adcov.com

co to jest pseudo neuropatia

Co to jest Foraminal Neuropatia?

Każdy dostaje mrowienia w rękach i palcach od czasu do czasu, lub uczucia "szpilki-i-igieł", ale objawy te zazwyczaj ustępują tak szybko, jak się pojawiają. Kiedy nie zniknie, może to wskazywać, że masz problem z kręgosłupem kanałów nerwowych - stan zwany foraminal neuropatia.

Co to jest Foramin?

Otwór wielki kości potylicznej jest otwór u podstawy czaszki, przez który rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych przejść, łączącej kręgosłupa do mózgu. Foramin jest kanał chrząstki do nerwów, ucieka od czaszki iw dół na środku kanału kręgowego.

Co to jest Foraminal Neuropatia?

Foraminal neuropatia występuje, gdy kanał ten zaczyna zawęzić, kładąc nacisk na nerwy i dając szczypanie, mrowienie odczucia, silny ból i powoduje problemy z poszczególnych dysków kręgosłupa. Zwężenie może wystąpić z powodu starzenia się lub urazu, lub od problemów, takich jak zwężenie kanału kręgowego. Inne czynniki to choroba zwyrodnieniowa dysku i przepuklina dysków.

Jak Foraminal Neuropatia zdiagnozowano?

Poza objawów bólu i mrowienia, zwężenie czaszkowych widać na skanowaniu CT albo MRI. Inne objawy mogą obejmować ostre bóle lub ból przeszywający w ramionach i rękach, lub obszarów drętwienie. Promieniujący ból jest inny objaw.

Leczenie Foraminal neuropatii

Zabiegi obejmują resztę, terapii fizycznej i pracy z chiropraktyka lekarza, a także przemian aplikacje lodu i ciepła. Leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie mogą być określone i zastrzyki steroidowe w zagrożonym obszarze pleców mogą przynieść ulgę.

Chirurgia

Brak mobilności i silnego bólu wskazywać może być potrzebna operacja. Gdy zwężenie jest ciężka, neurochirurgii może być w stanie rozszerzać kanału nerwu za pomocą operacji zgrzewania rdzenia.

Co to jest Ganglionopathy Neuropatia czuciowa?

Co to jest Ganglionopathy Neuropatia czuciowa?


Czuciowa neuropatia jest zaburzeniem neurologicznym, które polega na obwodowy układ nerwowy. Istnieje kilkadziesiąt rodzajów sensorycznej neuropatii. "Ganglionopathy" - dosłownie, zaburzenia zwoje - jest cechą kilku z nich.

Definicje

Zwoje czuciowe znajdują się na korzeniach czaszkowych i rdzeniowych komórek nerwowych. Zapewniają one połączenie między centralnym układzie nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy) i obwodowego układu nerwowego (nerwów prowadzących odczucie z ciała do mózgu i rozkazów dla przepływu z mózgu do pozostałej części korpusu).

Przyczyny

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, infekcje mogą powodować uszkodzenie nerwów przez "warunki prowokowanie określonych zaburzeń w autoimmunologicznych, w których wyspecjalizowane komórki i przeciwciała ataku układu odpornościowego na własne tkanki organizmu." W swoim sprawozdaniu z 2006 konferencji, powiedział, że ganglionopathies instytut są bardziej prawdopodobne, aby być spowodowane zaburzeniami autoimmunologicznymi.

Objawy

Ganglionopathy może powodować problemy z równowagą, niepewny chód, drętwienie, mrowienie lub uczucie pieczenia. Objawy często zaczynają się w dłoni lub stóp, a ruch w kierunku tułowia i twarzy.

Diagnoza

Ogólne badanie fizykalne i neurologiczne, które obejmują testy krwi, zaburzenia będący szukać można następnie bardziej specjalistycznych badań, w tym tomografii komputerowej lub badania szybkości przewodzenia nerwu.

Leczenie

Każdy stan bazowy jest traktowany jako pierwszy. Inne opcje leczenia obejmują leki przeciwbólowe, pomoce mechaniczne, takie jak szelki, lub operacji, aby zmniejszyć nacisk na nerwy.

Co to jest Sural Neuropatia nerwów?

Co to jest Sural Neuropatia nerwów?


Podobnie jak w innych tkankach organizmu, nerwy są podatne na choroby lub urazu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nerwów obwodowych, które działają jako autostrady komunikacyjnej łączącej mózg i rdzeń kręgowy z resztą organizmu. Jako podtyp neuropatii obwodowej sural uszkodzenia nerwu ważnych właściwości związane z anatomią i funkcji struktur związanych.

Rodzaje neuronów i Anatomia

Neurony lub komórki nerwowe, nadające się w trzech głównych kategoriach: sensoryczna, silnika lub interneuronów. Neuronów czuciowych odebrać sygnały i przekazuje je do mózgu i rdzenia kręgowego. Natomiast neurony ruchowe otrzymują polecenia z mózgu i rdzenia kręgowego, które przekaźnika do mięśni i gruczołów. Niezależnie od ich funkcji, neurony mają pewne elementy konstrukcyjne: ciała komórki, aksonu i dendrytów. Ciało komórka zawiera jądro i jest siedzibą metabolizmu neuronów za. Aksonów jest długie włókna nerwowe, które przenosi sygnały elektryczne od korpusu ogniwa, natomiast krótkie, wielokrotne występy wymienione dendrytów przesyłania sygnałów przychodzących. Izolacyjne osłonki mielinowej często płaszcze aksonu.

Rodzaje

Nerw jest zasadniczo jak wiązka przewód z aksonów. Termin mono-neuropatia odnosi się do zaburzeń neurologicznych, wynikające z wadliwego działania pojedynczego nerwu. Kiedy kilka nerwów jednocześnie stać dysfunkcyjnych, wynikające choroba jest polineuropatia. Naukowcy i lekarze na ogół zgadzają się, że powszechne neuropatia obwodowa polineuropatia --- --- i często wiąże się z Sural nerw. Jednakże, samodzielnie Sural neuropatia --- lub prawda mono-neuropatia --- to bardzo rzadko.

Opis

W 2006 roku w numerze "Muscle & Nerve" czasopisma, lekarze opisali Sural nerw jako czysto zmysłowej nerwu z anatomicznym trajektorii sprawia, że ​​jest on szczególnie podatny na uszkodzenia. Wynika to z jej zwichrowanych oczywiście dół do unerwiają kostki i zewnętrzną część stopy. Rzeczywiście, Sural nerwów wynika z nerwu piszczelowego w tylnej części podudzia, przechodzi między szefami największych mięsień łydki i podróżuje głęboko w tkankach przed uruchomieniem powierzchownie, blisko ścięgna Achillesa.

Przyczyny

Dane kliniczne biorące w "Muscle & Nerve" punktu czasopiśmie urazu jako najczęstszą przyczyną neuropatii nerwu łydkowym. Możliwe źródła traumy to: złamanie kostki, zwichnięcie kostki, żyły odpędzania operację kolana, biegi długodystansowe, skokowego bydła, wystrzał i kompresji zewnętrznego. W 2009 roku emisji Ortopedii i Trauma, lekarze zauważył, że kompresja może wynikać z nerwów łzy mięśni łydek, a także przerost mięśni. Inne przyczyny neuropatii łydkowym mogą obejmować: zapalenie naczyń lub zapalenie naczyń krwionośnych; Torbiel zwojowych; Sural biopsja nerwu i cukrzycy.

