adcov.com

cukrzyca ciążowa co na śniadanie

Żywności do jedzenia na cukrzycę ciążową Menu

Żywności do jedzenia na cukrzycę ciążową Menu


Cukrzyca ciążowa występuje, gdy stężenie cukru we krwi --- znany również jako glukozy --- staje się zbyt wysoka, gdy jesteś w ciąży. Cukrzyca ciążowa prawdopodobnie zniknie po porodzie, ale jeśli nie jest leczone w czasie ciąży, może to spowodować poważne problemy dla Ciebie i Twojego dziecka. Możesz kontrolować poziom cukru we krwi przez konsultacji z lekarzem i jedzenie zalecanej ilości węglowodanów, białek i tłuszczów.

Spożywczych na śniadanie

Na cukrzycę ciążową pod kontrolą, jeść trzy posiłki dziennie, począwszy od śniadania. Obejmują węglowodany, takie jak tosty pełnoziarniste, filiżanki otrębów zbożowych lub filiżankę płatków owsianych. Pić mleko, jeść jogurt bez cukru lub jaj trochę białka w organizmie. Trochę tłuszczu jest również ważna do utrzymania poziomu cukru we krwi normalne, więc dodać 2 łyżeczki. margaryna do tostów. Jeśli lubisz owoce rano, dodać rodzynki do zboża lub wypić trochę soku pomarańczowego dla węglowodanów rano.

Lunch Foods

Kanapki są doskonałym wyborem na lunch, kiedy masz cukrzycę ciążową. Zapraszamy na kanapki wykonane z chleba pełnoziarnistego na węglowodany dolotowego, sałata, pomidory, pieczonej wołowiny i tuńczyka do białka to trochę tłuszczu w łyżeczką majonezu lub sos sałatkowy. Możesz również dodać truskawki, zupa jarzynowa, marchew deskami na dodatek węglowodanów wypełnione.

Kolacja Foods

Do ostatniego posiłku w ciągu dnia, można otrzymać białko z grillowaną piersią kurczaka lub łososia. Przystawki z węglowodanów to pieczone ziemniaki, makaron, ryż, pełnoziarniste bułki i surowe warzywa i owoce tak rzucił sałatka, zielona fasola i morele. Możesz dodać margarynę do rolki lub sos sałatkowy do sałatki, aby spożycie tłuszczów dla tego posiłku.

Przekąski

Aby utrzymać stały poziom cukru we krwi, należy również jeść 02:59 przekąski dziennie, między posiłkami. Te przekąski obejmuje takie rzeczy jak pół masło orzechowe i galaretce kanapek ze szklanką mleka, jabłko z masłem orzechowym, jogurt, pełnoziarniste krakersy i ser ze szklanką soku jabłkowego, krakersy graham i innych owoców.

Cukrzyca, węglowodany i tłuszcz Gram informacji

Cukrzyca, węglowodany i tłuszcz Gram informacji


Jeśli zdiagnozowano cukrzycę, lekarz zleci do odwiedzenia dietetyka. Ważne jest, aby zrozumieć cukrzycowej choroby, jak również, jak różne pokarmy wpływają na poziom cukru we krwi i innych narządów ciała. Węglowodany powinny być liczone i tłuszcze muszą zostać ograniczone. Kiedy zrozumiesz, jak monitorować węglowodanów i tłuszczów, planowanie posiłków będzie łatwiejsze i zdrowsze dla Ciebie i całej Twojej rodziny.

Identyfikacja

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która dotyka ludzi w każdym wieku. Chorych na cukrzycę typu 1 nie są w stanie produkować insulinę, a zatem są insulinozależną. Robią się od 5 do 10 procent populacji, którzy mają cukrzycę. Chorych na cukrzycę typu 2 nie skutecznie wykorzystać insuliny i nie może ostatecznie wytwarzają insulinę. Chorych na cukrzycę typu 2 stanowią 90 do 95 procent populacji. Cukrzyca ciążowa występuje, gdy niektóre kobiety są w ciąży i zazwyczaj znika po dają narodziny.

Węglowodany

Organizm wykorzystuje węglowodany na energię. W ciągu dwóch godzin od jedzenia, węglowodany są rozkładane do glukozy, która przenika do krwi w celu odbycia podróży do komórek mięśniowych. Insulina przenosi cukru lub glukozy do komórek. Cukrzycy typu 2 jest insulinooporność. Mają trudności z przesuwaniem glukozy do komórek. Chorzy na cukrzycę typu 1 nie insuliny do przesuwania poziomu glukozy do komórek.

Znaczenie

Wysoki poziom glukozy mogą gromadzić się we krwi. Jeśli monitorowanie węglowodanów w ciągu dnia, może pomóc kontrolować ilość glukozy, która pozostaje we krwi. American Diabetes Association zaleca diabetyków jeść około 45 do 60 gramów węglowodanów na posiłek, aby pomóc ustabilizować poziom cukru. Twój wiek, płeć i aktywność fizyczna będzie określić dokładną ilość węglowodanów, które trzeba jeść. Twój dietetyk zaproponuje ilość węglowodanów, czego potrzebujesz.

Tłuszcze

Ponieważ glukozy lub cukru nosi w dół ściany naczyń krwionośnych, konieczne jest, że diabetycy obserwować ilość spożywanego tłuszczu. Tłuszcz może gromadzić się na ścianach, powodując zator i ewentualnie choroby serca oraz udarów i neuropatia nerwów w kończynach. Należy jeść chude mięso i ograniczyć czerwone mięso, aby nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Unikaj żywności, które są więcej niż 3 g tłuszczu na porcję. Jeść o niskiej zawartości tłuszczu i beztłuszczowe produkty mleczne.

Korzyści

Jeśli diabetycy oglądać ich spożycie węglowodanów i tłuszczu, niektóre nie mogą wymagać leków lub insuliny. Chorych na cukrzycę typu 1 muszą insuliny, ale nie może wymagać innych leków. Chorych na cukrzycę typu 2 może uniknąć leków całe życie.

Co to jest Gestastional Cukrzyca?

Cukrzyca ciążowa jest cukrzyca w czasie ciąży. Kobieta w ciąży z cukrzycą doświadcza wysoki poziom cukru we krwi i cukrzyca ciężarnych nie jest zdrowe dla matki oczekującej lub dziecka.

Przyczyny cukrzycy ciężarnych

Hormony, ciąża i przyrost wagi czasami powodować trudności z hormonu insuliny, a jeżeli nie ma wystarczająco dużo produkcja insuliny, nie ma wystarczająco dużo energii pochodzi ze spożycia żywności.

Ryzyko cukrzycy ciężarnych

Kobiety narażone na cukrzycę ciążową są członkowie rodziny z cukrzycą, Afroamerykanie, Indianie, Azji Amerykanów, Latynosów, Latynosi, wysp Pacyfiku, kobiety w wieku powyżej 25 lat, kobiety z nadwagą, cukrzyca ciężarnych, poprzednia poprzednia ciąża w wyniku narodzin dziecko o wadze ponad 9 kg., i kobiety z pre-diabetes.

Diagnozowaniu cukrzycy ciążowej

Testy dla diagnostyki jest badanie glukozy we krwi na czczo, stężenie glukozy we krwi badanie losowe, przesiewowe badanie obciążenia glukozą i doustny test tolerancji glukozy.

Skutki Cukrzyca ciężarnych na Matki

Cukrzyca ciążowa zwiększa szansę na wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży zwiększa szansę na dostarczanie dużej dziecko przez cesarskie cięcie, a to zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

Skutki kochanie cukrzyca ciężarnych

Wpływ na cukrzycę ciążową rodzi dziecko duże, niski poziom cukru glukozy po urodzeniu, problemy z oddychaniem i zwiększone ryzyko cukrzycy typu 2.

Co zrobić, gdy we krwi jest zbyt wysoki cukry cukrzyca ciężarnych z

Cukrzyca ciężarnych jest "tymczasowe" postać cukrzycy typu 2, u niektórych kobiet mogą powstać w czasie ciąży. Mówiąc najprościej, cukrzyca ciężarnych jest, gdy ciało kobiety staje się bardzo odporny na insulinę, naturalnie występującego hormonu produkowanego przez trzustkę człowieka, który kontroluje poziom cukru we krwi. Nieleczona cukrzyca ciążowa może powodować podwyższony poziom cukru we krwi zarówno kobiety i dziecka. To z kolei może prowadzić do problemów, przed i po porodzie.

Skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest, aby pamiętać, że propozycje zawarte w niniejszym artykule nie zastępują porady lekarskim. To jest zawsze zalecane, że przed próbą którykolwiek z poniższych wskazówek, aby skonsultować się ze swoim osobistym lekarzem, aby zobaczyć, czy są one dla Ciebie.

Dieta

Cukru we krwi - lub glukoza - zasadniczo jest przechowywane paliwo dla ciała, natomiast insulina jest hormonem, który współdziała z glukozą, aby mógł być użyty przez komórki w ich ciele. Z tego powodu, jak dotąd najbardziej skuteczne sposoby leczenia cukrzycy ciążowej jest poprzez kontrolę jeden diety i poprzez ćwiczenia. Węglowodany są w organizmie głównym źródłem glukozy, więc carb liczenia - zmniejszenie liczby węglowodanów można wlotowych codziennie - to doskonały sposób, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. To nie znaczy, należy przestać jeść węglowodany w ogóle, tylko kontrolować spożycie. Lekarz może pomóc ustalić, co dokładnie stosunek węglowodanów dziennie jest właśnie dla Ciebie. Węglowodany są zwykle w skrobię i słodkich potraw, a także mleka i orzechów, a zostaną wymienione w wykazie składników na każdym pakowanego produktu.

Ćwiczenie

Ponieważ glukoza jest zasadniczo paliwo dla ciała, tym więcej pracy swoje ciało, tym więcej paliwa będzie spalić. Energiczny spacer po posiłku i innych form lekkich ćwiczeń w ciągu dnia są zalecane do kontrolowania poziomu glukozy we krwi, jak dodał aktywność zmusza organizm do zużywają więcej glukozy, jak works.There jest zastrzeżenie, jednak. Jeśli stężenie cukru we krwi jest powyżej 250, to nie zaleca się wykonywać żadnych forsownych ćwiczeń, jak na tych poziomach jest to coraz trudniejsze dla organizmu do przetwarzania glukozy we krwi, co może prowadzić do nudności i poważnego zmęczenia.

Zastrzyki insulinowe

Nie mogą być podejmowane bez konsultacji z lekarzem, niektóre przypadki cukrzycy ciążowej może wymagać strzałów insuliny do kontroli. Jeśli uważasz, że poziom cukru we krwi są poza kontrolą i powyższe sugestie nie pomagają, należy skonsultować się z lekarzem o możliwości konieczności zastrzyków z insuliny.

Glukoza Testowanie

Jako ktoś z cukrzycą typu 1, stan, w której trzustka nie wytwarza już insuliny, nie mogę podkreślić, jak ważne regularne badania swoich poziom cukru we krwi jest. To daje jasny obraz tego, co trendy poziom glukozy tendencję kierunku i będzie można podjąć kroki w celu przeciwdziałania te trendy, jak to konieczne. Cztery razy dziennie jest zalecana ilość cukru czasy krwi powinny być testowane. Glukometry można kupić w większości aptek.

Po ciąży

Cukrzyca ciężarnych, jak sama nazwa wskazuje, znika po porodzie. Jednak kobiety, które mają lub miały cukrzycę ciążową występuje zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia. Ważne jest, aby mieć regularne kontrole u lekarza z powodu tego faktu, tak aby złapać wystąpienia cukrzycy typu 2, jak najszybciej, jeśli chodzi w ogóle.

Jak działa Cukier Affect cukrzycę?

Jak działa Cukier Affect cukrzycę?

Definicja medyczna

Cukrzyca jest chorobą, w której ciało człowieka nie wytwarza lub niewłaściwie wykorzystuje insulinę, który przekształca cukier, skrobię i normalnych pokarmów w energię do codziennej aktywności. Przyczyny tej choroby pozostaje tajemnicą, ale czynniki genetyczne i środowiskowe takie jak otyłość czy brak pomocy ćwiczeń, aby zawęzić wyjaśnień.

W cukrzycy typu 1, organizm nie produkuje insuliny. Typ 2 pochodzi z insulinoopornością organizmu i niedoboru. Cukrzyca ciążowa zdarza się po ciąży. Ludzie z pre-diabetes, wykazują wyższy poziom glukozy we krwi niż normalnie, ale nie kwalifikują się cukrzycy typu 2.

Obecny spis liczy ponad 20 milionów w Stanach Zjednoczonych żyje z cukrzycą i więcej niż dać milion, którzy nie wiedzą, że ma chorobę. Lekarze test na cukrzycę lub pre-diabetes z jednego z dwóch testów: stężenie glukozy na czczo lub doustnych testów tolerancji glukozy.

Cukier wpływa na cukrzycę

Środki poziomu cukru normalny człowiek jest na 60 do 80 miligramów na decylitr (mg / dl) przed posiłkiem, ale można go tak wysokie, jak 90 dla niektórych ludzi. Poziomy cukru Diabetycy 'jest na ogół wyższa niż zwykle i może zwiększyć w zależności od nawyków żywieniowych na czczo 100 mg / dl po dwóch godzinach po posiłku 140 mg / dl w ciągu dnia.

Wysoki poziom cukru prowadzi do wielu powikłań, jak działają jak trucizna tego uszkodzenia trzustki i naczyń krwionośnych. Inne możliwe problemy są choroby nerek lub porażkę, uderzeń, ataki serca, zaburzenia wzroku lub ślepota, tłumienie układu odpornościowego, zaburzenia erekcji, uszkodzenia nerwów i słabe krążenie do nóg i stóp. W skrajnych przypadkach, nogi i stopy muszą amputacji z powodu złego gojenia się ran.

Zarządzanie

Diabetyków zarządzać ich stanu poprzez zmiany w ich normalnych w celu uniknięcia wystąpienia powikłań. Zdrowe odżywianie reguluje poziom cukru we krwi przez konsystencji, równowagi węglowodanów i koordynacji posiłków i swego leku na insulinę. Ćwiczenia pomagają w użyciu glukozy jako energii przy jednoczesnym obniżeniu poziomu cukru we krwi do zdrowego poziomu. Insulina leki muszą być monitorowane przez wstrzykiwanie odpowiednich dawek, jak również przechowywania fiolek przed upływem daty ważności i ekspozycji na ekstremalne temperatury albo poniżej 36 stopni lub powyżej 86 stopni Fahreinheit. Kontynuacja z lekarzem pomaga również w dobro pacjenta i ich stan, jeżeli jeden krok powoduje żadnych komplikacji.

Zalecane Żywność dla osoby z cukrzycą

Cukrzyca jest chorobą, w której organizm nie w celu wytworzenia wystarczającej ilości insuliny lub nie reaguje na to, co powoduje, że cukru pozostaje we krwi, niż komórki wchodzące, gdzie może być stosowane. Komplikacje z powodu cukrzycy przyczyną ponad 200 tysięcy zgonów rocznie. Mimo, że nie ma lekarstwa na cukrzycę, może być często traktuje się dietę i ćwiczenia. Kłucie tylko zalecanych pokarmów może pomóc diabetyków przejąć kontrolę nad ich zdrowia.

Fakty

Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, która posiada trzy rodzaje. Chociaż typy różnią się subtelną od siebie wszystkie one wynikiem w osadzały poziomów glukozy we krwi. Cukrzyca typu 1 występuje wówczas, gdy komórki trzustki - narządu, który wytwarza insuliny - są niszczone przez układ immunologiczny. Cukrzyca typu 2 występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie może prawidłowo wykorzystywać insuliny. Cukrzyca ciążowa występuje, gdy kobiety w ciąży z rozpoznaną cukrzycą. Zwykle kończy się na dostawach.

Rodzaje żywności

American Diabetes Association zaleca jedzenie różnorodnych owoców i warzyw, które obejmują spektrum kolorów. Różne kolory owoców i warzyw, które zazwyczaj wskazują na inny rodzaj substancji odżywczych i witamin jest przewidziane. Zalecane są pokarmy, które są beztłuszczowe lub o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans. Ryby powinny być spożywane dwa do trzech razy w tygodniu, ponieważ są bogate w białka i kwasów tłuszczowych omega-3 kwasy. Żywności wysokiej światłowodowych są również dobrym wyborem dla diabetyków. Te produkty zawierają rośliny strączkowe, seler, całe pszenicy, zboża i płatki owsiane. Inne pokarmy powinny być wybrane przez stosując indeks glikemiczny, co plasuje żywności w zależności od prędkości, w którym są w podziale na organizm w glukozę (Znajdź linki w sekcji Zasoby). Żywność z niższymi wynikami rozbić wolniej i generalnie łatwiej diabetyków przetwarzać bezpiecznie. Foods wyższe od glukozy uwalniania wskaźnik przyspieszenia, co może prowadzić do niepożądanych kolców cukru we krwi.

