adcov.com

co to jest senna

Co to jest Senna Herbata służy?

Senesu herbata jest popularnym herbaty stosowane w celu ułatwienia leczenia utraty ciężaru ciała, zagadnienia okrężnicy. Ta herbata jest otrzymywany z suszonych liści senesu rośliny, które pochodzą z rodzaju, Cassia. Większość roślin Senna występują w subtropikalnych i tropikalnych regionach, takich jak Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Senna został po raz pierwszy użyty przez arabskich lekarzy, w Azji jest on stosowany w leczeniu wielu chorób, takich jak gorączka, niestrawność i infekcjami. Dziś jego najczęstszym zastosowaniem jest jako środek przeczyszczający.

Fakty

Senna herbata jest gorzka w smaku. Nie przeprowadza się bogaty aromat lub gorzki smak czarnej herbaty, ani też nie mają trawiasty smak zielonej herbaty. Przeciwnie, że zawiera mieszaninę dwóch, o gorzkim smaku trawiaste. Smak można przypisać substancji czynnej w postaci herbaty jest, senna, który przeczyszczający zioło stosowane jako środek przeczyszczający. Senna pomaga wywołać skurcze mięśni, które prowadzą do jelita ruchy. Jest to powszechnie stosowany naturalny środek przeczyszczający, który pobudza jelita grubego, pomaga zmniejszyć zaparcia i fekalia. Jest to często w połączeniu z innymi ziołowych środków przeczyszczających, takich jak rabarbar i żółtym doku w celu zwiększenia jego skutków.

Funkcja

Ta herbata jest stosowany w celu zmiękczenia stolca i łagodzą zaparcia. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy mają hemoroidy. Może być stosowany po zabiegu doodbytniczego indukuje łatwiej wypróżnienia. Senesu herbaty powoduje odpady szybciej niż normalnie usuwany z ciała, co umożliwia utrzymanie się stolec bardziej miękki, zapewniając mniej czasu na korpusie do wchłaniania płynu. Jest to idealne rozwiązanie w następstwie operacji odbytnicy, ponieważ to sprawia, że ​​proces defekacji mniej bolesne.

Przygotowanie

Senna herbaty można przygotować na dwa sposoby. Metoda tradycyjna i najbardziej naturalnym jest wyrywanie liści rośliny senesu, ich sprasowanie i moczenie ich w wodzie w ciągu 15 minut do kilku godzin. Dziś jednak można kupić Senna herbatę w torebkach herbaty, podobnie jak regularne herbaty czarnej lub zielonej. Tradycyjna metoda przyniesie większą kontrolę nad koncentracją senna niż torebkach.

Skutki uboczne

Ponieważ jest erytrytol, senna herbaty może powodować bóle brzucha. Dotkliwości kurcze zależy od tego, ile ziela spożycia. Herbaty przygotowany z wyższym stężeniem senesu jest bardziej prawdopodobne do wywołania skurczy brzucha. Generalnie, należy stosować tylko 1 łyżeczka. pokruszonego senna lub jedną torebkę z zapakowanym Senna za herbatę. Dodatkowo, można zmniejszyć prawdopodobieństwo skurcze brzucha, umożliwiając herbaty strome zimną wodą przez 10 do 12 godzin. Zmniejsza pozostałość żywicę pozostałą w herbacie. Żywica jest to, co powoduje skurcze brzucha.

Ostrzeżenie

Senna herbata może powodować poziom potasu organizmu spada. Ponadto, może to spowodować utratę kości, osłabienie mięśni, zatrzymanie wody, zaburzenia czynności nerek i krew w moczu. Ponadto, National Library of Medicine Stany Zjednoczone zgłasza przypadek, w którym 52-letnia kobieta doznała ostrej niewydolności wątroby z zaburzeniami czynności nerek ze względu na senesu nadużyć.

Rozważania

Kobiety ciężarne i karmiące nie powinny pić herbatę, ponieważ Senna Senna może prowadzić do problemów z rozwojem swojego dziecka. Osoby z warunków, takich jak zablokowanie jelit, choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy i chorób zapalnych jelit nie powinny senesu herbaty. Senna herbata może również zakłócać leki serca. Senna herbata nie należy przyjmować leki moczopędne jak diuretyki wyczerpuje poziom potasu w organizmie, jak również.

Czy jest sens wychować ubezpieczenie zdrowotne podlegające odliczeniu, aby zaoszczędzić pieniądze?

Czy jest sens wychować ubezpieczenie zdrowotne podlegające odliczeniu, aby zaoszczędzić pieniądze?


Bez względu na to, jaki rodzaj ubezpieczenia mówisz, istnieje odwrotna zależność pomiędzy poziomem i podlegającego odliczeniu miesięcznych składek. Możesz zobaczyć ten związek w ubezpieczenie samochodu, i to widać, kiedy sklep na ubezpieczenie zdrowotne, jak również. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować wyższą odliczeniu, można zaoszczędzić na składkach. Czy jest to dobry pomysł, zależy od wielu czynników, w tym zdrowia, swoich przewidywanych kosztów opieki zdrowotnej i ogólnej sytuacji finansowej.

Porównaj koszty

Zanim będzie można powiedzieć, czy podniesienie odliczeniu jest dobry pomysł, trzeba najpierw ustalić, jak dużo możesz zaoszczędzić. Skontaktuj się z pośrednikiem ubezpieczeniowym i cena polityk z kilku różnych poziomów ujemnych. Oblicz, ile można zaoszczędzić w ciągu roku poprzez polisy z wyższym odliczeniu. Gdy masz te informacje, można określić, czy oszczędności są warte. Jeśli podniesienie odliczeniu od 1500 dolarów do $ 10,000 tylko Ci zaoszczędzić 200 dolarów miesięcznie, to może nie być warte ryzyka. Ale czy można upuścić premii z $ 600 do 100 dolarów miesięcznie z wysokiej polityki odliczeniu, być może warto poświęcić chwilę, aby to zrobić.

Zdrowie Konta oszczędnościowe

Jeśli wysokie Plan odliczeniu rozważa kwalifikuje się do rachunku oszczędnościowego zdrowia, możesz przygotować się do potencjalnie wyższe koszty, podczas gdy zarobki odliczenia podatkowego. Pieniądze można wpłacić na HSA jest kosztem uzyskania przychodu, gdy robisz swoje podatki, i że może obniżyć zobowiązanie podatkowe, pomagając jednocześnie płacisz kosztów opieki zdrowotnej. Z biegiem czasu, można budować HSA równej lub większej od zwiększonego odliczeniu. To pozwala ograniczyć swoje ryzyko i wbij oszczędności z miesięcznych składek swoich dolnych. Nie wszystkie plany zdrowia kwalifikują się do HSA, więc zwrócić się do brokera czy plan kwalifikuje.

Śledzenie kosztów

Przy podejmowaniu decyzji, czy jest sens, aby zwiększyć swoją odliczeniu, warto zrozumieć, jak bardzo zostały wydatki na świadczenia zdrowotne. Wydatki na opiekę zdrowotną jest niezwykle trudna do przewidzenia, ale można dokonać pewnych założeń dotyczących przyszłych wydatków na podstawie tego, co zostało wydane w ciągu ostatnich kilku lat. Zbierz wszystkie wyjaśnienia korzyści form można znaleźć i dodać wszystkie koszty opieki zdrowotnej. Obejmują zarówno co ubezpieczenie zapłacone i to, co zapłacił z własnej kieszeni. Jeśli wydatki na opiekę zdrowotną w każdym roku jest wysoki, może warto byłoby, aby pobyt z niskim planu odliczeniu. Jednak, jeśli spędzić trochę na wizyty u lekarza i innych usług, zaciągnięcie wyższego planu odliczeniu z niższych składek jest chyba najlepszym wyborem.