Znaki i objawy

Uszkodzenia nerwów --- i dlatego objawy --- może wystąpić gdziekolwiek w dystrybucji nerwie łydkowym. Sural neuropatia zazwyczaj przekłada się na ból i zaburzenia czucia w skórze stopy i kostki, takich jak drętwienie i mrowienie. Według Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, ból neuropatyczny zwykle pogarsza w nocy, do tego stopnia, zaburzenia snu.

Diagnoza

Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke wymienia kilka procedur diagnostycznych dla neuropatii obwodowej, w tym dokładnego badania neurologicznego, badanie ogólne, szczegółowy wywiad, badania krwi, skóry, nerwów lub biopsji oraz badań obrazowych. W American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation czasopiśmie Dr Manouchehr i koledzy pamiętać, że izolowane Sural neuropatia często stanowi większe wyzwanie diagnostyczne niż inne rodzaje neuropatii obwodowej i wymaga oceny elektro-fizjologiczne.

Leczenie

Dla neuropatii łydkowym wynikającej z uwięzienia nerwu lub kompresji, Ortopedii i Trauma dziennik wymienia chirurgiczne uwolnienie jako najlepszego leczenia. Sural neuropatia związana z problemami kostki może wymagać fizjoterapia, usztywniający lub rekonstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, kluczem do leczenia choroby jest wyeliminowanie lub kontrolowania szczególnych przyczyn, leczenia chorób leżących u podstaw i zachowań adresowe, które mogą doprowadzić do dalszych uszkodzeń.

Co to jest Mediana Neuropatia?

Co to jest Mediana Neuropatia?


Mediana neuropatia jest terminem medycznym na zespół cieśni nadgarstka (CTS). Neuropatia oznacza chorobę lub uszkodzenie nerwu. W CTS, nerw w przegubie jest ściskany, powodując ból.

Częstość

Według Wagi Systems, Inc, zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, w tym CTS, stanowią prawie 7 procent schorzeń. Ponad połowa wszystkich urazów CTS doprowadzić w 31 dni lub więcej nieodebranych prac.

Objawy

Mrowienie i drętwienie dłoni lub palców każdego z wyjątkiem małego palca są najczęstsze objawy. Słabość w dłoni, jak i ból, który promieniuje od nadgarstka do ramienia lub nadgarstka do palców, są również częste objawy.

Przyczyny

Powtarzające się ruchy udziałem nadgarstków, takie jak pisanie lub za pomocą pewnych narzędzi, są znane przyczyny CTS. Jednakże CTS może również wystąpić w wyniku reumatoidalnego zapalenia stawów, cukrzycę i zatrzymywania płynu wywołane ciążą.

Leczenie

Ludzie z CTS mogą znaleźć ulgę poprzez noszenie szyny na nadgarstek lub biorąc niesteroidowe środki przeciwzapalne lub zastrzyki kortyzonu. Gdy te terapie nie działają, operacja może być skutecznym rozwiązaniem.

Zapobieganie

Rozluźnij rękę więc przyczepność jest luźniejsza i mniej energiczne. Wyginać i rozciągać ręce okresowo w ciągu dnia. Trzymaj dłonie i nadgarstki ciepła przez rękawiczkach.

Co to jest optyczny Neuropatia?

Neuropatia optyczne określeniem stosowanym do opisania każdego uszkadzającą nerwu wzrokowego, które jest wykorzystywane do transmisji informacji z oka do mózgu.

Przyczyny

Przyczyn neuropatii optycznego obejmują choroby jak stwardnienie rozsiane, infekcji bakteryjnych, wysokie ciśnienie krwi i zapalenie nerwu wzrokowego.

Ostrzeżenie

Nieleczony, neuropatia optyczna może spowodować trwałą utratę wzroku, która może zdarzyć się szybko.

Diagnoza

Powinieneś odwiedzić okulistę, jeśli wystąpi utrata ostrości wzroku. Lekarz będzie wyglądać z tyłu oczu, aby ustalić, czy neuropatia optyczna istnieje.

Leczenie

Określania i leczenia przyczyny jest najbardziej skutecznym sposobem na walkę z neuropatia optyczna.

Zagrożenia

Neuropatia optyczna najczęściej występuje u osób powyżej 50. młodych ludzi, to najczęściej w tych, którzy cierpią na silne bóle głowy migreny.

Co to jest łokciowego Neuropatia?

Co to jest łokciowego Neuropatia?


Neuropatia łokciowego jest stanem, który rozwija się, gdy nerw łokciowy, która biegnie w dół ramię i do ręki, jest uszkodzony i stan zapalny. Zaburzenie jest również określana jako łokciowej zespołu tunelu i rowerzyści odnoszą się do niej jako kierownicy porażeniem dziecięcym.

Objawy

Objawy neuropatii łokciowej mogą obejmować ból i drętwienie, mrowienie, które mogą być odczuwalne w ringu i małych palców, łokcia i przedramienia. Słabość strony mogą również rozwijać.

Przyczyny

Neuropatia łokciowego często rozwija się po uszkodzenia nerwu łokciowego przez powtarzające się ruchy nadgarstka lub kontuzji łokcia, zgodnie z University of Michigan Health System. Warunkiem jest powszechne w graczy w baseball, rowerzystów i maszynistki.

Diagnoza

Badania przewodzenia nerwów, które stosują prąd elektryczny do pomiaru szybkości, z jaką nerwów prowadzenia impulsów i elektromiografii, który polega na wprowadzeniu małych igieł domięśniowym do analizy jego aktywności elektrycznej, może być stosowany do diagnozowania łokciowy neuropatia.

Leczenie

Łokciowej neuropatii mogą być traktowane nadgarstka lub łokcia szynowaniem oraz fizykoterapia. Utrzymanie odciążyć łokieć może również złagodzić objawy. Ciężkie przypadki mogą wymagać operacji, zgodnie z Merck.

Zapobieganie

Należy unikać umieszczania stały nacisk na łokciu, i powtarzające się ruchy nadgarstka zminimalizować w celu zapobiegania choroby.

Co to jest toksyczny Neuropatia?

Neuropatia jest chorobą nerwów, które często powoduje bóle mięśni, osłabienie i skurcze. Neuropatia toksyczna dotyczy neuropatii spowodowanej substancji toksycznych. Toksyczna neuropatia zazwyczaj zakontraktowane od narkotyków lub narażenia chemicznego w miejscu pracy. Pierwszym krokiem w leczeniu neuropatii jest toksyczne znaleźć źródło choroby. Lek -elated neuropatia może być trudniejsze do rozpoznania, ponieważ pacjenci mogą kłamać o nadużywanie narkotyków.

Przyczyny

Nadużywanie narkotyków i narażenie chemiczne w miejscu pracy są najczęstszymi przyczynami neuropatii toksycznej. Ekspozycja na ołów, rtęć, arsen i thailum w miejscu pracy sprawia, że ​​bardziej narażone na toksyczne neuropatii. Oprócz narkotyków, takich jak substancje wąchania kleju może prowadzić do toksycznej neuropatii. Leki ziołowe medycyny, zwłaszcza chińskie środki zaradcze, może być kolejną przyczyną toksycznej neuropatii ponieważ leki ziołowe mogą zawierać niebezpieczne substancje chemiczne.

