adcov.com

crohn a problemy z.oczami

Palenia i problemy z oczami

Wiele osób wie o szkodliwości palenia na narządach wewnętrznych, takich jak serce, płuca, nerki, a nawet wątroby. Dym tytoniowy jest bezpośrednio związane ze szczególnymi warunkami zdrowia, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i udarów mózgu. Jednak palenie wpływa na części ciała, które mogą zaskoczyć opinii publicznej. American Academy of Ophthalmology, że istnieje bezpośredni związek między problemami palenia i oczu i chorób oczu.

Zaćma

Eyecare Discovery Center przytacza badania Harvard Medical School, który odkrył, że palenie potraja osoby ryzyko zachorowania na choroby oczu, takie jak zaćma. Narodowy Instytut zaćma oczu, że chmury powodują tworzenie się na soczewkach lub mogą tworzyć rozmyte widzenie. Ludzie muszą być poddane zabiegowi usunięcia zaćmy, które zostały utworzone na ich oczach.

Age-Related Macular Degeneration (AMD)

American Academy of Ophthalmology, że palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka zapobiec problemy z oczami, takie jak AMD, z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej. Palenie zwiększa ryzyko rozwoju AMD umożliwiając wzrost naczyń krwionośnych w siatkówce, co powoduje wyciek płynu, krew i w oczy i promowanie uszkodzenie plamki żółtej. Aby poprawić AMD, ludzie potrzebują zabiegów chirurgii laserowej, takie jak leki, zastrzyki i terapii fotodynamicznej.

Zespół suchego oka

US National Library of Medicine, mówi, że osoby z zespołem suchego oka często mają mniej wytwarzanie łez. Palenie tytoniu uszkadza naczynia krwionośne, co prowadzi podrażnienie oczu, swędzenie i trzaski oczy i pieczenie oczu. Lekarze traktują ten problem oczu związane z paleniem sztucznymi łzami i smarujących kropli.

Nerwu wzrokowego

Amerykańska Akademia Okulistyki twierdzi, że istnieje związek między paleniem i uszkodzenia nerwu. Połączenie palenia i tego problemu oka zwiększa osoby ryzyko ślepoty, zwłaszcza jeśli ona je niezdrową dietę, alkohol napoje ma chorobę tarczycy, jeśli warunki nerwowe lub światłowodowe prowadzony w jej rodzinie. Uszkodzenia nerwu nie można cofnąć, a jedynym sposobem człowiek może zatrzymać dalsze uszkodzenia jest rzucić palenie.

Retinopatia cukrzycowa

Amerykański Optometric Association stwierdza, że ​​retinopatia cukrzycowa wpływa na ludzi, którzy są na cukrzycę i stopniowo uszkadza siatkówki oka. Palenia pośrednio prowadzi do retinopatii cukrzycowej ze palenie jest wspólny czynnik ryzyka rozwoju cukrzycy. Ten stan niszczy naczynia krwionośne w oczach, powodując ich wyciek krwi i płynów. Płyny te pęcznieją tkanki siatkówki i daje słabe widzenie. Ostatecznie osoby z retinopatią cukrzycową oślepnąć, jeśli nie kontrolować poziom cukru we krwi i rzucić palenie.

Problemy z oczami Skupiając

Oko skupiające problemy są najbardziej powszechnym typem choroby oczu. Większość problemów koncentruje się oko błędy refrakcji, które są spowodowane przez problemy z zdolność oka do skupiania światła ostro na siatkówce. Inne problemy koncentrujące może być spowodowane przez choroby oczu, starzenie lub stanu, jak cukrzyca.

Błędów refrakcji

Zdolność oka do skupiania światła na siatkówce w zależności od długości części oka lub do zakrzywienia powierzchni oka. Gdy oko jest zbyt długi, to powoduje, że nie będzie w stanie zobaczyć przedmiotów na odległość. Jest to znane jako krótkowzroczność lub krótkowzroczność. Gdy oko jest zbyt krótkie, powoduje trudności z ustawieniem ostrości na obiekty, które są w pobliżu góry. Jest to znane jako dalekowzroczności lub dalekowzroczność. Jeśli rogówka (na powierzchni oka) nie jest doskonale kulista, skupienie pozostaje nienaruszona. Stan ten nazywany jest astygmatyzm i ma tendencję do zakłócenia wizji na wszystkich dystansach.

Problemy Age-Related

Wiele oczu skupiające problemy są związane ze starzeniem się. Presbyopia jest stan związany z wiekiem, w którym soczewka oka traci swoją zdolność koncentracji, w wyniku trudności widząc dane z bliska. Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które prowadzi do obniżenia nocnego widzenia i ostatecznie wpływa na widzenie w ciągu dnia, jak również. Zwyrodnienie plamki żółtej to stan związany z wiekiem, która powoduje utratę widzenia centralnego. To jest najczęstszą przyczyną ślepoty u osób w wieku powyżej 60 lat.

Problemy związane z chorobą

Pewne warunki i może prowadzić do choroby oczu ogniskowania problemów. Najbardziej powszechna jest cukrzyca. Inne warunki, które mogą wpływać na wzrok obejmują stwardnienie rozsiane, guz mózgu lub udar mózgu.

Rozważania

Problemy z oczami skupienie nie zawsze są związane z procesem starzenia lub choroby. Inne możliwe przyczyny problemów to zmęczenie, leki i nadmiernej ekspozycji na zewnątrz. Koncentrujące się problemy, które powinny być powołane do kontaktów z wykształceniem medycznym m.in. podwójne widzenie, zaburzenia widzenia obiektów na swojej stronie, trudności z widzeniem w nocy i trudności z rozróżnieniem kolorów. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią częściową lub całkowitą utratę wzroku, nawet jeśli jest to tymczasowe.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Regularne egzaminy oczu są ważne. Zaleca się coroczne badanie wzroku, zwłaszcza jeśli jesteś w wieku powyżej 65 lat Więcej częstych egzaminów może być zalecane, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, lub jakiegokolwiek stanu, który wpływa na wizję. Twoje oczy będą okresowo rozszerzone o zbadanie siatkówki dla objawów zaburzenia wzroku od starzenia, nadciśnienie czy cukrzyca. Jeśli masz problemy z okiem ogniskowanie, omówić je z lekarzem.

Redukcja olśnienia na problemy z oczami

Glare od słońca lub światła powoduje dyskomfort dla oczu i irytacji, zakłócając działalności przyjemności i ewentualnie wydajności. Jeśli masz ogólne problemy z oczami, chcesz podjąć środki ostrożności w celu zapewnienia, że ​​nie blask światła pogarszają się problemy z oczami.

Na zewnątrz

Jeśli uczestniczysz w zajęciach na świeżym powietrzu, olśnienie słoneczne może spowodować uszkodzenie wzroku. Chociaż w czapce baseballowej i regularne okulary mogą dbać o niektórych kwestiach lekkich, spróbuj sobie spolaryzowane okulary do zmniejszenia odblasków od okolic. Te okulary selektywnie eliminuje odbicia światła z określonego obszaru i bloku intensywnego światła odbitego, która porusza się w kierunku poziomym. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, przez porównanie, zmniejszyć intensywność wszystkiego w zasięgu wzroku w tej samej wysokości.