Rozważania Cah przepływu

Wysokiej Plan odliczeniu najlepsze dla konsumentów, którzy mają dobry uchwyt na ich przepływu środków pieniężnych i zdolność do lejka swoje oszczędności składek na specjalne konto dla wydatków na opiekę zdrowotną. Najlepszym sposobem na to jest z konta oszczędnościowego zdrowia, ale jeśli ta opcja nie jest dostępna, można użyć tradycyjne oszczędności lub konta rynku pieniężnego, aby wpłacić pieniądze na bok. Na wyższe odliczeniu sensu, trzeba mieć pieniądze dostępne zapłacić te koszty w momencie ich wystąpienia.

Co to jest Senna?

Ludzie, którzy cierpią z powodu zaparcia najprawdopodobniej słyszał senna, zwłaszcza jeśli czytałeś tyłu przeczyszczający polu. Chociaż nie wszystkie stymulatory jelit dołączenia botanicznej składnik w swoim wzorze, to jest znany jako skuteczny sposób leczenia zaparć okolicznościowe. Jednak ma to stanowić problem dla niektórych ludzi, a mianowicie gdy jest stosowany przez długi okres czasu.

Identyfikacja

Senna jest w zasadzie naturalne zioło, które jest używane do stymulowania jelit. Występuje on w wielu komercyjnych środków przeczyszczających, takich jak Fleet Natural, Goldline, Szwajcarskie Kriss i tabletek Senokot, wykorzystywanych do usunięcia zaparcia. Chociaż może nie zobaczyć zioła wymienione w wykazie składników, to może nadal być obecne, jak liście senesu są wykorzystywane do produkcji sennozydy, inny wspólny składnik środków przeczyszczających. Sennozyd znajdują się w formułach Ex-Lax, Senna Soft oraz Senokot Liquid.

Jak to działa?

Jakikolwiek środek przeczyszczający, który zawiera Senna będzie zasadniczo wchodzić w interakcje z bakterii znajdujących się w Twoim pokarmowego. Ta interakcja będzie powodować skurcz w twoich jelitach, tworząc wypróżnienia od 6 do 12 godzin po przyjęciu suplementu. Naturalnie, jest to tylko wtedy, kiedy jest stosowane jako środek przeczyszczający opisany na opakowaniu. Biorąc więcej niż sugerowane ilości może spowodować wypróżnienia lub nawet biegunka w krótszym czasie.

Zalecenia

Obecnie, Food and Drug Administration udzieliła Senna klasyfikacji "nieokreślonej bezpieczeństwa", co oznacza, że ​​jest uważany za bezpieczny, ale jej skutki są nadal nieokreślone. Dla przeciętnego dorosłego senesu powinny być stosowane tylko do ograniczonej długości czasu zalecanych, zwykle nie przekracza czterech tabletek w ciągu 24 godzin i do wykorzystania przez okres nie dłuższy niż 1 tydzień. Korzystanie Senna przez dłuższy okres czasu może spowodować uzależnienie od substancji i umożliwiają wypróżnienia tylko podczas korzystania z dodatku.

Skutki uboczne

Jak w przypadku każdego suplementu, przeczyszczające zawierające Senna ma pewne skutki uboczne, takie jak nudności lub wymioty, biegunka i skurcze brzucha i wzdęcia lub gazu. Chociaż nie pozornie ciężkie, należy przerwać stosowanie leku Senna jeśli znajdziesz te działania niepożądane pogorszenie lub utrzymujących się przez dłuższy okres czasu. Choć większość działań niepożądanych osób wystąpić podczas korzystania Senna są niewielkie, niektórzy ludzie narzekali na kilku znaczących objawów, w tym krwawe stolce, krwawienie z odbytu, zawroty głowy lub zawroty głowy, zmęczenie łagodne do umiarkowanych, a nawet szybkiego rytmu serca. Ponownie, należy natychmiast zaprzestać używania i skontaktować się z lekarzem.

Odchudzanie

Odnotowano pewne rozmowy na temat korzystania z Senna (lub jakiegokolwiek przeczyszczający) jako narzędzia, aby schudnąć. Oprócz negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, takimi jak niskie potasu, niedożywienie, odwodnienie, rozmiękanie kości (uszkodzenia kości), umiarkowanego do poważnego zmęczenia i uszkodzenia jelit, wykorzystanie nie zmienia odżywcze. Jest pozbawienie tylko swój organizm z nadmiaru wody, która może przemieścić równowagi swoimi elektrolitów. Używanie środków przeczyszczających nie jest zalecane jako część jakiegokolwiek schematu odchudzania.

Co to jest Senna liści?

"Wiele popularnych produktów przeczyszczających zawierających fenoloftaleiny jako główny składnik zostały usunięte z rynku po doniesieniach, że substancja okazała się mieć jakiś związek z rakiem", mówi Zioła 2000. Od tego czasu firmy farmaceutyczne są wykorzystywane Senna jako ich głównym składnik. Senna pomoże, jeśli cierpisz na zaparcia.

Fakty

Senna liści jest powszechnie znany jako senna lub aleksandryjskiej senna, a jego nazwa naukowa jest Cassia angustifolia. Senna był używany od 9. wieku przez arabskich lekarzy jako środek przeczyszczający i jest znana jako "oczyszczającą zioła". "Tylko liście i strąki zioła są terapeutycznie użyteczne", mówi Zioła 2000. Senna jest często traktowana jako herbata, kapsułki, tabletki lub płynnego ekstraktu.

Korzyści

Senna działa przeczyszczająco i jest stosowany głównie do zaparcia, przedoperacyjnego mycia i utrata masy ciała, a także może pomóc w nadciśnieniu tętniczym. Senesu mogą być również stosowane jako przeciwzapalny, do regeneracji komórkowej, i do leczenia szczeliny odbytu i hemoroidów. W postaci pasty, senna mogą być stosowane w leczeniu grzybicy skóry, trądziku i innych chorób skóry.

Dawkowanie

Weź Senna z innych ziół, takich jak koper, cynamon, imbir i mięta uniknąć intensywne skurcze żołądka i ból brzucha. Użyj strączki senesu na bardziej łagodny efekt, zgodnie z Mountain Rose Zioła. Zioła 2000 zaleca podjęcie cztery kapsułki senesu trzech kapsułek z cynamonem i pełną szklanką mleka zobaczyć szybsze rezultaty i uniknąć wyczerpania elektrolitu. Jak herbata, dwie filiżanki należy pić codziennie. Dzienna dawka 10 do 60 mg senesu jest zalecany dla dorosłych i pół dawki są zalecane dla dzieci w wieku od sześciu do góry.

Identyfikacja

Senna to krzew, który dorasta do trzech metrów wysokości i ma łodygi jasnozielone. Wraz z delikatnymi szarozielone liście, senna wytwarza podłużne strąki nasienne. Pozyskanie do klimacie tropikalnym Afryki Północnej, senna rośnie także w Indiach, Pakistanie, Egipcie i Sudanie.

Ostrzeżenia

Pić osiem filiżanek 6 uncji wody wraz z senesu, aby uniknąć odwodnienia. Senesu nie należy przyjmować dłużej niż 10 dni bez okresu spoczynku do utrzymania zdrowia. Poważne zmniejszenie stężenia potasu może prowadzić do śmierci i może wystąpić z długotrwałego stosowania z senesu. Porozmawiaj z lekarzem, aby upewnić się nie ma interakcji. Jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, należy używać tylko senna pod nadzorem lekarza. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nienormalnych wzrostów jelita grubego, które mogą prowadzić do raka.

