adcov.com

co to jest persantin

Co to jest Persantine MIBI skanowania?

Persantine MIBI skanowania jest procedura jest wykonywana w celu oceny osobników z podejrzeniem choroby sercowo-naczyniowej. Skanowania konkretnie wygląda na zwężenie naczyń krwionośnych, które zaopatrują mięsień sercowy (zwany naczyń wieńcowych).

Persantine

Zwężenie naczyń wieńcowych jest najbardziej widoczne podczas ćwiczeń. Tak więc, lekarz będzie na ogół podkreślić serca podczas ćwiczeń, w celu oceny drożności naczyń wieńcowych. Jednakże, u pacjentów, którzy nie mogą wykonywać próby wysiłkowej są podane Persantine, lek, który kładzie nacisk na serce w taki sam sposób jak ćwiczenia.

MIBI

MIBI jest środek radioaktywny, który wstrzykuje się do krwiobiegu. Substancja rozkłada się w tkance serca w sposób proporcjonalny do przepływu krwi w tkankach. Specjalne Obrazowanie przeprowadza wykrywający MIBI w rozprowadza przez tkankę serca. Obrazy pozwalają lekarzowi przestrzegać wszelkich obszarów nieprawidłowego przepływu krwi w sercu, które mogą wskazywać na chorobę wieńcową.

Procedura

Badanie polega na wstrzyknięciu MIBI do krwi poprzez wkłucie dożylne. Potem zdjęcia będą z twego serca w spoczynku. Następnie należy podawać Persantine podkreślić swoje serce. Zostaną podjęte w celu określenia dodatkowych zdjęć zmian w przepływie krwi twojego serca podczas podkreślił. Całej procedury, aktywność elektryczna twoje serce będzie monitorowane i rejestrowane za pomocą EKG i ciśnienie krwi będzie monitorowany, jak również.

Ostrzeżenia

Persantine nie powinny być stosowane u pacjentów z chorobą skurcz oskrzeli, ponieważ może nasilać ten warunek. Pacjenci nie powinni spożywać narkotyków lub środków spożywczych zawierających kofeinę lub teofilinę przed zabiegiem, jak może to spowodować wyniki fałszywie negatywne.

Wskazania

Persantine MIBI skanowania może być przeprowadzone u osób z bólem w klatce piersiowej podczas wysiłku, osoby z rozpoznaną chorobą wieńcową (w celu określenia postępu choroby), w celu określenia indywidualne ryzyko chorób serca lub do oceny innych objawów, które występują podczas wysiłku.

Persantine Protokół

Persantine, który jest nazwą handlową dipirydamol jest vasodilatator, które wiąże się do receptorów adenozyny w organizmie. Protokół Persantine odnosi się do procedur medycznych w celu kontroli ilości naprężeń można wykonać i jest stosowany jako alternatywa dla tradycyjnego testu na bieżni.

Identyfikacja

Protokół rozpoczyna się umieszczenie elektrod na ciele. Następnie należy podawać substancję dożylnie. Należy poczekać kilka minut, a następnie personel medyczny będzie mierzyć reakcje organizmu - zwłaszcza serce - do dipirydamol. Wreszcie będzie wstrzyknięto technetu (99mTc) sestamibi, potrzebnych substancji promieniotwórczych w procesie przetwarzania obrazu komputerowego.

Znaczenie

Persantine test warunków skrajnych, w połączeniu z obrazowaniem perfuzji mięśnia sercowego, podaje się do osób, które nie są w stanie preform standardowy test warunków skrajnych bieżnia.

Ostrzeżenie

Informuje rzeczy lekarza, jeśli czujesz żadnych objawów, takich jak nudności i ból głowy, jak tylko pojawiają się objawy. Pielęgniarka poda aminofilinę zmniejszyć te skutki uboczne.

Porównanie Persantine & Adenozyna

Porównanie Persantine & Adenozyna


Gdy lekarz diagnozuje problemy z sercem liczba leków się sposoby leczenia. Persantine i adenozyny są dwa różne leki serca, ale sposoby są stosowane i podawane różnią się dramatycznie.

Zastosowania

Persantine, znany również jako dipirydamol, lek jest zwykle określona po chirurgii serca w celu zmniejszenia ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi. Może on być również stosowany w połączeniu z aspiryną w celu zapobiegania ataków serca. Adenozyna jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie. Niektóre z jego najważniejszych zastosowań farmakologicznych obejmować serce, gdzie może pomóc w zapobieganiu arytmii i blizny w sytuacjach, gdy serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi.

Skutki uboczne

Persantine może mieć łagodne działania niepożądane, takie świąd, zawroty głowy, wymioty i bóle głowy; i bardziej poważnych, takich jak: ból w klatce piersiowej, krwawienie, zasinienie lub zażółcenie skóry. Skutki uboczne adenozyny, są zwykle łagodne i mogą obejmować zaczerwienienie, drętwienie, zawroty, wysypki lub nudności.

Dawki

Persantine to pigułki, które przyjmuje się doustnie kilka razy dziennie, co przychodzi w odstępach 25, 50 i 70 mg. Lekarz przepisuje Persantine zazwyczaj przez dłuższy okres czasu. Adenozyny jest zazwyczaj wstrzykuje tak blisko do serca, jak to możliwe w dawkach 6 miligramów w sytuacjach awaryjnych.

Skutki uboczne Persantine

Persantine jest marką dla antykoagulantów dipirydamol, co zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Persantine jest przewidziany przede wszystkim dla pacjentów po operacji zastawki serca. Kilka działań niepożądanych są związane z Persantine.

