowe mogą również przyczynić się do nieświeżego oddechu. Na przykład, ograniczenie spożycia kofeiny i alkoholu, które to mogą przynieść na nieświeży oddech. Spróbuj skoncentrować się na żywności, które są bogate w błonnik, takie jak cały makaron pszenicy, świeżych owoców (takich jak maliny), Split groch i czarną fasolą.

5 Poproś dentystę o możliwości choroby jamy ustnej. Wiele chorób jamy ustnej mogą być sprawcami stojące za nieświeży oddech. Skonfigurować sprawdzanie ze swoim dentystą i poprosić go o to. Chorobą, która jest często związana z problemami oddechowych doustne jest zakażenie ksantanowa. Jeśli rzeczywiście ma poważny problem z dziąseł, prawdopodobnie będziesz musiał skonsultować się Periodontologia dla opcji leczenia. Możliwe wskazania tych chorób należą wrażliwe lub rozchwiane zęby, obrzęk dziąseł i ból podczas żucia.

Wskazówki

  • Jeśli wy protezy sportowe i mają problemy oddech, należy rozważyć możliwość, że nie są one na tyle często sprzątanie.

Objawy choroby przyzębia

Istnieją dwa typy chorób przyzębia: dziąseł i zapalenie przyzębia. Przyzębia oznacza "wokół zęba", więc wszystkie choroby przyzębia wiąże dziąsła. Są one spowodowane infekcjami bakteryjnymi dziąsłami i powstających problemów tych zakażeń.
Zapalenie dziąseł jest najłagodniejsze formy choroby przyzębia, ale nieleczona może przejść do paradontozy.
Istnieje kilka rodzajów przyzębia o różnym stopniu nasilenia objawów. Najczęstszymi są: agresywny, przewlekłe, martwicze i przyzębia wywołane przez choroby ogólnoustrojowej.

Predyspozycje

Różne rodzaje chorób przyzębia są bardziej powszechne w niektórych populacjach, niż inne.
Zapalenie dziąseł może dotknąć każdego, i to przede wszystkim wynikiem niedostatecznej higieny jamy ustnej. Często może być odwrócony poprzez poprawę higieny.
Agresywne zapalenie przyzębia występuje u zdrowych osobników, zazwyczaj po ich przesunął się poza dziąseł.
Przewlekłe zapalenie przyzębia może wystąpić w każdym wieku, ale jest bardziej powszechna u dorosłych.
Zapalenie przyzębia spowodowane chorobami ogólnoustrojowymi, takimi jak cukrzyca i choroby serca, na ogół występuje w dzieciństwie.
Martwicze zapalenie przyzębia jest powszechne u pacjentów z ograniczonym funkcji układu immunologicznego, w tym te związane z HIV i AIDS, cierpiących z powodu niedożywienia, a te z jakiejkolwiek dysfunkcji immunologicznej.

Pierwsze oznaki

Pierwsze objawy choroby przyzębia są krwawienie, zaczerwienienie lub obrzęk dziąseł. Jest to zazwyczaj oznaczenie dziąseł, ale może się pojawić w początkowej fazie innych chorób przyzębia jak również. Trwałe nieświeży oddech, owrzodzenia jamy ustnej i dziąseł są wszystkie wczesne objawy, jak również.

Tablica

Nieleczone tablica zacznie rosnąć poniżej linii dziąseł oraz nad nią. Nie można zobaczyć go poniżej linii dziąseł, ale raz nie powoduje więcej bakterii do formy. Że wzrost bakterii może powodować dziąsła do obluzował od zębów, wnęki formy, w dziąsła i rozluźnić zęby. Ostatecznie zęby mogą wypaść lub muszą być usunięte z przyzębia.

Wygląd gumy

Niektóre choroby wpływają na wygląd dziąsła. Dziąseł, aby pojawić się już zęby, jak linia guma cofnęła się od zęba. Martwicze zapalenie przyzębia może zabić tkanki dziąseł, pozostawiając czarne lub szarawe plamy, gdzie tkanki dziąseł nie zginęli. Dziąsła może stracić normalne trójkątny kształt, gdzie następuje kontur między zębami. To może pęcznieć i powiesić niższy przez zęby i będzie ona na ogół mają zaokrąglony lub wypukły kształt. Ropa może być odprowadzany z dziąsłami lub kieszeniach utworzonych przez gumy.

