adcov.com

co na naturalne podwyzszenie serotoniny

Naturalne sposoby, aby zwiększyć poziom serotoniny

Naturalne sposoby, aby zwiększyć poziom serotoniny

Depresja jest zwykle spowodowane przez niski poziom serotoniny. Chociaż istnieje wiele zabiegów chemicznych, które pomagają podnieść poziom serotoniny w mózgu, są również szereg naturalnych sposobów na zwiększenie poziomu, włącznie z dieta, ćwiczenia i suplementy.

Dieta

Często zwiększa się poziom serotoniny jedząc więcej węglowodanów. Węglowodanów wzrost insuliny i insuliny jest konwertowany w tryptofan w organizmie. Tryptofan jest budulcem serotoniny. Niektóre białka żywności są naturalnie bogate w tryptophans, w tym białek w kurczaka, ryby, wieprzowina, cielęcina, produkty mleczne, Baranek, soi i rośliny strączkowe. Czekolada często zwiększa poziom serotoniny i jest dobre jedzenie dla szybki wzrost serotoniny. Jedno się wystrzegać się jest, że wiele żywności, które zwiększają poziom serotoniny są także związane z przyrostu masy ciała. Należy uważać, aby jeść zdrowe kombinacje tych środków spożywczych, jak niskie wizerunku z powodu nadmiernych ciężarów może przeciwdziałać wszelki wzrost serotoniny osiągnięte przez spożycie żywności. Ten podstęp jest wobec jeść zdrowo, jednocześnie sprzyjanie żywności, które zwiększają serotoniny.

Suppliments

Wiele suplementów diety są dostępne, można zwiększyć naturalną produkcję serotoniny w organizmie. Większość z nich zawiera budulcem serotoniny, tym tryptofanu 5-HTP i melatoniny. Suplementy rzeczywiste serotoniny nie są skuteczne, ponieważ serotoniny nie przechodzi z krwi do mózgu. Witaminy z grupy B i C są również związane z produkcji serotoniny. Biorąc suplement zrównoważony witaminy B oraz dodatek witaminy C może mieć korzystny wpływ na poziom serotoniny.

Działalność

Medytacja może przyczynić się do podniesienia poziomu serotoniny. W rzeczywistości modlitwy, medytacji lub pozytywna Wizualizacja lub jakiejkolwiek działalności, która powoduje poczucie dobrobytu i pokoju, można podnieść poziom serotoniny. Hobby lub rzemiosła, które są relaksujące często mają korzystny wpływ na serotoniny. Słuchając relaksującej muzyki może mieć pozytywny wpływ na serotoniny. Non-aerobik może także zwiększyć poziom serotoniny. Może to obejmować relaksującej kąpieli lub jeździć rowerem cztery dni z rzędu w okresie dwóch miesięcy. Trzydzieści minut słońca dziennie również można podnieść poziom serotoniny.

Zdefiniuj serotoniny

Serotonina wpływa na funkcjonowanie różnych systemów organizmu, w tym sercowo-naczyniowej, żołądkowo-jelitowych i układów immunologicznych. Serotonina pomaga regulować nastrój, a brak równowagi poziomu serotoniny może prowadzić do depresji i / lub lęku.

Definicja

Serotonina jest neuroprzekaźnik wytwarzany w mózgu. Jest to niezbędne dla komórek nerwowych i mózgu do pracy.

Funkcja

Funkcje serotoniny w ciele w wielu innych możliwości. Pomaga temperaturę ciała i metabolizm. To przyczynia się do zahamowania agresji i regulacji apetytu, a także cyklu uśpienia.

Nierównowaga

Zaburzenie równowagi poziomów serotoniny depresję, schizofrenię, a także i zaburzenia uczenia kompulsywnych. Zaburzenia poziomu serotoniny może również spowodować wzrost agresji.

Znaczenie

Serotonina zespół jest potencjalnie zagrażającym życiu występuje, gdy dwa leki przyjmowane w tym samym czasie zarówno wpływ serotoniny poprzez zwiększenie stężenia uwolnionych.

Rozważania

Alkoholu, kofeiny i palenie papierosów może osłabiać naturalną produkcję serotoniny. Warunków zdrowotnych, takich jak cukrzyca i hipoglikemii, a także predyspozycje genetyczne mogą wpływać na produkcję serotoniny.

Co Niedobory Przyczyna Podwyższone serotoniny?

Serotonina

Serotonina jest nadajnik nerwów lub neural nadajnik, który pomaga regulować niektóre działania w organizmie. Serotonina jest utworzona z tryptofanu chemicznej (znakomicie stwierdzono u indyków) i odgrywa ważną rolę w regulacji procesu cyklicznego ciała, a także w utrzymywaniu nastroju człowieka. Serotoniny, jak każdy inny neuroprzekaźnika, mogą mieć różne efekty zależnie od tego, jak wiele z nich jest obecnych w ciele człowieka. Gdy poziom serotoniny jest zbyt wysoki lub zbyt niski, na przykład, nie ma zauważalnego wpływu na apetyt osoby.

Poziom serotoniny

Osoby, które mają wysoki poziom serotoniny zauważy, kilka pozytywnych efektów ubocznych. Na przykład, sen będzie bardziej spokojny, pragnienie węglowodanów zostanie obniżona, a nastrój będzie podwyższone. Z drugiej strony, spadek serotoniny może prowadzić do zwiększenia łaknienia, otyłości, złej harmonogramie spania i depresji klinicznej. Przyczyny różne poziomy nie są dobrze poznane, choć. Niektórzy ludzie wydają się mieć naturalnie wysokich lub niskich poziomów serotoniny, co może mieć wpływ na rozwój otyłości, depresji i w przypadku niskiego poziomu serotoniny i anoreksji i bulimii u osób z wysokim poziomem serotoniny.

Niedostatecznego i zabiegi

Poziomy serotoniny w mózgu człowieka może zależeć od diety, ale poziomy serotoniny nie może być podnoszony przez unikanie pewnego rodzaju żywności lub rozwój pewną chemiczną lub niedobór witamin. W tym momencie tylko akceptowalny sposób tak by zmieniać stężenie serotoniny naturalnie obecny w mózgu jest przez obróbkę chemiczną. Inhibitory MAO obniży naturalną ilość serotoniny w organizmie i antydepresanty podniesie poziom, który jest dokonywany.

Menopauza Serotonina Dieta

Menopauza może przynieść na wiele niepożądanych objawów, takich jak przyrost masy ciała, uderzenia gorąca i dłuższych przejazdów depresji. Podczas gdy "Podejrzani" menopauzy często można przeciwdziałać na receptę leków, to wypada do pierwszej próby leczenia objawów naturalnie uniknąć niepożądanych efektów ubocznych. Przez dietę serotoniny, można naturalnie leczyć depresję związaną z menopauzą.

Menopauza

Menopauza to okres, w którym organizm przestaje być płodna i jajniki ograniczyć produkcję jaj. Menopauza naturalnie wpływa na kobiety w wieku pomiędzy 45 a 55, a wraz z nią nocne poty, osłabienie seksualne napędu i wahania nastroju. Podczas menopauzy mogą być traktowane z hormonalnej terapii zastępczej, Dobrym krokiem jest przestrzeganie rygorystycznej diety mającej na celu zwiększenie poziomu serotoniny naturalnie zażegnać depresji związanych z menopauzą.