Efekty uboczne żołądkowo-jelitowe

Najczęstsze działania niepożądane Persantine są z przewodu pokarmowego, w tym utratę apetytu, nudności i biegunka. Biorąc go z jedzeniem lub mleka może zmniejszyć wpływ na przewód pokarmowy, choć medycyna jest najbardziej skuteczne, jeśli są przyjmowane z wodą na pusty żołądek. Te działania niepożądane ustępują z czasem.

Inne częste działania

Zawroty i bóle głowy mogą również wystąpić, gdy po raz pierwszy biorąc Persantine, a następnie rozproszyć z dalszego użytkowania.

Mniej częste działania

Mniej częste działania niepożądane to uczucie ciepła lub zaczerwienienie, zwiększone pocenie się, niskie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca, niepokój i osłabienie.

Zwiększone krwawienie

Persantine może powodować zwiększone krwawienie, wskazany przez nietypowych siniaków lub krwawienie po kontuzji.

Problemy z wątrobą

Persantine jest czasami związane z zaburzeniami czynności wątroby. Znaki są zmęczenie, żółtaczka, nudności i ciemny mocz.

Persantine Stress test jądrowy

Lekarze użyć stress test nuklearny do pomiaru przepływu krwi do serca i głównych tętnic wieńcowych. Badanie jest również stosowany do wykrywania objawów choroby wieńcowej. W wersji Persantine badania naprężenia, pacjenci wstrzykuje się niewielką ilość radioaktywnego izotopu, który pozwala na podjęcie dokładny obraz serca, gdy pacjent jest w stanie spoczynku wygodnie

Przygotowanie do testu

Przed podjęciem próby wysiłkowej tego rodzaju, pacjent powinien upewnić się, że przestrzegać wszystkich wskazówek od swoich lekarzy. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci nie powinni nic jeść ani pić, ale wody na sześć godzin przed procedurą i coś z kofeiną nie spożywać na 24 godziny przed procedurą, w tym na receptę i ponad-the-counter leków z kofeiną. Pacjenci nie powinni palić lub używać wyrobów tytoniowych sześć godzin przed zabiegiem. Diabetycy może zmienić ich dawkę insuliny przed zabiegiem, jak również.

Efekt Persantine w

W wielu przypadkach lekarze stosują test warunków skrajnych, który obejmuje umieszczenie pacjenta poprzez ćwiczenia na bieżni lub rowerze stacjonarnym. W stress test jądrowy Persantine pacjent ma testu, podczas gdy jesteś w pozycji siedzącej lub leżącej. Gdy pacjent jest wygodne, Persantine wstrzykuje się do krwiobiegu. Otwiera się naczyń krwionośnych w sercu, dając ten sam efekt co ćwiczenia. Persantine jest stosowany w wielu przypadkach, kiedy pacjent przez umieszczenie w bardziej tradycyjnych stress test może być szkodliwe.

Materiał jądrowy

Co sprawia, że ​​test stress test jądrowy jest materiał promieniotwórczy, który jest podawany do krwiobiegu po Persantine dokonało się w krwiobiegu. W większości przypadków stosuje się talu jako "znacznik", którym lekarze śledzenia przez ciało pacjenta. Ilość talu wstrzykiwane do ciała jest bezpieczne i zazwyczaj wynosi nie więcej niż 700 millirads.

Test

Jako materiał promieniotwórczy przemieszcza się w krwiobiegu, lekarze mogą prześledzić jej drogę do serca. Robią to na dwa sposoby. Po pierwsze, lekarze używać elektrody podłączone do klatki piersiowej pacjenta, aby śledzić poprzez bicie serca elektrokardiogram (EKG). Później szefowie pacjenta do pracowni radiologicznej dla 30 minut skanowania, który robi zdjęcia serca. Te zdjęcia mogą mierzyć ściany serca pacjenta i mięśnie. Lekkie plamy na obrazach wskazują, że talu jest trudny czas ruchu przez części serca, co wskazuje na możliwą blokadę. Pacjent musi mieć inny obraz podjęte o trzy do czterech godzin po pierwszych zdjęciach, gdy Persantine rozproszeniu z systemu.

Wykorzystuje TEST

Główne cele każdej próby wysiłkowej jądrowej są w celu wykrycia ewentualnych zatorów lub zwężenie tętnic wieńcowych, znak choroby wieńcowej. Choroba wieńcowa może ograniczyć dopływ krwi do serca lub tętnic wieńcowych, umieszczenie pacjenta na ryzyko zawału serca. Ten rodzaj próby wysiłkowej jest również stosowany u pacjentów, którzy mieli zawał serca niedawno.

Środki ostrożności Po Persantine radionuklidu test

Persantine radionuklidów test serca test diagnostyczny. Jest to najczęściej stosowany u pacjentów, którzy nie mogą sprawować, którzy mogą mieć problemy z sercem. Normalnie, przy badaniu problemów z sercem lub fotografowania serca, lekarze mają pacjenci wykonują w celu zwiększenia ich serca. Pacjenci, którzy nie mogą wykonywać otrzymują persantine radionuklidu próbę zwiększenia ich serca, aby zrobić zdjęcie serca i określenia miejsca, gdzie krew nie przepływa.