Jaki jest sens w reakcji disulfiram?

Jaki jest sens w reakcji disulfiram?


Disulfiram jest używane, aby pomóc osobom przezwyciężyć uzależnienia od alkoholu, i blokuje utleniania alkoholu w organizmie i powoduje bardzo nieprzyjemne objawy. Reakcja disulfiram powoduje poważne skutki uboczne, a niektóre z nich mogą stanowić zagrożenie życia, jeśli nie klinicznie zarządzany i kontrolowany.

Tło

Disulfiram zwiększa stężenie aldehydu octowego, który występuje we krwi, i mogą być nawet pięć do 10 razy większa niż normalnie. Jako aldehyd gromadzi się we krwi, powodują szereg nieprzyjemne objawy znane jako reakcja disulfiram i alkoholu.

Objawy

Alkohol spożywany i miesza z disulfiramem powoduje objawy jak pulsuje w głowie lub szyi, bóle głowy, uderzenia gorąca, nudności, pocenie się, hiperwentylacji, zawroty głowy i inne objawy dezorientacji. Ciężka reakcja powoduje niewydolność oddechową, nieregularne bicie serca, ostrą zastoinową niewydolność serca, a niekiedy śmierć.

Czas trwania

Czas trwania negatywnych reakcji waha się od 30 do 60 minut w łagodnych przypadkach, ale może to trwać nawet kilka godzin w ciężkich przypadkach. Obecność alkoholu i disulfiram w krwiobiegu razem może wymagać działań ratujących życie.

Jaki jest sens szczepienia?

Jaki jest sens szczepienia?


Szczepienia są sposobem na organizm do budowy immunitetów przed wirusami, które mają śmiertelne skutki uboczne. W celu stworzenia odpowiednich immunitetów, trzeba odbierać odpowiednie dawki osłabionego wirusa. Te podaje się u pacjentów zdrowych, w celu przechowywania ich przed zakażeniem wirusem.

Uodpornienie

Organizm ludzki zabezpiecza się poprzez stymulowanie odpowiedzi immunologicznej w wyniku szczepienia, które mogą być osłabione form choroby lub nici podobne do niego. Według EDinformatics, immunogenami są stworzone, aby pomóc system immunologiczny do ochrony przed chorobą.

Pochodzenie

Edward Jenner ukuł termin szczepienia po użył osłabione drobnoustroje z ospy krowiej na swoich pacjentów. Pozwoliło to na ciało ludzkie w celu utworzenia immunizację przeciwko ospie, co jest dość zakaźny i może być śmiertelne.

Dalszy rozwój

Edinformatics stwierdza, że ​​Ludwik Pasteur nadal na ścieżce Jenner zaczęła tworząc szczepienia przeciwko wąglika bakteryjnych i wirusowych wściekliźnie. Oba mogą być śmiertelne, jeśli nie działają poprawnie. Inne szczepionki to: odrze, śwince i różyczce - lub MMR; Wirus grypy - grypy; brodawczaka ludzkiego - HPV; i ospa.

Jaki jest sens moczenia nocnego?

Jaki jest sens moczenia nocnego?


Moczenie jest stan żenujące bardziej znany jako moczenie nocne. Moczenie może wystąpić u dzieci do 5 roku życia, a czasem nawet starsze. Większość dzieci wyrasta moczenie na własną rękę, bez interwencji, ale niektóre rzeczy mogą pomóc.

Przyczyny

Zgodnie z Mayo Clinic, moczenie jest problemem dla 15 procent dzieci w wieku 5 lat i 5 procent od wieku 8 i 11. Niektóre przyczyny moczenia nocnego to o mały pęcherz lub nie jest w stanie rozpoznać, kiedy pęcherz jest pełny , To jest często zagłuszany jak pęcherz rośnie i nerwy rozwijać. W niektórych przypadkach, zaparcia można sprawcą. Kopii zapasowej jelit może ograniczyć, jak duży pęcherz może rozszerzać, powodując wypadki nocy.

Leczenie

Inne niż oczekiwania na dziecko wyrasta nocnego, istnieje kilka opcji leczenia. Czujniki wilgotności można kupić w większości aptek i wyśle ​​sygnał alarmowy, gdy staje się wilgotny, być może w czasie, aby ostrzec dziecko w czasie, aby zakończyć się w łazience. Octanu desmopresyny jest lekiem, który zwiększa wytwarzanie hormonu antydiuretycznego, który obniża wytwarzanie moczu w nocy. Rodzice mogą również zachęcać dzieci, aby całkowicie opróżnić pęcherz przed snem, aby pomóc radzić sobie z moczenie nocne, lub utrzymać dziecko od picia czegokolwiek przed snem.

Dorośli

Podczas nocnego jest bardziej powszechne u dzieci, które zostały niedawno WC wyszkolonych, niektórzy dorośli cierpią z niego też. Według Narodowego Stowarzyszenia Continence, o 2 procent dorosłych ma istotne kwestie kontroli pęcherza. Zarządzanie dorosłych mimowolnego oddawania jest podobna do zarządzania nim w dzieci, w tym za pomocą alarmu wilgoci, trening pęcherza moczowego i leki anty-moczopędne.

Jaki jest sens w Tkanek włókno-tłuszczowe piersi?

Jaki jest sens w Tkanek włókno-tłuszczowe piersi?


Fribrofatty tkanka piersi jest zwykle nazywany tkanka tłuszczowa. Jest istotną częścią piersi kobiet, powodując rozmiaru i kształtu piersi. Jednakże, tkanka tłuszczowa może być przyczyną problemów zdrowotnych związanych piersi, zwłaszcza raka piersi.

Piersi

Piersi podłączono do mięśnia piersiowego. Wewnątrz piersi, od 15 do 20 płatów rozprzestrzeniać z sutka. Każdy płat dzieli się wszędzie od 10 do 100 aveoli, które produkują mleko, że biegnie w dół z płatków do brodawki. Krzywki sutka są pokryte komórkami nabłonka i podzielone przez tłuszcz i tkankę włóknistą. Tkanka jest tkanką tłuszczową.

Tkanka tłuszczowa

Tkanka tłuszczowa jest zasadniczo tkanki łącznej przechowywania. Sklepy tłuszczowej tkanki tłuszczowej, co pozwala na energię w tłuszczu być przechowywane do wykorzystania później. Tkanka tłuszczowa również działa jako źródło ciepła i amortyzacji. Tkanka tłuszczowa jest obecny na całym ciele, w tym piersi.

Rozmiar piersi

Bardziej tłuszcz jest przechowywany w tkance tłuszczowej sutka rośnie. W taki sam sposób, gdy zawartość tłuszczu w tkance tłuszczowej, jest przekształcana w energię, piersi, zmniejszenie wielkości. Z tego powodu, rozmiar sutka będzie zwykle zwiększyć przyrost wagi i zmniejszenie utraty wagi.

Obawy tłuszczowej Zdrowie

Klinicznie piersi jest podzielona na cztery części, górna wewnętrzna, górna zewnętrzne, wewnętrzne i dolne zewnętrzne dolne ćwiartki. Większość nowotworów piersi rozwijać się w zewnętrznej części ćwiartki, w pobliżu górnej części piersi. Cancer zwykle występuje w komórkach nabłonkowych wyścielających budowę. Niektóre nowotwory mogą również pojawić się w płatach. Rzadko raka rozwijać się w tkance tłuszczowej, ale to nie jest niespotykane. Najlepiej jest przeprowadzić egzaminy na własny piersi raz w miesiącu, aby monitorować zdrowie piersi.