Dieta

Według epigee, org, witryny odnowy biologicznej i fitness dla kobiet, zbilansowana dieta może pomóc ograniczyć objawy menopauzy, utrzymując swoje ciało działa w szczytowej formie, mimo szybko zachodzących zmian hormonalnych. Chociaż mechanizm, za pomocą którego serotoniny poprawia nastrój nie jest w pełni zrozumiała, badania William P. Schloss, prowadzonych na wydziale Biochemii University of Dublin, stwierdzono zmniejszenie produkcji serotoniny jest bezpośrednio związane z rozwojem depresji. W ten sposób, zwiększając naturalną produkcję serotoniny w diecie jest kluczem do łagodzenia objawów depresji wynikającej z menopauzą.

Tryptofan

Serotonina jest wytwarzana w organizmie po spożyciu pokarmów wyzwalających, takich jak węglowodany i środków spożywczych zawierających niektóre składniki, takie jak tryptofan. Tryptofan, aminokwas jest prekursorem serotoniny, niezbędnymi do jego tworzenia. Tryptofan występuje głównie w produktach spożywczych, takich jak nabiał, mięsa i białka serwatkowego. Inne produkty zawierające tryptofan m.in. ryby, orzechy, ryż, sezam i pestki dyni i owoców. Zatem dieta zwiększenie serotoniny będzie opierać się wokół konsumpcji tych produktów.

Dopełnieniem Dieta

Upewnij się, że dieta jest zrównoważona, jak to możliwe. Każdy posiłek powinien zawierać chudego źródło białka, całe ziarna, jak owoce, warzywa, i niektóre zdrowej tkanki tłuszczowej (takie jak olej rybi, olej z oliwek, awokado, migdały lub orzechy kokosowe), oprócz co najmniej jednego źródła, z tryptofanu. Próbka łosoś posiłek może zawierać białka i tłuszczu (zdrowe) z brokułami, sałatka ze świeżych owoców i porcja ryżu brązowego.

Suplementy

Tryptofan jest również sprzedawany jako samodzielny dodatek, więc gdy na pewno jeść zwiększone ilości poprzez dietę, możesz również zakupić tryptofanu w stanie sama zapewnić serotoniny Twoje potrzeby są spełniane. Weź od 500 1,500mg przed snem w celu zmniejszenia objawów. Ponadto, olej rybny wykazano w celu powstrzymania się wgłębienie, więc łącznie pięć do 10 g na dobę w okresie menopauzy dieta może pomóc w dalszym złagodzić objawy.

Diety dla kobiet 50 + przechodzenia przez menopauzę

Według portalu medycznego Medline Plus, menopauza niesie ze sobą wiele niepożądanych objawów i skutków ubocznych, takich jak uderzenia gorąca, przyrost masy ciała, kołatanie serca i problemy ze snem. Chociaż te objawy nie są całkowicie nieuniknione, można je zminimalizować poprzez przestrzeganie zdrowej diety, pomaga organizmowi radzić sobie ze zmianami menopauzy tak gładko, jak to możliwe.

Menopauza Teoria Dieta

Zrozumieć podstawy za teorią menopauza diety, aby lepiej zrozumieć, jak do wdrożenia diety w celu zwalczania objawów menopauzy. Według Epigee.org, witryny zdrowotnej dla kobiet, celem diety menopauzy jest do jedzenia, jak zrównoważone i zdrowe diety, jak to możliwe, kładąc swoje ciało w optymalnej formie, aby "przeżyć" trudy menopauzy. Powinno to być osiągnięte poprzez spożywanie co najmniej trzy główne posiłki w ciągu dnia, wraz z kilkoma mniejszymi przekąski. Każdy posiłek lub przekąska powinna być odżywczym dźwięku, w celu spożywania jak najwięcej zdrowych rzeczy, jak to możliwe, gdy w dużej mierze stroniąc przetworzonej żywności, mąka, wyrafinowane elementy dodatkowe cukry i alkohol.

Menopauza Dieta Porady

Spożywać dietę, która jest tak naturalne, jak to możliwe, trzymać się źródeł żywności, które pozostają w stanie pierwotnym, takie jak świeże warzywa, owoce i chude źródła białka o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak wołowina, kurczak, ryby i indyka. Dodatkowo, mają spożywać pokarmów, które są znane w celu zminimalizowania objawów menopauzy. Aby uniknąć uderzenia gorąca, unikać pikantnych potraw, alkoholu, napojów typu cola i przetworzonej żywności podczas picia co najmniej osiem szklanek wody dziennie i jedzenie żywności, które są bogate w fitoestrogeny, takie jak fasola, jabłka, marchwi, ziemniaków i produktów sojowych. Zwiększenie spożycia produktów pełnoziarnistych może pomóc zrównoważyć wahania nastroju poprzez zwiększenie w organizmie naturalną produkcję serotoniny. Wreszcie, przyrost masy ciała może być zarządzany w części, zwiększając zużycie zdrowe tłuszcze nienasycone (takie jak olej z ryb, olej z oliwek i olej rzepakowy), jednocześnie zmniejszając zużycie nasyconych tłuszczów z czerwonym mięsem. Suplement diety z omega-3 kapsułki oleju rybnego - od 5 do 10 g przyjmować codziennie może pomóc zmniejszyć ryzyko chorobami serca. Wreszcie, należy spożywać między 1200 do 1500 mg wapnia dziennie, aby uniknąć osteoporozy.

Jak odmłodzić komórki

Jak odmłodzić komórki


Rozwój komórkowa zależna od otrzymania właściwej równowagi świeżego tlenu, wody, składniki odżywcze, witaminy, a niekiedy suplementacja. Komórki odmłodzić wystarczających żywienia, ćwiczeń, odpoczynku, relaksu i wypoczynku.

Instrukcje

1 Spożywać zrównoważony udział zdrowej żywności, w tym owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych.

2 Jedz pokarmy, które zawierają bogate źródło żelaza, wapnia, witamina K, witamina C, witamina E, kwasy tłuszczowe Omega-3, Reservatrolu, flawonoidy, aminokwasy, błonnik i wzbogacone przeciwutleniacze. Niektóre przykłady mogą obejmować różne asortyment świeżych owoców, chudego mięsa, indyka, kurczaka, ryby, chude mleko, orzeszki ziemne, czerwonego wina, awokado, słodkich ziemniaków i wiele zielone liściaste, carciferous kiełki warzyw takich jak brokuły, kalafior, squasha, brukselki, szpinak, i tak dalej.

3 białka lub aminokwasów, stanowi element składowy mitochondrialnych zapasów energii, co ułatwia produkcję ATP (adenozynotrifosforanu), naturalny skład chemiczny naszego organizmu na czystej energii. Mózg wymaga przeciwutleniacze, aby zapobiec utlenianiu z wolnymi rodnikami, które przenikają komórki, często wynikające z nadmiernej akumulacji kortyzolu zleconym przez stres. Nasze ciała, mózgu, a mięśnie potrzebują odpowiedniego poziomu kwasów tłuszczowych Omega, poważnego niedoboru w kulturze zachodniej.

4 Pij dużo wody. Zużywają co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby uzupełnić swoje ciało, mózg, komórki i skórę. Woda naturalnie osłabia żadnych toksyn porównane do ciała, wypłukując odpady i / lub innych potencjalnie niebezpiecznych materiałów, które dostają nasze ciała. W efekcie woda oczyszcza komórek przez wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, które mają tendencję do zatykania ich w czasie.

5 Unikaj palenia. Przedłużone okresy konsumpcji papierosów stopniowo osłabia rozwój komórek, zagrażając funkcję oddechową, dalsze osłabienie funkcji układu krążenia i naczyń. Papieros ogranicza wdychania zdrowego, świeżego powietrza natlenionej zanieczyszczających go złośliwa, pestilential patogenów, chemikaliów i czynników rakotwórczych.