Konieczność Zalecenia

Persantine radionuklidów Test polega na wstrzyknięciu radionuklidu do organizmu przez IV, wcześniej zdjęcia sercu są podejmowane. Radionuklidy są radioaktywne, a tym samym prowadzić wszystkich potencjalnych zagrożeń związanych z jakiejkolwiek substancji radioaktywnych skażeń promieniotwórczych i: zatrucia promieniowaniem. Kwoty radionuklidów podawanych podczas badania są stosunkowo śladu, a test jest na ogół bezpieczne. Jednak twoje ciało może zawierać śladowe ilości radionuklidów następujące procedury, które mogą być uwalniane w płynach ustrojowych, w tym potu i moczu. Kobiety ciężarne i inne, takie jak te z osłabionym układem odpornościowym, mogłaby zostać naruszone przez te nawet śladowe ilości promieniowania.

Radioaktywny Energii

Ponieważ organizm może zawierać pewne śledzenia energii radioaktywnego w następstwie badania, ważne jest, aby przepłukać promieniowania tworzą swoje ciało. Miłosierdzie Centrum Serca zaleca zwiększenie zużycia fluids- pije dużo wody, na przykład- w celu wypłukania radioaktywnych substancji chemicznych z organizmu. Należy spłukiwania toalety dwa razy po oddawaniu moczu, a dokładnie umyć ręce, aby uniknąć zanieczyszczenia innych z energii potencjalnej radioaktywnych odpadów ciała z firmy po egzaminie.

Środki ostrożności Ze względu na teście

Oprócz ewentualnych zagrożeń chemikaliów promieniotwórczych stosowanych w badaniu, Sam test może dać o ból głowy lub spowodować, aby czuć się w jednej płaszczyźnie. Mimo, że nie będzie powodować senność, nie może być zalecane jazdy po badaniu. Ponadto, IV jest podawany w trakcie badania należy więc upewnić się, że prawidłowo oczyścić powierzchnię skóry, gdzie IV została wprowadzona, aby uniknąć ewentualnego zakażenia.

Co to jest lek Augmentin służy?

Co to jest lek Augmentin służy?

Augmentin, marka leku, zawiera połączenie amoksycyliny i kwasu klawulanowego. Lekarze przepisują Augmentin powszechnie do leczenia chorób wywołanych przez bakterie.

Funkcja

Amoksycyliny w Augmentin zaburza procesów wewnętrznych, że komórki bakteryjne wykorzystują do produkcji energii i rozmnażajcie się, ale niektóre szczepy bakterii zawierają substancje chemiczne znane jako beta-laktamazy, które rozkładają amoksycylinę. Z kwasem klawulanowym w Augmentin uniemożliwia działania beta-laktamazy, co pozwala amoksycylina pozostać skuteczne.

Rodzajów zakażeń

Lekarze przepisują Augmentin w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, dolnych dróg oddechowych, w uchu środkowym, zatok przynosowych i skóry. Augmentin jest skuteczny wobec wielu szczepów bakteryjnych, w tym Branhamella, H. influenzae, E. coli, Klebsiella, Enterobacter i gronkowca.

Ramy czasowe

Lekarze zazwyczaj przepisują jedną dawkę produktu Augmentin co osiem do 12 godzin, zgodnie z amerykańskiego National Library of Medicine. Czas wymagany do przebiegu leczenia Augmentin zależy od rodzaju i miejsca zakażenia.

Ostrzeżenie

Niektórzy pacjenci rozwijać ciężkie reakcje alergiczne na Augmentin, takie jak wstrząs anafilaktyczny lub zespół Stevensa-Johnsona, ostrzega US National Library of Medicine. Jeśli wystąpią trudności w oddychaniu, świszczący oddech, kołatanie serca, pokrzywka skóry lub owrzodzenia biorąc Augmentin, szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Rozważania

Lekarze rzadko przepisują Augmentin do stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg. Jeśli masz historię ciężkiej biegunki, choroby nerek, wątroby, mononukleoza, fenyloketonurią lub alergii na amoksycylinę lub inne cefalosporyny antybiotyki, to może nie być bezpieczne, aby podjąć Augmentin, ostrzega Mayo Clinic.

Co zrobić, gdy Skolioza jest coraz gorzej po zabiegu

Kiedy dziecko zdiagnozowano skoliozę, będzie ona musiała zobaczyć jej lekarza dwa razy w roku, aby upewnić się, że jej stan nie pogorszy. Jeśli tak, to należy wziąć pod uwagę możliwość, że będzie ona nosić szynę na kilka lat lub poddać operacji kręgosłupa.

Jak diagnozuje się skoliozy

Rozpoznanie skoliozy jest wtedy, gdy lekarz patrzy na żebra dziecka i plecy. Jeżeli żebra są nierówne, z jednej strony klatki piersiowej wyższą niż inne, lekarz będzie zamówić rentgenowski tak potrafi zmierzyć stopień krzywizny. Skolioza jest uważane za gorsze dziecko, które wciąż rośnie, ponieważ krzywizna będzie jeszcze gorzej, jak ona rośnie.

Jak Skolioza leczyć?

Łagodne skolioza generalnie nie wymaga leczenia. W celu upewnienia się, skolioza dziecka pozostaje łagodny, będzie ona musiała zobaczyć swojego lekarza co cztery do sześciu miesięcy.
Jeśli skolioza dziecka nie pogorszy się, lekarz może przepisać klamrach, że będzie ona nosić dopóki nie przestał rosnąć. Jeśli klamra nie pomaga i stopień krzywizny rośnie, lekarz pediatra może zdecydować się na operację korekty krzywizny.
Skolioza może być trudne rozpoznanie dla dziecka żyć. Noszenie klamrach i poddawanych operacji kręgosłupa umieści obciążenie dziecka. Ona musi się z emocjonalnego wsparcia w celu uzyskania przez leczenie.

