adcov.com

co to jest sartorius

Co to jest Sartorius mięśni?

Sartorius jest mięśni w ciele ludzkim, która pomaga w większości dolną ruchu ciała. Jest to niezbędne do normalnego zakresu ruchu podczas chodzenia.

Mięśnie

Sartorius jest najdłuższy i jeden z najsilniejszych mięśni w ciele. Rozpoczyna się na zewnątrz biodrowego, biegnie wzdłuż całej długości uda i łączy w pobliżu wewnętrznej części kolana.

Funkcja

Sartorius pomaga w rotacji, zgięcia i odwodzenia bioder, a także zgięcia kolana.

Znaczenie

Mięśni Sartorius jest powierzchowne mięśni, co oznacza, że ​​znajduje się w pobliżu powierzchni skóry.

Potencjał

Istnieje wiele ćwiczeń, których celem mięsień Sartorius, aby pomóc wzmocnić go. Należą do nich kabel leżący nogi podnieść, nachylenie nogi podnieść i Roman krzesło Brzuszki.

Ostrzeżenie

Można wyciągnąć podczas pracy mięśni Sartorius lub skoki. Możesz też zranić go poprzez bezpośrednie trafienie podczas sport kontaktowy. Poczujesz Sartorius ból mięśni na wewnętrznej stronie uda i pachwiny, co bolesne zgromadzić nogi. Uszkodzenie mięśnia Sartorius sprawia chodzenie bardzo trudne.

Leczenie

Możesz w leczeniu łagodnej bolesność mięśni Sartorius z maści ogrzewania lub śmietaną. Jeśli uszkodzenie jest poważne, można zastosować okład z lodu, a także poduszki. Lekarze zalecają pobyt poza nogę na kilka dni, w czasie silnego bólu.

Jakie są funkcje Mięsień krawiecki?

Jakie są funkcje Mięsień krawiecki?


Sartorius jest mięśni znajdujących się na przedniej lub przedniej części uda. Jest długi i wąski, biegnąca po skosie z miednicy pobliżu wewnętrznej kolana. Pomaga nagiąć podudzia.

Funkcje

Zginając nogi w stawie kolanowym jest podstawowa funkcja Sartorius. Jego boki są inne działania, obracanie, porywa i zginanie uda w stawie biodrowym.

Rozmiar

Sartorius jest najdłuższy ze wszystkich mięśni w organizmie.

Pochodzenie

Miejsce, w którym jest Sartorius pochodzi kolca biodrowego przedniego górnego. W typowych warunkach, jest to część z przodu biodra.

Wprowadzenie

Wstawiania Sartorius jest większym z dwóch kości podudzia. W szczególności, ten punkt jest przyśrodkowo guzowatości piszczelowej na bliższym końcu kości piszczelowej.

Grupa

Ten mięśni należy do grupy nazywanej zginaczy biodra, które współpracują ze sobą ciągnąć kolana i uda się w kierunku tułowia.

Szkoda

Ciągnięcie lub wysiłku Sartorius mogą być bardzo bolesne. Uszkodzenie występuje zwykle w wyniku upadku lub bezpośrednio uderzyć w sporcie kontaktowym. Leczenie może obejmować specyficzne obszary i lokalnych iniekcji leków przeciwbólowych.

Co jest główną funkcją Sartorius Muscle?

Mięśni Sartorius jest najdłuższy mięśni w ciele ludzkim. Jest to raczej cienka i przebiega od zewnętrznej biodra do wnętrza stawu kolanowego. Jego funkcje są chronić naczynia krwionośne i pomaga kolana i biodra z obrotu. Jest jeden mięsień Sartorius w każdej nogi.

Ochrona

Główną funkcją Sartorius jest ochrona dwa główne naczynia krwionośne przechodzące do iz mięśni łydki. Tętnicy udowej i żyły udowej są chronione przez mięśnie Sartorius.

Grupa

Mięśni Sartorius jest częścią grupy mięśni mięśnie udowe nazwie to zginaczy. Występuje siedem mięśnie tej grupy, które znajdują się po obu stronach korpusu. Siedem mięśnie są psoas, iliacus Sartorius, vastus rectus, przywodziciela długiego palców, przywodziciela brevis i pectineus.

Sartorius

Sartorius jest raczej słaba sama. Dzięki małej średnicy, nie wygenerowania dużej siły, ale umożliwia ruch kolana i biodra.

Pochodzenie

Sartoriul pochodzi od łacińskiego Sartor, co oznacza, krawca. Mięśni pomaga wykonać skrzyżowanymi nogami stanowisko - stanowisko używany przez krawców.

Górna boczna

Górna część mięśnia Sartorius w kolców biodrowych, pomaga tworzyć trójkąt udową.

O Sartorius Pain

Sartorius jest najdłuższy mięśni w ciele i jest przymocowany do dolnej części zewnętrznego udowej. Przecina się wzdłuż wewnętrznej uda i łączy się z wewnętrznej części kolana. Ból może być spowodowany Sartorius od skoków, biegu lub nawet cios. Gimnastycy i tancerze są szczególnie narażone na zranienia tego typu. Ludzie zwykle traktują Sartorius ból z połączeniem wypoczynku i leczenia. Rozciąganie i ćwiczenia rehabilitacyjne mogą pomóc w leczeniu Sartorius ból.

Identyfikacja

Szczep w mięśniach Sartorius najlepiej zidentyfikowane przez ból w wewnętrznej powierzchni uda lub pachwiny. Często boli do zgromadzi nogi. Czasem, unosząc kolano zaszkodzi. Osoby z tego typu bólu może również wystąpić tkliwość lub osłabienie ich wewnętrznej powierzchni ud. Lekarz może dokonać dokładniejszego rozpoznania takiego bólu.