Wyrównanie

Choroby przyzębia może wpływać na wyrównanie zębów. Będzie to szczególnie widoczne jeśli nosisz protezy lub partials, ponieważ będą one nie pasowały. Zęby mogą przesuwać się i tworzą szczeliny ze względu na erozję tkanki dziąseł i zębów. Kości szczęki może stracić gęstość, co pozwoli zęby luźne i nawet wypaść.

Naturalne leki na suchość w jamie ustnej

Twoje usta są suche przez większość czasu, ponieważ gruczoły ślinowe, znajdujące się po obu stronach ust, nie produkują wystarczającej ilości śliny. Twoje usta potrzebuje śliny, aby pomóc pozbyć się go z płytki nazębnej, kamienia nazębnego, cukru i gromadzenie się cząstek żywności. Bez wystarczającej śliny, masz więcej próchnicy zębów i choroby przyzębia mogą dostać i zapalenia dziąseł.

Co powoduje suchość w jamie ustnej?

Suchość w jamie ustnej lub suchość ust, stan jest prawie zawsze spowodowane przez inne choroby lub schorzenia. Mogą one obejmować, anemia, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Sjogrena, toczeń rumieniowaty i zakażenie gruczołów ślinowych. Skutki uboczne niektórych leków, a efekty radioterapii może również powodować suchość w ustach. Trwa depresja, jak i leki brane na depresję, może przyczynić się do suchości w ustach. Starzenie się jest inna przyczyna suchości w ustach.

Co można zrobić na suchość w jamie ustnej?

Lekarz może przepisać to, co nazywane jest "sztuczna ślina", który pomaga utrzymać usta mniej suche. Może również sprawdzić swoje leki i zobacz, czy możesz zostać przełączony do jednego, który nie powoduje suchość w ustach. Ale istnieje również szereg prostych i naturalnych sposobów leczenia suchość w jamie ustnej, które można łatwo zrobić samemu.

Naturalne sposoby na Ease suchość w ustach

Z suchość w ustach, nie pić wody tak często, jak to możliwe. Trzymaj pod ręką butelkę wody i wypić z nim, kiedy Twoje usta czuje się suche. To również pomaga pozbyć się jedzenia gromadzącego i między zębami. Skrzypienie kawałki lodu jest również świetny sposób, aby złagodzić suchość w ustach i czyszczenia zębów.

Trzymaj się z dala od alkoholu - to wysusza usta. Więc nie pije kawy, herbaty i herbaty miętowej. Zamiast pić ziołowe herbaty owocowe, takie jak czarna porzeczka, malina i żurawina. Sok owocowy jest dobry aby stymulować ślinę, ale uważaj na zawartość cukru.

Można również żuć gumę bez cukru, aby pobudzić wydzielanie śliny. Bezcukrowe gumy do żucia jest najlepsze owoce, jak guma mięta będzie suche usta. Możesz też od czasu do czasu ssać twarde cukierki bezcukrowe, ale uważaj - zbyt wiele z nich może mieć działanie przeczyszczające.

Dieta na suchość w jamie ustnej

Unikać pikantne, słone, słodkie i zbyt kwaśnych pokarmów. Pikantne i słone pokarmy są trudne do jedzenia, jeśli masz suchość w ustach. Słodkie żywności przyczyniają się do próchnicy zębów, a także do sucha. I kwaśne pokarmy mogą atakują szkliwo. Napoje gazowane, a zwłaszcza cola, również nie są zalecane.

Jedz pokarmy, które wymagają intensywnego żucia, takie jak marchew, jabłka i seler. Żuć wszystko jedzenie powoli i dokładnie, jak do żucia pomaga stymulować wydzielanie śliny. Trzymaj się z dala od żywności, które fragmenty łatwo i wpada między zębami, takich jak orzechy i popcorn.

Keep Your Teeth Clean

Ponieważ z suchość w ustach ślinę nie oczyścić usta prawidłowo, masz więcej próchnicy i płytki nazębnej, szczególnie między zębami. Szczotki i nici tak często, jak jest to możliwe, na pewno po każdym posiłku. W latach regularnego szczotkowania, mokre palca, zanurzyć go w soli i delikatnie masować dziąsła przez minutę lub tak. Dokładnie spłukać ciepłą wodą morską. Ponadto, nie dentysta nauczy Cię, jak złom język czysty i to zrobić regularnie.