Chirurgia

Lekarz pediatra może doradzić operację dla dziecka, jeśli jej skrzywienie kręgosłupa jest wyższa niż 45 stopni, jeśli ona wciąż rośnie i utrzymać krzywiznę z coraz gorzej.
Chirurg może usunąć stabilizować i bezpiecznika lub przyłączyć jeden lub kilka kręgów w celu utrzymania krzywiznę z pogłębieniem.
Inną formą zabiegu wykorzystuje implanty, które są umieszczone na grzbiecie, aby utrzymać go prosto i prawidłowo ustawione. Należy omówić wszystkie opcje z lekarzem pediatrą, ponieważ trzeba będzie myśleć o różnych kwestiach, takich jak rozwój dziecka, korzyści i ryzyko związane z operacją i szanse Twojego dziecka przeżywania innego krzywiznę jak ona dorasta.

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Etapy Erikson jest powiązany z dorosłości

Erik Erikson był psychoanalityk, który studiował zadań rozwojowych na różnych etapach życia. Jego teorie cyklów rozwojowych człowieka podzielony na osiem odrębnych etapach. Pierwsze cztery etapy - niemowlę, maluch, przedszkolak, a dzieci w wieku szkolnym - w zakresie od zera do około dwunastego roku życia. Piąty etap, dorastania, opisuje most od dzieciństwa do dojrzałości; trzy ostatnie etapy - młodych, w średnim wieku i osoby starsze - są związane wyłącznie z dorosłości.

Młodzieży

Młodzieży etap odbywa się między 12 a 18 lat, i jest również nazywany "tożsamość versus rola błąd." Erikson uważa, że ​​przed dorastania osobowość została ukształtowana przez to, co stało się z osobą, ale po tym momencie, że to bardziej zależy od wyborów dokonanych przez osobę samego. W tym czasie jednostka będzie wycofać się z jego rodziną urodzenia w celu dochodzenia jego indywidualność i będzie rozwijać swój własny zestaw ideałów. Relacje z przyjaciółmi i rówieśnikami mają ogromne znaczenie w okresie dojrzewania.

Młody dorosły

Młodych dorosłych trwa od 18 do 35 i jest opisany jako "intymności kontra izolacji." Na tym etapie życia jest poszukiwanie indywidualnego partnera i domu sama. Jeśli nie powiedzie się ona w tworzeniu takiego intymnego przywiązania, może ona stać samodzielnie lub rozwijać poczucie wyższości w samoobronie. Wiele osób zaczyna rodzin na tym etapie; podstawowe relacje z romantycznymi partnerów i potomstwa.

Średnim wieku dorosłym

Model Erikson nazywa 35 do 65 w średnim wieku dorosłych lat i opisuje je jako "generativity kontra stagnacji." Ta grupa wiekowa ma kontrolę społeczną więcej niż każdy inny, i te lata są zajęci i twórczy. Dorosłych w średnim wieku stara się być produktywny w społeczności. Pracuje przekazać jego kulturę i wartości, wraz z jego dziećmi i prowadzenia nowej generacji. Może on walczyć ze stagnacją lub egocentryzmu, kiedy dzieci opuszczają dom lub gdy jego kariera nie spełnia.

Starszych dorosłych

Późna dorosłość - wiek 65 i - charakteryzował Erikson jako "uczciwości w stosunku rozpaczy." Wierzył, że jeśli dana osoba była zadowolona z życia Miała LED - jeśli wszystkie jej zadania rozwojowe zostały zrealizowane i "zintegrowane" do jej osobowości - to spadające lat jej będzie czas zadowolenia. Jeśli nie zostały spełnione, ona czuje, jakby jej życie zostało zmarnowane. Zadowolił starszych dorosłych mogą czuć usprawiedliwiony i mądry, a osoby niezadowolone mogą czuć rozpacz, jak skupić się na swoich niepowodzeń.

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Dlaczego ważne jest, aby rozgrzewkę przed śpiewasz?

Struny głosowe są mięśnie głosowe w gardle, i jak wszystkie mięśnie w organizmie, mogą być skręcona i napięte, w czasie śpiewu. Ogrzewając je z ćwiczeń lekkich, takich jak rozciąganie, oddychanie i skale, będzie relaks i odpowiednio przygotować ich do śpiewu.

Rozciąganie całego ciała

Stretching pierwsze ciało zrelaksuje szyję, plecy i mięśnie klatki piersiowej, co pozwala na lepsze oddychanie i kontroli oddechu. Zacznij z "szmaciana lalka". Zakręt do przodu w talii, pozwalając ramiona i głowa powiesić luźno, delikatnie odchylić się na boki jak "szmaciana lalka", to zrobić kilka razy. Następnie stanąć wysoki, ręce wzdłuż tułowia, weź głęboki oddech, jak podnieść ręce nad głowę. Dotrzeć do sufitu, a następnie powoli wydech przynosząc swoje ramiona do boków.

Warga rolki --- Buzz

To ćwiczenie rozgrzewa usta i gardło. Wydech przez usta pomarszczona podczas tworzenia dźwięku jak motorówki, zrobić kilka razy. Następnie zrobić slajd brzęczeć między tonami. Ton bazowa, do czwartego, i powrót do bazy w C-dur (do-fa-do). Brzmi jak "ee" lub "oo." Przesuń w górę o pół kroku za każdym razem do D, G i E. To wymusza dobre wsparcie oddechu.

