adcov.com

cwiczenia na bole miednicy

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back


Kajakarstwo może być najlepsze z obu światów dla outdoorsy entuzjastów fitness. Możesz cieszyć się naturalnej scenerii, jednocześnie wzmacniając mięśnie i angażowanie się w energicznego treningu cardio. Ból pleców, określane jako "jaka powrotem". jest najczęściej uraz u KANADYJKARZY, skutkiem siedzi przez długi czas i przy użyciu nieprawidłowych technik paddling. Właściwa postawa i brodzik może pomóc cieszyć się kajakiem bez ranienia się plecami.

Postawa

Prawidłowa postawa na kayaker siedzi wyprostowany z tyłu dociśnięciu do siedzenia. To stanowisko utrzymuje kręgosłup wyrównane i ramiona do kwadratu, co zmniejsza ryzyko bólu pleców. Ból, jednak często w KANADYJKARZY powodu nadrzędnego na dolnej części pleców, które zdarza się podczas siedzenia prosto. Umieścić zwinięty ręcznik pomiędzy plecami a oparciem w celu złagodzenia presji. Rozciągnąć ścięgna przed dostać się do kajaka, żeby nie bolą plecy. Tight ścięgna Marka siedzi prosto trudniejsze. Rozluźnić napięte mięśnie pleców przez jakiegoś lekkiego kołysania miednicy lub przechylanie podczas posiedzenia w kokpicie.

Brodzik

W idealnym scenariuszu Kajakarstwo, kręgosłup musi być stabilizowany podczas każdego suwu wiosła. Według New England Kayak Fishing, Inc, brodzik wymaga aktywacji nie tylko swoimi łatów - szerokich mięśni w plecach i po bokach - ale także abs i mięśnie nóg. Dokręcić żołądka i naciśnij nogi w dół na pedałów do stabilizacji kręgosłupa i zapobiec nadmiernej rotacji tułowia. Ograniczenie zginanie w miarę możliwości, w razie potrzeby, ale jest rotacja obrotu od bioder zamiast pasa.

Pozycja nóg

Pozycjonowanie swoich nóg i stóp w kajaku odgrywa rolę w zapobieganiu bólu pleców. Umieść swoje nogi mocno pedałów, nazywane również podnóżki, wewnątrz kokpitu. Pozwala to wydłużyć nogi niemal całkowicie; kolana zgięte tylko nieznacznie. Jeśli nie jesteś w stanie wyprostować nogi, przyciskając na podnóżki, dostosować swoją pozycję. Jodi Bigelow, autorka "Spływy kajakowe dla Fitness: Program 8-tygodniowych, aby dopasować i Have Fun", wyjaśnia, że ​​proste nogawki pomaga przenieść górną część ciała bardziej naturalnie, bez niezręcznej skręcanie, które mogą zranić plecy.

Przenoszenia kajaka

Podnosić i przenosić kajak prawidłowo, aby uniknąć ranienia plecy, zanim pojawi się na wodzie. Jeśli kajak jest zbyt ciężki, aby sobie poradzić, poproś o pomoc. Zegnij kolana, utrzymując plecy tak prosto jak to możliwe, jak można podnieść kajak na udzie. Rzuć łodzi wprost do siebie, jeśli jest zbyt trudne podnoszenia. Kokpicie powinna być skierowana w kierunku od siebie w pierwszej fazie dźwigu. Posuwanie kajak w stronę klatki piersiowej z kolanem. Jak chwycić dalszą krawędź łodzi z dłoni, rzuć go na ramieniu z kokpitu tyłem.

Kobiety i ból miednicy przewlekła

Gdy osoba cierpi z powodu bólu, który trwa sześć miesięcy lub dłużej uważa się przewlekły, a nie ostre. Niektóre kobiety doświadczają przewlekły ból miednicy, które mogą być wskazówką, że inna choroba występuje. Ból, który nie jest odczuwana pod pępkiem i który może być lub może nie być związany z miesiączki jest uważana za symptom choroby zamiast według Utdol.com.

Cechy

Gdy zachorował na przewlekły ból miednicy, kobiety mogą odczuwać skurcze lub ostre bóle; ból przerywany; ból uczucie; stabilny i silny ból i uczucie ciężkości lub ciśnienia w miednicy. Dodatkowo, kobieta cierpi na przewlekły ból miednicy może się wstrząs bólu, kiedy siada i odczuwać ból, kiedy ma wypróżnienia i kiedy współżycie seksualne. Ból może ulec pogorszeniu po odstaniu przez dłuższy okres czasu. Leżącej może przynieść ulgę.

Expert Insight

Przewlekły ból miednicy może być wynikiem różnych stanów, zgodnie z Mayo Clinic, w tym przewlekłych chorób zapalnych, co może prowadzić do zakażenia po długim okresie czasu. Ten stan jest drogą płciową i może powodować bliznowacenia narządów miednicy, które powoduje ból. Endometrioza, która jest stan chorobowy, który powoduje w macicy podszewki rosnącej poza macicy, może powodować ból. Każdego miesiąca, kiedy kobieta ma miesiączki to wtedy grubsza i tkanki zepsuje jak hormony wzrostu i spadku. Ponieważ tkanki i krew jest na zewnątrz macicy nie może wyjść przez pochwy i zostaje uwięziony w brzuch i powoduje zrosty, które zespoły z blizny i torbieli.
Zespół drażliwego jelita może występować w przewlekłym bólem miednicy. Można spowodować wzdęcia, zaparcia lub biegunka. Mięśniaki powodować ostry ból, jeśli odmówiono składników odżywczych i zacząć atrofii. Mięśniaki są dla rakowe narośla, które mogą pojawić się w macicy i powodują uczucie ciężkości lub ciśnienia.

Inne uwagi

Naprężenie mięśni dna miednicy może powodować skurcze mięśni, co boli. Zespół przekrwienie miednicy jest wynikiem żylaków typu, które są powiększone i że otaczają jajniki i macicę. Stan ten powoduje ból. Uchyłków może powodować przewlekłe bóle miednicy. Stan ten powoduje gdy woreczek rozwija podobny występ w ścianie jelita. Uchyłki mogą stać się stan zapalny, co powoduje zaparcia, nudności, wymioty, bóle i problemy układu moczowego.

Rodzaje

Kiedy kobiety zapalenia pęcherza i częste oddawanie moczu występuje nazywa się śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego i to powoduje ból. Po zwolnieniu moczu, ból ustępuje. Po kompletną histerektomii kawałek jajnika może być pozostawione, które może prowadzić do bolesnych torbieli. Jest to tak zwany pozostałością jajników. Fibromialgia, która jest przewlekłą chorobą, która dotyka ból tkanki łącznej, może powodować przewlekły ból miednicy, a także inne objawy.

Stress Induced

Przy obciążeniu lub przymusu, ciało reaguje i przewlekły ból miednicy, a także inne typy bólu ciała, może być wynikiem. Kobiety z depresją lub padły ofiarą przemocy seksualnej są w stanie przeżyć przewlekły ból w obrębie miednicy.

Leczenie

Leczenie może zawierać antybiotyk dla choroby zapalnej miednicy i stosowanie hormonu uwalniającego gonadotropinę agonistów do leczenia endometriozy. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, może zmniejszyć ból. Niektóre kobiety mogą być przepisane hormonalnej antykoncepcji tak, że regularne miesięczne wyniki miesiączkowania okres. Ćwiczeń miednicy mogą pomóc zmniejszyć ból. Czasami operacja jest konieczna.

Jakie są przyczyny ostrego bólu miednicy?

Miliony Amerykanów cierpi z powodu bólu w miednicy. Mimo, że ludzie często kojarzą bóle miednicy z problemów ginekologicznych u kobiet, mężczyźni mogą go doświadczyć, też. Określenia przyczyny bólu może być wyzwaniem dla służby zdrowia, ponieważ tak wiele różnych problemów może spowodować. Ból miednicy może się wahać od łagodnego bólu, który jest po prostu uciążliwe do ostrego bólu, który sygnalizuje chorobę zagrażającą życiu.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego jest stanem, który może powodować silny ból w obrębie miednicy zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Kiedy zapalenie uderza dodatek, to wypełnia się ropą i powoduje ból. Gdy zapalenie pogarsza się, zwiększa się także ból i może stać się wyraźne. Prawej dolnej części brzucha boli i czuje się przetarg. Ruchów, takich jak chodzenie lub kaszel może pogorszyć ból. Zapalenie wyrostka jest poważnym problemem, musi być usunięty chirurgicznie.