Zamiast do płukania jamy ustnej miętowy po szczotkowaniu, spróbuj wypłukać usta z szałwii, tymianku i rozmarynu. Dodaj 1 łyżeczka. każdego z dzbankiem wody i pozwalają wrzenia przez kilka minut. Przecedzić mieszaninę do dużej butelki wody, ostudzić i używać do płukania; ma właściwości antybakteryjne, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej.

Jak wykryć wnękę

Jak wykryć wnękę


JAMA, inaczej znany jako próchnicy, występuje wtedy, gdy konstrukcja zewnętrznej powłoki (szkliwa zęba) jest uszkodzony. Gdy bakterie w jamie ustnej reaguje z cukru i skrobi z żywności jemy, cienki biały film znany jako postaci płytki na zębach. Przy złej higieny jamy ustnej, tablica zostanie żywić przez bakterie, które tworzą kwasy. Jako tablica nadal trzymać, jego kwas pochłonie szkliwo zębów, dopóki nie tworzą wnękę lub otwór wokół jego powierzchni. Próchnica zębów jest uważany za jeden z najczęstszych problemów stomatologicznych, które w równym stopniu wpływać na dzieci i dorosłych. Wczesne wykrycie ubytków może pomóc uratować zęby.

Instrukcje

1 Otwórz usta przed lustrem i sprawdzić swoje zęby. Jednym z wyraźnymi objawami wnęki jest widoczny otwór na powierzchni zęba. Może być łatwo dostrzeżone w centrum zębach trzonowych i przedtrzonowych (zęby z boku na tylnym rzędzie) lub na stronach swoich siekaczy.

2 Należy przestrzegać wszelkich istniejących przebarwień. Jeśli kiedykolwiek zauważysz filmy białą łatkę, która jest o wiele bielsze niż zęba, który jest znakiem istniejącej tablicy, która zaczyna konsumować szkliwo. Jeśli widzisz, ciemniejsze kolory żółty lub brązowy, czyli wskazanie, że zewnętrzne pokrycie zęba zaczyna się załamać. A jeśli widzisz szare lub czarne plamy na ząb, to wyraźny znak, że szkliwo jest już uszkodzony, i będzie nadal, dopóki nie odwiedzić dentystę do leczenia.

3. Zawiadomienie, jak często doświadczają bólu zęba. Jest to uważane za najbardziej powszechnym symptomem wnęki lub próchnicy. Jeśli uszkodzenia spowodowane przez kwasy bakteryjne osiągnie wewnętrzną część zęba, to wpłynie na jego korzeni i zakończeń nerwowych, co prowadzi do złej ból zęba, który może być bardzo nieprzyjemne.

4 Sprawdź oddech. Nieświeży oddech lub cuchnący oddech, opracuje powodu rozkładających zęba lub zębów w ustach. Nawet jeśli ci zęby szczotkować, zapach nadal będzie tam kilka minut później. Nieświeży oddech może być również towarzyszy faul smak w ustach.

5 Zanotuj wrażliwości zębów. Z ubytków, zęby są bardziej wrażliwe niż zwykle. Poczujesz ból, kiedy łyk gorącej kawy lub napojów zimnej wody. Ból może być również obecny podczas spożywania żywności, które są słodkie. Mycie zębów może być nieprzyjemne, jak wasze gnijące zęby stają się bardzo wrażliwe na nacisk. Będziesz nawet znaleźć to niewygodne podczas gryzienia i żucia pokarmów.

6 Sprawdź, czy są jakieś luźne wypełnienia. Zdrowe zęby są mocne i nie będzie łatwo przełamać. Tak więc, jeśli zauważyć, że powierzchnia zęba zaczyna się kruszyć, że jest to wyraźny znak istniejącego ubytku.

7 niezwłocznie udać się do dentysty, jeśli jest ropa wokół zęba. Jeśli pus obserwuje się w dolnej warstwie zęba, to jest oczywiste, porażone. Nigdy nie należy dotykać lub nakłucia ropę. Niech profesjonalny poradzić, aby uniknąć dalszych komplikacji.