6 otrzymać odpowiednie ćwiczenia w celu wzmocnienia włókien mięśniowych, komórek i promować produkcję obwodów nerwowych w mózgu. Aerobowe okazuje krytyczne dla prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego i sercowo-naczyniowych, które, jak wyjaśniono powyżej, bardziej ułatwić rozwój komórek przez podniesienie wdychania tlenu.

7 Dodatek z koenzymu Q10. CoQ10 występuje w każdej komórce, organy i tkanki ciała. Nasze życie zależy od koenzymu Q10 o przetrwanie. Bez niego, przestajemy żyć. Jednak nasze ciała zawierają takiej ograniczonej ilości, a my z pewnością wyczerpuje jego podaż po prostu poprzez codziennego życia. Stres, choroba, ćwiczenia, i naturalne starzenie znacznie pozbawić organizm niezbędnych CoQ10. Wraz z wiekiem nasz organizm świadkami stopniowy spadek tej niezbędnej substancji. Co więcej, nasze ciała nie je powielać, a tym samym wymagają innych sposobów dostępu. Stąd, najlepsze podejście polega znalezienie kompleksowego, rozpuszczalną w wodzie kapsułkę zawierającą dużą ilością koenzymu Q10, w celu uzupełnienia i odmłodzić komórki.

8 Znajdź siedem do dziesięciu godzin dziennie nieprzerwanego, najwyższej jakości snu. Nasze ciała przechodzą największy stopień odzysku komórkowej podczas głębokiego, snu fal delta. W celu osiągnięcia takiej snu może się odprężyć nasze myśli w ciągu dnia, w miarę możliwości medytować, unikając nadmiaru kofeiny. Przez relaks, automatycznie wywołać naszego organizmu naturalną produkcję serotoniny.

Wskazówki

  • Powyższe stwierdzenia nie zostały ocenione przez Food & Drug Administration (FDA) lub innego federalnym jednostki rządowej. Przed rozpoczęciem nowego reżimu dietetycznego i / lub ćwiczeń, należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem.

Jaka jest różnica między SSRI i SNRI?

Jaka jest różnica między SSRI i SNRI?


SSRI i SNRI są dwie różne klasy leków antydepresyjnych. Podczas SSRI są bardziej zalecane z dwóch, niektórzy twierdzą, że SNRI są lepsze w leczeniu depresji, ale skutki uboczne SNRI są gorsze.

Co Czy leki przeciwdepresyjne

Istnieją trzy główne neurotransmiterów w mózgu, które są najbardziej zaangażowany w depresji, serotonina, dopamina i noradrenalina. Po to są niskie lub nie właściwie zrównoważony, depresja może się pojawić. Adres SSRI i SNRI te problemy poprzez zwiększenie produkcji neuroprzekaźnika, albo poprzez zmniejszenie organizmu naturalne ponowne wchłanianie nich.

Selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)

Z trzech neuroprzekaźników, SSRI działają na serotoninę. Ciało naturalnie zmniejsza serotoniny. SSRI "hamować" (powolny lub zatrzymanie) to "wychwytu" (re-absorpcja) proces.

Serotonina-inhibitorem wychwytu zwrotnego Norepinephine (SNRI)

Akt SNRI na dwóch neuroprzekaźników, serotoniny i noradrenaliny. Podobnie jak w przypadku SSRI, SNRI również wpływa organizmu "wychwytu zwrotnego serotoniny",. Ponadto, zmniejszenie SNRI wychwytu drugiego neurotransmitera noradrenaliny.

SSRI lub SNRI?

Serotonina jest uważana za "nastrój" neuroprzekaźnika. Noradrenalina Uważa się, że jest związany z "energii i czujności." Ponieważ czyn SNRI na norepinefryny poza serotoniny niektórzy uważają, są one bardziej skuteczne w leczeniu depresji, aczkolwiek indywidualni pacjenci reagują inaczej na leczenie, a niektórzy uważają, że skutki uboczne SNRI są gorsze niż SSRI.

Skonsultować się ze specjalistą

Najlepszym sposobem, aby ustalić, co jest lepsze dla Ciebie, SSRI lub SNRI, lub obu, jest, aby skonsultować się z lekarzem. W spotkaniu z nią, może nawet zdecydować, że trzeba inną klasę leków w całości, albo wcale.

Co powoduje drażliwość u mężczyzn?

Co powoduje drażliwość u mężczyzn?


Drażliwość u mężczyzn jest destrukcyjne dla rodziny i może powodować ból w obrębie swojej osobistej relacji. To rozdrażnienie mogą być również oznaką znacznie bardziej poważny problem, który może wymagać nadzoru medycznego, takie jak uzależnienia, szkodliwego problemów biednych sypialnych i choroby. Właściwa dieta i regularne ćwiczenia mogą nie wystarczyć, aby wyeliminować jego podrażnienia, ale są dobre na początek.

Niski poziom serotoniny

Niski poziom serotoniny u osób może przyczynić się do uczucia niepokoju i rozdrażnienia. W ciągu mężczyzn, którzy regularnie mięsa substytut opcji warzyw w diecie, naturalne wydzielanie serotoniny w mózgu jest zakłócone przez wysoki poziom hormonów białkowych i różnych zwierząt, pisze Jed Diament w lipcu 2009 artykule stronie Trzeciego Wieku. Wystarczy spojrzeć na jego normalnych wyborów dietetycznych, w tym wybranych przekąsek i produktów spożywczych podczas posiłków, w którym zwraca się o drugą porcję. Zmiana w diecie może przynieść bardziej stabilne nastroje i mniej wybuchy irytacji, ale oznacza to, tym więcej opcji roślinnych w miejscu jego normalnych wyborów mięsnych.

Nałóg

Dodatek Substancja odgrywa rolę w ciężkich nastrojów mężczyzn, zwłaszcza gdy nie mają dostępu do wybranej treści. Substancje te obejmują wspólne elementy, takie jak papierosy, alkohol, a nawet kawy. Jeśli jest on próbuje zmniejszyć jego zużycie tych substancji, lub usunąć je ze swojego codziennego życia, można zauważyć silny wzrost agresji i drażliwość podczas jego procesu wycofania. Dodatkowo, imprezy integracyjne, które nie zawierają substancji może zwiększyć jego jego drażliwość, takich jak restauracje dla niepalących lub wieczorów rodzinnych, jeśli picie nie jest właściwe.

Nawyki snu

Zaburzenia snu ma negatywny wpływ na emocje i uczucia jednostki na stabilność. Przedłużające się zaburzenia snu zwiększają tylko te negatywne skutki i nasilać jego drażliwość. Najczęstsze zaburzenia snu to bezdech senny, bezsenność lub niespokojny sen ze względu na uczucia stresu, zbyt duże z naciskiem na pracę lub niestabilności w rodzinie. Zaburzenia snu, nie należy lekceważyć; jeśli zauważysz, że wydaje unrested po długiej nocy snu, wykazuje poczucie dezorientacji i ciągle narzeka na zmęczenie, umówić się ze specjalistą w swoim mieście snu, który może pomóc mu przezwyciężyć swoje problemy ze snem.

Choroba

Problemy zdrowotne przyczyniają się do poczucia braku bezpieczeństwa i ograniczyć jego codziennych funkcji, takich jak pracy, wykonywania lub jego zdolność do uzyskania z łóżka. Te uczucia ograniczenia często pokazują się w jego zmiany nastroju i drażliwość. Warunki te mogą być tak proste, jak przeziębienie, grypa czy regularne migreny. Dodatkowo, bardziej poważne stany chorobowe, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, cukrzycy i choroby tarczycy mogą wykazywać drażliwość jako część swojej długiej listy objawów.