Funkcja

Pokarmy bogate w pomocy włókna obniżyć stopę niebezpiecznego cholesterolu nagromadzonych wewnątrz układu krążenia. Włókno, wraz z wodą, przylega do cholesterolu i stanowi substancję podobną do żelu, która jest następnie wydalana z ciała przez kale. Wiele z tych produktów może pomóc w utracie wagi, co jest potrzebne do kontroli cukrzycy. Produkty te są również powolne spalanie węglowodanów, które uwalniają energię zgodny z czasem, w przeciwieństwie do tych, które powodują gwałtowne skoki cukru we krwi. Powolne uwalnianie glukozy jest łatwiejszy dla systemu cukrzycowej do procesu i obniżenie cholesterolu nagromadzonych pomaga powstrzymać główną zabójcę diabetyków - choroby układu krążenia.

Rozważania

Diabetycy są dwukrotnie bardziej narażone na chorobę serca i wiele żywności wymienionej pomocy, aby zmniejszyć to ryzyko. Sposób gotowania żywności jest problemem. Korzystanie oleje roślinne, takie jak na bazie oliwek, kukurydzy, rzepaku i oleju z orzeszków ziemnych są lepsze od innych. Jest również lepiej gotować, piec potrawy, a pary jako metody gotowania.

Ostrzeżenia

Jako cukrzycę, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed dokonaniem zmiany diety. To pomoże Ci zdecydować, jakie produkty są najlepsze dla Ciebie i Twojego typu cukrzycy. Należy również rozważyć, jedzenie żywności, które są nisko na indeksie glikemicznym, tak że nie występują skoki poziomu cukru we krwi. Żywności, które są wyżej na indeksie glikemicznym są zwykle wykonane z białej mąki, cukru i wysoko przetworzonych, które odbywa się wiele wartości odżywczych.

Wytyczne na cukrzycę

Wytyczne na cukrzycę


Cukrzyca odnosi się do grupy chorób, które charakteryzują się poziomem glukozy we krwi. Istnieje kilka różnych rodzajów cukrzycy: cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2 i cukrzycy ciążowej. W normalnej, zdrowej osoby, żywność jest przekształcany w substancję o nazwie glukoza, rodzaju cukru używanego w organizmie energii. Glukoza trafia do komórek organizmu za pomocą insuliny, związku chemicznego, który jest produkowany przez trzustkę. Osoby z cukrzycą ma kłopoty produkujących insulinę, w rezultacie, glukoza może gromadzić się we krwi.

Rodzaje

Jak już wspomniano, istnieje wiele różnych typów cukrzycy. Cukrzycę typu 2 występuje u dorosłych i odpowiada za większość chorych na cukrzycę. Może to być spowodowane przez niektóre czynniki, takie jak otyłość, historii rodziny, brak aktywności fizycznej i wyścigu. Cukrzyca typu 1 stanowi tylko przez pięć do 10 procent przypadków i mogą występować u dzieci. To może być wynikiem określonego wirusa, które powoduje, że system immunologiczny atak trzustki. Cukrzyca ciążowa występuje tylko w czasie ciąży i wpływa do pięciu procent ciąż. Może to powodować komplikacje dla matki i dziecka i jest często związana z otyłością.

Objawy

Cukrzyca ma wiele różnych objawów. Niektóre osoby mogą doświadczyć wszystkich objawów, podczas gdy inni mogą mieć niektóre lub żaden z nich. Niektóre objawy szukać są częste oddawanie moczu, głód, szybką utratą masy ciała, owrzodzenia i innych infekcji, które są wolno leczyć, nadmierne pragnienie, zaburzenia widzenia i wyczerpania. Inne objawy to mrowienie lub drętwienie kończyn, skóry suchej i czasami nudności i wymioty.

Diagnoza

Wizyty u lekarza, jeśli jesteś w grupie ryzyka cukrzycy lub masz z typowych objawów. Zalecanym sposobem diagnozowania cukrzycy jest poprzez badanie krwi. Hemoglobiny glikowanej test mierzy poziom cukru we krwi w ciągu kilku miesięcy. Środki testowe procentowego hemoglobiny, które mają dołączone cukru we krwi, wskazanie poziomu cukru we krwi. Inne testy obejmują testy losowe czczo cukru we krwi, cukru we krwi i testy doustne testy tolerancji glukozy. Testy te można często przewidzieć przedcukrzycowym, jak również. Cukrzyca ciążowa mogą być zdiagnozowane za pomocą badania krwi, który jest wykonywany około 26 tydzień ciąży.

Leczenie

Kontrolować cukrzycę ze stałym monitoringu, leków i stylu życia, zmian. Typ 1 i cukrzyca typu 2 wymaga ćwiczeń, zdrowego odżywiania i ścisłe monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Ludzie, którzy mają cukrzycę typu 1 często muszą uzupełniać codzienne zastrzyki insuliny lub noszenia pompy insulinowej dla opieki 24 godziny. Czasami te z cukrzycą typu 2 także wymagają insuliny lub innych leków. Cukrzyca ma wpływ wiele różnych części ciała, tak ważne jest to, że pacjenci szukają stałej opieki z endokrynologów, przechodzą egzaminy oczu i praktyki pielęgnację stóp.

Zapobieganie

Cukrzyca typu 2 często można zapobiec poprzez zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne i utrzymanie zdrowej wagi ciała. Zapobieganie cukrzycy typu 1 jest trudniejsze, gdyż badania nie zostały jeszcze dokładnie określić wyzwalacze. Obecnie nie istnieją żadne sprawdzone leki na cukrzycę i naukowców pracuje znaleźć. Często, cukrzycy typu 2 w rzeczywistości może być odwrócona przez utratę wagi i zdrowszy styl życia w warunkach diety i ćwiczeń fizycznych.

Włókno kokosowe i Cukrzyca

Włókno kokosowe i Cukrzyca


Włókno jest ważnym elementem w pomocy diabetyków kontrolować swój poziom cukru we krwi. Komórki organizmu muszą wchłonąć glukozy i insuliny jest niezbędne, aby wprowadzić glukozy do komórek. Błonnik pomaga spowolnić uwalnianie glukozy w procesie trawienia. Orzechy kokosowe są wysokie źródłem błonnika, zwłaszcza mięsa.

Cukrzyca

Istnieją trzy typy cukrzycy - typu 1, typu 2 i ciążowy. Typ 1 jest naturalnie występujące choroby, w których układ odpornościowy atakuje trzustkę, zapobiegając narządu odpowiednio produkujących insulinę. Type 1 powszechnie uderza w dzieciństwa, ale można go również powierzchnia dorosłych. Typu 2 jest chorobą, styl życia, wniesiona przez nadwagi, a pewne grupy ludzi są bardziej prawdopodobne, aby uderzył go. Ci ludzie to rdzennych Amerykanów, Latynosów, Afroamerykanów i Azjatów. Cukrzyca ciążowa występuje u kobiet w ciąży, które wykazują wysoki poziom cukru we krwi. Kobiety, które miały cukrzycę ciążową są w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju typ 2.

Włókno

Błonnik występuje w wielu owocach, warzywach, roślinach strączkowych i orzechach. Wspomaga ciała w absorpcji składników odżywczych chemikalia i zmianę charakteru zawartości w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Włókno jest uważany za ważny element diety, jak wykazano, aby obniżyć poziom cholesterolu, pomaga tworzyć regularne ruchy jelit i złagodzić zaparcia. Jednak organizm nie otrzymuje pokarmu z włókna. Stany Zjednoczone Narodowa Akademia Nauk, Instytut Medycyny zaleca mężczyzn wieku 50 i młodsi spożywać 38 gramów błonnika dziennie i kobiet 50 w wieku 50 i młodsi zużywają 25 gramów dziennie. Mężczyźni powyżej 50 są zalecane do spożywania 30 gramów dziennie i kobiet starszych niż 50 są zalecane do spożywania 21 gramów dziennie.

Znajdź Cocount Fiber

Włókno kokosowe można znaleźć w mięsie samego kokosa. Że nie jest to jedyny sposób, w jaki można je znaleźć. Wysokiej zawartości włókna można także znaleźć w postaci płatków kokosowych, suplementów diety i mąki kokosowej. Mąki kokosowego nie powinny być całkowicie zastąpiony przez regularne mąki receptur, jednak. Jeśli mąka kokosowa zastępuje regularnego mąki w przepis na ciasto, wynik będzie ciasto, które jest kruche i twarde.