Rozważania

Jeśli zdarzy się, czuć się guzek w tkance tłuszczowej piersi, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Ważne jest również, aby omówić wszelkie metody odchudzania można myśleć korzystania z lekarzem, zwłaszcza jeśli intencją jest zmniejszenie rozmiaru piersi. Są operacje kosmetycznego w celu tkanki tłuszczowej z piersi.

Jaki jest sens w HbA1c?

Jeśli masz cukrzycę, ty i twój specjalista cukrzyca starać się utrzymać swój poziom glukozy we krwi pod kontrolą i na optymalnym poziomie. HbA1c jest jednym ze sposobów, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

Znaczenie

Jeśli stężenie cukru we krwi jest niekontrolowane, lub wysoki, nadmiar glukozy przechodzi krwinek następnie glycates lub haki ze swoich cząsteczek hemoglobiny.

Funkcja

HbA1c daje cukrzyca i Twój specjalista średnio poziom glukozy we krwi dla dwóch do trzech miesięcy terminie lub długości życia czerwonych krwinek.

Test

Dla HbA1c, profesjonalna opieka zdrowotna będzie ukłucie palca lub włożyć igłę w ramię i pobrać próbkę krwi. Próbkę albo testowane w gabinecie lekarskim lub wysłane do laboratorium.

Wyniki

Twój specjalista cukrzyca może chcesz, aby wynik badania HbA1c jest 7 procent lub mniej. Jeśli masz cukrzycę, niekontrolowanych przez długi okres czasu, może masz HbA1c wynik testu o 25 procent lub więcej, zgodnie z Mayo Clinic.

Korzyści

Dobry poziom glukozy we krwi zapewnić początkową powikłań cukrzycowych, takich jak uszkodzenie naczyń krwionośnych są opóźnione lub uniemożliwione. Również HbA1c może potwierdzić, czy leczenie działa.

Jaki jest sens w teście panelowym Lipid?

Jaki jest sens w teście panelowym Lipid?


Panel lipidowy jest zestaw wyników badań krwi, aby sprawdzić poziom cholesterolu. Wyniki panelu lipidowego pomóc lekarzowi określić swoje czynniki ryzyka chorób serca i udaru mózgu.

Funkcja

Panel sprawdza lipidów cholesterolu całkowitego, triglicerydów i swoje swoje HDL i LDL. HDL i LDL są twoje dobre i złe poziom cholesterolu.

Cel

Panel lipidowy jest prowadzony, aby pomóc zawęzić czynników ryzyka chorób serca i innych problemów wieńcowych. Identyfikacja czynników ryzyka cholesterolu może pozwolić lekarz w leczeniu wszelkich problemów, zanim spowodują one poważne skutki uboczne.

Procedura

Panel lipidowy jest prowadzony przez rysunek krew z żyły, zwykle w ramię. Dla dokładnych wyników, pojawi się pytanie, zanim krew się uwagę, aby przewinąć do dziewięciu do 12 godzin.

Częstotliwość

Panele lipidowe są powszechnie uruchomić co najmniej raz na pięć lat. Dla osoby z wcześniejszych problemów związanych z cholesterolem lub innymi czynnikami ryzyka, można je o jeden raz w roku.

Zabiegi

Jeśli test panel lipidowy alarmuje lekarza, do wyższych niż normalnie odczyty cholesterolu, leczenie może wahać się od modyfikacji diety do codziennych leków.

Jaki jest sens optymalnego zdrowia?

Jeśli jest jedna rzecz, każdy chce, to jest dobre dla zdrowia. Dlatego jest tak wiele książek, poradniki w stylu życia, diety i programy zdrowotne dostępne. To istota, powiedział, że jest nadal trudne do osiągnięcia idealnych poziomów zdrowia w tym zabieganym świecie nasze. Jest to jednak możliwe osiągnięcie dobrego zdrowia. Aby można było to zrobić, jednak trzeba mieć solidne zrozumienie tego, co optymalne zdrowie jest i jak można to osiągnąć w praktyce w swoim życiu z dnia na dzień.

Definicja

Mówiąc krótko, jest optymalne zdrowie fizyczne, emocjonalne i mentalne zdolności zdrowia indywidualnego człowieka. To znaczy, że to cele zdrowotne, że człowiek może realnie osiągnąć czuć ich życiowy. Cele zdrowotne nie ma dwóch ludzi są takie same, dlatego optymalne zdrowie jest takie zindywidualizowane sprawa. Jedna osoba może skupić się na zdrowiu fizycznym, podczas gdy do innych leczniczych emocjonalnych ran jest bardziej nagląca sprawa. To tak naprawdę zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne. Podobnie, jedna osoba optymalne zdrowie może być inny to minimum. Nie ma dobra i zła, jeśli chodzi o optymalnego zdrowia - naprawdę, to tylko kwestia znalezienia tego, co najlepsze Ciebie i Twoich umiejętności garnitury.

Rodzaje Zdrowie

Istnieje kilka rodzajów zdrowia, które mogą stanowić zagrożenie dla Ciebie w próbie osiągnięcia optymalnego zdrowia. Pierwszym z nich jest zdrowie fizyczne. Ustanowienie należytej diety, wykonywania rutynowych i coraz rutynowe badania kontrolne są największe aspekty. Innym rodzajem jest zdrowie emocjonalne, które polega, jak się czujesz i reagować na sytuacje stresowe. Jak myślisz o sobie i swojej roli w świecie, są również zawarte w tej kategorii. Inne obszary obejmują zdrowia społecznego i zdrowia intelektualnej, czyli w jaki sposób interakcji z innymi i jak znaleźć nowe sposoby pobudzania umysłu. Dla niektórych, duchowe zdrowie będzie również czynnikiem, ale znowu, jak wiele z tego będzie odgrywać rolę w życiu zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Optymalna Zdrowie fizyczne

Aby osiągnąć swój osobisty optymalnego poziomu zdrowia fizycznego, są pewne rzeczy, które musisz zrobić. Kilka wspólnych obawy wiążą utrzymania zdrowej diety, unikanie alkoholu, palenia i nadużywania substancji, ćwiczenia do najlepiej jak potrafisz i zobaczyć się z lekarzem regularnie. Jednak dla niektórych idea optymalnego zdrowia fizycznego wymaga ogromnej programów ćwiczeń i w sposób ciągły naciska granice ciała ludzkiego. To po prostu zależy od tolerancji i możliwości fizycznych. W niektórych przypadkach przyjęcie alternatywnego schematu zdrowia, jak diety wegańskiej, jest zaangażowany w człowieka optymalnego zdrowia. Podobnie, uczestnictwo w regularnych oczyszcza system może być częścią tego, jak dobrze, jak oczyszczania jelita grubego z lemoniadą oparte cayenne lub mających lewatywy.

Optymalna Zdrowie emocjonalne

Osiągnięcia swoich celów dla optymalnego zdrowia emocjonalnego będzie się różnić, ale są pewne wspólne cele większość ludzi akcji. Są to poświęcenie czasu każdego dnia, aby odpocząć i "zejść" z dnia, aktywnie wyrażania swoich uczuć, komunikowania swoich emocji i uczą się radzić sobie w sytuacjach stresowych. Dla niektórych może to oznaczać, jest bardziej otwarty o swoich uczuciach i zasięgnięciu opinii psychiatry.