Objawy

Objawy toksyczne neuropatii są takie same jak standardowe formy neuropatii cukrzycowej. Ból, skurcze i osłabienie mięśni są najczęstsze objawy. Niektóre osoby z neuropatią doświadczenie trudności w chodzeniu. Ból związany z neuropatią zwykle przychodzi w postaci drętwienie lub fotografowania bólu. Drętwienie wynika z nerwów wewnątrz ciała zaśnięciem. Strzelanie ból występuje, gdy sygnały nerwowe gwałtownie utopił przez ciało.

Diagnoza

Lekarze zwykle rozpoznać objawy neuropatii podczas badania fizykalnego. Oceny neurologiczne, elektromiografii i badania krwi są wśród metod lekarze używać w celu potwierdzenia rozpoznania neuropatii. Specyficzna diagnostyka neuropatii opiera się na toksycznych dając lekarzom pacjentów dokładne informacje.

Leczenie

Leczenie neuropatii toksycznych zależy od przyczyny choroby. Jeśli przyczyną jest narażenie na działanie substancji chemicznych, pierwszym krokiem w leczeniu jest usunięcie chorego od otoczenia ekspozycji. Neuropatii związanej z narkotykami, rezygnując nawyków narkotyków jest pierwszym krokiem. Aby otrzymać ulgę w bólu z neuropatią, wziąć standardowy over-the-counter leków. Jeśli ból jest ostry, zwrócić się do lekarza, aby przepisać silniejsze leki przeciwbólowe.

Rozważania

Pracodawcy w USA są wymagane przez prawo do informowania pracowników o wszelkich chemicznych w miejscu pracy. Jeśli umowy toksyczne neuropatię z miejsca pracy, a pracodawca nie poinformował cię o chemikaliach, możesz mieć podstawy do pozwu. Jak długo były narażone, a kwota ekspozycji chemicznych może wpływać na nasilenie neuropatii Twojej. Toksyczna neuropatia może rozwinąć się po krótko- lub długotrwałego narażenia chemicznego.

Co to jest Pseudo wybrzuszenia płyty?

Co to jest Pseudo wybrzuszenia płyty?


Słownik Merriam-Webster definiuje pseudo jako "bycie najwyraźniej zamiast rzeczywiście jak." Wybrzuszenie dyski, gdzie uszkodzenie rdzenia płyty wybrzusza się przez przestrzeni w tylnej części kręgosłupa, ma objawowe podobna do niektórych innych warunków rdzeniowych.

Wybrzuszenia płyty

Wybrzuszenia płyty odnosi się do rodzaju przepukliny dysku i jest klasyfikowany jako najmniej uszkodzone w serii czterech rodzajów płyt rannych, najpoważniejszym jest gromadzeniem. Wytłaczany jest drugim najbardziej poważny, a trzeci jest wypadnięcie dysku. Wybrzuszenia płyty występuje jako przejaw osłabienia płyty, co skutkuje niewielką wypukłość na zewnętrznej jego części.

Objawy

W pierwszym etapie, z wyjątkiem wybrzuszeniu tarczy, nie może być żadnych objawów. Jeśli płyta staje się wypadnięcie, wybrzuszenie jest nieco większy, ale pozostaje w międzykręgowy ściany. Wytłaczane etap obejmuje substancję wycieka poza żelopodobną płyty, powodując ból, jeśli kolizji z nerwów. W fazie zamaskowanego, ból może zmniejszyć jak żel staje się całkowicie wolne od płyty.

Pseudo wybrzuszenia płyty

Podczas naturalnego procesu starzenia, kości ostrogi - kościste prognozy wzdłuż kości - opracowania, dyski stopniowo wysycha i okoliczne więzadła twardnieją. Może mieć wpływ na nerwy, powodując ból. Te objawy podobne do tych rzeczywistych wybrzuszenia płyty.

Co to jest Pseudo Tętniak mózgu?

Zgodnie z Mayo Clinic, tętniak mózgu "może przeciekać ani pęknąć, powodując krwawienie do mózgu (udar krwotoczny)." Pękniętego tętniaka mózgu mogą stanowić zagrożenie dla życia. Około 15 procent ludzi będzie doświadczenie tętniaka mózgu w pewnym momencie w ich życiu, według brainaneurysm.com.

Definicje

Pseudo (lub fałszywe) tętniak mózgu jest "ekspansja krwi naczyń ściany, które nie pociągają za sobą wszystkie warstwy ściany", mówi brain-aneurysm.com. "Najczęściej dotyczy to najbardziej zewnętrznych warstw tylko tętnicy mózgowej, a zazwyczaj następuje obrażenia lub rozrywania ściany naczynia," prawda tętniaka, po czym jest zdefiniowana jako obejmujące wszystkie warstwy ściany. To wybrzuszenie lub zaburzenia balonem z naczynia krwi w mózgu.

Objawy

Według internetowej MD, objawy pękniętego tętniaka mózgu to nagłe i silne bóle głowy, sztywność karku lub ból, niewyraźne lub podwójne widzenie, nudności i wymioty, nadwrażliwość na światło, omdlenia lub utraty przytomności i drgawki. Inne objawy obejmują poszerzenie źrenicy w jednym oku ograniczenie pola widzenia, ból nad lub za okiem, a opadanie powieki lub ból w świątyni lub z tyłu czaszki.

Przyczyny

Wśród przyczyn tętniaków mózgu jest miażdżyca (stwardnienie tętnic), starzenie się, w rodzinie, wcześniejsze tętniak, płeć, rasę, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) i niepalących. Inne przyczyny to uraz, nowotworów i narkomanii. Tętniaki (grzybicze zakażenia ściany tętnicy) są rzadsze.

Egzaminy i testy

Niektóre testy są dostępne do zdiagnozowania tętniaka mózgu, w tym tomografii komputerowej, skanowania tomografii komputerowej (CTA), angiografię MRA (angiografii rezonansu magnetycznego) i angiografii mózgowej. CTA skanowanie według Web MD, jest "bardziej precyzyjna metoda oceny naczyń krwionośnych niż standardowe CT." Specjalny barwnik jest stosowany do wytwarzania obrazów naczyń krwionośnych w skanowania CTA. Innym testem jest nakłucie lędźwiowe (Spinal Tap) patrzeć na obecność krwi w płynie mózgowo-rdzeniowym.

Leczenie

Wielkość tętniaka określi przebieg leczenia. Jeśli tętniak jest mały, lekarz może po prostu chcesz, aby obserwować stan na chwilę. Ale lekarz może zalecić operację, jeśli masz duży tętniak, który powoduje wiele bólu i innych objawów.

Co to jest cukrzyca Neuropatia?

Cukrzyca Neuropatia to uszkodzenie nerwów spowodowane przez cukrzycę. Według National Diabetes Information Clearinghouse, między 60 a 70 procent osób z cukrzycą cierpi na jakąś formę neuropatii.

Fakty

Uszkodzenie nerwów spowodowane cukrzycą jest najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W czasie, diabetycy mogą powstać uszkodzenia nerwów na całym ciele. Cukrzyca Neuropatia może powodować niewielkie dolegliwości dla niektórych ludzi, ale dla innych, to zaburzenie jest wyłączenie i czasami śmiertelne.

Objawy

Symptomy cukrzycowej neuropatii zależy od rodzaju i który wpływa na nerwy. Objawy to: drętwienie, mrowienie lub ból (zwykle w okolicy stóp i rąk), osłabienie mięśni, problemy z koordynacją, niestrawność, nudności, problemy z pęcherzem. Ból może być intensywne i często gorzej w nocy.