Naturalne sposoby podnieść serotoniny

Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który wpływa na wiele funkcji mózgu, w tym kontroli apetytu i regulacji snu, pamięć, zdolność uczenia się, nastroju, zachowania, temperatury ciała i czynności układu krążenia. Niedobory serotoniny może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, takich jak migreny, bezsenności i depresji. Wiele leków złożonych w leczeniu tych stanów, w tym leków przeciwdepresyjnych, zachowują się jak serotoniny w mózgu. Zamiast stosowania substytutu chemiczny serotoniny, jednak jest to możliwe, aby zwiększyć naturalną produkcję w mózgu serotoniny przez naturalny.

Odpoczynek i ćwiczenia

Podobnie jak większość funkcji organizmu, mózgu produkcję serotoniny działa w najlepszym w zdrowej, zadbanej systemu. Pierwsze resztę nocy właściwego na większość nocy, jeśli nie co noc, a regularne ćwiczenia fizyczne mogą automatycznie zwiększyć produkcję serotoniny. Ćwiczenia nie muszą być iść na siłownię lub spędzać godzinę na bieżni. Mając 30 minut wieczornego spaceru można zrobić cuda dla poziomu serotoniny.

Żywność

Ponieważ wiele pokarmów zawiera niski poziom tryptofanu, a tryptofan może kickstart produkcji serotoniny w mózgu, dodając niektóre pokarmy do zdrowej diety może pomóc zwiększyć produkcję serotoniny. Istnieją dwie główne grupy produktów spożywczych związanych z produkcją serotoniny. Bogate w białka tryptofan zapewni tryptofan potrzebny do produkcji serotoniny; węglowodany pomagają tryptofan iść do pracy w organizmie poprzez zwiększenie poziomu insuliny. Insulina wspomaga mózg w jej stosowanie tryptofanu do produkcji serotoniny.

Aby uzyskać najlepsze wyniki w połączeniu tryptofan-węglowodanów, należy spożywać białka zawierające tryptofan pierwszego następnie zdrowych węglowodanów. Jedzenie białka około godzinę przed węglowodany będzie miała najbardziej korzystny wpływ na produkcję serotoniny.

Białka tryptofan inclusive obejmują drób jak indyka i kurczaka, wieprzowiny, mleka, ryb, białego sera, roślin strączkowych, soi i bananów. Dobre węglowodany do pomocy w produkcji insuliny to owies, gryka, jęczmień, słodkie ziemniaki i squash. Unikać białej mąki i cukry białe jak najwięcej. Oferują one mało wartości odżywczych i mogą podnieść poziom cukru we krwi zbyt szybko, w wyniku kolejnej cukru "katastrofy".

Suplementy

Jeśli nie ma wystarczającej ilości serotoniny przez samą dietą, która jest zazwyczaj w przypadku osób doświadczających depresji lub innych chorób wywołanych przez niski poziom serotoniny, istnieje kilka naturalnych suplementów, które mogą pomóc zwiększyć poziom serotoniny w mózgu. Te dodatki to ziele dziurawca zwyczajnego, to samo i 5-HTP.

Naturalne sposoby, aby poprawić serotoniny i noradrenaliny Produkcja

Serotonina i norenephirine są neuroprzekaźniki, które pomagają organizmowi regulować nastrój. Serotonina jest przez neurotransmiter o nazwie tryptofan i norenephirine jest przez tyrozyny. To jest ważne, aby wiedzieć, ponieważ tryptofan i tyrozyna praca przez opozycję, co oznacza, że ​​aby do zwiększenia poziomu serotoniny, należy zmniejszyć poziom norenephirine i odwrotnie. Mimo, że nie jest możliwe jednoczesne zwiększenie serotoniny i norenephirine, pewne działania zwiększy ich niezależnie.

Żywność

Serotonina jest połączone z dietą ponad norenephirine. Żywności, które są bogate w węglowodany, takie jak chleb i ziarna zwiększają poziom serotoniny. Poziomy Norenephirine zwiększa się o jedzenie pokarmów bogatych w białko, takich jak mięso i jaja. Poziomy obydwu może być zwiększona poprzez naprzemiennie - o śniadanie, który jest bogaty w węglowodany, a następnie lunch wypełniona białka.

Ćwiczenie

Ćwiczenie poprawia funkcjonowanie i podniesienie serotoniny i norenephirine. Zwiększa poziom serotoniny uwolnić endorfiny, a poziom norenephirine są zwiększone w celu zapewnienia dodatkowego obiegu, energię i koncentrację podczas ćwiczeń powoduje krótkoterminowego stresu. Łagodne formy codzienne ćwiczenia, które zwiększają poziom neuroprzekaźników obejmować walking, stretching, joga czy jogging, przez co najmniej 30 minut dziennie.

Aminokwasów, witaminy i suplementy ziołowe

Składniki odżywcze takie jak terapia terapie ukierunkowane aminokwasów (TAAT) naturalnie zwiększyć poziom niedoborem neuroprzekaźników. L-tyrozyna, 5 hydroksytryptofan i L-fenyloalaniny są podane niektóre aminokwasy stosowane w TAAT. Suplementy witaminy takie jak witamina C, B-12, magnezu i kwasu foliowego również pomoże. Dziurawiec i Ginkgo są ziołowych suplementów, które działają na aktywność neuroprzekaźników, takich jak leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI. Przed rozpoczęciem nowego schematu witaminy lub ziołowe, skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznych skutków ubocznych.

Akupunktura Medycyna

Akupunktura Medycyna łączy współczesne praktyki akupunktury tradycyjnej biomedycznych w celu zapewnienia pacjentom ze zintegrowanym metody zwiększenia aktywności neuroprzekaźnika. Badania medyczne wykazały, że akupunktura, w połączeniu z antydepresyjnego Prozac, zostało udowodnione, aby zwiększyć działania neuroprzekaźników.

Naturalne sposoby na zwiększenie serotoniny i zmniejszanie bóle głowy

Objawy depresji wywołanej przez niskie serotoniny mogą obejmować uczucie smutku, beznadziei i poczucia winy. Istnieją również objawy fizyczne, takie jak bóle głowy, uczucie zmęczenia i bóle mięśni. Niektóre z tych objawów mogą być złagodzone przez naturalnie zwiększa poziom serotoniny poprzez zmianę diety, ćwiczeń i terapii światłem.

Dieta

Według artykułu "Naturalne sposoby na zwiększenie poziomu serotoniny i zwalczania poziomów depresji u kobiet", serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który wpływa na nastrój. Naukowcy uważają, że niski poziom serotoniny, przyczynia się do depresji. Serotonina występuje w mózgu, żołądku i we krwi, co wyjaśnia, dlaczego niektóre pokarmy (szczególnie węglowodany, takie jak makaron ciężkie i ziemniakami) sprawiają, że czujemy się dobrze zaraz po konsumpcji. Ale, spożywane w nadmiarze te pokarmy mogą powodować zwiększenie masy ciała. Zamiast jeść groszek, orzechy włoskie, migdały, pestki dyni i sezamu, czarnych oczach i cheddar i szwajcarskich serów. Z elewacji nastroju, wystarczająco dużo czasu należy także odkryć zmniejszenie bólów głowy i zmęczenia.

Ćwiczenie

Badania pokazują, że od dawna ćwiczenia poprawia nastrój poprzez podniesienie poziomu serotoniny. Zacznij od małych pieszo na 20 do 30 minut trzy razy w tygodniu. Jeśli lubisz sport, staram się robić, że aktywność trzy do czterech razy w tygodniu. Zobowiązać się do wykonywania przez okres co najmniej dwóch tygodni, aby zobaczyć, czy twój nastrój poprawia i bóle głowy spadnie.