Skutki Rest, Ice & ciepła

Ludzie z bólu Sartorius zazwyczaj potrzebują dłuższego okresu odpoczynku, aby zapobiec dalszemu pogorszeniu mięśni. Po wystąpieniu bólu Sartorius, lód może być stosowany w odstępach 20-minutowych przez pierwsze 48 godzin. Lód tworzy zwężenie naczyń, które mogą łagodzić stany zapalne i ból, ograniczając krwi i limfy przepływowi płynów do obszaru. Nożyczki mogą być wykorzystywane do kompresji chłód bezpośrednio na terenie. Podnosząc obszar rannych powyżej serca może zmniejszyć obrzęk. Gdy obrzęk upadł na ziemię ciepła mogą być stosowane w celu promowania krew (z jego właściwości lecznicze) płyną do mięśnia Sartorius.

Rodzaje leków

Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i naproksen może pomóc złagodzić stan zapalny i ból. Leki te stanowią inhibitory Cox-2, które zapobiegają Cox-2 enzymów z stymulujących prostaglandyn (chemikalia). Prostagladins są co przyczyną zapalenia i bólu. Ich produkcja jest naturalną odpowiedzią organizmu na urazy. Miejscowo maści, takich jak Bengay może zapewnić ulgę na bóle Sartorius. Sterydy mogą być przewidziane dla bardziej silny ból.

Inne rodzaje leczenia

Kiedy opuchlizna schodzi, ćwiczenia rozciągające mogą pomóc promować przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Rozciąganie także może pomóc rozluźnić napięty Mięsień krawiecki, ponownie przyzwyczajać go do ruchu i pomaga zmniejszyć ból przewlekły. Ten mięsień może dokręcić podczas bezczynności, zwłaszcza u osób starszych. Regularne rozciąganie, nawet po ból ustępuje, może pomóc w zapobieganiu przyszłych urazów mięśnia Sartorius. Masaż może być także wykorzystane do promowania przepływu krwi, rozluźnienie mięśni, łagodzą skurcze i poprawić gojenie wszelkie szkody Sartorius.

Rama czasowa

Nie ma ustalonego czasu ramki do bólu Sartorius i związanych obrażeń. Ze względu na swoją długość może niekiedy trwać miesiące na zapalenie Sartorius i ból całkowicie ustąpi. Ci, którzy bardziej proaktywnego podejścia do ich leczenia mogą zazwyczaj liczyć na szybszy powrót do zdrowia.

Leczenie urazów mięśni Sartorius

Mięśni Sartorius jest długi mięśni przymocowany do dolnej części zewnętrznego biodrowego u góry. Rozciąga się w dół od stawu biodrowego, przechodzi na wewnętrzną stronę uda i łączy się wewnętrzną kolana. Mięśni Sartorius jest zwykle ranny podczas pracy, skakać lub od bezpośredniego trafienia, jak w piłce nożnej. Tancerzy i gimnastyków często się to uraz, który powoduje zarówno ból biodra i pachwiny. Leczenie zwykle obejmuje kombinację podawania miejscowego, leki, rozciągania i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Skutki Rest, Ice i ciepła

Osoby z Sartorius uszkodzenia mięśni są zwykle wymagane w spokoju na dłuższy okres czasu, aby zapobiec dalszemu pogorszeniu urazu. W ciągu pierwszych 48 godzin lód może być stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu - powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, która kontroluje stan zapalny, ograniczając przepływ krwi i płynów do przestrzeni. Lodu powinien być dociskany do części środkowej uszkodzenia, które mogą być biodra, pachwinach lub wewnętrzna część uda. Lekarze często zaleca podniesienie obszar rannych powyżej serca, aby zmniejszyć stan zapalny. Po zapalenie ustąpi, ciepło jest czasem wykorzystywane do promowania przepływu krwi (z jego właściwości lecznicze) do okolicy.

Rodzaje leków

Ibuprofen, naproksen i inne leki przeciwzapalne mogą łagodzić stan zapalny i ból. Leki te służą jako inhibitory COX-2, które zapobiegają tych enzymów i prostaglandyn (chemikalia) od reakcji, jak zwykle nie do różnych urazów. To pomaga łagodzić ból i obrzęk. Maści do stosowania miejscowego, takie jak Bengay także mogą być skuteczne do leczenia uszkodzenia mięśni Sartorius. W cięższych przypadkach, sterydy mogą być przepisane.

Rodzaje ćwiczenia rozciągające i masaż

Gdy obrzęk i większość bólu ustąpiła, ćwiczenia rozciągające mogą być realizowane do reacclimate mięsień Sartorius do ruchu. Rozciąganie promuje również przepływ krwi do obszaru, który pomaga rozluźnić górę mięśni. To może zacisnąć mięśnie w okresie bezczynności, zwłaszcza u osób starszych. Regularne rozciąganie, nawet po zagojeniu szkody, pomoże zapobiec przyszłym urazom. Masaż jest czasami używana do promowania przepływu krwi i limfy, zrelaksować mięśnie, łagodzi skurcze, zmniejszyć potencjalne blizny i poprawić gojenie tkanki mięśniowej.

Rodzaje ćwiczeń oporowych

Kiedy osoba odpowiednio wyciągnął Mięsień krawiecki na duży okres czasu, mogą być gotowe do jakiegoś oporu ćwiczeń. Ćwiczenia w pozycji siedzącej lub stojącej zgięcie biodra są często zalecane przez siłę budowania. Ćwiczenia zgięcia są zaprojektowane, aby zapewnić napięcie podczas pchania razem nogi (w pozycji siedzącej) lub przesuwając nogi do tyłu (stoi). Oba te ruchy mogą pomóc odbudować siłę w mięśniach Sartorius poszkodowanej. Rozszerzenia kolana również budować siłę w wewnętrznych ud i kolan sekcji mięśni Sartorius.

Rama czasowa

Nie ma ustalonego czasu ramki do przezwyciężania urazu mięśni Sartorius. Ci, którzy są bardziej aktywne w leczeniu ich uszkodzenia mogą spodziewać się goją się szybciej niż inne.