Piąte slajdów Skala nagrzewania

Następny jest piątym slajdów rozgrzewka. Zacznij na piątym sygnale z sylaby "wee" i zjechać w dół do bazy, (tak-nie), C-dur ponownie. Powtórzyć w tych samych kolorach, z "zoo", a następnie przenieść się pół kroku i powtórz "Wee-zoo." Nadal porusza się w pół kroku.

Pięć Tone Skala Warm-Up

Zacznij na piątym tonu i schodzimy do bazy przez etapy: tak, fa, mi, re, zrobić. Najpierw zrobić sylabę "na", a następnie "ba", "Noh" i "noo" przenieść się pół kroku i powtórz skalę na każdej sylabie. Przenieś się pół kroku z każdym powtórzeniem. Śledź że z arpeggio zstępującej: do, se, mi, czy na sylabie "Nie." Powtórz na "nay", "z domu", "Noh" i "noo", a następnie w dalszym ciągu poruszać się pół kroku i powtórzyć na każdej sylabie ponownie.

Oktawa slajdów Warm-Up

Użyj Buzz i rozpocząć w liście podstawowej; przesuń się o oktawę w dół i powrót do bazy: nie, nie, nie. Powtórz "oo", poruszać się o pół kroku, zrobić szum i "oo." Nadal się pół kroku. Prawidłowo dobra rozgrzewka będzie przygotować się do praktyki śpiewu.

Korzyści i konsekwencje

Ocieplenie strun głosowych przygotowuje ich do wytężonej działalności. Struny głosowe są jak mięśnie, potrzebują one przepływ krwi, relaks i wygładzania powietrza przepływającego nad nimi, w celu przygotowania ich do śpiewu. Plus, rozgrzewka trenować strun głosowych i wzmocnienie ich do silniejszego głosu. Uszkodzenie strun głosowych, jak skręcenie lub odkształcenia mogą wystąpić, co może prowadzić do pęcznienia i chrypki jeśli zmuszają do sing przed ich ciepło.

Jaki jest cel DNA?

Jaki jest cel DNA?

DNA, lub kwas dezoksyrybonukleinowy, jest cząsteczka genetyczny, który zapewnia strukturę i funkcje ciała. Przechowuje informacje długoterminowego na budowę i naprawę komórek, rozmnaża się przez podział komórki i transferów informacji do innych komórek. DNA znajduje się głównie w jądrze komórki "i mitochondriów, które są centrum dowodzenia i generator energii w komórkach, odpowiednio. DNA jest niezbędna do wszystkich znanych organizmów żywych na tej planecie, z wyjątkiem niektórych wirusów.

Właściwości

DNA składa się z rodzaju cząsteczek cukru i cząsteczki fosforanu, który tworzy mainframe cząsteczki DNA. Pomiędzy nici cząsteczki cukru i fosforanowe są cztery rodzaje zasad, które są połączone ze sobą w różnych kombinacji trzech. Te zasady są adenina, cytozyna, guanina i tymina, które połączenia dwóch nici DNA ze sobą w celu utworzenia podwójnej helisy. Przypomina skręconą drabinę, w której szczeble są podstawy i boki drabiny są cukier i mainframe fosforan.

Magazynowanie

Informacji genetycznej, która zawiera instrukcje dla komórek do wykonywania ich szczegółowe zadania są przechowywane w bazach DNA. Niektóre informacje mogą mieć wpływ na widoczne cechy lub właściwości organizmu, takich jak kolor oczu, liczba cyfr masz i twój wzrost. Inne informacje przyczynia się do normalnych funkcjach biologicznych, takich jak synteza białka, konserwacji systemu immunologicznego i produkcji hormonalnej i regulacji. Jeśli twoje DNA zostanie uszkodzony lub zmutowany, to może mieć negatywne skutki dla zdrowia, które może sprawić, że podatne na choroby lub w stanie naprawić uszkodzone tkanki, wyjaśnia psycholog Stuart Fox, autor "Fizjologii Człowieka" serii.

Replikacja

DNA jest w stanie replikować się w czasie wzrostu i rozwoju organizmu na etapy lub do naprawy tkanek szkody. W trakcie podziału komórek nici DNA dzieli się na dwie części w jądrze. Specjalny enzym w komórce tworzy komplementarnych nici dla każdej połowy, tworząc dwie nowe DNA z dokładnych sekwencji genetycznych jak oryginalnego DNA. Tak więc, każda komórka córka dostaje dokładnie taką samą kopię DNA jako komórki macierzystej.

Tłumaczenie i Transciption

Przed komórka replikuje DNA w komórce macierzystej może stanowić komplementarnego DNA, aby pasował do rozdzielonych nici RNA, - albo za pomocą kwasu rybonukleinowego - która działa jako posłańca, z wytworzeniem odpowiedniej sekwencji genetycznych oraz w celu utworzenia nowych kodów DNA. Ten proces kodowania genetycznego DNA i budowy nowych nazywa po polsku i transkrypcji, odpowiednio, zapewniając nowe komórki otrzymują identyczną informację DNA jako komórki macierzystej.

Co to jest poziom RDW?

Co to jest poziom RDW?

RDW oznacza szerokość rozkładu czerwonych komórek. Ten test jest pomiar ile każdy czerwonych krwinek zmienia wielkości. RDW jest częścią badania krwi, pełnej morfologii krwi lub CBC, który mierzy wiele innych składników krwi i produktów krwiopochodnych.