Wskazówki:

  • Myć zęby pastą z fluorem dwa do trzech razy dziennie, aby uniknąć tworzenia się płytki nazębnej. Nitkowanie zębów jest również korzystna w celu usunięcia płytki nazębnej między zębami, że włosie szczoteczki do zębów nie może dotrzeć.
  • Jeśli nie masz czasu umyć po jedzeniu, przynajmniej przepłukać usta ciepłą wodą.
  • Odwiedź dentystę częściej na regularne kontrole stomatologiczne i czyszczenia.

Problemy z przyczepność Lumineers

Problemy z przyczepność Lumineers


Lumineers może zwiększyć osoby uśmiech odsłaniając jaśniejsze, bielsze i celniej zęby. W przeciwieństwie do okleiny porcelany Lumineers nie wymagają wiercenia szkliwa zęba, w celu umieszczenia Lumineer na zębie. Lumineers są tak cienkie jak soczewki kontaktowe, a mimo to są niezwykle silne według oficjalnej stronie Lumineers. Przy każdym zabiegu, jednak nie może być ryzyko i ewentualne problemy, które są napotykane przez pacjenta. Zanim o Lumineers stosowane przez dentystę, upewnij się, że jest akredytowany przez American Academy of Cosmetic Dentistry.

Pękanie

Lumineers są promowane i reklamowane jako bardzo łatwe do zastosowania, a to ma tendencję do przyciągania wielu dentystów, którzy mogą chcieć zaoferować tę usługę w swoich biurach. Niestety, niektórzy lekarze nie otrzyma odpowiednie szkolenie, które są niezbędne do zastosowania Lumineers. Stomatologia estetyczna jest inny niż stomatologii ogólnej, a nie wszyscy lekarze są dokładnie przeszkoleni w sztuce stomatologii estetycznej. Jeśli dentysta nie prawidłowo związania Lumineers do zęba, może to doprowadzić do pęknięcia Lumineer i kawałki jej upadkiem.

Color Matching

Jeśli dentysta zdecyduje się zaoferować Lumineers w swoim biurze, jest dwudniowe szkolenie Oczywiście, że może on uczestniczyć. Jednak dwudniowe szkolenie jest niewystarczająca według dr Mike Malone. Wyraża że dentyści, którzy chcą zaoferować kosmetycznych stomatologia trzeba lat treningu i doświadczenia, aby być kompetentny w tej dziedzinie. Dopasowywania kolorów mogą być trudne w procesie Lumineers. Lumineers nieznacznie półprzezroczysty kolor zęba pod spodem Lumineer może wpływać na rzeczywisty wynik.

Wielkogabarytowe lub Buck Zęby

Lumineers nie wymagają "prep" zębów lub golenia w dół każdy szkliwa. Czasami może to spowodować zbyt duże zęby pojawiają się raz stosuje Lumineers. Sposób wykonania jednostki w kształcie zębów może mieć duży wpływ na ostateczny wynik Lumineers. Jeżeli dana osoba ma "Buck" zębów lub zęby, które nieznacznie Slant się, że nie byłoby właściwe stosowanie Lumineers ponieważ efekt końcowy nie będzie pochlebne. Mając to na uwadze, Lumineers nie są dla każdego człowieka.

Czarne trójkąty

Czasami niedoświadczony kosmetycznych dentysta będzie stosować Lumineers pacjentowi i popełnia błąd nie stosując Lumineer całą drogę aż do linii dziąseł. Lumineer, w takim wypadku, prawdopodobnie również nie pasuje ząb prawidłowo w pierwszej kolejności. Może to doprowadzić do tego, co lekarze kosmetyczne mają oznaczone jako "czarne trójkąty" choroba. Wynikiem tego jest to niepochlebny wygląd ciemny przestrzeni między zębami.

Co powoduje Czarno na zęby dzieci?

Jedzenie i napoje

Wiele rodzajów żywności i napojów może poplamić zęby dzieci. Obok słabej higieny jamy ustnej, jednym z najczęstszych powodów czarnym zębów jest butelka rot, zwane również próchnicy lub zespół opieki butelki. Próchnica z cukru w ​​soku lub mleka, gdy dziecko zasypia z butelką może okazać by dziecka czarny. Starsze dzieci mogą rozwijać przebarwienia zębów od żywności i napojów, takich jak jagody, wiśnie, ziemniaki, sos sojowy, herbaty, kawy i napojów bezalkoholowych, takich jak cola w dodatku do żywności lub witaminy zawierające dużo żelaza. Żywność zawierająca syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy używany przez dłuższy czas może spowodować odbarwienie i próchnicę zębów. Małe dzieci z butelki zgnilizny powinno dentysty od razu.