Zwolnienie z bólem mięśni Sartorius

Sartorius jest najdłuższy mięsień w ciele człowieka. Jest on dołączony do dolnej części zewnętrznego biodra, przecina wewnętrzną udo i łączy się z wewnętrznej części kolana. Ból mięśni w regionie Sartorius mogą być spowodowane przez bieganie, skakanie lub silnego uderzenia. Ból jest często odczuwane w okolicy pachwiny, który czasami sprawia, że ​​trudne dla ludzi, aby podnieść swoje kolana lub łączą swoje nogi. Leczenie tego typu urazów może to odpoczynek, lód, ciepło i różne ćwiczenia rozciągające.

Reszta, Ice i ciepła

Jeśli masz Sartorius ból prawdopodobnie będziesz musiał wydłużony okres odpoczynku, aby uzyskać nad dolegliwości. To pomoże zapobiec dalszym uszkodzeniom mięśnia. To również daje czas, aby złagodzić swój krawiecki bólu za pomocą lodu i ciepło. Lód jest najbardziej efektywna, gdy jest on stosowany w ciągu dnia, w odstępach 20-minutowych. Należy go stosować w pierwszych 48 godzin po rozpoczęciu bólu. Lód powoduje skurcz naczyń (zwężenie naczyń krwionośnych), który łagodzi ból, obrzęk i zmniejszając przepływ krwi i limfy do mięśni. Kiedykolwiek używać lodu, upewnij się zachować to dociskany mięśnia. Zastanów opierając swoje biodro się na poduszce. Podnosząc rannych mięśni nad swoim sercu może również pomóc zmniejszyć stan zapalny. Gdy początkowy obrzęk ustąpi, można użyć poduszki lub gorącą kąpiel, aby promować przepływ krwi do mięśnia Sartorius.

Leki

Możesz także użyć leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen traktować sarorius ból mięśni. Leki te stanowią inhibitory Cox-2, które zapobiegają COX-2 enzymów z stymulowanie pewnych substancji chemicznych ciało prostaglandyn. Reakcję pomiędzy enzymami i chemikalia te naturalną odpowiedzią organizmu na napięcia mięśni lub urazów. Spróbuj użyć miejscowo maści, takich jak Bengay do bólu mięśni Sartorius. Jeśli ból i dyskomfort są poważniejsze, lekarz może przepisać niektóre leki zwiotczające mięśnie, a nawet sterydy, które pomogą Ci się ból w mięśniach Sartorius.

Ćwiczenia

Gdy początkowy obrzęk ustępuje, można wykonać pewne ćwiczenia rozciągające, aby złagodzić swój krawiecki ból mięśni. Ćwiczenia te pomagają promować przepływ krwi do mięśni.

Jednym z ćwiczeń jest wykorzystać elastyczne pasma. W pozycji siedzącej, owinąć jeden koniec wokół uda i krok na drugim końcu. Powoli podnieść kolano o ile można, a następnie zrelaksować. Powtórz 10 razy ruchowi z każdej nogi. Użyj nacisku ręki, jeśli nie elastyczny ściągacz.

Następny krok do przodu i ugnij kolana, kładąc tylną jedną podłogi. Rozciągnąć mięśnie Sartorius się do 30 sekund, a następnie powtórz ruch po drugiej stronie.

Istnieje wiele sposobów, aby rozciągnąć mięśnie Sartorius. Możesz rozłożyć nogi w pozycji siedzącej i rozciągnąć, rozciągać ją ramiona, podczas gdy na plecach, lub umieścić nogi na podwyższonej powierzchni i naciągnąć go. Najważniejsze jest, aby podjąć stopniowe podejście do rozciągania i ograniczyć zakres ruchów, aby nie doświadczyć żadnych podwyżek w bólu.

Sartorius ćwiczenia

Sartorius ćwiczenia

Sartorius jest najdłuższy mięśni w organizmie człowieka. Biegnie od miednicy aż do kolana. Jest to jeden z pięciu mięśni zginaczy stawu biodrowego, które zebranie nogi i biodra w zgięcie (w tym kolanie). Jest również stosowany w biodra uprowadzenie i rotacji bocznej. Sartorius jest trudne do izolowania na własny, jak jest używany w połączeniu z zginaczy stawu biodrowego, które są powszechnie używane w połączeniu z mięśni brzucha.

POZYCJI LEŻĄCEJ SARTORIUS ĆWICZENIA

Sprzęt: Odporność zespołu/rury leżeć na plecach z jednego kolana zgięte i stopy płasko na podłodze. Obracać miednicy górę upewniając się, że plecy płaskie. Podpinamy zespołu/okolice stopy nogi przeciwnej i ciągnąć tego pięty w kierunku pachwin jako biernego ruchów stawu kolanowego (uprowadzenie). Dwa komplety 10 do 15 powtórzeń i następnie przełączyć stronach.

STAŁEGO HIP UPROWADZENIE

Sprzęt: Odporność na zespół rury, pętli lub krawat wokół jednej kostki i krok na zespół z innych stóp pasma. Stań prosto i napinaj mięśnie brzucha. Utrzymanie obu nóg do przodu, podnieść nogę załączony biernego na Twojej stronie i powrót do pozycji wyjściowej. Zmiana oporu poprzez wzmocnienie zespołu bliżej lub ojciec od dołączonego końcem zespołu. Dwa komplety 10 do 15 powtórzeń i następnie przełączyć stronach.

ROMAN KRZESŁO UNIEŚĆ BIODRA

Sprzęt: Krzesło rzymskie pozycji ciała na krześle Roman więc plecach jest przeciwko pad i nogi są bezpłatne do powieszenia. Trzymając obie nogi razem, unieś kolana do klatki piersiowej i powrót do pozycji wyjściowej. Dwa komplety 8 do 15 powtórzeń i następnie przełączyć stronach.