Co do RDW Środki

RDW mówi zmienność wielkości czerwonych krwinek. Zmniejszenie liczby oznacza, że ​​czerwone krwinki nie różnią się znacznie pod względem wielkości, podczas gdy wysokie liczby komórek oznacza się znacznie różnić w bardzo małych i bardzo dużych czerwonych krwinek. Stwierdzenie, że jest niska lub wysoka wskazywałyby na potrzebę dalszych badań w celu określenia przyczyny wyników.

Co to jest normalna

Istnieje zwykle pewna zmienność w wielkości erytrocytów i normalnie RDW spadnie pomiędzy 10,2 procent do 14,5 procent. Liczba ta będzie nieco inny od laboratoriów, ale normalny zakres zostanie przedstawiony w sprawozdaniu z badań.

Niskie RDW

Niskie RDW oznacza, że ​​wszystkie erytrocytów są tej samej wielkości. Może to być spowodowane przez niedokrwistość makrocytowej w którym jest bardzo mało krwinek czerwonych, ale są bardzo duże. Może to być również spowodowane w mikrocytarnej niedokrwistości, gdy istnieje kilka krwinek czerwonych, ale są one bardzo małe.

Wysokie RDW

Wysoka RDW oznacza dużą różnorodność wielkości komórek z bardzo małej do bardzo dużej. Może to być spowodowane warunkami takimi jak niedoboru witaminy B12 i kwasu foliowego. Ponadto, może to wskazywać na niedobór żelaza niedokrwistość lub do talasemii intermedia.

Jak stwierdzić, czy butelka jest BPA free?

Jak stwierdzić, czy butelka jest BPA free?

Od krzesła do butelek i wielu innych pojemników z tworzyw sztucznych jest zawsze obecny w naszym społeczeństwie. Jednak niektórzy uważają, że ma swoje konsekwencje. BPA lub bisfenol-A, jest kluczowym budulcem popularnej lekkiego wytrzymałego tworzywa sztucznego, z poliwęglanu. W badaniach laboratoryjnych na gryzoniach, w tym chemicznego powodują raka, otyłość, behawioralne i inne problemy zdrowotne. Niektórzy obawiają się, że BPA stwarza podobne skutki dla zdrowia ludzi. Konsumenci mają dziś opcje przy zakupie plastikowych pojemników. Plastikowe butelki są oznaczone kodem, więc dowiedzieć się, które mogą zawierać BPA przed zakupem kolejnej butelki.

Instrukcje

1 Obróć butelkę nad aby zobaczyć numer wydrukowany na symbol recyklingu na dole.

2 Sprawdź, czy jest to jeden z tworzyw sztucznych, które mogą Leach BPA. Butelki z numerem kodu 1 do 6 nie zawierają BPA; plastikowe butelki z wodą wykonane są z reguły kod 1 PET / PETE plastiku. Butelka z numerem kodu 7 wskazują, że jest wykonana z innego rodzaju tworzywa sztucznego i może zawierać BPA o ile nie stanowi to bisfenolu.

3 Sprawdź resztę butelki na naklejce lub symbol, który mówi "BPA-free." Jeśli zawiera tę pieczęć aprobaty możesz mieć pewność, butelka nie zawiera BPA.

Wskazówki

  • Istnieje wiele opcji dla konsumentów, ponieważ sklepy zaczął ciągnąc produktów zawierających BPA ze swoich półek. Sprawdzić, szkła lub metalu wolnego od BPA butelek wody.
  • Kod 1 PET / PETE plastik zazwyczaj produkowane jest do jednorazowego użytku. Niektórzy uważają, że jest bezpieczny do ponownego wykorzystania tych butelek kilka razy przed recyklingu. Aby być na bezpiecznej stronie, jednak ich nie używać więcej niż raz.

Co to jest dysgrafii pisowni?

Co to jest dysgrafii pisowni?


Studenci z dysgrafii, a niepełnosprawnością intelektualną, które utrudnia pisemnej wypowiedzi, często mają problemy z ortografią, bo pisać listy w porządku, komponować słów do tyłu, opuścić sekcje słów, lub pominąć interpunkcję.

Przyczyny

Ponieważ pismo łączy wiele złożonych funkcji mózgu, dysgrafii może wynikać z każdej słabości w tym linku, w tym szkody dla części mózgu.

Osoby z rozpoznaniem dysgrafii mogą wykazywać dysleksji, słuchowe lub przetwarzanie słabość języka, zaburzenia deficytu uwagi, problemy wzrokowe lub przetwarzania sekwencyjnego słabość przetwarzania.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Dysgraphic pisarze wyświetlić wczesne oznaki problemów ortograficznych przez mieszanie się małe i wielkie litery, używając nieczytelne pismo, trzymając długopis niezgrabnie, a pojawiające się sfrustrowani, ponieważ organizują słowa i myśli na papier.

Studenci z dysgrafii często wykazują znaczną lukę pomiędzy zrozumieniem - ustnej i pisemnej komunikacji w zamyśleniu przez mowę, ale nie jest w stanie zrobić to samo na stronie. Ich umiejętność pisania nie pojawia się, aby dopasować ich inteligencji.

Strategie

Pomyślnie do czynienia z dysgrafii pisowni wymaga czasu, wysiłku i silny system wsparcia uczniów, rodziców i nauczycieli.

Strategie obejmują podkreślające myśli przed napisaniem, dyktując pomysłów w magnetofonie, ćwiczenia umiejętności klawiaturowych zamiast pisma, i za pomocą programów komputerowych, aby sprawdzić pisownię.