Korzyści z Coconut

Włókno kokosowe czy pomoc nie tylko w regulacji poziomu cukru we krwi. Może także zmniejszyć ryzyko chorób serca, pomaga w zapobieganiu raka, obniża poziom cholesterolu, pomaga wydalić pasożyty jelit i poprawić wchłanianie minerałów. Włókno kokosowe pomoce bakterie w przewodzie pokarmowym, które produkują kwasy tłuszczowe o krótkim łańcuchu. Kwasy tłuszczowe o krótkim łańcuchu zabić niebezpieczne bakterie i drożdże. Włókno kokosowe nie zawiera również kwas fitynowy i nie usuwa wiele potrzebnych składników mineralnych z organizmu.

Jak to pomaga Cukrzyca

Włókno kokosowe pomaga obniżyć indeks glikemiczny poziomy znajdujące się w żywności. To z kolei pomaga utrzymać poziom cukru we krwi regulowane. Normalny poziom cukru we krwi jest w dowolnym miejscu między 80 a 120. Indeks glikemiczny w żywności podnosi osoby cukru we krwi. Jednak tylko dlatego, że na cukrzycę mogą stosować włókno kokosowe, ona nie powinna przerwać stosowanie leków (takich jak pigułki potrzebnych do regulacji stężenia glukozy we krwi lub insuliny podjęte przez wstrzyknięcie) w przepisanych przez lekarza, chyba że podano inaczej przez lekarza.

Jakie są szanse zachorowania na cukrzycę?

Jakie są szanse zachorowania na cukrzycę?


Cukrzyca może być wyniszczającą chorobą, na których nie ma lekarstwa. Istnieje wiele czynników przy określaniu czyjeś ryzyko rozwoju tej choroby - może niektóre kontrolują i inni nie mogą.

Wiek

Wiek odgrywa ważną rolę w rozwoju choroby. Dwukrotnie więcej osób powyżej 60 roku życia są obecnie z rozpoznaną cukrzycą, niż te w kategorii 20 i starszych.

Płeć

Płeć nie wydaje się wpływać na swoje szanse wiele. Mężczyźni mają tylko nieznacznie większą częstość zachorowania na cukrzycę niż kobiety.

Pochodzenie

Pochodzenie odgrywa imprtant rolę w określaniu ryzyka rozwoju cukrzycy. Chociaż czarne mają tylko 3,7 mln osób z rozpoznaną cukrzycą obecnie, stanowi to prawie 15% tej populacji. Społeczność Kaukaski ma prawie 10% ludności dotkniętej chorobą. Łacińskiej, Azji, wysp Pacyfiku i Alaskan populacje mają również większą częstość występowania cukrzycy.

Waga

Masa odgrywa rolę w rozwoju choroby, jak również. Osób z nadwagą i otyłością mają znacznie większą szansę zachorowania na cukrzycę niż rówieśników, którzy utrzymują zdrową wagę.

Inne czynniki

Inne czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo, że ktoś będzie rozwój cukrzycy są zła dieta i siedzący tryb życia. Obie te zwiększają prawdopodobieństwo, że ktoś będzie z nadwagą. Ciąża może spowodować cukrzycę, chociaż jest to zwykle termporary. Cukrzyca ciążowa często rozwiązuje się po dziecko jest dostarczane.

Co dzieje się po cukrzycę, jeśli nie traktuje?

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która wpływa na to jak organizm przetwarza --- główne źródło glukozy w organizmie energii. Istnieją trzy różne typy cukrzycy: Typ 1 zwykle zaczyna się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, typu 2 jest cukrzycę dorosłych, który występuje w każdym wieku (zwykle po okresie dojrzewania, z przedcukrzycowego objawy manifestowania pierwszy) i cukrzyca ciężarnych, co zdarza się w czasie ciąży.

Co się dzieje do ciała Jeśli masz cukrzycę?

Zazwyczaj, organizm dostaje glukozy z pożywienia i wątroby (która przechowuje glukozy), a następnie podczas trawienia glukoza wchłania się do krwiobiegu. Trzustka produkuje hormon zwany insuliną, aby pomóc komórki wchłaniają glukozę, zgodnie z Mayo Clinic.

Z cukrzycą typu 1, system odpornościowy atakuje komórki produkujące insulinę w trzustce i niszczy je, więc komórek ciała nie może już wchłonąć glukozy. Cukier po prostu gromadzi się w krwiobiegu.

Ze stanem przedcukrzycowym i cukrzycą typu 2, stają się powoli nasze komórki odporne na hormon insulinę, więc cukru nie wchłania się szybko i w końcu organizm przestaje pochłaniające całkowicie, ponieważ glukoza insulina nie działa jak dobry most. Podobnie jak w przypadku cukrzycy typu 1, cukier ma dokąd pójść i gromadzi się w krwiobiegu.

Cukrzyca ciążowa czasami występuje z powodu wszystkich hormonów wytwarzanych w czasie ciąży, które mogą czasami powodować insuliny komórki odporne. Ogólnie trzustka może dostarczyć dodatkowej insuliny, jak potrzebne, ale gdy jest w stanie to zrobić prawidłowo, cukrzyca ciężarnych rozwija, i zwykle w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Jeżeli cukrzyca jest Nieleczona

Nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań, zgodnie z American Diabetes Association. Jeśli masz zbyt dużo cukru we krwi (hiperglikemia), a nie ją kontrolować, istnieje ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia nerek, uszkodzenia neurologiczne, uszkodzenie układu krążenia i utratę wzroku.

Nieleczona cukrzyca może prowadzić do owrzodzeń narządów, takich jak wątroba i neuropatii lub zmniejszenia czucia w zakończeniach nerwowych swoich kończyn. Może to prowadzić do uszkodzenia nogi swoje, nie wiedząc o tym, lub w najgorszym przypadku, połączenie neuropatii i słabe krążenie może prowadzić do konieczności amputacji swoje nogi, ponieważ komórki umrze i zaczynają gnić.

Nieleczona cukrzyca uszkadza nerki, powodując gromadzenie się ciał ketonowych w organizmie. Ketony są produkowane, kiedy twoje ciało, pozbawione energii, zaczyna rozkładać niezwykle dużą ilość tłuszczów. Nerki nie może filtrować je dość szybko i stają się przytłoczony z toksyn.

Objawy cukrzycy

Najczęstsze objawy wymienione przez National Institutes of Health w cukrzycy to nienasycony pragnienie i częste oddawanie moczu, zmiany apetytu, zwłaszcza w ekstremalnych głodu, szybki, niewyjaśniona utrata masy ciała, owrzodzenia, które trwać dłużej niż zwykle, aby uzdrawiać, niewyraźne widzenie (pomimo noszenia szkieł korekcyjnych ), uporczywe zmęczenie i coraz częściej zakażenia dziąseł, pochwy, pęcherza i skóry.

Opcje leczenia cukrzycy

Istnieje wiele możliwości leczenia cukrzycy. Dla typu 1, dostępny tylko lekarstwem jest wstrzykiwać insulinę, aby umożliwić dodatkowe ciało do wchłaniania glukozy. Z cukrzycą typu 2 są doustne leki stymulujące trzustkę do wytwarzania większej ilości insuliny, ale jak twoje komórki stają się bardziej odporne, może być konieczne, aby przejść do wstrzyknięć insuliny. Celem zarządzania cukrzycy jest kontrola, ile cukru jest we krwi, więc trzeba stale monitorować poziom cukru we krwi przez ich testowania i leczenia się odpowiednio. Należy również jeść zdrową i zrównoważoną dietę, niskie w produktach zwierzęcych i cukrów, aby pomóc twoje ciało pozostanie w równowadze. Nie musisz rezygnować całkowicie słodycze wbrew powszechnemu przekonaniu. Poprzez tworzenie zdrowej diety planu i tym ćwiczenia w swojej codziennej diety, będzie można zarządzać objawy i zachowania zdrowia.

Jakie są objawy bycia z cukrzycą?

Cukrzyca jest chorobą, która, zgodnie z American Diabetes Association wpływa 7,8 procent populacji amerykańskiej. Cukrzyca nie ma lekarstwa, ale mogą być zarządzane przez właściwego leczenia, diety i leków. Jeśli wykazują objawy cukrzycy, udać się do lekarza na badania - wcześniej cukrzyca zostanie złapany, lepiej może być zarządzany.