Ciąża pozamaciczna

Na początku normalnej ciąży łączy się zapłodnionego jaja w macicy. Jednak w ciąży pozamacicznej, zwany również jajowodów ciąży, podpór jaj w jednej z rur, które prowadzą do jajowodu macicę. Rury te zazwyczaj działają jako przejść dla zapłodnionego jaja. Ponieważ komórka jajowa nie może żyć w jajowodzie, tego typu ciąży może spowodować poważne, potencjalnie zagrażające życiu problemy. Nieleczony, kobieta może wykrwawić się na śmierć. Ból i skurcze w miednicy mogą być bardzo nasilone, a kobieta musi mieć operację.

Endometrioza

Podszewka z kobiecej macicy nazywa się endometrium. Gdy tkanka macicy rośnie w dowolnym miejscu w obszarze miednicy zewnątrz macicy może spowodować ból. Stan ten nazywany jest endometrioza i jest częstym problemem dla kobiet w wieku rozrodczym. Duża ilość endometriozy mogą powodować żadnego bólu lub bardzo mała ilość może spowodować rozdzierające bóle. Kobiet z endometriozą może mieć bardzo bolesne skurcze podczas miesiączki i przewlekły ból w miednicy końca miesiąca. Może zwiększyć ból w miednicy podczas stosunku płciowego lub owulacji.

Choroba zapalna miednicy

Zapalenie narządów miednicy mniejszej to ogólna nazwa wszelkich infekcji w obszarze rozrodczego kobiety, takie jak jajników, macicy lub jajowodów. Najczęściej występującym rodzajem choroby zapalnej miednicy jest spowodowana chorobą przenoszoną drogą płciową. Objawy to ból w okolicach miednicy. Rzadko, kobieta może dostać zapalenia narządów miednicy mniejszej po porodzie lub poronieniu.

Ostre Zapalenie prostaty

Ostre zapalenie gruczołu krokowego się dzieje, gdy prostaty danego samca zostaje zakażonych bakteriami. Zapalenie gruczołu krokowego może powodować silny ból w miednicy, w tym człowieka, pulsujący ból w odbycie, penisa i pachwinie, i ból między odbytem i moszny. Mężczyzna będzie również ból z wytryskiem.

Jak złagodzić ból w stopie na boku z biodra i miednicy Urazy

Biodra lub miednicy Urazy często może powodować osoby do bólu stóp. To dlatego, że stopy nie zawsze są w prawidłowej pozycji funkcjonowania, gdy ktoś z kontuzją biodra zmaga się obejść. W konsekwencji niektóre obszary, takie jak strony stóp (czyli strzałkowego ścięgna) jest przepracowany i utrzymać więcej stresu. Stąd, mięśnie, ścięgna i więzadła mogą rozpocząć bolą. Zabiegi złagodzić bóle stóp spowodowanego urazami biodra lub miednicy może zawierać odpoczynek, lód, ciepło, leki, masaże i ćwiczenia.

Instrukcje

1 Wysiąść nogi jak najwięcej i odpoczynku je przez kilka dni. W tym czasie nosić szynę stóp, gdy trzeba ominąć.

2 Znajdź jakieś żelowe lub wkładki do butów, które mogą podjąć odciążyć z boku stopy. Regularnie je nosić.

3 Weź dwa ibuprofen lub naproksen co 4 do 6 godzin. Kontynuuj, aby pozostać na tym leki przeciwzapalne, aż ból zniknie.

4 Włóż lód lodu opakowanie. Pasek pakiet lodu wokół stóp, tak że lód jest skompresowany bezpośrednio na źródło bólu. Użyj Lód zachować pierwotny obrzęk i stan zapalny w dół tak, że ogranicza stan zapalny, powodując krwi i przepływ limfy (rozszerzające naczynia). Zostaw okład z lodu na miejscu przez 15 do 20 minut. Powtarzać zabiegi lodu co 3 lub 4 godziny, aż początkowe zapalenie jest pod kontrolą. Następnie podgrzewać promować przepływ krwi do leczenia przez prowadzenie elementu grzejnego na 15 do 20 minut. Powtórz tę czynność dwa lub trzy razy dziennie. Nadal korzystać z poduszki, aż ból stóp nie ma.

5 Masaż nogę na 5 do 10 minut, co najmniej dwa razy dziennie. Pocierać palcem wskazującym i kciukiem nad stopą i naciskać na i wokół bólu na relaks nerwy i mięśnie. Wykonać niektóre z poniższych ćwiczeń stóp w celu wzmocnienia i dodać stabilność stopy: usiądź na krześle i owinąć ręcznikiem wokół palców i piłkę swojej chorej stopy. Powoli odciągnąć na palcach, jak zachować prosty kolana. Przytrzymaj tę pozycję przez 15 do 30 sekund, a następnie rozluźnij. Czy trzy zestawy ćwiczeń. Następnie rozłożyć ręcznik na podłodze u stóp fotela. Utrzymując pięty na podłodze, weź ręcznik w górę z tylko palcami, a następnie zwolnij go. Zrobić pomiędzy 20 i 30 godzinach. (Patrz Zasoby 2 i 3 poniżej więcej ćwiczeń.)

Wskazówki:

  • Gdy pojawi się żele lub wkładek do butów w butach, może być w stanie lepiej ustabilizować ból z boku stopy.
  • Nigdy nie pozwól, bóle stóp nieleczone dla każdego dłuższy czas. To może potencjalnie powodować inne problemy strukturalne w innych obszarach, takich jak plecy, kolana i nogi. Ponadto, nigdy nie stosować lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może to spowodować odmrożenia.

Jak ocenić skalę bolący guz

Ocena nasilenia bolący guz (palucha koślawego), czy przez lekarza lub samodzielnie, jest konieczne przed prawidłowo traktując go. Ciąg dalszy ocena pomaga w ocenie, czy leczenie zachowawcze z powodzeniem prostowania palca. Do niedawna stosowane tylko lekarze Manchester skalę do mierzenia przyśrodkowej odchylenie śródstopno (MTP) przegubu względem dużego palca. Jednak, jak wynika z badania 2010, dokładność pacjentów za pomocą skali do samooceny nasilenia bolący guz jest dopuszczalne.

Instrukcje

1 Drukuj każdy znormalizowany fotografię czterech klasach palucha koślawego na prawej lub lewej stopy lub obu stóp (patrz odniesienia 2).

2 Umieść każdy obraz obok niewyrównany palca lub palców i określić, które z czterech gatunków najbardziej koreluje z pozycjonowaniem. Mark z "X"

3 skupić swoje wysiłki na utrzymanie zdrowych nóg, jeśli umieszczony znak "X" na "nr deformacji = 0." Unikaj butów, w tym niewłaściwie dopasowane buty spiczasty-toe i obcasy większej niż jeden i pół cala. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Zapobiec rozwojowi nadmiernej pronacji w stopach (spadł łuki lub płaskie stopy) przez świadomość dobrej postawy i zrównoważonego dostosowania miednicy i kolanach.

4. Utrzymuj zdrowe nogi i zapobiec dalszej progresji deformacji, jeśli umieszczony znak "X" w obu "Mild deformacja = 1" lub "umiarkowane zniekształcenia = 2". Jak w przypadku wszystkich etapach bolący guz, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Idealnie, nosić szynę Zespół cieśni kanału nadgarstka, który stabilizuje łuk śródstopia i ściąga duży paluch od mniejszych palców podczas chodzenia, więc korekta bolący guz występuje w całym zakresie ruchu.

5 Skonsultuj medycznego przed wykorzystaniem szyny Zespół cieśni kanału nadgarstka, jeśli umieszczony znak "X" na "Zaawansowane deformacja = 3". W międzyczasie, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia i nosić wsparcie łuku stopy lub średniej nawias, w celu stabilizacji kości śródstopia i wziąć ciśnienie od bolesnej bolący guz podczas noszenia butów.