Badania

Chociaż dysgrafii stawia wyzwanie na całe życie, badania pokazują, że ludzie mogą skutecznie radzić sobie z tym niepełnosprawnością intelektualną i innymi podobnymi schorzeniami. Gdy prawidłowo zdiagnozowana, studenci szybko zostawić swoich poprzednich etykietach "powolny" lub "do tyłu", naprzód, by stać się pewni zdobywców wykorzystujące alternatywne style uczenia się.

Osoby o dysgrafii

Znani ludzie z dsylexic dysgrafii to Pres. George Washington, generał George Patton, naukowiec Albert Einstein, a tajemnica pisarz Agatha Christie.

Co to jest test zmarszczek?

Co to jest test zmarszczek?


Kiedy spotykamy się z ofiarą wypadku, jedna z pierwszych rzeczy, które chcesz sprawdzić, po podstawowe kontrole bezpieczeństwa pierwszej pomocy są zrobione, jest to, czy ofiara ma uszkodzenie nerwów. Jeśli poszkodowany jest przytomny, to będzie prawdopodobnie łatwo. Jeżeli nie, to jednak ich reakcję z wodą, znaną jako "test zmarszczek" może być jasne wskazanie.

Znaczenie

Ostatnio odnerwiony skóra nie marszczy. Oznacza to, że jeśli umieścić rękę ofiary wypadku (lub ręcznie chirurgia pacjenta) w wodzie, w ciągu 5 minut lub więcej, będzie można powiedzieć, czy istnieje uszkodzenie nerwów.

Funkcja

Test zmarszczek powinno być prowadzone w czystej wody, która jest około 40 ° C. Jeśli nerwy są nienaruszone, a następnie palce powinny marszczyć w około 3 1/2 minuty.

Rozważania

Uszkodzenie nerwu najprawdopodobniej nastąpiło, gdy dłoń jest podarty. To jest dobre wskazanie, że należy sprawdzić pod kątem uszkodzeń.

Korzyści

Badanie zmarszczek może być używany przez profesjonalistów i dobrych Samarytan zarówno do ustalenia, czy wypadek spowodował uszkodzenie nerwów. Może być stosowany na małych dzieci, które nie potrafią wyjaśnić ich objawy, a także u pacjentów nieprzytomnych.

Ostrzeżenie

Jeśli poszkodowany ma uraz pleców lub szyi, nie ruszaj ich bez profesjonalnej pomocy, nawet zrobić test zmarszczek.

Co to jest neuropatia demielinizacyjna?

Demielinizacyjnych, neuropatii, zwany także przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatię, jest postępującym zaburzeniem neurologicznym. Jest to choroba zapalna obwodowego układu nerwowego, zbliżony zespół Guillaina-Barrego.

Fakty

Demielinizacyjnych, neuropatii jest stan spowodowany przez uszkodzenie osłonki mielinowej, które owija się wokół włókien nerwowych. To jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle dotyczy młodych dorosłych, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok.

Objawy

Objawy to osłabienie i drętwienie, które zwykle zaczyna się w palcach rąk i nóg. Może wystąpić zmęczenie i utrata odruchów.

Leczenie

Kortykosteroidy może być przepisywany przez nich samych lub w połączeniu z lekami immunosupresyjnymi. Wymiana osocza i IV terapii immunoglobulina może być korzystne. Fizykoterapia może poprawić siłę mięśni i mobililty.

Rokowanie

Rokowanie w tej chorobie jest nieprzewidywalny. Niektórzy ludzie mają spontaniczne ożywienie, podczas gdy inni doświadczają częściowego zwrotu między nawrotami.

Rozważania

Podobnie jak w innych chorobach autoimmunologicznych, CIDP może zastosować schemat nawrotów i remisji, w trakcie których objawy mogą być lub mogą nie być gorszy. Ten wzór różni się znacznie od jednej osoby do następnej, i to jest niemożliwe, aby wiedzieć na pewno, co ścieżka choroba zabierze.

Co to jest Ruch korowe zaburzenia?

Korowej zaburzenia ruchu jest stan, w którym korpus ma problemów poruszający się w sposób prawidłowy. Istnieje wiele różnych zaburzeń, które należą do tej kategorii. Niektóre powodują mimowolne ruchy, inne powodują drżenie lub skurcze. Leczenie tych zaburzeń zmienia się w zależności od przyczyny.

Przyczyny

Przyczyny zaburzeń ruchowych kory są zróżnicowane. Zaburzenia te mogą być powodowane przez mutację genetyczną, urazu mózgu, choroby lub ubocznych efektów leków.

Pląsawica i atetozy

Te dwa zaburzenia ruchu powodują powolne, mimowolne ruchy wijące. Są one spowodowane aktywnością ponad w zwojach podstawy i są zwykle połączone z innymi przyczyn, takich jak uszkodzenia mózgu lub choroby. Leczenia pląsawicy i atetoza polega znalezieniu przyczyny i traktowanie go, często z lekami.

Ataksja

Ataksja obejmuje problemy koordynacyjne i wynika z uszkodzenia móżdżku. Leczenie ataksji zależy od przyczyny i może obejmować leki, fizykoterapia lub operacji mózgu.

Dystonia

Osoba z dystonią doświadcza skurcze mięśni, które zakłócają ruchu. Te wahają się od łagodnych skurcze, wpływając jedynie niewielką część ciała, do ciężkich skurcze, które ograniczają ruch w całym organizmie. Dystonia jest traktowany leków lub terapii Botox.