Okulary polaryzacyjne pomóc wizji zewnątrz, ale jeśli masz wrażliwe oczy światło, niedawno miał operację zaćmy lub mieć stały widok z okna w jasnym świetle, nosić okulary w pomieszczeniu.

Oprócz spolaryzowane okulary, można również nosić okulary spolaryzowane soczewki dwuogniskowe lub progresywne. Jeśli jesteś w, a na słońcu dużo w ciągu dnia, soczewki polaryzacyjne photocromic pomóc swoją wizję poprzez zmianę od zmroku do oświetlenia wewnątrz.

Bądź świadomy przypadkach, w których noszenie okularów przeciwsłonecznych polaryzujących może zrobić więcej szkody niż pożytku. Na przykład, jeśli na nartach w dół, nie chcą nosić okulary, ponieważ będą blokować światło odbijające się lodowate łaty. To pozwala wiedzieć o zbliżających się zagrożeniach).

Należy także unikać noszenia spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia, które wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) wyświetlacz na tablicy przyrządów (na przykład, jeśli masz łodzi, jazdy lub latanie samolotem, należy je usunąć, gdy jest to konieczne, aby podejmować ważne decyzje). Okulary polaryzacyjne mogą również mieć wpływ na możliwość oglądania przedmiotów jak cyfrowym ekranie bankomatu za, telefon komórkowy i urządzenia GPS.

Jazdy

W przypadku wystąpienia silnego słońca podczas jazdy w ciągu dnia, nosić okulary polaryzacyjne do zmniejszenia bezpośredniego światła z oczu, ale nie tak bardzo, że soczewki dokonać widok zbyt ciemny. W odniesieniu do nocnej jazdy, niektórzy producenci twierdzą, że okulary przyciemniane może pomóc, zmniejszając blask reflektorów nadjeżdżających z przeciwka. Jednakże, zgodnie z Sunglass Association of America, faktycznie zmniejszyć zdolność widzenia ciemniejsze fragmenty jezdni za.

Jeśli normalnie nosić okulary i mają ogólne problemy z oczami, nosić okulary z jasnymi obiektywami i antyrefleksyjną (AR) powłoki podczas jazdy wieczorem. Powłoka AR zwiększa przepuszczalność światła obiektywu "do oka i minimalizuje odbicia wewnętrzne w obrębie soczewki (redukujących problemy halo).

Ekrany komputerowe

Wiele osób doświadcza odblasków na ekranie komputera, co może powodować przewlekłe bóle głowy i wiele zmęczenia oczu. Ustaw monitor tak, że nie odzwierciedla jasne źródła światła. Siedzieć przynajmniej rynkowych z ekranu (od 45 do 60 cm). Upewnij się, że oświetlenie pokoju jest nie więcej niż trzy razy jaśniejsze niż na ekranie, i podjąć regularne przerwy na przedział od siedzenia przy komputerze.

Użyj antyodblaskowy ekran lub produkt - taki jak glare osłona lub filtr glare LCD - w celu wyeliminowania lub zmniejszenia narzutów lub bezpośrednie światło lub przenieść stację w obszarze o ograniczonym spojrzeniem, które nie ma światła nad głową lub wpadającym przez zasłoniętych wdów

Inne metody, aby spróbować w walce z odblasków na ekranie komputera obejmują powłoki AR, przyciemniane warstwę szkła lub tworzywa sztucznego lub polaryzator kołowy, każdy, które można używać w połączeniu z inną metodą redukującą olśnienia dla najlepszych rezultatów. Można również skorzystać z niedrogiego czarny ekran z siatki lub kaptur ekranem, ten ostatni, który jest ograniczony, ponieważ nie zmniejsza odblaski z podstawowych źródeł - światło lub oświetlone obszary za tobą lub że twarz na ekranie.

Czarny Mold & Problemy z oczami

Czarny Mold & Problemy z oczami


Forma jest formą grzyba, który jest wszędzie w naszym świecie. Zarówno wewnątrz i na zewnątrz miejsca o wysokiej wilgotności są podatne na pleśń. Podczas wspólnej formy może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, rzadziej czarna pleśń jest toksyczna i znacznie bardziej niebezpieczna. Czarna pleśń może zwiększyć objawy alergii, w tym problemów z oczami.

Wspólne i toksyczne czarny formy Różnice

Najbardziej widoczna różnica pomiędzy toksycznymi czarnej pleśni i więcej wspólnej formy jest kolor. Toksyczne czarny formy dostaje swoją nazwę od zielonkawo-czarny kolor substancji, podczas gdy bardziej powszechne formy, takie jak pleśń może mieć z niebieskawym szary odcień.

Mikotoksyny

Zarodniki z toksycznych czarny formy wprowadzić nasze ciała poprzez drogi oddechowe. Oddychamy w niebezpieczną grzyby i mikotoksyny wytwarzane przez czarną pleśń, które zwiększają naszą podatność na zakażenie. Mikotoksyny są niezwykle toksyczne dla ludzi i poważnie wpływa na nasze zdrowie.

Fusarium

Fusarium jeden rodzaj toksyczne formy, które są szkodliwe dla oczu. Według The Toxic stronie Mold Advisor "Fusarium mogą zakażać oczy, skórę i paznokcie. To również może powodować biegunkę, nudności, wymioty i nadmierne krwawienie wewnętrzne. Jest naśladuje estrogenów w organizmie człowieka i może zaatakować narządy rozrodcze."

Alergie Mold

Ludzie z alergiami na wspólnej formy są również zależne od obecności toksycznego czarnej pleśni. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, osoby z alergiami formy mogą doświadczyć "objawy, takie jak zatkanego nosa, podrażnienie oczu, świszczącego oddechu lub podrażnienia skóry." Objawy te mogą być różnego stopnia od rodzaju formy.

Problemy z oczami

Problemy z oczami, które są typowe dla każdej reakcji alergicznej można oczekiwać kontaktu z toksycznymi czarnej pleśni. Swędzenie, zaczerwienienie, podrażnienie i obrzęk są wspólne objawy reakcji alergicznej na pleśń. Leki przeciwhistaminowe, zimne okłady i krople do oczu może pomóc złagodzić nieprzyjemne objawy.

Kolorowe Kontakt & Problemy z oczami

Kolorowe Kontakt & Problemy z oczami


Barwne i przyciemniane soczewki kontaktowe są dostępne dla osób, które potrzebują soczewek kontaktowych, a dla tych z 20/20 wizji. Zmienić ich kolor rogówki i stały się popularne akcesoria mody. Jednak, kolorowe soczewki kontaktowe, czy są one na receptę, mogą powodować te same problemy z oczami jak zwykłych soczewek kontaktowych.

Nadwrażliwość

Niektórzy ludzie nie są w stanie w ogóle nosić kontakty z powodu nadwrażliwości w oczach, co prowadzi do oczu zaczerwienienie. Zaczerwienienie oka dzieje się, gdy naczynia krwionośne w rozszerzają oka, co sprawia, że ​​są czerwone. Nadwrażliwe oczy mogą być podrażnione przez posiadające coś jak soczewki kontaktowej w stałym kontakcie z nimi.