Rodzaje

Istnieją trzy główne typy cukrzycy: typ 1, typ 2 i ciążowy. Type 1 występuje wówczas, gdy trzustka nie jest w stanie utworzyć insuliny; jest klasyfikowane jako choroby autoimmunologicznej. Typ 2 jest najbardziej powszechna i dzieje się, gdy trzustki wciąż zdolne do wytwarzania insuliny, lecz korpus nie rozpozna. Cukrzyca ciążowa występuje u kobiet w ciąży i często znika po urodzeniu dziecka.

Objawy cukrzycy

Istnieje kilka objawów wspólne dla wszystkich postaci cukrzycy: pragnienie i głód, które wykracza poza normy, niewyjaśnione i nagłej utraty wagi, często oddawanie moczu, problemy z oczu, w tym niewyraźne oczach i miejscowe urazy, które mają dużo czasu, aby uzdrawiać. Jeśli wyświetli te znaki, należy udać się do lekarza.

Czynniki ryzyka dla cukrzycy

Jesteś na ryzyko cukrzycy typu 2, jeśli masz w rodzinie choroby, ponad 45 lat, są Hiszpanie, czarny, Native American i Azji, ma zespół metaboliczny, nadwagę, mają nieprawidłowe stężenie cholesterolu lub w przeszłości cukrzycy ciążowej.

Przyczyny cukrzycy

W przypadku chorych na cukrzycę typu 2, otyłość jest często czynnikiem wpływającym. Również problemem są czynniki stylu życia, które prowadzą do nadwagi: nieodpowiednia dieta, brak ruchu i niezdrowe nawyki. Choć otyłość nie jest ostateczna przyczyna choroby, jest znaczącym czynnikiem na rzecz cukrzycy.

Powikłania cukrzycy

Pacjenci z cukrzycą muszą uważać na nogi; uszkodzenia nerwów może to trudne do zidentyfikowania problemów. Ponadto, osoby z cukrzycą mogą być bardziej podatne na infekcje, choroby serca, problemy skórne, problemy z oczami i wysokie ciśnienie krwi.

Ile cukru spożycie jest potrzebne na cukrzyc?

Cukrzyca jest chorobą, która dotyka ponad 24 mln Amerykanów do tej pory. Dodatkowo, kolejne 57 mln cierpi z przedcukrzycowym (stan, który może prowadzić do cukrzycy typu 2). Mimo, że jest to choroba, która wymaga poważnych zmian w życiu, aby kontrolować, ludzie mogą nauczyć się żyć, rozwijać się i cieszyć się długim życiem, mimo tej dolegliwości --- a może nawet nadal cieszyć się tu i tam, słodycze z umiarem.

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca to ogólna nazwa nadana grupie chorób, w których korpus jest w stanie właściwie kontrolować ilość cukru (glukozy) we krwi lub w krwioobiegu. Najczęściej cukrzyca występuje u osób, które są otyłe, chociaż cukrzyca może także wystąpić u osób w dobrym stanie zdrowia. Ludzie w lub w pobliżu ich idealnej wagi stanowią 20 procent wszystkich przypadków. Jeśli właściwie nie traktuje cukrzyca może prowadzić do wielu innych problemów, łącznie z uszkodzeniem nerwów, niewydolność serca, niewydolność wątroby, niewydolność nerek, przewodu pokarmowego porażenie i śmierć.

Cukrzyca typu

Istnieją trzy typy cukrzycy: Cukrzyca typu 1 występuje, gdy ciało przestaje produkować insulinę lub nie może zrobić wystarczająco, aby nadążyć z zapotrzebowaniem organizmu. Stanowi ona około 10 procentach wszystkich przypadków cukrzycy i wymaga codziennego stosowania insuliny do podtrzymania życia. Cukrzyca typu 1 rozwija się zwykle w okresie dojrzewania.
Cukrzyca typu 2 występuje, gdy ciało nie może przetworzyć i wykorzystać insulinę, która to czyni. Ponad 90 procent wszystkich przypadków cukrzycy to typ 2. Średni wiek zachorowania to 45, a to jest najczęściej kontrolowane poprzez dietę, ćwiczenia i leki doustne. W ciężkich przypadkach może być konieczne codzienne strzały insuliny.
Cukrzyca ciążowa jest formą cukrzycy, który występuje tylko w czasie ciąży. W prawie wszystkich przypadkach, cukrzyca zatrzymuje się po porodzie. Jednakże, cukrzycę ciążową wykazano w celu zwiększenia szansy na cukrzycę typu zamawiający 2.

Cukier Mit

Błędne przekonanie wśród ludności świeckich jest, że cukrzyca jest spowodowana przez zbyt dużo cukru w ​​jednej diety. Prawdą jest jednak, że największym czynnikiem ryzyka cukrzycy typu 2 jest zbyt wiele kalorii, okres. Badania wykonane w 2003 roku, że analizowane diety ponad 39.000 kobiet w okresie sześciu lat okazało się, że cukier nie miał ostateczne rolę w powstawaniu cukrzycy.

Cukier kontra Węglowodany

Cukier jest proste węglowodany. Zatem, gdy osoba kurczy cukrzycy dowolnego rodzaju, należy zaczynają stanowią ich całkowitego spożycia węglowodanów w danym dniu. Jedną z pierwszych rzeczy, człowiek powinien zrobić na zachorowania na cukrzycę jest zacząć prowadzić szczegółowy dziennik cukrów nich żywnością i ich stężenia glukozy we krwi w różnych porach dnia. Badania wykazały, że nie ma różnicy w ilości lub szybkości wytwarzania glukozy spowodowanego przez jeden rodzaj węglowodanu w porównaniu z innym. Tak prosta odpowiedź, jak wiele gramów cukru dla diabetyków mogą spożywać każdego dnia zależy od tego, jak wiele całkowitej gramów węglowodanów one konsumowane w tym dniu, w porównaniu do tego, co doświadczenie nauczyło je ich ciało może obsłużyć.

Średnio, dietetycy zalecają spożywanie łącznie 1 do 3 gramów węglowodanów na kilogram masy ciała. Dla diabetyków, że konsumpcja powinna być zaniżone niż zawyżone. 150-kilogramowy człowiek powinien spożywać nie więcej niż od 150 do 450 gramów węglowodanów codziennie (z co należy rozumieć, że lepiej jest dla diabetyków błądzić zaniżone niż zawyżone).

Leczenia Diabetes

Życie z cukrzycą oznacza uczenie się na wprowadzenie niezbędnych zmian w życiu. Oznacza to więcej niż tylko wykonywanie korekty diety. Lekarze zalecają się zaledwie 20 minut ćwiczeń dziennie jako cukrzycę może znacząco poprawić swoje perspektywy na przyszłe powikłań, takich jak choroby serca i choroby nerek. Zastosowanie alkoholowe powinny być sprowadzone do minimum siedmiu porcji tygodniowo. Jeśli osoba jest palenie, powinni natychmiast zaprzestać, ponieważ palenia we wszystkich formach znacznie zwiększa szanse wszystkich skutków ubocznych związanych z cukrzycą. I, być może najważniejsze, ludzie, którzy cukrzyca umowy musi nauczyć się aktywnego monitorowania poziomu glukozy we krwi w ciągu dnia i dokonać niezbędnych zmian, aby chronić swoje ciało przed działaniem wysokiej lub niskiego poziomu cukru we krwi.

Znaki i objawy Cukrzyca ciężarnych

Znaki i objawy Cukrzyca ciężarnych


Węglowodany są rozkładane podczas trawienia w glukozę. Substancja ta przemieszcza się do krwi i hormon zwany insuliną przenosi glukozę do komórek ciała, aby dać ciału energię. Osoby chore na cukrzycę albo mają problem z produkcją insuliny lub komórki nie są w stanie korzystać z insuliny, co powoduje nagromadzenie się glukozy we krwi. Według National Diabetes Information Clearinghouse, cukrzyca dotyka wszędzie od 07:57 na 100 kobiet w Stanach Zjednoczonych. Warunek ten jest typem cukrzycy, które występuje w trakcie ciąży, ale zazwyczaj ustępuje po urodzeniu dziecka. Objawy są podobne do tych z cukrzycy.

Zwiększony apetyt

Zwiększony apetyt może wskazywać na cukrzycę ciążową, ale pomimo tego objawu, kobieta w ciąży może również schudnąć. Organizm reaguje na wysoki poziom insuliny we krwi poprzez wytwarzanie i uwalnianie insuliny. Jedno działanie insuliny jest stymulowanie apetyt, co oznacza, że ​​wyższy poziom insuliny prowadzi do zwiększonej głodu. Jeśli komórki nie są w stanie korzystać z insuliny, poziom glukozy we krwi będzie nadal budować, więc organizm rozbija mięśnie i zapasy tłuszczu jako sposób na uzyskanie wymaganej energii do komórek. Kobieta w ciąży może schudnąć, jak te tkanki kurczą się, a także czuć się ciągle zmęczony i ospały, ponieważ działanie to powoduje, że organizm zużywa więcej energii.