Optymalna Zdrowie psychiczne

Uzyskania optymalnego poziomu zdrowia psychicznego, znowu będzie się różnić w zależności od osobistych celów, ale ludzie mają tendencję do dzielenia się kilka z tych celów wspólnych. Na przykład, możesz skrócić czas poświęcany na oglądanie telewizji lub zwiększyć czas poświęcany na czytanie. Może chcesz nadążyć z wiadomością lub uczestniczyć w innych działaniach stymulujących psychicznie. Cele będą się różnić, ale znalezienie odpowiedniego rodzaju i ilości stymulacji umysłowej potrzebne jest kluczem do optymalnego zdrowia.

Duchowe optymalnego zdrowia

Duchowość jest bardzo indywidualny aspekt naszego życia. Wydaje się rozsądne, a następnie, że optymalne zdrowie duchowe byłoby wysoce zindywidualizowane określenie. Chodzenie do kościoła codziennie może być pomysł jednej osoby optymalnego zdrowia, a drugich może być medytacji w środku lasu. Jednak po podłączeniu (lub nie podłączać) uprawnień wszechświata do Ciebie i Twojego optymalnego zdrowia będzie zależeć od tego, co spełnia swoją duszę.

Jaki jest sens bycia anemię?

Jaki jest sens bycia anemię?


WebMD donosi, że niedokrwistość jest najczęściej stan krwi w Stanach Zjednoczonych, wpływając na 3,5 mln amerykańskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Istnieje wiele przyczyn, objawów i, na szczęście, wiele zabiegów w celu zwalczania tej choroby, które w wielu przypadkach pozostaje nierozpoznana, ponieważ poszkodowany po prostu stawia objaw zmęczenia aż do wyczerpania spowodowanego przez inne czynniki.

Definicja

Niedokrwistość (pisane również anemia) jest najpospolitszym zaburzeniem krwi, charakteryzuje się albo spadku liczby krwinek czerwonych lub niższą niż normalnie ilości hemoglobiny w krwiobiegu. Może on pojawić się w różnym stopniu nasilenia, jak hemoglobina (znajdującej się wewnątrz czerwonych krwinek) jest odpowiedzialny za transport tlenu do najważniejszych organów na całym ciele, które wymaga, że ​​dla przetrwania; i już, że zostały pozbawione tlenu, bardziej poważne konsekwencje.

Przyczyny

Istnieje ponad 400 różnych typów niedokrwistości, podzielonych na trzy grupy.

Pierwszy spowodowane utratą krwi, a ilość krwinek czerwonych w organizmie znacznie zmniejsza - czasami przez dłuższy okres czasu, i dlatego anemii niewykryty przez miesiące lub lata.

Uszkodzony produkcji krwinek może powodować anemię, a organizm nie wytwarza wystarczającej ilości czerwonych krwinek do wykonywania ich funkcji wystarczająco. Nieprawidłowe czerwone krwinki również ogranicza dopływ tlenu do najważniejszych narządów, stan znany jako anemia sierpowata: zaburzenie dziedziczne. Uszkodzony produkcji krwinek może prowadzić do anemii z niedoboru żelaza, charakteryzuje się niskim poziomem żelaza we krwi.

Zniszczenia krwinek czerwonych również powoduje anemię, w wyniku czerwonych krwinek rozerwania przez takie choroby jak choroba wątroby, leki lub ciężkich oparzeń.

Objawy i diagnoza

Objawy niedokrwistości z niedoboru żelaza to bladość, zmęczenie, osłabienie, i - w skrajnych przypadkach - kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej i duszność. Inne rodzaje niedokrwistości, takie jak niedokrwistość witaminy B12, pokazują objawy dezorientacji, zmiany osobowości i żółtaczka.

Niedokrwistość rozpoznano przez obserwację tych objawów, w połączeniu z badania krwi, który mierzy poziom hemoglobiny we krwi, a także innych chemikaliów i substancji, takich jak witamina B12 i kwasu foliowego. Niedokrwistość może być także zdiagnozowany po biopsji szpiku kostnego.

Leczenie

Dla tych z niedokrwistością z niedoboru żelaza, leczenie obejmuje zmiany diety pacjenta do obejmują większą spożycie produktów bogatych w żelazo, takich jak wątroba, owoce morza, suszonych owoców, jagnięcina i warzywa liściaste. Czasami jest to uzupełnione tabletek żelaza. W ciężkich przypadkach może być konieczne przetoczenie krwi.

Niedobór witaminy B12 anemia traktuje się oczywiście całe życie miesięcznych wstrzykiwań witaminy B12; jeśli wcześnie wykryty, jednak pełne odzyskanie jest możliwe.

Jest szeroko dostępne lekarstwa na anemię sierpowatą, przy transplantacji szpiku kostnego dostarczenie lekarstwa w niewielkiej liczby pacjentów. Jednak objawy mogą być złagodzone za pomocą leków przeciwbólowych zabijania.

Osób zagrożonych

Choć niedokrwistość może mieć wpływ każdy, istnieją trzy grupy ludzi, którzy są bardziej podatne na rozwój tej choroby.

Niektóre formy niedokrwistości, takie jak anemia sierpowata, są dziedziczne, a dzieci będą miały wpływ od urodzenia.

Utrata krwi z miesiączki i porodu mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza u kobiet w wieku rozrodczym. Kobiety w ciąży są również na większe ryzyko wystąpienia niedokrwistości.

Osoby starsze, jak seniorów i emerytów, mogą mieć złą dietę, co prowadzi do pewnych postaci niedokrwistości.

Jaki jest sens oddawania moczu w nocy?

Oddawanie moczu w nocy jest nieprawidłowy częstotliwość oddawania moczu, co wskazuje wielu chorób, w tym zaburzeń czynności nerek i chorób serca. W najgorszym przypadku, moczenie nocne powoduje nieznośne skutki braku snu, które mogą utrudniać codzienne czynności. Zarządzanie nykturii obejmuje diagnostykę i leczenie choroby podstawowej, co zmniejsza zdolność do kontrolowania opróżnianie. Zwykle wymagana jest zmiana stylu życia, takich jak zmniejszenie spożycia alkoholu, aby skutecznie leczyć moczenie nocne.

Definicja

Moczenie nocne jest objawem wielu możliwych chorób --- zwykle związane z nerek, serca i układu moczowego ---, które charakteryzuje się częste opróżnianie pęcherza (oddawanie moczu) w nocy. Pozostałe terminy odnoszące się do oddawania moczu w nocy są nocne oddawanie moczu i nycturia. Moczenie nocne występowanie wzrasta z wiekiem, jak ze względu na zmniejszoną zdolność do kontrolowania pęcherza; jest to efekt "zużycia i-tear", które odnosi się do mężczyzn i kobiet.

Przyczyny

Oddawanie moczu w nocy, jak podano w instrukcji Merck, Biblioteka Uniwersytetu Medical ", może występować w początkowych etapach wielu zaburzeń czynności nerek." Innymi słowy, choroby nerek mogą wywołać oddawanie moczu w nocy. Choroby takie jak cukrzyca, zaburzenia czynności wątroby i niewydolności serca mogą również powodować oddawanie moczu w nocy. Co więcej, picie dużych ilości płynów, takich jak kawa, herbata i piwo przed snem powoduje częste oddawanie moczu.

Efekty

Ze względu na częste oddawanie moczu, normalne "zegar biologiczny" jest zmieniony. Moczenie nocne, jak zawarta przez Narodowy Continence Stowarzyszenia "może być wyniszczające Problem ... z powodu negatywnych skutków przewlekłymi zaburzeniami snu." Niektóre negatywne skutki oddawania moczu w nocy to zmęczenie i uczucie zimna w ciągu dnia. Ponadto moczenie nocne może prowadzić do odwodnienia organizmu i zaburzenia równowagi płynów ze względu na znaczną utratę wody i elektrolitów.