STAŁEGO CURL NOGI

Sprzęt: Leg curl maszyna maszyny Dopasuj według instrukcji afisz wyświetlane. Utrzymując napięte mięśnie brzucha i postawy wyprostowany, flex kolana pad za uda i powrót do pozycji wyjściowej. Dwa komplety 10 do 15 powtórzeń i następnie przełączyć stronach.

Co to jest lek Augmentin służy?

Co to jest lek Augmentin służy?

Augmentin, marka leku, zawiera połączenie amoksycyliny i kwasu klawulanowego. Lekarze przepisują Augmentin powszechnie do leczenia chorób wywołanych przez bakterie.

Funkcja

Amoksycyliny w Augmentin zaburza procesów wewnętrznych, że komórki bakteryjne wykorzystują do produkcji energii i rozmnażajcie się, ale niektóre szczepy bakterii zawierają substancje chemiczne znane jako beta-laktamazy, które rozkładają amoksycylinę. Z kwasem klawulanowym w Augmentin uniemożliwia działania beta-laktamazy, co pozwala amoksycylina pozostać skuteczne.

Rodzajów zakażeń

Lekarze przepisują Augmentin w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, dolnych dróg oddechowych, w uchu środkowym, zatok przynosowych i skóry. Augmentin jest skuteczny wobec wielu szczepów bakteryjnych, w tym Branhamella, H. influenzae, E. coli, Klebsiella, Enterobacter i gronkowca.

Ramy czasowe

Lekarze zazwyczaj przepisują jedną dawkę produktu Augmentin co osiem do 12 godzin, zgodnie z amerykańskiego National Library of Medicine. Czas wymagany do przebiegu leczenia Augmentin zależy od rodzaju i miejsca zakażenia.

Ostrzeżenie

Niektórzy pacjenci rozwijać ciężkie reakcje alergiczne na Augmentin, takie jak wstrząs anafilaktyczny lub zespół Stevensa-Johnsona, ostrzega US National Library of Medicine. Jeśli wystąpią trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kołatanie serca, pokrzywka skóry lub owrzodzenia biorąc Augmentin, szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Rozważania

Lekarze rzadko przepisują Augmentin do stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg. Jeśli masz historię ciężkiej biegunki, choroby nerek, wątroby, mononukleoza, fenyloketonurią lub alergii na amoksycylinę lub inne cefalosporyny antybiotyki, to może nie być bezpieczne, aby podjąć Augmentin, ostrzega Mayo Clinic.

Co zrobić, gdy Skolioza jest coraz gorzej po zabiegu

Kiedy dziecko zdiagnozowano skoliozę, będzie ona musiała zobaczyć jej lekarza dwa razy w roku, aby upewnić się, że jej stan nie pogorszy. Jeśli tak, to należy wziąć pod uwagę możliwość, że będzie ona nosić szynę na kilka lat lub poddać operacji kręgosłupa.

Jak diagnozuje się skoliozy

Rozpoznanie skoliozy jest wtedy, gdy lekarz patrzy na żebra dziecka i plecy. Jeżeli żebra są nierówne, z jednej strony klatki piersiowej wyższą niż inne, lekarz będzie zamówić rentgenowski tak potrafi zmierzyć stopień krzywizny. Skolioza jest uważane za gorsze dziecko, które wciąż rośnie, ponieważ krzywizna będzie jeszcze gorzej, jak ona rośnie.

Jak Skolioza leczyć?

Łagodne skolioza generalnie nie wymaga leczenia. W celu upewnienia się, skolioza dziecka pozostaje łagodny, będzie ona musiała zobaczyć swojego lekarza co cztery do sześciu miesięcy.
Jeśli skolioza dziecka nie pogorszy się, lekarz może przepisać klamrach, że będzie ona nosić dopóki nie przestał rosnąć. Jeśli klamra nie pomaga i stopień krzywizny rośnie, lekarz pediatra może zdecydować się na operację korekty krzywizny.
Skolioza może być trudne rozpoznanie dla dziecka żyć. Noszenie klamrach i poddawanych operacji kręgosłupa umieści obciążenie dziecka. Ona musi się z emocjonalnego wsparcia w celu uzyskania przez leczenie.

Chirurgia

Lekarz pediatra może doradzić operację dla dziecka, jeśli jej skrzywienie kręgosłupa jest wyższa niż 45 stopni, jeśli ona wciąż rośnie i utrzymać krzywiznę z coraz gorzej.
Chirurg może usunąć stabilizować i bezpiecznika lub przyłączyć jeden lub kilka kręgów w celu utrzymania krzywiznę z pogłębieniem.
Inną formą zabiegu wykorzystuje implanty, które są umieszczone na grzbiecie, aby utrzymać go prosto i prawidłowo ustawione. Należy omówić wszystkie opcje z lekarzem pediatrą, ponieważ trzeba będzie myśleć o różnych kwestiach, takich jak rozwój dziecka, korzyści i ryzyko związane z operacją i szanse Twojego dziecka przeżywania innego krzywiznę jak ona dorasta.

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Erik Erikson był psychoanalityk, który studiował zadań rozwojowych na różnych etapach życia. Jego teorie cyklów rozwojowych człowieka podzielony na osiem odrębnych etapach. Pierwsze cztery etapy - niemowlę, maluch, przedszkolak, a dzieci w wieku szkolnym - w zakresie od zera do około dwunastego roku życia. Piąty etap, dorastania, opisuje most od dzieciństwa do dojrzałości; trzy ostatnie etapy - młodych, w średnim wieku i osoby starsze - są związane wyłącznie z dorosłości.

Młodzieży

Młodzieży etap odbywa się między 12 a 18 lat, i jest również nazywany "tożsamość versus rola błąd." Erikson uważa, że ​​przed dorastania osobowość została ukształtowana przez to, co stało się z osobą, ale po tym momencie, że to bardziej zależy od wyborów dokonanych przez osobę samego. W tym czasie jednostka będzie wycofać się z jego rodziną urodzenia w celu dochodzenia jego indywidualność i będzie rozwijać swój własny zestaw ideałów. Relacje z przyjaciółmi i rówieśnikami mają ogromne znaczenie w okresie dojrzewania.