6 Powtórz tę ocenę po sześciu do ośmiu tygodni codziennego leczenia do pomiaru czy odchylenie przyśrodkowej zmniejszyło. Jeśli tak, to gratulacje i kontynuować leczenie niechirurgiczne. Jeśli nie ma poprawy, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej.

Jak działa Mięśnie bolą?

Przyczyny ból mięśni

Mięśnie bolą najczęściej dzień lub dwa po są narażone na więcej aktywności lub szczepu niż są przyzwyczajeni. To może być coś z ćwiczeń do ciężkiej pracy fizycznej do wypadku samochodowego. Bolesność mięśni jest najbardziej widoczne po działaniach mających pracować konkretne mięśnie. Podnoszenie ciężarów i innych form ćwiczeń fitness na ogół wywołuje najwięcej bolesność mięśni.

Wiedząc, kiedy Twoje mięśnie bolą

Podczas wykonywania lub wykonywania intensywnej pracy fizycznej, pieczenie jest odczuwalne w mięśniach. Że spalanie jest napinając mięśnie, aby sprostać zwiększonej pojemności. Jeśli czujesz, że palić przez dłuższy okres czasu, prawdopodobnie będzie ból w następny dzień lub dwa. Dzieje się tak również w przypadku mięśni są narażone na intensywne nagłe zaostrzenie, w wyniku urazu. Wypadków ofiar i tych, którzy angażują się w nagłym przypływie wzmożonej aktywności bolesność mięśni, jak również doświadczenie.

Opóźniona bolesność mięśni Początek

Nie ma powodu, nie czujesz się bolesność mięśni aż do dzień lub dwa po napinać mięśnie. Lekarze nazywają to "opóźnione bolesność mięśni" lub DOMS. Gdy włókna mięśniowe są napięte, ale oderwać się na poziomie mikroskopowym. Te małe łzy są bóle mięśni czujesz, gdy jesteś obolały. To zazwyczaj trwa co najmniej 8 godzin, a czasami znacznie dłużej, zanim twoje ciało zdaje sobie sprawę, co się stało. Ważne jest, aby te łzy leczyć zanim ponownie napinając mięśnie. Kiedy leczyć, będą one większe i silniejsze niż przedtem.

Co ból mięśni Średni

Gdy mięsień jest obolały, twoje ciało mówi ci, że mięsień jest uszkodzony. Istnieje istotna różnica między byciem ból i jest w bólu. Jeśli pojawia się ból, może być rozdarty mięsień. Jest to poważna choroba wymagająca uwagi lekarza i być może operacji. Bolesność jest dyskomfort, że rozprasza się po kilku dniach. Jest to sposób organizmu z ostrzeżeniem, aby zwolnić i odpocząć. Należy pozwolić organizmowi się naprawić. Nie wypracować ból mięśni ponownie, aż ból zniknie. Nawet światowej klasy sportowcy wykonują ciężkie treningi tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

Ból mięśni fałszywe wyobrażenia

Przez lata ludzie myśleli, że kwas mlekowy spowodowana bolesność mięśni. Naukowiec teraz powiedzieć, że nie jest to prawdą. Kwas mlekowy nie ma nic wspólnego z co mięśnie ból. Nagrzewa się i rozciąganie są powszechnie uważa się, że pomaga zmniejszyć bolesność mięśni. Oni pomagają usuwać kwas mlekowy z mięśni, ale ponieważ kwas mlekowy nie ma mięśni ból, ale nie zmniejszają bolesność mięśni. Jedyną rzeczą, która zmniejsza bolesność mięśni jest czas.

Dlaczego żołądek boli po wysiłku

Dlaczego żołądek boli po wysiłku


Ćwiczenie jest dobre dla ciebie, więc dlaczego boli? Ból brzucha po treningu jest ogólnie podzielić na dwie kategorie: bóle mięśni i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Ani jeden jest przyjemny, w większości przypadków, nie jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia. Nawilżona i odżywiona pobyt ze zdrowej żywności, jedzenia odpowiednio swój czas i dostosować intensywność treningu, aby zapobiec żołądek przed krzywdzeniem po ćwiczeniach.

Odwodnienie

Odwodnienie może spowodować silny ból brzucha, według badań opublikowanych w 2004 numerze "Journal of Kolegium Lekarzy i Chirurgów Pakistanie." Pocenie się podczas treningu chłodzi cię, ale także zwiększa ryzyko odwodnienia, jeśli nie zastąpić utracone płyny. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wykonywania w czasie upałów. Zapobiec odwodnieniu pijąc 16 do 20 uncji wody na kilka godzin przed rozpoczęciem treningu. Nadal pić wody podczas ćwiczeń i śledzić swoją aktywność fizyczną w kilku płynów. Amerykańska Rada na ćwiczenia doradza 16 do 24 uncji dla każdego funta wody utraconej podczas wysiłku.

DOMS i przetrenowania

Opóźniona bolesność mięśni początek to rodzaj dolegliwości mięśni, które występuje po wysiłku. DOMS związane ból brzucha mogą nie pokazać się dopiero dzień lub dwa po tym, jak zaangażowane mięśnie brzucha podczas treningu, jak robi situps. Zapalenie mięśni spowodowane przez mikroskopijne łez jest przyczyną żołądek boli. Dzieje się tak najczęściej, gdy pracowałeś mięśni przeszłości normalnej pojemności. Kurcze mięśni - mimowolny skurcz mięśni - może być również wskazanie przepracowania. Jeśli stale rozwijać ból w jamie brzusznej, zmniejszenie intensywności treningu lub przełącznika do innego ćwiczenia na chwilę.

Dieta

Twoja dieta może przyczynić się do bólu brzucha po treningu. Jedzenie dużych posiłków lub ciężkich produktów, które są smażone, wysokiej zawartości tłuszczu lub tłuste trwać dłużej do strawienia i mogą zostawić Ci uczucie wzdęcia, gazowy i mdłości w trakcie i po treningu. Żywności, które nie są przyzwyczajone do, niezależnie od tego, kim są, może także zniszczyć spustoszenie w przewodzie pokarmowym po wysiłku. MayoClinic.com zaleca jedzenie kombinację węglowodanów pełnoziarnistych i białka w celu uzyskania energii do działania. Banany i inne owoce, krakersy, energii lub muesli jogurt i bary przekąskowe są idealne opcje, które są mało prawdopodobne, aby zostawić z rozstroju żołądka po ćwiczysz.

Razem, Gastronomia

Zbyt dużo jedzenia prawo przed wykonywania lub nie jeść nic przed treningiem może spowodować żołądek boli. Zaplanować duże posiłki na co najmniej trzy godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Spożywać mniejsze posiłki i przekąski około dwie godziny przed treningiem, aby dać Ci energii bez groźby niestrawność.

Syndrom bólu miednicy

Zespół ból miednicy, znany również jako zespół przewlekłego bólu miednicy i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, jest stan, w ludzi, charakteryzujących się kilka miesięcy bólu lub dyskomfortu w obrębie miednicy ciała spowodowane zakażeniem prostaty. W tym konkretnym zespole, człowiek będzie generalnie wykazuje wiele niepożądanych objawów, z których większość odnosi się do bólu. Ten ból będzie zasadniczo wpłynąć na te gruczoły, organy i funkcje, mieści się w tym obszarze ciała.

Symptom of Pain

Najbardziej znaczące objawy syndromu bólu miednicy ból utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, co oznacza, że ​​trwa dłużej niż "normalne", który byłby w ciągu miesięcy i może kontynuować lat. Zazwyczaj będzie to ból u nasady penisa, która zawija z powrotem do odbytu, a czasami do dolnej części pleców. W niektórych mężczyzn, to ból lub dyskomfort może również zaczynają być odczuwalne gdzieś w ich mosznie lub jąder. Bez względu na miejsce, zespół bólowy miednicy zawsze wiążą się z poziomu bólu.

Impact of Pain

Jako przewlekły ból miednicy ustąpi, zespół może zacząć wpływać na naturalne funkcje organizmu. Dla wielu ludzi, może to przynieść na nagły ból lub uczucie pieczenia podczas wytrysku, jak również oddawanie moczu. Dla innych zaczynają się zauważyć zmianę procesu oddawania moczu, stając się bardziej albo mniej pilna lub częściej niż normalnie. Może nawet mieć wpływ na ilość moczu przeszedł na typowej łazienki wizyty.