Czułość

Noszenie kolorowych soczewek kontaktowych może powodować oko rozwijać wrażliwość albo do rozwiązania, które można utrzymywać soczewki w, lub do warstwy śluzu, który tworzy na powierzchni soczewki. Będzie to często prowadzi do zmniejszenia przemieszczania obiektywu i zwiększonym poziomem śluzu samego oka. Czułość może być zwalczane przez nie noszenie soczewek przez pewien okres czasu.

Rogówki ścieranie

Rogówki ścieranie występuje, gdy rogówka jest zużyta w okresie, w którym oko dostosowuje się do noszenia kolorowych soczewek kontaktowych, szczególnie gdy obiektyw nie jest prawidłowo zamontowane. Rogówki ścieranie powoduje dużą ilość bólu, jak również rozdzieranie się na powierzchni oka. Może potrzebują oko eyepatch, oraz stosowanie antybiotyków. Pozostawiając soczewki kontaktowe w zbyt wiele godzin dziennie może być przyczyną otarcia rogówki. Maksymalny czas kontaktu może być w całości zużyty w zależności od typu obiektywu.

Owrzodzenie rogówki

Noszenie kolorowych soczewek kontaktowych przeszłości zalecanej maksymalnej czasie może również powodować owrzodzenia rogówki, szczególnie, gdy w lewo w ciągu nocy. Nieprawidłowego przechowywania i czyszczenia soczewek może być również przyczyną. Soczewki mogą być łatwo czyszczone są przechowywane w roztworze do czyszczenia, gdy nie jest noszona. Owrzodzenie rogówki występuje, gdy otwarta rana tworzy się na powierzchni rogówki. Może to być bardzo bolesne. Nieleczone zapalenie rogówki może spowodować utratę oka. Wrzody, jak otarcia, można potraktować Eyepatches i kuracji antybiotykowych.

Rozważania

We wszystkich przypadkach, pierwszym krokiem w leczeniu problemów związanych z noszenia kolorowych soczewek kontaktowych jest usunięcie soczewki i przestanie go nosić. Kolorowe soczewki noszone jako akcesoria mody mogą nie zostały prawidłowo zamontowane. Zawsze okulista pasuje ci soczewki kontaktowe, czy są one na receptę. Bez recepty kolorowe soczewki kontaktowe, które nie zostały zainstalowane przez lekarza okulistę są bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy i nie należy ufać.

Jak mogę zdiagnozować problemy z oczami u ludzi?

Jak mogę zdiagnozować problemy z oczami u ludzi?


Kiedy człowiek doświadcza gwałtownych zmian w wizji, martwym lub zaczerwienienie, może to być objawem problemów z oczami. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Pytania

Po napotkaniu problemu z oczami, należy rozważyć kilka pytań, które lekarz może zalecić. Śledzić, kiedy i jak problem zaczął, jak długo to trwa, a jeśli pora dnia lub innych czynników na to wpływa. Spróbuj opisać zmiany wizji tak wyraźnie, jak to możliwe, i poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych leków.

Objawy

Problemy z oczami mają czasami fizyczną manifestację, takie jak świąd i opuchnięte oczy. Częściej są one wskazane przez zmianę wizji, takich jak rozmycia, utrata wzroku i zniekształceń (efekt halo, podwójne widzenie, czy brak postrzegania głębokości). Mogą one wskazywać astygmatyzm, udar mózgu lub nawet oderwane siatkówki, więc do lekarza, jeśli nagle wystąpią te objawy. Przechowywać dokładnej dokumentacji dotyczącej wszelkich zmian w widzeniu lub wygląd oczu.

Diagnoza

Nie należy traktować każdy problem oczu bez pomocy profesjonalisty. Jednak, znając trochę o tym, co objawy mogą wskazywać, to uzbroić się w wiedzę i może się czuć powagę stanu. Oko przekrwione, że nie ustąpi może być oznaką różowe oczy, podczas gdy nadmierne mruganie może wskazywać, suchość oczu lub problem z kontaktami. Użyj narzędzia takie jak choroby oczu AZ (w sekcji Resources), aby zawęzić opcje.

Geodon Problemy z oczami

Geodon jest nietypowy anty-psychotyczne leki stosowane w leczeniu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Marka dla ziprazidonu narkotyków, działa poprzez wpływ na serotoniny i dopaminy w mózgu substancji chemicznych. Geodon jest związane z poważnymi skutkami ubocznymi, w tym niektóre obejmujące oczu.

Problemy Vision

W badaniach klinicznych z Geodon, a zgłoszonych przez eMedTV, do 6 procent uczestników w niektórych badaniach wystąpiły problemy ze wzrokiem. Zostało to opisane jako zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie lub ubytki w polu widzenia.

Częste problemy z oczami

Inne mniej często zgłaszane problemy związane z Geodon oczu obejmują suchość oczu, zapalenie lub zakażenie błony wyściełającej powieki (zapalenie spojówek), zapalenie mieszków włosowych rzęs (zapalenie powiek), zaćmy i nadmierną wrażliwością na światło.

Rzadko Problemy z oczami

Dodatkowe choroby oczu związane z Geodon, choć rzadko, to krwotok oczu i zapalenie rogówki (zapalenie rogówki).

Retinopatia cukrzycowa

Osoby biorące Geodon mają również tendencję do cukrzycy, co może prowadzić do cukrzycowej retinopatii, zaburzeń wzroku, która powoduje utratę wzroku i ślepotę.

Późne dyskinezy

Długotrwałe stosowanie może spowodować z Geodon późne dyskinezy, zaburzenia charakteryzującego się powtarzające się ruchy mimowolne. Stan często jest trwały. Zmiany mogą obejmować szybkie mrugnięć i powtarzalne podnoszenie brwi i opuszczania. Poważne późne dyskinezy jest oculogic efekt kryzysu, kiedy oczy roll w przypadkowych kierunkach.

Pediatric Problemy z oczami

Niektóre problemy z oczami są często u noworodków i dzieci, z których niektóre są powodem do niepokoju i samorzutnie prawidłowego naturalnie. W obu przypadkach, wszelkie widoczne nieprawidłowości powinny być sprawdzane przez lekarza, ponieważ może to być oznaką poważniejszej choroby.

Zablokowane łzowych

Zablokowane kanaliki łzowe są warunkiem zobaczyć w 2 do 4 procent noworodków, a z tych przypadków, 90 procent rozwiązać w sposób naturalny. Leczenie tego stanu u niemowląt jest zazwyczaj prosta, składająca się z antybiotykiem krople do oczu są umieszczone w co cztery do sześciu godzin, a ciśnienie jest stosowane do oka. W następstwie tego schematu, zablokowane kanaliki łzowe powinna poprawić się do czasu dziecko ma 8 miesięcy.