Rodzaje

Najczęstszy rodzaj neuropatii spowodowanej cukrzycą jest neuropatia obwodowa, które uszkadza nerwy w ręce, nogi, ręce i nogi. Neuropatia autonomiczna dotyka nerwów w żołądku, oczu, jelit i pęcherza moczowego. Bliższy neuropatia powoduje ból w biodrach, ud i pośladków, zwykle zaczynają się po jednej stronie ciała. Neuropatii ogniskowej zazwyczaj wiąże pojedynczy nerw i zapala się nagle.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na neuropatię cukrzycową. Leczenie koncentruje się na łagodzeniu bólu, spowalniając progresję i zarządzania komplikacje.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Utrzymanie dobrego poziomu cukru we krwi pod kontrolą może opóźnić lub zapobiec neuropatii cukrzycowej. Trzymać się zdrowej diety, utrzymując ciśnienie krwi pod kontrolą i aktywnego wypoczynku mogą również pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego zaburzenia.

Leczenie toksyczne Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest toksyczne uszkodzenie nerwu obwodowego układu nerwowego, spowodowane przez substancje toksyczne. Przykłady przyczyn toksycznej neuropatii obwodowej to narażenie na substancje chemiczne, takie jak zanieczyszczenia środowiska i substancji chemicznych w miejscu pracy i nadużywanie chemicznych, takich jak alkohol i inne narkotyki.

Leczenie

Leczenie toksycznej neuropatii obwodowej zaczyna się zaprzestania ekspozycji na substancję. Na przykład, w neuropatii alkoholowej, leczenie polega na zaprzestaniu picia alkoholu. Usunięcie każdego typu toksycznych substancji chemicznej w pierwszym etapie obróbki.

Leki

Neuropatia powoduje mrowienie, drętwienie i ból. Over-the-counter medycyny bólu może zapewnić ulgę w bólu. Lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia objawów, takich jak ból, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych i miejscowego kapsaicyny śmietany.

Inne leczenie

Według eMedicine niektóre zabiegi niemedyczne mogą oferować pewne ulgi. Przykłady obejmują ciepło, masaż, podnoszące kończyny i ćwiczenia.

Rozważania

Według Stowarzyszenia neuropatii, toksyczna neuropatia w USA jest stosunkowo rzadkie. Gdy naturalna przyczyną medyczna nie jest oczywiste, neuropatia obwodowa może być błędnie jako toksyczne w przyrodzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla toksycznej neuropatii spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i narkotyków, zapobieganie dalszym uszkodzeniem nerwów dotyczy odzyskania od narkotyków lub alkoholu. W przypadku innych typów toksycznych neuropatii, wyeliminowanie ekspozycji na toksyny środowiskowe lub zawodowych.

Neuropatia Choroba nabytego

Neuropatia jest spowodowany uszkodzeniem nerwu obwodowego układu nerwowego. Choroba jest nazywany neuropatia obwodowa. Zazwyczaj występuje z uszkodzenia nerwów aksonów. Neuropatia występuje wówczas, gdy nabywane autonomiczne włókna nerwowe są dotknięte albo wybiórczo lub nieproporcjonalnie. Choroba może być wyleczona, na podstawie warunków bazowych jednostki. Według Medicalnewstoday.com, nabyte neuropatia dotyczy 20 mln osób, a połowa z tych, którzy cierpią na cukrzycę.

Co to jest Neuropatia Choroba?

Neuropatia jest chorobą układu nerwowego. Przewody te są "biologiczne", które łączą mózg, rdzeń kręgowy, a wiązka nerwów, że wiadomości silnikowe transportu do różnych mięśni i informacji, a następnie do mózgu sensorycznej. Istnieje kilka typów neuropatii, z których jedna jest neuropatią obwodową, która występuje na skutek pogorszenia funkcji nerwowych w końcu kończyny osoby. Powoduje to zmniejszenie czułości w rękach, nogach i stopach, co czuje się jak "mrowienia", podczas gdy inni odczuwają ból. Neuropatia może być dziedziczna lub nabyta.

Klasyfikacja

Obwodowej jest sklasyfikowany jako mononeuropatii, który obejmuje jeden nerw, takich jak zespół cieśni nadgarstka, stwardnienie mononeuropatii, która dotyka dwóch lub więcej nerwów i polineuropatii, wpływając na stopy i nogi.

Przyczyny

Nabyta neuropatii mogą być spowodowane urazami, zaburzeń metabolicznych, takich jak enzymy usterek i ekspozycji na toksyny, które są truciznami wewnątrz jak i na zewnątrz korpusu. Najczęstszą przyczyną jest cukrzyca, ale może być również przypisane do złego odżywiania, innych chorób, ciśnienia lub urazu. W niektórych przypadkach, uważa się, idiopatyczną neuropatię, ponieważ nie ma znanej przyczyny.

Objawy

Nabyte neuropatia powoduje ból, drętwienie rąk i nóg i czasami mrowienie lub uczucie pieczenia. To może wpłynąć na nerwy ruchowe, które kontrolują ruchy i nerwy czuciowe, które wykrywają, ciepła lub zimna bólu. U niektórych osób z neuropatią autonomiczną, ma ponoć dotkniętych narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, pęcherza moczowego lub jelita.

Leczenie

Leczenie obejmuje ustalenie i obróbkę przyczyny, na przykład cukrzycę pełniącą słabą kontrolę cukru. Większość ludzi nie utwardza ​​się, nawet po leczeniu i zmuszone są do kontynuowania leczenia dotkniętych kończyny, w celu zabezpieczenia ich przed się zbyt gorąca lub zimna i zapobiegania wypadkom. Osoby te powinny szukać pomocy podiatry i używać leki przeciwbólowe i leki, takie jak niskie dawki amitryptyliny w celu zapewnienia pomocy. Sterowanie opiera się na ból, jak szybko podstawowe problemy mogą być leczone lub poprawy objawów. Terapie alternatywne, takie jak Botox, kannabinoidów i suplementami diety mogą również zostać użyte.

Zapobieganie

Istnieje wiele osób może podjąć kroki mające na celu zapobieganie neuropatii, takie jak odpowiedniej pielęgnacji stóp, zwłaszcza chorych na cukrzycę, zaprzestanie palenia, zdrowe odżywianie i unikanie zbędnej presji na kolanach i łokciach, aby zapobiec nowej uszkodzenia nerwów.

Jak pomóc względna z Pseudo-Dementia

Jak pomóc względna z Pseudo-Dementia


Pseudo-demencja typu depresji związanej z problemów z pamięcią, który jest dość powszechne w podeszłym wieku. Po diagnozie i leczeniu z leków przeciwdepresyjnych, problemy z pamięcią i trudności z koncentracją często może być zmniejszona lub odwrócone. Oto kilka wskazówek dla członków rodziny, którzy pomagają poszkodowanego.

Instrukcje

1. Uświadom sobie, że może to trochę potrwać, zanim twój krewny jest pseudo-zdiagnozowano demencję. W tym czasie można zauważyć, że jest on przeżywa kombinacji problemów jak brak pamięci krótkotrwałej, trudności z koncentracją i świadomości, zaburzenia snu i strach przed chorobą Alzheimera. Depresja powoduje beznadziejną spojrzenie na życie. Problemy fizyczne może odwracać uwagi od realizacji tego, co jest nie tak.

2 Wiem, że najważniejszą rzeczą do zrobienia jest, aby znaleźć właściwy psychiatrę lub neurologa, który pracuje z osobami starszymi często. Skonsultuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w celu uzyskania rekomendacji. Być może trzeba czekać kilka tygodni lub nawet miesięcy na wizytę, ponieważ ci specjaliści są w taki popyt.