Choroby

Niektóre choroby może prowadzić do zaburzeń ruchowych. Należą do nich choroby Huntingtona, która jest chorobą dziedziczną i choroby Parkinsona, które jest spowodowane przez pogorszenie niektórych częściach mózgu. Choroby te są znane lekarstwo, ale objawy mogą być złagodzone za pomocą leków.

Co to jest zaburzenie Leczenie dystonicznych Ruch?

Zaburzenia ruchowe, zwane również dystonicznej dystonie, to grupa schorzeń neurologicznych charakteryzujących bieżącą skurcze mięśni, które powodują mimowolne i czasami bolesne skręcenia i powtarzające się ruchy lub nieprawidłowe postawy.

Leczenie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok (NINDS), nikt nie leczenie działa dla każdego. Lekarze korzystają z różnych metod leczenia, aby zmniejszyć lub pozbyć się skurcze mięśni i ból.

Leki

Leki na zaburzenia ruchowe dystonicznych zazwyczaj wiąże leki, aby pomóc odpowiednie nierównowagi neuroprzekaźników. Według NINDS, pierwszym lekiem (triheksyfenidylu, benztropine lub procyklidyna HCL) lekarze często przepisują jest obniżenie poziomu neuroprzekaźnika acetylocholiny. Również stosowane są leki, takie jak diazepam, lorazepam, klonazepam i baklofenu do regulacji neuroprzekaźnika GABA. Wiele innych leków dostępnych opcji.

Rozważania narkotyków

Według NINDS, odpowiedzi na leki do dystonii zmienia się u pacjentów w tej samej osoby w czasie. Lekarze przepisują często kilka rodzajów leków, w różnych dawkach, patrząc w kombinacji, która skutecznie leczy objawy powodując jednocześnie najmniejszą liczbę działań niepożądanych.

Inne zabiegi

Fizjoterapia, szynowanie, zarządzanie stresem i biofeedback może pomóc ludziom z pewnymi rodzajami dystonii.

Chirurgia

Operacja mózgu w leczeniu zaburzeń ruchowych dystonicznych jest opcja, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Jednakże, zgodnie z NINDS, opcji chirurgicznych może spowodować zniekształcenia mogą być nieprzewidywalne może trwać tylko przez krótki czas i nie mogą być odwrócone.

Co to jest przedsionkowy oczopląs?

Co to jest przedsionkowy oczopląs?


Przedsionkowy oczopląs jest mimowolne ruchy oka wynikające z nieprawidłowych bodźców do ucha wewnętrznego. Stan wymaga badania neuro-okulistyczny i ocenę przez neuroradiologist według eMedicine.

Rodzaje

Dwa rodzaje oczopląsu przedsionkowego są ośrodkowy i obwodowy. Centralny przedsionkowy oczopląs może produkować jedną stronę lub dwukierunkowej ruchu oka. Obwodowe przedsionkowe eksponaty oczopląs tylko w jedną stronę ruchu oka.

Przyczyny

Potencjalne przyczyny przedsionkowego oczopląs obejmują choroby Meniere'a, która jest chorobą ucha wewnętrznego i toksyczność leku. Uszkodzenia mózgu powodują także przedsionkowego oczopląs.

Oceny

Pacjenci, u których przedsionkowy oczopląs bez znanej przyczyny mogą poddać się rezonans magnetyczny (MRI), badanie. Innym rodzajem testu, electronystagmography można ocenić mięśnie oczu w celu określenia kierunku i prędkości ruchu oka.

Leczenie

Toksyna botulinowa, substancję, która powoduje zatrucie jadem kiełbasianym, to czasami wtryskiwany do zmniejszenia ruchu oka. Operacja jest niezbędne w niektórych przypadkach, w zależności od przyczyny tego stanu, zgodnie z eMedicine.

Rozważania

Obwodowych przedsionkowy oczopląs może pojawić wraz z innymi warunkami, takimi jak szum w uszach słuchowe lub głuchotę, według eMedicine.

Co jest przyczyną neuralgii Itch?

Co jest przyczyną neuralgii Itch?


Popółpaścowa jest bolesny stan nerwów, że czasem wzrasta w następstwie zaburzenia zwane gontami. Wraz z bólu i innych objawów, popółpaścowa może wywołać intensywne lub bolesne swędzenie.

Fakty

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, zwane także półpasiec - półpasiec - jest bolesna wtórnym objawem wirusa, który powoduje ospę wietrzną (varicella zoster). To ma miejsce, gdy w stanie uśpienia wirusa reaktywuje i rozciąga się wzdłuż nerwów do skóry.

Popółpaścowa

Popółpaścowa jest powikłaniem półpaśca, które utrzymywał przez wiele miesięcy lub lat na terenach dotkniętych przez epidemię półpaśca. Jest on wywołany przez uszkodzenie nerwów, które wynika z reaktywacji varicella zoster.

Nerwoból Swędzenie

Nerwoból swędzenie jest objawem neuralgii, a najczęściej pojawia się w skórze, który doświadczył poważnej utraty nerwów.

Leczenie

Nerwoból świądu może być trudniejsze do leczenia niż w przypadku innych objawów neuralgii. Miejscowe środki znieczulające są stosowane na skórę często przynoszą ulgę.

Rozważania

Osoby o nerwoból swędzenie powinny unikać drapania ich skażoną skórę, ponieważ brak czucia może prowadzić do nieprzewidzianych kontuzji.