Diagnoza

Podobnie jak w przypadku innych chorób, diagnostyki, lekarz poprosi o szczegółową historię choroby, w tym posiłki, procedur i innych warunków związanych z Twoim nocnego oddawania moczu. Testy fizyczne, takie jak badania miednicy, brzucha i genitaliów prowadzone są do odróżnienia możliwe przyczyny swojej częste oddawanie moczu. Wreszcie, badanie ogólne moczu wykonuje się w celu oceny ilości i składników moczu.

Zarządzanie

Zarządzanie nykturii zależy od jego przyczyny. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie kontrolować spożycie płynów przed snem i unikać picia zbyt dużo alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Jeśli jesteś obecnie w leczeniu, sprawdzić i upewnić się, że leki podawane do Ciebie, nie są diuretyki - leki, które indukują oddawanie moczu - konsultując się z lekarzem dla opcjonalnych leczenia lub schematów narkotykami.

Jaki jest sens moli na ucho?

Jaki jest sens moli na ucho?


Moli są bardzo często i zwykle łagodne, ale mogą też przekształcić się w problem. Pieprzyk na uchu lub inna część ciała, która jest często narażona na słońce może skończyć się nowotworowych. Monitorować moli na objawy raka skóry, aby upewnić się, że pobyt zdrowe. Wczesne wykrywanie i wczesne leczenie może znacznie zwiększyć swoje szanse na odzyskanie.

Znaczenie

Według American Cancer Society, rak skóry jest najczęstszym rodzajem nowotworu u ludzi. Ponad miliona przypadków raka skóry diagnozuje się co roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych - bardziej niż połączenie jajnika, piersi, okrężnicy, płuc, prostaty i trzustki. W ciągu ostatnich kilku lat, chorobowości wzrosła. Nieleczony rak skóry może być śmiertelne.

Rodzaje

Moli są bardzo powszechne na skórze, a kilka z nich zostaje nowotworowych. Większość ludzi ma co najmniej kilka moli gdzieś na ciele. Pieprzyk na uchu może być małe, lub do około ¼ cala średnicy. To może być płaski, podniesiony lub zaczynają jako płaskie i ostatecznie podnieść się. To może być brązowy, różowy, czarny, a nawet czerwony lub szary. Moli większe niż ¼ cala w poprzek, albo krety, które mają nierówne powierzchnie lub dziwnie kolorowe mogą być nowotworowe, choć.

Rozważania

Chociaż istnieje wiele różnych typów moli, mole danej osoby zwykle wyglądają tak samo na całym ciele. Jeśli masz jeden mol, który jest dziwny kolor, bardzo duża, lub po prostu wygląda inaczej od całej reszty, mają to sprawdzone przez lekarza. Osoby z nietypowych moli są znacznie bardziej narażone na rozwój czerniaka, najbardziej niebezpieczną odmianę raka skóry.

Ostrzeżenie

Pieprzyk na uchu jest bardziej prawdopodobne, aby się w nowotworowe niż kret w miejscu, które nie jest narażone na słońce. Ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe jest głównym czynnikiem ryzyka raka skóry. Twój czynnikiem ryzyka wzrasta, jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz lub jeśli mieszkasz lub wakacje w tropikalnych szerokościach geograficznych. Nawet ludzie, którzy pracują wewnątrz większość tygodnia są zagrożone, jeśli się dużo słońca na weekend.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka w molach na twarzy i głowie, przestrzegając kilku prostych zasad. Nie spędzają dużo czasu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, szczególnie silny w połowie dzień słońce. Gdy pójdziesz na zewnątrz, nosić przeciwsłonecznych i upewnij się, że stosuje się go na skórę głowy, uszu i innych obszarach. Ponowne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, co dwie godziny, aby utrzymać skuteczność. Jeżeli ochrony przeciwsłonecznej nie jest dostępna, wybierz kapelusz, że odcienie uszach, twarzy i szyi.

Jaki jest sens w Cognitive Disorder?

Osoby z zaburzeniami funkcji poznawczych nie przetwarza informację prawidłowo w mózgu. Powoduje to zaburzenia świadomości i wyroku, trudności rozumowania i skupienie, utrata pamięci i zaburzenia zdolności umysłowych. Osoby z zaburzeniami poznawczymi mają problemy zbierających, psychicznie organizowanie i informacji, co powoduje niezdolność do normalnego funkcjonowania w sytuacjach życia codziennego.

Rodzaje

Według strony internetowej Twój Razem Zdrowia, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) dzieli zaburzenia poznawcze na cztery główne typy. Z delirium, ludzie są zdezorientowani o ich otoczeniu i nie może myśleć jasno. Demencja jest stanem, w którym normalne funkcjonowanie mózgu stopniowo pogarsza się w miarę upływu czasu, powodując utratę pamięci i dezorientacja. Zaburzenie amnezyjne albo amnezję, charakteryzuje normalnej funkcji umysłowych wyjątkiem znacznej utraty pamięci. Warunki, które nie pasują do żadnej z powyższych kategorii są traktowane "inaczej nie określone" (NOS) i składają się głównie z upośledzeniem umysłowym z powodu schorzeń lub narkomanii.

Przyczyny

Zaburzenia poznawcze mogą być wywołane przez wiele różnych czynników, wyjaśnia całkowity zdrowie. Delirium może być spowodowany brakiem tlenu do mózgu, zakażenia (zapalenia opon mózgowych i mózgu, zapalenia mózgu) niektórych leków, nadużywaniem alkoholu lub narkotyków, lub niebezpiecznych toksyn. Otępienie może nastąpić zablokowanie płynu mózgowo-rdzeniowego (wodogłowie), choroby Alzheimera, nowotworów mózgu, infekcje, udary, ciężki uraz głowy, HIV, choroba Huntingtona, choroba Parkinsona, choroba Picka, narkomania lub choroba szalonych krów. Amnezja jest spowodowany urazem głowy, uzależnienie od alkoholu, ciężki niedobór witamin, niektóre leki zakażeń, nowotworów, chirurgii, udary, zapalenie mózgu lub niedotlenienia.

Leczenie

Niektóre formy zaburzeń poznawczych spowodowane stanami medycznymi z powodzeniem mogą być leczone. W wielu przypadkach, leki, które są przewidziane w celu stabilizacji pacjentów, ale nie pozbyć zaburzenia poznawczego. Większość czasu, delirium można odwrócić a demencji NOS problemy zdrowotne często nieodwracalne. Skuteczne leczenie za amnezji czasami możliwe, zależy od przyczyny. Wielu ekspertów medycznych uważają, że utrzymanie zdrowej diety i regularne ćwiczenia zmniejsza prawdopodobieństwa, że ​​zachorowania na pewne zaburzenia poznawcze, takie jak choroba Alzheimera, najczęstszą postacią otępienia, stanowi całkowite zdrowie.

Mity

Publikacja przez Państwowy Urząd Zdrowia Psychicznego w Nowym Jorku ujawnia pewne mity na temat zaburzeń poznawczych. W przypadku niektórych chorób psychicznych, takich jak schizofrenia, niektórzy uważają, że mózg będzie funkcjonował normalnie, gdy nie przeżywa epizody depresji lub omamy, urojenia. To nie jest przypadek. Jest to choroba psychiczna, która powoduje, że mózg ma trudności z podstawowych funkcji poznawczych. Dopóki choroba występuje, zaburzenia funkcji poznawczych pozostają. Wielu błędnie uważają osobom z zaburzeniami poznawczymi jak lenistwo brak motywacji. W takich sytuacjach część mózgu, która kontroluje funkcje poznawcze jest uszkodzony, więc ludzie nie mogą kontrolować, w jaki sposób zachowują się.