Młody dorosły

Młodych dorosłych trwa od 18 do 35 i jest opisany jako "intymności kontra izolacji." Na tym etapie życia jest poszukiwanie indywidualnego partnera i domu sama. Jeśli nie powiedzie się ona w tworzeniu takiego intymnego przywiązania, może ona stać samodzielnie lub rozwijać poczucie wyższości w samoobronie. Wiele osób zaczyna rodzin na tym etapie; podstawowe relacje z romantycznymi partnerów i potomstwa.

Średnim wieku dorosłym

Model Erikson nazywa 35 do 65 w średnim wieku dorosłych lat i opisuje je jako "generativity kontra stagnacji." Ta grupa wiekowa ma kontrolę społeczną więcej niż każdy inny, i te lata są zajęci i twórczy. Dorosłych w średnim wieku stara się być produktywny w społeczności. Pracuje przekazać jego kulturę i wartości, wraz z jego dziećmi i prowadzenia nowej generacji. Może on walczyć ze stagnacją lub egocentryzmu, kiedy dzieci opuszczają dom lub gdy jego kariera nie spełnia.

Starszych dorosłych

Późna dorosłość - wiek 65 i - charakteryzował Erikson jako "uczciwości w stosunku rozpaczy." Wierzył, że jeśli dana osoba była zadowolona z życia Miała LED - jeśli wszystkie jej zadania rozwojowe zostały zrealizowane i "zintegrowane" do jej osobowości - to spadające lat jej będzie czas zadowolenia. Jeśli nie zostały spełnione, ona czuje, jakby jej życie zostało zmarnowane. Zadowolił starszych dorosłych mogą czuć usprawiedliwiony i mądry, a osoby niezadowolone mogą czuć rozpacz, jak skupić się na swoich niepowodzeń.

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Struny głosowe są mięśnie głosowe w gardle, i jak wszystkie mięśnie w organizmie, mogą być skręcona i napięte, w czasie śpiewu. Ogrzewając je z ćwiczeń lekkich, takich jak rozciąganie, oddychanie i skale, będzie relaks i odpowiednio przygotować ich do śpiewu.

Rozciąganie całego ciała

Stretching pierwsze ciało zrelaksuje szyję, plecy i mięśnie klatki piersiowej, co pozwala na lepsze oddychanie i kontroli oddechu. Zacznij z "szmaciana lalka". Zakręt do przodu w talii, pozwalając ramiona i głowa powiesić luźno, delikatnie odchylić się na boki jak "szmaciana lalka", to zrobić kilka razy. Następnie stanąć wysoki, ręce wzdłuż tułowia, weź głęboki oddech, jak podnieść ręce nad głowę. Dotrzeć do sufitu, a następnie powoli wydech przynosząc swoje ramiona do boków.

Warga rolki --- Buzz

To ćwiczenie rozgrzewa usta i gardło. Wydech przez usta pomarszczona podczas tworzenia dźwięku jak motorówki, zrobić kilka razy. Następnie zrobić slajd brzęczeć między tonami. Ton bazowa, do czwartego, i powrót do bazy w C-dur (do-fa-do). Brzmi jak "ee" lub "oo." Przesuń w górę o pół kroku za każdym razem do D, G i E. To wymusza dobre wsparcie oddechu.

Piąte slajdów Skala nagrzewania

Następny jest piątym slajdów rozgrzewka. Zacznij na piątym sygnale z sylaby "wee" i zjechać w dół do bazy, (tak-nie), C-dur ponownie. Powtórzyć w tych samych kolorach, z "zoo", a następnie przenieść się pół kroku i powtórz "Wee-zoo." Nadal porusza się w pół kroku.

Pięć Tone Skala Warm-Up

Zacznij na piątym tonu i schodzimy do bazy przez etapy: tak, fa, mi, re, zrobić. Najpierw zrobić sylabę "na", a następnie "ba", "Noh" i "noo" przenieść się pół kroku i powtórz skalę na każdej sylabie. Przenieś się pół kroku z każdym powtórzeniem. Śledź że z arpeggio zstępującej: do, se, mi, czy na sylabie "Nie." Powtórz na "nay", "z domu", "Noh" i "noo", a następnie w dalszym ciągu poruszać się pół kroku i powtórzyć na każdej sylabie ponownie.

Oktawa slajdów Warm-Up

Użyj Buzz i rozpocząć w liście podstawowej; przesuń się o oktawę w dół i powrót do bazy: nie, nie, nie. Powtórz "oo", poruszać się o pół kroku, zrobić szum i "oo." Nadal się pół kroku. Prawidłowo dobra rozgrzewka będzie przygotować się do praktyki śpiewu.

Korzyści i konsekwencje

Ocieplenie strun głosowych przygotowuje ich do wytężonej działalności. Struny głosowe są jak mięśnie, potrzebują one przepływ krwi, relaks i wygładzania powietrza przepływającego nad nimi, w celu przygotowania ich do śpiewu. Plus, rozgrzewka trenować strun głosowych i wzmocnienie ich do silniejszego głosu. Uszkodzenie strun głosowych, jak skręcenie lub odkształcenia mogą wystąpić, co może prowadzić do pęcznienia i chrypki jeśli zmuszają do sing przed ich ciepło.

Jaki jest cel DNA?

Jaki jest cel DNA?

DNA, lub kwas dezoksyrybonukleinowy, jest cząsteczka genetyczny, który zapewnia strukturę i funkcje ciała. Przechowuje informacje długoterminowego na budowę i naprawę komórek, rozmnaża się przez podział komórki i transferów informacji do innych komórek. DNA znajduje się głównie w jądrze komórki "i mitochondriów, które są centrum dowodzenia i generator energii w komórkach, odpowiednio. DNA jest niezbędna do wszystkich znanych organizmów żywych na tej planecie, z wyjątkiem niektórych wirusów.