Terapia Światłem

Terapia światłem to kolejny naturalny sposób na zwiększenie serotoniny, podnieść nastrój i zmniejszyć bóle głowy. Strona MayoClinic.com opisuje terapię światłem jako "sposób leczenia sezonowych zaburzeń afektywnych, depresji i niektórych innych warunków autorem ekspozycji na jasne światło sztuczne." Terapia światłem (zwany także fototerapia lub jasne światło terapii) resetuje rytmu dobowego organizmu, dostarczając światło przypominające światło słoneczne podczas chłodniejszych i ciemnych miesiącach zimowych. Terapia światłem może być realizowane przez siedzącej lub pracy w pobliżu pola światła, które jest urządzeniem, które wykorzystuje specjalnie zaprojektowane żarówki fluorescencyjne. Przed rozpoczęciem kursu terapii światłem, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i / lub oczu służby zdrowia, jak niektórzy ludzie nie powinni stosować terapię światłem.

Naturalne źródła serotoniny

Naturalne źródła serotoniny


Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który przekazuje sygnały do ​​mózgu do regulowania jak osoba odczuwa. Poziom serotoniny określić, czy dana osoba czuje się szczęśliwy, czy smutny, nasycony lub głodny, zimno lub wygodne. Problemy zdrowotne, takie jak depresja i otyłość były związane z brakiem równowagi poziomu serotoniny. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby naturalnie zwiększyć poziom serotoniny do ograniczenia tych problemów zdrowotnych.

Ćwiczenie

Badania wykazały, że ze wzrostem częstości akcji serca, tak jak poziom serotoniny. W zimie, niektórzy ludzie cierpią na zaburzenia afektu Seasonal (lub SAD). Jednym ze sposobów, że lekarze pomagają zwalczać SAD jest przepisując wyzwanie wykonywania rutynowych. Ćwiczenie jest znana, aby zwiększyć poziom serotoniny przez cały rok, więc jeśli czujesz się trochę niebieski w lecie, być może nadszedł czas, aby amp swój schematu ćwiczeń.

Uściski

Dotyk fizyczny może zwiększyć poziom serotoniny. Serotonina pomaga regulować dopaminę, a nadmiar dopaminy może prowadzić do agresywnych i czasami gwałtownych zachowań. Każdy potrzebuje uściski i wzruszające, aby utrzymać poziom serotoniny, więc przytulić przyjaciół, bliskich, a nawet często zwierzaka.

Zmniejszyć stres

Zbyt dużo stresu może rzucać poziom serotoniny danej osoby całkowicie z walnięcie. Techniki na odstresowanie i zwiększyć poziom serotoniny obejmują coraz masaż, biorąc ciepłą kąpiel, wypić filiżankę herbaty, słuchanie muzyki lub czytanie książki. Trochę odprężyć może przejść długą drogę w kierunku zwiększenia poziomu serotoniny.

Prześpij

Ludzie, którzy są pozbawieni snu, że mają wyższy poziom stresu i obniżyć poziom serotoniny. Ponadto, zgodnie brak snu mogą doprowadzić do zwiększonego ryzyka cukrzycy i innych problemów zdrowotnych. W trosce o ciało i umysł, uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest krytyczna.

Dieta

Węglowodany są trudne przedmiotem. Jeść zbyt dużo z nich i będzie przybierać na wadze. Jeść zbyt mało i poziom energii spadnie. Jak się okazuje, węglowodany nie są konieczne tylko dla energii, ale również poziom serotoniny. Ludzie, którzy są smutni lub depresji często dotrzeć do produktów bogatych w węglowodany, ponieważ organizm wie, że węglowodany zwiększa poziom serotoniny. Jednak wiele osób często przesadzać na węglowodany, nie mogąc powstrzymać się kilka ukąszeń. Pod uwagę zastąpienie węglowodanów objadania się przekąskę białka, taki jak jajo, albo owoc, taki jak banan. Jaja i banany, wraz z orzechami i ciemnej czekolady, stwierdzono zwiększenie poziomu serotoniny.

Naturalne sposoby na zwiększenie serotoniny

Naturalne sposoby na zwiększenie serotoniny


Zwiększona serotoniny podnosi nastrój, który pomaga złagodzić depresję. Naturalne metody zwiększania serotoniny może być równie skuteczny jak leki.

Ćwiczenie

Ćwiczenia naturalnie stymuluje zarówno serotoniny i dopaminy, hormonów, że gdy wzrasta, poprawiają nastrój. Tylko 20 do 30 minut ćwiczeń dziennie czynnej może zwiększyć poziom serotoniny i sprawiają, że czujesz się lepiej.

Sen

Aby działać skutecznie, trzeba wyspać, ale nie za dużo snu. Udając się do łóżka w tym samym czasie co wieczór i spanie siedmiu do ośmiu godzin na dobę, można zwiększyć poziom naturalnych hormonów i poczuć się lepiej. Jeśli nie możesz się wyspać w nocy, meszek do godziny pomoże.

Spędzać czas z najbliższymi

Dobrego samopoczucia hormonu oksytocyny zwiększa się w obecności rodziny i bliskich przyjaciół. Znajdź czas na odpoczynek z najbliższymi i zwiększyć swoje Feel Good hormonów.

Trzymaj się z dala od używek

Podczas używki nie daje windy, jest tymczasowy. Przez zmniejszenie ilości kawy i alkoholu pić i ilość cukru jesz, będzie można uniknąć tępienia wpływ serotoniny i innych hormonów czyste sumienie.

Olej z ryb

Mimo, że jedzenie dużo tłustych ryb lub suplementów oleju ryb nie będzie bezpośrednio podnieść poziom serotoniny, podstawowe kwasy tłuszczowe są ważne dla funkcjonowania mózgu i regulacji nastroju.

Jedz zdrowe białka i tłuszczu

Aby działać skutecznie, trzeba swoje procesy hormonalne, białka i tłuszczu. Upewnij się, jeść dobrze zbilansowanej diety, który zawiera wystarczającą ilość "dobrego tłuszczu". Dziki łosoś, tuńczyk, awokado i orzechy są źródłem zdrowego białka i tłuszczu.

Medytacja

Czy aktywnie medytacji lub po prostu spędzić czas robi się hobby kochasz lub usiąść i cieszyć się przyjemny ogród, plażę lub park, koncentracji i relaksacji mają pozytywny wpływ na poziom serotoniny.

Jak zwiększyć poziom serotoniny Naturalnie

Chcesz zwiększyć poziom organizmu serotoniny nie opierając się na sztucznych substancji. Możesz zmienić swoje codzienne nawyki, które pomogą zwiększyć poziom serotoniny. Zwiększenie niektórych składników odżywczych, usuwanie niektórych substancji z diety, zwiększenie modlitwę i odpoczynek, rozwój regularny harmonogram snu i angażowanie się w umiarkowanym programem ćwiczeń przyczyni się do zwiększenia poziomu swojej naturalnie mózgu serotoniny.

Instrukcje

1 Dodaj pokarmy bogate w węglowodany i tryptofany do swojej diety. Zwiększyć spożycie białka, jak również.

2 Rozpoczęcie działalności medytacji lub modlitwy. Idź do parku, aby modlić się i medytować regularnie.

3 Instytut regularny harmonogram snu. Idź do łóżka w tym samym czasie co noc i obudzić się w tym samym czasie co rano.

4 Opracowanie hobby lub zaangażować się w rzemiośle cieszyć. Spędzanie czasu na tego rzemiosła lub hobby pomoże Ci się zrelaksować, zwiększając tym samym poziom serotoniny w mózgu.