Nadmierne pragnienie i oddawanie moczu

Kobieta w ciąży z cukrzycą ciążową mogą mieć zwiększone pragnienie, ponieważ ciało pożąda płynów, które pomogą osłabić nadmiar glukozy we krwi. Ciało porusza również płyny z tkanek ciała, aby pomóc rozcieńczyć krew. Na przykład, korpus może ciągnąć ciecz na soczewkach oczu. Działanie to może mieć wpływ na sposób oczy skupić, co powoduje niewyraźne widzenie. Zwiększenie przyjmowania płynu powoduje, że kobiety w ciąży przechodzą duże, nadmierne ilości moczu, która jest inna niż częste oddawanie moczu w małych ilościach, które jest typowe dla ciąży. Badania diagnostyczne w gabinecie lekarskim może ujawnić duże ilości glukozy w moczu.

Zakażenia

Ponieważ cukrzyca zaburza zdolność organizmu do zwalczania infekcji, kobiety w ciąży mogą wystąpić częste infekcje w obszarach takich jak pęcherza, pochwy i skóry. Białe krwinki bronić organizm przed bakteriami, ale te komórki nie są w stanie normalnie funkcjonować, gdy dana osoba posiada wysoki poziom cukru we krwi. Kobiety z cukrzyca ciążowa mogą skarżą się drożdże w pochwie lub na skórę. Komórki drożdży są zwykle obecne w obszarze pochwy, w małych ilościach. Wydzieliny z pochwy i mocz zawierają więcej glukozy, gdy kobieta ma cukrzycę ciążową. Komórki drożdży użyć glukozy jako żywność, która powoduje, że komórki się mnożą. Z układem odpornościowym organizmu naruszona przez wysoką poziomu glukozy we krwi, wzrost w komórkach drożdży, zamienia się drożdże.

Cukru we krwi

Ponieważ kobieta nie może mieć żadnych zauważalnych objawów cukrzycy ciążowej i objawy mogą naśladować regularne objawy ciąży, badania przesiewowe w tym stanie jest częścią opieki prenatalnej dla zagrożonych kobiet między 24 i 28 tygodni ciąży. Lekarz będzie początkowo zamówić badanie krwi zwany test obciążenia glukozą. Jeśli test wyzwaniem glukozy wskazuje na wysoki poziom cukru we krwi, lekarz może zlecić test tolerancji glukozy w celu potwierdzenia rozpoznania cukrzycy ciążowej. Oba testy polegają picia słodki roztwór glukozy i po krew wyciągnąć po ustalonym czasie.

Zdefiniuj Cukrzyca

Cukrzyca, znany również jako cukrzyca jest chorobą, w której organizm nie wykorzystuje ani nie wytwarzać insuliny prawidłowo. Insulina jest hormonem ważne konieczne do wchłaniania cukru, znaną również jako glukoza. Jeśli jest zbyt dużo glukozy we krwi, może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Rodzaje

Typ 1 jest najmniej powszechny u mniej niż 10 procent tych, rozpoznano, podczas gdy typ 2 jest najczęściej, w więcej niż 90 procent. Ciążowa występuje u około 4 procent wszystkich kobiet w ciąży, czasami powtarzające się w kolejnych ciążach. Zazwyczaj sprowadza się po porodzie, ale może także zwiększyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia.

Przyczyny

Cukrzyca typu 1 występuje nagle Gdy układ odpornościowy atakuje i niszczy komórki produkujące insulinę w trzustce. Cukrzyca typu 2 rozwija się w czasie i wynika kiedy twoje komórki stają się odporne na insulinę. Cukrzyca ciężarnych może pojawić się stosunkowo szybko, a także odporność na insulinę, spowodowany hormonów produkowanych przez łożysko.

Objawy

Objawy dla wszystkich trzech typów cukrzycy są podobne, chociaż nasilenie z nich może się różnić w zależności, na którym typ cukrzycy wystąpić. Najczęstsze objawy są zwiększone pragnienie i oddawanie moczu, skrajny głód i zmęczenie.

Diagnoza

Aby zdiagnozować cukrzycę, poziom glukozy we krwi jest mierzone przez pobranie próbki krwi. W zależności od specyficznego testu, zostanie poproszony szybko przez okres czasu lub je normalnie. Nienormalnie wysoki poziom glukozy we krwi może wskazywać na cukrzycę, z drugie badanie wykonane w innym dniu, aby potwierdzić.

Zabiegi

Chorych na cukrzycę typu 1 muszą brać codzienne zastrzyki z insuliny, jak ich ciała, aby nic z tego hormonu. Cukrzycy typu 2 wytwarzać pewne insuliny i może kontrolować poziom cukru z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi, co wymaga czasem dodatkowych leków w zależności od ciężkości choroby. Cukrzyca ciążowa jest zwykle kontrolowane za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych.

Więcej Objawy za stan cukrzyca ciężarnych

Cukrzyca ciążowa jest określenie cukru we krwi występujące u kobiet bez cukrzycy w okresie ciąży. Jako warunek zazwyczaj rozwija się pod koniec drugiego trymestru, większość kobiet są o wykonanie testu tolerancji glukozy między 24. a 28. tygodniem ciąży. Wiele kobiet nigdy nie podejrzewają, że mają cukrzycę ciążową, nie biorąc test - cukrzyca nie musi powodować objawy. Istnieje jednak kilka klasyczne objawy.

Co to jest cukrzyca ciężarnych?

Cukrzyca występuje, gdy trzustka nie jest w stanie albo wytwarzać lub niewłaściwie wykorzystuje insulinę. Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę, który pomaga bezpośredniego glukozy (cukru) z krwi do komórek naszego ciała, gdzie jest wykorzystywane do produkcji energii. Wysokie wyniki cukru we krwi, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, albo przestaje produkować go całkowicie. Cukrzyca ciężarnych oznacza po prostu, że to awaria trzustki w czasie ciąży wystąpił u kobiety wcześniej bez cukrzycy.

Czynniki ryzyka

Niektóre kobiety są bardziej narażone na rozwój cukrzycy ciążowej niż inni. Obejmuje afroamerykańskiego lub latynoskich kobiet, kobiety powyżej 30 roku życia, u kobiet otyłych, i te, które mają cukrzycę w historii rodziny. Kobieta może być także zwiększone ryzyko, gdyby miała cukrzycę ciążową w poprzedniej ciąży, ma wysokie ciśnienie krwi, miał urodzenia martwego dziecka lub urodziła dziecko bardzo duże (ponad 9 funtów 14 uncji).

Objawy

Jeśli kobieta odczuwa żadnych objawów, jest prawdopodobne, że nadmierne pragnienie, zwiększone oddawanie moczu i częste infekcje pęcherza moczowego lub pochwy. Może również wystąpić zaburzenia widzenia, zmęczenie, nadmierny przyrost masy ciała lub nadmierne odchudzanie. wiele z tych objawów pokrywa się z zwykłych objawów ciąży, więc jedynym sposobem, aby ostatecznie dowiedzieć się, czy masz cukrzycę ciążową jest zrobić test tolerancji glukozy.

Leczenie

Cukrzyca ciążowa może być kontrolowany poprzez diety bogatej w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Utrzymanie prawidłowej wagi ciała, ćwiczenia i dokładne monitorowanie stężenia glukozy pomoże również utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. W wielu przypadkach, te diety i zmiany stylu życia będzie wystarczające, ale w niektórych przypadkach może być konieczne zastrzyki z insuliny.

Możliwe powikłania

Cukrzyca ciążowa może być niebezpieczne, jeśli nie jest kontrolowana. Nieleczona cukrzyca zwiększa ryzyko dla płodu rośnie zbyt duża, rozwój niski poziom glukozy po urodzeniu, żółtaczka lub rozwój po urodzeniu. Niekontrolowana cukrzyca również nieznacznie podnosi ryzyko urodzenia martwego dziecka lub śmierć po porodzie.

Rokowanie

Zdecydowana większość kobiet w ciąży z cukrzycą ciążową odzyskać po dziecko jest dostarczane. Jednak według Zdrowia Scout.com, 75% będzie przebudowa warunek w przyszłych ciążach. Niektóre kobiety, które miały cukrzycę ciążową rozwija się cukrzyca - bez ciąży - 5-10 lat po porodzie.