Właściwości

DNA składa się z rodzaju cząsteczek cukru i cząsteczki fosforanu, który tworzy mainframe cząsteczki DNA. Pomiędzy nici cząsteczki cukru i fosforanowe są cztery rodzaje zasad, które są połączone ze sobą w różnych kombinacji trzech. Te zasady są adenina, cytozyna, guanina i tymina, które połączenia dwóch nici DNA ze sobą w celu utworzenia podwójnej helisy. Przypomina skręconą drabinę, w której szczeble są podstawy i boki drabiny są cukier i mainframe fosforan.

Magazynowanie

Informacji genetycznej, która zawiera instrukcje dla komórek do wykonywania ich szczegółowe zadania są przechowywane w bazach DNA. Niektóre informacje mogą mieć wpływ na widoczne cechy lub właściwości organizmu, takich jak kolor oczu, liczba cyfr masz i twój wzrost. Inne informacje przyczynia się do normalnych funkcjach biologicznych, takich jak synteza białka, konserwacji systemu immunologicznego i produkcji hormonalnej i regulacji. Jeśli twoje DNA zostanie uszkodzony lub zmutowany, to może mieć negatywne skutki dla zdrowia, które może sprawić, że podatne na choroby lub w stanie naprawić uszkodzone tkanki, wyjaśnia psycholog Stuart Fox, autor "Fizjologii Człowieka" serii.

Replikacja

DNA jest w stanie replikować się w czasie wzrostu i rozwoju organizmu na etapy lub do naprawy tkanek szkody. W trakcie podziału komórek nici DNA dzieli się na dwie części w jądrze. Specjalny enzym w komórce tworzy komplementarnych nici dla każdej połowy, tworząc dwie nowe DNA z dokładnych sekwencji genetycznych jak oryginalnego DNA. Tak więc, każda komórka córka dostaje dokładnie taką samą kopię DNA jako komórki macierzystej.

Tłumaczenie i Transciption

Przed komórka replikuje DNA w komórce macierzystej może stanowić komplementarnego DNA, aby pasował do rozdzielonych nici RNA, - albo za pomocą kwasu rybonukleinowego - która działa jako posłańca, z wytworzeniem odpowiedniej sekwencji genetycznych oraz w celu utworzenia nowych kodów DNA. Ten proces kodowania genetycznego DNA i budowy nowych nazywa po polsku i transkrypcji, odpowiednio, zapewniając nowe komórki otrzymują identyczną informację DNA jako komórki macierzystej.

Co to jest poziom RDW?

Co to jest poziom RDW?

RDW oznacza szerokość rozkładu czerwonych komórek. Ten test jest pomiar ile każdy czerwonych krwinek zmienia wielkości. RDW jest częścią badania krwi, pełnej morfologii krwi lub CBC, który mierzy wiele innych składników krwi i produktów krwiopochodnych.

Co do RDW Środki

RDW mówi zmienność wielkości czerwonych krwinek. Zmniejszenie liczby oznacza, że ​​czerwone krwinki nie różnią się znacznie pod względem wielkości, podczas gdy wysokie liczby komórek oznacza się znacznie różnić w bardzo małych i bardzo dużych czerwonych krwinek. Stwierdzenie, że jest niska lub wysoka wskazywałyby na potrzebę dalszych badań w celu określenia przyczyny wyników.

Co to jest normalna

Istnieje zwykle pewna zmienność w wielkości erytrocytów i normalnie RDW spadnie pomiędzy 10,2 procent do 14,5 procent. Liczba ta będzie nieco inny od laboratoriów, ale normalny zakres zostanie przedstawiony w sprawozdaniu z badań.

Niskie RDW

Niskie RDW oznacza, że ​​wszystkie erytrocytów są tej samej wielkości. Może to być spowodowane przez niedokrwistość makrocytowej w którym jest bardzo mało krwinek czerwonych, ale są bardzo duże. Może to być również spowodowane w mikrocytarnej niedokrwistości, gdy istnieje kilka krwinek czerwonych, ale są one bardzo małe.

Wysokie RDW

Wysoka RDW oznacza dużą różnorodność wielkości komórek z bardzo małej do bardzo dużej. Może to być spowodowane warunkami takimi jak niedoboru witaminy B12 i kwasu foliowego. Ponadto, może to wskazywać na niedobór żelaza niedokrwistość lub do talasemii intermedia.

Jak stwierdzić, czy butelka jest BPA free?

Jak stwierdzić, czy butelka jest BPA free?

Od krzesła do butelek i wielu innych pojemników z tworzyw sztucznych jest zawsze obecny w naszym społeczeństwie. Jednak niektórzy uważają, że ma swoje konsekwencje. BPA lub bisfenol-A, jest kluczowym budulcem popularnej lekkiego wytrzymałego tworzywa sztucznego, z poliwęglanu. W badaniach laboratoryjnych na gryzoniach, w tym chemicznego powodują raka, otyłość, behawioralne i inne problemy zdrowotne. Niektórzy obawiają się, że BPA stwarza podobne skutki dla zdrowia ludzi. Konsumenci mają dziś opcje przy zakupie plastikowych pojemników. Plastikowe butelki są oznaczone kodem, więc dowiedzieć się, które mogą zawierać BPA przed zakupem kolejnej butelki.

Instrukcje

1 Obróć butelkę nad aby zobaczyć numer wydrukowany na symbol recyklingu na dole.

2 Sprawdź, czy jest to jeden z tworzyw sztucznych, które mogą Leach BPA. Butelki z numerem kodu 1 do 6 nie zawierają BPA; plastikowe butelki z wodą wykonane są z reguły kod 1 PET / PETE plastiku. Butelka z numerem kodu 7 wskazują, że jest wykonana z innego rodzaju tworzywa sztucznego i może zawierać BPA o ile nie stanowi to bisfenolu.