Niedowidzenie

Niedowidzenie lub leniwe oko, jak to jest powszechnie znane, jest częstym schorzeniem, które dotyka jedno na każde 40 dzieci, zgodnie z pediatrii okulistów Alan B. Richards i John D. Hinrichsen. Leniwe oko jest noncomplex stan, w którym dotknięte oko odchyla się do wewnątrz, na zewnątrz lub w górę, ale jest prawie zawsze doskonali zgodnie z nienaruszone oko, ale jest po prostu nieostry. Mózg w tym przypadku woli używać oka, że ​​jest w centrum uwagi częściej niż leniwe oko. Aby poprawić ten stan dziecko prawdopodobnie trzeba nosić i poprawka oka na normalnym okiem. Zmusza to leniwe oko wysłać więcej informacji, aby w związku z tym, że mózg czyni go tak, że mózg nie faworyzuje jednego oka nad drugim. Okulary mogą być noszone przez dziecko z niedowidzenia, aby pomóc wyprostować oko. Jednak w wielu przypadkach po prostu na sobie okulary i robi nic innego nie będzie skorygować leniwe oko.

Pediatric Zaćma

Choć zaćma są znacznie bardziej powszechne u osób dorosłych, dzieci mogą urodzić się z tego stanu lub rozwinąć go później. Wiele razy zaćmy u dziecka można rozpoznać po urodzeniu lub jakiegoś czasu w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Jeśli zaćma jest duża i znacznie zmniejsza childâ € ™ s wizję, operacja może być sugerowane. Zaćma muszą być usunięte jak najszybciej, bez względu na wiek osoby jest, kiedy pojawiają. Noworodków jest bardzo ważne, aby przeprowadzić operację w pierwszym miesiącu życia, ponieważ jeżeli operacja jest opóźnione mózgu często włączane wcześniej do jego receptorów na drugim okiem i nie można dowiedzieć się do wykorzystania do oka, które miało wpływu zaćma. Jeśli zaćma jest na tyle mały, operacja nie wymaga, a dziecko może wystarczy nosić okulary, aby zwiększyć widoczność.

Zez

Innym częstym problemem oka często u niemowląt i dzieci jest zez lub zez. Chociaż niektórzy błądzą i przesunięcie oka w ciągu pierwszych kilku miesięcy jest powszechne, kontynuacja działalności po tym okresie może być oznaką znacznie poważniejszym stanie takich jak zespół Aperta, porażenie mózgowe, różyczkę, zespół Noonan lub zespołem Pradera-Williego. Operacja zeza jest do prawidłowego zwykle szybkie i bezbolesne, a dziecko może zwykle powrócić do normalnej aktywności w ciągu jednego lub dwóch dni.

Zakaźne zapalenie spojówek

Częściej u dzieci w wieku szkolnym, niż dzieci, zapalenie spojówek zakaźnej lub różowe oczy, jest jedną z najczęstszych chorób oczu, ze względu na jego wysoce zakaźną naturę. Różowy oka można się zarazić dotykając kogoś, kto dotknął ich oczu lub dotykając niczego, co dotknął oko w ogóle. Leczenie spojówek może zależeć od typu jest. Bakteryjne zapalenie spojówek potraktowano antybiotyki kropli lub maści. Wirusowe zapalenie spojówek nie mogą być leczone antybiotykami i zwykle wyjaśnić na własną rękę, w ciągu zaledwie kilku dni. Należy pamiętać, że oba rodzaje zapalenia spojówek zakaźnych są zaraźliwe.

Problemy z oczami z powodu udaru

Twoje oczy ułatwić poruszanie się i zapewniają obraz świata wokół ciebie. Równie ważne, jak twoje oczy są, są one również podatne na wiele problemów. Udar mózgu, zaburzenia przepływu krwi do mózgu, może prowadzić do poważnych chorób oczu, w tym zawroty głowy, zmęczenie oczu i suchości.

Oczy

Każdy z twoich oczu jest wykonana z wielu podstawowych struktur, ale najważniejsze z nich to uczeń, siatkówki i soczewki. Gdy światło pada na oczy, dziura w środku nazywa uczeń bierze w. Tęczówka, kolorowe części oka, reguluje ucznia w zależności od ilości światła dostępnego. To powiększa ucznia na słabym oświetleniu i sprawia, że ​​mniejsza o okoliczności, w których nie jest wystarczająco dużo światła dostępne. Wszystko to światło jest przekazywane do siatkówki, strukturę, która tworzy reakcje chemiczne i elektryczne, gdy jest on wystawiony na działanie światła. Twoje oczy funkcjonować jako okna na świat. Biorą w świetle i przekonwertować go na impulsy elektroniczne, które przekłada się na mózg wizji.

Suw

Skok jest zakłócenie w krwi do mózgu. Może to być wywołane przez zwężenie tętnic lub stwardnienie mózgu. Zakrzepy lub krwotoki w mózgu może prowadzić do udaru mózgu. Istnieje kilka czynników, które mogą podnieść swoje czynniki ryzyka dla rozwoju udaru. Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu może zarówno umieścić na ryzyko udaru mózgu. Stroke może być także objawem innej choroby, włącznie z cukrzycą lub chorobami nerek.

Obrysy i Problemy z oczami

Przepływ krwi jest bardzo ważne dla organizmu, ponieważ krew przenosi tlen i innych składników odżywczych do każdej części tak, że może ona funkcjonować. Gdy krew zostaje odcięta od części mózgu z powodu udaru, zapobiega ponownej absorpcji tlenu. Może to spowodować poważne uszkodzenia mózgu, zapobiegając przekazywaniu mózgu prawidłowo z resztą ciała. Według National Center for Health Statistics, około pół miliona ludzi cierpi z powodu udarów rocznie. Wiele z tych osób również cierpią z problemami oczu po udarze. W zależności od obszaru mózgu wpływa i ciężkości skoku, może to prowadzić do podwójne widzenie, niewyraźne widzenie lub całkowitej utraty wzroku. Możesz również wystąpić zawroty głowy lub czułość. Niektóre udar przeżyły nawet występują zawroty głowy lub uczucie, że ich otoczenie jest spinning.

Leczenie

Leczenie problemów oczu wynikające z udaru jest dostosowany do rodzaju problemu oczu. Wiele z tych problemów z oczami są trwałe, więc leczenie jest często, aby pokazać, jak radzić sobie z problemami. Na przykład, jeśli masz problemy z pola widzenia, czy nie widać na stronie ciała, możesz skorzystać z technik terapeutycznych, które uczą skanujesz technik. Z drugiej strony, wrażliwość na światło może być leczona zabarwionej okularów i suche oczy mogą być traktowane na krople do oczu licznika. Twój lekarz będzie mógł ocenić sytuację i doradzić w sprawie szczególnych zabiegów.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem, aby uniknąć problemów ze wzrokiem z powodu udaru jest zapobiec się od wystąpienia udaru mózgu w pierwszej kolejności. Zdrowa dieta i ćwiczenia rutynowe będzie przejść długą drogę w zapobieganiu udaru. Unikaj palenia papierosów i nadmierne spożycie alkoholu. Utrzymanie masy ciała w dół również odeprzeć uderzenie. Należy również uzyskać regularnych badań lekarskich i pokazy dla warunków, takich jak cukrzyca, choroby serca i choroby nerek. Jeśli te warunki są nie leczone, często prowadzą do udarów mózgu.

Problemy z oczami spowodowane wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Problemy z oczami spowodowane wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) jest chorobą spowodowana niedoborem autoimmunologiczna, która powoduje stan zapalny i owrzodzenia, tworząc w jelitach. Objawy mogą obejmować skurcze brzucha i biegunka. U niektórych pacjentów, którzy cierpią na UC miał chorobę przenosić się z przewodu pokarmowego do innych narządów i systemów, w tym oczy.