Przyczyną bólu

Niejednokrotnie, przewlekły ból miednicy związany z zapaleniem gruczołu krokowego, który to zakażenie prostaty. Ta infekcja jest zwykle ze względu na pewnego rodzaju bakterii, który podróżował z moczem do gruczołu krokowego. Jednak nie jest to jedyny powód, człowiek będzie rozwijać ten warunek. Istnieje również potencjał przewlekły ból miednicy, zgodnie z Mayo Clinic, może być wynikiem urazu, zaburzenia układu odpornościowego ani oraz układu nerwowego, choroby sąsiedniej lub nawet stresu. To po prostu zależy od człowieka, co spowodowało ból miednicy utrzymują.

Leczenia bólu

W przypadku przewlekłego bólu miednicy jest wynikiem infekcji bakteryjnej, większość terapii będzie skierowany sam się drogą przebiegu antybiotyków. Stamtąd, lekarz może spróbować innych metod leczenia bólu, w tym alfa-blokery, że odpocząć pęcherza i ułatwiają człowiek na mocz lub leki przeciwbólowe, które zmniejszają stan zapalny i zmniejszyć ból towarzyszący. Niektórzy lekarze mogą nawet zdecydować się ręcznie masować prostatę lub zatrudnić stosowanie terapii cieplnej, aby złagodzić objawy przewlekłego zespołu bólowego miednicy mniejszej.

Zapobieganie Pain

Chociaż przyczyny i metody leczenia przewlekłego zespołu bólowego miednicy będzie się różnić od człowieka do człowieka, istnieją pewne bardzo konkretne rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zmniejszyć, a nawet zapobiec potencjał objawów powtarzających się lub pogarsza. W przypadku niektórych ludzi po prostu namoczenie w ciepłej kąpieli można zmniejszyć intensywność bólu. Dla innych, unikanie pokarmów i napojów, które często zaostrzyć stan, jak ostre lub kwaśnych posiłków i napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę, może przejść długą drogę, aby zmniejszyć objawy. Nawet inwestując w nadmuchiwane poduszki do siedzenia i krzesła mogą zmniejszyć presję na tym obszarze ciała i zmniejszyć ból.

Ból zadośćuczynienie obniżyć miednicy

Dolna ból miednicy jest objawem wielu trudności medycznych, w tym zaburzeń ginekologicznych, niepokoju pokarmowego, dróg i problemów układu mięśniowo-szkieletowego oraz uszkodzenia nerwów. Choć niektóre źródła dyskomfortu są stosunkowo niewielkie, inne warunki zakwalifikowania jako autentyczne wezwanie pogotowia ratunkowego. Zadośćuczynienie za ból w dole miednicy zależy od konkretnej przyczyny obecnej, i wahają się od ponad-the-counter leki przeciwbólowe i przeciwzapalne do nadzwyczajnej interwencji chirurgicznej.

Kiedy na leczenie

Jeśli masz niższe ból w obrębie miednicy, jak najlepiej, aby pamiętać, jego typ i intensywność. Ból może być stały lub przerywany, ostry lub tępy, i nagle, stopniowo zwiększając lub stały. Szczytowy poziom bólu może zmieniać się od łagodnego do ciężkiego. Można również zauważyć, że ból jest gorzej podczas niektórych czynności, takich jak płeć czy oddawania moczu, lub w określonych porach dnia lub miesiąca. Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból miednicy jest coraz gorzej lub zmienia swój normalny tryb życia. Nagły, silny ból może wskazywać na poważne lub zagrażające życiu choroby. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli rozwijać ten znak.

Leczenia rozrodu przyczyn bólu

Jeśli jesteś kobietą, ból może być związane z zaburzeniami systemu reprodukcyjnego. Infekcje pochwy mogą być spowodowane drożdży, wirusów lub bakterii, i są traktowane lekami, nadających się do obecnego stanu. Możliwe zabiegi obejmują miejscowo kremy, czopki i antybiotyki. Jeśli wystąpi miesiączkowanie lub silne bóle menstruacyjne, możliwości leczenia obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki i stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli masz endometriozy lub wzrost tkanki macicy okładzin na zewnątrz macicy, ból może być skierowana przez terapii hormonalnej w celu zmniejszenia wzrostu tkanki.

Ostry ból może wskazywać na niższy miednicy pęknięcia jajowodu z pozamacicznej (nienormalnie znajduje) ciąży. Twój ginekolog powinien sprawdzić taką możliwość, a jeśli jest obecna operacja awaryjnego będą wymagane, aby uniknąć powikłań potencjalnie śmiertelne. Inne potencjalnie poważne przyczyny bólu ostrego rozrodczych obejmują miednicy powikłania torbiel jajnika, zaawansowanego raka i zapalenia narządów miednicy mniejszej (PID). Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych niebezpiecznych warunków, wyjechać do swojego ginekologa i chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD) badania regularne części schematu opieki zdrowotnej. Dodatkowo, za pomocą testu ciążowego domu w minimalnych odstępach sześciomiesięcznych może znacznie zwiększyć swoje szanse na wykrycie ciąży pozamacicznej. Skonsultować się z ginekologiem dalszych skutecznych środków zapobiegawczych.

Leczenie Przyczyny dla rozrodcze Pain

Najczęstsze przyczyny nie rozrodcze dolnej ból miednicy obejmują zapalenie uchyłków (nieprawidłowe kieszenie w dolnej okrężnicy), zaparcia, kamienie nerkowe, zakażenie dróg moczowych, zapalenie jelit, skurcze mięśni, przepuklina dysków w dolnej części pleców i jelit przepuklin. Poważniejsze przyczyny to choroby raka jelita grubego i prostaty. Poprzez badania fizykalnego i badań, lekarz będzie dążyć do ustalenia przyczyny danego stanu. Leczenie będzie na podstawie diagnozy lekarza.

W niektórych przypadkach zakaz reprodukcyjnego ból miednicy wymagają szybkiego leczenia operacyjnego. Przykłady w tej kategorii obejmują zapalenie dodatek lub pękanie (wyrostka) i zapalenie otrzewnej, zakażenia wynikające z pęknięć w otrzewnej, membrana ochronna podszewka jamy brzusznej. Potencjalne przyczyny tutaj obejmują uchyłków, uraz, zapalenie wyrostka lub innego uszkodzenia w przewodzie pokarmowym. Zapalenie otrzewnej może również wynikać z ciąży pozamacicznej, PID lub pękniętych torbieli jajnika. Lekarz poinformuje Cię, jeśli jest potrzebna operacja.

Objawy miednicy wjazd

Narodowy Instytut Zdrowia mówi wiele chorób i problemów ginekologicznych może być źródłem przewlekłego bólu miednicy żeńskiej, w tym choroby zwanej zespołem przekrwienie miednicy. PCS mogą być wynikiem rozszerzonej, żylaki typu żyły otaczające macicy i jajników. Kilka objawów związanych z tą chorobą.

Kto jest zagrożony?

Zespół przekrwienie miednicy jest tajemniczy stan kliniczny. NIH mówi kobiety przed menopauzą są najczęściej dotknięte tym chorobę, która może być wyniszczające i trudne do zdiagnozowania. Objawy PCS mogą negatywnie wpłynąć na kobiety intymne relacje, jak również jej życia społecznego w ogóle.

Uporczywy ból brzucha

Przewlekły, ból podbrzusza jest powszechną dolegliwością kobiet, które cierpią z powodu zatorów w obrębie miednicy. Dyskomfort może być sporadyczne lub nieustannym. Ból często nasila się podczas miesiączki lub po całym dniu ciężkiej pracy.

Inne objawy destrukcyjne i Niewygodne

Kobiety, które cierpią z powodu zatorów w obrębie miednicy może wystąpić ból podczas stosunku (dyspareunia). Mogą również być zadane z częstych zaparć lub często czują pilną potrzebę oddania moczu.

Psycholgoical Przyczyny

Możesz być bardziej skłonni do cierpią na przewlekły ból miednicy, jeśli jesteś w depresji lub bardzo zestresowany. Mayo Clinic przypomina, że ​​od bólu emocjonalnego pogarsza ból fizyczny i odwrotnie, błędne koło może rozwijać się w wyniku przeciążenia miednicy.