3 Sprawdź resztę butelki na naklejce lub symbol, który mówi "BPA-free." Jeśli zawiera tę pieczęć aprobaty możesz mieć pewność, butelka nie zawiera BPA.

Wskazówki

  • Istnieje wiele opcji dla konsumentów, ponieważ sklepy zaczął ciągnąc produktów zawierających BPA ze swoich półek. Sprawdzić, szkła lub metalu wolnego od BPA butelek wody.
  • Kod 1 PET / PETE plastik zazwyczaj produkowane jest do jednorazowego użytku. Niektórzy uważają, że jest bezpieczny do ponownego wykorzystania tych butelek kilka razy przed recyklingu. Aby być na bezpiecznej stronie, jednak ich nie używać więcej niż raz.

Co to jest dysgrafii pisowni?

Co to jest dysgrafii pisowni?


Studenci z dysgrafii, a niepełnosprawnością intelektualną, które utrudnia pisemnej wypowiedzi, często mają problemy z ortografią, bo pisać listy w porządku, komponować słów do tyłu, opuścić sekcje słów, lub pominąć interpunkcję.

Przyczyny

Ponieważ pismo łączy wiele złożonych funkcji mózgu, dysgrafii może wynikać z każdej słabości w tym linku, w tym szkody dla części mózgu.

Osoby z rozpoznaniem dysgrafii mogą wykazywać dysleksji, słuchowe lub przetwarzanie słabość języka, zaburzenia deficytu uwagi, problemy wzrokowe lub przetwarzania sekwencyjnego słabość przetwarzania.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Dysgraphic pisarze wyświetlić wczesne oznaki problemów ortograficznych przez mieszanie się małe i wielkie litery, używając nieczytelne pismo, trzymając długopis niezgrabnie, a pojawiające się sfrustrowani, ponieważ organizują słowa i myśli na papier.

Studenci z dysgrafii często wykazują znaczną lukę pomiędzy zrozumieniem - ustnej i pisemnej komunikacji w zamyśleniu przez mowę, ale nie jest w stanie zrobić to samo na stronie. Ich umiejętność pisania nie pojawia się, aby dopasować ich inteligencji.

Strategie

Pomyślnie do czynienia z dysgrafii pisowni wymaga czasu, wysiłku i silny system wsparcia uczniów, rodziców i nauczycieli.

Strategie obejmują podkreślające myśli przed napisaniem, dyktując pomysłów w magnetofonie, ćwiczenia umiejętności klawiaturowych zamiast pisma, i za pomocą programów komputerowych, aby sprawdzić pisownię.

Badania

Chociaż dysgrafii stawia wyzwanie na całe życie, badania pokazują, że ludzie mogą skutecznie radzić sobie z tym niepełnosprawnością intelektualną i innymi podobnymi schorzeniami. Gdy prawidłowo zdiagnozowana, studenci szybko zostawić swoich poprzednich etykietach "powolny" lub "do tyłu", naprzód, by stać się pewni zdobywców wykorzystujące alternatywne style uczenia się.

Osoby o dysgrafii

Znani ludzie z dsylexic dysgrafii to Pres. George Washington, generał George Patton, naukowiec Albert Einstein, a tajemnica pisarz Agatha Christie.

Co to jest test zmarszczek?

Co to jest test zmarszczek?


Kiedy spotykamy się z ofiarą wypadku, jedna z pierwszych rzeczy, które chcesz sprawdzić, po podstawowe kontrole bezpieczeństwa pierwszej pomocy są zrobione, jest to, czy ofiara ma uszkodzenie nerwów. Jeśli poszkodowany jest przytomny, to będzie prawdopodobnie łatwo. Jeżeli nie, to jednak ich reakcję z wodą, znaną jako "test zmarszczek" może być jasne wskazanie.

Znaczenie

Ostatnio odnerwiony skóra nie marszczy. Oznacza to, że jeśli umieścić rękę ofiary wypadku (lub ręcznie chirurgia pacjenta) w wodzie, w ciągu 5 minut lub więcej, będzie można powiedzieć, czy istnieje uszkodzenie nerwów.

Funkcja

Test zmarszczek powinno być prowadzone w czystej wody, która jest około 40 ° C. Jeśli nerwy są nienaruszone, a następnie palce powinny marszczyć w około 3 1/2 minuty.

Rozważania

Uszkodzenie nerwu najprawdopodobniej nastąpiło, gdy dłoń jest podarty. To jest dobre wskazanie, że należy sprawdzić pod kątem uszkodzeń.

Korzyści

Badanie zmarszczek może być używany przez profesjonalistów i dobrych Samarytan zarówno do ustalenia, czy wypadek spowodował uszkodzenie nerwów. Może być stosowany na małych dzieci, które nie potrafią wyjaśnić ich objawy, a także u pacjentów nieprzytomnych.

Ostrzeżenie

Jeśli poszkodowany ma uraz pleców lub szyi, nie ruszaj ich bez profesjonalnej pomocy, nawet zrobić test zmarszczek.

Co to jest neuropatia demielinizacyjna?

Demielinizacyjnych, neuropatii, zwany także przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatię, jest postępującym zaburzeniem neurologicznym. Jest to choroba zapalna obwodowego układu nerwowego, zbliżony zespół Guillaina-Barrego.

Fakty

Demielinizacyjnych, neuropatii jest stan spowodowany przez uszkodzenie osłonki mielinowej, które owija się wokół włókien nerwowych. To jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle dotyczy młodych dorosłych, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok.

Objawy

Objawy to osłabienie i drętwienie, które zwykle zaczyna się w palcach rąk i nóg. Może wystąpić zmęczenie i utrata odruchów.

Leczenie

Kortykosteroidy może być przepisywany przez nich samych lub w połączeniu z lekami immunosupresyjnymi. Wymiana osocza i IV terapii immunoglobulina może być korzystne. Fizykoterapia może poprawić siłę mięśni i mobililty.