Choroby i leki

Niektóre choroby wpływają na twardą powierzchnię obejmującą zębów, który jest nazywany szkliwa. Inne mają wpływ zębiny, która jest Materiałem szkliwa. Śliny zaburzenia, które zakłóca część, jaką odgrywa śliny w usuwania żywności i innych materiałów z zębami może spowodować przebarwienia na zębach. Anemia sierpowata, białaczka, rak, cukrzyca, odra, ospa wietrzna, zakażenia STREP i szkarlatyna może powodować przebarwienia szkliwa zębów. Matek w ciąży z zakażeniami mogą wpływać na rozwój zębów szkliwo niemowląt, powodując zęby dzieci, aby włączyć czarny, gdy pochodzą one w. Istnieje kilka dziedzicznych chorób, które mogą powodować czarne zęby u dzieci. Leki mogą także powodować zęby dzieci, aby przyciemnić. Antybiotyki, takie jak tetracykliny i leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl może poplamić i przyciemnić rozwijające zęby dziecka. Matek w ciąży przyjmujących tetracykliny może powodować zęby swoich dzieci, aby oczernić w przyszłości.

Fluor i minerały

Fluor chroni zęby, ale za dużo fluoru w wodzie lub w paście do zębów można przyciemnić zębów dzieci. Wiele dzieci połykać pasty do zębów, a to może spowodować ich zęby, aby stać się czarny. Dzieci do 3 lat powinny używać pasty do zębów bez fluoru, aby uniknąć czarne zęby. Minerały z wody studziennej może również przyciemnić rozwój zębów, zwłaszcza gdy dzieci mają chorobę, która zapobiega ochronną tworzeniu szkliwa zębów. Zakup przedszkola i stosując go do butelek dla niemowląt, przygotowywania posiłków, picia i mycia zębów może zapobiec czarnych zębów spowodowane przez wody studziennej. Właściwa higiena jamy ustnej należy stosować, gdy tylko dziecko dostaje ząb. Zęby powinny być szczotkowane na każdej powierzchni wykonując ruchy okrężne od 2 do 4 minut, a między zębami nicią dentystyczną jest ważne.

Jak szczotkować zęby Z Gałązka

Jak szczotkować zęby Z Gałązka


Jeśli jesteś w lesie i uświadomić sobie, podczas wędrówki, że zapomniałem szczoteczki i pasty do zębów, nie martw się: można nadal utrzymywać podstawowy poziom higieny jamy ustnej za pomocą patyków i gałązek. Mimo, gałązki i patyki zaoferować akceptowalnego substytutu, to wciąż ważne zdobyć normalnej szczoteczki do zębów i pasta do zębów, tak szybko, jak to możliwe w celu zapobieżenia gromadzeniu się płytki nazębnej i chorób dziąseł. Jednakże, podczas gdy używasz kije i gałązki, może warto pomyśleć o tym, co nasi przodkowie do higieny jamy ustnej przed wynalezieniem szczoteczki.

Instrukcje

1 Znajdź gałązkę, która jest mniej więcej od 3 do 5 mm średnicy. Gałązka powinna być giętka i giętkie, co oznacza, że ​​oddział jest żywy i zdrowy. Jeśli zaskoczy tuż przy drzewie, a następnie oddział najprawdopodobniej nie żyje. Należy wyrzucić go jak będzie rozpadać się w ustach, a nie pomaga usunąć płytkę nazębną. Jeśli jesteś w okolicy, gdzie czarna brzoza, znany również jako słodki brzozy, rośnie, używać świeżych gałązek z jego oddziałów; mają miętowy smak. Rdzenni Amerykanie używane czarne brzozowe gałązki, aby pomóc oczyścić zęby i odświeżyć oddech.

2 bite i żuć koniec gałązka, oddzielając Woody, materiał włóknisty wewnątrz kory. Kontynuuj żucia na kilka minut.

3 Użyj postrzępioną końcówkę gałązki jak szczoteczki do zębów. Użyj drugi koniec jako pick do czyszczenia przestrzeni między zębami i linii dziąseł.