3 Zrozum, że twój krewny zmaga się z przerażającym utraty mocy osobistej. Była właściwy dorosłych przez wiele dziesięcioleci, zanim życie codzienne stało się tak trudne. Staraj się zachować spokój bez względu na to, co się dzieje. Nie należy się niecierpliwić, kiedy trzeba powtarzać rzeczy. Jej osobowość określi, jak ona reaguje na stanie.

4 Idź z nim do wizyty u lekarza, szczególnie, gdy jest w miejscu, z którego nie jest znane. Będzie potrzebował Twojej pomocy, aby pamiętać, co mówi lekarz. Przynieś podsumowanie medycznej. Dać lekarzowi swój numer telefonu w celach informacyjnych.

5 Upewnij się, że każda recepta na lek przeciwdepresyjny dostaje się do apteki. Pomóż stosunku, aby mieć pewność, że bierze go zgodnie z zaleceniami. Osoba z problemem pamięci krótkotrwałej potrzebuje pomocy, aby dostosować się do nowych leków rutyny. Bądź w kontakcie z nią często na dowód efektów ubocznych.

6 Zapewnij go, że lekarz nie uważa, że ma chorobę Alzheimera, ale inny stan, który tworzy symptomy, które pojawiają się podobne; Różnica polega na tym, że w leczeniu, indywidualnej pseudo-demencji często odzyskać znaczącą zdolność poznawczą.

7 zaplanować regularne rozmowy telefoniczne i wizyty, aby upewnić się, że krewny jest jedzenie i spanie. Pomoc w dokumentacji, gdy są potrzebne.

Wskazówki:

  • Tworzenie jednej strony podsumowanie medyczną dla krewnego, wymieniając wszystkie leki (dawki i ile razy dziennie lub tygodniowo), schorzeń i poprzednich operacji. Pozwoli to zaoszczędzić czas, kiedy spotykasz nową lekarza. Zaktualizuj ją regularnie.
  • Pobierz sieci wsparcia dla siebie. Żyjąc przez pseudo-otępienia z ukochaną względem jest bardzo stresujące. Jeśli jesteś główną osobą do czynienia z tym, dostać plan tak, że nie są "na wezwanie" 24/7.
  • Zostaw dużo czasu podczas przejęcia stosunku gdzieś. Starzy ludzie poruszać bardzo powoli i pośpiechu powoduje zbyt dużo stresu.
  • Nie marnuj energii sprzeczne swój stosunku jeśli nie pamiętam co właśnie powiedziałem.
  • Ponieważ korzeń pseudo-otępienia jest depresja, monitorować względem upewnić się, że nie myśli o samobójstwie.

Jakie są niebezpieczeństwa zatrzymania Valtrex?

Valtrex jest marką dla valacyklowiru narkotyków. Jest to podobne do acyklowir i Famvir. Leki te są stosowane w leczeniu szerokiego spektrum wirusów opryszczki, które mają wpływ na ludzi. Działają one poprzez przerwanie replikacji wirusa i spowolnienie czasu trwania lub zapobiegania epidemii.

Jeden opryszczki

Opryszczka jest w wielu różnych kształtach i formach. HSV-1 i wirus opryszczki pospolitej 1 występuje powyżej pasa. Wirus opryszczki pospolitej 1 powoduje owrzodzenia jamy ustnej, ospę wietrzną u dzieci i mogą powodować poważne choroby, zwłaszcza wśród osób starszych i immunosupresji, zwany półpasiec lub półpaśca.

HSV-1 jest początkowo złapał za zakażenia z człowieka na człowieka, czy to dzieci w grze, podczas pocałunku lub przy użyciu naczyń, lub dzielenie szczoteczki lub inny bezpośredni kontakt z otwartym HSV-1 ból.

Ospa kiedyś rytuał przejścia, a rodzice często zachęcają swoje dzieci, aby przejść do "partii ospa wietrzna", aby ją jak najszybciej, jak to jest mniej sever we wczesnym dzieciństwie. Obecnie nie ma szczepionki i nie jest konieczne, aby uzyskać wietrzna.

Ospa wietrzna i Valtrex

Valtrex może być przepisywany dzieciom złapać ospę wietrzną i nie szczepionych przeciwko tej chorobie. Valtrex, wraz z Famvir i Acycolovir będzie zmniejszyć czas trwania i objawy wybuchu.

W tych okolicznościach, zatrzymując Valtrex stanowi zagrożenie tylko w ciężkości i czas trwania epidemii. Ospa wietrzna jest zwykle samoistnie i zatrzyma w ciągu trzech do czterech tygodni. W ciężkich przypadkach, zwłaszcza gdy ospa jest w oczach lub ustach, ale co ważniejsze w oczy, nigdy nie przerywać Valtrex bez konsultacji z lekarzem przepisywania.

Herpes zoster (półpasiec) i Valtrex

Raz ktoś został wystawiony na wirusa HSV-1 pozostaje w stanie uśpienia w komórkach nerwowych zwanych ganglions. Są to komórki nerwowe, które mają charakter liniowy. Innymi słowy, ma temperaturę początkową i poruszać na płaszczyźnie liniowego innych części ciała.

Większość przypadków półpaśca lub gontem. występuje na bagażniku (ciała) osoby uprzednio zakażone HSV-1, a konkretnie wietrzna. Może również występować na twarzy i oczu i nawet jest wśród najbardziej niebezpieczne miejsca, ponieważ może to spowodować utratę wzroku.

Ogniska półpaśca mają etapy, pierwszy to mrowienie lub pieczenie fazę, to jest faza tworzenia się pęcherzy, a następnie fazy oozing i uzdrowienie. Cały proces może trwać miesiąc lub więcej, a największym zagrożeniem jest opryszczkowe neuropatia co oznacza drętwienie lub ból w resztkowego nerwu dotkniętych wybuchem. Co ważniejsze, wirus herpes zoster w oku może być przyczyną ślepoty.

Wcześniejsze gonty lub półpasiec Wybuch jest złowionych lepiej, jak Valtrex lub jeden z innych leków przeciwwirusowych będą unikać przedłużonego objawy i przyczynić się do skrócenia żywotności.

Półpasiec jest prawie zawsze ograniczają się do jednego boku korpusu. Zaprzestaniu leczenia bez konsultacji z lekarzem może być niebezpieczne przepisywania, gdyż może to prowadzić do powikłań, takich jak opryszczka optycznego i herpetic neuropatii.

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczki narządów płciowych spowodowane wirusem opryszczki pospolitej II. Jest to choroba przenoszona drogą płciową i pierwsze ognisko jest zwykle najgorszy z kolejnych ognisk są mniej poważne objawy i ból i dyskomfort. Valtrex jest często stosowany w leczeniu ostrej ognisk opryszczki narządów płciowych i jest stosowany w dawce podtrzymującej, aby utrzymać w stanie uśpienia wirusa, szczególnie takie, które podlegają częstym epidemii.

Zatrzymywanie początkowej dawki, jak HSV-1, nie jest zalecane, gdyż będzie to przedłużać wybuchu i może zwiększyć niebezpieczeństwo. Skutki uboczne nie są rzadkością, a przed zatrzymaniem doradztwo początkowej dawki z medycznego jest bardzo zalecane.