Co zrobić, jeśli uważasz, że masz cukrzycę?

Cukrzyca jest chorobą potencjalnie zagrażającą życiu, która dotyka aż 23 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci, w Stanach Zjednoczonych. Należy również zauważyć, że American Diabetes Association szacuje, że prawie 6 milionów przypadków pozostaje nierozpoznana, więc jeśli uważasz, że możesz cierpieć na cukrzycę Twoja pierwsza reakcja powinna być wizyta u lekarza. Informacja jest krytyczny, jak również, i jako taki w następnym kroku jest dowiedzieć się jak najwięcej o trzech typach cukrzycy.

Cukrzyca typu 1

Typu 1 lub cukrzyca młodzieńcza jest autoimmunologiczna choroba, która dotyka aż 1 na 400 do 600 dzieci i młodych osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych od 2007 roku, zgodnie z American Diabetes Association. Choroba występuje, gdy układ odpornościowy atakuje produkujących insulinę komórek beta trzustki. Nie wiadomo, co powoduje tę odpowiedź, ale bez insuliny organizm nie jest w stanie przetworzyć glukozę, która jest głównym źródłem energii.

Objawy cukrzycy typu 1 obejmują nadmierne pragnienie i częste oddawanie moczu, zmęczenie, oraz, w skrajnych przypadkach, niewyjaśniona utrata masy ciała i zaburzenia widzenia. Wizyta u pediatry jest uzasadnione, jeśli dziecko doświadcza tych lub innych objawów. W przypadku cukrzycy typu 1 jest wskazane, pediatra skieruje dziecko do najbliższego szpitala, który ma zaplecze pediatryczne i dostępu do endokrynologa dziecięcego.

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 jest warunek, że ta typowo dotyka osób dorosłych, charakteryzuje się opornością na insulinę. Mimo, że trzustka produkuje insulinę, prawdopodobnie nadal, ciało nie jest już skutecznie go używać, więc poziom glukozy we krwi pozostaje podwyższone. Może to prowadzić do wielu same objawy jak cukrzyca typu 1, ale należy zauważyć, że początek cukrzycy typu 2, często jest znacznie bardziej stopniowe i dlatego mogą występować uszkodzenia przed rozpoznaniem. Cukrzyca Niezarządzane uszkodzić układu naczyniowego, co może prowadzić do owrzodzenia, które są wolno leczyć, uszkodzenie nerek i ślepotę.

Regularne badania kontrolne są koniecznością. Cukrzyca typu 2, jeśli wskazane jest, najczęstszym sposobem leczenia obejmuje schematu ćwiczeń, dietę i utraty masy ciała w połączeniu z codziennego monitorowania glukozy we krwi. W przypadku cukrzycy jest odporny na kontrolę, leki lub zastrzyki insuliny może być konieczne.

Cukrzyca ciężarnych

Cukrzyca ciążowa jest najmniej popularną formą choroby, ale nadal wpływa między 3 a 8 procent ciąż zgodnie z National Diabetes Information Clearinghouse. Cukrzyca występuje wtedy, gdy wyższe poziomy hormonów związanych z ciążą zakłócać zdolność organizmu do wykorzystania insuliny, co powoduje oporność na insulinę. Tutaj terminowej opieki jest ważne nie tylko dla dobra matki, ale dla dziecka, jak również. Nieleczona cukrzyca ciążowa może podnieść poziom glukozy we krwi dziecka, które jest następnie przechowywane w tłuszczu. To z kolei może prowadzić do komplikacji podczas porodu związanych ze stanu zwanego makrosomii lub że o "tłuszczu" dziecka.

Pielęgnacja cukrzycy ciążowej zaczyna się z lekarzem i jest podobna do cukrzycy typu 2. Zmodyfikowana dieta, regularna aktywność fizyczna i kontrola stężenia glukozy we krwi są wspólne pierwsze kroki do zwalczania choroby, chociaż mogą być konieczne zastrzyki z insuliny, jak również. Kobiety, które miały cukrzycę ciążową powinny również być świadome, że będzie się powtarzać aż w dwóch z trzech kolejnych ciąż, według American Diabetes Association. Co więcej, matki, które cierpią z powodu cukrzycy ciążowej są bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia, tak, znowu, regularne kontrole lekarskie i wybory stylu życia, takich jak utrzymywanie zdrowej diety i wagi są szczególnie ważne.

Waga straty spowodowane przez cukrzycę

Częstym objawem cukrzycy jest nieplanowana utrata wagi spowodowana niezdolnością organizmu do wytwarzania wystarczającej ilości insuliny potrzebnej do przechowywania tłuszczu i konwersji glukozy.

Rodzaje

Cukrzyca typu 1 jest chorobą autoimmunologiczną z objawów zwykle zaczyna się w dzieciństwie i wczesnej dorosłości. Skutki cukrzycy typu 2 dorosłych i dzieci i jest spowodowane przez złą dietę i ćwiczenia fizyczne, otyłość lub rodzinną historią choroby. Cukrzyca ciążowa może powstać u kobiet w ciąży ze względu na wahania hormonów i waga.

Znaczenie

Zdrowego funkcjonowania trzustki wytwarza hormonu insuliny, tak że cukier może być przechowywane w komórkach tkanki tłuszczowej, mięśni i wątroby i może być przekształcona w energię przez organizm.

Funkcja

Brak insuliny lub oporność na insulinę u chorych na cukrzycę zapobiega glukozy przed przechowywane i wykorzystywane przez komórki, co powoduje, że pobyt w krwiobiegu. Diabetycy schudnąć, jak ciało zaczyna się zrekompensować cukru poprzez rozbicie tkanki tłuszczowej i mięśni do zasilania komórek energii wyczerpane.

Nieporozumienia

Insulina jest nie tylko hormonem hipoglikemizujące, jak to jest potrzebne również do przechowywania tłuszczu. Bez insuliny Ciało staje się nie do przechowywania tłuszczu, co skutkuje szybką utratą masy ciała.

Identyfikacja

Oprócz utraty wagi, objawy cukrzycy obejmują nadmierny głód i pragnienie, zmęczenie, wahania nastroju, częste oddawanie moczu, zwiększone infekcje i zaburzenia widzenia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Diabetycy i pre-diabetyków może skorzystać poprzez wdrożenie codzienną rutynę ćwiczeń i plany posiłków bogatych w składniki odżywcze w połączeniu z częstego monitorowania glikemii i regularnych zastrzyków insuliny w razie potrzeby.

Jak zdiagnozować cukrzycę ciążową

Jak zdiagnozować cukrzycę ciążową


Cukrzyca ciążowa występuje u kobiet w ciąży, które nigdy wcześniej nie cierpiały na cukrzycę. Mniej więcej 5 procent wszystkich kobiet w ciąży rozwój choroby, które mogą powodować ekstremalne powikłań dla matki i dziecka. Cukrzyca ciężarnych powoduje organizm nieprawidłowo zarządzać poziom glukozy. Większość lekarzy rutynowo sprawdzić za to między 24 a 28 tygodniem ciąży, gdy łożysko zaczyna produkować hormony, które mogą powodować oporność na insulinę.

Instrukcje

1 Przejdź do rutynowo planowanym badaniem przesiewowym glukozy. Dostaniemy słodki napój zawierający 50 gramów glukozy, które trzeba pić w ciągu kilku minut. Po 1 godzinie, technika przyciąga krew z ramienia.

2 Odbiór wyników badań z lekarzem w ciągu kilku dni. Jeśli stężenie cukru we krwi jest więcej niż 140 mg / dl, należy wrócić na 3 godziny, test diagnostyczny zwany test tolerancji glukozy (GTT). Jeśli Twój poziom jest mniej niż 140, nie masz cukrzycę ciążową w tym czasie.

3 Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przygotować się do GTT. Należy jeść 150 gramów węglowodanów dziennie przez 3 dni przed badaniem. Następnie należy pościć przez około 12 godzin przed testem. Oznacza to brak jedzenia i picia oraz niewielkie ilości wody.

4 Przyjazd do testu GTT. Technik pobiera próbkę krwi na czczo z ramienia tuż po przyjeździe. Następnie, pić napój silnie skoncentrowany glukozy.

5 Przygotuj się na kolejne 3 godziny, kiedy technika przyciąga krew z ramienia co godzinę, aby sprawdzić poziom glukozy. Jeśli dwóch lub więcej stężenia we krwi wraca zbyt wysokie, twój lekarz diagnozuje Cię w cukrzycy ciążowej.