Znaczenie

Zgodnie z Rajesh Shah, MD, około 10 procent pacjentów, którzy cierpią na UC wystąpią kłopoty z ich oczu. Objawy mogą pokazać się w oczy nawet Kiedy pacjent nie jest w środku UC flare-up. Jednak większość pacjentów, którzy cierpią UC nie rozwinie extraintestinal powikłań. Naukowcy uważają, że Powikłania pojawiają się, kiedy UC wywołuje skrajne odpowiedź układu odpornościowego, która powoduje stan zapalny w innych częściach ciała.

Zapadnięte oczy

Z objawami zaostrzeń UC, w tym biegunki organizm może nie być w stanie skutecznie wchłaniania składników odżywczych i wody. Pojawienie się zapadnięte oczy jest jednym z działań niepożądanych tego stanu.

Zapalenie błony naczyniowej oka

Zapalenie błony naczyniowej oka jest stan zapalny warstwy środkowej oka ściany, lub uvea. Objawy mogą obejmować wrażliwość na światło, bóle głowy, zaburzenia widzenia i ból oka. Nieleczone zapalenie błony naczyniowej oka może prowadzić do ślepoty.

Episcleritis

Episcleritis jest stan zapalny zewnętrznej powłoki białe oka. Objawy mogą obejmować zaczerwienienie i pieczenie, ale wizja nie ulegnie pogorszeniu.

Leczenie

U okulisty powinni być świadomi, Jeśli cierpisz na UC tak, że on może być lepiej przygotowani do dodatkowych komplikacji. To ważne, aby Twój lekarz, okulista wiedzieć, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z oczami, które mogą być związane z UC. Większość lekarzy zaleca roczne egzaminy oka dla pacjentów z UC. Opracować któregokolwiek z tych objawów, może być traktowane z krople steroidowe oka lub steroidów doustnych.

Problemy z oczami z zespół dziecka potrząsanego

Dziecka jest jednym z najbardziej przerażających zespołów związanych z niemowlęciem. Niemowlę napotyka szereg poważnych obrażeń w wyniku zespół dziecka potrząsanego. Śmierć jest również możliwość. Problemy z oczami z zespół dziecka potrząsanego są powszechnym zjawiskiem. Dwa wspólne problemy oka z zespół dziecka potrząsanego są wylew krwi do siatkówki i odwarstwienia siatkówki.

Funkcje

Zespół dziecka potrząsanego występuje wtedy, gdy niemowlę cierpi szereg różnego rodzaju urazów po gwałtownym wstrząsom.

Objawy

Typowe objawy choroby oczu od zespół dziecka potrząsanego są gromadzenie krwi w oczy, pojawiające się szkliste oczy i stałych uczniów.

Krwotoku siatkówki

Wspólnej szkody doznawanej przez niemowlę, które gwałtownie jest zachwiana jest wylew krwi do siatkówki. Wylew krwi do siatkówki występuje wtedy, gdy dziecka wystąpi krwawienie wzdłuż tylny, wewnętrzna warstwa oka. W niektórych przypadkach krwawienie zatrzymuje się z własnej woli; Jednak pomoc lekarska jest wymagane.

Odwarstwienia siatkówki

Odwarstwienia siatkówki jest inny potencjalne szkody doznawanej przez dziecka. W przypadku odklejenia wewnętrznej większości warstwa gałki ocznej dziecka odłączy się od oka. Tego typu uszkodzenia wymaga szybkiej interwencji medycznej.

Ostrzeżenie

Jeśli dziecko wydaje się mieć jednego lub drugiego (lub kombinacji) z objawów związanych z oczu problemów z zespół dziecka potrząsanego, szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Jakie problemy z oczami są typowe dla choroby Leśniowskiego-Crohna?

Trawienne objawów i powikłań choroby Crohna są dobrze znane. Jednakże, istnieją inne części ciała, które mogą mieć wpływ na choroby Crohna, takie jak w oku. W chorobie Crohn'a, wiele różnych części oka może wykazywać efekty; ważne jest, aby warunki te zostały zdiagnozowane, oceniane i zarządzane przez okulistę, aby zapobiec potencjalnej utracie wzroku.

Historia

Choroba Crohna jest typu zapalnej choroby jelit (IBD) i składa się z szeregu rac i remisji, zapalenia układu trawiennego. Według PennHealth.com, dokładna przyczyna choroby Crohna jest nieznany; Jednak komponent genetyczny Uważa się odgrywać istotną rolę w rozwoju. Problem z układem immunologicznym pacjenta przyczynia się do stanu chorobowego. Zapalne zmiany mogą wynikać z jamy ustnej do odbytu, a warunek ten może również powodować komplikacje w oczach. Wiele chorób oczu, obejmują stany zapalne, jak również.

Zapalenie błony naczyniowej oka

Zapalenie błony naczyniowej oka jest powszechnym problemem oka związane z chorobą Crohna. Zapalenie błony naczyniowej oka jest z warstwy środkowej części oka i może być zdiagnozowany przez lekarza tylko oka z badania oka. Objawy obejmują ból, niewyraźne widzenie, zaczerwienienie oczu i wrażliwość na światło. Jeżeli warunek ten nie jest leczona, może prowadzić do zapalenia błony naczyniowej oka podwyższeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego lub jaskry i potencjalnej utraty wzroku.

Nadtwardówki

Innym problemem oka, zapalenie nadtwardówki, występuje u pacjentów z chorobą Crohna. Stan ten dotyka jedną część białej części oka; Tę część nazywa się nadtwardówki (łączenia tkanek pomiędzy twardówki i spojówki). Głównym objawem tej choroby jest zaczerwienienie z obrzękiem naczyń krwionośnych nadtwardówki, ale może także obejmować bóle i tkliwość oczu.

Choroby rogówki

Rogówki jest chorób rogówki (jasne tkanki w przedniej części oka). Warunek ten nie ma wiele objawów i to nie zawsze powoduje utratę wzroku; jednak keratopatię nadal powinny być oceniane przez okulistę. Kolejny warunek, zespół suchego oka lub zapalenie rogówki i spojówki (KCS) jest spowodowany przez niedobór witaminy A i mogą wystąpić u pacjentów z chorobą Crohna. Objawy są pieczenie i swędzenie oczu. Może to prowadzić do owrzodzenia rogówki, jeśli nie są leczone. KCS jest poważniejsza i może prowadzić do utraty wzroku, jak również.

Inne warunki

Siatkówki i nerwu wzrokowego może stanu zapalnego u pacjentów z chorobą Crohna, chociaż nie jest częstym powikłaniem. Leki, które są stosowane w leczeniu choroby Crohna może powodować choroby oczu, jak również. Steroidowe leki mogą powodować zarówno zaćmy, który jest zmętnienie soczewki oka lub jaskry u pacjentów z chorobą Crohna.

Leczenie

W leczeniu zapalenia błony naczyniowej oka i zapalenie nadtwardówki, okulisty przepisuje steroid krople do oczu, do zarządzania stanem zapalnym. Suche zapalenie rogówki może wymagać sztucznych łez i suplementacji witaminy A i w ciężkich przypadkach, krople z antybiotykiem. Jako zasady, chorób oczu poprawy po chorobie, Crohna zwiększa --- albo kiedy przechodzi do remisji choroby lub gdy jest skutecznie leczona.