5 Weź udział w działalności ćwiczeń, które umiarkowanie podnosi swój poziom serca. Aktywny udział w aktywności fizycznej co najmniej cztery dni z rzędu w ciągu tygodnia będzie zwiększyć poziom serotoniny po okresie około 60 dni.

Wskazówki:

  • Uzyskanie wystarczającego snu daje organizmowi szansę samonaprawy. Brak snu przerywa produkcję twojego mózgu serotoniny.
  • Nadmierne wykonywania rozładuje poziom serotoniny. Trzymaj poziom ćwiczeń umiarkowane.
  • Usuń jak najwięcej żywności przetworzonej i wyrafinowane z domu, jak to możliwe. Twój mózg opiera się na wysokiej jakości żywienia w celu zwiększenia poziomu serotoniny.
  • Twój mózg opiera się na zdrowych tłuszczów do transmisji serotoniny i innych neuroprzekaźników. Zwiększyć spożycie oliwy z oliwek i olej lniany.
  • Kompleks witaminy B są niezbędne do wytwarzania serotoniny.
  • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo magnezu i wapnia, które są zarówno prekursorami serotoniny. Orzechy i produkty mleczne są bogate w wapń i magnez.
  • Unikaj kofeiny, alkoholu i cukru. Te używki daje chwilowy przypływ, ale wiatr się stosując się przechowywać mózgu serotoniny.
  • Sztuczne słodziki wyczerpywać sklep twojego mózgu serotoniny.

Naturalna żywność dla serotoniny

Naturalna żywność dla serotoniny

Serotonina jest hormonem, który działa jako neuroprzekaźnik, który przekazuje komunikaty z jednej części mózgu do innego. Hotel znajduje się w ciało szyszynki, płytek krwi, przewodu pokarmowego i mózgu. Ze względu na jego rolę w zdolność mózgu do przekazywania wiadomości serotonina jest zaufany wobec mieć wpływ w wiele funkcji fizyczne i psychiczne organizmu. W szczególności nierównowaga poziom serotoniny jest uważa się przyczyną depresji, lęku, paniki i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Chociaż znana jego właściwości neuroprzekaźnika, około 90 procent serotoniny w organizmie znajduje się w przewodzie pokarmowym. Dlatego też dieta bogata w pokarmy, które naturalnie zwiększenia serotoniny może mieć pozytywne skutki dla osób cierpiących na zaburzenia równowagi serotoniny.

Pokarmy zawierające tryptofan

Tryptofan jest aminokwasem znaleźć w wielu produktach wysokiej białka--jak Turcja, mleka, owies, czerwone mięso, jaja, nasiona słonecznika i orzeszki ziemne. Tryptofan będzie konwertować do serotoniny w organizmie. Według Julii Ross w swojej książce "The Cure nastroju" badania wykazały, że oprócz tryptofanu w formie suplementu diety pacjentów cierpiących na depresję spowodowało spadek 50 procent objawów depresyjnych. Inne badania wykazały, że usunięcie tryptofanu z wynikami diety w serotoniny niższe i wyższe depresji.

Ryby

Korzyści dla zdrowia ryb pochodzą w części, ich omega-3 kwasy tłuszczowe i oleje. Tłuszcze omega-3 wspierania produkcji i ochrony substancji chemicznych mózgu poprawiające nastrój, tym serotoniny. Według WebMD badania wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają pozytywnie na pacjentów z chorobą dwubiegunową i że pacjentów z depresją mają znacznie niższy poziom tłuszczów omega-3 w swoich czerwonych ciałek krwi. Tłuste ryby szczególnie bogate w oleje są dziki łosoś, sardynki i śledzia. Jednakże olej z ryb jest również dostępny w formie dodatku.

Białka serwatki

Białka serwatki, oprócz regulacji apetytu i wzmocnić układ odpornościowy, zwiększa poziom serotoniny. Pochodną białka mleka, białko serwatkowe może być spożywana jako milkshake. To naturalnie zawiera tryptofan, który organ będzie konwertować do serotoniny. Zgodnie z Ed Clements chociaż pochodną białka mleka, podwójnie ślepą próbą badania wykazały, że białka serwatkowego wzrost mózgu serotoniny lepiej niż białka mleka.

Gorzkiej czekolady

Kakao jest związana z wzrost serotoniny w mózgu. Ciemna czekolada stymuluje wydzielanie serotoniny w mózgu, a także endorfin, które może złagodzić objawy depresji. Jednakże niebezpieczeństwo z gorzkiej czekolady jest jego wpływ na poziom cukru w organizmie i potencjalnych awarii cukru. Jednak tych problemów może być rozpoznana przez jedzenie 70 procent lub wyższe kakao czekolada.

Pokarmy bogate w magnez

Magnez jest jednym z minerałów, od których serotoniny jest zależne od produkcji. W rzeczywistości pacjentów z depresją okazały się cierpi na niższy poziom magnezu, zgodnie z rzeczywistym depresja pomoc stronie. Pokarmy bogate w magnez obejmują: migdały, awokado, orzechy, soja, halibuta i zielone warzywa liściaste.

Jak podnieść serotoniny naturalnie

Jeśli cierpisz na depresję, bezsenność i niepokój, może mieć niski poziom serotoniny--neuroprzekaźnika w mózgu, który wpływa na nastrój, snu i apetytu. Normalne na wysokie saldo serotoniny promuje dobry nastrój, apetyt, relaksu i dobrej nocy spać; jednocześnie niski poziom wyników w przeciwnym. Podczas gdy niektóre leki, takie jak Prozac, można zwiększyć poziom serotoniny i może być zalecane dla ciężkich przypadkach depresji, może naturalnie podnoszą poziom serotoniny i dać swój nastrój impuls z kilku zmian i uzupełnień do Twojego stylu życia i diety.

Instrukcje

• Ćwiczyć regularnie, wykonywanie dobrej równowagi umiarkowanej aktywności sercowo-naczyniowej i trening siłowy--30-60 minut - trzy do pięciu dni w tygodniu. Naturalne leki przeciwdepresyjne, ćwiczenia znacznie zwiększa poziom serotoniny i innych neuroprzekaźników, takich jak endorfin i dopaminy, które wpływają na nastrój.

• Się co najmniej siedmiu godzin snu każdej nocy, jak małym lub bez snu zmniejsza produkcję serotoniny, który występuje podczas snu. Aby upewnić się, że jakość snu, unikać ćwiczeń i używki, takie jak kofeina, kilka godzin przed snem i Wyłącz telewizor i komputer i słabe światło na godzinę przed snem.

• Jeść żywności, które są bogate w tryptofanu, aminokwasu, który współpracownik twój ciało produkcji serotoniny. Można dostać tylko tryptofanu z diety, jak organizm nie produkuje to naturalnie. Pokarmy zawierające tryptofan to czerwone mięso, kurczaka, Turcja, tofu, jajka, tuńczyk i innych ryb--orzechy, nasiona, masło orzechowe, soja i produkty sojowe--oraz banany i sera, mleka i innych produktów mlecznych.

• Suplementy witaminy B i jeść pokarmy bogate w witaminy B, takich jak pełnoziarniste, warzywa i nabiał. Witaminy z grupy B nie tylko dostarczają energii, ale podnieść poziom serotoniny. Witamina B6 w szczególności, jest niezbędna dla Tryptofan jest możliwość zwiększenia serotoniny.

• Suplementy wapnia i magnezu lub zawierać więcej pokarmów bogatych wapnia i magnezu w diecie, produkty mleczne i orzechy. Wapnia i magnezu współpracownik twój ciało produkcji serotoniny; podczas gdy magnezu zwiększa poziom energii.