Egzamin miednicy

Od kilku chorób i problemów ginekologicznych może powodować przewlekłe bóle miednicy kobieta z objawami przekrwienia miednicy powinny przechodzi wszechstronne badania.

Lekarz może wskazać objawy zakażenia, napiętych mięśni nerwowych lub nienormalnych wzrostów. On lub ona będzie szukać obszarów przetargowych oraz wszelkich zmian w uczucie.

Ponadto, próbki (cultures) mogą być pobrane z pochwy lub szyjki macicy do badania możliwych infekcji chorobami przenoszonymi drogą płciową, włączając.

Narzędzia diagnostyczne

Cienka rurka, która jest podłączona do małej kamery (laparoskop) jest czasami stosowane w celu wykluczenia endometriozy i przewlekłego zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Lekarz może także używać USG, rentgenowskie lub tomografię komputerową (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) skany przetestować za wszelkie nieprawidłowości w miednicy.

Leczenie

NIH mówi standardowe leczenie syndromu przeciążenia miednicy obejmuje ogół leki przeciwbólowe i terapii hormonalnej. W pewnych przypadkach uważana macicy lub minimalnie inwazyjny zabieg zwany jajnika podwiązanie żyły.

Zespół Zatory żylne miednicy

Zespół Zatory żylne miednicy


Według Towarzystwa Radiologii Interwencyjnej, trzecia kobiet cierpi z powodu przewlekłego bólu miednicy w pewnym momencie w ich życiu, a zespół przekrwienie miednicy jest jedyną przyczyną przewlekłego bólu w obrębie miednicy u 30% wszystkich chorych. Zespół przekrwienie miednicy jest najbardziej powszechne wśród kobiet, ale wiele przypadków u mężczyzn również zostały udokumentowane.

Definicja

Zespół zatorów żylnych miednicy, bardziej znany jako zespół przekrwienie miednicy (PCS), jest chorobą, która powoduje przewlekłe bóle miednicy, kiedy żylaki rozwijać w pobliżu głównych nerwów w miednicy. Żylaki to żyły, które zostały powiększone, nabrzmiałe i często skręcone przez nadmierne gromadzenie się krwi i rozciąganie ich ścian. Zwykle rozwijają się w nogach i może być bardzo bolesne, zwłaszcza gdy osoby stoją lub spacer. Żylaki w nogach lub w innym miejscu w okolicach miednicy, które koliduje z funkcją okolicznych nerwy i powodować przewlekłe bóle miednicy są głównym patologia dla miednicy zespół przeciążenia żył.

Przyczyny

Dokładne przyczyny miednicy zespołem przeciążenia żył pozostają nieznane, ale najczęściej u kobiet między 20 a 45 lat, które były w ciąży co najmniej raz, a zwłaszcza u kobiet, które miały wielu ciąż. Kobiet z zespołem policystycznych jajników i brak równowagi hormonalnej są również bardziej narażone na rozwój zespołu przeciążenia w obrębie miednicy.

Objawy

Najczęstszym objawem zespołu przeciążenia miednicy jest nudne, pobolewania lub ciśnienie, zazwyczaj koncentruje się wokół dolnej części pleców i brzucha. Inne częste objawy to zaburzenia upławy lub krwawienie, wybitnych żylaki w miednicy, zwiększenie bólu podczas stosunku płciowego, pochwy, obrzęk i uczucie ogólnego depresji i złego samopoczucia. Objawy są gorsze podczas menstruacji i ciąży, a gdy osoby cierpiące na stojących przez dłuższy czas, lub gdy są zmęczenia, szczególnie pod koniec dnia. Wiele kobiet może również zauważyć nagły przyrost masy ciała podobny do tego, który wystąpił w czasie ciąży.

Diagnoza

Miednicy lub przezpochwowe ultradźwięki mogą być stosowane, aby wykluczyć inne warunki, z podobnymi objawami, ale zwykle nie są wystarczająco szczegółowe, aby w pełni zbadać żyły miednicy, które mogą być przyczyną zespołu przeciążenia w obrębie miednicy. Ostrożnie koncentrowały MRI jest metodą najbardziej nieinwazyjny, a są bardziej skuteczne niż ultradźwięków identyfikacji nerwów problemy, ale nie są dokładne w 100 procent. Miednicy venograms i tomografia komputerowa są najbardziej skuteczne narzędzia diagnostyczne dla zespołu przeciążenia miednicy, ale oba wiążą się z większym ryzykiem. Miednicy venograms wymagać wstrzyknięcia IV kontrastu barwnika do dolnych narządów jamy brzusznej, a gwałtowne reakcje alergiczne do barwnika są wspólne i potencjalnie śmiertelne. TK obejmować większą ekspozycję na promieniowanie i nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Leczenie

Leczenie zespołu przeciążenia miednicy może być bardzo trudne, z powodu jego nieprzewidywalny manifestacji od pacjenta, ale dostępnych jest kilka możliwości. Według Towarzystwa radiologii interwencyjnej, zatorowość jest najbardziej skuteczne leczenie nieoperacyjnego dostępne i "z powodzeniem przeprowadza się w temperaturze 95-100 procent przypadków." Jest to wykonywane przez wprowadzenie cewnika do żyły udowej i przy użyciu leku do obliteracji żylaków do kurczenia naczyń krwionośnych i zamknięcie żyły, łagodzeniu bolesnego ciśnienia i obrzęk.

Typowe leki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe), leki hormonalne i terapii narkotyczne leki przeciwbólowe na receptę może zapewnić ulgę, ale większość leków okazały się nieskuteczne w pełni leczenia miednicy objawy zatorów u wielu pacjentów. Leki przeciwdepresyjne są często wykorzystywane jako alternatywa dla ich silne właściwości uśmierzające ból nerwów i pomaga zarządzać lęku i depresji często związany z przewlekłymi bólami nerwu.

Terapia dla zespołu wjazd miednicy

Zespół miednicy przekrwienie (PCS) jest zaburzeniem określone bolesnej obecności nienormalnie wypełnione krwi (żylaków) żyły miednicy. To dotyka aż 15 procent kobiet w wieku od 20 do 50 i jest częstym źródłem nierozpoznanej dyskomfortu w obrębie miednicy. Opcje terapeutyczne dla PCS to minimalnie inwazyjnych metod pozbawić żylaki ich ukrwienia, długotrwałe stosowanie leków i chirurgii.

Znaczenie właściwego rozpoznania

Jeśli wystąpią bólem, tępy ból w dolnej części brzucha lub dolnej części pleców, że pogarsza podczas miesiączki lub po stosunku może być zespół przeciążenia w obrębie miednicy. Ból może również pogorszyć, jeśli stoisz na długie okresy czasu albo się znacznie zmęczony. Ponadto może również cierpią z powodu żylaków w innych częściach ciała, i prawdopodobnie była w ciąży co najmniej raz. Skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, obecność PCS, ale należy pamiętać, że właściwa ocena stanu może zająć trochę czasu. Ze względu na stosunkowo wspólnego charakteru objawów PCS, błędnej diagnozy występuje często, a kiedy inne potencjalne źródła problemów, takich jak infekcje i nowotwory są eliminowane, lekarz może dokonać żadnej ostatecznej diagnozy w ogóle. Aby uniknąć lub ograniczyć pomyłki, należy rozważyć szukając lekarza, który ma doświadczenia w leczeniu PCS.

Embolizacja żyły

Gdy warunek jest wstępnie zdiagnozowany, można poddać obróbce dwuczęściowej znany jako embolizacji żyły. W pierwszej fazie leczenia, zostanie wstawiony cewnika w żyłach powszechnie zaangażowanych w PCS i specjalny barwnik będzie wstrzykiwany do podkreślenia żadnych warunków żylaków. Te żyły są następnie odwzorowywane na zewnątrz dla następnego etapu obróbki.

Po czasie wystarczającym do umożliwienia odzyskać od pierwszego zabiegu, można przejść drugi cewnikowania. Tym razem, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w połączeniu z sedacji dożylnej, chirurg wstawić specjalnie zaprojektowanych do swoich blokujących zwoje żylaków, a następnie przez substancję, która zachęca do zamknięcia żyły wokół cewek. W połączeniu, te dodatkowe materiały skutecznie zatrzymać krew od wprowadzania dotkniętych żył. Bez tego przepływu krwi, ciśnienie w żyłach będzie malał, zapewniając stopniowe złagodzenie objawów.