Dawki podtrzymujące są wykorzystywane powstrzymać wirusa u pacjentów z częstych epidemii. Jest również używany do ochrony partnerów zakażonych, jak również osoby zakażone. Aktywne ogniska opryszczki jest znanym czynnikiem ryzyka dla zwiększonej transmisji HIV. Znowu nie jest wskazane, aby zatrzymać wszelkie dawkę Valtrex bez zgody lekarza leczącego.

Opryszczka jamy ustnej

Wiele osób doświadcza opryszczka jamy ustnej. Są nieestetyczne zmiany, które są ograniczone do obszaru jamy ustnej i zwykle są widoczne powyżej lub poniżej tej krawędzi.

Jest to spowodowane przez HSV-1, ale jest niepowtarzalne, ponieważ rzadko rozwija się półpasiec albo innego typu wirusa opryszczki, chociaż może być rozłożone płciową, zarówno doustnie, jak i genitally. Częściej miejscowe środki lub kremy zawierające Valtrex lub produkty pokrewne są przewidziane. Dla cierpiących na przewlekłe, z Valtrex dawki podtrzymujące można podawać do zapobiegania bieżących epidemii.

Zatrzymanie Valtrex na opryszczkę jamy ustnej nie jest zazwyczaj ryzykowne, ale przedłuży ból i może powodować częstsze epidemie, wydalania wirusa, co z kolei pozwoli na osobie cierpiącej bardziej prawdopodobne, aby przenieść wirusa na partnera, a może prowadzić do ognisk wtórnych . Na przykład, doustne opryszczki, który jest aktywny do selektywnego i dotknięte mogą być doprowadzone do oka przez tarcie, które może prowadzić do poważnych infekcji optycznego.

Jak w przypadku wszystkich form i wszystkich leków opryszczki, nigdy nie przestać leki bez konsultacji lekarza.

Powody, dla których ludzie mają słaby wzrok

Powody, dla których ludzie mają słaby wzrok


Wiele powodów do złej wizji. U dorosłych i dzieci, rozwój zaćmy powoduje dużą ilość utraty wzroku. Jednakże, inne choroby nie związane oka nadal przyczyniać się do złego wzroku, takie jak stwardnienie rozsiane lub cukrzyca. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi nie ma 2020 wizji, co jest doskonałe, ale mają krótkowzroczność, zdolność widzenia bliżej lub dalekowzroczności, zdolność widzenia daleko. Utrata wzroku wynika również z dziedziczną historii chorób oczu, więc jeśli rodzice nosić okulary, to więcej niż prawdopodobne, poszedł na zakupy okulary w młodym wieku. Bardziej poważne choroby poważnie manipulowania zdolność oka do interpretacji obrazów.

Jaskra

Choroby oka wydają się tworzyć utraty wzroku w czasie, albo bardzo powoli lub szybko. Osób powyżej 60 roku często doświadczają jaskry, do stopniowej utraty wzroku, które pojawia się, jak komórki nerwu wzrokowego coraz słabszy. W wielu przypadkach, jaskra wynikiem uszkodzenia oka odpowiednio odprowadzenia cieczy, co powoduje narastanie ciśnienia. Czynniki ryzyka dla wzrostu jaskry dla osób, które są starsze, z pochodzenia afrykańskiego lub Hiszpanie i długoterminowych palaczy lub sterydów. Genetyka odgrywa również rolę w prawdopodobieństwa jaskry zamawiającego.

Age-Related Macular Degeneration

Plamka odpowiada centralnego pola widzenia. Jeśli pojawiają się zakłócenia obrazu, zmniejszenie stowarzyszenie kolorów lub przyciemniony obszar w centrum obrazu, a następnie wystąpić objawy związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej lub AMD. Jak Plamka jest odpowiedzialna za komórek światłoczułych i większości wzroku, AMD jest główną przyczyną ślepoty, według Jana Shoemaker z Zapobiec ślepota Ameryce. Choroba występuje w dwóch formach, nazywanych albo "mokre" lub "suche" AMD. W suchym AMD, małe żółte złogi tłuszczu rozwijać pod plamką. Mokre AMD pochodzi od wzrostu naczyń krwionośnych, które wyciekały do ​​plamki, co powoduje tworzenie się tkanki zniekształceń wizji i przestraszyć.

Zanik nerwu wzrokowego

Uszkodzenia tkanek w nerwu wzrokowego powoduje częściową lub prawie całkowitej utraty widzenia na chorego. Zanik nerwu wzrokowego (ONA) współpracowników do różnych chorób, w tym niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, co wpływa starszych osób. Innym rodzajem ONA jest arteric neuropatia nerwu, wynikiem słabej przepływu krwi do nerwu wzrokowego. Choroby związane z przyczyny ONA obejmują stwardnienie rozsiane, guz mózgu i udaru mózgu, według MedlinePlus. Stopniowo, Ona nadal się pogarszać, aż uczeń przestaje reagować na światło.

Zaćma

Osoby starsze doświadczają zaćmy, zmętnienie soczewki oka. Gdy światło przechodzi oka, obraz wizyjny zaciera jak światło przenika do wnętrza oka. Później, przyciemniane soczewki oka zostaje brązowy i zielony, tworząc kolejne problemy dla światła przejść przez ucho. Objawy zaćmy są światłoczułość, podwójne widzenie, blaknięcie lub żółknięcie kolorach i niewyraźne widzenie. Wizja noc jest zdolność do najbardziej dotkniętych osób cierpiących na zaćmę, a ilość światła zmniejsza się do oka. Chociaż większość zaćmy wynikiem starszym wieku, zaćma wtórnych tworzą wskutek jaskry lub cukrzycy. Wrodzona zaćma spowodować utratę wzroku u dzieci. Inne doświadczenie zaćmy z wykorzystaniem kortykosteroidów, nadmierne spożycie alkoholu, palenie papierosów i długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne.

Inne czynniki, słaby wzrok

Jeśli twoi rodzice nosić okulary, to, najprawdopodobniej, to rozwinął sam stan oczu. Jednak siedzi zbyt blisko telewizora lub przekraczania oczy są mity utraty wzroku, ponieważ nie ma dowodów popiera teorię, że albo powoduje zły wzrok. Wpatrując się w ekran komputera lub gry wideo również nie powoduje utraty wzroku, ale oko ma tendencję do wyschnięcia od utraty migać, co powoduje zmęczenie i zmęczenie oczu.

Objawy neuropatii trzewnej

Objawy neuropatii trzewnej


Celiakia (CD) to choroba autoimmunologiczna. Ludzie z CD nie może wchłonąć glutenu, białka znajdującego się w pszenicy, jęczmienia i żyta. Gdy te jedzą glutenu układ odpornościowy odpowiada na atakowanie małych palcowych występów, zwane kosmków w jelicie cienkim i ich niszczenie. Bez kosmków, człowiek nie może wchłonąć składniki odżywcze, i może stać się poważnie niedożywionych nie ważne jak dużo żywności jedzą. W tych przypadkach, wiele objawów zarówno pokarmowego i neurologicznych, może wystąpić. Celiakia jest genetyczna. To działa w rodzinach, ale często jest wywoływany przez wirusa, chorób, stresu lub ciąży.