• Dodać niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, lub zdrowe tłuszcze w diecie. Zdrowe tłuszcze są niezbędne dla skutecznego mózgu działa, oprócz produkcji hormonów i neuroprzekaźnik. Dobrym źródłem zdrowych tłuszczy to masło, awokado, orzechy i nasiona i nasion lnu, oliwy i oleje kokosowe.

• Uniknąć lub ograniczyć spożycie stymulanty i inne chemikalia, takie jak cukier, kofeina, alkohol i sztuczne słodziki--i unikać palenia. Używki mogą zapewnić impuls szybkie nastroju, ale efekt tymczasowy może spowodować poziom serotoniny niesymetryczne zużycie częste pobudzające.

• Głowa poza aby wygrzewać się na słońcu, na co najmniej 30 minut dziennie. Światło słoneczne stymuluje produkcję serotoniny i zwiększa poziom energii, zmniejszając produkcję w organizmie nasenne melatoniny, nocna wersja serotoniny.

Co naturalne suplementy podnieść serotoniny?

Co naturalne suplementy podnieść serotoniny?

Serotonina jest neuroprzekaźnikiem zsyntetyzowana przez organ z aminokwasów. W skrócie jest substancją chemiczną mózgu, która wpływa na nastrój, dlatego niedobór jest związane z depresją. Chociaż serotoniny w mózgu, większość dostępnych dostaw znajduje się w jelitach, gdzie wyspecjalizowanych komórek uwolnienia chemicznej w reakcji na pokarm. Oznacza to, że dieta wpływa na produkcję serotoniny i zwolnienie z pracy. Ponadto niektóre naturalne suplementy podnieść poziom serotoniny.

SAM-e

Normalnie wystarczający poziom S-adenosyl-l metioniny, lub SAM-e, są zsyntetyzowana w mózgu z aminokwasu metioniny, ale proces ten jest skarlały u osób z depresji klinicznej ze względu na nierówne mózgu chemii. Konwencjonalne odwołanie jest lek z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny lub SSRI. Niestety strategia ta nie zawsze działa dla wszystkich. Zespół naukowców kierowany przez Jonathan Alpert, MD, PhD stwierdziła jednak, że dodanie 800 do 1600 mg uzupełniający SAM-e do schematu 30 pacjentów brak zwolnienia od leków SSRI sam znacznej poprawie objawy w pół grupy w ciągu sześciu tygodni. Ponadto autorzy tego badania zgłaszane w kwestii grudnia 2004 Journal of Psychopharmacology klinicznych że 43 procent grupa doświadczonych całkowitą remisję. Objawy manii, SAM-e może przyspieszyć i nie powinno się używać tego suplementu bez zatwierdzenia i nadzoru lekarza jeśli masz choroby afektywnej dwubiegunowej. Ponadto należy pamiętać, że SAM-e może kolidować z niektórych leków przeciwrakowych.

L-tryptofan

Aminokwas ten jest prekursorem metaboliczne 5-hydroksy-, bardziej znany jako serotoniny. W grudniu 2004 roku wydania "Biochemii molekularnej i komórkowej" zespół Hiszpańscy naukowcy opublikowali badania, które wykazały, że pięć dni suplementacji z 300 mg L-tryptofanu zwiększa poziom serotoniny w szczury Wistar.

Omega-3

Produkcję serotoniny jest również pod wpływem kwasów tłuszczowych, zwłaszcza omega-3. Ponadto omega-3 blokuje aktywność oksydazy monomine B, enzym, który rozkłada serotoniny. Nancy L. Borja-Hart i Jehan Marino Nova południowo-wschodniej University College of Pharmacy w Florida napisał(a) recenzję siedem badań, które badane efekty suplementacji omega-3 u kobiet w okresie okołoporodowym depresji. W numerze 30 lutego 2010 "Farmakoterapia" Naukowcy stwierdzili, że mimo, że badania te reprezentowane grupy małą próbkę i różnych formantów, niektóre z nich wykazano istotności statystycznej pod względem poprawy depresja nuty. Ponadto autorzy zauważył, że do tej suplementacji omega-3 wydaje się być bezpieczne w czasie ciąży. Pomimo tych pozytywnych rezultatów należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplement diety podczas ciąży. Ponadto nie należy uzupełnić o omega-3 Jeśli zażywasz leki rozrzedzenie krwi ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia.

Naturalne zioła, które podnoszą serotoniny

Produkowany w mózgu, serotoniny jest substancją chemiczną, która odgrywa istotną rolę w osoby dobrostanu psychicznego. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć z powodu depresji lub wykazuje nagłe zmiany w zachowaniu. Niedobory serotoniny może prowadzić do lęku, gniewu i agresji. Istnieją leki, które mogą pomóc przywrócić te poziomy. Jednak dla ludzi, którzy chcą korzystać z naturalnych metod leczenia, są zioła, które mogą podnieść poziom serotoniny.

Funkcja

Neuroprzekaźnik przekazuje wiadomości między komórkami mózgu. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem lub chemicznych messenger się w mózgu, które ma wiele funkcji. Pomaga w regulacji nastroju, snu, temperatury ciała, apetyt i metabolizm. Odgrywa także rolę w łagodzeniu depresji i innych zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Dlatego też, brak równowagi poziomów serotoniny może powodować poważne problemy zdrowotne. Niski poziom serotoniny może powodować depresję, niepokój, smutek i inne zmiany w zachowaniu.

Znaczenie

W leczeniu depresji i innych stanów psychicznych związanych z niedoborem serotoniny, leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), może być pierwszą linią obrony. Praca SSRI przez hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny w mózgu, co z kolei podnosi poziom serotoniny w przestrzeniach między komórkami mózgu.
Naturalny sposób podnieść poziom serotoniny jest stosowanie ziół takich jak dziurawiec, które mogą mieć podobny wpływ niektórych leków z grupy SSRI. Żeń-szeń to kolejny tradycyjny herb stosowany do leczenia objawów niedoboru serotoniny, takich jak depresja i lęk.

Dziurawiec

Przez wieki, zielarze stosować dziurawca w leczeniu dolegliwości, które obejmowały rany, skaleczenia, oparzenia, niepokój, bezsenność i depresję. Dziś, to zioło jest popularny środek na depresję. Według National Institutes of Health, niektóre badania i dane sugerują, że na łagodną do umiarkowanej depresji dziurawiec może być skutkiem jakiegoś SSRI. Jednakże, jest to konieczne są dalsze badania, aby pokazać swoją prawdziwą skuteczność w leczeniu depresji. Chemiczny zwany hiperforyna znaleźć w tego zioła mogą pomóc hamowania wychwytu serotoniny.

Żeń-szeń

W tradycyjnej medycynie chińskiej, żeń-szeń jest ziołowy stosowany w dolegliwościach, takich jak depresja, bezsenność i zmęczenie. Zielarze twierdzą, że żeń-szeń poprawia poczucie osoby dobrobytu i zwalcza stres fizyczny i psychiczny. Według Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej, chemikalia w żeń-szenia o nazwie ginsenozydów wydaje się być odpowiedzialny za właściwości lecznicze związane z tego zioła.
Żeń-szeń może zwiększyć poziom serotoniny. Jednakże, biorąc leki zwiększające lub serotoniny ziołowych suplementów, takich jak żeń-szenia i dziurawiec może powodować gromadzenie się serotoniny w organizmie. Mogłoby to doprowadzić do choroby zwanej zespołem serotoniny, co może powodować poważne problemy zdrowotne (patrz źródła).