4 Wrap fragment tkaniny lub części chusteczką wokół palca i szorować zęby używając okrężne ruchy.

5 Swish świeże czyste wody wokół w ustach energicznie kilka razy dziennie, aby pomóc w czyszczeniu zębów i strącając wszystkie pozostałe cząstki tablica lub żywności między zębami. Jeśli sól, używać ciepłej słonej wody do świst i przepłukać gardło, by zapobiec dalszej zanieczyszczenia i zakażenia.

Wskazówki:

  • Warzywa, takie jak marchew, seler i ogórki działają jak naturalne szczoteczki do zębów, ponieważ ich ścieralności.
  • Jeśli stracisz wypełnienie podczas gdy w lesie, należy użyć wosk, imbiru lub rozdrobnionego się aspirynę, aby tymczasowe wypełnienie.

Ceramiczne Szelki vs. Klamry metalowe

Może ukryć swój uśmiech z twojej strony, że jesteś zakłopotany o swoich krętych, zatłoczonych lub przestrzeni między zębami. A może uśmiech bez pokazywania zębów z powodu swojego pod lub overbites. Teraz, gdy rozważają szelki, wyzwaniem stało się, który sposób korzystać. Metalowymi tradycja szelki z kilkoma fajnymi profity podczas szelki ceramiczne oferują opcję inną, bardziej estetyczny.

Opcje ceramiczne

Ceramiczne szelki dać pacjentom "wygląd", że ludzie nie są sobie szelki. Są one przezroczyste lub sam kolor, jak zęby pacjenta. Rzeczywiste Uchwyty wykonane są z monokrystalicznego lub polikrystalicznego tlenku glinu. Monokrystaliczny tlenek glinu są czasami nazywane szafiru jako uchwyty dopasować kolor szkliwa zębów. Uchwyty polikrystaliczny tlenek glinu są jasne.

Ceramiczne Wady

Bądź świadomy podwiązanie lub drobne gumki. Te gumki można zabarwić jeśli pacjenci piją czarną kawę, jedzą zbyt dużo curry lub dym. Tak więc, barwione gumki zrujnować wyraźny estetyczny wygląd. Wsporniki są większe niż te, z metalu. Leczenie może trwać dłużej niż tradycyjne metalowe klamry i zamki ceramiczne są bardziej kruche niż metalowe klamry. W ten sposób pacjenci będą znosić dłuższego leczenia, ponieważ będzie używany mniej siły. Ponadto same cienki, elastyczny łukowaty przewód metalowy stosuje się jako szelki metalu. Bo ludzie widzą drut, nadal będą wiedzieć, że mają szelki.

Opcje metalowe

Uchwyty metalowe są kwadratowe i trójkątne. Ten ostatni jest przeznaczony do poruszania się korzeń i wieniec zębów jednocześnie w porównaniu z tradycyjnymi nawiasach kwadratu. Uchwyty metalowe są dostępne projektant. Są gwiazdy, kwiaty i serca w kształcie uchwyty oferują różne spojrzenia. Metalowe klamry są w dwóch opcjach, ze stali nierdzewnej i złota. Prawdopodobnie jesteś bardziej zaznajomieni z szelkami ze stali nierdzewnej. Oba są widoczne i złote metalowe klamry są bardzo widoczne. Tradycyjne szelki przenieść zęby szybciej tym szelki ceramiczne.

Wady metalowe

Pacjenci z metalowe klamry narzekać nawiasach otarcia na wewnętrznej ich ust. Dental wosk może być stosowane w celu łagodzenia dolegliwości. Ponadto, mogą one podrażnić dziąseł na początku leczenia - dwa lub trzy tygodnie. Ponadto, metalowe klamry może powodować owrzodzenia w jamie ustnej. Metalowe klamry są bardziej widoczne.

Rozważania

Ceramiczne szelki kosztować około 500 dolarów więcej niż metalowe klamry, zgodnie z informacjami z archedwire.com. Szelki stali nierdzewnej i złota nie plami. Ponadto, metalowe klamry są bardziej trwałe niż ceramika. Pacjenci z wieloma problemami, takich jak przestrzenie pomiędzy zębami, overbites i zakrzywionych zębów mogą nie być w stanie wykorzystać szelki ceramicznych.