Objawy celiakii

Objawy mogą obejmować problemy z CD pokarmowego, takie jak biegunka, zaparcia, wzdęcia, wymioty i utrata masy ciała. U dzieci, wzrost może być zahamowany i uszkodzone szkliwo na zębach. Ale u niektórych osób może nie być w ogóle problemy trawienne. Zamiast wielu pozornie niepowiązanych objawy, takie jak bóle stawów, niepokój, drgawki, neuropatia i niedokrwistości, może opóźnić rozpoznanie CD, ponieważ większość placówek ochrony zdrowia nie kojarzą tych objawów z chorobami przewodu pokarmowego.

Objawy neuropatii

Objawy neuropatii zawarte osłabienie mięśni, skurcze i skurcze wywołane uszkodzeniem nerwów silnik. Czasami jest utrata równowagi i / lub koordynacji. Może to być spowodowane przez chorobę, takie jak płyty CD, ucisku nerwu, toksynami lub zapalenia. Wiele razy nie można ustalić przyczyny.

Neuropatia CD i

Objawy CD neuropatii są takie same, jak objawy neuropatii non-CD. Wiele innych zaburzeń neurologicznych powiązanych z celiakią, a. W rzeczywistości, nawet jeśli płyta jest uważany zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia neurologiczne, może być jedynym objawem CD. Nieleczona prowadzi do ograniczonej CD wchłaniania składników pokarmowych, biegunka i utrata masy ciała, co może spowodować problemy neurologiczne. Obecnie nie jest jasne, w środowisku medycznym, czy sam gluten prowadzi do problemów neurologicznych lub problemy są spowodowane przez niedobory żywieniowe wynikające z CD. Dr Marios Hadjivassilious, neurolog w Szpitalu Królewskim w Hallamshire Anglii, uważa, że ​​nie jest się niedobory żywieniowe, które powodują neuropatię, ale fakt, że CD jest chorobą ogólnoustrojową. Według Hadjivassilious, CD nie powinna być postrzegana jako wyłącznie "choroby jelita", ponieważ wpływa na tak wiele części ciała. Inne zaburzenia neurologiczne, które zostały powiązane z płyty obejmuje: móżdżkowej, padaczka, otępienie, depresja.

Jak Rozpowszechnione jest CD Neuropatia?

Nowe badania przedstawione przez dr Hadjivassilious wykazało, że rachunki glutenu neuropatii 26% wszystkich aksonalnych neuropatii i 34% sporadycznych, aksonalnych neuropatii.

Inne stany związane z neuropatią

Inne stany związane z neuropatią m.in. alkoholizm, zaburzenia metaboliczne, zaburzenia autoimmunologiczne, porażenie Bell, raka, zespół cieśni nadgarstka, niewydolność nerek, cukrzyca, choroby zakaźne i niedobory witamin.

Wnioski

Niektórzy lekarze, jak dr Hadjivassilious wierzę, że nietolerancja na gluten powoduje zespołów neurologicznych. , Związek pomiędzy zespołami neurologicznymi i wrażliwości na gluten musi jednak zostać potwierdzona przez większych badań epidemiologicznych. Próby diety badający wpływ glutenu innych zaburzeń, takich jak autyzm i schizofrenii były jednoznaczne. Leczenie polega na eliminacji glutenu CD (pszenica, żyto, jęczmień). W wielu przypadkach problemy neurologiczne mogą ustępować gdy pacjent zaczyna śledzić diety bezglutenowej.

Zabiegi na ramię dla neuropatii łokciowej

Życie z mrowienie i ból neuropatii łokciowej jest niewygodne. Może również powodować nieprzewidywalne wypadki, ponieważ czasami wpływa na zdolność do przechowywania rzeczy. Zabiegi są dostępne zaoferować ulgę. Te uruchomić gama od prostych ćwiczeń do akupunktury. Czasami, po prostu sobie szyny może pomóc zmniejszyć dyskomfort.

Co to jest łokciowego Neuropatia?

Łokciowej neuropatia, znany również jako kierownicy porażeniem przez rowerzystów jest zapalenie nerwu łokciowego. Nerwu łokciowego jest głównym nerwu, który biegnie w dół długość ramienia do dłoni. Jest on odpowiedzialny za ruch i sensacji.

Objawy

Łokciowego objawy neuropatii są mrowienie, drętwienie i ból w dłoni i ramienia. To także powoduje ból w małym palcu.

Zabiegi

Według czasopiśmie akupunktura Medical stosując akupunktura dla łokciowej neuropatii okazały się skuteczne, nawet po pierwszym traktowaniu. Manipulacje osteopatycznego zawierające MFR uwalniania wykazały również obietnicę, gdy stosowany tuż przed zabiegiem akupunktury, a następnie zaraz po.

Ćwiczenia takie jak obroty szyi i zakrętów szyi może pomóc wzmocnić obszar. Obroty szyi można zrobić siedząc w fotelu, trzymając prosto ciała. Odwróć głowę bardzo powoli w prawo. Powodu, aby jechać powoli jest poruszać się tylko, aż poczujesz, początek bólu. Pozwól szyi do przodu. Relax, teraz przesunąć w lewo. Powtórz ten proces 10 razy.

Na zakręcie szyi, w swoim fotelu, spróbować postawić prawe ucho blisko prawego ramienia. Odwrotny proces do lewego ucha i ramienia. Trzymaj prosto ciała. Powtórz ten proces 10 razy.

Innym ćwiczeniem jest wzruszyć ramionami. Trzymaj ten wzruszył ramionami przez pięć sekund. Ściśnij łopatki iz powrotem przez pięć sekund. Pociągnij łopatki jakby chciał je jak daleko, jak to możliwe. Przytrzymaj przez pięć sekund. Spróbuj zabrać dłoń do barku podczas zginania łokcia jak najwięcej jak można. Teraz wyprostuj łokieć. Wykonaj to 10 razy. Zwiększyć siłę chwytu, ściskając piłkę gumową. Przytrzymaniu tego przez 10 sekund. Zrobić kilka zestawów każdego ćwiczenia.

Zapobieganie neuropatii łokciowej

W wycinanie wszystkie działania, które używają powtarzalnych ruchów nadgarstka, można obniżyć ryzyko irytujące i zapalenia swój nerw łokciowy. Jeśli jazda na rowerze, dostać w zwyczaju zmianę pozycji dłoni w stałych odstępach czasu. Staraj się nie powrócić do działalności, która spowodowała ten stan zapalny, aż można zrobić to ponownie bez mrowienia.

Objawy neuropatii cukrzycowej rogówki

Objawy neuropatii cukrzycowej rogówki


Jednym ze skutków cukrzycy jest pogorszenie nerwów pacjenta w różnych częściach ciała. W szczególności u chorych na cukrzycę często doświadczają spadku nerwów funkcjonowania w ich palców, dłoni, stóp, nóg i oczu. Najczęstszym typem stanu związane z oczami, które dotyka osoby z cukrzycą jest cukrzycowa neuropatia rogówki. Cukrzycowa neuropatia rogówki utrata włókien nerwowych rogówki jako wynik cukrzycy. Erozja nerwowych związanych z oka związane z neuropatią cukrzycową rogówki szereg powiązanych ze sobą znaków i objawów.

Zmęczenie oczu

Jedną z wczesnych objawów cukrzycowej neuropatii rogówki zmęczenie oczu. Choć zmęczenie oczu jest częstym problemem i może mieć wiele przyczyn, w początkowych etapach cukrzycowej neuropatii rogówki, oczy danej osoby będzie łatwiej napięte w krótszym okresie czasu.