Dalsze Insight

Nowy Jork Urząd Zdrowia Psychicznego twierdzi, że choroba psychiczna dotyka osoby w różny sposób. Niektóre osoby mogą mieć większą funkcję w niektórych miejscach niż w innych. Wsparcie i zachęta jest ważne w pomoc osobom z wyzwaniami poznawczymi lepiej dostosować się do swojej choroby i spróbować poprawić. Chociaż znalezienie leków, które są najbardziej skuteczne z najmniej skutków ubocznych może być frustrujące, może okazać się bardzo pomocny i musi być wykonane z najwyższą starannością i ścisłej obserwacji. Coraz więcej specjalistów studiuje rekultywacji poznawczych i stara się pomóc ludziom lepiej dostosować się do ich chorób psychicznych.

Jaki jest sens Preegzystencja choroby Ubezpieczeń Zdrowotnych?

Większość ubezpieczeń zdrowotnych posiadał dotychczas klauzuli warunek, który będzie albo wyłączenia pewnych warunków lub odmowy pokrycia do osoby ubiegającej się o ubezpieczenie zdrowotne łącznie przez pewien okres czasu.

Identyfikacja

Stan wcześniejsza jest jeden, który został wcześniej zdiagnozowana lub konieczne byłoby rozsądnie leczenie przed Polityka został napisany.

Rodzaje wcześniej istniejących warunków

Istniejące stany zdrowotne obejmują - aby wymienić tylko kilka - ciąża, dolegliwości serca, urazy kręgosłupa i raka; wszystkie wymagają okresu oczekiwania. Możesz być nadal objęte, ale istniejące wcześniej warunki nie zostaną pokryte, aż okres wykluczenia indywidualnego firmy jest ponad.

Opcja Coverage: Grupa

Zazwyczaj, jeśli pracujesz w dużej firmie, która ma ubezpieczenia grupowe, mogą być pokrywane bez wcześniej istniejących warunków do wykluczenia. Wynika to z dużej liczby ubezpieczony.

Opcja Coverage: indywidualna

Mimo, że wiele firm będzie wykluczyć poważne choroby na okres do jednego roku, są firmy, które specjalizują się w zwiększonym ryzykiem. Należy pamiętać, że firmy te pobierają znacznie wyższy wskaźnik i powinny być stosowane w ostateczności.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli stracisz pracę, możesz być objęte COBRA (pokrycia kontynuacja). Większość firm ubezpieczeniowych wcześniej istniejących warunków podjęcia jeśli zostały ujęte gdzie indziej w ciągu ostatnich 63 dni. Nie pozwól, by tym razem zabrakło na ciebie, jeśli masz wcześniej istniejących warunków.

Jaki jest sens w adrenaliny?

Jaki jest sens w adrenaliny?


Adrenaliny może zdarzyć się w różnych sytuacjach, takich jak ścigany przez niedźwiedzia w lesie lub przy biologii finału. Adrenaliny w organizmie jest naturalną reakcją na zagrożenie. To jest procesem fizjologicznym, który przygotowuje organizm do walki lub ucieczki, często nazywane "walki lub ucieczki" reakcji. To, co pomogło wcześni ludzie przetrwać niebezpieczeństwa w ich środowisku. Choć rzadko znajdujemy się w sytuacjach, w których mamy do odwrócenia lwa górskiego lub uruchomić od stada bawołów ładowania adrenaliny wciąż dzieje się w czasach współczesnych stresu.

Definicja

Adrenalina to inna nazwa dla adrenaliny, substancja, która jest wydzielana przez nadnercza. Nadnercze jest usytuowany tuż nad nerki.

Skutki fizyczne

Gdy adrenalina jest uwalniana do krwioobiegu, to idzie do pracy, aby wprowadzić pewne zmiany w sposobie funkcjonowania jest ciało. Serce zaczyna pompować mocniej, a ciśnienie krwi wzrasta. Dróg oddechowych w płucach otwiera się, gdy naczynia krwionośne skóry i jelit wąskie. Powoduje to, że przepływ krwi od tych organów i wpływać do głównych grup mięśni. Ciało przygotowuje mięśnie tak, że mogą walczyć, czy mają energię do ucieczki.

Racjonalne myślenie

Odpowiedź walki lub lotu wniesiona przez adrenaliny nie jest łatwo kontrolowane przez racjonalny umysł. Możesz być w stanie logicznie zrozumieć, że do testu biologia nie może cię zabić lub fizycznie skrzywdzić. Jednak odpowiedź od nadnerczy omija żadnej formy racjonalnego myślenia.

Przewlekły stres

Pewne komplikacje może wystąpić nadmierne adrenaliny. Ludzie, którzy doświadczają przewlekłego stresu i niepokoju, zaburzenia może błędnie postrzegają zagrożenia z ich środowiska. Mogą się martwić o coś prostego, jak spóźnienie na spotkanie czy coś skomplikowany jak relacji z małżonkiem. Tak czy inaczej, ciało nie rozróżnia zagrożenie uszkodzenia ciała z groźbą stresu od emocji. Reaguje on w ten sam sposób, co powoduje objawy paniki i lęku. To może stać się źródłem poważnego niepokoju dla niektórych ludzi.

Poszukiwacze mocnych wrażeń

Adrenaliny nie zawsze jest negatywne doświadczenie. Wiele osób odnosi adrenaliny do sportów ekstremalnych i przygody. Ktoś może powiedzieć, że kochają kolejek górskich z powodu adrenaliny. Emocje z tych rodzajów działalności prowadzi w tej samej odpowiedzi, jak sytuacjach zagrażających zdrowiu. Kiedy człowiek wie, że nie jest krzywdą, fluttery uczucie w piersi i przyspieszone bicie serca może być zabawne i ekscytujące.

Zastosowania medyczne

Poprzez badania, naukowcy odkryli wiele zastosowań dla adrenaliny. Oni ekstrakcji adrenaliny od zwierząt i studiował go, co spowodowało utworzenie syntetycznej adrenaliny. Ten syntetyczny hormon może być stosowany w ratownictwie medycznym, takie jak zawał serca, wstrząs, astmy, a nawet jaskry.

Jaka jest różnica między Respironics & ResMed?

Snu i choroby układu oddechowego wpływ wiele istnień ludzkich, na całym świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, 100 milionów ludzi na świecie cierpi na obturacyjny bezdech senny (OSA), stan, który może mieć wpływ i potencjalnie zwiększyć ryzyko dla innych zagrożeń dla zdrowia. Respironics i ResMed są dwie firmy dostarczające produkty zaprojektowane w celu złagodzenia snu i problemy z oddychaniem.

Respironics

Respironics jest sen i światowy dostawca rozwiązań układu oddechowego. Działa od 1979 roku, Respironics ma trzy linie produktów snu i układu oddechowego: uśpienia i oddechowej, szpital, jak i międzynarodowym. Ich produkty dotyczyć warunków, w tym obturacyjnego bezdechu sennego i zaburzenia ruchowe związane ze snem, takie jak bezsenność, zaburzenia rytmu dobowego i odpoczynku nogi zespołem.