Jak rozwiązać problemy z oczami odwadniania

Drenaż na oko może przynieść nieprzyjemne objawy z oczami przebarwienia, do żółtego lub zielonego absolutorium lub ropą w oku lub obrzęki wokół oczu i powiek. To może wynikać z wielu czynników, z których jedna jest reakcja oka na alergie sezonowe, kurz, sierść zwierząt i innych drażniących inwazji barierę ochronną oka. Drenaż oczu mogą być również wywołane przez zakażenia. W zależności od przyczyny, kilka kroków, które są skuteczne w leczeniu tych dolegliwości.

Instrukcje

1 Dokładnie oczyścić okolice oczu z mydłem twarzy, usuwając makijaż oczu prezent. Wytrzeć oczu ropa biorąc ciepłą, wilgotną wacikiem i czyszczenie zewnętrzne i wewnętrzne części oczu. Powtórz tę czyszczenie ilekroć powraca odwadniające oko.

2 Wyjąć soczewki kontaktowe lub okulary i niech reszta oczy przez co najmniej 30 minut. Przed podłączeniem soczewki kontaktowe, soczewki dokładnie oczyścić z jakości kontaktów do czyszczenia obiektywów. Wyrzucić soczewki kontaktowe, które są uszkodzone, podarte lub wygięty, ponieważ mogą one powodować podrażnienie oczu i nasilić odwadnianie oczu.

3 Sprawdź, żółtym lub zielonym odwodnienia oka wydaje się, ponieważ może to być oznaką infekcji oczu. Oko, przyjmować antybiotyki przepisane przez lekarza, w leczeniu zakaźną problemy ze wzrokiem.

4 Weź przeciwhistaminowy bez recepty, jeśli utrzymujące się alergie. Drenaż oczu, podrażnienie i stały oko podlewania może być oznaką tego. Biorąc leki przeciwhistaminowe bez recepty mogą wyjaśnić i leczyć te objawy. Krople do oczu z chlorowodorku nafazolina 0,025 procent i feniramina maleinian co najmniej 0,3 procent może zapewnić źrenicy odwodnienia, jak również.

Wskazówki

  • Przy odpowiednim leczeniu, wydzielina z oka i drenaż powinien wyjaśnić w ciągu trzech do pięciu dni. Powiadomić lekarza, jeśli oczy są nabrzmiałe i swędzące i drenaż oczu utrzymuje się dłużej niż pięć dni.

Jak rozpoznać bolesne problemy z oczami

Ból oka może być opisana jako pulsujący, pieczenie, bóle lub kłucia uczucie w okolicach oczu. Może również czuć się tak, jeśli nie jest obcy przedmiot w oku. Zaburzenia niezliczone, które mogą powodować ból oka lub jego okolic. Te problemy obejmują zatok, zakażenia wirusowe, takie jak grypa, jaskra, zapalenie spojówek i stan zapalny dolnych i górnych powiek. Ból oka może być spowodowane bezpośrednim uszkodzenia. Jest możliwe, aby efektywnie diagnozowania bólu oczu.

Instrukcje

1 Jeśli twoje oko jest czerwone, a towarzyszy silny ból oka lub twoja wizja stała się mętny lub nagle spadła, może masz ostrą jaskrę, chorobę oczu spowodowanego przez podwyższone ciśnienie, co może spowodować utratę wzroku lub trwałe uszkodzenie wzroku.

2 Jeśli występują objawy grypopodobne, takie jak gorączka, zmęczenie, bóle mięśni i bóle lub obu skroniach, może masz poważną chorobę zapalną zwaną tętnicy skroniowej.

3 Jeśli masz grube nosa drenaż wraz ciśnienia lub bólu na czole i za oczami, może masz infekcję zatok (zapalenie zatok).

4 Jeśli twoje oczy są czerwone i jest wrażliwy na światło i towarzyszy ból oka i widać pływające ciemne plamy, może masz zapalenie tęczówki, czyli stan zapalny wewnątrz oka.

5 Jeśli jest jak ukąszenie obrzęk na jednej z twoich oczu i towarzyszy świąd, obrzęk i ból to może mieć ugryzienie owada lub alergii.

6 Jeśli jest ból, obrzęk lub tkliwość w oku, gdy dotykasz go i towarzyszy mu gorączka, może masz okołooczodołowy cellulits, co jest poważną infekcją oka.

7 Jeśli niedawno boli oko i widzisz błyski światła w jednym lub obu oczach, nagłe pojawienie się ciągi lub plamy pływające w polu widzenia lub występują jakieś utratę wzroku, a następnie może być oderwane siatkówki. To jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

MS & Problemy z oczami

Objawy oczu są bardzo powszechne ze stwardnieniem rozsianym (MS). Czasem pierwszym objawem SM jest problem z widzenia lub ruch oczu. Są to tylko niektóre z problemów z oczami, które można znaleźć u pacjentów z SM.

Zapalenie nerwu wzrokowego

Zapalenie nerwu wzrokowego często zachodzi przy wystąpieniu stwardnienia rozsianego; osób z zapaleniem nerwu wzrokowego stracić pewną część wizji chorego oka, ale dla niektórych pacjentów wizja zwraca się w czasie.

Double Vision

Stwardnienie rozsiane może wpływać na mięśnie, które kontrolują ruchy oka, które może prowadzić do podwójne widzenie; warunek ten będzie zazwyczaj rozwiązuje się bez leczenia.

Wewnątrzjądrową oftalmoplegii

Wewnątrzjądrową oftalmoplegii jest spowodowane przez niekontrolowane ruchy w jednym oku z powodu zmiany na konkretnej części mózgu; czasami może to spowodować podwójne widzenie.

Oczopląs

Oczopląs jest nieprawidłowe ruchy poziome lub pionowe z oczu i może być łagodne lub wizualnie wyłączenie.

Oczne Dysmetria

Warunek ten jest stały przekroczenie kiedy próbujesz się skupić na obiekcie oczach; jest to spowodowane przez zmiany w móżdżku, regionie, który kontroluje przepływ.

Uszkodzony doprowadzających źrenicy

Gdy jeden uczeń nie reagować na światło odpowiednio jeden źrenica często może być większa niż inne; może to być spowodowane uszkodzeniem nerwu wzrokowego przez nerwu wzrokowego lub innych warunków.

Możliwe problemy z oczami u niemowląt

Możliwe problemy z oczami u niemowląt


Wizja dziecka jest niezwykle ważne w procesie rozwoju: więcej niż 75 procent uczenia dziecka następuje wizualnie. Więc upewnij się, że Twoje dziecko ma dobry wzrok jest niezwykle ważne. Ale to może być trudne do wykrycia wielu problemów ze wzrokiem wspólne dla niemowląt, ponieważ małe dzieci często nie reagują znacząco na efekty wizualne. Jest to poważny problem, ponieważ wiele problemów można najlepiej leczyć w ciągu pierwszych dziecka kilka miesięcy.