Ostrzeżenie

Mimo, że te zioła mogą zwiększyć poziom serotoniny, nie ma dowodów naukowych, że popiera stosowanie tych ziół w leczeniu depresji lub innych warunków zdrowotnych. Ludzie powinni się poradzić lekarza.
Są efekty uboczne związane z obu tych ziół. U niektórych osób, możliwe skutki uboczne stosowania dziurawca i żeń-szenia są problemy żołądkowe i bóle głowy. Dziurawiec może wchodzić w interakcje z lekami, jak leki przeciwdepresyjne i leki przeciwzakrzepowe.

Jak Elevate serotoniny Naturalnie

Jak Elevate serotoniny Naturalnie


Jeśli cierpisz na depresję, bezsenność i lęk, może być niski poziom serotoniny - neuroprzekaźnika w mózgu, który wpływa nastroju, snu i apetytu. Normalnej do wysokiej równowagi serotoniny promuje dobre samopoczucie, zdrowy apetyt, relaks i spokojny sen jest; natomiast niskie poziomy spowodować odwrotnie. Podczas gdy niektóre leki, takie jak Prozac, może zwiększyć poziom serotoniny i może być zalecane dla ciężkich przypadków depresji, można oczywiście podnieść poziom serotoniny i dać impuls nastroju z kilku zmian i uzupełnień do Twojego stylu życia i diety.

Instrukcje

1 Ćwicz regularnie, wykonując dobrą równowagę umiarkowanej aktywności układu krążenia i treningu siłowego - na 30 do 60 minut - trzy do pięciu dni w tygodniu. Naturalny antydepresyjne, ćwiczenia znacznie zwiększa poziom serotoniny i innych neuroprzekaźników, takich jak endorfiny i dopaminy, które wpływają na nastrój.

2 Zdobądź co najmniej siedem godzin snu każdej nocy, jak niewiele lub nie sen zmniejsza produkcję serotoniny, które występuje w czasie snu. Aby upewnić się uzyskać jakość snu, unikać ćwiczeń i używek, takich jak kofeina, kilka godzin przed snem i wyłączyć telewizor i komputer i przyciemnić światła na jedną godzinę przed snem.

3 Jedz pokarmy, które są bogate w tryptofan, aminokwas, który pomaga swoje ciała produkcji serotoniny. Możesz dostać tylko tryptofanu z diety, ponieważ organizm nie produkuje go w sposób naturalny. Pokarmy zawierające tryptofan to czerwone mięso, kurczaka, indyka, tofu, jajka, tuńczyk i inne ryby - orzechy, nasiona, masło orzechowe, soja i produkty sojowe - a także banany i ser, mleko i inne produkty mleczne.

4 Weź suplementy witaminy B i jeść pokarmy bogate w witaminy B, takie jak produkty pełnoziarniste, zielone warzywa i produkty mleczne. Witaminy z grupy B zapewniają nie tylko energię, ale podnoszą poziom serotoniny. Witamina B6 w szczególności ma istotne znaczenie dla zdolności do zwiększania tryptofanu serotoniny.

5 suplementy wapnia i magnezu lub zawierać więcej od wapnia i magnezu pokarmy bogate w diecie, takich jak produkty mleczne i orzechy. Zarówno wapń i magnez pomagają organizmowi w produkowaniu serotoniny; podczas gdy magnez zwiększa poziom energii.

6 Dodaj niezbędne kwasy tłuszczowe, lub zdrowe tłuszcze w diecie. Zdrowe tłuszcze są niezbędne do skutecznego funkcjonowania mózgu, oprócz produkcji hormonów i neuroprzekaźników. Dobrym źródłem zdrowych tłuszczów obejmują masło, awokado, orzechy i nasiona i nasiona lnu, oliwa i oleje kokosowe.

7 unikać lub ograniczyć spożycie używek i innych substancji chemicznych, takich jak cukier, kofeiny, alkoholu i sztucznych substancji słodzących - i unikać palenia. Używki mogą zapewnić szybki impuls nastroju, ale efekt może spowodować tymczasowe niezrównoważonych poziomu serotoniny z częstego spożycia stymulantów.

8 Kierownik zewnątrz do wygrzewania się na słońcu, przez co najmniej 30 minut dziennie. Światło słoneczne stymuluje produkcję serotoniny i podnosi poziom energii, zmniejszając produkcję organizmu z nasenne melatoniny, nocnego wersję serotoniny.

Naturalne metody wychwytu serotoniny

Naturalne metody wychwytu serotoniny


Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny są stosowane antydepresanty, aby utrzymać wysoki poziom krążącego neuroprzekaźnika serotoniny w mózgu, korzystne ze względu na możliwość zwrotnego serotoniny nasuwała uspokajające i szczęście. Serotonina odgrywa rolę w regulacji snu i apetytu, poprawy nastroju, pamięci i uczenia się. Brak równowagi poziomów serotoniny jednak skorelowano z występowaniem depresji, schizofrenii, zaburzeń kompulsywnych i trudności w uczeniu się. Za pomocą naturalnych metod dostarczania serotoniny do mózgu może pomóc komuś, czerpania korzyści z serotoniny, bez skutków ubocznych konwencjonalnych leków antydepresyjnych.

Białko

Aby zrozumieć, jak źródła białka wpływa na produkcję serotoniny, że serotonina jest z tryptofanu. Bezpośrednio jedzenie źródła tryptofanu dostaje tryptofan do systemu, gotowy do po różnych torach. Niektóre białka będzie tryptofan, niektóre zamieni się w witaminę B3, a niektóre będzie serotoniny. Kurczak, białe nierówne ryby, chude mięso wieprzowe, cielęcina, domek, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, soja i rośliny strączkowe są szczególnie bogate w tryptofan.

Spożycia węglowodanów

Kiedy myślisz o węglowodany, myśleć o nich wywołując falę insuliny, że tryptofan można "jeździć", aby dostać się do mózgu. Po to jest tam, tryptofan może stać serotoniny. Jedynie niewielka ilość węglowodanów dostarcza insuliny do mózgu. Nawet kawałek chleba lub 1/4 szklanki dowolnego źródła węglowodanów powinno wystarczyć, aby zachęcić produkcji serotoniny. Strona środowiska, choroby sugeruje wykorzystanie zasobów źródła węglowodanów najzdrowsze możliwe - pełnoziarniste. Jęczmień, owies, gryka i warzywa bogate w węglowodany, takie jak słodkie ziemniaki, słodkie ziemniaki i dynie są wielkie wybory.

Umiarkowane ćwiczenia

Ćwiczenia, które się robi regularnie i umiarkowanie może zwiększyć ogólną poczucie spokoju, powodując więcej serotoniny falą przez mózg. Samo działanie ruchu i uzyskanie wyników pompowania serca bardziej serotoniny są wykonane i więcej serotoniny zwolnieniu. Aby uruchomić, bardziej przyjaznej prekursora jest dostępny tryptofanu do mózgu po wysiłku, co konwersja do serotoniny bardziej prawdopodobne.

Medytacja

Poświęcenie czasu na relaks i myślenia może wydawać się to nie mieć większego wpływu na ogólne poczucie szczęścia i spokoju, ale w rzeczywistości bardziej serotonina jest uwalniana w wyniku. Badania pokazują, że nie tylko wzrost poziomu serotoniny medytacji, ale także to, że zachęca do konwersji serotoniny do melatoniny. Melatonina odgrywa rolę w regulacji snu w ramach cyklu sen-czuwanie, tylko kolejny rzecz naturalnej serotoniny. Medytacyjny korzyści osiąga od robienia relaks, uplifting czynności wymagających trochę wysiłku.