Niewyraźne widzenie

Jak nerwy związane z oczami danej osoby zaczynają się pogarszać nieco dalej, cierpiących na neuropatię cukrzycową rogówki rozpocznie doświadczyć niewyraźne widzenie. Początkowo zatarcie nastąpi na podstawie raczej rzadko. Z czasem jednak, niewyraźne widzenie stanie się status quo. Dodatkowo, neuropatia cukrzycowa może powodować owrzodzenia rogówki związane z oczami, które również powodują zaburzenia widzenia.

Zmniejszone pole widzenia

Osoby cierpiące na neuropatię cukrzycową również rogówki zaczynają zauważać wyraźne obniżenie jej widzenia peryferyjnego. Podobnie jak w przypadku zatarcia wizji jednostki, zmniejszenie widzenia peryferyjnego początkowo jest stopniowe. Jednak, jak nerwy pogorszeniu, zmniejszenie widzenia peryferyjnego znacznie przyspieszyć.

Bóle głowy

Ze względu na różne efekty cukrzycowa neuropatia rogówki na funkcjonowanie oka osoby z tego stanu będą doświadczać głowy ze znacznym stopniu częstotliwości. Bóle głowy nie jednak stać się bardziej dotkliwe w czasie. W rzeczywistości, wielu pacjentów doświadczyć najbardziej silne bóle głowy podczas wcześniejszych etapów cukrzycowej neuropatii rogówki.

Zwiększenie utraty wzroku

Wskutek stopniowego zniszczenia nerwów rogówkowych, pacjenta z rozpoznaniem cukrzycowej neuropatii rogówki ulegnie coraz większą, całkowitą utratę wzroku. Wiele osób chorych na cukrzycę, którzy są dotknięci cukrzycowej neuropatii rogówki skończyć całkowicie i trwale ślepa.

Wczesna interwencja medyczna

Wczesna interwencja medyczna może pomagać w hamowaniu progresji cukrzycowej neuropatii rogówki. Osoba z rozpoznaniem cukrzycy najlepiej służy uzyskaniu co najmniej raz na sześć miesięcy regularnym badaniom okulistycznym monitorowanie zdrowia nerwów rogówki i ogólne funkcjonowanie oka.

Jakie są korzyści z Colonixem?

Wnioski złożone w odniesieniu do produktów oczyszczania jelita grubego, takie jak Colonixem brzmi wspaniale, ale jest tam prawda za hype?

Tło

Colonix jest jednym z wielu produktów, twierdząc, aby oczyścić jelita, co zdrowsze. Istnieją trzy elementy do programu: Colonixu mycia jelit, kapsułki Paranil (ziołowy suplement) i KleriTea (odtruwa herbata).

Skuteczność

Colonix zawiera dużo błonnika i innych składników, które będzie pozbyć się z przewodu pokarmowego śledzić jego zawartość. Ale oczyszczania jelita grubego jest ogólnie uważane za niepotrzebne przez większość lekarzy i ekspertów, ponieważ w naturalny sposób eliminuje utwór pokarmowego odpady. Zdrowe pokarmowego można osiągnąć dzięki diecie bogatej w błonnik, i wody pitnej oraz wykonywania.

Bezpieczeństwo

Jako uzupełnienie, Colonixem, a zwłaszcza jego uzupełnienie Paranil jest nieuregulowana. To nie znaczy, że jest niebezpieczny, tylko, że nie został przetestowany. Ważne jest, aby omówić wszelkie suplementy, które zażywasz z lekarzem. Ponadto, dwukropek sprzątający często powodują odwodnienie. Jeśli zdecydujesz się zrobić oczyszczania jelita grubego, należy pić dużo wody.

Bottom Line

Sporadyczne "czystki" Twojego pokarmowego jest prawdopodobnie bezpieczne, ale najprawdopodobniej niepotrzebne, a to z pewnością mało prawdopodobne w leczeniu wszelkich problemów medycznych. Kiedy zwrócić się do lekarza, możesz zanieść do swojego powołania, aby dać lekarzowi lepszy sposób oceny jego bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie

Jedna rzecz Colonix jest będzie dla niego jest to, że nie jest to okrężnicy, który jest pseudo-medyczne procedury w celu wyeliminowania jelit poprzez pompowanie płynów do pewnych pokarmowego. Colonics może być bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne, jeśli wykonane nieprawidłowo.

Przyczyny toksycznych alg

Przyczyny toksycznych alg


Zostaw wiadro wody stojącej przez kilka dni, a zobaczysz coś zielonego pojawia się na wewnętrznych powierzchniach. To zielone budulcem glonów. "Algi" to liczba mnoga od słowa "alga". Alga jest jednym organizmem komórkach, co żyje w wodzie i odtwarza bardzo szybko, gdy warunki są odpowiednie. Podobnie jak wszystkie organizmy, glony wytwarzają odpady. Niektóre glony wytwarzają odpady, które jest toksyczny.

Morską i słodką wodę

Istnieją dwa rodzaje glonów, które są źródłem wielkiego niepokoju, który obecnie mieszka w słodkiej wodzie, a drugi, że żyje w słonej wodzie. Organizm słodkowodnych pochodzi sinice, ale bardziej znany jako sinic. Sinice to, co w końcu się większość ropy naftowej teraz pochowany w ziemi. Różnorodność słona woda z największą troską jest Pseudo-nizschia. Sinice staje się problematyczne z reprodukcji eksplozji - zwanych kwitnie, a kwiaty są spowodowane wzrostem poziomu azotu. Pseudo-nitzschia staje się problematyczne ze zmianami w kompozycji mineralnej wody.

Sinice

Sinice są dystrybuowane na całym świecie, i wolą powolny ruchomych lub niegazowanej wody. Namnażają się one szybciej światłem słonecznym i źródło azotu. Zwykle są utrzymywane w równowadze przez absorpcję azotu innych roślin wodnych, jednak z nagłym nadmiaru azotu kwitną. Toksyny, które sinice toksyny wątroby wytwarza to, toksyny nerwowe i toksyczne alkaloidy, które powodują poważne problemy z przewodu pokarmowego.

Pseudo-nitzschia

Pseudo-nitzschia jest sól wody, który wykorzystuje alg azotu odtworzyć, choć sama nie wzbogacania azotu jest przyczyną produkcji toksyn. Choć dynamika toksyczności Pseudo-nitzschia nie jest jeszcze dobrze rozumiane, istnieją mocne dowody, że produkcja kwasu domoikowego - toksyny nerwów - jest związane z względnych spadków poziomu krzemianów, fosforanów lub żelaza. Po prostu zabija Pseudo-nitzschia nie jest rozwiązaniem, ponieważ stanowi ona istotną część oceanicznej sieci pokarmowej. Toksyczność domoikowego jest skorelowana z wyższych poziomów składników pokarmowych (odpady roślinne człowieka, zwierząt i), choć mechanizmy przyczynowości nie są jeszcze znane.

Efekty wodne Życie

Zarówno Pseudo-nitzschia i sinice mają głęboki wpływ na życie w środowisku wodnym, jak również wpływające na człowieka i zwierzęta lądowe. Sinic trucizny niektóre ryby i jej szybki die-off następnie do rozkwicie prowadzi do rozkładu, który deoxygenates wody, powodując ryb masowo umierać z niedotlenieniem. Podobnie, trucizny Pseudo-nitzschia niektóre życia morskiego i lokaty w innych - jak skorupiaków - które następnie zatruwa wszystko, co zjada owoce morza. Pseudo-nitzschia kwitnie może również prowadzić do eutrofizacji, lub de-natlenienia wody.