Większość dzieci otrzymują podstawowe badania wzroku przed opuszczeniem szpitala, a także wiele obszarów wolnych kliniki wzroku. Oto niektóre z najczęstszych problemów ze wzrokiem, aby uważać podczas wczesnego rozwoju dziecka.

Zakażenia i Zablokowane łzowych

Wydzielina z oka jest to dość częsty problem u noworodków, ale na szczęście rzadko jest poważny. Może to być wywołane przez zakażenia oka lub zablokowanego kanału łzowego. Jeśli często ocierając oczy dziecka, lub gdy są one czasami "Stuck" razem, jest duża szansa, że ​​ma infekcję oka. Pediatra dziecka powinien być w stanie przepisać miejscowo antybiotyk krople do oczu do swojego dziecka, aby złagodzić problem.

Styes i Chalazia

Jeśli Twoje dziecko ma guza na jej powieki, która wygląda podobnie do pryszcz, jest prawdopodobne, albo jęczmień lub gradówka z chlew jest bardziej czerwony i oferty. Obaj są stany zapalne gruczołów łojowych wewnątrz powieki, powodując obrzęk i ewentualne czułości. Leczenie jest podobne jak: ciepłe kompresy stosowane do oka wilgotną ściereczką lub ręcznikiem aż do jęczmień lub gradówka jest uzdrowiony. Chlew może być leczone antybiotykami, a gradówka może wymagać przeszył przez lekarza, jeśli jest utrudniającego widzenie dziecka.

Niedowidzenie

Poważniejszym problemem jest amblyopia, powszechnie określany jako "leniwe oko". Dzieje się tak, gdy jedno oko jest słabsze niż w drugim oku, albo przez warunki, takie jak krótkowzroczność lub wypaczeniu oczu. W miarę upływu czasu, silniejsze oka kompensuje słabszej oka prowadzi do mózgu wybiera się "ignoruj" obrazy pochodzące z oka słabszego końcu opuszcza go bezużytecznym.

Najczęstszą metodą leczenia leniwe oko jest dla dzieci nosić łatę na "dobrego oka" przez kilka tygodni lub miesięcy, aby zmusić leniwe oko, by stać się silniejszym. Większość dzieci, które mają leniwe oko w końcu wymagają okularów, w przypadku niedopasowania mogą wymagać operacji.

Zez

Dzieci, których oczy są ustawione w linii mają stan zwany zez, chociaż często nazywane jest "zeza" lub "walleyed". Wszystkie noworodki będą mieć problemy, koncentrując się na pojedynczych punktów, więc rodzice nie powinni się martwić, jeśli pojawi się ich oczy, aby być przekraczane. Jednak warunek ten powinien rozwiązać się w ciągu pierwszych czterech miesięcy, a każde dziecko nadal występują problemy mogą mieć bardziej poważny problem.

Większość dzieci z zeza wymaga okularów, aby pomóc skupić się na oczy. W poważnych przypadkach, operacja może być wymagane, jeśli mięśnie oka są szczególnie słabe. Ćwiczenia oczu mogą pomóc wzmocnić mięśnie oczu dziecka.

Otarcia rogówki

Rogówki ścieranie może wystąpić, gdy rogówka dziecka (cienka warstwa, która chroni oko) został porysowany, albo przez kontakt z ciałem obcym lub kiedy przeciera oczy i przypadkowo "rysy" je paznokciami. Może to być bardzo bolesne, jak również powodując oczom się dodatkową wrażliwość na światło. Pediatra może użyć specjalnego krople do oczu z barwnika do wykrywania rogówki ścieranie. W większości przypadków, mogą po prostu być leczone antybiotykami, kropli do oczu.

Fibromialgia Problemy z oczami

Fibromialgia Problemy z oczami


Fibromialgia, przewlekłe, wyniszczające, autoimmunologiczne zespołu, powodując ogromne bóle mięśni i tkanek, a także zmęczenie w ponad 6 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych, często powoduje wiele innych problemów, w tym oczu i wzroku problemy. Fibromialgia wpływ na układ nerwowy, a zatem może wpływać na wzrok. To może spowodować, że oczy stają się wrażliwe na światło i dotyk, zarówno i może wywoływać suchość oczu, zaburzenia widzenia, a nawet ślepoty.

Czułość światła

Czasami ci, którzy cierpią z powodu fibromialgii się nadmiernie wrażliwe na różne źródła światła. Na przykład, niektórzy mogą uznać za niemożliwe do pracy w blasku lamp jarzeniowych lub oglądać TV lub komputera jasny ekran. Niektórzy nawet uważają, że jest niemożliwe, aby oglądać na żywo wydarzenia sportowe w polu jasno oświetlonej lub być w jasnym świetle słonecznym bez ciemnych okularach.

Suche oczy

Cierpiących fibromyalgia może odkryć, że nie mogą już nosić soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki powodować ból i dyskomfort. Wrażliwość ta jest często spowodowana zespołem spojówki, ściśle związanych autoimmunologicznego zespołu, który prowadzi zespół suchego oka, a także suche usta i nos.

Czułość klawiatury

Kilka osób cierpiących na fibromialgię nie może tolerować noszenie okularów, ponieważ ciężar okularów na nosie wywołuje nerwy czuciowe w twarz i szyję, a te bóle mogą promieniować do uszu, zębów i nosa.

Niewyraźne widzenie

W pewnych przypadkach może powodować fibromialgii cierpiących z wytworzeniem gęstej wydzieliny na oczach. Ta gruba powłoka utrudnia widzenie i może dokonać pewnych działań, takich jak jazdy w nocy, niebezpieczne. Podwójne widzenie i nieostre widzenie są również objawy typowe w tych, którzy mają fibromyalgia, i te objawy często są powiązane z innymi objawami, w tym zawroty głowy i postawy zawroty głowy.

Ślepota

U niektórych pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, fibromialgią może spowodować zapalenie tętnic, zapalenie tętnic jednej lub obu czasowych. Bez szybkiego leczenia dużymi dawkami sterydów, zapalenie może rozprzestrzenić się do nerwu wzrokowego i spowodować częściową lub całkowitą ślepotą na chorego oka.

Choroba Gravesa-Basedowa, problemy z oczami

Choroba Gravesa-Basedowa, która nazywana jest również choroba oczu tarczycy, występuje wtedy, gdy problemy z produkcji hormonów tarczycy, powodują zmiany w oczach. Zazwyczaj nadczynność tarczycy (nadprodukcja hormonów) jest sprawcą dolegliwości oka związane z chorobą Gravesa-Basedowa, ale oczy może mieć wpływ, nawet gdy poziom hormonów są w normie lub poniżej normy.

Przyczyny

Nikt nie wie, co powoduje, że zmiany na dnie oka w chorobie Gravesa-Basedowa, ale jest zaangażowany układ immunologiczny, co powoduje stan zapalny w tkankach wokół oka. Kobiety są pięć razy bardziej narażone na rozwój choroby tarczycy oczu niż mężczyźni, i zwykle pojawia się w stan 20s lub 30s pacjenta. To może trwać miesiące lub nawet lata.