Potencjalne wyniki i dodatkowe zabiegi

Obie fazy embolizacji żyły zazwyczaj wymagają doby w szpitalu wraz z tymczasowego stosowania leków w leczeniu bólu pooperacyjnego. Po odzyskaniu od embolizacji, prawdopodobnie będzie częścią 85 do 95 procent kobiet, które doświadczają przynajmniej niektóre stałe zmniejszenie bólu w obrębie miednicy. Jeśli ból nie jest znacznie zmniejszona, może być traktowane przez ciągłe stosowanie leków przeciwbólowych lub hormonalnej terapii mających na celu zmniejszenia przepływu krwi ciężkiego związanego z menstruacją.

Jeśli ból jest szczególnie silny, może ty i twój lekarz rozważyć bardziej radykalne możliwości leczenia, w tym chirurgicznego usunięcia dotkniętych żył i histerektomii. Skonsultować się z lekarzem dla kompletnych wytycznych jakiegokolwiek leczenia może ona polecić.

Piętro mięśni miednicy Physical Therapy

Dysfunkcje miednicy piętro obejmuje szereg różnych warunkach z jednej podstawowej wspólnoty - naruszenie normy indywidualnego życia. Jeśli cierpisz na zaburzenia dna miednicy, wiem, że masz dostępne opcje do czynienia z warunkiem. Fizyczne sesje terapeutyczne oferują szereg technik, które można wykorzystać w celu wytrenowania mięśni dna miednicy, oferując pewną ulgę, a w niektórych przypadkach, całkowite wyzdrowienie.

Ćwiczenia Kegla

Jeden ruch, że fizjoterapeuta może używać, aby pomóc Ci odzyskać kontrolę nad mięśni dna miednicy są ciągle popularne ćwiczenia Kegla. Kegels pierwotnie wymyślone, aby pomóc kobietom mającym problemy z nietrzymania moczu po-porodzie. Jednakże, ponieważ ich rozwoju, Kegels powodzeniem przewidziane dla różnych warunków miednicy podłogowych. Wykonywanie Kegels w obecności wykwalifikowanego terapeuty fizycznego pozwoli Ci mieć natychmiastowy feedback, co daje informacje, na których mięśnie do umowy i pozwalając ocenić poprawę w czasie.

Aby wykonać Kegel, siedzieć na krawędzi krzesła lub położyć się na plecach. Będziesz ściskając te same mięśnie, należy użyć, aby zatrzymać przepływ moczu nurtu. Kurczyć mięśnie podczas wydechu, trzymając skurczu w czasie trwania swojego wydechu. Relax jak wdech, czując mięśnie zejść z powrotem do pierwotnej pozycji. Staje się świadoma swoich mięśni dna miednicy mogą pomóc odzyskać kontrolę nad swoim stanie i swoim życiu.

Techniki relaksacyjne

Inną opcją fizykoterapii jest praktyka technik relaksacyjnych, aby rozwinąć mięśnie dna miednicy. To może być praktykowana przez zastosowanie taśm relaksacyjnych świadczonych przez fizjoterapeutę lub konkretnych technik autohipnozy. Dodatkowo, można nauczyć się relaksacji poprzez wykorzystanie narzędzi biofeedback - czujników przymocowanych do dna miednicy, które pozwalają wizualnie zobaczyć napięcie w okolicy. Przez przeprogramowanie ciała w celu zmniejszenia napięcia mięśni w spoczynku na powierzchni, wielu zaburzeń dna miednicy można wyleczyć.

Low-Level Terapia elektryczny

Nie mylić z bolesne terapia szokowa, niskiego poziomu terapia elektryczna jest ostateczne rozwiązanie dla zaburzeń dna miednicy. Przez dołączenie diody i wysyłanie niewielki prąd elektryczny do mięśni może być zmuszony do szybkiego zaciągania i odpoczynku, zwiększa napięcie mięśni i wytrzymałość. Jednakże, należy zauważyć, że zastosowanie stymulacji elektrycznej często powoduje objawy pogorszenia przed widząc poprawy, więc zdawać sobie sprawę z tej możliwości.

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains


Dzieci się rosnące bóle kończyn dolnych, zazwyczaj w górnej części ramienia (na przykład, w pobliżu uda). Powszechnie uważa się, że wśród lekarzy ból jest wynikiem "męczącym-out" swoich mięśni poprzez różne czynności obejmujących bieganie, skakanie, itp Jako dorosły, nadal się to raz na jakiś czas. Tak, wiem, co moje dziecko przechodzi, gdy wskazuje, że jej nogi boli. To NIE jest skurcze mięśni. To jest po prostu wszystko wokół ból, że dziecko czuje się w nogach. Więc, co można zrobić, aby pomóc złagodzić ten ból? Oto kilka porad ...

Instrukcje

1 Bez wątpienia najlepszą rzeczą do zrobienia jest "masaż" nóżki Twojego dziecka, zwłaszcza w górnej części. Ta nie obejmuje typowe techniki masażu. To po prostu polega na ściskanie. Włóż jedną lub obie ręce na nogi dziecka i delikatnie, ale stanowczo wycisnąć. Czy to ciągle przez około 10-15 minut. W przeważającej części, ból powinien odejść i powinien umożliwić dziecku do snu, lub przynajmniej chwilową ulgę od bólu.

2 Można także wesprzeć niektóre poduszki pod spodem nogi dziecka, aby je podnieść. To wydaje się pomóc, ale wymaga trochę czasu zanim to ma jakiekolwiek objawy.

3 Jeśli ból wydaje się na tyle złe, można także umieścić nogi dziecka w ciepłej wodzie lub mieć go / ją wziąć ciepłą kąpiel.

4 Podobnie, można również umieścić poduszki wokół nóg, aby chronić je przed zimnem. Zimne nogi wydaje się ból gorsze.

5 Można również dać dziecku ból leku (na przykład ibuprofen), ale nie polecam go, i tylko w ostateczności, z zgody lekarza.

Rozciąganie miednicy Znaki podłóg Stres

Rozciąganie miednicy Znaki podłóg Stres


Dysfunkcji miednicy podłoga jest częstym schorzeniem, które nie jest często mówił o ze względu na osobisty charakter tego schorzenia. Skurcze mięśni rozpoczyna się, gdy dna miednicy, który obsługuje obszar miednicy, jest zestresowany. Te skurcze od łagodnego i rzadko się stała i wyniszczające.

Przyczyny stresu

Naprężenie miednicy jest spowodowana przez różne warunki. Zaburzeń psychicznych, takich jak zaburzenia lękowe uogólnione lub urazów z przeszłości, takich jak rzepak --- --- w okolicach miednicy, może wywołać stres miednicy. Problemy zdrowotne mogą być również odpowiedzialne za dysfunkcję miednicy podłogi. Wśród tych warunków są śródmiąższowe cystits, przewlekłe zaparcia, wulwodynia i nieleczonych infekcji pochwy. Kobiety, które rodziły, mogą również paść ofiarą problemów stresu dna miednicy po porodzie.

Objawy dysfunkcji dna miednicy

Osoba może występować kilka lub wszystkie z wielu objawów. Jednym z najczęstszych objawów jest ból w miednicy, krocza lub pochwy. Inne objawy to częste parcia na mocz, ból podczas stosunku i niemożność pełnego opróżnienia jelit.

Sposoby leczenia stresu miednicy

Poważne problemy dna miednicy mogą być traktowane przez fizjoterapeuta, który specjalizuje się w biofeedback tego obszaru. Terapeuta ma pacjenta włożyć w obszarze miednicy urządzenia, które monitoruje i mierzy aktywność mięśni. Terapeuta uczy ćwiczenia i techniki oddechowe uspokoić miednicy, powodując mniej skurcze. Ludzie z kontynuowanej kwestii stresu miednicy może zawierać pakiety ciepła i siedziska do codziennej rutyny, weź ciepłe kąpiele i zatrudniają ćwiczenia oddechowe w trudnych sytuacjach.
Lekarze czasami przepisują leki przeciwdepresyjne niskiej jakości i rozluźniające mięśnie u pacjentów z dysfunkcją miednicy podłogi.