Dostawa leków i Respironics

Respironics Szpital Grupa rozwija produkty na dostawę oddechowego narkotyków oprócz leczenia zaburzeń snu OSA i oddychania. Linia biznesowa Drug Delivery pracuje na rzecz poprawy metod podawania leków poprzez szlak oddechowy. Leki te obejmują leki w leczeniu przewlekłej choroby płuc, astmy, nadciśnienia płucnego, zwłóknienia torbielowatego i innych problemów poza leczenia zaburzeń układu oddechowego.

ResMed

ResMed rozwija, producenta i sprzedaje produkty wyłącznie do zaburzeń oddychania podczas snu (SDB), które obejmuje obturacyjnego bezdechu sennego i inne choroby układu oddechowego. Założony w 1989 roku, ResMed tworzy produkty objęte przesiewowych, leczenia i zarządzania długoterminowego SDB działającej w ponad 70 krajach na całym świecie za pośrednictwem biur i bezpośredniej sieci dystrybucyjnej.

ResMed działalności ostrości

Podczas całej Respironics produkuje zaburzeń, które wykraczają poza sferę warunki związane ze snem, ResMed powstał z zamiarem leczenia OSA. Ich produkty są sprzedawane do użytku domowego i prywatnego użytku szpitalnego związanego z problemów związanych spać, co sprawia, że ​​konkurentem dla Respironics w porównaniu i przegląd masek, systemów wentylacyjnych, monitorów i urządzeń stosowanych w leczeniu SDB. ResMed obecnie nie tworzyć produkty w dostawie oddechowego narkotyków w warunkach poza obawami SDB.

Różnice produkcie

Respironics i ResMed są zarówno w branży produktów oddechowych snu; są one wyposażone w podobne produkty z subtelnych różnic. W przeglądzie opisywany w CPAP Aktualności List, Respironics 'C-Flex i ResMed w EPR porównano podkreślić różnice w ich podejściu do systemów wydechowych redukcji ciśnienia. Różnice w regulacji ciśnienia i spada, jak również monitorowania zdarzenia oddechowe wykazać odrębne podejścia do leczenia SDB w te projekty produktów.

Co jest w zwolnionym Wave uśpienia?

Co jest w zwolnionym Wave uśpienia?


Korzyści zdrowotne snu są czasem ignorowane. Jak masz zajęty, idziesz do łóżka później lub wstać wcześniej, myśląc, można uzupełnić deficyt na weekend. W porównaniu z innymi fazy snu, przewlekły brak snu wolno falowego może zrobić najbardziej poważne uszkodzenia zdrowia. Zrozumienie cyklu snu, w tym snu wolno falowego, może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji o swoje nawyki snu.

Definicja

Snu wolnofalowego, zwany także "głęboki sen" jest Sen wolnofalowy i charakteryzuje się znacznym spadkiem częstotliwości fal mózgowych. Najgłębsza, najbardziej regenerujący sen, sen powoli fala stanowi około 20 procent całkowitego czasu snu, zgodnie z WebMD. Wolno snu NREM fala obejmuje trzy i cztery etapy, podczas których bardzo wolne fale delta są rejestrowane podstawowej aktywności elektrycznej w mózgu.

Snu wolnofalowego odgrywa kluczową rolę w przywracaniu energię fizyczną. Według HelpGuide.org, snu wolnofalowego pomaga stymulować wzrost i rozwój, daje organizmowi szansę naprawić uszkodzone tkanki i mięśni i wzmacnia system odpornościowy. Witryna opisuje sceniczne trzech podkładów jako trudno się obudzić i "oszołomiona i zdezorientowana" jeśli obudził. Podczas czwartego etapu, kiedy fale delta są nawet większy odsetek aktywności mózgu, energia fizyczna jest przywrócona jako krew skierowane mięśni.

Architektura snu

Określenie "sen architektura" odnosi się do wzorców, które występują, jak poruszać się przespanej nocy. Jeśli było zbadanie graficzną reprezentację swojej aktywności mózgu podczas snu, można zobaczyć okresy snu NREM, podczas których fale mózgowe zmniejszają wówczas wzrost prędkości, a następnie przez okres REM lub szybki ruch oczu, sen. Można by również zobaczyć, że najczęstsze i najdłuższe okresy snu wolno falowego występują w pierwszej połowie nocy.

W miarę postępów snu NREM, a następnie REM, wypełnić cykl snu. W normalnych przespanej nocy, WebMD mówi, sen REM występuje co około 90 minut.

Pozbawienie snu

Przewlekły brak snu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Dr Timothy Morgenthaler, specjalista sen w Mayo Clinic, mówi, że ludzie, którzy nie wyspać mają słabszy system odpornościowy i częściej chorują niż po ekspozycji na wirusa, którzy uzyskać więcej snu. Długoterminowe skutki braku snu to zmęczenie, zaburzenia nastroju i otyłości. Mogą wystąpić zaburzenia psychiczne, takie jak brak kreatywności, trudności podejmowania decyzji lub problemy z pamięcią i koncentracją. Ponadto, miejsca snu Cię na zwiększone ryzyko chorób serca, cukrzycy i urazów.

Wystarczającej ilości snu

Staram się iść do łóżka o tej samej porze w nocy i wstać o tej samej porze każdego dnia rano, pozwalając sobie siedem do dziewięciu godzin snu. Jeśli po wykonaniu tych czynności, jesteś wciąż stara się wstać z łóżka, porozmawiaj z lekarzem o udział w badaniu snu do analizy snu i diagnozowania ewentualnych zaburzeń, takich jak bezdech senny. Podczas studiów będziesz spać w ośrodku snu lub do szpitala, gdzie technik prowadzenia polisomnograficzne. MayoClinic.com mówi to testowe zapisy spać architektura, poziom tlenu we krwi, serca i oddychania ceny i ruchy oczu i nóg. Lekarz, który specjalizuje się w sen oceni wyniki badań i, jeśli to niezbędne, zalecić leczenie, takie jak ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych.

Długoterminowe skutki z Senna Tea

Długoterminowe skutki z Senna Tea


Senna herbata jest łatwo dostępne na wielu rynkach spożywczych i aptekach naturalne w leczeniu zaparć. Ale jak wszystkie zioła, długotrwałe stosowanie może wiązać się z negatywnymi skutkami ubocznymi.

Co to jest Senna?

Senna to rodzaj roślin, z których jeden gatunek, Senna Alexandrina, jest powszechnie stosowane jako środek przeczyszczający. Przy stosowaniu jako środek przeczyszczający, senna Alexandrina zwykle nazywane po prostu "senna".

Co to jest środek przeczyszczający?

Przeczyszczające ułatwia wypróżnianie i może to zrobić na kilka różnych sposobów. Senna jest uważany za środek pobudzający środek przeczyszczający: Działa powodując okrężnicy do umowy w celu wydalenia sprawę odpadów.

Co to jest Senna herbaty?

Senna herbata nie jest prawdą, herbata, ale napar ziołowy. Sucho senna zioło zanurzone we wrzącej wodzie i otrzymaną ciecz (czyli "herbata") jest zużywana. Istnieje kilka pakowane komercyjnie senna "herbatki" na rynku.

Niebezpieczeństwa Środek przeczyszczający Zależności

Korzystanie przeczyszczające, leki przeczyszczające mogą tworzyć zależność: Przerwanie stosowania leku przeczyszczające po długim okresie użytkowania, może się okazać, że zaparcia staje się o wiele gorzej.

Inne działania niepożądane Senna

Nadużywanie senesu może spowodować zakłócenie równowagi elektrolitowej, które mogą powodować omdlenia. Przewlekła biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej i wzdęcia są niektóre inne skutki uboczne Senny.