Objawy

Najbardziej oczywistym objawem choroby Gravesa-Basedowa jest wytrzeszcz oczu, które powodują stałe, wpatrując wygląd. Płynów, tłuszczów i zapalne komórki gromadzą się w tkankach wokół oka, powodując presję i obrzęk, które wybrzuszenia oczy na zewnątrz. To sprawia, że ​​czasem trudno pacjent zamyka powieki, zwłaszcza podczas snu. Ten występ oko, zwane wytrzeszczu gałek ocznych, pojawia się w 70 do 90 procentach przypadków. Zapalenie czasem staje się tak wielka, że ​​naraża rogówki do suszenia, zapalenia, zakażenia i owrzodzenia rogówki. Wzrost ciśnienia w oczach może również prowadzić do jaskry lub zmniejszenie nerwu wzrokowego, co skutkuje ciężką utratę widzenia lub ślepota.
Stan może również powodować obrzęk powiek, podwójne widzenie, podrażnienie oczu, zapalenie spojówek i łzawienie oczu. W niektórych przypadkach może występować bliznowacenie mięśni, które poruszają się w oczy, co powoduje trwałe upośledzenie ruchów gałek ocznych.

Rokowanie

Choroba oczu tarczycy są bardzo zróżnicowane nasilenie objawów i długości. Choroby oczu związane z chorobą Gravesa-Basedowa nie zawsze ulgę, gdy lekarz przynosi zaburzenia tarczycy pod kontrolą; W niektórych przypadkach, objawy oczu trwać do innego 2 lat.

Leczenie

Łagodniejsze przypadki podrażnienia rogówki można leczyć łezki uzupełnienie i opatrunków ciśnienia. Pacjent może przyjmować antybiotyki często do zwalczania infekcji wynikającej z owrzodzeniem rogówki. Lekarze mogą przepisywać sterydów, aby zmniejszyć stan zapalny i obrzęk i pomóc w walce oko występ.

Opcje chirurgiczne

Najpoważniejsze przypadki wytrzeszczu gałek ocznych mogą wymagać operacji, aby zaszyć część powieki, aby chronić rogówki. W niektórych przypadkach lekarz może przeprowadzić zabieg do osłabienia mięśni górnych powiek i powodować ich opadają na lepsze pokrycie oczy. Operacja może również więcej miejsca na spuchniętą tkanki oka i spadek występu.
W przypadku podwójnego widzenia, pacjent nie może poddać się operacji, dopóki choroba ustabilizowała się; po zatrzymaniu progresji, lekarze mogą zmienić położenie mięśnie oczu i naprawy nierównowagi.

Wysokie ciśnienie krwi, problemy z oczami

Ciśnienie krwi jest bardzo ważne dla układu krążenia, który dostarcza składniki odżywcze do wszystkich części ciała. Wysokie ciśnienie krwi jest niebezpieczne z wielu powodów, ale może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w narządach. Może również powodować problemy w twoich oczach w postaci stan zwany nadciśnieniem retinopatia.

Struktura i funkcje oczu

Twoje oczy jak funkcję kolektorów światła. Każdego oka światło przechodzi przez otwór, ucznia. Irys, kolorowe części oka, dostosowuje się upewnić, że odpowiednia ilość światła jest wprowadzenie ucznia. Po światła docierającego do ucznia, to przechodzi przez soczewkę, która skupia światło na siatkówce. Siatkówka jest wrażliwy na światło tkanki, które wykonuje się w świetle i tworzy impulsy elektryczne. Impulsy te następnie przemieszczają się wzdłuż nerwu wzrokowego do mózgu, co przekłada te impulsy w obraz.

Nadciśnienie

Ciśnienie krwi jest wysokość ciśnienia, które to miejsca krwi w naczyniach krwionośnych za pomocą których przemieszcza się. Z biegiem czasu, podwyższonym ciśnieniem krwi lub nadciśnienie, może uszkodzić naczynia krwionośne i zapobiega cyrkulacji krwi z prawidłowo. Może to prowadzić do bardziej powikłań, takich jak choroby serca i nerek. Istnieje wiele czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego, w tym diety, ćwiczeń i historii rodziny.

Retinopatia nadciśnieniowa

Nadciśnienie tętnicze może negatywnie wpływać na wiele organów ale kiedy wpływa do oczu, jest nazywany nadciśnieniowej, retinopatii. Charakteryzuje się uszkodzonych naczyń krwionośnych siatkówki i może powodować niewyraźne widzenie, a nawet utratę wzroku. Objawy retinopatii nadciśnieniowej może być intensywne bóle głowy lub zaburzenia widzenia. Jednak większość ludzi nie doświadcza żadnych objawów i nie są zdiagnozowane, dopóki nie zostanie złapany podczas rutynowego egzaminu oczu.

Leczenie

Twój lekarz zacznie leczenie nadciśnienia retinopatii przez stabilizację ciśnienia krwi. Może to obejmować dochodzenie przyczyny nadciśnienia, takich jak cukrzyca czy choroby nerek i ich leczeniu. Dieta i ćwiczenia, a także rutynowe zmiany będą. W zależności od ciężkości stanu, trzeba będzie również rozpocząć przyjmowanie leku na receptę ciśnienie krwi, aby pomóc natychmiast ustabilizować ciśnienie krwi. W większości przypadków jest to wystarczające do odwrócenia stanu.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem zapobiegania nadciśnienia retinopatia jest zapobieganie nadciśnieniu. Start z zdrowej diety i ćwiczeń rutyny, aby pomóc utrzymać zdrową wagę. Unikaj nadmiaru tłuszczu, cukru i sodu w diecie. Nie palić i nie nadużywają alkoholu. Zmniejszenie stresu może zapobiec nadciśnieniu. Należy również uzyskać regularne badania kontrolne, aby złapać warunki, które powodują nadciśnienie początku i rozpocząć leczenie.

Jak wykryć problemy z oczami Early

"100 milionów Amerykanów niedowidzących bez soczewek korekcyjnych", zgodnie z University of Washington Department of Ophthalmology. Ważne jest, aby wykryć problemy ze wzrokiem, jak tylko zacząć, bo problemy ze wzrokiem powodują pogorszenie w okresie czasu. Objawy zaburzenia widzenia nie są bardzo trudne do zauważenia, szczególnie u małych dzieci. Konsultacji z lekarzem jest najpewniejszą drogą do ustalenia, czy Ty lub ktoś inny cierpi na zaburzenia wzroku.

Instrukcje

1 Uważaj na oczy, które są zbyt wrażliwe na światło lub jasność. Zmniejsz wzroku potencjalnego problemu utrzymując dobrą odległość od telewizora i monitora komputerowego.

2 Zwróć uwagę na ciągłe mrużenie oczu. Jeśli masz zeza przynieść przedmiotów w centrum uwagi, oczy muszą być sprawdzone przez lekarza.

3 Sprawdź, uporczywego pocierania oczu. Umyć, rozdrażnienie czerwone oczy wodą i ciepłą tkaniną. Skonsultować się z lekarzem, jeśli twoje oczy są bardzo wrażliwe i czerwony.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli oczy są skrzyżowane. Jest możliwe, że mięśnie oczu są osłabione. Ponadto, skrzyżowane oczy są oznaką utraty wzroku.

5 Należy pamiętać o ciągłym bólu za lub wokół oczu. Użyj zatokowego lek rozwiać ból. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli ból nie ustąpi.