6 Praca z lekarzem lub dietetykiem rozwijać zdrową dietę, aby kontrolować poziom cukru we krwi, jeśli jesteś z rozpoznaną cukrzycą ciążową.

Wskazówki:

  • Zaplanuj swój pierwszy test tolerancji glukozy z samego rana, ponieważ muszą szybko wcześniej. Spakować jedzenie jeść jak najszybciej zakończyć GTT.
  • Przynieś coś do zrobienia, gdy przechodzi z GTT. Jesteś w gabinecie lekarskim na 3 plus godzin.
  • Większość kobiet w ciąży nie ma żadnych objawów przed rozpoznaniem cukrzycy ciążowej. Niewielka liczba czujesz głód, pragnienie ekstremalnych lub zmęczenie.
  • Często ścisła dieta i ćwiczenia wystarczy zwalczania choroby; Jednak niektóre kobiety w ciąży musi zmierzyć ich poziom cukru we krwi codziennie lub kilka razy dziennie. Niektórzy muszą otrzymywać zastrzyki z insuliny, które nie są szkodliwe dla dziecka.
  • W większości przypadków, cukrzyca ciążowa znika wkrótce po ciąży.
  • Po wstępnej selekcji, gdy poziom glukozy we krwi wynosi powyżej 200 mg / dl, twój lekarz może uważa diabetyków i nie można będzie przystąpić do GTT.
  • Jesteś bardzo prawdopodobne, aby ponownie cukrzycę ciążową w następujących ciąży, jeśli masz już to raz.
  • Jesteś na większe ryzyko rozwoju cukrzycy w późniejszym okresie życia, kiedy już miał cukrzycę ciążową. Niektóre badania wskazują na 60 do 70 procent szans. Utrzymać niższą wagę, dobrze zjeść i regularnie ćwiczyć, aby zapobiec nawrotom.

Znaki ostrzegawcze z cukrzycą ciążową

Cukrzyca ciążowa występuje w 3 do 6 procent kobiet w ciąży, zwykle zaczynają się w drugim trymestrze. Wspólna cukrzyca znaki ostrzegawcze naśladować wiele objawów związanych z ciążą, więc mogą być trudne do wykrycia. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów powyżej, należy skontaktować się z lekarzem w celu badań przesiewowych cukru we krwi.

Oddawanie moczu

Chociaż kobiety w ciąży na ogół wystąpić zwiększenie oddawania moczu, nadmierne oddawanie moczu może być również objawem cukrzycy, jak nerki spróbować pozbyć się nadmiaru cukru.

Pragnienie

Pragnienie jest znak klucza cukrzycy i może być wynikiem nadmiernego oddawania moczu. Korpus może rozpocząć się odwodnić z oddawaniem moczu, w wyniku pozornie nienasycony pragnienia.

Waga

Przeciętna kobieta w ciąży otrzymuje 1 funtów tygodniowo w drugim trymestrze ciąży. Jeśli zyskuje dużo więcej, jeśli przyrost masy ciała przestaje lub jeśli schudnąć, skontaktuj się z dostawcą opieki zdrowotnej o przesiewowych cukrzycy.

Zmęczenie

Gdy stężenie cukru we krwi waha się nadmiernie, może powodować zmęczenie, a organizm nie jest w stanie wykorzystać glukozy odpowiednio do paliwa. Wynik jest niskie zużycie energii.

Zakażenia

Cukrzyca może stymulować przerost grzyba w Candida albicans, w wyniku częstych infekcji drożdży.

Cukrzyca i ciąża

Cukrzyca i ciąża


Jeśli jesteś kobietą, która ma cukrzycę i chcesz mieć dziecko, możesz. Twój stan nie uniemożliwia zajście w ciążę i dostarczanie zdrowego dziecka. Jednakże, trzeba podjąć pewne środki ostrożności przed zajściem w ciążę, ponieważ cukrzyca stwarza pewne ryzyko dla dziecka.

Funkcja

Cukrzyca jest chorobą, która występuje, gdy ciało człowieka nie przetwarza cukru poprawnie. Jest to powodowane przez niezdolność do wytworzenia wystarczającej ilości hormonu insuliny, znany jako lub niezdolność do komórek organizmu do reagowania na niego. Cukrzyca stanowi zagrożenie dla dzieci, które są jeszcze w łonie matki, jak kobiety z cukrzycą i uzyskać ciąży mają zwiększone ryzyko poronień, wad wrodzonych i poronień. Kobiety chore na cukrzycę powinny skontaktować się z lekarzem przed zajściem w ciążę, aby pomóc zmniejszyć to ryzyko.

Rodzaje

Istnieją trzy główne typy cukrzycy, które mogą mieć wpływ na kobiety w ciąży. Cukrzyca typu 1 jest typ, który pojawia się, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny. Zazwyczaj jest to traktuje się wstrzykiwań insuliny, które mogą być kontynuowane w ciąży. Cukrzyca typu 2 jest typ, który pojawia się, gdy organizm nie reaguje prawidłowo na insulinę. Ten typ występuje zazwyczaj z powodu wagi, siedzący tryb życia lub niewłaściwego odżywiania. To może być traktowane przez zmiany w diecie i stylu życia, jak również zabiegi na insulinę. Cukrzyca ciążowa jest to rodzaj cukrzycy, która pojawia się tylko w czasie ciąży. Zwykle pojawia się w drugim trymestrze i musi być starannie monitorowane, aby chronić dziecko. Jest ona traktowana przez diety lub wstrzyknięć insuliny.

Rozważania

W przeszłości kobiety, które miały cukrzycę byli zachęcani do uniknięcia ciąży, aby uniknąć powikłań związanych z chorobą. Jednak postęp w medycynie ułatwiły dla kobiet w ciąży, by kontrolować cukrzycę i dostarczać zdrowe dzieci. Cukrzycę kobiety muszą mieć swoją insulinę pod kontrolą przed zajściem w ciążę, więc dobre planowanie rodziny jest niezbędne, ponieważ większość kobiet nie wie, że są w ciąży, dopóki nie są 4 do 6 tygodni w swoje ciąż. Kobieta, która ma cukrzycę musi mieć właściwą kontrolę insuliny zanim jeszcze rozpocznie próbuje zajść w ciążę, ponieważ czeka na pozytywny wynik testu ciążowego może być za późno, aby właściwie chronić rosnące dziecko.

Ostrzeżenie

Dzieci urodzone przez kobiety z cukrzycą mają wyższe ryzyko wad wrodzonych niż dzieci urodzonych zdrowych matek. Dzieje się tak ze względu na wysoki poziom ketonów, które przechodzą do dziecka w łonie matki. Kiedy te ketony, w połączeniu z zbyt dużo cukru, są dostarczane do dziecka w pierwszych tygodniach ciąży, mogą wystąpić problemy z narządów wewnętrznych. U noworodków matek chorych na cukrzycę może być również zbyt duża ze względu na dodatkową cukru, które otrzymują. To może skomplikować dostawy. Dzieci również zmagają się z utrzymaniem odpowiedniego poziomu insuliny po urodzeniu, kiedy matek z cukrzycą.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dobra opieka prenatalna z lekarzem, który specjalizuje się w ciążach wysokiego ryzyka, zwłaszcza w ciąży i cukrzycy, jest niezbędna do ochrony na cukrzycę matki na nienarodzone dziecko. W czasie ciąży, poziom glukozy we krwi musi być ściśle monitorowany. Większość kobiet w ciąży z cukrzycą trzeba zwiększyć ilość insuliny, jaki podejmują, ponieważ potrzebują więcej ze względu na hormony ich ciała są produkujących. Po wnikliwej przyjazne diety cukrzycowej jest również niezbędne w czasie ciąży, ponieważ może to pomóc utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Ćwiczenia, nawet w czasie ciąży, jest istotne dla kobiet z cukrzycą. Niewielki wpływ ćwiczeń jest najlepszy.

Expert Insight

Okres po porodzie może być trudne dla matek z cukrzycą. Jako poziom hormonów wahać w okresie poporodowym, wiele matek trudno jest przewidzieć, co ich poziom cukru we krwi zrobi. Częste kontrole cukru we krwi są niezbędne w tym czasie. Spadki cukru we krwi może wystąpić podczas karmienia piersią. O przekąskę podczas karmienia lub w prawo, przed karmieniem dziecka pomoże. Matek z cukrzycą powinien mieć także coś w pobliżu nich, gdy pielęgniarki w leczeniu niski atak cukru we krwi, czy powinien on wystąpić.