Warunki związane z

Osoby o słabych podłogi miednicy często mają skłonność do przeżywania dodatkowe objawy. Zaburzenia w obrębie miednicy piętrze często występuje w połączeniu z zespołem nadwrażliwości jelita grubego, śródmiąższowe cystits, przedsionka pochwy i endometriozy.

Kiedy zgłosić się do lekarza

Większość ludzi, zwłaszcza kobiety, odczuwać ból w obrębie miednicy w pewnym momencie w ich życiu. Wiele osób może być zakłopotany, aby zwrócić się o pomoc ze względu na intensywnie osobistego charakteru objawów. Ważne jest jednak, aby szukać pomocy u ginekologa lub innego wykwalifikowanego pracownika medycznego, jeśli staje się przewlekły ból w obrębie miednicy i ma wpływ na codzienne czynności. Leczenie jest konieczne, aby wykluczyć zakażenie i pomóc pacjentowi zarządzać stres, który powoduje objawy.

Rodzaje ćwiczenia mięśni dna miednicy

Rodzaje ćwiczenia mięśni dna miednicy


Ćwiczenia mięśni dna miednicy są znane również jako ćwiczenia Kegla i mają na celu wzmocnienie mięśni, które kontrolują przepływ moczu i jelit ruchów. Ćwiczenia mięśni dna miednicy mogą również przyczynić się do poprawy satysfakcji seksualnej i powinny być wykonywane regularnie w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Niektóre urazy lub zaburzenia dna miednicy mogą wymagać operacji, aby skorygować.

Ćwiczenia Kegla

Ćwiczenia Kegel są proste i mogą być przeprowadzane w dowolnym miejscu. Ćwiczenia mięśni dna miednicy są najbardziej skuteczne, gdy wykonywane w regularnych odstępach czasu i kiedy wykonane poprawnie, aby czerpać najwięcej korzyści z nich. Ćwiczenia Kegla są wykonywane przez ściskanie mięśni miednicy i gospodarstwa skurcz mięśni przez 5 sekund. Zwolni blokadę na mięśnie po upływie 10 sekund i powtórz. Wykonywanie miednicy lub ćwiczenia Kegla 10 razy każdego ranka, w południe i wieczorem może wzmocnić mięśnie dna miednicy. Zwiększy się stopniowo, aż można wykonać 20 skurcze 4 razy dziennie.

Sprawuje kontrolę miednicy

Miednicy ćwiczenia kontrolne są niezbędne dla każdego, kto uczy się wykonać ćwiczenia wzmacniające. Celem jest, aby nauczyć się zacisnąć mięśnie niż biegać między pochwy i odbytnicy. Zacisnąć mięśnie wokół odbytu, jakbyś próbował zatrzymać przepuszczenie gazu. Ściśnij mięśnie wokół odbytu i powinien czuć mięsień był ciągnięty w górę i od krzesła. Pamiętaj, aby zachować swoje uda i pośladki nadal i normalnie oddychać. Jednym ze sposobów, aby powiedzieć, czy robisz to poprawnie jest dotknąć otwarcie odbytu podczas są zamawiającym mięśni. Powinieneś czuć otwarcie odbytu podczas skurczu. Próbuje zatrzymać strumień moczu jest innym sposobem na ćwiczenia mięśni dna miednicy. Zatrzymać strumień moczu o połowie opróżniania pęcherza, a następnie kontynuować oddawanie moczu, aby opróżnić pęcherz całkowicie.

Ćwiczenia Benwa piłką

Benwa piłka jest urządzeniem, które jest do wykorzystania podczas ćwiczenia Kegla. Benwa kulki są metalowe, ważone i o wielkości marmuru. Ćwiczenia Kegla są wykonywane z piłką Benwa włożony do pochwy, i trzeba użyć mięśni dna miednicy, aby przenieść piłkę tam iz powrotem wewnątrz pochwy. Siedząc na krześle, włóż piłkę Benwa do pochwy i zamknąć swoje nogi. Użyj dna miednicy i mięśnie pochwy, aby przenieść piłkę iz powrotem. Ćwiczenia stojące są korzystne również. Włóż piłkę Benwa do pochwy, stojąc i rozprzestrzeniać swoje stopy na szerokość barków. Próbować dokręcić dna miednicy i mięśnie pochwy, aby utrzymać piłkę w miejscu. Wykonaj 20 skurcze do 4 razy dziennie.

Ćwiczenia stożek

Stożki dopochwowe wykonane są inne urządzenie do stosowania z ćwiczenia mięśni dna miednicy. Dopochwowe stożki są ważone i często są w zestawach po 5 do 10 stożków o różnych ciężarach. Włóż najlżejszy pochwy stożek do pochwy i przytrzymać go tak długo, jak możesz. Próbować trzymać stożek przez 5 minut i zwiększyć masę stożka lub czas trzyma stożek każdego tygodnia, aż można trzymać najcięższy pochwy stożek na 20 minutowych odstępach czasu, dwa razy dziennie.

Jak zapobiec zrostów Z INTERCEED miednicy

Jak zapobiec zrostów Z INTERCEED miednicy


Miednicy, gabinetach lekarskich, jak Cesarean sekcji, Tubal operacji, myomectomies, otwartych laparatomies, adhesiolyses i gabinetów jajnika, może powodować skórze blizny w jamie brzusznej, aby trzymać się narządów miednicy lub jamy brzusznej po operacji. To przywieranie tkanek narządów określa się leczniczo w miednicy przyczepności. Według Gynecare, 75 procent pacjentów, którzy mają doświadczenie operacja jajników zrosty miednicy. Bariera Interceed klinicznie udowodniono zmniejszenie tego występowania o 47 procent. Zastosowanie bariery INTERCEED może być dokonana jedynie przez lekarza, jak to jest wewnętrzna procedura.

Instrukcje

1 cięcie barierę Interceed do wielkości miejsca chirurgicznego. Interceed należy stosować bezpośrednio przed zamknięciem miejsca chirurgicznego.

2 Zastosuj barierę INTERCEED w jednej warstwie do chirurgicznych stronach blizny. Upewnij się, że barierą jest całkowicie suche. Jeśli to jest w kontakcie z krwią, natychmiast odrzucić, gdyż może to przyczyniać się do adhezji zamiast zapobiegając. Nie obejmują dwa obszary, takie jak jajników i jajowodów, z jednej warstwy INTERCEED bo może to również spowodować, że dwa miejsca, aby trzymać się razem. Bariera dołącza również cienkich warstw błon komórkowych, zapobiegając konieczności stosowania szwów.

3 zwilżyć barierę Interceed z 01:59 ml chirurgicznego płynu irygacyjnego w celu zapewnienia zgodności. Jeżeli barierę przypadkowo unosi się podczas procesu nawilżania, to należy natychmiast odrzuca się i zastępuje nowym, suchej. Trzymaj barierę INTERCEED w miejscu. Działanie to będzie również zapewnienie przestrzegania bariery bliznami miejscu do tkanek.

4 Sprawdź na stronie bariery wizualnie Interceed o jedną lub dwie minuty po aplikacji. Jeśli bariera staje się czarny Interceed lub ciemnobrązowe, oznacza infiltrację przez krew i oznacza, że ​​produkt nie będzie skuteczna. Krwawe INTERCEED bariery będzie usuwać aplikacji i może zamiast promować powstawanie zrostów miednicy. Nieskuteczne bariera powinien być wyjęty i usunięty, krwawienie musi zostać zatrzymany zanim nowa przegroda może być powtarzany. Po hemostazy, zatrzymanie krwawienia, zostanie osiągnięty, nowe Interceed barierą mogą być stosowane ponownie.

Wskazówki

  • Bariery zmierzyć trzy Interceed czterech cali i dostępne są w sterylnych kopertach 10 do wypadku.
  • Interceed barierę nie powinien być używany do zatrzymania krwawienia, nie muszą być stosowane w obecności zakażenia. Składane, waty lub warstwy bariera Interceed będzie promować powstawanie zrostów miednicy i jest nierozważny.