Rokowanie

Rokowanie w tej chorobie jest nieprzewidywalny. Niektórzy ludzie mają spontaniczne ożywienie, podczas gdy inni doświadczają częściowego zwrotu między nawrotami.

Rozważania

Podobnie jak w innych chorobach autoimmunologicznych, CIDP może zastosować schemat nawrotów i remisji, w trakcie których objawy mogą być lub mogą nie być gorszy. Ten wzór różni się znacznie od jednej osoby do następnej, i to jest niemożliwe, aby wiedzieć na pewno, co ścieżka choroba zabierze.

Co to jest Ruch korowe zaburzenia?

Korowej zaburzenia ruchu jest stan, w którym korpus ma problemów poruszający się w sposób prawidłowy. Istnieje wiele różnych zaburzeń, które należą do tej kategorii. Niektóre powodują mimowolne ruchy, inne powodują drżenie lub skurcze. Leczenie tych zaburzeń zmienia się w zależności od przyczyny.

Przyczyny

Przyczyny zaburzeń ruchowych kory są zróżnicowane. Zaburzenia te mogą być powodowane przez mutację genetyczną, urazu mózgu, choroby lub ubocznych efektów leków.

Pląsawica i atetozy

Te dwa zaburzenia ruchu powodują powolne, mimowolne ruchy wijące. Są one spowodowane aktywnością ponad w zwojach podstawy i są zwykle połączone z innymi przyczyn, takich jak uszkodzenia mózgu lub choroby. Leczenia pląsawicy i atetoza polega znalezieniu przyczyny i traktowanie go, często z lekami.

Ataksja

Ataksja obejmuje problemy koordynacyjne i wynika z uszkodzenia móżdżku. Leczenie ataksji zależy od przyczyny i może obejmować leki, fizykoterapia lub operacji mózgu.

Dystonia

Osoba z dystonią doświadcza skurcze mięśni, które zakłócają ruchu. Te wahają się od łagodnych skurcze, wpływając jedynie niewielką część ciała, do ciężkich skurcze, które ograniczają ruch w całym organizmie. Dystonia jest traktowany leków lub terapii Botox.

Choroby

Niektóre choroby może prowadzić do zaburzeń ruchowych. Należą do nich choroby Huntingtona, która jest chorobą dziedziczną i choroby Parkinsona, które jest spowodowane przez pogorszenie niektórych częściach mózgu. Choroby te są znane lekarstwo, ale objawy mogą być złagodzone za pomocą leków.

Co to jest zaburzenie Leczenie dystonicznych Ruch?

Zaburzenia ruchowe, zwane również dystonicznej dystonie, to grupa schorzeń neurologicznych charakteryzujących bieżącą skurcze mięśni, które powodują mimowolne i czasami bolesne skręcenia i powtarzające się ruchy lub nieprawidłowe postawy.

Leczenie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok (NINDS), nikt nie leczenie działa dla każdego. Lekarze korzystają z różnych metod leczenia, aby zmniejszyć lub pozbyć się skurcze mięśni i ból.

Leki

Leki na zaburzenia ruchowe dystonicznych zazwyczaj wiąże leki, aby pomóc odpowiednie nierównowagi neuroprzekaźników. Według NINDS, pierwszym lekiem (triheksyfenidylu, benztropine lub procyklidyna HCL) lekarze często przepisują jest obniżenie poziomu neuroprzekaźnika acetylocholiny. Również stosowane są leki, takie jak diazepam, lorazepam, klonazepam i baklofenu do regulacji neuroprzekaźnika GABA. Wiele innych leków dostępnych opcji.

Rozważania narkotyków

Według NINDS, odpowiedzi na leki do dystonii zmienia się u pacjentów w tej samej osoby w czasie. Lekarze przepisują często kilka rodzajów leków, w różnych dawkach, patrząc w kombinacji, która skutecznie leczy objawy powodując jednocześnie najmniejszą liczbę działań niepożądanych.

Inne zabiegi

Fizjoterapia, szynowanie, zarządzanie stresem i biofeedback może pomóc ludziom z pewnymi rodzajami dystonii.

Chirurgia

Operacja mózgu w leczeniu zaburzeń ruchowych dystonicznych jest opcja, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Jednakże, zgodnie z NINDS, opcji chirurgicznych może spowodować zniekształcenia mogą być nieprzewidywalne może trwać tylko przez krótki czas i nie mogą być odwrócone.

Co to jest przedsionkowy oczopląs?

Co to jest przedsionkowy oczopląs?


Przedsionkowy oczopląs jest mimowolne ruchy oka wynikające z nieprawidłowych bodźców do ucha wewnętrznego. Stan wymaga badania neuro-okulistyczny i ocenę przez neuroradiologist według eMedicine.

Rodzaje

Dwa rodzaje oczopląsu przedsionkowego są ośrodkowy i obwodowy. Centralny przedsionkowy oczopląs może produkować jedną stronę lub dwukierunkowej ruchu oka. Obwodowe przedsionkowe eksponaty oczopląs tylko w jedną stronę ruchu oka.

Przyczyny

Potencjalne przyczyny przedsionkowego oczopląs obejmują choroby Meniere'a, która jest chorobą ucha wewnętrznego i toksyczność leku. Uszkodzenia mózgu powodują także przedsionkowego oczopląs.

Oceny

Pacjenci, u których przedsionkowy oczopląs bez znanej przyczyny mogą poddać się rezonans magnetyczny (MRI), badanie. Innym rodzajem testu, electronystagmography można ocenić mięśnie oczu w celu określenia kierunku i prędkości ruchu oka.

Leczenie

Toksyna botulinowa, substancję, która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym, to czasami wtryskiwany do zmniejszenia ruchu oka. Operacja jest niezbędne w niektórych przypadkach, w zależności od przyczyny tego stanu, zgodnie z eMedicine.

Rozważania

Obwodowych przedsionkowy oczopląs może pojawić wraz z innymi warunkami, takimi jak szum w uszach słuchowe lub głuchotę, według eMedicine.