Dolna Ból miednicy z lewej strony

Dolna Ból miednicy z lewej strony


Czasami organizm może wydawać się bardzo tajemniczy. Może on wystąpić bóle w różnego rodzaju dziedzinach, prowadząc cierpiących wyobrazić sobie najgorsze. Jeśli występują niewyjaśnione niższe po lewej stronie ból w obrębie miednicy, może pomóc wiedzieć, co niektóre z potencjalnych przyczyn może być. Takie informacje można uzyskać dobry pomysł, kiedy wezwać lekarza.

Nagły ból w miednicy

Jeśli odczuwasz ból, że pochodzi on nagle i jest ciężka, należy skontaktować się z lekarzem i opisać objawy. Chociaż przyczyna nie może być poważne, chcesz mieć medycznego zaangażowany, na wszelki wypadek. Lekarz prawdopodobnie będzie chciał zbadać, aby wykluczyć pewne warunki.

Łagodne Przyczyny bólu miednicy

Według AbdoPain, istnieje wiele łagodnych zdarzenia, które mogą powodować ból w lewej dolnej miednicy. Na przykład, ból może być gaz lub objaw zaparcia. Jeśli jesteś kobietą, ból czujesz może być spowodowane przez owulację, który normalnie nie jest widoczne, lub na początku skurcze menstruacyjne. Ból w tej dziedzinie jest niekiedy wywołane przez nowotwór jajnika, które mogą być łagodne lub złośliwe. Endometrioza, stan, w którym tkanka macicy wyrasta z macicy, może prowadzić do bólu w tej dziedzinie, jak również.

Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna jest jednym ze zjawisk, które mogą powodować ból w lewym dolnym miednicy. Ciąża pozamaciczna jest taka, w której dziecko rośnie i rozwija się w jajowodzie; może się to zdarzyć w lewej lub prawej rurze. Zgodnie z Mayo Clinic, ból może być lub może nie być dołączone krwawienia. Ból może być tępy lub ostry, ale należy wziąć pod uwagę, że awaryjne, w ciąży pozamacicznej są potencjalnie zagrażające życiu.

Wnętrzności i nerki

Według błędnej diagnozy, ból w tym obszarze może być spowodowane przez jelita. Na przykład, może powodować raka jelita ból promieniuje do lewej strony. Niedrożności jelit, choroby Crohna, choroby zapalnej jelit i zespół nadwrażliwego jelita może prowadzić do bólu również tutaj. Nawet kamienie nerkowe lub zakażenia nerek może być winy.

Organy

Badając lewy dolny ból w obrębie miednicy, warto rozważyć niektóre z organów, które mogą powodować ból w tej okolicy. Organy te obejmują jelit, lewej nerki, pęcherza, lewy przewód jajowodu i jajnika i jelita grubego. Naczynia krwionośne i nerwy mogą powodować problemy, jak również.

Ból miednicy zespół u mężczyzn

Zespół bólowy miednicy u mężczyzn, czasami nazywane zapaleniem gruczołu krokowego, jest stan, który może być lub może nie być znane przyczyny. Najbardziej kłopotliwe sytuacje są te, w których nie ma żadnego powodu, że może być łatwo ustalony. W takich przypadkach pacjenci mogą często zwracają się do alternatywnych leków lub innych rozwiązań w celu znalezienia ulgi, jakiej potrzebują do normalnego funkcjonowania. W pewnych przypadkach niektóre z nich mogą znaleźć te techniki będą działać. W innych przypadkach, osoba ubiegająca się o zwolnienie może nigdy nie znaleźć to, czego szukasz.

Przyczyna

W niektórych przypadkach przyczyną zespołu bólu miednicy związany z bakterii. W innych przypadkach, może być wiele różnych czynników, w sztuce. Ze względu na fakt, prostaty Określenie często odnosi się do objawów, a nie przyczyn, możliwe przyczyny są liczne.

Objawy

Zespół bólowy miednicy u mężczyzn może mieć wiele różnych objawów. Podczas gdy bardzo niewielu ludzi będzie mieć wszystkie objawy, wielu będzie mieć wiele. Jednym z najczęstszych objawów jest ból przy oddawaniu moczu lub wytrysku. Częste oddawanie moczu może być również obecne. Ból może być również doświadczenie w brzuchu, dolnej części pleców i / lub narządów płciowych

Diagnoza

Znalezienie przyczyny zespołu bólowego miednicy mogą być wykonane z moczu, nasienia i badania krwi. Mogą się pojawić infekcji bakteryjnej. Inne, bardziej inwazyjne badania można zastosować do oceny raka pęcherza moczowego, cewki moczowej i prostaty.

Zabiegi

W przypadku zakażenia bakteryjnego, najczęstszym sposobem leczenia choroby jest antybiotykami. Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe mogą również dostarczyć wiele ulgi w niektórych sytuacjach. Inni zwracają się do relaxers mięśniowych. Najważniejsze jest, aby współpracować z lekarzem i doświadczenia z różnych zabiegów, aby znaleźć taki, który działa.

Rokowanie

Dla osób z zespołem bólowym miednicy, którzy znaleźli zweryfikowania przyczyny dyskomfortu, rokowanie jest bardzo dobre. Dla tych, którzy mają przewlekły ból i próbowałem różnych zabiegów bez powodzenia, warunek może być człowiek, który zmaga się z resztą swojego życia.

Czynniki ryzyka

Dla starszych ludzi, to istnieje duża szansa, że ​​jeśli nie ma objawów, to prawdopodobnie nigdy nie będzie. Głównie niejasnych powodów, stan wydaje się dotykają młodych iw średnim wieku mężczyzn. Tych braków odpornościowych i którzy niedawno mieli infekcje są także bardziej podatne.

Przewlekły ból w miednicy

Przewlekły ból w obrębie miednicy jest każdy ból w miednicy trwający sześć miesięcy lub dłużej. Przyczyną dolegliwości mogą być miednicy jako schorzenie lub zaburzenie lub może istnieć bez podstawowego powodu. Jeśli przyczyna znajduje się na ból, bo traktuje, podczas leczenia przewlekłego bólu miednicy pochodzenia nieustalonym skupia się na łagodzeniu objawów.

Objawy

Przewlekły ból w obrębie miednicy może wahać się od łagodnie niewygodne wyniszczające. To może być stałe lub okresowe, matowa lub kłujący, lub może składać się z uczuciem ciśnienia w miednicy. Może także wystąpić ból, kiedy idziesz do łazienki, ból podczas stosunku, lub ból podczas siadania lub po stojącej przez dłuższy czas.

Przyczyny

Przewlekły ból miednicy może być spowodowane przez wiele chorób. Endometrioza, zespół miednicy przekrwienie i mięśniaki są wspólne źródła ginekologiczne. Problemy z mięśni dna miednicy, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, przewlekłe zapalenie narządów miednicy mniejszej i zespół jelita drażliwego może powodować przewlekły ból w obrębie miednicy. Czynniki psychologiczne, takich jak depresja i naprężenia mogą powodować pogorszenie lub dowolnego typu przewlekłego bólu.

Diagnoza

Lekarz przeprowadzi serię testów oznaczało odkryć lub wykluczyć żadnej z najczęstszych przyczyn przewlekłego bólu w obrębie miednicy. Testy te mogą obejmować egzamin miednicy, kultur, aby zobaczyć, czy zagraniczna patogen powoduje infekcję, laparoskopia wizualizację obszaru wewnętrznie i obrazowania, takie jak skanowanie promieniami rentgenowskimi, TK, MRI i USG. W zależności od wyników, lekarz następnie wybrać najlepszą metodę leczenia.

Zabiegi

Jeśli przyczyną przewlekłej ból miednicy zakażenie, może składać się oczywiście z antybiotykami. Leki przeciwdepresyjne i poradnictwo może pomóc, jeśli przyczyną jest psychologiczny, podczas gdy problemy mięśniowe mogą korzystać z terapii fizycznej. Over-the-counter przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i paracetamol są często stosowane w połączeniu z innymi sposobami leczenia. Operacje w leczeniu endometriozy lub innych przyczyn fizycznych są zazwyczaj wykonywane poprzez chirurgii laparoskopowej.

Zarządzanie w Domu

Ważne jest, aby zarządzać stresem i szukać wsparcia emocjonalnego w przypadku wystąpienia przewlekłego bólu różnego pochodzenia. Inne alternatywne metody leczenia może być możliwe, aby spróbować w domu obejmują techniki biofeedback i relaksacyjne.